2008 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Парламентi Шаруашылық басқармасы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексiне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
5 , 6 , 7-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының Парламентi Шаруашылық басқармасының 2008 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
5-ҚОСЫМША
102 - Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық басқармасы
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Парламентiнiң қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 10029919 мың теңге (он миллиард жиырма тоғыз миллион тоғыз жүз он тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы" 1995 жылғы 16 қазандағы Қазақстан Республикасының конституциялық заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің Iс Басқармасының 2000 жылғы 29 қарашадағы N IБ 01/42 бұйрығымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасы Парламентiнің Шаруашылық басқармасы туралы" Ережесi.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Парламенттің заң  шығару және ұйымдастырушылық қызметiн қолдау және оған жәрдемдесу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Парламент депутаттарының жұмысы мен тұруы үшiн жағдайлар жасау; басқа елдердің Парламенттерiмен және халықаралық ұйымдармен халықаралық байланысты қамтамасыз ету; мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби бiлiктiлiгiн арттыру. Қазақстан Республикасы Парламентінің ғимараттарындағы кабинеттер мен мәжіліс залдарын күрделі жөндеуден өткізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Парла-
ментiнiң
қызметiн
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Парламент қызметiн
қамтамасыз ету, яғни
154 депутатты қамтама-
сыз ету, оған Парла-
менттің депутаттарын,
ақшалай қамтамасыз
ету кіредi, оның
iшiнде:
Автокөлiк қызметтері
және әуе көлiгінің
қызметiн сатып алу;
Байланыс қызметін
сатып алу;
Парламенттің әкiмшiлiк
ғимараттары мен депу-
таттардың қызметтiк
тұрғын үйлерiне қызмет
көрсету жөнiндегi
қызметті сатып алу;
Спорттық-сауықтыру
іс-шараларын ұйымдас-
тыру және өткiзу;
Заңдар жобаларын
әзiрлеу, заң қызметi-
нің жұмысы бойынша
зерттеу материалдарын
әзірлеу, әлеуметтiк
және сараптамалық
сауалдамалар, заңдық
реттеу проблемалары
бойынша мониторинг
жүргізу;
Қызметтік тұрғын үй
алғанға дейін депутат-
тардың қонақ үйде
тұруын қамтамасыз ету;
Өзге елдердің Парла-
менттерімен және халық
-аралық ұйымдармен
халықаралық байланысты
қамтамасыз ету;
Парламент қызметін
техникалық қолдауды
қамтамасыз ету жөнін-
дегі қызметтердi сатып
алу;
Іс-шаралар жоспарына
сәйкес делегацияларға
қызмет көрсетудi
қамтамасыз ету.
ЕҰОҚ Парламенті
Ассамблеясының 17-ші
сессиясын өткізу
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Парламен-
тінің
Шаруашы-
лық бас-
қармасы
3

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (Выписка)
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан согласно приложениям 5 , 6,   7;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
102 - Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности Парламента Республики Казахстан"
на 2008 год
1. Стоимость: 10029919 тысяч тенге (десять миллиардов двадцать девять миллионов девятьсот девятнадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституционный Закон Республики Казахстан от 16 октября 1995 года "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Положение "О Хозяйственном управлении Парламента Республики Казахстан", утвержденное приказом Управления Делами Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N УД 01/42.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: Поддержка и содействие законотворческой и организационной деятельности Парламента.
5. Задачи бюджетной программы: Создание условий для работы и проживания депутатов Парламента; обеспечение международных связей с Парламентами других стран и международными организациями; повышение профессиональной квалификации государственных служащих. Эффективное функционирование объектов ХОЗУ Парламента Республики
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
Парламента
Республики
Казахстан
2
001
Аппарат центрального органа
Обеспечение деятель-
ности Парламента, то
есть обеспечение 154
депутатов, включает в
себя денежное содер-
жание депутатов,
аппаратов Парламента,
в том числе:
Приобретение
автотранспортных
услуг и услуг воздуш-
ного транспорта;
Приобретение услуги
связи;
Приобретение услуг
по обслуживанию адми-
нистративных зданий
Парламента и служеб-
ного жилья депутатов;
Разработка проектов
законов, подготовка
исследовательских
материалов по практи-
ке законодательной
деятельности, прове-
дение социологических
и экспертных опросов,
мониторинга по проб-
лемам законодательно-
го регулирования;
Обеспечение прожи-
вания депутатов до
получения служебного
жилья;
Обеспечение между-
народных связей с
Парламентами других
стран и международны-
ми организациями;
Приобретение услуг
по обеспечению техни-
ческой поддержки дея-
тельности Парламента;
Обеспечение обслу-
живания делегаций в
соответствии с планом
мероприятий.
Проведение 17-ой
сессии Парламентской
Ассамблеей ОБСЕ.
В те-
чение
года
Хозяйст-
венное
управление
Парламента
Республики
Казахстан
3

007
Мемле-
кеттiк
қызмет-
шiлердiң
білікті-
лiгін
арттыру
Бес тақырып бойынша
мемлекеттiк қызметшi-
лердің біліктілiгін
арттыру жөнiндегі
қызметтерді сатып алу:
Қазақстанның әлемдік
экономикаға кіруі,
ұлттық экономиканың
бәсекеге қабілеттілі-
гі;
Ғылым мен жаңа техно-
логияларды Қазақстан-
ның инновациялық
саясатының маңызды
факторы ретінде
дамытудың негізгі
бағыттары;
Адами дамудың өзекті
проблемалары: адами
әлеуметті дамыту
тұжырымдамасы және оны
дүние жүзінде іске
асыру;
Парламентаризм инсти-
тутын қалыптастыру мен
дамытудың әлемдік
тәжірибесі:
Парламентаралық байла-
ныстар, халықаралық
парламентаралық ұйым-
дардың қызметі;
Экономика, мәдениет
және қоғамдық орта:
Қазақстан жағдайындағы
өзара іс-қимыл тетігі.
Мемлекеттiк және
ағылшын тiлдерiне
оқыту.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Парламен-
тінің
Шаруашы-
лық бас-
қармасы
4
008
Мемле-
кеттік
орган-
дардың
ғимарат-
тарын,
үй-жай-
лары мен
құрылыс-
тарын
күрделі
жөндеу
Сенат ғимаратындағы
халықаралық кездесулер
залын, ресми делега-
циялар залын және 1,
2-ші қабаттардағы
холдарды жөндеу.
Сенат ғимаратындағы
12, 13 және 14-ші
қабаттардағы кешендер-
ді және 202, 205, 301
және 302 кабинеттерді
жөндеуден өткізу.
Мәжіліс ғимаратындағы
21 қабаттағы кешендер
мен тұрақжайды
жөндеуден өткізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Парламен-
тінің
Шаруашы-
лық бас-
қармасы
5
009
Мемле-
кеттiк
орган-
дарды
материа-
лдық-
техника-
лық
жарақ-
тандыру
Парламенттi және оның
аппараттарын материал-
дық-техникалық
жарақтандыру, негізгі
құрал-жабдықтарды
сатып алып, оларды ҚР
Парламентi ШБ ведомст-
волық кәсiпорындарының
балансына беру
("Қазақстан Республи-
касы Парламентi ШБ
ҚТYПД" РМҚК, "Қазақс-
тан Республикасы
Парламентi ШБ ӘҒД"
РМҚК, "Қазақстан
Республикасы Парламен-
тi ШБ Автошаруашылығы"
РМК, "Қазақстан
Республикасы
Парламенті ШБ Инженер-
лік орталығы"  РМК
РМҚК, "Қазақстан
Республикасы Парламен-
ті ШБ Асханасына").
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Парламен-
тінің
Шаруашы-
лық бас-
қармасы
6
017
Ақпарат-
тық
жүйелер-
дiң
жұмыс
iстеуiн
қамтама-
сыз ету
және
мемле-
кеттiк
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамтама-
сыз ету
Есептеу техникаларына
техникалық қызмет
көрсету;
Парламенттің қызметін
қамтамасыз ету үшін
үлгі ақпараттық жүйе-
лер мен арнайы мін-
деттерді сүйемелдеу;
Қазақстан Республикасы
Парламентінің ақпарат-
тық жүйелерiн сүйемел-
деу және пайдалануға
беру (Парламенттің
қызметін қамтамасыз
ету үшін арнайы ақпа-
раттық жүйелер мен
міндеттерді ілестіру);
Web-сайтын сүйемелдеу;
Материалдық емес
активтерді сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Парламен-
тінің
Шаруашы-
лық бас-
қармасы
7
100
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Парламен
-тінің
депутат-
тарына қызмет-
тік тұр-
ғын үй
сатып
алу
48 пәтерді 48 тұрақ-
жайымен сатып алу
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Парламен-
тінің
Шаруашы-
лық бас-
қармасы

007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Приобретение услуг по
повышению квалифика-
ции государственных
служащих по пяти
темам:
Интеграция Казах-
стана в мировую эко-
номику, конкуренто-
способность нацио-
нальной экономики;
Основные направле-
ния развития науки и
новых технологий как
важнейший фактор
инновационной полити-
ки Казахстана;
Актуальные проблемы
человеческого разви-
тия: концепция разви-
тия человеческого
потенциала и ее
реализация в мире;
Мировой опыт
становления и
развития института
парламентаризма.
Межпарламентские
связи, деятельность
международных
межпарламентских
организаций;
Экономика, культура
и общественная среда:
механизм взаимо-
действия в условиях
Казахстана.
Обучение государ-
ственному и
английскому языкам.
В те-
чение
года
Хозяйст-
венное
управление
Парламента
Республики
Казахстан
4
008
Капитальный
ремонт
зданий,
помещений и
сооружений
государ-
ственных
органов
Ремонт залов между-
народных встреч,
залов официальных
делегаций и холлов на
1, 2 этажах в здании
Сената.
Ремонт комплексов
на 12, 13 и 14 этажах
и кабинетов на 2 и 3
этажах в здании
Сената.
Ремонт комплексов
21 этажа и гаража в
здании Мажилиса.
В те-
чение
года
Хозяйст-
венное управление Парламента Республики
Казахстан
5
009
Материально-
техническое
оснащение
государ-
ственных
органов
Материально-
техническое оснащение
Парламента и его
аппаратов: приобрете-
ние основных средств
с последующей переда-
чей их на баланс
соответствующих под-
ведомственных ХОЗУ
Парламента РК пред-
приятий (РГКП "ДЭСЖ
ХОЗУ Парламента Рес-
публики Казахстан",
РГКП "ДАЗ ХОЗУ Парла-
мента Республики
Казахстан" РГП
"Автохозяйство ХОЗУ
Парламента Республики
Казахстан" РГП
"Инженерный центр
ХОЗУ Парламента Рес-
публики Казахстан",
РКГП "Столовая ХОЗУ
Парламента Республики
Казахстан").
В те-
чение
года
Хозяйст-
венное
управление
Парламента
Республики
Казахстан
6
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Техническое обслужи-
вание средств вычис-
лительной техники;
Сопровождение типо-
вых и специализиро-
ванных информационных
систем и задач для
обеспечения деятель-
ности Парламента;
Сопровождение и
эксплуатация информа-
ционных систем Пар-
ламента Республики
Казахстан;
Сопровождение Web-
сайта Парламента.
Приобретение нема-
териальных активов
В те-
чение
года
Хозяйст-
венное управление Парламента Республики
Казахстан
7
100
Приобретение
служебного
жилья для
депутатов
Парламента
Республики
Казахстан
Приобретение 48
квартир с 48 гаражами
В те-
чение
года
Хозяйст-
венное управление Парламента Республики
Казахстан

Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Тiкелей нәтижелер:
Заң шығармашылық қызметін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы Парламентiнің тиiмдi қызметiн қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы Парламентінің ғимараттарындағы кабинеттер мен мәжіліс залдарын күрделі жөндеуден өткізу.
200 адамның кәсiптiк деңгейiн арттыру.
250 адамды мемлекеттiк тiлде оқыту.
180 адамды ағылшын тiлiне оқыту.
Түпкi нәтижелер:
Қазақстан Республикасы Парламентi депутаттарының жұмыс iстеуi мен тұруы үшiн жағдай жасалады. Неғұрлым оңтайлы және қолайлы жұмыс орындары құрылады.
37,0 % мемлекеттiк қызметшілердiң бiлiктiлiгiн арттыру, мемлекеттiк қызметшілердiң 46,0%-ның мемлекеттiк тiлді оқу, мемлекеттiк қызметшілердiң 33,0%-ның ағылшын тiлiн оқу қажеттiлiгi қамтамасыз етiледi.
Қаржы-экономикалық нәтижесі:
Бiр қызметкердің кәсiптiк деңгейiн арттыруға шығатын орташа шығыс 7,07 мың теңге.
Бiр қызметкердi мемлекеттiк тiлге оқытуға шығатын орташа шығыс 28,06 мың теңге.
Бiр қызметкердi ағылшын тiлiне оқытуға шығатын орташа шығыс 38,8 мың теңге.
Парламентте қолданыстағы үлгі және мамандандырылған ақпараттық жүйелер мен міндеттерді сүйемелдеудің және пайдаланудың, есептеу техникасы құралдарына техникалық қызмет көрсетудің нақты режиміндегі бір адамға арналған орташа құны 1,106 мың теңгені құрайды. Жобаларды тиімді іске асыруды талдаудың нәтижелері бойынша.
Уақтылығы: Парламент Палаталарының кезектi сессияға арналған негiзгi iс-шараларының жоспарларында бекiтiлген мерзiмдерге сәйкес заң жобаларын шығару және белгіленген мерзімдерге сәйкес жыл бойы іс-шараларды орындау. Жасалған шарттарға сәйкес жұмыстарды орындау жоспарына сәйкес.
Сапасы: Қабылданатын заңдардың сапасын арттыруға көмек көрсету және мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн көтеру. Құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
6-ҚОСЫМША
102 - Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық басқармасы
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Заң жобалары мониторингiнiң автоматтандырылған жүйесiн құру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 151943 мың теңге (бір жүз елу бір миллион тоғыз  жүз қырық үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексі ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңы .

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямые результаты:
Обеспечение эффективной деятельности Парламента Республики Казахстан, включая законотворческой. Эффективное функционирование объектов ХОЗУ Парламента Республики Казахстан
Повышение профессионального уровня 200 человек.
Обучение государственному языку 250 человек.
Обучение английскому языку 180 человек.
Конечные результаты: Будут созданы условия для работы и проживания депутатов. Будут созданы более оптимальные и удобные рабочие места. Обеспечены потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих на 37,0 %, в обучении государственному языку государственных служащих на 46,0 % и в обучении английскому языку государственных служащих на 33,0 %.
Финансово-экономическая эффективность:
Средние затраты на повышение квалификации одного работника 7,07 тыс. тенге.
Средние затраты на обучение государственному языку одного работника 28,06 тыс. тенге.
Средние затраты на обучение английскому языку одного работника 38,8 тыс. тенге.
Средняя стоимость сопровождения и эксплуатации действующих в Парламенте типовых и специализированных информационных систем и задач, технического обслуживания средств вычислительной техники и системного обслуживания вычислительных систем в реальном режиме времени на одного человека составляет 1,106 тыс. тенге.
Своевременность: Выпуск законопроектов в соответствии со сроками, утвержденными в Планах основных мероприятий Палат Парламента на очередную сессию.
Качество: Содействие по повышению качества принимаемых законов и повышение профессионального уровня государственных служащих.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
102 - Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Создание автоматизированной системы мониторинга законопроектов"
на 2008 год
1. Стоимость: 151943 тысячи тенге (сто пятьдесят один миллион девятьсот сорок три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Парламенттің заң шығару қызметi жөнiнде уақтылы және дұрыс ақпаратқа жеке және заңды тұлғалардың қол жеткiзуін және заң жобаларын қабылдау әрi қолданыстағы заңдардың тиiмдiлiгi жөнiндегi мәселелердi бұқаралық сипатта және қызу талқылау мүмкiндiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Өңiрлердегi жұмысы кезiнде депутаттық корпус үшiн ақпаратпен жұмыс iстеудің бiрыңғай кеңiстiгiн құру, ақпаратты жинау әрi алмасу үшiн қызметкерлердiң топтық жұмысын ұйымдастыра отырып, ақпаратты өңдеудің бiрыңғай технологиясын құру және ақпарат алмасу, ақпараттың рұқсат етілген барлық көздеріне заңды және жеке тұлғалардың қол жеткізуі.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Заң
жобалары
монито-
рингiнiң
автомат-
танды-
рылған
жүйесiн
құру
1. "Электоратпен
байланыс" кіші жүйесін
құруды жалғастыру,
1-ші кезеңі ("Конфе-
ренция" блогын әзірлеу
және енгізу);
2. "Отырыс" кіші жүйесін құру;
3. "Парламент кiтапха-
насы" кіші жүйесін
құруды жалғастыру
(Кіші жүйеге арналған
деректер базасын
қалыптастыру, кіші
жүйені тәжірибелік
пайдаланып көру, енгізу);
4. "Деректер қоймасы"
кіші жүйесін құруды
жалғастыру (Парламент-
тің заң шығару қызметі
бойынша құжаттардың
толық өмірлік циклын
қамтамасыз ететін жүйе құру. Заң шығару
құжат айналымының
"Деректер қоймасы"
кіші жүйесімен кірігуі. Ұйымдастыру-
шылық құжат айналымы
(ЭҚБ БЖ) мен "Деректер
қоймасы" кіші жүйесі-
нің өзара іс-қимылын
ұйымдастыру. Кіші
жүйеге арналған дерек-
тер базасын қалыптас-
тыру, кіші жүйені тәжірибелік пайдаланып
көру, енгізу.
5. Материалдық емес
активтерді сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Парламен-
тінің
Шаруашы-
лық бас-
қармасы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындалудан күтiлетiн нәтижелер: Тікелей нәтижелері:
Кiшi жүйелерді енгізу:
- "Электоратпен байланыс" Кiшi жүйе блогының негізгі бағыты: бекітілген тақырыптар бойынша бейнеконференциялар мен брифингтер өткізу;
- "Деректер қоймасы". Кiшi жүйелерді тағайындау: материалдарды сақтау, сұрау салынған ақпаратты енгiзу, iздеу және шығаруды автоматтандыру;
- "Парламент кiтапханасы". Кiшi жүйелерді тағайындау: Парламенттің кiтапханалық қорын есепке алудың технологиялық процесін, оны іздеудi, тiркеуді, сондай-ақ электрондық түрдегi кiтаптар мен мерзімді басылымға қол жеткізудi автоматтандыру;
- "Отырыс". Кiшi жүйелерін тағайындау: бюро, жалпы және бiрлескен отырыстарды өткiзу кезiнде барлық ілеспелi ақпарат электрондық түрде беру.
ЕСМ сыныпты платформаға лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін (Enterprise Content Management - корпоративтік мазмұндағы басқару жүйелерін) және оған кеңейту құралдарын сатып алу.
Түпкiлікті нәтижелері:
Парламент жұмысының ашықтығын және жұртшылықпен керi байланыстың болуын қамтамасыз ету; депутаттық корпустың заң шығармашылық қызметiне қажеттi ақпараттың барлық түрлерiне бiр жерден қол жеткiзуiн қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi:
Қаралудағы заң жобаларының санын өсіру есебінен азайту арқылы табыстың өсуінде ғана көрініс тапқан. Заң жобаларын қарау шығыстары бағдармен 22 % қысқартылады.
Уақтылығы:
Мемлекеттiк сатып алу туралы жасалынған шарттарда көрсетілген мерзiмдерге сәйкес.
Сапасы:
Қазақстан Республикасы Парламентiнiң заң шығармашылық қызметi туралы уақытылы және дәйекті ақпарат алу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
7-ҚОСЫМША
102 - Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық басқармасы
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы объектілерін дамыту"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечить доступ физическим и юридическим лицам к своевременной и достоверной информации по законотворческой деятельности Парламента и обеспечение возможности массового и динамичного обсуждения вопросов по принятию законопроектов и эффективности действующих законов.
5. Задачи бюджетной программы: создание единого пространства работы с информацией для депутатского корпуса во время работы в регионах, создание единой технологии обработки информации с организацией групповой работы персонала для накопления и обмена информацией, доступа к информации из всех доступных источников юридическим и физическим лицам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Создание
автоматизи-
рованной
системы мони-
торинга зако-
нопроектов
1. Продолжение
создания подсистемы
"Связь с электора-
том", 1-ый этап
(разработка и
внедрение блока
"Конференция");
2. Создание подсис-
темы "Заседание";
3. Продолжение
создания подсистемы
"Библиотека Парла-
мента" (Формирова-
ние баз данных для
подсистемы. Опытная
эксплуатация,
внедрение подсисте-
мы);
4. Продолжение
создания подсистемы
"Хранилище данных"
(Создание системы
обеспечения полного
жизненного цикла
документов по
законотворческой
деятельности Парла-
мента. Интеграция
законотворческого
документооборота с
подсистемой "Храни-
лищем данных".
Организация взаимо-
связи между органи-
зационным докумен-
тооборотом (ЕС ЭДО)
и подсистемой "Хра-
нилищем данных".
Формирование баз
данных для подсис-
темы. Опытная
эксплуатация и
внедрение подсисте-
мы);
5. Приобретение
нематериальных
активов.
В те-
чение
года
Хозяйст-
венное
управление
Парламента
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
Внедрение подсистем:
- "Связь с электоратом". Основное назначение блока подсистемы: проведение видеоконференций и брифингов по утвержденной тематике;
- "Хранилище данных". Назначение подсистемы: хранение материалов, автоматизация ввода, поиска и вывода запрашиваемой информации;
- "Библиотека Парламента". Назначение подсистемы: автоматизация технологического процесса учета библиотечного фонда Парламента, поиска, регистрации, а также предоставление доступа к книгам и периодике в электронном виде;
- "Заседание". Назначение подсистемы: электронное предоставление всей сопроводительной информации во время проведения бюро, пленарных и совместных заседаний.
Приобретение комплекса лицензионного программного обеспечения платформы класса ЕСМ (Enterprise Content Management - систем Управления Корпоративным Содержанием) и расширений к нему.
Конечный результат:
Обеспечение открытости работы Парламента и наличие обратной связи с общественностью, обеспечение для депутатского корпуса единой точки доступа ко всем видам информации, необходимой им для законотворческой деятельности.
Финансово-экономическая эффективность:
Сокращение жизненного цикла рассмотрения законопроектов, т.е. увеличение количества рассматриваемых законопроектов, которые приобрели силу закона.
Сокращение расходов на рассмотрение законопроектов ориентировочно на 22 %.
Своевременность:
В соответствии с установленными сроками в заключаемых договорах о государственных закупках.
Качество: Получение своевременной и достоверной информации о законотворческой деятельности Парламента Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
102 - Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Развитие объектов ХОЗУ Парламента Республики Казахстан"
на 2008 год

1. Құны: 184000 мың теңге (бір жүз сексен төрт миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 16 қазандағы Конституциялық Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Парламентінің Шаруашылық басқармасының тиімді жұмыс жасауы.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы объектілерін уақытында салыну жағдайларын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Қазақстан
Республикасы
Парламентінің
Шаруашылық
басқармасы
объектілерін
дамыту
Жобалау смета-
лық құжаттама-
ны әзірлеу
және 200 жеңіл
автокөлікке
арналған жабық
тұрақжай қосы-
мша үй-жайла-
рымен бірге
салудағы
құрылыстың
басталуы.
Жыл бойы
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Парла-
ментінің
Шаруашы-
лық бас-
қармасы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтижелер: Бекітілген жобалау сметалық құжаттаманы мемлекеттік сараптамадан өткізу және құрылыстың басталу кезеңіндегі орындалған жұмыстар.
Түпкі нәтижелер: Жобалау сметалық құжаттама әзірленді және 200 жеңіл автокөлікке арналған жабық тұрақжай қосымша үй-жайларымен бірге салудағы құрылыстың басталуы орындалды.
Қаржы-экономикалық нәтижесі: жобаларды іске асыру тиімділігін талдау нәтижелері бойынша.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыстарды орындау жоспарына сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелерінің талаптарына сәйкес.

1. Стоимость: 184000 тысяч тенге (сто восемьдесят четыре миллиона тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституционный Закон Республики Казахстан от 16 октября 1995 года "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: Эффективное функционирование ХОЗУ Парламента Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: Обеспечение условий своевременного строительства объектов ХОЗУ Парламента Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Развитие
объектов ХОЗУ
Парламента
Республики
Казахстан
Разработка
проектно-сметной
документации и на-
чало строительства
гаража на 200 лег-
ковых автомобилей
со вспомогательными
помещениями
В те-
чение
года
Хозяйст-
венное
управление
Парламента
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Утвержденная проектно-сметная документация, прошедшая государственную экспертизу, и объем выполненных работ по начальному этапу строительства.
Конечный результат: Улучшение и повышение эффективности функционирования ХОЗУ Парламента Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: По результатам анализа эффективности реализации проектов.
Своевременность: Согласно плана выполнения работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: Согласно требованиям строительных норм и правил.