О внесении изменений в некоторые приказы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 января 2019 года № 47. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2019 года № 18229
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министерства внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящегоприказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Приложение к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 22 января 2019 года № 47
Перечень некоторых приказов Министерства внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 ноября 2014 года № 782 "Об утверждении Правил осуществления деятельности негосударственных противопожарных служб" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9931, опубликован 25 декабря 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах осуществления деятельности негосударственных противопожарных служб, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 47 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 23 қаңтарда № 18229 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы "______"
№ 47 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтердің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 7 қарашадағы № 782 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9931 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 25 желтоқсанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтердің қызметін жүзеге асыру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. В соответствии с основными задачами негосударственная противопожарная служба создается с выездной и без выездной техники:
1) с выездной техникой – пожарные части, на вооружении которых находятся основные и специальные пожарные автомобили;
2) без выездной техники – пожарные посты, работники которых осуществляют работу по предупреждению (профилактике) пожаров и принимают участие в тушении пожаров на начальной стадии их развития, используя для этих целей стационарные, мобильные или ручные средства пожаротушения.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок организации деятельности негосударственной противопожарной службы";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Документы, регламентирующие организацию деятельности негосударственной противопожарной службы, формируются руководителями объектов согласно перечню документов негосударственной противопожарной службы, приведенному в приложении 1 к настоящим Правилам.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Пожарные автомобили размещаются и эксплуатируются в соответствии с требованиями СТ РК 1174-2003 "Пожарная техника для защиты объектов. Основные виды. Размещение и обслуживание".".
2. В приказе исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 мая 2015 года № 475 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Комитетом по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11430, опубликован 30 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
подпункты 2) и 3) пункта 1 исключить;
регламент государственной услуги "Аттестация негосударственных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ в организациях, населенных пунктах и на объектах", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню;
регламент государственной услуги "Аккредитация экспертных организаций по аудиту в области пожарной безопасности", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню.
3. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 3 апреля 2017 года № 240 "Об утверждении Правил проведения аудита в области пожарной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15099, опубликован 16 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
В Правилах проведения аудита в области пожарной безопасности, утвержденных указанным приказом:
приложение изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню.

"4. Негізгі міндеттерге сәйкес мемлекеттік емес өртке қарсы қызмет жолға шығатын техникасы бар және жолға шығатын техникасы жоқ болып құрылады:
1) жолға шығатын техникасы бар - қарамағында негізгі және арнайы өрт сөндіру автомобильдері бар өрт сөндіру бөлімдері;
2) жолға шығатын техникасы жоқ - қызметкерлері өрттердің алдын алу (профилактика) бойынша жұмысты жүзеге асыратын және өрттерді алғашқы өршу сатысында өрт сөндірудің стационарлық, ұтқыр немесе қолмен басқарылатын құралдарын пайдалана отырып, сөндіруге қатысатын өрт сөндіру бекеттері.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттiк емес өртке қарсы қызметтің қызметін ұйымдастыру тәртібі";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтің қызметін ұйымдастыруды регламенттейтін құжаттар осы Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген мемлекеттік емес өртке қарсы қызмет құжаттарының тізбесіне сәйкес объектілердің басшылары қалыптастырады.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Өрт сөндiру автомобильдерi "Объектілерді қорғауға арналған өрт сөндіру техникасы. Негізгі түрлері. Орналастыру және қызмет көрсету" ҚР СТ 1174-2003 талаптарына сәйкес орналастырылады және пайдаланылады.".
2. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 мамырдағы № 475 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11430 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 30 маусымда жарияланған):
1-тармақтың 2) және 3) қосымшалары алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерді ұйымдарда, елді мекендер мен объектілерде өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит бойынша сараптама ұйымдарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Өрт қауіпсіздігі саласында аудит жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 3 сәуірдегі № 240 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15099 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 16 мамырда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өрт қауіпсіздігі саласында аудит жүргізу қағидаларында:
қосымша осы тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

4. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 июля 2018 года № 507 "Об утверждении Правил аттестации и переаттестации спасателей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17233, опубликован 6 августа 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Правилах аттестации и переаттестации спасателей, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"2) подготовки по программам подготовки спасателей аварийно-спасательных служб и формирований, утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 235 "Об утверждении программ подготовки спасателей аварийно-спасательных служб и формирований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10772).".
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 мая 2015 года № 475
Регламент государственной услуги "Аттестация негосударственных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ в организациях, населенных пунктах и на объектах"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация негосударственных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ в организациях, населенных пунктах и на объектах" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель), расположенным по адресу: 010000, город Астана, проспект Мәңгілік ел, дом 8, административное здание "Дом Министерств", 2-ой подъезд на основании стандарта государственной услуги "Аттестация негосударственных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ в организациях, населенных пунктах и на объектах", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Комитетом по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11308) (далее – Стандарт государственной услуги).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).

4. "Құтқарушыларды аттестаттау және қайта аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 11 шілдедегі № 507 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17233 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 6 тамызда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құтқарушыларды аттестаттау және қайта аттестаттау қағидаларында:
5-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарының құтқарушыларын дайындау бойынша бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 235 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10772 болып тіркелген) авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарының құтқарушыларын дайындау бағдарламасы бойынша дайындау.".
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің міндетін
атқарушының 2015 жылғы
23 мамырдағы № 475
бұйрығына 1-қосымша
"Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерді ұйымдарда, елді мекендер мен объектілерде өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерді ұйымдарда, елді мекендер мен объектілерде өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) 010000, Астана қаласы Мәңгілік ел даңғылы, 8-үй, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 2-кіреберіс мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 394 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11308 болып тіркелген) бекітілген "Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерді ұйымдарда, елді мекендер мен объектілерде өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) негізінде көрсетеді.
Өтініш қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги - аттестат на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ в организациях, населенных пунктах и на объектах по форме, согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги (далее – аттестат) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным в пункте 10 Стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является электронный запрос услугополучателя на получение результата оказания государственной услуги с приложением перечня документов, согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) работник канцелярии осуществляет прием документов, их регистрацию на портале, услугополучатель получает расписку (уведомление) о приеме документов – время исполнения 30 минут;
2) руководитель услугодателя определяет исполнителя заявления – время исполнения 30 минут;
3) ответственный работник проверяет полноту представленных документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, направляется мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – срок исполнения два рабочих дня;
4) при предоставлении полного пакета документов исполнитель изучает представленные документы и проверяет услугополучателя на предмет соответствия разрешительным требованиям, предъявляемым к негосударственным противопожарным службам, утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 ноября 2014 года № 783 "Об утверждении разрешительных требований, предъявляемых к негосударственным противопожарным службам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9942) из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства" – срок исполнения четыре рабочих дня;
5) исполнитель после проведения соответствующей проверки услугополучателя, в бумажном формате составляет рапорт (справку) на имя руководителя услугодателя с приложением документов на право выдачи аттестата либо мотивированного отказа в выдаче аттестата и формирует в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС "ГБД "Е-лицензирование") результат оказания государственной услуги. Руководитель услугодателя подписывает электронный результат и осуществляет его выдачу посредством портала – срок исполнения один рабочий день.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - электронды (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұйымдарда, елді мекендер мен объектілерде өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына аттестат (бұдан әрі - аттестат) немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттардың тізбесі қоса бере отырып мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуға электронды сұрау салуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, оларды порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) алады - орындау уақыты 30 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтініштің орындаушысын анықтайды - орындау уақыты 30 минут;
3) жауапты қызметкер ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жіберіледі - орындау мерзімі екі жұмыс күні;
4) құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде орындаушы ұсынылған құжаттарды зерделейді және көрсетілетін қызметті алушыны "Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерге қойылатын рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 7 қарашадағы № 783 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9942 болып тіркелген) "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерден мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерге қойылатын рұқсат беру талаптарына сәйкестігін тексереді - орындау мерзімі төрт жұмыс күні;
5) орындаушы көрсетілетін қызметті алушыға тиісті тексеру жүргізгеннен кейін қағаз форматта көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына аттестат беру құқығына арналған құжаттарды не аттестат беруден дәлелді бас тартуды қоса бере отырып баянат (анықтама) жасайды және "Е-лицензиялау "Мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "Е-лицензиялау "МДБ АЖ") мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы электрондық нәтижеге қол қояды және оны портал арқылы беруді жүзеге асырады - орындау мерзімі бір жұмыс күні.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
действие 1 – регистрация на портале и присвоение входящего номера;
действие 2 – определение исполнителя;
действие 3 – проверка полноты представленных документов;
действие 4 – в случае предоставления неполного пакета и (или) документов с истекшим сроком действия ответ о мотивированном отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;
действие 5 – в случае предоставления полного пакета документов выдача результата оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессеоказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный сотрудник (исполнитель).
8. Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры) приведена в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание, отражающее взаимосвязь между логической последовательностью действий в процессе оказания государственной услуги через портал, приведено в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на портале и на интернет-ресурсе услугодателя.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить по телефонам услугодателя: 8 (7172) 60-21-33, Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Аттестация
негосударственных
противопожарных служб на
право проведения работ по
предупреждению и тушению
пожаров, обеспечению
пожарной безопасности и
проведению аварийно-
спасательных работ в
организациях, населенных
пунктах и на объектах"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры)
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Аттестация
негосударственных
противопожарных служб на
право проведения работ по
предупреждению и тушению
пожаров, обеспечению
пожарной безопасности и
проведению аварийно-
спасательных работ в
организациях, населенных
пунктах и на объектах"
Описание, отражающее взаимосвязь между логической последовательностью действий в процессе оказания государственной услуги через портал
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Аттестация
негосударственных
противопожарных служб на
право проведения работ по
предупреждению и тушению
пожаров, обеспечению
пожарной безопасности и
проведению аварийно-
спасательных работ в
организациях, населенных
пунктах
и на объектах"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
Аттестация негосударственных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ в организациях, населенных пунктах и на объектах (наименование государственной услуги)
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 4
к приказу
исполняющего обязанности
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 мая 2015 года № 475
Регламент государственной услуги "Аккредитация экспертных организаций по аудиту в области пожарной безопасности"

6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1-іс-қимыл - порталда тіркеу және кіріс нөмірін беру;
2-іс-қимыл - орындаушыны анықтау;
3-іс-қимыл - ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру;
4-іс-қимыл - толық емес топтама және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар ұсынылған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту туралы жауап;
5-іс-қимыл - құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) жауапты қызметкер (орындаушы).
8. Әр іс-қимылды (рәсімді) өтудің блок-схемасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сипаттама осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталда және көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны көрсетілетін қызметті берушінің 8 (7172) 60-21-33, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға болады.
"Мемлекеттік емес өртке қарсы
қызметтерді ұйымдарда, елді
мекендер мен объектілерде
өрттердің алдын алу және
сөндіру, өрт қауіпсіздігін
қамтамасыз ету және
авариялық-құтқару жұмыстарын
жүргізу жөніндегі жұмыстарды
жүргізу құқығына аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір іс-қимылды (рәсімді) өтудің блок-схемасы
"Мемлекеттік емес өртке қарсы
қызметтерді ұйымдарда, елді
мекендер мен объектілерде
өрттердің алдын алу және
сөндіру, өрт қауіпсіздігін
қамтамасыз ету және
авариялық-құтқару жұмыстарын
жүргізу жөніндегі жұмыстарды
жүргізу құқығына аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сипаттама порталы арқылы
"Мемлекеттік емес өртке қарсы
қызметтерді ұйымдарда, елді
мекендер мен объектілерде
өрттердің алдын алу және
сөндіру, өрт қауіпсіздігін
қамтамасыз ету және
авариялық-құтқару жұмыстарын
жүргізу жөніндегі жұмыстарды
жүргізу құқығына аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерді ұйымдарда, елді мекендер мен объектілерде өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау (мемлекеттік қызметтің атауы)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің міндетін
атқарушының 2015 жылғы
23 мамырдағы № 475
бұйрығына 4-қосымша
"Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит бойынша сараптама ұйымдарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация экспертных организаций по аудиту в области пожарной безопасности" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель), расположенным по адресу: 010000, город Астана, проспект Мәңгілік ел, дом 8, административное здание "Дом Министерств" 2-ой подъезд на основании стандарта государственной услуги "Аккредитация экспертных организаций по аудиту в области пожарной безопасности", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Комитетом по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11308) (далее – Стандарт государственной услуги).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги - аттестат аккредитации по аудиту в области пожарной безопасности по форме, согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги (далее – аттестат аккредитации) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным в пункте 10 Стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является электронный запрос услугополучателя на получение результата оказания государственной услуги с приложением перечня документов, согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) работник канцелярии осуществляет прием документов, их регистрацию на портале, услугополучатель получает расписку (уведомление) о приеме документов – время исполнения 30 минут;
2) руководитель услугодателя определяет исполнителя заявления – время исполнения 30 минут;
3) ответственный работник проверяет полноту представленных документов. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, направляется мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – срок исполнения два рабочих дня;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит бойынша сараптама ұйымдарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) 010000, Астана қаласы Мәңгілік ел даңғылы 8-үй, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 2-кіреберіс мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 394 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11308 болып тіркелген) бекітілген "Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит бойынша сараптама ұйымдарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) негізінде көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит бойынша аккредиттеу аттестаты (бұдан әрі - аккредиттеу аттестаты) не мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттардың тізбесі қоса бере отырып мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуға электронды сұрау салуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, оларды порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) алады - орындау уақыты 30 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті орындаушыны анықтайды - орындау уақыты 30 минут;
3) жауапты қызметкер ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жолданады - орындау мерзімі екі жұмыс күні;

4) при предоставлении полного пакета документов исполнитель изучает представленные документы и проверяет услугополучателя на предмет соответствия разрешительным требованиям, утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан 13 февраля 2015 года № 110 "Об утверждении разрешительных требований, предъявляемых к экспертным организациям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10496) из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства" – срок исполнения четыре рабочих дня;
5) исполнитель после проведения соответствующей проверки услугополучателя, в бумажном формате составляет рапорт (справку) на имя руководителя услугодателя с приложением документов на право выдачи аттестата либо мотивированном отказе в выдаче аттестата и формирует в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС "ГБД "Е-лицензирование") результат оказания государственной услуги. Руководитель услугодателя подписывает электронный результат и осуществляет его выдачу посредством портала – срок исполнения один рабочий день.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
действие 1 – регистрация на портале и присвоение входящего номера;
действие 2 – определение исполнителя;
действие 3 – проверка полноты представленных документов;
действие 4 – в случае предоставления неполного пакета и (или) документов с истекшим сроком действия ответ о мотивированном отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;
действие 5 – в случае предоставления полного пакета документов выдача результата оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный сотрудник (исполнитель).
8. Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры) приведена в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

4) құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде орындаушы ұсынылған құжаттарды зерделейді және көрсетілетін қызметті алушыны "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерден "Сараптама ұйымдарына қойылатын рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 110 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10496 болып тіркелген) рұқсат беру талаптарына сәйкестігі мәніне тексереді - орындау мерзімі төрт жұмыс күні;
5) орындаушы көрсетілетін қызметті алушыға тиісті тексеру жүргізгеннен кейін қағаз форматта көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына аттестат беру құқығына арналған құжаттарды қоса бере отырып немесе аттестат беруден дәлелді бас тарту туралы баянат (анықтама) жасайды және "Е-лицензиялау "Мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДБ" АЖ") мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы электрондық нәтижеге қол қояды және оны портал арқылы беруді жүзеге асырады - орындау мерзімі бір жұмыс күні.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі):
1-іс-қимыл - порталда тіркеу және кіріс нөмірін беру;
2-іс-қимыл - орындаушыны анықтау;
3-іс-қимыл - ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру;
4-іс-қимыл - толық емес топтама және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар ұсынылған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту туралы жауап;
5-іс-қимыл - құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) жұмылдырылады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) жауапты қызметкер (орындаушы).
8. Әрбір іс-қимылды (рәсімді) өтудің блок-схемасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы

9. Описание, отражающее взаимосвязь между логической последовательностью действий в процессе оказания государственной услуги через портал приведено в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на портале и на интернет–ресурсе услугодателя.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить по телефонам услугодателя: 8 (7172) 60-21-33, Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
"Аккредитация экспертных
организаций по аудиту в области
пожарной безопасности"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры)
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
"Аккредитация экспертных
организаций по аудиту в области
пожарной безопасности"
Описание, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий в процессе оказания государственной услуги через портал
Приложение 3
к Регламенту
государственной услуги
"Аккредитация экспертных
организаций по аудиту в области
пожарной безопасности"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
Аккредитация экспертных организаций по аудиту в области пожарной безопасности (наименование государственной услуги)
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение
к Правилам проведения
аудита в области
пожарной безопасности
Форма
Утверждаю
Руководитель экспертной организации
______________________________
наименование экспертной организации,
______________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии),
подпись, дата, печать
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
АУДИТА В ОБЛАСТИ ПОЖАРНОЙ БЕЗОПАСНОСТИ
№ _______ от "__" _________ 20___ г.
________________________________________________
наименование объекта оценки, адрес
Заключение в течение 5 рабочих дней поступило в ______________________________
______________________________________________________________________________
территориальное подразделение Комитета по чрезвычайным ситуациям
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Входящий №_____ дата ____________

9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сипаттама осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында және көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны көрсетілетін қызметті берушінің 8 (7172) 60-21-33, бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға болады.
"Өрт қауіпсіздігі саласындағы
аудит бойынша сараптама
ұйымдарын аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасы)
"Өрт қауіпсіздігі саласындағы
аудит бойынша сараптама
ұйымдарын аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сипаттама
"Өрт қауіпсіздігі саласындағы
аудит бойынша сараптама
ұйымдарын аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы "Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит бойынша сараптама ұйымдарын аккредиттеу" (мемлекеттік қызметтің атауы)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Өрт қауіпсіздігі саласындағы
аудит жүргізу қағидаларына
қосымша
нысан
Бекітемін
Сараптама ұйымының басшысы _________________
сараптама ұйымының атауы,
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы, күні, мөр
ӨРТ ҚАУІПСІЗДІГІ САЛАСЫНДАҒЫ АУДИТ ҚОРЫТЫНДЫСЫ
20___ ж. "__"_________ № _______
________________________________________________
(бағалау объектісінің атауы, мекенжайы)
Қорытынды 5 жұмыс күні ішінде келіп түсті ____________________________________
________________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрілігі Төтенше жағдайлар комитетінің аумақтық бөлімшесі
Кіріс №_____ күні ____________

1. Сведения о заказчике и исполнителе:
1.1 Сведения о заказчике
Полное и сокращенное наименование заказчика ________________________________
_________________________________________________________________________
наименование организации заказчика
Местонахождение
__________________________________________________________
Руководитель организации
__________________________________________________
1.2. Сведения об исполнителе - экспертной организации (полное и
окращенное наименование исполнителя)
______________________________________________________
наименование организации исполнителя
Местонахождение
_________________________________________________________
Руководитель организации
__________________________________________________
Экспертная организация аккредитована на осуществление деятельности по
аудиту
в области пожарной безопасности. Аттестат аккредитации № ____ от ___года,
действительно до ______ года.
2. Основание проведения аудита в области пожарной безопасности.
Основанием для проведения аудита в области пожарной безопасности
является договор (копия прилагается).
3. Аудит в области пожарной безопасности проводится в целях определения
соответствия объекта требованиям пожарной безопасности.
4. Лица, участвовавшие в проведении аудита в области пожарной безопасности:
4.1. Фамилии, имена и отчества (при наличии) должностных лиц
представителей заказчика и исполнителя, организации, эксплуатирующей объект,
в присутствии которых проводилось обследование
________________________________________________________
5. Объект, в отношении которого проводится аудит в области пожарной
безопасности.
Наименование в соответствии с фактическим использованием:
________________________________________________________________________________
указать наименование зданий, сооружений, территорий
Класс функциональной пожарной опасности:
___________________________________
Адрес:
____________________________________________________________________
Вид права: собственность, аренда, оперативное управление:
______________________
6. Определение требований пожарной безопасности, на основе которых
проведен аудит в области пожарной безопасности.
Перечень законодательных и нормативных правовых актов,
регламентирующих требования пожарной безопасности для
объекта_____________________________________________________
__________________________________________________________________________
указывается перечень
7. Общетехническая характеристика объекта.
Предприятие, организация осуществляет вид деятельности:
______________________
Здания, помещения предназначены для:
_______________________________________
Здания, помещения представляют собой:
______________________________________
Этажность:
________________________________________________________________
Фундамент здания:
_________________________________________________________
Стены наружные (материал):
_______________________________________________
Внутренние стены и перегородки (материал):
___________________________________
Кровля (тип, материал):
____________________________________________________
Лестницы (материал):
______________________________________________________
Высота здания:
__________________________________________________________
Площадь здания, помещений:
_______________________________________________
Объем здания:
____________________________________________________________
Освещение:
_______________________________________________________________
Вентиляция:
_______________________________________________________________
Отопление:
________________________________________________________________
Объект охраняется:
________________________________________________________

1. Тапсырыс беруші және орындаушы туралы мәліметтер:
1.1 Тапсырыс беруші туралы мәліметтер
Тапсырыс берушінің толық және қысқартылған атауы ___________________________
________________________________________________________________________________
тапысырыс беруші ұйымның атауы
Тұратын жері ______________________________________________________________
Ұйым басшысы ____________________________________________________________
1.2. Орындаушы сараптама ұйымы туралы мәліметтер (орындаушының толық және қысқартылған атауы)
________________________________________________________________________________
орындаушы ұйымның атауы
Тұратын жері______________________________________________________________
Ұйымның басшысы ________________________________________________________
Сараптама ұйымы өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға аккредиттелген. Аккредиттеу аттестаты № ____ ___ жылғы, _________ жылға дейін жарамды.
2. Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жүргізудің негізі.
Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жүргізудің негізі шарт болып табылады (көшірмесі қоса беріледі).
3. Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит объектінің өрт қауіпсіздігі саласындағы
талаптарға сәйкестігін анықтау мақсатында жүргізіледі.
4. Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудитті жүргізуге қатысушы адамдар:
4.1. Тапсырыс беруші және орындаушы, ұйым, пайдаланылған объекті өкілдерінің
лауазымды адамдарының тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде), олардың қатысуымен
тексеру жүргізілді_______________________________________________________________.
5. Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жүргізілетін объекті.
Нақты пайдаланылуына сәйкес атауы:
________________________________________________________________________________
ғимарат, құрылыстар, аумақтардың атауы көрсетілсін
Функционалды өрт қауіптілігінің сыныбы: _____________________________________
Мекенжайы: _______________________________________________________________
Құқық түрі: жеке меншік, жалға алу, жедел басқаруда:____________________________
6. Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит негізінде жүргізілген өрт қауіпсіздігі талаптарының айқындалуы.
Объектіге арналған өрт қауіпсіздігі талаптарын регламенттейтін заңнамалық және
нормативтік құқықтық актілер тізбесі ________________________________________________
тізбесі көрсетіледі
7. Объектінің жалпы техникалық сипаттамасы.
Кәсіпорын, ұйым мынадай қызмет түрін жүзеге асырады: _________________________
Ғимарат, үй-жай мыналарға арналған: _________________________________________
Ғимарат, үй-жай мыналар болып табылады: ____________________________________
Қабаттылығы: _____________________________________________________________
Ғимарат іргетасы: __________________________________________________________
Сыртқы қабырғалары (материалы): ___________________________________________
Ішкі қабырғалары және бөлу қабырғалары (материалы): __________________________
Жабыны (түрі, материалы): __________________________________________________
Сатысы (материалы): _______________________________________________________
Ғимарат биіктігі: ___________________________________________________________
Ғимарат, үй-жай ауданы: ____________________________________________________
Ғимарат көлемі: ____________________________________________________________
Жарық беру: _______________________________________________________________
Желдету: __________________________________________________________________
Жылу беру: ________________________________________________________________
Объекті қорғалады: _________________________________________________________

8. Документарная проверка
№п/п
наименование документации
имеется
отсутствует
примечание
1
Приказ о назначении лиц, ответственных за обеспечение пожарной безопасности
2
Удостоверения о прохождении сотрудников пожарно-технического минимума
3
Приказы об установлении противопожарного режима
4
Инструкция о мерах пожарной безопасности на объекте
5
Журнал регистрации вводных, первичных, повторных и целевых противопожарных инструктажей
6
Акт ввода в эксплуатацию автоматических система обнаружения и тушения пожаров, систем дымоудаления и оповещения людей (при наличии)
4
План-график работ по техническому обслуживанию и планово-предупредительному ремонту систем обнаружения и тушения пожаров, систем дымоудаления и оповещения людей
8
Акты проверки работоспособности систем внутреннего и наружного противопожарного водоснабжения
9
Протокол эксплуатационных испытаний металлических пожарных лестниц и ограждений кровли
10
Журнал учета наличия и технического состояния первичных средств пожаротушения
11
Протокол проверки состояния огнезащитной обработки
12
Акты замеров сопротивления изоляции силового и осветительного электрооборудования, электросети
13
Протокол проверки сопротивлений заземлителей и заземляющих устройств
Информация о дополнительно подверженной анализу документации,
характеризующую пожарную опасность объекта, а также уровень
подготовки персонала:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

8. Құжаттамалық тексеру
р/с
Құжаттаманың атауы
бар
жоқ
ескертпе
1
Өрт қауіпсіздігін қамтамасыз етуге жауапты адамдарды тағайындау туралы бұйрық
2
Қызметкерлердің өрт-техникалық минимум өткендігі туралы куәліктері
3
Өртке қарсы режимді белгілеу туралы бұйрық
4
Объектідегі өрт қауіпсіздігі шаралары туралы нұсқаулық
5
Өртке қарсы негізгі, бастапқы, қайталау және нысаналы нұсқамалар тіркеу журналы
6
Өртті анықтаудың және сөндірудің, түтіннен тазарту және адамдарды құлақтандыру (болған кезде) автоматты жүйелерді пайдалануға енгізу актілері
7
Өртті анықтау және сөндіру жүйелерін, түтіннен тазарту және жүйелерін техникалық қызмет көрсету және жоспарлы-алдын алу жөндеу жөніндегі жұмыстардың жоспар-кестесі
8
Сыртқы және ішкі өртке қарсы сумен жабдықтау жүйелерінің жұмысқа қабілеттілігін тексеру актілері
9
Жабынның металл өрт сөндіру сатылары мен қоршауларын пайдаланылудың сынау хаттамасы
10
Бастапқы өрт сөндіру құралдарының бар-жоғын және техникалық жай-күйін есепке алу журналы
11
Отқа қарсы өңдеудің жай-күйін тексеру хаттамасы
12
Күштік және жарық беру электр жабдықтарын, электр желілерін оқшаулау қарсылығын өлшеу актілері
13
Жерге тұйықтайтын және жерге тұйықтағыш кедергілерді тексеру хаттамасы
Объектінің өрт қауіптілігін сипаттайтын, қосымша талдау жүргізілген құжаттама,
сондай-ақ персоналдың даярлық деңгейі туралы қосымша ақпарат:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

9. Результаты обследования объекта.
Изложение выявленных нарушений с указанием статей, пунктов
требований, установленных законодательством Республики Казахстан, место
обнаружения нарушений:
1.
_______________________________________________________________________
2.
________________________________________________________________________
3.
________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Примечание: В случае отсутствия нарушений требований пожарной
безопасности, установленных законодательством Республики Казахстан
производится соответствующая
запись об отсутствии нарушений.
10. Выводы об обеспечении или не обеспечении пожарной безопасности
объекта.
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
11. Дополнительные условия настоящего заключения.
Заключение теряет силу в случаях:
ликвидации или смены заказчика (юридического лица, индивидуального
предпринимателя, физического лица);
не указанных в настоящем заключении (то есть вновь допущенных)
нарушений требований пожарной безопасности: архитектурно-строительных,
объемно-планировочных решений зданий (сооружений); технологических
процессов, территорий. А также в случаях изменения классов функциональной
пожарной опасности (функционального назначения) объекта или его частей,
капитального ремонта, реконструкции, технического перевооружения.
12. Перечень использованных нормативных актов и документов,
справочных источников и исходных данных, и другой информации:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
14. Приложения:
документы по аккредитации;
копии документов об образовании лиц, участвующих в проведении аудита;
договор на проведение работ по аудиту в области пожарной безопасности;
копии подтверждающих документов по пункту 8 заключения.
Представители объекта аудита (заказчика):
___________________ _____________________ _________________________________
должность             подпись             фамилия, имя, отчество (при наличии)
___________________ _____________________ _________________________________
должность             подпись             фамилия, имя, отчество (при наличии)
Представители экспертной организации, проводившей аудит:
___________________ _____________________ _________________________________
должность             подпись             фамилия, имя, отчество (при наличии)
___________________ _____________________ _________________________________
должность             подпись             фамилия, имя, отчество (при наличии)
Прошито, скреплено печатью.
Листов _________________________
на обороте последнего листа

9. Объектіні тексерудің нәтижелері.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптардың баптарын,
тармақтарын көрсете отырып, анықталған бұзушылықтарды жазу:
1. ________________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ескертпе: Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген өрт қауіпсіздігі
талаптарының бұзушылық болмаған жағдайда бұзушылықтың болмауы туралы тиісті жазба жүргізіледі.
10. Обьектінің өрт қауіпсіздігінің қамтамасыз етілуі немесе қамтамасыз етілмегендігі
туралы қорытындылар.
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
11. Осы қорытындының қосымша шарттары.
Қорытынды мынадай:
тапсырыс беруші кеткен және ауысқан (заңды тұлға, жеке кәсіпкер, жеке тұлға);
осы қорытындыда көрсетілмеген (яғни қайтадан жол берілген) өрт қауіпсіздігі
талаптарын бұзушылықтар: ғимараттың (құрылыстың) сәулет-құрылыс, көлемдік-жоспарлау
шешімдері; технологиялық процестер, аумақтар. Сондай-ақ, объектінің немесе оның бөлігінің
өрт қауіптілігінің (функционалдық мақсатының) сыныбы өзгерген, күрделі жөндеу,
реконструкциялау, техникалық қайта жарақтау жағдайларында күшін жояды.
12. Пайдаланылған нормативтік актілер мен құжаттардың, анықтамалық көздер мен
бастапқы деректердің және басқа да ақпараттың тізбесі:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
13. Қосымша:
аккредиттеу құжаттары;
аудит жүргізуге қатысатын адамдардың білімі туралы құжаттардың көшірмелері;
өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жөніндегі жұмысты жүргізу шарты;
қорытындының 8-тармағы бойынша растайтын құжаттардың көшірмелері.
Аудит объектісінің (тапсырыс берушінің) өкілдері:
___________________ ____________ __________________________________________
лауазымы            қолы                  тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
___________________ ____________ _____________________________________
лауазымы            қолы                  тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Аудитті жүргізген сараптама ұйымының өкілдері:
___________________ ____________ _____________________________________
лауазымы            қолы                  тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
___________________ ____________ _____________________________________
лауазымы            қолы                  тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Тігілген, мөрмен куәландырылған.
Парақтар ________________________
соңғы парақтың артқы бетінде