2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi  Бюджет кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
441-қосымшаға  сәйкес Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесiнiң 2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
441-ҚОСЫМША
637 - Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесiнiң қызметiн
қамтамасыз ету" деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  172551 мың теңге (бiр жүз жетпiс екi миллион бес жүз елу бiр мың теңге)
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi:  "Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi туралы" 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 2737 Қазақстан Республикасының  Конституциялық заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесiнің Төрағасы мен мүшелерiнің қызметiн қамтамасыз ету туралы" 1996 жылғы 28 наурыздағы N 2920  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:  республикалық бюджеттің қаражаты
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:  Республиканың бүкiл аумағында Конституцияның жоғары тұруын және тiкелей қолданылуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:  адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қорғау; кәсiби мемлекеттiк қызмет талаптарына сай, қазiргi экономикалық жағдайға сәйкес мемлекеттiк қызметшiлердің кәсiби деңгейiн арттыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің қызметін қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Конституциялық іс жүргізу нысаны болып отырған немесе болуы мүмкін нормативтік құқықтық актілерге, халықаралық шарттарға құқықтық сараптау жүргізу; Конституцияның нормаларына ресми түсіндірме беру; дау туған жағдайда Республика Президентінің, Парламент депутаттарының сайлауын өткізудің және республикалық референдум өткізудің дұрыстығы туралы мәселені шешу; Парламент қабылдаған заңдардың Республика Конституциясына сәйкестігін Президент қол қойғанға дейін қарау; Республиканың халықаралық шарттарын бекіткенге дейін олардың Конституцияға сәйкестігін қарау; соттардың заңды немесе өзге бір нормативтік құқықтық актіні Конституцияға сәйкес емес деп тану туралы өтініштерін қарау; Парламентке елдегі конституциялық заңдылықтың жай-күйі туралы жыл сайынғы жолдауды жіберу; конституциялық құрылыс процесінде тәжірибе алмасу мақсатында халықаралық ұйымдармен және шет елдердің конституциялық бақылау органдарымен одан әрі ынтымақтасу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі
3

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Конституционный Совет Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Конституционного Совета Республики Казахстан согласно приложению  441 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 441
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
637 - Конституционный Совет Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности Конституционного
Совета Республики Казахстан"
на 2007 год
1. Стоимость:  172551 тысяча тенге (сто семьдесят два миллиона пятьсот пятьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Конституционный закон  Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 2737 "О Конституционном Совете Республики Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Указ  Президента Республики Казахстан от 28 марта 1996 года N 2920 "Об обеспечении деятельности Председателя и членов Конституционного Совета Республики Казахстан";  Указ
Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение верховенства и прямого действия Конституции на всей территории Республики.
5. Задачи бюджетной программы:  защита конституционных прав и свобод человека и гражданина; повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
Конституцион-
ного Совета
Республики
Казахстан
2
001
Аппарат
центрального
органа
Правовой ана-
лиз норматив-
ных правовых
актов, между-
народных
договоров,
являющихся
или могущих
стать предме-
том конститу-
ционного
производства;
дача
официального
толкования
норм
Конституции;
решение в
случае спора
вопроса о
правильности
проведения
выборов
Президента
Республики
Казахстан,
депутатов
Парламента и
проведения республи-
канского
референдума;
рассмотрение
до подписания
Президентом
принятых
Парламентом
законов на их
соответствие
Конституции
Республики;
рассмотрение
до ратификации
международных
договоров
Республики на
соответствие
их Консти-
туции;
рассмотрение
обращений
судов о
признании
закона или
иного
нормативного
правового акта
не соответст-
вующими
Конституции;
направление
Парламенту
Республики
ежегодного
послания о
состоянии
конституцион-
ной законности
в стране;
дальнейшее
сотрудничество
с между-
народными
организациями
и зарубежными
органами конс-
титуционного
контроля в
целях обмена
опытом в
процессе
конститу-
ционного
строительства.
В тече-
ние года
Конституцион-
ный Совет
Республики
Казахстан
3

007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру жөніндегі мынадай бес тақырып бойынша қызметтер сатып алу:
1) Қазақстан Республикасындағы бюджеттік процесс және бюджет саясаты;
2) мемлекеттік сатып алулар;
3) іс жүргізуді және құжаттануды ұйымдастыру;
4) Қазақстан Республикасындағы құқық шығармашылығы және заң шығару процесі;
5) басқарушылық шешімдер қабылдауға арналған ақпараттық база құру.
Мемлекеттік және ағылшын тілдерін оқып-үйрену.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі
4
009
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Қазақстан Республикасы конституциялық Кеңесінің қызметін материалдық-техникалық жабдықтау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі
5
017
Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Есептеу техникасын сатып алу - ақпан.
Лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етуші - ақпан.
Есептеу техникасы құралдарына техникалық қызмет көрсету - жыл бойы.
Локальді міндеттерді сүйемелдеу - жыл бойы.
Интернет желісіне қол жеткізу қызметі - жыл бойы.
Шығындық материалдар сатып алу - сәуір-қыркүйек.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже:
1) Республиканың бүкіл аумағында Конституцияның жоғары заңдық күшін, оның тікелей қолданылуын қолдау үшін және беделін нығайту үшін қажетті жағдай жасау;
2) 5 адамның кәсіби деңгейін арттыру, 37 адамға мемлекеттік тілді үйрету, 10 адамға ағылшын тілін үйрету.
Түпкі нәтиже:
Негізгі Заңның нормаларын барлық мемлекеттік органдардың, лауазымды адамдардың, ұйымдар мен азаматтардың бірізді түсініп, қолдануын қамтамасыз ету;
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
1) Кеңестің бір мемлекеттік қызметшісінің біліктілігін арттыруға кететін орташа шығыс - 66,0 мың теңге;
2) Кеңестің бір мемлекеттік қызметшісіне мемлекеттік тілді үйретуге кететін орташа шығыс - 46,7 мың теңге;
3) Кеңестің бір мемлекеттік қызметшісіне ағылшын тілін үйретуге кететін орташа шығыс - 24,6 мың теңге.
Уақтылығы:
1) жоспарланған іс-шараларды белгіленген мерзімде орындау;
2) жасалынатын шарттарға сәйкес жыл бойы оқыту;
Сапасы:
1) Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің қорытынды шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілмеуі;
2) мемлекеттік тілді оқыту курстарынан өткен соң мемлекеттік тілде іс жүргізуге көшетін мемлекеттік қызметшілердің үлес салмағы - 30%;

007
Повышение
квалификации
государствен-
ных служащих
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации
государствен-
ных служащих
по пяти
темам:
1) бюджетный
процесс и
бюджетная
политика в
Республике
Казахстан;
2) государст-
венные закуп-
ки;
3) организа-
ция делопро-
изводства и
документове-
дения;
4) правотвор-
чество и за-
конодательный
процесс в
Республике
Казахстан;
5) создание
информационной
базы для
управленческих
решений.
Обучение го-
сударственно-
му и английс-
кому языкам.
В тече-
ние года
Конституцион-
ный Совет
Республики
Казахстан
4
009
Материально-
техническое
оснащение го-
сударственных
органов
Материально-
техническое
оснащение
деятельности
Конституци-
онного Совета
Республики
Казахстан.
В тече-
ние года
Конституцион-
ный Совет
Республики
Казахстан
5
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и ин-
формационно-
техническое
обеспечение
государствен-
ных органов
Приобретение
вычислительной
техники -
февраль.
Лицензионное
программное
обеспечение -
февраль.
Техническое
обслуживание
средств
вычислительной
техники - в
течение года.
Сопровождение
локальных
задач - в
течение года.
Услуги доступа
к сети
Интернет - в
течение года.
Приобретение
расходных
материалов -
апрель-
сентябрь.
В тече-
ние года
Конституцион-
ный Совет
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
1) создание необходимых условий для поддержания высшей юридической силы Конституции, ее непосредственного применения на всей территории Республики и укрепления авторитета;
2) повышение профессионального уровня в количестве 5 человек, обучение государственному языку в количестве 37 человек, обучение английскому языку в количестве 10 человек.
Конечный результат:
Обеспечение единообразного понимания и применения норм Основного Закона всеми государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами.
Финансово-экономический результат:
1) средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего Совета - 66,0 тыс. тенге;
2) средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего Совета - 46,7 тыс. тенге;
3) средние затраты на обучение английскому языку государственного служащего Совета - 24,6 тыс. тенге.
Своевременность:
1) исполнение запланированных мероприятий в установленные сроки;
2) обучение в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество:
1) отсутствие внесений изменений и дополнений в итоговые решения Конституционного Совета Республики Казахстан;
2) доля государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственнному языку - 30 %;

3) ағылшын тілін оқыту курстарынан өткен соң ағылшын тіліндегі құжаттармен жұмыс істейтін мемлекеттік қызметшілердің үлес салмағы - 30%.

3) доля государственных служащих, которые работают с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку - 30 %.