Об утверждении Правил выдачи удостоверения охотника Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2004 года N 246. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2004 года N 3274. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года N 301
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 29.04.2010 N 301 (порядок введения в действие см. п. 4).
В соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи удостоверения охотника Республики Казахстан.
2. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на заместителя Председателя Комитета Хадыркеева Н.А.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и подлежит опубликованию.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя Комитета
лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2004 года N 246
Правила
выдачи удостоверения охотника Республики Казахстан  1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи удостоверения охотника Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» и определяют порядок выдачи, изготовления, учета и хранения удостоверений охотника Республики Казахстан.
2. Удостоверение охотника Республики Казахстан (далее - удостоверение охотника) является документом, удостоверяющим право на производство промысловой и любительской (спортивной) охоты на территории Республики Казахстан и выдается физическим лицам, сдавшим экзамен по специальной программе охотничьего минимума по законодательству Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее - охотминимум) и уплатившим государственную пошлину, установленную налоговым законодательством Республики Казахстан
2. Порядок выдачи удостоверения охотника
3. Удостоверение охотника (Приложение 1) выдается по месту жительства сроком на 10 лет.
Без отметки областного территориального управления лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - территориальное управление) об уплате государственной пошлины за выдачу разрешения на право охоты на соответствующий год, установленной налоговым законодательством Республики Казахстан, удостоверение охотника признается недействительным.

Қазақстан Республикасының аңшы куәлігін беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының 2004 жылғы 19 қарашадағы N 246 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 13 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3274. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 29 сәуірдегі N 301 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 29 сәуірдегі N 301 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
2004 жылғы 9 шілдедегі "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының аңшы куәлігін беру ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасының орынбасары Н.А.Хадыркеевке жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Орман және аңшылық
комитетi төрағасының
2004 жылғы 19 қарашадағы
N 246 бұйрығымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасының аңшысы
куәлiгiн беру ережесi 1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының аңшысы куәлiгiн берудiң осы ережесi (бұдан әрi - Ереже) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шiлдедегi Заңына сәйкес әзiрлендi және Қазақстан Республикасының аңшы куәлiгiн берудiң, дайындаудың, есепке алудың және сақтаудың тәртiбiн айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының аңшы куәлiгi (бұдан әрi - аңшы куәлiгi) Қазақстан Республикасының аумағында кәсiпшiлiк және әуесқойлық (спорттық) аң аулау құқығын куәландыратын құжат болып табылады және жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы бойынша аңшылық минимумның арнайы бағдарламасы бойынша (бұдан әрi - аңшылық минимумы) емтихан тапсырған және Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгiленген мемлекеттiк баж төлеген жеке тұлғаларға берiледi.
2. Аңшы куәлiгiн беру тәртiбi
3. Аңшы куәлігі (1-қосымша) тұрғылықты жер бойынша 10 жыл мерзімге беріледі.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық басқармасының (бұдан әрі - аумақтық басқарма) тиісті жылға аң аулау құқығына рұқсат беру үшін Қазақстан Республикасының салық заңнамасы белгілеген мемлекеттік баждың төленгені туралы белгісі болмаса, аңшы куәлігі жарамсыз деп танылады.

Сноска. Пункт 3 в редакции приказа и.о. Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства РК от 12 июля 2007 года N 231.
4. Одновременно с удостоверением охотника заполняется учетная карточка охотника (Приложение 2), и делается отметка об уплате государственной пошлины, и формируется личное дело охотника, хранящееся в течение срока действия удостоверения охотника.
5. Для получения удостоверения охотника физические лица представляют заявления-анкеты (приложение 3) в территориальное управление по месту проживания. К заявлению прилагаются:
1) копия удостоверения личности гражданина Республики Казахстан (для лиц без гражданства и иностранных граждан - копия паспорта и документа, подтверждающего законность пребывания на территории Республики Казахстан);
2) документ, подтверждающий проживание (регистрацию) заявителя по указанному им месту жительства;
3) копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
4) фотографии (цветные) размером 3 х 4 см - 3 штуки;
5) копия документа об окончании курса по охотминимуму.
6. Территориальное управление в течение 10 дней рассматривает заявление-анкету и уведомляет заявителя о допуске (либо о мотивированном отказе в допуске) к экзамену по охотминимуму, дате и месте его проведения.
Дата проведения экзамена назначается не позднее двухмесячного срока со дня подачи заявления-анкеты.
7. Заявители до сдачи экзамена по охотминимуму проходят курс подготовки по программе охотминимума, утверждаемой государственным органом, осуществляющим функции управления и контроля в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее - уполномоченный орган).
Уполномоченный орган определяет на конкурсной основе организатора конкурса по программе охотминимума.
8. Экзамен по охотминимуму проводится методом тестирования по тестовым заданиям, утвержденным уполномоченным органом, включающим вопросы законодательства в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, биологии диких животных, обращения и использования охотничьего оружия и других орудий добычи, охотничьих собак и ловчих птиц.
9. Прием экзамена по охотминимуму осуществляется постоянно действующими экзаменационными комиссиями, создаваемыми при территориальных управлениях в количестве не менее трех человек приказом начальника территориального управления. Председателем экзаменационной комиссии назначается заместитель начальника территориального управления, курирующий вопросы охраны, воспроизводства и использования животного мира, либо руководитель соответствующего подразделения этого территориального управления. В состав экзаменационной комиссии могут входить (по согласованию) представители местных исполнительных органов, органов внутренних дел, общественных организаций охотников и другие.
Прием и оформление документов по результатам экзамена осуществляет секретарь экзаменационной комиссии, назначаемый из числа штатных работников территориального управления.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің 2007 жылғы 12 шілдедегі N 231 бұйрығымен.
4. Аңшы куәлiгiмен бiр мезгiлде аңшыны есепке алу карточкасы толтырылады (2-қосымша) және аңшылық минимумы бойынша және мемлекеттiк баж төленгенi жөнiнде белгi қойылады және аңшы куәлiгi қолданыста болу мерзiмi iшiнде сақталатын аңшының жеке iсi қалыптастырылады.
5. Аңшы куәлiгiн алу үшiн жеке тұлғалар тұрғылықты жерi бойынша аумақтық басқармаға сауалнама-өтiнiш ұсынады (3-қосымша). Өтiнiшке:
1) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi (азаматтығы жоқ және шетел азаматтары үшiн - төлқұжатының және Қазақстан Республикасының аумағына келуiнiң заңдылығын растайтын құжаттың көшiрмесi);
2) өтiнiш берушiнiң өзi көрсеткен тұрғылықты жерi бойынша тұратынын (тiркелгенiн) растайтын құжат;
3) Қазақстан Республикасының салық төлеушiсi куәлiгiнiң көшiрмесi;
4) көлемi 3x4 фотосурет (түрлi-түстi) - 3 дана;
5) аңшылық минимумы жөнiндегi курсты бiтiргенi туралы құжаттың көшiрмесi қоса тiркеледi.
6. Аумақтық басқарма 10 күн iшiнде сауалнама-өтiнiштi қарайды және өтiнiш берушiге аңшылық минимумы бойынша емтиханға жiберу (не жiберуден дәлелдi бас тарту туралы), күнi мен оның өткiзiлетiн жерi туралы хабарлайды.
Емтихан өткiзудiң күнi сауалнама-өтiнiш берiлген күннен бастап екi ай мерзiмнен кешiктiрмей тағайындалады.
7. Өтiнiш берушiлер аңшылық минимумы бойынша емтихан тапсырғанға дейiн жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласында басқару мен бақылау функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттiк орган (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) бекiтетiн аңшылық минимумы бағдарламасы бойынша даярлық курсынан өтедi.
Уәкiлеттi орган аңшылық минимумы бағдарламасы бойынша курсты ұйымдастырушыны конкурстық негiзде айқындайды.
8. Аңшылық минимумы бойынша емтихан жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, жабайы жануарлардың биологиясы, аңшылық қаруды және басқа аулау құралдарын, аң аулайтын иттер мен қыран құстарды ұстау мен пайдалану саласындағы заңнама мәселелерiн қамтитын уәкiлеттi орган бекiткен тестiлiк тапсырмалар бойынша тестiлеу әдiсiмен жүргiзiледi.
9. Аңшылық минимумы бойынша емтихан қабылдауды аумақтық басқарма бастығының бұйрығымен аумақтық басқармалар жанында құрылатын кемiнде үш адамнан тұратын тұрақты түрде жұмыс iстейтiн емтихан алу комиссиялары жүзеге асырады. Емтихан алу комиссиясының төрағасы болып жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану мәселелерiмен айналысатын аумақтық басқарма бастығының орынбасары не осы басқарманың тиiстi бөлiмшесiнiң басшысы тағайындалады. Емтихан алу комиссиясының құрамына (келiсiм бойынша) жергiлiк өкiлдi органдардың, iшкi iстер органдарының, аңшылардың қоғамдық ұйымдарының өкiлдерi және басқалар кiруi мүмкiн.
Емтихан нәтижелерi бойынша құжаттар қабылдауды және ресiмдеудi аумақтық басқарманың штат қызметкерлерi қатарынан тағайындалатын емтихан алу комиссияның хатшысы жүзеге асырады.

10. Результат экзамена считается положительным при правильном ответе заявителя в течение одного часа на 20 из 25 тестовых вопросов. При наличии более пяти ошибок экзамен считается не сданным, и заявитель направляется для повторной сдачи экзамена.
В случае не сдачи повторного экзамена заявителю предоставляется возможность подачи заявления не ранее чем через один год, в порядке, указанном в пункте 5 настоящих Правил.
Выдача удостоверений охотника производится не позднее 10 дней после сдачи экзамена ответственным лицом территориального управления (далее - представитель территориального управления), назначаемым приказом начальника, в зависимости от территориальной особенности и площади охотничьих угодий.
Подпись представителя территориального управления заверяется специальной печатью.
Основанием для выдачи удостоверения охотника является протокол экзаменационной комиссии (Приложение 4).
11. В случае, если удостоверение охотника утеряно или пришло в негодность до истечения срока его действия, выдача дубликата удостоверения охотника производится на основании учетной карточки охотника.
По истечении срока действия удостоверения охотника выдача нового удостоверения охотника производится в соответствии с пунктом 6 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 11 c изменениями, внесенными приказом и.о. Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 июля 2007 года N 231.
12. Снятие и постановка на учет охотников производится при их переезде на постоянное место жительства за пределы административно-территориальной единицы (области), на территории которой было выдано удостоверение охотника. В этом случае охотнику в течение 30 дней со дня прибытия на новое место жительства следует встать на учет в территориальном управлении по новому месту жительства. При этом соответствующее территориальное управление запрашивает оригинал учетной карточки с отметкой о выбытии охотника с прежнего места его регистрации и его личное дело. В территориальном управлении по прежнему месту регистрации охотника сохраняются копии учетной  карточки охотника и сопроводительного письма с отметкой о пересылке оригинала учетной карточки и личного дела по новому месту учета и указанием основания для их пересылки.
При изменении места жительства охотника в пределах административно-территориальной единицы (области), а также при изменении других данных, учитываемых в удостоверении охотника и учетной карточке, охотник сообщает о произошедших изменениях по месту его учета.

10. Өтiнiш берушi бiр сағат iшiнде 25 тестiлiк сұрақтардың 20-сына дұрыс жауап берген жағдайда емтихан нәтижесi оң деп есептеледi. Бес қатеден асқан жағдайда емтихан тапсырылмаған болып есептеледi және өтiнiш берушi емтиханды қайтадан тапсыруға жiберiледi.
Емтиханды қайтадан тапсыра алмаған жағдайда өтiнiш берушiге осы Ереженiң 5-тармағында белгiленген тәртiппен аңшы куәлiгiн алуға бiр жылдан кейiн өтiнiш беру мүмкiндiгi берiледi.
Аңшы куәлiгiн берудi аумақтың ерекшелiгi мен аңшылық алқаптардың көлемiне қарай, бастықтың бұйрығымен тағайындалатын аумақтық басқарманың жауапты тұлғасы (бұдан әрi - аумақтық басқарма өкiлi) емтихан тапсырғаннан кейiн 10 күннен кешiктiрмей жүргiзедi.
Аумақтық басқарма өкiлiнiң қолы арнайы мөрмен куәландырылады.
Емтихан алу комиссиясының хаттамасы (4-қосымша) аңшы куәлiгiн беруге негiз болып табылады.
11. Егер аңшы куәлiгi өзiнiң қолданыста болу мерзiмi аяқталғанға дейiн жоғалса немесе жарамсыз болса, аңшы куәлiгiнiң дубликатын беру аңшының есепке алу карточкасының негiзiнде жүргiзiледi.
Аңшы куәлiгiнiң қолданылу мерзiмi аяқталған кезде жаңа аңшы куәлiгiн беру осы Ереженiң 6-тармағына сәйкес жүргiзiледi.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің 2007 жылғы 12 шілдедегі N  231 бұйрығымен.
12. Аңшыларды есептен шығару және есепке қою олар аңшы куәлiгi берiлген әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк (облыс) аумағынан тыс тұрақты тұрғылықты жерге көшкен кезде жүргiзiледi. Бұл жағдайда аңшы жаңа тұрғылықты жерге келген күннен бастап 30 күн iшiнде жаңа тұрғылықты жерi бойынша аумақтық басқармаға есепке тұруы қажет. Бұл ретте тиiстi аумақтық басқарма аңшының өзi тiркелген бұрынғы орнынан кеткенi туралы белгiсi бар есепке алу карточкасының түпнұсқасын және оның жеке iсiн сұратады. Аңшының бұрынғы тiркелген жерi бойынша аумақтық басқармада аңшыны есепке алу карточкасының және есепке алу карточкасы мен жеке iстiң түпнұсқасын жаңа есепке алу жерi бойынша қайта салу туралы белгiсi бар және оларды қайта салудың негiзi көрсетiлген iлеспе хаттың көшiрмесi сақталады.
Аңшының әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк (облыс) шегiндегi тұрғылықты жерi өзгерген кезде, сондай-ақ аңшы куәлiгi мен есепке алу карточкасында көрсетiлетiн басқа да деректер өзгерген кезде аңшы болып өткен өзгерiстер туралы өзi есепке алынған жерi бойынша хабарлайды.

3. Порядок изготовления, хранения, учета и списания
удостоверений охотника
13. Бланки удостоверений охотника и учетные карточки охотника изготавливаются централизованно уполномоченным органом по заявке территориального управления. Бланки удостоверений охотника имеют проставленные типографским способом номера  и хранятся, как документы строгой отчетности, в надежно закрывающихся металлических шкафах (сейфах) в помещениях, обеспечивающих их сохранность.
14. Выдача удостоверений охотника регистрируется в специальном журнале (Приложение 5), который является основанием для учета движения бланков удостоверений охотника.
15. Бланки удостоверений охотника и учетные карточки охотника уполномоченным органом передаются по акту в территориальные управления. Ответственное лицо территориального управления, осуществляющее выдачу удостоверений охотника, ежеквартально, в установленном порядке, представляет службе бухгалтерского учета территориального управления отчет о движении бланков удостоверений охотника.
16. Списание бланков удостоверений охотника производится в порядке, установленном для списания бланков строгой отчетности, по мере их выдачи охотникам.
17. Удостоверения охотника, изъятые у охотников, лишенных права на охоту в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также испорченные бланки удостоверений подлежат уничтожению комиссией территориального управления в порядке, установленном для бланков строгой отчетности.
18. Территориальные управления ежеквартально и по результатам отчетного года представляют уполномоченному органу отчет о движении бланков удостоверений охотника.
________________
Приложение 1
к Правилам выдачи удостоверения
охотника Республики Казахстан
Удостоверение охотника Республики Казахстан
Обложка удостоверения охотника
(размер 105 х 80 мм, цвет зеленый, надпись темно-желтого цвета,
делается методом теснения)
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
УДОСТОВЕРЕНИЕ ОХОТНИКА
Лист 1 бланка удостоверения
(наклеивается на левую внутреннюю сторону обложки)
КОМИТЕТ ЛЕСНОГО И ОХОТНИЧЬЕГО ХОЗЯЙСТВА
МИНИСТЕРСТВА СЕЛЬСКОГО ХОЗЯЙСТВА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
УДОСТОВЕРЕНИЕ ОХОТНИКА № _______
_________        _________________________________________________
| Место   |                          (фамилия)
| для     |       _________________________________________________
| фото-   |                       (имя, отчество)
| карточки|
| 3х4см   |
|_________|       Дата рождения «___» _______________ ______ г.
М.П.
Стаж охотника  с _______ г.
Удостоверение выдано _____________________________________________
(наименование областного территориального
управления лесного и охотничьего хозяйства)
__________________________________________________________________
(подпись должностного лица, выдавшего удостоверение, и
специальной печать территориального управления)
Отметка о сдаче охотминимума _____________________________________
(номер и дата протокола
__________________________________________________________________
экзаменационной комиссии)

3. Аңшы куәлiгiн дайындау, сақтау, есепке алу
және есептен шығару тәртiбi
13. Аңшы куәлiгiнiң бланкiлерiн және аңшыны есепке алу карточкасын аумақтық басқарманың өтiнiмi бойынша уәкiлеттi орган орталықтандырған түрде дайындайды. Аңшы куәлiгiнiң бланкiлерiнде баспаханалық тәсiлмен қойылған нөмiрлер болады және олар қатаң есептiлiк құжаттары ретiнде, сенiмдi жабылатын металл шкафтарда (сейфтерде), олардың сақталуын қамтамасыз ететiн үй-жайларда сақталады.
14. Аңшы куәлiгiн беру арнайы журналда тiркеледi (5-қосымша), ол аңшы куәлiгi бланкiлерiнiң қозғалысын есепке алу үшiн негiз болып табылады.
15. Аңшы куәлiгi бланкiлерi мен аңшыны есепке алу карточкаларын уәкiлеттi орган акт бойынша аумақтық басқармаға бередi. Аңшы куәлiгiн берудi жүзеге асыратын аумақтық басқарманың жауапты адамы аумақтық басқарманың бухгалтерлiк есеп қызметiне аңшы куәлiгi бланкiлерiнiң қозғалысы туралы тоқсан сайын, белгiленген тәртiппен есеп бередi.
16. Аңшы куәлiгi бланкiлерiн есептен шығару қатаң есептiлiк бланкiлерiн есептен шығару үшiн белгiленген тәртiппен, олардың аңшыларға берiлуiне қарай жүргiзiледi.
17. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аң аулау құқығынан айрылған аңшылардан алынған аңшы куәлiгiн, сондай-ақ куәлiктiң бүлiнген бланкiлерiн қатаң есептiлiк бланкiлерi үшiн белгiленген тәртiппен, аумақтық басқару комиссиясы жоюға тиiс.
18. Аумақтық басқарма тоқсан сайын және есептi жыл нәтижелерi бойынша уәкiлеттi органға аңшы куәлiгi бланкiлерiнiң қозғалысы туралы есеп бередi.
Қазақстан Республикасының
аңшы куәлігін беру ережесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының аңшы куәлігі
Аңшы куәлігінің мұқабасы
(көлемі 105х80 мм, түсі жасыл, жазбасы қою
сары түсті, қысып басу әдісімен жасалады)
___________________________________________________________________
|   ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
|          АҢШЫ КУӘЛІГІ
___________________________________________________________________
Куәлік бланкісінің 1-парағы
(мұқабаның ішкі бетінің сол жағына желімденеді)
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
АУЫЛ ШАРУАШЫЛЫҒЫ МИНИСТРЛІГІНІҢ
ОРМАН ЖӘНЕ АҢШЫЛЫҚ ШАРУАШЫЛЫҒЫ КОМИТЕТІ
N _____ аңшы куәлігі
_____________
|             |   _________________________________________________
|   3 х 4 см  |                         (тегі)
| фотосуретке |   _________________________________________________
|арналған орын|               (аты, әкесінің аты)
|_____________|   Туған күні "____" ______________ ______ж.
М.О.
Аңшы өтілі _____ж.
Куәлікті берген ___________________________________________________
(облыстық орман және аңшылық шаруашылығы
аумақтық басқармасының атауы)
___________________________________________________________________
(куәлікті берген лауазымды тұлғаның қолы және аумақтық
басқарманың арнайы мөрі)
Аңшылық минимумын тапсыру туралы белгі ____________________________
(емтихан алу комиссиясы
___________________________________________________________________
хаттамасының нөмірі мен күні)

Удостоверение выдано «__»_______ 20__ г. действительно до «__» _______ 20__ г.
Лист 2
Регистрация охотничьего холодного клинкового оружия
Наименование оружия
Номер
Отметка торгующей организации
РЕГИСТРАЦИЯ ОХОТНИЧЬИХ СОБАК, ЛОВЧИХ ПТИЦ
Порода (вид), масть, номер кольца, микрочипа
Год рождения
Документ ветеринарной регистрации собаки, паспорт
Отметка о допуске на охоту собаки, срок содержания ловчей птицы
Лист 3
ОТМЕТКА О ПОСТАНОВКЕ НА УЧЕТ И СНЯТИИ С УЧЕТА
Поставлен на учет
Снят с учета
Адрес постоянного места жительства
Лист 4
(наклеивается на правую внутреннюю сторону обложки удостоверения)
Билет продлен до:
«__» _________ 20__ г.  «___» __________ 20__ г.   «___» __________20__ г.
«__» _________ 20__ г.  «___» __________ 20__ г.   «___» __________20__ г.
«__» _________ 20__ г.  «___» __________ 20__ г.   «___» __________20__ г.
Приложение 2
к Правилам выдачи удостоверения
охотника Республики Казахстан
Сноска. Приложение 2 c изменениями, внесенными приказом и.о. Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 июля 2007 года N 231.
КОМИТЕТ ЛЕСНОГО И ОХОТНИЧЬЕГО ХОЗЯЙСТВА
МИНИСТЕРСТВА СЕЛЬСКОГО ХОЗЯЙСТВА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
____________________________ областное территориальное управление
(наименование)             лесного и охотничьего хозяйства
УЧЕТНАЯ КАРТОЧКА ОХОТНИКА
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_________
| Место   |   Фамилия______________________________________________
| для     |   Имя _________________ Отчество ______________________
| фото-   |   Дата рождения «__» ______________  ______ г.
| карточки|   Уд. личности/паспорт/________________________________
| 3х4см   |   РНН _________________________________________________
|_________|   Дом. адрес, телефон _________________________________
_____________________________________________________
Стаж охотника с _______ года.
Удостоверение охотника № ____________________________
выдано «__» __________________ 20__ г.
Отметка о сдаче экзамена по охотминимуму (номер протокола
экзаменационной комиссии и дата) ___________________________________
____________________________________________________________________
Подпись уполномоченного
должностного лица и печать___________________________
ОСОБЫЕ ОТМЕТКИ
1. Сведения о наличии охотничьего оружия
Вид
Марка
Калибр
Год выпуска
Заводской номер
Прочие
2. Регистрация охотничьей собаки, ловчей птицы
Порода (вид), масть, номер кольца, микрочипа
Год рождения
Документ ветеринарной регистрации собаки паспорт
Отметка о допуске на охоту собаки, срок содержания ловчей птицы
3. Отметки о допущенных нарушениях законодательства Республики
Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Удостоверение охотника продлено до:
«__» _________ 20__ г.  «___» __________ 20__ г.   «___» __________20__ г.
«__» _________ 20__ г.  «___» __________ 20__ г.   «___» __________20__ г.
«__» _________ 20__ г.  «___» __________ 20__ г.   «___» __________20__ г.
ОТМЕТКА О ПОСТАНОВКЕ НА УЧЕТ И СНЯТИИ С УЧЕТА
Поставлен на учет
Снят с учета
Адрес постоянного места жительства
Приложение 3
к Правилам выдачи удостоверения
охотника Республики Казахстан
Лицевая сторона
ЗАЯВЛЕНИЕ-АНКЕТА
АНКЕТА
_________
| Место   |   Фамилия______________________________________________
| для     |   Имя _________________ Отчество ______________________
| фото-   |   Дата рождения «__» ______________  ______ г.
| карточки|

Куәлік 20__ж. "__"_______ берілді, 20__ж. "__"______ дейін жарамды.
2-парақ
АҢШЫЛЫҚ СУЫҚ ҚЫЛЫШ ҚАРУДЫ ТІРКЕУГЕ АЛУ
___________________________________________________________________
Қарудың атауы      |    Нөмірі   |    Сатушы ұйымның белгісі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
АҢ АУЛАЙТЫН ИТТЕРДІ, ҚЫРАН ҚҰСТАРДЫ ТІРКЕУГЕ АЛУ
___________________________________________________________________
Тұқымы (түрі),|Туған|   Иттің ветеринарлық  |   Итті аң аулауға
түсі, сақина, |күні |тіркеу құжаты, паспорты| жіберу туралы белгі,
микрочип нөмірі|     |                       | қыран құсты ұстау
|     |                       |       мерзімі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3-парақ
ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӘНЕ ЕСЕПТЕН ШЫҒАРУ ТУРАЛЫ БЕЛГІ
___________________________________________________________________
Есепке алынды|Есептен шығарылды|Тұрақты тұратын жерінің мекен-жайы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
4-парақ
(куәлік мұқабасының ішкі бетінің оң жағына желімденеді)
Билет
"__" ________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж.
"__" ________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж.
"__" ________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж.
дейін ұзартылды.
Қазақстан Республикасының
аңшы куәлігін беру ережесіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің 2007 жылғы 12 шілдедегі N 231 бұйрығымен.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
АУЫЛ ШАРУАШЫЛЫҒЫ МИНИСТРЛІГІНІҢ
ОРМАН ЖӘНЕ АҢШЫЛЫҚ ШАРУАШЫЛЫҒЫ КОМИТЕТІ
______________________ облыстық орман және аңшылық шаруашылығы
(атауы)                 аумақтық басқармасы
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ АҢШЫСЫНЫҢ
ЕСЕПТІК КАРТОЧКАСЫ
_____________    Тегі_____________________________________________
|             |   Аты_________________ Әкесінің аты________________
|   3 х 4 см  |   Туған күні "_____" ______________ ____________ ж.
| фотосуретке |   Жеке куәлігі/төлқұжаты/ _________________________
|арналған орын|   СТН _____________________________________________
|_____________|   Үйінің мекен-жайы, телефоны _____________________
_________________________________________________
М.О.        Аңшының өтілі 20__ж. бастап.
Аңшының куәлігі N________________________________
"____"_____________20 __ ж. берілді.
Аңшылық минимумы бойынша емтихан тапсырғаны туралы белгі
(емтихан алу комиссиясы хаттамасының нөмірі және күні)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Уәкілетті лауазымды
адамның қолы және мөр __________________________
ЕРЕКШЕ БЕЛГІЛЕР
1. Аңшылық қарудың болуы туралы мәліметтер
Түрі
Маркасы
Калибрі
Шығарылған
жылы
Зауыттық нөмірі
Өзгелер
2. Аң аулайтын иттерді, қыран құстарды тіркеуге алу
___________________________________________________________________
Тұқымы (түрі),|Туған|Иттің ветеринарлық| Итті аң аулауға жіберу
түсі, сақина, |күні |  тіркеу құжаты,  |туралы белгі, қыран құсты
микрочип нөмірі|     |     паспорты     |      ұстау мерзімі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғаны туралы
белгі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Аңшы куәлігі:
"__" ________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж.
"__" ________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж.
"__" ________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж.
дейін ұзартылды.
ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӘНЕ ЕСЕПТЕН ШЫҒАРУ ТУРАЛЫ БЕЛГІ
___________________________________________________________________
Есепке алынды|Есептен шығарылды|Тұрақты тұратын жерінің мекен-жайы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сырт жағы
Қазақстан Республикасының
аңшы куәлігін беру ережесіне
3-қосымша
САУАЛНАМА-ӨТІНІШТІҢ НЫСАНЫ
САУАЛНАМА
_____________
|             |   _________________________________________________

| 3х4см   |
|_________|
М.П.
Гражданство    _____________________________________________________
Уд. личности/паспорт________________________________________________
РНН            _____________________________________________________
Дом. адрес, телефон   ______________________________________________
____________________________________________________________________
Начальнику _________________________________________________
(наименование областного территориального управления
____________________________________________________________________
лесного и охотничьего хозяйства)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу в установленном порядке выдать/заменить взамен имеющегося
удостоверения охотника (охотничьего билета) № _______________________,
выданного ___________________________________________________________
дата выдачи и наименование организации,
_____________________________________________________________________
выдавшей удостоверение охотника (охотничий билет)
удостоверение охотника Республики Казахстан.
Приложение:
1) Копия удостоверения личности гражданина Республики Казахстан (для лиц без гражданства и иностранных граждан - ксерокопия паспорта и документа, подтверждающего законность пребывания на территории Республики Казахстан);
2) ____________________________________________________________
(документ, подтверждающий проживание (регистрацию) заявителя
_____________________________________________________________________
по указанному в анкете месту жительства)
3) копия Свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
4) фотографии (цветные) размером 3 х 4 см  - 3 штуки;
5) копия документа об окончании курса по охотминимуму.
Подпись заявителя ______________ /__________________________ /
(Ф.И.О.)
Дата «___» ____________ 20___ г.
Заявление принял ____________________________________________
(Ф.И.О., должность, подпись лица, принявшего заявление)
Дата «___»________________ 20___ г.
1. Отметка о прохождении курса программы по охотминимуму
Курс программы по охотминимуму пройден с «__» по «__» _____________ 20__ г.
Выдан документ об окончании курса от «__» _____________ 20__ г.
Подпись руководителя организации, проводившей курс ______________________
(Ф.И.О.)
Дата «__»___________ 20__ г.                 М.П.

|   3 х 4 см  |                         (тегі)
| фотосуретке |   _________________________________________________
|арналған орын|               (аты, әкесінің аты)
|_____________|   Туған күні "____" ______________ ______ж.
М.О.
Азаматтығы ________________________________________________________
Жеке куәлігі/төлқұжаты ____________________________________________
СТН _______________________________________________________________
Үй мекен-жайы, телефоны____________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(облыстық орман және аңшылық шаруашылығы
_________________________________________________________ бастығына
аумақтық басқармасының атауы)
ӨТІНІШ
Белгіленген тәртіппен _____________________________________________
аңшы куәлігін (аңшылық билетін) берген ұйымның
______________________________________ берген қолда бар N _________
атауы және берген күні)
аңшы куәлігінің (аңшылық билеттің) орнына Қазақстан Республикасының
аңшы куәлігін (аңшылық билетін) беруіңізді/ ауыстырып беруіңізді
өтінемін.
Қосымша:
1) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын
құжаттың көшірмесі (азаматтығы жоқ және шетел азаматтары үшін -
төлқұжатының және Қазақстан Республикасының аумағына келуінің
заңдылығын растайтын құжаттың көшірмесі);
2) __________________________________________________________
(сауалнамада көрсетілген мекен-жайы бойынша өтініш
_____________________________________________________________
берушінің тұрғылықты жерін (тіркелуін) растайтын құжат)
3) Қазақстан Республикасының Салық төлеушісі куәлігінің
көшірмесі;
4) мөлшері 3 х 4 см фотосурет (түрлі түсті) - 3 дана;
5) аңшылық минимумы жөніндегі бағдарламаның курсын өткені
туралы құжаттың көшірмесі.
Өтініш берушінің қолы _____________/________________________/
(Т.А.Ж.)
Күні "___" __________ 20 ___ ж.
___________________________________________________________________
Өтінішті қабылдадым _______________________________________________
(Өтінішті қабылдаған тұлғаның Т.А.Ж, лауазымы, қолы)
Күні "___" __________ 20__ ж.
___________________________________________________________________
1. Аңшылық минимумы жөніндегі бағдарламаның курсын өткені
туралы белгі
___________________________________________________________________
Аңшылық минимумы жөніндегі бағдарламаның курсы 20__ ж. "__" _____
бастап 20 __ ж. "__" __________ аралығында өтті.
Курс аяқтағаны туралы құжат 20 __ ж. "__" __________ берілді.
Курсты өткізуші ұйым басшысының қолы ______________________________
(Т.А.Ж.)
Күні 20 __ ж."___" ____________  М.О.
___________________________________________________________________

2. Отметка о допуске к экзамену
К экзамену ____________________________
(допущен/недопущен)
Основание отказа в допуске для сдачи экзамена _______________________________________________________________
Подпись должностного лица _________________ /________________/
(Ф.И.О.)
Дата «__» ___________ 20__ г.                            М.П.
К повторному экзамену ___________________________
(допущен/недопущен)
Основание отказа в допуске для сдачи повторного экзамена ______________________________________________________
Подпись должностного лица _____________ /_____________________/
(Ф.И.О.)
Дата «___» ___________ 20__ г.                            М.П.
3. Отметка о результатах экзамена
Номер тестового задания _______
Результаты экзамена:
ответы правильные _____________
(кол-во ответов)
ответы неверные _______________
(кол-во вопросов)
допущены ошибки________________
(кол-во вопросов)
Результат экзамена:
Экзамен ________________________
(сдан/не сдан)
Секретарь экзаменационной комиссии _______________________
(Ф.И.О., подпись)
Дата «__» _____________ 20__ г.
Номер тестового задания _______
Результаты экзамена:
ответы правильные _____________
(кол-во ответов)
ответы неверные _______________
(кол-во вопросов)
допущены ошибки________________
(кол-во вопросов
Результат повторного экзамена:
Экзамен ________________________
(сдан/не сдан)
Секретарь экзаменационной комиссии _______________________
(Ф.И.О., подпись)
Дата «__» _____________ 20__ г.
Приложение 4
к Правилам выдачи удостоверения
охотника Республики Казахстан
Протокол № ____
от «____» _______________ 20 ___ г.
зкзаменационной комиссии
______________________________________________________
(наименование областного территориального управления
______________________________________________________
лесного и охотничьего хозяйства)
по приему экзаменов по охотничьему минимуму
№ п/п
Фамилия, имя, отчество экзаменуемого, его домашний адрес
Номер тестового задания
Результаты ответов
Заключение по экзамену (сдан/несдан)
правильные
не верные
допущены ошибки
1
2
3
4
5
6
7
Председатель
экзаменационной комиссии _______________    _________________________
(подпись)               (Ф.И.О.)
Члены комиссии:       1.  ______________    _________________________
(подпись)               (Ф.И.О.)
2.  ______________    _________________________
(подпись)               (Ф.И.О.)
Секретарь комиссии        ______________    _________________________
(подпись)               (Ф.И.О.)
Приложение 5
к Правилам выдачи удостоверения
охотника Республики Казахстан
Журнал
выдачи удостоверений охотника Республики Казахстан
_______________________________________________________________
(наименование областного территориального управления лесного и
охотничьего хозяйства)
№ п/п
Фамилия, имя и отчество охотника
Адрес постоянного места жительства
Номер и дата протокола экзаменационной комиссии
Номер удостоверения охотника
Роспись  в  получении
1
2
3
4
5
6
Начальник областного
территориального управления _____________   _____________________
(подпись)         (Ф.И.О.)
М.П.
«__» _____________ 20 __ г.

2. Емтиханға жіберілгені туралы белгі
___________________________________________________________________
Емтиханға _________________________________________
(жіберілді/жіберілген жоқ)
Емтихан тапсыруға жіберуден бас тарту негіздемесі _________________
___________________________________________________________________
Лауазымды адамның қолы __________________/_________________________
Күні 20 __ ж. "__" _____________ М.О.
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Емтиханды қайтадан тапсыруға ______________________________________
(жіберілді/жіберілген жоқ)
Емтиханды қайтадан тапсыруға жіберуден бас тарту негіздемесі ______
___________________________________________________________________
Лауазымды адамның қолы ___________________ /______________________/
(Т.А.Ж.)
Күні 20 __ ж. "___" _____________               М.О.
___________________________________________________________________
3. Емтихан нәтижелері туралы белгі
___________________________________________________________________
Тест тапсырмасының нөмірі _______|Емтиханның нәтижесі:
Емтихан нәтижелері:              |Емтихан _________________________
дұрыс жауаптар __________________|     (тапсырылды/тапсырылған жоқ)
(жауаптар саны) |Емтихан комиссиясының хатшысы
бұрыс жауаптар __________________|_________________________________
(сұрақтар саны)  |          (Т.А.Ж., қолы)
жіберілген қателіктер ___________|Күні 20 __ ж. "___" _____________
(сұрақтар саны)  |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Тест тапсырмасының нөмірі _______|Қайта тапсырылған емтиханның
Емтихан нәтижелері:              |нәтижесі:
дұрыс жауаптар __________________|Емтихан _________________________
(жауаптар саны) |     (тапсырылды/тапсырылған жоқ)
бұрыс жауаптар __________________|Емтихан комиссиясының хатшысы
(сұрақтар саны)  |_________________________________
жіберілген қателіктер ___________|          (Т.А.Ж., қолы)
(сұрақтар саны)  |Күні 20 __ ж. "___" _____________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
аңшы куәлігін беру ережесіне
4-қосымша
Аңшылық минимумы бойынша емтихан
қабылдау жөніндегі
___________________________________________________________________
(облыстық орман және аңшылық шаруашылығы
___________________________________________________________________
аумақтық басқармасының атауы)
емтихан алу комиссиясының
20 ___ жылғы "___" __________ N _____
ХАТТАМАСЫ
___________________________________________________________________
N |Емтихан тапсы-| Тест  |Жауаптардың нәтижелері|Емтихан бойынша
р/с|рушының тегі, |тапсыр-|______________________|  қорытынды
|аты, әкесінің |масының|Дұ- |Бұрысы|Жіберілген| (тапсырылды/
|аты, оның үйі-|нөмірі |рысы|      |  қателер | тапсырылған жоқ)
|нің мекен-жайы|       |    |      |          |
___________________________________________________________________
1          2         3     4      5         6          7
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Емтихан алу
комиссиясының төрағасы ____________ _________________________
қолы               (Т.А.Ж.)
Комиссия мүшелері: 1.  ____________ _________________________
қолы               (Т.А.Ж.)
2.  ____________ _________________________
қолы               (Т.А.Ж.)
Комиссия хатшысы       ____________ _________________________
қолы               (Т.А.Ж.)
Қазақстан Республикасының
аңшы куәлігін беру ережесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасының
аңшысы куәлігін беру
журналы
__________________________________________
(облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық
басқармасының атауы)
___________________________________________________________________
N | Аңшының тегі, аты,| Тұрақты  |Емтихан алу |Аңшы  |   Алғаны
р/с|    әкесінің аты   | тұратын  |комиссиясы  |куәлі-|туралы қолы
|                   | жерінің  |хаттамасының|гінің |
|                   |мекен-жайы|нөмірі және |нөмірі|
|                   |          |    күні    |      |
___________________________________________________________________
1           2               3            4         5         6
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Облыстық аумақтық
басқарма бастығының қолы _______________ ____________________
(қолы)           (Т.А.Ж.)
М.О.
"___" ____________ 20 __ ж.