О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1531 "О Стратегическом плане Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 445
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1531 «О Стратегическом плане Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«О Стратегическом плане Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемый Стратегический план Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы.»;
Стратегический план Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2013 года № 445
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2010 года № 1531
Стратегический план
Министерства экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы 1. Миссия и видение
Миссия Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (далее - Министерство) - формирование благоприятных условий для улучшения благосостояния населения и устойчивого развития страны в долгосрочной перспективе.
Видение – качественный рост казахстанской экономики к 2020 году в реальном выражении более чем на треть по отношению к уровню 2009 года.
2. Анализ текущей ситуации
1. Повышение конкурентоспособности страны и
модернизация национальной экономики
За прошедшее десятилетие состояние казахстанской экономики во многом определялось внешней конъюнктурой на энергоресурсы и другие виды минерального сырья. В 2000 - 2007 годах экспорт товаров в среднем составлял 45 % к валовому внутреннему продукту (далее – ВВП). В 2008 году, когда цена на нефть доходила до рекордного исторического уровня 147 долларов США за баррель экспорт вырос до 53,9 % к ВВП. При падении мировых цен на энергоресурсы вследствие глобального экономического кризиса объем экспорта в 2009 году снизился до 40,3 % к ВВП.

"Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1531 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 445 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1531 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары бекітілсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 30 сәуірдегі
№ 445 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1531 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау
министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған
стратегиялық жоспары
1. Миссия және пайымдау
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) миссиясы – ұзақ мерзімді перспективада халықтың әл-ауқатын жақсарту және елдің орнықты дамуы үшін қолайлы жағдайлар қалыптастыру.
Пайымдау – 2020 жылға қарай қазақстандық экономиканың 2009 жылғы деңгейге қатысты нақты мәнде үштен бірінен жоғары сапалы өсуі.
2. Ағымдағы жағдайды талдау
1. Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және ұлттық экономиканы
жаңғырту
Өткен онжылдықта қазақстандық экономиканың жай-күйі көбінесе энергия ресурстары мен минералдық шикізаттың басқа да түрлеріне сыртқы конъюнктурамен айқындалды. 2000 – 2007 жылдары тауарлар экспорты орташа есеппен жалпы ішкі өнімнің (бұдан әрі – ЖІӨ) 45 %-ын құрады. 2008 жылы мұнай бағасы рекордтық тарихи деңгейде бір баррель үшін 147 АҚШ долларына дейін жеткен кезде, экспорт ЖІӨ-ге қарағанда 53,9 %-ға дейін өсті. Жаһандық экономикалық дағдарыс салдарынан энергия ресурстарының әлемдік бағасының төмендеуі кезінде 2009 жылы экспорт көлемі ЖІӨ-ге қарағанда 40,3 %-ға дейін төмендеді.

Начавшееся в 2008 году замедление мировой экономики, сокращение потребления ресурсов, снижение мировых цен на нефть, металлы, металлопрокат, являющиеся основными составляющими товарного экспорта Казахстана, способствовали замедлению темпов роста казахстанской экономики. По итогам 2008 года реальный рост ВВП составил 3,3 %, по сравнению с 8,9 % в 2007 году. Сократился объем продукции сельского хозяйства, снизились темпы роста в промышленности, строительстве, а также в сфере услуг.
В 2009 году развитие экономики Казахстана проходило в условиях адаптации к глубокому мировому экономическому кризису. По итогам 2009 года темпы роста реального ВВП снизились до 1,2 %. Положительный рост экономики в 2009 году был обеспечен за счет увеличения валовой продукции сельского хозяйства на 13,8 %, увеличения объемов добычи нефти на 8,1 %, а также антикризисных мер государства по стимулированию спроса и активности в секторах экономики.
С начала 2010 года наметилась положительная динамика в отраслях экономики, что в определенной степени обусловлено оживлением мировой экономики.
В 2010 году реальный ВВП вырос на 7,3 % к 2009 году. Для сравнения в других странах прирост ВВП в 2010 году составил: в США 3,0 %, в Китае – 10,3 %, в Германии – 3,5 %, в Японии – 4,0 %, в Великобритании – 1,3 %, в России - 4 %, в Беларуси – 7,6 %.
На фоне улучшения конъюнктуры на внешних рынках объем производства промышленной продукции в 2010 году увеличился на 10,0 %, в том числе за счет роста в горнодобывающей промышленности и разработки карьеров - на 5,3 %, обрабатывающей промышленности - на 18,4 %.
Развитие отраслей экономики, характеризующееся увеличением объемов производства товаров и предоставления услуг, способствовало росту занятости.
Уровень безработицы в 2010 году составил 5,5 % к численности экономически активного населения, что на 0,8 процентных пункта меньше, чем в 2009 году. Для сравнения в других странах в 2010 году безработица составила: в США - 9,6 %, в Китае – 4,1 %, в Германии – 7,1 %, в Японии – 5,1 %, в Великобритании – 7,8 %, в России – 7,5 %, в Беларуси – 0,7 %.
Вместе с тем, рост отечественной экономики на фоне восстановления мировой экономики и роста уровня цен на мировых товарных рынках способствует повышению внутренних цен. Уровень инфляции в декабре 2010 года составил 7,8 %, что на 1,6 процентных пункта выше к декабрю 2009 года.
Зависимость состояния отечественной экономики от внешних ценовых факторов сохраняется вследствие присущей для нее структурной поляризации. На одном полюсе - это быстро развивающиеся, высокодоходные сырьевые отрасли и отрасли металлургии, работающие почти полностью на мировой рынок, доходы которых целиком зависят от ситуации в мировой экономике и конъюнктуры внешних рынков. Сюда также можно отнести и сельское хозяйство. На другом полюсе - отрасли обрабатывающего сектора, ориентированные преимущественно на внутренний рынок, с низкой рентабельностью и добавленной стоимостью.
Таким образом, состояние экономики во многом определяется развитием сырьевых экспортоориентированных отраслей. Такая структура экономики не позволяет обеспечивать ее стабильный рост. Поэтому в перспективе устойчивые темпы роста экономики должны обеспечиваться преимущественно развитием несырьевого сектора.

2008 жылы басталған әлемдік экономиканың баялауы, ресурстарды тұтынудың қысқаруы, Қазақстанның тауарлық экспортының негізгі құраушысы болып табылатын мұнай, металл, металл илегіне әлемдік бағалардың төмендеуі қазақстандық экономиканың өсу қарқынының баяулауына септігін тигізді. 2008 жылдың қорытындысы бойынша ЖІӨ-нің нақты өсімі 2007 жылғы 8,9 %-бен салыстырғанда 3,3 %-ды құрады. Ауыл шаруашылығы өнімінің көлемі қысқарып, өнеркәсіптегі, құрылыстағы, сондай-ақ қызмет көрсету саласындағы өсу қарқыны төмендеді.
2009 жылы Қазақстан экономикасының дамуы терең әлемдік экономикалық дағдарысқа бейімделу жағдайында өтті. 2009 жылдың қорытындысы бойынша нақты ЖІӨ-нің өсу қарқыны 1,2 %-ға дейін төмендеді. Экономиканың оң өсімі 2009 жылы ауыл шаруашылығының жалпы өнімінің 13,8 %-ға артуымен, мұнай өндіру көлемінің 8,1 %-ға артуымен, сондай-ақ экономика секторларындағы белсенділік пен сұранысты ынталандыру жөніндегі мемлекеттің дағдарысқа қарсы шараларымен қамтамасыз етілді.
2010 жылдың басынан бастап экономика салаларында оң серпін байқалды, бұл белгілі бір дәрежеде әлемдік экономиканың жандануына негізделді.
Нақты ЖІӨ 2010 жылы 2009 жылға қарағанда 7,3 %-ға ұлғайды. Салыстыру үшін 2010 жылы басқа елдерде ЖІӨ өсуі: АҚШ-та – 3,0 %, Қытайда – 10,3 %, Германияда – 3,5 %, Жапонияда – 4,0 %, Ұлыбританияда – 1,3 %, Ресейде – 4 %, Беларусияда – 7,6 % құрады.
Сыртқы нарықтардағы конъюнктураның жақсаруы аясында өнеркәсіп өнімдерін өндіру көлемі 2010 жылы 10,0 %-ға, оның ішінде тау-кен өнеркәсібі мен карьерлерді дайындауда 5,3 %-ға өсім есебінен, өңдеу өнеркәсібінде 18,4 %-ға өсу есебінен ұлғайды.
Тауарлар өндіру мен қызмет көрсету көлемінің ұлғаюымен сипатталатын экономика салаларының дамуы жұмыспен қамтудың өсуіне ықпал етті.
Жұмыссыздық деңгейі 2010 жылы экономикалық белсенді халық санының 5,5 %-ын құрады, бұл 2009 жылға қарағанда 0,8 пайыздық тармаққа төмен. Салыстыру үшін 2010 жылы басқа елдерде жұмыссыздық: АҚШ-та – 9,6 %, Қытайда – 4,1 %, Германияда – 7,1 %, Жапонияда – 5,1 %, Ұлыбританияда – 7,8 %, Ресейде – 7,5 %, Беларусияда – 0,7 % құрады.
Сонымен қатар әлемдік экономиканың қалпына келуі мен әлемдік тауар нарықтарындағы бағалар деңгейінің өсуі аясында отандық экономиканың өсуі ішкі бағалардың артуына ықпал етеді. 2010 жылғы желтоқсанда инфляция деңгейі 7,8 %-ды құрады, бұл 2009 жылғы желтоқсанға қарағанда 1,6 пайыздық тармаққа жоғары.
Отандық экономика жай-күйінің сыртқы бағалар факторларынан тәуелділігі оған тән құрылымдық поляризация салдарынан сақталып отыр. Бір полюсте – бұл тез дамитын табыстылығы жоғары шикізаттық салалар және табыстары әлемдік экономиканың жай-күйі мен сыртқы нарықтардағы конъюнктураға толығымен тәуелді, толығымен әлемдік нарыққа жұмыс істейтін металлургия салалары. Мұнда ауыл шаруашылығын да жатқызуға болады. Екінші полюсте – рентабельділігі мен қосылған құны төмен басымды түрде ішкі нарыққа бағдарланған өңдеу секторының салалары.
Осылайша, экономиканың жай-күйі көбінесе шикізаттық экспортқа бағдарланған салалардың дамуымен айқындалады. Экономиканың мұндай құрылымы оның тұрақты өсуін қамтамасыз етуге мүмкіндік бермейді. Сондықтан экономиканың тұрақты өсу қарқындары болашақта басымды түрде шикізаттық емес секторды дамытумен қамтамасыз етілуі тиіс.

За 2010 год оборот розничной торговли составил 3197,1 миллиарда тенге или увеличился по сравнению с 2009 годом на 17,9 % (2551,4 миллиарда тенге). Оборот оптовой торговли за 2010 год составил 8152,4 миллиарда тенге или 111,9 % к уровню предыдущего года (6872,3 миллиарда тенге).
В 2010 году в Республике Казахстан действовало 60 брокерско-дилерских организаций и 8 товарных бирж, на которых было заключено 10407 сделок со спот-товаром.
За 2010 год общий объем биржевых сделок составил 86,5 миллиарда тенге и увеличился на 57,3 % по сравнению с 2009 годом (55 миллиардов тенге) и более чем в 6 раз по сравнению с 2008-м (13,7 миллиарда тенге). При этом объем выставляемых на торги спот-товаров вырос более, чем в 9 раз (884 миллиарда тенге) по сравнению с 2009 годом (94,5 миллиарда тенге) и более чем в 35 раз по сравнению с 2008 годом (25,3 миллиарда тенге).
В современных условиях розничная торговля приобретает все большее значение, соединяя производство, распределение, обмен и потребление, формируя тем самым единый комплекс.
За последнее время современная торговля претерпела серьезные структурные изменения: произошло сокращение стихийно организованных рынков, укрупнение розничных сетей, экспансия зарубежных операторов, обострение конкуренции между крупными розничными сетями.
Так, розничный товарооборот в настоящее время формируется в основном коммерческими организациями и индивидуальными предпринимателями, осуществляющими свою деятельность в стационарных сетях.
Важно отметить, что состояние потребительского рынка на сегодняшний день характеризуется жесткой структуризацией и вводом в действие новых форматов и подформатов организации торговли. Более того, современное развитие розничной торговли сопровождается большими изменениями в типах магазинов, методах продаж и формах обслуживания.
Министерство акцентирует внимание на развитии и создании в Казахстане практики применения мелкооптовой торговли по принципу «Кэш энд Кэрри» – «склад-прилавок», данный вид торговли нашел широкое распространение в развитых странах. В Казахстане уже существуют компании, работающие по принципу «склад-прилавок», такие, как «РАМСТОР», «АСТЫҚ ЖАН», «АРЗАН», «МЭТРО» и другие.
Позитивные тенденции развития внутренней торговли сопровождаются сохранением ряда проблем.
На торговых рынках сосредоточен значительный объем теневого оборота, высокий уровень реализации контрабандной и контрафактной продукции; широкое использование поддельных сертификатов качества на реализуемые товары.
Эффективно действующая товарная биржа может существенным образом повысить открытость, финансовые возможности и эффективность рынка. Торговля через товарные биржи позволит сократить число посредников, что будет способствовать сокращению теневого сектора экономики. Актуален вопрос привлечения товаропроизводителей к реализации товаров через товарные биржи.
Следует отметить, что отсутствие в стране целостной картины по планированию и реализации инвестиционных проектов приводит к неэффективной их реализации, дисбалансу в отраслях экономики и отсутствию ресурсного обеспечения проектов после ввода в эксплуатацию.
С принятием Закона Республики Казахстан «О концессиях» заложено правовое поле, позволяющее частному сектору инвестировать финансовые и технологические ресурсы для реализации инвестиционных проектов с использованием механизма концессии.

2010 жылы бөлшек сауда айналымы 3197,1 миллиард теңгені құрады немесе 2009 жылмен (2551,4 миллиард теңге) салыстырғанда 17,9 %-ға ұлғайды. 2010 жылы көтерме сауда айналымы 8152,4 миллиард теңгені құрады немесе өткен жылғы деңгейге қарағанда 111,9 % (6872,3 миллиард теңге).
2010 жылы Қазақстан Республикасында 60 брокерлік-дилерлік ұйымдар мен 8 тауар биржалары жұмыс істеді, онда спот-тауарлар бойынша 10 407 мәміле жасалды.
2010 жылы биржалық мәмілелердің жалпы көлемі 86,5 миллиард теңгені құрады және 2009 жылмен (55 миллиард теңге) салыстырғанда 57,3 %-ға және 2008 жылмен салыстырғанда (13,7 миллиард теңге) 6 еседен көп ұлғайды. Бұл ретте, саудаға қойылған спот-тауарлардың көлемі 2009 жылмен (94,5 миллиард теңге) салыстырғанда 9 еседен көп (884 миллиард теңге) және 2008 жылмен (25,3 миллиард теңге) салыстырғанда 35 еседен көп өсті.
Қазіргі жағдайда бөлшек сауда өндірісті, бөлуді, көлем мен тұтынуды біріктіре отырып, онымен бірыңғай кешенді қалыптастыра отырып елеулі мәнге ие болып отыр.
Соңғы уақытта осы заманғы сауда елеулі құрылымдық өзгерістерге ұшырады: стихиялы ұйымдастырылған нарықтардың қысқаруы, бөлшек желілерді нығайту, шетелдік операторлардың өктемдігі, ірі бөлшек желілер арасында бәсекелестіктің күшеюі.
Осылайша, қазіргі уақытта бөлшек тауар айналымы негізінен өз қызметін стационарлық желілерді жүзеге асыратын коммерциялық ұйымдар мен жеке кәсіпорындармен қалыптасады.
Қатаң құрылымдаумен және жаңа форматтар мен сауда ұйымдарының кіші форматтарын қолданысқа енгізе отырып бүгінгі күні тұтыну нарығының жай-күйін атап өткен жөн. Бұдан қоса, бөлшек саудасының осы заманғы дамуы дүкендер, сату әдістері мен қызмет көрсету нысандары түріндегі үлкен өзгерістермен қоса жүреді.
Министрлік дамыған елдерде кеңінен қолданыс тапқан «Кэш энд Кэрри» - «қойма-жаймалар» қағидаты бойынша ұсақ көтерме сауданы қолдану тәжірибесін Қазақстанда дамытуға және құруға ерекше назар аударып отыр. Қазақстанда қазірдің өзінде «РАМСТОР», «АСТЫҚЖАН», «АРЗАН», «МЭТРО» және т.б. сияқты «қойма-жаймалар» қағидаты бойынша жұмыс істейтін компаниялар бар.
Ішкі сауданы дамытудың оң үрдістері бірқатар проблемалардың сақталуымен бірге жүреді.
Сауда нарықтарында көлеңкелі айналымның едәуір көлемі, контрабандалық және контрафактілік өнім өткізудің жоғары деңгейі; өткізілетін тауарларға жасанды сапа сертификаттарының кең қолданылуы орныққан.
Тиімді жұмыс істейтін тауарлық биржа нарықтың ашықтығын, қаржылық мүмкіндіктері мен тиімділігін айтарлықтай арттыруы мүмкін. Тауарлық биржалар арқылы сауда делдалдардың санын қысқартуға мүмкіндік береді, бұл экономиканың көлеңкелі секторын қысқартуға жәрдемдеседі. Тауарлық биржалар арқылы тауарларды өткізуге тауар өндірушілерді тарту мәселесі өзекті.
Елде инвестициялық жобаларды жоспарлаудың және іске асырудың тұтастай көрінісінің болмауы олардың тиімсіз іске асырылуына, экономика салаларындағы теңсіздікке және жобаларды пайдалануға бергеннен кейін ресурстық қамтамасыз етудің болмауына алып келетінін атап көрсету керек.
«Концессиялар туралы» Қазақастан Республикасының Заңы қабылдануымен концессия тетігін қолдану арқылы инвестициялық жобаларды іске асыру үшін жеке секторға инвестициялық және технологиялық ресурстарды инвестициялауға мүмкіндік беретін құқықтық негіз салынды.

В настоящее время на стадии реализации 3 объекта с общей стоимостью строительства объектов в сумме 45,6 миллиарда тенге.
Правительством сформирован Перечень объектов, предлагаемых к передаче в концессию на среднесрочный период.
Как отметил Глава государства на 21-м пленарном заседании Совета иностранных инвесторов при Президенте Республике Казахстан, важно систематизировать меры государственной поддержки, продвигать инструменты государственно-частного партнерства при реализации проектов на местном уровне, особенно при строительстве объектов социальной и жилищно-коммунальной сфер.
Продолжают оставаться актуальными вопросы сбалансированности и структуры расходов республиканского бюджета, полноты поступлений налогов и таможенных платежей, улучшения налоговой и таможенной систем.
Ухудшение или улучшение экономической ситуации является определяющим внешним фактором, который влияет на уровень поступлений в республиканский бюджет и Национальный фонд, структуру бюджетных расходов.
В ближайшей перспективе для обеспечения макроэкономической стабильности будут разработаны новые подходы к сбалансированности бюджетной политики и повышению эффективности госрасходов.
Для поддержания государственного долга на умеренном уровне и стабильности государственных финансов планируется сдерживание роста дефицита бюджета и ненефтяного дефицита относительно ВВП. Будет обеспечен контроль за ростом долга квазигосударственного сектора.
Для развития несырьевых секторов экономики помимо «прямых» мер, принимаемых Правительством, в рамках компетенции Министерства проводится дальнейшая интеграция казахстанской экономики в мировую торговую систему.
В частности, будет продолжена работа по реализации интеграционных инициатив в рамках Евразийского экономического сообщества и завершению переговорного процесса по вступлению Казахстана во Всемирную торговую организацию (далее - ВТО) на экономически выгодных условиях.
На сегодня одним из значимых интеграционных прорывов Евразийского экономического сообщества (ЕврАзЭС) является практическая реализация с 1 января 2010 года Таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации, которая представляет собой реализацию режима зоны свободной торговли товарами с применением единого таможенного тарифа и единой торговой политики в отношении третьих стран, не входящих в Таможенный союз.
Функционирование Таможенного союза стало площадкой для перехода к более углубленной форме интеграции - формированию Единого экономического пространства, предполагающего свободное перемещение услуг, капитала и рабочей силы. Равный доступ к транспортной инфраструктуре позволит сократить издержки и время при движении казахстанских товаров до рынков сбыта дальнего зарубежья.

Қазіргі уақытта 3 объект іске асырылу барысында, олардың жалпы құрылыс құны 45,6 миллиард теңге.
Үкімет Орта мерзімді кезеңге концессияға беруге ұсынылған объектілер тізбесін қалыптастырды.
Мемлекет басшысы Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің 21-ші жалпы отырысында атап өткендей, мемлекеттік қолдау шараларын жүйелендіру, жергілікті деңгейде жобаларды іске асыру кезінде, әсіресе әлеуметтік және тұрғын үй – коммуналдық сала объектілерінің құрылысы кезінде мемлекеттік-жеке меншік әріптестік құралдарын жылжыту маңызды болып табылады.
Республикалық бюджет шығыстарының теңгерімділігі мен құрылымы, салық пен кеден төлемдері түсімдерінің толықтығы, салық пен кеден жүйелерін жақсарту мәселелері өзекті болып қалуда.
Экономикалық ахуалдың нашарлауы немесе жақсаруы республикалық бюджетке және Ұлттық қорға түсімдердің деңгейіне, бюджет шығыстарының құрылымына әсерін тигізетін анықтаушы сыртқы фактор болып табылады.
Алдағы перспективада макроэкономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету үшін бюджеттік саясат теңгерімділігінің және мемлекеттік шығыстар тиімділігін арттырудың жаңа тәсілдері әзірленетін болады.
Мемлекеттік борышты қалыпты деңгейде және мемлекеттік қаржының тұрақтылығын қолдау үшін ЖІӨ-ге қатысты бюджет тапшылығының және мұнайға қатысты емес тапшылықтың өсімін ұстап тұру жоспарлануда. Квазимемлекеттік сектор борышының өсуіне бақылау қамтамасыз етілетін болады.
Экономиканың шикізаттық емес секторларын дамыту үшін Үкімет қабылдайтын «тікелей» шаралардан басқа Министрлік құзыреті шеңберінде қазақстандық экономиканы әлемдік сауда жүйесіне одан әрі интеграциялау жүргізілетін болады.
Атап айтқанда, Еуразиялық экономикалық қоғамдастық шеңберінде интеграциялық бастамаларды іске асыру және экономикалық пайдалы жағдайда Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына (бұдан әрі - ДСҰ) кіруі жөніндегі келіссөздер процесін аяқтау бойынша жұмыстар жалғасуда.
Бүгінгі таңда Еуразиялық экономикалық қоғамдастығының (ЕурАзЭҚ) маңызды интеграциялық ілгерілеуінің бірі бірыңғай кеден тарифін және Кеден одағына кірмейтін үшінші елдерге қатысты бірыңғай сауда саясатын қолдана отырып, тауарлардың еркін сауда аймағының режимін іске асыруды көздейтін 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының Кеден одағының іс жүзінде іске асырылуы болып табылады.
Кеден одағының жұмыс істеуі интеграцияның барынша тереңдетілген нысаны – көрсетілетін қызметтердің, капитал мен жұмыс күшінің еркін қозғалысын көздейтін Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыруға өту үшін алаңға айналды. Көлік инфрақұрылымына тең қолжетімділік қазақстандық тауарлардың алыс шетелдердің өткізу нарықтарына дейінгі қозғалысы кезіндегі шығындар мен уақытты қысқартуға мүмкіндік береді.

Подписаны и вступили в силу в 2012 году 17 соглашений, формирующих договорно-правовую базу Единого экономического пространства, продолжается реализация календарного плана разработки документов в целях реализации соглашений, формирующих Единое экономическое пространство.
В целом, интеграционные процессы в рамках ЕврАзЭС открывают новые возможности для раскрытия экономического потенциала страны, выхода на мировой рынок с высокой конкурентоспособностью путем создания совместных, взаимодополняемых производств, а также осуществления взаимной торговли на более выгодных условиях.
Надлежащая координация и содержательная проработка интеграционных процессов в рамках ЕврАзЭС является важным средством, обеспечивающим комплексный учет национальных интересов Республики Казахстан в достижении эффективной реализации интеграционных инициатив.
Продолжается работа по приведению казахстанского законодательства в полное соответствие с положениями обязательных соглашений ВТО.
С началом практической реализации таможенного союза переговорный процесс по вступлению в ВТО претерпел некоторые изменения, которые, прежде всего, связаны с необходимостью создания условий для полноценного функционирования Таможенного союза после вступления стран-членов в ВТО.
В этих целях нашими странами переговоры по присоединению к ВТО проводятся на основе гармонизированной позиции по тем вопросам, которые относятся к компетенции Комиссии таможенного союза.
На сегодня Казахстан завершил двусторонние переговоры по доступу на казахстанский рынок товаров и услуг с 29 странами-членами ВТО с подписанием соответствующих протоколов.
2. Создание результативного государственного сектора
Действующая система государственного управления не в полной степени обеспечивает доступ населения к государственным услугам, отсутствует оперативная обратная связь государственных органов с населением, отмечается низкая эффективность и качество предоставляемых государственных услуг, поскольку не по всем государственным услугам разработаны четкие стандарты и регламенты их оказания.
В этой связи, требуется дальнейшее повышение качества оказываемых государственных услуг и совершенствование процессов их предоставления, что в итоге позволит обеспечить возможность реализации гражданами своих конституционных прав на получение качественных услуг.
Кроме того, необходимо продолжить работу по поэтапному расширению действующего Реестра государственных услуг по сферам (отраслям) управления, который является основой процесса стандартизации государственных услуг.

Бірыңғай экономикалық кеңістіктің шарттық-құқықтық базасын қалыптастыратын 17 келісімге қол қойылды және олар 2012 жылы күшіне енді, Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыратын келісімдерді іске асыру мақсатында құжаттарды әзірлеудің күнтізбелік жоспарын іске асыру жалғасуда.
Тұтастай алғанда, ЕурАзЭҚ шеңберіндегі интеграция процестері елдің экономикалық әлеуетін ашудың бірлескен, бірін-бірі толықтыратын өндірістерді құру жолымен бәсекелестік қабілеті жоғары әлемдік нарыққа шығудың, сондай-ақ барынша пайдалы жағдайларда өзара сауда жасаудың жаңа мүмкіндіктерін ашады.
ЕурАзЭҚ шеңберінде интеграция процестерін мазмұнды пысықтау және тиісінше үйлестіру Қазақстан Республикасының интеграциялық бастамаларын тиімді іске асыруға қол жеткізудегі ұлттық мүдделерін кешенді ескеруді қамтамасыз етудің маңызды құралы болып табылады.
Қазақстандық заңнаманы ДСҰ-ның міндетті келісімдерінің ережелерімен толық сәйкес келтіру бойынша жұмыстар жалғасуда.
Кеден одағын тәжірибелі іске асырудың басталуымен ДСҰ-ға кіру бойынша келіссөз процесі біраз өзгерістерге түсті, олар ең біріншіден, ДСҰ-ға мүше елдер кіргеннен кейін Кеден одағының толық жұмыс істеуі үшін жағдайлар жасау қажеттілігімен байланысты.
Бұл мақсатта біздің елдер ДСҰ-ға кіру бойынша келіссөздерді Кеден одағы комиссиясының құзыретіне кіретін мәселелер бойынша үйлестірілген ұстаным негізінде жүргізеді.
Бүгінгі таңда Қазақстан тиісті хаттамаларға қол қою арқылы ДСҰ-ға мүше 29 елмен қазақстандық тауарлар және қызметтер нарығына қол жеткізу бойынша екіжақты келіссөздерді аяқтады.
2. Нәтижелі мемлекеттік секторды құру
Қолданыстағы мемлекеттік басқару жүйесі халықтың мемлекеттік қызметтерге қолжетімділігін толық қамтамасыз етпейді, мемлекеттік органдардың халықпен жедел қайта байланысы жоқ, көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тиімділігі мен сапасының төмендігі байқалады, себебі барлық мемлекеттік қызметтер бойынша оларды көрсетудің нақты стандарттары мен регламенттері әзірленбеген.
Осыған байланысты, көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын одан әрі арттыру және оларды көрсету процестерін жетілдіру талап етіледі, нәтижесінде бұл сапалы қызметтер алуға азаматтардың өзінің конституциялық құқықтарын іске асыру мүмкіндігін қамтамасыз етуге мүмкіндік береді.
Бұдан басқа мемлекеттік қызметтерді стандарттау процесінің негізі болып табылатын қолданыстағы Басқару салалары (аялары) бойынша мемлекеттік қызметтердің тізілімін кезең-кезеңімен кеңейту бойынша жұмысты жалғастыру қажет.

В соответствии со Стратегическим планом развития Республики Казахстан до 2020 года предусматривается проведение на постоянной основе функциональных обзоров деятельности государственных органов с 2011 года, определение оптимального объема полномочий в каждом конкретном государственном органе позволит установить в целом адекватную роль государства, как в отдельных секторах, так и на разных уровнях государственного управления путем ликвидации излишних функций, исключения дублирующих полномочий, закрепления недостающих функций и расширения использования рыночных механизмов.
Несмотря на то, что одним из положительных результатов предыдущих этапов отечественной административной реформы является достаточно четкое разделение функций между центральным и местными исполнительными органами, а также между Правительством и центральными государственными органами, входящими в его структуру, все еще требуют внимания вопросы четкого распределения функций горизонтальной и вертикальной координации и совместного ведения.
Для более четкого определения полномочий государственных органов и уровней государственного управления, а также совершенствования процессов осуществления функций необходимо обеспечить проведение на системной основе функциональных обзоров деятельности государственных органов через оценку эффективности политики в соответствующих отраслях (сферах) государственного управления.
Быстро меняющиеся социально-экономические условия современного Казахстана ставят перед органами государственной власти новые цели и задачи, в связи с этим система государственного управления вынуждена пересматривать не только привычные, традиционные методы управления, но и постоянно повышать эффективность своей деятельности.
Задачей принятого 19 марта 2010 года Указа Президента Республики Казахстан «О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы» является повышение эффективности государственного управления.
В этой связи, с 2011 года на системной основе проводилась ежегодная оценка эффективности деятельности 26 центральных государственных и 16 местных исполнительных органов.
С 2014 года Министерством будут проводиться оценка центральных государственных органов по направлению «Достижение стратегических целей и задач», а также формирование общей оценки по центральным государственным и местным исполнительным органам.
Для дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан утверждены методологические подходы к ее процессу: разработка, реализация, проведение мониторинга, оценка и контроль документов указанной системы.
С принятием Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе» заложена база по созданию системы планирования, мониторинга, оценки и эффективности контроля управления государственным имуществом.
Министерством будут разработаны методологические подходы по формированию системы планирования, мониторинга, оценки и эффективности контроля управления государственным имуществом на основе Единого реестра государственного имущества в соответствии с Системой государственного планирования.
Ежегодно на основе утвержденных форм отчетности будет проводиться мониторинг выполнения планов развития государственных предприятий, контролируемых государством акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью). На основе отчетов о выполнении планов развития государственных предприятий, контролируемых государством акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) будет проводиться анализ и оценка эффективности управления государственным имуществом.
Противодействие незаконной внешней миграции является одним из основных направлений деятельности Министерства.

Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарына сәйкес 2011 жылдан бастап тұрақты түрде мемлекеттік органдардың қызметін функционалдық шолу көзделуде. Әрбір нақты мемлекеттік органда өкілеттіктердің оңтайлы көлемін айқындау жекелеген секторда, сондай-ақ мемлекеттік басқарудың түрлі деңгейінде артық функцияларды жою, қайталанатын өкілеттілікті болдырмау, жетіспейтін функцияларды бекіту және нарық тетіктерін пайдалануды кеңейту жолымен мемлекеттің барабар рөлін тұтастай белгілеуге мүмкіндік береді.
Орталық және жергілікті атқарушы органдар арасында, сондай-ақ Үкімет пен оның құрылымына кіретін орталық мемлекеттік органдардың арасында функцияларды жеткілікті нақты бөлу отандық әкімшілік реформаның бұған дейінгі кезеңінің оң нәтижелерінің бірі болып табылатындығына қарамастан, деңгейлес және сатылас үйлестіру және бірлесе жүргізу функцияларын нақты бөлу мәселелері әлі күнге дейін ден қоюды талап етеді.
Мемлекеттік органдар мен мемлекеттік басқару деңгейлерінің өкілеттіктерін барынша нақты айқындау, сондай-ақ функцияларды жүзеге асыру процестерін жетілдіру үшін мемлекеттік басқарудың тиісті саларындағы (аясында) саясаттың тиімділігін бағалау арқылы мемлекеттік органдардың қызметіне жүйелі негізде функционалдық шолулар жүргізуді қамтамасыз ету қажет.
Қазіргі заманғы Қазақстанның жылдам өзгеріп отырған әлеуметтік-экономикалық жағдайлары мемлекеттік билік органдарының алдына жаңа мақсаттар мен міндеттер қояды, осыған байланысты мемлекеттік басқару жүйесі басқарудың үйреншікті, дәстүрлі әдістерін ғана қайта қарауға мәжбүр болып қана қоймай, өз қызметінің тиімділігін тұрақты арттырып отыруы тиіс.
«Орталық мемлекеттік және облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурызда қабылданған Жарлығының міндеті мемлекеттік басқарудың тиімділігін арттыру болып табылады.
Осыған байланысты 2011 жылдан бастап жүйелі негізде 26 орталық мемлекеттік орган және 16 жергілікті атқарушы орган қызметінің тиімділігіне жыл сайынғы бағалау жүргізілді.
2014 жылдан бастап Министрлік «Стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу» бағыты бойынша орталық мемлекеттік органдарға бағалау жүргізеді, сондай-ақ орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар бойынша жалпы бағалауды қалыптастыратын болады.
Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуі үшін оның процесіне: көрсетілген жүйенің құжаттарын әзірлеуге, іске асыруға, мониторинг жүргізуге, бағалауға және бақылауға арналған әдіснамалық тәсілдер бекітілді.
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының Заңын қабылдауға байланысты мемлекеттік мүлікті басқаруды жоспарлау, мониторинг жүргізу, бағалау және тиімді бақылау жүйесін құру бойынша негіз салынды.
Министрлік Мемлекеттік жоспарлау жүйесіне сәйкес Бірыңғай мемлекеттік мүліктің тізілімі негізінде мемлекеттік мүлікті басқаруды жоспарлау, мониторинг жүргізу, бағалау және тиімді бақылау жүйесін қалыптастыру бойынша әдістемелік тәсілдерді әзірлейтін болады.
Бекітілген есеп беру нысандары негізінде жыл сайын мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) даму жоспарларының орындалу мониторингі жүргізіледі. Мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) даму жоспарларының орындалуы туралы есеп берулер негізінде мемлекеттік мүлікті басқаруды талдау және тиімділікті бағалау жүзеге асырылатын болады.
Заңсыз сыртқы көші-қонға қарсы іс-қимыл жасау Министрлік қызметінің негізгі бағыттарының бірі болып табылады.

Масштабы нелегальной миграции ежегодно достигают до 200-300 тысяч иностранцев.
В целях усиления контроля и противодействия незаконной внешней миграции предстоит разработать Комплексный план по решению проблем миграции, предусматривающий внесение изменений в законодательство в сфере миграционного контроля, совершенствования межведомственного взаимодействия с компетентными органами иностранных государств по вопросам противодействия незаконной миграции.
Кроме того, Министерство как уполномоченный орган в области мобилизационной подготовки продолжит работу, направленную на повышение готовности государственных органов и организаций к выполнению мобилизационных мероприятий.
Раздел 3. Стратегические направления, цели, задачи,
целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов
1. Стратегические направления, цели, задачи, целевые
индикаторы, мероприятия и показатели результатов
Стратегическое направление 1. Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики
Цель 1. Обеспечение увеличения казахстанской экономики к 2020 году более чем на
треть в реальном выражении по отношению к уровню 2009 года

Заңсыз көші-қон ауқымы жыл сайын 200-300 мың шетелдікке дейін жетеді.
Бақылауды күшейту және заңсыз сыртқы көші-қонға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында көші-қон проблемаларын шешу жөніндегі көші-қонды бақылау, заңсыз көші-қонға қарсы іс-қимыл жасау мәселелері бойынша шетелдік мемлекеттердің құзыретті органдарымен ведомствоаралық өзара іс-қимылды жетілдіру саласындағы заңнамаға өзгерістер енгізуді көздейтін Кешенді жоспарды әзірлеу қажет.
Бұдан басқа, Министрлік жұмылдыру дайындығы саласындағы уәкілетті орган ретінде мемлекеттік органдар мен ұйымдардың жұмылдыру іс-шараларын орындауға дайындығын арттыруға бағытталған жұмысты жалғастыратын болады.
3-бөлім. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер,
нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер
көрсеткіштері
1. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы
индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері
1-стратегиялық бағыт. Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту
1-мақсат. 2020 жылға қарай қазақстандық экономиканың 2009 жылғы деңгейге қатысты нақты мәнде үштен бірінен аса артуын қамтамасыз ету

1) Создание условий для использования инструмента проектного финансирования под уступку прав требований, с целью создания обеспечения путем выделения активов в виде будущих потоков от реализации проектов
Х
2) Введение стандартов финансовой и экономической рентабельности для всех проектов, получающих государственное финансирование
X
3) Совершенствование концессионного законодательства
Х
Х
4) Расширение сфер применения
государственно-частного партнерства за счет
внедрения новых видов и контрактов
государственно-частного партнерства
(здравоохранение, образование, жилищно-коммунальное хозяйство и др.)
Х
Х
5) Обеспечение эффективного управления и контроля за процессами подготовки и реализации проектов на основе государственно-частного партнерства
X

1) Жобаларды іске асырудан болашақ ақша ағымдары түрiнде активтер бөлу жолымен қамтамасыз етуді құру мақсатында талап ету құқығын беру бойынша жобалық қаржыландыру тетігін пайдалану үшін жағдай жасау
Х
2) Мемлекет есебінен қаржыландырылатын барлық жобалар үшін қаржылық және экономикалық рентабельділік стандарттарын енгізу
Х
3) Концессиялық заңнаманы жетілдіру
Х
Х
4) Мемлекеттік-жеке меншік әріптестіктің жаңа түрлері мен келісімшарттарын енгізу арқылы мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті қолдану аяларын кеңейту (денсаулық сақтау, білім беру, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және т.б.)
Х
Х
5) Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік негізінде жобаларды дайындау және іске асыру процестерін тиімді басқаруды және бақылауды қамтамасыз ету
Х

1. Согласование недискриминационных методик расчета тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий
Х
Х
Х
2. Согласование особого порядка формирования затрат при утверждении предельного уровня тарифа на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий
Х
Х
Х
3. Проведение совещаний по вопросам антимонопольной политики с участием представителей заинтересованных государственных органов, общественных объединений, неправительственных организации
Х
Х
Х
Х

1. Тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкасы) есептеудің дискриминациялық емес әдістерін немесе табиғи монополиялардың субъектілерінің реттелетін қызметтеріне (тауарлар, жұмыстар) олардың шекті деңгейін келісу
Х
Х
Х
2. Тарифтің шекті деңгейін табиғи монополиялардың субъектілерінің реттелетін қызметтеріне (тауарларға, жұмыстарға) бекіту кезінде шығындарды қалыптастырудың ерекше тәртібін келісу
Х
Х
Х
3. Мүдделі мемлекеттік органдардың, қоғамдық бірлестіктердің, үкіметтік емес ұйымдардың өкілдерінің қатысуымен монополияға қарсы саясат мәселелері бойынша кеңес өткізу
Х
Х
Х
Х

1) Определение прогнозных данных по правительственным займам на соответствующий год, привлекаемым для финансирования дефицита республиканского бюджета
Х
Х
Х
Х
2) Определение лимита правительственного долга, лимитов предоставления государственных гарантий и поручительств государства
X
Х
X
Х
3) Определение лимита долга местных исполнительных органов
Х
Х
Х
Х
4) Подготовка отчета по контролю за использованием средств Национального фонда, выделяемых для обеспечения Плана совместных действий по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009 – 2010 годы
Х
Х
Х
Х
5) Разработка проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросу дальнейшего развития банков второго уровня, осуществивших реструктуризацию»
X
6) Проведение мониторинга Дорожной карты развития исламского финансирования до 2020 года
Х
Х
Х
Х

1) Республикалық бюджеттің тапшылығын қаржыландыру үшін тартылатын тиісті жылға арналған үкіметтік қарыздар бойынша болжамды деректерді айқындау
X
X
X
X
2) Үкіметтік борыш лимитін, мемлекеттік кепілдік пен мемлекеттік кепілгерлікті беру лимиттерін айқындау
X
X
X
X
3) Жергілікті атқарушы органдар борышының лимитін айқындау
X
X
X
X
4) 2009 – 2010 жылдарға арналған экономика мен қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі бірлескен іс-қимыл жоспарын қамтамасыз ету үшін бөлінетін Ұлттық қор қаражатының пайдаланылуын бақылау жөніндегі есепті дайындау
Х
Х
Х
Х
5) «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қайта құрылымдауды жүзеге асырған екінші деңгейдегі банктерді одан әрі дамыту мәселесі бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
X
6) 2020 жылға дейін исламдық қаржыландыруды дамытудың жол картасына мониторинг жүргізу
X
X
X
X

1) Анализ действующего миграционного законодательства
Х
Х
Х
2) Изучение международного опыта
Х
X
Х
3) Разработка Комплексного плана по решению проблем миграции, усилению контроля за миграционными потоками из сопредельных государств, созданию благоприятных условий для отечественных квалифицированных кадров с тем, чтобы не допустить их чрезмерного оттока на зарубежные рынки труда
Х
4) Сопровождение проекта Закона «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам трудовой миграции» в Парламенте Республики Казахстан
Х
5) Регламентация поправок в законы «О миграции населения» и «О правовом положении иностранцев» в части упорядочения оснований для отказа иностранцам во въезде в Казахстан (в рамках находящегося в Мажилисе Парламента законопроекта «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам трудовой миграции»)
X
6) Совершенствование нормативной правовой базы по вопросам внутренней миграции, включая вопросы ужесточения контроля и обеспечения неукоснительного соблюдения иностранными предпринимательскими структурами и гражданами трудового, налогового и миграционного законодательства
X
X
X
7) Внесение на рассмотрение Комиссии по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями предложений о присоединении Республики Казахстан к Конвенции Международной организации труда № 143 о злоупотреблениях в области миграции и об обеспечении работникам-мигрантам равенства возможностей в обращении
X

1) Қолданыстағы көші-қон заңнамасын талдау
Х
Х
Х
2) Халықаралық тәжірибені зерделеу
Х
Х
Х
3) Көші-қон проблемаларын шешу, шектес мемлекеттерден көші-қон ағындарын бақылауды күшейту, отандық білікті кадрлардың шетелдік еңбек нарығына шамадан тыс кетуін болдырмау үшін оларға қолайлы жағдайлар жасау жөнінде кешенді жоспар әзірлеу
Х
4) «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне еңбек көші-қоны мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын Қазақстан Республикасының Парламентінде сүйемелдеу
Х
5) Қазақстанға шетелдіктердің кіруіне тыйым салуға негіздемелерді ретке келтіру бөлігінде «Халықтың көші-қоны туралы» және «Шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы» Заңдарға түзетулерді регламенттеу (Парламент Мәжілісіндегі «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне еңбек көші-қоны мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы шеңберінде)
Х
6) Шетелдік кәсіпкерлік құрылымдар мен азаматтардың еңбек, салық және көші-қон заңнамасын бұлжытпай сақтауды қамтамасыз ету және бақылауды күшейту мәселелерін қоса алғанда, ішкі көші-қон мәселелері бойынша нормативтік құқықтық базаны жетілдіру
Х
Х
Х
7) Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері жөніндегі комиссияның қарауына Қазақстан Республикасының Көші-қон саласындағы теріс пайдаланулар туралы және еңбекші көшіп-қонушылармен қарым-қатынаста мүмкіндіктердің теңдігін қамтамасыз ету туралы № 143 конвенцияға қосылуы туралы ұсыныстар енгізу
Х

1) Гармонизация инвестиционной политики со стандартами Организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР)
Х
Х
Х
2) Вступление в Комитет по инвестициям ОЭСР
Х
X
Х
3) Выработка предложений по внедрению стандартов корпоративного управления стран ОЭСР и дальнейшему улучшению инвестиционного бизнес-климата
Х
4) Разработка Концепции формирования перспективных национальных кластеров
Х
Цель 2. Создание эффективной и оперативной системы продвижения и защиты экономических интересов республики путем интеграции в мировую торгово-экономическую систему

1) Инвестициялық саясатты Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының (ЭЫДҰ) стандарттарымен үндестіру
X
X
X
2) ЭЫДҰ-ның Инвестициялар жөніндегі комитетіне кіру
X
X
X
3) ЭЫДҰ елдерінің корпоративтік басқару стандарттарын енгізу және инвестициялық бизнес-ахуалды одан әрі жақсарту бойынша ұсыныстар әзірлеу
Х
4) Перспективалық ұлттық кластерлерді қалыптастыру тұжырымдамасын әзірлеу
Х
2-мақсат. Әлемдік сауда-экономикалық жүйеге интеграциялау арқылы республиканың экономикалық мүдделерін жылжыту мен қорғаудың тиімді және жедел жүйесін құру

1) Организация участия Республики Казахстан в международных выставках, конференциях, форумах
X
X
X
X
X
2) Содействие Торговым Представительством Республики Казахстан в Российской Федерации казахстанским предприятиям в продвижении своих товаров на российский рынок
X
X
X
X
X
3) Организация и проведение конференций, презентаций Торговым Представительством Республики Казахстан в Российской Федерации по привлечению инвестиций и современных технологий из России в экономику Казахстана
X
X
X
X
X
4) Создание и обеспечение функционирования Электронного информационно-маркетингового центра для возобновления производственных связей и развития международной торговли
X
X
X
X
X
5) Проведение мероприятий по обеспечению проведения Экспо-2017 в городе Астане
X
X
X
X
X
6) Выпуск специализированного журнала «Экспортер»
X
7) Внести предложения по дальнейшему развитию экономической и торговой дипломатии с целью защиты и продвижения национальных экономических и торговых интересов, в т.ч. посредством создания института торговых советников при посольствах Казахстана за рубежом
X
8) Мониторинг исполнения Национального плана организации и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 на 2013-2018 годы
X
X
X
9) Обеспечение принятия программы «Глобальная инфраструктурная интеграция», предусматривающей создание совместных предприятий в регионе и мире
X
Стратегическое направление 2. Создание результативного государственного сектора
Цель 1. Внедрение новой модели государственного управления, на принципах
корпоративного управления, результативности, транспарентности и подотчетности
обществу к 2015 году

1) Қазақстан Республикасының халықаралық көрмелерге, конференцияларға, форумдарға қатысуын ұйымдастыру
Х
Х
Х
Х
Х
2) Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Сауда Өкілдігінің қазақстандық кәсіпорындардың өз тауарларын ресейлік нарыққа жылжытуына жәрдемдесуі
Х
Х
Х
Х
Х
3) Қазақстан экономикасына Ресейден инвестициялар мен заманауи технологияларды тарту бойынша Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Сауда Өкілдігінің конференцияларды, тұсаукесерлерді ұйымдастыру және өткізу
Х
Х
Х
Х
Х
4) Өндірістік байланыстарды қалпына келтіру және халықаралық сауданы дамыту үшін Электрондық ақпараттық-маркетингтік орталықты құру және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Х
Х
Х
Х
Х
5) Астана қаласында Экспо-2017 өткізуді қамтамасыз ету бойынша іс-шаралар жүргізу
Х
Х
Х
Х
Х
6) «Экспортер» мамандандырылған журналын шығару
Х
7) Ұлттық экономикалық және сауда мүдделерін қорғау және ілгерілету, оның ішінде Қазақстанның шет елдердегі елшіліктерінің жанынан сауда кеңесшілері институтын құру арқылы экономикалық және сауда дипломатиясын одан әрі дамыту жөнінде ұсыныстар енгізу
Х
8) ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырудың және өткізудің 2013-2018 жылдарға арналған ұлттық жоспарын орындауды мониторингілеу
Х
Х
Х
9) Өңірде және әлемде бірлескен кәсіпорындар құруды көздейтін «Жаһандық инфрақұрылымдық интеграция» бағдарламасын қабылдауды қамтамасыз ету
Х
2-стратегиялық бағыт. Нәтижелі мемлекеттік секторды құру
1-мақсат. 2015 жылға қарай корпоративтік басқару, нәтижелілік, транспаренттілік және қоғамға есеп беру қағидаттарында мемлекеттік басқарудың жаңа моделін енгізу

1) Разработка информационно-аналитической базы по проведению мониторинга реализации стратегических и программных документов и стратегических планов государственных органов
X
2) Формирование экспертной рабочей группы для разработки единых подходов по формированию ключевых показателей и единого перечня показателей
X
3) Формирование и корректировка (по необходимости) Перечня государственных программ
X
X
X
X
X
4) Мониторинг и оценка документов системы государственного планирования
X
X
X
X
X
5) Совершенствование законодательства в области системы государственного планирования
X
X
X
X
X
6) Разработка концепции дальнейшего развития институтов независимой оценки рисков контрактации (рейтинговых агентств, кредитных бюро) и институтов упрощенного решения корпоративных споров (третейских судов, коллекторских агентств) на основании предложений заинтересованных государственных органов
X
Х
7) Ревизия всех действующих документов системы государственного планирования
8) Согласование проектов документов Системы государственного планирования и проектов внесений изменений и дополнений в них, в том числе на соответствие вышестоящим документам Системы государственного планирования
X
X
X
X
9) Разработка Концепции по вхождению Казахстана в число 30-ти самых развитых государств мира
Х
10) Разработка комплекса мер по привлечению лучших иностранных специалистов для реализации новой экономической политики с обязательным обучением отечественных кадров
Х
11) Разработка проекта Закона Республики Казахстан «О минимальных социальных стандартах и гарантиях для граждан», предусматривающего поэтапное повышение стандартов качества жизни с учетом роста экономики
Х
12) Разработка Концепции внедрения государственного аудита
Х
13) Разработка Стратегии по переходу к «зеленой экономике»
Х
14) Проведение функциональных обзоров в соответствующих отраслях (сферах) государственного управления и определение оптимального объема полномочий в государственных органах
X
X
X
X
X
15) Выработка предложений по обеспечению рационального и четкого распределения компетенции между уровнями государственной власти и органов местного самоуправления
X
X
X
X
16) Оптимизация законодательства в части определения четкого круга полномочий и ответственности государственных органов, в том числе на различных уровнях государственного управления
X
17) Проведение оценки эффективности деятельности центральных государственных органов по направлению «Достижение стратегических целей и задач», формирование общей оценки по центральным государственным и местным исполнительным органам
X
X
X
X
X

1) Стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды, салалық бағдарламалар мен мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын іске асыруға мониторинг жүргізу бойынша ақпараттық-талдамалық базаны әзірлеу
Х
2) Негізгі көрсеткіштерді және көрсеткіштердің бірыңғай тізілімін қалыптастыру бойынша бірыңғай тәсілдерді әзірлеу үшін сараптық жұмыс тобын қалыптастыру
Х
3) Мемлекеттік бағдарламалар тізілімін қалыптастыру және реттеу (қажеттілігіне орай)
Х
Х
Х
Х
Х
4) Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарының мониторингі және бағалануы
Х
Х
Х
Х
Х
5) Мемлекеттік жоспарлау жүйесі саласында заңнаманы жетілдіру
Х
Х
Х
Х
Х
6) Контрактация тәуекелдерін тәуелсіз бағалау институттарын (рейтингтік агенттіктерді, кредиттік бюроларды) және корпоративтік дауларды оңайлатылған шешу институттарын (аралық соттарды, коллекторлық агенттіктерді) одан әрі дамыту тұжырымдамасын мүдделі мемлекеттік органдар ұсыныстары негізінде әзірлеу
Х
7) Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің барлық қолданыстағы құжаттарына тексеру жүргізу
Х
8) Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының жобаларын және оларға өзгерістер мен толықтырулар енгізу жобаларын, оның ішінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің жоғары тұрған құжаттарына сәйкестікке келісу
X
X
X
X
9) Қазақстанның әлемнің ең дамыған 30 мемлекетінің қатарына кіруі жөнінде тұжырымдама әзірлеу
Х
10) Отандық кадрларды міндетті түрде оқыта отырып, жаңа экономикалық саясатты іске асыру үшін үздік шетелдік мамандарды тарту жөніндегі шаралар кешенін әзірлеу
Х
11) Экономиканың өсуін ескере отырып, өмір сапасының стандарттарын кезең-кезеңмен арттыруды көздейтін «Азаматтар үшін ең төменгі әлеуметтік стандарттар мен кепілдіктер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Х
12) Мемлекеттік аудитті енгізу тұжырымдамасын әзірлеу
Х
13) «Жасыл экономикаға» өту жөніндегі стратегияны әзірлеу
Х
14) Мемлекеттік басқарудың тиісті салаларында (аяларында) функционалдық шолулар жүргізу және мемлекеттік органдар өкілеттіктерінің оңтайлы көлемін айқындау
X
X
X
X
X
15) Мемлекеттік билік пен жергілікті өзін-өзі басқару органдары деңгейлері арасындағы құзыретті тиімді және нақты бөлуді қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеу
X
X
X
X
X
16) Мемлекеттік органдардың, оның ішінде мемлекеттік басқарудың әртүрлі деңгейлеріндегі нақты өкілеттіктері шеңбері мен жауаптылығын айқындау бөлігінде заңнаманы оңтайландыру
X
17) «Стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу» деген бағыт бойынша орталық мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізу, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар бойынша жалпы бағалауды қалыптастыру
Х
Х
Х
Х
Х

18) Совершенствование методологической основы Системы оценки эффективности деятельности государственных органов
X
X
X
X
19) Выработка предложений по внедрению современных инструментов менеджмента и принципов корпоративного управления в государственном секторе
Х
20) Внесение в Парламент Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан по разграничению полномочий между органами государственного управления, укрепив местные исполнительные органы необходимыми полномочиями
Х

18) Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізу жүйесінің әдістемелік негізін жетілдіру
X
X
X
X
19) Менеджменттің қазіргі заманғы құралдары мен мемлекеттік сектордағы корпоративтік басқару қағидаттарын енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Х
20) Жергілікті атқарушы органдарды қажетті өкілеттіктермен нығайта отырып, мемлекеттік басқару органдары арасында өкілеттіктердің аражігін ажырату жөніндегі Қазақстан Республикасы Заңының жобасын Қазақстан Республикасының Парламентіне енгізу
Х

1) Проведение анализа и оценки эффективности управления государственным имуществом
X
X
X
2) Проведение анализа по выведению непрофильных функций и активов компаний, входящих в структуру национальных компаний
Х
3) Проведение функционального анализа деятельности аппаратов управлений в национальных компаниях, включая дочерние организации и выработка предложений по повышению их эффективности
Х
4) Проведение оценки качества корпоративного управления акционерных обществ с участием государства в уставном капитале
Х
Х
Х
Х
5) Совершенствование законодательства в области политики управления государственными активами
Х
Х
Х
Х
6) Проведение работы по разъяснению и информированию населения о задачах и условиях участия в Программе «Народное IPO»
Х
Х
Х
Х
Х
7) Увеличение уставного капитала дочерних компаний АО «ФНБ «Самрук-Казына»
Х
Х
Х
8) Кредитование проектов АО «ФНБ «Самрук-Казына»
Х
Х
Х
9) Выработка предложений по приватизации путем передачи в частный сектор отдельных государственных предприятий, квазигосударственных компаний и иных организаций нестратегического характера с привлечением НЭП «Атамекен»
Х
Цель 2. Совершенствование системы мобилизационной подготовки и мобилизации
(секретно)
Коды бюджетных программ – 005
Примечание. 1 С января 2010 года действует Единый таможенный тариф Таможенного союза. При этом, до принятия ЕТТ средний уровень национального таможенного тарифа составлял 6,2 %, с принятием ЕТТ - 10, 6 %. При этом, по заявкам товаропроизводителей Казахстана, а также Республики Беларусь и Российской Федерации возможен пересмотр импортных таможенных пошлин по отдельным позициям.
2. Соответствие стратегических направлений и целей
государственного органа стратегическим целям государства
Стратегические направления и цели государственного органа
Наименование стратегического и (или) программного документа
1
2
Стратегическое направление 1. Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики
Цель 1. Обеспечение увеличения казахстанской экономики к 2020 году более чем на треть в реальном выражении по отношению к уровню 2009 года
Стратегический план развития Республики Казахстан до 2020 года, утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2010 года № 922
Государственная программа по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010-2014 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 958
Цель 2. Создание эффективной и оперативной системы продвижения и защиты экономических интересов республики путем интеграции в мировую экономическую систему торгово-экономическую систему
Государственная программа по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010-2014 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 958
Стратегическое направление 2. Создание результативного государственного сектора

1) Мемлекеттік мүлікті басқару тиімділігіне талдау және бағалау жүргізу
X
X
X
2) Ұлттық компаниялардың құрамына кіретін компаниялардың салалық емес функциялары мен активтерін шығару бойынша талдау жүргізу
Х
3) Еншілес мекемелерін қосқандағы ұлттық компаниялардағы басқару аппараттарының қызметінің функционалдық талдауын жүргізу және олардың тиімділігін жоғарлату бойынша ұсыныстар әзірлеу
Х
4) Жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар акционерлік қоғамдарды корпоративтік басқарудың сапасын бағалауды жүргізу
Х
Х
Х
Х
5) Мемлекеттік активтерді басқару саясаты саласында заңнаманы жетілдіру
Х
Х
Х
Х
6) «Халықтық IPO» бағдарламасының міндеттері мен қатысу шарттары туралы тұрғындарды түсіндіру мен ақпараттандыру бойынша жұмыс жүргізу
Х
Х
Х
Х
Х
7) «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ-ның еншілес компанияларының жарғылық капиталын арттыру
Х
Х
Х
8) «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ-ның жобаларын кредиттеу
Х
Х
Х
9) «Атамекен» ҰЭП тарта отырып, жекелеген мемлекеттік кәсіпорындарды, квазимемлекеттік компаниялар мен стратегиялық емес сипаттағы өзге де ұйымдарды жеке меншік секторға беру жолымен жекешелендіру жөнінде ұсыныстар енгізу
Х
2–мақсат. Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру жүйесін жетілдіру (құпия)
Бюджеттік бағдарламалар кодтары – 005
Ескертпе. 1 2010 жылдың қаңтарынан бастап Кеден одағының Бірыңғай кеден тарифі қолданысқа енгізілді. Сонымен қатар, БКТ қабылдағанға дейін ұлттық кеден тарифінің орташа деңгейі 6,2 % құрды, БКТ қабылдағаннан кейін - 10,6%. Мұнымен қоса, Қазақстан, сондай-ақ Беларусь Республикасы және Ресей Федерациясы тауар өндірушілерінің өтініштері бойынша кейбір ұстанымдар бойынша импорттық кеден баждарын қайта қарастыру мүмкін болады.
2. Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттары мен мақсаттарының мемлекеттің стратегиялық мақсаттарына сәйкестігі
Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттары мен мақсаттары
Стратегиялық және (немесе) бағдарламалық құжаттың атауы
1
2
1-стратегиялық бағыт. Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту
1-мақсат. 2020 жылға қарай қазақстандық экономиканың 2009 жылғы деңгейге қатысты нақты мәнде үштен бірінен аса артуын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 1 ақпандағы № 922 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспары
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 958 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарлама
2-мақсат. Әлемдік сауда-экономикалық жүйеге интеграциялау арқылы республиканың экономикалық мүдделерін жылжыту мен қорғаудың тиімді және жедел жүйесін құру
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 958 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарлама
2-стратегиялық бағыт. Нәтижелі мемлекеттік сектор құру

Цель 1. Внедрение новой модели государственного управления на принципах корпоративного управления, результативности, транспарентности и подотчетности обществу к 2015 году
Стратегический план развития Республики Казахстан до 2020 года, утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2010 года № 922
Цель 2. Совершенствование системы мобилизационной подготовки и мобилизации
Стратегия национальной безопасности Республики Казахстан на 2007-2012 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 7 марта 2007 года № 295с. По истечении срока будет принята Стратегия национальной безопасности Республики Казахстан на 2012-2016 годы. Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 года № 127-1 «О мобилизационной подготовке и мобилизации»
4. Развитие функциональных возможностей
Наименование стратегического направления, цели и задачи государственного органа
Мероприятия по реализации стратегического направления и цели государственного органа
Период реализации
1
2
3
Стратегическое направление 1. Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики
Цель 1. Обеспечение увеличения казахстанской экономики к 2020 году более чем на треть в реальном выражении по отношению к уровню 2009 года
Задача 1.1. Обеспечение развития экономики в пределах прогнозируемых параметров
Задача 1.2. Развитие механизмов государственно-частного партнерства
Задача 1.3. Повышение эффективности внутренней торговли
Задача 1.4. Проведение бюджетной политики и бюджетного планирования, направленных на обеспечение макроэкономической стабильности и достижение стратегических целей и задач развития Республики Казахстан
Задача 1.5. Ведение налоговой и таможенной политики, направленной на обеспечение достижения стратегических целей и задач развития Республики Казахстан
Задача 1.6. Совершенствование политики в областях государственного регулирования деятельности субъектов естественных монополий и регулируемых рынков, защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности
Задача 1.7. Проведение политики управления обязательствами государства и развития финансового сектора, направленного на обеспечение макроэкономической стабильности и достижение стратегических целей и задач развития Республики Казахстан
Задача 1.8. Проведение миграционной политики, направленной на обеспечение достижения стратегических целей и задач развития Республики Казахстан
Задача 1.9. Создание условий для привлечения инвестиций в несырьевые и высокотехнологичные производства
Цель 2. Создание эффективной и оперативной системы продвижения и защиты экономических интересов республики путем интеграции в мировую торгово-экономическую систему

1-мақсат. 2015 жылға қарай корпоративтік басқару, нәтижелілік, транспаренттілік және қоғамға есеп беру қағидаларында мемлекеттік басқарудың жаңа моделін енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 1 ақпандағы № 922 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспары
2–мақсат. Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру жүйесін жетілдіру
«Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздігінің 2007-2012 жылдарға арналған стратегиясын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 7 наурыздағы № 295қ Жарлығы. Мерзімі өткен кейін 2012-2016 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік стратегиясы қабылданады.
«Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы № 127-1 Заңы
4. Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту
Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттарының, мақсаттарының және міндеттерінің атауы
Мемлекеттік органның мемлекеттің стратегиялық бағыттары мен мақсаттарын іске асыру жөніндегі іс-шаралары
Іске асыру кезеңі
1
2
3
1-стратегиялық бағыт. Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту
1-мақсат. 2020 жылға қарай қазақстандық экономиканың 2009 жылғы деңгейге қатысты нақты мәнде үштен бірінен аса артуын қамтамасыз ету
1.1-міндет. Болжанатын көрсеткіштер шегінде экономиканың дамуын қамтамасыз ету
1.2-міндет. Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік тетіктерін дамыту
1.3-міндет. Ішкі сауданың тиімділігін арттыру
1.4-міндет. Макроэкономикалық тұрақтылықты және Қазақстан Республикасын дамытудың стратегиялық мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге бағытталған бюджеттік саясатты және бюджеттік жоспарлауды жүргізу
1.5-міндет. Қазақстан Республикасы дамуының стратегиялық мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге бағытталған салықтық және кеден саясатын жүргізу
1.6-міндет. Табиғи монополиялар мен реттелетін нарықтар субъектілерінің қызметін мемлекеттік реттеу, бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу салаларындағы саясатты жетілдіру
1.7-міндет. Макроэкономикалық тұрақтылықты және Қазақстан Республикасын дамытудың стратегиялық мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттің міндеттемелерін басқару және қаржы секторын дамыту саясатын жүргізу
1.8-міндет. Қазақстан Республикасын дамытудың стратегиялық мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге бағытталған көші-қон саясатын жүргізу
1.9-міндет. Шикізаттық емес және жоғары технологиялық өндірістерге инвестицияларды тарту үшін жағдайлар жасау
2-мақсат. Әлемдік сауда-экономикалық жүйеге интеграциялау арқылы республиканың экономикалық мүдделерін жылжыту мен қорғаудың тиімді және жедел жүйесін құру

Задача 2.1. Завершение формирования Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества
Задача 2.2. Завершение формирования Единого экономического пространства Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации
Задача 2.3. Вступление во Всемирную торговую организацию
Задача 2.4. Позиционирование на международных рынках достижений Республики Казахстан
Стратегическое направление 2. Создание результативного государственного сектора
Цель 1. Внедрение новой модели государственного управления на принципах корпоративного управления, результативности, транспарентности и подотчетности обществу к 2015 году
Задача 1.1. Повышение качества оказания государственных услуг
Задача 1.2. Совершенствование и полноценное функционирование системы государственного управления, ориентированного на результат
Задача 1.3. Повышение эффективности деятельности квазигосударственного сектора
Цель 2. Совершенствование системы мобилизационной подготовки и мобилизации
1. Актуализация нормативных правовых актов, входящих в компетенцию Министерства
На постоянной
основе
2. Повышение квалификации работников Министерства
На постоянной
основе
3. Обеспечение устойчивой динамики текучести кадров
На постоянной
основе
4. Принятие мер по достижению 30 % представительства женщин во власти на уровне принятия решений к 2016 году
Ежегодно
5. Анализ действующей структуры Министерства и при необходимости ее изменение с целью четкого распределения обязанностей и полномочий внутри системы Министерства
На постоянной основе
6. Взаимодействие с международными финансовыми организациями, рейтинговыми агентствами, странами
На постоянной
основе
7. Упорядочение и сокращение трудоемкости системы сбора и использования информации, увеличение охвата сотрудников Министерства доступом в Интернет, юридическую базу, информационные базы данных
Ежегодно
8. Совершенствование интернет-ресурсов Министерства, его актуальное обновление, а также открытие на нем специальных веб-страниц, позволяющих «живое общение» граждан с руководством Министерства
По мере необходимости
9. Обеспечение опубликования в информационных ресурсах принимаемых решений Министерства
На постоянной основе
10. Обеспечение информационной безопасности
На постоянной основе
11. Проведение научной экономической экспертизы законопроектов
На постоянной основе
5. Межведомственное взаимодействие
Достижение поставленных целей по выбранным стратегическим направлениям Министерства во многом зависит от степени эффективности взаимодействия с другими заинтересованными сторонами.
Показатели задач, для достижения которых требуется межведомственное взаимодействие
Государственный орган, с которым осуществляется межведомственное взаимодействие
Меры, осуществляемые государственными органами
1
2
3
Стратегическое направление 1. Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики

2.1-міндет. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық шеңберінде Кеден одағын қалыптастыруды аяқтау
2.2-міндет. Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының Бірыңғай экономикалық кеңістігін қалыптастыруды аяқтау
2.3-міндет. Дүниежүзілік Сауда Ұйымына кіру
2.4-міндет. Қазақстан Республикасының жетістіктерін халықаралық нарықтарда позицияландыру
2-стратегиялық бағыт. Нәтижелі мемлекеттік секторды құру
1-мақсат. 2015 жылға қарай корпоративтік басқару, нәтижелілік, транспаренттілік және қоғамға есеп беру қағидаттарында мемлекеттік басқарудың жаңа моделін енгізу
1.1-міндет. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру
1.2-міндет. Нәтижеге бағдарланған мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру және оның толыққанды жұмыс істеуі
1.3-міндет. Квазимемлекеттік сектор қызметінің тиімділігін арттыру
2–мақсат. Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру жүйесін жетілдіру
1. Министрлік құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді өзектендіру
Тұрақты негізде
2. Министрлік қызметкерлерінің біліктілігін арттыру
Тұрақты негізде
3. Кадрлар ағымының тұрақты динамикасын қамтамасыз ету
Тұрақты негізде
4. 2016 жылға қарай биліктегі әйелдердің шешім қабылдау деңгейіндегі 30% өкілдігіне қол жеткізу бойынша шаралар қабылдау
Жыл сайын
5. Министрліктің қолданыстағы құрылымын талдау және Министрлік жүйесі ішіндегі міндеттер мен өкілеттіктерді нақты бөлу мақсатымен қажет болған жағдайда оны өзгерту
Тұрақты негізде
6. Халықаралық қаржылық ұйымдарымен, рейтингтік агенттіктермен, елдермен өзара іс-қимылдар
Тұрақты негізде
7. Ақпаратты жинау және пайдалану жүйесінің еңбек сыйымдылығын реттеу және қысқарту, Министрліктің қызметкерлерін Интернетке, заң және ақпараттық базаларына қол жеткізумен қамту
Жыл сайын
8. Министрліктің интернет-ресурстарын жетілдіру, оның өзекті жаңартылуы, сондай-ақ оның ішінде азаматтардың Министрлік басшылығымен «жанды қатынасына» мүмкіндік беретін арнайы веб-парақтар ашу
Қажеттілігіне қарай
9. Ақпараттық ресурстарда Министрліктің қабылданатын шешімдерді жариялауды қамтамасыз ету
Тұрақты негізде
10. Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
Тұрақты негізде
11. Заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптама жүргізу
Тұрақты негізде
5. Ведомствоаралық өзара іс-қимыл
Министрліктің таңдалған стратегиялық бағыттар бойынша алға қойған мақсаттарына қол жеткізуі көбінесе басқа да мүдделі тараптармен өзара іс-қимылының тиімділігі дәрежесіне байланысты болады.
Қол жеткізу үшін ведомствоаралық өзара іс-қимыл талап етілетін міндеттердің көрсеткіштері
Ведомствоаралық өзара іс-қимыл жүзеге асырылатын мемлекеттік орган
Мемлекеттік органдар жүзеге асыратын шаралар
1
2
3
1-стратегиялық бағыт. Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту

Цель 1. Обеспечение увеличения казахстанской экономики к 2020 году более чем на треть в реальном выражении по отношению к уровню 2009 года
Задача 1.1. Обеспечение развития экономики в пределах прогнозируемых параметров
1. Отклонение фактически сложившихся темпов роста экономики от целевых показателей роста ВВП
Обеспечение достижения прогнозных параметров развития отраслей, в частности по:
МСХ
показателям развития отрасли сельского хозяйства и экспорта отдельных видов сельхозпродукции
МИНТ
темпам и объемам промышленного производства и экспорта отдельных видов продукции
МКИ
показателям развития информации
МТСЗН
показателям развития социальной сферы
МНГ
показателям объемов добычи и экспорта топливно-энергетических полезных ископаемых (в натуральном выражении) и продуктов нефтепереработки
МТК
показателям развития сферы транспорта и связи
НБ
показателям развития финансового сектора, денежно-кредитной политики и платежного баланса
МРР
показателям развития строительного сектора
Задача 1.2. Развитие механизмов государственно-частного партнерства
Внедрение новых видов контрактов государственно-частного партнерства
Заинтересованные государственные органы
1. Разработка документации концессионного проекта.
2. Экспертиза документации концессионного проекта.
3. Проведение конкурса по выбору концессионера.
4. Заключение договора концессии.
5. Реализация концессионного проекта
Задача 1.3. Повышение эффективности внутренней торговли
1. ИФО торговли
Акиматы областей, городов Астана и Алматы
1. Разработка предложений по минимальным нормативам обеспеченности населения торговой площадью.
2. Разработка и реализация мер по достижению минимального норматива обеспеченности населения торговой площадью.
АС
Предоставление статистических данных
2. Увеличение доли крупных торговых объектов и торговых сетей в общем объеме розничного товарооборота, в целях повышения качества обслуживания в сфере торговли
Акиматы областей, городов Астана и Алматы
1. Разработка и создание условий для реализации инвестиционных проектов, направленных на развитие торговой инфраструктуры
2. Содействие развитию и совершенствованию системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации работников торговли, формированию рынка труда на профессиональной основе
3. Применение мер экономического стимулирования субъектов торговой деятельности, в том числе осуществляющих торговлю продовольственными товарами отечественного производства.
4. Развитие отечественных торговых сетей.
АС
Предоставление статистических данных
3. Увеличение доли объема торговых операций через биржи в общем объеме оптового товарооборота в целях повышения прозрачного ценообразования
МИНТ, МНГ, АЗК, МСХ
Проведение анализа по товарам, реализуемым через товарные биржи для дальнейшего внесения в Перечень биржевых товаров и минимального размера представляемых партий
МФ
Создание условий для проведения государственных закупок через товарные биржи
АС
Предоставление статистических данных

1-мақсат. 2020 жылға қарай қазақстандық экономиканың 2009 жылғы деңгейге қатысты нақты мәнде үштен бірінен аса артуын қамтамасыз ету
1.1-міндет. Болжанатын көрсеткіштер шегінде экономиканың дамуын қамтамасыз ету
1. Экономика өсуінің нақты қалыптасқан қарқынының ЖІӨ өсуінің мақсатты көрсеткіштерінен ауытқуы
Салаларды дамытудың болжамды көрсеткіштеріне қол жеткізуді қамтамасыз ету, оның ішінде:
АШМ
ауыл шаруашылығы саласын дамыту және ауыл шаруашылығы өнімінің бөлек түрлерін экспорттау көрсеткіштері бойынша
ИЖТМ
өнімнің бөлек түрлерін өнеркәсіптік өндіру және экспорттау қарқындары мен көлемі бойынша
МАМ
ақпаратты дамыту көрсеткіштері бойынша
Еңбекмині
әлеуметтік саланы дамыту көрсеткіштері бойынша
МГМ
отын-энергетикалық пайдалы қазбаларды (табиғи сипаттағы) және мұнай өңдеу өнімдерін өндіру және экспорттау көлемінің көрсеткіштері бойынша
ККМ
көлік саласын және байланысты дамыту көрсеткіштері бойынша
ҰБ
қаржылық секторды, ақша-кредит саясатын және төлем балансын дамыту көрсеткіштері бойынша
ӨДМ
құрылыс секторын дамыту көрсеткіштері бойынша
1.2-міндет. Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік тетіктерін дамыту
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік келісімшарттарының жаңа түрлерін енгізу
Мүдделі мемлекеттік органдар
1. Концессиялық жоба құжаттамасын әзірлеу;
2. Концессиялық жоба құжаттамасының сараптамасы;
3. Концессионерді таңдау бойынша конкурс жүргізу;
4. Концессия шартын жасасу;
5. Концессиялық жобаны іске асыру
1.3-міндет. Ішкі сауданың тиімділігін арттыру
1. Сауда ФКИ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
1. Халықтың сауда алаңдарымен қамтамасыз етілуінің ең төмен нормативтері бойынша ұсыныстар әзірлеу.
2. Халықтың сауда алаңдарымен қамтамасыз етілуінің ең төмен нормативтері бойынша шараларды әзірлеу және іске асыру
СА
Статистикалық деректерді беру
2. Сауда саласындағы қызмет көрсету сапасын арттыру мақсатында бөлшек сауда айналымының жалпы көлеміндегі ірі сауда объектілерінің және сауда желілерінің үлесін арттыру
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
1. Сауда инфрақұрылымын дамытуға бағытталған инвестициялық жобаларды іске асыру үшін жағдай жасау және әзірлеу.
2. Сауда қызметкерлерін дайындау, қайта дайындау және біліктілігін арттыру жүйесін дамытуға және жетілдіруге, кәсіби негізде еңбек нарығын қалыптастыруға жәрдемдесу.
3. Сауда қызметінің субъектілеріне, оның ішінде отандық өндірістің азық-түлік тауарларымен сауданы жүзеге асыратындарға экономикалық ынталандыру шараларын қолдану.
4. Отандық сауда желілерін дамыту.
СА
Статистикалық деректерді беру
3. Ашық баға құруды арттыру мақсатында тауар айналымының жалпы көлемінде биржалар арқылы тауар операциялары көлемінің үлесін ұлғайту
ИЖТМ, МГМ, БҚА, АШМ
Биржалық тауарлар және ұсынылатын партиялардың минималды көлемі тізіміне келешек енгізу үшін тауарлық биржалар арқылы өткізілген тауарларға талдау жүргізу
Қаржымині
Тауарлық биржалар арқылы мемлекеттік сатып алуларды өткізу үшін жағдайлар жасау
СА
Статистикалық деректерді беру

Задача 1.4. Проведение бюджетной политики и бюджетного планирования, направленных на обеспечение макроэкономической стабильности и достижение стратегических целей и задач развития Республики Казахстан
2. Дефицит республиканского бюджета
Государственные органы-администраторы бюджетных программ, местные исполнительные органы
Сокращение неприоритетных текущих затрат и бюджета развития;
оптимизация административных затрат;
оказание государственных услуг с наименьшими затратами для бюджета
Задача 1.7. Проведение политики управления обязательствами государства и развития финансового сектора, направленного на обеспечение макроэкономической стабильности и достижение стратегических целей и задач развития Республики Казахстан
1. Удержание активов Национального фонда Республики Казахстан не менее неснижаемого остатка в размере 20 % от ВВП
МФ, НБ
Обеспечение дальнейшей политики накопления средств в Национальном фонде Республики Казахстан в целях нивелирования экономики страны от возможных будущих внешних угроз
Задача 1.9. Создание условий для привлечения инвестиций в несырьевые и высокотехнологичные производства
1. Доля прямых иностранных инвестиций (ПИИ) в ВВП
Заинтересованные государственные органы
Обеспечение реализации:
1) инвестиционной политики;
2) государственной политики поддержки инвестиций
2. Иностранные и отечественные инвестиции в несырьевые сектора экономики увеличатся не менее чем на 30 % к 2020 году
Заинтересованные государственные органы
Цель 2. Создание эффективной и оперативной системы продвижения и защиты экономических интересов республики путем интеграции в мировую торгово-экономическую систему
Задача 2.1. Завершение формирования Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества
1. Завершение формирования правовой базы Таможенного союза
Центральные государственные органы
1. Обеспечение своевременного и качественного исполнения поручений КПМ
2. Выработка позиции и координация в вопросах внешнеторговой политики, в том числе в рамках таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации
3. Обеспечение своевременного согласования и подготовки двусторонних и многосторонних международных договоров и других соответствующих документов
4. Проведение разъяснительной работы
МКИ
Освещение в средствах массовой информации принятых Решений Комиссии таможенного союза и хода переговорного процесса
2. Унификация ставок импортных таможенных пошлин стран-членов Таможенного союза (Республики Беларусь, Республики Казахстан, Российской Федерации)
МФ

1.4-міндет. Макроэкономикалық тұрақтылықты және Қазақстан Республикасын дамытудың стратегиялық мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге бағытталған бюджеттік саясатты және бюджеттік жоспарлауды жүргізу
2. Республикалық бюджеттің тапшылығы
Мемлекеттік органдар-бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, жергілікті атқарушы органдар
Басым емес ағымдағы шығыстарды және даму бюджетін қысқарту;
әкімшілік шығыстарды оңтайландыру;
бюджет үшін ең төмен шығыстармен мемлекеттік қызметтерді көрсету
1.7-міндет. Макроэкономикалық тұрақтылықты және Қазақстан Республикасын дамытудың стратегиялық мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттің міндеттемелерін басқару және қаржы секторын дамыту саясатын жүргізу
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін ЖІӨ-ден 20% мөлшерінде төмендетілмейтін қалдықтан кем емес ұстап тұру
Қаржымині, ҰБ
Елдің экономикасын келешектегі ықтимал сыртқы қауіптерден нивелирлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорында қаражатты жинақтау саясатын одан әрі қамтамасыз ету
1.9-міндет. Шикізаттық емес және жоғары технологиялық өндірістерге инвестицияларды тарту үшін жағдайлар жасау
1. ЖІӨ-дегі тікелей шетел инвестицияларының (ТШИ) үлесі
Мүдделі мемлекеттік органдар
1) Инвестициялық саясатты;
2) инвестицияларды қолдаудың мемлекеттік саясатын іске асыруды қамтамасыз ету
2. 2020 жылға қарай экономиканың шикізаттық емес секторындағы шетелдік және отандық инвестициялар кемінде 30 %-ға артады
Мүдделі мемлекеттік органдар
2-мақсат. Әлемдік сауда-экономикалық жүйеге интеграциялау арқылы республиканың экономикалық мүдделерін жылжыту мен қорғаудың тиімді және жедел жүйесін құру
2.1-міндет. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық шеңберінде Кеден одағын қалыптастыруды аяқтау
1. Кеден одағының құқықтық базасын қалыптастыруды аяқтау
Орталық мемлекеттік органдар
1. ПМК-нің тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындауды қамтамасыз ету
2. Сыртқы сауда саясатының мәселелерінде, оның ішінде Бірыңғай экономикалық кеңістіктің, Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы және Ресей Федерациясы кеден одағының құқықтық базасын қалыптастыру шеңберіндегі позицияны әзірлеу және үйлестіру
3. Екіжақты және көпжақты халықаралық келісімшарттарды және басқа да тиісті құжаттарды уақтылы келісуді және дайындауды қамтамасыз ету
4. Түсіндіру жұмыстарын жүргізу
МАМ
Кеден одағы комиссиясының қабылдаған шешімдерін және келіссөз процесінің барысын бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау
2. Кеден одағына мүше елдердің (Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Ресей Федерациясы) импорттық кеден баждарының ставкаларын біріздендіру
Қаржымині

1. Финансирование мероприятий, реализация которых предусмотрена за счет республиканского бюджета
2. Предоставление таможенной статистики
3. Взаимодействие по вопросам таможенно-тарифного и нетарифного регулирования
4. Ведение Единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности
МИД
1. Сотрудничество в рамках проведения международных и республиканских мероприятий
2. Выделение финансовых средств на командирование переговорной команды, визовая поддержка
3. Выработка позиции и координация по вопросам внешней политики, в том числе в рамках таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации, региональных торговых объединений, согласование двусторонних и многосторонних международных договоров
АС
Предоставление статистических данных
МСХ, МИНТ, МТК, МОН, МВД, МЗ, МО, МООС, МТСЗН, МНГ, МЧС, АФН, КНБ, АУЗР, АРЕМ, АЗК, НБ
1. Формирование переговорной позиции по формированию таможенного союза в рамках ЕврАзЭС
2. Взаимодействие по вопросам двустороннего и регионального сотрудничества
3. Проведение разъяснительной работы
МКИ
Освещение в средствах массовой информации принятых Решений Комиссии таможенного союза. Высшего органа таможенного союза и хода переговорного процесса
Задача 2.2. Завершение формирования Единого экономического пространства Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации
Завершение формирования
правовой базы Единого
экономического пространства
АРЕМ, АЗК, МСХ, МФ, МИНТ, МНГ, МКИ, МВД, МТСЗН, МЮ, НБ, МТК
1. Обеспечение своевременного и качественного исполнения поручений КПМ
2. Выработка позиции и координация в вопросах внешнеторговой политики, в том числе в рамках формирования правовой базы Единого экономического пространства
3. Обеспечение своевременного согласования и подготовки двусторонних и многосторонних международных договоров и других соответствующих документов
4. Проведение разъяснительной работы
МКИ
Освещение в средствах массовой информации принятых Решений и хода переговорного процесса
Задача 2.3. Вступление во Всемирную торговую организацию
1. Завершение двусторонних переговоров по вступлению в ВТО со странами-членами Рабочей группы
МФ
1. Предоставление таможенной статистики
2. Взаимодействие по вопросам таможенно-тарифного и нетарифного регулирования
3. Формирование переговорной позиции по вступлению Казахстана в ВТО
2. Унификация казахстанского законодательства с ключевыми соглашениями ВТО, способствующими улучшению конкурентоспособности отечественных товаров
МИД
1. Сотрудничество в рамках проведения международных и республиканских мероприятий
2. Выделение финансовых средств на командирование переговорной команды, визовая поддержка

1. Іске асырылуы республикалық бюджет есебінен көзделген іс-шараларды қаржыландыру
2. Кедендік статистиканы беру
3. Кедендік-тарифтік және бейтарифтік мәселелер бойынша өзара іс-қимылдар
4. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауарлық номенклатурасын жүргізу
СІМ
1. Халықаралық және республикалық іс-шаралар өткізу шеңберіндегі ынтымақтастық
2. Келіссөз жүргізуші топтың іссапарына қаржылық қаражат бөлу, визалық қолдау
3. Сыртқы саясат мәселелері бойынша, оның ішінде Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы және Ресей Федерациясы Кедендік одағының, өңірлік тауарлық бірлестіктер шеңберіндегі позицияны әзірлеу және үйлестіру; екі жақты және көп жақты халықаралық шарттарды келісу
СА
Статистикалық деректерді беру
АШМ, ИЖТМ, ККМ, БҒМ, ІІМ, ДСМ, Қорғанысмині, Қоршағанмині, Еңбекмині, МГМ, ТЖМ, ҚҚА, ҰҚК, ЖРБА, ТМРА, БҚА, ҰБ
1. ЕурАзЭҚ шеңберінде кеден одағын қалыптастыру бойынша келіссөз позициясын қалыптастыру
2. Екіжақты және өңірлік ынтымақтастық мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау
3. Түсіндіру жұмыстарын жүргізу
МАМ
Кеден одағы комиссиясының, Кеден одағының жоғарғы органының қабылдаған шешімдерін және келіссөз процесінің барысын бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау
2.2-міндет. Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының Бірыңғай экономикалық кеңістігін қалыптастыруды аяқтау
Бірыңғай экономикалық кеңістіктің құқықтық базасын қалыптастыруды аяқтау
ТМРА, БҚА, АШМ, Қаржымині, ИЖТМ, МГМ, МАМ, ІІМ, Еңбекмині, Әділетмині, ҰБ, ККМ
1. ПМК-нің тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындауды қамтамасыз ету
2. Сыртқы сауда саясатының мәселелерінде, оның ішінде Бірыңғай экономикалық кеңістіктің құқықтық базасын қалыптастыру шеңберіндегі позицияны әзірлеу және үйлестіру
3. Екіжақты және көпжақты халықаралық келісімшарттарды және басқа да тиісті құжаттарды уақтылы келісуді және дайындауды қамтамасыз ету
4. Түсіндіру жұмыстарын жүргізу
МАМ
Қабылданған шешімдерді және келіссөз процесінің барысын бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау
2.3-міндет. Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру
1. Жұмыс тобына мүше елдермен ДСҰ-ға кіру бойынша екі жақты келіссөздерді аяқтау
Қаржымині
1. Кеден статистикасын беру
2. Кеден-тарифтік және бейтарифтік реттеу мәселелері жөніндегі өзара іс-қимыл
3. Қазақстанның ДСҰ-ға кіруі жөніндегі келіссөздік позицияны қалыптастыру
2. Отандық тауарлардың бәсекеге қабілеттігін жақсартуға ықпал ететін ДСҰ-ның шешуші келісімдерімен қазақстандық заңнаманы біріздендіру
СІМ
1. Халықаралық және республикалық іс-шаралар өткізу шеңберіндегі ынтымақтастық
2. Келіссөз жүргізуші команданың іссапарына қаржылық қаражат бөлу, визалық қолдау

3. Выработка позиции и координация по вопросам внешней политики, в том числе в рамках Таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации, региональных торговых объединений, согласование двусторонних и многосторонних международных договоров
МСХ, МИНТ, МТК, МОН, МВД, МЗ, МООС, МТСЗН, МНГ, МКИ, МЮ, КНБ, АРЕМ, АЗК, НБ
1. Формирование переговорной позиции по вступлению Казахстана в ВТО 2. Обеспечение своевременного согласования и подготовки двусторонних и многосторонних международных договоров и других соответствующих документов
3. Проведение разъяснительной работы
МКИ
Освещение в средствах массовой информации хода переговорного процесса по вступлению Казахстана в ВТО
Задача 2.4. Позиционирование на международных рынках достижений Республики Казахстан
1. Содействие в расширении географии экспорта
МИД
Организация участия Республики Казахстан в международных выставках, конференциях, форумах
Торговое Представительство Республики Казахстан в
Российской Федерации, МИНТ
1. Содействие Торговым Представительством Республики Казахстан в Российской Федерации казахстанским предприятиям в продвижении своих товаров на российский рынок
2. Организация и проведение
конференций, презентаций Торговым Представительством Республики Казахстан
в Российской Федерации по привлечению инвестиций и современных технологий из России в экономику Казахстана
МКИ, МЮ, МФ
Сотрудничество по созданию и обеспечению функционирования Электронного информационно-маркетингового центра для возобновления производственных связей и развития международной торговли
МИД, МИНТ, МК, МФ,
МОН, МКИ, Акимат города Астана
Своевременное проведение мероприятий по обеспечению проведения Экспо-2017 в городе Астане
2. Рост экспорта казахстанской продукции в Российской Федерации (без учета объемов поставки нефти и газа)
Торговое представительство Республики Казахстан, МИНТ
1. Работа в регионах Российской Федерации по экспортопродвижению казахстанских товаров через уполномоченных представителей Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации
2. Работа с Торгово-промышленной палатой Российской Федерации, ассоциациями и ритейлорами по экспортопродвижению казахстанских товаров на российский рынок
Обеспечение достижения прогнозных параметров роста экспорта казахстанской продукции в Российской Федерации путем:
МСХ
увеличения экспорта отдельных видов сельхозпродукции
МИНТ
увеличения объема экспорта промышленной продукции
МНГ
увеличения экспорта топливно-энергетических полезных ископаемых (в натуральном выражении) и продуктов нефтепереработки
МТК
развития сферы транспорта
Стратегическое направление 2. Создание результативного государственного сектора

3. Сыртқы саясат мәселелері бойынша, оның ішінде Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы және Ресей Федерациясы кедендік одағының, өңірлік тауарлық бірлестіктер шеңберіндегі позицияны әзірлеу және үйлестіру; екіжақты және көпжақты халықаралық шарттарды келісу
АШМ, ИЖТМ, ККМ, БҒМ, ІІМ, ДСМ, Қоршағанортамині, Еңбекмині, МГМ, МАМ, Әділетмині, ҰҚК, ТМРА, БҚА, ҰБ
1. Қазақстанның ДСҰ-ға кіруі жөніндегі келіссөздік позицияны қалыптастыру
2. Екіжақты және көпжақты халықаралық шарттарды және басқа да тиісті құжаттарды уақтылы келісуді және дайындауды қамтамасыз ету
3. Түсіндіру жұмыстарын жүргізу
МАМ
Қазақстанның ДСҰ-ға кіруі бойынша келіссөз процесінің барысын бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау
2.4-міндет. Қазақстан Республикасының жетістіктерін халықаралық нарықтарда позицияландыру
1. Экспорт географиясын кеңейтуге ықпал ету
СІМ
Қазақстан Республикасының Халықаралық көрмелерге, конференцияларға, форумдарға қатысуын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Сауда Өкілдігі, ИЖТМ
1. Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Сауда Өкілдігімен қазақстандық кәсіпорындардың өз тауарларын ресейлік нарыққа жылжытуына жәрдемдесуі
2. Қазақстанның экономикасына Ресейден инвестицияларды және қазіргі заман технологиялары бойынша Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Сауда Өкілдігімен конференциялар, тұсаукесерлерді ұйымдастыру және өткізу
МАМ, Әділетмині, Қаржымині
Өндірістік байланыстарды және халықаралық сауданы дамыту үшін электрондық ақпараттық-маркетингтік орталығын құру және оның жүргізуін қамтамасыз ету бойынша ынтымақтастық
СІМ, ИЖТМ, ММ, Қаржымині, БҒМ, МАМ, Астана қаласының әкімдігі
Экспо-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізу құқығына Астана қаласының өтінімін ілгерілету және жылжыту бойынша іс-шараларды өткізу
2. Ресей Федерациясындағы қазақстандық өнім экспортының өсімі (мұнаймен және газбен жабдықтау көлемін ескермегенде)
Қазақстан Республикасының Сауда өкілдігі, ИЖТМ
1. Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Сауда Өкілдігінің құзыретті өкілдері арқылы қазақстандық тауарлардың экспорттық жылжуы бойынша Ресей Федерациясының өңірлеріндегі жұмыс
2. Ресей Федерациясының Сауда-өнеркәсіптік палатасымен, Ресей нарығына қазақстандық тауарларды экспорттық жылжыту бойынша ассоциациялармен және ритейлорлармен жұмыс
Ресей Федерациясындағы қазақстандық өнімінің экспорты өсімінің болжамды көрсеткіштеріне қол жеткізуді мынадай жолмен қамтамасыз ету:
АШМ
ауыл шаруашылығы өнімінің кейбір түрлерінің экспортын арттыру
ИЖТМ
өнеркәсіптік өнімінің экспорт көлемін арттыру
МГМ
отын-энергетикалық пайдалы қазбалардың (табиғи сипаттағы) және мұнайды қайта өңдеу өнімдерінің экспортын арттыру
ККМ
көлік саласын дамыту
2-стратегиялық бағыт. Нәтижелі мемлекеттік секторды құру

Цель 1. Внедрение новой модели государственного управления на принципах корпоративного управления, результативности, транспарентности и подотчетности обществу к 2015 году
Задача 1.1. Повышение качества оказания государственных услуг
1. Доля государственных услуг, предложенных к включению в Реестр государственных услуг от количества выявленных государственных услуг
Центральные государственные органы, Акиматы
областей, городов Астана, Алматы
1. Проведение инвентаризации государственных услуг с целью их дальнейшего включения в Реестр государственных услуг
2. Своевременная разработка стандартов государственных услуг и их внедрение
Задача 1.2. Внедрение элементов, необходимых для полноценного функционирования системы государственного управления, ориентированного на результат
1. Формирование информационно-аналитической базы по проведению мониторинга реализации стратегических и программных документов и стратегических планов государственных органов
Центральные государственные органы
Обеспечение своевременного и качественного ввода данных в информационно-аналитическую базу
2. Разработка единых подходов по формированию ключевых показателей (индикаторов), включая показатели международных индикаторов конкурентоспособности
Центральные государственные органы
Участие в Рабочей группе и выработка предложений по разработке типовой методической рекомендации по формированию ключевых показателей
3. Формирование единого перечня показателей (индикаторов) для местных исполнительных органов
Центральные государственные и местные исполнительные органы
Участие в Рабочей группе и выработка предложений по формированию единого перечня показателей для местных исполнительных органов
5. Охват оценкой
эффективности деятельности центральных государственных органов
6. Охват оценкой
эффективности деятельности местных исполнительных органов
7. Охват общей оценкой
эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов
АП
Проведение оценки качества исполнения актов и поручений Президента Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан и представление соответствующих заключений в Министерство
КПМ
Проведение оценки качества исполнения актов и поручений Правительства Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и представление соответствующих заключений в Министерство
АДГС
Проведение оценки качества оказания государственных услуг и оценки эффективности управления персоналом и представление соответствующих заключений в Министерство
МФ
Проведение оценки эффективности управления бюджетными средствами и представление соответствующих заключений в Министерство
МТК
Проведение оценки эффективности применения информационных технологий и представление соответствующих заключений в Министерство
МЮ
Проведение оценки эффективности правового обеспечения государственных органов и представление соответствующих заключений в Министерство
МРР
Согласно графику проведения оценки представление Министерством результатов общей оценки эффективности в уполномоченный орган по региональному развитию в части оценки местных исполнительных органов
Государственные органы
Согласно графику проведения оценки ежегодное представление оцениваемыми государственными органами отчетной информации по итогам предыдущего года в Министерство по достижению стратегических целей и задач в курируемых отраслях/сферах/регионах.
Министерство направляет результаты общей оценки эффективности в оцениваемые государственные органы

1-мақсат. 2015 жылға қарай корпоративтік басқару, нәтижелілік, транспаренттілік және қоғамға есеп беру қағидаттарында мемлекеттік басқарудың жаңа моделін енгізу
1.1-міндет. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру
1. Анықталған мемлекеттік қызметтер санынан Мемлекеттік қызметтер тізіліміне енгізу үшін ұсынылған мемлекеттік қызметтердің үлесі
Орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
1. Мемлекеттік қызметтерді одан әрі Мемлекеттік қызметтер тізіліміне енгізу мақсатында оларды түгендеуді өткізу
2. Мемлекеттік қызметтердің стандарттарын уақтылы әзірлеу және оларды енгізу
1.2-міндет. Нәтижеге бағдарланған мемлекеттік басқару жүйесінің толыққанды жұмыс істеуі үшін қажетті элементтерді енгізу
1. Стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды, сонымен бірге мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын іске асырудың монитроингін жүргізу бойынша ақпараттық-талдаулық базаны қалыптастыру
Орталық мемлекеттік органдар
Ақпараттық-талдаулық базаға деректерді енгізу үшін уақтылы және сапалы енгізуді қамтамасыз ету
2. Негізгі көрсеткіштерді (индикаторларды), сонымен бірге халықаралық рейтингтік агенттіктердің көрсеткіштерін қалыптастыру бойынша бірыңғай тәсілдерді әзірлеу
Орталық мемлекеттік органдар
Негізгі көрсеткіштерді қалыптастыру бойынша Үлгі әдістемелік нұсқаулықты әзірлеу бойынша жұмыс тобына және ұсыныстар әзірлеуге қатысу
3. Жергілікті атқарушы органдар үшін көрсеткіштердің (индикаторлардың) бірыңғай тізілімін қалыптастыру
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар
Жергілікті атқарушы органдар үшін көрсеткіштер бірыңғай тізілімін қалыптастыру бойынша жұмыс тобына және ұсыныстар әзірлеуге қатысу
5. Орталық мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалаумен қамту
6. Жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалаумен қамту
7. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін жалпы бағалаумен қамту
ПӘ
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк хатшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің актілері мен тапсырмаларын орындау сапасына бағалау жүргізу және Министрлікке тиісті қорытындыларды ұсыну
ПМК
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің актілері мен тапсырмаларын орындау сапасына бағалау жүргізу және Министрлікке тиісті қорытындыларды ұсыну
МҚІА
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына бағалау және персоналды басқару тиімділігіне бағалау жүргізу және Министрлікке тиісті қорытындыларды ұсыну
Қаржымині
Бюджет қаражатын басқару тиімділігіне бағалау жүргізу және Министрлікке тиісті қорытындыларды ұсыну
ККМ
Ақпараттық технологияларды қолдану тиімділігіне бағалау жүргізу және Министрлікке тиісті қорытындыларды ұсыну
Әділетмині
Мемлекеттік органдарды құқықтық қамтамасыз ету тиімділігіне бағалау жүргізу және Министрлікке тиісті қорытындыларды ұсыну
ӨДМ
Бағалауды жүргізу кестесіне сәйкес Министрліктің өңірлік даму жөніндегі уәкілетті органға жергілікті атқарушы органдарды бағалау бөлігінде тиімділікті жалпы бағалау нәтижелерін ұсынуы
Мемлекеттік органдар
Бағалауды жүргізу кестесіне сәйкес бағаланатын мемлекеттік органдардың жетекшілік ететін салаларда/аяларда/өңірлерде стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу жөнінде өткен жылдың қорытындылары бойынша есептік ақпаратты Министрлікке жыл сайын ұсынуы.
Министрлік бағаланатын мемлекеттік органдарға тиімділікті жалпы бағалау қорытындыларын жібереді.

8. Совершенствование системы государственного управления
Центральные и местные государственные органы
Участие в выработке предложений по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления
Задача 1.3. Повышение эффективности деятельности квазигосударственного сектора
1. Обеспечение качества корпоративного управления акционерных обществ с участием государства в уставном капитале
Заинтересованные государственные органы
Проведение оценки корпоративного управления акционерных обществ с участием государства в уставном капитале
2. Доля (из числа опрошенных) информированного населения Республики Казахстан о задачах и условиях участия в Программе «Народное IPO»
МИО
Проведение работы по разъяснению и информированию населения о задачах и условиях участия в Программе «Народное IPO»
Цель 2. Совершенствование системы мобилизационной подготовки и мобилизации (секретно)
6. Управление рисками
В процессе своей деятельности Министерство может столкнуться с возникновением целого ряда рисков. В зависимости от типа и источника риска для их управления Министерством будут реализовываться стандартные и ситуативные специальные меры. Ниже следует перечень основных рисков.
Наименование возможного риска
Возможные последствия в случае непринятия мер по управлению рисками
Мероприятия по управлению рисками
1
2
3
Внешние риски
Волатильность мировых цен на экспортируемые Казахстаном энергоресурсы
При росте цен:
1. Рост внутренних цен на нефть и нефтепродукты в результате роста мировых цен на нефть.
2. Снижение объемов предложений нефти и нефтепродуктов на внутреннем рынке в результате увеличения объемов экспорта нефти
3. Усиление сырьевой направленности экономики и ее зависимости от внешнего рынка
4. Рост уровня инфляции 5. Замедление темпов роста экономики за счет мультипликативного эффекта от роста цен на энергоресурсы
1. Совершенствование системы оперативного мониторинга за происходящими экономическими процессами в стране и мире
2. Выявление потенциальных негативных тенденций в развитии мировой и отечественной экономиках с использованием информационно-аналитической системы по оперативному мониторингу процессов, происходящих в стране и мире и направление соответствующих предложений в Правительство
При снижении цен:
1. Сокращение поступлений в государственный бюджет и Национальный Фонд
2. Сокращение объема финансирования инвестиционных проектов
3. Снижение темпов роста экономики
Волатильность мировых цен на сельскохозяйственное сырье
При увеличении цен:

8. Мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру
Орталық және жергілікті мемлекеттік органдар
Мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеуге қатысу
1.3-міндет. Квазимемлекеттік сектор қызметінің тиімділігін арттыру
1. Жарғылық капиталына мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдардың корпоративтік басқару сапасын қамтамасыз ету
Мүдделі мемлекеттік органдар
Жарғылық капиталына мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдардың корпоративтік басқаруына бағалау жүргізу
2. Қазақстан Республикасының «Халықтық IPO» бағдарламасының міндеттері мен қатысу шарттары туралы ақпараттанған тұрғындарының үлесі (сұралғандар санынан)
ЖАО
«Халықтық IPO» бағдарламасының міндеттері мен қатысу шарттары туралы тұрғындарды түсіндіру мен ақпараттандыру бойынша жұмыс жүргізу
2–мақсат. Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру жүйесін жетілдіру (құпия)
6. Тәуекелдерді басқару
Министрлік өз қызметі процесінде бірқатар тәуекелдердің туындауымен бетпе-бет келуі мүмкін. Тәуекелдің түрі мен пайда болу көзіне байланысты оларды басқару үшін Министрлік стандартты және жағдаяттық арнайы шараларды іске асыратын болады. Төменде негізгі тәуекелдердің тізбесі келтіріліп отыр.
Ықтимал тәуекелдің атауы
Тәуекелдерді басқару жөніндегі шараларды қабылдамаған жағдайда болуы мүмкін салдарлар
Тәуекелдерді басқару жөніндегі іс-шаралар
1
2
3
Сыртқы тәуекелдер
Қазақстан экспорттайтын энергия ресурстарына әлемдiк бағалардың құбылмалылығы
Бағалардың өсуi кезiнде:
1. Мұнайдың әлемдiк бағаларының өсуi нәтижесiнде мұнай мен мұнай өнiмдерiне iшкi бағалардың өсуi
2. Мұнай экспорты көлемдерiнiң ұлғаюы нәтижесiнде iшкi нарықта мұнай мен мұнай өнiмдерiне ұсыныстар көлемiнiң төмендеуi
3. Экономиканың шикiзаттық бағыттылығының және оның сыртқы нарыққа тәуелдiлiгiнiң күшеюi
4. Инфляция деңгейiнiң өсуi
5. Энергия ресурстарына бағалардың өсуiнен мультипликативтiк әсердiң есебiнен экономиканың өсу қарқынының баяулауы
1. Елдегі және әлемдегі болып жатқан экономикалық процестерге жедел мониторинг жүйесін жетілдіру
2. Елдегі және әлемдегі болып жатқан экономикалық процестерге жедел мониторинг жүйесін жетілдіру бойынша ақпараттық-талдамалық жүйені пайдаланумен әлемдік және отандық экономикалар дамуындағы әлеуетті теріс тенденцияларды анықтау және Үкіметке тиісті ұсыныстарды жіберу
Бағалардың төмендеуi кезiнде:
1. Мемлекеттiк бюджет пен Ұлттық қорға түсетiн түсiмдердiң қысқаруы
2. Инвестициялық жобаларды қаржыландыру көлемiнiң қысқаруы
3. Экономиканың өсу қарқынының төмендеуi
Ауыл шаруашылығы шикiзатына әлемдiк бағалардың тұрақсыздығы
Бағалардың өсуi кезiнде:

1. Рост цен на продукты питания на внутреннем рынке
2. Снижение объемов предложений продовольственного сырья и продуктов питания на внутреннем рынке
3. Рост уровня инфляции
При снижении цен:
1. Снижение прибыльности в сельскохозяйственной отрасли и темпов роста в сельском хозяйстве
2. Сокращение объемов поступлений в государственный бюджет
1. Совершенствование системы оперативного мониторинга за
происходящими экономическими процессами в стране и мире
2. Выявление потенциальных негативных тенденций в развитии мировой и отечественной экономиках с использованием информационно-аналитической системы по оперативному мониторингу процессов, происходящих в стране и мире и направление соответствующих предложений в Правительство
Замедление темпов роста мировой экономики
1. Снижение темпов роста ВВП
2. Сокращение поступлений в государственный бюджет и Национальный фонд
Выработка предложений по оптимизации государственного бюджета и секвестру не приоритетных расходов, увеличению размера дефицита бюджета
Инициирование двусторонних переговоров «спящей» страной или новым членом Рабочей группы по вступлению Казахстана в ВТО
Затягивание завершения переговорного процесса по вступлению Казахстана в ВТО на двустороннем уровне
Проведение соответствующих переговоров, при необходимости использование механизма достижения договоренностей на политическом уровне
Несвоевременное выполнение календарного плана разработки документов в целях реализации соглашений, формирующих Единое экономическое пространство
Затягивание формирования
правовой базы Единого
экономического пространства
Координация процесса формирования правовой базы Единого экономического пространства, проведение соответствующих переговоров
Применение иностранным государством торговых мер в отношении Казахстана, существенно ухудшающих положение на внутреннем рынке
Дестабилизация цен, ухудшение положения потребителей и
отечественных производителей
Проведение переговоров со Стороной, применившей торговые меры, разработка комплекса мер, направленных на стабилизацию ситуации
Ухудшение условий для деятельности казахстанских компаний в зарубежных странах
Снижение международного
влияния и имиджа Казахстана
Позиционирование Республики Казахстан на международных рынках
Существенное снижение цен на экспортные товары
Снижение внешнеторгового оборота
Содействие в диверсификации структуры экспорта
Внутренние риски
Усиление зависимости экономики от сырьевого сектора вследствии неравномерного распределения ресурсов между отраслями экономики
Развитие «голландской болезни» в стране

1. Iшкi нарықта азық-түлiк бағаларының өсуi
2. Iшкi нарықта азық-түлiк шикiзаты мен тамақ өнiмдерiне ұсыныстар көлемiнiң төмендеуi
3. Инфляция деңгейiнiң өсуi
1. Елдегі және әлемдегі болып жатқан экономикалық процестерге жедел мониторинг жүйесін жетілдіру
2. Елдегі және әлемдегі болып жатқан экономикалық процестерге жедел мониторинг жүйесін жетілдіру бойынша ақпараттық-талдамалық жүйені пайдаланумен әлемдік және отандық экономикалар дамуындағы әлеуетті теріс тенденцияларды анықтау және Үкіметке тиісті ұсыныстарды жіберу
Бағалардың төмендеуi кезiнде:
1. Ауыл шаруашылығы саласында кiрiстiлiктiң және ауыл шаруашылығында өсу қарқынының төмендеуi
2. Мемлекеттiк бюджетке түсетiн түсiмдер көлемiнiң қысқаруы
Әлемдік экономиканың өсу қарқынының тежелуі
1. ЖІӨ өсу қарқынының төмендеуі
2. Мемлекеттік бюджет пен Ұлттық қорға түсімдердің қысқаруы
Мемлекеттік бюджетті оңтайландыру және басымды емес шығындарды қысқарту, бюджет тапшылығының мөлшерін ұлғайту бойынша ұсыныстар әзірлеу
Екі жақты келіссөздерге «ұйқыдағы» елдің немесе Қазақстанның ДСҰ-ға кіру жөніндегі жұмыс тобының жаңа мүшесінің бастамашылық етуі
Екіжақты деңгейде Қазақстанның ДСҰ-ға кіруі жөніндегі келіссөздер процесі аяқталуының созылуы
Тиісті келіссөздерді жүргізу, қажет болған жағдайда саяси деңгейде уағдаластыққа қол жеткізу тетігін пайдалану
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыратын келісімдерді іске асыру мақсатында құжаттарды әзірлеудің Күнтізбелік жоспарын уақтылы орындамау
Бірыңғай экономикалық кеңістіктің құқықтық базасын қалыптастырудың созылуы
Бірыңғай экономикалық кеңістіктің құқықтық базасын қалыптастыру процесін үйлестіру, тиісті келіссөздер жүргізу
Шетелдік мемлекеттің Қазақстанға қатысты ішкі нарықтағы жағдайды айтарлықтай нашарлататын сауда шараларын қолдануы
Бағалардың тұрақсыздануы, тұтынушылардың және отандық өндірушілер жағдайының нашарлауы
Сауда шараларын қолданған Тараппен келіссөздер жүргізу, жағдайды тұрақтандыруға бағытталған шаралар кешенін әзірлеу
Қазақстандық компаниялардың қызметі үшін шетелдерде жағдайдың нашарлауы
Халықаралық ықпалдың және Қазақстан имиджінің төмендеуі
Халықаралық нарықтарда Қазақстан Республикасын позициялау
Экспорттық тауарлар бағаларының айтарлықтай төмендеуі
Сыртқы сауда айналымын төмендету
Экспорт құрылымын әртараптандыруға ықпал ету
Ішкі тәуекелдер
Ресурстардың экономиканың салалары арасында бiрдей бөлiнбеуiнiң салдарынан экономиканың шикiзат секторына тәуелдiлiгiнiң күшеюi
Елде «голланд ауруының» дамуы

1. Активизация потребления, инвестиционной активности за счет создания резервов и поддержания оптимальных пропорций воспроизводства.
2. Согласованность инструментов фискальной, денежно-кредитной политики в сочетании с мерами структурной и инвестиционной политики
Несвоевременность стандартизации и регламентации государственных услуг, включенных в Реестр государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам
1. Снижение эффективности деятельности государственных и местных исполнительных органов по направлению «Оказание государственных услуг»
2. Непрозрачность порядка оказания государственных услуг
1. Своевременное уведомление государственных и местных исполнительных органов о принятых изменениях в Реестр государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам
2. Постоянный мониторинг разработки стандартов и регламентов государственных услуг и направление в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан, Администрацию Президента Республики Казахстан соответствующих отчетов о его результатах
7. Бюджетные программы
Для достижения сформулированных стратегических направлений, целей и задач на 2013 - 2015 годы определены 34 бюджетных программ с указанием показателей прямого и конечного результатов, качества, эффективности и бюджета. Конечные показатели выполнения бюджетных программ сформулированы исходя из принципов четкости, сравнимости, экономической целесообразности, контролируемости и проверяемости.
Бюджетная программа
001 «Услуги по формированию и развитию экономической и торговой политики, системы государственного планирования и управления»
100 «Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области экономической и торговой политики, системы государственного планирования и управления»
102 «Проведение исследований, оказание аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли и государственного управления»;
104 «Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов»
Описание
Обеспечение деятельности уполномоченного органа, в которой предусмотрены расходы на выплату фонда оплаты труда, обеспечение канцелярскими товарами, услугами связи, на сопровождение информационных программ, содержание и ремонт основных средств и на представительские расходы; мониторинг стратегических и программных документов; привлечение АО «Институт экономических исследований» к оценке эффективности деятельности государственных органов; проведение научной экономической экспертизы законопроектов; аналитическое сопровождение мероприятий в сфере экономики, торговли и государственного управления.
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
Текущая
Наименование
показателей бюджетной
программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
Проекти руемый 2014 год
Проекти руемый 2015 год
2009 год (отчет)
2010 год
(план)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной программы:

1. Қорларды құру және қайта өндірудің оңтайлы пропорцияларын қолдау есебінен тұтынуды, инвестициялық белсенділікті жандандыру.
2. Құрылымдық және инвестициялық саясат шараларымен үйлестiрiлген фискалдық, ақша-кредит саясат құралдарының үйлесiмдiлiгi
Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізіліміне енгізілген мемлекеттік қызметтердің уақтылы стандартталмауы және регламенттелмеуі
1. «Мемлекеттік қызметтерді көрсету» бағыты бойынша мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметі тиімділігінің төмендеуі
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібінің ашық еместігі
1. Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізіліміне қабылданған өзгерістер туралы мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарды уақтылы хабардар ету
2. Мемлекеттік қызметтер стандарттары мен регламенттерін әзірлеудің тұрақты мониторингі және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесіне, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне оның нәтижелері туралы тиісті есептерді жіберу
7. Бюджеттік бағдарламалар
2013 – 2015 жылдарға арналып қалыптастырылған стратегиялық бағыттарға, мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу үшін олардың сан, сапа, нәтиже мен бюджет көрсеткіштері көрсетіле отырып, 34 бюджеттік бағдарлама айқындалды. Бюджеттік бағдарламалардың орындалуының түпкілікті көрсеткіштері айқындық, салыстырмалық, экономикалық орындылық, бақыланушылық және тексерушілік қағидаттарына негізделіп қалыптастырылды.
Бюджеттік бағдарлама
001 «Экономика және сауда саясатын, мемлекеттік жоспарлау мен басқару жүйесін қалыптастыру және дамыту жөніндегі қызметтер»
100 «Экономика және сауда саясаты, мемлекеттік жоспарлау мен басқару жүйесі саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету»
102 «Экономика, сауда және мемлекеттік басқару саласында зерттеулерді жүргізу, сараптамалық және консалтингтік қызметтер көрсету»
104 «Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық техникалық қамтамасыз ету»
Сипаттама
Уәкілетті органның еңбеқақы қорына төлеу, кеңсе тауарларымен, байланыс қызметтерімен қамтамасыз ету, ақпараттық бағдарламаларды сүйемелдеу, негізгі құралдарды жөндеу және өкілдік шығыстар қарастырылған қызметін қамтамасыз ету; стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды мониторингілеу; «Экономикалық зерттеулер институті» АҚ-ны мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалауға тарту; заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптама жүргізу; экономика, сауда және мемлекеттік басқару саласындағы іс-шараларды талдамалық сүйемелдеу
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтер көрсетуді жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары

1  017  906
1 252  871
1 214 299
3 639 094
3 464 983
3 179 995
3 180 669
*ИФО ВВП, ИФО торговли с учетом 7 %-го роста
** расчет прилагается
*** в 2012 году 92 900 (объем бюджетных расходов) / 39 (16 местных гос. органов + 23 центральных гос. органа) = 2382 т.т.; в 2013 году 94 374 / 40= 2 359,4 т.т.; в 2014 году 97 825 / 40 = 2 445,6 т.т.; в 2015 году 103 629 / 40 = 2 590,7 т.т.
**** в 2012 году 120 400 (объем бюджетных расходов) / 70 (количество законопроектов) = 1 720 т.т., в 2013 году 168 560 (объем бюджетных расходов) / 98 (количество законопроектов) = 1 720 т.т., в 2014, 2015 годах 172 000 (объем бюджетных расходов / 100 (количество законопроектов) = 1 720 т.т.
Бюджетная программа
004 «Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов» *
Описание
Подготовка технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, оказание консультативного сопровождения концессионных проектов
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
распределяемая бюджетная программа
текущая/ развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
Проекти-
руемый год
Проекти-
руемый год
2009 год (отчет)
2010 год
(план)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Распределение годовой утвержденной суммы расходов между администраторами бюджетных программ
%
100
100
Показатели конечного результата
Обеспечение финансирования разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождения концессионных проектов, одобренных бюджетной комиссией
%
100
100
Показатели качества
Полнота включения в Перечень бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований, которых осуществляются на основе инвестиционных и концессионных предложений, одобренных бюджетной комиссией
% от общего кол-ва одобрен-
ных инвести-
ционных предло-
жений
100
100
100
Показатели эффективности
Предполагаемые затраты на разработку и экспертизу технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов
Тыс.  тенге

1 017 906
1 252 871
1 214 299
3 639 094
3 464 983
3 179 995
3 180 669
* 7% өсуді ескере отырып ЖІӨ ФКИ, сауда ФКИ
** есебі қоса берілген
*** 2012 жылы 92 900 (бюджеттік шығыстар көлемі) / 39 (16 жергілікті мемлекеттік орган + 23 орталық мемлекеттік орган) = 2 382 м.т.; 2013 жылы 94 374 / 40 = 2 359,4 м.т.; 2014 жылы 97 825 / 40 = 2 445,6 м.т., 2015 жылы 103 629 / 40 = 2 590,7 м.т.
**** 2012 жылы 120 400 (бюджеттік шығыстар көлемі) / 70 (заң жобаларының саны) = 1 720 м.т., 2013 жылы 168 560 (бюджеттік шығыстар көлемі) / 98 (заң жобаларының саны) = 1 720 м.т., 2014, 2015 жылдары 172 000 (бюджеттік шығыстар көлемі) / 100 (заң жобаларының саны) = 1 720 м.т.
Бюджеттік бағдарлама
004 «Бюджеттiк инвестициялық және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу немесе түзету, сондай-ақ қажеттi сараптамалар жүргiзу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу»*
Сипаттама
Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін дайындау, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
Мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
бөлінетін бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері арасында бекітілген жылдық шығыстарының сомасын бөлу
%
100
100
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ оларға қажетті сараптамалар жүргізуді, бюджет комиссиясы мақұлдаған концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеуді қаржыландыруды қамтамасыз ету
%
100
100
Сапа көрсеткіштері
Тізбеге бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобаларды енгізудің толықтығы, бюджеттік комиссия мақұлдаған инвестициялық және концессиялық ұсыныстар негізінде жүзеге асырылатын техникалық-экономикалық негіздемелерді әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу
мақұлданған инвестициялық ұсыныстардың жалпы санының %
100
100
100
Тиімділік көрсеткіштері
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуге және сараптауға болжанатын шығындары
мың теңге

287 837
Предполагаемые затраты на разработку и экспертизу технико-экономических обоснований концессионных проектов
Тыс. тенге
172 360
24 092
Предполагаемые затраты на консультативное сопровождение концессионных проектов
Тыс. тенге
1 178 798
115 380
0
Объем бюджетных расходов
Тыс. тенге
115 380
311 929
*Данная бюджетная программа в 2012 году исполнялась в рамках бюджетной программы 025 «Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов», с 2013 года бюджетная программа 025 «Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов» в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан № 312 от 29.03.2013 года «О корректировке показателей республиканского бюджета на 2013 год» исполняется в рамках бюджетной программы 002 «Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов».
Бюджетная программа
005 «Услуги по совершенствованию мобилизационной подготовки и мобилизации» (секретно)
Описание
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
в зависимости от способа реализации
текущая/ развитие
Наименование показателей бюджетной программы
Ед.  изм.
Отчетный период
Плановый период
Проекти-
руемый 2014 год
Проекти-
руемый 2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план текущего)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Показатели конечного результата
Показатели качества
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
Тыс. тенге
47 823
47 823
47 823
47 823
Бюджетная программа
006 «Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии»
Описание
Проведение АО «Казахстанский центр государственно-частного партнерства» экспертиз по вопросам бюджетных инвестиций и концессии, а также проведения оценки реализации концессионных проектов, в том числе на условии софинансирования из бюджета
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
Проектируемый 2014 год
Проектируемый 2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной программы:
Проведение экспертиз по вопросам бюджетных инвестиций и концессий, а также оценки реализации концессионных проектов, в том числе на условии софинансирования из бюджета
Тыс. тенге

287 837
Концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеуге және сараптауға болжанатын шығындар
мың теңге
172 360
24 092
Концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеуге болжанатын шығындар
мың теңге
1 178 798
115 380
0
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
115 380
311 929
*Аталған бюджеттік бағдарлама 2012 жылы 025 «Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу» бюджеттік бағдарламасы шеңберінде орындалды, 2013 жылдан бастап «2013 жылға арналған республикалық бюджет көрсеткіштерін түзету туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 наурыздағы № 312 қаулысына сәйкес 025 «Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу» бюджеттік бағдарламасы 002 «Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу» бюджеттік бағдарламасы шеңберінде орындалады.
Бюджеттік бағдарлама
005 «Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыруды жетілдіру жөніндегі қызметтер» (құпия)
Сипаттама
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
іске асыру тәсіліне байланысты
ағымдағы/даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
47 823
47 823
47 823
47 823
Бюджеттік бағдарлама
006 «Бюджеттік инвестициялар және концессия мәселелері бойынша құжаттаманы бағалау және сараптау»
Сипаттама
«Қазақстандық мемлекеттік-жеке меншік әріптестік орталығы» АҚ-ның бюджеттік инвестициялар мен концессия мәселелері бойынша сараптамалар, сондай-ақ концессиялық жобаларды, оның ішінде бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шартымен, іске асырылуын бағалау жүргізуі
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтер көрсетуді жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары:
Бюджеттiк инвестициялар мен концессиялар мәселелері бойынша сараптамалар жүргізу, сондай-ақ концессиялық жобаларды, оның iшiнде бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шартымен iске асырылуын бағалау
мың теңге

378 153
443 943
423 739
302 643
477 065
477 065
477 065
Бюджетная программа
007 «Проведение прикладных исследований в сфере экономики,
торговли и государственного управления» *
Описание
Проведение исследований по приоритетам социально-экономического развития Республики Казахстан в соответствии со стратегическим планами социально-экономического развития страны до 2020 года; достижение целевых индикаторов развития, предусмотренных Стратегическим планом развития Республики Казахстан до 2020 года; улучшение бизнес среды; экономическая интеграция на пространстве Евразийского экономического сообщества и вступление во Всемирную торговую организацию; реформирование системы государственного управления
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
Проекти-
руемый 2014 год
Проекти-
руемый 2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
Показатели прямого результата
Количество проводимых прикладных исследований в сфере экономики, торговли и государственного управления
шт.
21
29
23
Показатели конечного результата
Выработка предложений по повышению устойчивости и сбалансированности роста экономики, эффективности торговли и государственного управления
12
Показатели качества  Применяемость результатов исследований в сферах экономики, торговли и государственного управления
% от общего количества

378 153
443 943
423 739
302 643
477 065
477 065
477 065
Бюджеттік бағдарлама
007 «Экономика, сауда және мемлекеттік басқару саласында қолданбалы зерттеулер жүргізу»*
Сипаттама
2020 жылға дейін елдің әлеуметтік-экономикалық дамуының стратегиялық жоспарларына сәйкес Қазақстан Республикасы әлеуметтік-экономикалық дамуының басымдықтары бойынша зерттеулер жүргізу; 2020 жылға дейін Қазақстан Республикасының стратегиялық даму жоспарында көзделген нысаналы даму индикаторларына қол жеткізу; бизнес ортаны жақсарту; Бірыңғай экономикалық қоғамдастық кеңістігіндегі экономикалық интеграция және Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру; мемлекеттік басқару жүйесін реформалау
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
Мемлекеттік функцияларды, өкілеттіліктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Экономика, сауда және мемлекеттік басқару саласында жүргізілген қолданбалы зерттеулер саны
дана
21
29
23
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Экономиканың тұрақты және теңгерімді өсуін, сауда мен мемлекеттік басқарудың тиімділігін арттыру бойынша ұсынымдар әзірлеу
12
Сапа көрсеткіштері
Экономика, сауда және мемлекеттік басқару саласындағы зерттеулер нәтижелерінің қолданылуы
жалпы санынан %

115 725,0 (РБ 115 725,0)
5. Совершенствование организации и функционирования местного самоуправления в сельских округах 17 районов Восточно-Казахстанской области (ПРООН)
тыс.тенге
2 048,2 (ПРООН 2 048,2)
7 758,4 (ПРООН 4 462,5) (РБ 3 295,9)
0
35 962,5 (ПРООН 13 462,5) РБ 22 500,0)
28 462,0
(ПРООН 13 462,5) (РБ 15 000,0)
6. Создание возможности более широкого и значимого социального и гражданского участия для 50 % молодых людей в возрасте от 10 до 20 лет (ЮНИСЕФ)
тыс. тенге
30 750,0 (ЮНИСЕФ 2 250,0) (РБ 28 500,0)
16 500,0 (ЮНИСЕФ 3 000,0) (РБ 13 500,0)
0
6 000,0 (ЮНИСЕФ 1 500,0) (РБ 4 500,0)
5 250,0 (ЮНИСЕФ 750,0) (РБ 4 500,0)
7. Повышение потенциала населения в снижении риска бедствий и готовности к чрезвычайным ситуациям (ЮНИСЕФ)
тыс. тенге
21 450,0 (ЮНИСЕФ 6 150,0) (РБ 15 300,0)
25 800,0 (ЮНИСЕФ 1 500,0) (РБ 24 300,0)
0
7 500,0 (РБ 7 500,0)
3 000,0 (РБ 3 000,0)
8. Обеспечение доступа детям с особыми потребностями в развитии к качественным социальным услугам и системам поддержки в Семее, Курчатове, Усть-Каменогорске и наиболее пострадавших районах Восточно-Казахстанской области (ЮНИСЕФ)
тыс. тенге
24 450,0 (ЮНИСЕФ 3 750,0) (РБ 20 700,0)
30 750,0 (ЮНИСЕФ 6 750,0) (РБ 24 000,0)
0
22 500,0 (ЮНИСЕФ 3 000,0) РБ 19 500,0)
22 580,0
(ЮНИСЕФ 6 150,0) (РБ 16 430,0)
9. Повышение доступности и совершенствование качества услуг охраны здоровья матери и ребенка и обеспечение всеобщего доступа к службам репродуктивного здоровья (ЮНИСЕФ, ЮНФПА)
тыс. тенге
18 750,0 (ЮНИСЕФ 750,0) (ЮНПФА 3000,0) (РБ 15 000,0)
33 150,0 (ЮНИСЕФ 4 500,0) (ЮНПФА 4 500,0) (РБ 24 150,0)
0
33 170,7 (ЮНИСЕФ 2 700,0) (ЮНФПА 4 500,0) (РБ 25 970,7)
44 220,3 (ЮНИСЕФ 4 800,0) (ЮНФПА 3 900,0) (РБ 35 520,3)
10. Снижение уязвимости подростков и молодежи к рискам, обусловленным процессами полового созревания и становлением гендерных ролей (ЮНИСЕФ, ЮНФПА, ПРООН)
тыс. тенге
17 250,0 (ЮНПФА 750,0) (РБ 16 500,0)
10 350,0 (ЮНПФА 750,0) (РБ 9 600,0)
0
21 750,0 (ЮНИСЕФ 750,0) (ЮНФПА 750,0) (РБ 20 250,0)
21 000,0 (РБ 21 000,0)
11. Пилотирование инновационной системы предоставления специальных социальных услуг пожилым людям на дому, развитие сети центров дневного пребывания пожилых людей, центров социальной адаптации для лиц, не имеющих определенного места жительства (ПРООН)
тыс.
тенге
25 012,5 (РБ 25 012,5)
0
22 500,0 (РБ 22 500,0)
15 000,0 (РБ 15 000,0)
12. Предоставление свыше 22 000 репатриантам (оралманам) адаптационных услуг в Центре адаптации и социальной интеграции оралманов в г.Семей Восточно-Казахстанской области (ПРООН)
тыс.
тенге
14 737,0 (ПРООН 14 737,0)
30 000,0 (РБ 30 000,0)
0
19 800,5 (ПРООН 4 800,5) (РБ 15 000,0)
18 750,0 (ПРООН 3 750,0) (РБ 15 000,0)

115 725,0 (РБ 115 725,0)
5. Шығыс Қазақстан облысының 17 аудынының ауылдық округтарында жергілікті өзін-өзі басқаруды ұйымдастыру мен жүзеге асыруды жетілдіру (БҰҮДБ)
мың теңге
2 048,2
(БҰҮДБ 2 048,2)
7 758,4
(БҰҮДБ 4 462,5)
(РБ 3 295,9)
0
35 962,5
(БҰҮДБ 13 462,5)
(РБ 22 500,0)
28 462,0
(БҰҮДБ 13 462,5)
(РБ 15 000,0)
6. Жасы 10-нан 20-ға дейінгі жас адамдардың 50%-ның әлеуметтік және азаматтық шараларға белсенді және кеңірек қатысуға мүмкіндік жасау (ЮНИСЕФ)
мың теңге
30 750,0
(ЮНИСЕФ 2 250,0)
(РБ 28 500,0)
16 500,0
(ЮНИСЕФ 3 000,0)
(РБ 13 500,0)
0
6 000,0
(ЮНИСЕФ 1 500,0)
(РБ 4 500,0)
5 250,0
(ЮНИСЕФ 750,0)
(РБ 4 500,0)
7. Халықтың төтенше жағдайларға қарсы әзірлігін және апаттар қаупін азайту әлеуетін арттыру (ЮНИСЕФ)
мың теңге
21 450,0
(ЮНИСЕФ 6 150,0)
(РБ 15 300,0)
25 800,0
(ЮНИСЕФ 1 500,0)
(РБ 24 300,0)
0
7 500,0
(РБ 7 500,0)
3 000,0
(РБ 3 000,0)
8. Шығыс Қазақстан облысы Семей, Курчатов, Өскемен қалалары мен ең көп зардап шеккен аудандарындағы дамуында ерекше мұқтаждықтары бар балалардың сапалы әлеуметтік кызметтерге және қолдау жүйелеріне қолжетімділігін қамтамасыз ету (ЮНИСЕФ)
мың теңге
24 450,0
(ЮНИСЕФ 3 750,0)
(РБ 20 700,0)
30 750,0
(ЮНИСЕФ 6 750,0)
(РБ 24 000,0)
0
22 500,0
(ЮНИСЕФ 3 000,0)
(РБ 19 500,0)
22 580,0 (ЮНИСЕФ 6 150,0)
(РБ 16 430,0)
9. Ана мен баланың денсаулығын қорғау кызметінің сапасы мен қолжетімділігін арттыру және репродуктивті денсаулық қызметтеріне жалпыға бірдей қолжетімділікті қамтамасыз ету (ЮНИСЕФ, ЮНПФА)
мың теңге
18 750,0
(ЮНИСЕФ 750,0)
(ЮНПФА 3 000,0)
(РБ 15 000,0)
33 150,0
(ЮНИСЕФ 4 500,0)
(ЮНПФА 4 500,0)
(РБ 24 150,0)
0
33 170,7
(ЮНИСЕФ 2 700,0)
(ЮНПФА 4 500,0)
(РБ 25 970,7)
44 220,3 (ЮНИСЕФ 4 800,0) (ЮНПФА 3 900,0)
(РБ 35 520,3)
10. Жасөспірім мен жастарға жыныстық жетілу мен жыныстық рөлдердің құрылу үдерістеріне қатысты қауіптердің төну тәукелдеріне осалдығын азайту (ЮНИСЕФ, ЮНПФА, БҰҮДБ)
мың теңге
17 250,0
(ЮНПФА 750,0)
(РБ 16 500,0)
10 350,0
(ЮНПФА 750,0)
(РБ 9 600,0)
0
21 750,0
(ЮНИСЕФ 750,0)
(ЮНПФА 750,0)
(РБ 20 250,0)
21 000,0 (РБ 21 000,0)
11. Қарт адамдарға үйде арнайы әлеуметтік кызметтер көрсетудің инновациялық жүйесін пилоттау, қарт адамдардың күндіз болуына арналған орталықтар, тұрақты баспаналары жоқ кісілерге арналған орталықтар желісін дамыту (БҰҮДБ)
мың теңге
25 012,5
(РБ 25 012,5)
0
22 500,0
(РБ 22 500,0)
15 000,0
(РБ 15 000,0)
12. Шығыс Қазақстан облысының Семей қаласындағы Оралмандарды бейімдеу және әлеуметтік ықпалдастық орталығында 22 000 оралманға бейімделу қызметін көрсету (БҰҮДБ)
мың теңге
14 737,0
(БҰҮДБ 14 737,0)
30 000,0
(РБ 30 000,0)
0
19 800,5
(БҰҮДБ 4 800,5)
(РБ 15 000,0)
18 750,0
(БҰҮДБ 3 750,0)
(РБ 15 000,0)

13. Развитие навыков предпринимательства и знаний по адаптации к изменению климата у около 500 малых и средних предприятий (свыше 3000 человек) в 17 районах Восточно-Казахстанской области (ПРООН)
тыс.
тенге
24 232,3 (ПРООН 18 832,3) (РБ 5 400,0)
13 500,0 (ПРООН 13 500,0)
0
20 791,4 (РБ 20 791,4)
17 763,2 (РБ 17 763,2)
14. Регулярное информирование населения о передовом опыте в области социальной защиты, здравоохранения, участия общин в реализации программ Восточно-Казахстанской области (ЮНИСЕФ, ЮНФПА, ПРООН)
тыс.
тенге
6 000,0 (ЮНИСЕФ 1 050,0) (РБ 4 950,0)
6 750,0 (ЮНИСЕФ 750,0) (ПРООН 1 050,0) (РБ 4 950,0)
0
12 300,0 (ЮНИСЕФ 3 600,0) (ПРООН 3 750,0) (РБ 4 950,0)
10 800,0 (ЮНИСЕФ 3 600,0) (ПРООН 2 250,0) (РБ 4 950,0)
15. Обеспечение достижения поставленных задач и результатов проекта (ЮНИСЕФ, ЮНПФА, ПРООН)
тыс.
тенге
3 750,0 (ЮНИСЕФ 600,0) (ЮНПФА 750,0) (РБ 2 400,0)
3 000,0 (ЮНИСЕФ 600,0) (РБ 2 400,0)
0
6 225,0 (ЮНИСЕФ 450,0) (ПРООН 1 500,0) (РБ 4 275,0)
10 725,0 (ЮНИСЕФ 450,0) (ЮНФПА 3 000,0) (ПРООН 3 000,0) (РБ 4 275,0)
Содействие в улучшении системы предоставления и оценки качества государственных услуг
тыс. тенге
Грант 5250 (ПРООН) РБ 56250
Грант 5250 (ПРООН) РБ 45750
Предоставление методических рекомендаций Организацией экономического сотрудничества и развития в рамках проекта «Повышение конкурентоспособности Казахстана посредством реформы государственного сектора»
тыс. тенге

13. Шығыс Қазақстан облысының 17 ауданында шамамен 500 шағын және орта кәсіпорнында (3000 адамнан астам) ахуалдың өзгеруіне кәсіпкерлік дағдылары мен білімдерінің бейімделуін дамыту (БҰҮДБ)
мың теңге
24 232,3
(БҰҮДБ 18 832,3)
(РБ 5 400,0)
13 500,0
(БҰҮДБ 13 500,0)
0
20 791,4
(РБ 20 791,4)
17 763,2
(РБ 17 763,2)
14. Әлеуметтік қорғау, денсаулық сақтау салаларындағы алдыңғы қатарлы тәжірибе, Шығыс Қазақстан облысы бағдарламарына қауымдардың қатысуы туралы халықты тұрақты түрде хабардар ету (ЮНИСЕФ, ЮНПФА, БҰҮДБ)
мың теңге
6 000,0
(ЮНИСЕФ 1 050,0)
(РБ 4 950,0)
6 750,0
(ЮНИСЕФ 750,0)
(БҰҮДБ 1 050,0)
(РБ 4 950,0)
0
12 300,0
(ЮНИСЕФ 3 600,0)
(БҰҮДБ 3 750,0)
(РБ 4 950,0)
10 800,0
(ЮНИСЕФ 3 600,0)
(БҰҮДБ 2 250,0)
(РБ 4 950,0)
15. Қойылған міндеттерге және жобаның нәтижелеріне қол жеткізуді қамтамасыз ету (ЮНИСЕФ, ЮНПФА, БҰҮДБ)
мың теңге
3 750,0
(ЮНИСЕФ 600,0)
(ЮНПФА 750,0)
(РБ 2 400,0)
3 000,0
(ЮНИСЕФ 600,0)
(РБ 2 400,0)
0
6 225,0
(ЮНИСЕФ 450,0)
(БҰҮДБ 1 500,0)
(РБ 4 275,0)
10 725,0
(ЮНИСЕФ 450,0)
(ЮНПФА 3 000,0)
(БҰҮДБ 3 000,0)
(РБ 4 275,0)
Мемлекеттік қызметтердің сапасын ұсыну мен бағалау жүйесін жетілдіруге жәрдемдесу
мың теңге
Грант
5 250 (БҰҮДБ)
РБ 56 250
Грант
5 250
РБ 45 750
«Мемлекеттік сектор реформасы арқылы Қазақстанның бәсекеге қабілеттілігін арттыру» жобасы шеңберінде Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының әдістемелік ұсынымдарды беруі
мың теңге

* Данная бюджетная программа с 1 января 2012 года будет исполняться в рамках программы 001 «Услуги по формированию и развитию экономической и торговой политики, системы государственного планирования и управления» подпрограмму 103 «Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг».
Бюджетная программа
018 «Участие Казахстана в Наблюдательном Комитете
Центрально-азиатской инициативы Евразийской Программы
Конкурентоспособности Организации экономического сотрудничества
и развития »*
Описание
Оплата взноса для вступления Казахстана в наблюдательный комитет
Евразийской Программы Конкурентоспособности
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
выполнение обязательств государства
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
Проекти-
руемый 2014 год
Проекти-
руемый 2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Подписание Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития по вступлению в наблюдательный комитет Евразийской Программы Конкурентоспособности
Пакет документов
1
Показатели конечного результата
Расширение участия Республики Казахстан в деятельности Организации экономического сотрудничества
%
100
Показатели качества
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
Тыс. тенге
169 100
*С 1 января 2012 года данная программа исключена
Бюджетная программа
020 «Услуги по оказанию консультативной помощи регионам при подготовке проектов государственно-частного партнерства для реализации проектов в социальном секторе и жилищно-коммунальном хозяйстве по механизму государственно-частного партнерства»
Описание
Расходы предусматриваются на оказание консультативной помощи регионам при подготовке проектов государственно-частного партнерства для реализации проектов в социальном секторе и жилищно-коммунальном хозяйстве по механизму государственно-частного партнерства
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
Проекти-
руемый 2014 год
Проекти-
руемый 2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
Мероприятия бюджетной программы:

*Аталған бюджеттік бағдарлама 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап 001 «Экономика және сауда саясатын, мемлекеттік жоспарлау басқару жүйесін қалыптастыру және дамыту жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасының 103 «Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету» кіші бағдарламасының шеңберінде орындалады.
Бюджеттік бағдарлама
018 «Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының Бәсекеге қабiлеттiлiктiң Еуразиялық бағдарламасының Орталық Азия бастамасының бақылау комитетiне қатысуы»*
Сипаттама
Қазақстанның Бәсекеге қабілеттіліктің Еуразиялық бағдарламасын бақылау комитетіне кіруі үшін жарнаны төлеуі
Бюджеттік бағдарлама түрі
Мазмұнына байланысты
мемлекеттің міндеттемелерін орындау
Іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
Ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасындағы Бәсекеге қабілеттіліктің Еуразиялық бағдарламасының бақылау комитетіне кіру бойынша келісімге қол қою
құжаттар пакеті
1
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Экономикалық ынтымақтастық ұйымының қызметінде Қазақстан Республикасының қатысуын ұлғайту
%
100
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
169 100
*2012 жылғы 1 қаңтардан бастап аталған бағдарлама алып тасталды.
Бюджеттік бағдарлама
020 «Әлеуметтік секторда және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығында жобаларды іске асыру үшін мемлекеттік-жекеменшік әріптестік тетігі бойынша өңірлерге мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобаларын дайындау барысында консультативтік көмек көрсету бойынша қызметтер»
Сипаттама
Шығыстар әлеуметтік секторда және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығында жобаларды іске асыру үшін мемлекеттік-жекеменшік әріптестік тетігі бойынша өңірлерге мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобаларын дайындау барысында консультативтік көмек көрсету үшін қарастырылған
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтер көрсетуді жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдық/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш.бірл.
Есептік кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары:

1. Разработка типового руководства
2. проведение семинаров и консультаций в регионах по механизму ГЧП
3. оказание практической помощи регионам по подготовке проектов ГЧП для реализации проектов в социальном секторе и жилищно-коммунальном хозяйстве
тыс. тенге
15 500
30 765
19 235
Показатели прямого результата:
Разработка и предоставление типового руководства по подготовке ГЧП проектов для местных исполнительных органов с целью внедрения механизма ГЧП в регионах:
- подготовка проекта типового руководства по подготовке и реализации ГЧП проектов;
- проведение анализа применения механизмов ГЧП в регионах с выездом в области и обсуждение проекта типового руководства с местными исполнительным органами;
- издание, выпуск и рассылка местным исполнительным органам типового руководства по подготовке ГЧП проектов
Шт.
1
Ориентировочное количество оказанных услуг по консультативному сопровождению проектов государственно-частного партнерства
Кол-во семи-
наров
31
Оказание практической помощи при разработке проектов по механизму государственно-частного партнерства
Кол-во пред-
ложений (зая-
вок)
5
Показатели конечного результата
Обеспечение МИО базовыми знаниями по вопросу реализации инвестиционных проектов через механизм ГЧП
Кол-во регионов, обеспе-
ченных типо-
вым руко-
водст-
вом
16
Обеспечение информированности МИО по вопросу реализации инвестиционных проектов через механизм государственно-частного партнерства (проведение тестирования)
% к общему коли-
честву участни-
ков семи-
наров
85
Показатели качества
Исполнение обязательств в рамках договора
%
100
100
Показатели эффективности
Затраты на:
Тыс. тенге
- подготовку типового руководства по подготовке и реализации ГЧП проектов;
9 833,6
- проведение анализа применения механизмов ГЧП в регионах с выездом в области и обсуждение проекта типового руководства с местными исполнительным органами;
- издание, выпуск и рассылка местным исполнительным органам типового руководства по подготовке ГЧП проектов
1 360,0 4 306,4
Объем бюджетных расходов
Тыс. тенге
15 500
50 000
Бюджетная программа
023 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
Описание
Расходы на оказание содействия экономическому развитию регионов и системе расселения населения, а также обустройство аульных (сельских) округов в рамках Программы «Развития регионов»
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
Проекти-
руемый 2014 год
Проекти-
руемый 2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной программы:
Выделение средств из республиканского бюджета акиматам областей, г.г. Астаны и Алматы на финансовую поддержку регионов в том числе:
Тыс. тенге
- на решение вопросов обустройства аульных (сельских) пунктов;

1. Үлгілік басшылықты дайындау
2. МЖӘ тетігі бойынша өңірлерде семинарлар мен консультациялар өткізу
3. Әлеуметтік секторда және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығында жобаларды іске асыру үшін өңірлерге мемлекеттік-жеке меншік әріптестік жобаларын дайындау бойынша тәжірибелік көмек көрсету
мың теңге
15 500
30 765
19 235
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Өңірлерде МЖӘ тетіктерін енгізу мақсатында жергілікті атқарушы органдар үшін МЖӘ жобаларын дайындау бойынша үлгілік басшылықты әзірлеу және ұсыну:
- МЖӘ жобаларын дайындау және іске асыру бойынша үлгілік басшылық жобасын әзірлеу;
- облыстарға бару арқылы МЖӘ тетіктерін қолдануға талдау жүргізу және жергілікті атқарушы органдармен үлгілік басшылық жобасын талқылау;
- МЖӘ жобаларын дайындау бойынша үлгілік басшылықты жергілікті атқарушы органдарға басып шығару және жіберу
дана
1
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестігінің жобаларын консультациялық сүйемелдеу бойынша қызмет көрсетудің бағдарлық саны
семинарлар саны
31
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестігінің тетігі бойынша жобаларды жасауда тәжірибелік көмек көрсету
ұсыныстар саны (өтінім)
5
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
МЖӘ тетігі арқылы инвестициялық жобаларды іске асыру мәселесі бойынша ЖАО-ды базалық біліммен қамтамасыз ету
үлгілік басшылықпен қамтамасыз етілген өңірлер саны
16
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік тетігі арқылы инвестициялық жобаларды іске асыру мәселесі бойынша ЖАО-ды хабардар етуін қамтамасыз ету (тестілеуді жүргізу)
семинар қатысушыларының жалпы санының %
85
Сапа көрсеткіштері
Шарт шеңберінде міндеттемелерді орындау
%
100
100
Тиімділік көрсеткіші
мың теңге
- МЖӘ жобаларын дайындау және іске асыру бойынша үлгілік басшылықты дайындауға;
9 833,6
- облыстарға бару арқылы МЖӘ тетіктерін қолдануға талдау жүргізу және жергілікті атқарушы органдармен үлгілік басшылық жобасын талқылауға;
1 360
- МЖӘ жобаларын дайындау бойынша үлгілік басшылықты жергілікті атқарушы органдарға басып шығаруға және жіберуге жұмсалған шығындар
4 306,4
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
15 500
50 000
Бюджеттік бағдарлама
023 «Облыстық бюджеттерге «Өңiрлердi дамыту» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттама
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуы мен халықты қоныстандыру жүйесіне, сондай-ақ ауылдық (селолық) округтерді аббаттандыруға жәрдемдесуге қарастырылған шығыстар
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтер көрсетуді жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдық/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есептік кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары:
Республикалық бюджеттен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктеріне өңірлерді қаржылық қолдауға қаражат бөлу, оның ішінде:
мың теңге
- ауылдық (селолық) округтерді аббаттандыру мәселелерін шешуге

60,2
Показатели качества
Отсутствие замечаний к заключениям со стороны Экспертной комиссии и рабочего органа Экспертной комиссии
Показатели эффективности
Средние расходы на оценку 1 центрального государственного органа, 1 региона
2173
Объем бюджетных расходов
Тыс. тенге
86 900
* Данная бюджетная программа с 1 января 2012 года исполняется в рамках программы 001 «Услуги по формированию и развитию экономической и торговой политики, системы государственного планирования и управления» подпрограмму 103 «Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг».
Бюджетная программа
053 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам на
решение вопросов обустройства моногородов»
Описание
Расходы предусмотрены областным бюджетам на решение
вопросов обустройства моногородов в рамках Программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы»
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
Проекти-
руемый 2014 год
Проекти-
руемый 2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной программы
Выделение средств из республиканского бюджета акиматам областей на финансовую поддержку регионов для решения вопросов обустройства моногородов
Тыс. тенге
6 000 000
Показатели прямого результата
Количество рассмотренных и одобренных заявок, полученных от местных исполнительных органов на решение вопросов обустройства моногородов
Ориентировочное кол-во проектов
27
Количество моногородов в которых будут проведены мероприятия по обустройству в рамках «Программы развития моногородов на 2012-2020 годы»
Кол-во моногородов
27
Показатели конечного результата
Оказание финансовой поддержки для решения вопросов обустройства моногородов в пределах выделенных лимитов
%
100
Показатели качества
Своевременное рассмотрение заявок обратившихся за государственной поддержкой в рамках «Программы развития моногородов на 2012-2020 годы»
%
100
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
Тыс. тенге
6 000 000
Бюджетная программа

60,2
Сапа көрсеткіштері
Сараптау комиссиясы мен сараптау комиссиясының жұмыс органы тарапынан қорытындыларға ескертулердің болмауы
Тиімділік көрсеткіштері
1 орталық мемлекеттік органды, 1 өңірді бағалауға жұмсалған орташа шығындар
2173
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
86 900
* Аталған бюджеттік бағдарлама 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап 001 «Экономика және сауда саясатын, мемлекеттік жоспарлау мен басқару жүйесін қалыптастыру және дамыту жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасының 103 «Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету» кіші бағдарламасының шеңберінде орындалады.
Бюджеттік бағдарлама
053 «Облыстық бюджеттерге моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттама
«2012 - 2020 жылдарға арналған моноқалаларды дамыту» бағдарламасы шеңберінде моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге облыстық бюджетте қарастырылған шығыстар
Бюджеттік бағдарлама түрі
Мазмұнына байланысты
Трансферттерді және бюджеттік субсидияларды беру
iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/ даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары:
Моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешу үшін қаржылық қолдау көрсетуге облыстар әкімдіктеріне республикалық бюджеттен қаражаттар бөлу
мың теңге
6 000 000
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге жергілікті атқарушы органдардан алынған қарастырылған және мақұлданған өтінімдер саны
болжамды жобалар саны
27
«2012 - 2020 жылдарға арналған моноқалаларды дамыту» бағдарламасы шеңберінде абаттандыру бойынша іс-шаралар өткізілетін моноқалалар саны
моноқалалар саны
27
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Бөлінген лимиттер шегінде моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешу үшін қаржылық қолдау көрсету
%
100
Сапа көрсеткiштерi
«2012 - 2020 жылдарға арналған моноқалаларды дамыту» бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік қолдауға жүгінгендердің өтінімдерін уақтылы қарастыру
%
100
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджеттiк шығыстар көлемi
мың теңге
6 000 000
Бюджеттік бағдарлама

9 005 244
9 136 562
13 285 934
0
13 764 266
13 454 744
Бюджетная программа
018 «Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики»
Описание
Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» с последующим увеличением уставного капитала:
1. АО «КЕГОК» для реализации проекта «Реконструкция ВЛ 220 кВ ЦГПП–Осакаровка»

9 005 244
9 136 562
13 285 934
0
13 764 266
13 454 744
Бюджеттік бағдарлама
018 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттама
Кейіннен жарғылық капиталды ұлғайта отырып «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту:
1. «ВЛ 220 кВ ЦГПП–Осакаровка қайта жаңғырту» жобасын іске асыру үшін «КЕГОК» АҚ

2. АО «Казгеология» для приобретения бурового и геофизического оборудования
3. АО «НК «Казақстан темір жолы» для строительства ЖД Жезказган - Бейнеу
4. АО «НК «Казақстан темір жолы» для строительства ЖД Аркалык - Шубарколь
5. АО «НК «Казмунайгаз» для строительства газопровода «Карталы - Тобол – Кокшетау - Астана» для газификации центрального Казахстана, включая город Астану.
6. АО «Самрук-Энерго» для реализации проекта «Строительство Балхашской ТЭС»
7. АО «НК «Казақстан темір жолы» для строительства ЖД Хоргос-Жетыген;

2. Бұрғылау және геофизикалық құрал-жабдықты сатып алу үшін «Қазгеология» АҚ
3. «Жезқазған – Бейнеу» теміржолын салу үшін «Қазақстан Темір жолы» ҰК» АҚ
4. «Арқалық – Шұбаркөл» теміржолын салу үшін «Қазақстан Темір жолы» ҰК» АҚ
5. Астана қаласын қоса алғанда Орталық Қазақстанды газдандыру үшін «Қарталы – Тобыл – Көкшетау – Астана» газ құбырын салу үшін «ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ
6. «Балқаш ЖЭС салу» жобасын іске асыру үшін «Самұрық-Энерго» АҚ
7. «Қорғас-Жетіген ТЖ салу» жобасын іске асыру үшін «Қазақстан темір жолы» АҚ

8. АО «НК «Казмунайгаз» для строительства газопровода «Бейнеу-Бозой-Акбулак»
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
развитие
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
Проекти-
руемый 2014 год
Проекти-
руемый 2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной программы
Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына», в том числе:
тыс. тенге

8. «Бейнеу-Бозой-Ақбұлақ» газ құбырын салу жобасын іске асыру үшін «Қазмұнайгаз» ҰК» АҚ
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
Бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту, оның ішінде:
мың теңге

12 000 000
22 399 021
418
117
АО «КЕГОК» для реализации проекта «Реконструкция ВЛ 220 кВ ЦГПП–Осакаровка»
тыс. тенге
1 000 000
403 000
АО «Казгеология» для приобретения бурового и геофизического оборудования
тыс. тенге
5 000 000
АО «НК «Казақстан темір жолы» для строительства ЖД Жезказган - Бейнеу
тыс. тенге
2 000 000
АО «НК «Казақстан темір жолы» для строительства ЖД Аркалык - Шубарколь
тыс. тенге
2 000 000
АО «НК «Казмунайгаз» для строительства газопровода «Карталы - Тобол - Кокшетау - Астана» для газификации центрального Казахстана, включая город Астану
тыс. тенге
2 000 000
АО «Самрук-Энерго» для реализации проекта «Строительство Балхашской ТЭС»
тыс. тенге
418 117
АО «НК «Казақстан темір жолы» для строительства ЖД Хоргос-Жетыген
тыс. тенге
10 094 000
АО «НК «Казмунайгаз» для строительства газопровода «Бейнеу-Бозой-Акбулак»
тыс. тенге
11 902 021
Показатели прямого результата
Обеспечение эффективной реализации низкорентабельных проектов в электроэнергетической отрасли и восполнение минерально-сырьевой базы Республики путем капитализации дочерних компаний АО «Самрук-Казына» в рамках предусмотренных в республиканском бюджете средств (Кол-во дочерних предприятий, у которых предполагается увеличение уставного капитала)
Ед.
5
3
1
Показатели конечного результата
Прирост трансформаторной мощности для увеличения потребности г.Астана
МВА (Мегавольт
ампер)
330
330
Поисково-оценочные работы АО «Казгеология» на твердые полезные ископаемые
км2
520
Поисково-разведочные работы АО «Казгеология» для обеспечения запасами подземных вод сельских населенных пунктов РК
села
249
Протяженность новой железнодорожной линии Жезказган-Бейнеу
км
988
Протяженность новой железнодорожной линии Аркалык-Шубарколь
км
214
Протяженность газопровода для газификации центрального Казахстана
км
1 297
Прирост мощности для увеличения потребности южного региона Казахстана
МВт
1 320
Протяженность железной дороги Хоргос-Жетыген
км
293
Протяженность газопровода для газификации южного Казахстана
км
1 475
Показатели качества
Своевременное выполнение функций возложенных на Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан по развитию энергетического комплекса
%
100
100
Создание прямого выхода грузов с Центрального региона Казахстана и станции Достык на Западный регион Казахстана и далее в Европу с сокращением расстояния перевозок
км
1200
Транспортное обслуживание Шубаркольского угольного месторождения и примыкающих к нему рудных месторождений с сокращением расстояния перевозок в северном направлении
км
537
Поставки газа в центральные регионы Казахстана
млрд.
куб.м газа / год
5,5
Своевременное исполнение поручения Президента Республики Казахстан по восполнению минерально-сырьевой базы Республики.
%

12 000 000
22 399 021
418 117
ВЛ 220 кВ ЦГПП–Осакаровка қайта жаңғырту» жобасын іске асыру үшін «КЕГОК» АҚ
мың теңге
1 000 000
403 000
Бұрғылау және геофизикалық құрал-жабдықты сатып алу үшін «Қазгеология» АҚ
мың теңге
5 000 000
«Жезқазған – Бейнеу» теміржолын салу үшін «Қазақстан Темір жолы» ҰК» АҚ
мың теңге
2 000 000
«Арқалық – Шұбаркөл» теміржолын салу үшін «Қазақстан Темір жолы» ҰК» АҚ
мың теңге
2 000 000
Астана қаласын қоса алғанда Орталық Қазақстанды газдандыру үшін «Қарталы – Тобыл – Көкшетау – Астана» газ құбырын салу үшін «ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ
мың теңге
2 000 000
«Балқаш ЖЭС құрылысы» жобасын іске асыру үшін «Самұрық-Энерго» АҚ
мың теңге
418 117
«Қорғас-Жетіген» теміржолын салу үшін «Қазақстан темір жолы» АҚ
мың теңге
10 094 000
«Бейнеу - Бозой - Ақбұлақ» газ құбырын салу үшін «Қазмұнайгаз» ҰК» АҚ-на
мың теңге
11 902 021
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджетте көзделген қаражат шеңберінде «Самұрық-Қазына» АҚ еншілес компанияларын капиталдандыру жолымен республиканың электроэнергетика саласындағы рентабельділігі төмен жобаларды тиімді іске асыруды қамтамасыз ету және минералды-шикізат базасын толықтыру (жарғылық капиталдарын ұлғайту болжанатын еншілес кәсіпорындардың саны)
бірлік
5
3
1
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Астана қаласы қажеттілігін жоғарылату үшін трансформаторлы қуаттылығының өсімі
МВА (Мегавольт ампер)
330
330
Қатты пайдалы қазбаларға «Қазгеология» АҚ-ның іздеу-бағалау жұмыстары
км2
520
ҚР ауылдық елді мекендерін ішкі су қорларымен қамтамасыз ету үшін «Қазгеология» АҚ-ның іздеу-барлау жұмыстары
ауыл
249
«Жезқазған – Бейнеу» жаңа теміржол желісінің ұзындығы
км
988
«Арқалық – Шұбаркөл» жаңа теміржол желісінің ұзындығы
км
214
Орталық Қазақстанды газдандыру үшін газ құбырының ұзындығы
км
1 297
Қазақстанның оңтүстік өңірінің қажеттілігін ұлғайту үшін қуаттылық өсімі
МВА
1 320
Қорғас - Жетіген теміржол желісінің ұзындығы
км
293
Қазақстанның оңтүстік өңірін газдандыру үшін газ құбырының ұзындығы
км
1 475
Сапа көрсеткіштері
Энергетикалық кешенді дамыту бойынша Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігіне жүктелген функциялардың уақтылы орындалуы
%
100
100
Жүктерді Қазақстанның Орталық өңірінен және Достық станциясынан Қазақстанның Батыс өңіріне және одан әрі тасымалдау қашықтығын қысқарта отырып Еуропаға тікелей шығаруды құру
км
1200
Солтүстік бағыттағы тасымалдау қашықтығын қысқарта отырып Шұбаркөл көмір кен орнына және оған іргелес кен орындарына көліктік қызмет көрсету
км
537
Қазақстанның Орталық өңірлеріне газ тасымалдау
газдың млрд. ш.м/жыл
5,5
Республиканың минералды-шикізат базасын толықтыру бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасының уақтылы орындалуы
%

1 031 391
Показатели прямого результата
Количество стран, участвующих в Ежегодном Заседании Совета Управляющих АБР
Кол-во стран
67
Количество участников Ежегодного Заседания Совета Управляющих АБР
Чел.
3 500
Участие управляющих от стран-членов АБР, руководители крупных банков и финансовых организаций, а также ведущие специалисты государственных, неправительственных и иных организаций
Чел.
500
Анализ материалов СМИ, опубликованных в преддверии, в период и по итогам Ежегодного Заседания Совета Управляющих АБР
Количество мате-
риалов СМИ
500
Показатели конечного результата

1 031 391
Тікелей нәтиже көрсеткiштерi
Азиялық даму банкі басқарушылар кеңесінің жыл сайынғы отырысына қатысушы елдер саны
елдер саны
67
Азиялық даму банкі басқарушылар кеңесінің жыл сайынғы отырысына қатысушылар саны
адам
3 500
Азиялық даму банкіне мүше елдерінен басқарушылардың, ірі банктер мен қаржы ұйымдары басшыларының, сондай-ақ мемлекеттік, үкіметтік емес өзге де ұйымдары мамандарының қатысуы
адам
500
Азиялық даму банкі басқарушылар кеңесінің жыл сайынғы отырысы алдында, барысында және қорытындысы бойынша жарық көрген БАҚ материалдарын талдау
БАҚ материалдарының саны
500
Түпкiлiктi нәтиже көрсеткiштерi

100
показатели конечного результата
Отчет по мониторингу реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц
отчет
2
показатели качества
показатели эффективности
объем бюджетных расходов
тыс. тг.
62 813
Бюджетная программа
061 «Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов»
Описание
Бюджетной программой предусматривается предоставление бюджетных кредитов местным исполнительным органам под 0,01 % годовых для последующего кредитования специалистов здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии прибывших для работы и проживания в сельские населенные пункты на приобретение жилья в сумме, не превышающей одну тысячу пятисоткратный размер месячного расчетного показателя сроком на пятнадцать лет по ставке вознаграждения в размере 0,01 % годовых
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление бюджетных кредитов
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
Проекти-
руемый 2014 год
Проекти-
руемый 2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной программы:
Предоставление бюджетных кредитов местным исполнительным органам под 0,01 % годовых для последующего кредитования специалистов здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии прибывших для работы и проживания в сельские населенные пункты на приобретение жилья в сумме, не превышающей одну тысячу пятисоткратный размер месячного расчетного показателя сроком на пятнадцать лет по ставке вознаграждения в размере 0,01 % годовых
тыс. тенге
0
6 732 725
6 732 725
Показатели прямого результата
Привлечение специалистов здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии для работы и проживания в сельские населенные пункты путем предоставления бюджетного кредита на приобретение жилья
Чел.
-
2 593
2 593
Показатели конечного результата
Удельный вес специалистов социальной сферы и ветеринарии, получивших бюджетный кредит на получения жилья, к потребности в данных специалистах
%
-

100
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуының мониторингі бойынша есеп
есеп
2
сапа көрсеткіштері
тиімділік көрсеткіштері
бюджет шығыстарының көлемі
мың теңге
62 813
Бюджеттiк бағдарлама
061 «Мамандарды әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшiн жергiлiктi атқарушы органдарға берілетін бюджеттiк кредиттер»
Сипаттама
Бюджеттiк бағдарламада ауылдық елдi мекендерге жұмысқа және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына тұрғын үй сатып алуға айлық есептiк көрсеткiштен бiр мың бес жүз еседен аспайтын сомада жылына 0,01 % мөлшерiндегi сыйақы ставкасы бойынша он бес жылға одан әрi кредит беру үшiн жергiлiктi атқарушы органдарға жылына 0,01 %-бен бюджеттiк кредиттер беру көзделедi
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
мазмұнына байланысты
бюджеттiк кредиттерді беру
iске асыру тәсiлiне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
Өлшем бiрлiгi
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары:
Ауылдық елдi мекендерге жұмысқа және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына тұрғын үй сатып алуға айлық есептiк көрсеткiштен бiр мың бес жүз еседен аспайтын сомада жылына 0,01 % мөлшерiндегi сыйақы ставкасы бойынша он бес жылға одан әрi кредит беру үшiн жергiлiктi атқарушы органдарға жылына 0,01 %-бен бюджеттiк кредиттер беру
мың теңге
0
6 732 725
6 732 725
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарын тұрғын үй сатып алуға бюджеттiк кредит ұсыну жолымен ауылдық елдi мекендерге жұмысқа және тұруға тарту
адам
-
2 593
2 593
Түпкiлікті нәтиже көрсеткiштерi
Тұрғын үй сатып алуға бюджеттiк кредит алған әлеуметтiк сала және ветеринария мамандарының осы мамандарға қажеттiлiкке үлес салмағы
%
-

1) предоставление социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывающим для работы и проживания в сельские населенные пункты;
2) возмещение стоимости услуг (операционных затрат) Поверенного (агента) осуществляющего, в соответствии с договором поручения, обязательства по обслуживанию бюджетного кредита на приобретение жилья специалистами социальной сферы сельских населенных пунктов.
тыс. тенге
0

1) ауылдық елдi мекендерге жұмысқа және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау ұсыну;
2) ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарына тұрғын үй сатып алуға бюджеттiк кредитке қызмет көрсету жөнiндегi мiндеттеменi тапсырыс шартына сәйкес жүзеге асыратын Сенiмгер (агент) қызметтерiнiң құнын (операциялық шығындарын) өтеу
мың теңге
0