Об утверждении регламентов государственных услуг в области сельского хозяйства
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 24 августа 2012 года № 196. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 27 сентября 2012 года N 2679. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 августа 2013 года № 212
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.08.2013 № 212.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2318 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства», от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», от 29 апреля 2011 года № 464 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области племенного животноводства и ветеринарии и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745», от 5 мая 2011 года № 485 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области фитосанитарной безопасности и семеноводства и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745», Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян»;
2) регламент государственной услуги «Выдача ветеринарной справки»;
3) регламент государственной услуги «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства»;
4) регламент государственной услуги «Выдача ветеринарного паспорта на животное».
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 25.12.2012 № 327 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области                              С. Абденов
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 24 сентября 2012 года № 196
Регламент
государственной услуги
«Аттестация производителей оригинальных,
элитных семян, семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов семян»

Ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 24 тамыздағы N 196 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 27 қыркүйекте N 2679 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 тамыздағы N 212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.08.2013 N 212 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2318, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745, «Асыл тұқымды мал шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 464, «Фитосанитариялық қауіпсіздік және тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» 2011 жылғы 5 мамырдағы № 485 қаулыларына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін;
4) «Жануарға ветеринариялық паспорт беру» мемлекеттік қызмет регламенті.
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді – Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 25.12.2012 № 327 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы                          С. Әбденов
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 24 тамыздағы
№ 196 қаулысымен бекітілді
«Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші
көбейтілген тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді
аттестаттау» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) аттестация - установление (подтверждение) соответствия физических и (или) юридических лиц статусу субъекта семеноводства;
2) свидетельство об аттестации - документ, выданный в пределах компетенции уполномоченным государственным органом в области семеноводства или местным исполнительным органом области, свидетельствующий о признании государством деятельности аттестованных субъектов в области семеноводства;
3) оригинальные семена - семена, произведенные автором сорта сельскохозяйственного растения, уполномоченным им лицом или оригинатором сорта и предназначенные для производства элитных семян;
4) семена первой, второй и третьей репродукций - последующее размножение семян элиты по годам: первый год - первая репродукция, второй год - вторая репродукция, третий год - третья репродукция;
5) производитель семян первой, второй и третьей репродукций - хозяйствующий субъект, аттестованный местным исполнительным органом области, осуществляющий производство и реализацию семян первой, второй и третьей репродукций;
6) экспертная комиссия (далее - Комиссия) – создается приказом руководителя управления сельского хозяйства Восточно-Казахстанской области с численным составом не менее пяти человек (председатель и четыре члена Комиссии). В состав Комиссии включаются представители местного исполнительного органа, в области сельского хозяйства, областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, научных и общественных организаций аграрного профиля (по согласованию);
7) производитель семян - физическое и юридическое лицо, осуществляющее деятельность в области семеноводства;
8) реализатор семян - физическое или юридическое лицо, аттестованное местным исполнительным органом области, осуществляющее деятельность по реализации партий семян сельскохозяйственных растений и (или) выдаче семенной ссуды;
9) элитные семена - семена сельскохозяйственных растений, которые получены от оригинальных или суперэлитных семян и соответствуют требованиям Закона Республики Казахстан о семеноводстве;
10) производитель элитных семян - хозяйствующий субъект, аттестованный местным исполнительным органом области, осуществляющий производство и реализацию элитных семян.
2. Общие положения

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) аттестаттау - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың тұқым шаруашылығы субъектiсiнiң мәртебесiне сәйкестiгiн анықтау (растау);
2) аттестаттау туралы куәлік – мемлекеттің тұқым шаруашылығы саласындағы аттестатталған субъектілердің қызметін тануын растайтын, өз құзыреті шегінде тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік уәкілетті орган немесе облыстың жергілікті атқарушы органы берген құжат;
3) бірегей тұқымдар – ауыл шаруашылығы өсімдігі сортының авторы, ол уәкілдік берген адам немесе сорттың оригинаторы өсіріп шығарған және элиталық тұқымдарды өндіруге арналған тұқым;
4) бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымдар – тұқымдар элитасының жылдар бойынша кейіннен өсіріп-өндірілуі: бірінші жыл – бірінші көбейтілген тұқым, екінші жыл – екінші көбейтілген тұқым, үшінші жыл – үшінші көбейтілген тұқым;
5) бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымдар өндіруші – облыстың жергілікті атқарушы органы аттестаттаған, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымдарды өндіру мен сатуды жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъект;
6) сараптау комиссиясы (бұдан әрі – Комиссия) - Шығыс Қазақстан облысы ауыл шаруашылығы басқармасы басшысының бұйрығымен, саны бес адамнан кем емес құраммен (Комиссияның төрағасы және төрт мүшесі) құрылады. Комиссияның құрамына ауыл шаруашылығы саласындағы жергілікті атқарушы органның, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясының, аграрлық бейіндегі ғылыми және қоғамдық ұйымдардың өкілдері (келісім бойынша) енгізіледі;
7) тұқым өндіруші – тұқым шаруашылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
8) тұқым өткізуші – облыстың жергілікті атқарушы органы аттестаттаған, ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарының партияларын өткізу және (немесе) тұқым несиесін беру жөніндегі қызметті жүзеге асырушы жеке немесе заңды тұлға;
9) элиталық тұқымдар - ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей немесе суперэлиталық тұқымынан алынған және Қазақстан Республикасының тұқым шаруашылығы туралы заңының талаптарына сай келетін тұқымдар;
10) элиталық тұқымдар өндіруші – облыстың жергілікті атқарушы органы аттестаттаған, элиталық тұқымдарды өндіру мен сатуды жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъект.
2. Жалпы ережелер

2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», от 5 мая 2011 года № 485 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области фитосанитарной безопасности и семеноводства и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745».
3. Государственная услуга «Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян» (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (управлением сельского хозяйства Восточно-Казахстанской области) (далее – Управление).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 4) статьи 6-1 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве», постановления Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года № 1393 «Об утверждении Правил аттестации некоторых субъектов в области семеноводства».
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, осуществляющим деятельность в области семеноводства (далее - потребитель).
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства об аттестации на бумажном носителе либо мотивированный отказ в его выдаче в письменном виде
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребителю необходимо обратиться в Управление, которое находится по адресу: город Усть-Каменогорск, улица Головкова, 38/40.
9. Государственная услуга оказывается Управлением ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов.
10. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги, потребитель может получить на веб-сайте Управления: www.agro.vko.gov.kz или по телефонам 700-720, 700-701.
11. Сроки оказания государственной услуги:
срок оказания государственной услуги не должен превышать 30 (тридцати) календарных дней с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 17 настоящего Регламента;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов не более 30 минут;
максимально допустимое время в очереди при получении документов не более 30 минут.

2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745, «Фитосанитариялық қауіпсіздік және тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» 2011 жылғы 5 мамырдағы № 485 қаулыларына сәйкес әзірленді.
3. «Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) облыстың жергілікті атқарушы органы (Шығыс Қазақстан облысы ауыл шаруашылығы басқармасы) (бұдан әрі – Басқарма) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Тұқым шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының 6-1-бабының 4) тармақшасы, «Тұқым шаруашылығы саласындағы кейбір субъектілерді аттестаттау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 қарашадағы № 1393 қаулысы негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі аттестаттау туралы қағаз тасығышта куәлік беру немесе оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тарту болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мына мекенжайда орналасқан Басқармаға жүгінуі керек: Өскемен қаласы, Головков көшесі, 38/40.
9. Мемлекеттік қызметті Басқарма демалыс және мереке күндерінен басқа күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетеді, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты, тұтынушы Басқарманың www.agro.vko.gov.kz веб-сайтынан немесе 700-720, 700-701 телефондары бойынша алады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі тұтынушы осы Регламенттің 17 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннен аспауы тиіс;
құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтуге рұқсат етілген ең көп уақыты 30 минуттан артық емес;
құжаттарды алу кезінде кезекте күтуге рұқсат етілген ең көп уақыты 30 минуттан артық емес.

12. Государственная услуга оказывается бесплатно.
13. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
непредставление потребителем документов, указанных в пункте 17 настоящего Регламента;
несоответствие потребителя квалификационным требованиям, указанным в Правилах аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года № 1393.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация специалистом отдела документационного обеспечения документов потребителя, выдача расписки;
2) определение руководителем Управления ответственного исполнителя;
3) подготовка и направление ответственным исполнителем документов потребителя на рассмотрение Комиссии;
4) изучение Комиссией представленных документов, определение соответствия либо несоответствия потребителя статусу производителя оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян, с выездом на место, оформление решения в форме протокола заседания Комиссии;
5) оформление ответственным исполнителем приказа о присвоении потребителю статуса производителя оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян, свидетельства об аттестации либо подготовка мотивированного ответа об отказе в его выдаче;
6) подписание руководителем Управления приказа о присвоении потребителю статуса производителя оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян, свидетельства об аттестации либо мотивированного ответа об отказе в его выдаче;
7) выдача потребителю специалистом отдела документационного обеспечения Управления свидетельства об аттестации либо мотивированного ответа об отказе в его выдаче.
15. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Управлении, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
16. Подтверждением сдачи документов является расписка, выданная потребителю с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного должностного лица местного исполнительного органа, принявшего заявление.
17. Для получения государственной услуги потребитель представляет в Управление:

12. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
тұтынушының осы Регламенттің 17 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбауы;
тұтынушының Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 қарашадағы № 1393 қаулысымен бекітілген Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларында көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі маманының тұтынушының құжаттарын қабылдауы және тіркеуі, қолхат беруі;
2) Басқарма басшысының жауапты орындаушыны белгілеуі;
3) жауапты орындаушының тұтынушының құжаттарын дайындауы және Комиссияның қарауына жіберуі;
4) Комиссияның ұсынылған құжаттарды зерделеуі, тұтынушының бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіруші және тұқым өткізуші мәртебесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін жергілікті жерге бара отырып анықтауы, Комиссия отырысының хаттамасы нысанында шешімді ресімдеуі;
5) жауапты орындаушының тұтынушыға бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіруші және тұқым өткізуші мәртебесін беру туралы бұйрықты, аттестаттау туралы куәлікті ресімдеуі немесе оны беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауы;
6) Басқарма басшысының тұтынушыға бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіруші және тұқым өткізуші мәртебесін беру туралы бұйрыққа, аттестаттау туралы куәлікке немесе оны беруден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюы;
7) Басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі маманының тұтынушыға аттестаттау туралы куәлікті немесе оны беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты беруі.
15. Басқармада мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы іс- әрекеттер
(өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
16. Құжаттардың тапсырылғанының дәлелі тұтынушыға мыналарды көрсете отырып берілген қолхат болып табылады:
1) құжаттардың қабылдау нөмірін және күнін;
2) сұратылып отырған мемлекеттік қызмет түрін;
3) қоса беріліп отырған құжаттардың санын және атауын;
4) мемлекеттік қызметті алған күнін (уақытын) және құжаттар берілген орынды;
5) өтінішті қабылдаған жергілікті атқарушы органның жауапты лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің атын.
17. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Басқармаға:

1) заявление установленного образца по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
2) нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или копию документа, удостоверяющего личность физического лица;
3) нотариально засвидетельствованную копию идентификационного документа на земельный участок (реализаторы семян не представляют). При этом, по договору аренды земельного участка срок аренды должен быть не менее десяти лет;
4) нотариально засвидетельствованную копию устава (для юридического лица);
5) документы, подтверждающие соответствие потребителя квалификационным требованиям, указанным в Правилах аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года № 1393;
6) сведения о специалистах, непосредственно занимающихся производством семян (фамилия, имя, отчество, образование, стаж работы).
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) специалист отдела документационного обеспечения;
2) руководитель Управления;
3) ответственный исполнитель;
4) Комиссия.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
21. Форма свидетельства об аттестации утверждена постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года № 1393 «Об утверждении Правил аттестации некоторых субъектов в области семеноводства».
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
22. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов семян»
ГУ «Управление сельского хозяйства
Восточно-Казахстанской области»
от ____________________________
(указывается полное наименование
юридического лица, фамилия, имя,
отчество физического лица)
Заявление
Прошу провести аттестацию (переаттестацию) и присвоить статус
____________________________________________________________
(указывается один из видов присваиваемого статуса) по производству
и реализации семян (для реализаторов семян – только реализация семян)
____________________________________________________________
(указывается наименование сельскохозяйственного растения, количество
сортов (производителям оригинальных семян количество сортов не указывается)
Сведения о физическом или юридическом лице:

1) осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша белгіленген үлгідегі өтінішті;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесін немесе жеке тұлғаның жеке басын растайтын құжаттың көшірмесін;
3) жер учаскесіне берілген бірдейлендіру құжатының нотариалды куәландырылған көшірмесін (тұқым өткізушілер бермейді). Жер учаскесін жалға алу шарты бойынша жалға алу мерзімі он жылдан кем емес болуы керек;
4) жарғының нотариалды куәландырылған көшірмесін (заңды тұлға үшін);
5) тұтынушының Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 қарашадағы № 1393 қаулысымен бекітілген Бірегей және элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларында көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды;
6) тікелей тұқым өндірумен айналысатын мамандар туралы мәліметтерді (тегі, аты, әкесінің аты, білімі, еңбек өтілі).
18. Мемлекеттік қызмет көрсету барысына мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылды:
1) Құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінің маманы;
2) Басқарма басшысы;
3) жауапты орындаушы;
4) Комиссия.
19. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімдеудің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдеулері) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 3 қосымшасында келтірілген.
21. Аттестаттау туралы куәліктің нысаны «Тұқым шаруашылығы саласындағы кейбір субъектілерді аттестаттау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 қарашадағы № 1393 қаулысымен бекітілді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуші лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Бірегей, элиталық тұқым, бірінші,
екінші және үшінші көбейтілген
тұқым өндірушілерді және тұқым
өткізушілерді аттестаттау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
«Шығыс Қазақстан облысы
ауыл шаруашылығы басқармасы» ММ
_________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның
аты, жөні, тегі көрсетіледі)
Өтініш
Аттестаттаудан (қайта аттестаттаудан) өткізуді және
____________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы өсімдігінің атауы,сорттардың саны (бірегей тұқым
өндірушілерге сорттардың саны көрсетілмейді) көрсетіледі)
тұқымын өндіру және сату (тұқым өткізушілер үшін – тек тұқым сату)
жөніндегі __________________________________________________
(берілетін мәртебе түрлерінің біреуі көрсетіледі)
мәртебесін беруді сұраймын.
Жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер:

1. Форма собственности _______________________________
2. Год образования ___________________________________
3. Свидетельство о государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица или удостоверение личности
физического лица ___________________________________________
(указывается номер, кем и когда выдан)
4. Адрес: ____________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс, электронный адрес)
5. Руководитель ______________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество)
6. Банковские реквизиты
____________________________________________________________
(ИИН (индивидуальный идентификационный номер), № счета, наименование
и местонахождение банка)
7. Прилагаемые документы: ____________________________
____________________________________________________________
(в соответствии с пунктом 15 Регламента)
Руководитель _____________________________    ______________
(фамилия, имя, отчество)                 (подпись)
М.П. "__" __________ 20__ года
Заявление принято к рассмотрению "__" _________ 20__ года.
_____________________________________________)  ___________
(фамилия, имя, отчество ответственного лица,               (подпись)
принявшего заявление)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов семян»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
СФЕ 1
Специалист
отдела
документационного
обеспечения
СФЕ 2
Руководитель
Управления
СФЕ 3
Ответственный
исполнитель
СФЕ 4
Комиссия
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прием и
регистрация
документов
потребителя
Определение
ответственного
исполнителя
Подготовка документов потребителя для
рассмотрения
Комиссией
Изучение
представленных
документов,
определение
соответствия либо
несоответствия
потребителя
статусу
производителя
оригинальных,
элитных
семян,
семян
первой,
второй и
третьей
репродукций
и реализаторов
семян, с
выездом на
место
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Выдача
расписки
Резолюция
Направление
документов
потребителя
Комиссии
Решение
Комиссии
(протокол
заседания)
5
Сроки
исполнения
Не более
30 минут
Не более
1 часа
1 рабочий
день
Не более
15 рабочих
дней
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
5
6
7
2
Наименование
СФЕ
СФЕ 3
Ответственный
исполнитель
СФЕ 2
Руководитель
Управления
СФЕ 1
Специалист
отдела
документационного обеспечения
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Оформление
приказа о
присвоении потребителю
статуса
производителя
оригинальных,
элитных семян, семян первой,
второй и третьей
репродукций и
реализаторов
семян,
свидетельства
об аттестации
либо подготовка
мотивированного ответа об отказе в его выдаче
Подписание
приказа о
присвоении
потребителю
статуса субъекта
семеноводства,
свидетельства об
аттестации
либо
мотивированного ответа об отказе
в его выдаче
Выдача
потребителю
свидетельства об
аттестации либо
мотивированного
ответа об отказе
в его выдаче
4
Форма
завершения
данные,
документ,
организационно-распорядительное решение)
Передача
приказа о
присвоении
потребителю
статуса
производителя
оригинальных,
элитных семян, семян первой,
второй и третьей
репродукций и
реализаторов
семян,
свидетельства
об аттестации
либо
мотивированного ответа об отказе
в его выдаче
руководителю
Управления
Направление
свидетельства об
аттестации либо
мотивированного ответа
об отказе в
его выдаче
в отдел
документационного
обеспечения
Управления
Отметка в
журнале
исходящей
корреспонденции
5
Сроки
исполнения
Не более
1 рабочего
дня
Не более
1 часа
Не более
30 минут
6
Номер
следующего
действия
6
7
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист
отдела
документационного
обеспечения
Руководитель
Управления
Ответственный
исполнитель
Комиссия
Действие № 1
Прием и
регистрация
документов
потребителя
(не более 30 минут)
Действие № 2
Определение
ответственного
исполнителя
(не более
1 часа)
Действие № 3
Подготовка
документов
потребителя для
рассмотрения
Комиссией
(1 рабочий день)
Действие № 4
Изучение
представленных
документов,
определение
соответствия
либо
несоответствия
потребителя
статусу
производителя
оригинальных,
элитных семян,
семян первой,
второй и третьей
репродукций и
реализаторов
семян, с выездом на
место (не более
15 рабочих дней)
Действие № 7
Выдача
потребителю
свидетельства
об аттестации
(не более
30 минут)
Действие № 6
Подписание
приказа о
присвоении
потребителю
статуса
производителя
оригинальных,
элитных семян,
семян первой,
второй и третьей
репродукций и
реализаторов
семян,
свидетельства
об аттестации (не
более 1 часа)
Действие № 5
Оформление
приказа о присвоении
потребителю статуса
производителя
оригинальных,
элитных семян,
семян первой,
второй и третьей
репродукций и
реализаторов
семян,
свидетельства об
аттестации (не более
1 рабочего дня)
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс - при наличии оснований для отказа
в предоставлении государственной услуги
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Специалист
отдела
документационного
обеспечения
Руководитель
Управления
Ответственный
исполнитель
Комиссия
Действие № 1
Прием и
регистрация
документов
потребителя
(не более
30 минут)
Действие № 2
Определение
ответственного
исполнителя
(не более
1 часа)
Действие № 3
Подготовка
документов
потребителя для
рассмотрения
Комиссией
(1 рабочий день)
Действие № 4
Изучение
представленных
документов,
определение
соответствия
либо несоответствия
потребителя
статусу
производителя
оригинальных,
элитных семян,
семян первой,
второй и третьей
репродукций и
реализаторов
семян, с выездом на
место (не более
15 рабочих дней)
Действие № 7
Выдача
потребителю
мотивированного ответа об отказе в выдаче
свидетельства
об аттестации
(не более
30 минут)
Действие № 6
Подписание
мотивированного ответа об
отказе в выдаче
свидетельства
об аттестации
(не более
1 часа)
Действие № 5
Подготовка
мотивированного
ответа об отказе
в выдаче
свидетельства об
аттестации (не
более 1 рабочего
дня)
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов семян»
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 24 августа 2012 года № 196
Регламент государственной услуги
«Выдача ветеринарной справки»

1. Меншік нысаны _____________________________________
2. Құрылған жылы _____________________________________
3. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы
куәлік немесе жеке тұлғаның жеке куәлігі ___________________
____________________________________________________________
(нөмірі, кім және қашан берілгені көрсетіледі)
4. Мекенжайы: ________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс,көше, үйдің №, телефон, факс, электрондық мекенжай)
5. Басшы _____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі)
6. Банктік деректемелері _____________________________
(ЖСН (жеке сәйкестендіру нөмірі),
____________________________________________________________
шоттың №, банктің атауы және орналасқан жері)
7. Қоса беріліп отырған құжаттар: ____________________
____________________________________________________________
(Регламенттің 15 тармағына сәйкес)
Басшы ________________________________      ________________
(тегі, аты, әкесінің аты)                      (қолы)
М.О. 20__ жылғы "__" __________
Өтініш 20__ жылғы "__" __________ қарауға қабылданды.
________________________________________________    ______
(өтінішті қабылдаған жауапты тұлғаның тегі аты, әкесінің аты)    (қолы)
«Бірегей, элиталық тұқым, бірінші,
екінші және үшінші көбейтілген тұқым
өндірушілерді және тұқым
өткізушілерді аттестаттау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процесс (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Құжаттамалық
қамтамасыз
ету
бөлімінің
маманы
2 ҚФБ
Басқарма
басшысы
3 ҚФБ
Жауапты
орындаушы
4 ҚФБ
Комиссия
3
Іс-әрекеттің
(процестің,
рәсімнің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Тұтынушының
құжаттарын
қабылдау
және
тіркеу
Жауапты
орындаушыны
белгілеу
Комиссия
қарау
үшін
тұтынушының
құжаттарын
дайындау
Ұсынылған
құжаттарды
зерделеу,
тұтынушының
бірегей,
элиталық
тұқым,
бірінші,
екінші және
үшінші
көбейтілген
тұқым өндіруші
және тұқым
өткізуші
мәртебесіне
сәйкестігін
немесе сәйкес
еместігін
жергілікті
жерге бара
отырып
анықтау
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастыру-
басқару
шешімі)
Қолхат
беру
Қарар
Тұтынушының
құжаттарын
Комиссия-
ға жіберу
Комиссияның
шешімі (отырыс
хаттамасы)
5
Орындау
мерзімі
30 минуттан
артық емес
1
сағаттан
артық
емес
1 жұмыс
күні
15 жұмыс
күнінен артық
емес
6
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Негізгі процесс (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
5
6
7
2
ҚФБ атауы
ҚФБ 3
Жауапты
орындаушы
2 ҚФБ
Басқарма
басшысы
1 ҚФБ
Құжаттамалық
қамтамасыз
ету
бөлімінің
маманы
3
Іс-әрекеттің
(процестің,
рәсімнің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Тұтынушыға
бірегей,
элиталық тұқым,
бірінші, екінші
және үшінші
көбейтілген
тұқым өндіруші
және тұқым
өткізуші
мәртебесін беру
туралы бұйрықты,
аттестаттау
туралы куәлікті
немесе оны
беруден бас
тарту туралы
дәлелді жауапты
ресімдеу
Тұтынушыға
тұқым
шаруашылығы
субъектісі
мәртебесін беру
туралы
бұйрыққа,
аттестаттау
туралы куәлікке
немесе оны
беруден бас
тарту туралы
дәлелді жауапқа
қол қою
Тұтынушыға
аттестаттау
туралы
куәлікті
немесе оны
беруден бас
тарту туралы
дәлелді
жауапты
беру
4
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастыру-
басқару
шешімі)
Тұтынушыға
бірегей,
элиталық тұқым,
бірінші, екінші
және үшінші
көбейтілген
тұқым өндіруші
және тұқым
өткізуші
мәртебесін беру
туралы бұйрықты,
аттестаттау
туралы куәлікті
немесе оны
беруден бас
тарту туралы
дәлелді жауапты
Басқарма
басшысына беру
Аттестаттау
туралы куәлікті
немесе оны
беруден бас
тарту туралы
дәлелді жауапты
Басқарманың
құжаттамалық қамтамасыз ету
бөліміне жіберу
Шығыс
хат-хабарлар
журналында
белгілеу
5
Орындау
мерзімі
1 жұмыс күнінен
артық емес
1 сағаттан
артық емес
30 минуттан
артық емес
6
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
6
7
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процесс (жұмыстар барысы, ағыны)
Құжаттамалық
қамтамасыз ету
бөлімінің маманы
Басқарманың
басшысы
Жауапты
орындаушы
Комиссия
№ 1 іс-әрекет
Тұтынушының
құжаттарын
қабылдау және
тіркеу
(30 минуттан
артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты
орындаушыны
белгілеу
(1 сағаттан
артық емес)
№ 3 іс-әрекет
Комиссия қарау
үшін
тұтынушының
құжаттарын
дайындау
(1 жұмыс күні)
№ 4 іс-әрекет
Ұсынылған
құжаттарды
зерделеу,
тұтынушының
бірегей,
элиталық тұқым,
бірінші, екінші
және үшінші
көбейтілген
тұқым өндіруші
және тұқым
өткізуші
мәртебесіне
сәйкестігін
немесе сәйкес
еместігін
жергілікті жерге
бара отырып
анықтау
(15 жұмыс
күнінен артық
емес)
№ 7 іс-әрекет
Тұтынушыға
аттестаттау
туралы куәлікті
беру
(30 минуттан
артық емес)
№ 6 іс-әрекет
Тұтынушыға
бірегей,
элиталық
тұқым,
бірінші,
екінші және
үшінші
көбейтілген
тұқым
өндіруші және
тұқым
өткізуші
мәртебесін
беру туралы
бұйрыққа,
аттестаттау
туралы
куәлікке
қол қою
(1 сағаттан
артық емес)
№ 5 іс-әрекет
Тұтынушыға
бірегей,
элиталық
тұқым, бірінші,
екінші және
үшінші
көбейтілген
тұқым өндіруші
және тұқым
өткізуші
мәртебесін беру
туралы
бұйрықты,
аттестаттау
туралы куәлікті
ресімдеу
(1 жұмыс
күнінен артық
емес)
3 кесте. Пайдалану нұсқалары.
Балама процесс – мемлекеттік қызметті көрсетуден
бас тарту үшін негіз бар болған жағдайда
Балама процесс (жұмыстар барысы, ағыны)
Құжаттамалық
қамтамасыз ету
бөлімінің
маманы
Басқарма
басшысы
Жауапты
орындаушы
Комиссия
№ 1 іс-әрекет
Тұтынушының
құжаттарын
қабылдау және
тіркеу
(30 минуттан
артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты
орындаушыны
белгілеу
(1 сағаттан
артық емес)
№ 3 іс-әрекет
Комиссия
қарау үшін
тұтынушының
құжаттарын
дайындау
(1 жұмыс
күні)
№ 4 іс-әрекет
Ұсынылған
құжаттарды
зерделеу,
тұтынушының
бірегей,
элиталық тұқым,
бірінші, екінші
және үшінші
көбейтілген
тұқым өндіруші
және тұқым
өткізуші мәртебесіне
сәйкестігін
немесе сәйкес
еместігін
жергілікті жерге
бара отырып
анықтау
(15 жұмыс
күнінен артық
емес)
№ 7 іс-әрекет
Тұтынушыға
аттестаттау
туралы куәлік
беруден бас
тарту туралы
дәлелді жауапты
беру
(30 минуттан
артық емес)
№ 6 іс-әрекет
Аттестаттау
туралы куәлік
беруден бас
тарту туралы
дәлелді
жауапқа қол
қою
(1 сағаттан
артық емес)
№ 5 іс-әрекет
Аттестаттау
туралы
куәлікті
беруден бас
тарту туралы
дәлелді
жауапты
дайындау
(1 жұмыс
күнінен артық
емес)
«Бірегей, элиталық тұқым, бірінші,
екінші және үшінші көбейтілген
тұқым өндірушілерді және тұқым
өткізушілерді аттестаттау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әкімшілік
іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы
өзара байланысты көрсететін сызба
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 24 тамыздағы
№ 196 қаулысымен бекітілді
«Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік қызмет
регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача ветеринарной справки» (далее - Регламент) используется следующее понятие:
ветеринарная справка - ветеринарный документ, выдаваемый ветеринарным врачом (далее - ветврач) подразделения местного исполнительного органа районов, городов областного значения, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, осуществляющего деятельность в области ветеринарии, на животное, продукцию и сырье животного происхождения об эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в порядке, утвержденном Правительством Республики Казахстан.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», от 29 апреля 2011 года № 464 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области племенного животноводства и ветеринарии и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745».
3. Государственная услуга «Выдача ветеринарной справки» (далее - государственная услуга) оказывается ветврачом подразделения местного исполнительного органа района, города областного значения, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, осуществляющего деятельность в области ветеринарии.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 20-1) пункта 2 статьи 10, подпункта 13) статьи 10-1 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии».
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача ветеринарной справки на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в ее выдаче в письменном виде.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребителю необходимо обратиться к ветврачу, адреса и контактные данные которого указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
9. Государственная услуга оказывается ветврачом ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов.
10. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги, потребитель может получить на веб-сайтах местных исполнительных органов или по телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғым пайдаланылады:
ветеринариялық анықтама - тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк аумағындағы эпизоотиялық жағдай туралы жануарға, жануардан алынатын өнiмге және шикiзатына ветеринария саласындағы қызметтi жүзеге асыратын аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қаланың, кенттiң, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтiң жергiлiктi атқарушы органы бөлiмшесiнiң ветеринариялық дәрiгерi (бұдан әрі – ветдәрігер) Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен тәртiппен беретін ветеринариялық құжат.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745, «Асыл тұқымды мал шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 464 қаулыларына сәйкес әзірленді.
3. «Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) аудан, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтің ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органы бөлімшесінің ветдәрігері көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 10-бабы 2-тармағының 20-1) тармақшасы10-1-бабының 13) тармақшасы негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7 Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз тасығышта ветеринариялық анықтама беру немесе жазбаша түрде оны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы оның мекенжайы және байланысу деректері осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген ветдәрігерге жүгінуі керек.
9. Мемлекеттік қызметті ветдәрігер демалыс және мереке күндерінен басқа күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетеді, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты тұтынушы осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органдардың веб-сайттарынан немесе телефондары бойынша алады.

11. Сроки оказания государственной услуги:
государственная услуга предоставляется в течение дня обращения потребителя;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 30 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 30 минут.
12. Государственная услуга оказывается платно.
13. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
1) предоставление неполного пакета документов, указанных в пункте 17 настоящего Регламента;
2) перемещение животного, продукции и сырья животного происхождения (далее - объект) из неблагополучной зоны;
3) обнаружение болезни заразного характера;
4) отсутствие индивидуального номера животного;
5) несоответствие перемещаемого (перевозимого) объекта, транспортного средства ветеринарно-санитарным требованиям и требованиям безопасности.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация ветврачом документов потребителя;
2) оформление ветврачом ветеринарной справки либо подготовка мотивированного ответа об отказе в ее выдаче;
3) выдача потребителю ветврачом ветеринарной справки либо мотивированного ответа об отказе в ее выдаче.
15. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
16. Обращение потребителя государственной услуги регистрируется ветврачом в журнале учета обращения физических и юридических лиц, в котором указывается дата получения потребителем государственной услуги.
17. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) ветеринарный паспорт на животное;
2) на кожевенно-меховое сырье обязательно наличие ярлыка, с указанием индивидуального номера животного;
3) документ, подтверждающий оплату стоимости бланка ветеринарной справки.
18. В процессе оказания государственной услуги задействована одна структурно-функциональная единица (далее - СФЕ) - ветврач.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
21. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача ветеринарной справки»
Перечень и контактные данные местных исполнительных органов
городов, районов Восточно-Казахстанской области
№ п/п
Наименование МИО
Адреса расположения
Телефоны для справок и электронный адрес
1
ГУ «Аппарат
акима г. Усть-
Каменогорск»
Восточно-Казахстанская область,
г. Усть-Каменогорск,
ул. Пермитина, 17

11. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
мемлекеттік қызмет тұтынушы жүгінген күн ішінде көрсетіледі;
мемлекеттік қызмет алуға дейін күтуге рұқсат етілген ең көп уақыты - 30 минуттан артық емес;
мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең көп уақыты - 30 минуттан артық емес.
12. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) осы Регламенттің 17 тармағында көрсетілген қажетті құжаттар пакетін толық ұсынбау;
2) жануардың, жануардан алынатын өнім мен шикізаттың (бұдан әрі – объект) қолайсыз аймақтан орын ауыстыруы;
3) жұқпалы сипаттағы аурудың табылуы;
4) жануардың бірдейлендіру нөмірінің болмауы;
5) орын ауыстыратын (тасымалданатын) нысанның, көлік құралының ветеринариялық-санитариялық талаптарға және қауіпсіздік талаптарына сәйкес еместігі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) ветдәрігердің тұтынушының құжаттарын қабылдауы және тіркеуі;
2) ветдәрігердің ветеринариялық анықтаманы ресімдеуі немесе оны беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауы;
3) ветдәрігердің тұтынушыға ветеринариялық анықтаманы рәсімдеу немесе оны беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауы.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы іс-әрекеттер
(өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
16. Мемлекеттік қызметті тұтынушының өтінішін ветдәрігер жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналында тіркейді, онда тұтынушының мемлекеттік қызметті алу күні көрсетіледі.
17. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы:
1) жануарға ветеринариялық паспортты;
2) тері-жүн шикізатына жануардың бірдейлендіру нөмірі көрсетілген жапсырма міндетті түрде болуы тиіс;
3) ветеринариялық анықтама бланкісінің құны төленгенін растайтын құжатты ұсынады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету барысына бір құрылымдық функционалдық бірлік (бұдан әрі – ҚФБ) - ветдәрігер қатысады.
19. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімдеудің) орындалу мерзімін көрсете отырып, ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдеулері) дәйектілігінің және өзара іс-әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 3 қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуші лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
21. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Ветеринариялық анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы қалалары, аудандары жергілікті атқарушы
органдарының тізбесі және байланысу деректері
р/с №
ЖАО атауы
Орналасу
мекенжайлары
Анықтамалар үшін
телефондары және
электрондық мекенжайы
1
«Өскемен қаласы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Өскемен
қаласы, Пермитин
көшесі, 17

тел. 8 (7232) 24-12-38,
e-mail: uprEconomika
@oskemen.kz
2
ГУ «Аппарат
акима г. Семей»
Восточно-Казахстанская
область, г. Семей,
ул. Интернациональная, 8
тел. 8 (7222) 52-27-63,
e-mail:
economsemey@mail.ru
3
ГУ «Аппарат акима
г. Риддер»
Восточно- Казахстанская
область, г. Риддер,
ул. Семенова, 19
тел. 8 (72336) 4-62-26,
e-mail:есо@ridder.kz
4
ГУ «Аппарат акима
г. Курчатов»
Восточно-Казахстанская
область, г. Курчатов,
ул. Тауелсыздык, 4
тел. 8(72251) 2-36-01
e-mail:
Kurchatov.vko.gov.kz
5
ГУ «Аппарат акима
Абайского района»
Восточно-Казахстанская
область, Абайский
район, с. Карауыл,
ул. Кунанбая, 5
тел. 8 (72252) 9-15-59,
e-mail:
Abay_ekonom@mail.kz
6
ГУ «Аппарат акима
Аягозского района»
Восточно-Казахстанская
область, Аягозский
район, г. Аягоз,
Бульвар Абая, 14
тел. 8 (72237) 3-03-31,
e-mail:
ekonom_agz@mail.kz
7
ГУ «Аппарат акима
Бескарагайского
района»
Восточно-Казахстанская
область, Бескарагайский
район, с. Бескарагай,
ул. Сейфуллина, 144
тел. (72236) 9-03-45,
e-mail: beskaragay1_ekon
@mail.ru
8
ГУ «Аппарат акима
Бородулихинского
района»
Восточно-Казахстанская
область, Бородулихинский
район, с. Бородулиха,
ул. Тәуелсiздiк, 69
тел. 8 (72351) 2-15-57,
e-mail: economica-bor2007
@mail.kz
9
ГУ «Аппарат акима
Глубоковского
района»
Восточно-Казахстанская
область, Глубоковский
район, п. Глубокое,
ул. Поповича, 11 а
тел. 8 (72331) 2-30-60,
e-mail: glubokoe_ekonom
@mail.ru
10
ГУ «Аппарат акима
Жарминского района»
Восточно-Казахстанская
область, Жарминский
район, с. Калбатау,
ул. Достык, 105
тел. 8 (72347) 6-53-93,
e-mail: zharma_ekonom
@mail.ru
11
ГУ «Аппарат акима
Зайсанского района»
Восточно-Казахстанская
область, Зайсанский
район, г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 54
тел. (72340) 2-16-06,
e-mail: ecoplan-zaisan
@mail.ru
12
ГУ «Аппарат акима
Зыряновского
района»
Восточно-Казахстанская
область, Зыряновский
район, г. Зыряновск,
ул. Советская, 20
тел. 8 (72335) 4-03-20,
e-mail:
Zur_Economica@mail.ru
13
ГУ «Аппарат
акима
Катон-
Карагайского
района»
Восточно-Казахстанская
область,
Катон-Карагайский
район, с. Улкен Нарын,
ул. Абылайхана, 102
тел. 8 (72341) 2-95-31,
e-mail: economica_katon
@mail.ru
14
ГУ «Аппарат акима
Кокпектинского
района»
Восточно-Казахстанская
область, Кокпектинский
район, с. Кокпекты,
ул. Ш. Фахрутдинова,
44 а
тел. 8 (72348) 2-12-83,
e-mail:
Kok_econom@mail.ru
15
ГУ «Аппарат акима
Курчумского района»
Восточно-Казахстанская
область, Курчумский
район, с. Курчум,
ул. Ибежанова, 23
тел. 8 (72339) 2-22-06,
e-mail: doszakup_kurchum
@mail.ru
16
ГУ «Аппарат акима
Тарбагатайского
района»
Восточно-Казахстанская
область, Тарбагатайский
район, с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 13
тел. 8 (72346) 2-20-54,
e-mail: tarbag_econ@mail.ru
17
ГУ «Аппарат акима
Уланского района»
Восточно-Казахстанская
область, Уланский
район, п. Молодежный,
дом 1

тел. 8 (7232) 24-12-38,
е-mail:
uprEconomika@oskemen.kz
2
«Семей қаласы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Семей қаласы,
Интернационал көшесі, 8
тел. 8 (7222) 52-27-63,
е-mail:
economsemey@mail.ru
3
«Риддер қаласы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Риддер
қаласы, Семенов көшесі, 19
тел. 8 (72336) 4-62-26,
е-mail: есо@ridder.kz
4
«Курчатов қаласы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Курчатов
қаласы, Тәуелсіздік
көшесі, 4
тел. 8(72251) 2-36-01
e-mail:
Kurchatov.vko.gov.kz
5
«Абай ауданы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Абай
ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбай көшесі, 5
тел. 8 (72252) 9-15-59,
е-mail:
Abay_ekonom@mail.kz
6
«Аягөз ауданы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Абай
Бульвары, 14
тел. 8 (72237) 3-03-31,
е-mail:
ekonom_agz@mail.kz
7
«Бесқарағай ауданы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Бесқарағай
ауданы, Бесқарағай ауылы, Сейфуллин көшесі, 144
тел. (72236) 9-03-45,
е-mail:
beskaragay1_ekon
@mail.ru
8
«Бородулиха ауданы әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Бородулиха
ауданы, Бородулиха
ауылы, Тәуелсiздiк
көшесі, 69
тел. 8 (72351) 2-15-57,
е-mail: economica-bor2007
@mail.kz
9
«Глубокое ауданы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Глубокое
ауданы, Глубокое
кенті, Попович
көшесі, 11а
тел. 8 (72331) 2-30-60,
е-mail: glubokoe_ekonom
@mail.ru
10
«Жарма ауданы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Жарма
ауданы, Қалбатау
ауылы, Достық
көшесі, 105
тел. 8 (72347) 6-53-93,
е-mail:
zharma_ekonom@mail.ru
11
«Зайсан ауданы
әкімінің
аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Зайсан
ауданы, Зайсан
қаласы, Жангелдин
көшесі, 54
тел. (72340) 2-16-06,
е-mail:
ecoplan-zaisan@mail.ru
12
«Зырян ауданы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Зырян
ауданы, Зырян
қаласы, Совет
көшесі, 20
тел. 8 (72335) 4-03-20,
е-mail:
Zur_Economica@mail.ru
13
«Катонқарағай
ауданы әкімінің
аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан
облысы,
Катонқарағай
ауданы, Үлкен
Нарын ауылы,
Абылайхан көшесі,
102
тел. 8 (72341) 2-95-31,
е-mail:
economica_katon@mail.ru
14
«Көкпекті ауданы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Көкпекті
ауданы Көкпекті
ауылы, Ш. Фахрутдинов
көшесі, 44а
тел. 8 (72348) 2-12-83,
е-mail:
Kok_econom@mail.ru
15
«Күршім ауданы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Күршім
ауданы, Күршім
ауылы, Ибежанов
көшесі, 23
тел. 8 (72339) 2-22-06,
е-mail: doszakup_kurchum
@mail.ru
16
«Тарбағатай
ауданы әкімінің
аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Тарбағатай
ауданы, Ақсуат ауылы, Абылайхан көшесі, 13
тел. 8 (72346) 2-20-54,
е-mail:
tarbag_econ@mail
17
«Ұлан ауданы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Ұлан ауданы, Молодежный кенті,
1 үй

тел. 8 (72338) 2-71-56,
e-mail: ulan_econom@mail.ru
18
ГУ «Аппарат акима
Урджарского района»
Восточно-Казахстанская
область, Урджарский
район, с. Урджар,
ул. Абылайхана, 122
тел. 8 (72230) 3-53-03,
e-mail: urdzharecon@list.ru
19
ГУ «Аппарат акима
Шемонаихинского
района»
Восточно-Казахстанская
область,
Шемонаихинский
район, г. Шемонаиха, ул. Советская, 59
тел. 8 (72332) 3-32-93,
e-mail:economicshem@mail.kz
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача ветеринарной справки»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
2
Наименование
СФЕ
Ветврач
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их описание
Прием и
регистрация
документов
потребителя
Оформление
ветеринарной
справки либо
подготовка
мотивированного ответа об
отказе в ее
выдаче
Выдача
потребителю
ветеринарной
справки либо
мотивированного
ответа об
отказе в ее
выдаче
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Отметка в
журнале учета
обращения
физических и
юридических
лиц
Ветеринарная
справка
Отметка
в журнале
исходящей
корреспонденции
5
Сроки
исполнения
Не более
10 минут
Не более
10 минут
Не более
10 минут
6
Номер
следующего
действия
2
3
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Ветврач
Действие № 1
Прием и регистрация
документов потребителя
(не более 10 минут)
Действие № 2
Оформление ветеринарной справки
(не более 10 минут)
Действие № 3
Выдача потребителю
ветеринарной справки
(не более 10 минут)
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс при наличии оснований для отказа
в оказании государственной услуги
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Ветврач
Действие № 1
Прием и регистрация
документов потребителя
(не более 10 минут)
Действие № 2
Подготовка мотивированного
ответа об отказе в выдаче
ветеринарной справки
(не более 10 минут)
Действие № 3
Выдача потребителю
мотивированного ответа об
отказе в выдаче ветеринарной
справки
(не более 10 минут)
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача ветеринарной справки»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий (процедур)
в процессе оказания государственных услуг и СФЕ
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 24 августа 2012 года № 196
Регламент
государственной услуги
«Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства»
Сноска. Регламент в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 25.12.2012 № 327 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

тел. 8 (72338) 2-71-56,
е-mail:
ulan_econom@mail.ru
18
«Үржар ауданы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Үржар
ауылы, Абылайхан
көшесі, 122
тел. 8 (72230) 3-53-03,
е-mail:
urdzharecon@list.ru
19
«Шемонаиха ауданы
әкімінің аппараты»
ММ
Шығыс Қазақстан
облысы, Шемонаиха
ауданы, Шемонаиха
қаласы, Совет көшесі,
59
тел. 8 (72332) 3-32-93,
е-mail:
economicshem@mail.kz
«Ветеринариялық анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процесс (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің
(жұмыстар барысының,
ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Ветдәрігер
3
Іс-әрекеттің
(процестің,
рәсімнің, операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Тұтынушының
құжаттарын
қабылдау және
тіркеу
Ветеринариялық
анықтаманы
ресімдеу
немесе оны
беруден бас
тарту туралы
дәлелді
жауапты
дайындау
Тұтынушыға
ветеринариялық
анықтаманы
немесе оны
беруден бас
тарту туралы
дәлелді жауапты
беру
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастыру-
басқару
шешімі)
Жеке және
заңды
тұлғалардың
өтініштерін
есепке алу
журналында
белгілеу
Ветеринариялық
анықтама
Шығыс
хат-хабарлар
журналында
белгілеу
5
Орындау
мерзімдері
10 минуттан
артық емес
10 минуттан
артық емес
10 минуттан
артық емес
6
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
2
3
-
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процесс (жұмыстар барысы, ағыны)
Ветдәрігер
№ 1 іс-әрекет
Тұтынушының құжаттарын
қабылдау және тіркеу
(10 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Ветеринариялық анықтаманы
ресімдеу
(10 минуттан артық емес)
№ 3 іс-әрекет
Тұтынушыға ветеринариялық
анықтама беру
(10 минуттан артық емес)
3 кесте. Пайдалану нұсқалары.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз бар
болған жағдайдағы балама процесс
Балама процесс (жұмыстар барысы, ағыны)
Ветдәрігер
№ 1 іс-әрекет
Тұтынушының құжаттарын
қабылдау және тіркеу
(10 минуттан артық емес)
№ 2 әрекет
Ветеринариялық анықтама беруден
бас тарту туралы дәлелді
жауапты дайындау
(10 минуттан артық емес)
№ 3 іс-әрекет
Тұтынушыға ветеринариялық
анықтама беруден бас тарту
туралы дәлелді жауапты беру
(10 минуттан артық емес)
«Ветеринариялық анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әкімшілік
іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететін сызба
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 24 тамыздағы
№ 196 қаулысымен бекітілді
«Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 25.12.2012 № 327 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

1. Общие положения
1. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2318 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства», от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
2. Государственную услугу «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства» (далее – государственная услуга) оказывают аппарат акима города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельских) округов, отделы сельского хозяйства городов областного значения (далее – МИО), а также центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее – Центры).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственной услуги через Мобильные Центры.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 3) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «О государственной адресной социальной помощи».
5. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является справка о наличии личного подсобного хозяйства (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги либо его представителю (по нотариально удостоверенной доверенности) необходимо обратиться в МИО или в Центры, адреса и контактные данные которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
8. Государственная услуга оказывается МИО ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
В Центрах государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные Центры осуществляют прием документов согласно утвержденному Центром графику, не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте 1 раз в неделю.

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2318, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулыларына сәйкес әзірленді.
2. «Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтер әкімінің аппараты, облыстық маңызы бар қалалардың ауыл шаруашылығы бөлімдері (бұдан әрі – ЖАО), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталықтар) көрсетеді.
Шалғай елді мекендер тұрғындарының мемлекеттік қызметтерге қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті Мобильді Орталықтар арқылы көрсетуге рұқсат етіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 3-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама (қағаздағы тасымалдағышта) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе оның өкілі (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) олардың мекенжайлары және байланысу деректері осы регламентке 1 және  2 қосымшаларда көрсетілген ЖАО немесе Орталықтарға жүгінуі қажет.
8. Мемлекеттік қызметті ЖАО, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап жұманы қоса есептегенде белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетеді, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден бастап сенбіні қоса есептегенде белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі. Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мобильді Орталықтар құжаттарды қабылдауды Орталық бекіткен кестеге сәйкес, бір елді мекенде аптасына 1 рет алты жұмыс сағатынан кем емес уақытта жүзеге асырады.

9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги, получатель государственной услуги может получить:
1) на интернет-ресурсах Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (www.minagri.gov.kz) и МИО, указанных в приложении 1 к настоящему регламенту;
2) на интернет-ресурсах Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр»): www.con.gov.kz;
3) на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz;
4) в официальных источниках информации и стендах, расположенных в зданиях Центров по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему регламенту;
5) в информационно-справочной службе call-центра (1414).
10. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в МИО:
1) государственная услуга оказывается с момента обращения, в течение 2-х (двух) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более 10 (десяти) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 10 (десяти) минут;
при обращении в Центры:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи необходимых документов получателем государственной услуги, указанных в пункте 16 настоящего регламента – не более 2 (двух) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 20 (двадцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 20 (двадцати) минут.
11. Государственная услуга оказывается бесплатно.
12. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
1) предоставление неполного пакета документов, указанных в пункте 16 настоящего регламента;
2) отсутствие данных о наличии личного подсобного хозяйства в похозяйственной книге МИО;
3) при обслуживании в Центрах по основаниям, предусмотренным статьей 40 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
13. Этапы оказания государственной услуги:
при обращении в МИО:
1) прием устного обращения получателя государственной услуги ответственным исполнителем МИО;
2) ответственный исполнитель МИО проверяет данные о наличии личного подсобного хозяйства в похозяйственной книге МИО, оформляет справку либо подготавливает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и выдает получателю государственной услуги;
при обращении в Центры:

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мемлекеттік қызметті алушы:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің (www.minagri.gov.kz) және ЖАО-ның осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген интернет-ресурстарынан;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру жөніндегі комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) интернет-ресурстарынан: www.con.gov.kz;
3) «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталынан;
4) ресми ақпарат көздерінен және осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Орталықтардың ғимараттарында орналасқан стенділерден;
5) call-орталығы ақпараттық-анықтама қызметінен (1414) ала алады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
ЖАО-ға жүгіну кезінде:
1) мемлекеттік қызмет жүгінген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) жүгінген күні жергілікті жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтуге рұқсат етілген ең көп уақыт - 10 (он) минуттан артық емес;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең көп уақыт - 10 (он) минуттан артық емес;
Орталықтарға жүгіну кезінде:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 16-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі - 2 (екі) жұмыс күнінен артық емес;
2) өтініш беруші жүгінген күні жергілікті жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтуге рұқсат етілген ең көп уақыт - 20 (жиырма) минуттан артық емес;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең көп уақыт - 20 (жиырма) минуттан артық емес.
11. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) осы регламенттің 16-тармағында көрсетілген қажетті құжаттар пакетін толық ұсынбау;
2) ЖАО шаруашылық жүргізу кітабында жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы деректердің болмауы;
3) Орталықтарда қызмет көрсету кезінде «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 40-бабында көзделген негіздер бойынша.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
ЖАО-ға жүгіну кезінде:
1) ЖАО жауапты орындаушысының мемлекеттік қызметті алушының ауызша өтінішін қабылдауы;
2) ЖАО жауапты орындаушысы ЖАО шаруашылық жүргізу кітабында жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы деректерді тексереді, анықтаманы ресімдейді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және мемлекеттік қызметті алушыға береді;
Орталықтарға жүгіну кезінде:

1) получатель государственной услуги подает заявление по форме, согласно приложению 3 к настоящему регламенту инспектору Центра, инспектор Центра передает заявление в накопительный отдел Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра передает заявление в МИО;
3) специалист отдела документационного обеспечения МИО принимает и регистрирует документы от Центра и передает ответственному исполнителю МИО;
4) ответственный исполнитель МИО осуществляет рассмотрение представленного заявления, оформляет справку либо подготавливает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
5) специалист отдела документационного обеспечения МИО передает справку либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в Центр;
6) инспектор Центра выдает получателю государственной услуги справку либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в МИО и Центре, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Подтверждением сдачи документов в Центр является расписка о приеме документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи результатов государственной услуги;
5) фамилии, имени, (при наличии) отчества работника принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, (при наличии) отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.
Прием документов в Центрах осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
16. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги либо его представитель (по нотариально удостоверенной доверенности) представляют следующие документы:
1) при обращении в МИО получатель государственной услуги обращается в устной форме с предоставлением оригинала документа, удостоверяющего личность и его копии (после сверки оригинал документа, удостоверяющего личность, возвращается);
2) при обращении в Центры получатель государственной услуги предоставляет заявление по форме, согласно приложению 3 к настоящему регламенту и оригинал документа, удостоверяющего личность.
Сведения о документе, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, содержащиеся в государственных информационных системах, работник Центра получает из соответствующих государственных информационных систем посредством информационной системы Центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.
При приеме документа, указанного в пункте 16 настоящего регламента работник Центра и уполномоченного органа сверяют подлинность оригинала документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, доверенности со сведениями, предоставленными из соответствующих государственных информационных систем государственных органов, после чего оригинал документа возвращается получателю.

1) мемлекеттік қызметті алушы өтінішті осы регламентке 3 қосымшаға сәйкес нысанда Орталықтың инспекторына береді, Орталықтың инспекторы өтінішті Орталықтың жинақтау бөліміне береді;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы өтінішті ЖАО-ға береді;
3) ЖАО құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінің маманы құжаттарды Орталықтан қабылдайды және тіркейді және ЖАО жауапты орындаушысына береді;
4) ЖАО жауапты орындаушысы ұсынылған өтінішті қарауды жүзеге асырады, анықтаманы ресімдейді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
5) ЖАО құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінің маманы анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа береді;
6) Орталықтың инспекторы мемлекеттік қызметті алушыға анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
14. ЖАО-да және Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы іс-әрекеттер
(өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
15. Құжаттардың Орталыққа тапсырылғанының айғағы мыналарды көрсете отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат болып табылады:
1) сұрау салудың қабылдау нөмірін және күнін;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрін;
3) қоса берілген құжаттардың санын және атауын;
4) мемлекеттік қызметтің нәтижелері берілген күнін (уақытын) және орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі, аты, әкесінің атын (болған жағдайда);
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің атын (болған жағдайда), уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің атын және байланыс телефондарын.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе оның өкілі (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) мынадай құжаттарды ұсынады:
1) ЖАО-ға жүгіну кезінде мемлекеттік қызметті алушы жеке басын растайтын құжаттың түпнұсқасын және оның көшірмесін ұсына отырып, ауызша түрде жүгінеді (жеке басын растайтын құжаттың түпнұсқасы салыстырудан кейін қайтарылады);
2) Орталыққа жүгіну кезінде мемлекеттік қызметті алушы осы регламентке 3 қосымшаға сәйкес нысанда өтінішті және жеке басын растайтын құжатты ұсынады.
Мемлекеттік қызметті алушының жеке басын растайтын құжат туралы мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар мәліметті Орталық қызметкері уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжаттар нысанында Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Осы регламенттің 16-тармағында көрсетілген құжатты қабылдау кезінде Орталықтың және уәкілетті органның қызметкері мемлекеттік қызметті алушының жеке басын растайтын құжаттардың түпнұсқасының түпнұсқалығын, сенімхаттарды мемлекеттік органдардың тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, осыдан кейін түпнұсқалары алушыға қайтарылады.

17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
при обращении в МИО:
ответственный исполнитель МИО;
при обращении в Центры:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) специалист отдела документационного обеспечения МИО;
4) ответственный исполнитель МИО.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему регламенту.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 5 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
20. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства»
Перечень и контактные данные акиматов городов,
районов Восточно-Казахстанской области
№ п/п
Наименование МИО
Адреса расположения
Телефоны для справок и электронный адрес
1
ГУ «Аппарат акима г. Усть-Каменогорска»
Восточно-Казахстанская область, г. Усть-Каменогорск, ул. Пермитина, 17
тел. 8 (7232) 24-12-38,
e-mail: uprEconomika@oskemen.kz
2
ГУ «Аппарат акима г. Семей»
Восточно-Казахстанская область, г. Семей, ул. Интернациональная, 8
тел. 8 (7222) 52-27-63,
e-mail: economsemey@mail.ru
3
ГУ «Аппарат акима г. Риддера»
Восточно-Казахстанская область, г. Риддер, ул. Семенова, 19
тел. 8 (72336) 4-62-26,
e-mail: есо@ridder.kz
4
ГУ «Аппарат акима г. Курчатова»
Восточно-Казахстанская область, г. Курчатов, ул. Тәуелсіздік, 4
тел. 8(72251) 2-36-01
e-mail: Kurchatov.vko.gov.kz
5
ГУ «Аппарат акима Абайского района»
Восточно-Казахстанская область, Абайский район, с. Карауыл, ул. Кунанбая, 5
тел. 8 (72252) 9-15-59,
e-mail: Abay_ekonom@mail.kz
6
ГУ «Аппарат акима Аягозского района»
Восточно-Казахстанская область, Аягозский
район, г. Аягоз, Бульвар Абая, 14
тел. 8 (72237) 3-03-31,
e-mail: ekonom_agz@mail.kz
7
ГУ «Аппарат акима Бескарагайского района»
Восточно-Казахстанская область, Бескарагайский район, с. Бескарагай, ул. Сейфуллина, 144
тел. (72236) 9-03-45,
e-mail: beskaragay1_ekon@mail.ru
8
ГУ «Аппарат акима Бородулихинского района»
Восточно-Казахстанская область, Бородулихинский район, с. Бородулиха, ул. Тәуелсiздiк, 69
тел. 8 (72351) 2-15-57,
e-mail: economica-bor2007@mail.kz
9
ГУ «Аппарат акима Глубоковского района»
Восточно-Казахстанская область, Глубоковский район, п. Глубокое, ул. Поповича, 11 а

17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылды:
ЖАО-ға жүгіну кезінде:
ЖАО жауапты орындаушысы;
Орталыққа жүгіну кезінде:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) ЖАО құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінің маманы;
4) ЖАО жауапты орындаушысы.
18. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімдеудің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдеулері) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 4 қосымшада көрсетілген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламентке 5 қосымшада көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетуші лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы
туралы анықтама беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1 қосымша
Шығыс Қазақстан облысының қалалары, аудандары әкімдіктерінің
тізбесі және байланысу деректері
1
«Өскемен қаласы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Пермитин көшесі, 17
тел. 8 (7232) 24-12-38, е-mail: uprEconomika@oskemen.kz
2
«Семей қаласы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Семей қаласы, Интернационал көшесі, 8
тел. 8 (7222) 52-27-63, е-mail: economsemey@mail.ru
3
«Риддер қаласы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Риддер қаласы, Семенов көшесі, 19
тел. 8 (72336) 4-62-26, е-mail: есо@ridder.kz
4
«Курчатов қаласы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Курчатов қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 4
тел. 8(72251) 2-36-01, e-mail: Kurchatov.vko.gov.kz
5
«Абай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбай көшесі, 5
тел. 8 (72252) 9-15-59, е-mail: Abay_ekonom@mail.kz
6
«Аягөз ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Абай Бульвары, 14
тел. 8 (72237) 3-03-31, е-mail: ekonom_agz@mail.kz
7
«Бесқарағай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Сейфуллин көшесі, 144
тел. (72236) 9-03-45, е-mail: beskaragay1_ekon@mail.ru
8
«Бородулиха ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Тәуелсiздiк көшесі, 69
тел. 8 (72351) 2-15-57, е-mail: economica-bor2007@mail.kz
9
«Глубокое ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 11а

тел. 8 (72331) 2-30-60,
e-mail: glubokoe_ekonom@mail.ru
10
ГУ «Аппарат акима Жарминского района»
Восточно-Казахстанская область, Жарминский район, с. Калбатау, ул. Достык, 105
тел. 8 (72347) 6-53-93,
e-mail: zharma_ekonom@mail.ru
11
ГУ «Аппарат акима Зайсанского района»
Восточно-Казахстанская область, Зайсанский район, г. Зайсан, ул. Жангельдина, 54
тел. (72340) 2-16-06,
e-mail: ecoplan-zaisan@mail.ru
12
ГУ «Аппарат акима Зыряновского района»
Восточно-Казахстанская область, Зыряновский район, г. Зыряновск, ул. Советская, 20
тел. 8 (72335) 4-03-20,
e-mail: Zur_Economica@mail.ru
13
ГУ «Аппарат акима Катон-Карагайского района»
Восточно-Казахстанская область, Катон-Карагайский район, с. Улкен Нарын, ул. Абылайхана, 102
тел. 8 (72341) 2-95-31,
e-mail: economica_katon@mail.ru
14
ГУ «Аппарат акима Кокпектинского района»
Восточно-Казахстанская область, Кокпектинский район, с. Кокпекты, ул. Ш. Фахрутдинова, 44 а
тел. 8 (72348) 2-12-83,
e-mail: Kok_econom@mail.ru
15
ГУ «Аппарат акима Курчумского района»
Восточно-Казахстанская область, Курчумский район, с. Курчум, ул. Ибежанова, 23
тел. 8 (72339) 2-22-06,
e-mail: doszakup_kurchum@mail.ru
16
ГУ «Аппарат акима Тарбагатайского района»
Восточно-Казахстанская область, Тарбагатайский район, с. Аксуат, ул. Абылайхана, 13
тел. 8 (72346) 2-20-54,
e-mail: tarbag_econ@mail.ru
17
ГУ «Аппарат акима Уланского района»
Восточно-Казахстанская область, Уланский
район, п. Молодежный, дом 1
тел. 8 (72338) 2-71-56,
e-mail: ulan_econom@mail.ru
18
ГУ «Аппарат акима Урджарского района»
Восточно-Казахстанская область, Урджарский район, с. Урджар, ул. Абылайхана, 122
тел. 8 (72230) 3-53-03,
e-mail: urdzharecon@list.ru
19
ГУ «Аппарат акима Шемонаихинского района»
Восточно-Казахстанская область, Шемонаихинский район, г. Шемонаиха, ул. Советская, 59
тел. 8 (72332) 3-32-93,
e-mail: economicshem@mail.kz
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства»
Перечень центров обслуживания населения
Восточно-Казахстанской области
№ п/п
Наименование Центров
(филиалы, отделы, отделения)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
Филиал Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск, ул. Белинского, 37 а
8 (7232) 78-42-90
8 (7232) 22-48-03
2
Усть-Каменогорский отдел № 1 филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск, пр. Сатпаева, 20/1
8 (7232) 60-39-22
3
Усть-Каменогорский отдел № 2 филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области

тел. 8 (72331) 2-30-60, е-mail: glubokoe_ekonom@mail.ru
10
«Жарма ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 105
тел. 8 (72347) 6-53-93, е-mail: zharma_ekonom@mail.ru
11
«Зайсан ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелдин көшесі, 54
тел. (72340) 2-16-06, е-mail: ecoplan-zaisan@mail.ru
12
«Зырян ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Зырян ауданы, Зырян қаласы, Совет көшесі, 20
тел. 8 (72335) 4-03-20, е-mail: Zur_Economica@mail.ru
13
«Катонқарағай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Катонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 102
тел. 8 (72341) 2-95-31, е-mail: economica_katon@mail.ru
14
«Көкпекті ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Көкпекті ауданы Көкпекті ауылы, Ш. Фахрутдинов көшесі, 44 а
тел. 8 (72348) 2-12-83, е-mail: Kok_econom@mail.ru
15
«Күршім ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Күршім ауданы, Күршім ауылы, Ибежанов көшесі, 23
тел. 8 (72339) 2-22-06, е-mail: doszakup_kurchum@mail.ru
16
«Тарбағатай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылайхан көшесі, 13
тел. 8 (72346) 2-20-54, е-mail: tarbag_econ@mail.ru
17
«Ұлан ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Ұлан ауданы, Молодежный кенті, 1 үй
тел. 8 (72338) 2-71-56, е-mail: ulan_econom@mail.ru
18
«Үржар ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылайхан көшесі, 122
тел. 8 (72230) 3-53-03, е-mail: urdzharecon@list.ru
19
«Шемонаиха ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, Совет көшесі, 59
тел. 8 (72332) 3-32-93, е-mail: economicshem@mail.kz
«Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы
туралы анықтама беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2 қосымша
Шығыс Қазақстан облысының халыққа қызмет
көрсету орталықтарының тізбесі
р/с №
Орталықтар атауы
(филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37 а
8 (7232) 78-42-90
8 (7232) 22-48-03
2
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының № 1 Өскемен бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20/1
8 (7232) 60-39-22
3
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының № 2 Өскемен бөлімі

г. Усть-Каменогорск, ул. Казахстан, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4
Глубоковский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Глубоковский район, п. Глубокое, ул. Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
5
Зайсанский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Зайсанский район, г. Зайсан, ул. Жангельдина, 52 а
8 (72340) 2-67-81
6
Зыряновский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Зыряновский район, г. Зыряновск, ул. Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
7
Катон-Карагайский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Катон-Карагайский район, с. Улкен Нарын, ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
8
Курчумский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Курчумский район, с. Курчум, ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
9
Риддерский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
г. Риддер, ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
10
Тарбагатайский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Тарбагатайский район, с. Аксуат, ул. Кобекова, 8
8 (72346) 2-24-96
11
Уланский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Уланский район, п. Касым Кайсенова, дом 9
8 (72338) 2-78-96
12
Шемонаихинский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Шемонаихинский район, г. Шемонаиха, микрорайон 3, дом 12
8 (72332) 3-41-00
13
Семейский отдел № 1 филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
г. Семей, 408 квартал, дом 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14
Семейский отдел № 2 филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
г. Семей, ул. Найманбаева, 161 а
8 (7222) 52-69-29
15
Абайский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Абайский район, с. Карауыл, ул. Кунанбая, 12
8 (72252) 2-22-64
16
Аягозский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Аягозский район, г. Аягоз, ул. Актанберды, 28 А/Б

Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Глубокое бөлімі
Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 22
8 (72331) 2-23-35
5
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Зайсан бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелдин көшесі, 52 а
8 (72340) 2-67-81
6
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Зырян бөлімі
Зырян ауданы, Зырян қаласы, Стаханов көшесі, 39
8 (72335) 6-02-39
7
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Катонқарағай бөлімі
Катонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 96
8 (72341) 2-23-60
8
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Күршім бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б. Момышұлы көшесі, 77
8 (72339) 2-13-10
9
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Риддер бөлімі
Риддер қаласы, Семипалатинская көшесі, 12
8 (72336) 4-62-62
10
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Тарбағатай бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Көбеков көшесі, 8
8 (72346) 2-24-96
11
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Ұлан бөлімі
Ұлан ауданы, Қасым Қайсенов кенті, 9 үй
8 (72338) 2-78-96
12
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Шемонаиха бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3-шағын аудан, 12 үй
8 (72332) 3-41-00
13
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының № 1 Семей бөлімі
Семей қаласы, 408 квартал, 21 үй
8 (7222) 33-57-97 8 (7222) 33-55-93
14
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының № 2 Семей бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161 а
8 (7222) 52-69-29
15
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Абай бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбай көшесі, 12
8 (72252) 2-22-64
16
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Аягөз бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Ақтанберді көшесі, 28 А/Б

8 (72237) 5-24-32
17
Бескарагайский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Бескарагайский район, с. Бескарагай, ул. Пушкина, 2 а
8 (72236) 9-06-30
18
Бородулихинский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Бородулихинский район, с. Бородулиха, ул. Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
19
Жарминский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Жарминский район, с. Калбатау, ул. Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
20
Курчатовский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
г. Курчатов, ул. Абая,12
8 (72251) 2-21-66
21
Кокпектинский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Кокпектинский район, с. Кокпекты, ул. Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
22
Урджарский отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Восточно-Казахстанской области
Урджарский район, с. Урджар, ул. Абылайхана, 116
8 (72230) 2-19-85
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства»
Форма
Заявление
Я,___________________________________________________
(Ф.И.О., паспортные данные (данные удостоверения личности
___________________________________________________________
и место жительства физического лица)
___________________________________________________________
___________________________________________________________
действующий от имени_______________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ______________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
прошу предоставить мне справку о наличии личного подсобного
хозяйства.
Прилагаю следующие документы:______________________________
___________________________________________________________
Дата_______________________________________/_______________
(Ф.И.О. и подпись заявителя/уполномоченного представителя)
______________________________________________________/____
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения/рассмотрения/запроса:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
проверено: дата ______________ 2012 г.
________________________________________________/__________
(Ф.И.О. и подпись специалиста)
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
«Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства»

8 (72237) 5-24-32
17
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Бесқарағай бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2 а
8 (72236) 9-06-30
18
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Бородулиха бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25
8 (72351) 2-20-48
19
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Жарма бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98
8 (72347) 6-54-00
20
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Курчатов бөлімі
Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12
8 (72251) 2-21-66
21
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Көкпекті бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздан көшесі, 38
8 (72348) 2-21-71
22
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалының Үржар бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылайхан көшесі, 116
8 (72230) 2-19-85
«Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы
туралы анықтама беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3 қосымша
Нысан
Өтініш
Мен,________________________________________________
(Т.А.Ә., төлқұжат деректері (жеке тұлғаның жеке
__________________________________________________________
куәлігінің деректері және тұрғылықты жері)
__________________________________________________ әрекет
ететін____________________________________________________
(уәкілетті өкіл толтырады)
________________________________________________ негізінде
(өкілеттілікті куәландыратын құжаттың деректемелері)
маған жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беруді
сұраймын.
Мына құжаттарды қоса беремін:______________________
_________________________________________________________
Күні _____________________________________/______________
(өтініш берушінің/уәкілетті өкілдің Т.А.Ә. және қолы)
__________________________________________/______________
(сұранымды қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Сұранымды орындау /қарау/ нәтижесі: _____________________
тексерілді: күні 20__ ж. _____________
_________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә. және қолы)
«Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы
туралы анықтама беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
4 қосымша

Таблица 1.1. Описание действий СФЕ.
При обращении в МИО
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель МИО
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием устного обращения получателя государственной услуги
Проверка данных о наличии личного подсобного хозяйства в похозяйственной книге МИО, оформление справки либо подготовка мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Выдача получателю государственной услуги справки либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Оформленная справка либо подготовленный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Отметка в журнале исходящей корреспонденции
5
Сроки исполнения
Не более 10 (десяти) минут
В течение 2 (двух) рабочих дней
Не более 10 (десяти) минут
6
Номер следующего действия
2
3
Таблица 1.2. Описание действий СФЕ.
При обращении в Центр
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Специалист отдела документационного обеспечения МИО
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация заявления
Формирование реестра
Прием и регистрация документов от Центра
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача заявления в накопительный отдел Центра
Передача заявления в МИО
Передача документов ответственному исполнителю
5
Сроки исполнения
Не более 20 (двадцати) минут
Не более 20 (двадцати) минут
Не более 20 (двадцати) минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель МИО
Специалист отдела документационного обеспечения МИО
Инспектор Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка данных о наличии личного подсобного хозяйства в похозяйственной книге МИО. Оформление справки либо подготовка мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Передача справки либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в Центр
Выдача получателю государственной услуги справки либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Справка либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Отметка в журнале исходящей корреспонденции
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
Не более 2 (двух) рабочих дней
Не более 20 (двадцати) минут
Не более 20 (двадцати) минут
6
Номер следующего действия
5
6
Таблица 2.1. Варианты использования. Основной процесс.
При обращении в МИО
Основной процесс (ход, поток работ)
Ответственный исполнитель МИО
Действие № 1
Прием устного обращения получателя государственной услуги (не более 10 (десяти) минут)
Действие № 2
Проверка данных о наличии личного подсобного хозяйства в похозяйственной книге МИО, оформление справки о наличии личного подсобного хозяйства (в течение 2 (двух) рабочих дней)
Действие № 3
Выдача получателю государственной услуги справки о наличии личного подсобного хозяйства (не более 10 (десяти) минут)

1.1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы.
ЖАО-ға жүгіну кезінде
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
ЖАО жауапты орындаушысы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушының ауызша өтінішін қабылдау
ЖАО шаруашылық жүргізу кітабында жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы деректерді тексеру, анықтаманы ресімдеу немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Мемлекеттік қызметті алушыға анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Ресімделген анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дайындалған дәлелді жауап
Шығыс хат-хабар журналында белгілеу
5
Орындау мерзімдері
10 (он) минуттан артық емес
2 (екі) жұмыс күні ішінде
10 (он) минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
-
1.2 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы.
Орталыққа жүгіну кезінде
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
ЖАО құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінің маманы
ЖАО жауапты орындаушысы
ЖАО құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінің маманы
Орталықтың инспекторы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтінішті қабылдау және тіркеу
Тізілімді қалыптастыру
Орталықтан құжаттарды қабылдау және тіркеу
ЖАО шаруашылық жүргізу кітабында жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы деректерді тексеру. Анықтаманы ресімдеу немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа беру
Мемлекеттік қызметті алушыға анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Өтінішті Орталықтың жинақтау бөліміне беру
Өтінішті ЖАО-ға беру
Құжаттарды жауапты орындаушыға беру
Анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Шығыс хат-хабарлар журналында белгілеу
Журналда белгілеу
5
Орындау мерзімдері
20 (жиырма) минуттан артық емес
20 (жиырма) минуттан артық емес
20 (жиырма) минуттан артық емес
2 (екі) жұмыс күні ішінде
20 (жиырма) минуттан артық емес
20 (жиырма) минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
-
2. 1 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ЖАО-ға жүгіну кезінде
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
ЖАО жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушының ауызша өтінішін қабылдау (10 (он) минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
ЖАО шаруашылық жүргізу кітабында жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы деректерді тексеру, жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтаманы ресімдеу (2 (екі) жұмыс күні ішінде)
№ 3 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтаманы беру (10 (он) минуттан артық емес)

Таблица 2.2. Варианты использования. Основной процесс.
При обращении в Центр
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Специалист отдела документационного обеспечения МИО
Ответственный исполнитель МИО
Действие № 1
Прием и регистрация заявления (не более 20 (двадцати) минут)
Действие № 2
Формирование реестра (не более 20 (двадцати) минут)
Действие № 3
Прием и регистрация документов от Центра (не более 20 (двадцати) минут)
Действие № 4
Проверка данных о наличии личного подсобного хозяйства в похозяйственной книге МИО, оформление справки (не более 2 (двух) рабочих дней)
Действие № 6
Выдача получателю государственной услуги справки о наличии личного подсобного хозяйства (не более 20 (двадцати) минут)
Действие № 5
Передача справки о наличии личного подсобного хозяйства в Центр (не более 20 (двадцати) минут)
Таблица 3.1. Варианты использования. Альтернативный процесс -
при наличии оснований для отказа в оказании государственной
услуги. При обращении в МИО
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Ответственный исполнитель МИО
Действие № 1
Прием устного обращения получателя государственной услуги (не более 10 (десяти) минут)
Действие № 2
Проверка данных о наличии личного подсобного хозяйства в похозяйственной книге МИО, подготовка мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги (в течение 2 (двух) рабочих дней)
Действие № 3
Выдача получателю государственной услуги мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги (не более 10 (десяти) минут)
Таблица 3.2. Варианты использования.
Альтернативный процесс - при наличии оснований для отказа
в предоставлении государственной услуги.
При обращении в Центр
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Специалист отдела документационного обеспечения МИО
Ответственный исполнитель МИО
Действие № 1
Прием и регистрация заявления (не более 20 (двадцати) минут)
Действие № 2
Формирование реестра (не более 20 (двадцати) минут)
Действие № 3
Прием и регистрация документов от Центра (не более 20 (двадцати) минут)
Действие № 4
Проверка данных о наличии личного подсобного хозяйства в похозяйственной книге МИО, подготовка мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги (в течение 2 (двух) рабочих дней)
Действие № 6
Выдача получателю государственной услуги мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги (не более 20 (двадцати) минут)
Действие № 5
Передача мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в Центр (не более 20 (двадцати) минут)
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги
«Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ при обращении в МИО
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
при обращении в Центр
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

2.2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Орталыққа жүгіну кезінде
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
ЖАО құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінің маманы
ЖАО жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Өтінішті қабылдау және тіркеу
(20 (жиырма) минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Тізілімді қалыптастыру
(20 (жиырма) минуттан артық емес)
№ 3 іс-әрекет
Орталықтан құжаттарды қабылдау және тіркеу (20 (жиырма) минуттан артық емес)
№ 4 іс-әрекет
ЖАО шаруашылық жүргізу кітабында жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы деректерді тексеру, анықтаманы ресімдеу (2 (екі) жұмыс күні ішінде)
№ 6 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтаманы беру (20 (жиырма) минуттан артық емес)
№ 5 іс-әрекет
Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтаманы Орталыққа беру (20 (жиырма) минуттан артық емес)
3. 1 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс – мемлекеттік
қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз бар болған жағдайда.
ЖАО-ға жүгіну кезінде
Балама үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
ЖАО жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушының ауызша өтінішін қабылдау (10 (он) минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
ЖАО шаруашылық жүргізу кітабында жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы деректерді тексеру, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау (2 (екі) жұмыс күні ішінде)
№ 3 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру (10 (он) минуттан артық емес)
3.2. кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс – мемлекеттік
қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз бар болған жағдайда.
Орталыққа жүгіну кезінде
Балама үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
ЖАО құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінің маманы
ЖАО жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Өтінішті қабылдау және тіркеу (20 (жиырма) минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет Тізілімді қалыптастыру (20 (жиырма) минуттан артық емес)
№ 3 іс-әрекет Орталықтан құжаттарды қабылдау және тіркеу (20 (жиырма) минуттан артық емес)
№ 4 іс-әрекет ЖАО шаруашылық жүргізу кітабында жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы деректерді тексеру, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау (2 (екі) жұмыс күні ішінде)
№ 6 іс-әрекет Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру (20 (жиырма) минуттан артық емес)
№ 5 іс-әрекет Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа беру (20 (жиырма) минуттан артық емес)
«Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы
туралы анықтама беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік
іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететін сызба
ЖАО-ға жүгіну кезінде
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік
іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететін сызба
Орталыққа жүгіну кезінде
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

от 24 августа 2012 года № 196
Регламент
государственной услуги
«Выдача ветеринарного паспорта на животное»
Сноска. Постановление дополнено Регламентом в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 25.12.2012 № 327 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», от 29 апреля 2011 года № 464 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области племенного животноводства и ветеринарии и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745».
2. Государственная услуга «Выдача ветеринарного паспорта на животное» (далее - государственная услуга) оказывается ветеринарным врачом (далее - ветврач) подразделения местного исполнительного органа района (города областного значения), города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, осуществляющего деятельность в области ветеринарии.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 20) пункта 2 статьи 10, подпункта 12) статьи 10-1 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии».
5. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача ветеринарного паспорта на животное (дубликата ветеринарного паспорта на животное, выписки из ветеринарного паспорта на животное) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в ее выдаче в письменном виде.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги потребителю необходимо обратиться к ветврачу, адреса и контактные данные которого указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
8. Государственная услуга оказывается ветврачом ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов.
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги, потребитель может получить на веб-сайтах местных исполнительных органов или по телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.

2012 жылғы 24 тамыздағы № 196
қаулысымен бекітілді
«Жануарға ветеринариялық паспорт беру» мемлекеттік қызмет
регламенті
Ескерту. Қаулы регламентпен толықтырылды – Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 25.12.2012 № 327 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745, «Асыл тұқымды мал шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 464 қаулыларына сәйкес әзірленді.
2. «Жануарға ветеринариялық паспорт беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органы бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері (бұдан әрі – ветдәрігер) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 10-бабы 2-тармағының 20) тармақшасы, 10-1-бабының 12) тармақшасы негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі жануарға ветеринариялық паспортты (жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын, жануарға ветеринариялық паспорттың үзіндісін) қағаздағы тасымалдағышта беру немесе оны беруден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мекенжайы және байланысу деректері осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген ветдәрігерге жүгінуі керек.
8. Мемлекеттік қызметті ветдәрігер, демалыс және мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетеді, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты тұтынушы жергілікті атқарушы органдардың веб-сайттарынан немесе осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген телефондары бойынша ала алады.

10. Сроки оказания государственной услуги:
государственная услуга предоставляется:
1) выдача ветеринарного паспорта на животное (выписка из ветеринарного паспорта на животное) с момента присвоения животному индивидуального номера или отказ в их выдаче – в течение 3 рабочих дней;
2) выдача дубликата ветеринарного паспорта на животное со дня подачи владельцем заявления о потере паспорта на его животное – в течение 10 рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 30 минут;
максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги – не более 40 минут.
11. Государственная услуга оказывается платно.
Потребитель при оплате государственной услуги заполняет следующие формы документов:
1) при наличном способе оплаты - квитанцию об оплате;
2) при безналичном способе оплаты, в соответствии с Правилами использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года № 179 "Об утверждении Правил использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан" - платежное поручение.
12. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является отсутствие присвоенного индивидуального номера животного.
13. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация ветврачом документов потребителя;
2) оформление ветврачом ветеринарного паспорта на животное (выписки из ветеринарного паспорта на животное), (дубликата ветеринарного паспорта на животное) либо подготовка мотивированного ответа об отказе в ее выдаче;
3) выдача потребителю ветврачом ветеринарного паспорта на животное (выписки из ветеринарного паспорта на животное), (дубликата ветеринарного паспорта на животное) либо мотивированного ответа об отказе в ее выдаче.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Обращение потребителя государственной услуги регистрируется ветврачом в журнале регистрации, и выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получения потребителем государственной услуги.
16. Для получения ветеринарного паспорта на животное потребителем предоставляется документ, подтверждающий оплату стоимости бланка ветеринарного паспорта на животное. Кроме того, необходимо наличие на животном - присвоенного индивидуального номера.
Для получения дубликата ветеринарного паспорта (выписки из ветеринарного паспорта) на животное потребителем предоставляются:

10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) жануарға ветеринариялық паспортты (жануарға ветеринариялық паспорттан үзінді) беру, жануарға жеке нөмір берген сәттен бастап немесе оны беруден бас тарту - 3 жұмыс күні ішінде;
2) жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын беру, жануар иесі жануарға ветеринариялық паспорттың жоғалғаны туралы өтініш берген күнінен бастап - 10 жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметті алуға дейін күтуге рұқсат етілген ең көп уақыты - 30 минуттан артық емес;
мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең көп уақыты - 40 минуттан артық емес.
11. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Тұтынушы мемлекеттiк қызметке ақы төлеу кезiнде мынадай құжаттардың нысандарын толтырады:
1) қолма-қол ақы төлеу тәсiлi кезiнде - ақы төлеу туралы түбiртек;
2) «Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуiрдегi № 179 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiне сәйкес қолма-қол жасалмайтын ақы төлеу тәсiлi кезiнде - төлем тапсырмасы.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға жануарға берілген жеке нөмірінің болмауы негіз болып табылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) ветдәрігердің тұтынушының құжаттарын қабылдауы және тіркеуі;
2) ветдәрігердің жануарға ветеринариялық паспортты (жануарға ветеринариялық паспорттан үзіндіні), (жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын) ресімдеуі немесе оны беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауы;
3) ветдәрігердің тұтынушыға жануарға ветеринариялық паспортты (жануарға ветеринариялық паспорттан үзіндіні), (жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын) немесе оны беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты беруі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы іс-әрекеттер
(өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
15. Мемлекеттік қызметті тұтынушының өтінішін ветдәрігер есепке алу журналына тіркейді және тұтынушының мемлекеттік қызметті алу күні мен уақыты, мерзімі және орны көрсетілген талон береді.
16. Жануарға ветеринариялық паспортты алу үшін тұтынушы жануарға ветеринариялық паспорттың бланкісінің құнын төлегенін растайтын құжатты ұсынады. Бұдан басқа, жануарда берілген жеке нөмірінің болуы қажет.
Жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын (ветеринариялық паспорттан үзіндіні) алу үшін тұтынушы мыналарды ұсынады:

тел. 8 (72331) 2-30-60,
e-mail: glubokoe_ekonom@mail.ru
10
ГУ «Аппарат акима Жарминского района»
Восточно-Казахстанская область, Жарминский район, с. Калбатау, ул. Достык, 105
тел. 8 (72347) 6-53-93,
e-mail: zharma_ekonom@mail.ru
11
ГУ «Аппарат акима Зайсанского района»
Восточно-Казахстанская область, Зайсанский район, г. Зайсан, ул. Жангельдина, 54
тел. (72340) 2-16-06,
e-mail: ecoplan-zaisan@mail.ru
12
ГУ «Аппарат акима Зыряновского района»
Восточно-Казахстанская область, Зыряновский район, г. Зыряновск, ул. Советская, 20
тел. 8 (72335) 4-03-20,
e-mail: Zur_Economica@mail.ru
13
ГУ «Аппарат акима Катон-Карагайского района»
Восточно-Казахстанская область, Катон-Карагайский район, с. Улкен Нарын, ул. Абылайхана, 102
тел. 8 (72341) 2-95-31,
e-mail: economica_katon@mail.ru
14
ГУ «Аппарат акима Кокпектинского района»
Восточно-Казахстанская область, Кокпектинский район, с. Кокпекты, ул. Ш. Фахрутдинова, 44 а
тел. 8 (72348) 2-12-83,
e-mail: Kok_econom@mail.ru
15
ГУ «Аппарат акима Курчумского района»
Восточно-Казахстанская область, Курчумский район, с. Курчум, ул. Ибежанова, 23
тел. 8 (72339) 2-22-06,
e-mail: doszakup_kurchum@mail.ru
16
ГУ «Аппарат акима Тарбагатайского района»
Восточно-Казахстанская область, Тарбагатайский район, с. Аксуат, ул. Абылайхана, 13
тел. 8 (72346) 2-20-54,
e-mail: tarbag_econ@mail.ru
17
ГУ «Аппарат акима Уланского района»
Восточно-Казахстанская область, Уланский район, п. Молодежный, дом 1
тел. 8 (72338) 2-71-56,
e-mail: ulan_econom@mail.ru
18
ГУ «Аппарат акима Урджарского района»
Восточно-Казахстанская область, Урджарский район, с. Урджар, ул. Абылайхана, 122
тел. 8 (72230) 3-53-03,
e-mail: urdzharecon@list.ru
19
ГУ «Аппарат акима Шемонаихинского района»
Восточно-Казахстанская область, Шемонаихинский район, г. Шемонаиха, ул. Советская, 59
тел. 8 (72332) 3-32-93,
e-mail: economicshem@mail.kz
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Выдача ветеринарного паспорта на животное»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Ветврач
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов потребителя
Оформление: ветеринарного паспорта на животное (выписки из ветеринарного паспорта на животное); (дубликата ветеринарного паспорта на животное) либо подготовка мотивированного ответа об отказе в ее выдаче
Выдача потребителю ветеринарного паспорта на животное (выписки из ветеринарного паспорта на животное), (дубликата ветеринарного паспорта на животное) либо мотивированного ответа об отказе в ее выдаче
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отметка в журнале регистрации
Ветеринарный паспорт на животное (выписка из ветеринарного паспорта на животное), (дубликат ветеринарного паспорта на животное) либо мотивированный ответ об отказе в ее выдаче
Отметка в журнале исходящей корреспонденции
5
Сроки исполнения
Не более 10 (десяти) минут
В течение 3 (трех) рабочих дней; в течение 10 (десяти) рабочих дней
Не более 30 (тридцати) минут
6
Номер следующего действия
2
3
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Ветврач
Действие № 1
Прием и регистрация документов потребителя (не более 10 (десяти) минут)
Действие № 2
Оформление:
ветеринарного паспорта на животное (выписки из ветеринарного паспорта на животное);
(дубликата ветеринарного паспорта на животное) (в течение 3 (трех) рабочих дней; в течение 10 (десяти) рабочих дней)
Действие № 3
Выдача потребителю ветеринарного паспорта на животное (выписки из ветеринарного паспорта на животное), (дубликата ветеринарного паспорта на животное) (не более 30 (тридцати) минут)
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс при наличии оснований для отказа
в оказании государственной услуги
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Ветврач
Действие № 1
Прием и регистрация документов потребителя (не более 10 (десяти) минут)
Действие № 2
Подготовка мотивированного ответа об отказе в выдаче потребителю ветеринарного паспорта на животное (выписки из ветеринарного паспорта на животное), (дубликата ветеринарного паспорта на животное) (в течение 3 (трех) рабочих дней; в течение 10 (десяти) рабочих дней)
Действие № 3
Выдача потребителю мотивированного ответа об отказе в выдаче потребителю ветеринарного паспорта на животное (выписки из ветеринарного паспорта на животное), (дубликата ветеринарного паспорта на животное) (не более 30 (тридцати) минут)
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Выдача ветеринарного паспорта на животное»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий (процедур)
в процессе оказания государственных услуг и СФЕ

тел. 8 (72331) 2-30-60, е-mail: glubokoe_ekonom@mail.ru
10
«Жарма ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 105
тел. 8 (72347) 6-53-93, е-mail: zharma_ekonom@mail.ru
11
«Зайсан ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелдин көшесі, 54
тел. (72340) 2-16-06, е-mail: ecoplan-zaisan@mail.ru
12
«Зырян ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Зырян ауданы, Зырян қаласы, Совет көшесі, 20
тел. 8 (72335) 4-03-20, е-mail: Zur_Economica@mail.ru
13
«Катонқарағай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Катонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 102
тел. 8 (72341) 2-95-31, е-mail: economica_katon@mail.ru
14
«Көкпекті ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Көкпекті ауданы Көкпекті ауылы, Ш. Фахрутдинов көшесі, 44а
тел. 8 (72348) 2-12-83, е-mail: Kok_econom@mail.ru
15
«Күршім ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Күршім ауданы, Күршім ауылы, Ибежанов көшесі, 23
тел. 8 (72339) 2-22-06, е-mail: doszakup_kurchum@mail.ru
16
«Тарбағатай ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылайхан көшесі, 13
тел. 8 (72346) 2-20-54, е-mail: tarbag_econ@mail.ru
17
«Ұлан ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Ұлан ауданы, Молодежный кенті, 1 үй
тел. 8 (72338) 2-71-56, е-mail: ulan_econom@mail.ru
18
«Үржар ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылайхан көшесі, 122
тел. 8 (72230) 3-53-03, е-mail: urdzharecon@list.ru
19
«Шемонаиха ауданы әкімінің аппараты» ММ
Шығыс Қазақстан облысы, Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, Совет көшесі, 59
тел. 8 (72232) 3-32-93, е-mail: economicshem@mail.kz
«Жануарға ветеринариялық паспорт беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Ветдәрігер
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының құжаттарын қабылдау және тіркеу
Ресімдеу: жануарға ветеринариялық паспортты (жануарға ветеринариялық паспорттан үзіндіні); (жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын) немесе оны беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты
Тұтынушыға жануарға ветеринариялық паспортты (жануарға ветеринариялық паспорттан үзіндіні), (жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын) немесе оны беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Есепке алу журналында белгілеу
Жануарға ветеринариялық паспорт (жануарға ветеринариялық паспорттан үзінді), (жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасы) немесе оны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап
Шығыс хат-хабарлар журналында белгілеу
5
Орындау мерзімдері
10 (он) минуттан артық емес
3 (үш) жұмыс күні ішінде; 10 (он) жұмыс күні ішінде
30 (отыз) минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
-
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
Ветдәрігер
№ 1 іс-әрекет
Тұтынушының құжаттарын қабылдау және тіркеу (10 (он) минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Ресімдеу: Жануарға ветеринариялық паспортты (жануарға ветеринариялық паспорттан үзіндіні); (жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын) (3 (үш) жұмыс күні ішінде; 10 (он) жұмыс күні ішінде)
№ 3 іс-әрекет
Тұтынушыға жануарға ветеринариялық паспортты (жануарға ветеринариялық паспорттан үзіндіні) (жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын) беру (30 (отыз) минуттан артық емес)
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас
тарту үшін негіз бар болған жағдайдағы балама үдеріс
Балама үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
Ветдәрігер
№ 1 іс-әрекет
Тұтынушының құжаттарын қабылдау және тіркеу (10 (он) минуттан артық емес)
№ 2 әрекет
Тұтынушыға жануарға ветеринариялық паспортты (жануарға ветеринариялық паспорттан үзіндіні) (жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын) беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау (3 (үш) жұмыс күні ішінде; 10 (он) жұмыс күні ішінде)
№ 3 іс-әрекет
Тұтынушыға жануарға ветеринариялық паспортты (жануарға ветеринариялық паспорттан үзіндіні) (жануарға ветеринариялық паспорттың телнұсқасын) беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру (30 (отыз) минуттан артық емес)
«Жануарға ветеринариялық паспорт беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік
іс-әрекеттердің (рәсімдердің) қисынды дәйектілігі мен
ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба