Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год (Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429.
Примечание РЦПИ: см. P021429
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2003 год:
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложениям 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 115
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 115 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Административные затраты" на 2003 год
1. Стоимость: 2717252 тысячи тенге (два миллиарда семьсот семнадцать миллионов двести пятьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 21_ , 25_ Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2003 года N 314 "Об утверждении лимитов штатной численности"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных подразделений для достижения эффективного выполнения возложенных на них функций.

2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1429 қаулысы.
РҚАО-ның ескертуі: P021429 қаулысын қараңыз.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң 2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 115 қосымша
ЕСКЕРТУ. 115 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Әкiмшілiк шығындар"
001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2717252 мың теңге (екi миллиард жетi жүз он жетi миллион екі жүз елу екі мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 21, 25-баптары ; "Мемлекеттiк бюджет есебiнен қаржыланатын Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiнің бiрыңғай еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Штат санының лимитiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң 2003 жылғы 1 сәуiрдегi N 314 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2002 жылғы 7 қазандағы N 1096 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген мiндеттердiң тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық бөлiмшелерiнiң қызметiн қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных подразделений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық бөлiмшелерiн қаржыландыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------

1 001 Админист-
ративные
затраты
001 Аппарат Содержание центрального В те- Минис-
централь- аппарата Министерства чение терство
ного сельского хозяйства года сель-
органа Республики Казахстан в ского
пределах утвержденного хозяйст-
лимита штатной численнос- ва
ти в количестве 365 Респуб-
единиц. лики
Казахс-
тан
002 Аппараты Содержание территориаль- В те-
террито- ных подразделений чение
риальных Министерства сельского года
органов хозяйства Республики
Казахстан в пределах
утвержденного лимита
штатной численности в
количестве 6123 единиц.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных подразделений функций.
Приложение 116
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2003 год
1. Стоимость: 10 414 тысяч тенге (десять миллионов четыреста четырнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 31_ Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об особо охраняемых природных территориях"; статья 8 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1627 "О вопросах формирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: повышение профессионального уровня государственных служащих и других работников системы Министерства сельского хозяйства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1 001 Әкiмшiлiк
шығындар
001 Орталық Штат санының лимитi Жыл Қазақстан
органның 365 бiрлiк көлемiнде бойында Республика.
аппаpаты бекiтiлген шектегi сының Ауыл
Қазақстан Республи. шаруашылығы
касының Ауыл шаруа. министрлігі
шылығы министрлiгiнiң
орталық аппаратын
ұстау
002 Аумақтық Штат санының лимитi Жыл Қазақстан
органдардың 6123 бiрлiк көлемiн. бойында Республика.
аппаpаттары де бекiтiлген шектегi сының Ауыл
Қазақстан Республи. шаруашылығы
касының Ауыл шаруа. министрлігі
шылығы министрлiгiнiң
аумақтық бөлімшелерін
ұстау
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық бөлiмшелерiне жүктелген мiндеттердiң сапалы және уақтылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 116 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Бiлiктiлiктi жоғарылату және кадрларды
қайта даярлау" 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10 414 мың теңге (он миллион төрт жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi Заңының 31-бабы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының 8-бабы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық-маркетингiлiк жүйесiн құру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 қазандағы N 1627 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 қазандағы N 1096 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджеттiк қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: кәсiби шеберлiктi толық жетiлдiру және лауазымды мiндеттердi тиiмдi орындау үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарға сәйкес кәсiби қызмет саласында теориялық және практикалық білiмдердi, ептілiк пен дағдыларды жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Ауыл шаруашылығы министрлiгi жүйесiндегi мемлекеттік қызметкерлермен және басқа да қызметкерлердiң кәсiби деңгейiн жоғарлату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
010 Повышение
квалифика-
ции и
перепод-
готовка
кадров
005 Повышение Приобретение услуг по В те- Минис-
квалифика- повышению квалификации чение терство
ции государственных служащих. года сель-
государст- Среднегодовое количество - ского
венных 560 человек, в том числе: хозяй-
служащих - ветеринарные инспектора ства
- 190 человек; Респуб-
- инспектора по защите и лики
карантину растений - 50 Казахс-
человек; тан
- хлебные и семенные
инспектора - 25 человек;
- специалисты по информа-
ционно-маркетинговому
обслуживанию - 211 чело-
век;
- прочие госслужащие -
84 человек.
006 Повышение Приобретение услуг по В те- Комитет
квалифика- повышению квалификации чение лесного
ции и работников учреждений года и охот-
переподго- Комитета лесного и охот- ничьего
товка ничьего хозяйства хозяй-
кадров Министерства сельского ства
государст- хозяйства. Среднегодовое Минис-
венных количество - 136 человек. терства
учреждений сельско-
го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня государственных служащих и работников государственных учреждений Министерства сельского хозяйства, путем формирования и развития системы качественного обучения в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 117
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 030
"Прикладные научные исследования в области
сельского хозяйства" на 2003 год
1. Стоимость: 853 617 тысяч тенге (восемьсот пятьдесят три миллиона шестьсот семнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 26_ Закона Республики Казахстан "О науке" от 9 июля 2001 года; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2000 года N 1167 "Сохранение, развитие и использование генофонда сельскохозяйственных растений, животных и микроорганизмов на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2000 года N 1378 "Научное обеспечение производства, переработки и хранения сельскохозяйственной продукции по регионам Казахстана на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2002 года N 704 "Отдельные вопросы, связанные с деятельностью Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2002 года N 1148 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 010 Білiктiлiк.
ті жоғар.
лату және
кадрларды
қайта
даярлау
005 Мемлекеттiк Мемлекеттiк қызмет. Жыл Қазақстан
қызметшiлер. керлердiң бiлiктiлi. бойында Республика.
дiң бiлiк. гiн жоғарлату бойын. сының Ауыл
тiлiгiн ша қызметтердi сатып шаруашылығы
жоғарлату алу. Орта жылдық министрлігі
саны - 560 адам,
оның iшiнде:
- мал дәрiгерлiк
инспекторлар - 190
адам;
- өсiмдiктердi қорғау
және карантин жөнiн.
дегi инспекторлар
- 50 адам;
- астық және тұқым
инспекторлары - 25
адам;
- ақпараттық-марке.
тингілiк қызмет
көрсету жөнiндегi
мамандар - 211 адам;
- басқа да мемлекет.
тiк қызметшiлер -
84 адам.
006 Білiктiлiкті Ауыл шаруашылығы Жыл Қазақстан
жоғарлату министрлiгінiң бойында Республика.
және мемле. Орман және аңшылық сы Ауыл
кеттiк меке. шаруашылығы комитеті шаруашылығы
мелердiң мекемелерi қызметкер. министрлі.
кадрларын лерiнiң біліктілігін гінің Орман
қайта даярлау жоғарлату бойынша және аңшылық
қызметтердi сатып алу. шаруашылығы
Орта жылдық саны - комитеті
136 адам.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтілетiн нәтижелерi: қазiргі экономикалық талаптарға сәйкес сапалы оқыту жүйесiн қалыптастыру және дамыту арқылы Ауыл шаруашылығы министрлiгі мемлекеттiк қызметкерлердiң және мемлекеттiк мекемелер қызметкерлердiң кәсiби деңгейiн жоғарлату.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 117 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ауыл шаруашылығы саласындағы
қолданбалы ғылыми зерттеулер" 030 республикалық
бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 853 617 мың теңге (сегiз жүз елу үш миллион алты жүз он жеті мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегi Заңының 26-бабы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "2001-2005 жылдарға арналған ауыл шаруашылығы дақылдарының, жануарларының және микроорганизмдерiнiң тектік қорын сақтау, дамыту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2000 жылғы 1 тамыздағы N 1167, "2001-2005 жылдарға арналған Қазақстан аймақтары бойынша ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрудi, қайта өңдеудi және сақтауды ғылыми қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 11 қыркүйектегі N 1378 қаулылары; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгінiң қызметiмен байланысты кейбiр мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 28 маусымдағы N 704 және "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 29 қазандағы N 1148 қаулылары.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: научное обеспечение производства, переработки и хранения сельскохозяйственной продукции; обеспечение сохранности, развития и эффективного использования генофонда сельскохозяйственных растений, животных и микроорганизмов в селекции, семеноводстве, племенном деле и выпуске биопрепаратов для обеспечения производства конкурентоспособной сельскохозяйственной отечественной продукции.
5. Задачи бюджетной программы:
разработка экономического механизма развития агропромышленного производства, обеспечивающего продовольственную независимость Республики Казахстан и улучшение условий жизни сельского населения;
проведение комплекса мер по научному обеспечению программы за счет развития научно-исследовательских работ, совершенствования организационной структуры системы научных учреждений;
разработка научно-обоснованных предложений по диверсификации растениеводства по регионам на основе совершенствования существующих и создания новых, адаптированных к природно-климатическим условиям регионов сортовых растений, технологий, машин и оборудования, обеспечивающих производство максимального количества конкурентоспособной по качеству и себестоимости продукции, а также по сохранению почвенного плодородия и охране окружающей среды;
разработка научно-обоснованных предложений по увеличению производства животноводческой продукции на основе уточнения плана породного районирования животных, обеспечения их полноценными кормами, совершенствования и создания новых технологий, машин и оборудования для содержания животных, обеспечения ветеринарного благополучия;
разработка новых технологий и оборудования для производства продуктов питания общего лечебно-профилактического назначения с использованием продукции растениеводства и животноводства;
создание эффективной системы продвижения существующего и выводимого ценного генофонда сельскохозяйственных растений, животных и микроорганизмов от науки к сельским товаропроизводителям и его эффективного использования для производства высококачественной и конкурентоспособной продукции;
принятие мер по усилению государственной поддержки сохранения, развития и использования ценного генофонда и повышения его эффективности;
разработка научно-обоснованных рекомендаций по рациональному использованию и сохранению природных ресурсов, организационно-правовому сопровождению социально-экономических реформ на селе.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджеттiк қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрудi, қайта өңдеудi және сақтауды ғылыми қамтамасыз ету; сыртқы және iшкi рыноктарда бәсекеге жарамды ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiру үшiн селекцияда, тұқым шаруашылығында, мал тұқымын асылдандыру iсiнде және биопрепараттар шығаруда ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң, жануарларының және микроорганизмдерiнiң тектiк қорын сақтауды, дамытуды және тиiмдi пайдалануды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
- Қазақстан Республикасының азық-түлiктiк тәуелсiздiгiн және ауыл тұрғындарының жағдайын жақсартуды қамтамасыз ететiн агроөнеркәсiп өндiрiсiн дамытудың экономикалық тетiгiн әзiрлеу;
- ғылыми зерттеу жұмыстарын дамыту, ғылым мекемелерi жүйесiнiң ұйымдық құрылымын жетiлдiру есебiнен бағдарламаны ғылыми қамтамасыз ету бойынша шаралар кешенiн жүргiзу;
- сапасы мен өзiндiк құны бойынша бәсекеге жарамды өнiмнiң ең жоғарғы көлемiн өндiрудi қамтамасыз ететiн аймақтардың табиғи-климаттық жағдайларын бейiмделген сорттық өсiмдiктердiң, технологиялардың, машиналар мен жабдықтың қолда барын жетілдiру және жаңасын шығару негiзiнде аймақтар бойынша өсiмдiк шаруашылығын жан-жақты дамыту жөнiнде, сондай-ақ топырақтың құнарлылығын сақтау және қоршаған ортаны қорғауды ғылыми негiзделген ұсыныстар әзiрлеу;
- малды күтiп-бағуға арналған технологияларды, машиналар мен жабдықты жетiлдiру және жаңасын шығару, жануарларды тұқымдық аудандастыру жоспарын нақтылау, оларды толыққанды жеммен қамтамасыз ету, мал дәрiгерлiк қолайлылықты қамтамасыз ету негiзiнде мал шаруашылығы өнiмi өндiрiсiн ұлғайту жөнiнде ғылыми негiзделген ұсыныстар әзiрлеу;
- өсiмдiк шаруашылығы мен мал шаруашылығы өнiмiн пайдалану арқылы жалпы емдiк-профилактикалық тағамдар өндiруге арналған жаңа технологиялар мен жабдық әзiрлеу;
- қолда бар және шығарылып жатқан ауыл шаруашылығы жануарларының және микроорганизмдерiнiң құнды тектiк қорын ғылымнан ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге жеткiзудiң және жоғары сапалы және бәсекеге жарамды өнiмiн өндiру үшiн оны тиiмдi пайдаланудың тиiмдi жүйесiн құру;
- құнды тектiк қорды сақтауды, дамыту мен пайдалануды және оның тиiмдiлiгiн арттыруды мемлекеттiк қолдауды күшейту жөнiнде шаралар қолдану;
- табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану және сақтау, ауылдағы әлеуметтiк-экономикалық реформаларды ұйымдық құқықтық қолдау жөнiнде ғылыми негiзделген ұсынымдар әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
030 Прикладные Выполнение в установлен- В те- Минис-
научные ном законодательством чение терство
исследова- порядке научно-исследо- года сельско-
ния в вательских работ по го хо-
области программам: зяйства
сельского "Научное обеспечение Респуб-
хозяйства производства, переработки лики
и хранения сельскохозяй- Казахс-
ственной продукции по тан
регионам Казахстана на
2001-2005 годы".
"Сохранение, развитие и
использование генофонда
сельскохозяйственных
растений, животных и
микроорганизмов на
2001-2005 годы".
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка научно-методических рекомендаций развития экономики агропромышленного комплекса; предложения по внедрению новых технологий возделывания, переработки и хранения сельхозпродукции; создание и передача в государственное сортоиспытание сортов зерновых, зернобобовых, овощных, плодово-ягодных культур и картофеля; разработка приемов и методов селекции племенных животных; рекомендации по использованию активных штаммов микроорганизмов при производстве средств защиты растений и животных от болезней, биопрепаратов для пищевой и перерабатывающей промышленности и т.д.
Приложение 118
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Оценка мелиоративного состояния орошаемых
земель" на 2003 год
1. Стоимость: 61 059 тысяч тенге (шестьдесят один миллион пятьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы", статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий", статьи 115 , 116 , 117 Закона Республики Казахстан от 24 января 2001 года "О земле".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение мелиоративного состояния орошаемых земель.
5. Задачи бюджетной программы: проведение мониторинга на орошаемых землях и на объектах Проекта усовершенствования ирригационных и дренажных систем, оценка мелиоративного состояния орошаемых земель Республики Казахстан, разработка методической и нормативной документации.

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 030 Ауыл "2001-2005 жылдарға Жыл Қазақстан
шаруашылығы арналған Қазақстан бойын. Республика.
саласындағы аймақтары бойынша да сының Ауыл
қолданбалы ауыл шаруашылығы шаруашылығы
ғылыми өнiмiн өндiрудi, министрлігі
зерттеулер қайта өңдеудi және
сақтауды ғылыми
қамтамасыз ету"
"2001-2005 жылдарға Жыл Қазақстан
арналған ауыл шаруа. бойында Республика.
шылығы дақылдарының, сының Ауыл
жануарларының және шаруашылығы
микроорганизмдерiнiң министрлігі
тектiк қорын сақтау,
дамыту және пайдалану"
бағдарламалары бойынша
заңнамада белгiленген
тәртіппен ғылыми-
зерттеу жұмыстарын
орындау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: агроөнеркәсiп кешенi экономикасын дамытудың ғылыми-әдiстемелiк ұсынымдарын әзiрлеу; ауыл шаруашылығы өнiмiн өсiрудiң, өңдеудiң, қайта өңдеудiң және сақтаудың жаңа технологияларын енгізу жөнiнде ұсыныстар; дәндi, дәндiбұршақты, көкөніс, жемiс-жидек дақылдары мен картоптың сорттарын шығару және мемлекеттік сорт сынағына беру; асыл тұқымды жануарларды селекциялаудың тәсілдерi мен әдiстерiн әзiрлеу; өсімдiктер мен жануарларды аурулардан қорғау құралдарын өндiру кезінде микроорганизмдердiң белсендi штаммдарын, тағам және қайта өңдеу өнеркәсiбiне арналған биопрепараттарды және т.б. пайдалану жөнiндегi ұсынымдар.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 118 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Суармалы жерлердiң мелиоративтiк
жай-күйiн бағалау" 032 республикалық бюджеттiк
бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 61 059 мың теңге (алпыс бiр миллион елу тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; Аграрлық өнеркәсiп салаларына кредит беру және мемлекеттiк iс-шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуiрдегі Заңының 4-бабы ; "Жер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы Заңының 115, 116, 117-баптары .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджеттiк қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: суармалы жерлердiң мелиоративтiк жай-күйiн жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: суармалы жерлерде және Жердi суландыру және дренаж жүйелерiн жетiлдiру Жобасының объектiлерiнде мониторинг жүргiзу, республиканың суармалы жерлерінің мелиоративтiк жай-күйiн бағалау, әдiстемелiк және нормативтiк құжаттама әзiрлеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 032 Оценка
мелиора-
тивного
состояния
орошаемых
земель
030 Содержание трех государст- В те- Минис-
Гидрогео- венных учреждений со штат- чение терство
логомелио- ной численностью - 192 года сельско-
ративные человека, в том числе: го хо-
экспедиции государственное учрежде- зяйства
ние "Жетысуйская Респуб-
гидрогеолого мелиоратив- лики
ная экспедиция" с суммой Казахс-
финансирования 23464 тан
тыс.тенге со штатной числен-
ностью 68 человек для осуще-
ствления агромелиоративного
обследования орошаемых земель
на площади 700000 гектар и
на объектах Проекта усовер-
шенствования ирригационных и
дренажных систем (ПУИД) на
площади 14155 гектар, стаци-
онарных гидрогеологических
наблюдений за уровенно-соле-
вым режимом грунтовых вод -
8282 замера, гидрогеологи-
ческих наблюдений за стоком
коллекторно-дренажных систем
- 528 замеров, текущего
ремонта скважин - 400 единиц,
почвенно-солевых съемок на
33361 гектарах, лабораторных
анализов - 4900 условных
единиц, составления отчетов
и картографического материала
орошаемых земель и разработки
рекомендаций и мероприятий по
смягчению негативных воздей-
ствий на орошаемых землях;
государственное учреждение
"Южно-Казахстанская гидроге-
ологомелиоративная экспедиция"
с суммой финансирования 23702
тыс.тенге со штатной числен-
ностью 74 человека для осуще-
ствления агромелиоративного
обследования орошаемых земель
на площади 595000 гектар и на
объектах Проекта усовершенст-
вования ирригационных и
дренажных систем (ПУИД) на
площади 9637 гектар, стацио-
нарных гидрогеологических
наблюдений на 13 стационарных
площадках за уровенно-солевым
режимом грунтовых вод - 24400
замеров, гидрогеологических
наблюдений за стоком коллек-
торно-дренажных систем - 2000
условных наблюдений, текущего
ремонта скважин - 600 единиц,
почвенно-солевых съемок на
7000 гектарах, лабораторных
анализов - 4800 условных единиц,
составления отчетов и карто-
графического материала ороша-
емых земель и разработки
рекомендаций и мероприятий по
смягчению негативных воздей-
ствий на орошаемых землях;
государственное учреждение
"Кызылординская гидрогеолого-
мелиоративная экспедиция" с
суммой финансирования 13893
тыс.тенге со штатной числен-
ностью 50 единиц для осущест-
вления агромелиоративного
обследования орошаемых земель
на площади 300000 гектар и на
объектах Проекта усовершенст-
вования ирригационных и
дренажных систем (ПУИД) на
площади 1034 гектар,
стационарных гидрогеоло-
гических наблюдений на 1
стационарной площадке за
уровенно-солевым режимом
грунтовых вод - 10000 замеров,
гидрогеологических наблюдений
за стоком коллекторно-дренаж-
ных систем - 200 условных
наблюдений, текущего ремонта
скважин - 300 единиц, почвенно
-солевых съемок на 2000
гектарах, лабораторных анализов
- 3000 условных единиц, состав-
ления отчетов и картографичес-
кого материала орошаемых земель
и разработки рекомендаций и
мероприятий по смягчению нега-
тивных воздействий на
орошаемых землях
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 февраля 2003 г. N 192 .

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 032 Суармалы Штат саны 192 адам Жыл Қазақстан
жерлердiң үш мемлекеттiк бойында Республика.
мелиоратив. мекеменi ұстау, сының Ауыл
тiк жай- оның iшiнде: шаруашылығы
күйiн "Жетiсу гидрогеоло- министрлігі
бағалау гиялық-мелиоративтiк
экспедициясы"
030 Гидрогео. мемлекеттiк мекемесi
лық-мелио. қаржыландыру сомасы
ративтiк 23464 мың теңге штат
экспедиция. саны 68 адам - 700000
лар <*> гектар алаңдағы суармалы
жерлердi және 14155
гектар алаңдағы Жер
суландыру және дренаж
жүйелерiн жетiлдiру
жобасының (СДЖЖ) объек-
тiлерiнде агромелиоратив-
тiк зерттеудi, 8282
өлшемдi жерасты суларының
тұздылық-деңгейлiк режим-
дерiн стационарлық гидро-
геологиялық қадағалауды,
528 өлшем коллекторлық-
дренаж жүйелерiнiң ағын-
дылығын гидрогеологиялық
қадағалауды, 400 бiрлiк
скважиналарды ағымдағы
жөндеудi, 33361 гектарда
топырақты-тұзды жерлердi
түсiрудi; 4900 шартты
бiрлiк зертханалық талдау-
ларды, суармалы жерлердiң
есебiн және картографиялық
материалын жасауды және
суармалы жерлердегi терiс
әрекеттердi азайту жөнiндегi
ұсынымдар мен iс-шараларды
әзiрлеудi жүзеге асыру үшiн;
"Оңтүстiк Қазақстан
гидрогеологиялық-мелиора-
тивтiк экспедициясы" мемле-
кеттiк мекемесi қаржыландыру
сомасы 23702 мың теңге штат
саны 74 адам - 595000 гектар
алаңдағы суармалы жерлердi
және 9637 гектар алаңдағы
Жер суландыру және дренаж
жүйелерiн жетiлдiру жобасының
(СДЖЖ) объектiлерiнде агро-
мелиоративтiк зерттеудi,
24400 өлшемдi 13 стационарлық
алаңда жерасты суларының
тұздылық-деңгейлiк режимдерiн
стационарлық гидрогеологиялық
қадағалауды, 2000 шартты қада-
ғалауды коллекторлық-дренаж
жүйелерiнің ағындылығын гидро-
геологиялық қадағалауды, 600
бiрлiк скважиналарды ағымдағы
жөндеудi, 7000 гектарда топы-
рақты-тұзды жерлердi түсiрудi,
4800 шартты бiрлiк зертханалық
талдауларды, суармалы жерлердiң
есебiн және картографиялық
материалын жасауды және суармалы
жерлердегi терiс әрекеттердi
азайту жөнiндегi ұсынымдар мен
iс-шараларды әзірлеуді жүзеге
асыру үшін;
"Қызылорда гидрогеологиялық
мелиоративтiк экспедициясы"
мемлекеттiк мекемесi қаржылан-
дыру сомасы 13893 мың теңге
штат саны 50 адам 300000 гектар
алаңдағы суармалы жерлердi және
1034 гектар алаңдағы Жер сулан-
дыру және дренаж жүйелерiн
жетiлдiру жобасының (СДЖЖ) объек-
тiлерiнде агромелиоративтiк
зерттеудi, 10000 өлшемдi 1 ста-
ционарлық алаңда жерасты сула-
рының тұздылық-деңгейлiк режим-
дерiн стационарлық гидрогео-
логиялық қадағалауды, 200 шартты
қадағалауды коллекторлық-дренаж
жүйелepінің ағындылығын гидро-
геологиялық қадағалауды, 300
бiрлiк скважиналарды ағымдағы
жөндеудi, 2000 гектарда топырақты-
тұзды жерлердi түсiрудi, 3000
шартты бiрлiк зертханалық
талдауларды, суармалы жерлердiң
есебiн және картографиялық мате-
риалын жасауды және суармалы
жерлердегi терiс әрекеттердi
азайту жөнiндегi ұсынымдар мен
iс-шараларды әзiрлеудi жүзеге
асыру үшiн. <*> ------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.02.24. N 192 қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: составление отчета о мелиоративном состоянии орошаемых земель, разработка рекомендаций по улучшению мелиоративного состояния и мероприятий по смягчению отрицательного воздействия на орошаемых землях.
Приложение 119
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 119 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 033
"Защита растений" на 2003 год
1. Стоимость: 2959494 тысячи тенге (два миллиарда девятьсот пятьдесят девять миллионов четыреста девяносто четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 июля 2002 года "О защите растений"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года N 1295 "Об утверждении Перечней карантинных объектов и особо опасных вредных организмов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение благоприятной фитосанитарной обстановки в республике.
5. Задачи бюджетной программы: проведение систематических наблюдений за фитосанитарным состоянием на территории республики, на основании наблюдений фитосанитарной ситуации составление кратко-, средне-, долгосрочных прогнозов, выявление очагов массового развития и распространения особо опасных вредителей и болезней сельскохозяйственных культур, организация закупа, хранения, транспортировки пестицидов и проведение химических обработок площадей, заселенных особо опасными вредителями растений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 033 Защита
растений
030 Обследова- Оплата услуг по проведе- В те- Минис-
ние угодий нию обследований на чение терство
на выявле- наличие заселенности года сельско-
ние очагов (зараженности) особо го хо-
особо опасными вредителями и зяйства
опасных болезнями сельскохозяй- Респуб-
вредителей ственных культур с лики
и болезней достоверностью прогноза Казахс-
сельскохо- не менее 70 процентов на тан
зяйствен- площади 28572 тысячи
ных куль- гектаров.
тур
031 Борьба с Оплата услуг по выполне- Минис-
особо нию мероприятий: терство
опасными - закуп пестицидов, В те- сельско-
вредителя- зарегистрированных для чение го хо-
ми и бо- применения в республике, года зяйства
лезнями обеспечивающих химическую Респуб-
сельскохо- обработку земель на лики
зяйствен- площади порядка 2,9-3,4 Казахс-
ных млн. гектар, в том числе тан
культур для создания запаса;
- проведение таможенных В те-
процедур; чение
- доставка пестицидов до года
места назначения на
специализированном
автотранспорте;
- хранение закупаемых В те-
пестицидов в соответст- чение
вующих условиях; года
- проведение химических В те-
обработок против вредите- чение
лей и болезней, опреде- года
ленных перечнем, утвер-
жденным Правительством
Республики Казахстан, с
биологической эффектив-

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: суармалы жерлердiң мелиоративтiк жай-күйi туралы есебiн жасау, мелиоративтiк жай-күйiн жақсарту жөнiнде ұсынымдар және суармалы жерлерде керi ықпалды азайту жөнiнде iс-шаралар әзiрлеу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 119 қосымша
ЕСКЕРТУ. 119 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Өсiмдiктердi қорғау"
033 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2959494 мың теңге (екі миллиард тоғыз жүз елу тоғыз миллион төрт жүз тоқсан төрт мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Өсiмдiктердi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 5 шiлдедегi Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 шiлдедегi N 889 Жарлығы ; "Карантиндiк объектiлермен аса қауіптi зиянкес организмдердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 10 желтоқсандағы N 1295 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджеттiк қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикада қолайлы фитосанитариялық жағдайды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: республика аумағындағы фитосанитариялық жағдайға жүйелi бақылау жүргiзу, фитосанитариялық жағдайды бақылау негiзiнде ұзақ, орта және қысқа мерзiмдi болжамдар жасау, ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауіпті зиянкестерi мен ауруларының жаппай дамуы мен таралу ошақтарын анықтау, пестицидтер сатып алуды, сақтауды тасымалдауды ұйымдастыру және өсiмдiктердiң аса қауіпті зиянкестерi мен аурулары жайлаған алаңдарда химиялық өңдеу жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 033 Өсiмдiктердi
қорғау
030 Ауыл Ауыл шаруашылығы Жыл Қазақстан
шаруашылығы дақылдарының аса бойында Республика.
дақылдарының қауiптi зиянкестерi сының Ауыл
аса қауіпті мен аурулары таралған шаруашылығы
зиянкестерi (залалданған) 28572 министрлігі
мен аурула. мың га. алаңда
рын анықтау болжамның 70% төмен
үшін танант. емес дәлдiгiмен
дарды зерт. пайдаланылатын жерде
теу зерттеу жүргiзу
бойынша көрсетiлетiн
қызметтерге ақы
төлеу.
031 Ауыл Мынадай iс-шаралардың Жыл Қазақстан
шаруашылығы бойынша көрсетiлетiн бойында Республика.
дақылдарының қызметтерге ақы төлеу: сының Ауыл
аса қауiптi - 2,9-3,4 млн. га шаруашылығы
зиянкестерi алаңда жердi химиялық министрлігі
мен аурулар. өңдеудi қамтамасыз
ымен күрес ететiн республикада
қолдану үшiн тiркелген
пестицидтeрдi соның
iшiнде резерв үшiн
сатып алу;
- кедендiк процедура. Жыл
ларды өткiзу; бойында
- арнайы автокөлiкпен
пестицидтердi белгi.
ленген орынға дейін
жеткiзу;
- сатып алынатын Жыл
пестицидтерді тиiстi бойында
жағдайларда сақтау;
- Қазақстан Республи. Жыл
касының Үкiметi бойында
бекiткен тiзбеде
анықталған зиянкестер
мен ауруларға қарсы
барлығы 2,9-3,4 млн.
га. алаңда биология.

ностью 80-85 процентов
на площади 2,9-3,4 млн.
гектар;
- утилизация остатков В те-
запрещенных и пришедших в чение
негодность пестицидов в года
объеме 352 тонн и тары
из-под них - 185,1 тонн.
Погашение кредиторской В те-
задолженности прошлых лет чение
за услуги по обработке года
против вредителей и
болезней растений.
032 Республи- Содержание государствен- В те- Минис-
канский ного учреждения со чение терство
методичес- штатной численностью 482 года сельско-
кий центр человека для проведения го хо-
фитосани- систематических наблюде- зяйства
тарной ний за появлением, Респуб-
диагности- развитием и распростране- лики
ки и прог- нием вредителей на Казахс-
нозов площади 4200 тысяч гектар, тан
болезней растений на
площади 1 540 тысяч
гектар, сорных растений
на площади 800 тысяч
гектар.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: составление достоверных прогнозов распространения вредителей, болезней растений и сорняков, планирование защитных мероприятий на соответствующий год, снижение площадей, заселенных (зараженных) особо опасными вредителями и болезнями сельскохозяйственных культур, и сохранение урожая.
Приложение 120
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 034
"Ветеринарные мероприятия" на 2003 год
1. Стоимость: 2 865 663 тысячи тенге (два миллиарда восемьсот шестьдесят пять миллионов шестьсот шестьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 8__ , 10_ , 11_ , 12_ , 20_ , 24_ , 26_ , 27_ , 28_ , 29_ , 30_ , 31_ , 32_ и 35_ Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1996 года N 1205 "Об утверждении нормативных правовых и других актов по ветеринарии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 1923 "Вопросы отдельных организаций, подведомственных Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1957 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Республиканская ветеринарная лаборатория" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

лық тиiмдiлiк 80-85%
-дан төмен болмайтын
химиялық өңдеу
жүргiзу;
- 352 тонна көлемiндегi Жыл
тыйым салынған және бойында
жарамсыз пестицидтер.
дiң қалдықтарды мен
185,1 тонна көлемiнде
олардың ыдыстарын
кәдеге жарату.
Зиянкестер мен өсiмдiктер Жыл
ауруларына қарсы өңдеу бойында
жөніндегi қызметтер көрсету
үшiн өткен жылдардың
кредиторлық берешегiн өтеу.
032 Республикалық Штат саны 482 адамдық Жыл Қазақстан
әдiстемелiк мемлекеттiк мекеменi бойында Республи.
фитосанита. 4200 мың га. алаңда касының
риялық диаг. зиянкестердiң, 1 540 Ауыл ша.
ностика және мың га. алаңда руашылығы
болжамдау өсiмдiктер ауруларының, министр.
орталығы 800 мың га. арамшөптер лігі
өсiмдiктерiнiң пайда
болуына және таралуына
жүйелiк бақылау жүргiзу
үшiн ұстау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетiн нәтижелерi: зиянкестердiң, өсiмдiк аурулары мен арамшөптердiң таралуы бойынша сенiмдi болжамдар жасау, тиiсті жылға қорғау шараларын жоспарлау, ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауiптi зиянкестерi мен аурулары таралған (залалданған) алаңдарды азайту және егiндi сақтау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 120 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ветеринариялық iс-шаралар"
034 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2 865 663 мың теңге (екi миллиард сегiз жүз алпыс бес миллион алты жүз алпыс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегi Заңының 8 , 10, 11, 12, 20, 24, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 және 35-баптары ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Ветеринария жөнiндегi нормативтiк құқықтық және басқа актiлердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 2 қазандағы N 1205 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне ведомстволық бағыныстағы жекелеген ұйымдардың мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 1923 қаулысы; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Республикалық ветеринариялық зертхана" Республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1957 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздері: республикалық бюджет қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: обеспечение благоприятной эпизоотической обстановки в республике.
5. Задачи бюджетной программы: предотвращение распространения инфекционных и заразных заболеваний животных и птиц в республике; оздоровление неблагополучных пунктов от бруцеллеза мелкого рогатого скота; локализация и ликвидация очагов острых инфекционных заболеваний животных и птиц; недопущение заноса острых инфекционных заболеваний животных и птиц на территорию Республики Казахстан из сопредельных государств; своевременная постановка диагноза.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 034 Ветеринар-
ные меро-
приятия
030 Националь- Содержание государствен- В те- Минис-
ный центр ного учреждения со чение терство
мониторин- штатной численностью 84 года сельско-
га, рефе- человек для выполнения го хо-
ренции, работ по: зяйства
лаборатор- - методологическому Респуб-
ной диаг- обеспечению диагностики лики
ностики в заболеваний животных; Казахс-
ветерина- - проведению эпизооти- тан
рии ческого мониторинга дикой
фауны;
- референтной функции при
диагностике болезней
животных (установления
окончательного диагноза в
спорных случаях или при
затруднении постановки
диагноза в других вете-
ринарных лабораториях);
- ведению национальной
коллекции депонированных
штаммов микроорганизмов,
используемых в ветери-
нарии;
- определению высокоток-
сичных или радиоактивных
веществ в организме
животных, продуктах и
сырье животного происхож-
дения;
- лабораторным исследо-
ваниям в спорных случаях
ветеринарно-санитарной
экспертизы продуктов и
сырья животного происхож-
дения, кормов, кормовых
добавок, ветеринарных
препаратов при их импорте,
экспорте и транзите.
031 Диагнос- Оплата услуг по выполне- В те- Минис-
тика забо- нию мероприятий по прове- чение терство
леваний дению 15,0 -16,0 млн. года сель-
животных диагностических исследо- ского
ваний по болезням живот- хозяйст-
ных и птиц в соответствии ва Рес-
с перечнем, утвержденным публики
Правительством Республики Казахс-
Казахстан, в том числе: тан
- 14 880,0-15 830,0 тысяч
серологических исследова-
ний;

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жануарлар мен құстардың инфекциялық және жұқпалы ауруларының таралуын болдырмау; ауыл шаруашылығы малдары мен құстарының инфекциялық және жұқпалы аурулары бойынша республикада қолайлы эпизоотиялық жағдайды қамтамасыз ету; малдар мен құстардың тез тарайтын инфекциялық ауруларының ошақтарын оқшаулау және жою, олардың шекаралас мемлекеттердiң аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнуiне жол бермеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жануарлар мен құстарды аса қауiптi жұқпалы аурулардан қорғау; мүйiздi ұсақ малдың бруцеллезiнен қолайсыз пункттерді сауықтыру; малдар мен құстардың тез тарайтын инфекциялық ауруларының ошақтарын жою және одан әрі таралуын болдырмау; уақтылы диагноз қою.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
034 Ветеринария.
лық iс-шара.
лар
030 Ветеринария. Мыналар бойынша Жыл Қазақстан
дағы монито. жұмыстар орындау бойында Республика.
ринг, рефе. мақсатында штат саны сының Ауыл
ренция, 84 адам мемлекеттiк шаруашылығы
зертханалық мекеме ұстау: министрлігі
диагностика - жануарлардың ауру.
және әдiсте. ларына диагноз қоюды
мелiк ұлттық әдістемелік қамта.
орталығы масыз ету;
- жануарлардың ауру.
ларына диагноз қою
кезiндегi референт.
тік функция (даулы
жағдайларда немесе
басқа зертханаларда
диагноз қою қиын
болған кезде түпкі.
лiктi диагноз қою);
- ветеринарияда
пайдаланылатын микро.
организмдердiң
сақтауға берiлген
штамдарының ұлттық
коллекциясын жүргiзу;
- малдардың организм.
дердегi малдан
өндiрiлетiн өнiмдер
мен шикiзаттардағы
өте улы немесе
радиоактивті заттарды
анықтау;
- малдан өндiрiлетiн
өнiмдер мен шикiзат.
тардың, жемдердiң,
жем қоспаларының,
ветеринариялық
препараттарды импорттау,
экспорттау және
транзиттеу кезiндегi
ветеринариялық-
санитарлық сараптама.
дағы даулы жағдайларда
зертханалық зерттеулер.
031 Жануарлардың Қазақстан Республика. Жыл Қазақстан
ауруларына сының Үкiметi бекiт. бойында Республи.
диагноз қою кен тiзбеге сәйкес касының
жануарлар мен құстар. Ауыл ша.
дың аурулары бойынша руашылығы
15,0-16,0 млн. диагно. министрлігі
стикалық зерттеулер
жүргізу жөнiндегi iс-
шараларды орындау
бойынша көрсетiлген
қызметтерге ақы төлеу,
оның iшiнде:
- 14 880,0 - 15 830,0
мың серологиялық
зерттеулер;

- 20,0-30,0 тысяч бакте-
риологических исследова-
ний;
- 50,0-70,0 тысяч вирусо-
логических исследований;
- 50,0-70,0 тысяч парази-
тологических исследований.
032 Противо- Обеспечение проведения Минис-
эпизоотия противоэпизоотических терство
мероприятий против особо сельско-
опасных болезней животных го хо-
и птиц по перечню, опре- зяйства
деленному Правительством Респуб-
Республики Казахстан: лики
- закуп 105,0-106,0 млн. I Казахс-
доз ветеринарных препа- квар- тан
ратов из расчета на тал
80,0-85,0 млн. голов
животных и 35,0-37,0 млн.
птиц, для профилактики
особо опасных болезней
животных, а также для
пополнения республикан-
ского запаса ветеринарных
препаратов;
- доставка до места В те-
назначения закупленных чение
препаратов; года
- хранение ветеринарных В те-
препаратов до их примене- чение
ния; года
- хранение республикан- В те-
ского запаса ветеринарных чение
препаратов; года
- применение ветеринарных В те-
препаратов на местах чение
включающее: 1) взятие и года
доставку проб крови для
серологических исследова-
ний 10,0-11,5 млн. проб,
2) введение животным
80,0-85,0 млн. доз вете-
ринарных препаратов.
033 Борьба с Оздоровление 9-ти небла- В те- Минис-
туберку- гополучных пунктов от чение терство
лезом и бруцеллеза сельскохо- года сельско-
бруцелле- зяйственных животных в го хо-
зом сель- соответствии с установ- зяйства
скохозяй- ленными требованиями, Респуб-
ственных включая проведение: лики
животных и - исследований животных Казахс-
птиц до получения отрицатель- тан
ных результатов;
- сдачи больных животных;
- вакцинации животных;
- дезинфекции помещений,
где содержались животные.
034 Ликвидация Организация мероприятий В те- Минис-
очагов по локализации и ликвида- чение терство
опасных ции ожидаемых 15 очагов года сель-
инфекцион- вспышек острых инфекцион- ского
ных забо- ных заболеваний животных хозяй-
леваний и птиц, по перечню, опре- ства
животных деленному Правительством Респуб-
и птиц Республики Казахстан, лики
включающее: Казахс-
- доставку ветеринарных тан
препаратов и дезинфици-
рующих средств;
- уничтожение трупов
павших животных и птиц
путем сжигания;
- возмещение изъятого,
уничтоженного скота;
- вынужденную вакцинацию
животных и птиц в эпи-
зоотическом очаге и в
угрожаемой зоне;
- дезинфекцию помещений,
где содержались животные
и птицы;
- установку карантинных
постов, дезинфекционных
барьеров и организацию на
них круглосуточного дежур-
ства на время карантина.
При возникновении в
сопредельных государствах
вспышек особо опасных
инфекционных заболеваний
животных и птиц осущест-
вляется организация
порядка 50 временных
приграничных карантинных
постов (в среднем на одном
приграничном участке
сопредельного государства
10 постов) по недопущению
заноса инфекции в респуб-
лику, которая включает:
- доставку дезинфицирующих
средств до этих постов из
республиканского запаса;
- сооружение временных
дезинфекционных барьеров и
организацию на них
круглосуточного дежурства
на время карантина для
дезинфекции транспортных
средств.
-------------------------------------------------------------------

- 20,0-30,0 мың бак.
териологиялық зерттеу.
лер;
- 50,0-70,0 мың виру.
сологиялық зерттеулер;
- 50,0-70,0 мың пара.
зитологиялық зерттеу.
лер.
032 Эпизоотияға Қазақстан Республикасы
қарсы Үкiметi бекiткен
тiзбеге сәйкес
жануарлар мен құстардың
ауруларына қарсы
эпизоотияға қарсы
iс-шаралар жүргiзудi
қамтамасыз ету:
- жануарлардың аса І Қазақстан
қауiптi ауруларының -тоқсан Республи.
алдын алу үшін, касының
сондай-ақ Ауыл ша.
ветеринариялық руашылығы
препараттардың рес. министр.
публикалық запасын лігі
толықтыру үшін 80,0-
85,0 млн. бас жануар.
ларға және 35,0-37,0
млн. құсқа деген
есеппен ветеринариялық
препараттардың 105,2
-106,0 млн дозасын
сатып алу;
- сатып алынған Жыл
препараттарды белгi. бойында
ленген орнына дейiн
жеткiзу;
- ветеринариялық Жыл
препараттарды қолдан. бойында
ғанға дейiн сақтау;
- ветеринариялық Жыл
препараттардың респуб. бойында
ликалық запасын сақтау;
- ветеринариялық Жыл
препараттарды жергi. бойында
лiктi жерлерде қолдану,
оған қоса: 1) серо.
логиялық зерттеу
үшiн қанның сынамаларын
алу және жеткiзу -
10,0 - 11,5 млн. сынама;
2) 80,0-85,0 млн.
ветеринариялық препа.
раттардың дозасын
жануарларға егу.
033 Ауыл шаруашы. Ауыл шаруашылығы Жыл Қазақстан
лығы жануарла. жануарларының бруцел. бойында Республика.
ры мен құс. лезi бойынша қолайсыз сының Ауыл
тардың тубер. 9 - пунктте белгi. шаруашылығы
кулезiне және ленген тәртіпке министрлігі
бруцеллезiне сәйкес сауықтыру,
қарсы күрес оған қоса мыналарды
өткiзу:
- керi нәтиже
алынғанға дейiн
жануарларды зерттеу;
- ауру жануарларды
өткізу;
- жануарларды eгу;
- малдар ұсталған
жайларды дезинфекция.
лау.
034 Жануарлар Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
мен құстардың касының Yкiметi бойында Республика.
тез тарайтын анықтаған тiзбе сының Ауыл
инфекциялық бойынша жануарлар шаруашылығы
ауруларының мен құстардың министрлігі
ошақтарын жою тез тарайтын
инфекциялық аурулары
шығады деп күтiлетін
15 ошақты оқшаулау
және жою жөнiнде
iс-шаралар ұйымдас.
тыру, оған қоса:
- ветеринариялық
препараттармен
дезинфекция жасайтын
құралдарды жеткiзу;
- өлген малдар мен
құстардың өлекселерін
отқа жағу арқылы жою;
- алынған, жойылған
малдың құнын өтеу;
- эпизоотиялық ошақта
және қатерлi аймақта
малдар мен құстарды
мәжбүрлеп eгу;
- малдар мен құстар
ұсталған жайларды
дезинфекциялау;
- карантин кезiнде
карантиндiк постылар,
дезинфекциялық
кедергiлер орнату
және оларда тәулiк
бойы кезекшiлiк
ұйымдастыру.
Шекаралас мемлекет.
терде жануарлар мен
құстардың аса қауiптi
инфекциялық аурулары
шыққан кезде
республикаға инфек.
цияны әкелуге жол
бермеу жөнiнде
шекаралық карантиндiк
50-гe жуық уақытша
пост ұйымдастыру
жүзеге асырылады,
онда мыналар
қамтылады:
- дезинфекциялық
құралдарды республи.
калық запастан осы
постларға дейiн
жеткiзу;
- көлiк құралдарын
дезинфекциялау үшiн
карантин үшiн
дезинфекциялық уақытша
кедергiлер орнату
және оларда тәулiк
бойы кезекшiлiк
ұйымдастыру.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: совершенствование существующих методов диагностики заболеваний животных и птиц, своевременное выявление особо опасных заразных болезней животных и птиц для предотвращения их распространения; сохранения благополучной эпизоотической обстановки на территории республики; предотвращение потерь поголовья животных; полное оздоровление неблагополучных пунктов по туберкулезу и бруцеллезу сельскохозяйственных животных и птиц со снятием всех ветеринарно-ограничительных мер; 100% ликвидация очагов вспышек особо опасных инфекционных заболеваний животных и птиц; снижение вероятности заноса инфекции из сопредельных государств.
Приложение 121
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 121 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 037
"Определение сортовых и посевных качеств
семенного и посадочного материала"
на 2003 год
1. Стоимость: 142265 тысяч тенге (сто сорок два миллиона двести шестьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий"; статьи 7__ , 8__ Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 "Об утверждении Правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов зерна"; статья 6 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение посева проверенными семенами высокопродуктивных сортов на всей посевной площади, повышение урожайности сельскохозяйственных культур, улучшение качества продукции и обеспечение продовольственной безопасности страны.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное и квалифицированное проведение экспертизы качества семян всех сельскохозяйственных культур для отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей, государственных сортоиспытательных участков и станций, государственных ресурсов семян республики, определение соответствия их качества действующим ГОСТам.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: жануарлар мен құстардың ауруларына диагноз қоюдың қолданыстағы әдiстерiн жетiлдiру, жануарлар мен құстардың аса қауiптi ауруларының таралуын болдырмау үшiн оларды уақтылы анықтау: республика аумағында қолайлы эпизоотиялық ахуалды сақтау; мал басының шығын болуына жол бермеу; ветеринариялық шектеудiң барлық шараларын тоқтатып, ауыл шаруашылығы жануарлары мен құстардың туберкулезi мен бруцеллезi бойынша қолайсыз пункттердi толық сауықтыру; ауыл шаруашылығы жануарлары мен құстардың aca қауiптi ауруларының таралу ошақтарын 100%-ға жою; шекаралас мемлекеттерде инфекцияның әкелiну мүмкiндiгiн азайту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 121 қосымша
ЕСКЕРТУ. 121 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Тұқымдық және көшет материалының
сорттық және себу сапаларын анықтау"
037 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 142265 мың теңге (бiр жүз қырық екі миллион екі жүз алпыс бес мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Тұқым туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының 6-бабы, "Агроөнеркәсiптiк кешеннiң салаларын несиелеу және мемлекеттiк iс-шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуiрдегi Заңының 4-бабы ; "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 7 , 8-баптары ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Мемлекеттiк астық ресурстарын құру, сақтау және пайдалану ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бүкiл егiс алаңына жоғары өнiмдi сорттардың тексерiлген тұқымдарын себудi жүргiзiлуiн қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы дақылдарының түсiмдiлігiн арттыру, өнiмiнiң сапасын жақсарту және елiмiздiң азық-түлiктiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер мемлекеттiк сорт сынайтын участкiлер мен станциялар, республиканың мемлекеттiк тұқым ресурстары үшiн барлық ауыл шаруашылығы дақылдары тұқымының сапасына уақытылы және бiлiктi сараптама жүргiзу, олардың сапасының қолданыстағы МЕМСТ-қа сәйкестiгiн айқындау.

1 037 Определе-
ние сор-
товых и
посевных
качеств
семенного
и посадоч-
ного
материала
030 Определе- Проведение 73-74 тысяч В те- Минис-
ние сорто- исследований сортовых и чение терство
вых и посевных качеств семян года сельско-
посевных всех сельскохозяйственных го хо-
качеств культур по всем показате- зяйства
семенного лям качества, предусмот- Респуб-
и посадоч- ренным соответствующими лики
ного мате- государственными стандар- Казахс-
риала тами (чистота, энергия тан
элитсемхо- прорастания, всхожесть,
зов, госу- жизнеспособность, влаж-
дарствен- ность, заселенность
ных сорто- вредителями, зараженность
испыта- болезнями, масса 1000
тельных семян).
участков и
станций,
государст-
венных
ресурсов
зерна
031 Экспертиза Проведение 167-168 тысяч В те- Минис-
качества исследований на посевные чение терство
семян, и сортовые качества семян года сельско-
предназна- всех сельскохозяйственных го хо-
ченных для культур по всем показате- зяйства
посева лям качества, предусмот- Респуб-
отечест- ренным соответствующими лики
венными государственными стандар- Казахс-
сельхозто- тами (чистота, энергия тан
варопроиз- прорастания, всхожесть,
водителями жизнеспособность, влаж-
ность, заселенность
вредителями, зараженность
болезнями, масса 1000
семян).
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение проверки качества семян, предназначенных для посева отечественными сельхозтоваропроизводителями и соответствующее повышение урожайности сельскохозяйственных культур в среднем на 15-20% за счет посева качественными проверенными семенами; снижение себестоимости семян, используемых сельхозтоваропроизводителями для посева; исключение из практики осуществления посева непроверенными некачественными семенами; обеспечение отечественных сельхозтоваропроизводителей в полном объеме высококачественными элитными и репродукционными семенами, засыпка в государственные ресурсы семенного зерна кондиционных семян.
Приложение 122
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 038
"Сохранение и развитие элитного семеноводства
и племенного дела" на 2003 год
1. Стоимость: 1 612 454 тысячи тенге (один миллиард шестьсот двенадцать миллионов четыреста пятьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 15_ Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве"; статьи 4__ , 10_ Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".

1 037 Тұқымдық
және көшет
материалының
сорттық және
себу сапала.
рын анықтау
030 Элиталық Тиiстi мемлекеттiк Жыл Қазақстан
тұқым шаруа. стандарттармен бойында Республика.
шылықтарының, көзделген барлық сының Ауыл
мемлекеттiк сапа көрсеткіштерi шаруашылығы
сорт сынау бойынша (тазалығы, министрлігі
учаскелерi өну қуаты, өнгiштiгi,
мен станция. өмiрге бейiмдiлiгi,
ларының, ылғалдылығы, зиян.
мемлекеттік кестермен жайлануы,
астық ресур. аурулармен дерттенуi,
старының тұ. 1000 дәннiң салмағы)
қымдық және барлық ауыл шаруа.
отырғызылатын шылығы дақылдары
материалдар. тұқымының сорттық
дың сорттық және егiстiк сапасына
және егiстiк 73-74 мың зерттеу
сапасын жүргiзу
анықтау
031 Отандық ауыл Тиiстi мемлекеттiк Жыл Қазақстан
шаруашылық стандарттармен бойында Республика.
тауар өндіру. көзделген барлық сының Ауыл
шілерінің сапа көрсеткіштерi шаруашылығы
егуге арнал. бойынша (тазалығы, министрлігі
ған тұқымдар өну қуаты, өнгiштiгi,
сапасын өмiрге бейiмдiлiгi,
сараптау ылғалдылығы, зиян.
кестермен жайлануы,
аурулармен дерттенуi,
1000 дәннiң салмағы)
барлық ауыл шаруа.
шылығы дақылдары
тұқымының сорттық
және егiстiк сапасына
167-168 мың зерттеу
жүргiзу
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң себуге арналған тұқымының сапасын тексерудi қамтамасыз ету және соған сәйкес сапалы тексерiлген тұқым себудiң арқасында ауыл шаруашылығы дақылдарының түсiмдiлiгін орташа есеппен 15-20 %-ке арттыру; ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер себуге пайдаланатын тұқымның өзiндiк құнын арзандату; тексерiлмеген сапасыз тұқым себудi iске-асыру тәжiрибесiнен алып тастау; отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілердi толық көлемде жоғары сапалы элиталық және репродукциялық тұқыммен қамтамасыз ету, мемлекеттiк тұқымдық астық ресурстарына кондициялық тұқым құю.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 122 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Элиталық тұқым шаруашылығын және мал
тұқымын асылдандыру iсiн сақтау және дамыту"
038 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 612 454 мың теңге (бiр миллиард алты жүз он екi миллион төрт жүз елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шiлдедегі Заңының 15-бабы ; "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 4 , 10-баптары ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение и развитие генофонда сельскохозяйственных растений и животных.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение доступности элитных семян и племенной продукции (материала) отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям, создание коллекционных стад.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 038 Сохранение В те- Минис-
и развитие чение терство
элитного года сельско-
семеновод- го хо-
ства и зяйства
племенного Респуб-
дела лики
Казахс-
тан
030 Сохранение Субсидирование элитного
и развитие семеноводства в порядке,
элитного устанавливаемом Прави-
семеновод- тельством Республики
ства Казахстан, включая:
- частичное (до 40%)
удешевление стоимости
элитных семян, реализо-
ванных отечественным
сельскохозяйственным
товаропроизводителям.
031 Сохранение Субсидирование племенного
и развитие дела в порядке, устанав-
племенного ливаемом Правительством
дела Республики Казахстан,
включая:
- частичное (до 50%)
удешевление стоимости
реализованной отечествен-
ным сельскохозяйственным
товаропроизводителям
племенной продукции
(материала);
- полное возмещение
затрат по приобретению и
содержанию племенных
быков-производителей и
хранению их семени в
племенном центре по
скотоводству;
- частичное возмещение
затрат на содержание
племенных кур-несушек в
племенном хозяйстве по
мясному птицеводству;
- полное возмещение
стоимости малочисленных и
исчезающих видов животных,
приобретаемых для создания
коллекционных стад в
селекционно-генетических
центрах;
- полное возмещение
стоимости приобретаемого
специального технологичес-
кого оборудования (спец-
оборудования) для племен-
ного дела.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение сортообновления и обновления стада высокопродуктивными племенными животными у отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей, сохранение и развитие генофонда малочисленных и исчезающих видов животных, восстановление племенного центра по скотоводству и племенного хозяйства по мясному птицеводству.
Приложение 123
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 042
"Возмещение ставки вознаграждения (интереса)
по лизингу сельскохозяйственной техники,
осуществляемому за счет средств республиканского
бюджета" на 2003 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi мен жануарларының гендiк қорын сақтау және дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 038 Элиталық
тұқым
шаруашылығын
және мал
тұқымын
асылдандыру
iсiн сақтау
және дамыту
030 Элиталық Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
тұқым касының Үкiметi бойында Республика.
шаруашылығын белгiлеген тәртiппен сының Ауыл
сақтау және элиталық тұқым шаруашылығы
дамыту шаруашылығына министрлігі
субсидия беру, оған
қоса:
- отандық ауыл
шаруашылығы тауарын
өндiрушiлерге
сатылатын асыл
тұқымдық өнiмнiң
(материалдың) құнын
жартылай (40%-ға
дейiн) арзандату.
031 Мал тұқымын Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
асылдандыру касының Yкіметi бойында Республика.
iсiн сақтау белгiлеген тәртiппен сының Ауыл
және дамыту мал тұқымын асылдан. шаруашылығы
дыру iсiне субсидия министрлігі
беру, оған қоса:
- отандық ауыл
шаруашылығы тауарын
өндiрушiлерге саты.
латын асыл тұқымдық
өнiмнiң (материалдың)
құнын жартылай
(50%-ға дейiн)
арзандату;
- асыл тұқымды
бұқаларды сатып алу
мен күтіп-бағу және
олардың ұрықтарын
мал шаруашылығы
жөнiндегi шығыстарды
толық өтеу;
- етті құс шаруашы.
лығы жөнiндегi асыл
тұқымдық шаруашылықта
асыл тұқымды мекиен
тауықтарды күтiп-
бағуға жұмсалған
шығыстарды жартылай
өтеу;
- селекциялық-генети.
калық орталықтарда
коллекциялық табындар
құру үшiн сатып
алынатын, саны аз
және жойылып бара
жатқан жануарлар
түрлерiнiң құнын
толық өтеу;
- мал тұқымын
асылдандыру iсi үшiн
сатып алынатын арнайы
технологиялық құрал.
дардың (арнайы құрал)
құнын толық өтеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілерде сорт жаңартуды және табындарды өнiмдiлiгi жоғары малмен жаңартылуын қамтамасыз ету, саны аз және жойылып бара жатқан жануарлар түрлерiнiң гендiк қорын сақтау және дамыту, мал шаруашылығы жөнiндегі асыл тұқымдық орталықты және eтті құс шаруашылығы жөнiндегi асыл тұқымдық шаруашылықты қалпына келтiру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 123 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Республикалық бюджет қаражаты есебiнен
жүзеге асырылатын ауыл шаруашылығы техникасының лизингі
бойынша сыйақы (мүдде) ставкаларын өтеу"
042 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 173 491 тысяча тенге (сто семьдесят три миллиона четыреста девяносто одна тысяча тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года "О финансовом лизинге"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2001 года N 405 "Об утверждении Правил организации лизинга в сельском хозяйстве на 2001 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2002 года N 289 "Об утверждении Правил кредитования обеспечения сельскохозяйственной техники на лизинговой основе"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: поддержка сельскохозяйственного производства и повышение ее эффективности.
5. Задачи бюджетной программы: удешевление стоимости сельскохозяйственной техники, передаваемой в лизинг сельскохозяйственным товаропроизводителям, на сумму соответствующего вознаграждения, подлежащего уплате лизингополучателями и последующему возврату в республиканский бюджет.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 042 Возмещение Перечисление в республи- в IV Уполно-
ставки канский бюджет организа- квар- моченная
вознагрож- цией, уполномоченной в тале органи-
дения (ин- соответствии с решением зация
тереса) по Правительства Республики
лизингу Казахстан на обеспечение
сельскохо- сельскохозяйственной
зяйствен- техникой на лизинговой
ной техни- основе (уполномоченная
ки, осу- организация), вознаграж-
ществляе- дения (интереса) по
мому за лизингу сельскохозяйст-
счет венной техники; возмеще-
средств ние ставки вознаграждения
республи- (интереса) Министерством в IV Минис-
канского финансов Республики квар- терство
бюджета Казахстан уполномоченной тале сельско-
организации в соответст- го хо-
вии с Правилами возмеще- зяйства
ния вознаграждения, ут- Респуб-
верждаемыми Правительст- лики
вом Республики Казахстан. Казахс-
тан,
Минис-
терство
финансов
Респуб-
лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 173 491 мың теңге (жүз жетпiс үш миллион төрт жүз тоқсан бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қаржылық лизинг туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шiлдедегi Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Ауыл шаруашылығында лизинг ұйымдастырудың 2001 жылға арналған ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 наурыздағы N 405 қаулысы ; "Ауыл шаруашылығы техникасымен лизингiлiк негiзде қамтамасыз етудi несиелеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 наурыздағы N 289 қаулысы ; "Мемлекеттiк бюджет есебiнен қаржыланатын мемлекеттiк мекемелер үшiн бюджеттi орындау және есептiлiк (кезеңдiк және жылдық) нысандарын жүргiзу жөнiндегi қаржылық процедуралар ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 25 шiлдедегi N 832 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы өндiрiсiн қолдау және оның тиiмдiлiгін арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге лизингiге берiлетiн ауыл шаруашылығы техникасының құнын лизингiге алушылар төлеуге және соңынан республикалық бюджетке қайтаруға жататын сыйақы бөлiгі сомасына арзандату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 042 Республика. Жауапты орындаушының IV Қазақстан
лық бюджет (уәкiлетті ұйымның) тоқсанда Республика.
қаражаты республикалық бюд. сының Ауыл
есебiнен жетке ауыл шаруашы. шаруашылығы
жүзеге асы. лығы техникасының министрлiгі
рылатын лизингi бойынша
ауыл шаруа. сыйақыны (мүдденi)
шылығы тех. аударуы; Қазақстан IV Қазақстан
никасының Республикасының тоқсанда Республика.
лизинг Үкiметi бекiтетiн сының Ауыл
бойынша Сыйақы өтеу ереже. шаруашылығы
сыйақы сiне сәйкес Қазақ. министрлiгі,
(мүдде) стан Республикасы Қазақстан
ставкаларын Қаржы министрлiгінiң Республика.
өтеу уәкiлетті ұйымға сының Қаржы
сыйақы (мүдде) министрлігі
ставкасын өтеуi.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: удешевление стоимости сельскохозяйственной техники, передаваемой в лизинг, на сумму соответствующего вознаграждения Министерства финансов Республики Казахстан по кредитным соглашениям, предоставляемым в рамках обеспечения сельскохозяйственной техникой на лизинговой основе, что позволит смягчить условия для сельскохозяйственных товаропроизводителей по несению ими расходов, связанных с приобретением техники в лизинг.
Приложение 124
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 043
"Обеспечение закупа для обновления государственного
продовольственного резерва зерна" на 2003 год
1. Стоимость: 5 500 000 тысяч тенге (пять миллиардов пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3__ , 4__ , 10_ , 11_ , 12_ Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 "Об утверждении Правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов зерна".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение мобилизационных нужд и продовольственной безопасности Pecпублики Казахстан.
5. Задача бюджетной программы: освежение государственного продовольственного резерва зерна, государственная поддержка отечественных сельхозтоваропроизводителей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 043 Обеспече- Закуп зерна в объеме В те- Минис-

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтілетiн нәтижелерi: Ауыл шаруашылығы техникасымен лизингілiк негiзде қамтамасыз ету шеңберiнде берiлетiн, несие келісімдері бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгінiң тиiсті мүддесiнiң сомасына ауыл шаруашылығы техникасының құнын арзандату, бұл ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерi үшiн техниканы лизингiге алумен байланысты шығын жұмсау жағдайын жеңiлдетуге мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 124 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Астықтың мемлекеттік азықтық резервiн
жаңарту үшiн сатып алуды қамтамасыз eту"
043 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5 500 000 мың теңге (бec миллиард бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізі: "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 3 , 4 , 10, 11, 12-баптары ; "Мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастырудың, сақтаудың және пайдаланудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республиканың жұмылдыруға деген қажеттіктерiн және азық-түлiктiк қауiпсiздігін қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілердi мемлекеттiк қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттік азық-түліктiк астық резервiн жаңарту және ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілердi мемлекеттік қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 043 Астықтың Мемлекеттiк азық- Жыл Қазақстан
мемлекеттік түлiктік астық бойында Республика.
азықтық резервiн жаңарту сының Ауыл
резервiн үшiн отандық ауыл шаруашылығы
жаңарту үшiн шаруашылығы тауар. министрлігі
сатып алуды ларын өндiрушiлерден мемлекеттік
қамтамасыз Қазақстан Республи. астық ресур.
ету касының Үкіметi стары бойын.
белгiлеген тәртіппен ша Агенттік

ние закупа 450-500 тысяч тонн у чение терство
для обнов- отечественных сельскохо- года сельско-
ления зяйственных товаропроиз- го хо-
государст- водителей в порядке, зяйства
венного установленном Правитель- Респуб-
продоволь- ством Республики Казахс- лики
ственного тан. Казахс-
резерва тан
зерна через
Агента
по уп-
равлению
государ-
ствен-
ными ре-
сурсами
зерна
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обновление государственного продовольственного резерва зерна и 100% обеспечение продовольственной безопасности, регулирование цен на внутреннем рынке зерна и продуктов его переработки, поддержка отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей.
Приложение 125
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 045
"Субсидирование сельскохозяйственных
товаропроизводителей на приобретение
минеральных удобрений, протравителей
семян и гербицидов" на 2003 год
1. Стоимость: 800 000 тысяч тенге (восемьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; статья 10 Закона Республики Казахстан от 24 января 2001 года "О земле"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение урожайности сельскохозяйственных культур и качества производимой продукции, увеличение конкурентоспособности растениеводческой продукции, произведенной отечественными товаропроизводителями, а также восстановление плодородия почв.
5. Задачи бюджетной программы: удешевление отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости минеральных удобрений, протравителей семян и гербицидов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 045 Субсидиро- Удешевление стоимости В те- Минис-
вание приобретенных отечествен- чение терство
сельскохо- ными сельскохозяйствен- года сельско-
зяйствен- ными товаропроизводителя- го хо-
ных това- ми минеральных удобрений, зяйства
ропроизво- протравителей семян и Респуб-
дителей гербицидов в порядке, лики
на приоб- установленном Правитель- Казахс-
ретение ством Республики Казахс- тан
минераль- тан.
ных удоб-
рений,
протрави-
телей
семян и
гербици-
дов
-------------------------------------------------------------------

450-500 мың тонна арқылы
көлемiнде астық
caтып алу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтілетiн нәтижелерi: мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервiн жаңарту және азық-түлiк қауiпсiздiгін 100%-ға қамтамасыз ету, астық пен оны қайта өңдеу өнiмдерінiң iшкі рыноктағы бағаларын реттеу, ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілердi қолдау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 125 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ауыл шаруашылық тауар өндiрушілерін
минералдық тыңайтқыштар, тұқым улағыштарын және гербицидтер
сатып алуға субсидиялау" 045 республикалық
бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 800 000,0 мың теңге (сегiз жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізi: "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 4-бабы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджеттiк қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы дақылдарының түсiмділiгін және өндiрілетін өнiмнiң сапасын арттыру, отандық тауар өндiрушілер өндiрген өсiмдiк шаруашылығы өнiмнiң бәсекеге жарамдылығын күшейту, сондай-ақ топырақтың құнарлылығын қалпына келтiру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттерi: отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілерге минералдық тыңайтқыштардың, тұқымдарды улағыштардың және гербицидтердiң құнын арзандату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 045 Ауыл шаруа. Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
шылық тауар касының Yкiметi бойында Республика.
өндiрушiле. белгiлеген тәртiппен сының Ауыл
рiн минерал. отандық ауыл шаруа. шаруашылығы
дық тыңайт. шылығы тауарын өндi. министрлігі
қыштар, рушiлерге минералдық
тұқым ула. тыңайтқыштардың,
ғыштарын тұқымдарды улағышта.
және герби. рын және
цидтер сатып құнын арзандату
алуға субси.
диялау
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: доступность для отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей минеральных удобрений, протравителей семян и гербицидов.
Приложение 126
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 047
"Хранение зерна государственных резервов"
на 2003 год
1. Стоимость: 805 440 тысяч тенге (восемьсот пять миллионов четыреста сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3__ , 4__ , 11_ , 12_ Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 "Об утверждении Правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов зерна".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение мобилизационных нужд и продовольственной безопасности Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: хранение и подработка зерна государственных резервов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 047 Хранение Хранение государственного В те- Минис-
зерна резерва продовольствен- чение терство
государст- ного зерна на лицензиро- года сельско-
венных ванных хлебоприемных го хо-
резервов предприятиях: 500 тысяч зяйства
тонн. Респуб-
лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: 100% сохранность установленного решением Правительства Республики Казахстан объема государственного продовольственного резерва зерна для обеспечения мобилизационных нужд и продовольственной безопасности страны.
Приложение 127
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 048
"Сортоиспытание сельскохозяйственных культур"
на 2003 год

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер үшiн минералдық тыңайтқыштардың, тұқымдарды улағыштардың және гербицидтердiң қол жетiмдiлiгi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 126 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Мемлекеттік резервтегi астықты сақтау"
047 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 805 440,0 мың теңге (сегiз жүз бес миллион төрт жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 3 , 4 , 11, 12-баптары ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастырудың, сақтаудың және пайдаланудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының жұмылдыру қажеттiктерiн және азық-түлiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Мемлекеттiк резервтегi астықты сақтау және өңдеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 047 Мемлекеттiк Мемлекеттiк азық- Жыл Қазақстан
резервтегi түлiктiк астық бойында Республика.
астықты резервiн лицензия. сының Ауыл
сақтау ланған астық қабылдау шаруашылығы
кәсiпорындарында министрлігі
сақтау: 500 мың тонна
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: елдiң жұмылдыру мұқтаждары мен азық-түлiктiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету үшiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiмен белгiленген мемлекеттік азық-түлiктiк астық резервiнiң 100 % сақталуы.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 127 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ауыл шаруашылық дақылдарын тұқымдық
сынау" 048 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 64 631 тысяча тенге (шестьдесят четыре миллиона шестьсот тридцать одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2000 года N 204 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Испытание и охрана селекционных достижений" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2000 года N 229 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: пополнение государственного реестра селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, высокопродуктивными сортами сельскохозяйственных культур.
5. Задачи бюджетной программы: выявление продуктивных и ценных по качеству сортов, выдача заключений о соответствии селекционного достижения условиям патентоспособности и хозяйственной полезности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 048 Сортоиспы-
тание
сельскохо-
зяйствен-
ных куль-
тур
030 Государ- Содержание государствен- В те- Минис-
ственная ных учреждений: "Госу- чение терство
комиссия, дарственная комиссия по года сельско-
областные сортоиспытанию сельско- го хо-
инспектуры хозяйственных культур" со зяйства
по сорто- штатной численностью 34 Респуб-
испытанию человека, 12 областных и лики
сельскохо- 3 региональных инспектур Казахс-
зяйствен- по сортоиспытанию тан
ных куль- сельскохозяйственных
тур культур со штатной чис- Государ-
ленностью 214 человек для ственная
проведения государствен- комис-
ного сортоиспытания сия, об-
сельскохозяйственных ластные
культур на хозяйственную и регио-
полезность и патентоспо- нальные
собность путем выполнения инспек-
комплекса агротехнических туры по
мероприятий на площади сортоис-
17325 га для определения пытанию
наиболее продуктивных и сельско-
ценных по качеству сортов хозяйст-
по 55-62 сельскохозяйст- венных
венным культурам с культур

1. Құны: 64 631 мың теңге (алпыс төрт миллион алты жүз отыз бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Селекциялық жетiстiктердi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi Заңының 3-бабы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Селекциялық жетiстiктердi сынау және қорғау" Республикалық мемлекеттiк кәсiпорынын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 11 ақпандағы N 204 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарының бағынысындағы мемлекеттiк мекемелердiң штаттағы қызметкерлер саны лимитiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 ақпандағы N 229 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында пайдалануға жiберiлген селекциялық жетiстiктердiң мемлекеттiк тiзiлiмiн ауыл шаруашылығы дақылдарының жоғары өнiмдi сорттарымен толықтыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: өнiмдi және сапасы бойынша құнды сорттарды айқындау, патенттiк қабiлеттiлiк пен шаруашылыққа пайдалылық жағдайының селекциялық жетiстiгіне сәйкестiгi туралы қорытынды беру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 048 Ауыл шаруа.
шылығы дақыл.
дарын тұқым.
дық сынау
030 Ауыл шаруа. Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
шылық дақыл. касында пайдалануға бойында Республика.
дарының тұ. жiберiлген селекция. сының Ауыл
қымын сынау лық жетiстiктердiң шаруашылығы
жөнiндегi мемлекеттік тiзiлi. министрлігі
мемлекеттік мiне енгiзу мақса. Ауыл шаруа.

проведением 5500-6000
сортоопытов с целью
внесения в Государственный
реестр селекционных
достижений, допущенных к
использованию в Республике
Казахстан.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение урожайности и качества растениеводческой продукции в результате выявления и введения в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, наиболее продуктивных и ценных по качеству сортов сельскохозяйственных культур по 55-62 сельскохозяйственным культурам.
Приложение 128
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 051
"Перемещение государственного резерва зерна"
на 2003 год
1. Стоимость: 21 000 тысяча тенге (двадцать один миллион тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 11_ , 12_ Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 "Об утверждении Правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов зерна".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности государственного резерва продовольственного зерна и мобилизационных нужд республики.
5. Задачи бюджетной программы: перемещение части государственного резерва продовольственного зерна с частных хлебоприемных предприятий на элеваторы, находящиеся в управлении агента по управлению государственными ресурсами зерна.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

комиссия, тында 5500-6000 шылығы да.
облыстық сорттық тәжiрибе қылдарын
инспекторлар жүргiзу арқылы 55-62 тұқымдық
ауыл шаруашылығы сынау жөнін.
дақылдары бойынша дегі мемле.
анағұрлым өнiмдi кеттік ко.
және сапасы бойынша миссия, об.
құнды сорттарды лыстық инс.
анықтау үшін 17325 пектуралар
га алқапта агротех.
никалық iс-шаралар
кешенін жүргізу ар.
қылы ауыл шаруашылығы
дақылдарының патент.
тiк қабiлеттiлiгi
мен шаруашылыққа
пайдалылығына сорт
сынау жүргiзу үшiн
штаттағы қызметкерлер
саны 34 адамнан
тұратын "Ауыл шаруа.
шылығы дақылдарының
copтын сынау жөнiндегi
мемлекеттiк комиссия",
штаттағы қызметкерлер
саны 214 адамнан
тұратын ауыл шаруа.
шылығы дақылдарының
сортын сынау 12 облыс.
тық және 3 аймақтық
инспектуралар мемле.
кеттiк мекемелерiн
ұстау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: 55-62 ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша анағұрлым өнiмдi және сапасы бойынша құнды сорттарды анықтау және Қазақстан Республикасында пайдалануға жiберiлген селекциялық жетiстiктердiң мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу нәтижесiнде өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң түсiмдiлiгi мен сапасын арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 128 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Мемлекеттiк астық резервiн ауыстыру"
051 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 21 000 мың теңге (жиырма бiр миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 11, 12-баптары ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастырудың, сақтаудың және пайдаланудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервiнiң сақталуын және республиканың жұмылдыру мұқтаждарын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервiнiң бiр бөлiгі жеке меншiк астық қабылдау кәсiпорындарынан мемлекеттiк астық ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгінiң басқарудағы элеваторға орын ауыстыруы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 051 Перемеще- Перемещение 23,1 - 24,9 В те- Минис-
ние тысяч тонн зерна государ- чение терство
государст- ственного резерва с года сельско-
венного частных хлебоприемных го хо-
резерва предприятий на элеваторы, зяйства
зерна находящиеся в управлении Респуб-
агента по управлению лики
государственными ресурсами Казахс-
зерна. тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сохранность государственного резерва продовольственного зерна.
Приложение 129
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 052
"Проведение мониторинга плодородия и определение
химического состава почв" на 2003 год
1. Стоимость: 80 000 тысяч тенге (восемьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 10 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне", статья 115 Закона Республики Казахстан от 24 января 2001 года "О земле", Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение плодородия почвы и экономической эффективности сельскохозяйственного производства.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное выявление изменений состояния плодородия почв, оценка, восстановление плодородия почв, а также разработка рекомендаций по эффективному использованию пашни с применением экономически оправданных доз минеральных удобрений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 052 Проведение Отбор почвенных проб для II-III Минис-
мониторин- проведения анализа на квар- терство
га плодо- содержание в почве талы сельско-
родия и подвижных форм питатель- го хо-
определе- ных веществ на площади зяйства

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 051 Мемлекеттiк 24 901 тоннаға дейiн Жыл Қазақстан
астық резер. мемлекеттiк азық- бой. Республика.
вiн ауыстыру түлiктiк астық ре. ында сының Ауыл
зервiнiң жеке мен. шаруашылығы
шiк астық қабылдау министрлігі
кәсiпорындарынан
мемлекеттік астық
ресурстарын басқару
жөнiндегі агенттiң
басқаруындағы элева.
торларға орын ауыс.
тыруы.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: мемлекеттiк резервтегi азықтық астықтың сақталуы.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 129 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Құнарлылық мониторингiн жүргiзу және
топырақтың химиялық құрамын анықтау"
052 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 80 000 мың теңге (сексен миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 10-бабы ; "Жер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы Заңының 115-бабы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: топырақтың құнарлылығын арттыру және ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң экономикалық тиiмдiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: топырақ құнарлылығының жай-күйi өзгеруiн уақытылы анықтау, топырақтың құнарлылығын бағалау, қалпына келтiру, сондай-ақ минералдық тыңайтқыштардың экономикалық қолайлы дозаларын қолданып егiстiктi тиiмдi пайдалану жөнiнде ұсынымдар әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 052 Топырақ Топырақта қоректiк ІІ-ІІІ Қазақстан
құнарлылы. заттардың жылжымалы тоқсан. Республика.
ғының мони. нысандары болуына дар сының Ауыл
торингiн талдау жүргізу үшiн шаруашылығы

ние хими- 1333,3 тысяч гектар. Респуб-
ческого Анализ образцов в лабора- II-IV лики
состава торных условиях. квар- Казахс-
почв талы тан
Составление агрохимичес- III-IV
ких картограмм по обсле- квар-
дуемой площади. талы
Разработка рекомендаций III-IV
по повышению плодородия квар-
почв и рациональному талы
использованию минеральных
удобрений.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: рекомендации по повышению плодородия почв и рациональному использованию минеральных удобрений на основании данных, полученных по результатам почвенно-агрохимических исследований.
Приложение 130
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 130 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 054
"Усовершенствование ирригационных и дренажных систем"
на 2003 год
1. Стоимость: 621 936 тысяч тенге (шестьсот двадцать один миллион девятьсот тридцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Соглашение о займе от 25 июня 1996 года N 4041-KZ между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития; Закон Республики Казахстан от 27 сентября 1996 года "О ратификации Соглашения о займе N 4041-KZ (Проект усовершенствования ирригационной и дренажной систем) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 25 июня 1996 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе на 2003-2005 годы"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1996 года N 1237 "О мерах по реализации условий для вступления в силу Соглашения о займе N 4041-KZ между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития по Проекту усовершенствования ирригационной и дренажной систем".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета, средства правительственного внешнего займа.
4. Цель бюджетной программы: развитие устойчивого орошаемого сельскохозяйственного производства в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: восстановление эффективности орошаемого земледелия на площади 32 090 гектаров путем реконструкции и улучшения существующих ирригационной и дренажной систем с учетом внедрения экологических норм и требований, совершенствования методов ведения и управления сельскохозяйственным производством и эксплуатации оросительных систем, оказание информационных услуг, а также обучения передовым приемам агротехники и орошения.

жүргiзу 1333,3 мың гектар министрлігі
және химия. алаңнан топырақ
лық құрамын сынамаларын таңдап
анықтау алу;
Yлгілерді зертхана ІІ-IV
жағдайында талдау; тоқ.
сандар
Зерттелетiн алаң ІІ-IV
бойынша агрохимия. тоқ.
лық картограммалар сандар
жасау;
Топырақтың құнарлы. ІІ-IV
лығын арттыру және тоқ.
минералдық тыңайт. сандар
қыштарды тиiмдi
пайдалану жөнiнде
ұсынымдар әзiрлеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: топырақ-агрохимиялық зерттеулердiң нәтижелерi бойынша алынған деректердiң негiзiнде топырақтың құнарлылығын арттыру және минералдық тыңайтқыштарды ұтымды пайдалану жөнiнде ұсынымдар.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
130-қосымша
ЕСКЕРТУ. 130 қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
"Ирригация және дренаж жүйелерiн жетiлдiру"
054 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 621 936 мың теңге (алты жүз жиырма бiр миллион тоғыз жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта жаңғырту және Даму Банкi арасындағы 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041 - KZ заем туралы келiсiм; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта жаңғырту және Даму Банкi арасындағы 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041 - KZ заем туралы келiсiмдi (Жердi суландыру және кәрiздiк жүйелердi жетiлдiру жобасы) ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қыркүйектегi Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Жердi суландыру және кәрiздiк жүйелердi жетiлдiру жөнiндегi Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта жаңғырту және Даму Банкi арасындағы 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041 - KZ заем туралы келiсiмнiң күшiне енуiне арналған жағдайларды iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 7 қазандағы N 1237 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты, оның iшiнде үкіметтік сыртқы займ қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: суландыру және кәрiздiк жүйелердi қайта жаңғырту арқылы Қазақстан Республикасында тұрақты түрде суармалы ауыл шаруашылығы өндiрiсiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экологиялық нормалар мен талаптарды енгiзудi, ауыл шаруашылығы өндiрiсiн жүргiзу мен басқару және суару жүйелерiн пайдалану әдiстерiн жетiлдiру, ақпараттық қызмет көрсетудi, сондай-ақ агротехника мен суарудың үздiк тәсiлдерiн үйретудi ескере отырып қолда бар суландыру және кәрiздiк жүйелердi қайта жаңғырту және жақсарту арқылы 32 090 гектар алқапта суармалы егiншiлiктiң тиiмдiлiгiн қайта қалпына келтiру.

1 054 Усовершен-
ствование
иррига-
ционных и
дренажных
систем
080 Реализация Оплата услуг компании В те- Минис-
проекта за "Мотт МакДональд/Темель- чение терство
счет внеш- су" за осуществление года сельско-
них займов технического надзора за го хо-
ходом строительно-монтаж- зяйства
ных работ и контроля за Респуб-
соблюдением принятых лики
проектных решений. Казах-
стан
Приобретение лаборатор- IY Минис-
ного, офисного, агро- квар- терство
метеорологического тал сельско-
оборудования и оборудо- го хо-
вания для ведения зяйства
полевых мониторинговых Респуб-
исследований, автомашин лики
(6 штук) для гидрогеоло- Казах-
го-мелиоративных экспе- стан;
диций на основании постав-
Оценочного отчета щик
III Минис-
квар- терство
тал сельско-
го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казах-
стан;
Всемир-
ный Банк
081 Реализация Завершение строительно- Минис-
проекта за монтажных работ по объек- терство
счет внут- там реконструкции: сельско-
ренних го хо-
источников зяйства
Респуб-
лики
Казах-
стан;
- "Красная Поляна" в II Китай-
Карагандинской области квар- ская
(915 га); тал Геоин-
женерная
Корпо-
рация;
- "Чаганский/Жаик" в III ЗАО
Западно-Казахстанской квар- "Тоган";
области (1 224 га); тал
- "Дусупово" в Западно- III ЗАО
Казахстанской области квар- "Тоган";
(991 га); тал
- "Дархан" в Алматинской IY Компания
области (867 га); квар- "Булент
тал Каракоч";
- "Курчум" в Восточно- IY "Импред-
Казахстанской области квар- жило"
(3 037 га). тал СпА
Приобретение лаборатор- IY Минис-
ного, офисного, агро- квар- терство
метеорологического обо- тал сельско-
рудования и оборудования го хо-
для ведения полевых зяйства
мониторинговых исследо- Респуб-
ваний, автомашин (6 штук) лики
для гидрогеолого-мелио- Казах-
ративных экспедиций на стан;
основании Оценочного постав-
отчета щик
Оплата НДС подрядным В те- Минис-
организациям и компании чение терство
"Мотт МакДональд/Темель- года сельско-
су". Оплата НДС и тамо- го хо-
женных пошлин за приоб- зяйства
ретение оборудования. Респуб-
Возмещение НДС за работы, В те- лики
выполненные в 1999-2001 чение Казах-
годах. года стан
101 Приобрете- Привлечение местных В те- Минис-
ние услуг консультантов для реали- чение терство
местных зации проекта в количест- года сельско-
консуль- ве 12 человек го хо-
тантов для зяйства
оказания Респуб-
содействия лики
в управле- Казах-
нии проек- стан
том из
внутренних
источников
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения: восстановление орошаемых земель, увеличение продуктивности восстановленных земель, реконструкция ирригационных и дренажных систем в рамках проекта "Усовершенствование ирригационных и дренажных систем".
Приложение 131
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 131 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 055
"Совершенствование управления водными ресурсами
и восстановление земель" на 2003 год

1 054 Ирригация
және
дренаж
жүйелерін
жетiлдiру
080 Сыртқы Құрылыс-монтаж жұмыс. Жыл Қазақстан
қарыздар тарының барысын бойын. Республикасы.
есебінен техникалық қадағалау. да ның Ауыл
жобаны ды және қабылданған шаруашылығы
іске жобалық шешiмдердiң министрлігі,
асыру бұзылмауын бақылауды
жүзеге асырғаны үшiн
"МоттМакДональд/
Темелсу" компаниясы.
ның қызметiне ақы
төлеу;
Егiстiк алқапта мони. ІV Қазақстан
торингiлік зерттеулер тоқсан Республикасы.
жүргiзу құрал жабдық. ның Ауыл
тарын және лаборато. шаруашылығы
риялық, офистiк, министрлігі;
агрометеорологиялық жеткізуші
құрал жабдықтар,
бағалау есептерiнiң
негiзiнде гидргеоло-
мелиоративтiк
экспедициялар үшiн
автомашиналар (6
бiрлiк) сатып алу;
Мамандарды мемлекет. ІІІ Қазақстан
аралық стандарттарға тоқсан Республикасы.
сай сатып алу ның Ауыл
рәсiмдерiн оқыту шаруашылығы
министрлігі;
Әлемдік Банк
081 Ішкі Қайта жаңғырту объек. Қазақстан
көздер. тiлерi бойынша Республикасы.
дің құрылыс-монтаж жұмыс. ның Ауыл
есебінен тарын аяқтау: шаруашылығы
жобаны министрлігі
іске
асыру
- Қарағанды облысын. ІІ Қытай геоин.
дағы "Красная Поляна" тоқсан женерлік
(915 га); Корпорациясы
- Батыс Қазақстан ІІІ
облысындағы "Шаған/ тоқсан "Тоған" ЖАҚ
Жайық" (1224 га);
- Батыс Қазақстан
облысындағы ІІІ
"Дусупово" (991 га); тоқсан "Тоған" ЖАҚ
- Алматы облысындағы ІV "Булент
"Дархан" (867 га); тоқсан Каракоч"
Компаниясы
- Шығыс Қазақстан ІV "Импреджило"
облысындағы "Күршім" тоқсан СпА
(3037 гa);
Егiстiк алқапта Жыл Қазақстан
мониторингілiк бойын. Республикасы.
зерттеулер жүргiзу да ның Ауыл
құрал жабдықтарын шаруашылығы
және лабораториялық, министрлігі;
офистiк, агрометеоро. жеткізуші
логиялық құрал
жабдықтар, бағалау
есептерiнiң негiзiнде
гидргеоло-мелиоратив.
тiк экспедициялар
үшiн автомашиналар
(6 бiрлiк) сатып
алу;
Мердiгерлiк ұйымдар Жыл Қазақстан
мен "МоттМакДональд/ бойын. Республикасы.
Темелсу" компаниясы. да ның Ауыл
ның қосымша құн шаруашылығы
салығын төлеу. Құрал министрлігі
жабдықтар сатып алуға
қосымша құн және
кедендiк баж салығын
төлеу.
1999-2001 жылдары
жүргiзiлген жұмыстар.
дың ҚҚС-ын өтеу.
101 Ішкі Жобаны іске асыру Жыл Қазақстан
көздер. үшiн 12 адам жергiлiк. бойын. Республикасы.
ден тi консультанттарды да ның Ауыл
жобаны тарту шаруашылығы
басқаруға министрлігі
жәрдем.
десу үшін
жергілік.
ті кон.
сультант.
тардың
қызметтер
көрсетуiн
сатып алу
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелерi: "Жердi суландыру және кәрiздiк жүйелердi жетiлдiру" Жобасы шеңберiнде суармалы жерлердi қалпына келтiру қайта қалпына келтiрiлген жерлердiң өнiмдiлiгiн арттыру, суландыру және кәрiздiк жүйелердi жаңғырту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 131 қосымша
ЕСКЕРТУ. 131 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Cу ресурстарын басқаруды жетiлдiру
және жердi қалпына келтiру" 055 республикалық бюджеттiк
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 881895 тысяч тенге (восемьсот восемьдесят один миллион восемьсот девяносто пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Соглашения о займах от 25 марта 1998 года N 1592-KAZ и N 1593-KAZ (SF) соответственно между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития; Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашений о займах N 1592/1593 (SF)-KAZ (Проект "Управления водными ресурсами и восстановление земель") между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета, в том числе средства правительственных внешних займов.
4. Цель бюджетной программы: развитие устойчивого орошаемого земледелия в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: восстановление орошаемого земледелия на площади 39,2 тысячи гектаров в Махтааральском районе Южно-Казахстанской области путем:
- реконструкции и улучшения оросительной и дренажной систем с учетом экологических норм и требований;
- передачи управления реконструированной оросительной и дренажной систем объединениям водопользователей;
- обучения приемам эксплуатации и технического обслуживания, орошения и агротехники.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 055 Совершен-
ствование
управления
водными
ресурсами
и восста-
новление
земель
080 Реализация Оплата консультационных В те- Минис-
проекта за услуг фирмы Мотт Мак- чение терство
счет внеш- Дональд (надзор за года сельско-
них займов строительством, содержа- го хо-
ние инспекторов, клерков, зяйства
работа группы поддержки, Респуб-
обучение). лики
Ремонт здания под Казахс-
лабораторию в Жетысае. тан
081 Реализация Оплата налога на добав- В те- Минис-
проекта за ленную стоимость, тамо- чение терство
счет внут- женных пошлин, таможенных года сельско-
ренних ис- сборов за товары, работы го хо-
точников и услуги. зяйства
Строительные работы по 1 Респуб-
фазе проекта на площади лики
23868 гектаров. Казахс-
Строительные работы по 2 тан
фазе проекта на площади
15391 гектар.
Расходы, связанные с
получением лицензии на
проведение операций в
иностранной валюте.
101 Приобрете- Привлечение местных В те- Минис-
ние услуг консультантов для реали- чение терство
местных зации проекта в количест- года сельско-
консуль- ве 9 человек. го хо-
тантов для зяйства
оказания Респуб-
содействия лики
в управле- Казахс-
нии проек- тан
том из
внутренних
источников
102 Обеспече- Оплата консультационных В те- Минис-
ние кон- услуг фирмы Мотт Мак- чение терство
сульта- Дональд (надзор за года сельско-
ционными строительством, содержа- го хо-
услугами ние инспекторов, клерков, зяйства
для осу- работа группы поддержки, Респуб-
ществления обучение). лики
детального Казахс-
проектиро- тан, СП
вания, "Мотт
техничес- МакДо-
кого над- нальд/
зора во Темель-
время су"
строитель-
ства и
срока
обслужива-
ния из
внутренних
источников
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 881895 мың теңге (сегiз жүз сексен бiр миллион сегiз жүз тоқсан бес мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы N 1592-KAZ және N 1593-KAZ (SF) заемдары туралы келiсiмдер; "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы N 1592/1593(SF) - KAZ заемдары туралы келiсiмдердi ("Cу ресурстарын басқаруды жетiлдiру және жердi қалпына келтiру" жобасы) ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегi Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында тұрақты суармалы егiншiлiктi дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экологиялық нормалар мен талаптарды енгiзудi, қайта жаңғыртылған суландыру және кәрiздiк жүйелердi су пайдаланушылар бiрлестiктерiне беру, пайдалану және техникалық қызмет көрсету, агротехника мен суару тәсiлдерiн үйретудi ескере отырып суландыру және кәрiздiк жүйелердi қайта жаңғырту және жақсарту арқылы Оңтүстiк Қазақстан облысы Мақтаарал ауданында 39,2 мың гектар алқапта суармалы егiншiлiктi қалпына келтiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 055 Су ресурс.
тарын бас.
қаруды же.
тiлдiру
және жерлер.
дi қалпына
келтiру
080 Жобаны МоттМакДональд фир. Жыл Қазақстан
сыртқы заем. масының консульта. бойында Республика.
дар есебiнен циялық қызметiне сының Ауыл
iске асыру ақы төлеу (құрылыс. шаруашылығы
ты қадағалау, инс. министрлігі
пекторларды, клерк.
тердi ұстау, қолдау
тобының жұмысы,
оқыту);
Жетiсайда зертхана
ғимаратын жөндеу.
081 Жобаны iшкi Қосымша құн салығы. Жыл Қазақстан
көздер есе. на, тауарлар, жұ. бойында Республика.
бiнен iске мыстар мен қызмет. сының Ауыл
асыру тердің кедендік шаруашылығы
баждарына, кедендік министрлiгi
алымдарға ақы; жоба.
ның 1-кезеңi бойынша
23868 гектар алқапта
құрылыс жұмыстары;
жобаның 2-кезеңi
бойынша 15391 гектар
алқапта құрылыс
жұмыстары;
шетелдiк валютамен
операциялар жүргiзуге
арналған лицензияны
алуға байланысты
шығындар.
101 Жобаны басқа. Жобаны iске асыру Жыл Қазақстан
руға жәрдем үшiн 9 адам көлемінде бойында Республика.
көрсету үшiн жергілікті консуль. сының Ауыл
iшкi көздер. танттарды тарту. шаруашылығы
ден жергiлiк. министрлігі
тi консуль.
танттардың
iшкi көздер
жобасын бас.
қаруға қолдау
көрсетуге
арналған
қызметiн
сатып алу
102 Құрылыс және МоттМакДональд фирма. Жыл Қазақстан
iшкi көздер. масының консультация. бой. Республика.
ден қызмет лық қызметiне ақы ында сының Ауыл
көрсету мер. төлеу (құрылысты қа. шаруашылығы
зiмi кезiнде дағалау, инспекторлар министрлігі,
бөлшектiк жо. ды, клерктердi ұстау, "МоттМак.
балауды, тех. қолдау тобының жұмысы, Дональд/
никалық қада. оқыту). Темелсу" БК
ғалауды жүзеге
асыру үшiн
консультация.
лық қызметпен
қамтамасыз ету
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение урожайности, увеличение по проектным расчетам чистых доходов на 28%, рост занятости населения на 21%, эффективность капитальных вложений по проекту должна составить 26%, урожайность хлопка возрастет с 15,5 до 25 центнеров с гектара, озимой пшеницы с 25 до 36 центнеров с гектара, кукурузы на зерно с 17 до 54 центнеров с гектара, люцерны с 34,3 до 89 центнеров с гектара, экономия водных ресурсов составит поэтапно от 16,9 до 23,1 миллиона кубометров в год, коэффициент полезного действия системы будет доведен с 0,60 до 0,80.
Приложение 132
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 132 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 057
"Проект по постприватизационной поддержке
сельского хозяйства" на 2003 год
1. Стоимость: 4620 тысяч тенге (четыре миллиона шестьсот двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Соглашение о займе от 23 июня 1998 года N 4331-KZ между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития; Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашения о Займе N 4331-KZ (Проект постприватизационной поддержки сельского хозяйства) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 23 июня 1998 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение экономической и финансовой устойчивости аграрных предприятий в Казахстане.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение доступа к информации, консультациям и обучению для новых формирующихся сельских предприятий, помощь сельским предприятиям в получении доступа к кредитным ресурсам коммерческих банков.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Түсiмділіктiң ұлғаюы, жобалық есептеулер бойынша таза табыстың 28%-ке артуы, халықты жұмыс пен қамтудың 21 %-ға өсуi, жоба бойынша күрделi қаржының тиiмдiлiгi 26% құрауы тиiс. Мақтаның түсiмдiлiгi гектарынан 15,5-тен 25 центнерге, күздiк бидайдiкi 25-тен 36 центнерге, дән жүгерiнiкi 17-ден 54 центнерге, жоңышқанiкi 34,3-тен 89 центнерге көтерiледi. Су ресурстарын үнемдеу кезең сайын жылына 16,9-дан 23,1 миллион текше метрдi құрайды. Жүйенiң пайдалы әсер коэффициентi 0,60-тан 0,80-ге жеткiзiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 132 қосымша
ЕСКЕРТУ. 132 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ауыл шаруашылығын жекешелендiргеннен
кейін қолдау жөнiндегi жоба" 057 республикалық бюджеттiк
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4620 мың теңге (төрт миллион алты жүз жиырма мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы қарыз туралы 1998 жылғы 23 маусымдағы N 4331 - KZ келiсiм; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы қарыз туралы" 1998 жылғы 23 маусымдағы N 4331 - KZ келiсiмдi (Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi қолдау жобасы) бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегi Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстандағы аграрлық кәсiпорындардың экономикалық және қаржылық тұрақтылығын арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жаңадан қалыптасушы ауылдық кәсiпорындар үшiн ақпаратқа, консультацияларға және оқытуға қол жеткiзудi қамтамасыз ету; коммерциялық банкілердiң несие ресурстарына ауыл кәсiпорындарының қол жеткiзе алуына көмек көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 057 Проект по
постприва-
тизацион-
ной под-
держке
сельского
хозяйства
101 Приобрете- Привлечение местных Ян- Минис-
ние услуг консультантов для реали- варь- терство
местных зации проекта в коли- июль сельско-
консуль- честве 4 человек го хо-
тантов для зяйства
оказания Респуб-
содействия лики
в управле- Казахс-
нии проек- тан
том из
внутренних
источников
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание основ консультационной сети в сельской местности, увеличение числа экономически устойчивых частных сельских предприятий.
Приложение 133
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 058
"Субсидирование производства оригинальных семян"
на 2003 год
1. Стоимость: 64 800 тысяч тенге (шестьдесят четыре миллиона восемьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение урожайности сельскохозяйственных культур и качества произведенной продукции растениеводства, восстановление и развитие семеноводства.
5. Задачи бюджетной программы:
- производство оригинальных семян сортов сельскохозяйственных растений, включенных в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, в количестве и ассортименте, необходимом для ускоренного получения элитных семян и гибридов первого поколения;
- обеспечение элитсемхозов оригинальными семенами сельскохозяйственных культур в полной потребности для производства элитных семян, обеспечение отечественных сельхозтоваропроизводителей семенами для проведения сортосмены и сортообновления в соответствии с научно обоснованными нормами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 057 Ауыл шаруа.
шылығын же.
кешелендiру.
ден кейiнгi
қолдау
101 Жобаны бас. Жобаны iске асыру Жыл Қазақстан
қаруда көмек үшiн мөлшерi 4 бойында Республика.
көрсету үшiн адам жергiлiктi сының Ауыл
жергiлiктi кеңесшiлердi тарту шаруашылығы
кеңесшiлер министрлігі
көрсететiн
қызметтердi
iшкi көздер.
ден сатып
алу
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: ауылдық жерлерде консультациялық желiлердiң негiзiн құру, экономикалық жағынан орнықты ауылдық кәсiпорындардың санын көбейту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 133 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Бiрегей тұқымдық өндiрудi субсидиялау"
058 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 64 800 мың теңге (алпыс төрт миллион сегiз жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығын және өсiмдiк шаруашылығында өндiрiлген өнiмдердiң сапасын арттыру, тұқым шаруашылығын қалпына келтiру және дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
- Қазақстан Республикасында пайдалануға жiберiлген селекциялық жетiстiктердiң мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзiлген ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi сорттарының оригиналдық тұқымдарын элиталық тұқымдар мен бiрiншi ұрпақ будандарын тездетiп алу үшiн қажеттi көлемде және ассортиментте өндiру;
- элиталық тұқым өндiру үшiн элиттұқшарларды ауыл шаруашылығы дақылдарының оригиналдық тұқымдарымен толық көлемде қамтамасыз ету, ғылыми негiзделген нормаларға сәйкес сорталмасу және сортжаңарту жүргiзу үшiн отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi тұқыммен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 058 Субсидиро- Частичное возмещение В те- Минис-
вание затрат (до 40%) на чение терство
производ- производство 5,0-5,1 года сельско-
ства ори- тысяч тонн оригинальных го хо-
гинальных семян в порядке, устанав- зяйства
семян ливаемом Правительством Респуб-
Республики Казахстан. лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
- обеспечение производства оригинальных семян;
- обеспечение элитно-семеноводческих хозяйств оригинальными семенами сельскохозяйственных растений для производства элитных семян.
Приложение 134
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 060
"Государственная регистрация сельскохозяйственной,
мелиоративной и дорожно-строительной техники"
на 2003 год
1. Стоимость: 47 598 тысяч тенге (сорок семь миллионов пятьсот девяносто восемь тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Налоговый Кодекс Республики Казахстан от 12 июня 2001 года; статья 18 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1996 года "О безопасности дорожного движения"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение установленных законодательством государственных функций по допуску колесных тракторов, включая изготовленные на их базе шасси и механизмы, и прицепов, предназначенных для движения в составе с колесными тракторами, к участию в дорожном движении, а также осуществление учета сельскохозяйственной, мелиоративной и дорожно-строительной техники в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: организация изготовления и реализации государственных регистрационных номерных знаков, технических паспортов для государственной регистрации колесных тракторов, прицепов к ним и иных самоходных машин.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 058 Бiрегей Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
тұқымдық касының Үкiметi бел. бойында Республика.
өндiрудi гілейтiн тәртіппен сының Ауыл
субсидиялау 5,0-5,1 мың тонна шаруашылығы
оригиналдық тұқым министрлігі
өндiрiсi шығындарын
iшiнара (40 %-ға
дейiн) өтеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi:
- оригиналдық тұқым өндiрудi қамтамасыз ету;
- элиталық тұқым өндiру үшiн элиталық тұқым өндiрушi шаруашылықтарды ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң оригиналдық тұқымдарымен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 134 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ауыл шаруашылық, мелиоративтiк және
жол-құрылыс техникаларын мемлекеттiк тiркеу"
060 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 47 598 мың теңге (қырық жетi миллион бес жүз тоқсан сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Жол қозғалысының қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 15 шiлдедегi Заңының 18-бабы ; Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Салық кодексi; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 қазандағы N 1096 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: доңғалақты тракторлардың құрамында қозғалуға арналған доңғалақты тракторлардың базасында жасалған шассилер мен механизмдердi және тiркемелердi қоса, доңғалақты тракторлардың жол қозғалысына қатысуына рұқсат беру бойынша заңнамада белгiленген мемлекеттiк функцияларды қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасында ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс техникасының есебiн алуды жүзеге асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: доңғалақты тракторлардың, олардың тiркемелерiн және өзге де өзi жүретiн машиналарды мемлекеттiк тiркеу үшiн мемлекеттiк тiркеу нөмiрлерiнiң белгiлерiн, техникалық паспорттарын дайындауды және iске асыруды ұйымдастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 060 Государст-
венная ре-
гистрация
сельскохо-
зяйствен-
ной,
мелиора-
тивной и
дорожно-
строитель-
ной тех-
ники
030 Изготов- Приобретение 40510 единиц В те- Минис-
ление тех- технических паспортов, чение терство
нических соответствующих образцам, года сельско-
паспортов по форме, утвержденной го хо-
Министерством сельского зяйства
хозяйства Республики Респуб-
Казахстан лики
Казахс-
тан
031 Изготовле- Приобретение 31970 единиц В те- Минис-
ние госу- государственных регистра- чение терство
дарствен- ционных номерных знаков, года сельско-
ных реги- соответствующих стандар- го хо-
страцион- там СТ Республики Казахс- зяйства
ных номер- тан 986 - 95 "Знаки Респуб-
ных знаков государственные регистра- лики
ционные со световозвращаю- Казахс-
щим покрытием для транс- тан
портных средств и их
прицепов" и ТУ 640
Республики Казахстан
3042787-1-95 "Заготовки
на регистрационные
номерные знаки для транс-
портных средств".
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: реализация установленных законодательством государственных функций по допуску колесных тракторов, включая изготовленные на их базе шасси и механизмы, и прицепов, предназначенных для движения в составе с колесными тракторами, к участию в дорожном движении: осуществление учета сельскохозяйственной, мелиоративной и дорожно-строительной техники в Республике Казахстан; государственная регистрация и учет всего машинно-тракторного парка Республики Казахстан с выдачей регистрационных документов и государственных регистрационных номерных знаков.
Приложение 135
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 135 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 062
"Участие в организации сети сельских кредитных товариществ
ЗАО "Аграрная кредитная корпорация" на 2003 год
1. Стоимость: 409 000 тысяч тенге (четыреста девять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001 года N 137 "О вопросах кредитования аграрного сектора".

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 060 Ауыл шаруа.
шылық, мелио.
ративтiк және
жол-құрылыс
техникаларын
мемлекеттiк
тiркеу
2 030 Техникалық Қазақстан Республика. Жыл Қазақстан
паспорттар сының Ауыл шаруашылы. бойында Республика.
дайындау ғы министрлiгі бекiт. сының Ауыл
кен нысан бойынша шаруашылығы
үлгiлерге сәйкес тех. министрлігі
никалық паспорттардың
405 110 бiрлiгiн
сатып алу.
031 Мемлекеттiк "Көлiк құралдары мен Жыл Қазақстан
тiркеу нө. олардың тiркемелерiне бойында Республика.
мiрлiк бел. арналған жарық қайтар. сының Ауыл
гiлерiн ғышпен әрленген мемле. шаруашылығы
дайындау кеттiк тiркеу белгiле. министрлігі
рi" Қазақстан Респуб.
ликасының СТ 986-95
және "Көлiк құралдары.
на арналған тiркеу
нөмiрлiк белгiлерiн
дайындау" Қазақстан
Республикасының ТУ
640 3042787-1-95
стандартына сәйкес
келетiн мемлекеттік
тiркеу нөмiрлерiнiң
31970 бiрлiгiн сатып
алу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: дөңгелектi тракторлардың құрамында қозғалуға арналған дөңгелектi тракторлардың базасында жасалған шассилер мен механизмдердi және тiркемелердi қоса, дөңгелектi тракторлардың жол қозғалысына қатысуына рұқсат беру бойынша заңнамада белгiленген мемлекеттiк функцияларды iске асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасында ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс техникасының есебiн жүзеге асыру; арнайы өнiмдi дайындау Қазақстан Республикасының бүкiл машина-трактор паркiне тiркеу құжаттарын және мемлекеттiк тiркеу нөмiрлiк белгілерiн берiп мемлекеттiк тiркеу мен есебiн жүргiзуге мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
135-қосымша
ЕСКЕРТУ. 135-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
062 "Аграрлық кредит корпорациясы" ЖАҚ ауылдық несие серiктестiктерi жүйесiн ұйымдастыруға қатысу"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 409 000 мың теңге (төрт жүз тоғыз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Аграрлық секторға кредит берудiң мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 137 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение эффективности сельскохозяйственного производства.
5. Задачи бюджетной программы: организация сети сельских кредитных товариществ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 062 "Участие 1) Выделение средств на В те- Минис-
в органи- увеличение уставного чение терство
зации сети капитала ЗАО "Аграрная года сельско-
сельских кредитная корпорация". го хо-
кредитных Планируется создание зяйства
товари- дополнительно 41 сельских Респуб-
ществ ЗАО кредитных товариществ лики
"Аграрная (СКТ) в следующих облас- Казах-
кредитная тях: стан
корпора- Акмолинской - 3 СКТ;
ция" Актюбинской - 2 СКТ;
Алматинской - 7 СКТ;
Восточно-Казахстанской -
4 СКТ;
Западно-Казахстанской -
2 СКТ;
Жамбылской - 4 СКТ;
Карагандинской - 2 СКТ;
Костанайской - 4 СКТ;
Кызылординской - 2 СКТ;
Павлодарской - 3 СКТ;
Северо-Казахстанской -
2 СКТ;
Южно-Казахстанской -
6 СКТ.
Доля участия ЗАО "Аграр-
ная кредитная корпора-
ция" в уставном капитале
создаваемых сельских
кредитных товариществ
будет составлять не
менее 35 процентов от их
общего размера уставного
капитала.
2) Приобретение основных
средств:
- здания для ЗАО
"Аграрная кредитная
корпорация"
- автомашины 12 ед.
- мебель 12 ед.
- оргтехника 12 ед.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание эффективной сети сельских кредитных товариществ.
Приложение 136
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 064
"Обеспечение создания, оснащения и осуществление
деятельности машинно-технологических станций
(сервис центров) ЗАО "КазАгроФинанс" на 2003 год
1. Стоимость: 1 000 000 тысяча тенге (один миллиард тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "Об акционерных обществах"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң тиiмділігiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауылдық несие серiктестiктерiнiң жүйесiн ұйымдастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші | Іске | Жауапты
|ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) |асыру.|атқарушылар
| коды |дар. | (кіші | іске асыру жөніндегі| дың |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | мер. |
| |ның | маның) | | зім. |
| |коды | атауы | | дері |
-------------------------------------------------------------------
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
1 062 "Аграрлық 1) "Аграрлық несие Жыл Қазақстан
кредит корпорациясы" ЖАҚ-тың бойын. Республикасы.
корпора. жарғылық қорын ұлғай. да ның Ауыл
циясы" туға қаражат бөлу. шаруашылығы
ЖАҚ ауыл. Мына облыстарда қосым. министрлігі
дық несие ша 41 ауылдық несиелік
серiктес. серiктестiк (AHC)
тiктерi құру жоспарлануда:
жүйесін Ақмола - 3 АНС;
ұйымдас. Ақтөбе - 2 АНС;
тыруға Алматы - 7 АНС;
қатысу Шығыс Қазақстан - 4
АНС;
Батыс Қазақстан - 2
АНС;
Жамбыл - 4 АНС;
Қарағанды - 2 AHC;
Қостанай - 4 АНС;
Қызылорда - 2 AHC;
Павлодар - 3 АНС;
Солтүстiк Қазақстан -
2 AHC;
Оңтүстiк Қазақстан -
6 АНС;
Құрылатын ауылдық
несие серiктестiкте.
рiнiң жарғылық
қорында "Аграрлық
несие Кoрпорациясы"
ЖАҚ-тың қатысу үлесi
олардың жарғылық
капиталының жалпы
көлемiнiң ең кемiнде
35 пайызын құрайтын
болады.
2) Негiзгi құралдар
сатып алу:
"Аграрлық несие
корпорациясына"
ғимарат;
- автомашиналар 12
бiрлiк;
- жиhаздар 12 бiрлiк
- ұйымдастыру техника.
лары 12 бiрлiк
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: ауылдық несие серiктестiктерiнiң тиiмдi жүйесiн құру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 136 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "ҚазАгроҚаржы" ЖАҚ машина-технологиялық
станцияларын (қызмет орталықтарын) құруды, жабдықтауды
ұйымдастыру және олардың қызметiн жүзеге асыру"
064 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 000 000 мың теңге (бip миллиард теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi Заңы , "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: поддержка сельскохозяйственного товарного производства Республики Казахстан посредством предоставления широкого спектра услуг по возделыванию сельскохозяйственных культур, ремонту и реализации сельскохозяйственной техники, запасных частей, сельскохозяйственного оборудования.
5. Задачи бюджетной программы: для достижения целей бюджетной программы предполагается создание машинно-технологических станций (сервис-центров) закрытым акционерным обществом "КазАгроФинанс" в форме самостоятельных юридических лиц, с возможным участием других субъектов гражданских прав в их уставном капитале, осуществляющих оказание услуг по возделыванию сельскохозяйственных культур, ремонту и реализации сельскохозяйственной техники, запасных частей, сельскохозяйственного оборудования, а также другие виды деятельности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 064 Обеспече- Увеличение уставного В те- Минис-
ние созда- капитала закрытого акцио- чение терство
ния, осна- нерного общества "Каз- года сельско-
щения и АгроФинанс". го хо-
осущест- зяйства
вление Респуб-
деятель- лики
ности Казахс-
машинно- тан,
технологи- ЗАО
ческих "Каз-
станций АгроФи-
(сервис- нанс"
центров)
ЗАО "Каз-
АгроФи-
нанс"
Проведение процедур по В те- Минис-
созданию закрытым чение терство
акционерным обществом года сельско-
"КазАгроФинанс" шести го хо-
машинно-технологических зяйства
станций (сервис-центров) Респуб-
в Акмолинской, Алматин- лики
ской, Восточно-Казахстан- Казахс-
ской, Западно-Казахстан- тан, ЗАО
ской, Карагандинской и "Каз-
Северо-Казахстанской АгроФи-
областях, в форме само- нанс"
стоятельных юридических
лиц с возможным участием
других субъектов граждан-
ских прав.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
- создание шести машинно-технологических станций (сервис- центров) в различных регионах Республики Казахстан;
- обеспечение деятельности машинно-технологических станций (сервис-центров);
- оказание услуг машино-технологическими станциями (сервис- центрами) сельскохозяйственным товаропроизводителям и другим субъектам;
- улучшение материально-технической базы сельского хозяйства;
- создание дополнительных рабочих мест в аграрном секторе.
Приложение 137
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 079
"Выполнение функций лицензиаров"
на 2003 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлер ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеу, ауыл шаруашылығы техникаларын, қосалқы бөлшектерiн, ауыл шаруашылығы құрал-жабдықтарын жөндеу және iске асыру жөнiнде кең көлемде қызмет көрсету арқылы қолдау жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: бюджеттiк бағдарламаның мақсатқа жету үшiн дербес заңды тұлға нысанында, олардың жарғы капиталына азаматтық құқығы бар басқа да субъектiлердiң қатысу мүмкiндiктерiмен, ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеу бойынша қызмет көрсетудi жүзеге асыратын және ауыл шаруашылығы техникаларын, запас бөлшектердi, ауыл шаруашылығы жабдықтарын жөндеудi iске асыратын, сондай-ақ қызметтердiң басқа да түрлерiн жүзеге асыратын "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлiк қоғамы машина-техникалық станциялар (сервистiк орталықтар) құруы ұйғарылып отыр.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 064 "ҚазАгро. "ҚазАгроҚаржы" жабық Жыл Қазақстан
Қаржы" ЖАҚ акционерлiк қоғамы. бойында Республика.
машина-тех. ның жарғы капиталын сының Ауыл
нологиялық өсiру. шаруашылығы
станцияла. министрлігі
рын (қызмет
орталықта.
рын) құруды,
жабдықтауды
ұйымдастыру
және олардың
қызметiн
жүзеге асыру
Басқа да азаматтық Жыл Қазақстан
құқықтық субъектi. бойында Республика.
лердiң қатысу мүм. сының Ауыл
кiндігімен дербес шаруашылығы
заңды тұлғалар министрлігі
нысанында Ақмола,
Шығыс Қазақстан,
Батыс Қазақстан,
Қарағанды және
Солтүстік Қазақстан
облыстарында "Қаз.
АгроҚаржы" жабық
акционерлiк қоғамы.
ның алты машина-
технологиялық
станцияларын (сервис
орталықтарын) құру
процедураларын
жүргiзу
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi:
- Қазақстан Республикасының әртүрлi аймақтарында алты машина-технологиялық станциялар (сервистiк орталықтар) құру;
- машина-технологиялық станциялардың (сервистiк орталықтардың) қызметiн қамтамасыз ету;
- ауыл шаруашылық тауар өндiрушiлерiне және басқа да субъектiлерге машина-технологиялық станциялардың (сервис орталықтардың) қызмет көрсетуi;
- ауыл шаруашылығының материалдық-техникалық базасын жақсарту;
- аграрлық ceкторда қосымша жұмыс орындарын құру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 137 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Лицензиарлардың функцияларын орындау"
079 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 19 458 тысяч тенге (девятнадцать миллионов четыреста пятьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 10 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; статьи 4__ , 6__ Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 1997 года N 1272 "Положение о лицензировании ветеринарной деятельности"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2000 года N 243 "Отдельные вопросы лицензирования деятельности по приемке, хранению, переработке зерна и продуктов его переработки на элеваторах".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: регулирование лицензионных видов деятельности в сфере сельского, лесного и водного хозяйства.
5. Задачи бюджетной программы: лицензирование в установленном порядке видов деятельности, подлежащих лицензированию согласно законодательству в сфере сельского, лесного и водного хозяйства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 079 Выполнение Оплата услуг по изготов- В те- Минис-
функций лению бланочной продукции чение терство
лицензиа- (лицензии) в количестве года сельско-
ров 7041 штук го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: лицензирование ветеринарной деятельности, деятельности элеваторов; получение качественной продукции животного и растительного происхождения; обеспечение сохранности продукции. Все это приведет к развитию рынков ветеринарных услуг в сельских местностях, обеспечит благополучие животноводства, благоприятно отразится на производстве растениеводческой продукции, определению сортовых и посевных качеств (сертифицированием); упорядочение деятельности юридических и физических лиц в области племенного животноводства и рынка услуг в области воспроизводства стада и оценки племенной ценности животных.
Приложение 138
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 138 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 082
"Кредитование проекта усовершенствования
ирригационных и дренажных систем"
на 2003 год

1. Құны: 19 458 мың теңге (он тоғыз миллион төрт жүз елу сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының 10-бабы ; "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 4 , 6-баптары ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Ветеринариялық қызметті лицензиялау ережесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 20 тамыздағы N 1272 қаулысы ; "Элеваторларда астықты және оны қайта өңдеу өнiмдерiн, қабылдау, сақтау, қайта өңдеу жөнiндегi қызметтi лицензиялаудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 ақпандағы N 243 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл, орман және су шаруашылығы саласындағы лицензиялық қызмет түрлерiн реттеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: заңнамаға сәйкес лицензиялауға жататын ауыл, орман және су шаруашылығы саласындағы қызметтердiң түрлерiн белгiленген тәртiппен лицензиялау. Ветеринариялық қызмет саласында лицензиялау; пестицидтердi қолдану қызметiндегi лицензиялау, элеватордағы өнiмдердi қайта өңдеу және астықты қайта өңдеу, сақтау, қабылдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 079 Лицензиарлар. 7041 дана бланк Жыл Қазақстан
дың функция. өнiмiн (лицензия) бойында Республика.
ларын орындау дайындау жөнiндегi сының Ауыл
қызметке еңбек ақы шаруашылығы
төлеу министрлігі
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: ветеринариялық қызметтi, элеваторлар қызметiн лицензиялау; сапалы өсiмдiк және мал шаруашылығы өнiмдерiн алу; өнiмдердiң сақталуын қамтамасыз ету. Осылардың барлығы ауылдық жерлерде ветеринариялық қызметтер көрсету рыноктарының дамуына мүмкiндiк бередi, мал шаруашылығының өркендеуiн қамтамасыз етедi, өсiмдiк өнiмдерi өндiрiсiне, сорттық және себiлу сапасын анықтауға (сертификаттау арқылы), игi ықпал етедi; асыл тұқымды мал шаруашылығы және табынды өз төлiнен өсiру саласындағы қызметтер мен малдардың асыл тұқымдық құндылығын бағалау саласында заңды және жеке тұлғалардың қызметiн реттеу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 138 қосымша
ЕСКЕРТУ. 138 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Жердi суландыру және дренаж жүйесiн
жетiлдiру жобасына несие бepу" 082 республикалық бюджеттiк
бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 785521 тысяча тенге (семьсот восемьдесят пять миллионов пятьсот двадцать одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Соглашение о займе от 25 июня 1996 года N 4041-KZ между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития; Закон Республики Казахстан от 27 сентября 1996 года "О ратификации Соглашения о займе N 4041-KZ (Проект усовершенствование ирригационной и дренажной систем) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 25 июня 1996 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1996 года N 1237 "О мерах по реализации условий для вступления в силу Соглашения о займе N 4041 -KZ между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития по Проекту усовершенствования ирригационной и дренажной систем".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета, в том числе средства правительственного внешнего займа.
4. Цель бюджетной программы: развитие устойчивого орошаемого сельскохозяйственного производства в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: восстановление эффективности орошаемого земледелия на площади 32 090 гектаров путем:
- реконструкции и улучшения существующих ирригационной и дренажной систем с учетом экологических норм и требований;
- совершенствования методов ведения и управления сельскохозяйственным производством и эксплуатации оросительных систем;
- оказания информационных услуг и обучения передовым приемам агротехники и орошения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 082 Кредитова-
ние проек-
та усовер-
шенствова-
ния ирри-
гационных
и дренаж-
ных сис-
тем
080 Реализация Завершение строительно- Минис-
проекта за монтажных работ по терство
счет внеш- объектам реконструкции: сельско-
них займов го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
-"Курчум" в Восточно- III "Импред-
Казахстанской области квар- жило"
(3037 гектаров); тал СпА
-"Чаганский/Жаик" в III ЗАО
Западно-Казахстанской квар- "Тоган"
области (1224 гектара); тал
-"Дархан" в Алматинской IV Компания
области (867 гектаров); квар- "Бюлент
тал Каракоч"
-"Дусупово" в Западно- III ЗАО
Казахстанской области квар- "Тоган"
(991 гектар); тал
-"Красная поляна" в I Китай-
Карагандинской области квар- ская
(915 гектаров). тал геоин-
женерная
корпора-
ция
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 785521 мың теңге (жетi жүз сексен бес миллион бес жүз жиырма бір мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Жаңғырту Банкi арасындағы қарыз туралы 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041 - KAZ келiсiм; Қазақстан Республикасы Халықаралық Жаңғырту Банкi арасындағы қарыз туралы 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041 - KAZ келiсiм ("Жердi суландыру және дренаж жүйесiн жетiлдiру жобасы") бекiту туралы" Қазақстан республикасының 1996 жылғы 27 қарашадағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Халықаралық Жаңғырту Банкi арасындағы қарыз туралы 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041 - KAZ келiсiмнiң күшiне енуiне арналған шарттарды iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 7 қазандағы N 1237 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты, сонымен бiрге үкiметтiк сыртқы қарыз қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында тұрақты суармалы ауыл шаруашылығы өндiрiсiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экологиялық нормалар мен талаптарды, ауыл шаруашылығы өндiрiсiн жүргiзу мен басқарудың әдiстерiн жетiлдiрудi ескерiп қолданыстағы жердi суландыру және дренаж жүйелерiн қайта құру және жақсарту арқылы 32 090 га. алаңда суармалы егiншiлiктiң тиiмдiлiгiн қалпына келтiру, ақпараттық қызметтер көрсету, сондай-ақ агротехника мен суландырудың озық әдiстерiн оқыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 082 Жердi сулан.
дыру және
дренаж жүйе.
сiн жетiлдi.
ру жобасына
несие беру
080 Жобаны сыртқы Мынадай жаңғырту Жыл Қазақстан
қарыздарын объектiлерi бойынша бойында Республика.
есебiнен iске құрылыс-монтаж сының Ауыл
асыру. жұмыстарын аяқтау: шаруашылығы
министрлігі
081 Жобаны iшкi - "Күршiм" Шығыс ІІІ "Импреджило"
қарыздардың Қазақстан облысын. тоқсан СпА
есебiнен iске дағы (3037 гектар)
асыру - "Шаған/Жайық" ІІІ "Тоған" ЖАҚ
Батыс Қазақстан тоқсан
облысындағы (1224
га);
- "Дархан" Алматы IV "Бюлент
облысындағы (867 тоқсан Каракоч"
га); компаниясы
- "Дусупово" Батыс ІІІ "Тоған" ЖАҚ
Қазақстан облысын. тоқсан
дағы (991 га);
- "Красная поляна" І Қытай гео.
Қарағанды облысын. тоқсан инженерлік
дағы (915 гектар) корпорациясы
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: восстановление орошаемых земель, увеличение продуктивности восстановленных земель, реконструкция ирригационных и дренажных систем в рамках Проекта "Усовершенствование ирригационных и дренажных систем".
Приложение 139
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 139 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 083
"Кредитование проекта совершенствования управления
водными ресурсами и восстановления земель" на 2003 год
1. Стоимость: 1612238 тысяч тенге (один миллиард шестьсот двенадцать миллионов двести тридцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Соглашения о займах от 25 марта 1998 года N 1592/1593 (SF)-KAZ между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития; Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашений о займах N 1592/1593 (SF)-KAZ (Проект "Совершенствования управления водными ресурсами и восстановление земель") между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета, в том числе средства правительственного внешнего займа.
4. Цель бюджетной программы: развитие устойчивого орошаемого земледелия в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: восстановление орошаемого земледелия на площади 39,2 тысячи гектаров в Махтааральском районе Южно-Казахстанской области путем:
- реконструкции и улучшения оросительной и дренажной систем с учетом экологических норм и требований;
- передачи управления реконструированной оросительной и дренажной систем объединениям водопользователей;
- обучения приемам эксплуатации и технического обслуживания, орошения и агротехники.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтілетiн нәтижелерi: суармалы жерлердi қалпына келтіру, қалпына келтiрiлген жерлердiң өнiмдiлiгiн арттыру, "Жердi суландыру және дренаж жүйесiн жетілдіру" Жобасы шеңберiнде суландыру және дренаж жүйелерiн қалпына келтіру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 139 қосымша
ЕСКЕРТУ. 139 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Cу ресурстарын басқаруды жетілдіру
және жердi қалпына келтiру жобасына несие беру"
083 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1612238 мың теңге (бiр миллиард алты жүз он екі миллион екі жүз отыз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы мен Азия даму банкі арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы N 1592/1593 (SF) ҚАЗ қарыз туралы келiсiм; Азия даму банкiнiң арасындағы қарыз туралы келiсiмi; Қазақстан Республикасы мен Азия даму банкi арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы N 1592/1593 (SF) ҚАЗ N 1592/1593 (SҒ) "Қарыз келiсiмiн бекiту туралы (Cу ресурстарын басқаруды жетілдіру және жердi қайта қалпына келтiру жобасы) Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегi Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты оның iшiнде Yкiметтiк сыртқы қарыз қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында тұрақты суармалы егiншiлiктi дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Экологиялық нормалар мен талаптарды жаңғыртылған суармалы және дренаж жүйелерiн жаңғырту және жақсарту арқылы Оңтүстiк Қазақстан облысының Мақтарал ауданында 39,2 мың гектар алаңда суармалы егiншілiктi қалпына келтiру, пайдалану және техникалық қызмет көрсетудiң, егiндi суарудың және агротехниканың тәсілдерiн оқыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 083 Кредитова-
ние проек-
та совер-
шенствова-
ния управ-
ления
водными
ресурсами
и восста-
новления
земель
080 Реализация Строительные работы по 1 В те- Минис-
проекта за фазе проекта на площади чение терство
счет внеш- 23868 гектаров. года сельско-
них займов Строительные работы по 2 го хо-
фазе проекта на площади зяйства
15391 гектара. Респуб-
публики
081 Реализация Строительные работы по 1 В те- Казахс-
проекта за фазе проекта на площади чение тан
счет внут- 23868 гектаров. года
ренних ис- Строительные работы по 2
точников фазе проекта на площади
15391 гектара.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты: повышение урожайности, увеличение по проектным расчетам чистых доходов на 28%, рост занятости населения на 21%, эффективность капитальных вложений по проекту должна составить 26%. Урожайность хлопка возрастет с 15,5 до 25 центнера с гектара, озимой пшеницы с 25 до 36 центнеров с гектара, кукурузы на зерно с 17 до 54 центнеров с гектара, люцерны с 34,3 до 89 центнера с гектара. Экономия водных ресурсов составит поэтапно от 16,9 до 23,1 миллионов кубометров в год. Коэффициент полезного действия системы будет доведен с 0,60 до 0,80.
Приложение 140
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 084
"Кредитование местных бюджетов на организацию
проведения весенне-полевых и уборочных работ"
на 2003 год
1. Стоимость: 4 500 000 тысяч тенге (четыре миллиарда пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: своевременное и эффективное проведение весенне-полевых и уборочных работ.
5. Задачи бюджетной программы: организация обеспечения отечественных сельхозтоваропроизводителей кредитными ресурсами на проведение весенне-полевых и уборочных работ через местные бюджеты.

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 083 Су ресурс.
тарын бас.
қаруды же.
тiлдiру
және жердi
қалпына
келтiру
жобасына
несие беру
080 Жобаны 1. Жобаның 1 кезең. Жыл Қазақстан
сырттан iнде 23 868 гектар бойында Республика.
қарыз алу алаңда құрылыс сының Ауыл
арқылы iске жұмыстарын жүргізу. шаруашылығы
асыру министрлігі
081 Жобаны iшкi 2. Жобаның 2 кезең. Жыл Қазақстан
көздер iнде 15 391 гектар бойында Республика.
арқылы iске алаңда құрылыс сының Ауыл
асыру жұмыстарын жүргізу. шаруашылығы
министрлігі
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: егiн түсiмдiлiгiн арттыру, жобадағы есептеулер бойынша таза кiрiстердi 28% арттыру, тұрғындарды еңбекпен қамтуды 21%, күрделi қаржы жұмсаудың тиiмділiгi 26% болуы тиiс. Мақтаның түсiмдiлiгi гектарынан 15,5-нан 25 центнерге дейiн, жүгерi дәнiнiң гектарынан 17-ден 54 центнерге дейiн, жоңышқа гектарынан 34,3-тен 89 центнерге дейiн өседi. Су ресурстарын үнемдеу бiрте-бiрте 16,9-дан 23,1 миллион текше метрге дейiн жетедi. Жүйенiң пайдалы жұмыс коэффициентi 0,60-дан 0,80-ға дейiн жеткiзiлетiн болады.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 140 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Көктемгi егiс және егiн жинау
жұмыстарын жүргiзудi ұйымдастыруға жергiлiктi бюджеттерге
кредит бepу" 084 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4 500 000 мың теңге (төрт миллиард бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн бюджеттi орындау бойынша және есеп беру нысандарын енгiзу (кезеңдiк және жылдық) қаржы процедураларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 25 шiлдедегi N 832 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшiн отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілердi жергiлiктi бюджет арқылы несие ресурстарымен қамтамасыз етудi ұйымдастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi одан әрi несие беру үшiн жергiлiктi бюджеттер арқылы несие берудi қамтамасыз етудi ұйымдастыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 084 Кредитова- Выделение в установленном В те- Минис-
ние мест- законодательством порядке чение терство
ных бюдже- кредитных ресурсов мест- года сельско-
тов на ор- ным исполнительным орга- го хо-
ганизацию нам на организацию прове- зяйства
проведения дения весенне-полевых и Респуб-
весенне- уборочных работ в соот- лики
полевых и ветствии с Правилами Казахс-
уборочных кредитования местных тан
работ бюджетов на организацию
проведения весенне-полевых
и уборочных работ, утверж-
даемыми Правительством
Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
- обеспечение около 12% от потребности средств на проведение весенне-полевых и уборочных работ;
- своевременное проведение весенне-полевых и уборочных работ;
- повышение эффективности сельскохозяйственного производства;
- поддержание конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции;
- повышение доходности сельскохозяйственного производства;
- целевое, эффективное использование и своевременный возврат кредитов в республиканский бюджет.
Приложение 141
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 141 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 085
"Обеспечение сельскохозяйственной техникой на
лизинговой основе" на 2003 год
1. Стоимость: 3776811 тысяч тенге (три миллиарда семьсот семьдесят шесть миллионов восемьсот одиннадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 2 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2000 года "О финансовом лизинге"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета".

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
084 Көктемгі Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
егiс және касының Үкiметi бе. бойында Республика.
егiн жинау кiткен Көктемгі дала сының Ауыл
жұмыстарын және егiн жинау жұ. шаруашылығы
жүргiзудi мыстарын ұйымдасты. министрлігі
ұйымдасты. руға жергiлiктi
руға жергi. бюджетке несие беру.
лiктi бюд. дiң Қазақстан Респуб.
жеттерге ликасының Үкiметі
кредит беру бекiткен ережелерiне
сәйкес, заңнамада
белгiленген тәртiппен
көктемгi егiс және
егiн жинау жұмыстарын
жүргiзудi ұйымдасты.
руға жергiлiктi атқа.
рушы органдарға несие
ресурстарын бөлу
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелерi:
- көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге қажеттi қаражат сұранысының 12%-ға жуығын қамтамасыз ету;
- көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын уақытылы жүргiзу;
- ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң тиiмдiлiгiн арттыру;
- ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң бәсекеге жарамдылығын қолдау;
- ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң табыстылығын арттыру;
- несиелердi мақсатты және тиiмдi пайдалану және республикалық бюджетке уақытылы қайтару.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 141 қосымша
ЕСКЕРТУ. 141 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Лизингтiк негiзде ауыл шаруашылық
техникасымен қамтамасыз eту" 085 республикалық бюджеттiк
бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3776811 мың теңге (үш миллиард жетi жүз жетпiс алты миллион сегiз жүз он бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қаржы лизингi туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шiлдедегi Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн бюджеттi орындау бойынша және есеп беру нысандарын енгiзу (кезеңдiк және жылдық) қаржы процедураларын бекiту жөнiндегi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 25 шiлдедегi N 832 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: поддержка сельскохозяйственного производства путем его обеспечения сельскохозяйственной техникой на лизинговой основе.
5. Задачи бюджетной программы: кредитование закупа сельскохозяйственной техники для последующей передачи в лизинг.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
085 Обеспече- Определение условий В те- Минис-
ние сель- бюджетного кредитования чение терство
скохозяй- на цели обеспечения года сельско-
ственной сельскохозяйственной го хо-
техникой техникой на лизинговой зяйства
на лизин- основе, утверждаемых Респуб-
говой Правительством Республики лики
основе Казахстан. Казахс-
тан
Проведение конкурса в В те- Минис-
целях определения банка- чение терство
заемщика. года сельско-
го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
Выделение кредитных В те- Минис-
ресурсов в соответствии с чение терство
кредитными соглашениями года сельско-
единым траншем по заявке го хо-
администратора программы. зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан,
Минис-
терство
финансов
Респуб-
лики
Казахс-
тан
Банк-
заемщик
Заключение договоров пос- Банк-
лизинга сельскохозяйст- тоянно заемщик
венной техники, в том
числе:
- зерноуборочной техники
(в том числе навесного,
прицепного, уборочного
сельхозоборудования) - до
700 единиц;
- универсально-пропашных
колесных тракторов
комбайнов - до 300 единиц;
- посевной техники до 150
единиц;
либо другой сельскохозяй-
ственной техники.
Закуп сельскохозяйствен- пос- Банк-
ной техники, определенной тоянно заемщик
договорами лизинга.
Передача сельскохозяйст- пос- Банк-
венной техники лизинго- тоянно заемщик
получателям.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обновление машинотракторного парка в среднем на 3,5 %; обеспечение сельскохозяйственной техникой согласно заявкам лизингополучателей в среднем на 17,3 %; увеличение посевных площадей; повышение уровня материально-технической базы сельского хозяйства, создание дополнительных рабочих мест в аграрном секторе, улучшение социально-экономического состояния сельского хозяйства; целевое, эффективное использование и своевременный возврат средств в республиканский бюджет.
Приложение 142
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 142 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 086
"Кредитование проекта по постприватизационной
поддержке сельского хозяйства" на 2003 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: лизинг негiзiнде ауыл шаруашылығы техникасымен қамтамасыз ету жолымен ауыл шаруашылығы өндiрiсiн қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: кейiннен лизингке беру үшiн, ауыл шаруашылығы техникасын сатып алуға несие бөлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 085 Лизингтік Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
негiзде касы Үкiметi бекiт. бойында Республика.
ауыл шаруа. кен лизинг негiзiнде сының Ауыл
шылық тех. ауыл шаруашылығы шаруашылығы
никасымен техникасымен қамта. министрлігі
қамтамасыз масыз ету мақсатында
ету бюджеттен несие
берудiң шарттарын
анықтау.
Несие беретiн банкi. Жыл Қазақстан
нi анықтау мақса. бойында Республика.
тында конкурс сының Ауыл
өткiзу. шаруашылығы
министрлігі
Бағдарлама әкiмшi. Жыл Қазақстан
сiнiң сұранысы бойында Республика.
бойынша бiрыңғай сының Ауыл
несие келiсiмдерiнiң шаруашылығы
траншына сәйкес министрлігі,
несие ресурстарын Қазақстан
бөлу. Республика.
сының Қаржы
министрлігі
Ауыл шаруашылығы әрдайым несие беруші
техникасы лизингiне банк
келiсiм жасау, оның
iшiнде:
- астық оратын
техника (оның
iшiнде аспа, тiркеме,
орым ауыл шаруашылы.
ғы құралдары) -700-
кe дейiн бiрлiк;
- әмбебап-босатқыш
доңғалақты тракторлар,
комбайндар - 300-ге
дейiн бiрлiк;
- егiс техникасы -
150-ге дейiн бiрлiк;
немесе басқа
шаруашылығы техникасы.
Лизинг келiсiмiмен әрдайым несие берушi
анықталған, ауыл ша. банк
руашылығы техникасын
сатып алу.
Ауыл шаруашылығы әрдайым несие берушi
техникасын лизингіге банк
алушыға беру.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелерi: машина-тpaктop паркін орта есеппен 3,5%-ға жаңарту; ауыл шаруашылығы техникасын лизингке алушылардың орта есеппен 17,3%-ға қамтамасыз ету; егіс алаңдарын ұлғайту; ауыл шаруашылығының материалдық-техникалық базасының деңгейiн көтеру, аграрлық секторда қосымша жұмыс орындарын ашу, ауыл шаруашылығының әлеуметтiк-экономикалық жағдайын жақсарту; республикалық бюджеттiң несиелерiн өз уақытында қайтару және мақсатты және тиiмдi пайдалану.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 142 қосымша
ЕСКЕРТУ. 142 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден
кейiнгi қолдау жөнiндегi жобаға несие беру"
086 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 165404 тысячи тенге (сто шестьдесят пять миллионов четыреста четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Соглашение о займе от 23 июня 1998 года N 4331-KZ между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития; Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашения о Займе N 4331-KZ (Проект постприватизационной поддержки сельского хозяйства) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 23 июня 1998 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета, в том числе средства правительственного внешнего займа.
4. Цель бюджетной программы: повышение экономической и финансовой устойчивости аграрных предприятий в Казахстане.
5. Задачи бюджетной программы: повышение устойчивости системы сельскохозяйственного кредитования и стабилизация доходности агропредприятий на базе предоставления "мягких" кредитов на долгосрочной основе, обеспечение доступа аграрных предприятий к кредитным ресурсам Международного банка Реконструкции и Развития, укрепление правовых и институциональных основ сельскохозяйственного кредитования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 086 Кредитова-
ние проек-
та по
постприва-
тизацион-
ной под-
держке
сельского
хозяйства
080 Реализация Кредитование не менее 8 январь Минис-
проекта за субпроектов на сумму терство
счет внеш- 165404 тысячи тенге. сельско-
них займов го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан,
участ-
вующие
финансо-
вые уч-
реждения
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выдача кредитов на сумму 165 404 тысячи тенге, увеличение числа экономически устойчивых частных сельских предприятий.
Приложение 143
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 143 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 087
"Кредитование сельскохозяйственного производства
через систему сельских кредитных товариществ"
на 2003 год

1. Құны: 165404 мың теңге (бiр жүз алпыс бес миллион төрт жүз төрт мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Жаңғырту және Даму Банкі арасындағы 1998 жылғы 23 маусымдағы N 4331-KZ қарыз туралы келiсiм; 1998 жылғы 2 шiлдедегi Қазақстан Республикасының "Қарыз беру келiсiмiн бекiту туралы" N 4331-KZ Заңы ; "Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейiнгi қолдау жөнiнде жоба) Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Жаңғырту және даму банкi арасындағы қарыз туралы 1998 жылғы 23 маусымдағы N 4331-KZ келiсiмдi бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегi Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты, сонымен бiрге үкiметтiк сыртқы қарыз қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстандағы аграрлық кәсiпорындардың экономикалық және қаржылық тұрақтылығын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: ұзақ мерзiмдiлiк негiзде "жұмсақ" несие берудiң базасында ауыл шаруашылығының несие беру жүйесiнiң тұрақтылығын арттыру және аграрлық кәсiпорындардың кiрiс алуын тұрақтандыру аграрлық кәсiпорындардың Халықаралық Жаңғырту және Даму Банкiнiң несие ресурстарына қол жеткiзуiн қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығына несие берудiң құқықтық және институционалдық негiздерiн.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 086 Ауыл шаруа.
шылығын
жекешелен.
дiруден
кейiнгi
қолдау
жөнiндегi
жобаға несие
беру
080 Сыртқы қа. Ең кемiнде 8 қосымша қаңтар Қазақстан
рыздардың жобаны 165 404 мың Республика.
есебiнен теңгеге несиелеу сының Ауыл
жобаны iске шаруашылығы
асыру министрлігі
Қатысушы
қаржы
мекемелерi
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: 165 404 мың теңге сомасында несие беру, экономикалық тұрғыдан тұрақты меншiктi ауыл шаруашылығы кәсiпорындарының санын көбейту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 143 қосымша
ЕСКЕРТУ. 143 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ауыл шаруашылығы өндiрiсiне ауылдық
несие серiктестiктерi жүйесi арқылы несие беру"
087 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1446600 тысяч тенге (один миллиард четыреста сорок шесть миллионов шестьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001 года N 137 "О вопросах кредитования аграрного сектора".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение эффективности сельскохозяйственного производства.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение доступности и повышения эффективности использования государственных финансовых средств сельхозтоваропроизводителями.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 087 Кредитова- Выделение кредитных В те- Минис-
ние сель- ресурсов в соответствии с чение терство
скохозяй- Правилами кредитования года сельско-
ственного сельскохозяйственного го хо-
производ- производства через систе- зяйства
ства через му сельских кредитных Респуб-
систему товариществ, утверждаемы- лики
сельских ми Правительством Респуб- Казахс-
кредитных лики Казахстан. тан
товари-
ществ
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: экономическая эффективность в результате использования кредитных ресурсов государства, целевое и эффективное использование и своевременный возврат кредитов в республиканский бюджет.
Приложение 144
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 088
"Кредитование производства животноводческой
продукции и ее закупа" на 2003 год
1. Стоимость: 1 500 000 тысяч тенге (один миллиард пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2001 года N 1168 "О создании закрытого акционерного общества "Мал онiмдерi корпорациясы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета".

1. Құны: 1446600 мың теңге (бiр миллиард төрт жүз қырық алты миллион алты жүз мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Аграрлық секторға несие беру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 қаңтардағы қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң мемлекеттiк қаржыға қол жеткiзуiн және пайдаланудың тиiмдiлiгiн жоғарылатуды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығы өндiрісiне ауылдық несие серiктестіктер жүйесi арқылы несие беру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 087 Ауыл шаруа. Ауылдық несие серік. Жыл Қазақстан
шылығы өн. тестіктері жүйесі бойында Республика.
дiрiсiн ау. арқылы несие берудің сының Ауыл
ылдық несие Қазақстан Республи. шаруашылығы
серiктестiк. касының Үкіметі бе. министрлігі
терi жүйесi кіткен ережелеріне
арқылы несие сәйкес несие ресур.
беру тарын бөлу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелерi: мемлекеттiк несие ресурстарын пайдаланудың нәтижесiндегi экономикалық тиiмділiк несиелерді мақсатты және тиiмдi пайдалану, және республикалық бюджетке уақтылы қайтару.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 144 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Мал өнiмдерiн өндiруге және оны сатып
алуға несие беру" 088 республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 500 000 мың теңге (бiр миллиард бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттік аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Мал өнiмдерi корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 8 қыркүйектегі N 1168 қаулысы ; "Мемлекеттік бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттік мекемелер үшiн бюджеттің орындалуы және есеп беру (мерзiмдiк және жылдық) нысандарын жүргiзу жөнiндегi қаржылық процедураларды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң 2002 жылғы 25 шілдедегi N 832 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цели бюджетной программы: стимулировать рост производства животноводческой продукции повысить эффективность отраслей животноводства, довести уровень переработки животноводческой продукции до международных стандартов, способствовать созданию новых рабочих мест.
5. Задачи бюджетной программы:
кредитование заготовки животноводческой продукции и живого скота;
кредитование переработки животноводческой продукции;
кредитование поставки на экспорт и внутренний рынок животноводческой продукции и живого скота.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 088 Кредитова- Определение условий В те- Минис-
ние произ- бюджетного кредитования чение терство
водства на цели производства года сельско-
животно- животноводческой продук- го хо-
водческой ции и ее закупа, утверж- зяйства
продукции даемых Правительством Респуб-
и ее заку- Республики Казахстан. лики
па Казахс-
тан
Проведение конкурса в
целях определения банка-
заемщика.
Выделение кредитных
ресурсов в соответствии
с установленным законо-
дательством порядком.
Организация закупа и
переработки животновод-
ческой продукции с целью
пополнения внутреннего
рынка и экспорта.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: насыщение внутреннего рынка собственной, конкурентоспособной, высококачественной продукцией с целью вытеснения импорта: импортозамещение молока и молочной продукции на 12%; увеличение экспортного потенциала животноводческой продукции: увеличение экспорта шерсти на 20%, шкур (КРС, МРС) на 8%; целевое и эффективное использование и своевременный возврат кредитов в республиканский бюджет.
Приложение 145
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 205
"Материально-техническое оснащение учреждений
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
на 2003 год
1. Стоимость: 263 929 тысяч тенге (двести шестьдесят три миллиона девятьсот двадцать девять тысяч тенге).

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мал өнiмдерiн өндiрудiң өсуiн ынталандыру, мал шаруашылығы саласының тиiмділiгiн арттыру, мал өнiмдерiн қайта өңдеудiң деңгейiн халықаралық стандарттарға жеткiзу, жаңа жұмыс орындардың ашылуына мүмкiндiк жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi:
мал өнiмдерiн және тiрi мал дайындауға несие беру;
мал өнiмдерiн қайта өңдеуге несие беру;
мал өнiмдерiн және тiрi малды экспортқа және iшкі рынокқа шығаруға несие беру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 088 Мал өнiмде. Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
рiн өндiру. касы Үкiметi бекiт. бойында Республика.
ге және оны кен мал өнiмдерiн сының Ауыл
сатып алуға өндiру және оны шаруашылығы
несие беру сатып алу мақсатына министрлігі
бюджеттен несие беру
шарттарын анықтау
Несие беретiн бан.
кiнi анықтау мақса.
тында конкурс өткiзу
Заңнамада белгiлен.
ген тәртiпке сәйкес
несие ресурстарын
бөлу
Мал өнiмдерiмен
iшкi рынокты толты.
ру және экспортқа
шығару мақсатында
қайта өңдеудi ұйым.
дастыру
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетін нәтижелерi: импортты ығыстыру мақсатында iшкi рынокты жоғары сапалы, бәсекеге шыдамды, өзiмiздiң өнiмдермен толтыру; мал өнiмдерiнiң экспорттық потенциалын арттыру, Қазақстан Республикасын дүниежүзiлiк мал өнiмдерi рыногында экспорттаушы ретiнде бекiту; республикалық бюджеттiң несиелерiн өз уақытында қайтару және мақсатты және тиiмдi пайдалану.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 145 қосымша
ЕСКЕРТУ. 145 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 22 желтоқсандағы N 1296 қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң мекемелерiн материалдық-техникалық
жарақтандыру" 205 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 263 929 мың теңге (екi жүз алпыс үш миллион тоғыз жүз жиырма тоғыз мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансирования государственных мероприятий"; статьи 3__ , 4__ Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений"; статья 17 Закона Республики Казахстан от 18 февраля 2002 года "О внесении изменений и дополнений в Закон "О карантине растений"; статья 3 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений"; статьи 115 -117 Закона Республики Казахстан от 24 января 2001 года "О земле"; статьи 11_ , 33_ , 35_ Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии"; статья 3 Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Международным центром улучшения кукурузы и пшеницы о сотрудничестве в сфере сельскохозяйственной науки"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1996 года N 1205 "Об утверждении нормативных правовых и других актов по ветеринарии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2000 года N 204 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Испытание и охрана селекционных достижений" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2000 года N 941 "О создании государственных учреждений в системе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1960 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и Перечня карантинных объектов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение оборудованием и техникой, капитальный ремонт зданий государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Агроөнеркәсiптiк кешенi салаларын кредиттеу және мемлекеттік iс-шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуiрдегi Заңының 4-бабы ; "Өсiмдiктер карантинi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы Заңының 3 , 4-баптары ; ""Өсiмдiктер карантинi туралы" Заңға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 ақпандағы Заңының 17-бабы ; "Селекциялық жетiстiктердi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегі Заңының 3-бабы ; "Жер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы Заңының 115-117-баптары ; "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шiлдедегi Заңының 11, 33, 35-баптары; "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Жүгерiнi және бидайды жақсарту халықаралық орталығы арасындағы ауыл шаруашылығы ғылымы саласындағы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Ветеринария бойынша нормативтiк құқықтық және басқа да актiлердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 2 қазандағы N 1205 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi "Селекциялық жетiстiктердi сынау және қорғау" Республикалық мемлекеттiк кәсіпорынды қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 11 ақпандағы N 204 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi жүйесiнде мемлекеттiк мекемелер құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 26 маусымдағы N 941 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы аумақтарын карантиндік объектiлерден қорғау жөнiндегi ереженi және карантиндік объектiлердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1960 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi мемлекеттiк мекемелерiнiң қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн жабдықтармен және техникамен жарақтандыру, ғимараттарды күрделi жөндеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 205 Материаль-
но-техни-
ческое
оснащение
учреждений
Министер-
ства сель-
ского хо-
зяйства
Республики
Казахстан
033 Материаль- Приобретение оборудования В те- Минис-
но-техни- и техники: чение терство
ческое - анаэробная станция - 1 года сельско-
оснащение единица; го хо-
Националь- - автоматический экстрак- зяйства
ного цент- тор; плазмы - 2 единицы; Респуб-
ра монито- - мобильно транспортная лики
ринга, ре- лаборатория - 1 единица; Казахс-
ференции, - иономер - И - 500 тан
лаборатор- базовый - 1 единица;
ной диаг- - спектрофотометр - 1
ностики и единица;
метадоло- - трихинеллескоп - 1
гии в ве- единица;
теринарии - компьютер -4 единицы;
- принтер - 4 единицы;
- сканер - 1 единица;
- прочее лабораторное
оборудование.
Ремонт и реконструкция
зданий и помещения.
034 Материаль- Приобретение тракторов - В те- Минис-
но-техни- 20 единиц, комбайнов - 8 чение терство
ческое единиц, прицепных орудий года сельско-
оснащение - 53 единицы, прочая го хо-
Государст- техника и лабораторное зяйства
венной оборудование - 41 единица. Респуб-
комиссии лики
по сорто- Казахс-
испытанию тан
сельско-
хозяйст-
венных
культур
035 Материаль- Приобретение специализи- В те- Минис-
но-техни- рованного автотранспорта чение терство
ческое - 1 единица, компьютеров года сельско-
оснащение - 5 единиц, принтеров - го хо-
Республи- 5 единиц, препаровальных зяйства
канской столов - 5 единиц, Респуб-
карантин- микроскопов -10 единиц и лики
ной лабо- прочего лабораторного Казахс-
ратории оборудования. тан
036 Материаль- Приобретение компьютера В те- Минис-
но-техни- - 1 единица, мебели чение терство
ческое офисной -1 единица, куль- года сельско-
оснащение тиватора КРН 4,2 - 1 еди- го хо-
Республи- ница, ямокопателя - 1 зяйства
канского единица. Респуб-
интродук- лики
ционно- Казахс-
карантин- тан
ного пи-
томника
плодово-
ягодных
культур
037 Материаль- Приобретение: В те- Минис-
но-техни- - производственного чение терство
ческое помещения для Жетысуской года сельско-
оснащение гидрогеологомелиоративной го хо-
гидрогео- экспедиции в г. Алматы - зяйства
логомелио- 1 единица; Респуб-
ративных - специализированного лики
экспедиций автотранспорта - 1 еди- Казахс-
ница; тан
- спецмашин - 3 единицы;
- оборудования - 2 едини-
цы;
- материалов для капи-
тального ремонта наблю-
дательных скважин и
гидропостов;
- компьютеров - 11 единиц;
- мониторов - 2 единицы;
оргтехники - 4 единицы;
- бытовой техники - 1
единица; офисной мебели -
1 единица.
038 Материаль- Приобретение специализи- В те- Минис-
но-техни- рованного автотранспорта чение терство
ческое - 75 единиц, компьютеров года сельско-
оснащение -170 единиц, принтеров го хо-
Республи- -170 единиц, ксероксов - зяйства
канского 75 единиц, телефонных Респуб-
методи- аппаратов, в т.ч факсов - лики
ческого 75 единиц, холодильников Казахс-
центра - 79 единиц, микроскопов тан
фитосани- - 79 единиц, шкафов
тарной лабораторных - 200 единиц,
диагности- шкафов медицинских - 79
ки единиц, и прочего лабора-
и прог- торного оборудования и
нозов техники.
039 Материаль- Приобретение: В те- Минис-
но-техни- - специализированного чение терство
ческое автотранспорта - 2 года сельско-
оснащение единицы; го хо-
Республи- - компьютеров - 2 единицы; зяйства
канского - принтеров - 2 единицы; Респуб-
интродук- - микроскопов - 2 единицы; лики
ционно- - дистилляторов - 2 еди- Казахс-
карантин- ницы и прочего оборудова- тан
ного пи- ния.
томника
зерновых
культур
040 Материаль- Приобретение автомашины В те- Минис-
но-техни- "Нива" - 1 единица, чение терство
ческое микроавтобуса -1 единица, года сельско-
оснащение автомашины грузовой го хо-
Республи- "Газель" -1 единица, зяйства
канского компьютеров -5 единиц, Респуб-
научно- принтеров - 2 единицы, лики
методичес- копировального аппарата- Казахс-
кого цент- 1 единица, сканера - 1 тан
ра агрохи- единица, плоттера - 1
мической единица, офисной мебели -
службы 22 единицы, лабораторной
мебели - 40 единиц,
лабораторного оборудования
- 23 единицы.
041 Материаль- Приобретение автотранс- В те- Минис-
но-техни- порта - 2 единицы, чение терство
ческое компьютерной и оргтехники года сельско-
оснащение - 7 единиц, бытовой го хо-
Республи- техники и офисной мебели зяйства
канского - 2 единицы. Респуб-
методичес- лики
кого цент- Казахс-
ра "Каз- тан
агромелио-
водхоз"
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 22 декабря 2003 г. N 1296 .

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 205 Қазақстан
Республикасы
Ауыл
шаруашылығы
министрлiгi.
нiң мекеме.
лерін мате.
риалдық-тех.
никалық жа.
рақтандыру
033 Ветеринария. Жабдықтар мен техни. Жыл Қазақстан
дағы монито. каларды сатып алу: бойында Республика.
ринг, рефе. - анаэробтық станция сының Ауыл
ренция, -1 бiрлiк; шаруашылығы
зертханалық - автоматты экстрак. министрлігі
диагноз қою тор; плазмалар - 2
және методо. бiрлiк;
логия Ұлттық - мобильдi көлiктiк
орталығын зертхана - 1 бiрлiк;
материалдық- - иономер- И-500
техникалық базалық -1 бiрлiк;
жарақтандыру - спектрофотометр -
1 бiрлiк;
- трихинеллескоп - 1
бiрлiк;
- компьютер - 4
бiрлiк;
- принтер - 4 бiрлiк;
- сканер - 1 бiрлiк;
- тағы басқа зертха.
налық жабдықтар.
Ғимараттар мен бөлме.
лердi жөндеу және
қайта жаңарту.
034 Ауыл шаруа. Сатып алу: тракторлар Жыл Қазақстан
шылығы да. - 20 бiрлiк, бойында Республика.
қылдарын комбайндар - 8 бiрлiк, сының Ауыл
copт сынақ тіркемелi құралдар - шаруашылығы
жөнiндегi 53 бiрлiк, тағы басқа министрлігі
Мемлекеттік техникалар мен зерт.
комиссияны ханалық жабдықтар - 41
материалды бiрлiк.
-техникалық
жарақтандыру
035 Республика. Мамандандырылған Жыл Қазақстан
лық каран. автокөлiк - 1 бiрлiк, бойында Республика.
тиндiк зерт. компьютерлер - 5 сының Ауыл
ханаларды бiрлiк, принтерлер - шаруашылығы
материалды- 5 бiрлiк, арнаулы министрлігі
техникалық үстелдер - 5 бiрлiк,
жарақтандыру микроскоптар - 10
бiрлiк және тағы
басқа зертханалық
жабдықтар
036 Интродукция. Сатып алу: компьютер Жыл Қазақстан
лы-карантин. - 1 бiрлiк, офистiк бойында Республика.
дiк жемiс- жиhаз - 1 бiрлiк, сының Ауыл
жидек дақыл. қопсытқыш КРН 4,2 - 1 шаруашылығы
дарының кө. бiрлiк, шұңқыр қазғыш министрлігі
шеттiгiн ма. - 1 бірлік.
териалды-
техникалық
жарақтандыру
037 Гидрогеоло. - Алматы қаласындағы Жыл Қазақстан
гиямелиора. Жетiсу гидрогеология бойында Республика.
тивтiк экс. -мелиоративтiк экспе. сының Ауыл
педициясын дицияға өндiрiстiк үй шаруашылығы
материалдық- - 1 бiрлiк; министрлігі
техникалық - мамандандырылған
жарақтандыру автокөлiк - 1 бiрлiк;
- арнаулы машина - 3
бiрлiк;
- жабдықтар - 2 бiрлiк;
- бақылайтын ұңғыма
мен гидропостарға
күрделi жөндеу жүргiзу
үшiн материалдар;
- компьютерлер - 11
бiрлiк;
- мониторлар - 2
бiрлiк; оргтехникалар
- 4 бiрлiк;
- тұрмысты техникалар
- 1 бiрлiк;
офистiк жиhаздар - 1
бiрлiк.
038 Фитосанитар. Мамандандырылған Жыл Қазақстан
лық диагноз автокөлiк - 75 бiр. бойында Республика.
қою және лiк, компьютерлер - сының Ауыл
жобалау Рес. 170 бiрлiк, принтер. шаруашылығы
публикалық лер - 170 бiрлiк, министрлігі
әдiстемелiк ксерокстар - 75 бiр.
орталықты лiк, телефондық
материалды- аппараттар
техникалық соның iшiнде факстар
жарақтандыру - 75 бiрлiк,
тоңазытқыштар - 79
бiрлiк, зертханалық
шкафтар - 200 бiрлiк,
медициналық шкафтар
- 79 бірлiк және
тағы басқа зертхана.
лық жабдықтар мен
техникалар.
039 Республика. - мамандандырылған Жыл Қазақстан
лық интродук. автокөлiк - 2 бiрлiк; бойында Республика.
циялы-каран. - компьютерлер - 2 сының Ауыл
тиндiк жемiс бiрлiк; шаруашылығы
-жидек дақыл. - принтерлер - 2 министрлігі
дарының кө. бiрлiк;
шеттігiн ма. - микроскоптар - 2
териалдық- бiрлiк және тағы
техникалық басқа жабдықтар
жарақтандыру сатып алу.
040 Агрохимиялық Автомашина "Нива" Жыл Қазақстан
қызметтiң - 1 бiрлiк, бойында Республика.
Республика. микроавтобус - 1 сының Ауыл
лық ғылыми- бiрлiк, автомашина шаруашылығы
әдiстемелiк "Газель" - 1 бiрлiк, министрлігі
орталығын компьютерлер - 5
материалдық- бiрлiк, принтерлер
техникалық - 2 бiрлiк, көшiру
жарақтандыру аппараты - 1 бiрлiк,
сканер - 1 бiрлiк,
плоттер - 1 бiрлiк,
офистiк жиhаздар -
22 бiрлiк, зертхана-
лық жиhаздар - 40
бiрлiк, зертханалық
жабдықтар - 23 бiрлiк.<*>
041 "Қазагромелио.Автокөліктер - 2 Жыл Қазақстан
сушар" Рес. бiрлiк, компьютерлер бойында Республика.
публикалық және оргтехникалар - сының Ауыл
әдiстемелiк 7 бiрлiк, тұрмысты шаруашылығы
орталығын техникалар мен офис. министрлігі
материалдық- тiк жиhаздар - 2
техникалық бiрлiк.
жарақтандыру
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности выполнения функций государственных учреждений в результате улучшения обеспеченности материально-технической базы.
Приложение 146
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 209
"Приобретение специального автотранспорта
для территориальных органов Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан"
на 2003 год
1. Стоимость: 269 568 тысяч тенге (двести шестьдесят девять миллионов пятьсот шестьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности органов территориального управления Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение органов территориального управления Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан спецавтотранспортом для качественного и оперативного проведения плановых противоэпизоотических мероприятий, наведения ветеринарно-санитарного порядка, осуществления ветеринарного надзора, а также своевременное проведение санитарно-карантинных мероприятий по предотвращению вспышек острозаразных болезней.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 209 Приобрете- Приобретение специального В те- Минис-
ние спе- автотранспорта ВАЗ - чение терство
циального 21213 в количестве 270 года сельско-
автотранс- единиц для дальнейшего го хо-
порта для распределения в террито- зяйства
террито- риальные органы Министер- Респуб-
риальных ства сельского хозяйства лики
органов Республики Казахстан. Казахс-
Минис- тан
терства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оперативность принимаемых действий при вспышке остро опасных инфекций, их локализации и ликвидации, оперативность проведения плановых противоэпизоотических мероприятий. Это обеспечит осуществление государственного контроля за фитосанитарным состоянием на территории республики; позволит оперативно и эффективно организовать проведение мероприятий по борьбе с вредителями, сорняками и болезнями сельскохозяйственных растений, мобильность государственной ветеринарной службы и своевременное выполнение возложенных на Министерство сельского хозяйства и его территориальных подразделений функций.
Приложение 147
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 212
"Развитие материально-технической базы учреждений
по охране рыбных запасов и регулированию рыболовства"
на 2003 год

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: материалдық-техникалық базалармен қамтамасыз етудi жақсарту нәтижесiнде мемлекеттiк мекеменiң функциясын орындау тиiмдiлiгiн арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 146 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң аумақтық органдары үшiн арнайы автокөлiк
сатып алу" 209 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 269 568 мың теңге (екi жүз алпыс тоғыз миллион бес жүз алпыс сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң аумақтық басқармалары органдарының қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: эпизоотияға қарсы жоспарланған шараларды сапалы шұғыл жүргізу мақсатында, ветеринариялық қадағалауды жүзеге асыру, сондай-ақ өте жұқпалы аурулардың таралуы бойынша уақтылы санитарлық карантиндiк шараларды жүргiзу үшiн Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң аумақтық басқармаларын арнайы көлiкпен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 209 Қазақстан Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
Республикасы касы Ауыл шаруашы. бойында Республика.
Ауыл шаруа. лығы министрлiгiнiң сының Ауыл
шылығы мини. аумақтық органдарына шаруашылығы
стрлiгiнiң бөлу үшiн саны 270 министрлігі
аумақтық бiрлiктегi BAЗ-
органдары 212113 арнайы
үшiн арнайы автокөлiгiн сатып
автокөлiк алу.
сатып алу
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Республика аумағында фитосанитариялық жағдайдың мемлекеттiк бақылауын қамтамасыз ету, жоспарланған эпизоотиялық iс-шараларды шұғыл өткiзу, аса қауiптi жұқпалы аурулар пайда болған жағдайда шұғыл iс-қимыл жасау; Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң зиянкестерiмен, арамшөптерiмен және ауруларымен күрес жөнiндегi iс шараларды жедел және тиiмдi өткiзуге, мемлекеттiк ветеринариялық қызметтiң ұтқырлығын арттыруға және Ауыл шаруашылығы министрлiгi мен оның аумақтық бөлiмшелерiнiң жүктелген функцияларының уақытылы орындалуына мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 147 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Балық қорын қорғау және балық аулауды реттеу мекемелерiнiң материалдық-техникалық базасын дамыту"
212 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 27 124 тысячи тенге (двадцать семь миллионов сто двадцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 43 Закона Республики Казахстан от 21 октября 1993 года N 18 "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности рыбных запасов.
5. Задачи бюджетной программы: укрепление и обновление материально-технической базы учреждений по охране рыбных запасов и регулированию рыболовства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
212 Развитие Приобретение для Балхаш- В те- Минис-
материаль- Алакольского бассейнового чение терство
но-техни- управления по охране рыб- года сельско-
ческой ных ресурсов и регулирова- го хо-
базы нию рыболовства - автомо- зяйства
учреждений бильного транспорта - 1 Респуб-
по охране единица; - водного транс- лики
рыбных порта - 5 - 6 единиц; Казахс-
запасов и - средств мобильной связи тан
регулиро- (рации и радионавигацион-
ванию ры- ные спутниковые системы)
боловства - 5 единиц;
- оргтехники (видеокамеры,
фотоаппараты, компьютеры)
-15-21 единицы;
- подвесных моторов - 6
единиц.
Приобретение для Урало- В те- Минис-
Каспийского межобластного чение терство
бассейнового управления года сельско-
по охране рыбных ресурсов: го хо-
и регулированию рыболовод- зяйства
ства - автомобильного транс- Респуб-
порта - 1 единица; лики
- водного транспорта 9-11 Казахс-
единиц; тан
- подвесных моторов 9-11
единиц.
Приобретение для Зайсан-
Иртышского бассейнового
управления по охране рыбных
ресурсов и регулированию
рыболовства:
- водного транспорта - 5-6
единиц;
- подвесных моторов -
6 единиц
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 марта 2003 г. N 150a .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности выполнения функций государственных учреждений по охране рыбных запасов и регулированию рыболовства в результате улучшения материально-технической базы.
Приложение 148
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 148 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 215
"Развитие материально-технической базы особо
охраняемых природных территорий и организаций
лесного хозяйства" на 2003 год

1. Құны: 27 124 мың теңге (жиырма жетi миллион жүз жиырма төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Жануарлар дүниесiн қорғау, ұдайы өсiру және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қазандағы N 18 Заңының 43-бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: балық қорын сақтауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: балық қорын қорғау және балық аулауды реттеу мекемелерiнiң материалдық-техникалық базасын нығайту және жақсарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 212 Балық қорын Балқаш-Алакөл балық Жыл Қазақстан
қорғау және ресурстарын қорғау бойында Республика.
балық аулау. және балық аулауды сының Ауыл
ды реттеу реттеу жөніндегібас. шаруашылығы
мекемелері. сейндік басқармасы министрлігі
нiң матери. үшін мыналар сатып
алдық-техни. алынады:
калық база. - автомобиль көлiгi
сын нығайту - 1 бiрлiк;
- су көлiгi - 5-6
бiрлiк;
- ұялы байланыс
құралдарын сатып алу
(рация және радиона.
вигациялық спутниктiк
жүйе) - 5 бiрлiк;
- оргтехника (видео.
камералар, фотоаппа.
раттар, компьютерлер)
- 15-21 бiрлiк;
- аспа моторлар - 6
бiрлiк.
Зайсан-Ертiс балық
ресурстарын қорғау
және балық аулауды
реттеу жөнiндегi бас.
сейндiк басқармасы
үшiн мыналарды сатып
алу:
су көлiгінің - 5-6
бiрлiгiн;
аспалы моторлардың
- 6 бiрлiгін; <*>
Орал-Каспий облыс. Жыл Қазақстан
аралық балық ресурс. бойында Республика.
тарын қорғау және сының Ауыл
балық аулауды реттеу шаруашылығы
жөнiндегі бассейндiк министрлігі
басқармасы үшiн
мыналар сатып алынады:
- автомобиль көлiгі
- 1 бiрлiк;
- су көлiгi - 9-11
бiрлiк;
- аспа моторлар -
12 бiрлiк. <*>
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.03.14. N 150a қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Материалдық-техникалық базаны жақсарту нәтижесiнде балық қорларын қорғау және балық аулауды реттеу жөнiндегi мемлекеттiк мекемелердiң функциясын орындау тиiмдiлiгiн арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 148 қосымша
ЕСКЕРТУ. 148 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 148 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 22 желтоқсандағы N 1296 қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Қатаң күзеттегi табиғи аумақтардың
және орман шаруашылығы ұйымдарының материалдық-техникалық базасын дамыту" 215 республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 90691 тысяча тенге (девяносто миллионов шестьсот девяносто одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2002 года N 1239 "Некоторые вопросы Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение деятельности особо охраняемых природных территорий и организаций лесного хозяйства.
5. Задачи бюджетной программы: укрепление и обновление материально-технической базы особо охраняемых природных территорий и организаций лесного хозяйства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
215 Развитие
материаль-
но-техни-
ческой
базы особо
охраняемых
природных
территорий
и органи-
заций
лесного
хозяйства
30 Развитие Приобретение: автоклав - В те- Комитет
материаль- 1 ед., термостат - 1 ед., чение лесного
но-техни- сушильный шкаф - 1 ед., года и охот-
ческой холодильник - 1 ед., весы ничьего
базы электронные - 1 ед., стол хозяй-
Казахского компьютерный - 1 ед., ства
государст- стол мойка двойная с Минис-
венного полками для сушки посуды терства
республи- - 1 ед., стол для весов - сельско-
канского 1 ед., шкаф для химреакти- го хо-
лесосемен- вов - 1 ед., шкаф для зяйства
ного уч- посуды -1 ед., ксерокс - 1 Респуб-
реждения ед., факс - 1 ед., лики
компьютер - 1 ед. Казахс-
тан
31 Развитие Восстановление питомника В те- Комитет
материаль- 12 га; чение лесного
но-техни- приобретение: патрульная года и охот-
ческой машина - 2 ед., пожарная ничьего
базы Сан- машина - 1 ед., автобус - хозяй-
дыктауско- 1 ед., плуг ПКЛ-70 - 3 ства
го учебно- ед., компьютер - 2 ед., Минис-
производ- мебель офисная: стол терства
ственного письменный - 10 ед., сельско-
лесного кресло - 3 ед., стулья - го хо-
хозяйства 30 ед., шкаф стенной - 5 зяйства
ед., комплект мягкой Респуб-
мебели - 2 ед.; холодиль- лики
ник бытовой - 1 ед., Казахс-
камера морозильная - 1 ед., тан
телевизор - 3 ед., набор
спальной мебели - 188 ед.,
мебель столовая - 67 ед.,
капитальный ремонт 4
производственных помеще-
ний и благоустройство
территории
32 Развитие Приобретение: сервер - 1 В те- Комитет
материаль- ед., монитор - 5 ед., чение лесного
но-техни- источник бесперебойного года и охот-
ческой питания - 7 ед., цветной ничьего

1. Құны: 90691 мың теңге (тоқсан миллион алты жүз тоқсан бiр мың теңге). <*>
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Орман және аң шаруашылықтары комитетінiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң 2002 жылғы 22 қарашадағы N 1239 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қатаң күзеттегі табиғи аумақтардың және орман шаруашылығы ұйымдарының қызметiн жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қатаң күзеттегі табиғи аумақтардың және орман шаруашылығы ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 215 "Қатаң күзет.
тегi табиғи
аумақтардың
және орман
шаруашылығы
ұйымдарының
материалдық-
техникалық
базасын
дамыту
030 Қазақ мем. Сатып алу: автоклав-1; Жыл Қазақстан
лекеттік термостат - 1; кептiру бойында Республика.
республика. шкафы - 1; тоңазытқыш сы Ауыл
лық орман. -1; электронды таразы шаруашылығы
тұқым меке. -1; компьютер үстелi министрлі.
месiнiң -1; ыдыс кептiретін гінің Орман
материалдық және жуатын екі және аң
-техникалық қатарлы үстел - 1; шаруашылығы
базасын таразы үстелi - 1; комитеті
дамыту химреактивтер үшiн
шкаф - 1; ыдыс шкафы
- 1; ксерокс - 1;
факс - 1; компьютер -
1.
031 Сандықтау 12 гектар көшеттiктi Жыл Қазақстан
оқу-өндi. қайта қалпына келтiру; бойында Республика.
рiстiк Сатып алу: күзет маши. сы Ауыл
орман ша. насы - 2; өрт сөндiр. шаруашылығы
руашылығы. гiш машина - 1; министрлігі.
ның мате. автобус - 1; ПКЛ-70-3; нің Орман
риалдық- компьютер - 2; офис және аң
техникалық жиhазы: жазу үстелi шаруашылығы
базасын -10; кресло - 3; комитеті
дамыту орындықтар - 30;
қабырға шкафы - 5;
жұмсақ жиhаз - 2;
тоңазытқыш - 1;
тоңазытқыш камера - 1;
телевизор - 3;
төсек орын жиhазы -
188; асхана жиhазы -
67; 4 өндiрiс орнын
күрделi жөндеу және
оның айналасын
көгалдандыру.
032 Орман жасау Сатып алу: сервер - 1; Жыл Қазақстан
жөнiндегi монитор - 5; үздiксiз бойында Республикасы
жұмыстарды қоректендiру көзi - 7; Ауыл шаруа.
жүргізу түрлi-түсті лазерлi шылығы мини.

базы для лазерный принтер A3 - 1 хозяй-
проведения ед., плоттер - 1 ед. ства
работ по Создание локальной сети Минис-
лесоуст- терства
ройству сельско-
го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
33 Развитие Приобретение: пожарные В те- Комитет
материаль- машины - 11 ед., средства чение лесного
но-техни- связи (радио-станции года и охот-
ческой "KENWOOD") стационарные - ничьего
базы осо- 1 ед.; мобильные - 80 ед. хозяй-
бо охра- (в том числе дополни- ства
няемых тельныые 15 ед.), носимые - Минис-
природных 18 ед., патрульные машины - терства
территорий 12 ед. сельско-
го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 22 декабря 2003 г. N 1296 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение состояния особо охраняемых природных территорий и организаций лесного хозяйства в результате укрепления их материально-технической базы.
Приложение 149
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 415
"Целевые трансферты областным бюджетам
на содержание и развитие материально-технической
базы учреждений по охране лесов и животного мира"
на 2003 год
1. Стоимость: 1 078 454 тысячи тенге (один миллиард семьдесят восемь миллионов четыреста пятьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Лесной Кодекс от 23 января 1993 года; Закон Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"; Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об особо охраняемых природных территориях"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года N 1271 "Об обеспечении пожарной безопасности в лесах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2002 года N 1239 "Некоторые вопросы Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение условий для повышения экологического и ресурсного потенциала лесов; рационального и неистощительного использования лесных ресурсов, их охраны, защиты и воспроизводства на основе материалов лесоохотоустройства.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение деятельности учреждений по охране лесов и животного мира.

үшiн принтер А3-1; стрлігінің
материалдық плоттер - 1; Локалдық Орман және
-техникалық тор құру. аң шаруашы.
базасын лығы
дамыту комитеті
033 Қатаң Сатып алу: өрт маши. Жыл Қазақстан
табиғи насы - 11, байланыс бойында Республикасы
күзеттегi құралдары ("KENWOOD" Ауыл
аймақтардың радиостанциясы); шаруашылығы
материалдық тұрақты - 1 бiрлiк, министрлi.
-техникалық ұтқыр - 80 бiрлiк гiнiң Орман
базасын (соның iшiнде қосымша және аң
дамыту 15 бiрлiк), алып жү- шаруашылығы
ретiн - 18 бiрлiк., комитетi
қарауыл машиналары
- 12 бiрлiк. <*>
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелерi: Қатаң күзеттегi табиғи аумақтардың және орман шаруашылығы ұйымдарының жағдайын жақсарту соның арқасында олардың материалдық-техникалық базасын нығайту нәтижесiнде жай күйiн жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 149 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Орманды және жануарлар дүниесiн қорғау
жөнiндегi мекемелердi ұстауға және материалдық-техникалық
базасын дамытуға облыстық бюджеттiң мақсатты трансфертi"
415 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 078 454 мың теңге (бip миллиард жетпiс сегiз миллион төрт жүз елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: 1993 жылғы 23 қаңтардағы Орман кодексi ; "Жануарлар дүниесiн қорғау, көбейту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қазандағы N 18 Заңы; "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi N 160-1 Заңы ; "Ерекше қорғалатын табиғи аймақтар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi N 162-1 Заңы , "Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Орман және аң шаруашылықтары комитетiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 22 қарашадағы N 1239 қаулысы ; "Ормандағы өрт қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң 2002 жылғы 27 қыркүйектегi N 1271 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ормандардың экологиялық және ресурстық потенциалдарын арттыру жағдайларын қамтамасыз ету; орман, аңшылық құрылғысы материалдары негiзiнде орман ресурстарын ұтымды және аздырмай пайдалану, оларды күзету, қорғау және жаңғырту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ормандарды күзету, қорғау және орман құрылыстары материалдары негізiнде қайта өсiру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
415 Целевые
трансферты
областным
бюджетам
на содер-
жание и
развитие
материаль-
но-техни-
ческой
базы уч-
реждений
по охране
лесов и
животного
мира
1 030 Целевые Перечисление средств на В те- Минис-
трансферты содержание и оснащение чение терство
Акмолин- материально-технической года сельско-
скому об- базы 14 учреждений по го хо-
ластному охране лесов и животного зяйства
бюджету на мира, с численностью 557 Респуб-
содержание единиц лики
и развитие Казахс-
материаль- тан
но-техни-
ческой
базы уч-
реждений
по охране
лесов и
животного
мира
2 031 Целевые Перечисление средств на В те- Минис-
трансферты содержание и оснащение чение терство
Актюбин- материально-технической года сельско-
скому об- базы 7 учреждений по го хо-
ластному охране лесов и животного зяйства
бюджету на мира, с численностью 179 Респуб-
содержание единиц лики
и развитие Казахс-
материаль- тан
но-техни-
ческой
базы уч-
реждений
по охране
лесов и
животного
мира
3 032 Целевые Перечисление средств на В те- Минис-
трансферты содержание и оснащение чение терство
Алматин- материально-технической года сельско-
скому об- базы 16 учреждений по го хо-
ластному охране лесов и животного зяйства
бюджету на мира, с численностью 557 Респуб-
содержание единиц, природоохранного лики
и развитие учреждения "Кзыл-Джигида" Казахс-
материаль- с численностью 15 единиц тан
но-техни-
ческой
базы уч-
реждений
по охране
лесов и
животного
мира
4 033 Целевые Перечисление средств на В те- Минис-
трансферты содержание и оснащение чение терство
Атырау- материально-технической года сельско-
скому об- базы 3 учреждений по го хо-
ластному охране лесов и животного зяйства
бюджету на мира, с численностью 91 Респуб-
содержание единиц лики
и развитие Казахс-
материаль- тан
но-техни-
ческой
базы уч-
реждений
по охране
лесов и
животного
мира
5 034 Целевые Перечисление средств на В те- Минис-
трансферты содержание и оснащение чение терство
Восточно- материально-технической года сельско-
Казахстан- базы 13 учреждений по го хо-
скому охране лесов и животного зяйства
областному мира, с численностью 458 Респуб-
бюджету на единиц лики
содержание Казахс-
и развитие тан
материаль-
но-техни-
ческой
базы уч-
реждений
по охране
лесов и
животного
мира

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:*
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
415 Орманды және
жануарлар
дүниесiн
қорғау
жөнiндегi
мекемелердi
ұстауға және
материалдық-
техникалық
базасын
дамытуға
арналған
облыстық
бюджеттiң
мақсатты
трансфeртi
1 030 Ақмола Орманды және жануар. Жыл Қазақстан
облыстың лар дүниесiн қорғау бойында Республика.
бюджетіне жөнiндегi 14 мекеме. сының Ауыл
орманды және нiң материалдық- шаруашылығы
жануарлар техникалық базасын министрлігі
дүниесiн ұстау және жарақтан.
қорғау дыру үшiн, саны 557
жөнiндегi бiрлiк облыстық бюд.
мекемелердi жетке қаражат аудару
ұстауға және
материалдық
-техникалық
базасын
дамытуға
арналған
мақсатты
трансферт
2 031 Ақтөбе Орманды және жануар. Жыл Қазақстан
облыстың лар дүниесiн қорғау бойында Республика.
бюджетіне жөнiндегi 7 мекеме. сының Ауыл
орманды және нiң материалдық- шаруашылығы
жануарлар техникалық базасын министрлігі
дүниесiн ұстау және жарақтан.
қорғау дыру үшiн, саны 179
жөнiндегi бiрлiк облыстық бюд.
мекемелердi жетке қаражат аудару
ұстауға және
материалдық
-техникалық
базасын
дамытуға
арналған
мақсатты
трансферт
3 032 Алматы Орманды және жануар. Жыл Қазақстан
облыстың лар дүниесiн қорғау бойында Республика.
бюджетіне жөнiндегi 16 мекеме. сының Ауыл
орманды және нiң материалдық- шаруашылығы
жануарлар техникалық базасын министрлігі
дүниесiн ұстау және жарақтан.
қорғау дыру үшiн, саны 557
жөнiндегi бiрлiк "Кзыл-Джигида"
мекемелердi табиғат қорғау меке.
ұстауға және месіне саны 15 бірлік
материалдық облыстық бюджетке
-техникалық қаражат аудару
базасын
дамытуға
арналған
мақсатты
трансферт
4 033 Атырау Орманды және жануар. Жыл Қазақстан
облыстың лар дүниесiн қорғау бойында Республика.
бюджетіне жөнiндегi 3 мекеме. сының Ауыл
орманды және нiң материалдық- шаруашылығы
жануарлар техникалық базасын министрлігі
дүниесiн ұстау және жарақтан.
қорғау дыру үшiн, саны 91
жөнiндегi бiрлiк облыстық бюд.
мекемелердi жетке қаражат аудару
ұстауға және
материалдық
-техникалық
базасын
дамытуға
арналған
мақсатты
трансферт
5 034 Шығыс Қазақ. Орманды және жануар. Жыл Қазақстан
стан облыстың лар дүниесiн қорғау бойында Республика.
бюджетіне жөнiндегi 13 мекеме. сының Ауыл
орманды және нiң материалдық- шаруашылығы
жануарлар техникалық базасын министрлігі
дүниесiн ұстау және жарақтан.
қорғау дыру үшiн, саны 458
жөнiндегi бiрлiк облыстық бюд.
мекемелердi жетке қаражат аудару
ұстауға және
материалдық
-техникалық
базасын
дамытуға
арналған
мақсатты
трансферт

13 042 Целевые Перечисление средств на В те- Минис-
трансферты содержание и оснащение чение терство
Северо- материально-технической года сельско-
Казахстан- базы 12 учреждений по го хо-
скому охране лесов и животного зяйства
областному мира, с численностью 546 Респуб-
бюджету на единиц лики
содержание Казахс-
и развитие тан
материаль-
но-техни-
ческой
базы уч-
реждений
по охране
лесов и
животного
мира
14 043 Целевые Перечисление средств на В те- Минис-
трансферты содержание и оснащение чение терство
Южно- материально-технической года сельско-
Казахстан- базы 10 учреждений по го хо-
скому охране лесов и животного зяйства
областному мира, с численностью 309 Респуб-
бюджету на единиц лики
содержание Казахс-
и развитие тан
материаль-
но-техни-
ческой
базы уч-
реждений
по охране
лесов и
животного
мира
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* охрана и защита лесов на территории лесного фонда, улучшение их санитарного состояния, недопущение лесных пожаров, обеспечение воспроизводства лесов.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспортах соответствующих местных бюджетных программ.
Приложение 149-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 149-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
-----------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 417
"Целевые трансферты бюджету Алматинской области на ремонт
магистральных каналов и коллекторно-дренажной сети
на Каратальской системе орошения" на 2003 год
1. Стоимость: 150 000 тысяч тенге (сто пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: восстановление нормативного технического состояния магистральных каналов и коллекторно-дренажной сети на Каратальском массиве орошения.
5. Задачи бюджетной программы: выделение целевых инвестиционных трансфертов из республиканского бюджета бюджету Алматинской области на ремонт магистральных каналов и коллекторно-дренажной сети на Каратальской системе орошения.

13 042 Солтүстік Орманды және жануар. Жыл Қазақстан
Қазақстан лар дүниесiн қорғау бойында Республика.
облыстың жөнiндегi 12 мекеме. сының Ауыл
бюджетіне нiң материалдық- шаруашылығы
орманды және техникалық базасын министрлігі
жануарлар ұстау және жарақтан.
дүниесiн дыру үшiн, саны 546
қорғау бiрлiк облыстық бюд.
жөнiндегi жетке қаражат аудару
мекемелердi
ұстауға және
материалдық
-техникалық
базасын
дамытуға
арналған
мақсатты
трансферт
14 043 Оңтүстік Орманды және жануар. Жыл Қазақстан
Қазақстан лар дүниесiн қорғау бойында Республика.
облыстың жөнiндегi 10 мекеме. сының Ауыл
бюджетіне нiң материалдық- шаруашылығы
орманды және техникалық базасын министрлігі
жануарлар ұстау және жарақтан.
дүниесiн дыру үшiн, саны 309
қорғау бiрлiк облыстық бюд.
жөнiндегi жетке қаражат аудару
мекемелердi
ұстауға және
материалдық
-техникалық
базасын
дамытуға
арналған
мақсатты
трансферт
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелерi: *орман қоры аумағындағы ормандарды күзету және қорғау, олардың санитарлық жағдайын жақсарту, ормандағы өртке жол бермеу, ормандарды ұдайы өсiрудi қамтамасыз ету.
Ескерту
*) Iске асыру жөнiндегі iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен алынатын трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетін нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаларының паспорттарында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
қосымша 149-1
ЕСКЕРТУ. Жаңа 149-1 қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
417 "Қаратал суару жүйесіндегі магистралдық каналдарды
және коллекторлық-дренажды желісін жөндеуге
Алматы облыстық бюджетiне берiлетiн мақсатты трансферттер"
Республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Бағасы: 150 000 мың теңге (жүз елу миллион теңгe).
2. Бюджеттiк бағдарламасының нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламасының қаржыландыру көздерi: республикалық бюджетiнiң қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламасының мақсаты: Қаратал суландыру жүйесіндегі магистральдық каналдар мен коллекторлы-дренажды желiлерді нормативтік техникалық қалпына келтіру.
5. Бюджеттiк бағдарламасының мiндеттерi: Қаратал суландыру жүйесіндегі магистральдық каналдар мен коллекторлы-дренажды желілерді жөндеуге республика бюджетiнен Алматы облысы бюджетiне мақсатты инвестициялық трансферттер бөлiнуi.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
417 "Целевые Перечисление целевых В те- Комитет
трансферты инвестиционных трансфер- чение по вод-
бюджету тов бюджету Алматинской года ным ре-
Алматин- области в соответствии с сурсам
ской об- Правилами финансовых Минис-
ласти на процедур по исполнению терства
ремонт ма- бюджета и ведению форм сельско-
гистраль- отчетности (периодической го хо-
ных кана- и годовой) для государст- зяйства
лов и венных учреждений, Респуб-
коллектор- содержащихся за счет лики
но-дренаж- государственного бюджета, Казах-
ной сети утвержденными постановле- стан
на Кара- нием Правительства
тальской Республики Казахстан
системе от 25 июля 2002 года
орошения" N 832 на восстановление
нормативного технического
состояния магистральных
каналов и коллекторно-
дренажной сети на Кара-
тальской системе орошения
Алматинской области в
соответствии с проектно-
сметной документацией,
прошедшей в установленном
порядке государственную
экспертизу и утверждение.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение финансирования объема выполненных работ по восстановлению нормативного технического состояния магистральных каналов и коллекторно-дренажной сети на Каратальской системе орошения Алматинской области.
Приложение 150
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 150 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 420
"Постприватизационная поддержка сельского хозяйства"
на 2003 год
1. Стоимость: 4 620 тысяч тенге (четыре миллиона шестьсот двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".

6. Бюджеттiк бағдарламасын орындау шараларының жобасы:
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші | Іске | Жауапты
|ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) |асыру.|атқарушылар
| коды |дар. | (кіші | іске асыру жөніндегі| дың |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | мер. |
| |ның | маның) | | зім. |
| |коды | атауы | | дері |
-------------------------------------------------------------------
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
417 Қаратал Қазақстан Республикасы Жыл Қазақстан
суару Yкiметiнiң 2002 жылғы бойын. Республикасы
жүйесiн. 25 шiлдедегi N 832 да Ауыл
дегi қаулысымен бекiтiлген шаруашылығы
магис. бюджеттi орындау мен Министрлігі.
тралдық оны жүргiзу жөнін. нің Су
каналдар. дегі мемлекеттiк ресурстары
ды және мекеменiң есеп форма. жөніндегі
коллек. лары (уақытша, жылдық) Комитеті
торлық- қаржы процедуралары
дренажде Ережелерiне сәйкес
желісін Алматы облысы Қаратал
жөндеуге жүйесiндегi магис.
Алматы тральдық каналдар мен
облыстық коллектор-дренаж желі.
бюджетiне лерiнің нормативтік-
берiле. техникалық ахуалын
тін мақ. мемлекеттік сараптау.
сатты дан өткізіліп бекі.
транс. тілген жобалық-
ферттер сметалық құжаттарына
сәйкес қалпына келтіру
жәнe облыс бюджетiнiң
қорына мақсатты
инвестициялық транс.
ферттердi аудару.
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламасы орындалуынан күтілетін нәтижесi: Алматы облысы Қаратал суландыру жүйесiндегi магистральдық каналдар мен коллекторлы-дренажды желiлердi нормативтік техникалық қалпына келтiру жұмыстары орындалуына қаржы бөлiнуге қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 150 қосымша
ЕСКЕРТУ. 150 қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi қолдау"
420 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4 620 мың теңге (төрт миллион алты жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізі: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттік азық-түлік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ;

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение экономической и финансовой устойчивости аграрных предприятий в Казахстане.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка второго этапа проекта "Постприватизационная поддержка сельского хозяйства".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 420 Постприва-
тизацион-
ная под-
держка
сельского
хозяйства
029 Реализация Оплата налога на добав- В те- Минис-
гранта за ленную стоимость чение терство
счет внут- года сельско-
ренних го хо-
источников зяйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: будет подготовлен План реализации второго этапа проекта "Постприватизационная поддержка сельского хозяйства".
Приложение 151
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 151 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 421
"Мониторинг содержания ртути в реке Нуре
и водохранилище Ынтымаке" на 2003 год
1. Стоимость: 4620 тысяч тенге (четыре миллиона шестьсот двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение качества воды и управление водными ресурсами.
5. Задачи бюджетной программы: проведение мониторинга содержания ртути в реке Нура и водохранилище Ынтымаке.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстандағы аграрлық кәсiпорындардың экономикалық және қаржылық тұрақтылығын арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiн қолдау жобасының екiншi этапын дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші | Іске | Жауапты
|ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) |асыру.|атқарушылар
| коды |дар. | (кіші | іске асыру жөніндегі| дың |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | мер. |
| |ның | маның) | | зім. |
| |коды | атауы | | дері |
-------------------------------------------------------------------
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
1 420 Ауыл
шаруашы.
лығын
жекешелен.
діруден
кейiнгі
қолдау
29 Ішкi Қосымша құнға Екінші Қазақстан
көздердiң салынатын салықты жарты Республикасы.
есебiнен төлеу жылдық ның Ауыл
грантты шаруашылығы
іске министрлігі
асыру
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: "Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi қолдау" екiншi этаптағы жобаның iске асыру жоспары дайындалатын болады.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 151 қосымша
ЕСКЕРТУ. 151 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ынтымақ су қоймасы мен Нұра өзенiнiң
құрамындағы сынапты мониторингтеу" 421 республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4620 мың теңге (төрт миллион алты жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: су сапасының тиiмдiлiгiн арттыру шараларын жүргiзу және су ресурстарын басқару.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Ынтымақ су қоймасы мен Нұра өзенiнiң құрамындағы сынапты мониторингтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 421 Мониторинг
содержания
ртути в
реке Нуре
и водохра-
нилище
Ынтымаке
029 Реализация Оплата налога на В те- Комитет
гранта за добавленную стоимость чение по вод-
счет внут- года ным ре-
ренних ис- сурсам
точников Минис-
терства
сельско-
го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оценка содержания ртути в реке Нуре и водохранилище Ынтымаке и принятие проектного решения по завершению строительства водохранилища Ынтымак.
Приложение 152
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 152 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 422
"Повышение конкурентоспособности
сельскохозяйственной продукции Казахстана"
на 2003 год
1. Стоимость: 435 тысяч тенге (четыреста тридцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2001 года N 1157 "Об утверждении Соглашения о предоставлении Международным Банком Реконструкции и Развития гранта Республике Казахстан на подготовку проекта "Поддержка агросервисных служб (сельхозобслуживание)"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2002 года N 822 "О подписании письма Международного Банка Реконструкции и Развития о внесении изменений и дополнений в Соглашение о предоставлении Международным Банком Реконструкции и Развития гранта Республике Казахстан на подготовку проекта "Поддержка агросервисных служб (сельхозобслуживание)".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции Казахстана.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка проекта "Повышение конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции Казахстана".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 421 Ынтымақ су
қоймасы мен
Hұpa өзенi.
нiң құрамын.
дағы сынапты
мониторинг.
теу.
029 Iшкi көздер Қосымша құн салығын Жыл Қазақстан
есебiнен төлеу бойында Республика.
грантты сының Ауыл
жүзеге шаруашылығы
асыру министрлi.
гiнiң Су
ресурстары
жөнiндегi
комитетi
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелерi: Ынтымақ су қоймасы мен Нұра өзенiнiң құрамындағы сынапты бағалау және ынтымақ су қоймасы құрылысын бiтiру жөнiндегi шешiмнiң жобасын қабылдау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 152 қосымша
ЕСКЕРТУ. 152 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Қазақстанның ауылшаруашылығы
өнiмдерiнiң бәсекелестiгiн арттыру"
422 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 435 мың теңге (төрт жүз отыз бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Агросервистiк қызметтi (ауыл шаруашылығы қызмет көрсету) қолдау жобасын дайындауға Қазақстан Республикасына грант беру туралы Халықаралық жаңғырту және даму банкiсiмен келiсiмдi бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы N 1157 қаулысы ; "Агросервистiк қызметтi (ауыл шаруашылығы қызмет көрсету) қолдау жобасын дайындауға Қазақстан Республикасына грант беру туралы Халықаралық жаңғырту және даму банкiсiмен келiсiмге өзгертулер мен толықтырулар енгiзу жөнiндегi Халықаралық жаңғырту және даму банкiнiң хатына қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 24 шiлдедегi N 822 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Қазақстанның ауылшаруашылығы өнiмдерiнiң бәсекелестiгiн арттыру" жобасын дайындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Қазақстанның ауылшаруашылығы өнiмдерiнiң бәсекелестiгін арттыру" жобасын дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 422 Повышение
конкурен-
тоспособ-
ности
сельско-
хозяйст-
венной
продукции
Казахстана
29 Реализация Оплата налога на В те- Минис-
гранта за добавленную стоимость чение терство
счет внут- года сельско-
ренних ис- го хо-
точников зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: будет подготовлен проект "Повышение конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции Казахстана".
Приложение 153
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 153 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 423
"Сохранение лесов и увеличение лесистости
территории республики" на 2003 год
1. Стоимость: 3850 тысяч тенге (три миллиона восемьсот пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение лесов в республике и увеличение лесистости ее территории.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка проекта "Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 423 Сохранение
лесов и
увеличение
лесистости
территории
республики
029 Реализация Оплата налога на В те- Комитет
гранта за добавленную стоимость чение лесного
счет внут- года и охот-
ренних ис- ничьего
точников хозяй-
ства
Минис-
терства
сельско-
го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: подготовка проекта "Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики", реализация которого обеспечит сохранение лесов в республике и увеличение лесистости ее территории.
Приложение 154
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 154 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 424
"Охрана подземных вод и очистка промышленных
стоков в городе Усть-Каменогорске"
на 2003 год

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 422 Қазақстанның
ауылшаруашы.
лығы өнiмдер.
iнiң бәсеке.
лестiгiн
арттыру
029 Iшкi көздер Қосымша құнға Жыл Қазақстан
есебiнен салынатын бойында Республика.
грантты салықты төлеу. сының Ауыл
жүзеге асыру шаруашылығы
министрлiгi
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: "Қазақстанның ауылшаруашылығы өнiмдерiнiң бәсекелестiгiн арттыру".
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 153 қосымша
ЕСКЕРТУ. 153 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ормандарды сақтау және республика
аумағында орман алқаптарын ұлғайту"
423 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3850 мың теңге (үш миллион сегiз жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "2003 жылға арналған Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикада ормандарды сақтау және оның аумағында орман алқаптарын ұлғайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Ормандарды сақтау және республика аумағында орман алқаптарын ұлғайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
423 Ормандарды
сақтау және
Республика
аумағында
орман
алқаптарын
ұлғайту
029 Iшкі көздер Қосымша құнға Жыл Қазақстан
есебiнен төленетін салық бойында Республика.
грантты сының Ауыл
жүзеге асыру шаруашылығы
министрлігі.
нің Орман
және аң
шаруашылығы
комитеті
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: "Ормандарды сақтау және республика аумағында орман алқаптарын ұлғайту" жобасын дайындау, оны iске асыру ормандарды сақтауға және республика аумағында орман алқаптарын ұлғайтуын қамтамасыз етедi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 154 қосымша
ЕСКЕРТУ. 154 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Жер асты суларын қорғау және Өскемен
қаласындағы өнеркәсіптік ағындыларын тазалау"
424 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 2310 тысяч тенге (два миллиона триста десять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение качества подземных вод, предотвращение поступления токсичных металлов в реку Иртыш и обеспечение качества питьевой воды населения городов: Астана, Караганда, Усть-Каменогорск, Павлодар.
5. Задачи бюджетной программы: прогноз движения подземных вод и определение уровня и мест распространения загрязнений подземных вод промышленными стоками в городе Усть-Каменогорске.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 424 Охрана
подземных
вод и
очистка
промышлен-
ных стоков
в городе
Усть-Каме-
ногорске
029 Реализация Оплата налога на В те- Комитет
гранта за добавленную стоимость чение по вод-
счет внут- года ным ре-
ренних ис- сурсам
точников Минис-
терства
сельско-
го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: определение уровня и мест распространения загрязнения промышленными стоками подземных вод в городе Усть-Каменогорске и подготовка предложений по ликвидации источников загрязнения.
Приложение 155
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 500
"Сопровождение информационных систем Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан"
на 2003 год
1. Стоимость: 40 000 тысяч тенге (сорок миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 715 "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах ее реализации", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1627 "О вопросах формирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2002 года N 864 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан на 2003-2005 годы".

1. Құны: 2310 мың теңге (екi миллион үш жүз он мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Жер асты суларының сапасын жақсарту, ертiс өзенiне улы металл қоспаларының түсуiнiң алдын алу мақсатында және Астана, Павлодар, Қарағанды, Өскемен қалаларының тұрғындары тұтынатын судың сапасын жақсартуды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Жер асты суларының қозғалысын болжау және Өскемен қаласындағы жерасты суларын өнеркәсiптiк ағындылармен ластануын таратылу орны мен деңгейiн анықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 424 Жер асты
суларын қор.
ғау және
Өскемен қала.
сындағы
өнеркәсiптік
ағындыларын
тазалау
029 Iшкi көздер Қосымша құнға Жыл Қазақстан
есебiнен салынатын салықты бойында Республика.
грантты төлеу. сының Ауыл
жүзеге асыру шаруашылығы
министрлiгі
Су ресурстары
жөніндегі
комитеті
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Өскемен қаласындағы жер асты суларын өнеркәсiптiк ағындылармен ластануын таратылу орны мен деңгейiн анықтау және ластанудың көзiн жою жөнiндегi ұсынысты дайындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 155 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн қолдау" 500
республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 40 000 мың теңге (қырық миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы бiрыңғай ақпараттық кеңестік тұжырымдамасы және оны iске асыру шаралары" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 29 шілдедегі N 715 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгі ақпараттық-маркетингілiк жүйесiн құру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 қазандағы N 1627 қаулысы , "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 2 тамыздағы N 864 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение эффективного функционирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для оперативного взаимодействия с государственными органами и негосударственными структурами, территориальными управлениями, обеспечение сельхозтоваропроизводителей необходимой информацией.
5. Задачи бюджетной программы: сопровождение информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 500 Сопровож- 1. Оплата за работу в В те- Минис-
дение сети Интернет. чение терство
информа- 1) оплата за выделенный года сельско-
ционных канал -1 шт.; го хо-
систем 2) абонентская плата за зяйства
Минис- коммутируемый доступ - 215 Респуб-
терства точек. лики
сельского 2. Содержание и обновле- Казахс-
хозяйства ние Веб-сайта - 1. тан
Республики 3. Обмен информацией на
Казахстан платной основе с
официальными источниками.
4. Техническое обслужи-
вание внутренней локаль-
ной сети - 215.
5. Оплата услуг за
поддержку и развитие
информационно-маркетин-
говой системы.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: эффективное функционирование информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Приложение 156
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 600
"Создание информационных систем Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан"
на 2003 год
1. Стоимость: 119 300 тысяч тенге (сто девятнадцать миллионов триста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 715 "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах ее реализации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1627 "О вопросах формирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2002 года N 864 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан на 2003-2005 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Мемлекеттiк органдармен және мемлекеттiк емес құрылымдармен аумақтық басқармалармен шұғыл өзара iс-қимыл үшiн Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық маркетингілiк жүйелерiнiң тиiмдi жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлердi қажеттi ақпаратпен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық-маркетингілiк жүйелерiн қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 500 Қазақстан 1. Интернет жүйе. Жыл Қазақстан
Республикасы сiнде жұмыс істегенi бойында Республи.
Ауыл үшiн төлем ақы төлеу. касының
шаруашылығы 1) Бөлiнген арна Ауыл шаруа.
министрлiгi. үшiн ақы - 1 дана; шылығы
нiң ақпарат. 2) коммутативтiк кiру министрлігі
тық жүйелерiн абоненттiк төлем -
қолдау 215 нүкте.
2. Веб-сайтты ұстау
және жаңарту - 1.
3. Ресми көздермен
ақылы негiзде ақпарат
алмасу.
4. Iшкi жергiлiктi
желiге техникалық
қызмет көрсету.
5. Ақпараттық-марке.
тингiлiк жүйенi
қолдау және дамыту
үшiн көрсетiлген
қызметтерге төлем
ақы төлеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық-маркетингілiк жүйелерiнiң тиiмдi жұмыс icтeуi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 156 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Қазақстан Республикасы ауыл
шаруашылығы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру"
600 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 119 300 мың теңге (жүз он тоғыз миллион үш жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы бірыңғай ақпараттық кеңістік тұжырымдамасы және оны іске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 29 шілдедегі N 715 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ақпараттық-маркентингтік жүйесін құру мәселелері бойынша" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 30 қазандағы N 1627 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттік аграрлық азық-түлік бағдарламасын іске асыру іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 2 тамыздағы N 864 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение эффективного функционирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для оперативного взаимодействия с государственными органами и негосударственными структурами, территориальными управлениями, обеспечение сельхозтоваропроизводителей необходимой информацией.
5. Задачи бюджетной программы: материально-техническое обеспечение информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 600 Создание 1. Приобретение техники: В те- Минис-
информа- 1) Компьютеры - 354 чение терство
ционных единицы; года сельско-
систем 2) Ксероксы - 62 единицы; го хо-
Минис- 3) Множительный аппарат зяйства
терства Шарп - 2 единицы; Респуб-
сельского 4) Переплетный аппарат - лики
хозяйства 1 единица Казахс-
Республики тан
Казахстан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: эффективное функционирование информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Приложение 157
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 700
"Карантин растений" на 2003 год
1. Стоимость: 528 992 тысячи тенге (пятьсот двадцать восемь миллионов девятьсот девяносто две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 18 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1960 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и Перечня карантинных объектов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года N 1295 "Об утверждении перечня карантинных объектов и особо опасных вредных организмов".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы министрлігінің ақпараттық жүйелерді жасау және маркетингілік ақпарат жүйесінің даму шұғыл әрекеттілік мемлекеттік орган және мемлекеттік емес құрылымдармен басқару аумақтарын ақпараттың қажеттілігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Мемлекеттiк органдармен және мемлекеттiк емес құрылымдармен аумақтық басқармалармен шұғыл өзара iс-қимыл үшiн Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық маркетингілiк жүйелерiнiң тиiмдi жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлердi қажеттi ақпаратпен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 600 Қазақстан 1. Техниканы сатып Жыл Қазақстан
Республикасы алу: бойында Республика.
Ауыл шаруа. 1) компьютерлер - 354 сының Ауыл
шылығы мини. бiрлiк; шаруашылығы
стрлiгiнiң 2) ксерокстар - 62 министрлігі
ақпараттық бiрлiк;
жүйелерiн 3) Шарп көбейту
құру аппараты - 2 бiрлiк;
4) тiгетiн аппарат -
1 бiрлiк.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық-маркетингiлiк жүйелерiнiң тиiмді жұмыс iстеуi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 157 қосымша
ЕСКЕРТУ. 157 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 22 желтоқсандағы N 1296 қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Өсiмдiктер карантинi"
700 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 528 992 мың теңге (бec жүз жиырма сегiз миллион тоғыз жүз тоқсан екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Өсiмдiктер карантинi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы Заңының 18-бабы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 шiлдедегi N 889 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы аумақтарын карантиндiк объектiлерден қорғау жөнiндегі ереженi және карантиндiк объектiлердiң Тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1960 қаулысы ; "Карантиндiк объектiлердiң және аса қауiптi зиянды организмдердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 10 желтоқсандағы N 1295 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: профилактика и недопущение распространения карантинных объектов и обеспечение благоприятной фитосанитарной обстановки на территории Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: выявление, локализация, ликвидация имеющихся очагов карантинных объектов и предотвращение их дальнейшего распространения, организация закупа, хранения, транспортировки пестицидов, определение видового состава карантинных объектов и чужеродных видов в образцах, поступающих на лабораторную экспертизу и выявление скрытой зараженности в посевном и посадочном материалах.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 700 Карантин
растений
030 Республи- Содержание государствен- В те- Минис-
канская ного учреждения со штат- чение терство
карантин- ной численностью 35 года сельско-
ная лабо- человек для проведения го хо-
ратория 23-26 тысяч лабораторных зяйства
фитосанитарных экспертиз Респуб-
подкарантинной продукции, лики
с целью установления Казахс-
наличия в ней карантинных тан
объектов и определения их
видового состава.
031 Республи- Содержание государствен- В те- Минис-
канский ного учреждения со штат- чение терство
интродук- ной численностью 9 чело- года сельско-
ционно- век для проведения го хо-
карантин- экспертиз и анализов на зяйства
ный питом- обнаружение вредителей, Респуб-
ник плодо- болезней растений и сорня- лики
во-ягодных ков, еженедельных обсле- Казахс-
культур дований подкарантинного тан
материала в период веге-
тации растений 105-115
штук сортообразцов
плодово-ягодных культур
(черники, саженцы, семена,
клубни, луковицы, корни-
клубни, плоды образцов) и
3500-3600 штук выращенных
живых растений различных
плодово-ягодных и других
культур путем проведения
агротехнических мероприя-
тий по уходу за проверяе-
мым подкарантинным
материалом, включающих:
а) выращивание соответ-
ствующего подвоя, для
поступающих на проверку
материалов;
б) прививка, посадка или
посев поступивших материа-
лов;
в) проведение поливов,
прополок культивации,
химических обработок,
подкормок, обрезки и т.д.;
г) выпуск здорового
посадочного, прививочного
или семенного материала по
завершению карантинной
проверки.
032 Республи- Содержание государствен- В те- Минис-
канский ного учреждения со штат- чение терство
интродук- ной численностью 18 года сельско-
ционно- человек для проведения го хо-
карантин- наблюдений и экспертиз с зяйства
ный питом- целью обнаружения вреди- Респуб-
ник зерно- телей, болезней растений лики
вых куль- и сорняков, еженедельных Казахс-
тур обследований семенного тан
материала в период веге-
тации растений и проверки
импортных сортообразцов
семян зерновых культур и
кукурузы на скрытую
зараженность карантинными

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: карантиндiк объектiлердiң таралуын болдырмау мен профилактика және Қазақстан Республикасының аумағында қолайлы фитосанитариялық жағдайды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: карантиндiк объектiлер ошақтарын табу, оқшаулау, жою және олардың одан әрi таралуын болдырмау, сатып алуды, сақтауды, пестицидтердi тасуды ұйымдастыру, зертханалық сараптамаға түсетiн карантиндiк объектiлердiң түрлерлiк құрамын және үлгi түрiндегi бөгде түрлердi анықтау және егiлетiн мен отырғызылатын материалдарда жасырылынған залалдарды табу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 700 Өсiмдiктер
карантинi
030 Республика. Карантинге жатқызыл. Жыл Қазақстан
лық карантин ған өнiмде карантин. бойында Республика.
зертханасы дiк объектiлер болу. сының Ауыл
ын және олардың түр. шаруашылығы
лiк құрамын анықтауға министрлігі
23-26 мың зертханалық
фитосанитариялық
талдаулар жүргізу
үшін штат саны 35
адамдық мемлекеттiк
мекеменi ұстау
031 Республика. Өсiмдiктердiң зиян. Жыл Қазақстан
лық интро. кестерiн, ауруларын бойында Республика.
дукциялық- және арамшөптердi сының Ауыл
карантиндiк анықтауға арналған шаруашылығы
жемiс-жидек сараптамалар мен министрлігі
дақылдарының талдаулар және
көшеттiгi тексерiлетiн каран.
тинге жататын мате.
риалды баптау бойынша
агротехникалық iс-
шаралар жүргiзу ар.
қылы өсiмдіктердiң
тозаңдану кезеңiнде
105-115 дана жемiс-
жидек дақылдарының
сорт үлгiлерiне
(қара жидектер, тiкпе
көшеттер, тұқымдар,
түйнектер, баданалар,
тамыр түйнектер,
жемiстерi үлгiлердiң)
және тексерiлетiн
карантинге жататын
материалды баптау
жөнiндегi агротехни.
калық iс-шаралар
жүргiзу жолымен
3500-3600 дана әртүрлi
жемiс-жидек және басқа
дақылдардың өсiрiлген
тiрi өсiмдiктерiне
апта сайын зерттеу
жүргiзу үшiн штат саны
9 адамдық мемлекеттiк
мекеме ұстау:
а) тексеруге келiп
түскен материалдар
үшiн тиiстi телітуші
өсiру;
б) келiп түскен
материалдарды ұластыру,
отырғызу немесе себу;
в) суару, отау, қопсыту,
химиялық өңдеу, үстеп
қоректендiру, шырпу
жүргiзу;
г) карантиндiк
тексерiстен кейiн сау
егiлетiн, ұластырылатын
немесе тұқымдық
материал шығару
032 Республикалық Тексерiлетiн астық Жыл Қазақстан
интродукция. дақылдары мен жүгерi. бойында Республи.
лық астық лердiң сортты үлгiлi касының
дақылдары тұқымдарын баптау Ауыл шаруа.
көшеттігi бойынша химиялық және шылығы
агротехникалық iс- министрлігі
шаралар арқылы зиян.
кестердi, өсiмдiктер.
дiң ауруларын және
арамшөптердi табуда,
өсiмдiктердiң өсiп-
өнуi кезеңiнде тұқым
материалдарын апта
сайынғы зерттеуде
және астық дақылдар.
ының импорттық сортты
үлгiлерiн және жүгерi
дақылдарын тексеруде
карантиндiк объектi.
лермен залалданған

объектами 38-43 образцов,
путем проведения химичес-
ких и агротехнических
мероприятий по уходу за
проверяемыми сортообраз-
цами семян зерновых
культур и кукурузы,
включающих:
а) предпосевная обработка
почвы;
б) посев и выращивание
поступивших импортных
сортообразцов семян зерно-
вых культур и кукурузы;
в) проведение прополок,
культивации, химических
обработок, подкормок и
т.д.;
г) выпуск здорового
семенного материала по
завершению карантинной
проверки.
033 Выявление, Осуществление мероприя- Минис-
локализа- тий по выявлению, терство
ция и лик- локализации и ликвидации сельско-
видация имеющихся очагов рас- го хо-
очагов пространения карантинных зяйства
распрост- объектов по перечню, Респуб-
ранения определенному Правитель- лики
карантин- ством Республики Казахс- Казахс-
ных вреди- тан, в том числе: тан
телей, - проведение обследований В те-
болезней на наличие карантинных чение
растений объектов на 50 предприя- года
и сорняков тиях и площади 860,0 -
900,0 тысяч гектар;
- закуп химических В те-
препаратов: чение
фумигантов для борьбы года
против капового жука на
объем 50 тыс. куб. метров;
инсектицидов для борьбы
против карантинных вреди-
телей на площадь 4,9-5,4
тысяч гектаров, в т.ч.
создание запаса;
гербицидов для борьбы
против карантинных сорня-
ков на площадь порядка 106,4
-117,7 тысяч гектаров, в т.ч.
создание запаса;
- проведение таможенных В те-
процедур; чение
- хранение химических года
препаратов;
- доставка химических В те-
препаратов до места чение
назначения; года
- химическая борьба про- В те-
тив карантинных вредите- чение
лей и сорняков: года
50,0 тысяч кубических
метров;
89,0-100,0 тысяч гектар.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 22 декабря 2003 г. N 1296 .
7, Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выявление, локализация и ликвидация очагов распространения очагов карантинных вредителей, болезней растений и сорняков, сохранение урожая, проведение лабораторного фитосанитарного анализа подкарантинной продукции на выявление карантинных объектов, с целью их своевременного уничтожения, 100% предотвращение распространения карантинных объектов на территории Республики Казахстан от импортного растительного материала, поступившего на экспертизу в Республиканский интродукционно-карантинный питомник и выпуск здорового посадочного, прививочного и семенного материала по завершению карантинной проверки.
Приложение 158
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 158 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 701
"Проведение агрохимического обследования почв
и восстановление плодородия земель" на 2003 год

38-43 үлгiлерiне
бақылау жүргiзу үшiн
штат саны 18 адамдық
мемлекеттiк мекеме
ұстау:
а) топырақтарды егiстiк
алдында өңдеу;
б) келiп түскен
импорты сортты үлгiлi
астық дақылдарын және
жүгерiлердi егу және
өсiру;
в) отауды, қопсытуды,
химиялық өңдеуді,
үстептi және т.с.с.
жүргiзу;
г) карантиндiк
тексерiстен кейін сау
тұқымдық материал
шығару.
033 Карантиндiк, Қазақстан Республика. Жыл Қазақстан
зиянкестердi, сының Үкiметi анық. бойында Республика.
өсiмдiктердiң таған тiзбе бойынша сының Ауыл
аурулары мен карантиндiк объектi. шаруашылығы
арамшөптердiң лердiң таралу ошақтарын министрлігі
ошақтарын табу, оқшаулау және
анықтау, жою жөнiндегi iс-
оқшаулау және шараларды жүзеге асыру,
жою оның iшiнде:
- 50 кәсiпорындарда Жыл
және 860,0-900,0 мың бойында
гектар алаңда каран.
тиндiк объектiлердiң
барына зерттеу
жүргiзу;
- химиялық препарат. Жыл
тарды: қапр қоңызына бойында
қарсы күресуге 50 мың
текше метр алаңға
фумиганттарды;
карантиндiк зиянкес. Жыл
терге қарсы күресуге бойында
4,9-5,4 мың гектар
алаңға инсектицид.
тердi; карантиндiк
арамшөптерге қарсы
күресуге шамамен
106,4-117,4 мың
гектар алаңға герби-
цидтердi сатып алу,
соның iшiнде олардың
қорын жасау;
- кедендiк процедура. Жыл
ларын өткiзу; бойында
- химиялық препарат.
тарды сақтау;
- химиялық препарат.
тарды белгiленген
орынға жеткiзу;
- карантиндiк зиянкес.
тер мен арамшөптерге
қарсы химиялық күрес:
50,0 мың текше метрге;
89,0-100,0 мың гектарға
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: карантиндiк зиянкестер, өсiмдiктердiң аурулары мен арамшөптердiң таралу ошақтарын табу, оқшаулау, жою, егiндi сақтау, карантиндiк объектiлердi уақытылы жою мақсатында оларды анықтау үшiн карантинге жатқызылған өнiмге зертханалық фитосанитариялық талдауды жүргiзудi, Республикалық интродукциялық-карантиндiк көшеттiкке сараптамаға келiп түскен импорттық өсiмдiк материалдарын Қазақстан Республикасының аумағында карантиндiк объектiлердiң таралуын 100 %-ға болдырмау және тексерiстен кейiн caу егiлетiн, ұластырылатын және тұқымдық материал шығару.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 158 қосымша
ЕСКЕРТУ. 158 қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Топырақтың агрохимиялық тексерудi жүргізу және
жерлердің құнарлығын қалпына келтiру"
701 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 76 448 тысяч тенге (семьдесят шесть миллионов четыреста сорок восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2003 года N 83 "О создании государственного учреждения "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: организация единой системы научно-методического руководства и координации деятельности субъектов агрохимического обслуживания сельского хозяйства.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная и качественная оценка плодородия земель сельскохозяйственного назначения, выявление экологических нарушений, а также разработка рекомендаций по эффективному использованию пашни на основе применения экономически оправданных доз минеральных и органических удобрений, своевременная подготовка производственной базы для государственного учреждения "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (150 человек), с целью размещения сотрудников.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 701 Проведение
агрохими-
ческого
обследова-
ния почв и
восстанов-
ление пло-
дородия
земель
030 Республи- Содержание государствен- В те- Минис-
канский ного учреждения: чение терство
научно- "Республиканский научно- года сельско-
методи- методический центр агро- го хо-
ческий химической службы" со зяйства
центр штатной численностью 150 Респуб-
агрохими- человек с целью осущест- лики
ческой вления научно-методичес- Казах-
службы кого руководства за стан,
качеством почвенно-агро- Респуб-
химических работ, наблю- ликан-
дения за состоянием и ский
изменением почвенного научно-
плодородия, токсикологи- методи-
ческих исследований, ческий
наблюдения за остаточным центр
количеством пестицидов, агрохи-
тяжелых металлов, нитра- мической
тов, за уровнем радиоак- службы
тивного загрязнения в
почвах, составления по
результатам агрохимичес-
ких обследований картог-
рамм содержания подвижных
форм питательных веществ
- азота, фосфора, обмен-
ного калия, микроэлемен-
тов и других показателей,
формирования банка агро-
химических данных, раз-
работки рекомендаций по
эффективному использова-
нию пашни на основе
применения экономически
оправданных доз минераль-
ных и органических
удобрений.
031 Подготовка Проведение капитального В те- Минис-
производ- ремонта здания: чение терство
ственной Частичный ремонт кровли года сельско-

1. Құны: 76 448 мың теңге (жетпiс алты миллион төрт жүз қырық сегiз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы , "Агрохимиялық қызметтің республикалық ғылыми-әдiстемелiк орталығы мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 23 қаңтардағы N 83 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ғылыми-әдiстемелiк басшылықтың бiрыңғай жүйесiн қалпына келтiру және ауыл шаруашылығы агрохимиялық қызмет көрсететiн субъектiлердің қызметтерiнiң үйлестiрiлуi.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығына арналған жердiң құнарлығын дер кезiнде және сапалы бағалау, экологиялық бұзушылықты табу, сондай-ақ минералды және органикалық тыңайтқыштарды экономикалық өтелімдi дозаларын қолдану негiзiнде егiстік жерлердi тиiмдi пайдалану жөніндегi ұсыныстарды әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші | Іске | Жауапты
|ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) |асыру.|атқарушылар
| коды |дар. | (кіші | іске асыру жөніндегі| дың |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | мер. |
| |ның | маның) | | зім. |
| |коды | атауы | | дері |
-------------------------------------------------------------------
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
1 701 "Топырақ.
тың агро.
химиялық
тексерудi
жүргiзу
және жер.
лердің
құнарлы.
ғын
қалпына
келтiру"
030 "Агро. Мемлекеттiк мекеменi Жыл Қазақстан
химиялық ұстау; топырақты- бойын. Республикасы.
қызметтің агрохимиялық жұмыстың да ның Ауыл
республи. сапасын, топырақ шаруашылығы
калық құнарлығының күйi мен министрлiгi
ғылыми- өзгеруін бақылайтын, Агрохимиялық
әдiсте. токсикологиялық қызметтің
мелiк зерттеулер, пестицид. республикалық
оpталығы" тердің, ауыр металдар. ғылыми-
дың, нитраттардың әдістемелік
қалған санын, топырақ. орталығы
тың радиоактивтi
ластанған деңгейiн
бақылайтын, агрохимия.
лық зерттеулердiң
нәтижесi бойынша
мазмұнында қоректiк
заттар қозғалмалы
нысанды - азот,
фосфор, алмастыру
калий, микроэлементтер
және басқа да көрсет.
кіштер бойынша карто.
грамма құрастыратын,
агрохимиялық деректер
жиынтығын құратын,
минералды және органи.
калық тыңайтқыштарды
экономикалық өтелiмдi
дозаларын қолдану
негiзiнде егiстiк
жерлердi тиiмдi
пайдалану жөніндегi
ұсыныстарды әзiрлейтiн
ғылыми-әдiстемелiк
басшылықты жүзеге
асыру мақсатында
"Агрохимиялық қызмет.
тiң республикалық
ғылыми-әдiстемелiк
орталығы" штат саны
150 адам.
031 "Агро. Ғимаратқа күрделi Жыл Қазақстан
химиялық жөндеу жүргізу: бойын. Республикасы.

базы для здания - 100 м2; го хо-
государст- Восстановление системы зяйства
венного отопления: Респуб-
учреждения - разборка трубопроводов лики
"Республи- отопления -3100 м, прок- Казах-
канский ладка трубопроводов отоп- стан,
научно- ления - 5550 м, демонтаж Респуб-
методичес- радиаторов ликан-
кий центр - 500 штук, демонтаж ский
агрохими- регистров - 30 штук, научно-
ческой установка радиаторов - методи-
службы" 600 кв, установка раковин ческий
- 40 штук, установка центр
унитазов с бачками - 24 агрохи-
штуки, писсуаров - 32 мической
штук; службы
Восстановление системы
водоснабжения и канали-
зации - разборка трубо-
проводов - 213 м, прок-
ладка трубопроводов -
213 м, изготовление
отводов - 350 штук,
флянцев - 50 штук,
задвижек - 25 штук, уста-
новка вентилей, задвижек,
затворов, клапанов обрат-
ных, кранов проходных на
трубопроводах - 40 штук;
Монтаж котлов на твердом
топливе - 2 штуки;
Строительство углехрани-
лища и золохранилища -
2 штуки;
Разработка проектно-смет-
ной документации;
Государственная экспертиза
проектно-сметной докумен-
тации.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение централизованного научно-методического руководства и координация деятельности почвенно-агрохимических лабораторий по всему комплексу вопросов, связанных с сохранением почвенного плодородия, качеством растениеводческой продукции, мониторингом плодородия земель сельскохозяйственного назначения, экологической оценкой средств химизации, разработкой научно обоснованных рекомендаций и нормативов применения минеральных и органических удобрений, приведение здания в соответствие с техническими и санитарно-гигиеническими нормами.
Приложение 159
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 702
"Координация разработки и внедрения
проектно-изыскательских работ
гидромелиоративных систем" на 2003 год
1. Стоимость: 10 272 тысячи тенге (десять миллионов двести семьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение урожайности сельскохозяйственных культур.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение проектных предприятий методическими указаниями, едиными республиканскими нормами, стандартами по проектно-изыскательским работам, повышение качества исполнения работ по технико-экономическому обоснованию и проектно-сметной документации, ремонтно-восстановительных работ на гидромелиоративных системах и водохозяйственных объектах, рассмотрение спорных ситуаций между проектными предприятиями и заказчиками, разработка единой республиканской нормативной документации по проектированию, выдача заключений и проведение экспертизы технико-экономических обоснований и проектно-сметной документации.

қызметтің - 100 м 2 ғимарат да ның Ауыл
республи. шатырына ішінара шаруашылығы
калық ремонт жасау, - 3 100 министрлігі
ғылыми- м жылу құбырларын Агрохимиялық
әдiстеме. бөлшектеу, - 5 550 м қызметтің
лiк жылу құбырларына төсем республикалық
орталығы" жасау, 500 дана ғылыми-
мемлекет. радиаторларды бөлшек. әдістемелік
тiк меке. теу - 30 дана регистр. орталығы
месiнiң дi бөлшектеу, - 600 кв
өндiрiс. радиаторларды орнату,
тiк база. - 40 дана раковина
сын орнату, - 24 дана
дайындау унитаз бөшкесiмен
орнату, - 32 дана
писсуарлар орнату;
- Сумен қамтамасыз
ету және канализация
жүйелерiн қалпына
келтiру - 213 м
құбырларды бөлшектеу -
350 дана, 50 дана
флянтар, 25 дана
ысырма дайындау,
вентильдер, ысырмалар,
тетiктер, қақпақтар,
- 40 дана құбырларға
шүмектер орнату;
- 2 дана қазанды қатты
отында монтаждау;
- 2 дана көмiр және
күл сақтайтын сарайлар
салу;
- Жобалық-сметалық
құжаттар дайындау;
- Жобалық-сметалық
құжаттарды мемлекеттiк
сараптамадан өткiзу.
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: топырақтың құнарлығын сақтауға, өсiмдiк шаруашылығы өнiмдерiнің сапалылығына, ауыл шаруашылығына арналған жердің құнарлығының мониторингiсiне, химиялау құралын экологиялық бағалауға, ғылыми-негiздеу ұсыныстарын және минералдық пен органикалық тыңайтқыштарды қолдану нормативтерiн әзiрлеуге байланысты, барлық комплекстi мәселелер бойынша орталықтандырылған ғылыми-әдiстемелiк басшылық және топырақты-зертханалар қызметiнің үйлестiруiн қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 159 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Гидромелиоративтiк жүйелерді әзiрлеу
мен жобалау-iздестiру жұмыстарын енгiзудi үйлестiру"
702 республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10 272 мың теңге (он миллион eкі жүз жетпiс екi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттік аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы дақылдарының түсiмiн өcipу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жобалық кәсiпорындарды әдістемелiк нұсқаулармен, бiрыңғай республикалық нормалармен, жобалық-iздестiру жұмыстары бойынша стандарттармен қамтамасыз ету, техникалық-экономикалық негiздеудiң және жобалық-сметалық құжаттамалардың, гидромелиоративтiк жүйелердегi және су шаруашылығы объектiлерiндегi жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарының орындалу сапасын көтеру, жобалық кәсiпорындар мен тапсырыс берушiлер арасындағы даулы жағдайды қарау, жобалау жөнiндегi бiрыңғай республикалық нормативтiк құжаттамалар әзiрлеу, техникалық-экономикалық негiздеу мен жобалық-сметалық құжаттамаларға қорытынды және сараптама беру.

1 702 Координа-
ция разра-
ботки и
внедрения
проектно-
изыска-
тельских
работ гид-
ромелио-
ративных
систем.
30 Республи- Содержание государствен- В те- Минис-
канский ного учреждения со штат- чение терство
методи- ной численностью 23 года сельско-
ческий человека с целью: го хо-
центр - разработки и обеспече- зяйства
"Казагро- ния единой республикан- Респуб-
мелиовод- ской нормативно-методи- лики
хоз" ческой документации на Казахс-
проектно-изыскательские тан
работы;
- разработки единого
информационного обеспе-
чения проектов гидроме-
лиоративного и водохо-
зяйственного назначения;
- выдачи заключений и
экспертиз проектов
гидромелиоративного и
водохозяйственного
назначения;
- осуществления коорди-
нации деятельности
региональных проектно-
изыскательских предприя-
тий;
- привлечения инвестиций
на восстановление гидро-
мелиоративных и водохо-
зяйственных систем.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и эффективное выполнение проектно-изыскательских работ, обеспечение согласованными нормами и правилами, выдача квалифицированных заключений и проведение экспертизы проектов приведет к снижению стоимости ТЭО и ПСД по отрасли мелиорации, повышение коэффициента полезного действия оросительно-обводнительных систем с 40% до 80%.
Приложение 160
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 703
"Разработка нормативно-методической базы
по регулированию развития отраслей
агропромышленного комплекса"
на 2003 год
1. Стоимость: 50 000 тысяч тенге (пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование эффективной системы агробизнеса.
5. Задачи бюджетной программы: разработка рекомендаций, нормативов, стандартов и методик для повышения уровня обоснованности мер при регулировании агропромышленного комплекса и приведения в соответствие с международными требованиями.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1 702 Гидромелио.
ративтiк
жүйелердi
әзiрлеу мен
жобалау-
iздестiру
жұмыстарын
енгiзудi
үйлестiру.
030 "Қазагро. Жобалық-iздестiру Жыл Қазақстан
мелиосушар" жұмыстарында бiрың. бойында Республика.
республика. ғай республикалық сының Ауыл
лық әдiсте. нормативтi-әдiстемелi шаруашылығы
мелiк орта. құжаттамалармен министрлігі
лық қамтамасыз ету және
әзiрлеу;
- гидромелиоративтiк
жобалар мен су
шаруашылығына арнал.
ған бiрыңғай ақпа.
раттық қамтамасыз
етудi әзiрлеу;
- гидромелиоративтiк
жобалар мен су шаруа.
шылығына арналған
қорытынды мен сарап.
таманы беру;
- аймақты жобалы-
iздестiру кәсiпорындар
қызметтерiн үйлестi.
рудi жүзеге асыру;
- гидромелиоративтік
және су шаруашылығы
жүйесiн қалпына
келтiруге қаржы
салымдарын тартуды
жүзеге асыру мақсатында
штат санында 23 адаммен
мемлекеттiк мекеменi
ұстау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: жобалық-iздестiру жұмысын сапалы және тиiмдi орындау, келiсiлген нормалармен және ережелермен қамтамасыз ету, жобаларға бiлiктi қорытындылар мен сараптамаларды беру мелиорация саласы бойынша TЭH және ЖСҚ құнның төмендеуiне әкеледi, суармалы-суландыру жүйелерiнiң пайдалы әрекеттерiнiң коэффициентiн 40 %-дан 80 %-ға дейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 160 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Агроөнеркәсiптiк кешенi саласын
дамытуды реттеу жөнiндегi нормативтiк әдiстемелiк база
әзiрлеу" 703 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 50 000 мың теңге (елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 шiлдедегi N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгінiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 қарашадағы N 1096 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: агробизнес жүйесiн тиiмдi құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: агроөнеркәсiптiк кешенiн реттеу кезiнде негізділік шаралар деңгейiн арттыру үшiн ұсыныстар, нормативтер, стандарттар және әдiстемелер әзiрлеу және халықаралық талаптарға сәйкес келтiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 703 Разработка Оплата услуг по разработ- В те- Минис-
норматив- ке порядка 36 рекоменда- чение терство
но-методи- ций, нормативов, стандар- года сельско-
ческой тов и методик в области: го хо-
базы по - экономического развития зяйства
регулиро- сельского хозяйства, Респуб-
ванию направленного на повышение лики
развития конкурентоспособности Казахс-
отраслей сельскохозяйственного тан
агропро- производства, создание
мышленного эффективной системы
комплекса сельскохозяйственного
производства и механизма
поддержки сельскохозяйст-
венной отрасли;
- разработки нормативных
затрат для определения
оптимального уровня
страховых тарифов и оценки
ущерба при страховании в
растениеводстве;
- потребления основных
продуктов питания;
- разработки критериев по
определению перспектив-
ности развития сельских
районов;
- разработки новых техно-
логий глубокой переработки
сельскохозяйственной
продукции;
- защиты и карантина
растений;
- зернового производства;
- ветеринарии;
- выведения высокопродук-
тивных сортов сельскохо-
зяйственных растений и
пород животных, сохранения
их генофонда;
- совершенствования
возделывания сельскохозяй-
ственных культур и эффек-
тивного использования
земли;
- оптимизации системы
сельскохозяйственного
водопользования;
- сельхозмашиностроения и
технической политики;
- создания технологий и
средств механизации,
адаптированных к условиям
сельскохозяйственным
регионам, обеспечивающих
снижение затрат на произ-
водство продукции и охрану
окружающей среды;
- рационального размеще-
щения производственных и
трудовых ресурсов по зонам
специализации.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: полученные рекомендации, нормативы, стандарты и методики будут способствовать скорейшей адаптации существующей нормативно-правовой и методической базы к рыночным условиям и необходимым международным требованиям в рамках процесса вступления Казахстана во Всемирную Торговую Организацию. Реализация данной бюджетной программы обеспечит методическую, нормативную, правовую базу для формирования эффективной системы агробизнеса.
Приложение 161
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 161 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 704
"Внедрение и развитие информационной инфраструктуры
на селе" на 2003 год

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 703 Агроөнеркә. Мына салаларда 36 Жыл Қазақстан
сiптiк ке. ұсыныстар, норма. бойында Республика.
шенi саласын тивтер, стандарттар сының Ауыл
дамытуды және әдiстемелер шаруашылығы
реттеу жө. әзiрлеу бойынша министрлігі
нiндегі нор. қызметке ақы төлеу:
мативтiк - ауыл шаруашылығы
әдiстемелiк өндiрiсiнiң бәсекеге
базасын жарамдылығын артты.
әзiрлеу руға, ауыл шаруашы.
лығы өндiрiсiнiң
тиiмдi жүйесiн және
ауыл шаруашылығы
саласын қолдаудың
тетіктерiн құруға
бағытталған ауыл
шаруашылығын эконо.
микалық дамыту;
- сақтандыру тариф.
терiнiң деңгейiн
және өсiмдiк шаруа.
шылықтарын сақтандыру
кезiндегi шығынды
бағалауды оңтайлы
анықтау үшiн шығындар
нормативтерiн әзiрлеу.
- негiзгi қоректiк
өнiмдердi қолдану;
- ауыл аудандарының
даму келешегiн
анықтау жөнiндегi
критерийлердi әзiрлеу;
- ауыл шаруашылығы
өнiмдерiн терең қайта
өңдеу жаңа техноло.
гияларын әзiрлеу;
- өсiмдiктер карантинi
және қорғау;
- астық өндiрiсi;
- ветеринария;
- ауыл шаруашылығы
өсiмдiктерiнiң жоғары
өнiмді сорттарын және
жануарлар пародаларын
олардың гендiк қорларын
сақтай отырып шығару;
- ауыл шаруашылығы
дақылдарын егiп өсiрудi
жетiлдiру және жер
ресурстарын тиiмдi
пайдалану;
- ауыл шаруашылығының
су пайдалану жүйесiн
оңтайландыру;
- ауыл шаруашылығы
машиналарын жасау және
техникалық саясат;
- өндiрiс өнiмдерiнiң
және қоршаған ортаны
қорғау шығындарын
азайтуды қамтамасыз
ететiн, ауыл шаруашы.
лығы аймақтарының
жағдайына бейiмделген
технологиялар мен
механикалық құралдар
жасау;
- мамандандыру аймақтары
бойынша өндiрiстiк
және еңбек ресурстарын
тиiмдi орналастыру
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: алынған ұсынымдар, нормативтер, стандарттар және әдiстемелер қазiргi бар нормативтi-құқықтық және әдiстемелiк негізсiз базасында Қазақстанның бүкiл Дүниежүзiлiк Сауда Ұйымдарына кiру процесi шеңберiнде рынок жағдайына дүниежүзiлiк талаптарға жылдам бейiмделуiне мүмкiндiк туғызады. Осы бюджеттiк бағдарламаны iске асыру агробизнестi тиiмдi құру үшiн әдiстемелiк, нормативтiк, құқықтық базасын қамтамасыз етедi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 161 қосымша
ЕСКЕРТУ. 161 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ауылда ақпараттық инфрақұрылымды енгiзу
және дамыту" 704 республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 460000 тысяч тенге (четыреста шестьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение эффективного государственного регулирования отрасли, развитие рынка сельскохозяйственной продукции и оперативное обеспечение сельхозтоваропроизводителей аналитической и маркетинговой информацией.
5. Задачи бюджетной программы: создание и обеспечение деятельности информационной инфраструктуры по обеспечению оперативного обмена аналитической и маркетинговой информацией между сельхозтоваропроизводителями и государственными органами, а также другими участниками агропромышленного рынка.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 704 Внедрение Выделение средств на В те- Минис-
и развитие формирование уставного чение терство
информа- капитала ОАО "Казагромар- года сельско-
ционной кетинг" для: го хо-
инфраст- - создания сети сельских зяйства
руктуры информационно- Респуб-
на селе консультационных центров лики
(СИКЦ) - 161 и их Казах-
обеспечения; стан
- приобретения основных
средств;
- обеспечения деятельности
ОАО "Казагромаркетинг" по
внедрению и развитию
информационных инфраструк-
тур на селе, в том числе
по: сбору и аналитической
обработке информации;
информационному обеспече-
нию органов государствен-
ного управления; исследо-
ванию рынка сельскохозяй-
ственной продукции и
продовольствия; доведению
обобщенной маркетинговой
информации до участников
аграрного рынка; предос-
тавлению аналитических
материалов о состоянии
агропромышленного рынка
для выработки стратеги-
ческих решений; оказанию
консалтинговых услуг по
позиционированию сельхоз-
продукции на мировом
рынке.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: наличие эффективной информационной инфраструктуры на селе.
Приложение 162
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 706
"Обеспечение исполнения обязательств
по зерновым распискам АО "Фонд гарантирования
исполнения обязательств по зерновым распискам"
на 2003 год

1. Құны: 460000 мың теңге (төрт жүз алпыс миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: саланы тиiмдi мемлекеттiк реттеудi, ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң рыногiн дамытуды қамтамасыз ету және ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi талдамалы және маркетингтiк ақпаратпен жедел қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерiн және мемлекеттiк, органдар, сондай-ақ агроөнеркәсiп рыногына басқа да қатысушылары арасында талдамалы және маркетингтiк жедел ақпарат алмасуды қамтамасыз ету жөнiндегi ақпараттық инфрақұрылым қызметiн құру және қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 704 Ауылда ақ. Мыналарды сатып алу Жыл Қазақстан
параттық үшiн "Қазагромарке. бойында Республика.
инфрақұры. тинг" ААҚ жарғылық сының Ауыл
лымды енгi. капиталын қалыптас. шаруашылығы
зу және тыруға; министрлігі
дамыту - ауылдық ақпараттық
консультациялық
орталықтар (AAКO)
желiлерiн құруғa және
оларды қамтамасыз етуге;
негiзгi құралдар;
Ауылда "Қазагромар.
кетинг" ААҚ ақпарат.
тық инфрақұрылымды
енгізу және дамыту
жөніндегi қызметiн
қамтамасыз ету; оның
iшiнде мыналар
бойынша: Ақпараттың
жинау және талдап
өңдеу; мемлекеттiк
басқару органдарын
ақпараттық қамтамасыз
ету; ауыл шаруашылығы
өнiмi мен азық-түлiк
рыногін зерттеу,
қорытылған маркетинг.
тік ақпаратты аграрлық
рыноктың қатысушыла.
рына жеткiзу страте.
гиялық өнiмдер үшiн
агроөнеркәсiп рыногы.
ның жай-күйi туралы
талдама материалдарды
ұсыну; ауыл шаруашы.
лығы өнiмдерiн жемдiк
рынокта орнықтыру
жөнiндегi консалтинг.
тiк қызмет көрceту.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Ауылда тиiмдi ақпараттық инфрақұрылымның болуы.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 162 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Астық қолхаттары бойынша
мiндеттемелердiң орындалуына кепiл қоры" АҚ астық
қолхаттары бойынша мiндеттемелердiң орындалуын қамтамасыз
ету" 706 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 400 000 тысяч тенге (четыреста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; Закон Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "Об акционерных обществах"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: активизация процесса обращения зерновых расписок как финансового инструмента.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение обязательств по зерновым распискам участников АО "Фонд гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам" при наступлении случая неспособности хлебоприемного предприятия-участника вернуть зерно с качеством и в количестве, указанных в гарантированной зерновой расписке.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 706 Обеспече- Выделение средств для В те- Минис-
ние испол- участия государства в чение терство
нения обя- формировании активов года сельско-
зательств (компенсационный фонд) АО го хо-
по зерно- "Фонд гарантирования зяйства
вым рас- исполнения обязательств Респуб-
пискам АО по зерновым распискам" в лики
"Фонд га- размере 400 млн. тенге, в Казахс-
рантирова- том числе на формирование тан
вания ис- уставного капитала в
полнения размере 100 млн. тенге, в
обяза- порядке, установленном
тельств по Правительством Республики
зерновым Казахстан.
распискам"
Участие в создании и орга-
низации функционирования
АО "Фонд гарантирования
исполнения обязательств по
зерновым распискам" в
соответствии с законодатель-
ством об акционерных
обществах.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание АО "Фонд гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам", наделение его начальными активами (в компенсационный фонд) для осуществления его деятельности по обеспечению обязательств по зерновым распискам, обеспечение обязательств по зерновым распискам участников АО "Фонд гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам" при наступлении случая неспособности хлебоприемного предприятия-участника вернуть зерно с качеством и в количестве, указанных в гарантированной зерновой расписке.
Приложение 163
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 163 исключено - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 709
"Государственная поддержка обязательного
страхования в растениеводстве от стихийных
бедствий природного характера" на 2003 год
Приложение 164
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 710
"Организация заготовительной сети и
производственной базы по переработке
животноводческого сырья
ЗАО "Мал онiмдерi корпорациясы"
на 2003 год

1. Құны: 400 000 мың теңге (төрт жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтарындағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 шiлдедегi N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Астық қол хаттарының процесiн қаржы құралдары ретiнде жандандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: кепiлдiктi астық қолхатында көрсетiлген астықты қабылдау, қатысушы астықты сапасымен және санымен қайтаруда қабiлетсiздiк жағдайы туған кезде "Астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердiң орындалуына кепiл қоры" Акционерлiк қоғам қатысушыларды астық қолхаттары бойынша мiндеттемелермен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 706 "Астық қол Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
хаттары касының Үкiметi бойында Республика.
бойынша мiн. анықтаған тәртiпте сының Ауыл
деттемелердiң "Астық қол хаттары шаруашылығы
орындалуына бойынша мiндеттеме. министрлігі
кепiл қоры" лердiң орындауына
АҚ астық кепiл қоры" АҚ ак.
қолхаттары тивтерiн құруға
бойынша мiн. (өтемақы қоры)
деттемелердiң мемлекет қатысу
орындалуын үшiн 400 млн.
қамтамасыз теңге көлемiнде,
ету соның iшiнде жарғы
капиталын құруға
100 млн. теңге
көлемiнде қаражат
бөлу.
Акционерлiк қоғамдар
туралы заңнамаға
сәйкес "Астық қол
хаттары бойынша
мiндеттемелердiң
орындалуына кепiл
қоры" АҚ құруға және
жұмыс iстеуiн ұйым.
дастыруға қатысу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: "Астық қол хаттары бойынша мiндеттемелердiң орындалуына кепiл қоры" АҚ құру, астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердiң орындалуын қамтамасыз ету жөнiндегi оның қызметтерiн жүзеге асыру үшiн оны бастапқы активтерге (өтемақы қоры) бөлу, кепiлдiктi астық қолхатында көрсетiлген астықты қабылдау кәсiпорын-қатысушы астықты сапасымен және санымен қайтаруда қабiлетсiздiк жағдайы туған кезде "Астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердiң орындалуына кепiл қоры" АҚ қатысушыларды астық қолхаттары бойынша мiндеттемелермен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 163 қосымша
ЕСКЕРТУ. 163 қосымша алып тасталды - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 164 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Мал өнiмдерi корпорациясы" ЖАҚ-ның мал
шаруашылығы шикiзаттарын қайта өңдейтiн дайындау желiлерi
мен өндiрiстiк базаларын ұйымдастыру"
710 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 279 445 тысяч тенге (двести семьдесят девять миллионов четыреста сорок пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2001 года N 1168 "О создании ЗАО "Мал онiмдерi корпорациясы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: расширение рынка сбыта, увеличение доли промышленной переработки животноводческой продукции и производства импортозамещающей продукции.
5. Задачи бюджетной программы: организация сети заготовительных пунктов животноводческой продукции в областях и районах, создание производственной базы ЗАО "Мал онiмдерi корпорациясы" по переработке животноводческого сырья, организация поставок на экспорт и внутренний рынок животноводческой продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 710 Организа- Увеличение уставного В те- Минис-
ция заго- капитала закрытого акцио- чение терство
товитель- нерного общества "Мал года сельско-
ной сети и онiмдерi корпорациясы" в го хо-
производ- установленном законода- зяйства
ственной тельством порядке на: Респуб-
базы по - организацию заготови- лики
переработ- тельных пунктов и пред- Казахс-
ке живот- ставительств ЗАО "Мал тан
новодчес- онiмдерi корпорациясы"
кого сырья во всех областях и в
ЗАО "Мал городе Алматы;
онiмдерi- - приобретение и установку
корпора- технологической линии по
циясы" убою скота;
- приобретение и установ-
ку технологической линии
по приемке и переработке
молока;
- приобретение специаль-
ной техники для приемки,
хранения и транспортиров-
ки животноводческой
продукции.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
насыщение внутреннего рынка отечественной, конкурентоспособной, высококачественной продукцией с целью импортозамещения;
стимулирование развития производства и переработки животноводческой продукции;
увеличение объемов экспорта переработанной животноводческой продукции;
организация сети заготовительных пунктов животноводческой продукции и создание производственной базы ЗАО "Мал онiмдерi корпорациясы" во всех регионах республики.
Приложение 165
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 713
"Субсидирование стоимости услуг по доставке воды
сельхозтоваропроизводителям" на 2003 год

1. Құны: 279 445 мың теңге (екi жүз жетпiс тоғыз миллион төрт жүз қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы , "Мал өнiмдерi корпорациясы" ЖАҚ құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 8 қыркүйектегі N 1168 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: тауарларды өткiзу рыногын кеңейту, мал өнiмдерiн қайта өңдеу өнеркәсiбiнiң үлесiн кеңейту, және импортты алмастыратын өнiмдер өндiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Облыстарда, аудандарда, мал шаруашылығы өнiмдерiн дайындайтын орындар желiсiн ұйымдастыру, Мал шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу, экспортқа және iшкi рынокқа шығаратын "Мал өнiмдерi корпорациясы" ЖАҚ өндiрiстiк базасын құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 710 "Мал өнiм. Мыналарда заңнамада Жыл Қазақстан
дерi корпо. белгiленген тәртiп. бойында Республика.
рациясы" ЖАҚ пен "Мал өнiмдерi сының Ауыл
мал шаруашы. корпорациясы" шаруашылығы
лығынан алы. жарғылық капиталын министрлігі
натын шикі. ұлғайту; Облыстарда,
заттарды аудандарда, Алматы
қайта өңдей. қаласында ауыл
тiн дайындау шаруашылығы өнiмдерiн
орындарын дайындайтын орындар
және өндiрiс және "Мал өнiмдерi
базаларын корпорациясы" ЖАҚ
ұйымдастыру өкілдіктерін ұйым.
дастыру; Мал сойып
оны технологиялық
өңдейтiн қондырғылар
алу; Сүттерді қабыл.
дап қайта өңдейтін
қондырғылар алу;
Ауыл шаруашылығы
өнiмдерiн қабылдай.
тын, сақтайтын,
тасымалдайтын арнайы
техникалар алу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: импортты алмастыру мақсатында iшкi рынокты жоғары сапалы, отандық, бәсекеге қабiлеттi өнiмдермен толтыру; мал шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу, өндiрудi дамыту, ынталандыру; қайта өңделген мал шаруашылығы өнiмдерiнiң экспортқа шығатын көлемiн ұлғайту; Республиканың барлық аймақтарында мал өнiмдерiн дайындау орындарының желiстiң ұйымдастыру және "Мал өнiмдерi корпорациясы" ЖАҚ өндiрiстiк базасын құру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 165 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілерге
су жеткiзу жөнiндегi қызмет құнын субсидиялау" 713
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 465 000 тысяч тенге (четыреста шестьдесят пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение водообеспеченности орошаемых земель республики, обеспечение рентабельности сельскохозяйственного производства на орошаемых землях.
5. Задачи бюджетной программы: снижение стоимости доставки поливной воды сельхозтоваропроизводителям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
713 Субсидиро- Удешевление стоимости по В те- Комитет
вание доставке воды сельхоз- чение по вод-
стоимости товаропроизводителям в года ным ре-
услуг по порядке, устанавливаемом сурсам
доставке Правительством Республики Минис-
воды сель- Казахстан. терства
хозтоваро- сельско-
производи- го хо-
телям зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности использования орошаемых земель и повышение урожайности сельскохозяйственных культур.
Приложение 166
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 714
"Субсидирование аттестованных хозяйств,
занимающихся элитным семеноводством и племенным
животноводством, для погашения отсроченной
задолженности по налоговым платежам в бюджет
по состоянию на 1 января 2000 года" на 2003 год
1. Стоимость: 1 479 327 тысяч тенге (один миллиард четыреста семьдесят девять миллионов триста двадцать семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 179 Закона Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" N 2235 от 24 апреля 1995 года, Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "Об утверждении Государственной агропродовольственной программы на 2003-2005 годы".

1. Құны: 465 000 мың теңге (төрт жүз алпыс бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Республикадағы суармалы жерлердi сумен қамтамасыз етудi арттыру, суармалы жерлердегi ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң пайдалылығын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге жер суару суларын жеткiзу құнын төмендету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 713 Ауыл шаруа. Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
шылығы тау. касы Yкiметi белгi. бойында Республикасы
арын өндіру. леген тәртiппен ауыл Ауыл
шілерге суды шаруашылығы тауарын шаруашылығы
жеткiзу қыз. өндiрушiлерге су министрлi.
метiн құнын жеткiзу құнын арзан. гiнiң Су
субсидиялау дату. ресурстары
жөнiндегi
комитетi
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: суармалы жерлердi пайдаланудың тиiмдiлiгiн арттыру және ауыл шаруашылығы дақылдарының түсiмдiлiгiн көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 166 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "2000 жылдың 1 қаңтарына дейiнгi
жағдайы бойынша бюджетке салық төлемдерi жөнiндегi мерзiмi
ұзартылған қарыздарын төлеу үшiн, элиталық тұқым өсiрумен
және асыл тұқымды мал шаруашылығымен айналысатын,
аттестацияланған шаруашылықтарды субсидиялау"
714 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 479 327,0 мың теңге (бiр миллиард төрт жүз жетпiс тоғыз миллион үш жүз жиырма жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бюджетке төленетiн салықтар және басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 179-бабы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие элитного семеноводства и племенного животноводства путем оказания финансовой помощи аттестованным хозяйствам, занимающимся элитным семеноводством и племенным животноводством.
5. Задачи бюджетной программы: погашение отсроченной задолженности по налоговым платежам в бюджет по состоянию на 1 января 2000 года хозяйств, занимающихся элитным семеноводством и племенным животноводством, аттестованных в установленном порядке по состоянию на 1 января 2003 года.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 714 Субсидиро- Выделение средств на В те- Минис-
вание погашение отсроченной чение терство
аттесто- задолженности аттестован- года сельско-
ванных ных хозяйств, занимающим- го хо-
хозяйств, ся элитным семеноводством зяйства
занимаю- и племенным животноводст- Респуб-
щихся вом, по налоговым платежам лики
элитным в бюджет по состоянию на Казахс-
семеновод- 1 января 2000 года, в тан,
ством и порядке, установленном Минис-
племенным Правительством Республики терство
животно- Казахстан финансов
водством, Респуб-
для пога- лики
шения от- Казахс-
сроченной тан
задолжен-
ности по
налоговым
платежам в
бюджет по
состоянию
на 1 янва-
ря 2000
года
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: финансовое оздоровление хозяйств, занятых элитным семеноводством и племенным животноводством.
Приложение 167
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 716
"Возмещение ставки вознаграждения (интереса)
по лизингу оборудования для предприятий
по переработке сельскохозяйственной продукции"
на 2003 год
1. Стоимость: 40 500 тысяч тенге (сорок миллионов пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: элиталық тұқым өсiрумен және асыл тұқымды мал шаруашылығымен айналысатын, аттестацияланған шаруашылықтарға қаржылық көмек көрсету арқылы элиталық тұқым шаруашылығын және асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 2003 жылдың 1 қаңтарындағы жағдайы бойынша белгiленген тәртiппен аттестацияланған элиталық тұқым өсiрумен және асыл тұқымды мал шаруашылығымен айналысатын, шаруашылықтардың бюджетке қарыздарын өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 714 2000 жылдың Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
1 қаңтарына касының Үкiметi бел. бойында Республика.
дейiнгi гiлеген тәртiпте 2000 сының Ауыл
жағдайы жылдың 1 қаңтарындағы шаруашылығы
бойынша жағдайы бойынша министрлігі
бюджетке бюджетке салық төлем.
салық дерi жөнiндегi элита. Қазақстан
төлемдерi лық тұқым өсiрумен Республика.
жөнiндегi және асыл тұқымды мал сының Қаржы
мерзiмi шаруашылығымен айна. министрлігі
ұзартылған лысатын, аттестация.
қарыздарын ланған шаруашылықтар.
төлеу үшін дың мерзiмi ұзартылған
элиталық қарыздарын өтеугe
тұқым өсi. қаражат бөлу
румен және
асыл тұқымды
мал шаруашы.
лығымен
айналысатын,
аттестация.
ланған ша.
руашылықтар.
ды субcидия.
лау
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: элиталық тұқым өсiрумен және асыл тұқымды мал шаруашылығымен айналысатын, аттестацияланған шаруашылықтарды қаржылай сауықтыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 167 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ауыл шаруашылық өнiмдерiн қайта
өңдейтiн кәсiпорындар үшiн жабдықтар лизингi бойынша
сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу" 716 республикалық
бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 40 500 мың теңге (қырық миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цели бюджетной программы: повышение конкурентоспособности продукции отечественных предприятий по переработке сельскохозяйственного сырья путем содействия снижению себестоимости, улучшения качества продукции, внедрения новых технологий и техники.
5. Задачи бюджетной программы: удешевление стоимости оборудования, передаваемого предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции, на сумму части вознаграждения (интереса), подлежащего уплате лизингополучателями и последующему возврату в республиканский бюджет.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 716 Возмещение Перечисление в республи- В те- Уполно-
ставки канский бюджет ответст- чение моченная
вознагрож- венным исполнителем года органи-
дения (ин- (уполномоченной организа- зация
тереса) по цией) вознаграждения
лизингу (интереса) по лизингу
оборудова- оборудования для пред-
ния для приятий по переработке
предприя- сельскохозяйственной
тий по продукции.
переработ- Возмещение ставки Минис-
ке сель- вознаграждения (интереса) терство
скохозяй- уполномоченной органи- сельско-
ственной зацией в соответствии с го хо-
продукции Правилами возмещения воз- зяйства
награждения, утверждаемы- Респуб-
ми Правительством лики
Республики Казахстан. Казахс-
тан,
Минис-
терство
финансов
Респуб-
лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: преодоление критической зависимости отечественной экономики от импорта, развитие производства и закупа сырья для предприятий перерабатывающей отрасли, насыщение внутреннего рынка высококачественными продуктами питания отечественного производства.
Приложение 168
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 717
"Субсидирование ставки вознаграждения (интереса)
по кредитам, выдаваемым банками второго уровня
предприятиям по переработке сельскохозяйственной
продукции на пополнение их оборотных средств"
на 2003 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: өзіндік құнды төмендетуге, өнiм сапасын жақсартуға, жаңа технология мен техниканы енгiзуге жәрдемдесу жолымен отандық ауыл шаруашылығы шикiзатын қайта өңдеу кәсiпорындары өнiмдерiнiң бәсекелестiкке қабiлеттiлiгiн жоғарылату.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: лизинг алушылармен төленетiн кәсiпорындардың сыйақы сомасына берiлетiн жабдықтардың құнын арзандату және кейiн оны республикалық бюджетке қайтару.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 716 Ауыл шаруа. Ауыл шаруашылығы Жыл Уәкiлеттi
шылық өнiм. өнiмдерiн қайта бойында орган
дерiн қайта өңдеу кәсiпорында.
өңдейтiн ры үшiн жабдықтардың
кәсiпорындар лизингiсi бойынша
үшiн жабдық. сыйақы мөлшерлемесiн
тар лизингi республикалық бюд.
бойынша жетке жауапты орын.
сыйақы даушы (уәкiлеттi
(мүдде) ұйым) аударады;
ставкасын
өтеу Қазақстан Республи. Қазақстан
касы Үкіметiнiң Республика.
қаулысымен бекiтi. сының Ауыл
летiн, сыйақы мөл. шаруашылығы
шерлемесiн қайтару министрлігі,
ережелерiне сәйкес Қазақстан
уәкiлеттi ұйым Республика.
сыйақы мөлшерлемесiн сының Қаржы
қайтарады министрлiгi
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: импортқа отандық экономиканың дағдарысты тәуелдiлiгiн еңсеру, қайта өңдеу саласындағы кәсiпорын үшiн шикiзаттарды өндiру мен сатып алуды дамыту, iшкi рынокты отандық өндiрiстiң жоғары сапалы өнiмдерiмен толтыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 168 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу
кәсiпорындарына қаражаттар айналымын толықтыру үшiн екiншi
сатыдағы банктер беретiн несиенi мөлшерлеме сыйақымен
субсидиялау" 717 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 395 000 тысяч тенге (триста девяносто пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цели бюджетной программы: восстановление и развитие переработки сельскохозяйственного сырья, преодоление технологического и технического отставания перерабатывающих предприятий; повышение конкурентоспособности продукции за счет снижения издержек производства и цен, повышения ее качества, расширения ассортимента; преодоление критической зависимости отечественной экономики от импорта, развитие производства и закупа сырья для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции, насыщение внутреннего рынка высококачественными животноводческими и растениеводческими продуктами отечественного производства; создание новых рабочих мест.
5. Задачи бюджетной программы: частичное удешевление суммы платежей, уплачиваемых предприятиями по переработке сельскохозяйственной продукции банкам по процентным ставкам кредитов, выдаваемых банками второго уровня на пополнение оборотных средств для производственных целей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
717 Субсидиро- Частичное возмещение бан- В те- Минис-
вание ковского вознаграждения чение терство
ставки по кредитам, выдаваемым года сельско-
вознагрож- банками второго уровня го хо-
дения (ин- предприятиям по перера- зяйства
тереса) по ботке сельскохозяйствен- Респуб-
кредитам, ной продукции на пополне- лики
выдаваемым ние оборотных средств для Казахс-
банками производственных целей в тан
второго соответствии с Правилами
уровня субсидирования ставки
предприя- вознаграждения по креди-
тиям по там, выдаваемых банками
переработ- второго уровня предприя-
ке сель- тиям по переработке
скохозяй- сельскохозяйственной
ственной продукции на пополнение
продукции их оборотных средств,
на попол- утверждаемыми Правитель-
нение их ством Республики
оборотных Казахстан.
средств
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 395 000 мың теңге (үш жүз тоқсан бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Ауыл шаруашылығы шикiзаттарын қайта өңдеудi қалпына келтiру және дамыту, артта қалған қайта өңдеу кәсiпорындарын технологиялық және техникалық жағынан қалпына келтiру. Өнiмдердің бәсекеге қабiлеттілiгiн өндiрiс шығындарын және бағаны төмендету арқылы арттыру, олардың сапасын жоғарылату ассортиментiн көбейту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 2 сатыдағы банктердiң, қайта өңдеу кәсiпорындарына қаражаттар айналымын толтыру мақсатында берiлетiн несиелердiң төлем ақыларын iшiнара арзандату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 717 Ауыл шаруа. 2 сатыдағы банктер. Жыл Қазақстан
шылығы дiң, қайта өңдеу бойында Республика.
өнімдерiн кәсiпорындарына қа. сының Ауыл
қайта өңдеу ражаттар айналымын шаруашылығы
кәсiпорын. толтыру мақсатында министрлігі
дарына қара. берiлетiн несиелер.
жаттар айна. дің төлем ақыларын
лымын толық. Қазақстан Республи.
тыру үшiн касы Yкiметiнің
екiншi саты. "Ауыл шаруашылығы
дағы банктер өнімдерiн қайта
беретiн не. өңдеу кәсiпорында.
сиенi мөл. рына қаражаттар
шерлеме сый. айналымын толықтыру
ақымен суб. үшiн екiншi сатыдағы
сидиялау. банктер беретiн
несиенi мөлшерлеме
сыйақымен субсидиялау"
ережесiне сәйкес
iшiнара орнын толтыру
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: увеличение доли переработки сельскохозяйственного сырья отечественного производства, пополнение оборотных средств предприятий перерабатывающей отрасли, насыщение внутреннего рынка высококачественными продуктами питания отечественного производства.
Приложение 169
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 718
"Разработка технико-экономической и
проектно-сметной документации и проведение
госэкспертизы на реконструкцию особо аварийных
участков межхозяйственных каналов
и гидромелиоративных сооружений" на 2003 год
1. Стоимость: 250 000 тысяч тенге (двести пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение эффективности сельскохозяйственного производства, рациональное использование водных ресурсов.
5. Задачи бюджетной программы: уменьшение потерь поливной воды, повышение коэффициента полезного действия оросительных систем и содействие решению социальных проблем села.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 718 Разработка Разработка технико-эконо- В те- Минис-
технико- мических обоснований, чение терство
экономи- проектно-сметной докумен- года сельско-
ческой и тации и проведение госу- го хо-
проектно- дарственной экспертизы на зяйства
сметной реконструкцию особо Респуб-
документа- аварийных участков лики
ции и про- межхозяйственных каналов, Казахс-
ведение водозаборных узлов, тан
госэкспер- водорегулирующих сооруже-
тизы на ний, водомерных постов.
реконст-
рукцию
особо ава-
рийных
участков
межхозяй-
ственных
каналов и
гидроме-
лиоратив-
ных соору-
жений
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: отандық өндiрiстiң ауыл шаруашылығы импортқа тәуелсiздiгiн, қайта өңдеу үлесiн ұлғайту, қайта өңдеу саласы кәсіпорындарының айналым қаражаттарын толықтыру, iшкі рынокты жоғары сапалы отандық өндiрiстiң тамақ өнімдерiмен толтыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 169 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Техникалық-экономикалық және
жобалық-сметалық құжаттамалар және шаруашылық аралық
каналдарда айрықша авариялық телiмдердi және
гидромелиоративтiк құрылыстарды қайта жаңғыртуда
мемлекеттік сараптамалар өткiзу"
718 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 250 000 мың теңге (екi жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң тиiмдiлiгiн арттыру, су ресурстарын ұтымды пайдалану.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: суаратын суды ысыраптауын төмендету, суару-суландыру жүйелерiндегi пайдалы әрекеттiң коэффициентiн көтеру және ауылдың әлеуметтiк мәселелерiн шешуге жәрдемдесу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 718 техникалық- Техникалық-экономи. Жыл Қазақстан
экономикалық калық негiздеменi, бойында Республика.
және жобалы- жобалы-сметалық сының Ауыл
сметалық құ. құжаттаманы әзiрлеу шаруашылығы
жаттамаларды және айрықша авария. министрлігі
әзiрлеу және лық телiмдердi
шаруашылық қайта жаңғыртуға
аралық канал. мемлекеттiк сарап.
дарда айрықша тама өткiзу:
авариялық Шаруашылық аралық
телiмдердi каналдар; бас тоған.
және гидроме. дық түйiндер; су
лиоративтiк реттеуiш құрылыстар.
құрылыстарды
қайта жаңғыр.
туда мемлекет.
тiк caраптама.
лар өткiзу
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: наличие технико-экономических обоснований, проектно-сметной документации и заключений государственных экспертиз на реконструкцию особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений по перечню, определенному уполномоченным органом.
Приложение 170
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 722
"Разработка технической документации и опытных
образцов сельскохозяйственных машин,
комплектующих и узлов" на 2003 год
1. Стоимость: 250 000 тысяч тенге (двести пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2000 года N 1347 "Об утверждении Программы развития машиностроительного комплекса Республики Казахстан на 2000-2003 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение эффективности сельскохозяйственного производства.
5. Задачи бюджетной программы: конструирование современных высокоэффективных сельскохозяйственных машин; усовершенствование существующих сельскохозяйственных машин; разработка конструкторской и технологической документации; организация производства опытной партии разработки; подготовка документации для серийного производства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 722 Разработка Оплата услуг по разработ- В те- Минис-
техничес- ке конструкторской и чение терство
кой доку- технологической докумен- года сельско-
ментации и тации, изготовлению опыт- го хо-
опытных ного образца, проведению зяйства
образцов испытаний и получению Респуб-
сельскохо- сертификата: лики
зяйствен- 1) самопередвижной Казахс-
ных машин, очиститель семян тан
комплек- зерновых
тующих и 2) колесные пропашные
узлов тракторы класса до 3,0
т.с.;

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: техникалық-экономикалық негiздеменi, жобалы-сметалық құжаттаманың бар болуы және уәкiлеттi орган анықтаған тiзбе бойынша шаруашылық аралық каналдарда айрықша авариялық телімдерді және гидромелиоративтiк құрылыстарды қайта жаңғыртуда мемлекеттiк сараптаманың қорытындысы.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 170 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ауыл шаруашылық машиналарының,
жинақтаушылардың және тораптарының техникалық
құжаттамасын және тәжiрибелiк үлгілерiн әзiрлеу"
722 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 250 000 мың теңге (екi жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының 2000-2003 жылдарға арналған Машиналар жасау кешенiн дамыту бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 қыркүйектегi N 1347 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң тиiмдiлiгін арттыру қамтамасыз ету үшiн.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
- қазiргi заманғы тиiмдiлiгi жоғарғы машиналарды құрастыру;
- бар ауыл шаруашылық машиналарын жетiлдiру;
- конструкторлық және техникалық құжаттамалар әзiрлеу;
- әзiрленiмнiң тәжірибелiк партиясын шығаруды ұйымдастыру;
- сериялық өндiрiс үшiн құжаттамалар дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 722 Ауыл шаруа. Конструкторлық және Жыл Қазақстан
шылық маши. техникалық құжатта. бойында Республика.
наларының, малар әзiрлеу, сының Ауыл
жинақтаушы. тәжiрибелiк үлгілерді шаруашылығы
лардың және дайындау, сынақты министрлігі
тораптарының жүргiзу және серти.
техникалық фикат алу бойынша
құжаттамасын қызметтің төлемi:
және тәжiри. 1) өздігінен жылжитын
белiк үлгi. астық тұқымдарын
лерiн әзiр. тазалағыш;
леу 2) 3,0 тонна күшке
дейiнгi доңғалақты
жер жыртатын трактор;

3) сеялки стержневые с
центральновысевающей
системой;
4) универсальные почво-
обрабатывающие орудия;
5) опрыскиватели типа
УМО;
6) прицепные валковые
широкозахватные жатки
для спаренных валков;
7) комплектующие и узлы к
сельскохозяйственной
технике;
8) сельскохозяйственная
машина для возделывания
винограда (машина почво-
обрабатывающая виноград-
никовая с набором сменных
рабочих органов, плуг
рыхлитель виноградный
навесной с приспособле-
нием);
9) жатка для уборки
подсолнечника.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 декабря 2003 г. N 150ал .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: формирование комплекса сельскохозяйственной техники, удовлетворяющего внутренние потребности республики, конкурентоспособного на внешнем рынке; разработка и производство высокоэффективной конкурентоспособной сельскохозяйственной машиностроительной продукции; снижение экономической зависимости республики от импорта; развитие научно-технического потенциала; создание новых рабочих мест.
Приложение 171
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 723
"Содержание особо охраняемых природных
территорий" на 2003 год
1. Стоимость: 645 624 тысячи тенге (шестьсот сорок пять миллионов шестьсот двадцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 73 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об особо охраняемых природных территориях", постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2002 года N 1239 "Некоторые вопросы Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: охрана государственного природно-заповедного фонда Республики Казахстан и рациональное использование особо охраняемых природных территорий, восстановление нарушенных природных и историко-культурных комплексов и объектов.
5. Задачи бюджетной программы: охрана естественных экосистем, уникальных природных комплексов и других объектов природного наследия; разработка и внедрение научных методов сохранения природных комплексов; организация экологического просвещения населения в области особо охраняемых природных территорий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

3) орталық себу
жүйесi бар аңыздық
сепкiштер;
4) универсалды
топырақ өңдегіш құрал;
5) УККБ типтi бүрiк.
кiштер;
6) дымқыл дестелер
үшiн кеңалымды
дестелiк тiркемелi
жаткалар;
7) жиынтықтаушы ауыл
шаруашылығы техникасы
және тораптар;
8) жүзiмдi өңдейтiн
ауыл шаруашылығы
машинасы (жұмысорган.
дарынан тұқымдар
жинайтын топырақты
өңдейтiн жүзімдік
машина, жүзімдікті
қопсытушы соқа);
9) күнбағысты жинайтын
дестелегiш. <*>
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.23. N 150aл қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: сыртқы рыноктарда бәсекеге жарамды, республиканың iшкi сұраныстарын қанағаттандыратын ауыл шаруашылығы техникаларының кешенiн қалыптастыру; республиканың импортқа экономикалық тәуелдiлiгiн төмендету; ғылыми-техникалық әлеуетiн дамыту; жаңа жұмыс орнын құру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 171 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды
қорғау" 723 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 645 624 мың теңге (алты жүз қырық бес миллион алты жүз жиырма төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi Заңының 73-бабы , "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi орман және аң шаруашылығы комитетiнің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 22 қарашадағы N 1239 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының мемлекеттiк табиғи қорықтық қорын қорғау, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ұтымды пайдалану, бұзылған табиғи және тарихи-мәдени кешендер мен объектiлердi қалпына келтiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: табиғи экожүйелердi, бiрегей оларды табиғи кешендердi қорғау сақтаудың ғылыми жолдарын әзiрлеп енгiзу, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды жергiлiктi халыққа экологиялық насихаттауды ұйымдастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 723 Содержание
особо
охраняемых
природных
территорий
030 Особо Содержание 6 государст- В те- Комитет
охраняемые венных национальных при- чение лесного
природные родных парков "Кокшетау", года и охот-
территории "Алтын-Эмель", "Карка- ничьего
ралинский", "Иле-Алатау- хозяй-
ский", "Баянаульский", ства
"Катон-Карагайский", 2 Минис-
природных резерватов: терства
"Семей-Орманы", "Ертис- сельско-
Орманы", 9 государст- го хо-
венных природных запо- зяйства
ведников: Алакольский, Респуб-
Алматинский, Аксу- лики
Джабаглинский, Барса- Казахс-
кельмесский, Западно- тан
Алтайский, Кургальд-
жинский, Маркакольский,
Наурзумский, Устюртский,
численностью 1645 единиц.
Противопожарные мероприя-
тия.
Ликвидация очагов вреди-
телей и болезней леса на
площади 68704 тысячи
гектаров.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сохранение биологического разнообразия и естественных экологических систем, обеспечение рационального использования особо охраняемых природных территорий.
Приложение 172
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 724
"Леса Казахстана" на 2003 год
1. Стоимость: 917 624 тысячи тенге (девятьсот семнадцать миллионов шестьсот двадцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 61_ , 63_ , 70_ , 71_ Лесного Кодекса Республики Казахстан; статья 43 Закона Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"; статья 8 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; статья 29 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об особо охраняемых природных территориях"; Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574 "О государственной программе социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 августа 1995 года N 1153 "Об утверждении Порядка государственного учета животных и ведение государственного кадастра животного мира на территории Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 1998 года N 573 "Об утверждении Перечня видов беспозвоночных животных для занесения в Красную книгу Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года N 1271 "Об обеспечении пожарной безопасности в лесах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 января 2002 года N 17 "Об утверждении Отраслевой программы создания зеленой зоны города Астаны на 2002-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2002 года N 1239 "Некоторые вопросы Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 723 Ерекше қор.
ғалатын та.
биғи аумақ.
тарды ұстау
030 Ерекше қор. 6 мемлекеттiк ұлттық Жыл Қазақстан
ғалатын та. табиғи парктерiн: бойында Республика.
биғи аумақ. "Көкшетау", "Алтын- сының Ауыл
тар емел", "Қарқаралы", шаруашылығы
"Iле-Алатау", "Баян. министрлігі
ауыл", "Қатон-Қарағай",
2 табиғи резерватор.
ларын: "Семей Орманы",
"Ертiс Орманы", 9
мемлекеттiк табиғи
қорықтарын: Алакөл,
Алматы, Ақсу-Жабағылы,
Барсакелмес, Науырзым,
Үстiрт-жалпы саны
1645 бiрлiгiн ұстау;
Өртке қарсы шаралар;
68704 мың га алаңда
орман зиянкестерi мен
аурулар ошақтарын жою.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Табиғи экологиялық жүйелердi және биологиялық әртүрлiлiктi сақтау, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 172 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Қазақстан ормандары"
724 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 917 624,0 (тоғыз жүз он жетi миллион алты жүз жиырма төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы орман кодексiнiң 61, 63, 70, 71-баптары ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 1993 жылғы 21 қазандағы Заңының бабы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қоршаған ортаны қорғау туралы" 1997 жылғы 15 шiлдедегi Заңының 8-бабы ; "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы 1997 жылғы 15 шiлдедегi Заңының 29-бабы ; "Астана қаласының 2005 жылғы мерзiмге арналған "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" әлеуметтiк-экономикалық мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 19 наурыздағы N 574 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы аумағында жануарларды есепке алу тәртiбiн бекiту және жануарлар дүниесiнiң Мемлекеттiк кадастрын жүргiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 21 тамыздағы N 1153 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасының Қызыл кiтабына енгiзу үшiн омыртқасыз жануарлар түрлерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" 1998 жылғы 19 маусымдағы N 573 қаулысы ; "Ормандардағы өрт қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 қыркүйектегi N 1271 қаулысы ; "Астана қаласының жасыл аймағын құрудың 2002-2010 жылдарға арналған салалық бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 10 қаңтардағы N 17 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 22 қарашадағы N 1239 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение условий для повышения экологического и ресурсного потенциала лесов, рационального и неистощительного использования лесных ресурсов, их охраны защиты и воспроизводства.
5. Задачи бюджетной программы: определение посевных качеств лесных семян, степень их энтомологической и фитопатологической зараженности, организация работ по формированию постоянной лесосеменной базы;
охрана и защита лесов, лесовосстановление и лесоразведение;
создание санитарно-защитной зеленой зоны г. Астаны;
обеспечение авиационной охраны лесов;
обеспечение эффективного ведения лесного и охотничьего хозяйства на основе материалов проектных изыскательских работ и лесоохотоустройства;
получение посадочного материала с улучшенными качествами;
ведение государственного учета и кадастра лесов и биоресурсов;
обеспечение научно-методическими разработками лесного, рыбного и охотничьего хозяйства и особо охраняемых природных территорий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
724 Леса
Казахстана
1 030 Казахское Содержание учреждения со В те- Комитет
государст- штатной численностью 28 чение лесного
венное человек для обеспечения года и охот-
республи- проведения экспертизы ничьего
канское семян на посевные качест- хозяй-
лесосемен- ва, энтомологической и ства
ное учреж- фитопатологической Минис-
дение зараженности, сбора све- терства
дений и подготовки инфор- сельско-
мации по прогнозу очагов го хо-
вредителей и болезней зяйства
леса. Респуб-
лики
Казахс-
тан
2 031 Сандыктау- Содержание учреждения со В те- Комиет
ское учеб- штатной численностью 39 чение лесного
но-произ- единиц. года и охот-
водствен- Проведение мероприятий по ничьего
ное лесное предупреждению лесных хозяй-
хозяйство пожаров, их обнаружению и ства
ликвидации. Минис-
Воспроизводство лесов. терства
Охрана леса от незаконных сельско-
порубок, повреждений, го хо-
хищений; обеспечение зяйства
соблюдения природопользо- Респуб-
вателями правил охоты; лики
организация учебных Казахс-
практик. тан

3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ормандардың экологиялық және ресурстық әлеуетiн көтеру үшiн, орман ресурстарын ұтымды және таусылмайтындай етiп пайдалану үшiн, оларды қорғау, күзету мен ұдайы өсiру үшiн жағдайды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: орман тұқымдарының себiлу сапасын, олардың энтомологиялық және фитопатологиялық жұқпалылығының дәрежесiн белгілеу, тұрақты ағаш тұқымы базасын қалыптастыру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; орманды қорғау және күзету, орманды қалпына келтiру және ағаш өсiру; Астана қаласының санитарлық-қорғау жасыл аймағын құру; ормандардың авиациямен қорғалуын қамтамасыз ету; жобалау-iздестiру жұмыстарының және орман аңшылық құрылғы материалдары негiзiнде орман және аңшылық шаруашылығын тиiмдi жүргiзудi қамтамасыз ету; екпе ағаш көшеттерi материалдарын жақсартылған сапамен алу; орман мен биоресурстарды мемлекеттiк есепке алуды және кадастрын жүргiзу; орман, балық және аңшылық шаруашылығын және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ғылыми-әдiстемелiк әзiрлемелермен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
724 Қазақстан
ормандары
1 030 Қазақ мем. Штат саны 28 адам Жыл Қазақстан
лекеттiк мекеменi тұқымның бойында Республикасы
республика. себу сапасына, Ауыл шаруа.
лық ағаш энтомологиялық және шылығы мини.
тұқымы фитопатологиялық стрлігінің
мекемесi жұқпалылығына сарап. Орман және
тама жүргiзудi қам. аңшылық
тамасыз ету үшiн, шаруашылығы
орман зиянкестерi комитеті
мен аурулары ошағы.
ның болжамдары
бойынша мәлiметтердi
жинау мен ақпаратты
дайындау үшiн ұстау.
2 031 Сандықтау Штат саны 39 адам Жыл Қазақстан
оқу-өндi. мекеменi ұстау. бойында Республикасы
рiстiк Орман өрттерiнiң Ауыл шаруа.
орман ша. алдын алу, оларды шылығы мини.
руашылығы айқындау мен жою стрлігінің
бойынша шараларды Орман және
жүргiзу. аңшылық
Ағаш өсiру. шаруашылығы
Орманды заңсыз кесу. комитеті
ден, зақымдаудан,
тонаудан қорғау;
табиғат пайдаланушы.
лардың аңшылық
жүргiзу ережелерiн
орындауын қамтамасыз
етуге; оқу практика.
ларын ұйымдастыру.

3 032 Санитарно- Проектно-изыскательские В те- Комитет
защитная работы - 8 тысяч. га; чение лесного
зеленая Экспертиза проектов; года и охот-
зона горо- Возмещение убытков земле ничьего
да Астаны пользователям; хозяй-
Авторский надзор; ства
Создание питомника - 100 Минис-
га; терства
Отвод земельных участков сельско-
- 4 тысяч. га; го хо-
Выращивание и приобретение зяйства
посадочного материала - Респуб-
7,8 млн. единиц; лики
Уход за лесопосадками - Казахс-
3,2 тысяч га; тан
Агротехнический уход за
почвой - 15,2 тысяч. га;
Подготовка почвы под
посадки - 4,7 тысяч. га;
Районирование быстрорас-
тущих древесных пород -
0,5 млн. тенге;
Посадка лесокультур - 4,5
тысяч. га;
Передача лесонасаждений
на баланс акима города
Астаны - 2,5 тысяч. га;
Приобретение техники и
запчастей, охрана лесопо-
садок - 15,2 тысяч. га.
4 033 Авиаохрана Подготовительные работы к В те- Комитет
леса пожароопасному сезону. чение лесного
Налет 1810 часов. года и охот-
Авиапатрулирование и ничьего
аэровизуальные лесопато- хозяй-
логические наблюдения на ства
площади 5495 тысяч. га. Минис-
Обнаружение поврежденных терства
насаждений, учет этих сельско-
насаждений и надзор за их го хо-
состоянием. зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
5 034 Лесоохото- Проведение комплекса В те- Комитет
устройство лесоохотоустроительных чение лесного
и лесохо- работ, направленных на года и охот-
зяйствен- получение проектов ничьего
ное проек- организационно-хозяйст- хозяй-
тирование венных планов ведения ства
лесного и охотничьего Минис-
хозяйства: терства
подготовительные работы сельско-
на площади 592,5 тысяч. га го хо-
(Восточно-Казахстанская зяйства
область); Респуб-
камеральные работы на лики
площади 2063,4 тыс.га Казахс-
(Северо-Казахстанская, тан
Жамбылская, Южно-Казахс-
танкая области);
Лесоохотустроительные
работы 621,9 тысяч. га
(Северо-Казахстанская,
Атырауская, Павлодарская,
Акмолинская области);
Проектно-изыскательские
работы для восстановления
ленточных боров на площади
8 тысяч. га (Павлодарская,
Восточно-Казахстанская
области).
6 035 Селекция и Создание испытательных В те- Комитет
сортоиспы- культур, клоновых архи- чение лесного
тание дре- вов, лесосеменных года и охот-
весно-кус- плантаций с целью получе- ничьего
тарниковых ния посадочного материала хозяй-
пород с улучшенными качествами: ства
сосны, ели, саксаула, Минис-
березы, тополя. терства
Отбор плюсовых деревьев. сельско-
го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
7 036 Государст- Учет численности сайги. В те- Комитет
венный Учет и кадастр животного чение лесного
учет и мира Восточно-Казахстан- года и охот-
кадастр ской, Западно-Казахстан- ничьего
лесов и ской, Карагандинской хозяй-
биоресур- областей. ства
сов Минис-
терства
сельско-
го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
Оценка состояния рыбных Минис-
ресурсов водоемов (озеро терство
Балхаш и дельта реки Или, сельско-
Капчагайское водохранили- го хо-
ще, Шардаринское водохра- зяйства
нилище (малое море), Респуб-
Бухтарминское и Шульбин- лики
ское водохранилища, Казахс-
Алакульская система озер, тан
Каспийское море).
Единовременный учет
лесного фонда Республики
Казахстан.
Составление тематических
карт.
Обработка учетного
материала.
-------------------------------------------------------------------

3 032 Астана қа. Жобалық-iзденiс жұ. жыл Қазақстан
ласының мыстары - 8 мың га.; бойында Республикасы
санитарлық Жобаларды сараптау; Ауыл шаруа.
қорғау Жер пайдаланушыларға шылығы мини.
жасыл шығынды өтеу; стрлігінің
аймағы Авторлық қадағалау; Орман және
Жер учаскелерiн бел. аңшылық
гiлеу - 4,0 мың га; шаруашылығы
Екпе көшеттерiн комитеті
өсiру және алу -
4,8 мың га;
Ағаш егу алқабын
Астана қалалық
әкiмшiлiк балансына
беру - 2,5 мың га;
Техникалар және
қосалқы бөлшектер
сатып алу, ағаш
отырғызу алқабын
қорғау - 15,2 мың
га.;
Ағаш екпелер күтiп-
баптау - 3,2 мың га;
Топырақты агротех.
никалық күтiп-баптау
- 15,2 мың га;
Топырақты 2003 жылғы
екпе көшеттерiне
дайындау - 4,7 мың
га;
Жылдам өсетiн сүрек
тұқымдыларды аудан.
дастыру 2003 жылға
- 0,5 млн теңге;
Орман дақылдарын
отырғызу 2003 жылы
- 2,5 мың га;
Ағаш екпелерiн 2003
жылға қала әкiмiнiң
балансына беру - 2,3
мың га.;
Техника мен қосалқы
бөлшектердi алу.
4 033 Орманды Өрт қаупi бар маусымға Жыл Қазақстан
авиациямен дайындық. Ұшу сағатта. бойында Республика.
қорғау ры - 1810. Авиациямен сы Ауыл
аралау және әуеден шаруашылығы
көрiнетiн орман пато. министрлі.
логиялық бақылауды гінің Орман
5495 мың га ауданда және аңшы.
жүргізу. лық шаруа.
Зақымдалған екпелердi шылығы
айқындау, осы екпелер. комитеті
дi есепке алу және
олардың жағдайына
бақылауды жүргiзу.
5 034 Орман-аң. Орман және аңшылық жыл Қазақстан
шылық көр. шаруашылығын жүргізу. бойында Республикасы
кейту және дiң ұйымдастыру-шаруа. Ауыл шаруа.
орман ша. шылық жоспарлардың шылығы мини.
руашылығын жобасын алуға бағыт. стрлігінің
жобалау талған орман-аңшылық Орман және
жұмыстарының кешенiн аңшылық
жүргiзу: дайындық шаруашылығы
жұмыстары 592,5 мың комитеті
га алаңда (Шығыс
Қазақстан облысы);
Камералық жұмыстар -
2063,4 мың ға алаңда
(Солтүстiк Қазақстан,
Жамбыл, Оңтүстік
Қазақстан облыстары);
Орман орналастыру
жұмыстары 621,9 мың
ға (Солтүстiк Қазақ.
стан, Атырау, Павлодар,
Ақмола облыстары);
Жобалық-iзденiс жұмыс.
тары қарағайлы орманды
қалпына келтiру үшiн
(Павлодар, Шығыс
Қазақстан облыстары)
6 035 Сүрек-бұта Сыналатын дақылдарды, жыл Қазақстан
тұқымдыларын клондық архивтердi, бойында Республикасы
сұрыптау ағаш тұқымы плантация. Ауыл шаруа.
және iрiктеп ларын жақсартылған шылығы мини.
сынау екпе сапасы бар екпе стрлігінің
көшеттерi материалда. Орман және
рын алу мақсатымен аңшылық
құру: шырша, сексеуіл, шаруашылығы
қайың және терек. комитеті
Қосынды ағаштарды
терiп алу.
7 036 Ормандар мен Киiктiң санын есепке жыл Қазақстан
биоресурс. алу бойында Республикасы
тардың мем. Шығыс Қазақстан, Ауыл шаруа.
лекеттiк Батыс Қазақстан, шылығы мини.
есебi мен Қарағанды облыстарының стрлігінің
кадастры жануарларын есепке Орман, балық
алу және олардың және аңшылық
кадастры шаруашылығы
Су тоғандарының комитеті
(Балқаш көлi, Iле Қазақстан
өзенiнiң атырауы, Республикасы
Қапшағай су қоймасы, Ауыл шаруа.
Шардара су қоймасы, шылығы
Арал (Кiшi) теңiзi, министрлігі
Бұқтырма және Шульба
су қоймасы, Алакөл
көлдерiнiң жүйесi,
Каспий теңiзi) балық
ресурстары жағдайына
баға беру;
Қазақстан Республи.
касының орман қорын
бiр жолғы есепке алу;
Тақырып бойынша
карталар құрастыру;
Орман және аңшылық
шаруашылығы саласын.
дағы есеп материал.
дарын өңдеу.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
обеспечение лесохозяйственных работ семенами требуемых кондиций, прогноз фитосанитарного состояния лесов, создание санитарно-защитной зеленой зоны г. Астаны, сохранение устойчивости окружающей среды, приумножение санитарно-гигиенической роли леса, образование комфортного микроклимата, улучшение мест обитания диких животных и птиц, приумножение их численности, улучшение экологии и микроклимата прилегающей территории г. Астаны, создание обширной зоны для отдыха населения;
своевременное обнаружение и ликвидация с помощью авиапатрулирования возникающих лесных пожаров, недопущение перехода их в крупные лесные пожары, обнаружение поврежденных насаждений;
учет этих насаждений и надзор за их состоянием, авиаобработки леса средствами защиты от вредителей и болезней;
обеспечение рационального ведения лесного и охотничьего хозяйства, лесных пользований, воспроизводства лесных ресурсов, проведение научно-технической политики в лесном хозяйстве на основе лесоустроительных и проектно-изыскательских работ;
получение посадочного материала с улучшенными качествами;
государственный кадастр лесов и охотничьих видов животных, отчет о численности сайгаков, оценка состояния рыбных ресурсов;
обеспечение научно-методическими разработками лесного, рыбного и охотничьего хозяйства и особо охраняемых природных территорий.
Приложение 173
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 725
"Охрана и воспроизводство биоресурсов"
на 2003 год
1. Стоимость: 141 215 тысяч тенге (сто сорок один миллион двести пятнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансирования государственных мероприятий"; статья 43 Закона Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: пополнение промысловых запасов рыб в водоемах Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: воспроизводство рыбных ресурсов (молоди рыб).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер: ағаш тұқымының бағы жұмыстарын нормаға сәйкес тұқымдармен қамтамасыз ету, ормандардың фито-санитарлық жағдайын болжамдау; орманды қалпына келтiру мен ағаш өсiрудi қамтамасыз ету, Астана қаласының санитарлық қорғанышты жасыл аймағын құру, қоршаған ортаның тұрақтылығын сақтау, орманның санитарлық-гигиеналық рөлiн көбейту, қолайлы микроклиматты жасау, жабайы жануарлар мен құстардың мекендейтiн жерлерiн жақсарту, олардың санын көбейту, Астана қаласы маңындағы аумақтың экологиясы мен микроклиматын жақсарту, халықтың демалуы үшiн кең аймақты құру; олардың санитарлық жағдайын жақсарту, орман өрттерінің алдын алу, шыққан орман өрттерiнiң iрi өртке ауысына жол бермеу, зақымдалған екпелердi белгiлеу, осы екпелердi есепке алу және олардың жағдайын қадағалау, орман және аңшылық шаруашылығын, орман пайдалануды, ұдайы өсiрудi, ормандарды күзету мен қорғауды ұтымды жүргізуді қамтамасыз ету, мақсатпен орман орналастыру және жобалау-iзденiс жұмыстары; сапалы екпе материалдарын алу; орман және аңшылық жануарларының мемлекеттiк есепке алынуы және кадастры, киiктiң санын есепке алу, балық ресурстарының жағдайын бағалау; орман, балық және аңшылық шаруашылығы мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ғылыми-әдістемелік әзірлемелермен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 173 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Биоресурстарды қорғау және жаңғырту"
725 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 141 215 мың теңге (жүз қырық бiр миллион екі жүз он бес мың мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Агроөнеркәсiп кешенiнiң салаларын несиелеу және мемлекеттiк мекемелердi қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуiрдегi Заңының 4-бабы ; "Жануарлар дүниесiн қорғау, жаңғырту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қазандағы Заңының 43-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы су қоймаларында балық кәсiпшiлiктерiнiң запастарын толықтыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: балық ресурстарын (тұқымдық жас балықтарды) ұдайы жаңғырту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 725 Охрана и
воспроиз-
водство
биоресур-
сов
030 Воспроиз- Воспроизводство молоди В те- Минис-
водство ценных видов рыб (молодь чение терство
рыбных осетровых рыб - 6 млн. года сельско-
запасов штук; молодь карпа, го хо-
(молоди сиговых и растительнояд- зяйства
рыб) ных: - 70 млн. штук) Респуб-
лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выпуск в водоем молоди рыб, осетровых 6 млн. штук; карпа, сиговых и растительноядных 70 млн. штук.
Приложение 174
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 726
"Сохранение и восстановление имущества, находящегося
в республиканской собственности, по объектам
водоснабжения" на 2003 год
1. Стоимость: 111 164 тысячи тенге (сто одиннадцать миллионов сто шестьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 1999 года N 1691 "О тарифной политике"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года".
3. Источники финансирования программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение населения Северо-Казахстанской и Костанайской областей качественной питьевой водой.
5. Задачи бюджетной программы: сохранение и восстановление имущества, находящегося в республиканской собственности, по объектам водоснабжения для стабильного водообеспечения указанных областей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 725 Биоресурс.
тарды қорғау
және жаңғырту
030 Балық қор. Балықтардың бағалы Жыл Қазақстан
ларын (тұ. түрлерінің тұқымда. бойында Республика.
қымдық жас рын (бекiре балық. сының Ауыл
балықтарды) тарды) ұдайы балық. шаруашылығы
ұдайы жаң. тардың - 6 млн. министрлігі
ғырту дана; карп, сиг және
улы өсiмдiкпен
қоректенетiндер
тұқымдастарының - 70
млн. дана) өсiрiп,
жаңғырту.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: су қоймаларында балықтардың бағалы түрлерiнiң тұқымдарын (бекiре тұқымдас балықтардың - 6 млн. дана; карп, сиг және улы өсiмдiкпен қоректенетiндер тұқымдастарының - 70 млн. дана) ecipілу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 174 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Сумен жабдықтау объектiлерi бойынша
республикалық меншiкке жататын мүлiктердi сақтау және
қалпына келтiру" 726 республикалық бюджеттiк
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 111 164 мың теңге (жүз он бiр миллион жүз алпыс төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Тариф саясаты туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 қарашадағы N 1691 қаулысы ; "2010 жылға дейiн Қазақстан Республикасында экономика су секторы мен су шаруашылығы саясатын дамытудың тұжырымдамасын қолдау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Солтүстiк Қазақстан және Қостанай облыстарының халқын сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: аталған облыстарды сумен тұрақты қамтамасыз ету үшiн сумен жабдықтау объектілерi бойынша республикалық меншiкке жататын мүлiктердi сақтау және қалпына келтiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------

1 726 Сохранение
и восста-
новление
имущества,
находяще-
гося в
республи-
канской
собствен-
ности, по
объектам
водоснаб-
жения
030 Сохранение Оплата услуг по выполне- В те- Комитет
и восста- нию мероприятий, направ- чение по вод-
новление ленных на сохранение и года ным ре-
имущества, восстановление имущества, сурсам
находяще- находящегося в республи- Минис-
гося на канской собственности, по терства
балансе объектам водоснабжения. сельско-
РГП "Есил го хо-
су" по зяйства
групповым РК
водопро-
водам
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сохранение и восстановление имущества, находящегося в республиканской собственности, по объектам водоснабжения для стабильного водообеспечения населения Северо-Казахстанской и Костанайской областей.
Приложение 175
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 727
"Государственные кадастры природных ресурсов"
на 2003 год
1. Стоимость: 10000 тысяч тенге (десять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 115 Водного Кодекса Республики Казахстан от 31 марта 1993 года; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 января 1995 года N 75 "Об утверждении Порядка ведения государственного водного кадастра"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 1999 года N 185 "О создании республиканских государственных предприятий "Казгидромет", "Казавиамет".
3. Источники финансирования программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отраслей экономики соответствующей информацией о водных объектах, водных ресурсах, режиме и качестве использования вод.
5. Задачи бюджетной программы: ведение водного кадастра, систематизация и формирование информационной базы по состоянию, использованию и охране вод.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------

1 726 Сумен жаб.
дықтау объ.
ектiлерi
бойынша
республика.
лық меншiк.
ке жататын
мүлiктердi
сақтау және
қалпына
келтiру.
030 Топтық су Сумен жабдықтау Жыл Қазақстан
құбырлары объектiлерi бойынша бойында Республикасы
бойынша республикалық мен. Ауыл
"Есiл су" шiкке жататын мүлiк. шаруашылығы
РМК балан. тердi сақтауға және министрлігі.
сына жата. қалпына келтiруге нің Су ресур.
тын мүлiк. бағытталған iс-шара. стары жөнін.
тердi сақ. ларды орындау жөнiн. дегі комитеті
тау және дегi қызметке ақы
қалпына төлеу.
келтiру
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелері: Солтүстiк Қазақстан және Қостанай облыстарының халқын сапалы ауыз сумен тұрақты қамтамасыз ету үшiн сумен жабдықтау объектiлерi бойынша республикалық меншiкке жататын мүлiктердi сақтау және қалпына келтiру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 175 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Табиғи ресурстардың мемлекеттiк
кадастры" 727 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10 000 мың теңге (он миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 31 наурыздағы Су кодексiнiң 115-бабы ; "Мемлекеттiк су кадастрын жүргiзудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 24 қаңтардағы N 75 қаулысы ; "Қазгидромет", "Қазавиамет" республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 2 наурыздағы N 185 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: экономика салаларын су объектiлерi, су ресурстары, режимi, суларды пайдалану сапасы туралы тиiстi ақпараттармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: су кадастрын жүргiзу, жүйелеу, жай-күйi, пайдаланылуы және қорғалуы жөнiндегi ақпараттық базаны қалыптастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------

1 727 Государст-
венные
кадастры
природных
ресурсов
030 Составле- Сбор, обработка, обобще- В те- Комитет
ние ние и внесение в базу чение по вод-
государст- данных информации о сос- года ным ре-
венного тоянии ресурсов поверх- сурсам
водного ностных вод с данными по Минис-
кадастра расходу, уровню, темпе- терства
ратуре и химическому сельско-
составу воды с подготов- го хо-
кой следующих материалов: зяйства
- справочно-информацион- РК
ный Бюллетень (каталог)
рек, каналов, озер и
водохранилищ;
- ежегодные данные о
режиме и ресурсах
поверхностных вод суши;
- многолетние данные о
режиме и ресурсах
поверхностных вод суши
(периодичность 1 раз в
5 лет);
- ежегодник водопользо-
вания по восьми водохо-
зяйственным бассейнам.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: подготовка материалов государственного водного кадастра о режиме и ресурсах поверхностных вод для обеспечения деятельности государственных органов.
Приложение 176
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 728
"Восстановление промысловой численности сайги"
на 2003 год
1. Стоимость: 50 000 тысяч тенге (пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 17_ -19 Закона Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 сентября 1995 года N 1230 "О мерах по регулированию численности отдельных видов хищников в республике"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2001 года N 980 "О дополнительных мерах по охране и воспроизводству сайгака".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: достижение и поддержание оптимальной численности сайги с учетом емкости угодий при сохранении нормальной эколого-генетической структуры популяций, обеспечение отстрела волков с учетом сохранения экобиологического равновесия.
5. Задачи бюджетной программы: сохранение вида и целостности сообщества сайги в состоянии естественной свободы с целью достижения ее промысловой численности, отстрел волков.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1 727 Табиғи ре.
сурстардың
мемлекеттік
кадастры
030 Мемлекеттiк Су шығындалуы, дең. Жыл Қазақстан
су кадас. гейi, температурасы бойында Республика.
трын жасау және химиялық құрамы сының Ауыл
жөнiндегi деректермен шаруашылығы
қоса жайылма сулардың министрлігі.
жай-күйi туралы нің Су ре.
деректi ақпараттарды сурстары
жинау, өңдеу, қорытын. жөніндегі
дылау және деректер комитеті
базасына енгiзу:
- Өзендердiң, канал.
дардың, көлдердiң
және су бөгендерiнiң
анықтамалық-ақпараттық
бюллетенi (каталог);
- құрлықтағы жайылма
сулардың режимi мен
ресурстары туралы жыл
сайынғы деректер;
- құрлықтағы жайылма
сулардың режимi мен
ресурстары туралы көп
жылғы деректер
(мерзiмдiлiгi 5 жылда
1 рет);
- сегiз су шаруашылығы
алқаптары бойынша
су пайдаланудың
жылнамасы.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтілетiн нәтижелерi: мемлекеттiк органдардың қызметiн қамтамасыз ету үшiн жайылма сулардың режимi мен ресурстары туралы мемлекеттiк су кадастрының материалдарын дайындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 176 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
"Киiктiң кәсiпшiлiк санын қалпына келтiру"
728 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 50 000 мың теңге (елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Жануарлар әлемiн сақтау, өз төлiнен өсiру және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 15 шiлдедегi Заңының 17-19 баптары; "Республикада жыртқыштардың жекелеген түрлерiнiң санын реттеу жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 5 қыркүйектегi N 1230 қаулысы ; "Киiктi қорғау және өз төлiнен өсiру жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 19 шiлдедегi N 980 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: популяциялардың қалыпты экологиялық-генетикалық құрылымы сақталғанда танаптардың сыйымдылығын ескерiп киiктiң оңтайлы санын көбейтiп қолдау, экологиялық-биологиялық тепе-теңдiктiң сақталуын ескерiп қасқыр атуды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: киiктiң кәсiпшiлiк санына қол жеткiзу мақсатында табиғи бостандық жағдайында киiк түрiнiң және үйiр тұтастығының сақталуы, қасқыр ату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 728 Восстанов- Комитет
ление про- лесного
мысловой и охот-
численнос- ничьего
ти сайги хозяй-
ства
030 Восстанов- Охрана сайги на террито- В те- Минис-
ление чис- рии республики в местах чение терства
ленности окота и других местах года сельско-
сайги сезонных скоплений го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
031 Регулиро- Отстрел волков в коли- I, IV Комитет
вание чис- честве 2000 голов квар- лесного
ленности тал и охот-
волков ничьего
хозяй-
ства
Минис-
терства
сельско-
го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: прекращение снижения поголовья сайги, сокращение численности волков.
Приложение 177
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 729
"Эксплуатация водохозяйственных объектов
республиканского значения, не связанных
с подачей воды" на 2003 год
1. Стоимость: 570 740 тысяч тенге (пятьсот семьдесят миллионов семьсот сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Соглашение от 18 февраля 1992 года между Республикой Казахстан, Республикой Кыргызстан, Республикой Узбекистан, Республикой Таджикистан и Туркменистан о сотрудничестве в сфере совместного управления использованием и охраной водных ресурсов межгосударственных источников; Соглашение от 27 августа 1992 года между Правительством Российской Федерацией и Правительством Республики Казахстан о совместном использовании и охране трансграничных водных объектов; статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение бесперебойной работы водохозяйственных объектов, не связанных с подачей воды, включая объекты совместно используемые с сопредельными государствами.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение эксплуатационных мероприятий и ремонтных работ на водохранилищах, гидроузлах, плотинах и других гидротехнических сооружениях, не связанных с подачей воды. Долевое участие Республики Казахстан в содержании водохозяйственных объектов, расположенных на трансграничных реках с Кыргызской Республикой, Республикой Узбекистан с целью подачи воды в южные регионы Республики Казахстан. Возмещение затрат по подаче воды из Российской Федерации в Республику Казахстан.

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 728 Киiктiң
кәсiпшiлiк
санын
қалпына
келтiру
030 Киiктiң Республика аумағында Жыл Қазақстан
санын төлдеу орындарында бойында Республикасы
қалпына және басқа маусымдық Ауыл шаруа.
келтiру топталу орындарында шылығы мини.
киiктi сақтау стрлігінің
Орман және
аңшылық ша.
руашылығы
комитеті
031 Қасқырлар. Жалпы саны 2000 бас І, IV Қазақстан
дың санын қасқыр ату. тоқсан Республикасы
реттеу Ауыл шаруа.
шылығы мини.
стрлiгiнiң
Орман және
аңшылық
шаруашылығы
комитетi
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтілетiн нәтижелерi: киiктiң саны азаюын тоқтату, қасқырдың санын азайту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 177 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Cу беруге байланысты емес республикалық
маңызы бар су шаруашылығы объектiлерiн пайдалану"
729 республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 870 740 мың теңге (бec жүз жетпiс миллион жеті жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы, Қырғызстан Республикасы, Өзбекстан Республикасы, Тәжiкстан Республикасы және Түрiкменстан Республикасы арасындағы мемлекетаралық су ресурстарының көздерiн пайдалану мен қорғауды бiрлесiп басқару саласындағы ынтымақтастық туралы 1992 жылғы 18 ақпандағы Келiсiм; Ресей Федерациясы Үкiметi мен Қазақстан Республикасы Yкіметі арасындағы Саратов және Палласов каналдарының трансшекаралық су шаруашылығы объектілерiн бiрлесiп пайдалану және қорғау туралы 1992 жылғы 27 тамыздағы Келiсiм; "Агроөнеркәсiп кешенi салаларын несиелеу және мемлекеттiк іс-шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуiрдегi Заңының 4-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: шектес мемлекеттер бiрлесiп пайдаланатын объектiлермен қоса су беруге байланысты емес су шаруашылығы объектiлерiнiң үзiлiссiз жұмысын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: су бөгендерiнде, су тораптарында, бөгеттерде және су беруге байланысты емес өзге де пайдалану iс-шараларын және жөндеу жұмыстарын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының оңтүстiк аймағына су беру мақсатында Қырғыз Республикасының, Өзбекстан Республикасының трансшекаралық өзендерiне орналасқан су шаруашылығы объектiлерiн ұстаудағы Қазақстан Республикасының қатысу үлесi. Қазақстан Республикасына Ресей Федерациясынан су беру жөнiндегi шығынды өтеу.

1 729 Эксплуата- - обследование техничес- В те- Комитет
ция водо- кого состояния водохо- чение по вод-
хозяйст- зяйственных объектов и года ным ре-
венных сооружений с составлением сурсам
объектов дефектной ведомости; Минис-
республи- - эксплуатация и ремонт терства
канского электросилового, механи- сельско-
значения, ческого, подъемно-транс- го хо-
не связан- портного оборудования зяйства
ных с по- сооружений, металлических Респуб-
дачей воды затворов гидроузлов, лики
систем связи и электроли- Казахс-
ний, а также производст- тан
венных помещений водохо-
зяйственных объектов;
- крепление верхнего и
нижнего бъефов и откосов
гидротехнических сооруже-
ний, крепление откосов,
усиление дамб каналов и
водохранилищ и другие
ремонтные работы на водо-
хозяйственных объектах,
очистка каналов;
- проведение регулировоч-
ных, противопаводковых,
противошумовых работ;
- проведение работ по
уточнению параметров
водохранилищ;
- охрана гидротехнических
сооружений;
- долевое участие в
содержании водохозяйствен-
ных объектов, расположен-
ных на трансграничных
реках с Кыргызской Респуб-
ликой, Республикой Узбе-
кистан;
- возмещение затрат,
связанных с подачей воды
из Российской Федерации.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: стабильная работа на водохозяйственных объектах по перечню, определенному уполномоченным органом, в соответствии с Правилами эксплуатации водохозяйственных объектов.
Приложение 178
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 178 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 730
"Проект регулирования русла реки Сырдарьи
и сохранение северной части Аральского моря"
на 2003 год
1. Стоимость: 2 157 108 тысяч тенге (два миллиарда сто пятьдесят семь миллионов сто восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 октября 2001 года N 1342 "О привлечении займа Международного Банка Реконструкции и Развития для финансирования проекта "Регулирование русла реки Сырдарьи и северной части Аральского моря (Фаза 1)".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета, в том числе средства правительственных внешних займов.

1 729 Су беруге - ақаулық тiзiмдеме. Жыл Қазақстан
байланысты лерiмен қоса су ша. бойында Республика.
емес респуб. руашылығы объектi. сының Ауыл
ликалық ма. лерi мен құрылыстар. шаруашылығы
ңызы бар су ының техникалық жай- министрлігі.
шаруашылығы күйiн зерттеу; нің Су ре.
объектiлерiн - құрылыстардың электр. сурстары
пайдалану қуатты, механикалық, жөніндегі
көтергiш-көлiктiк комитеті
жабдықтарды, су то.
раптарының металл
жапқыштарын, байланыс
жүйелерi мен электр
желiлерiн, сондай-ақ
өндiрiстiк үй-жайларды;
гидротехникалық құры.
лыстардың төменгi
бъефтерi мен беткей.
лерiн пайдалану және
жөндеу, каналдар мен
су бөгендерiнiң
беткейлерiн бекіту,
бөгетшелердi күшейту
және су шаруашылығы
объектiлерiндегi өзге
де жөндеу жұмыстары,
каналдарды тазарту;
- реттеушi, тасқынға
қарсы, шуға қарсы
жұмыстарды жүргiзу;
- су бөгендерiнiң
параметрлерiн нақтылау
жөнiндегi жұмыстарды
жүргiзу;
- гидротехникалық
құрылыстарды күзету;
- Қырғыз Республикасының,
Өзбекстан Республика.
сының трансшекаралық
өзендерiне орналасқан
су шаруашылығы
объектілерін ұстауға
қатысу үлесi;
- Ресей Федерациясынан
су беруге байланысты
шығынды өтеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: су шаруашылығы объектiлерiн пайдалану ережелерiне сәйкес уәкiлеттi орган анықтаған тiзбе бойынша су шаруашылығы объектiлерiндегi тұрақты жұмыс.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 178 қосымша
ЕСКЕРТУ. 178 қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
"Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал
теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау жобасы"
730 бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2 157 108 мың теңге (екi миллиард бiр жүз елу жетi миллион бiр жүз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу жобасы және Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау (1 фаза) жобасын қаржыландыру үшiн Халықаралық Жаңғырту және Даму Банкiсiнiң займын тарту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 19 қазандағы N 1342 қаулысы .
3. Бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржылары оның iшiнде Үкiметтiң сыртқы заем қаржылары.

4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранения северной части Аральского моря, восстановление водных ресурсов в дельте реки Сырдарьи, увеличение производства сельскохозяйственной продукции и развитие рыбного хозяйства.
5. Задачи бюджетной программы: стабилизация уровня северной части Аральского моря и регулирование пропуска расходов воды по руслу реки Сырдарья.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
730 Проект
регулиро-
вания
русла реки
Сырдарьи и
сохранение
северной
части
Аральского
моря
080 Реализация а) Строительство плотины В те- Комитет
проекта на Северном Аральском чение по вод-
за счет море и комплекса Аклак: года ным ре-
внешних - дамба; сурсам
займов - водосброс; Минис-
- гидроузел Аклак; терства
- шлюзы-регуляторы; сельско-
- дороги и мосты. го хо-
б) Строительство комплек- зяйства
са Айтек: Респуб-
- строительство гидроузла лики
на Сырдарье; Казах-
- реконструкция водоза- стан
борного сооружения на
канале Айтек;
- ремонт сооружения на
протоке Караозек, в
т.ч.:
- строительство самораз-
мываемой дамбы в
голове;
- реконструкция головно-
го сооружения;
- реконструкция шлюзов-
регуляторов;
- реконструкция водоза-
боров на сенокосы;
- строительство дорожных
мостов через протоку
с подъездными дорогами.
в) Строительство противо-
паводковых плотин:
- ремонт Кызылординского
гидроузла (замена зат-
воров, шандоров и
резиновых уплотнителей,
замена электрооборудо-
вания и стальных тросов
на подъемных устройст-
вах, восстановление
обоих концевых участков
шлюза-регулятора);
- ремонт Казалинского
гидроузла (ремонт зат-
воров и подъемников,
очистка и антикорро-
зийная защита, замена
электродвигателей,
обновление всех элек-
троприборов и электро-
кабелей на регуляторах,
ремонт водобойных
колодцев, защита левой
струенаправляющей
дамбы в верхнем бьефе
на длине 300 м.
г) Реабилитация водо-
подъемных плотин:
- реконструкция дамб;
- строительство новых
дамб;
- спрямление реки.
081 Реализация а) Оплата налога на В те- Комитет
проекта добавленную стоимость чение по вод-
за счет по контрактам на строи- года ным ре-
внутренних тельные работы; сурсам
источников б) Софинансирование по Минис-
контрактам на строитель- терства
ные работы в соответствии сельско-
с условиями Соглашения о го хо-
займе; зяйства
в) Оплата комиссионного Респуб-
сбора банкам второго лики
уровня за проведение Казах-
банковских операций; стан
г) Оплата услуг по
получению разрешения на
отвод земель под
строительство.
101 Приобрете- Оплата услуг местных В те- Комитет
ние услуг консультантов в коли- чение по вод-
местных честве 7 человек года ным ре-
консуль- сурсам
тантов для Минис-
оказания терства
содействия сельско-
в управле- го хо-
нии проек- зяйства
том из Респуб-
внутренних лики
источников Казах-
стан
102 Обеспече- - оплата услуг кон- В те- Комитет
ние кон- сультантов для осу- чение по вод-
сульта- ществления детального года ным ре-
ционными проектирования и надзора сурсам
услугами за строительством; Минис-
для осу- - оплата услуг консультан- терства
ществления тов для осуществления сельско-
детального мониторинга и оценки го хо-
проектиро- проекта; зяйства
вания, - оплата услуг 2 иност- Респуб-
техничес- ранных и 4 местных лики
кого над- консультантов из панели Казах-
зора во независимых экспертов стан
время для оценки устойчивости
строитель- Чардаринской плотины;
ства и - оплата налогов по
срока об- контрактам на консуль-
служивания тационные услуги;
из внут- - оплата Государственной
ренних строительной экологичес-
источников кой экспертиз проекта;
- оплата лицензионного
сбора за проведение
валютных операций
-------------------------------------------------------------------

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтап қалуды қамтамасыз ету, Сырдария өзенi атырауының су ресурстарын қалпына келтiру, ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiрудi арттыру және балық шаруашылығын дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiндегi су деңгейiн тұрақтандыру, Сырдария өзенi арнасынан су өтiмiн жiберудi реттеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші | Іске | Жауапты
|ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) |асыру.|атқарушылар
| коды |дар. | (кіші | іске асыру жөніндегі| дың |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | мер. |
| |ның | маның) | | зім. |
| |коды | атауы | | дері |
-------------------------------------------------------------------
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
1 730 Сырдария
өзенiнiң
арнасын
реттеу
жобасы
және Арал
теңізінің
солтүстік
бөлiгiн
сақтау
080 Сыртқы а) Солтүстiк Арал Жыл Қазақстан
қарыздар теңiзi бөгетiнiң бойын. Республикасы
есебiнен және Ақлақ кешенiнiң да Ауыл
жобаны құрылысын салу: шаруашылығы
iске - бөгет; министрлігі.
асыру - су қашыртқысы; нің Су
- Ақлақ су торабы; ресурстары
- реттеуiш шлюздер; жөніндегі
- жолдар мен көпiрлер. комитеті
б) Айтек кешенiнiң
құрылысын салу:
- Сырдария өзенiнде
су торабын салу;
- Айтек каналының бас
тоған құрылысын
қайта жаңғырту;
- Қараөзек тармағында
құрылысты
жөндеу, соның
iшiнде:
- басындағы өзi шайылып
кететiн бөгетше салу;
- бас құрылысты қайта
жаңғырту;
- реттеуiш шлюздердi
қайта жаңғырту;
- пiшендiктердiң бас
тоғандарын қайта
жаңғырту;
- кiрiс жолдары мен
тармақ арқылы жол
көпiрiн салу.
в) Тасқынға қарсы бөгет.
тер құрылысын салу:
- Қызылорда су торабын
жөндеу (жапқыштарды,
шандорларды және резина
тығыздағыштарды ауыстыру,
көтергiш құрылғылардың
электр құрал жабдықта.
рын және болат
арқандарын ауыстыру,
реттеуiш шлюздiң соңғы
екi бөлiктерiн қалпына
келтiру);
- Қазалы су торабын
жөндеу (жапқыштарды
және көтергiштердi
жөндеу, тазарту және
тоттануға қарсы, электр
қозғалтқыштарды
ауыстыру, реттегiш.
тердегi барлық электр.
аспаптармен электр
кабельдерiн ауыстыру,
суұрма құдықтарын
жөндеу, жоғарғы
бъефтегi ұзындығы 300 м
ағынды бағыттаушы сол
жақ бөгетшенi қорғау).
г) Су көтергiш бөгет.
тердi қалпына келтiру:
- бөгетшелердi қайта
жаңарту;
- жаңа бөгетшелер салу;
- өзен арнасын түзету.
2 081 Iшкi а) Құрылыс жұмыстары. Жыл Қазақстан
көздердiң ның келiсiм шарттары бойын. Республикасы
есебiнен бойынша қосымша құнның да Ауыл
жобаны салығын төлеу; шаруашылығы
iске б) Құрылыс жұмыстары. министрлiгi.
асыру ның келiсiм шарттары нiң Су
бойынша құнының ресурстары
бөлiгiн төлеу; жөнiндегi
в) Екiншi деңгейдегi комитетi
банктерге банкiлiк
операцияларды
жүргiзуге комиссиялы
алымды төлеу;
г) Құрылыс жайына жер
бөлуге рұқсат алу
қызметiн төлеу;
д) конкурс өткiзуге
жарнамалардың ақысын
төлеу
3 101 Iшкi Жергiлiктi 7 кеңесшi. Жыл Қазақстан
көздерден нiң қызмет ақысын бойын. Республикасы
жобаны төлеу. да Ауыл
басқаруға шаруашылығы
жәрдем. министрлігі.
десу үшiн нің Су
жергiлiк. ресурстары
тi кон. жөніндегі
сультант. комитеті
тардың
қызметтер
көрсетуiн
сатып
алу
102 Iшкi - толық жобалауға және Жыл Қазақстан
көздер. құрылысқа қадағалау бойын. Республикасы
ден салу жасайтын кеңесшiлердің да Ауыл
уақытында қызмет ақысын төлеу; шаруашылығы
және - жобаға мониторинг министрлігі.
қызмет және бағалау жасайтын нің Су
көрсету кеңесшiлердiң қызмет ресурстары
мерзiмiн ақысын төлеу; жөніндегі
егжей- - Шардара бөгетiнің комитеті
тегжейлi тұрақтылығын бағалау
жобалау. үшін тәуелсіз сарап.
ды, тех. шылардан 2 шетелдік,
никалық 4 жергілікті кеңес.
қадаға. шілердің қызмет
лауды ақысын төлеу;
жүзеге - кеңесшілік қызмет.
асыру тердің келiсім.
үшін шарттары бойынша
консуль. салықтарды төлеу;
тациялық - жобаның мемлекеттiк
қызмет. құрылыс және экология.
тер көр. лық сараптамаларына
сетумен төлеу;
қамтама. - валюталық операциялар
сыз ету. жүргiзу үшiн лицензия.
лық алымды төлеу.
-------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение 20-25% строительных работ по проекту регулирования русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря, подготовка отчетов о детальном проектировании по следующим компонентам проекта: реабилитация Чардаринской плотины, строительство противопаводковых плотин, реабилитация водоподъемных плотин.
Приложение 179
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 179 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 731
"Проект водоснабжения и санитарии населенных пунктов
региона Аральского моря" на 2003 год
1. Стоимость: 749 914 тысяч тенге (семьсот сорок девять миллионов девятьсот четырнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 1 марта 2001 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту водоснабжения города Аральска (регион Аральского моря) между Республикой Казахстан и Кувейтским Фондом Арабского Экономического Развития"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета, в том числе средства правительственных внешних займов.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение качественной питьевой водой и улучшение санитарных условий города Аральска.
5. Задачи бюджетной программы: повышение эффективности существующей системы водоснабжения, обновление и расширение распределительной сети в городе Аральске.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 731 Проект
водоснаб-
жения и
санитарии
населенных
пунктов
региона
Аральского
моря
080 Реализация 1. Усовершенствование В те- Комитет
проекта системы водоснабжения чение по вод-
за счет города Аральска: года ным ре-
внешних а) реконструкция сущест- сурсам
займов вующего главного трубо- Минис-
провода для подачи воды терства
между водоисточником сельско-
Косаман и городом го хо-
Аральск: зяйства
- замена изношенных РК
участков совокупной про-
тяженностью около 12 км
существующего трубопро-
вода протяженностью 110
километров и диаметром
1000 миллиметров;
- применение катодной
защиты от коррозии на
всем протяжении трубо-
провода и установка пяти
объемных счетчиков;
б) обновление существую-
щей распределительной
сети в городе Аральске:
- замена изношенных труб
общей протяженностью
около 50 километров;
- установка новых рас-
пределительных линий
протяженностью около 6
километров;
- установка 80 водоза-
борных колонн и пожарных
гидрантов; и строитель-
ство пяти новых водона-
порных башен;
в) сооружение трех опыт-
ных опреснительных
установок в трех насе-
ленных пунктах около
г. Аральска в местностях,
которые предстоит опре-
делить, на основе подроб-
ной разработки проекта.
2. Институциональная
поддержка:
- поставка контрольно-
измерительного, испыта-
тельного и контрольного
оборудования;
обучение персонала и наем
экспертов для эксплуата-
ции, содержания, управле-
ния финансовой деятель-
ностью и обнаружения пов-
реждений, приводящих к
потере воды, для усовер-
шенствования работы
Аральского отделения
Сельхозводопровода.
3. Консультационные
технические услуги:
- подробная разработка и
подготовка тендерных
документов и контракта и
помощь в заключении
контракта, а также наблю-
дение за строительными
работами;
- изучение технико-эконо-
мического обоснования
проекта;
- оплата Государственной
строительной и экологи-
ческой экспертиз проекта;
- оплата услуг консуль-
тантов по контракту с
консультационной компа-
нией для детального
проектирования и надзора
за строительством;
- оплата услуг консуль-
тантов по контракту с
консультационной компа-
нией для осуществления
мониторинга и оценки
проекта.
2 081 Реализация оплата налогов и пошлин; В те- Комитет
проекта оплата 10 % стоимости чение по вод-
за счет строительных работ; года ным ре-
внутренних оплата лицензионного сурсам
источников сбора за проведение Минис-
валютных операций; терства
оплата услуг по получению сельско-
разрешения на отвод го хо-
земель под строительство. зяйства
РК
3 101 Приобрете- Оплата услуг местных В те- Комитет
ние услуг консультантов по управле- чение по вод-
местных нию проектом в количестве года ным ре-
консуль- 3 человек. сурсам
тантов для Минис-
оказания терства
содействия сельско-
в управле- го хо-
нии проек- зяйства
том из РК
внутренних
источников
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырғанда күтiлетiн нәтиже: Сырдария өзенiнің арнасын реттеу жобасы және Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау жобасы бойынша құрылыс жұмыстарының 20-25% орындалады, жобаның келесi компоненттерi бойынша толық жобалауға есеп дайындауға: Шардара бөгетiн қалпына келтiру, селге қарсы бөгеттер салу, су көтергiш бөгеттердi қалпына келтiру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 179 қосымша
ЕСКЕРТУ. 179 қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
"Арал теңiзi аймағын елдi мекендерiн сумен
жабдықтау және олардың санитариясы жобасы"
731 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны - 794 914 мың теңге (жетi жүз тоқсан төрт миллион тоғыз жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасы мен Кувейттің Араб экономикалық даму қоры арасындағы Арал қаласын (Арал теңізі аймағының) сумен қамтамасыз ету жобасы бойынша займы туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 1 наурыздағы Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты оның ішінде Үкiметтiң сыртқы заем қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Арал қаласын сапалы таза сумен қамтамасыз ету және санитарлық жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Арал қаласын сумен қамтамасыз ету жүйесiнің тиімділігiн арттыру, жаңарту және тарату желiсiн кеңейту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші | Іске | Жауапты
|ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) |асыру.|атқарушылар
| коды |дар. | (кіші | іске асыру жөніндегі| дың |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | мер. |
| |ның | маның) | | зім. |
| |коды | атауы | | дері |
-------------------------------------------------------------------
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
731 Арал
теңiзi
аймағын.
дағы елдi
мекен.
дерiн
сумен
жабдық.
тау және
олардың
сани.
тариясы
жобасы
080 Сыртқы 1. Арал қаласының Жыл Қазақстан
қарыздар сумен жабдықтау бойын. Республикасы
есебінен жүйесін жетілдіру: да Ауыл
жобаны а) Арал қаласы мен шаруашылығы
іске Қосаман су көзi министрлігі.
асыру аралығында орналасқан нің Су
басты су құбырын ресурстары
қайта жаңғырту: жөніндегі
- Ұзындық жиынтығы комитеті
12 км шамасындағы
телiмдердегi ескiр.
ген ұзындығы 110 км
және диаметрi 1000
мм құбыр желiсiн
ауыстыру;
- барлық құбыр желiсi
бойына тоттанудан
қорғайтын катодты
қолдану және 5
көлемдi есептегiштi
орнату;
1) Арал қаласындағы
тарату желiсiн жаңарту:
- жалпы ұзындығы 50 км
шамасындағы ecкipгeн
құбырларды ауыстыру;
- ұзындығы 6 км шама.
сындағы жаңа тарату
желiсiн орнату;
- 80 бас тоғандық колон
және өрт гидрантын
орнату;
- 5 жаңа тегеурiндi су
мұнарасын салу;
в) Жобаны жан-жақты
әзiрлеу негізiнде
анықталатын Арал
қаласының маңындағы 3
елдi мекенде 3 тәжiри.
белi суды тұщыландыра.
тын қондырғы орнату.
2) Институционалдық
қолдану:
- бақылау-өлшеу, сынау
және бақылау құрал.
дарын қою; пайдалану,
жалдау, ұстау,
қаржылық iстi бас.
қару және суды
жоғалтуға әкелiп
соғатын бүлiнгендi
табу, Арал шаруашылы.
ғы су мұнарасының
Арал бөлiмiндегi
жұмысты жетiлдiру
үшiн қызметкерлердi
оқыту және сарапшылар.
ды жалдау.
3) Көрсетiлетiн консуль.
тациялық-техникалық
қызметтер:
- iрiктелген талдама
және тендерлiк құжат.
тар мен келiсім-шарт.
тарды дайындау және
келiсiм-шарт жасасу.
ға көмектесу,
сондай-ақ құрылыс
жұмыстарын бақылау;
- техникалық-экономика.
лық негiздеме
жобасын зерттеу;
- мемлекеттiк құрылыс
және жобаның эколо.
гиялық сараптамасына
төлем ақы;
- толық жобалау және
құрылысты бақылау
үшiн консультациялық
компаниямен келiсiм-
шарт бойынша кеңесшi.
лерге қызмет ақы
төлеу;
- мониторингті жүзеге
асыру және жобаны
бағалау үшiн консуль.
тациялық компаниямен
келiсiм-шарт бойынша
кеңесшiлерге қызмет
ақы төлеу.
081 Ішкі - салық пен бажды Жыл Қазақстан
көздердің төлеу; бойын. Республикасы
есебінен - құрылыс жұмыстарына да Ауыл
жобаны 10 % төлеу; шаруашылығы
іске - валюталық операциялар министрлігі.
асыру жүргізу үшін лицен. нің Су
зиялық алымды төлеу; ресурстары
- құрылыс жайына жер жөніндегі
бөлуге рұқсат алу комитет
қызмет ақысын төлеу;
- конкурс өткiзу
бойынша жарнамалар.
дың ақысын төлеу.
101 Ішкі
көздер.
ден
жобаны Жобаны басқару жөнiнде Жыл Қазақстан
басқаруға жергiлiктi 3 кеңесшiге бойын. Республикасы
көмек қызмет ақы төлеу да Ауыл
көрсету шаруашылығы
үшін министрлігі.
жергілік. нің Су
ті кон. ресурстары
сультант. жөніндегі
тардың комитеті
қызметтер
көрсетуін
сатып
алу
-------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение 30-35% строительных работ по проекту водоснабжения и санитарии населенных пунктов региона Аральского моря.
Приложение 180
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 180 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 732
"Программа поиска утечек водопроводной сети,
установление водомеров в рамках проекта
"Водоснабжение Казалинска/Новоказалинска"
на 2003 год
1. Стоимость: 26350 тысяч тенге (двадцать шесть миллионов триста пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 1998 года N 1089 "О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Федеративной Республики Германия о финансовом сотрудничестве".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение качественной питьевой водой населения городов Казалинска и Новоказалинска.
5. Задачи бюджетной программы: поиск утечек воды в водопроводных сетях городов Казалинск и Новоказалинск, повышение эффективности систем водоснабжения и обеспечение учета питьевой воды.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 732 Программа
поиска
утечек
водопро-
водной се-
ти, уста-
новление
водомеров
в рамках
проекта
"Водоснаб-
жение Ка-
залинска/
Новоказа-
линска".
029 Реализация Поиск утечек, восстанов- В те- Комитет
гранта за ление водопроводной сети, чение по вод-
счет внут- установка водомеров в года ным ре-
ренних городах Казалинске и сурсам
источников Новоказалинске Минис-
Оплата Государственной терства
строительной экспертизы сельско-
проекта. го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Арал теңiзi аймағындағы елдi мекендердi сумен қамтамасыз ету және санитария жобасы бойынша құрылыс жұмыстарын 30-35%-ға орындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 180 қосымша
ЕСКЕРТУ. 180 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Қазалыны/Жаңа Қазалыны сумен жабдықтау"
жобасының шеңберiнде су құбыры жүйесiнен су ысырабын
iздестiру, су өлшегiштер орнату бағдарламасы"
732 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 26350 мың теңге (жиырма алты миллион үш жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы Үкiметi мен Германия Федеративтiк Республикасы Үкiметi арасындағы қаржылық ынтымақтастық туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 27 қазандағы N 1089 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазалы мен Жаңа Қазалы қалаларының тұрғын халқын сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазалы және Жаңа Қазалы қалаларының су құбыры жүйесiнен су ысырабын iздестiру, сумен жабдықтау жүйесiнiң тиiмдiлiгiн арттыру және ауыз судың есебiн жүргiзудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 732 "Қазалыны/
Жаңа Қаза.
лыны сумен
жабдықтау"
жобасының
шеңберiнде
су құбыры
жүйесiнен
су ысырабын
iздестiру,
су өлшегiш.
тер орнату
бағдарлама.
сы"
029 Iшкi көз. Судың ысырап болуын Жыл Қазақстан
дердiң есе. iздестiру, су құбы. бойында Республикасы
бiнен рын қалпына келтiру, Ауыл шаруа.
грантты су өлшегiштер орнату; шылығы мини.
iске асыру Жобаның мемлекеттiк стрлігінің Су
құрылыс сараптамасын ресурстары
төлеу. жөніндегі
комитеті
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: восстановление водопроводной сети, установка водомеров в городах Казалинске и Новоказалинске.
Приложение 181
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 733
"Охрана и рациональное использование водных
ресурсов" на 2003 год
1. Стоимость: 18 000 тысяч тенге (восемнадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 115 Водного Кодекса Республики Казахстан от 31 марта 1993 года; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1994 года N 932 "Об утверждении порядка разработки и утверждения схем комплексного использования и охраны вод"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года"; п. 28 Плана мероприятий по реализации отраслей программы "Питьевые воды" на 2002-2010 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 93 "Об отраслевой программе "Питьевые воды" на 2002-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: определение основных водохозяйственных и других мероприятий для удовлетворения перспективных потребностей в воде населения и отраслей экономики, научное обоснование объемов природоохранных и комплексных попусков в бассейнах рек.
5. Задачи бюджетной программы: разработка схем комплексного использования и водохозяйственных балансов основных водохозяйственных районов, проведение комплексной оценки водообеспечения по основным водопотребителям, анализ и оценка использования водных ресурсов в разрезе бассейнов рек и территорий, отраслей экономики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 733 Охрана и
рациональ-
ное ис-
пользова-
ние вод-
ных ре-
сурсов
030 Разработка Разработка схемы комплек- В те- Комитет
схем, во- сного использования вод чение по вод-
дохозяйст- по бассейну рек Большой года ным ре-
венных и Малый Узени. сурсам
балансов и Минис-
нормативов терства
в области сельско-
охраны и го хо-
использо- зяйства
вания вод- РК
ных ресур-
сов
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Қазалы, Жаңа Қазалы қалаларында cу құбыры жүйесiн қалпына келтiру, су өлшегiштерiн орнату.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 181 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Cу ресурстарын қорғау және ұтымды
пайдалану" 733 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 18000 мың теңге (он сегiз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 31 наурыздағы Су кодексiнiң 115-бабы ; "Суды кешендi пайдалану және қорғау схемасын әзiрлеу және бекiту тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1994 жылғы 19 тамыздағы N 932 қаулысы ; "Экономиканың суландыру секторы мен су шаруашылығы саясатын дамытудың тұжырымдамасын" қолдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысы ; "2002-2010 жылдарға арналған "Ауыз cу" салалық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 93 қаулысымен бекiтiлген "2002-2010 жылдарға арналған "Ауыз cу" салалық бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 28-тармағы.
3. Бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықтың және экономика салаларының суды болашақтағы тұтыну қажетiн қанағаттандыру үшiн негiзгi су шаруашылығы және басқа iс-шараларды анықтау, өзендер алаптарындағы табиғи қорғалатын және кешендi тартпалардың көлемдерiн ғылыми негiздеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: негiзгi су шаруашылығы аудандарының кешендi пайдалану және су шаруашылығы баланстарының схемаларын әзiрлеу, негiзгi су тұтынушылар бойынша сумен қамтамасыз етудi кешендi бағалауды жүргiзу, өзендер мен аумақтар алаптары бойынша, экономика саласында су ресурстарын пайдалануды талдау және бағалау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 733 Су ресурс.
тарын қорғау
және ұтымды
пайдалану
030 Су ресурс. Үлкен және Кiшi Өзен Жыл Қазақстан
тарын қорғау өзендерiнiң алаптары бойында Республикасы
және пайда. бойынша суды кешендi Ауыл шаруа.
лану сала. пайдалану схемасын шылығы мини.
сында су әзiрлеу стрлігінің
шаруашылығы Су ресурста.
баланстары ры жөніндегі
мен норматив. комитеті
терiнiң схе.
маларын
әзiрлеу
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: наличие схемы комплексного использования вод по бассейну рек Большой и Малый Узени.
Приложение 182
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 182 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 734
"Трансграничный Проект "Сохранения биоразнообразия
Западного Тянь-Шаня" на 2003 год
1. Стоимость: 6 594 тысячи тенге (шесть миллионов пятьсот девяносто четыре тысячи тенге).
Стоимость гранта из доли республиканского бюджета - 266,0 тыс. долларов США (двести шестьдесят шесть тысяч долларов США).
Стоимость гранта из доли республиканского бюджета - 38 324,3 тыс. тенге (тридцать восемь миллионов триста двадцать четыре тысячи триста тенге), в том числе освоено до 2003 года - 11 530,3 тыс. тенге (одиннадцать миллионов пятьсот тридцать тысяч триста тенге), запланировано в 2003 году - 6 594,0 тыс. тенге (шесть миллионов пятьсот девяносто четыре тысячи тенге), в 2004 году - 20 200,0 тыс. тенге (двадцать миллионов двести тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 1999 г. N 1503 "О заключении Соглашения по гранту Трастового фонда ГЭФ (трансграничный проект по сохранению биоразнообразия в Центральной Азии) между Республикой Казахстан, Кыргызской Республикой и Республикой Узбекистан и Международным Банком Реконструкции и Развития действующим в качестве исполнительного органа Глобального Фонда по охране окружающей среды ГЭФ".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: охрана уязвимых и уникальных биологических сообществ в горах Западного Тянь-Шаня, разработка экологической политики для содействия устойчивому развитию региона Западного Тянь-Шаня.
5. Задачи программы: оказание поддержки в защите уязвимых и уникальных биологических сообществ, расположенных на территории Западного Тянь-Шаня и оказание содействия Республики Казахстан в укреплении и координации их государственной политики по сохранению биологического биоразнообразия, законодательства, нормативных правил и организационных структур в данной сфере, укрепление и расширение сети охранных зон на территории Западного Тянь-Шаня, определение альтернативных и устойчиво прибыльных видов деятельности для местных сообществ для снижения давления на биологические ресурсы охранных территорий в зоне Западного Тянь-Шаня, повышении осведомленности общественности о ценностях биоразнообразия.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Үлкен және Кiшi өзен өзендерiнiң алаптары бойынша суды кешендi пайдаланудың схемасы болуы.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 182 қосымша
ЕСКЕРТУ. 182 қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
"Батыс Тянь-Шань биоәралуандығын
сақтау" трансшекаралық жобасы
734 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 6 594 мың теңге (алты миллион бес жүз тоқсан төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: (Орталық Азиядағы биологиялық көп түрлiлiгiн сақтау жөнiндегi трансшекаралық жоба) Қазақстан Республикасы Қырғыз Республикасы мен БЭФ қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi Ғаламдық Қордың орындаушы органы есебiнде қатынасушы Халықаралық Жаңғырту Даму Банкi арасындағы ГЭФ сенiмгерлiк қордың гранты бойынша келiсiм жасау туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы N 1503 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Батыс Тянь-Шань аймағының тұрақты дамуына көмектесу үшiн экологиялық саясатты әзiрлеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Батыс Тянь-Шань аумағында орналасқан осал және бiрегей биологиялық қоғамдастықтарды қорғауға қолдау көрсету және осы саладағы биологиялық көптүрліліктi, заңнаманы, нормативтiк ережелердi және ұйымдастыру құрылымдарын сақтау жөнiндегi олардың мемлекеттiк саясатын нығайтуға және үйлестiруге Қазақстан Республикасының көмек көрсетуi, Батыс Тянь-Шань аумағындағы қорғалатын аймақтар жүйесiн нығайту және кеңейту, Батыс Тянь-Шань аймағындағы қорғалатын аумақтардың биологиялық ресурстарына қысымды азайту жергiлiктi қоғамдастықтарға арналған баламалы және тұрақты пайда әкелетiн қызмет түрлерiн анықтау, биологиялық көп түрлiлiктiң құндылықтары туралы жұртшылықтың хабардар болуын күшейту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші | Іске | Жауапты
|ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) |асыру.|атқарушылар
| коды |дар. | (кіші | іске асыру жөніндегі| дың |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | мер. |
| |ның | маның) | | зім. |
| |коды | атауы | | дері |
-------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
734 Трансгра-
ничный
проект
"Сохране-
ние био-
разнообра-
зия Запад-
ного Тянь-
Шаня"
029 Реализация 1. Продолжение строитель- В те- Комитет
гранта за но-ремонтных работ и чение лесного,
счет внут- реконструкции на объектах года рыбного
ренних государственного природ- и охот-
источников ного заповедника Аксу- ничьего
Джабаглы (ЮКО). Долевое хозяй-
участие Правительства РК ства
- 15% Минис-
терства
а) Продолжение работ по сельско-
строительству 11 кордонов го хо-
в соответствии с проектно- зяйства
сметной документацией Респуб-
лики
б) Продолжение ремонтных Казах-
работ хозяйственных стан;
объектов в соответствии ТОО
с проектно-сметной "Азия-
документацией строй-
сервис
в) Реконструкция музея - Е"
природы в соответствии
с проектно-сметной
документацией.
2. Операционные расходы В те- ТОО
группы реализации чение "Artidea"
проекта. года
Долевое участие Прави-
тельства РК - 10%
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение строительства 11 кордонов и ремонта хозяйственных объектов и реконструкции музея природы государственного природного заповедника Аксу-Жабаглы.
Приложение 183
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 735
"Разработка биологических обоснований в области
леса и биоресурсов" на 2003 год
1. Стоимость: 10 000 тысяч тенге (десять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Лесной кодекс Республики Казахстан; Закон Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"; Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; статья 29 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об особо охраняемых природных территориях"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 1998 года N 578 "Об утверждении перечня видов беспозвоночных животных для занесения в Красную книгу Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение условий для повышения экологического и ресурсного потенциала лесов, рационального и неистощительного использования лесных ресурсов, их охраны защиты и воспроизводства.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение научно-методическими разработками лесного, рыбного, охотничьего хозяйства и особо охраняемых природных территорий.

1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
734 Батыс
Тянь-Шань
биоәралу.
андығын
сақтау
трансше.
каралық
жобасы
29 Iшкi 1. Ақсу-Жабағылы мем. Жыл Қазақстан
көздердің табиғат қорығының бойын. Республикасы
есебiнен объектілерінде құры. да Ауыл
грантты лыс-жөндеу жұмыстарын шаруашылығы
iске жалғастыру: Қазақстан министрлігі.
асыру Республикасы Үкiметiнiң нiң Орман,
қосатын үлесi - 15% балық және
а) жобалау-сметалық аңшылық
құжаттамаға сәйкес 11 шаруашылығы
кардонның құрылысы комитетi,
бойынша жұмыстарды "Азияқұрылыс.
жалғастыру; сервис - Е"
ә) жобалау-сметалық ЖАҚ
құжаттамаға сәйкес
шаруашылық объектi.
лердi жөндеу жұмыс.
тарын жалғастыру;
б). Жобалау-сметалық
құжаттамаға сәйкес
табиғат мұражайын
қайта құру.
2. Жобаны iске асыру
тобының операциялық
шығыстары.
Қазақстан Республикасы Жыл "Artidea" ЖАҚ
Үкiметiнің қосатын бойын.
үлесi- 10% да
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: 11 кардонның құрылысын аяқтау және шаруашылық объектiлердi жөндеу, мемлекеттiк табиғи қорық Ақсу-Жабағылы табиғи мұражайын қайта құру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 183 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Орман және биоресурстар саласында
биологиялық негіздемелердi әзiрлеу" 735 республикалық
бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10 000 мың теңге (он миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Жануарлар дүниесiн қорғау, тұқымын жаңғырту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шілдедегі Заңы ; "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шілдедегі Заңының 29-бабы ; Қазақстан Республикасының "Орман кодексi"; "Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына кiретiн омыртқасыз жануарлар түрлерiнiң тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 19 маусымдағы N 578 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: ормандардың экологиялық және ресурстық әлеуетiн арттыру, орман ресурстарын ұқыпты және аздырмай пайдалану үшiн, оларды күзету, қорғау және ұдайы жаңғырту жағдайларын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: орман, балық және аңшылық шаруашылығы мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ғылыми-әдiстемелiк әзiрлемемен қамтамасыз ету.

1 735 Разработка 1. Получение материалов В те- Комитет
биологи- на редакционную подготов- чение лесного
ческих ку и издание Красной года и охот-
обоснова- книги Республики Казахс- ничьего
ний в тан Том 1 "Животные", хозяй-
области часть 2 "Беспозвоночные ства
леса и животные". Разработка Минис-
биоресур- авторского макета "Крас- терства
сов ной книги РК", том 3 сельско-
"Растения" (без эксперти- го хо-
зы), том 4 "Зеленая книга" зяйства
(без экспертизы). Респуб-
2. Разработка норм и лики
нормативов по лесному, Казахс-
рыбному, охотничьему тан
хозяйству и особо
охраняемым природным
территориям.
3. Разработка республи-
канской схемы акклима-
тизации зарыбления рыбо-
посадочным материалом
водоемов Республики
Казахстан.
4. Разработка нормативно-
правовых актов в соответ-
ствии с новой редакцией
Лесного кодекса
5. Подготовка экономичес-
кого обоснования для
разработки программы
развития охотничьего
хозяйства Республики
Казахстан.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение научно-методическими разработками лесного, рыбного и охотничьего хозяйства и особо охраняемых природных территорий.
Приложение 184
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 736
"Мероприятия по реализации отраслевой программы
"Питьевые воды" на 2003 год
1. Стоимость: 6 003 892 тысячи тенге (шесть миллиардов три миллиона восемьсот девяносто две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении "Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 93 "Об отраслевой программе "Питьевые воды" на 2002-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2002 года N 470 "О плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2002 года N 1379 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования программы: средства республиканского бюджета.

1 735 Орман және 1. Қазақстан Рес. Жыл Қазақстан
биоресурстар публикасының Қызыл бойында Республикасы
саласында кiтабының "Жануар. Ауыл шаруа.
биологиялық лар" 1-томын, "Омырт. шылығы мини.
негiздеме. қасыз жануарлар" 2- стрлігінің
лердi бөлiгiн редакциялап Орман және
әзiрлеу әзiрлеуге және басып аңшылық ша.
шығаруға материал руашылығы
алу. "Қазақстан комитеті
Республикасының Қызыл
кiтабы" "Өсiмдiктер"
3-томын (сараптама.
сыз), 4-томын "Жасыл
кiтап" (сараптамасыз)
авторлық макетiн
әзiрлеу.
2. Орман, балық және
аңшылық шаруашылығы
және ерекше қорға.
латын табиғи аумақ.
тар жөнiндегi норма.
лар мен нормативтер.
дi әзiрлеу.
3. Қазақстан Респуб.
ликасының су қойма.
ларында балық тұқым.
дарын жiберiп жерсiн.
дiрудiң республикалық
схемасын әзiрлеу.
4. Орман кодексiнiң
жаңа редакциясына
сәйкес нормативтiк-
құқықтық актiлер
әзiрлеу.
5. Қазақстан Респуб.
ликасында аңшылық
шаруашылығын дамыту
бағдарламасын жасау
үшiн экономикалық
негiздеме әзiрлеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: Орман, балық және аңшылық шаруашылығы мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ғылыми-әдiстемелiк әзiрлемелермен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 184 қосымша
ЕСКЕРТУ. 184 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 22 желтоқсандағы N 1296 қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ауыз су" салалық бағдарламасын iске
асыру жөнiндегi іс-шаралар" 736 республикалық бюджеттiк
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 6 003 892 мың теңге (алты миллиард үш миллион сегiз жүз тоқсан екі мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Экономиканың суландыру секторы мен су шаруашылығы саясатын дамытудың тұжырымдамасын" мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысы ; "2002-2010 жылдарға арналған "Ауыз cу" салалық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 93 қаулысы ; "2002-2004 жылдарға арналған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Бағдарламасын iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 24 сәуiрдегi N 470 қаулысы ; "2003 жылға арналған Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 26 желтоқсандағы N 1379 қаулысы .
3. Бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: устойчивое обеспечение населения питьевой водой в необходимом количестве и гарантированного качества.
5. Задачи бюджетной программы: комплекс мероприятий, направленных на обеспечение населения питьевой водой в необходимом количестве и гарантированного качества.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 736 Мероприя-
тия по
реализации
отраслевой
программы
"Питьевые
воды"
030 Строитель- строительство систем В те- Комитет
ство и водоснабжения в соответ- чение по вод-
реконст- ствии с проектно-сметной года ным ре-
рукция документацией, прошедшей сурсам
объектов государственную эксперти- Минис-
питьевого зу; терства
водоснаб- реконструкция систем сельско-
жения водоснабжения в соответ- го хо-
сельских ствии с проектно-сметной зяйства
населенных документацией, прошедшей Респуб-
пунктов государственную эксперти- лики
зу; Казахс-
разработка проектно- тан
сметной документации по
строительству и реконст-
рукции систем водоснабже-
ния, проведение государ-
ственной экспертизы.
031 Строитель- строительство систем В те- Комитет
ство и ре- водоснабжения в соответ- чение по вод-
конструк- ствии с проектно-сметной года ным ре-
ция систем документацией, прошедшей сурсам
водоснаб- государственную эксперти- Минис-
жения зу; терства
реконструкция систем сельско-
водоснабжения в соответ- го хо-
ствии с проектно-сметной зяйства
документацией, прошедшей Респуб-
государственную эксперти- лики
зу; Казахс-
разработка проектно- тан
сметной документации по
строительству и реконст-
рукции систем водоснабже-
ния, проведение государ-
ственной экспертизы.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) завершение строительства по проектам: строительство Узункольского водопровода (II-я очередь) Костанайской области; водоснабжение населенных пунктов Уалихановского и Акжарского районов Северо-Казахстанской области; строительство кустовых скважинных водозаборов в Жамбылском районе Северо-Казахстанской области; водопровод Саламат-Улытау и сети пос. Улытау Карагандинской области; строительство водопровода в районном центре Жосалы Кармакчинского района Кызылординской области (I-я очередь); третья очередь локальной системы строительства водоснабжения населенных пунктов в Павлодарской области, г. Аксу (сельская зона). Пункты водоснабжения; третья очередь локальной системы строительства водоснабжения населенных пунктов в Павлодарской области, г. Экибастуз (сельская зона). Пункты водоснабжения; третья очередь локальной системы строительства водоснабжения населенных пунктов в Павлодарской области. Баянаульский район. Пункты водоснабжения; строительство Арысского группового водопровода Южно-Казахстанской области; строительство Шаульдерского группового водопровода Южно-Казахстанской области; водоснабжение г. Сарыагаш Южно-Казахстанской области; водовод от существующего Жетисайского группового водопровода до города Жетисай Южно-Казахстанской области; водоснабжение села Кордай Кордайского района Жамбылской области; строительство Арало-Сарыбулакского группового водопровода и ветки подключения к нему (3-я очередь) Кызылординской области;

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықты қажеттi мөлшерде және сапасы кепiлдi ауыз сумен тұрақты қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: халықты қажеттi мөлшерде және сапасы кепiлдi ауыз сумен тұрақты қамтамасыз етуге бағытталған іс-шаралар кешенi.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 736 "Ауыз су"
салалық бағ.
дарламасын
iске асыру
жөнiндегi
iс-шаралар
030 Ауылдық елдi Мемлекеттiк сарап. Жыл Қазақстан
мекендердi тамадан өткен бойында Республикасы
ауыз сумен жобалық-сметалық Ауыл шаруа.
жабдықтау құжаттамаға сәйкес шылығы мини.
объектiлерiн сумен жабдықтау стрлігінің
салу және жүйесiн салу; Су ресурстары
жаңғырту мемлекеттiк сарап. жөніндегі
тамадан өткен комитеті
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес
сумен жабдықтау
жүйесiн жаңғырту;
мемлекеттiк сарап.
тамадан өткен
сумен жабдықтау
жүйелерiн салу және
жаңғырту жөнiндегi
жобалық-сметалық
құжаттама әзiрлеу.
031 Сумен жаб. Мемлекеттiк сарап. Жыл Қазақстан
дықтау жүйе. тамадан өткен жоба. бойында Республикасы
лерiн салу лық-сметалық құжат. Ауыл шаруа.
және жаңғыр. тамаға сәйкес сумен шылығы мини.
ту жабдықтау жүйесiн стрлігінің
салу; Су ресурста.
мемлекеттiк сарапта. ры жөніндегі
мадан өткен жобалық комитеті
-сметалық құжатта.
маға сәйкес сумен
жабдықтау жүйесiн
жаңғырту;
мемлекеттік сарап.
тамадан өткен сумен
жабдықтау жүйелерiн
салу және жаңғырту
жөнiндегi жобалық-
сметалық құжаттама
әзiрлеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтілетiн нәтижелерi:
1) Мынадай жобалар бойынша құрылысты аяқтау (ІІ-кезең); Солтүстiк Қазақстан облысы Уәлиханов және Ақжар аудандарының елдi мекендерiн сумен жабдықтау; Солтүстiк Қазақстан облысы Жамбыл ауданында скважиналық бас тоғандар құрылысы; Қарағанды облысы Саламат-Ұлытау су құбыры және Ұлытау кентi су жүйесiнiң құрылысы; Қызылорда облысы Қармақшы ауданының орталығы Жосалыда су құбырының құрылысы (І-кезең); Павлодар облысындағы елдi мекендердi сумен жабдықтау құрылысы оқшау жүйесiнiң үшiншi кезегi. Ақсу қаласы (ауылдық аймақ). Сумен жабдықтау пункттерi; Павлодар облысындағы елдi мекендердi сумен жабдықтау құрылысы оқшау жүйесiнiң үшiншi кезегi. Екiбастұз қаласы (ауылдық аймақ). Сумен жабдықтау пункттерi. Павлодар облысындағы елдi мекендердi сумен жабдықтау құрылысы оқшау жүйесiнiң үшiншi кезегi. Баянауыл ауданы. Сумен жабдықтау пункттерi; Оңтүстiк Қазақстан облысы Арыс топты су құбырының құрылысы; Оңтүстiк Қазақстан облысы Шәуiлдiр топты су құбырының құрылысы; Оңтүстiк Қазақстан облысы Сарыағаш қаласын сумен жабдықтау; Оңтүстiк Қазақстан облысының қолданыстағы Жетiсай топтық су құбырынан Жетiсай қаласына дейiнгi суағар; Жамбыл облысы Қордай ауданының Қордай ауылын сумен жабдықтау; Қызылорда облысының Арал-Сарыбұлақ топтық су құбырын және оған қосылу тармақтарын (3-кезегi) салу. <*>

2) завершение реконструкции по проектам: реконструкция Соколовского группового водопровода (I-я очередь) Северо-Казахстанской области; реконструкция и ремонт водохозяйственных сооружений г. Шалкар Актюбинской области; реконструкция водопровода в селах Каскабулак и Медеу Абайского района Восточно-Казахстанской области; реконструкция сетей пос. Карагайлы Карагандинской области; реконструкция внутриквартальных водопроводных сетей г. Каркаралинск Карагандинской области; реконструкция головного водозабора и водовода до села Иртышск Павлодарской области; реконструкция Нуринского группового водопровода (1-я очередь) Акмолинской области; реконструкция Булаевского группового водопровода (1-я очередь) Северо-Казахстанской области; реконструкция Ишимского группового водопровода (1-я очередь) Северо-Казахстанской области;
3) строительство 7 и реконструкция 10 переходящих объектов систем водоснабжения в соответствии с проектно-сметной документацией;
4) наличие утвержденной проектно-сметной документации по проектам: строительство Кояндинского группового водопровода (II-я очередь) Атырауской области, строительство Жиделинского группового водопровода (II-я очередь) Кызылординской области, реконструкция I-й очереди канала имени Каныша Сатпаева в Карагандинской области; реконструкция Нуринского группового водопровода (II-я очередь) Акмолинской области; реконструкция Селетинского группового водопровода Акмолинской области; реконструкция Белагашского группового водопровода (II-я очередь) Восточно-Казахстанской области; реконструкция северной ветки Каменского группового водопровода (II-я очередь) Западно-Казахстанской области; реконструкция Урдинского группового водопровода Западно-Казахстанской области; реконструкция Булаевского группового водопровода (II-я очередь) Северо-Казахстанской области; реконструкция Ишимского группового водопровода (II-я очередь) Северо-Казахстанской области; реконструкция Соколовского группового водопровода (II-я очередь) Северо-Казахстанской области; реконструкция Пресновского группового водопровода Северо-Казахстанской области. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 22 декабря 2003 г. N 1296 .
Приложение 185
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 737
"Реконструкция левобережной части системы
лиманного орошения "Акши" Иргизского района
Актюбинской области" на 2003 год

2) мынадай жобалар бойынша жаңғыртуды аяқтау: Солтүстiк Қазақстан облысы Соколов топты су құбырын жаңғырту (І-кезең); Ақтөбе облысы Шалқар қаласының су шаруашылығы құрылыстарын жаңғырту және жөндеу Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданы Қасқабұлақ, және Meдeу ауылдарында су құбырын жаңғырту; Қарағанды облысы Қарағайлы кентiнiң жүйесiн жаңғырту; Қарағанды облысы Қарқаралы қаласының орамдары iшiндегi су құбырлары жүйесiн жаңғырту; Павлодар облысы Ертiс ауылына дейiнгi бас су жиналғы мен суағар жаңғырту; жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес сумен жабдықтау; Солтүстiк Қазақстан облысы Булаев топтық су құбырын қайта жаңарту (1-кезегі); Солтүстiк Қазақстан облысы Есiл топтық су құбырын қайта жаңарту (1-кезегi); <*>
3) жүйелерiнiң ауыспалы объектiлерiнiң 7 құрылысын салу және 10-ын қайта жаңарту; <*>
4) мынадай жобалар бойынша бекiтiлген жобалау сметалық құжаттаманың болуы: Атырау облысы Қоянды топты су құбырының құрылысы (ІІ-кезең), Қызылорда облысы Жиделi топты су құбырының құрылысы (II-кезең), Қарағанды облысы Қаныш Сәтбаев атындағы каналдың 1-кезегiн жаңғырту; Ақмола облысы Сiлетi топты су құбырын жаңғырту; Шығыс Қазақстан облысы Белағаш топты су құбырын жаңғырту (II-кезең); Батыс Қазақстан облысы Көмек топты су құбырының солтүстiк тармағын жаңғырту (ІІ-кезең); Батыс Қазақстан облысы орда топты су құбырын жаңғырту; (ІІ-кезең); Солтүстiк Қазақстан облысы Булаев топты су құбырын жаңғырту (ІІ-кезең); Солтүстiк Қазақстан облысы Есiл топты су құбырын жаңғырту (ІІ-кезең); Солтүстiк Қазақстан облысы Соколов топты су құбырын жаңғырту (ІІ-кезең); Солтүстiк Қазақстан облысы Преснов топты су құбырын жаңғырту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 185 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ақтөбе облысы Ырғыз ауданы "Ақши"
көлтабандап суару жүйесi сол жағалық бөлiгiн жаңғырту"
737 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 56 960 тысяч тенге (пятьдесят шесть миллионов девятьсот шестьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение водного режима Иргиз-Торгайской озерно-речной системы, в которой размещается Торгайский государственный заказник, и мелиоративного состояния системы лиманного орошения на площади 1300 га.
5. Задачи бюджетной программы: проведение реконструкции объекта для повышения эффективности системы лиманного орошения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 737 Реконст- Реконструкция левобереж- В те- Комитет
рукция ной части системы лиман- чение по вод-
левобереж- ного орошения "Акши" в года ным ре-
ной части соответствии с проектно- сурсам
системы сметной документацией, Минис-
лиманного прошедшей государственную терства
орошения экспертизу. сельско-
"Акши" го хо-
Иргизского зяйства
района Респуб-
Актюбин- лики
ской Казахс-
области тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение реконструкции левобережной части системы лиманного орошения "Акши" в соответствии с проектно-сметной документацией, прошедшей государственную экспертизу.
Приложение 186
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 738
"Охрана рыбных запасов и регулирование рыболовства"
на 2003 год
1. Стоимость: 103 458 тысяч тенге (сто три миллиона четыреста пятьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности рыбных запасов.

1. Құны: 56960 мың теңге (елу алты миллион тоғыз жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Торғай мемлекеттiк кiшi қорығы орналасатын және 1300 га көлтабандап суарылған алаңның мелиоративтiк жағдайын, Торғай-Ырғыз өзен-көл жүйесiнiң су режимiн жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: көлтабандап суару жүйесiнiң тиiмдiлiгiн арттыру үшiн объектiге жаңғырту жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 737 Ақтөбе об. Мемлекеттiк сарап. Жыл Қазақстан
лысы Ырғыз тамадан өткен жоба. бойында Республика.
"Ақши" көл. лық-сметалық құжат. сының Ауыл
табандап тамаға сәйкес "Ақши" шаруашылығы
суару жүйесi көлтабандап суару министрлi.
сол жағалық жүйесi сол жағалық гiнiң Су
бөлiгiн бөлiгiн жаңғырту ресурстары
жаңғырту жөнiндегi
комитетi
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Мемлекеттiк сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес "Ақши" көлтабандап суару жүйесi сол жағалық бөлiгiн жаңғырту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 186 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Балық қорларын қорғау және балық
шаруашылығын реттеу" 738 республикалық бюджеттiк
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 103 458 мың теңге (жүз үш миллион төрт жүз елу сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 қазандағы N 1096 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: балық қорларын сақтауды қамтамасыз ету.

1 738 Охрана
рыбных
запасов и
регулиро-
вание
рыболов-
ства
032 Региональ- Содержание Балхаш-Алаколь- В те- Минис-
ные учреж- ского бассейнового управ- чение терство
дения по ления по охране рыбных года сельско-
охране ресурсов и регулированию го хо-
рыбных рыболовства со штатной зяйства
запасов и численностью 98 человек, Респуб-
регулиро- Зайсан-Иртышского бассей- лики
ванию ры- нового управления по Казахс-
боловства охране рыбных ресурсов тан
и регулированию рыболовства
со штатной численностью 77
человек и Урало-Каспийского
межобластного бассейнового
управления по охране рыбных
ресурсов и регулированию
рыболовства со штатной
численностью 378 человек
для выполнения мероприя-
тий по охране рыбных
запасов и регулированию
рыболовства на северной
части Каспийского моря,
озерах Балхаш, Зайсан,
Алакольской системе озер,
Бухтарминском, Шульбин-
ском, Капшагайском водо-
хранилищах, реках Урал,
Кигаш, Иртыш, Или и
других водоемах.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 марта 2003 г. N 150a .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение сохранности рыбных запасов и регулирование рыболовства на охраняемой территории.
Приложение 187
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 740
"Реконструкция гидротехнических сооружений"
на 2003 год
1. Стоимость: 363 800 тысяч тенге (триста шестьдесят три миллиона восемьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года".
3. Источники финансирования программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предупреждение угрозы возникновения чрезвычайных ситуации на гидротехнических сооружениях.
5. Задачи бюджетной программы: реконструкция гидротехнических сооружений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1 738 Балық қор.
ларын қорғау
және балық
шаруашылығын
реттеу
032 Балық қор. Балқаш, Зайсан, Жыл Қазақстан
ларын қорғау Алакөл көлдерi бойында Республика.
және балық жүйесiндегi көлдерде, сының Ауыл
шаруашылығын Бұқтырма, Шульба, шаруашылығы
реттеу жө. Қапшағай су министрлігі
нiндегi ай. бөгендерiнде Ертiс,
мақтық меке. Iле және басқа
мелер өзендерде балық қор.
ларын қорғау және
балық шаруашылығын
реттеу жөнiндегi
iс-шараларды орындау
үшiн Каспий теңiзінің
солтүстiк бөлiгінде
және Жайық пен Қиғаш
өзендерiнде балық
қорларын қорғау және Жыл
балық шаруашылығын бойында
реттеу жөніндегi iс-
шараларды орындау
үшiн штат саны 98
адамдық Балқаш-Алакөл
балық ресурстарын
қорғау және балық
аулауды реттеу жө.
нiндегi бассейндiк
басқарманы 98 адам
штат санымен, Зайсан-
Ертiс балық ресурста.
рын қорғау және балық
аулауды реттеу жөнiн.
дегi бассейндiк басқар.
маны 77 адам штат са.
нымен және Орал-Каспий
облысаралық балық рес.
урстарын қорғау және
балық аулауды реттеу
жөнiндегi бассейндiк
басқарманы ұстау. <*>
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.03.14. N 150a қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: қорғалатын аумақта балық қорларының сақталуын және балық шаруашылығының ретке келтiрiлуiн қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 187 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Гидротехникалық құрылыстарды жаңғырту"
740 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 363 800 мың теңге (үш жүз алпыс үш миллион сегiз жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Экономиканың суландыру секторын және су шаруашылығы саясатын дамыту тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: гидротехникалық құрылыстарда төтенше жағдайлар туындау қатерiнiң алдын алу, гидротехникалық құрылыстарды жаңғырту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: гидротехникалық құрылыстарда төтенше жағдайлар туындау қатерiнiң алдын алу, гидротехникалық құрылыстарды жаңғырту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
740 Реконст-
рукция
гидротех-
нических
сооруже-
ний
030 Разработка Разработка проектно- В те- Комитет
проектно- сметной документации и чение по вод-
сметной проведение государствен- года ным ре-
документа- ной экспертизы по проек- сурсам
ции по ре- там: "Повышение сейсмо- Минис-
конструк- устойчивости плотины терства
ции гидро- Терс-Ащибулакского сельско-
техничес- водохранилища", "Реконст- го хо-
ких соору- рукция гидроузла Тасот- зяйства
жений кельского водохранилища". Респуб-
031 Реконст- Ремонтно-восстановитель- лики
рукция ные работы на Бугуньском Казахс-
гидротех- водохранилище, ремонтно- тан
нических восстановительные работы
сооруже- на Бартогайском водохра-
ний нилище, реконструкция
Сергеевского гидроузла в
соответствии с проектно-
сметной документацией,
прошедшей государственную
экспертизу.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: утверждение проектно-сметной документации по проектам "Повышение сейсмоустойчивости плотины Терс-Ащибулакского водохранилища" и "Реконструкция гидроузла Тасоткельского водохранилища", завершение ремонтно-восстановительных работ на Бугуньском водохранилище, продолжение ремонтно-восстановительных работ на Бартогайском водохранилище и реконструкции Сергеевского гидроузла в соответствии с проектно-сметной документацией. В 2003 году ожидается выполнение 68% по ремонтно-восстановительным работам на Бартогайском водохранилище, 75% работ по реконструкции Сергеевского гидроузла.
Приложение 188
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 741
"Сохранение и развитие племенного коневодства"
на 2003 год
1. Стоимость: 45 000 тысяч тенге (сорок пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие племенного коневодства.

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 740 Гидротехни.
калық құры.
лыстарды
жаңғырту
030 Гидротехни. Мынадай жобалар Жыл Қазақстан
калық құры. бойынша жобалау-сме. бойында Республикасы
лыстарды талық құжаттама Ауыл шаруа.
жаңғырту әзiрлеу және мемле. шылығы мини.
жөнiндегi кеттік сараптама стрлігінің
жобалық- жүргiзу: Мемлекеттiк Су ресурстары
сметалық сараптамадан гидро. жөніндегі
құжаттама. техникалық құрылыс. комитеті
ларды тарды жаңғырту жөнiн.
әзiрлеу дегi жобалық-сметалық
құжаттамаларды әзiр.
леу: "Tepic ащыбұлақ
су қоймасы бөгетiнiң
зілзалаға төзiмділігін
күшейту", "Тасөткел
су қоймасының су
торабын жаңғырту"
031 Гидротехни. Мемлекеттiк сарапта. Жыл Қазақстан
калық құры. мадан өткен жобалық- бойында Республикасы
лыстарды сметалық құжаттама. Ауыл шаруа.
жаңғырту ларды сәйкес Бөген шылығы мини.
су қоймасында жөндеу стрлігінің
қалпына келтiру Су ресурстары
жұмыстары, бартоғай жөніндегі
су қоймасында жөндеу комитеті
-қалпына келтiру
жұмыстары, Сергеев су
торабын жаңғырту.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: "Tepic ащыбұлақ су қоймасы бөгетiнiң зiлзалаға төзiмділігiн күшейту", "Тасөткел су қоймасының су торабын жаңғырту" жобалары бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы бекiту, жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Бөген су қоймасында жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарын және Сергеев су торабын жаңғыртуды жалғастыру. 2003 жылда Бартоғай су қоймасында жөндеу-қалпына келтiру жұмыстары бойынша 68 %, Сергеев су торабын жаңғырту бойынша 75 % орындау күтiлуде.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 188 қосымша
ЕСКЕРТУ. 188 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 22 желтоқсандағы N 1296 қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Асыл тұқымды жылқы шаруашылығын
сақтау және дамыту" 741 республикалық бюджеттiк
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 45 000 мың теңге (қырық бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: асыл тұқымды жылқы шаруашылығын дамыту және қостанайлық жылқы тұқымын жетілдiру.

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение производственно-хозяйственной деятельности в области племенного коневодства, совершенствование генетического потенциала лошадей путем создания новых линий и семейств.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
741 Сохранение Проведение селекционно- В те- Минис-
и развитие племенной работы по даль- чение терство
племенного нейшему совершенствованию года сельско-
коневод- костанайской породы го хо-
ства лошадей, развитию линий, зяйства
семейств. Респуб-
лики
Казахс-
тан
Разведение и воспроизвод- В те- Минис-
ство племенного поголовья чение терство
лошадей с численностью года сельско-
300 голов. го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
Усовершенствование тре- В те- Минис-
нинга лошадей по направ- чение терство
лениям. года сельско-
го хо-
зяйства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
Приобретение основных IV - Минис-
средств: квартал терство
двигатель трактора К-701 сельско-
(ЯМЗ-240) - 1 единица; го хо-
двигатель трактора К-700 зяйства
(ЯМЗ-238) - 2 единицы; Респуб-
коробки передач трактора лики
К-701 - 1 единица; Казахс-
коробка передач трактора тан
К-700 - 1 единица;
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 22 декабря 2003 г. N 1296 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
улучшение генетического потенциала породы лошадей;
достижение дальнейшей консолидации хозяйственно-полезных признаков существующих линий и семейств костанайской породы лошадей; проведение предварительной апробации новой заводской линии лошадей костанайской породы как нового селекционного достижения; оптимальное использование чистокровных верховых жеребцов и костанайских кобыл при гомогенном и гетерогенном подборе по основным хозяйственно-полезным признакам: резвости, конституции и экстерьеру, промерам, дистанционности; дальнейшая специализация тренотделений по направлениям - аламан байга, гладкие скачки, конкур, кокпар.
Приложение 188-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 188-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 742
"Агрометеорологическое обеспечение сельскохозяйственного
производства" на 2003 год

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: асыл тұқымды жылқы шаруашылығы саласында өндiрiстiк-шаруашылық қызметтi қамтамасыз ету, жаңа аталық iздер мен тұқымдастар құру арқылы жылқының генетикалық әлеуетiн жетiлдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 741 Асыл тұқымды Қостанайлық жылқы Жыл Қазақстан
жылқы шаруа. тұқымын одан әрi бойында Республика.
шылығын сақ. жетілдiру, аталық сының Ауыл
тау және iздердi, тұқымдас. шаруашылығы
дамыту. тарды дамыту бойынша министрлiгi
селекциялық-асылдан.
дыру жұмысын жүргізу
Жалпы саны 300 бас Жыл Қазақстан
асыл тұқымды жылқы бойында Республика.
өсiру және өз сының Ауыл
төлiнен көбейту. шаруашылығы
министрлігі
Бағыттар бойынша ат Жыл Қазақстан
жаратуды жетiлдiру бойында Республика.
сының Ауыл
шаруашылығы
министрлiгi
Негiзгi құралдарды ІV тоқсан Қазақстан
сатып алу: Республика.
К-701 тракторының сының Ауыл
двигателi (ЯМЗ - 240) - шаруашылығы
1 бiрлiк; министрлiгi
К-700 тракторының двига-
телi (ЯМЗ 238) - 2 бiрлiк;
К-701 тракторының берiлiс
қорабы - 1 бiрлiк;
К-700 тракторының берiлiс
қорабы - 1 бiрлiк. <*>
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi:
жылқы тұқымының генетикалық әлеуетiн жақсарту;
Қостанайлық жылқы тұқымының қолданыстағы аталық iздерi мен тұқымдастарының шаруашылық-пайдалы сипаттарын одан әрi үйлестiруге қол жеткiзу;
жаңа селекциялық жетiстiк ретiнде қостанайлық жылқы тұқымының жаңа зауыттық аталық iзiн алдын ала бақылаудан өткiзу;
негiзгi шаруашылық-пайдалы сипаттары: ширақтық, дене бiтiмi мен экстерьерi, дистанциялығы бойынша агомогендiк және гетерогендiк таңдау кезiнде таза қанды мiнгi айғырлар мен қостанайлық биелердi
оңтайлы пайдалану;
аламан бәйге, жорға жарыс, көкпар бағыттары бойынша ат жарату бөлiмдерiн одан әрi мамандандыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
188-1-қосымша
ЕСКЕРТУ. Жаңа 188-1 қосымшмен толықтырылды - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
742 "Ауыл шаруашылығы өндірiсiн агрометеорологиялық
жағынан қамтамасыз ету" республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 4 500 тысяч тенге (четыре миллиона пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: проведение наблюдений за метеопараметрами, влажностью почвы, состоянием и продуктивностью сельскохозяйственного производства.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное прогнозирование изменений метеопараметров, состояний влажности почв, оценка и прогноз запасов влаги в почве к началу полевых работ, прогноз сроков сева, прогноз агрометеоусловий уборки зерновых, анализ агрометеорологических показателей в сравнении с предыдущим годом, анализ состояния снегонакопления на полях и другие.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
742 Агрометео- Проведение агрометеороло- Минис-
рологичес- гического мониторинга для терство
кое обес- обеспечения сельскохозяй- сельско-
печение ственного производства: го хо-
сельскохо- - прогноз запасов влаги в 2 зяйства
зяйствен- почве к началу весенне- квар- Респуб-
ного полевых работ; тал лики
производ- - прогноз оптимальных 2 Казах-
ства сроков сева; квар- стан
тал
- прогноз перезимовки 2
озимых культур; квар-
тал
- прогноз сроков созре- 2
вания пшеницы; квар-
тал
- анализ состояния озимых 2
зерновых культур в период квар-
возобновления вегетации; тал
- состояние яровых 2, 3
зерновых культур (дата квар-
наступления фаз развития, талы
высота, густота, оценка
состояния) за 1 декаду;
- прогноз среднеобластной 2, 3
урожайности и валового квар-
сбора зерновых и зернобо- талы
бовых культур;
- анализ об условиях 2, 3
развития болезней и квар-
сельхозвредителей в зави- талы
симости от погодных
условий по территории
Казахстана;
- декадный агрометеороло- 2-4
гический бюллетень; квар-
талы
- запасы продуктивной 2-4
влаги в почве за декаду; квар-
талы
- сравнительная характе- 2-4
ристика агрометеороло- квар-
гических показателей по талы
отношению к среднемного-
летним значениям, к
значениям прошлого года;
- анализ о фактических 2, 4
запасах продуктивной квар-
влаги перед замерзанием талы
почвы осенью и к началу
весенне-полевых работ;
- прогноз агрометеоро- 3
логических условий уборки квар-
зерновых культур; тал
- анализ об условиях 3
уборки зерновых; квар-
тал
- анализ состояния озимых 4
зерновых культур перед квар-
уходом в зиму; тал
- консультация об усло- 4
виях снегонакопления. квар-
тал
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 4 500 мың теңге (төрт миллион бес жүз мың теңге);
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: метеопараметрлерге, топырақтың ылғалдылығына, ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң жағдайы мен өнiмділігiне байқаулар жүргізу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: метеопараметрлердің өзгеруiн, топырақ ылғалдылығының жағдайын дер кезiнде болжау, дала жұмыстары басталуы алдындағы топырақтағы ылғалдың запастарын бағалау және болжау, егіс мерзiмдерiн болжау, дәнді дақылдарды жинаудың агрометеожағдайларын болжау, агрометеорологиялық көрсеткiштердi өткен жылғымен салыстырмада талдау, танаптарда қар жиналу жағдайын талдау және басқалары.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші | Іске | Жауапты
|ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) |асыру.|атқарушылар
| коды |дар. | (кіші | іске асыру жөніндегі| дың |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | мер. |
| |ның | маның) | | зім. |
| |коды | атауы | | дері |
-------------------------------------------------------------------
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
Ауыл Ауыл шаруашылығы Қазақстан
шаруашы. өндiрiсiн қамтама. Республикасы.
лығы сыз ету үшiн агро. ның Ауыл
өндiрi. метеорологиялық шаруашылығы
сiн мониторинг министрлігі
агро. жүргізу:
метео. - көктемгі дала 2-
рология. жұмыстары басталуы тоқсан
лық алдына топырақтағы
жағынан ылғалдың запастарын
қамтама. болжау;
сыз ету - егістің оңтайлы 2-
мерзiмдерiн болжау; тоқсан
- күздiк дақылдардың 2-
қыстап шығуын болжау; тоқсан
- бидайдың пісу 2-
мерзiмдерін болжау; тоқсан
- күздiк дәнді дақыл. 2-
дардың өcуі жаңару тоқсан
кезеңіндегі жағдайын
талдау;
- жаздық дәндi дақыл.
дардың 1 онкүндік
iшiндегi жағдайы
(даму кезең басталған
күн, биіктiгі,
қалыңдығы, жағдайының
бағасы);
- дәнді және дәндi-
бұршақты дақылдардың
орташа облыстық
өнімділiгі мен жалпы
өнімін болжау;
- Қазақстан аумағы 2, 3-
бойынша ауа-райы тоқсан.
жағдайына байланысты дар
аурулар мен ауыл
шаруашылығы зиянкес.
терiнiң дамуы
жағдайын талдау;
- онкүндiк агрометео. 2-4-
рологиялық бюллетень; тоқсан.
дар
- онкүндік ішiндегi 2-4-
топырақтағы пайдалы тоқсан.
ылғалдың запастары; дар
- агрометеорологиялық
көрсеткіштердi орташа. 2-4-
көпжылдық көрсеткiш. тоқсан.
термен, өткен жылғы дар
көрсеткiштермен
салыстырма мiнездеме;
- топырақтың күзде 2,4-
қатып қалуы алдындағы тоқсан.
және көктемгі дала дар
жұмыстары алдындағы
пайдалы ылғалдың
нақты запастарын
талдау;
- дәндi дақылдарды 3-
жинаудың агрометео. тоқсан
рологиялық жағдай.
ларын болжау;
- дәнді дақылдарды 3-
жинау жағдайларын тоқсан
талдау;
- күздiк дәндi 4-
дақылдардың қысқа тоқсан
кетер алдындағы
жағдайын талдау;
- қардың жиналуы 4-
жағдай туралы кеңес тоқсан
беру.
-------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Оперативная информация по состоянию и прогнозу агрометеопараметров, а также рекомендации по срокам сева, уборки, другим показателям позволит сельхозтоваропроизводителям проводить агротехнологические мероприятия в оптимальные сроки с учетом складывающихся почвенно-климатических условий и обеспечит повышение урожайности и валовых сборов сельскохозяйственных культур.
Приложение 189
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 743
"Разработка технико-экономического обоснования
строительства Национального хранилища
генетических ресурсов растений и животных"
на 2003 год
1. Стоимость: 4 000 тысячи тенге (четыре миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранения генофонда сельскохозяйственных растений и животных.
5. Задачи бюджетной программы: разработка технико-экономического обоснования строительства Национального хранилища генетических ресурсов растений и животных с целью создания научного комплекса (основной корпус с блоками для хранения образцов, лабораторий, теплицы, санитарно-карантинная зона, мини- заводы, подсобные помещения, жилищно-производственные объекты).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 743 Разработка Разработка технике-эко- В те- Минис-
технико- номического обоснования чение терство
экономи- строительства Националь- года сельско-
ческого ного хранилища генетичес- го хо-
обоснова- ких ресурсов растений и зяйства
ния строи- животных (основного Респуб-
тельства корпуса с блоками для лики
Националь- хранения образцов, лабо- Казахс-
ного хра- раторий, теплицы, тан
нилища санитарно-карантинной
генетичес- зоны, мини-завода,
ких ресур- подсобных помещений,
сов расте- жилищно-производственных
ний и жи- объектов).
вотных
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтіліп отырған нәтижелер: агрометеопараметрлердiң жағдай мен болжамы жөнiнде жедел ақпарат, сондай-ақ ceбу, жинау мерзiмдерi, басқа да көрсеткiштер жөнiндегi ұсыныстар ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілерге агротехнологиялық iс-шараларды болып тұрған топырақ-климаттық жағдайларды ескере отырып оңтайлы мерзiмдерде жүргiзуге мүмкіндік бередi және ауыл шаруашылығы дақылдарының өнiмділігі мен жалпы өнімін арттыруды қамтамасыз етедi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 189 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Өсiмдiктер мен жануарлардың тектiк
ресурстарының ұлттық қоймасы құрылысының техникалық-экономикалық негiздемесін әзiрлеу"
743 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4 000 мың теңге (төрт миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2003-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi мен жануарларының тектiк қорын сақтауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ғылыми кешен (үлгiлердi сақтауға арналған блоктарымен негiзгi корпус, зертханалар, теплицалар, санитарлық-карантиндiк аймақтар, шағын зауыттар, қосалқы үй-жайлар, тұрғын-үй өндiрiстiк объектілер) жасау мақсатында Өсiмдiктер мен жануарлардың тектік ресурстарының ұлттық қоймасы құрылысының техникалық-экономикалық негiздемесiн әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 743 Өсiмдiктер Өсiмдiктер мен жану. Жыл Қазақстан
мен жануар. арлардың тектiк ре. бойында Республика.
лардың тек. сурстарының ұлттық сының Ауыл
тiк ресурс. қоймасы (үлгілерді шаруашылығы
тарының сақтауға арналған министрлігі
ұлттық блоктарымен негiзгi
қоймасы құ. корпус, зертханалар,
рылысының теплицалар, санитар.
техникалық- лық-карантиндiк
экономика. аймақтар, шағын
лық негiз. зауыттар, қосалқы үй
демесiн -жайлар, тұрғын-үй
әзiрлеу. өндірістік объектілер)
құрылысының техника.
лық-экономикалық
негiздемесiн әзiрлеу.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: технико-экономическое обоснование строительства Национального хранилища генетических ресурсов растений и животных.
Приложение 190
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 190 исключено - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 800
"Кредитование юридических лиц, обеспечивающих
сельхозтоваропроизводителей информационно-
консультационными услугами" на 2003 год
Приложение 191
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы 802
"Лизинг оборудования для предприятий
по переработке сельскохозяйственной продукции"
на 2003 год
1. Стоимость: 500 000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цели бюджетной программы: поддержка предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции путем передачи в лизинг технологического оборудования, повышение конкурентоспособности отечественной продукции, улучшение ее качества и расширение ассортимента, внедрение новых технологий и техники.
5. Задачи бюджетной программы: кредитование закупа оборудования для последующей передачи в лизинг предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Өсiмдiктер мен жануарлардың тектiк ресурстарының ұлттық қоймасының құрылысын техникалық-экономикалық негiздеу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 190 қосымша
ЕСКЕРТУ. 190 қосымша алып тасталды - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150г қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 191 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу
кәсiпорындары үшiн жабдықтар лизингiн ұйымдастыру"
802 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 500 000 мың теңге (бec жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн бюджеттi атқару және есеп беру (мерзiмдiк және жылдық) нысандарын жүргiзу жөнiндегi қаржылық процедуралардың ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 25 мамырдағы N 832 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: технологиялық жабдықтарды лизингке беру, отандық өнiмдердiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру, оның сапасын жақсарту және өнiм түрлерiн көбейту, жаңа технология мен техниканы енгiзу жолымен ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу кәсiпорындарын қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу кәсiпорындарына кейiн лизингке беру үшiн жабдықтар сатып алуды несиелеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ. !Кіші !Бағдарлама.! Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші !(кіші бағдарламаны) !асыру! атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама.!іске асыру жөніндегі!мер. !
!ның !лама.!ның) атауы ! іс-шаралар !зім. !
!коды !ның ! ! !дері !
! !коды ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------

1 802 Лизинг Определение условий В те- Минис-
оборудова- бюджетного кредитования чение терство
ния для на цели обеспечения обо- года сельско-
предприя- рудованием предприятий по го хо-
тий по пе- переработке сельскохозяй- зяйства
реработке ственной продукции на Респуб-
сельскохо- лизинговой основе, лики
зяйствен- утверждаемых Правитель- Казахс-
ной про- ством Республики Казахс- тан
дукции тан;
проведение конкурса по
определению Банков-
заемщиков;
выделение кредитных
средств в соответствии с
Правилами кредитования
предприятий по переработ-
ке сельскохозяйственной
продукции, утверждаемыми
постановлением Правитель-
ства Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: преодоление критической зависимости отечественной экономики от импорта продукции переработки сельскохозяйственного сырья, развитие производства и закупа сырья для предприятий перерабатывающей отрасли, насыщение внутреннего рынка высококачественными продуктами питания отечественного производства; целевое, эффективное использование и своевременный возврат средств в республиканский бюджет.

1 802 Ауыл шаруа. Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
шылығы өнiм. касының Yкiметi бе. бойында Республика.
дерiн қайта кiткен лизингтiк сының Ауыл
өңдеу кәсi. негiзде ауыл шаруа. шаруашылығы
порындары шылығы өнiмдерiн министрлігі
үшiн жабдық. қайта өңдеу кәсiпо.
тар лизингiн рындарын жабдықтар.
ұйымдастыру мен қамтамасыз ету
мақсатында бюджеттiк
несиелеу жағдайын
анықтау;
Қарызгер банкты
анықтау мақсатында
конкурс өткiзу;
Қазақстан Республи.
касы Үкiметiнiң
қаулысымен бекiтiл.
ген ауыл шаруашылығы
өнiмдерiн қайта
өңдеу кәсiпорындарын
несиелеу ережелерiне
сәйкес несиелеу
қаражаттарын бөлу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: ауыл шаруашылығы шикiзатын қайта өңдеу өнiмдерiнiң импортына отандық экономиканың дағдарысты тәуелдiлiгiн еңсеру, өндiрiстi дамыту және қайта өңдеу салалары кәсiпорындары үшiн шикiзат сатып алу, iшкi рынокты отандық өндiрiстiң жоғары сапалы тамақ өнiмдерiмен толтыру; қаражаттың мақсатты, тиiмдi пайдаланылуы және республикалық бюджетке дер уақытында қайтарылуы.