О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 января 2002 года № 27 "Об утверждении Инструкции "Об организации работы органов внутренних дел по линии природоохранной и ветеринарной полиции", зарегистрированный за № 1753
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 июня 2004 года № 385. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июля 2004 года № 2951. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 мая 2007 года № 201
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 10.05.2007 № 201.
В целях приведения в соответствие ведомственных нормативных правовых актов с действующим законодательством приказываю:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 января 2002 года N 27 "Об утверждении Инструкции "Об организации работы органов внутренних дел по линии природоохранной и ветеринарной полиции" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1753), следующие изменения и дополнения:
в подпункте 2) пункта 2 слова "девятого управления" исключить;
в Инструкции об организации работы органов внутренних дел по линии природоохранной и ветеринарной полиции, утвержденной указанным приказом:
в пункте 1:
слова "порядок взаимодействия" заменить словом "взаимодействие";
слова "Управлений внутренних дел города Астаны (далее - УВД г.Астаны), Главного управления внутренних дел города Алматы (далее - ГУВД г.Алматы)" заменить словами "Главных управлений внутренних дел городов Астана, Алматы (далее - ГУВД г.г.Астаны, Алматы)";
в пункте 2:
слова "Указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу Закона, "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" и "О ветеринарии" заменить словами " Указ  Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона "Об органах внутренних дел Республики Казахстан";
перед словами "иные законодательные" дополнить слова "О ветеринарии,";
в пункте 3:
в подпункте 4) слова "по ликвидации очагов остроинфекционных заболеваний сельскохозяйственных животных" исключить;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) обеспечение охраны общественного порядка и безопасности на территории где объявлен карантин по заразным болезням животных";
в пункте 4 после слова "Функции" дополнить словами ", координации работы, а также организации";
в пункте 12:
после слов "назначаются лица" дополнить словами "в соответствии с утвержденными в установленном порядке квалификационными требованиями";
слова "имеющие соответствующее образование" исключить;

N 1753 болып тіркелген "Табиғатты қорғау және мал-дәрігерлік полиция саласы бойынша ішкі істер органдарының жұмысын ұйымдастыру туралы" Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің 2002 жылғы 14 қаңтардағы N 27 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 30 маусымдағы N 385 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 19 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2951. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2007 жылғы 10 мамырдағы № 201 бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2007.05.10 № 201 бұйрығымен.
Ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қолданыстағы заңнамаға сәйкестендіру мақсатында Бұйырамын:
1. (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу Реестрінде N 1753 болып тіркелген) "Табиғатты қорғау және мал-дәрігерлік полиция саласы бойынша ішкі істер органдарының жұмысын ұйымдастыру туралы" Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің 2002 жылғы 14 қаңтардағы N 27  бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2-тармақтың 2) тармақшасындағы "тоғызыншы басқарманың," деген сөздер алынып тасталсын;
аталған бұйрықпен бекітілген Табиғатты қорғау және мал-дәрігерлік полиция саласы бойынша ішкі істер органдарының жұмысын ұйымдастыру туралы нұсқаулықта:
1-тармақта:
"өзара іс-қимыл жасау тәртібін" деген сөздерді "іс-қимыл жасау" деген сөздермен ауыстырылсын";
"Астана қаласы ішкі істер басқармасының (әрі қарай - Астана қаласы ІІБ-нің)", "Алматы қаласы ішкі істер бас басқармасының (әрі қарай - Алматы қаласы ІІББ-нің)" деген сөздер "Астана, Алматы қалалары ішкі істер бас басқармаларының (әрі қарай - Астана, Алматы қалалары ІІББ-нің)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта:
"Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" және Ветеринария туралы" заң күші бар Жарлықтары" деген сөздер "Қазақстан Республикасының  ішкі істер органдары туралы" заң күші бар Жарлығы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының Заңдары" деген сөздердің алдынан " Ветеринария туралы ," деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта:
4) тармақшасындағы "ауыл шаруашылық жануарларының аса жұқпалы аурулар ошақтарын жою" деген сөздер алынып тасталсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) жануарлар жұқпалы аурулармен ауруы бойынша карантин жарияланған аумақтарда қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздігін күзетуді қамтамасыз ету";
4-тармақтағы "органдармен өзара іс-қимыл функцияларын" деген сөздер ", органдардың жұмысын үйлестіру, сондай-ақ өзара іс-қимыл жасасуын ұйымдастыру" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақта:
"адамдар тағайындалады" деген сөздің алдында "бекітілген квалификациялық талаптарға сай" деген сөздермен толықтырылсын;
"тиісті білімі" деген сөз алынып тасталсын;

в подпункте 2) пункта 14 слова "санитарных норм и правил," исключить;
в пункте 15:
в подпункте 3) слова "природных ресурсов и" исключить;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) непосредственное участие в природоохранных и карантинных мероприятиях";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) ежемесячная сверка с Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной Прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными подразделениями, по учету регистрации экологических преступлений";
подпункт 1) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"1) знать и правильно применять законы и другие нормативные акты, регламентирующие охрану окружающей среды и природопользование, порядок проведения карантинных мероприятий, а также ответственность за их нарушения (Законы Республики Казахстан " Об охране окружающей среды", " Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", " Об особо охраняемых природных территориях", " О ветеринарии ",  Лесной Кодекс Республики Казахстан,  Уголовный Кодекс Республики Казахстан,  Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях, постановления Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2001 года   N 1186 "Отдельные вопросы возмещения вреда, причиненного вследствие нарушения законодательства об охране окружающей среды", от 4 сентября 2001 года  N 1140 "Об утверждении размеров возмещения вреда, причиненного нарушением законодательства об охране, воспроизводстве и использовании животного мира");";
в главе 4 слова "в неблагополучных пунктах по остроинфекционным заболеваниям сельскохозяйственных животных" исключить;
в подпункте 1) пункта 22 слова "порядок взаимодействия" заменить словом "взаимодействие";
подпункт 1) пункта 23 изложить в следующей редакции:
"1) обеспечение охраны общественного порядка и безопасности на территории где объявлен карантин по заразным болезням животных";
в пункте 32:
в подпункте 1) слова "по ликвидации очагов остроинфекционных заболеваний сельскохозяйственных животных" исключить;
в подпункте 4) слова "со службами дорожной полиции, следствия и дознания, 9-го управления," исключить;
слова "Центром правовой статистики и информации при Генеральной Прокуратуре Республики Казахстан, следствием и дознанием по экологическим составам преступлений" заменить словами "территориальными подразделениями Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной Прокуратуры Республики Казахстан, по учету регистрации экологических преступлений";
слова "с указанными службами" исключить;
в подпункте 5) слова "в местах возникновения очагов остроинфекционных заболеваний сельскохозяйственных животных" исключить.

14-тармақтың 2) тармақшасындағы "санитарлық нормалар мен ережелердің" деген сөздер алынып тасталсын;
15-тармақта:
3) тармақшадағы "және табиғи ресурстар" деген сөздер алынып тасталсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) табиғатты қорғау және карантинді іс-шараларға тікелей қатысу";
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) экологиялық қылмыстарды тіркеу есебі бойынша Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алулар жөніндегі комитеті мен оның жергілікті бөлімшелерімен ай сайын салыстырма тексеріс жүргізу жүктеледі";
19-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалануды реттейтін заңдар мен басқа да нормативтік кесімдерді, карантинді іс-шаралар жүргізу рәсімін білуге және дұрыс қолдануға ("Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңы , "Ерекше қорғауға алынатын табиғат аумақтары туралы" Қазақстан Республикасы  Заңы , "Жануарлар әлемін қорғау қалпына келтіру және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы  Заңы , "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы  Заңы , Қазақстан Республикасының орман  кодексі , Қазақстан Республикасының  Қылмыстық Кодексі , Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы  Кодексі , "Қоршаған ортаны қорғау туралы заңнаманың бұзылуы салдарынан келтірілген залалды өтеудің жекелеген мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 12 қыркүйек 2001 жылғы N 1186  Қаулысы , "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы заңнаманы бұзумен келтірілген зиянды өтеу мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 4 қыркүйек 2001 жылғы N 1140  Қаулысы );".
4-ші тарауда "Ауыл шаруашылық жануарларының аса жұқпалы аурулары бойынша ахуалы нашар пункттерде" деген сөздер алынып тасталсын;
22-тармақтың 1) тармақшасындағы "өзара іс-қимыл жасау тәртібін" деген сөздерді "іс-қимыл жасау" деген сөздермен ауыстырылсын";
23-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын: "жануарлар жұқпалы аурулармен ауруы бойынша карантин жарияланған аумақтарда қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздігін күзетуді қамтамасыз ету";
32-тармақта:
4) тармақшасынан "жол полициясының, тергеу және анықтау, 9-басқарма қызметтерімен" деген сөздер алынып тасталсын.
"қылмыстың экологиялық құрамы бойынша тергеу және анықтаумен, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат орталығымен" деген сөздер "экологиялық қылмыстарды тіркеу есебі бойынша Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алулар жөніндегі комитетінің жергілікті бөлімшелерімен" деген сөздермен ауыстырылсын;
"аталған қызметтермен" деген сөздер алынып тасталсын.
5) тармақшасында "ауыл шаруашылық жануарларының аса жұқпалы ауруларының ошақтары пайда болған жерлерде" деген сөздер алынып тасталсын;

2. Департаменту общественной безопасности МВД Республики Казахстан (Алпысбаев Г.А.) обеспечить государственную регистрацию
3. Приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-лейтенанта полиции Отто И.И. и Департамент общественной безопасности МВД Республики Казахстан (Алпысбаев Г.А.).
Министр
"Согласовано"                     "Согласовано"
Министр охраны окружающей среды   И.о.Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан              Республики Казахстан
29.06.2004 г.                     25.06.2004 г.

2. Қоғамдық қауіпсіздік департаменті (Ғ.Алпысбаев) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі істер бірінші вице-министрі полиция генерал-лейтенанты И.Оттоға және Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің Қоғамдық қауіпсіздік департаментіне (Ғ.А.Алпысбаев) жүктелсін.
Министр
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрі
2004 жылғы 29 маусым
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
2004 жылғы 25 маусым