Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 2 қазандағы № 74 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 19 желтоқсандағы № 269 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.12.2023 № 269 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік басқару жүйесінің реформасы туралы" 2014 жылғы 6 тамыздағы № 875 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы № 75 бұйрығының күші жойылсын (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 15 наурыздағы № 9219 болып тіркелген).
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің жауапты хатшысы Д.В. Вагаповқа жүктеймін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр Е. Досаев
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
2014 жылы 2 қазандағы
№ 74-ж бұйрығымен бектілді
Министрдің хатшылығы
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кеңесші
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
01-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Об утверждении квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса "Б" Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 октября 2014 года № 74. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 декабря 2023 года № 269
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 19.12.2023 № 269 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", Указом Президента Республики Казахстан от 6 августа 2014 года № 875 "О реформе системы государственного управления Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса "Б" Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 75 "Об утверждении квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса "Б" Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 15 марта 2014 года под № 9219).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства национальной экономики Республики Казахстан Вагапова Д.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр Е. Досаев
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 октября 2014 года № 74-ж
Секретариат Министра
Квалификационные требования к должности
Советник
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
01-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрдің нұсқауларын орындау, министрліктің қарауына жататын мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу, министрліктің құрылымын талдау және жетілдіру, экономикалық саясатты тұжырымдауда және іске асыруда жүйелік зерттеулер жүргізу.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Кеңесші
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
01-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрдің нұсқауларын орындау, министрлік басшылығы үшін аналитикалық материалдарды жинау және жалпылау, әлеуметтік-экономикалық даму саласында Қазақстан Республиикасының ынтымақтастығы мәселелері бойынша халықаралық қаржы және экономика ұйымдарымен жұмысты ұйымдастыру.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Кеңесші
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
01-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрдің нұсқауларын орындау. Министрдегі кездесулер мен жиналыстардың кестесі мен ұйымдастыру жұмыстарын жүргізу, Министрлік алқасына және Министрдің қатысуымен өтетін өзге де жиналыстарға құрылымдық бөлімшелердің материалдар дайындауын бақылауды қамтамасыз ету.
Лауазымға
қойылатын
біліктілік талаптары
Кеңесші
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выполнение указаний Министра, внесение предложений по вопросам, отнесенным к ведению министерства, анализ и совершенствование структуры министерства, проведение системных исследований в выработке и реализации экономической политики.
Квалификационные требования к должности
Советник
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
01-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выполнение указаний Министра, сбор и обобщение аналитических материалов для руководства министерства, организация работы с международными финансовыми и экономическими организациями по вопросам сотрудничества Республики Казахстан в области социально-экономического развития.
Квалификационные требования к должности
Советник
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
01-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выполнение указаний Министра. Ведение графика и организация работы встреч и совещаний у Министра, обеспечение контроля подготовки структурными подразделениями материалов на коллегию Министерства и других совещаний с участием Министра.
Квалификационные требования к должности
Советник
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

01-1-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық, мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы"17 Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Іс-қимыл жоспарына және басқа да бағдарламалық құжаттарға кіретін Министрлік іс-шаралары мен бағдарламаларын әзірлеуге байланысты мәселелердің орындалуына бақылауды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы экономикалық интеграция
істері министрінің хатшылығы
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Кеңесші
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-3
07-1-1
07-1-2
07-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, маркетинг, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Сыртқы сауда саясатын жетілдіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Сауда-экономикалық қатынастар мәселелері бойынша үшінші елдермен мемлекеттік сыртқы сауда саясатын қалыптастыру және іске асыруға қатысу, халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысуды қамтамасыз ету. Кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу, ішкі нарықты қорғау саласында мемлекеттік сыртқы сауда саясатын іске асыру бойынша жұмыстардың ұйымдастырылуын бақылау..
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Көмекші
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

01-1-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за исполнением вопросов, связанных с разработкой мероприятий и программ Министерства, входящих в План действий Правительства Республики Казахстан и других программных документов.
Секретариат Министра Республики Казахстан по делам экономической интеграции
Квалификационные требования к должности
Советник
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-3
07-1-1
07-1-2
07-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, маркетинг, менеджмент, государственное и местное управление) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы по совершенствованию внешнеторговой политики. Обеспечение формирования и участие в реализации государственной внешнеторговой политики по вопросам торгово-экономических отношений с третьими странами и участия в международных экономических организациях. Контроль за организацией работы по реализации государственной внешнеторговой политики в области таможенно-тарифного и нетарифного регулирования, защиты внутреннего рынка.
Квалификационные требования к должности
Помощник
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

10-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, маркетинг, есеп және аудит) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 16 қаңтарда № 5493 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы
30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлікте және ведомстволық бағыныстағы ұйымдарда ішкі бақылауды жүзеге асыруды үйлестіру, бағдарламалық құжаттар шеңберінде бөлінетін қаражатты Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің тиімді және нәтижелі пайдалануына бақылауды жүзеге асыруды үйлестіру, тексеруді жүргізу.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Ішкі аудит және бағалау басқармасының
Бас сарапшы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
10-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, маркетинг, есеп және аудит) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 16 қаңтарда № 5493 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы
30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлікте және ведомстволық бағыныстағы ұйымдарда ішкі бақылауды жүзеге асыру, бағдарламалық құжаттар шеңберінде бөлінетін қаражатты Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің тиімді және нәтижелі пайдалануына бақылауды жүзеге асыру; бюджет процесіне қатысушылардың қаржылық есептілікті жасау мен ұсынудың дұрыстығы бөлігінде заңнама талаптарын сақтауына тексеру жүргізу, бақылау іс-шараларының жоспарын құруға қатысу.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Ішкі аудит және бағалау басқармасының
Бас сарапшы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

10-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, маркетинг, учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084 и Типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего контроля, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2009 года № 5493. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация осуществления внутреннего контроля в Министерстве и в подведомственных организациях, координация осуществления контроля за эффективным и результативным использованием структурными подразделениями Министерства средств, выделяемых в рамках программных документов, проведения проверки.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления внутреннего аудита и оценки
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
10-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, маркетинг, учет и аудит) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084 и Типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего контроля, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2009 года № 5493. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление внутреннего контроля в Министерстве и в подведомственных организациях, осуществление контроля за эффективным и результативным использованием структурными подразделениями Министерства средств, выделяемых в рамках программных документов, проведение проверки соблюдения участниками бюджетного процесса требований законодательства в части достоверности составления и представления финансовой отчетности, участие в формировании плана контрольных мероприятий.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления внутреннего аудита и оценки
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

11-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика, журналистика, қаржы, халықаралық журналистика, қоғамдық байланыс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттық саясатты әзірлеу және іске асыру, Министрліктің оң имиджін қалыптастыру; негізгі бағыттарды айқындау және Министрліктің басым бағыттары бойынша ақпараттық-түсіндіру саясатын ұйымдастыру; Министрліктің жұмысы туралы ақпараттық материалдармен БАҚ-ты жедел қамтамасыз ету; Министрдің қатысуымен сұхбат, баспасөз конференцияларын, брифингтер, баспасөзтурлар, кездесулер, ресми сапарларды ұйымдастыру және жүргізу. БАҚ үшін сөз сөйлеу мәтіндерін, топиктерді, анықтамалық және талдамалық материалдарды дайындау; Министрдің, Министрдің орынбасарларының, Жауапты хатшының, құрылымдық бөлімшелер басшыларының қатысуымен мақалалар, репортаждар, сұхбаттар, мерзімді баспалар үшін мақалалар жазу; Мемлекеттік органдармен, БАҚ-пен, баспасөз қызметтерімен өзара іс-қимыл жасау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Қоғаммен байланыс департаменті
БАҚ-ты миниторингілеу және талдау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
11-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика, журналистика, қаржы, халықаралық журналистика, қоғамдық байланыс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттық кеңістікті талдау және мониторингілеу; Министрліктің оң имиджін қалыптастыруға бағытталған шаралар кешенін жасау; БАҚ үшін баспасөз релиздерін/ақпараттық хабарламалар дайындау. Мемлекеттік органдармен, баспасөз қызметтерімен өзара іс-қимыл жасау; апта сайынғы/ай сайынғы/тоқсан сайынғы есептерді дайындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Қоғаммен байланыс департаменті
БАҚ-ты миниторингілеу және талдау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4

11-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, журналистика, финансы, международная журналистика, связь с общественностью) гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка и реализация информационной политики, формирование положительного имиджа Министерства; определение основных направлений и организация информационно-разъяснительной политики по приоритетным направлениям работы Министерства; оперативное обеспечение СМИ информационными материалами о работе Министерства; организация и проведение интервью, пресс-конференций, брифингов, пресс-туров, встреч, официальных визитов с участием Министра. подготовка текстов выступления, топиков, справочных и аналитических материалов для СМИ; написание статей, репортажей, интервью, заметок для периодических изданий с участием Министра, заместителей Министра, ответственного секретаря, руководителей структурных подразделений; взаимодействие с государственными органами, СМИ, пресс-службами.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления мониторинга и анализа СМИ
Департамента по связям с общественностью
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
11-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, журналистика, финансы, международная журналистика, связь с общественностью) гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Анализ и мониторинг информационного пространства; выработка комплекса мер, направленных на формирование положительного имиджа Министерства; подготовка пресс-релизов/информационных сообщений для СМИ; взаимодействие с государственными органами, пресс-службами; подготовка еженедельных/ ежемесячных/квартальных отчетов.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления мониторинга и анализа СМИ
Департамента по связям с общественностью
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4

11-1-2
11-1-3
11-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика, журналистика, қаржы, халықаралық журналистика, қоғамдық байланыс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралқ құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ақпаратты талдау және мониторингілеу: құрылымдық бөлімшелер ұсынатын ақпараттарды жинау, зерделеу және өңдеу; Министрлік қызметінің басты бағыттары бойынша ақпараттық кеңістік мониторингін жүргізу; "теріс" салдарды болдырмау үшін ұсыныстарды жедел енгізу; БАҚ үшін баспасөз релиздерін/ақпараттық хабарламалар; апта сайынғы/ай сайынғы/тоқсан сайынғы есептер; Министрліктің оқиғалар жоспарын жасау, оның іске асырылуын/жариялануын бақылау; мемлекеттік, орталық және жергілікті атқарушы органдармен ресми хат алмасуды жүргізу, баспасөз қызметтерімен өзара іс-қимыл жасау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Қоғаммен байланыс департаменті
БАҚ-ты миниторингілеу және талдау басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
11-1-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика, журналистика, қаржы, халықаралық журналистика, қоғамдық байланыс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Құрылымдық бөлімшелер ұсынатын ақпараттарды жинау, зерделеу және өңдеу; Министрлік қызметінің басты бағыттары бойынша ақпараттық кеңістік мониторингін жүргізу; БАҚ үшін баспасөз релиздерін/ақпараттық хабарламалар дайындау; апта сайынғы/ай сайынғы/тоқсан сайынғы есептер; Министрліктің оқиғалар жоспарын жасау, оның іске асырылуын/жариялануын бақылау; мемлекеттік, орталық және жергілікті атқарушы органдармен ресми хат алмасуды жүргізу, баспасөз қызметтерімен өзара іс-қимыл жасау; Министрлік веб-сайтының жұмысын/толтыруды қамтамасыз ету; Министр блогын жүргізу; Министрліктің әлеуметтік желілердегі (Facebook, Twitter, Vk.com, Youtube және т.б.) беттерін жедел толықтыру, мониторингілеу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Қоғаммен байланыс департаменті
БАҚ-пен өзара іс-қимыл басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

11-1-2
11-1-3
11-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, журналистика, финансы, международная журналистика, связь с общественностью) гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Анализ и мониторинг информации: сбор, изучение и обработка информации, предоставляемой структурными подразделениями; мониторинг информационного пространства по ключевым направлениям работы Министерства; оперативное внесение предложений для исключения "негативных" последствий; подготовка: пресс-релизов/информационных сообщений для СМИ; еженедельных/ежемесячных/квартальных отчетов; составление событийного плана Министерства, контроль его реализацию/ освещение; ведение официальной переписки с государственными, центральными и местными исполнительными органами, взаимодействие с пресс-службами.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления мониторинга и анализа СМИ
Департамента по связям с общественностью
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
11-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, журналистика, финансы, международная журналистика, связь с общественностью) гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Сбор, изучение и обработка информации, предоставляемой структурными подразделениями; мониторинг информационного пространства по ключевым направлениям работы Министерства; подготовка: пресс-релизов/информационных сообщений для СМИ; еженедельных/ежемесячных/квартальных отчетов; составление событийного плана Министерства, контроль его реализацию/освещение; ведение официальной переписки с государственными, центральными и местными исполнительными органами, взаимодействие с пресс-службами; обеспечение работы/наполнение веб-сайта Министерства; ведение блога Министра; оперативное наполнение, мониторинг страниц министерства в социальных сетях (Facebook, Twitter, Vk.com, Youtube и т.д.).
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления взаимодействия со СМИ
Департамента по связям с общественностью
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

11-2-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика, журналистика, қаржы, халықаралық журналистика, қоғамдық байланыс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, филология) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік өкілдерінің қатысуымен отырыстарын, жұмыс сапарларын, ресми кездесулер мен басқа да іс-шараларын дайындауға және өткізуге қатысу: іс-шараларға аккредиттелген журналистердің жұмысын ұйымдастыру; журналистерді ақпараттық-анықтамалық материалдармен қамтамасыз ету; баспасөз конференцияларын, брифингтер, сұхбаттар және іскерлік кездесулер ұйымдастыру; Министрлік іс-шараларын имидждік сүйемелдеу: сұхбат, мақалалар, ақпараттық материалдар, сөз сөйлеу мәтіндерінің жобаларын редакциялау; сұхбатты, мақалаларды, ақпараттық материалдарды, баспасөз релиздерін дайындау және БАҚ-та жариялау; сұхбаттар, брифингтер, баспасөз конференцияларын өткізуге арналған имидждік алаңдарды ұйымдастыру; ақпараттық саясатты коммуникативтік сүйемелдеу: ақпараттық-анықтамалық материалдардың, баспасөз релиздерінің электрондық нұсқаларын БАҚ-қа жедел жіберу; Министрліктің интернеттегі жұмысын ілгерілету бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік, орталық және жергілікті атқарушы органдармен ресми хат алмасуды жүргізу, баспасөз қызметтерімен өзара іс-қимыл жасау; БАҚ сұраныстарына жауаптар дайындау; БАҚ базасын және журналистер ПУЛ-ын жүргізу.
Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасы
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

11-2-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, журналистика, финансы, международная журналистика, связь с общественностью) гуманитарные науки (международные отношения, филология) и/или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке и проведении заседаний, рабочих поездок, официальных встреч и других мероприятий с участием представителей Министерства: организация работы аккредитованных журналистов на мероприятиях; обеспечение журналистов информационно-справочными материалами; организация пресс-конференций, брифингов, интервью и деловых встреч. Имиджевое сопровождение мероприятий Министерства: редактирование проектов интервью, статей, информационных материалов, текстов выступления; подготовка и публикация в СМИ интервью, статей, информационных материалов, пресс-релизов; организация имиджевых площадок для интервью, брифингов, пресс-конференций; коммуникативное сопровождение информационной политики: оперативная рассылка в СМИ электронных версий информационно-справочных материалов, пресс-релизов; разработка предложений по продвижению работы Министерства в интернете; ведение официальной переписки с государственными, центральными и местными исполнительными органами, взаимодействие с пресс-службами; Подготовка ответов на запросы СМИ; ведение базы СМИ и ПУЛа журналистов.
Управление по защите государственных секретов
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления по защите государственных секретов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

12-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мұрағаттану, қужаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және /немесе білім беру, және/немесе техникалық ғылым және технология (металлургия және/немесе ақпараттық жүйе) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Құпиялық режимін қамтамасыз ету, министрлікте және ведомстволық бағынысты ұйымдарда құпиялылық режимін қамтамасыз ету мәселелері жөнінде өкімдік және әдістемелік құжаттарды әзірлеу және сараптамасын жүргізу, құпия іс жүргізуді ұйымдастыру, ведомстволық ұйымдар және құрылымдық бөлімшелер қызметін бақылауды жүзеге асыру, ақпаратты қорғау жөніндегі шаралар туралы министрліктің қызметкерлерімен түсіндірме жұмыстарын жүргізу, министрліктің қорғалған абоненттік пунктінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету, басшылықтың өзге де тапсырмаларын және мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы НҚА-ның өзге де талаптарын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
12-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мұрағаттану, қужаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және /немесе білім беру, және/немесе техникалық ғылым және технология (металлургия және/немесе ақпараттық жүйе) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

12-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, архивоведение, документирование и документационное обеспечение) и/или образование и/или технические науки и технологии (металлургия, информационные системы) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение режима секретности, разработка и экспертиза распорядительных и методических документов по вопросам обеспечения режима секретности в министерстве, организация ведения секретного делопроизводства, оформление (переоформление) допуска лиц к документам, содержащим государственные секреты, контроль за сроком их действия, проведение разъяснительных работ с сотрудниками министерства о мерах по защите информации, выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления по защите государственных секретов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
12-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, архивоведение, документирование и документационное обеспечение) и/или образование и/или технические науки и технологии (металлургия, информационные системы) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Арнайы байланысты ұйымдастыру және арнайы байланыс жүйелерін, бағдарламалық құралдарды, аппаратураны, ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын пайдалана отырып деректерді беру және оның қауіпсіздігін қамтамасыз ету, есебін жүргізу және оларға қатысты құжаттарды, арнайы байланыс құралдары аппаратурасын сақтау және оларды жұмыс істеу қалпында ұстау, ведомстволық бағынысты ұйымдарда арнайы байланыстың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге тексерулер жүргізу, басшылықтың өзге де тапсырмаларын және мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы НҚА-ның өзге да талаптарын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
12-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мұрағаттану, қужаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және /немесе білім беру, және/немесе техникалық ғылым және технология (металлургия және/немесе ақпараттық жүйе) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Құпия іс жүргізуді жүргізу, министрлікке түскен тапсырмалардың және құжаттардың орындалуын бақылау, құпия құжат айналымы бойынша ақпарат және есептіліктерді дайындау, министрлікте және ведомстволық бағынысты ұйымдарда режимдік талаптардың сақталуын қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды жүргізу, құпия ұстаушылардың режимдік талаптарды сақтауын бақылау, қатаң есептілік мөртаңбаларды қабылдау, беру, есебін жүргізу, шығынға шығару және жою, басшылықтың өзге де тапсырмаларын және мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы НҚА-ның өзге де талаптарын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация, учет, хранение и уничтожение секретных сведений, проведение мероприятий по обеспечению соблюдения режимных требований в министерстве и подведомственных организациях, разработка номенклатуры должностей работников на допуск к секретным сведениям, выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления по защите государственных секретов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
12-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, архивоведение, документирование и документационное обеспечение) и/или образование и/или технические науки и технологии (металлургия, информационные системы) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение секретного делопроизводства, контроль за исполнением поручений, контроль за правильностью присвоения степени секретности подготовленных документов, оформления и размножения документов, подготовка информации и отчетности по секретному документообороту, проведение профилактической работы с секретоносителями, прием, выдача, учет, списание и уничтожение штампов строгой отчетности, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления по защите государственных секретов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

12-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мұрағаттану, қужаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және /немесе білім беру, және/немесе техникалық ғылым және технология (геодезия және картография, металлургия және/немесе ақпараттық жүйе) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Құпия іс жүргізуді жүргізу, дайындалған құжаттарға құпиялылық дәрежесін берудің дұрыстығын, құжаттардың рәсімделуін және көбейтілуін бақылау, құпия ұстаушылармен алдын-ала жұмыс жүргізу, ақпараттық-техникалық қауіпсіздікті ұйымдастыру, құпия ақпаратты машиналық тасығыштардың есебін жүргізу және сақтау, есептеу техникасы құралдарында құпия құжаттардың дайындалуын бақылау, режимдік ғимарттардан тыс жұмыс орындарын тексеру, тұлғаларға мемлекеттік құпияға рұқсат беруді ресімдеу (қайта ресімдеу), олардың қолдану мерзімін бақылау, басшылықтың өзге де тапсырмаларын және мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы НҚА-ның өзге де талаптарын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
12-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мұрағаттану, қужаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және /немесе білім беру, және/немесе техникалық ғылым және технология (металлургия және/немесе ақпараттық жүйе) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе білім мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

12-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, архивоведение, документирование и документационное обеспечение) и/или образование и/или технические науки и технологии (геодезия и картография, металлургия, информационные системы) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение учета и хранение машинных носителей секретной информации, контроль за подготовкой секретных документов на средствах вычислительной техники; учет, хранение, оформление рабочих тетрадей, спецблокнотов, бланков, рабочих папок, спецпортфелей, спецчемоданов, дел, документов инвентарного учета; организация работы с секретной технической документацией; участие в работе экспертной комиссии по оценке секретных документов, дел, утративших практическое значение и участие в их уничтожении; ведение журнала проверок рабочих мест исполнителей секретных документов.
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления по защите государственных секретов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
12-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, архивоведение, документирование и документационное обеспечение) и/или образование и/или технические науки и технологии (геодезия и картография, металлургия, информационные системы) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ведомстволық құпия архивтегі құпия істерді және құжаттарды ұйымдастыру, есепке алу, сақтау, белгіленген мерзімдері өтуі бойынша істерді және құжаттарды жою, құжаттардың және архивке тапсырылатын істердің және олардың тізімдемелерін іріктелуін және ғылыми-техникалық өңделуін дұрыстығын тексеру, министрлікте және ведомстволық бағынысты ұйымдардың режимдік талаптарды сақтауын бақылауды қамтамасыз ету іс-шараларын жүргізу, басшылықтың өзге де тапсырмаларын және мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы НҚА-ның өзге де талаптарын орындау.
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
13-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 827 жарлығын және "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы" 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлықтарын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Орташадан жоғары деңгейде шетел тілін (ағылшын) білуі құпталады.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құзыретіне кіретін Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын әзірлеу, түзету, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау; мемлекеттік бағдарламалар тізбесін және салалық бағдарламалар тізбесін қалыптастыру, түзету; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Мемлекеттік жоспарлау жүйесін құжаттарының жобаларын келісу; Мемлекет басшысының жыл сайынғы Жолдауларын, Жалпыұлттық жоспарларды қалыптастыру және оларды іске асырудың мониторингі; Қазақстанның бәсекеге қабілеттілік деңгейін арттыру бойынша мемлекеттік органдардың жұмысы; халықаралық қаржылық ұйымдармен өзара іс-қимыл, ХҚҰ-мен негіздемелік келісімді іске асыру жөніндегі Үйлестіру кеңесінің қызметін қамтамасыз ету, мемлекеттік органдардың Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимылы, мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша, нәтижелерге қол жеткізуге бағытталған, мемлекеттік жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру бойынша, Мемлекеттік жоспарлау жүйесі әдіснамасының мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша қызметті үйлестіреді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация специальной связи и передача данных с использованием специальных систем связи, программных средств, аппаратуры, средств криптографической защиты информации и обеспечение ее безопасности. Обеспечение функционирования защищенного абонентского пункта Министерства. Ведение учета и хранение документов, аппаратуры специальных средств связи и содержании их в рабочем состоянии. Проведение проверок состояния обеспечения безопасности специальной связи в подведомственных организациях.
Департамент стратегического планирования и анализа
Квалификационные требования к должности
Директор
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-1
13-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указов Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан" и от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Желательно владение иностранным языком (английский) на уровне выше среднего.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координирует деятельность Департамента по: разработке, корректировке, мониторингу и оценке реализации документов Системы государственного планирования, входящим в компетенцию Департамента; формированию, корректировке перечня государственных программ и перечня отраслевых программ; согласованию проектов документов Системы государственного планирования, по вопросам входящим в компетенцию Департамента; формированию ежегодных Посланий Главы государства, Общенациональных планов и мониторингу по их реализации; работе государственных органов по повышению уровня конкурентоспособности Казахстана; взаимодействию с международными финансовыми организациями, обеспечению деятельности Координационного Совета по реализации Рамочных соглашений с МФО, взаимодействию государственных органов с Организацией экономического сотрудничества и развития, выработке предложений по совершенствованию системы государственного планирования, по осуществлению методологического обеспечения государственного планирования, ориентированного на достижение результатов, разработке нормативно-правовых актов, регулирующих вопросы методологии Системы государственного планирования.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-2

13-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 827 Жарлықтарын жарлығын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құзыретіне кіретін Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын әзірлеу, түзету, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау; мемлекеттік бағдарламалар тізбесін және салалық бағдарламалар тізбесін қалыптастыру, түзету; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Мемлекеттік жоспарлау жүйесін құжаттарының жобаларын келісу; Мемлекет басшысының жыл сайынғы Жолдауларын, Жалпыұлттық жоспарларды қалыптастыру және оларды іске асырудың мониторингі; Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу бойынша Департаментте жетекшілік ететін блоктың қызметін үйлестіреді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
13-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Орташадан жоғары деңгейде шетел (ағылшын) тілін білуі құпталады.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Халықаралық қаржылық ұйымдармен өзара іс-қимыл; халықаралық ұйымдарды бірлескен зерттеулер жүргізуге тарту, Халықаралық қаржы ұйымдарымен (бұдан әрі – ХҚҰ) ынтымақтастықты күшейту жөніндегі негіздемелік келісімді іске асыру бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру, ХҚҰ-мен негіздемелік келісімдерді іске асыру жөніндегі Үйлестіру кеңесінің қызметін қамтамасыз ету; мемлекеттік органдардың Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимылы; мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша, нәтижелерге қол жеткізуге бағытталған, мемлекеттік жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру бойынша, Мемлекеттік жоспарлау жүйесі әдіснамасының мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша қызметті үйлестіреді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

13-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координирует деятельность курируемого блока в Департаменте по: разработке, корректировке, мониторингу и оценке реализации документов Системы государственного планирования, входящим в компетенцию Департамента; формированию, корректировке перечня государственных программ и перечня отраслевых программ; согласованию проектов документов Системы государственного планирования, по вопросам входящим в компетенцию Департамента; формированию ежегодных Посланий Главы государства, Общенациональных планов и мониторингу по их реализации; выработке предложений по совершенствованию Системы государственного планирования.
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-2
13-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Желательно владение иностранным языком (английский) на уровне выше среднего.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координирует деятельность курируемого блока в Департаменте по: взаимодействию с международными финансовыми организациями; по привлечению международных организаций к проведению совместных исследований, координации деятельности государственных органов по реализации Рамочных соглашений по усилению сотрудничества с международными финансовыми организациями (далее – МФО), обеспечение деятельности Координационного Совета по реализации Рамочных соглашений с МФО; взаимодействию государственных органов с Организацией экономического сотрудничества и развития; осуществлению мониторинга, анализа международных тенденций и выработке предложений по социально-экономическому развитию с учетом международного опыта; администрированию программ совместных экономических исследований Правительства Республики Казахстан и международных финансовых организаций, осуществлению деятельности управляющего и альтернативного управляющего Всемирного Банка.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-2

13-0-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 827 жарлығын және "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы" 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлықтарын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құзыретіне кіретін мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының жобаларын келісу; Қазақстанның бәсекеге қабілеттілік деңгейін арттыру бойынша мемлекеттік органдардың жұмысы; мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; нәтижелерге қол жеткізуге бағдарланған мемлекетік жоспарлау жүйесін әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру; елде одан әрі енгізу мақсатында мемлекеттік стратегиялық даму саласында әлемдік озық тәжірибені зерделеу; әдіснамалық басшылықты жүзеге асыру; мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен консультациялық жұмыс жүргізу бойынша Департаментте жетекшілік ететін блоктың қызметін үйлестіреді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

13-0-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указов Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан" и от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координирует деятельность курируемого блока в Департаменте по: согласованию проектов документов Системы государственного планирования, входящим в компетенцию Департамента; работе государственных органов по повышению уровня конкурентоспособности Казахстана; выработке предложений по совершенствованию системы государственного планирования, по осуществлению методологического обеспечения системы государственного планирования, ориентированного на достижение результатов; изучению мирового передового опыта в области государственного стратегического развития с целью его дальнейшего внедрения в стране; осуществлению методологического руководства и проведению консультативной работы с государственными и местными исполнительными органами, структурными подразделениями Министерства.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3

13-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 827 Жарлығын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын әзірлеу, түзету, келісу, мониторингілеу және бағалау; әлеуметтік-экономикалық, өнеркәсіп және отын-энергетикалық даму саласында Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік бағдарламалардың тізбесін және салалық бағдарламалардың тізбесін қалыптастыру, түзету, қолданыстағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіруге қатысу бойынша Басқарма қызметін үйлестіреді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
13-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі

13-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координирует деятельность Управления по: разработке, корректировке, мониторингу и оценке реализации документов Системы государственного планирования, по вопросам входящим в компетенцию Управления; формированию, корректировке перечня государственных программ и перечня отраслевых программ, разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления, участию в совершенствовании действующей Системы государственного планирования. Согласовывает проекты документов Системы государственного планирования, по вопросам входящим в компетенцию Управления, в области социально-экономического, промышленного и топливно-энергетического развития.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
13-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность

Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы № 827 Жарлығын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыреті шегінде мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын келісу, мониторингілеу, талдау, іске асырылуын бағалау және түзету процесіне (мемлекеттік органдар бөлінісінде), басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қолданыстағы Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру процесіне қатысады (мемлекеттік органдар бөлінісінде). Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуді қамтамасыз етеді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
13-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы № 827 Жарлығын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік бағдарламалар тізбесін қалыптастыруға, сондай-ақ қажет болған жағдайда түзетуге, Министрліктің Стратегиялық және операциялық жоспарларын әзірлеуге және іске асыруға, Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысады. Қазақстан Республикасының 10 жылға арналған стратегиялық даму жоспарын әзірлеу, келісу, мониторингілеу, талдау, іске асырылуын бағалау және түзету, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын келісуді қамтамасыз етеді. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуді қамтамасыз етеді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указом Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в процессе согласования, мониторинга, анализа, оценки реализации и корректировки документов системы государственного планирования в пределах компетенции управления (в разрезе государственных органов), в процессе совершенствования действующей Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию управления (в разрезе государственных органов). Обеспечивает разработку проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
13-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в формировании, а также при необходимости корректировки Перечня государственных программ, в разработке и реализации Стратегического и операционного планов Министерства, в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Обеспечивает разработку, согласование, мониторинг, анализ, оценку реализации и корректировку Стратегического плана развития Республики Казахстан на 10 лет, согласование стратегических планов государственных органов. Обеспечивает разработку проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

13-1-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (халықаралық құқық) және/немесе қызмет көрсету (бағалау) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын; "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы № 827 Жарлығын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыреті шегінде мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын келісу, мониторингілеу, талдау, іске асырылуын бағалау және түзету процесіне (мемлекеттік органдар бөлінісінде), басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қолданыстағы Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру процесіне қатысады (мемлекеттік органдар бөлінісінде) және басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Мемлекеттік бағдарламалар тізбесін қалыптастыруға және қажет болған жағдайда түзетуге, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысады.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
13-1-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (халықаралық құқық) және/немесе қызмет көрсету (бағалау) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі

13-1-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или услуги (оценка).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в процессе согласования, мониторинга, анализа, оценки реализации и корректировки документов системы государственного планирования в пределах компетенции управления (в разрезе государственных органов), в процессе совершенствования действующей Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию управления (в разрезе государственных органов), в формировании, а также при необходимости корректировке Перечня государственных программ, в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
13-1-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или услуги (оценка).
Профессиональная компетентность

Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы № 827 Жарлығын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының 10 жылға арналған стратегиялық даму жоспарын әзірлеу, келісу, мониторингілеу, талдау, іске асырылуын бағалау және түзету, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын келісуді қамтамасыз етуге қатысады. Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын оңтайландыру және ревизия жүргізуге қатысады. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, кеңестер, жұмыс топтарының, ведомствоаралық комиссиялардың отырыстарын дайындауға және өткізуге қатысады.
Лауазымға
қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық талдау және жоспарлау департаменті
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын мониторингілеу және талдау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
13-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 827 Жарлығын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын әзірлеу, түзету, мониторингілеу және бағалау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу бойынша Басқарма қызметін үйлестіреді. Қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік, арнайы және құқық қорғау органдары саласында Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын келіседі; қолданыстағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіруге, Мемлекет басшысының жыл сайынғы жолдауларын, Жалпыұлттық жоспарларды қалыптастыру және олардың іске асырылуын мониторингілеуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық талдау және жоспарлау департаменті
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын мониторингілеу және талдау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в обеспечении разработки, согласовании, мониторинга, анализа, оценки реализации и корректировки Стратегического плана развития Республики Казахстан на 10 лет, согласования стратегических планов государственных органов. Участвует в проведении ревизии и оптимизации документов системы государственного планирования. Участвует в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, входящим в компетенцию Управления.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления мониторинга и анализа документов системы государственного планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
13-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координирует деятельность Управления по: разработке, корректировке, мониторингу и оценке реализации документов Системы государственного планирования, по вопросам входящим в компетенцию Управления; разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Согласовывает проекты документов Системы государственного планирования, по вопросам входящим в компетенцию Управления, в области обороны, национальной безопасности, специальных и правоохранительных органов; участие в совершенствовании действующей Системы государственного планирования; формированию ежегодных Посланий Главы государства, Общенациональных планов и мониторингу по их реализации.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления мониторинга и анализа документов системы государственного планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

13-2-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 827 Жарлығын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын келісуді (мемлекеттік органдардың бөлінісінде) қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік Стратегиясын іске асыру бойынша Іс-шаралар жоспарының іске асырылуына мемлекеттік органдардың ақпараты негізінде мониторингті жүзеге асырады. Тиісті есептерді дайындай отырып, елдің Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын, Министрліктің құзыреті шеңберінде оны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспарын әзірлеу және іске асыру ұсыныстарын әзірлеуге қатысады. Тиісті есепті дайындай отырып, Жалпыұлттық тұрақтандыру шараларын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалу барысына бақылауды қамтамасыз етуге қатысады.
Лауазымға
қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық талдау және жоспарлау департаменті
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын мониторингілеу және талдау басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
13-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (стандарттау, метрология және сертификаттау) және/немесе қызмет көрсету (бағалау) мамандықтары бойынша жоғары білім кәсіптік білім
Кәсіби құзыреттілігі

13-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение: согласования документов Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию Управления (в разрезе государственных органов). Осуществляет мониторинг реализации Плана мероприятий по реализации Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан на основе информации государственных органов. Участвует в выработке предложений по разработке и реализации Стратегии национальной безопасности страны, Плана мероприятий по ее реализации в рамках компетенции Министерства, с подготовкой соответствующих отчетов. Участвует в обеспечении контроля за ходом выполнения Плана мероприятий по реализации мер общенациональной стабилизации с подготовкой ежегодного отчета.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления мониторинга и анализа документов системы государственного планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
13-2-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) и/или технические науки и технологии (стандартизация, метрология и сертификация) и/или услуги (оценка).
Профессиональная компетентность

Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 827 Жарлығын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретіне кіретін (мемлекеттік органдар бөлінісінде) мәселелер бойынша Мемлекеттік басқару жүйесі құжаттарын келісуді қамтамасыз ету. Мемлекет басшысының жыл сайынғы жолдауларын қалыптастыру үшін мемлекеттік органдардың ұсыныстарын жинақтауға қатысу. Мемлекет басшысының жыл сайынғы жолдауларын іске асыру бойынша Жалпыұлттық іс-шаралар жоспарларын және Іс-шаралар жоспарларын әзірлеу бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіруге қатысу. Жалпыұлттық іс-шаралар жоспарларының, ай сайынғы, сондай-ақ жартыжылдық және жылдық қорытынды бойынша жиынтық есеп дайындаумен оларды іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарының орындалу мониторингі мен талдауын жүзеге асыруға қатысу. Басқарма құзыреті шегінде (мемлекеттік органдар бөлінісінде) Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің стратегиялық және бағдарламалық құжаттарына мониторинг пен талдауды жүзеге асыру.
Лауазымға
қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі әдіснамасы басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
13-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтiк ғылымдар, экономика және бизнес мамандықтары (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, статистика, әлемдiк экономика) және/немесе құқық бойынша (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі

Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение: согласования документов Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию Управления (в разрезе государственных органов). Участвует в осуществлении сбора предложений государственных органов для формирования ежегодных Посланий Главы государства. Участвует в координации деятельности государственных органов по разработке Общенациональных планов мероприятий и Планов мероприятий по реализации ежегодных Посланий Главы государства. Участие в осуществлении мониторинга и анализа исполнения Общенациональных планов мероприятий, и Плана мероприятий по его реализации с подготовкой сводного отчета ежемесячно, а также по итогам полугодия и года. Осуществляет мониторинг и анализ стратегических и программных документов Системы государственного планирования в пределах компетенции управления (в разрезе государственных органов).
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления методологии системы государственного планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
13-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или права (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность

Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 827 және "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы" 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлықтарын білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретіне кріетін мәселелер бойынша Мемлекеттiк жоспарлау жүйесі құжаттарының жобаларын келісу; мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу, нәтижелерге қол жеткізуге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесін әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру бойынша; әдіснамалық басшылықты жүзеге асыру және мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен консультациялық жұмысты жүргізу бойынша Басқарма қызметін үйлестіру.
Лауазымға
қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі әдіснамасы басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4
13-3-2
13-3-3
13-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтiк ғылымдар, экономика және бизнес мамандықтары (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, статистика, әлемдiк экономика) және/немесе құқық бойынша (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі

Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указов Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан" и от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координирует деятельность Управления по: согласованию проектов документов Системы государственного планирования, по вопросам входящим в компетенцию Управления; выработке предложений по совершенствованию системы государственного планирования, по осуществлению методологического обеспечения системы государственного планирования, ориентированного на достижение результатов; осуществлению методологического руководства и проведению консультативной работы с государственными и местными исполнительными органами, структурными подразделениями Министерства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления методологии системы государственного планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
3
С-4
13-3-2
13-3-3
13-3-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или права (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность

Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 827 және "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы" 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлықтарын білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының жобаларын келісуді; мемлекеттiк жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша, нәтижелерге қол жеткізуге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесін әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру бойынша ұсыныстар әзірлеуді; әдіснамалық басшылықты жүзеге асыру және мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен консультациялық жұмысты жүргізуді қамтамасыз ету.
Лауазымға
қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі әдіснамасы басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-5
13-3-5
13-3-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтiк ғылымдар, экономика және бизнес мамандықтары (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, статистика, әлемдiк экономика) және/немесе құқық бойынша (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе қызмет көрсету (бағалау) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі

Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указов Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан" и от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает согласование проектов документов Системы государственного планирования, по вопросам входящим в компетенцию Управления; выработку предложений по совершенствованию системы государственного планирования, по осуществлению методологического обеспечения системы государственного планирования, ориентированного на достижение результатов; осуществлению методологического руководства и проведению консультативной работы с государственными и местными исполнительными органами, структурными подразделениями Министерства.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления методологии системы государственного планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
2
С-5
13-3-5
13-3-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или права (юриспруденция, международное право) и/или услуги (оценка).
Профессиональная компетентность

Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 827 және "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы" 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлықтарын білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттiк жоспарлау әдіснамасы, мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру, нәтижелерге қол жеткізуге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесін әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру бойынша ұсыныстар әзірлеу мен нормативтік құқықтық актілер әзірлеуге қатысу. Басқарма құзыреті шегінде мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын келісу, мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен әдістамалық және консультациялық жұмыс көрсету.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық даму басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
13-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 827 Жарлығын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының бәсекеге қабілеттілігіне және Бәсекеге қабілеттілік жөніндегі кеңес қызметіне кешенді мониторинг жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттік органдар қызметін қамтамсыз ету; Қазақстан Республикасының көрсеткіштерін халықаралық рейтингтерде жақсарту үшін ұсыныстар әзірлеу бойынша Басқарма қызметін үйлестіру. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша (мемлекеттік органдар бөлінісінде) Мемлекеттік жоспарлаудың қолданыстағы жүйесін жетілдіру процесіне қатысу. Әлемдік озық тәжірибені одан әрі елге енгізу мақсатында мемлекеттік стратегиялық даму саласында оны зерделейді. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуді қамтамасыз ету.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық даму басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
5
С-4

Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указов Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан" и от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений и разработке нормативных правовых актов по методологии государственного планирования, выработку предложений по совершенствованию системы государственного планирования, по осуществлению методологического обеспечения системы государственного планирования, ориентированного на достижение результатов. Согласование документов системы государственного планирования в пределах компетенции Управления, оказание методической и консультативной работы с государственным и местным исполнительным органам.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления стратегического развития
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
13-4-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координирует деятельность Управления по: обеспечению деятельности государственных органов по вопросам проведения комплексного мониторинга конкурентоспособности Республики Казахстан и деятельности Совета по конкурентоспособности; выработке предложений для улучшения показателей Республики Казахстан в международных рейтингах. Участвует в процессе совершенствования действующей Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию управления (в разрезе государственных органов). Изучает мировой передовой опыт в области государственного стратегического развития с целью его дальнейшего внедрения в стране. Обеспечивает разработку проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления стратегического развития
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
5
С-4

13-4-2
13-4-3
13-4-4
13-4-5
13-4-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 827 Жарлығын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының бәсекеге қабілеттілігіне және Бәсекеге қабілеттілік жөніндегі кеңес қызметіне кешенді мониторинг жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттік органдар қызметін қамтамсыз ету; Қазақстан Республикасының көрсеткіштерін халықаралық рейтингтерде жақсарту үшін ұсыныстар әзірлеу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша (мемлекеттік органдар бөлінісінде) Мемлекеттік жоспарлаудың қолданыстағы жүйесін жетілдіру процесіне қатысу. Әлемдік озық тәжірибені одан әрі елге енгізу мақсатында мемлекеттік стратегиялық даму саласында оны зерделейді. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуді қамтамасыз ету.
Лауазымға
қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық даму басқармасының
сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
13-4-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе қызмет көрсету (бағалау) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі

13-4-2
13-4-3
13-4-4
13-4-5
13-4-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает деятельность государственных органов по вопросам проведения комплексного мониторинга конкурентоспособности Республики Казахстан и деятельности Совета по конкурентоспособности; выработке предложений для улучшения показателей Республики Казахстан в международных рейтингах. Участвует в процессе совершенствования действующей Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию управления (в разрезе государственных органов). Изучает мировой передовой опыт в области государственного стратегического развития с целью его дальнейшего внедрения в стране. Обеспечивает разработку проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления стратегического развития
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
13-4-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или услуги (оценка).
Профессиональная компетентность

Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 827 Жарлығын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бәсеге қабілеттілік жөніндегі кеңес қызметін қамтамасыз етуге қатысу. бәсеге қабілеттілік жұмыс кіші топтары қызметін үйлестіру. Мемлекет басшысы үшін бәсекеге қабілеттілік туралы жартыжылдық есептер мен жыл сайынғы талдамалық баяндама жобасын дайындау мақсатында мүдделі мемлекеттік органдармен және Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасауды үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
ХҚҰ және ЭЫДҰ-мен өзара іс-қимыл жасауды үйлестіру басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
13-5-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Орташадан жоғары деңгейде шетел тілін (ағылшын) білуі құпталады.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Үкіметі және халықаралық қаржы ұйымдарымен (Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі, Еуропалық Қайта Құру және Даму Банкі, Азия Даму Банкі) бірлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әкімшілендіру бойынша, Дүниежүзілік банк басқарушысының және баламалы басқарушысының қызметін жүзеге асыру, бірлескен зерттеулер жүргізуге халықаралық ұйымдарды тарту бойынша жұмысты ұйымдастыру, халықаралық қаржы ұйымдарымен (бұдан әрі - ХҚҰ) ынтымақтастықты күшейту бойынша Негіздемелік келісімді іске асыру бойынша мемлекеттік органдар қызметін үйлестіру бойынша жұмысты ұйымдастыру; ХҚҰ-мен Негіздемелік келісімдерді іске асыру бойынша Үйлестіру кеңесі қызметін қамтамасыз ету, Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасауын үйлестіру бойынша жұмысты ұйымдастыру бойынша Басқарма қызметін үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
ХҚҰ және ЭЫДҰ-мен өзара іс-қимыл жасауды үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан".
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в обеспечении деятельности Совета по конкурентоспособности. Координирует деятельность рабочих подгрупп конкурентоспособности. Координирует взаимодействие с заинтересованными государственными органами и структурными подразделениями Министерства в целях подготовки полугодовых отчетов и проекта ежегодного аналитического доклада о конкурентоспособности Республики Казахстан для Главы государства
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления координации взаимодействия с МФО и ОЭСР Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
13-5-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, государственное и местное управление, мировая экономика), гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Желательно владение иностранным языком (английский) на уровне не ниже среднего.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координирует деятельность Управления по организации работы: по администрированию программ совместных экономических исследований Правительства Республики Казахстан и международных финансовых организаций (Международный Банк Реконструкции и Развития, Европейский Банк Реконструкции и Развития, Азиатский Банк Развития); осуществлению деятельности управляющего и альтернативного управляющего Всемирного Банка, привлечению международных организаций к проведению совместных исследований, организация работы по координации деятельности государственных органов по реализации Рамочных соглашений по усилению сотрудничества с международными финансовыми организациями (далее – МФО); обеспечению деятельности Координационного Совета по реализации Рамочных соглашений с МФО, координации взаимодействия государственных органов с Организацией экономического сотрудничества и развития.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления координации взаимодействия с МФО и ОЭСР Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

13-5-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Орташадан жоғары деңгейде шетел тілін (ағылшын) білуі құпталады.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Дүниежүзілік Банкпен ынтымақтастық бойынша мәселелерді жүргізу. Дүниежүзілік Банкпен ынтымақтастық шеңберінде кездесулер, келіссөздер және басқа іс-шараларды ұйымдастыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметі және халықаралық қаржы ұйымдарымен (Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі, Еуропалық Қайта Құру және Даму Банкі, Азия Даму Банкі) бірлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әкімшілендіруді қамтамасыз ету; Дүниежүзілік банк басқарушысының және баламалы басқарушысының қызметін жүзеге асыру бойынша жұмысты қамтамасыз ету. Халықаралық қаржы ұйымдарымен (бұдан әрі - ХҚҰ) ынтымақтастықты күшейту бойынша Негіздемелік келісімді іске асыру бойынша мемлекеттік органдар қызметін үйлестіру бойынша жұмысты қамтамасыз ету, ХҚҰ-мен Негіздемелік келісімдерді іске асыру бойынша Үйлестіру кеңесі қызметін қамтамасыз ету. Халықаралық экономикалық ынтымақтастықты дамыту мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министр Кеңсесінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды қамтамасыз ету.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
ХҚҰ және ЭЫДҰ-мен өзара іс-қимыл жасауды үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

13-5-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, государственное и местное управление, мировая экономика), гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Желательно владение иностранным (английским) языком на уровне не ниже среднего.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение вопросов по сотрудничеству со Всемирным банком.
Организация встреч, переговоров и других мероприятий в рамках сотрудничества со Всемирным банком. Обеспечение администрирования программ совместных экономических исследований Правительства Республики Казахстан и международных финансовых организаций (Международный Банк Реконструкции и Развития, Европейский Банк Реконструкции и Развития, Азиатский Банк Развития); обеспечение работы по осуществлению деятельности управляющего и альтернативного управляющего Всемирного Банка. Обеспечение работы по координации деятельности государственных органов по реализации Рамочных соглашений по усилению сотрудничества с международными финансовыми организациями (далее – МФО), организация работы по обеспечению деятельности Координационного Совета по реализации Рамочных соглашений с МФО. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам развития международного экономического сотрудничества.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления координации взаимодействия с МФО и ОЭСР Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

13-5-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Орташадан жоғары деңгейде шетел тілін (ағылшын) білуі құпталады.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтiк және экономикалық даму мәселелері бойынша халықаралық ұйымдарды бірлескен зерттеулер жүргізуге тарту.
Қазақстан Республикасы Үкіметі және халықаралық қаржы ұйымдарымен (Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі, Еуропалық Қайта Құру және Даму Банкі, Азия Даму Банкі) бірлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әкімшілендіру. Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасауын үйлестур бойынша жұмысты ұйымдастыру. Халықаралық экономикалық ынтымақтастықты дамыту мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министр Кеңсесінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды қамтамасыз ету.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
ХҚҰ және ЭЫДҰ-мен өзара іс-қимыл жасауды үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

13-5-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, государственное и местное управление, мировая экономика), гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Желательно владение иностранным (английским) языком на уровне не ниже среднего.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Привлечение международных организаций к проведению совместных исследований по вопросам социального и экономического развития. Администрирование программ совместных экономических исследований Правительства Республики Казахстан и международных финансовых организаций (Международный Банк Реконструкции и Развития, Европейский Банк Реконструкции и Развития, Азиатский Банк Развития). Обеспечение работы по координации взаимодействия государственных органов с Организацией экономического сотрудничества и развития. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам развития международного экономического сотрудничества.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления координации взаимодействия с МФО и ОЭСР Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

13-5-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе қызмет көрсету (бағалау) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Орташадан жоғары деңгейде шетел тілін (ағылшын) білуі құпталады.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Дүнижүзілік банкпен ынтымақтастық бойынша мәселелерді жүргізу. Дүнижүзілік банкпен ынтымақтастық шеңберінде кездесулер, келіссөздер және басқа да іс-шараларды ұйымдастыру. Қазақстан Республикасы Үкіметі және халықаралық қаржы ұйымдарымен (Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі, Еуропалық Қайта Құру және Даму Банкі, Азия Даму Банкі) бірлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әкімшілендіруді қамтамасыз ету; Дүниежүзілік банк басқарушысының және баламалы басқарушысының қызметін жүзеге асыру бойынша жұмысты қамтамасыз ету. Дүниежүзілік банк басқарушысының және баламалы басқарушысының қызметін жүзеге асыру бойынша жұмысты қамтамасыз ету. Халықаралық экономикалық ынтымақтастықты дамыту мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министр Кеңсесінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды қамтамасыз ету.
Әлеуметтік, көші-қон саясаты және мемлекеттік органдарды дамыту департаменті
Лауазымға
қойылатын біліктілік талаптар
Әлеуметтік, көші-қон саясаты және мемлекеттік органдарды дамыту департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

13-5-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, государственное и местное управление, мировая экономика), гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или услуги (оценка).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Желательно владение иностранным (английским) языком на уровне не ниже среднего.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение вопросов по сотрудничеству со Всемирным банком.
Организация встреч, переговоров и других мероприятий в рамках сотрудничества со Всемирным банком. Обеспечение администрирования программ совместных экономических исследований Правительства Республики Казахстан и международных финансовых организаций (Международный Банк Реконструкции и Развития, Европейский Банк Реконструкции и Развития, Азиатский Банк Развития); обеспечение работы по осуществлению деятельности управляющего и альтернативного управляющего Всемирного Банка. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам развития международного экономического сотрудничества.
Департамент социальной, миграционной политики и развития государственных органов
Квалификационные требования к должности
Директор
Департамента социальной, миграционной политики и развития государственных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

14-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік көші-қон саясатын қалыптастыру үшін ұсыныстар әзірлеу бойынша және әлеуметтік саланың, құқық қорғау жүйесінің, қорғаныс және мемлекеттік органдардың негізгі стратегиялық басымдықтарын айқындауға қатысу бойынша Департамент қызметін үйлестіру. Жетекшілік ететін салалардың бағдарламалық құжаттарына талдау, мониторинг және бағалау жүргізу бойынша жұмысты үйлестіру. Жетекшілік ететін салалардың мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын және нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу, қарау және келісу бойынша жұмысты үйлестіру. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде жетекшілік ететін салаларда басымдықтарды іске асыруға бағытталған шығыстардың жаңа бастамаларын айқындау бойынша жұмысты үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Әлеуметтік, көші-қон саясаты және мемлекеттік органдарды дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
14-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе математика мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік көші-қон саясатын қалыптастыру үшін ұсыныстар әзірлеу бойынша және әлеуметтік саланың, құқық қорғау жүйесінің, қорғаныс және мемлекеттік органдардың негізгі стратегиялық басымдықтарын айқындауға қатысу бойынша Департамент қызметін ұйымдастыру. Жетекшілік ететін салалардың бағдарламалық құжаттарына талдау, мониторинг және бағалау жүргізу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Жетекшілік ететін салалардың мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын және нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу, қарау және келісу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде жетекшілік ететін салаларда басымдықтарды іске асыруға бағытталған шығыстардың жаңа бастамаларын айқындау бойынша жұмысты ұйымдастыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Әлеуметтік, көші-қон саясаты және мемлекеттік органдарды дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

14-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента по выработке предложений для формирования государственной миграционной политики и по участию в определении основных стратегических приоритетов социальной сферы, правоохранительной системы, обороны и государственных органов. Координация работы по проведению анализа, мониторинга и оценки программных документов курируемых сфер. Координация работы по разработке, рассмотрению и согласованию документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов курируемых сфер. Координация работы по определению новых инициатив расходов, направленных на реализацию приоритетов в курируемых сферах, в рамках формирования трехлетнего бюджета.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента социальной, миграционной политики и развития государственных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
14-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция) и/или образование (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы Департамента по выработке предложений для формирования государственной миграционной политики и по участию в определении основных стратегических приоритетов правоохранительной системы, обороны и государственных органов. Организация работы по проведению анализа, мониторинга и оценки программных документов курируемых сфер. Организация работы по разработке, рассмотрению и согласованию документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов курируемых сфер. Организация работы по определению новых инициатив расходов, направленных на реализацию приоритетов в курируемых сферах, в рамках формирования трехлетнего бюджета.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента социальной, миграционной политики и развития государственных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

14-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе білім (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік саланың негізгі стратегиялық басымдықтарын айқындауға қатысу бойынша Департамент жұмысын ұйымдастыру. Жетекшілік ететін салалардың бағдарламалық құжаттарына талдау, мониторинг және бағалау жүргізу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Әлеуметтік саланың мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын және нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын келісу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде жетекшілік ететін салаларда басымдықтарды іске асыруға бағытталған шығыстардың жаңа бастамаларын айқындау бойынша жұмысты ұйымдастыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Әлеуметтік, көші-қон саясаты және мемлекеттік органдарды дамыту департаменті
Білім, ғылым, мәдениет, спортты дамыту басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
14-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық және экономика негіздері, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Білім беру, ғылым, мәдениет, спорт, жастар мен тіл саясаты, ұлтаралық және конфессияаралық келісім салаларының негізгі стратегиялық басымдықтарын айқындауға қатысу жөнінде басқарма жұмысын ұйымдастыру. Білім беру, ғылым, мәдениет, спорт, жастар мен тіл саясаты, ұлтаралық және конфессияаралық келісім салаларында бағдарламалық құжаттарға талдау, мониторинг және бағалау жүргізу бойынша басқарма жұмысын ұйымдастыру. Білім беру, ғылым, мәдениет, спорт, жастар мен тіл саясаты, ұлтаралық және конфессияаралық келісім мәселелері бойынша мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде білім беру, ғылым, мәдениет, спорт, жастар мен тіл саясаты, ұлтаралық және конфессияаралық келісім салаларында басымдықтарды іске асыруға бағытталған шығыстардың жаңа бастамаларын айқындау бойынша жұмысты ұйымдастыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Әлеуметтік, көші-қон саясаты және мемлекеттік органдарды дамыту департаменті
Білім, ғылым, мәдениет, спортты дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

14-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или образование (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы Департамента по участию в определении основных стратегических приоритетов социальной сферы. Организация работы по проведению анализа, мониторинга и оценки программных документов курируемых сфер. Организация работы по согласованию документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов социальной сферы. Организация работы по определению новых инициатив расходов, направленных на реализацию приоритетов в курируемых сферах, в рамках формирования трехлетнего бюджета.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления развития образования, науки, культуры, спорта
Департамента социальной, миграционной политики и развития государственных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
14-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям основы права и экономики, социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы управления по участию в определении основных стратегических приоритетов сфер образования, науки, культуры, спорта, молодежной и языковой политики, межнационального и межконфессионального согласия.
Организация работы по проведению анализа, мониторинга и оценки программных документов в сферах образования, науки, культуры, спорта, молодежной и языковой политики, межнационального и межконфессионального согласия.
Организация работы по согласованию документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам образования, науки, культуры, спорта, молодежной и языковой политики, межнационального и межконфессионального согласия.
Организация работы по определению новых инициатив расходов, направленных на реализацию приоритетов в сфере образования, науки, культуры, спорта, молодежной и языковой политики, межнационального и межконфессионального согласия, в рамках формирования трехлетнего бюджета.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития образования, науки, культуры, спорта
Департамента социальной, миграционной политики и развития государственных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

14-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық және экономика негіздері, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ғылым, білім беру (инклюзивті білім беру), балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау, конфессияаралық және ұлтаралық келісім, азаматтық секторды дамыту салаларының негізгі стратегиялық басымдықтарын айқындауға қатысу. Ғылым, білім беру (инклюзивті білім беру), балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау, конфессияаралық және ұлтаралық келісім, азаматтық секторды дамыту мәселелері бойынша бағдарламалық құжаттарға талдау, мониторинг және бағалау жүргізу. Ғылым, білім беру (инклюзивті білім беру), балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау, конфессияаралық және ұлтаралық келісім, азаматтық секторды дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісу. Ғылым, білім беру (инклюзивті білім беру), балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау, конфессияаралық және ұлтаралық келісім, азаматтық секторды дамыту салаларының басымдықтарын іске асыруға бағытталған шығыстардың жаңа бастамаларын айқындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Әлеуметтік, көші-қон саясаты және мемлекеттік органдарды дамыту департаменті
Білім, ғылым, мәдениет, спортты дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

14-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям основы права и экономики, социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в определении основных стратегических приоритетов сферы науки, образования (инклюзивное образование), защиты прав и законных интересов детей, межконфессионального и межнационального согласия, развития гражданского сектора. Проведение анализа, мониторинга и оценки программных документов по вопросам науки, образования (инклюзивное образование), защиты прав и законных интересов детей, межконфессионального и межнационального согласия, развития гражданского сектора. Согласование документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам науки, образования (инклюзивное образование), защиты прав и законных интересов детей, межконфессионального и межнационального согласия, развития гражданского сектора. Определение новых инициатив расходов, направленных на реализацию приоритетов сферы науки, образования (инклюзивное образование), защиты прав и законных интересов детей, межконфессионального и межнационального согласия, развития гражданского сектора.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития образования, науки, культуры, спорта
Департамента социальной, миграционной политики и развития государственных органов
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

14-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық және экономика негіздері, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау, халықты әлеуметтік қорғау, жұмыспен қамту, еңбек, демография және гендерлік теңдік салаларының негізгі стратегиялық басымдықтарын айқындауға қатысу жөнінде басқарма жұмысын ұйымдастыру. Жетекшілік ететін салаларда бағдарламалық құжаттарға талдау, мониторинг және бағалау жүргізу бойынша басқарма жұмысын ұйымдастыру. Денсаулық сақтау, халықты әлеуметтік қорғау, жұмыспен қамту, еңбек, демография және гендерлік теңдік мәселелері бойынша мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісу бойынша басқарма жұмысын ұйымдастыру. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде денсаулық сақтау, халықты әлеуметтік қорғау, еңбек, жұмыспен қамту салаларының басымдықтарын іске асыруға бағытталған шығыстардың жаңа бастамаларын айқындауға қатысу бойынша басқарма жұмысын ұйымдастыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік, көші-қон саясаты және мемлекеттік органдарды дамыту департаменті
Денсаулық сақтау, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғауды дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

14-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям основы права и экономики, социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы управления по участию в определении основных стратегических приоритетов сфер здравоохранения, социальной защиты населения, занятости, труда, демографии и гендерного равенства. Организация работы управления по проведению анализа, мониторинга, оценки программных документов в курируемых сферах. Организация работы управления по согласованию документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам здравоохранения, социальной защиты населения, занятости, труда, демографии и гендерного равенства. Организация работы управления по участию в определении новых инициатив расходов, направленных на реализацию приоритетов сфер здравоохранения, социальной защиты населения, труда, занятости в рамках формирования трехлетнего бюджета.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития здравоохранения, занятости и социальной защиты населения Департамента социальной, миграционной политики и развития государственных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

14-3-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық және экономика негіздері, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау шеңберінде, еліміздің көші-қон саясатын қалыптастыру және жетілдіру бойынша мәселелерді үйлестіру. Көші-қон саласында орта мерзімді және ұзақ мерзімді перспективаға арналған стратегиялық мақсаттар, міндеттер мен көрсеткіштерді қалыптастыруға; халықтың көші-қон мәселелері бойынша МЖЖ құжаттарын және НҚА жобаларын әзірлеуге; халықтың көші-қон саласында бағдарламалық құжаттарға тұрақты талдау, мониторинг және бағалау жүргізуге; сыртқы көші-қон саясатын реттеу бойынша шаралар туралы ұсыныстар әзірлеуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Әлеуметтік, көші-қон саясаты және мемлекеттік органдарды дамыту департаменті
Құқық қорғау жүйесі, қорғанысты және мемлекеттік органдарды дамыту басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
14-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Құқық қорғау жүйесінің, қорғаныс және мемлекеттік органдардың негізгі стратегиялық басымдықтарын айқындауға қатысу жөнінде басқарма жұмысын ұйымдастыру. Құқық қорғау жүйесінің, қорғаныс бағдарламалық құжаттарына талдау, мониторинг және бағалау жүргізу бойынша басқарма жұмысын ұйымдастыру. Құқық қорғау жүйесі, қорғаныс мәселелері бойынша мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде құқық қорғау жүйесінің, қорғаныс және мемлекеттік органдардың басым шығыстарын іске асыруға бағытталған шығыстардың жаңа бастамаларын айқындау бойынша жұмысты ұйымдастыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Әлеуметтік, көші-қон саясаты және мемлекеттік органдарды дамыту департаменті
Құқық қорғау жүйесі, қорғанысты және мемлекеттік органдарды дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4

14-3-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям основы права и экономики, социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация вопросов по формированию и совершенствованию миграционной политики страны, в рамках взаимодействия с государственными органами.
Участие в формировании стратегических целей, задач и показателей на среднесрочную и долгосрочную перспективу в сфере миграции; в разработке документов СГП и проектов НПА по вопросам миграции населения; в проведении постоянного анализа, мониторинга и оценки программных документов в сфере миграции населения; в выработке предложений о мерах по регулированию внешней миграционной политики.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления развития правоохранительной системы, обороны и государственных органов Департамента социальной, миграционной политики и развития государственных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
14-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы управления по участию в определении основных стратегических приоритетов правоохранительной системы, обороны и государственных органов. Организация работы по проведению анализа, мониторинга и оценки программных документов правоохранительной системы, обороны. Организация работы по согласованию документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам правоохранительной системы, обороны. Организация работы по определению новых инициатив расходов, направленных на реализацию приоритетов правоохранительной системы, обороны и государственных органов, в рамках формирования трехлетнего бюджета.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития правоохранительной системы, обороны и государственных органов Департамента социальной, миграционной политики и развития государственных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4

14-4-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардың негізгі стратегиялық басымдықтарын айқындауға қатысу. Мемлекеттік органдардың мәселелері бойынша бағдарламалық құжаттарға талдау, мониторинг және бағалау жүргізу. Мемлекеттік органдарды дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісу. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде мемлекеттік органдардың басымдықтарын іске асыруға бағытталған шығыстардың жаңа бастамаларын айқындау.
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
15-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғалымдары, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Құрылымдық міндеттері
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының және әлем экономикасының үрдісіне талдау жүргізуді бақылау және жүзеге асыру, елдің әлеуметтік-экономикалық дамуының перспективаларын айқындау бойынша жұмысты үйлестіру. Болжамдаудың жаңа тәсілдерін енгізу арқылы мемлекеттік реттеу құралдарын жетілдіруге қатысу, экномикалық саясаттың негізгі бағыттарын орындау бойынша жұмысты үйлестіру, бес жылдық кезеңге арналған елдің әлеуметтік-экономикалық дамуының, Қазақстан Республикасының макроэкономикалық көрсеткіштері болжамдарын әзірлеуге қатысу. Бірыңғай Экономикалық Кеңістік (бұдан әрі - БЭК) шеңберінде келісілген макроэкономикалық саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар жасауға қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-2
15-0-2
15-0-3
15-0-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғалымдары, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/ немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Макроэкономикалық көрсеткіштердің қысқа, орта және ұзақ мерзімді кезеңдерге арналған болжамдарын, елдің бес жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеу бойынша Департамент қызметін үйлестіру, елде және әлемде болып жатқан экономикалық процестерге жедел мониторингті жүзеге асыру бойынша Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму үрдісіне талдау жүргізу. Ел экономикасына сыртқы даму факторларының әсер етуін талдауды және бағалауды, әлем экономикасының даму перспективаларын бағалауды, әлеуетті экономикалық тәуекелдерді анықтауды және ел экономикасына Бірыңғай экономикалық кеңістік (бұдан әрі - БЭК) келісімдерінің әсер етуін талдауды жүзеге асыру. Келісілген макроэкономикалық саясат жүргізу мәселелері бойынша үкіметаралық консультациялар мен кеңестерге қатысу. Экономикалық саясат жөніндегі кеңес (бұдан әрі - ЭСК) отырыстарын, комиссиялар кеңестері мен отырыстарын ұймдастыру және өткізу бойынша жұмысты үйлестіруді және министрліктің департаменттерімен өзара іс-қимыл жасауды жүзеге асыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті
Макроэкономикалық болжамдау және үлгілеу басқармасының Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

14-4-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в определении основных стратегических приоритетов государственных органов. Проведение анализа, мониторинга и оценки программных документов по вопросам развития государственных органов. Согласование документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам развития государственных органов. Определение новых инициатив расходов, направленных на реализацию приоритетов государственных органов, в рамках формирования трехлетнего бюджета.
Департамент макроэкономического анализа и прогнозирования
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента макроэкономического
анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-2
15-0-2
15-0-3
15-0-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента по разработке прогнозов макроэкономических показателей на кратко, средне и долгосрочный период, прогноз социально-экономического развития страны на пятилетний период, проведение анализа тенденций социально-экономического развития республики Казахстан, по осуществлению оперативного мониторинга ситуации за происходящими экономическими процессами в стране и мире. Осуществление анализа и оценки влияния внешних факторов развития на экономику страны, оценки перспектив развития мировой экономики, выявления потенциальных внешних рисков и анализа влияния соглашений Единого экономического пространства (далее - ЕЭП) на экономику страны. Участие в межправительственных консультациях и совещаниях по вопросам проведения согласованной макроэкономической политики. Осуществление координации работы и взаимодействия с департаментами министерства по организации и проведению заседаний Совета по экономической политике (далее - СЭП), совещаний и заседаний комиссии.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления макроэкономического прогнозирования и моделирования Департамента макроэкономического анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

15-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғалымдары, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, статистика), және/немесе (құқықтану) және/немесе жаратылыстану ғалымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдарды және технологиялар (математикалық және компьютерлық үлгілеу) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау, макроэкономикалық көрсеткіштердің қысқа, орта және ұзақ мерзімді кезеңге арналған болжамдарын әзірлеуді әдіснамалық және ұйымдық қамтамасыз ету, Елдің бес жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеуге қатысу. Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын және шетелдік ұйымдармен бірлесіп жүргізілетін зерттеулердің тақырыптарын қалыптастыруды ұйымдық қамтамасыз ету және үйлестіру. Тұжырымдамаларды, бағдарламаларды, баяндамаларды әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларына сараптама жүргізуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті
Макроэкономикалық болжамдау және үлгілеу басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4
15-1-2
15-1-3
15-1-4
Критерийлер
Требования
Білімі
Әлеуметтік ғалымдары, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, статистика) және/немесе (құқықтану) және/немесе жаратылыстану ғалымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдарды және технологиялар (математикалық және компъютерлық үлгілеу) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Экономикалық–математикалық әдістер мен үлгілерді пайдалана отырып макроэкономикалық көрсеткіштердің қысқа мерзімді, орта мерзімді және ұзақ мерзімді кезеңдерге арналған болжамдауын жүзеге асыру. Бес жылдық кезеңге арналған Әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін қалыптастыруға қатысу. Макроэкономикалық болжамдауды әдіснамалық қамтамасыз ету, қысқа мерзімді және орта мерзімді кезеңге арналған макроэкономикалық болжамды әзірлеудің әдіснамасын жетілдіруге қатысу. Өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларына сараптама жүргізу, тұжырымдамаларды, бағдарламаларды, баяндамаларды әзірлеуге қатысу. Макроэкономикалық көрсеткіштердің болжамы, елдің макроэкономикалық даму перспективалары туралы ақпаратты дайындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті
Макроэкономикалық болжамдау және үлгілеу басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Бірлік саны
Лауазым №
2
С-5

15-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, статистика) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления, методологическое и организационное обеспечение разработки прогнозов макроэкономических показателей на кратко, средне и долгосрочный период, участие в разработке Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период. Организационное обеспечение и координация формирования тематики исследований, финансируемых из республиканского бюджета, и проводимых совместно с зарубежными организациями. Участие в разработке концепций, программ, докладов, участие в проведении экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управлениямакроэкономического прогнозирования и моделирования Департамента макроэкономического анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4
15-1-2
15-1-3
15-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, статистика) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление прогнозирования макроэкономических показателей на краткосрочный, среднесрочный и долгосрочный периоды с использованием экономико-математических методов и моделей,. Участие в формировании разделов Прогноза социально-экономического развития на пятилетний период. Методологическое обеспечение макроэкономического прогнозирования, участие в совершенствовании методологии разработки макроэкономического прогноза на краткосрочный и среднесрочный периоды. Проведение экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам, входящим в его компетенцию, участие в разработке концепций, программ, докладов. Подготовка информации о прогнозе макроэкономических показателей, перспективах макроэкономического развития страны.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления макроэкономического прогнозирования и моделирования Департамента макроэкономического анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-5

15-1-5
15-1-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғалымдары, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе (құқықтану) және/немесе жаратылыстану ғалымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдарды және технологиялар (математикалық және компъютерлық үлгілеу) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Экономикалық–математикалық әдістер мен үлгілерді пайдалана отырып макроэкономикалық көрсеткіштердің қысқа мерзімді және орта мерзімді кезеңдерге болжамдауын жүзеге асыру. Әлеуметтік-экономикалық даму көрсеткіштерінің базаларын қалыптастыру. Елдің бес жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін қалыптастыруға және қысқа мерзімді және орта мерзімді кезеңдерге арналған макроэкономикалық көрсеткіштерді әзірлеу әдіснамасын жетілдіруге қатысу. Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын және шетелдік ұйымдармен бірлесіп жүргізілетін зерттеулердің тақырыптарын қалыптастыру. Өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобалары бойынша қорытынды дайындау, тұжырымдамаларды, бағдарламаларды, баяндамаларды әзірлеуге қатысу, макроэкономикалық көрсеткіштердің болжамы, елдің макроэкономикалық даму перспективалары туралы ақпаратты дайындауға қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті
Макроэкономикалық талдау және мониторинг басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

15-1-5
15-1-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление прогнозирования макроэкономических показателей на краткосрочный и среднесрочный период с применением экономико-математических методов и моделей. Формирование базы показателей социально-экономического развития. Участие в формировании разделов Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период и совершенствовании методологии разработки макроэкономических показателей на краткосрочный и среднесрочный периоды. Формирование тематики исследований, финансируемых из республиканского бюджета и проводимых совместно с зарубежными организациями. Подготовка заключений по проектам нормативных правовых актов по вопросам, входящим в его компетенцию, участие в разработке концепций, программ, докладов, подготовка информации о прогнозе макроэкономических показателей, перспективах макроэкономического развития страны.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления макроэкономического анализа и мониторинга
Департамента макроэкономического анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

15-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, статистика) және/немесе жаратылыстану ғалымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуына, әлем экономикасы мен тауар нарығына талдау жүргізу. Iшкi және әлем экономикасының, ішкi және әлемдік тауар нарықтарының, көлеңкелі экономиканың даму ахуалы туралы талдамалық материалдар дайындау. Негізгі макроэкономикалық көрсеткіштерді пайдалану және оларды көрнекілендіру бөлігінде Министірліктің "Елде және әлемде болып жатқан процестерге жедел мониторинг жүргізу" ақпаратты-талдамалық жүйесін дамыту бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу. Өзінің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер жобаларының экономикалық сараптамасын жүзеге асыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті
Макроэкономикалық талдау және мониторинг басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4
15-2-2
15-2-3
15-2-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, статистика) және/немесе жаратылыстану ғалымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуын, әлем экономикасындағы, әлемдегі және Қазақстандағы тауар нарықтарындағы жағдайдың даму үрдістерін, экономиканың "қызып кетуін", экономиканы әртараптандыруды және инфляциялық процесстерді, көлеңкелі экономиканы талдауды жүргізу. Жоғарыда аталған мәселелерді Үкімет, ЭСК отырыстарында, селекторлық кеңесте, Президент Әкімшілігі мен Қазақстан Республикасы Сенатында қарау мақсатында олар бойынша есептер, баяндамалар және презентациялар дайындау. Министрліктің Стратегиялық жоспарының және Операциялық жоспарының, Стратегиялар мен басқа нормативті-құқықтық актілердің бөлімдеріне ұсыныстар әзірлеу. Өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларының экономикалық сараптамасын жүзеге асыру, бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті Макроэкономикалық талдау және мониторинг басқармасының Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-5

15-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, статистика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение анализа социально-экономического развития Республики Казахстан, мировой экономики и товарных рынков. Подготовка аналитических материалов о состоянии развития внутренней и мировой экономики, внутренних и мировых товарных рынков, теневой экономики. Участие в разработке предложений по развитию Информационно-аналитической Системы "Оперативный мониторинг процессов происходящих в стране и мире" министерства в части использования основных макроэкономических показателей и их визуализации. В пределах своей компетенции осуществление экономической экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления макроэкономического анализа и мониторинга
Департамента макроэкономического анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4
15-2-2
15-2-3
15-2-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, статистика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение анализа социально-экономического развития Республики Казахстан, тенденции развития ситуации в мировой экономике, на товарных рынках в мире и Казахстане, "перегрева", диверсификации экономики, инфляционных процессов, теневой экономики. Подготовка отчетов, выступлений и презентаций по вышеперечисленным вопросам с целью их рассмотрения на заседаниях Правительства, СЭП, селекторном совещании, Администрации Президента и Сенате Республики Казахстан.
Разработка предложений к разделам Стратегического плана и Операционного плана Министерства, стратегий и других программных документов. В пределах своей компетенции осуществление экономической экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, участие в разработке программных документов.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления макроэкономического анализа и мониторинга
Департамента макроэкономического анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-5

15-2-5
15-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
"Елде және әлемде болып жатқан экономикалық процесстерге жедел мониторинг жүргізу" ақпараттық-талдамалық жүйесінің көрсеткіштерін мониторингілеу. Көрсеткіштер мониторингі қорытындылары бойынша есептер дайындауға қатысу және олардың Жүйеге орналыстыруын қаматасыз ету. Министрліктің департаменттерімен бірлесіп Жүйедегі көрсеткіштер нысандарын әзірлеу. Департаменттің және "Экономикалық зерттеулер институты" АҚ жүйесінің жұмыс істеуі бойынша жұмысты үйлестіру (жинау, өзектендіру, салыстырып тексеру және мүдделі мемлекеттік органдармен, ұлттық компаниялармен бірлесіп деректерді нақтылау). Қазақстан Республикасы Премьер-Миинстрі Кеңсесіне және Президент Әкімшілігіне Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму қорытындылары бойынша есептерді және таратылатын материалдар дайындауға қатысу. Өз құзіреті шегінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер жобаларының экономикалық сараптамасын жүзеге асыру, бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті
Орта мерзімді макроэкономикалық саясат басқармасының Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

15-2-5
15-2-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Мониторинг показателей Информационно-аналитической Системы "Оперативный мониторинг процессов происходящих в стране и мире". Участие в подготовке отчетов по итогам мониторинга показателей и обеспечение их размещения в Системе. Разработка форм, показателей Системы совместно с департаментами министерства. Координация работы по функционированию Системы департамента и Акционерное общество "Институт экономических исследований" (сбор, актуализация, сверка и уточнение данных совместно с заинтересованными государственными органами, национальными компаниями). Участие в подготовке отчетов в Канцелярию Премьер - Министра и Администрацию Президента Республики Казахстан по итогам социально-экономического развития Республики Казахстан и раздаточных материалов. В пределах своей компетенции осуществление экономической экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, участие в разработке программных документов.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления среднесрочной макроэкономической политики
Департамента макроэкономического анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

15-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, статистика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Елдің макроэкономикалық саясатын қалыптастыру және іске асыру бойынша қызметті үйлестіру және экономиканың тұрақты өсуіне қол жеткізуді қамтамасыз ету. Елдің бес жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеуді әдіснамалық және ұйымдық қамтамасыз ету, Елдің бес жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеу кезінде Департамент және Министрлік ішінде жұмысты үйлестіру және Басқарма қызметін, Басқарма қызметін, оның басқа бөлімшелермен тиімді өзара іс-қимылын бақылау. Экономикалық саясат жөніндегі кеңес отырыстарын дайындауды және өткізуді ұйымдық қамтамасыз ету және үйлестіру. Тұжырымдамалар, бағдарламалар, баяндамалар әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер жобаларының сараптамасын жүргізуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті
Орта мерзімді макроэкономикалық саясат басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4

15-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, статистика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности по формированию и реализации макроэкономической политики страны и обеспечения достижимости устойчивого роста экономики. Методологическое и организационное обеспечение разработки Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период, координация работы внутри Департамента и Министерства при разработке Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период и контроль за деятельностью Управления, его эффективное взаимодействие с другими подразделениями. Организационное обеспечение и координация подготовки и проведения заседаний Совета по экономической политике. Участие в разработке концепций, программ, докладов, участие в проведении экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления среднесрочной макроэкономической политики
Департамента макроэкономического анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4

15-3-2
15-3-3
15-3-4
Критерийлер
Требования
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, статистика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мүдделлі мемлекеттік органдар мен Министрлік бөлімшелерінің қатысуымен Елдің бес жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін қалыптастыру, Бес жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеуді және бекітуді әдіснамалық және ұйымдық қамтамасыз етуге қатысу. Өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша экономиканы жоспарлаудың шетелдік тәжірибесін жалпылау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларына сараптама жүргізу, тұжырымдамаларды, бағдарламаларды, баяндамаларды әзірлеуге қатысу. Елдің макроэкономикалық даму перспективалары, экономикалық саясаттың негізгі бағыттары туралы ақпарат дайындау және ел экономикасының тұрақты өсуіне қол жеткізуді қамтамасыз ету.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті
Орта мерзімді макроэкономикалық саясат басқармасының Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-5

15-3-2
15-3-3
15-3-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, статистика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Формирование разделов Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период с участием заинтересованных госорганов и подразделений Министерства, участие в методологическом и организационном обеспечении разработки и утверждения Прогноза социально-экономического развития на пятилетний период. Организация работы по обобщению зарубежного опыта планирования экономики по вопросам, входящим в его компетенцию. Проведение экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам, входящим в его компетенцию, участие в разработке концепций, программ, докладов. Подготовка информации о перспективах макроэкономического развития страны, основных направлениях экономической политики и обеспечения достижимости устойчивого роста экономики страны.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления среднесрочной макроэкономической политики
Департамента макроэкономического анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-5

15-3-5
15-3-6
15-3-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Елдің бес жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін қалыптастыру, мемлекеттік басқарудың орталық және жергілікті деңгейлерінде Бес жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеуді әдіснамалық қамтамасыз ету, өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша экономиканы жоспарлаудың шетелдік тәжірибесін жалпылау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Экономикалық саясат жөніндегі кеңес отырысын дайындау мен өткізуді ұйымдық қамтамасыз ету. Өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобалары бойынша қорытынды дайындау, тұжырымдамаларды, бағдарламаларды, баяндамаларды әзірлеуге қатысу, елдің макроэкономикалық даму перспективалары және экономикалық саясаттың негізгі бағыттары туралы ақпаратты дайындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті
Экономикалық саясатты үйлестіру басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
15-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, әлемдік экономика, мемлекеттік және жергілкті басқару, статистика) және/немесе жаратылыстану ғалымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Өткізілетін экономикалық саясатты, оның ішінде сауда және инвестициялық саясатты үйлестіруді және талдауды және ел экономикасына сыртқы даму факторларының әсерін бағалау, сауда-инвестициялық ынтымақтастық және ел экономикасына жүргізілетін саясат салдарына талдауды жүзеге асыру. БЭК шеңберінде келісілген макроэкономикалық саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Келісілген макроэкономикалық саясат жүргізу мәселелері бойынша үкіметаралық консултациялар мен кеңестерге қатысу. Әлемдік экономика даму перспективаларын бағалауды жүзеге асыру, әлеуетті сыртқы тәуекелдерді анықтау және БЭК келісімдерінің ел экономикасына әсерін талдау. Елдің бес жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін қалыптастыруға қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті
Экономикалық саясатты үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4

15-3-5
15-3-6
15-3-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Формирование разделов Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период, методологическое обеспечение разработки Прогноза социально-экономического развития на пятилетний период на центральном и местном уровнях государственного управления, организация работы по обобщению зарубежного опыта планирования экономики по вопросам, входящим в его компетенцию. Организационное обеспечение подготовки и проведения заседаний Совета по экономической политике. Подготовка заключений по проектам нормативных правовых актов по вопросам, входящим в его компетенцию, участие в разработке концепций, программ, докладов, подготовка информации о перспективах макроэкономического развития страны и основных направлениях экономической политики.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления координации экономической политики
Департамента макроэкономического анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
15-4-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, статистика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление координации и анализа проводимой экономической политики, в том числе торговой и инвестиционной политики и оценки влияния внешних факторов развития на экономику страны, анализа торгово-инвестиционного сотрудничества и последствий проводимой политики для экономики страны. Участие в выработке предложений по формированию согласованной макроэкономической политики в рамках ЕЭП. Участие в межправительственных консультациях и совещаниях по вопросам проведения согласованной макроэкономической политики. Осуществление оценки перспектив развития мировой экономики, выявление потенциальных внешних рисков и анализ влияния соглашений ЕЭП на экономику страны. Участие в формировании разделов Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления координации экономической политики
Департамента макроэкономического анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4

15-4-2
15-4-3
15-4-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, әлемдік экономика, мемлекеттік және жергілкті басқару, статистика) және/немесе жаратылыстану ғалымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Өткізілетін экономикалық саясатты, оның ішінде сауда және инвестициялық саясатты үйлестіруге және талдауға және ел экономикасына сыртқы даму факторларының әсерін бағалауға, сауда-инвестициялық ынтымақтастық және ел экономикасына жүргізілетін саясат салдарын талдауға қатысу. Әлемдік экономиканың даму перспективаларын бағалауды жүргізу, әлеуетті сыртқы тәуекелдерді анықтау және БЭК келісімдерінің ел экономикасына әсерін анықтауға талдау жүргізу, көрсеткіштер мониторингін жүзеге асыру, БЭК мүше елдерінің даму перспективаларын дамыту және бағалау жағдайын талдау. Елдер және тауарлар топтары бөлінісінде сыртқы сауда қызметі көрсеткіштеріне мониторингін жүргізу. Елдің бес жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін қалыптастыруға қатысу. Өз құзіреті шегінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер жобаларының экономикалық сараптамасын жүзеге асыру, бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті
Экономикалық саясатты үйлестіру басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

15-4-2
15-4-3
15-4-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, статистика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в координации и анализе проводимой экономической политики, в том числе торговой и инвестиционной политики и оценки влияния внешних факторов развития на экономику страны, анализа торгово-инвестиционного сотрудничества и последствий проводимой политики для экономики страны. Проведение оценки перспектив развития мировой экономики, выявление потенциальных внешних рисков и анализа влияния соглашений ЕЭП на экономику страны, осуществление мониторинга показателей, анализ ситуации развития и оценки перспектив развития стран членов ЕЭП. Мониторинг показателей внешнеторговой деятельности в разрезе стран и товарных групп. Участие в формировании разделов Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период. В пределах своей компетенции осуществление экономической экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, участие в разработке программных документов.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления координации экономической политики
Департамента макроэкономического анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

15-4-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, әлемдік экономика, мемлекеттік және жергілкті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Өткізілетін экономикалық саясатты, оның ішінде сауда және инвестициялық саясатты үйлестіруге және талдауға және ел экономикасына сыртқы даму факторларының әсерін бағалауға, сауда-инвестициялық ынтымақтастық және ел экономикасына жүргізілетін саясат салдарын талдауға қатысу. Көрсеткіштер мониторингі, БЭК мүше елдерінің даму перспективаларын дамыту және бағалау жағдайын талдау. Елдер және тауарлар топтары бөлінісінде сыртқы сауда қызметі көрсеткіштерін мониторингілеу. Елдің бес жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін қалыптастыруға қатысу. Өз құзіреті шегінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілер жобаларының экономикалық сараптамасын жүзеге асыру, бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу.
Тарифтік және институционалдық саясатты қалыптастыру департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Тарифтік және интитуционалдық саясатты
қалыптастыру департаментінің
Директоры
Бiрлiк саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
16-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару), техникалық ғылымдар мен технологиялар (мұнай-газ ісі, электр энергетикасы, жылу энергетикасы), құқық (құқықтану, халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

15-4-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в координации и анализе проводимой экономической политики, в том числе торговой и инвестиционной политики и оценки влияния внешних факторов развития на экономику страны, анализа торгово-инвестиционного сотрудничества и последствий проводимой политики для экономики страны Мониторинг показателей, анализ ситуации развития и оценка перспектив развития стран членов ЕЭП. Мониторинг показателей внешнеторговой деятельности в разрезе стран и товарных групп. Участие в формировании разделов Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период. В пределах своей компетенции осуществление экономической экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, участие в разработке программных документов.
Департамент формирования тарифной и институциональной политики
Квалификационные требования к должности
Директор
Департамента формирования тарифной и институциональной политики
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-1
16-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление), технические науки и технологии (нефтегазовое дело, электроэнергетика, теплоэнергетика), право (юриспруденция, международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық ету; лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес жұмысты ұйымдастыру; тарифтік және институционалдық, бәсекелестікті қорғау, монополистік қызметті шектеу және мемлекеттік монополияны реттеу саласындағы саясатты үйлестіру және қалыптастыру мәселелері бойынша әдіснамалық базаны әзірлеуге және келісуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Тарифтік және интитуционалдық саясатты
қалыптастыру департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
16-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару), техникалық ғылымдар мен технологиялар (мұнай-газ ісі, электр энергетикасы, жылу энергетикасы), құқық (құқықтану, халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық мiндеттерi
Департамент қызметіне басшылық ету; лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес жұмысты ұйымдастыру; тарифтік және институционалдық, бәсекелестікті қорғау, монополистік қызметті шектеу және мемлекеттік монополияны реттеу саласындағы саясатты үйлестіру және қалыптастыру мәселелері бойынша әдіснамалық базаны әзірлеуге және келісуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Тарифтік және интитуционалдық саясатты
қалыптастыру департаменті
Тарифтік саясатты қалыптастыру басқармасының
Басшысы
Бiрлiк саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента; организация работы в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, Регламентом Министерства, участие в разработке и согласовании методологической базы по вопросам координации и формирования тарифной и институциональной политики, в области защиты конкуренции, ограничения монополистической деятельности и регулирования государственной монополии.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента формирования тарифной и институциональной политики
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-2
16-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление), технические науки и технологии (нефтегазовое дело, электроэнергетика, теплоэнергетика), право (юриспруденция, международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Департамента; организация работы в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, Регламентом Министерства, участие в разработке и согласовании методологической базы по вопросам координации и формирования тарифной и институциональной политики, в области защиты конкуренции, ограничения монополистической деятельности и регулирования государственной монополии.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления формирования тарифной политики
Департамента формирования тарифной и институциональной политики
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-3

16-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару), техникалық ғылымдар мен технологиялар (мұнай-газ ісі, электр энергетикасы, жылу энергетикасы), құқық (құқықтану, халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, тарифтік саясатты қалыптастыру саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа міндетті білімдерді білу.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық мiндеттерi
Басқарма қызметіне басшылық ету; лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы, Басқарма туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес жұмысты ұйымдастыру; тарифтік саясатты үйлестіру және қалыптастыру мәселелері бойынша әдіснамалық базаны әзірлеуге және келісуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Тарифтік және интитуционалдық саясатты
қалыптастыру департаменті
Тарифтік саясатты қалыптастыру басқармасының
Бас сарапшысы
Бiрлiк саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
16-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару), техникалық ғылымдар мен технологиялар (мұнай-газ ісі, электр энергетикасы, жылу энергетикасы), құқық (құқықтану, халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, тарифтік саясатты қалыптастыру саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа міндетті білімдерді білу.
Практикалық тәжірибесі

16-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление), технические науки и технологии (нефтегазовое дело, электроэнергетика, теплоэнергетика), право (юриспруденция, международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные
обязанности
Руководство деятельностью Управления; организация работы в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, об Управлении, Регламентом Министерства, участие в разработке и согласовании методологической базы по вопросам координации и формирования тарифной политики.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления формирования тарифной политики
Департамента формирования тарифной и институциональной политики
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-4
16-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление), технические науки и технологии (нефтегазовое дело, электроэнергетика, теплоэнергетика), право (юриспруденция, международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық мiндеттерi
Лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы, Басқарма туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес жұмысты ұйымдастыру; тарифтік және институционалдық саясатты қалыптастыру, оның ішінде мемлекеттік монополистік қызметті шектеу және мемлекеттік монополияларды реттеу саласындағы саясатты үйлестіру және қалыптастыру мәселелері бойынша әдіснамалық базаны әзірлеуге және келісуге қатысу.
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
17-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, саясаттану, маркетинг) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік басқару жүйесін жаңғырту және әкімшілік реформаның негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуді; мемлекеттік қызмет көрсету саласын дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеуді; орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың штат санын оңтайландыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеуді; мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуді; мемлекеттік секторда корпоративтік басқару қағидаттарын енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеуді қамтамасыз етеді; мемлекеттік органдарға функционалдық талдау жүргізуді әдіснамалық қамтамасыз ету; мемлекеттік органдардың қызмет тиімділігін бағалау жүйесінің жұмыс істеуін әдіснамалық қамтамасыз ету; қадағаланатын саладағы/аядағы/өңірдегі стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін орталық мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалауды ұйымдастыру; мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін жалпы бағалауды ұйымдастыру; мемлекеттік қызметшілердің еңбекақы жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік қызметшілердің лауазымдары тізілімін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптама жасау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, об Управлении, Регламентом Министерства, участие в согласовании методологической базы по вопросам координации и формирования институциональной политики, в том числе, в области ограничения монополистической деятельности и регулирования государственной монополии.
Департамент развития системы государственного управления
Квалификационные требования к должности
Директор
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1
17-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, политология, маркетинг) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "О государственных услугах", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает: выработку предложений по модернизации системы государственного управления и формированию основных направлений административной реформы, выработку предложений по развитию сферы оказания государственных услуг, выработку предложений по вопросам оптимизации штатной численности центральных государственных и местных исполнительных органов, выработку предложений по совершенствованию системы государственного управления, выработку предложений по внедрению принципов корпоративного управления в госсекторе, методологическое обеспечение проведения функционального анализа государственных органов, методологическое обеспечение функционирования системы оценки эффективности деятельности государственных органов; организацию проведения оценки эффективности деятельности центральных государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан; организацию проведения общей оценки эффективности деятельности государственных органов; выработку предложений по совершенствованию системы оплаты труда государственных служащих, выработку предложений по совершенствованию реестра должностей государственных служащих, экспертизу проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

17-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, саясаттану, маркетинг) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеуді; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуді; мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қоғамдық мониторинг жүргізу кезінде үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасасуды; Министрліктің мемлекеттік қызметтер көрсету процесін жетілдіру бойынша қызметтерді үйлестіруді; мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді айқындау мәніне заңнаманы мониторингілеу; Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу тәртібін айқындауды; Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін әзірлеу және жүргізуді; мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары мен регламенттерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуді; мемлекеттік қызметтер көрсету стандарты мен регламентін әзірлеу бойынша мемлекеттік органдарға әдіснамалық көмек көрсетуді; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру (атап айтқанда, мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарының жобаларын келісу); мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау жүйесінің жұмыс істеуін әдіснамалық қамтамасыз етуді; қадағаланатын саладағы/аядағы/өңірдегі стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін орталық мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалауды ұйымдастыруды; мемлекеттік органдардың қызмет тиімділігін жалпы бағалауды ұйымдастыру; өз кұзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар әзірлеуді, Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін, жүгінулерін және шағымдарын қарауды, нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптама жүргізуді; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындауды қамтамасыз етеді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

17-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, политология, маркетинг) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "О государственных услугах", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает: выработку предложений по развитию сферы оказания государственных услуг; разработку нормативных правовых актов в сфере оказания государственных услуг; выработку предложений по совершенствованию законодательства в сфере оказания государственных услуг; взаимодействие с неправительственными структурами при проведении общественного мониторинга качества оказания государственных услуг; координацию деятельности по совершенствованию процессов оказания государственных услуг Министерства; мониторинг законодательства на предмет выявления государственных услуг; определение порядка по ведению Реестра государственных услуг; разработку и ведение Реестра государственных услуг; выработку предложений по совершенствованию стандартов и регламентов государственных услуг; методологическую помощь государственным органам по разработке стандарта и регламента государственной услуги; мониторинг разработки стандартов и регламентов государственных услуг; координацию деятельности центральных государственных органов и местных исполнительных органов по разработке нормативных правовых актов в сфере оказания государственных услуг (в частности, согласование проектов стандартов государственных услуг); методологическое обеспечение функционирования системы оценки эффективности деятельности государственных органов; организацию проведения оценки эффективности деятельности центральных государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан; организацию проведения общей оценки эффективности деятельности государственных органов; подготовку в пределах своей компетенции материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан, экспертизу проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента; выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

17-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, саясаттану, маркетинг) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Әімшілік реформаның негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуді; мемлекеттік басқару органдарының қызметіне функционалдық талдауды жүзеге асыруды; мемлекеттік басқару жүйесін жаңғырту мен жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуді; орталық мемлекеттік басқару және мемлекеттік органдар деңгейлері арасында мемлекеттік функцияларды ұтымды бөлу бойынша ұсыныстар әзірлеуді; жергілікті атқарушы органдарды жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуді; мемлекеттік сектордағы корпоративтік басқару қағидаттарын енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеуді; мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуді; мемлекеттік қызметшілер лауазымдары тізілімін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуді; мемлекетік органдарды функционалдық талдау жүргізу бойынша әдістнамалық қамтамасыз етуді; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптама жасауды қамтамасыз етеді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқаруды дамыту саясаты басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

17-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, политология, маркетинг) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает: выработку предложений по формированию основных направлений административной реформы, осуществление функционального анализа деятельности органов государственного управления, выработку предложений по совершенствованию и модернизации системы государственного управления, выработку предложений по оптимальному распределению государственных функций между уровнями государственного управления и государственными органами, выработку предложений по совершенствованию местного государственного управления, выработку предложений по внедрению принципов корпоративного управления в госсекторе, выработку предложений по совершенствованию системы оплаты труда государственных служащих, выработку предложений по совершенствованию реестра должностей государственных служащих, методологическое обеспечение проведения функционального анализа государственных органов, экспертизу проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления политики развития государственного управления
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

17-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, саясаттану, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру және жаңғырту бойынша ұсыныстар әзірлеуді; әкімшілік реформаның негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуді; осы лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда талдамалық материалдарды және нормативтік құқықтық актілер дайындауды; кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды, жоғары тұрған басшылықтан алынатын өзге де тапсырмаларды орындауды; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарын ұйымдастыруға қатысуды; қажет болған жағдайда Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға қатысуды; мемлекеттiк басқару саласы бойынша халықаралық тәжiрибені талдау және халықаралық тәжірибені ескере отырып, мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру және жаңғырту бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асыру; әкімшілік реформаның негізгі бағыттарын іске асыру шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен шешімдер әзірлеуді, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хаттарды, ұсыныстарды, өтініштер мен шағымдарды қарауды, сондай-ақ қажетті шаралар қабылдауды ұйымдастырады және қамтамасыз етеді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқаруды дамыту саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

17-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, политология, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организует и обеспечивает: выработку предложений по совершенствованию и модернизации системы государственного управления; выработку предложений по формированию основных направлений административной реформы; подготовку аналитических материалов и проектов нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным направлениям данной должности; осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства;- участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления; участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления; анализ международного опыта в сфере государственного управления и выработку предложений по совершенствованию и модернизации системы государственного управления с учетом международного опыта; разработка нормативных правовых актов в рамках реализации основных направлений административной реформы; подготовку материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления политики развития государственного управления
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

17-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру және жаңғырту бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асырады; әкімшілік реформаның негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асырады; әкімшілік реформаның негізгі бағыттарын іске асыру шеңберінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хаттарды, ұсыныстарды, өтініштер мен шағымдарды қарау, сондай-ақ қажетті шаралар қабылдау; кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындау, жоғары тұрған басшылықтан алынатын басқа да тапсырмаларды орындау; мемлекеттiк басқару саласы бойынша халықаралық тәжiрибені талдау және халықаралық тәжірибені ескере отырып, мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру және жаңғырту бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асырады; Басқарманың құзыретіне кіретін ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; қажет болған жағдайда Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға қатысады.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқаруды дамыту саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

17-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет выработку предложений по совершенствованию и модернизации системы государственного управления; осуществляет выработку предложений по формированию основных направлений административной реформы; разработка нормативных правовых актов в рамках реализации основных направлений административной реформы; подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер; осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства; осуществляет анализ международного опыта в сфере государственного управления и выработку предложений по совершенствованию и модернизации системы государственного управления с учетом международного опыта; участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления; подготовку аналитических материалов и проектов нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным направлениям данной должности; участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления политики развития государственного управления
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

17-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру және жаңғырту бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асырады; әкімшілік реформаның негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асырады; әкімшілік реформаның негізгі бағыттарын іске асыру шеңберінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді; жергілікті атқарушы органдардың үлгілік құрылымын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асырады; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хаттарды, ұсыныстарды, өтініштер мен шағымдарды қарау, сондай-ақ қажетті шаралар қабылдау; кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындау, жоғары тұрған басшылықтан алатын басқа да тапсырмаларды орындау; мемлекеттiк басқару саласы бойынша халықаралық тәжiрибені талдау және халықаралық тәжірибені ескере отырып, мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру және жаңғырту бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асыру; Басқарманың құзыретіне кіретін ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; қажет болған жағдайда Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқаруды дамыту саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

17-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет выработку предложений по совершенствованию и модернизации системы государственного управления; осуществляет выработку предложений по формированию основных направлений административной реформы; разработка нормативных правовых актов в рамках реализации основных направлений административной реформы; осуществляет выработку предложений по совершенствованию типовой структуры местных исполнительных органов; подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер; подготовку аналитических материалов и проектов нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным направлениям данной должности; осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства; осуществляет анализ международного опыта в сфере государственного управления и выработку предложений по совершенствованию и модернизации системы государственного управления с учетом международного опыта; участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления. участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления политики развития государственного управления
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

17-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру және жаңғырту бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асырады; әкімшілік реформаның негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асырады; әкімшілік реформаның негізгі бағыттарын іске асыру шеберінде нормативтік құқықтық актілер әзірлеуді; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен шешімдер дайындау, Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хаттарды, ұсыныстарды, өтініштер мен шағымдарды қарау, сондай-ақ қажетті шаралар қабылдау; осы лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда талдамалық материалдар мен нормативтік құқықтық актілерді дайындау; кіріс және шығыс ақпараттар бойынша уақтылы материалдар мен қорытындылар дайындау, жоғары тұрған басшылықтан алатын басқа да тапсырмаларды орындау; мемлекеттiк басқару саласы бойынша халықаралық тәжiрибені талдау және халықаралық тәжірибені ескере отырып, мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру және жаңғырту бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асыру; Басқарманың құзыретіне кіретін ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; қажет болған жағдайда Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқаруды дамыту саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

17-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет выработку предложений по совершенствованию и модернизации системы государственного управления; осуществляет выработку предложений по формированию основных направлений административной реформы; разработка нормативных правовых актов в рамках реализации основных направлений административной реформы; подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер; подготовку аналитических материалов и проектов нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным направлениям данной должности; осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства; осуществляет анализ международного опыта в сфере государственного управления и выработку предложений по совершенствованию и модернизации системы государственного управления с учетом международного опыта; участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления; участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления политики развития государственного управления
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

17-1-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттiк басқару саласы бойынша халықаралық тәжiрибені талдауды және халықаралық тәжірибені ескере отырып, мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру және жаңғырту бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асырады; халықаралық тәжiрибені ескере отырып әкімшілік реформаның негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асырады; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хаттарды, ұсыныстарды, жолдаулар мен шағымдарды қарау, сондай-ақ қажетті шаралар қабылдау; кіріс және шығыс ақпараттар бойынша уақтылы материалдар мен қорытындыларды дайындау, жоғары тұрған басшылықтан алатын басқа да тапсырмаларды орындау; Басқарманың құзыретіне кіретін ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; қажет жағдайда Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқару және функционалдық талдау мәселелері жөнінде мемлекеттік органдарды үйлестіру басқармасының Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

17-1-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Оосуществляет анализ международного опыта в сфере государственного управления и выработку предложений по совершенствованию и модернизации системы государственного управления с учетом международного опыта; осуществляет выработку предложений по формированию основных направлений административной реформы с учетом международного опыта; подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер; осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления. участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления координации государственных органов по вопросам государственного управления и функционального анализа
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

17-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, саясаттану, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдар (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік басқарудың барлық салалары бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдарға функционалдық талдау жасау, мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуді; орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың штат санын және құрылымын оңтайландыру бойынша оның ішінде функционалдық талдау негізінде ұсыныстар әзірлеу, функционалдық талдау жүргізу бойынша әдістемелік қамтамасыз ету; жергілікті мемлекеттік басқарудың құрлымын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар арасындағы мемлекеттік функцияларды ұтымды бөлу тұрғысында заңнаманы талдауға қатысу; мемлекеттік басқару және орталық мемлекеттік, жергілікті атқарушы органдар мен өзін өзі басқару органдары деңгейлері арасында функциялар мен өкілеттіліктердің ара-жігін ажырату бойынша ұсыныс әзірлеуді; мемлекеттік сектордағы корпоративтік басқару қағидаттарын енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеуді қамтамасыз етеді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқару және функционалдық талдау мәселелері жөнінде мемлекеттік органдарды үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

17-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, политология, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает: проведение функционального анализа центральных и местных исполнительных органов по всем отраслям государственного управления, выработку предложений по совершенствованию системы государственного управления, выработку предложений по оптимизации штатной численности и структуры центральных государственных и местных исполнительных органов, в том числе на основе функционального анализа, выработку предложений по методологическому обеспечению проведения функционального анализа, выработку предложений по совершенствованию структуры местного государственного управления, участие в проведении анализа законодательства на предмет рационального распределения государственных функций между центральными государственными и местными исполнительными органами.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления координации государственных органов по вопросам государственного управления и функционального анализа Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

17-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдарын функционалдық талдау жүргізуді, әлеуметтік салада (оның ішінде, білім беру, туризм, дене шынықтыру, спорт, мәдениет, тілдерді дамыту және т.б.) функционалдық талдаудың негізінде орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың штат санын және құрылымын оңтайландыру бойынша оның ішінде функционалдық талдау негізінде ұсыныстар әзірлеу, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың арасында мемлекеттік функцияларды ұтымды бөлу тұрғысынан заңнамаға талдау жасауды, функционалдық талдау жасауды әдістемелік қамтасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеуді қамтамасыз етеді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқару және функционалдық талдау мәселелері жөнінде мемлекеттік органдарды үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
17-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

17-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: проведение функционального анализа центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан, выработку предложений по оптимизации штатной численности и структуры центральных государственных и местных исполнительных органов в социальной сфере (в том числе, по сферам образования, туризма, физической культуры, спорта, культуры, развития языков и т.д.) на основе функционального анализа, анализ законодательства на предмет рационального распределения государственных функций между центральными государственными и местными исполнительными органами, выработка предложений по методологическому обеспечению проведения функционального анализа.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления координации государственных органов по вопросам государственного управления и функционального анализа Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
17-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдарына функционалдық талдау жүргізу, функционалдық талдаудың негізінде жолаушылар көлігі және автомобильдік жолдары, табиғи ресурстар мен табиғатты пайдалануды реттеу, ауыл шаруашылығы, экономиканың нақты секторы (өнеркәсіп, энергетика және т.б.) салалары жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын оңтайландыру бойынша ұсыныстар әзірлеуді; заңнаманы орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың арасында мемлекеттік функцияларды ұтымды бөлу тұрғысынан талдау, функционалдық талдау жасауды әдістемелік қамтасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеуді қамтамасыз етеді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқару және функционалдық талдау мәселелері жөнінде мемлекеттік органдарды үйлестіру басқармасының Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
17-2-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: проведение функционального анализа центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан, выработку предложений по оптимизации штатной численности и структуры центральных государственных и местных исполнительных органов по сферам пассажирского транспорта и автомобильных дорог, природных ресурсов и регулирования природопользования, сельского хозяйства, реальному сектору экономики (промышленность, энергетика и т.п.) на основе функционального анализа, анализ законодательства на предмет рационального распределения государственных функций между центральными государственными и местными исполнительными органами, выработка предложений по методологическому обеспечению проведения функционального анализа.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления координации государственных органов по вопросам государственного управления и функционального анализа Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
17-2-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

17-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеуді; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуді; Министрліктің мемлекеттік қызметтер көрсету процесін жетілдіру бойынша қызметтерді үйлестіру; Басқарма құзыреті шегінде ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қоғамдық мониторинг жүргізу кезінде үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасасу; қажет болған жағдайда Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстар жүргізуді ұйымдастыруға қатысу; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ұсыныстар әзірлеу; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша семинарларға, конференцияларға және оның ішінде халықаралық өзге де іс-шараларға, қатысуды қамтамасыз етеді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсетуді жетілдіру саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

17-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "О государственных услугах", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает: выработку предложений по развитию сферы оказания государственных услуг; разработку нормативных правовых актов в сфере оказания государственных услуг; выработку предложений по совершенствованию законодательства в сфере оказания государственных услуг; координацию деятельности по совершенствованию процессов оказания государственных услуг Министерства; участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления; взаимодействие с неправительственными структурами при проведении общественного мониторинга качества оказания государственных услуг; участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления; выработку предложений по вопросам, входящим в компетенцию Управления; участие в семинарах, конференциях и иных мероприятиях, в том числе международных, по вопросам входящим в компетенцию Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления политики совершенствования оказания государственных услуг Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын дамыту бойынша ұсыныстарды әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қоғамдық мониторинг жүргізу кезінде үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; осы лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда талдамалық материалдар мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы мониторинг және үйлестіру басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С- 3
17-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді айқындау мәніне заңнаманы мониторингілеу; Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу тәртібін айқындау; Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін әзірлеу және жүргізу; мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін және стандартын әзірлеу бойынша мемлекеттік органдарға әдіснамалық көмек көрсету; мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету стандарттары мен регламенттерін әзірлеуді мониторингілеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру (атап айтқанда, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобаларын келісу).
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы мониторинг және үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: выработку предложений по развитию сферы оказания государственных услуг; разработку нормативных правовых актов в сфере оказания государственных услуг; обеспечение взаимодействия с неправительственными структурами при проведении общественного мониторинга качества оказания государственных услуг; выработку предложений по совершенствованию законодательства в сфере оказания государственных услуг; подготовку аналитических материалов и проектов нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным направлениям данной должности.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления мониторинга и координации в сфере оказания государственных услуг Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С- 3
17-4-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "О государственных услугах", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает: мониторинг законодательства на предмет выявления государственных услуг, определение порядка ведения Реестра государственных услуг, разработку и ведение Реестра государственных услуг, выработку предложений по совершенствованию стандартов и регламентов государственных услуг, методологическую помощь государственным органам по разработке стандарта и регламента государственной услуги, мониторинг разработки стандартов и регламентов государственных услуг, координацию деятельности центральных государственных органов и местных исполнительных органов по разработке нормативных правовых актов в сфере государственных услуг (в частности, согласование проектов стандартов государственных услуг).
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления мониторинга и координации в сфере оказания государственных услуг Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

17-4-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді айқындау мәніне заңнаманы мониторингілеу; мемлекеттік қызметтер көрсету тізілімін жүргізу тәртібін айқындау; мемлекеттік қызметтер көрсету тізілімін әзірлеу және жүргізу; мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттары мен регламенттерін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін және стандартын әзірлеу бойынша мемлекеттік органдарға әдіснамалық көмек көрсету; осы лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда талдамалы мәліметтерді және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру (атап айтқанда, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобаларын келісу).
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы мониторинг және үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

17-4-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "О государственных услугах", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: мониторинг законодательства на предмет выявления государственных услуг, порядок ведения Реестра государственных услуг, разработку и ведение Реестра государственных услуг, выработку предложений по совершенствованию стандартов и регламентов государственных услуг, методологическую помощь государственным органам по разработке стандарта и регламента государственной услуги, подготовку аналитических материалов и проектов нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным направлениям данной должности, координацию деятельности центральных государственных органов и местных исполнительных органов по разработке нормативных правовых актов в сфере государственных услуг (в частности, согласование проектов стандартов государственных услуг).
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления мониторинга и координации в сфере оказания государственных услуг Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

17-5-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайын бағалау жүйесiн реформалау бойынша ұсыныстар әзірлеу; Үкімет құрылымына кіретін орталық мемлекеттік органдардың қадағаланатын саласында/аясында стратегиялық мақсаттар мен міндеттерді іске асыру және оларға қол жеткізу тиімділігіне бағалау жүргізу; Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тиісті бағыттар бойынша бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар жүргізген бағалау нәтижелері туралы қорытындылар негізінде орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін жалпы бағалау нәтижелері туралы қорытындыны қалыптастыру; Тиісті әдіснамамен мемлекеттік органдар қызметiн жыл сайынғы бағалау жүйесiнің жұмыс істеуін; Орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Басқарма мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау, олар бойынша қорытыдынлар дайындау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша конференцияларын, семинарларын, кеңестерін, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың отырыстарын дайындау және өткізуді; Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда Министрлік басшылығының сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуді; ғылыми зерттеулер тақырыптары бойынша мемлекеттік сатып алулар жоспарын және техникалық тапсырмалар мен ерекшеліктерді дайындауды қамтамасыз етеді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

17-5-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "О государственных услугах", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Желательно наличие опыта работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Обеспечивает: разработку предложений по реформированию Системы ежегодной оценки эффективности деятельности государственных органов; проведение оценки эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемой отрасли/сфере центральных государственных органов, входящих в структуру Правительства; формирование заключения о результатах общей оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов на основе заключений о результатах оценки, проведенной уполномоченными на оценку государственными органами по соответствующим направлениям, определенных законодательством Республики Казахстан; функционирование Системы ежегодной оценки эффективности деятельности государственных органов соответствующей методологией; выработку предложений по повышению эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов; разработку и рассмотрение проектов нормативных правовых актов по вопросам Управления и подготовка заключений по ним; подготовку и проведение конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий по вопросам, входящим в компетенцию Управления; проектов докладов, материалов для выступления руководства Министерства на мероприятиях, проводимых в Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях; подготовку плана государственных закупок и технических заданий и спецификаций по темам научных исследований.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления оценки эффективности деятельности
государственных органов Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

17-5-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайынғы бағалау жүйесiн реформалау бойынша ұсыныстарды әзірлеу; Үкімет құрылымына кіретін орталық мемлекеттік органдардың қадағаланатын саласында/аясында стратегиялық мақсаттар мен міндеттерді іске асыру және оларға қол жеткізу тиімділігіне бағалау жүргізуге қатысу; Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тиісті бағыттар бойынша бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар жүргізген бағалау нәтижелері туралы қорытындылар негізінде орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін жалпы бағалау нәтижелері туралы қорытындыны қалыптастыру; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау жүйесін автоматтандыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, кеңестер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың отырыстарын дайындау мен өткізуге қатысу; Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуді жүзеге асырады.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

17-5-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "О государственных услугах", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Желательно наличие опыта работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Осуществляет: разработку предложений по реформированию Системы ежегодной оценки эффективности деятельности государственных органов; участие в проведении оценки эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемой отрасли/сфере центральных государственных органов, входящих в структуру Правительства; формирование заключения о результатах общей оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов на основе заключений о результатах оценки, проведенной уполномоченными на оценку государственными органами по соответствующим направлениям, определенных законодательством Республики Казахстан; разработку проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; выработку предложений по автоматизации Системы оценки эффективности деятельности государственных органов, участие в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий; подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления оценки эффективности деятельности государственных органов Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

17-5-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайын бағалау жүйесiн реформалау бойынша ұсыныстарды әзірлеу; Үкімет құрылымына кіретін орталық мемлекеттік органдардың қадағаланатын саласында/аясында стратегиялық мақсаттар мен міндеттерді іске асыру және оларға қол жеткізілу тиімділігіне бағалау жүргізуге қатысу; Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тиісті бағыттар бойынша бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар жүргізген бағалау нәтижелері туралы қорытындылар негізінде орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін жалпы бағалау нәтижелері туралы қорытындыны қалыптастыру; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау жүйесін автоматтандыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, кеңестер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың отырыстарын дайындау мен өткізуге қатысу; Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуге қатысу; Басқарманың құзыретіне кіретін ғылыми зерттеулер тақырыптары бойынша мемлекеттік сатып алу жоспарын және техникалық тапсырмалар мен ерекшеліктерді дайындауды жүзеге асырады.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау басқармасының
Сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

17-5-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "О государственных услугах", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Желательно наличие опыта работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Осуществляет: разработку предложений по реформированию Системы ежегодной оценки эффективности деятельности государственных органов; участие в проведении оценки эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемой отрасли/сфере центральных государственных органов, входящих в структуру Правительства; формирование заключения о результатах общей оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов на основе заключений о результатах оценки, проведенной уполномоченными на оценку государственными органами по соответствующим направлениям, определенных законодательством Республики Казахстан; разработку проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; выработку предложений по автоматизации Системы оценки эффективности деятельности государственных органов, участие в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий; подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления; формирование плана государственных закупок и технических заданий и спецификаций по темам научных исследований, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления оценки эффективности деятельности государственных органов Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

17-5-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайын бағалау жүйесiн реформалау бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; Үкімет құрылымына кіретін орталық мемлекеттік органдардың қадағаланатын саласында/аясында стратегиялық мақсаттар мен міндеттерді іске асыру және оларға қол жеткізілу тиімділігіне бағалау жүргізуге қатысу; Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тиісті бағыттар бойынша бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар жүргізген бағалау нәтижелері туралы қорытындылар негізінде орталық мемелекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін жалпы бағалау нәтижелері туралы қорытындыны қалыптастыру; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, кеңестер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың отырыстарын дайындау мен өткізуге қатысу; істер номенклатурасын жүргізуді қамтамасыз ету, құжаттарды есепке алу және сақтау, оларды Министрліктің мұрағатына тапсырғанға дейінгі жай-күйі мен сақталуын бақылауды жүзеге асырады.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау басқармасының
Сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

17-5-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), естественные науки (математика) и/или права (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "О государственных услугах", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Желательно наличие опыта работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Осуществляет: участие в разработке предложений по реформированию Системы ежегодной оценки эффективности деятельности государственных органов; участие в проведении оценки эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемой отрасли/сфере центральных государственных органов, входящих в структуру Правительства; формирование заключения о результатах общей оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов на основе заключений о результатах оценки, проведенной уполномоченными на оценку государственными органами по соответствующим направлениям, определенных законодательством Республики Казахстан; участие в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; участие в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий; обеспечение ведения номенклатуры дел, учет и хранение документов, контроль за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления оценки эффективности деятельности государственных органов Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

17-5-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайын бағалау жүйесiн реформалау бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; Үкімет құрылымына кіретін орталық мемлекеттік органдардың қадағаланатын саласында/аясында стратегиялық мақсаттар мен міндеттерді іске асыру және оларға қол жеткізу тиімділігіне бағалау жүргізуге қатысу; Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тиісті бағыттар бойынша бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар жүргізген бағалау нәтижелері туралы қорытындылар негізінде орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін жалпы бағалау нәтижелері туралы қорытындыны қалыптастыру; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, кеңестер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың отырыстарын дайындау мен өткізуге қатысу; Басқарманың құзыретіне кіретін ғылыми зерттеулер тақырыптары бойынша мемлекеттік сатып алу жоспарын және техникалық тапсырмалар мен ерекшеліктерді дайындауға қатысу; істер номенклатурасын жүргізуді қамтамасыз ету, құжаттарды есепке алу және сақтау, оларды Министрліктің мұрағатына тапсырғанға дейінгі жай-күйі мен сақталуын бақылауды жүзеге асырады.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Еңбекақы төлеуді жетілдіру басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

17-5-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "О государственных услугах", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Желательно наличие опыта работы в сфере государственного управления.
Функциональные обязанности
Осуществляет: участие в разработке предложений по реформированию Системы ежегодной оценки эффективности деятельности государственных органов; участие в проведении оценки эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемой отрасли/сфере центральных государственных органов, входящих в структуру Правительства; формирование заключения о результатах общей оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов на основе заключений о результатах оценки проведенной уполномоченными на оценку государственными органами по соответствующим направлениям, определенных законодательством РК; участие в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; участие в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий; обеспечение ведения номенклатуры дел, учет и хранение документов, контроль за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления совершенствования оплаты труда
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

17-6-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (қолданбалы математика, ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру жөніндегі мәселелерді үйлестіру; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге, мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту жөнiндегi Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасына есептеулерді дайындауға қатысады.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Еңбекақы төлеуді жетілдіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4
17-6-2
17-6-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (қолданбалы математика, ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

17-6-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (прикладная математика, информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация вопросов по совершенствованию системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан, участвует в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления, подготовке расчетов к проекту Указа Президента Республики Казахстан по утверждению единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан.
Квалификационные требования к должности
Главный эскперт
Управления совершенствования оплаты труда
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4
17-6-2
17-6-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (прикладная математика, информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту жөнiндегi Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасына есептеулерді әзірлейді және дайындайды.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Еңбекақы төлеуді жетілдіру басқармасының
сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
17-6-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (қолданбалы математика, ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту жөнiндегi Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасына есептеулерді әзірлейді және дайындайды; құзыреті шегінде Министрліктің Стратегиялық және операциялық жоспарларын әзірлеуге және іске асыруға қатысады.
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Халықаралық экономикалық интеграция департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в выработке предложений по совершенствованию системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан, разрабатывает и подготавливает расчеты к проекту Указа Президента Республики Казахстан по утверждению единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления совершенствования оплаты труда
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
17-6-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (прикладная математика, информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в выработке предложений по совершенствованию системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан, разрабатывает и подготавливает расчеты к проекту Указа Президента Республики Казахстан по утверждению единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан, участвует в пределах компетенции в разработке и реализации Стратегического и операционного планов Министерства.
Департамент международной экономической интеграции
Квалификационные требования к должности
Директор
Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-1

18-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық ету; мемлекеттік саясатты қалыптастыру және Қазақстан Республикасының Кеден одағына (бұдан әрі - КО) қатысуы бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру және Еуразиялық экономикалық одақты (ЕАЭО) қалыптастыруға қатысу; Департаменттің құрылымы мен штат кестесі туралы, кадрларды іріктеу және орналастыру, қызметкерлерді ынталандыру, сондай-ақ еңбек тәртібін бұзған қызметкерлерге тәртіптік жазалар қолдану туралы ұсыныстар беру; Департаментің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылардың уақтылы дайындалуын бақылау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
18-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

18-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, участие в формировании государственной политики и координация деятельности государственных органов по участию Республики Казахстан в Таможенном союзе (далее - ТС) и формированию Евразийского экономического союза (ЕАЭС), представление предложений о структуре и штатном расписании Департамента, по вопросам подбора и расстановки кадров, о поощрении работников, а также о применении дисциплинарных взысканий работникам, допустившим нарушение трудовой дисциплины, контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства по вопросам, относящимся к компетенции Департамента
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-2
18-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік саясатты қалыптастыру және Қазақстан Республикасының КО-ға, БЭК-ке және Еуразиялық экономикалық одаққа қатысуы бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру және Еуразиялық экономикалық одақты (ЕАЭО) қалыптастыруға қатысу; Департаменттің құрылымы мен штат кестесі туралы, кадрларды іріктеу және орналастыру, қызметкерлерді ынталандыру, сондай-ақ еңбек тәртібін бұзған қызметкерлерге тәртіптік жазалар қолдану туралы ұсыныстар беру; Департаментің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылардың уақтылы дайындалуын бақылау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
18-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының ЕурАзЭҚ-қа, КО-ға қатысуы және ЕАЭО қалыптастыру бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру; Департамент құзыреті шегінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет жобасын әзірлеуге қатысу; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру; Департаментің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылардың уақтылы дайындалуын бақылау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
ЕурАзЭҚ пен Кеден одағының жұмыс істеуі мәселелері жөніндегі басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании государственной политики и координация деятельности государственных органов по участию Республики Казахстан в ТС, ЕЭП и Евразийского экономического союза, представление предложений о структуре и штатном расписании Департамента, по вопросам подбора и расстановки кадров, о поощрении работников, а также о применении дисциплинарных взысканий работникам, допустившим нарушение трудовой дисциплины, Контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства по вопросам относящихся в компетенцию Департамента.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-2
18-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании государственной политики и координация деятельности государственных органов по участию РК в ЕврАзЭС, ТС и формированию ЕАЭС, участие в разработке проекта республиканского бюджета на соответствующий финансовый год в пределах компетенции Департамента, осуществление взаимодействия с государственными органами и другими организациями по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, Контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства по вопросам относящихся в компетенцию Департамента
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления по вопросам функционирования ЕврАзЭС и Таможенного союза Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3

18-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, өзінің қарамағындағыларының атқаратын лауазымдарына сәйкес қызметтік өкілеттіктердің міндеттері мен көлемін айқындау; ЕурАзЭҚ және Кеден одағы шеңберінде интеграцияны дамыту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу; Кеден одағы бойынша келіссөздерді ұйымдастыруды үйлестіру және жүргізу, оған материалдар дайындау; Еуразиялық экономикалық комиссия органдарының отырыстарының қорытындылары бойынша қабылданған шешімдерді іске асыруды үйлестіру; Қазақстан Республикасында ЕурАзЭҚ және Кеден одағы шеңберінде интеграцияны дамытуға бағытталған халықаралық шарттарды жасасу, өзгерістер енгізу және қолданылуын тоқтату бойынша келіссөздер дайындау және қатысу;
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
ЕурАзЭҚ пен Кеден одағының жұмыс істеуі мәселелері жөніндегі басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

18-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления, определение задач и объема служебных полномочий своих подчиненных в соответствии с занимаемыми ими должностями, участие в формировании и реализации государственной политики по развитию интеграции в рамках ЕврАзЭС и Таможенного союза, координация организации и проведения переговоров по Таможенному союзу и подготовки материалов к ним, координация реализации принятых решений по итогам заседаний органов Евразийской экономической комиссии, подготовка и участие в переговорах по заключению, внесению изменений и прекращению действия международных договоров Республики Казахстан, направленных на развитие интеграции в рамках ЕврАзЭС и Таможенного союза
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления по вопросам функционирования ЕврАзЭС и Таможенного союза Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

18-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттер басшылары мен үкіметтер басшылары деңгейінде Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес, Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесі отырыстарына ұстаным мен материалдар дайындау; интеграциялық процестерді дамытуға, Басқарма басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыруға бағытталған нормативтік құқықтық актілерге қорытындыларды әзірлеуге, қарауға және беруге қатысу;.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
ЕурАзЭҚ пен Кеден одағының жұмыс істеуі мәселелері жөніндегі басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
18-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

18-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/ или технические науки и технологии (информационные технологии)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка позиции и материалов к заседаниям Высшего Евразийского экономического совета на уровне глав государств и глав правительств, Совета Евразийской экономической комиссии, участие в разработке, рассмотрении и предоставлении заключений к нормативно-правовым актам направленных на развитие интеграционных процессов, осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления по вопросам функционирования ЕврАзЭС и Таможенного союза Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
18-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

18-1-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Кеден одағы шеңберінде интеграциялық процестерді дамытуға бағытталған зерттеулерді жүргізу бойынша құжаттаманы дайындау және жүргізу, оның ішінде осы бағдарлама бойынша бюджеттің атқарылуын бақылау; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге, қарауға және қорытындылар беруге қатысу; Қазақстан Республикасының интеграциялық процестерге қатысуы бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар мен ақпарат дайындау; Басқарма басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
ЕурАзЭҚ пен Кеден одағының жұмыс істеуі мәселелері жөніндегі басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
18-1-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

18-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка и ведение документации по проведению исследований, направленных на развитие интеграционных процессов в рамках Таможенного союза, в т.ч. контроль исполнения бюджета по данной программе, участие в разработке, рассмотрении и предоставлении заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам участия Республики Казахстан в интеграционных процессах, осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления по вопросам функционирования ЕврАзЭС и Таможенного союза Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
18-1-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

18-2-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар (информатика, машина жасау) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен іске асыруға қатысу; өнеркәсіптік және агроөнеркәсіптік саясаттың мәселелері бойынша консультациялық комитеттердің отырыстарына материалдар дайындауға қатысу, Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру мәселелері бойынша талдамалық құжаттарды дайындау, Басқарма басшысы айқындайтын басқа өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру мәселелері жөніндегі басқарманың
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
18-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар (информатика, машина жасау) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

18-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническим наукам (информатика, машиностроение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по формированию Единого экономического пространства, участие в подготовке материалов к заседаниям консультативных комитетов по вопросам промышленной и агропромышленной политики, подготовка аналитических документов по вопросам формирования Единого экономического пространства, осуществление других полномочий, определенных руководством Управления
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления по вопросам формирования Единого экономического пространства Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
18-2-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническим наукам (информатика, машиностроение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

18-2-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар (информатика, машина жасау) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыруға қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберінде макроэкономикалық, валюталық саясат, еңбек көші-қоны, көрсетілетін қызметтердің саудасы, қаржы нарықтарын реттеу және зияткерлік меншік мәселелері бойынша келіссөздерді ұйымдастыру мен өткізу және оларға материалдарды дайындау; Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының жанындағы консультациялық органдардың, жұмыс (сараптамалық) топтарының отырыстары туралы жиынтық ақпаратты жинау және талдауды жүзеге асыру, істер номенклатурасына сәйкес Басқарма құжаттарын ресімдеу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Кеден одағы мен Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберіндегі шешімдер талдауы және мониторингі басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

18-2-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническим наукам (информатика, машиностроение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по формированию Единого экономического пространства, участие в организации и проведении переговоров по вопросам макроэкономической, валютной политики, трудовой миграции, торговли услугами, регулирования финансовых рынков и интеллектуальной собственности в рамках Единого экономического пространства и подготовке материалов к ним, осуществление сбора и анализа сводной информации о заседаниях консультативных органов при Коллегии Евразийской экономической комиссии, рабочих (экспертных) групп, оформление документов Управления, согласно номенклатуре дел.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления анализа и мониторинга решений в рамках Таможенного союза и Единого экономического пространства Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
БЭК мәселелері бойынша ЕЭК шешімдеріне талдау және мониторинг жүргізу. БЭК қалыптастыру шеңберінде Тараптардың заңнамасын салыстырмалы талдау, болжамдық-талдамалық жұмыс шеңберінде мемлекеттік органдар жіберетін ақпаратқа талдауды жүзеге асыру.
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Халықаралық ынтымақтастық департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
19-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және ауди, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментке басшылық ету; Интеграциялық бірлестіктер мен халықаралық ұйымдар шеңберінде шетел мемлекеттерімен Қазақстан Республикасының халықаралық экономикалық ынтымақтастығын дамыту бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысу; халықаралық рейтингтік агенттіктермен өзара іс-қимыл; жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламаларды әкімшілендіру; құжаттарды бақылау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение анализа и мониторинга решений ЕЭК по вопросам ЕЭП, сравнительного анализа законодательства Сторон в рамках формирования ЕЭП. Осуществление анализа информации, направляемой государственными органами в рамках прогнозно-аналитической работы.
Департамент международного сотрудничества
Квалификационные требования к должности
Директор
Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-1
19-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство Департаментом; участие в формировании государственной политики по развитию международного экономического сотрудничества РК с иностранными государствами, в рамках интеграционных объединений и международных организаций; взаимодействие с международными рейтинговыми агентствами; администрирование курируемых бюджетных программ; контроль документов.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-2

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылық жасау; шетел мемлекеттердің уәкілетті мемлекеттік органдарымен, рейтингтік агенттіктермен өзара іс-қимыл; ҰЭМ жетекшілік ететін шетел мемлекеттерімен ҚР-ның үкіметаралық комиссияларының отырыстарын ұйымдастыру; жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламаларды әкімшілендіру; халықаралық шарттар жобаларына және нормативтік-құқықтық актілерге қорытынды ұсыну; ҰЭМ басшылығының халықаралық кездесулерін ұйымдастыру; Халықаралық гуманитарлық көмек мәселелері бойынша ведомствоаралық комиссия жұмысын үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Сыртқы байланыстар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
19-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың басшысы жүктеген ҚР-ның елдерімен өзара іс-қимыл және өзара қарым-қатынастар мәселелеріне қатысу; ҰЭМ жетекшілік ететін үкіметаралық комиссиялардың отырыстарын ұйымдастыру; халықаралық шарттар жобаларына және нормативтік-құқықтық актілерге қорытынды ұсыну; Министрлік басшылығының кездесулерін ұйымдастыру, Стратегиялық және Операциялық жоспарлар міндеттерін іске асыру барысы туралы ақпарат дайындау; Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Сыртқы байланыстар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство Управлением; взаимодействие с уполномоченными государственными органами иностранными государствами, рейтинговыми агентствами; организация заседаний межправительственных комиссий РК с иностранными государствами, курируемых МНЭ; администрирование курируемых бюджетных программ; предоставление заключения к проектам международных договоров и НПА; организация международных встреч руководства МНЭ; координация работы Межведомственной комиссии по вопросам международной гуманитарной помощи.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления внешних связей
Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
19-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в вопросах взаимодействия и взаимоотношений РК со странами, возложенными Руководителем управления, организация заседаний межправительственных комиссий, курируемых МНЭ; предоставление заключения к проектам международных договоров и НПА, организация встреч руководства Министерства, подготовка информации о ходе реализации задач Стратегического и Операционного планов; выполнение иных поручений руководства, находящимся в компетенции МНЭ.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления внешних связей
Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың басшысы жүктеген ҚР-ның елдерімен өзара іс-қимыл және өзара қатынастар мәселелеріне қатысу; халықаралық шарттар жобалары және нормативтік-құқықтық актілер бойынша қорытынды дайындау; ҰЭМ жетекшілік ететін үкіметаралық комиссиялардың отырыстарын ұйымдастыру; ҰЭМ басшылығының кездесулерін ұйымдастыру; Басқарма басшысының өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Интеграциялық бірлестіктермен
ынтымақтастық басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
19-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманы жалпы басқару, қарамағындағы қызметкерлердің лауазымдарына сәйкес міндеттерін және қызметтік өкілдіктерінің көлемін айқындау; Қазақстан Республикасының ЕО ТМД, ШЫҰ, АӨСШК, ИЫҰ, ТМЫК және тағы басқалармен сауда-экономикалық қатынастарын дамыту бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыруда Басқарма қызметкерлерінің жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру; ҰЭМ басшылығының халықаралық кездесулері мен шетелдік іссапарларын ұйымдастыру бойынша жұмысты үйлестіру; Министрлік құзыреті шегіндегі басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Интеграциялық бірлестіктермен
ынтымақтастық басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
6
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в вопросах взаимодействия и взаимоотношений РК со странами, возложенными Руководителем управления; подготовка заключений по проектам международных договоров и НПА; организация заседаний межправительственных комиссий, курируемых МНЭ; организация встреч руководства МНЭ; выполнение иных поручений руководителя Управления.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления сотрудничества с интеграционными объединениями Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
19-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство Управлением, определение задач и объема служебных полномочий своих подчиненных в соответствии с занимаемыми ими должностями; организация и координация работы сотрудников Управления в формировании и реализации государственной политики по развитию торгово-экономических отношений Республики Казахстан с ЕС, СНГ, ШОС, СВМДА, ОИС, ОЭС, ССТГ, TIFA, ВЭФ и др. Координация работы по организации международных встреч и зарубежных командировок руководства МНЭ; выполнение иных поручений руководства, находящихся в компетенции Министерства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления сотрудничества с интеграционными объединениями Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
6
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының ЕО, ШЫҰ және басқа өңірлік интеграциялық бірлестіктермен сауда-экономикалық қатынастарын дамыту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; шет мемлекеттердің жетекшілік ететін өкілдерімен ҰЭМ басшылығының кездесулерін ұйымдастыру және материалдар дайындау; басшылықтың шетелдік іссапарларын ұйымдастыру; ТМД, АӨСШК, ТМЫК және басқа да өңірлік интеграциялық бірлестіктер шеңберінде Қазақстан Республикасының сауда-экономикалық қатынасын дамыту бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу; шет мемлекеттердің жетекшілік ететін өкілдерімен ҰЭМ басшылығының кездесулерін ұйымдастыру және материалдар дайындау; басшылықтың шетелдік іссапарларын ұйымдастыру; Басқарма құзыретіндегі мәселелер бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар және ақпарат дайындау, Министрліктің құзыреті шегіндегі басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Интеграциялық бірлестіктермен
ынтымақтастық басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
19-2-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в реализации государственной политики по развитию торгово-экономических отношений Республики Казахстан с ЕС, ШОС и других региональных интеграционных объединений; организация встреч руководства МНЭ с представителями курируемых иностранных государств и подготовка материалов; организация зарубежных командировок руководства; Участие в формировании и реализации государственной политики по развитию торгово-экономических отношений Республики Казахстан в рамках СНГ, СВМДА, ССТГ и других региональных интеграционных объединений; организация встреч руководства МНЭ с представителями курируемых иностранных государств и подготовка материалов; организация зарубежных командировок руководства; подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, выполнение иных поручений руководства, находящихся в компетенции Министерства.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления сотрудничества с интеграционными объединениями Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
19-2-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының ИЫҰ, ЭЫҰ, TIFA, сондай-ақ ДЭФ-пен сауда-экономикалық қатынастарын дамыту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; жетекшілік ететін шет мемлекеттердің өкілдерімен ҰЭМ басшылығының кездесулерін ұйымдастыру және материалдар дайындау; басшылықтың шетелдік іссапарларын ұйымдастыру; Басқарма құзыретіндегі мәселелер бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар және ақпарат дайындау, Министрліктің құзыретіндегі басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау.
Бюджет саясаты департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджет саясаты департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
20-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық ету; Бюджеттік параметрлер мен Ұлттық қордың көрсеткіштерін болжамдау департаментінің, бюджет саясатын, бюджетаралық қатынастар саясатын қалыптастыру бойынша ұсыныстарды, бюджеттік жүйені дамыту мен бюджет заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу жөніндегі қызметін үйлестіру, заңнамалық және өзге нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындауға қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджет саясаты департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в реализации государственной политики по развитию торгово-экономических отношений Республики Казахстан с ОИС, ОЭС, TIFA, а также ВЭФ; организация встреч руководства МНЭ с представителями курируемых иностранных государств и подготовка материалов; организация зарубежных командировок руководства; подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, выполнение иных поручений руководства, находящихся в компетенции Министерства.
Департамент бюджетной политики
Квалификационные требования
к должности
Директор
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1
20-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление) и/или юридическое (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента; координация деятельности Департамента по прогнозированию бюджетных параметров и показателей Национального фонда, разработке предложений по формированию бюджетной политики, политики межбюджетных отношений, предложений по развитию бюджетной системы и совершенствованию бюджетного законодательства; участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджетаралық қатынастар басқармасы мен Бюджеттік болжамдау және талдау басқармасының қызметін үйлестіру. Бюджетаралық қатынастар саласында саясаттың негізгі бағыттарын, жалпы сипаттағы бюджетаралық трансферттер көлемдерін айқындау бойынша ұсыныстар әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Бюджеттік параметрлерді талдау мен болжамдауды жүзеге асыру. Республикалық, мемлекеттік және шоғырландырылған бюджеттің түсімдерін, шығыстарын, тапшылықтарын, мұнай емес тапшылықтарын болжауды жүзеге асыруды ұйымдастыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджет саясаты департаменті
Бюджеттік болжамдау және талдау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
20-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету және үйлестіру;
ұйымдық-әкімшілік жұмыстарды орындау; Республикалық, мемлекеттік және шоғырландырылған бюджеттің және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының көрсеткіштерін талдау мен болжамдауды ұйымдастыру бойынша жұмысты ұйымдастыру және жүргізу; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджет саясаты департаменті
Бюджеттік болжамдау және талдау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Управления межбюджетных отношений и Управления бюджетного прогнозирования и анализа. Организация работ по выработке предложений по определению основных направлений политики в области межбюджетных отношений, определению размеров межбюджетных трансфертов общего характера. Осуществление анализа и прогнозирования бюджетных параметров. Организация осуществления прогноза поступлений, расходов, дефицита, ненефтяного дефицита республиканского, государственного и консолидированного бюджета.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления бюджетного прогнозирования и анализа
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
20-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности Управления; выполнение организационно-административных работ; организация и ведение работы по осуществлению анализа и прогнозирования показателей республиканского, государственного, консолидированного бюджета и Национального фонда Республики Казахстан; осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления бюджетного прогнозирования и анализа
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Республикалық, мемлекеттік және шоғырландырылған бюджеттің және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының көрсеткіштерін талдауды жүзеге асырады; әдіснаманы жетілдіруге, бюджеттік параметрлердің болжамдары туралы талдамалық ақпаратты дайындауға қатысады; бюджет параметрлерін болжамдаудың әлемдік тәжірибесін талдайды; Басқарманың құзыреті шегінде басшылық жүктеген өзге де функцияларды орындайды.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджет саясаты департаменті
Бюджеттік болжамдау және талдау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
20-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
"Үшжылдық кезеңге арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт туралы", сондай-ақ "Үшжылдық кезеңге арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт туралы" заңға өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы заңының жобасын әзірлейді; басшылыққа Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша баяндамалар жобаларын, материалдар дайындауды жүзеге асырады; мемлекеттік жоспарлау жүйесін және бюджет заңнамасын жетілдіруге қатысады; Басқарманың құзыреті шегінде басшылық жүктеген өзге де функцияларды орындайды.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджет саясаты департаменті
Бюджеттік болжамдау және талдау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет анализ показателей республиканского, государственного, консолидированного бюджета и Национального фонда Республики Казахстан; участвует в совершенствовании методологии, подготовка аналитической информации о прогнозах бюджетных параметров; анализирует мировой опыт прогнозирования параметров бюджета; выполняет иные функции, возложенные на него руководством в пределах компетенции Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления бюджетного прогнозирования и анализа Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
20-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разрабатывает проект Закона Республики Казахстан "О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на трехлетний период", а также о внесении изменений в закон "О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на трехлетний период"; осуществляет подготовку проектов докладов, материалов для руководства по вопросам, входящим в компетенцию Управления; участвует в совершенствовании системы государственного планирования и бюджетного законодательства; выполняет иные функции, возложенные на него руководством в пределах компетенции Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления бюджетного прогнозирования и анализа Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджет параметрлерін, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын талдау мен болжамдау бойынша талдамалық ақпарат дайындау; ағымдағы жылғы бюджет (мемлекеттік және республикалық) көрсеткіштеріне талдамалық және анықтамалық материалдар, баяндамалар, ақпараттар, қорытындылар, тұсаукесер материалдарын және үш жылдық кезеңге арналған болжамды дайындауды қамтамасыз етеді; Бес жылдық кезеңге арналған Қазақстан Республикасын әлеуметтік-экономикалық дамыту болжамын әзірлеуге қатысады; Басқарманың құзыреті шегінде оған басшылық жүктеген өзге де функцияларды орындайды.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаменті
Бюджет саясаты басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
20-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету және оны үйлестіру;
Бюджет саясатының және Ұлттық қорды қалыптастыру және пайдалану саясатының негізгі бағыттарын әзірлеуді қамтамасыз ету; орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының, заңнамалық және нормативтік құқықтық актілер жобаларының, стратегиялық жоспарларының (өзгерістер мен толықтырулар жобаларының) және бюджеттік бағдарламалары жобаларының Қазақстан Республикасының бюджет саясатына сәйкестігін қарауды қамтамасыз ету; талдамалық және ақпараттық материалдар мен баяндамаларды уақтылы дайындауды, Басқарма құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың хаттары мен өтініштерін қарауды қамтамасыз ету; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджет саясаты департаменті
Бюджет саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка аналитической информации по анализу и прогнозу бюджетных параметров, Национального фонда Республики Казахстан; обеспечивает подготовку аналитических и справочных материалов, докладов, информации, заключений, презентационных материалов показателей бюджета (государственного и республиканского бюджетов) в текущем году и прогноз на трехлетний период; участвует в разработке прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан на пятилетний период; выполняет иные функции, возложенные на него руководством в пределах компетенции Управления.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления бюджетной политики
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
20-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности Управления; обеспечение разработки основных направлений бюджетной политики и политики формирования и использования Национального фонда; обеспечение рассмотрения стратегических и программных документов, проектов законодательных и нормативных правовых актов, проектов стратегических планов (проектов изменений и дополнений) и проектов бюджетных программ центральных государственных органов на соответствие бюджетной политике Республики Казахстан; обеспечение своевременной подготовки аналитических и информационных материалов и докладов, рассмотрении писем и обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции Управления; выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления бюджетной политики
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Орта және ұзақ мерзімді кезеңге арналған бюджет саясатын қалыптастыруға қатысады; орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының (өзгерістер мен толықтырулар жобаларының) және бюджеттік бағдарламалары жобаларының Қазақстан Республикасының бюджет саясатына сәйкестігін қарауға, республикалық бюджет жобасын қалыптастыруға қатысады; орта және ұзақ мерзімді кезеңге арналған бюджет саясаты бойынша баяндамалар, талдамалық және анықтамалық материалдарды дайындауға қатысады; Басқарма құзыреті шегінде басшылық жүктеген өзге де функцияларды орындайды.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджет саясаты департаменті
Бюджет саясаты басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
20-2-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Орта мерзімді кезеңдерге арналған бюджет саясатының қалыптастыруға қатысады; орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының (өзгерістер мен толықтырулар жобаларының) және бюджеттік бағдарламалары жобаларының Қазақстан Республикасының бюджет саясатына сәйкестігін қарауға, республикалық бюджет жобасын қалыптастыруға қатысады; орта және ұзақ мерзімді кезеңге арналған бюджет саясаты бойынша баяндамалар, талдамалық және анықтамалық материалдарды дайындауға қатысады; Басқарма құзыреті шегінде басшылық жүктеген өзге де функцияларды орындайды.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптар
Бюджет саясаты департаменті
Бюджетаралық қатынастар басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в формировании бюджетной политики на среднесрочный и долгосрочный периоды; участвует в рассмотрении проектов стратегических планов (проектов изменений и дополнений) и проектов бюджетных программ центральных государственных органов на соответствие бюджетной политике Республики Казахстан, в формировании проекта республиканского бюджета; участвует в подготовке аналитических и справочных материалов, докладов по бюджетной политике на среднесрочный и долгосрочный периоды; выполняет иные функции, возложенные на него руководством в пределах компетенции Управления.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления бюджетной политики
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
20-2-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, менеджмент, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в формировании бюджетной политики на среднесрочный и долгосрочный периоды; участвует в рассмотрении проектов стратегических планов (проектов изменений и дополнений) и проектов бюджетных программ центральных государственных органов на соответствие бюджетной политике Республики Казахстан, в формировании проекта республиканского бюджета; участвует в подготовке аналитических и справочных материалов, докладов по бюджетной политике на среднесрочный и долгосрочный периоды; выполняет иные функции, возложенные на него руководством в пределах компетенции Управления.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления межбюджетных отношений
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыру; бюджет жүйесінің жұмыс істеуін әдіснамалық қамтамасыз ету; бюджет жүйесін жетілдіру және дамыту әдіснамасы бойынша ұсыныстар әзірлеуді қамтамасыз ету; бюджет жүйесінің әдіснамасы бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді қамтамасыз ету; бюджеттiк бағдарламалардың әкімшілерімен әдiстемелiк және консультативтік жұмысты қамтамасыз ету; басшылардың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджет саясаты департаменті
Бюджет жүйесін дамыту әдіснамасы басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
4
С-4
20-4-2
20-4-3
20-4-4
20-4-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтiк ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, статистика, әлемдiк экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Әдіснама бойынша, бюджет жүйесін жетілдіру және дамыту бойынша ұсыныстарды қалыптастыру. Бюджет жүйесін дамыту әдіснамасы бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; бюджеттiк бағдарламалар әкімшілерімен әдiстемелiк және консультативтік жұмысты қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және Министрлiк, Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды қамтамасыз ету. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджет саясаты департаменті
Бюджет жүйесін дамыту әдіснамасы басқармасының Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства за деятельностью Управления; обеспечение методологического обеспечения функционирования бюджетной системы; обеспечение выработки предложений по методологии совершенствования и развития бюджетной системы; обеспечение разработки законодательных и нормативных правовых актов по методологии бюджетной системы; обеспечение методической и консультативной работы с администраторами бюджетных программ; выполнение иных поручений и заданий руководства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления методологии развития бюджетной системы Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
4
С-4
20-4-2
20-4-3
20-4-4
20-4-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или права (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Формирование предложений по методологии, по совершенствованию и развитию бюджетной системы; разработка законодательных и нормативных правовых актов по методологии развития бюджетной системы; обеспечение методической и консультативной работы с администраторами республиканских бюджетных программ; обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, Департамента. Выполнение иных поручений и заданий руководства.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления методологии развития бюджетной системы Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

21-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасау және жоспарлау, Қазақстан Республикасы салық саясатының бірлігін, бюджетке төленетін салықтар мен міндетті төлемдердің жекелеген түрлерінің өзара байланысы мен өзара байланыстылығын, салық салудың жалпы ережесі мен қағидаттарының қатарлас болуын және тұтастығын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының салық заңнамасын жетілдіру, салық салу мәселелері бойынша Салық кодексіне және басқа да нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша жұмысты ұйымдастыру және жүргізу, салық саясатының жалпы ережелері мен қағидаттарына қатысты мәселелер бойынша ақпаратты уақтылы және сапалы дайындау, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Салық және кеден саясаты департаменті
Салық саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
21-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын пайдаланушыларға салық салу бөлігінде салық саясатын жетілдіру бойынша жұмысты жүргізу, халықаралық салық салу және трансферттік баға белгілеуге бақылауды жетілдіру мәселелері бойынша жұмысқа қатысу, Басқарма құзыреті шегінде басшылық жүктеген өзге де функцияларды орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Салық және кеден саясаты департаменті
Салық саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

21-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и планирование работы Управления, обеспечение единства налоговой политики Республики Казахстан, взаимосвязи и взаимоувязки отдельных видов налогов и обязательных платежей в бюджет, стройности и целостности общих положений и принципов налогообложения, организация и ведение работы по совершенствованию налоговой политики Республики Казахстан, внесению изменений и дополнений в Налоговый кодекс и другие нормативные правовые акты по вопросам налогообложения, своевременная и качественная подготовка информации по вопросам касающихся общих положений и принципов налоговой политики, осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления налоговой политики
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
21-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение работы по совершенствованию налоговой политики в части налогообложения недропользователей, участие в работе по вопросам, совершенствования контроля трансфертного ценообразования и международного налогообложения, выполнение иных функций, возложенных на него руководством в пределах компетенции Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления налоговой политики
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

21-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Шоғырландырылған бюджет, оның ішінде жоспарлы кезеңге Бірыңғай бюджеттік сыныптама бөлінісіндегі республикалық, жергілікті бюджеттер және Ұлттық қорға түсімдер кірістері түсімдерін талдау, бағалау және болжамдау бойынша, шоғырландырылған бюджетке кіріс түсімдерін ағымдағы бағалау бойынша Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау, Бюджетке түсімдерді жоспарлау әдістемесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу, бюджет заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу, заңнамалық және басқа да нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қарау, Басқарма қызметіне қатысты өзге де функцияларды жүзеге асыру. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Салықтық және салықтық емес түсімдерді
талдау және болжамдау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
21-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жоспарлы кезеңге Бiрыңғай бюджеттiк сыныптама бөлінісіндегі мұнай секторы ұйымдарынан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдерді және жер қойнауын пайдаланушылардан республикалық бюджетке түсетін түсімдерді болжамдау, бюджетке және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдерге талдау және бағалау жүргізу, Бюджетке түсімдерді болжамдау әдістемесін жетілдіру, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және келісуге қатысу, азаматтардың өтініштері мен хаттарын қарау және Басқарма қызметіне қатысты өзге де құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Салық және кеден саясаты департаменті
Салықтық және салықтық емес түсімдерді
талдау және болжамдау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

21-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления по анализу, оценке и прогнозированию поступлений доходов консолидированного бюджета, в том числе республиканского, местных бюджетов и поступлений в Национальный фонд в разрезе специфик Единой бюджетной классификации на плановый период, по текущей оценке поступлений доходов в консолидированный бюджет, выработка предложений по совершенствованию Методики прогнозирования поступлений в бюджет, участие в разработке предложений по совершенствованию бюджетного законодательства, рассмотрение проектов законодательных и других нормативных правовых актов, осуществление иных функций, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления анализа и прогнозирования налоговых и неналоговых поступлений
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
21-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Прогнозирование поступлений от недропользователей в республиканский бюджет и поступлений от организаций нефтяного сектора в Национальный фонд Республики Казахстан в разрезе специфик Единой бюджетной классификации на плановый период, проведение анализа и оценки поступлений в бюджет и в Национальный фонд Республики Казахстан, совершенствование Методики прогнозирования поступлений в бюджет, разработка и участие в согласовании проектов нормативных правовых актов, рассмотрение обращений и писем граждан и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления анализа и прогнозирования налоговых и неналоговых поступлений
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

21-2-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жоспарлы кезеңге Бiрыңғай бюджеттiк сыныптама ерекшеліктері бөлінісінде республикалық және жергілікті бюджеттерге салықтық емес түсімдерді және негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерді болжамдау, республикалық және жергілікті бюджеттердің көрсетілген түсімдеріне талдау және бағалау жүргізу, Бюджет түсімдерін болжамдау әдістемесін жетілдіру, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және келісуге қатысу, азаматтардың өтініштері мен хаттарын қарау және Басқарма қызметіне қатысты өзге де құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Салық және кеден саясаты департаменті
Кеден саясаты басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
21-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау, Қазақстан Республикасының кеден саясатының бірлігін, кедендік әкімшілендірудің жалпы ережелері мен қағидаттарының қатарлас болуы мен тұтастығын қамтамасыз ету және Кеден одағының бірыңғай сауда саясатын іске асыруға жәрдем көрсету, Қазақстан Республикасында кеден заңнамасын жетілдіру бойынша жұмысты ұйымдастыру және жүргізу, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Кеден саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

21-2-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Прогнозирование неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала в республиканский и в местные бюджеты в разрезе специфик Единой бюджетной классификации на плановый период, проведение анализа и оценки указанных поступлений в республиканский и местные бюджеты, совершенствование Методики прогнозирования поступлений в бюджет, разработка и участие в согласовании проектов нормативных правовых актов, рассмотрение обращений и писем граждан и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления таможенной политики
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
21-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления, обеспечение единства таможенной политики Республики Казахстан, стройности и целостности общих положений и принципов таможенного администрирования и оказание содействия в реализации единой торговой политики Таможенного союза, организация и ведение работы по совершенствованию таможенного законодательства в Республике Казахстан, осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления таможенной политики
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

21-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және /немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (тау-кен ісі, мұнай-газ ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін жалпы басқару және үйлестіру, ұйымдастырушылық-әкімшілік жұмыстарды орындау, әдістемелерді, жоспарларды, нұсқаулықтарды әзірлеуге басшылықты қамтамасыз ету, құзыреті шегінде жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу, Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрлік пен өзге де мемлекеттік органдар әзірлейтін заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу, жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттарына экономикалық сараптама жүргізуге басшылық жасау, басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Салық және кеден саясаты департаменті
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды
сараптау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4
21-4-2
21-4-3
21-4-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және /немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (тау-кен ісі, мұнай-газ ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын пайдаланушылардың қызметіне қатысты алыс және таяу шетел мемлекеттерінің тәжірибесі бойынша ақпараттарға талдау жүргізу, Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрлік және өзге де мемлекеттік органдар әзірлейтін нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу және әзірлеу, жер қойнауын пайдалану келісімшарттарына экономикалық сараптама жүргізу, Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелерді жинау, өңдеу, талдау және дайындау, басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Салық және кеден саясаты департаменті
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды
сараптау басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

21-4-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и /или технические науки и технологии (горное дело, нефтегазовое дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности Управления, выполнение организационно-административных работ, обеспечение руководства разработкой методик, планов, инструкций, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам недропользования в пределах компетенции, участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов, разрабатываемых министерством и иными государственными органами, по вопросам, входящим в компетенцию Управления, руководство проведением экономической экспертизы контрактов недропользователей, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления экспертизы контрактов на недропользование
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4
21-4-2
21-4-3
21-4-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и /или технические науки и технологии (горное дело, нефтегазовое дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение анализа информации по опыту государств дальнего и ближнего зарубежья в отношении деятельности недропользователей, участие в подготовке и подготовка проектов нормативных правовых актов, разрабатываемых министерством и иными государственными органами, по вопросам, входящим в компетенцию Управления, проведение экономической экспертизы контрактов на недропользование, сбор, обработка, анализ и подготовка разъяснений по вопросам, входящим в компетенцию Управления, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления экспертизы контрактов на недропользование
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің ережесіне сәйкес Департаменттің тиімді қызметін қамтамасыз ету, оның Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен тиімді өзара іс-қимылы.
Мемлекеттік активтерді басқару саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жұмысын қамтамасыз ету, сонымен бірге мемлекеттік меншікті құру мен қолдануға байланысты заңнамаларды қолдану практикасына талдау жасауды және оны жинақтауды жүзеге асырады, оны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлейді; экономиканың жекелеген секторларына мемлекеттің қатысуын кеңейту немесе қысқарту бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
22-0-2
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне басшылықты жүзеге асыруға және оның атқарушылық тәртібін бақылауға қатысу.
Ұлттық басқарушы холдингтерді, ұлттық холдингтерді, ұлттық компанияларды дамыту, корпоративтік басқару сапасын арттыру, сондай-ақ мемлекет қатысатын ұйымдардың қызметтін жоспарлау бойынша әдістемелік негізді дайындау бойынша жұмысты ұйымдастыру бөлігінде мемлекеттік активтерді басқару саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі жұмысқа қатысу. Стратегиялық активтерді басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру бойынша жұмысқа қатысу. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение эффективной работы Департамента в соответствии с положением Департамента, его эффективное взаимодействие с другими структурными подразделениями Министерства.
Обеспечение работы по формированию государственной политики в сфере управления государственными активами в том числе осуществляет анализ и обобщение практики применения законодательства, связанного с созданием и использованием государственной собственности, вырабатывает предложения по его совершенствованию, участие в выработке предложений по расширению или сокращению участия государства в отдельных секторах экономики. Выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента политики управления государственными активами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
22-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в осуществлении руководства деятельностью Департамента и контроля его исполнительской дисциплины.
Участие в работе по формированию государственной политики в сфере управления государственными активами, в части развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, повышения качества корпоративного управления, а также организация работы по разработке методологической основы по планированию деятельности организаций с государственным участием. Участие в работе по формированию и реализации государственной политики по управлению стратегическими активами. Выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента политики управления государственными активами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

22-2-5
22-2-6
22-2-7
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (халықаралық құқық, құқықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік активтерді басқару тиімділігін талдауды және бағалауды жүзеге асыру. Стратегиялық активтерді басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, стратегиялық обьектілер жөніндегі комиссия қызметін ақпараттық-ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыру, стратегиялық объектілерді басқарумен байланысты мәселелерді қарау және Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Стратегиялық обьектілер жөніндегі комиссияның отырыстарын ұйымдастыруды жүзеге асыру. Жарғылық капиталына мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдардың корпоративтік басқару тиімділігін бағалаудың әдістемесін әзірлеу және жүзеге асыру т.б. Жалғыз акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың стратегиялары мен даму жоспарларын қарау, келісу және жүзеге асыру нәтижелерін бағалау т.б.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті
Мемлекеттік активтерді басқару тиімділігін бағалау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

22-2-5
22-2-6
22-2-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, государственное и местное управление) и/или право (международное право, юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление анализа и оценки эффективности управления государственными активами. Формирование и реализация государственной политики по управлению стратегическими активами, осуществление организационно-информационное обеспечение деятельности комиссии по стратегическим объектам, рассматрение вопросов, связанных с управлением стратегических объектов и осуществляет организацию заседаний Комиссии по стратегическим объектам при Правительстве Казахстан. Разработка методики и осуществление оценки эффективности корпоративного управления, акционерных обществ с участием государства в уставном капитале и т.д. Рассмотрение, согласование и оценка результатов реализации стратегий и планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, единственным акционером которых является государство и т.д.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления оценки эффективности управления государственными активами Департамента политики управления государственными активами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік активтерді басқару тиімділігін талдау және бағалауды жүзеге асыру. Мемлекет қатысатын ұйымдар қызметін жоспарлау бойынша әдіснамалық негіз әзірлеуді жүзеге асыруға қатысу. Жалғыз акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың стратегиялары мен даму жоспарларын қарау, келісу және жүзеге асыру нәтижелерін бағалау т.б. Жарғылық капиталына мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдардың корпоративтік басқару әдістемесін әзірлеу мен тиімділігін бағалауды жүзеге асыру және т.б.
Экономика салаларын дамыту департаменті
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптар
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
23-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) және/немесе ауылшаруашылық ғылымдары және/немесе қызмет көрсету (тасымалдарды ұйымдастыру, қозғалыс және көлікті пайдалануға беру) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық жасау, жетекшілік ететін салалардағы стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды, экономикалық дамудың негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлеу бойынша жұмысты ұйымдастыру, жетекшілік ететін салалардағы реттеу саясатын жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу жұмысын ұйымдастыру, жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісу, мониторингілеу және бағалау жұмыстарын ұйымдастыру, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттағы қызметін үйлестіру, өз құзыреті шегінде алдағы кезеңге арналған Әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеуге қатысу жұмысын ұйымдастыру, орталық және жергілікті мемлекеттік органдарға консультациялық көмек көрсету.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Экономика салаларын дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-2

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление анализа и оценки эффективности управления государственными активами. Участие в осуществлении разработки методологической основы по планированию деятельности организаций с государственным участием. Рассмотрение, согласование и оценка результатов реализации стратегий и планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, единственным акционером которых является государство и т.д. Разработка методики и осуществление оценки эффективности корпоративного управления, акционерных обществ с участием государства в уставном капитале и т.д.
Департамент развития отраслей экономики
Квалификационные требования к должности
Директор
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-1
23-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или технические науки и технологии и/или естественные науки (экология), и/или сельскохозяйственные науки и/или услуги (организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента, Организация работы по выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в курируемых отраслях, Организация работы по выработке предложений по совершенствованию политики регулирования в курируемых отраслях, Организация работы по согласованию, мониторингу и оценке реализации государственных, стратегических планов курируемых государственных органов, а также координация деятельность государственных органов в этих целях, Организация работы по участию в пределах компетенции в разработке проекта Прогноза социально-экономического развития на предстоящий период, Оказание консультативной помощи центральным и местным государственным органам
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
3
С-2

23-0-2
23-0-3
23-0-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) және/немесе ауылшаруашылық ғылымдары және/немесе қызмет көрсету (тасымалдарды ұйымдастыру, қозғалыс және көлікті пайдалануға беру) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жетекшілік ететін саладағы экономикалық дамудың стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмысты үйлестіру, жетекшілік ететін салалардағы реттеу саясатын жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу жұмысын үйлестіру, жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісу, мониторингілеу және бағалау жұмыстарын үйлестіру, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттағы қызметтерін үйлестіру, өз құзыреті шегінде алдағы кезеңге арналған Әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеуге қатысу жұмысын үйлестіру.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаменті
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

23-0-2
23-0-3
23-0-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или технические науки и технологии и/или естественные науки (экология), и/или сельскохозяйственные науки и/или услуги (организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация работы по выработке предложений по формированию и совершенствованию политики регулирования стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сферах транспорта и коммуникаций, связи и информатизации, энергетики, атомной промышленности, нефтегазовой отрасли, экологии и космической отрасли, а также координация деятельности государственных органов в этих целях. Координация работы по согласованию, мониторингу и оценке реализации государственных стратегических планов курируемых государственных органов, а также координация деятельности государственных органов в этих целях, Координация работы по участию в пределах компетенции в разработке проекта Прогноза социально-экономического развития на предстоящий период
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления развития промышленности и сельского хозяйства Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3

23-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, кедендік іс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе ауыл шаруашылығы ғылымдар (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Экономикалық дамудың стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша және тау-кен металлургия кешенін, құрылыс индустриясын, жеңіл өнеркәсіп, фармацевтика, туризм, химия өнеркәсібін, машина жасау, геология, техникалық реттеу және ауыл шаруашылығын дамыту бөлігінде өнеркәсіпті дамыту салаларын реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың тау-кен металлургия кешенін, құрылыс индустриясын, жеңіл өнеркәсіп, фармацевтика, туризм, химия өнеркәсібін, машина жасау, геология, техникалық реттеу және ауыл шаруашылығын дамыту бөлігінде өнеркәсіпті дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау жұмысын ұйымдастыру. Экономиканы жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның қызметін қамтамасыз ету.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаменті
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

23-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития и по совершенствованию политики регулирования в сферах развития промышленности, в части развития горно-металлургического комплекса, строительной индустрии, легкой промышленности, фармацевтики, туризма, химической промышленности, машиностроение, геологии, технического регулирования и в сфере сельского хозяйства. Организация работы по осуществлению согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам развития промышленности, в части развития горно-металлургического комплекса, строительной индустрии, легкой промышленности, фармацевтики, туризма, химической промышленности, геологии, технического регулирования и в сфере сельского хозяйства. Обеспечение деятельности Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития промышленности и сельского хозяйства Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіп саласындағы экономикалық дамудың стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Туризмді және машина жасауды дамыту бөлігінде өнеркәсіп саласындағы реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Қадағаланатын мемлекеттік органдардың туризмді және машина жасауды дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісуді жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаменті
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
23-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, кедендік іс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе ауыл шаруашылығы ғылымдар (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы экономикалық дамудың стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Өсімдік шаруашылығы және фитосанитариялық қауіпсіздік бөлігінде ауыл шаруашылығы саласындағы реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Қадағаланатын мемлекеттік органдардың өсімдік шаруашылығы және фитосанитариялық қауіпсіздік бөлігінде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісуді жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаменті
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере промышленности. Выработка предложений по совершенствованию политики регулирования в сфере промышленности, в части развития туризма и машиностроения. Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам развития туризма и машиностроения, а также координация деятельности государственных органов в этих целях.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
23-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере сельского хозяйства, Выработка предложений по совершенствованию политики регулирования в сфере сельского хозяйства в части растениеводства и фитосанитарной безопасности. Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов в сфере сельского хозяйства в части растениеводства и фитосанитарной безопасности, а также координация деятельности государственных органов в этих целях.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Мал шаруашылығы және ветеринариялық қауіпсіздік бөлігінде ауыл шаруашылығы саласындағы реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Қадағаланатын мемлекеттік органдардың мал шаруашылығы және ветеринариялық қауіпсіздік бөлігінде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісуді жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаменті
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
23-1-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, кедендік іс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе ауыл шаруашылығы ғылымдар (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіп саласындағы экономикалық дамудың стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Геология және техникалық реттеу бөлігінде өнеркәсіп саласындағы реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Қадағаланатын мемлекеттік органдардың геология және техникалық реттеуді дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісуді, олардың іске асырылуына мониторинг және бағалау жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Экономика салаларын дамыту департаменті
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере сельского хозяйства,
Выработка предложений по совершенствованию политики регулирования в сфере сельского хозяйства в части животноводства и ветеринарной безопасности. Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов в сфере сельского хозяйства в части животноводства и ветеринарной безопасности, а также координация деятельности государственных органов в этих целях.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
23-1-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере промышленности. Выработка предложений по совершенствованию политики регулирования в сфере промышленности, в части развития геологии и технического регулирования. Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам развития геологии и технического регулирования, а также координация деятельности государственных органов в этих целях.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіп саласындағы экономикалық дамудың стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Құрылыс индустриясын дамыту саласындағы реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Қадағаланатын мемлекеттік органдардың құрылыс индустриясын дамыту саласындағы мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісуді, олардың іске асырылуына мониторинг және бағалау жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру. Экономиканы жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия қызметін қамтамасыз ету.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Экономика салаларын дамыту департаменті
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
23-1-10
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, кедендік іс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе ауыл шаруашылығы ғылымдар (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ауыл шаруашылығы саласындағы экономикалық дамудың стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Балық шаруашылығы және су ресурстары бөлігінде ауыл шаруашылығы саласындағы реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Қадағаланатын мемлекеттік органдардың балық шаруашылығы және су ресурстары бөлігінде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісуді, олардың іске асырылуына мониторинг және бағалау жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Экономика салаларын дамыту департаменті
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере промышленности. Выработка предложений по совершенствованию политики регулирования в сфере развития строительной индустрии. Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов в сфере развития строительной индустрии, а также координация деятельности государственных органов в этих целях. Обеспечение деятельности Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
23-1-10
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере сельского хозяйства,
Выработка предложений по совершенствованию политики регулирования в сфере сельского хозяйства в части рыбного хозяйства и водных ресурсов. Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов в сфере сельского хозяйства в части рыбного хозяйства и водных ресурсов, а также координация деятельности государственных органов в этих целях.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру, энергетика, атом өнеркәсібі, мұнай-газ аясы, экология және ғарыш аясы салаларындағы экономикалық дамудың стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша және реттеу саясаттын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру. Жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың көлік және коммуникацияны, байланыс және ақпараттандыруды, энергетика, атом өнеркәсібі, мұнай-газ саласын, экология және ғарыш саласын дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісуді, олардың іске асырылуына мониторинг және бағалау жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаменті
Инфрақұрылымды, энергетиканы және экологияны дамыту басқармасының Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
23-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология және/немесе гуманитарлық ғылым мамандықтары бойынша жоғарғы білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалды міндеттерді орындау үшін қажетті басқа міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития и по совершенствованию политики регулирования в сферах транспорта и коммуникаций, связи и информатизации, энергетики, атомной промышленности, нефтегазовой отрасли, экологии и космической отрасли, а также координация деятельности государственных органов в этих целях.
Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам развития транспорта и коммуникаций, связи и информатизации, энергетики, атомной промышленности, нефтегазовой отрасли, экологии и космической отрасли, а также координация деятельности государственных органов в этих целях.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития инфраструктуры, энергетики и экологии
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
23-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии и/или гуманитарные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Көлік және коммуникация саласындағы экономикалық дамудың стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу. Жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың көлік және коммуникация мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісуді, олардың іске асырылуына мониторинг және бағалау жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаменті
Инфрақұрылымды, энергетиканы және экологияны дамыту басқармасының Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
23-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, аймақтану, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология және/немесе гуманитарлық ғылым мамандықтары бойынша жоғарғы білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалды міндеттерді орындау үшін қажетті басқа міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативті-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестрінде № 5084 тіркелген, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санаттарына қойылатын үлгі біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Байланыс және ақпараттандыру, ғарыш аясы саласындағы экономикалық дамудың стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу. Жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың байланыс және ақпараттандыру, ғарыш саласы мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісуді, олардың іске асырылуына мониторинг және бағалау жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаменті
Инфрақұрылымды, энергетиканы және экологияны дамыту басқармасының Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере транспорта и коммуникаций.
Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам транспорта и коммуникаций, а также координация деятельности государственных органов в этих целях.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития инфраструктуры, энергетики и экологии
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
23-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии и/или гуманитарные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере связи и информатизации, космической отрасли. Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых по вопросам связи и информатизации, космической отрасли, а также координация деятельности государственных органов в этих целях.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития инфраструктуры, энергетики и экологии
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Энергетика, атом өнеркәсібі саласындағы экономикалық дамудың стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу. Жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың энергетика, атом өнеркәсібі мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісуді, олардың іске асырылуына мониторинг және бағалау жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаменті
Инфрақұрылымды, энергетиканы және экологияны дамыту басқармасының Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
23-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғлымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, аймақтану, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология және/немесе гуманитарлық ғылым мамандықтары бойынша жоғарғы білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалды міндеттерді орындау үшін қажетті басқа міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мұнай-газ саласындағы экономикалық дамудың стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Мұнай-газ саласының мәселелері бойынша жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісу, мониторингілеу және іске асырылуына бағалау жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаменті
Инфрақұрылымды, энергетиканы және экологияны дамыту басқармасының Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере энергетики, атомной промышленности. Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам энергетики, атомной промышленности, а также координация деятельности государственных органов в этих целях.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития инфраструктуры, энергетики и экологии
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
23-2-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии и/или гуманитарные науки .
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере нефтегазовой отрасли. Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам нефтегазовой отрасли, а также координация деятельности государственных органов в этих целях.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития инфраструктуры, энергетики и экологии
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

23-2-10
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, аймақтану, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология және/немесе гуманитарлық ғылым мамандықтары бойынша жоғарғы білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Аталған санаттағы лауазымдар бойынша функционалды міндеттерді орындау үшін қажетті басқа міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру салаларындағы экономикалық дамуының негізгі бағыттарын, стратегиялық жоспарлары мен басымдықтарды қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлеуде қатысу. Көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру мәселелері бойынша жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау жұмыстарын жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаменті
Индустриялдық-инновациялық даму басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
23-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, аймақтану, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология (математикалық және компьютерлік модельдеу, геология және пайдалы қазбалар кен орнын барлау, металлургия, материал тану және жаңа материалдар технологиясы, машина жасау, электр энергетикасы, стандарттау, сертификаттау және метрология) және/немесе гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (кеден ісі, құқықтану) және/немесе ауыл шаруашылық ғылымдары (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

23-2-10
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии и/или гуманитарные науки
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сферах транспорта и коммуникаций, связи и информатизации. Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам транспорта и коммуникаций, связи и информатизации, а также координация деятельности государственных органов в этих целях.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления индустриально-инновационного развития
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
23-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование, геология и разведка месторождений полезных ископаемых, металлургия, материаловедение и технология новых материалов, машиностроение, электроэнергетика, стандартизация, сертификация и метрология) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (таможенное дело, юриспруденция) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Индустриялық-инновациялық даму бойынша мемлекеттік бағдарламаны іске асыруды келісу, мониторингілеу және бағалауды жүзеге асыру бойынша, сондай-ақ осы мақсаттарда мемлекеттік органдар қызметін үйлестіру бойынша жұмысты ұйымдастыр. Мемлекеттік органдардың индустрияландыру көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша рейтингтік бағалауын жүзеге асыру бойынша жұмыстарын ұйымдастыру. Мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызметті қолдауды жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілері көрсететін мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылу тиімділігін бағалауды жүзеге асыру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаменті
Индустриялдық-инновациялық даму басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
23-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, аймақтану, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология (математикалық және компьютерлік модельдеу, геология және пайдалы қазбалар кен орнын барлау, металлургия, материал тану және жаңа материалдар технологиясы, машина жасау, электр энергетикасы, стандарттау, сертификаттау және метрология) және/немесе гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (кеден ісі, құқықтану) және/немесе ауыл шаруашылық ғылымдары (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы по осуществлению согласования, мониторинга и оценки реализации государственной программы по индустриально-инновационному развитию, а также координация деятельности государственных органов в этих целях. Организация работы по осуществлению рейтинговой оценки госорганов по достижению показателей индустриализации. Организация работы по осуществлению оценки эффективности реализации мер государственной поддержки предоставляемых центральными государственными органами, местными исполнительными органами, а также субъектами индустриально-инновационной системы, осуществляющими поддержку индустриально-инновационной деятельности.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления индустриально-инновационного развития
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
23-3-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование, геология и разведка полезных ископаемых, металлургия, материаловедение и технология новых материалов, машиностроение, электроэнергетика, стандартизация, сертификация и метрология) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (таможенное дело, юриспруденция) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

24-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық ету, қаржы секторын дамыту және мемлекеттік қарыз алу саясатын, Қазақстан Республикасы Ұлттық қор қаражатын қалыптастыру және пайдалану саясатын әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасында стратегиялық жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Әлеуметтік-экономикалық дамудың негізгі бағыттарын және мемлекеттік қаржыны басқару саясатын әзірлеуге, сондай-ақ, стратегиялық жоспардың жобалары мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің басқа да бағдарламалық құжаттарының жобаларын әзірлеуге қатысу. Мемлекеттік жоспарлау және қаржы секторын дамыту, мемлекеттік және жалпы сыртқы борышты, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жүйесін әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы
секторын дамыту саясаты департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
24-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін үйлестіру, стратегиялық жоспар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің басқа да бағдарламалық құжаттарының жобаларын әзірлеуге қатысу. Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы секторын дамыту саясаты, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын қалыптастыру және пайдалану саясаты мәселелерін үйлестіру. Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы секторын дамыту мәселелері бойынша заңнамалық, ұйымдастырушылық-бөлу және нормативтік құжаттарды әзірлеу мен дайындауға қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы секторын дамыту саясаты департаменті Мемлекет міндеттемелерін басқару саясаты басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

24-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента, участие в разработке политики развития финансового сектора и государственного заимствования, политики формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан. Выработка предложений по совершенствованию системы стратегического планирования в Республике Казахстан. Участие в разработке основных направлений социально-экономического развития и политики управления государственными финансами, а также в разработке проектов стратегического плана и других программных документов Правительства Республики Казахстан. Осуществление методологического обеспечения участия системы государственного планирования и развития финансового сектора, управления государственным и валовым внешним долгом, Национальным фондом Республики Казахстан
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента политики управления обязательствами государства и развития финансового сектора
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
24-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента, участие в подготовке проектов стратегического плана и других программных документов Правительства Республики Казахстан. Координация вопросов управления обязательствами государства и политики развития финансового сектора, политики формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан. Участие в подготовке и разработке законодательных, организационно-распределительных и нормативных документов по вопросам управления обязательствами государства и развития финансового сектора.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления политики управления обязательствами государства Департамента политики управления обязательствами государства и развития финансового сектора
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

24-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін бақылау және жалпы басшылық ету, мемлекеттік және жалпы сыртқы борышты басқару саясатын қалыптастыру, Қазақстан Республикасы Ұлттық қор қаражатын қалыптастыру және пайдалану саясаты бойынша ұсыныстар әзірлеу. Жалпы сыртқы борыш, мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу мен борыш жағдайын жыл сайынғы бағалауды дайындау. Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру бойынша дағдарысқа қарсы іс-шаралар мониторингін жүзеге асуру. Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілер жобаларын дайындауға қатысу, сондай-ақ өзге де функциялар.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы секторын
дамыту саясаты департаменті Мемлекет міндеттемелерін
басқару саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4
24-1-2
24-1-3
24-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (математикалық және компьютерлік үлгілеу) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Ұлттық қор қаражатын қалыптастыру және пайдалану саясаты бойынша ұсыныстар әзірлеу. Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру бойынша дағдарысқа қарсы іс-шаралар мониторингін жүзеге асыру, сондай-ақ экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру бойынша дағдарысқа қарсы шаралар шеңберінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінген қаражатты одан әрі пайдалану бойынша ұсыныстар әзірлеу. Басқарма құзыретіне жататын өзге де функциялар.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы секторын
дамыту саясаты департаменті Мемлекет міндеттемелерін
басқару саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4

24-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль и общее руководство за деятельностью Управления, выработка предложений по формированию политики управления государственным и валовым внешним долгом, политики формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан. Подготовка ежегодной оценки состояния валового внешнего долга, государственного и гарантированного государством заимствования и долга. Осуществление мониторинга антикризисных мероприятий по стабилизации экономики и финансовой системы. Участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам входящим в компетенцию Управления, а также иные функции.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления политики управления обязательствами государства Департамента политики управления обязательствами государства и развития финансового сектора
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4
24-1-2
24-1-3
24-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по политике формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан. Осуществление мониторинга антикризисных мероприятий по стабилизации экономики и финансовой системы, а также выработка предложений по дальнейшему использованию средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан в рамках антикризисных мер по стабилизации экономики и финансовой системы. Иные функции входящие в компетенцию Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления политики управления обязательствами государства Департамента политики управления обязательствами государства и развития финансового сектора
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4

25-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық ету, Қазақстанның 2050 жылға дейінгі даму стратегиясын әзірлеуге қатысу. Бюджеттік инвестиция саласында, мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия саласында, байланысты және байланысты емес гранттарды тарту, тиімділігін мониторингілеу және бағалау мәселелері бойынша заңнаманы жетілдіру саласындағы мемлекеттік инвестициялық саясатты қалыптастыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
25-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін үйлестіру, Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің стратегиялық жоспарының жобаларын және басқа да құжаттарын дайындауға қатысу. Бюджеттік инвестициялар бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру, бюджеттік инвестицияларды жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету, бюджеттік инвестицияларды жүзеге асырудың басым бағыттарын айқындау бойынша ұсыныстар әзірлеу, техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеуге немесе түзетуге инвестициялық ұсыныстар енгізу және Республикалық бюджеттік комиссияның қарауына техникалық-экономикалық негіздеменің қажетті сараптамасын жүргізу, байланысты және байланысты емес гранттарды тарту, тиімділігін мониторингілеу және бағалау мәселелері бойынша заңнаманы жетілдіру саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

25-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан
"О государственной службе", "О борьбе с коррупцией",
"Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента, участие в подготовке Стратегии развития Казахстана до 2050 года.
Формирование государственной инвестиционной политики в сфере бюджетных инвестиций, в сфере государственно-частного партнерства, в том числе концессии, в сфере совершенствования законодательства по вопросам привлечения, мониторинга и оценки эффективности связанных и несвязанных грантов.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
25-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан
"О государственной службе", "О борьбе с коррупцией",
"Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента, участие в подготовке проектов стратегического плана и других документов системы государственного планирования Республики Казахстан. Формирование государственной политики по бюджетным инвестициям, методологическое обеспечение планирования бюджетных инвестиций, выработка предложений по определению приоритетных направлений осуществления бюджетных инвестиций, внесение инвестиционных предложений на разработку или корректировку технико-экономических обоснований и проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии, формирование государственной политики в сфере совершенствования законодательства по вопросам привлечения, мониторинга и оценки эффективности связанных и несвязанных грантов, координация работы государственных органов по взаимодействию с международными финансовыми и экономическими организациями, странами-донорами по вопросам координации внешней помощи и их деятельности.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

25-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін үйлестіру, Қазақстан Республикасының стратегиялық жоспарлау жобаларын және мемлекеттік жоспарлау жүйесінің басқа да құжаттырн әзірлеуге қатысу. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия, бюджеттік кредиттеу саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру, инвестициялық жобаларды талдау және бағалау, мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері бойынша әдіснамалық қамтамасыз ету, мемлекеттік-жекешелік әріптестік тетіктерін қолданудың институционалдық және заңнамалық негізін құру бойынша ұсыныстар әзірлеу, конкурстық құжаттаманы әзірлеуге немесе түзетуге ұсыныстар енгізу, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу, Республикалық бюджеттік комиссия қарауына концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

25-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан
"О государственной службе", "О борьбе с коррупцией",
"Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента, участие в подготовке проектов стратегического плана и других документов системы государственного планирования Республики Казахстан. Формирование государственной политики в сфере государственно-частного партнерства, в том числе концессия, бюджетного кредитования, анализ и оценка инвестиционных проектов, методологическое обеспечение по вопросам государственно-частного партнерства, в том числе концессии, выработка предложений по созданию институциональной и законодательной основы применения механизмов государственно-частного партнерства, внесение концессионных предложений на разработку или корректировку, а также проведение необходимых экспертиз конкурсной документации, консультативное сопровождение концессионных проектов на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления развития государственно-частного партнерства
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

25-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, мамематикалық және компьютерлік модельдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялары, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін бақылау және жалпы басшылық ету.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу, инвестициялық жобаларды, стратегиялық жоспарлау жобаларын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің өзге де құжаттарын, бюджеттік жоспарлау саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстарды талдау және бағалау. Концессиялық жобаларды іске асыруға бағалау жүргізу бойынша, мемлекеттік кепілдіктерді ұсыну үшін инвестициялық жобалар бойынша қызметті үйлестіру. Құжаттармен құпиялық режимде жұмыс істеу. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4

25-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и програмное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль и общее руководство деятельностью Управления.
Участие в разработке предложений по формированию государственной политики в сфере государственно-частного партнерства, в том числе концессия, анализ и оценка инвестиционных проектов, проектов стратегического плана и других документов системы государственного планирования Республики Казахстан, предложений по совершенствованию законодательства в сфере бюджетного кредитования. Координация деятельности по проведению оценки реализации концессионных проектов, по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий. Работа с документами в секретном режиме. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития государственно-частного партнерства
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4

25-1-2
25-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, мамематикалық және компьютерлік модельдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия саласындағы жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік тетіктерін қолданудың институционалдық және заңнамалық негіздерін құру бойынша ұсыныстыр әзірлеу. Концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамасын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу бойынша ұсыныстар әзірлеу. Мемлекеттік кепілдіктер ұсыну үшін инвестициялық жобалар бойынша экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың әлеуметтік секторындағы бюджеттік жобалар әкімшілерінің инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Концессия мәселелері бойынша құжаттамаға сараптама және бағалау жүргізу құнын айқындау әдістемесі бойынша ұсыныстар әзірлеу. Министрліктің концессия мәселесі бойынша мамандандырылған ұйымдармен өзара қарым-қатынасын үйлестіреді.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту басқармасының Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4

25-1-2
25-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и програмное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений по методологическому обеспечению планирования в сфере государственно-частного партнерства, в том числе концессия. Выработка предложений по созданию институциональной и законодательной основы применения механизмов государственно-частного партнерства. Выработка предложений по разработке или корректировке, а также проведению необходимых экспертиз конкурсной документации концессионных проектов. Подготовка экономического заключения по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ в социальном секторе экономики. Выработка предложений по методике определения стоимости проведения экспертизы и оценки документации по вопросам концессий. Координирует взаимоотношения Министерства со специализированной организацией по вопросам концессии.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития государственно-частного партнерства
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4

25-1-4
25-1-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, мамематикалық және компьютерлік модельдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия саласында жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Конкурстық құжаттаманы әзірлеуге немесе түзетуге концессиялық ұсыныстар енгізу, сондай-ақ Республикалық бюджет комиссия қарауына қажетті сараптамалар жүргізу. Экономиканың әлеуметтік секторындағы бюджеттік жобалар әкімшілерінің инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Концессиялық жобаны бюджеттен қоса қаржыландыру бойынша ұсыныстарды Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізу. Бюджеттен қоса қаржыландыру жағдайындағы концессиялық жобалардың іске асырылуына мониторинг және бағалау жүргiзу және олардың бағалауын жүргізу әдiстемесiн айқындау. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік мәселелері бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік мәселелері бойынша халықаралық қаржы ұйымдарымен ынтымақтастықты үйлестiру. Мемлекеттiң кепiлгерліктерін беру үшiн концессиялық жобаларды іріктеуді жүзеге асыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4

25-1-4
25-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и програмное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан
"О государственной службе", "О борьбе с коррупцией",
"Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений по методологическому обеспечению планирования в сфере государственно-частного партнерства, в том числе концессия и бюджетного кредитования. Внесение концессионных предложений на разработку или корректировку, а также проведение необходимых экспертиз конкурсной документации на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ в социальном секторе экономики. Внесение предложений по софинансированию концессионного проекта из бюджета на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
Проведение мониторинга и оценки реализации концессионных проектов на условии софинансирования из бюджета и определение методики проведения их оценки. Организация проведения научно-исследовательских работ по вопросам государственно-частного партнерства. Координация сотрудничества с международными финансовыми организациями по вопросам государственно-частного партнерства. Осуществление отбора концессионных проектов для предоставления поручительств государства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития государственно-частного партнерства
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4

25-1-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, мамематикалық және компьютерлік модельдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.-+
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу.
Мемлекеттік жеке-меншік әріптестік мәселелері бойынша заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстыр әзірлеу. Министрліктің концессия мәселелері бойынша мамандандырылған ұйыммен өзара қарым-қатынастарын үйлестіру. Экономиканық нақты секторындағы бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің инвестициялық ұсынысына экономикалық қорытынды дайындау. Концессия мәселесі бойынша құжаттарды бағалау және сараптама өткізудің құнынын айқындау әдістемесі бойынша ұсыныстар әзірлеу. Орта мерзімді кезеңге арналған концессияларға беруге ұсынған объектілер тізбесін қалыптастыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

25-1-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и програмное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное строительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан
"О государственной службе", "О борьбе с коррупцией",
"Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений по методологическому обеспечению планирования в сфере государственно-частного партнерства и бюджетного кредитования. Разработка предложений по совершенствованию законодательства по вопросам государственно-частного партнерства. Координирует взаимоотношения Министерства со специализированной организацией по вопросам концессии. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ в реальном секторе экономики. Выработка предложений по методике определения стоимости проведения экспертизы и оценки документации по вопросам концессии. Формирует перечень объектов, предлагаемых к передаче в концессию на среднесрочный период.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития государственно-частного партнерства
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

25-1-9
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, мамематикалық және компьютерлік модельдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Мемлекеттік жеке-меншік әріптестік тетіктерін қолданудың институционалдық және заңнамалық негіздерін құру бойынша ұсыныстыр әзірлеу. Республикалық бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру жағдайындағы концессиялық жобаларды қарау және іріктеу. Құқық қорғау саласындағы әкімшілік бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің инвестициялық ұсынысына экономикалық қорытынды дайындау. Концессия саласындағы құжаттардың сараптамасын жүргізу үшін концессия мәселесі бойынша мамандандырылған ұйымдарды тарту.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

25-1-9
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и програмное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, стоительство, транстпортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан
"О государственной службе", "О борьбес коррупцией",
"Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию государственной политики в сфере государственно-частного партнерства, в том числе концессия. Выработка предложений по созданию институциональной и законодательной основы применения механизмов государственно-частного партнерства. Рассмотрение и отбор концессионных проектов на условии софинансирования за счет средств республиканского бюджета. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ в правоохранительной сфере. Привлечение специализированной организации по вопросам концессии для проведения экспертизы документов в области концессий.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления развития государственно-частного партнерства
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

25-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономикажәне бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіна жалпы башылық ету. Бюджеттік инвестициялар саласындағы мемлекеттік саясатты, стратегиялық жоспар жобаларын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің басқа да құжаттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар, бюджеттік инвестициялар саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Бюджеттік инвестицияларды жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныс әзірлеу. Мемлекеттік инвестициялық жобаға арналған бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің инвестициялық ұсынысына, бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесіне, заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестициялар бойынша экономикалық қорытынды дайындау мәселелерін үйлестіру. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестициялық жобаларды және бюджеттік инвестицияларды іске асыруға бағалау жүргізу бойынша қызметті үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4

25-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан
"О государственной службе", "О борьбе с коррупцией",
"Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль и общее руководство деятельностью Управления. Участие в разработке предложений по формированию государственной политики в сфере бюджетных инвестиций, проектов стратегического плана и других документов системы государственного планирования Республики Казахстан, предложений по совершенствованию законодательства в сфере бюджетных инвестиций. Выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций. Координация вопросов подготовки экономического заключения: на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на государственный инвестиционный проект, на технико-экономическое обоснование бюджетных инвестиционных проектов, по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц. Координация деятельности по проведению оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4

25-2-2
25-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономикажәне бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық
міндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Бюджеттік инвестицияларды жүзеге асырудың басым бағыттарын айқындау. Қаржы секторы және өңірлік даму саласындағы мемлекеттік инвестициялық жобаға бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің инвестициялық ұсынысына экономикалық қорытынды дайындау. Қаржы секторы және өңірлік даму саласындағы бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесінің экономикалық қорытындысын дайындау. Қаржы секторы және өңірлік даму саласындағы заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестициялар бойынша экономикалық қорытынды дайындау. Қаржы секторы және өңірлік даму саласындағы заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестициялық жобалардың және бюджеттік инвестицияларды іске асыруға бағалау жүргізу. Бюджеттік инвестициялар мәселелері бойынша баяндамаларды, есептерді, анықтамалық материалдарды дайындауға қатысу. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4

25-2-2
25-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан
"О государственной службе", "О борьбе с коррупцией",
"Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке политики бюджетных инвестиций, а также выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций. Определение приоритетных направлений осуществления бюджетных инвестиций. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на государственный инвестиционный проект в сфере финансового сектора и регионального развития. Подготовка экономического заключения на технико-экономическое обоснование бюджетных инвестиционных проектов в сфере финансового сектора и регионального развития. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в сфере финансового сектора и регионального развития. Проведение оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в сфере финансового сектора и регионального развития. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам бюджетных инвестиций. Выполнение иных поручении руководства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4

25-2-4
25-2-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге қатысу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныс әзірлеу. Экономиканың нақты секторында мемлекеттік инвестициялық жобаға бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың нақты секторында бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесіне экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың нақты секторында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестициялар бойынша экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың нақты секторында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестициялық жобаларды және бюджеттік инвестицияларды іске асыруға бағалау жүргізу. Мемлекеттік кепілдікті ұсыну үшін инвестициялық жобалар бойынша экномикалық қорытынды дайындау. Бюджеттік инвестициялар мәселелері бойынша баяндамаларды, есептерді, анықтамалық материалдарды дайындауға қатысу. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

25-2-4
25-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан
"О государственной службе", "О борьбе с коррупцией",
"Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке политики бюджетных инвестиций, а также выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на государственный инвестиционный проект в реальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения на технико-экономическое обоснование бюджетных инвестиционных проектов в реальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в реальном секторе экономики. Проведение оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в реальном секторе экономики. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам бюджетных инвестиций. Выполнение иных поручении руководства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

25-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көлік техника және технологиялары, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге қатысу , сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныс әзірлеуге қатысу. Бюджеттік инвестициялар саласындағы мәселелер бойынша заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Экономиканың әлеуметтік секторында мемлекеттік инвестициялық жоспарға бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың әлеуметтік секторында бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесіне экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың әлеуметтік секторында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестициялар бойынша экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың әлеуметтік секторында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестициялық жобаларды және бюджеттік инвестицияларды іске асыруға бағалау жүргізу. Бюджеттік инвестициялар мәселелері бойынша баяндамаларды, есептерді, анықтамалық материалдарды дайындауға қатысу. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

25-2-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан
"О государственной службе", "О борьбе с коррупцией",
"Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке политики бюджетных инвестиций, а также выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций. Разработка предложений по совершенствованию законодательства по вопросам бюджетных инвестиций. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на государственный инвестиционный проект в социальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения на технико-экономическое обоснование бюджетных инвестиционных проектов в социальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в социальном секторе экономики. Проведение оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в социальном секторе экономики. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам бюджетных инвестиций. Выполнение иных поручении руководства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

25-2-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалды қміндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге қатысу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныс әзірлеу. Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесіне экономикалық қорытынды дайындау. Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестициялар бойынша экономикалық қорытынды дайындау. Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестициялық жобаларды және бюджеттік инвестицияларды іске асыруға бағалау жүргізу. Бюджеттік инвестициялар мәселелері бойынша баяндамаларды, есептерді, анықтамалық материалдарды дайындауға қатысу. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

25-2-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан
"О государственной службе", "О борьбе с коррупцией",
"Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке политики бюджетных инвестиций, а также выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на государственный инвестиционный проект в правоохранительной сфере и государственном управлении. Подготовка экономического заключения на технико-экономическое обоснование бюджетных инвестиционных проектов в правоохранительной сфере и государственном управлении. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в правоохранительной сфере и государственном управлении. Проведение оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в правоохранительной сфере и государственном управлении. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам бюджетных инвестиций. Выполнение иных поручении руководства.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

25-2-9
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялары, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік инвестицияларды жоспарлау әдістемелік қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеу. Қаржы секторы және өңірлік даму саласында мемлекеттік инвестициялық жобаға бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің инвестициялық ұсынысына экономикалық қорытынды дайындау. Қаржы секторы және өңірлік даму саласында бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесіне экономикалық қорытынды дайындау. Қаржы секторы және өңірлік даму саласында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестициялар бойынша экономикалық қорытынды дайындау. Бюджеттік инвестициялар мәселелері бойынша баяндамалар, есептер, анықтамалық материалдар дайындауға қатысу. Басшалақтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

25-2-9
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан
"О государственной службе", "О борьбе с коррупцией",
"Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на государственный инвестиционный проект в сфере финансового сектора и регионального развития. Подготовка экономического заключения на технико-экономическое обоснование бюджетных инвестиционных проектов в сфере финансового сектора и регионального развития. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в сфере финансового сектора и регионального развития. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам бюджетных инвестиций. Введение реестра технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов. Выполнение иных поручении руководства.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

25-2-10
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономикажәне бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көлік техника және технологиялары, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге қатысу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлауды әдістнамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеу. Мемлекеттік инвестициялық жобаға бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің инвестициялық ұсынысына экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың әлеуметтік секторында бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесіне экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың әлеуметтік секторында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестициялар бойынша экономикалық қорытынды дайындау. Бюджеттік инвестициялар мәселелері бойынша баяндамалар, есептер, анықтамалық материалдар дайындауға қатысу. Басшалақтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

25-2-10
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан
"О государственной службе", "О борьбе с коррупцией",
"Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке политики бюджетных инвестиций, а также выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на государственный инвестиционный проект. Подготовка экономического заключения на технико-экономическое обоснование бюджетных инвестиционных проектов в социальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в социальном секторе экономики. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам бюджетных инвестиций. Введение реестра бюджетных инвестиций, посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц. Выполнение иных поручении руководства.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

25-2-11
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономикажәне бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көлік техника және технологиялары, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, "Концессиялар туралы", "Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы", осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге қатысу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеу. Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында мемлекеттік инвестициялық жобаға бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің инвестициялық ұсынысына экономикалық қорытынды дайындау. Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесіне экономикалық қорытынды дайындау. Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестициялар бойынша экономикалық қорытынды дайындау. Бюджеттік инвестициялар мәселелері бойынша баяндамалар, есептер, анықтамалық материалдар дайындауға қатысу. Құжаттарды мұрағатқа тапсыру үшін дайындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Сыртқы жәрдемді үйлестіру басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

25-2-11
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", Бюджетный кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан
"О государственной службе", "О борьбе с коррупцией",
"Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О концессиях", "О проектном финансировании и секьюритизации", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке политики бюджетных инвестиций, а также выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на государственный инвестиционный проект в правоохранительной сфере и государственном управлении. Подготовка экономического заключения на технико-экономическое обоснование бюджетных инвестиционных проектов в правоохранительной сфере и государственном управлении. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в правоохранительной сфере и государственном управлении. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам бюджетных инвестиций. Подготовка документов для сдачи в архив. Выполнение иных поручении руководства.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления координации внешней помощи
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

25-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, аймақтану, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін бақылау және жалпы басшылық ету, Қазақстан Республикасының мемлекеттік ұйымдарына донорлар беретін байланысты және байланысты емес гранттарды тарту және пайдалану мәселелерін үйлестіру. Донорлар қызметінің және Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын донор елдермен мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау жұмысының негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар дайындау. Донорлардың қызметін және халықаралық қаржы ұйымдарымен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік органдар жұмысын іске асыру мәселелері бойынша заңнамалық, ұйымдық-өкімдік және нормативтік құжаттарды дайындау мен әзірлеуге қатысу. Басқарма құзыретіне жататын өзге де функциялар
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Сыртқы жәрдемді үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4
25-3-2
25-3-3
25-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, аймақтану, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Донорлар қызметінің және Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын донор елдердің мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылы бойынша жұмысының негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар дайындау. Қазақстан Республикасының мемлекеттік ұйымдарына донорлар беретін байланысты және байланысты емес гранттарды тарту және пайдалану мәселелерін үйлестіру. Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар дайындауды жүзеге асыру. Басқарма құзыретіне кіретін өзге де функциялар
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Сыртқы жәрдемді үйлестіру басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

25-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль и общее руководство деятельностью Управления, координация вопросов привлечения и использования, связанных и несвязанных грантов, предоставляемых донорами государственным организациям Республики Казахстан, Подготовка предложений по основным направлениям деятельности доноров и работы государственных органов по взаимодействию со странами-донорами, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан. Участие в подготовке и разработке законодательных, организационно-распределительных и нормативных документов по вопросам реализации деятельности доноров и работы государственных органов по взаимодействию с международными финансовыми организациями. Иные функции, входящие в компетенцию Управления
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления координации внешней помощи
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4
25-3-2
25-3-3
25-3-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика) и/или права (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка предложений по основным направлениям деятельности доноров и работы государственных органов по взаимодействию со странами-донорами, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан, Координация вопросов привлечения и использования, связанных и несвязанных грантов, предоставляемых донорами государственным организациям Республики Казахстан, Осуществление подготовки материалов по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства. Иные функции, входящие в компетенцию Управления
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления координации внешней помощи
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

25-3-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, аймақтану, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын донорлар қызметін және халықаралық қаржы ұйымдарымен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік органдар жұмысын іске асыру мәселелері бойынша заңнамалық, ұйымдық-өкімдік және нормативтік құжаттарды дайындау мен әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мәлімдеген жобаларды іріктеуді жүргізу бойынша жұмысты үлкстіру және байланысты емес гранттарды тартуға арналған басым жобалар тізбесін қалыптастыру. Қазақстан Республикасының мемлекеттік ұйымдарына донорлар ұсынатын байланысты емес гранттарды тарту және пайдалану мәселелерін үйлестіру; Басқарма құзыретіне кіретін өзге де функциялар
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті
Сыртқы жәрдемді үйлестіру басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
25-3-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, аймақтану, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық)және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі) және/немесе кәсіптік оқыту (білім) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын донорлардың қызметін және халықаралық қаржы ұйымдарымен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік органдар жұмысын іске асыру мәселелері бойынша заңнамалық және нормативтік құжаттарды дайындау мен әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының мемлекеттік ұйымдарына донорлар ұсынатын байланысты және байланысты емес гранттарды тарту және пайдалану мәселелерін үйлестіру; Басқарма құзыретіне кіретін өзге де функциялар
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
26-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық ету. Сыртқы сауда саясатын жетілдіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Үшінші елдермен сауда-экономикалық қатынастар мәселелері бойынша мемлекеттік сыртқы сауда саясатын қалыптастыру және іске асыруға қатысу, халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысуды қамтамасыз ету. Ішкі нарықты қорғау саласында мемлекеттік сыртқы сауда саясатын іске асыру бойынша жұмыстардың ұйымдастырылуын бақылау. Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша ведомствоаралық комиссияның (жұмыс топтарының) жұмысына, халықаралық сауда ұйымдарымен, өңірлік интеграциялық бірлестіктермен және т.б. келіссөздер жүргізуге қатысу.
Департаменттің орындаушылық тәртібін бақылауды жүзеге асыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
26-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік басшылығы берген тапсырмаларды Департаменттің уақтылы және тиімді орындауын қамтамасыз ету. Сыртқы сауда қызметін кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу шараларымен сыртқы сауда саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша ведомствоаралық комиссияның (жұмыс топтарының) жұмысына, халықаралық сауда ұйымдарымен, өңірлік интеграциялық бірлестіктермен келіссөздер жүргізуге және т.б. қатысу. Департаменттің орындаушылық тәртібін бақылауды жүзеге асыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Директордың орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-2

25-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке и разработке законодательных, организационно-распределительных и нормативных документов по вопросам реализации деятельности доноров, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан и работы государственных органов по взаимодействию с международными финансовыми организациями. Координация работы по проведению отбора заявленных государственными органами Республики Казахстан проектов и формирование перечня приоритетных проектов на привлечение несвязанных грантов. Координация вопросов привлечения и использования несвязанных грантов, предоставляемых донорами государственным организациям Республики Казахстан. Иные функции, входящие в компетенцию Управления
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления координации внешней помощи
Департамента бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
25-3-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело) и/или профессиональное обучение (образование)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке и разработке законодательных и нормативных документов по вопросам реализации деятельности доноров, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан и работы государственных органов по взаимодействию с международными финансовыми организациями. Координация вопросов привлечения и использования, связанных и несвязанных грантов, предоставляемых донорами государственным организациям Республики Казахстан. Иные функции входящие в компетенцию Управления
Департамент развития внешнеторговой деятельности
Квалификационные требования к должности
Директор
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-1
26-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство Департаментом. Организация работы по совершенствованию внешнеторговой политики. Обеспечение формирования и участие в реализации государственной внешнеторговой политики по вопросам торгово-экономических отношений с третьими странами и участия в международных экономических организациях. Контроль за организацией работы по реализации государственной внешнеторговой политики в области таможенно-тарифного и нетарифного регулирования, защиты внутреннего рынка. Участие по поручению руководства Министерства в работе межведомственных комиссий (рабочих групп), на переговорах с международными торговыми организациями, региональными интеграционными объединениями и др. Осуществление контроля за исполнительской дисциплиной в Департаменте.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-2

26-0-2
26-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік басшылығы берген тапсырмаларды Департаменттің уақтылы және тиімді орындауын қамтамасыз ету. Үшінші елдермен сауда-экономикалық қатынастар мәселелері бойынша мемлекеттік сыртқы сауда саясатын қалыптастыру және іске асыруға қатысу, халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысуды қамтамасыз ету. Ішкі нарықты қорғау саласында мемлекеттік сыртқы сауда саясатын іске асыру бойынша жұмыстардың ұйымдастырылуын бақылау. Департаментте орындаушылық тәртіпті бақылауды жүзеге асыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Сыртқы сауда келіссөздері басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
26-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Сыртқы сауданы дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жүргізу жұмыстарын ұйымдастыру және үйлестіру. Мемлекеттің сыртқы сауда тәртібін талдау. Сыртқы сауданы дамыту саласындағы және сыртқы сауда қызметін дамыту саласындағы басымдықтарды айқындау бойынша мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Үшінші елдермен преференциалдық және еркін сауда туралы сауда келісімдерін әзірлеуге қатысу. Үшінші елдерге қатысты сыртқы сауда саясатының негізгі бағыттары бойынша Еуразиялық экономикалық комиссиямен өзара іс-қимыл. Басшылықтың тапсырмасы бойынша ведомствоаралық комиссияның (жұмыс топтарының) жұмысына, халықаралық сауда ұйымдарымен және т.б. келіссөздер жүргізуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Сыртқы сауда келіссөздері басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4

26-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение эффективного и своевременного исполнения Департаментом поручений руководства Министерства. Контроль за организацией работы по реализации государственной внешнеторговой политики в области таможенно-тарифного и нетарифного регулирования. Участие по поручению руководства Министерства в работе межведомственных комиссий (рабочих групп), на переговорах с международными торговыми организациями, региональными интеграционными объединениями и др. Осуществление контроля за исполнительской дисциплиной в Департаменте.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
2
С-2
26-0-3
26-0-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение эффективного и своевременного исполнения Департаментом поручений руководства Министерства. Обеспечение формирования и участие в реализации государственной внешнеторговой политики по вопросам торгово-экономических отношений с третьими странами и участия в международных экономических организациях. Контроль за организацией работы по реализации государственной внешнеторговой политики в области защиты внутреннего рынка. Осуществление контроля за исполнительской дисциплиной в Департаменте.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления внешнеторговых переговоров
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
26-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления. Организация и координация работы по формированию и проведению государственной политики по вопросам развития внешней торговли. Анализ внешнеторгового режима государства. Участие в выработке предложений по формированию и совершенствованию государственной политики в области развития внешней торговли и определения приоритетов в области развития внешнеторговой деятельности. Участие в разработке торговых соглашений о преференциальной и свободной торговле с третьими странами. Взаимодействие с Евразийской экономической комиссией по основным направлениям внешнеторговой политики в отношении третьих стран. Участие по поручению руководства в работе межведомственных комиссий (рабочих групп) на переговорах с международными торговыми организациями и др.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления внешнеторговых переговоров
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
2
С-4

26-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Қорғау, демпингке қарсы және өтем шараларын қолдану мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жүргізу бойынша жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру. Қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану саласында Қазақстан Республикасының және Кеден одағының заңнамасын жетілдіру бойынша жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру. Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағында үшінші елдердің импортына қарсы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарымен және отандық тауар өндірушілерімен мемлекеттің ұстанымын дайындау. Қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану бойынша халықаралық келісімдерді әзірлеу жұмысын үйлестіру. Басшылықтың тапсырмасы бойынша ведомствоаралық комиссиялар (жұмыс топтары) жұмысына, халықаралық сауда ұйымдарымен, өңірлік интеграциялық бірлестіктермен және басқалармен келіссөздерге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Қорғау шараларын қолдану жөніндегі басқарманың
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

26-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления. Организация и координация работы по формированию и проведению государственной политики по вопросам применения защитных, антидемпинговых и компенсационных мер. Организация и координация работы по совершенствованию законодательства Республики Казахстан и Таможенного союза в сфере применения защитных, антидемпинговых и компенсационных мер. Подготовка совместно с заинтересованными государственными органами и отечественными товаропроизводителями Республики Казахстан позиции государства по вопросу применения защитных, антидемпинговых и компенсационных мер против третьих стран на единой таможенной территории Таможенного союза. Участие по поручению руководства в работе межведомственных комиссий (рабочих групп), на переговорах с международными торговыми организациями, региональными объединениями, и др.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления по применению защитных мер
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

26-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты жүргізу бойынша ұсыныстар әзірлеу. Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағында үшінші елдерге қарсы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының ұстанымын дайындауға қатысу. Арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану бойынша Халықаралық келісімдерді әзірлеуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Кеден-тарифтік реттеу басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
26-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Лауазымдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету. Кедендік-тарифтік саясатты қалыптастыру және жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру. Кедендік-тарифтік саясатты жүргізу бойынша ұсыныстар әзірлеу. Кедендік баждарды өзгертудің дұрыстығын айқындау мақсатында кедендік-тарифтік саясатты талдау. Кедендік-тарифтік реттеу мәселелері бойынша Кеден одағына, Еуразиялық экономикалық одағына қатысушы елдердің ұсыныстарын қарастыру. Еуразиялық экономикалық комиссиясының сауда мәселелесі жөніндегі Консультативтік комитетінің отырысына материалдар мен анықтамалар дайындау. Сауда саясаты және халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысу мәселелері бойынша Ведомствоаралық комиссияның отырысына материалдар дайындау. Сыртқы экономикалық қызметті кедендік-тарифтік реттеу саласында үшінші елдермен преференциалды және еркін сауда туралы келісім, интеграциялық бірлестіктер шеңберінде сауда келісімдерін, әзірлеуге қатысу. Басшылықтың тапсырмасы бойынша халықаралық сауда ұйымдарымен, өңірлік бірлестіктермен және т.б. келіссөздерде ведомствоаралық комиссияның (жұмыс тобына) жұмысына қатысу.
Лауазымға
қойылатын
біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Кедендік-тарифтік реттеу басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

26-3-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию и проведению государственной политики по вопросам применения защитных, антидемпинговых и компенсационных мер. Участие в подготовке позиции Республики Казахстан по вопросам применения защитных, антидемпинговых и компенсационных мер против третьих стран на единой таможенной территории Таможенного союза. Участие в разработке международных Соглашений по применению специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления таможенно-тарифного регулирования
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
26-4-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления. Организация и координация работы по формированию и проведению таможенно-тарифной политики. Разработка предложений по проведению таможенно-тарифной политики. Анализ таможенно-тарифной политики в целях определения целесообразности изменения таможенных пошлин. Рассмотрение предложений стран-участников Таможенного союза, Евразийского экономического союза по вопросам таможенно-тарифного регулирования. Подготовка материалов и справок на заседания Консультативного комитета по торговле Евразийской экономической комиссии. Подготовка материалов на заседания Межведомственной комиссии по вопросам торговой политики и участия в международных экономических организациях. Участие в разработке торговых соглашений в рамках интеграционных объединений, соглашений о преференциальной и свободной торговле с третьими странами в области таможенно-тарифного регулирования внешнеэкономической деятельности. Участие по поручению руководства в работе межведомственных комиссий (рабочих групп) на переговорах с международными торговыми организациями, региональными объединениями и др.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления таможенно-тарифного регулирования
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

26-4-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылым және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Лауазымдық міндеттері
Кедендік-тарифтік саясатты қалыптастыру және жүргізу бойынша ұсыныстар әзірлеу. Кеден одағы, Еуразиялық экономикалық одағы шеңберінде кедендік-тарифтік реттеу саласында нормативтік құқықтіқ актілерін әзірлеу. Сауда саясаты және халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысу мәселелері бойынша Ведомствоаралық комиссияның отырысына материалдар дайындау.
Сыртқы экономикалық қызметті кедендік-тарифтік реттеу саласында үшінші елдермен преференциалды және еркін сауда туралы келісім шеңберінде сауда келісімдерін, әзірлеуге қатысу.
Лауазымға
қойылатын
біліктілік талаптар
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Кедендік-тарифтік реттеу басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны:
Санаты:
Лауазым №:
1
С-4
26-4-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылым және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Лауазымдық міндеттері
Кедендік-тарифтік саясатты қалыптастыру және жүргізу бойынша ұсыныстар әзірлеу. Кедендік-тарифтік реттеу мәселелері бойынша Кеден одағына, Еуразиялық экономикалық одағына қатысушы елдердің ұсыныстарын қарастыру. Басқарманың құзыретіне кіретін қолданбалы зерттеулер өткізу үшін техникалық тапсырманы және ерекшелікті әзірлеуге және қолданбалы зерттеулерді орындау бойынша есептерді қабылдауға қатысу. Ұлттық және халықаралық деңгейде кедендік-тарифтік реттеу саласында нормативтік актілерін әзірлеу.
Лауазымға
қойылатын
білктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Кедендік-тарифтік реттеу басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

26-4-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию и проведению таможенно-тарифной политики. Разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам таможенно-тарифного регулирования в рамках Таможенного союза, Евразийского экономического союза. Подготовка материалов на заседание Межведомственной комиссии Республики Казахстан по вопросам торговой политики и участия в международных экономических организациях. Участие в разработке торговых соглашений в рамках соглашений о преференциальной и свободной торговле с третьими странами в области таможенно-тарифного регулирования внешнеэкономической деятельности.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления таможенно-тарифного регулирования
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
26-4-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию и проведению таможенно-тарифной политики. Рассмотрение предложений стран-участников Таможенного союза, Евразийского экономического союза по вопросам таможенно-тарифного регулирования. Участие в подготовке технического задания и спецификаций для проведения прикладных исследований, входящих в компетенцию управления, и принятии отчетов по исполнению прикладных исследований, по вопросам входящих в компетенцию Управления. Разработка нормативных актов в сфере таможенно-тарифного регулирования на национальном и международном уровне.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления таможенно-тарифного регулирования
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық
міндеттері
Өңірлік саясат және бағдарламалық құжаттарды мониторингілеу, агломерацияларды және екінші деңгейдегі қалаларды дамыту басқармаларының жұмысына жалпы басшылық жасау. Республика мен өңірлердің бағдарламалық құжаттарын және оларды жүзеге асыру бойынша іс-шараларды, Үкіметтің өңірлік саясатының негізгі бағыттарын әзірлеуге және орындалуын қадағалауға қатысу және/немесе өңірлердегі реформалардың іске асырылуын бағалау және экономикалық талдау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өңірлік саясат және жергілікті өзін-өзі басқаруды
дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты:
Лауазым №
1
С-2
27-0-3
Критерийлер
Талаптары
Білім
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, менеджмент, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар (қоршаған ортаны қорғау) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Шағын және моно қалаларды, ауылдық және шекара маңы аумақтарын дамыту, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту басқармаларының жұмысына жалпы басшылық жасау. Жергілікті өзін-өзі басқару, Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылымдарын оңтайландыру және жетілдіру, агломерацияларды, екінші деңгейдегі қалаларды, моно- және кіші қалаларды, ауылдық және шекара аумақтарын, аудан орталықтарын және тірек елді мекендерді дамыту мәселелеріне қатысты ұсыныстар әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өңірлік саясат және жергілікті өзін-өзі басқаруды
дамыту департаменті Өңірлік саясат және бағдарламалық құжаттар мониторингі басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты:
Лауазым №
1
С-3

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управлений региональной политики и мониторинга программных документов, развития агломераций и городов второго уровня. Участие в разработке стратегических и программных документов республики и регионов и планов мероприятий по их реализации и контролю исполнения, основных направлений региональной политики Правительства и/или экономический анализ и оценка хода реализации реформ в регионах.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента региональной политики и развития местного самоуправления
Количество единиц
Категория:
№ должности
1
С-2
27-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, менеджмент, статистика, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или технические науки и технологии (охрана окружающей среды).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управлений развития малых и моногородов, сельских и приграничных территорий, развития местного самоуправления. Организация работы по выработке предложений по вопросам местного самоуправления, совершенствованию и оптимизации административно-территориального устройства Республики Казахстан, городов второго уровня, моно- и малых городов, сельских и приграничных территорий, районных центров и опорных сельских населенных пунктов.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления региональной политики и мониторинга программных документов
Департамента региональной политики и развития местного самоуправления
Количество единиц
Категория:
№ должности
1
С-3

27-2-1
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, менеджмент, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын жалпы басқару. Жергілікті өзін-өзі басқару мәселелері бойынша, Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылымын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Құзыреті шегінде ведомстволық есептілік үлгілерін, нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеу. Қазақстан Республикасындағы жергілікті өзін-өзі басқаруды 2020 жылға дейін дамыту тұжырымдамасын іске асыруға қатысу. Жергілікті өзін-өзі басқаруды жүзеге асыру құқықтары мен мүмкіндіктерін іске асыру мәселелері бойынша халықтың құқықтық сауаттылығын арттыру жөніндегі іс-шараларға қатысу. Жергілікті өзін-өзі басқаруды ұйымдастырудағы өңірлердің оң тәжірибесін таратуға қатысу. Әкімшілік-аумақтық бірліктерді оңтайландыру бойынша ұсыныстарды қарауға және келісуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өңірлік саясат және жергілікті өзін-өзі басқаруды
дамыту департаментінің
Жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
4
С-4

27-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, менеджмент, статистика, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работы Управления. Выработка предложений по вопросам развития местного самоуправления. Разработка форм ведомственной отчетности, нормативно-правовых актов в рамках компетенции. Участие в реализации Концепции развития местного самоуправления в Республике Казахстан до 2020 года. Участие в мероприятиях по повышению правовой грамотности населения по вопросам реализации прав и возможностей на осуществление местного самоуправления. Участие с распространении положительного опыта регионов по организации развития местного самоуправления. Участие в рассмотрении и согласовании предложений по оптимизации административно-территориальных единиц.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития местного самоуправления
Департамента региональной политики и развития местного самоуправления
Количество единиц
Категория
№ должности
4
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Әлемдік және отандық тәжірибені зерттеу негізінде жергілікті өзін-өзі басқару мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу. Құзыреті шегінде ведомстволық есептілік үлгілерін, нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасындағы жергілікті өзін-өзі басқаруды 2020 жылға дейін дамыту тұжырымдамасын іске асыру жөнінде талдау жүргізу және ұсыныстар әзірлеу. Жергілікті өзін-өзі басқаруды жүзеге асыру құқықтары мен мүмкіндіктерін іске асыру мәселелері бойынша халықтың құқықтық сауаттылығын арттыру жөнінде іс-шаралар өткізу. Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылымын оңтайландыру мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу. Әкімшілік-аумақтық бірліктерді оңтайландыру бойынша ұсыныстарды қарастыру. Жергілікті өзін-өзі басқаруды ұйымдастырудағы өңірлердің оң тәжірибесін тарату бойынша жұмыстар жүргізу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өңірлік саясат және жергілікті өзін-өзі басқаруды
дамыту департаменті
Жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
27-2-6
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, әлемдік экономика, қаржы, менеджмент, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Внесение предложений по вопросам местного самоуправления на основе изучения мировой и отечественной практики. Участие в разработке форм ведомственной отчетности, нормативно-правовых актов в рамках компетенции. Проведение анализа и выработка предложений по реализации Концепции развития местного самоуправления в Республике Казахстан. Проведение мероприятий по повышению правовой грамотности населения по вопросам реализации прав и возможностей на осуществление местного самоуправления. Проведение работы по распространению положительного опыта регионов по организации местного самоуправления. Проведение анализа и выработка предложений по реализации Концепции развития местного самоуправления в Республике Казахстан.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления развития местного самоуправления
Департамента региональной политики и развития местного самоуправления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
27-2-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, мировая экономика, финансы, менеджмент, статистика, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту және әкімшілік-аумақтық құрылымды жетілдіру мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардан келіп түскен ақпараттарды жинау және топтастыру. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарының қаржылық және экономикалық дербестігін арттыру, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының меншігін қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өңірлік саясат және жергілікті өзін-өзі басқаруды
дамыту департаменті
Агломерациялар мен екінші деңгейлі қалаларды дамыту басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
27-3-1
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін ұйымдастыру. Агломерацияларды, екінші деңгейдегі қалаларды дамытуға бағытталған мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Орталық және жергілікті атқарушы органдардың агломерацияларды, екінші деңгейдегі қалаларды дамыту мәселелеріне қатысты бағдарламалық құжаттарды әзірлеу бойынша жұмысын үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өңірлік саясат және жергілікті өзін-өзі басқаруды
дамыту департаменті
Агломерациялар мен екінші деңгейлі қалаларды дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Сбор и обощение информации центральных и местных исполнительных органов по вопросам развития местного самоуправления и совершенствованию административно-территориального устройства. Внесение предложений по повышению финансовой и экономической самостоятельности органов местного самоуправления, формирования собственности местного самоуправления.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления развития агломераций и городов второго уровня
Департамента региональной политики и развития местного самоуправления
Количество единиц
Категория:
№ должности
1
С-3
27-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления. Подготовка предложений по совершенствованию системы государственного планирования, направленные на развитие агломераций, городов второго уровня. Координация деятельности центральных и местных исполнительных органов по разработке программных документов по вопросам развития агломераций, городов второго уровня.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития агломераций и городов второго уровня
Департамента региональной политики и развития местного самоуправления
Количество единиц
Категория:
№ должности
1
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысының қызметіне жалпы басшылық жасау. Кіші және моно қалаларды дамыту мәселелері бойынша нормативтік-құқықтық актілер әзірлеу бойынша ұсыныстар әзірлеу. Моно және кіші қалаларды дамыту мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдармен бірлесіп қызмет ету. Моно- және шағын қалаларды, сондай-ақ жекелеген проблемалық аумақтарды әлеуметтік-экономикалық дамытудың кешенді жоспарларын іске асырға және мониторингілеуге қатысу. Орталық және жергілікті атқарушы органдармен моно- және шағын қалаларды дамыту мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасасу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өңірлік саясат және жергілікті өзін-өзі басқаруды
дамыту департаменті
Шағын және моноқалаларды дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
27-4-2
Критерийлер
Требования
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Моно қалаларды әлеуметтік-экономикалық дамытудың кешенді жоспарын іске асыруға және мониторингілеуге қатысу. Моно қалаларды дамыту мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл жасасу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өңірлік саясат және жергілікті өзін-өзі басқаруды
дамыту департаменті
Шағын және моноқалаларды дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым№
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство за деятельностью Управления. Выработка предложений по разработке нормативных правовых актов по вопросам развития моно- и малых городов. Участие в реализации и мониторинге Комплексных планов социально-экономического развития моно- и малых городов, а также отдельных проблемных территорий. Взаимодействие с центральными и местными исполнительными органами по вопросам развития моно- и малых городов.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития малых и моногородов
Департамента региональной политики и развития местного самоуправления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
27-4-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, статистика, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика),
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в реализации и мониторинге Комплексных планов социально-экономического развития моногородов. Взаимодействие с центральными и местными исполнительными органами по вопросам развития моногородов.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития малых и моногородов
Департамента региональной политики и развития местного самоуправления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ауылдық аумақты дамыту мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу.
Ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына талдау және мониторинг жүргізу, даму әлеуеті жоғары, орта және төмен ауылдық елді-мекендер тізімін келісу. Құзыреті шеңберінде ведомствалық есептілік нысанын, нормативтік-құқықтық актілер әзірлеу. Ауылдық аумақтарды дамыту бойынша бюджеттік инвестициялық жобалар тізімін талқылауға қатысу. Ауылдық аумақтардың кешенді жоспарларын келісуге және мониторингілеуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өңірлік саясат және жергілікті өзін-өзі
басқаруды дамыту департаменті
Ауылдық және шекара маңы аумақтарын дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
27-5-3
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, менеджмент, статистика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Шекара аумақтарын дамыту мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу.
Шекара аумақтарының әлеуметтік-экономикалық дамуына талдау және мониторинг жүргізу. Облыстардың шекара маңы аудандарының аумақтарын дамыту бойынша іс-шараларын жоспарын әзірлеу бойынша ұсыныстар әзірлеу. Шекара маңы аумақтарын дамыту бойынша бюджеттік инвестициялық жобалар тізімін қарауға қатысу. Облыстардың шекара маңы аудандарының аумақтарын дамыту бойынша іс-шараларын келісуге және мониторингілеуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өңірлік саясат және жергілікті өзін-өзі
басқаруды дамыту департаменті
Ауылдық және шекара маңы аумақтарын дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Внесение предложений по вопросам развития сельских территорий. Проведение мониторинга и анализ социально-экономического развития сельских населенных пунктов, согласование перечня сельских населенных пунктов с высоким, средним и низким потенциалом развития. Разработка форм ведомственной отчетности, нормативно-правовых актов в рамках компетенции. Участие в рассмотрении перечня бюджетных инвестиционных проектов по развитию сельских территорий. Участие в согласовании и мониторинге комплексных планов сельских территорий.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития сельских и приграничных территорий
Департамента региональной политики и развития местного самоуправления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
27-5-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, менеджмент, статистика, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Внесение предложений по вопросам развития приграничных территорий. Проведение мониторинга и анализ социально-экономического развития приграничных территорий. Выработка предложений по разработке планов мероприятий по развитию приграничных районов областей. Участие в рассмотрении перечня бюджетных инвестиционных проектов по развитию приграничных территорий. Участие в согласовании и мониторинге планов мероприятий по развитию приграничных районов областей.
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития сельских и приграничных территорий
Департамента региональной политики и развития местного самоуправления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

28-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, саясаттану), және/немесе құқық мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Барлық деңгейдегі аумақтардың әлеуметтік-экономикалық дамуына мониторинг және талдау жүргізу; құзыреті шегінде өңірлердің проблемаларын шешу бойынша ұсыныстар әзірлеу; елдің өңірлік және экономикалық саясатын қалыптастыру және іске асыру бойынша облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана жергілікті атқарушы органдарының қызметін үйлестіруге қатысу; өңірлердің әлеуетін жандандыру, бар резервтерді тарту бойынша ұсыныстар әзірлеу; жетекшілік ететін салада/аяда/өңірде стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу тиімділігін бағалау әдістемесін әзірлеу және бекіту және жергілікті атқарушы органдар үшін оны әдіснамалық сүйемелдеу; жетекшілік ететін салада/аяда/өңірде стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін бағалау; Аумақтарды дамыту бағдарламасын әзірлеуді және түзетуді әдіснамалық сүйемелдеу, сондай-ақ оны келісу; Аумақтарды дамыту бағдарламасы ережелерінің өңірлік даму саласындағы өзге стратегиялық және бағдарламалық құжаттармен өзара байланыстыру бойынша жұмысты үйлестіру; жергілікті атқарушы органдар үшін Негізгі көрсеткіштер тізбесін әзірлеу және бекіту.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өңіраралық ынтымақтастық, өңірлерді талдау
және бағалау департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

28-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, политология) и/или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение мониторинга и анализа социально-экономического развития территорий всех уровней; выработка предложений по решению проблем регионов в пределах компетенции; участие в координации деятельности местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы по формированию и реализации региональной и экономической политики страны; выработка предложений по активизации потенциала регионов, вовлечению имеющихся резервов; разработка и утверждение методики по оценке эффективности достижения стратегических целей и задач в курируемой отрасли/сфере/регионе и ее методологическое сопровождение для местных исполнительных органов; оценка эффективности деятельности местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы по достижению и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сферы/региона; методологическое сопровождение разработки и корректировки, а также согласование Программ развития территорий; координация работы по взаимоувязке положений программ развития территорий с иными стратегическими и программными документами в сфере регионального развития; разработка и утверждение Базового перечня показателей для местных исполнительных органов.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента межрегионального сотрудничества, анализа и оценки регионов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Қадағаланатын салада/аяда/өңірде стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу тиімділігін бағалау бойынша әдістемесін әзірлеу және бекіту және жергілікті атқарушы органдар үшін оны әдіснамалық сүйемелдеу; қадағаланатын салада/аяда/өңірде стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін бағалау; Аумақтарды дамыту бағдарламасын әзірлеуді және түзетуді әдіснамалық сүйемелдеу, сондай-ақ оны келісу; аумақтарды дамыту бағдарламасы ережелерінің өңірлік даму саласындағы өзге стратегиялық және бағдарламалық құжаттармен өзара байланыстыру бойынша жұмысты үйлестіру; жергілікті атқарушы органдар үшін Базалық көрсеткіштер тізбесін әзірлеу және бекіту.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Өңіраралық ынтымақтастық, өңірлерді талдау
және бағалау департаменті Жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
28-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, саясаттану), және/немесе құқық мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Қадағаланатын салада/аяда/өңірде стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін бағалау; қадағаланатын салада/аяда/өңірде стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу тиімділігін бағалау әдістемесін әзірлеу және бекіту және жергілікті атқарушы органдар үшін оны әдіснамалық сүйемелдеу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өңіраралық ынтымақтастық, өңірлерді талдау
және бағалау департаменті Жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка и утверждение методики по оценке эффективности достижения стратегических целей и задач в курируемой отрасли/сфере/регионе и ее методологическое сопровождение для местных исполнительных органов; оценка эффективности деятельности местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы по достижению и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сферы/региона; методологическое сопровождение разработки и корректировки, а также согласование Программ развития территорий; координация работы по взаимоувязке положений программ развития территорий с иными стратегическими и программными документами в сфере регионального развития; разработка и утверждение Базового перечня показателей для местных исполнительных органов.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления оценки эффективности деятельности местных исполнительных органов Департамента межрегионального сотрудничества, анализа и оценки регионов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
28-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, политология) и/или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Оценка эффективности деятельности местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы по достижению и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сферы/региона; разработка и утверждение методики по оценке эффективности достижения стратегических целей и задач в курируемой отрасли/сфере/регионе и ее методологическое сопровождение для местных исполнительных органов.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления оценки эффективности деятельности местных исполнительных органов Департамента межрегионального сотрудничества, анализа и оценки регионов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

28-3-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, саясаттану), және/немесе құқық және/немесе қызмет көрсету (бағалау) мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың болжамды схемасын мониторингілуге, Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың болжамды схемасын іске асыру бойынша Іс-шаралар жоспарын кезең-кезеңмен әзірлеуге, сондай-ақ өңіраралық өзара іс-қимыл процестерінің дамуын мониторингтілеуге және талдауға қатысу.
Экономиканың инфрақұрылымын дамыту департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Экономиканың инфрақұрылымын дамыту департаментінің Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
29-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдарын және құрастырылымдарын өндіру) және/немесе өнер (сәулет) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы) мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибе

28-3-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, политология) и/или право и/или услуги (оценка).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в мониторинге Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны, в разработке Плана мероприятий по реализации Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны, а также в мониторинге и анализе развития процессов межрегионального взаимодействия.
Департамент развития инфраструктуры экономики
Квалификационные требования к должности
Директор
Департамента развития инфраструктуры экономики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1
29-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций) и/или искусство (архитектура) и/или право (юриспруденция) и/или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об админ истративных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

29-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Ауылшаруашылық ғлымдары және/немесе қызмет көрсету (жерге орналастыру, кадастр) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (геодезия және картография) және/немесе құқық мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибе
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Департамент қызметіне басшылық ету; лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес жұмысты ұйымдастыру; жер ресурстарын басқару және геодезия мен картография саласын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және салааралық үйлестіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Экономиканың инфрақұрылымын дамыту департаменті Құрылыс саласының инфрақұрылымын дамыту басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
29-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдарын және құрастырылымдарын өндіру) және/немесе өнер (сәулет) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы) мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциъясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибе

29-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям сельскохозяйственные науки и/или услуги (землеустройство, кадастр) и/или технические науки и технологии (геодезия и картография) и/или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Департамента; организация работы в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, Регламентом Министерства, участие в выработке предложений по формированию государственной политики и межотраслевой координации в сфере управления земельными ресурсами и развития отрасли геодезии и картографии.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления развития инфраструктуры строительной отрасли Департамента развития инфраструктуры экономики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
29-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций) и/или искусство (архитектура) и/или право (юриспруденция) и/или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Басқарма қызметіне басшылық ету; лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы, Басқарма туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес жұмысты ұйымдастыру; сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы нормативтік құқықтық актілерге өзгертулер енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы мемлекеттік саясатты одан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Экономиканың инфрақұрылымын дамыту департаменті Құрылыс саласының инфрақұрылымын дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
29-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдарын және құрастырылымдарын өндіру) және/немесе өнер (сәулет) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибе
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы, Басқарма туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес тапсырмаларды орындау; өз құзыреті шегінде мемлекеттік және салалық Бағдарламалардың іске асырылуы жөніндегі ақпаратты жинақтау және талдау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Экономиканың инфрақұрылымын дамыту департаменті Құрылыс саласының инфрақұрылымын дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Управления; организация работы в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, об Управлении, Регламентом Министерства, участие в разработке предложений по внесению изменений в нормативно-правовые акты в сфере архитектуры, градостроительства и строительства; участие в разработке предложений по дальнейшему совершенствованию государственной политики в сфере долевого участия в жилищном строительстве
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития инфраструктуры строительной отрасли
Департамента развития инфраструктуры экономики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
29-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций) и/или искусство (архитектура) и/или право (юриспруденция) и/или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, об Управлении, Регламентом Министерства, обобщение и анализ информации по реализации государственных и отраслевых Программ в рамках компетенции
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития инфраструктуры строительной отрасли
Департамента развития инфраструктуры экономики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

29-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдарын және құрастырылымдарын өндіру, жылу энергетикасы, электроэнергетика) және/немесе ауылшаруашылық ғылымдары (су ресурстары және суды пайдалану) және/немесе өнер (сәулет) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибе
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық
міндеттер
Басқарма қызметіне басшылық ету; лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы, Басқарма туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес жұмысты ұйымдастыру; тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер енгізу бойынша ұсыныстарды әзірлеу мен талдау жүргізуге қатысу; тұрғын үй-коммуналдық саласын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптар
Экономиканың инфрақұрылымын дамыту департаменті Тұрғын үй-коммуналдық саланың инфрақұрылымын дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
29-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдарын және құрастырылымдарын өндіру, жылу энергетикасы, электроэнергетика) және/немесе ауылшаруашылық ғылымдары (су ресурстары және суды пайдалану) және/немесе өнер (сәулет) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибе

29-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, теплоэнергетика, электроэнергетика) и/или сельскохозяйственне науки (водные ресурсы и водопользование) и/или искусство (архитектура) и/или право (юриспруденция) и/или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Управления; организация работы в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, об Управлении, Регламентом Министерства, участие в проведении анализа и разработке предложений по внесению изменений в нормативные правовые акты в сфере жилищно-коммунального хозяйства, участие в выработке предложений по совершенствованию жилищно-коммунальной сферы
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития инфраструктуры жилищно-коммунальной сферы
Департамента развития инфраструктуры экономики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
29-2-2
Образование
Высшее по специальностям технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, теплоэнергетика, электроэнергетика) и/или сельскохозяйственне науки (водные ресурсы и водопользование) и/или искусство (архитектура) и/или право (юриспруденция) и/или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы, Басқарма туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес тапсырмаларды орындау; жер қатынастарын реттеу саласында жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асыруға қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Экономиканың инфрақұрылымын дамыту департаменті
Жер ресурстары инфрақұрылымын дамыту басқармасының Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
29-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (геодезия және картография, тау-кен ісі) және/немесе ауылшаруашылық ғылымдары (топырақтандру және агрохимия) және/немесе қзмет көрсету (жерге орналастру, кадастр) және/немесе құқық және/немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибе
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы, Басқарма туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес тапсырмаларды орындау; жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыруға қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Экономиканың инфрақұрылымын дамыту департаменті
Жер ресурстары инфрақұрылымын дамыту басқармасының Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, об Управлении, Регламентом Министерства, участие в осуществлении координации и методического руководства местных исполнительных органов в области регулирования земельных отношений.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития инфраструктуры земельных ресурсов Департамента развития инфраструктуры экономики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
29-3-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям технические науки и технологии (геодезия и картография, горное дело) и/или сельскохозяйственне науки (почвоведение и агрохимия) и/или услуги (землеустройство, кадастр) и/или право и/или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, об Управлении, Регламентом Министерства, участие в осуществлении международного сотрудничества в области развития земельных отношений, геодезии и картографии.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития инфраструктуры земельных ресурсов Департамента развития инфраструктуры экономики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

30-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функцияналдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық ету, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруы үшін дербес жауапкершілік. Кәсіпкерлікті дамытудың жалпы және өңірлер бойынша жай-күйіне талдау жүргізу, мемлекеттік рұқсат ету жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің қызметін мемлекеттік бақылау (қадағалау) мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты әзірлеу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Кәсіпкерлікті дамыту үшін қолайлы жағдайларды және жеке кәсіпкерлік субъектілеріне қаржылық және қаржылық емес құралдарының қолжетімділігін қамтамасыз ету үшін жеке кәсіпкерлік субъектілерін қолдау мен қорғау саласындағы бақылауды ұйымдастыру. Қаржылық және қаржылық емес қолдау шаралары бөлігінде жеке кәсіпкерлікті дамыту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру және жеке кәсіпкерлік инфрақұрылымын жетілдіруді қамтамасыз ету.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кәсіпкерлікті дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №:
3
С-2

30-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента, персональная ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций. Организация работы по проведению анализа состояния развития предпринимательства в целом и по регионам, выработке предложений по совершенствованию государственной разрешительной системы, разработке государственной политики по вопросам государственного контроля (надзора) за деятельностью субъектов частного предпринимательства. Организация контроля в области поддержки и защиты субъектов частного предпринимательства для обеспечения благоприятных условий для развития предпринимательства и доступности финансовых и нефинансовых инструментов субъектам частного предпринимательства. Реализация государственной политики развития частного предпринимательства в части финансовых и нефинансовых мер поддержки и обеспечение совершенствования инфраструктуры частного предпринимательства.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента развития предпринимательства
Количество единиц
Категория:
№ должности:
3
С-2

30-0-2
30-0-3
30-0-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функцияналдық міндеттері
Департамент қызметін өз өкілеттіктер шегінде үйлестіру. Кәсіпкерлікті дамытудың жалпы және өңірлер бойынша жай-күйіне талдау жүргізу. Мемлекеттік рұқсат ету жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу. Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің қызметін мемлекеттік бақылау (қадағалау) мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты әзірлеу. Кәсіпкерлікті дамыту үшін қолайлы жағдайларды және жеке кәсіпкерлік субъектілеріне қаржылық және қаржылық емес құралдарының қолжетімділігін қамтамасыз ету үшін жеке кәсіпкерлік субъектілерін қолдау мен қорғау саласындағы бақылауды ұйымдастыру. Қаржылық және қаржылық емес қолдау шаралары бөлігінде жеке кәсіпкерлікті дамыту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру және жеке кәсіпкерлік инфрақұрылымын жетілдіруді қамтамасыз ету.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кәсіпкерлікті дамыту департаменті
Мемлекеттік рұқсат ету жүйесін жетілдіру басқармасының Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №:
1
С-3

30-0-2
30-0-3
30-0-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента в пределах своих полномочий. Проведение анализа состояния развития предпринимательства в целом и по регионам. Выработка предложений по совершенствованию государственной разрешительной системы. Разработка государственной политики по вопросам государственного контроля (надзора) за деятельностью субъектов частного предпринимательства. Организация контроля в области поддержки и защиты субъектов частного предпринимательства для обеспечения благоприятных условий для развития предпринимательства и доступности финансовых и нефинансовых инструментов субъектам частного предпринимательства. Реализация государственной политики развития частного предпринимательства в части финансовых и нефинансовых мер поддержки и обеспечение совершенствования инфраструктуры частного предпринимательства.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления совершенствования государственной разрешительной системы
Департамента развития предпринимательства
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3

30-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функцияналдық міндеттері
Мемлекеттік рұқсат ету жүйесін жетілдіру. Лицензиялау саласындағы мемлекеттік саясатты әзірлеу және жүргізу бойынша уәкілетті органның функцияларын жүзеге асыру. Лицензиялау саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу. Рұқсат ету құжаттарын қайта қарау және оңтайландыру бойынша сараптама тобы жұмыс органының функцияларын жүзеге асыру. Кәсіпкерлердің мүдделерін қозғайтын нормативтік құқықтық актілер жобаларының сараптамасын жүргізу. Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің қызметін мемлекеттік бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ жеке кәсіпкерлікті қолдау мен дамыту шараларын жетілдіру саласында ведомствоаралық үйлестіру. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың жанындағы сараптамалық кеңестердің қызметін үйлестіру. Кәсіпкерлік қызметті нормативтік-құқықтық реттеуді жетілдіру саласындағы мемлекеттік саясатты үйлестіру және жүргізу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кәсіпкерлікті дамыту департаменті
Мемлекеттік рұқсат ету жүйесін жетілдіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №:
3
С-4

30-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Совершенствование государственной разрешительной системы. Осуществление функции уполномоченного органа по разработке и проведению государственной политики в области лицензирования. Разработка проектов нормативных правовых актов, регулирующих сферу лицензирования. Осуществление функции рабочего органа Экспертной группы по пересмотру и оптимизации разрешительных документов. Экспертиза проектов нормативных правовых актов, затрагивающих интересы предпринимателей. Межведомственная координация в области совершенствования государственного контроля и надзора за деятельностью субъектов частного предпринимательства, а также мер поддержки и развития частного предпринимательства. Координация деятельности экспертных советов при центральных государственных и местных исполнительных органах. Координация и проведение государственной политики в области совершенствования нормативно-правового регулирования предпринимательской деятельности.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления совершенствования государственной разрешительной системы
Департамента развития предпринимательства
Количество единиц
Категория:
№ должности:
3
С-4

30-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функцияналдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және басшылық ету. Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің қызметін мемлекеттік бақылау (қадағалау) саласындағы мемлекеттік саясатты әзірлеу мен жүргізу бойынша уәкілетті органның функцияларын жүзеге асыру. Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты мемлекеттік бақылау (қадағалау) саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу. Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты бақылау (қадағалау) өкілеттіктерін қысқарту (кеңейту) мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру. Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты бақылау (қадағалау) өкілеттіктерін жүзеге асыру мәселелері шеңберінде нормативтік құқықтық актілер жобаларының сараптамасын жүргізу. "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тәуекел дәрежесін бағалаудың өлшемдерін, міндетті ведомстволық есептіліктің және тексеру парақтарының нысандарын әзірлеу және бекіту. Мемлекеттік рұқсат ету жүйесін және жеке кәсіпкерлік субъектілерінің қызметін мемлекеттік бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ жеке кәсіпкерлікті қолдау мен дамыту шараларын жетілдіру саласында ведомствоаралық үйлестіру. Мемлекеттік органдармен тәуекелдерді бағалау жүйесін енгізу процесін үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кәсіпкерлікті дамыту департаменті
Мемлекеттік бақылауды жетілдіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №:
3
С-4

30-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и руководство работой управления. Осуществление функции уполномоченного органа по разработке и проведению государственной политики в области государственного контроля (надзора) за деятельностью субъектов частного предпринимательства. Разработка проектов нормативных правовых актов, регулирующих сферу государственного контроля (надзора) в отношении субъектов частного предпринимательства. Координация деятельности государственных органов по вопросам сокращения (расширения) контрольных (надзорных) полномочий в отношении субъектов частного предпринимательства. Экспертиза проектов нормативных правовых актов в рамках вопросов осуществления контрольных (надзорных) полномочий в отношении субъектов частного предпринимательства. Разработка и утверждение критериев оценки степени риска, форм обязательной ведомственной отчетности и проверочных листов в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан". Межведомственная координация в области совершенствования и оптимизации государственной разрешительной системы и государственного контроля и надзора за деятельностью субъектов частного предпринимательства, а также мер поддержки и развития частного предпринимательства. Координация процесса внедрения системы оценки рисков государственными органами.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления совершенствования государственного контроля
Департамента развития предпринимательства
Количество единиц
Категория:
№ должности:
3
С-4

30-2-2
30-2-3
30-2-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функцияналдық міндеттері
Мемлекеттік бақылау (қадағалау) мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу. Бақылау-қадағалау өкілеттіктерін қысқарту (кеңейту) мәселелері бойынша, оның ішінде ведомстволық есептілік нысандарын, тәуекелдерді басқару жүйесін, тексеру парақтарын бірлесіп бекіту жолымен мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру. Мемлекеттік органдардың бақылау және қадағалау қызметін талдау. Мемлекеттік органдардың бақылау-қадағалау қызметін жетілдіру мәселелері бойынша ұсыныстар мен нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және Үкіметке енгізу. Бару және тексерулерді есепке алу кітабының үлгісін (нысанын) әзірлеу. Департамент басшылығына ұсынылатын дайындалған құжаттардың дұрыстығы мен негізділігі үшін жауапкершілік. Басқарманың негізгі қызметі мәселелері бойынша Департамент басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кәсіпкерлікті дамыту департаменті
Мемлекеттік бақылауды жетілдіру басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №:
1
С-5

30-2-2
30-2-3
30-2-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке государственной политики по вопросам государственного контроля (надзора). Координация деятельности государственных органов по вопросам сокращения (расширения) контрольно-надзорных полномочий, в том числе путем совместного утверждения форм ведомственной отчетности, СУР, проверочных листов. Анализ контрольной и надзорной деятельности государственных органов. Разработка и внесение в Правительство предложений и НПА по вопросам совершенствования контрольно-надзорной деятельности государственных органов. Разработка образца (формы) книги учета посещений и проверок. Ответственность за достоверность и обоснованность подготовленных документов, представляемых руководству Департамента. Выполнение иных поручений руководства Департамента по вопросам основной деятельности управления.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления совершенствования государственного контроля
Департамента развития предпринимательства
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

30-2-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функцияналдық міндеттері
Мемлекеттік бақылау (қадағалау) мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу. Бақылау (қадағалау) өкілеттіктерін қысқарту (кеңейту) мәселелері бойынша, оның ішінде ведомстволық есептілік нысандарын, тәуекелдерді басқару жүйесін, тексеру парақтарын бірлесіп бекіту мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру. Мемлекеттік органдардың бақылау және қадағалау қызметін талдау. Мемлекеттік органдардың бақылау және қадағалау қызметін жетілдіру мәселелері бойынша ұсыныстар мен нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және Үкіметке енгізу. Бару және тексерулерді есепке алу кітабының үлгісін (нысанын) әзірлеу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кәсіпкерлікті дамыту департаменті
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін қолдау және қорғау саласындағы бақылау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №:
1
С-3
30-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функцияналдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және басшылық ету. Жеке кәсіпкерлік субъектілерін қорғау мен қолдау саласында бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес әкімшілік хаттамаларды жасау. Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің қызметін регламенттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасын мемлекеттік органдар және олардың лауазымды тұлғаларымен жіберілетін бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасының Президентін, Үкіметін, Бас Прокуратурасын, Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігін және Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетін хабардар ету. Кәсіпкерлікті дамыту бойынша мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу. Мемлекеттік органдардың бақылау, қадағалау және рұқсат ету құжаттарын беру қызметтеріне мониторинг жүргізу. Жеке кәсіпкерлік туралы заңнама талаптарын орындау бойынша ақпаратты жинауды жүзеге асыру және талдау жүргізу. Бизнестің операциялық шығасыларын қысқарту бойынша мемлекеттік органдар жүзеге асыратын жұмысқа мониторинг жүргізу. Жеке кәсіпкерлік субъектілерін қорғау шараларын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Кәсіпкерлікті дамыту мәселелері бойынша қоғамдық кәсіпкерлер бірлестіктерімен өзара іс-қимыл жасау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кәсіпкерлікті дамыту департаменті
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін қолдау және қорғау саласындағы бақылау басқармасының
Бас сарапшасы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №:
4
С-4

30-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке государственной политики по вопросам государственного контроля (надзора). Координация деятельности государственных органов по вопросам сокращения (расширения) контрольно-надзорных полномочий, в том числе путем совместного утверждения форм ведомственной статистики, СУР, проверочных листов. Анализ контрольной и надзорной деятельности государственных органов. Разработка и внесение в Правительство предложений и НПА по вопросам совершенствования контрольно-надзорной деятельности государственных органов. Разработка образца (формы) книги учета посещений и проверок.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления контроля в области поддержки и защиты субъектов частного предпринимательства
Департамента развития предпринимательства
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
30-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и руководство работой управления. Осуществление контроля и надзора в области поддержки и защиты субъектов частного предпринимательства. Составление административных протоколов в соответствии с кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях". Информирование Президента, Правительства, Генеральную прокуратуру, Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции и Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета Республики Казахстан о нарушениях законодательства Республики Казахстан, регламентирующего деятельность субъектов частного предпринимательства, допускаемых государственными органами и их должностными лицами. Участие в разработке государственной политики развития предпринимательства. Проведение мониторинга деятельности государственных органов, осуществляющих государственный контроль, надзор и выдачу разрешительных документов. Осуществление сбора и проведение анализа информации по исполнению требований законодательства о частном предпринимательстве. Проведение мониторинга, осуществляемой государственными органами работы по сокращению операционных издержек бизнеса. Выработка предложений по совершенствованию мер защиты субъектов частного предпринимательства. Взаимодействие с общественными объединениями предпринимателей по вопросам развития предпринимателей.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления контроля в области поддержки и защиты субъектов частного предпринимательства
Департамента развития предпринимательства
Количество единиц
Категория:
№ должности:
4
С-4

30-3-2
30-3-3
30-3-4
30-3-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функцияналдық міндеттері
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін қорғау мен қолдау саласында бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес әкімшілік хаттамаларды жасау. Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің қызметін регламенттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасын мемлекеттік органдар және олардың лауазымды тұлғалары жіберетін бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасының Президентін, Үкіметін, Бас Прокуратурасын, Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігін және Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетін хабардар ету. Мемлекеттік органдардың бақылау, қадағалау және рұқсат ету құжаттарын беру қызметтеріне мониторинг жүргізу. Жеке кәсіпкерлік туралы заңнама талаптарын және бизнестің операциялық шығасыларын қысқарту бойынша мемлекеттік органдардың жұмысын орындау бойынша ақпаратқа талдау және мониторингілеу. Жеке кәсіпкерлік субъектілерін қорғау шараларын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кәсіпкерлікті дамыту департаменті
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін қолдау және қорғау саласындағы бақылау басқармасының
Сарапшасы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №:
2
С-5

30-3-2
30-3-3
30-3-4
30-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля и надзора в области поддержки и защиты субъектов частного предпринимательства. Составление административных протоколов в соответствии с кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях". Информирование Президента, Правительства, Генеральную прокуратуру, Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции и Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета Республики Казахстан о нарушениях законодательства Республики Казахстан, регламентирующего деятельность субъектов частного предпринимательства, допускаемых государственными органами и их должностными лицами. Проведение мониторинга деятельности государственных органов, осуществляющих государственный контроль, надзор и выдачу разрешительных документов. Анализ и мониторинг информации по исполнению требований законодательства о частном предпринимательстве и работы государственных органов по сокращению операционных издержек бизнеса. Выработка предложений по совершенствованию мер защиты субъектов частного предпринимательства.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления контроля в области поддержки и защиты субъектов частного предпринимательства
Департамента развития предпринимательства
Количество единиц
Категория:
№ должности:
2
С-5

30-3-6
30-3-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функцияналдық міндеттері
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін қорғау мен қолдау саласында бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес әкімшілік хаттамаларды жасау. Мемлекеттік органдардың бақылау, қадағалау және рұқсат ету құжаттарын беру қызметін мониторингілеу. Жеке кәсіпкерлік туралы заңнама талаптарын орындау бойынша ақпаратты жинау және талдау. Бизнестің операциялық шығасыларын қысқарту бойынша мемлекеттік органдар жүргізетін жұмысты мониторингілеу. Жеке кәсіпкерлік субъектілерін қорғау шараларын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кәсіпкерлікті дамыту департаменті
Ақпараттық-талдамалық және даму институттарымен жұмыс басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №:
1
С-3
30-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функцияналдық міндеттері
Жоғары тұрған мемлекеттік органдарға жинақтау-талдау материалдарын, сондай-ақ Қауіпсіздік кеңесінде, Президенттің Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін шаралардағы басшылықтың сөздеріне Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша баяндамалардың, материалдардың жобаларын уақтылы дайындауды бақылау. Бизнес-ортаны жақсарту және "Doing Business" рейтингінде Қазақстанның ұстанымдарын жоғарылату бойынша мемлекеттік органдардың жұмысын үйлестіру. Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Ұлттық инвесторлар кеңесінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі бірыңғай үйлестіру кеңесінің отырыстарын ұйымдастыру. Шағын және орта бизнесті дамыту бөлігінде орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының және аумақтарды дамыту бағдарламаларының жобаларын әзірлеуге ұсыныстар беру. Ай сайынғы статистикалық деректердің негізінде кәсіпкерлік ортаның жай-күйін бағалау. Мемлекеттік органдардың қызметін, инвестициялық ахуалды және жеке кәсіпкерлікті дамыту инфрақұрылымын үйлестіру. Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша конференцияларды, семинарларды, жұмыс топтарының, ведомствоаралық комиссиялардың кеңестерін, отырыстарын дайындау және өткізу. Кәсіпкерлікті дамыту бағдарламаларын әзірлеу және іске асыру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу. Жеке кәсіпкерлікті дамыту бағдарламаларын әзірлеуге қатысу. Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың (бұдан әрі – ӘКК) қызметін үйлестіру, ӘКК даму стратегияларын, даму жоспарларын әзірлеу және бекітуді қамтамасыз ету. "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ директорлар кеңесінің отырыстарына дайындық.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кәсіпкерлікті дамыту департаменті
Ақпараттық-талдамалық және даму институттарымен жұмыс басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №:
4
С-4

30-3-6
30-3-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля и надзора в области поддержки и защиты субъектов частного предпринимательства. Составление административных протоколов в соответствии с кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях". Мониторинг деятельности государственных органов, осуществляющих государственный контроль, надзор и выдачу разрешительных документов. Сбор и анализ информации по исполнению требований законодательства о частном предпринимательстве. Мониторинг, осуществляемой государственными органами работы по сокращению операционных издержек бизнеса. Выработка предложений по совершенствованию мер защиты субъектов частного предпринимательства.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Информационно-аналитического управления и по работе с институтами развития
Департамента развития предпринимательства
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
30-4-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль за своевременностью подготовки сводно-аналитических материалов в вышестоящие государственные органы, а также проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Совете Безопасности, Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Департамента. Координация работы государственных органов по улучшению бизнес-среды и повышению позиций Казахстана в рейтинге "Doing Business". Организация заседаний Совета национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан и Единого координационного совета по вопросам предпринимательства при Правительстве Республики Казахстан. Предоставление предложений в разработке проектов стратегических планов центральных государственных органов и программ развития территорий в части развития малого и среднего бизнеса. Оценка состояния предпринимательской среды на основании ежемесячных статистических данных. Координация деятельности государственных органов, инвестиционного климата и инфраструктуры развития частного предпринимательства. Подготовка и проведение конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий по вопросам, входящим в компетенцию Департамента. Участие в выработке предложений по разработке и реализации программ поддержки предпринимательства. Участие в разработке программ развития частного предпринимательства. Координация деятельности социально-предпринимательских корпораций (далее – СПК), разработка и обеспечение утверждения стратегий развития СПК, планов развития. Подготовка к заседаниям Совета директоров АО "ФРП "Даму".
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Информационно-аналитического управления и по работе с институтами развития
Департамента развития предпринимательства
Количество единиц
Санаты::
№ должности:
4
С-4

30-4-2
30-4-3
30-4-4
30-4-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функцияналдық міндеттері
Кәсіпкерлікті дамыту мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл жасау, қаржылық, экономикалық және жеке кәсіпкерлікті дамыту туралы өзге де көрсеткіштерді жинақтау және талдау, Үкіметке және ҚР Президентінің Әкімшілігіне есептілікті қалыптастыру және ұсыну. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдарды, тұсаукесерлерді дайындау және конференциялар, семинарлар, кеңестер, жұмыс топтарының отырыстарын өткізу. Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Ұлттық инвесторлар кеңесінің отырыстарын өткізуді ұйымдастыру. Шағын және орта бизнесті дамыту бөлігінде орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының және аумақтарды дамыту бағдарламаларының жобаларын әзірлеуге ұсыныстар беру. Кәсіпкерлік ортаның, инвестициялық ахуалдың және жеке кәсіпкерлікті дамыту инфрақұрылымының жай-күйіне бағалау жүргізу. Кәсіпкерлікті дамыту мәселелері бойынша ғылыми зерттеулер жүргізу бойынша Департамент қызметін үйлестіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кәсіпкерлікті дамыту департаменті
Ақпараттық-талдамалық және даму институттарымен жұмыс басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №:
2
С-5

30-4-2
30-4-3
30-4-4
30-4-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Взаимодействие с центральными и местными исполнительными органами по вопросам развития предпринимательства, сбор, анализ и обобщение финансовых, экономических и иных показателей о развитии частного предпринимательства, формирование и предоставление отчетов в Правительство и Администрацию Президента РК. Подготовка материалов, презентаций и проведение конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, по вопросам входящим в компетенцию управления. Организация проведения заседаний Совета инвесторов при Президенте РК. Предоставление предложений в разработке проектов стратегических планов Министерства и программ развития территорий в части развития малого и среднего бизнеса. Проведение оценки состояния предпринимательской среды, инвестиционного климата и инфраструктуры развития частного предпринимательства. Координация деятельности Департамента по проведению научных исследований по вопросам развития предпринимательства.
Квалификационные требования к должности
Эксперт информационно-аналитического управления и по работе с институтами развития
Департамента развития предпринимательства
Количество единиц
Категория:
№ должности:
2
С-5

30-4-6
30-4-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функцияналдық міндеттері
Қаржылық, экономикалық және жеке кәсіпкерлікті дамыту туралы өзге де көрсеткіштерді жинақтау және оларға талдау жүргізуге қатысу, Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдар, тұсаукесерлерді дайындау және конференциялар, семинарлар, кеңестер, жұмыс топтарының отырыстарын дайындау, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Инвесторлар кеңесінің отырыстарын өткізуді дайындау. Департамент басшылығына ұсынылатын дайындалған құжаттардың дұрыстығына және негізділігіне жауапты. Басқарманың негізгі қызметінің мәселелері бойынша Департамент басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кәсіпкерлікті дамыту департаменті
Кәсіпкерлік қызметті мемлекеттік қолдау және бизнес-инфрақұрылымды дамыту басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №:
1
С-3
30-5-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функцияналдық міндеттері
Бағдарламалар шеңберінде кәсіпкерлікті қаржылық және қаржылық емес қолдау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлеу және оларды іске асыруды үйлестіру. Инновациялық, инвестициялық және индустриялық дамудың мемлекеттiк бағдарламаларын iске асыруға шағын кәсiпкерлiктiң қатысуы үшiн жағдайлар жасау. Кәсіпкерлікті қолдау және мемлекеттік инвестициялар салаларында экономиканы тұрақтандырудың дағдарысқа қарсы шаралары бойынша ұсыныстар әзірлеу. Жеке кәсіпкерлікті қолдау мен дамыту мәселелерінде инвесторларға, грант беруші-халықаралық ұйымдарға жағдайлар жасау. Кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың мемлекеттiк шараларының орындалуын ұйымдастыру. Жеке кәсiпкерлiк субъектiлерiн қаржыландыру және кредиттеу жөнiндегi шараларды жетiлдiру туралы ұсыныстар әзiрлеу. Жеке кәсiпкерлiк саласында кадрларды даярлау, қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру жүйесiн қалыптастыру жөнiндегі шараларды іске асыру. Кәсіпкерлікті дамыту мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Жеке кәсіпкерлікті дамыту саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының өңірлерінде шағын кәсіпкерліктің инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамыту. Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің халықаралық тауарлар (қызметтер, жұмыстар) нарықтарына шығуына жағдайлар жасау. "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасының қаржылық және қаржылық емес қолдау құралдарын іске асыру. Жеке кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау тиімділігі мен сапасының мониторингін жүзеге асыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кәсіпкерлікті дамыту департаменті
Кәсіпкерлік қызметті мемлекеттік қолдау және бизнес-инфрақұрылымды дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №:
4
С-4

30-4-6
30-4-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Сбор и участие в проведении анализа финансовых, экономических и иных показателей о развитии частного предпринимательства, подготовка материалов, презентаций и проведение конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, по вопросам входящим в компетенцию управления, подготовка проведения заседаний Совета инвесторов при Президенте РК. Ответственность за достоверность и обоснованность подготовленных документов, представляемых руководству Департамента. Выполнение иных поручений руководства Департамента по вопросам основной деятельности управления.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления государственной поддержки предпринимательской деятельности и развития бизнес-инфраструктуры
Департамента развития предпринимательства
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
30-5-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, мировая экономика) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию государственной политики в сфере финансовой и нефинансовой поддержки предпринимательства в рамках программ и координация их реализации. Создание условий для участия малого предпринимательства в реализации государственных программ инновационного, инвестиционного и индустриального развития. Выработка предложения по антикризисным мерам стабилизации экономики в сферах поддержки предпринимательства и государственных инвестиций. Создание условия для инвесторов, международных организаций – грантодателей в вопросах поддержки и развития частного предпринимательства. Организация выполнения государственных мер поддержки и развития предпринимательства. Разработка предложений о совершенствовании мер по финансированию и кредитованию субъектов частного предпринимательства. Реализация мер по формированию системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области частного предпринимательства. Разработка нормативных правовых актов по вопросам развития предпринимательства. Осуществление международного сотрудничества в области развития частного предпринимательства. Формирование и развитие инфраструктуры малого предпринимательства в регионах Республики Казахстан. Создание условий для выхода субъектов частного предпринимательства на международные рынки товаров (услуг, работ). Реализация инструментов финансовой и нефинансовой поддержки Программы "Дорожная карта бизнеса 2020. Осуществление мониторинга эффективности и качества государственной поддержки субъектов частного предпринимательства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления государственной поддержки предпринимательской деятельности и развития бизнес-инфраструктуры
Департамента развития предпринимательства
Количество единиц
Категория:
№ должности:
4
С-4

30-5-2
30-5-3
30-5-4
30-4-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, әлемдік экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функцияналдық міндеттері
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасын кешенді талдауды қамтамасыз ету, сондай-ақ "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасының екінші бағыты бойынша қолдау шараларын іске асыру мақсатында қаржылық және қаржылық емес құралдарды іске асыру және мониторингілеу. Кәсіпкерлікті дамыту мәселелері бойынша өкімдер, ҚР Үкіметінің қаулылары, ҚР Президентінің Жарлықтары, заңдардың жобаларын әзірлеу. Премьер-Министр және оның орынбасарларында өткен бизнесті дамыту мәселелері бойынша ағымдағы кеңестерін ұйымдастыруға жәрдемдесу. Кәсіпкерлік саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу. Министрлік жанындағы консультациялық-кеңесші органдарды кәсіпкерлік мәселелері бойынша әдіснамалық және ұйымдастырушылық сүйемелдеу. Оқыту бағдарламалары, тағылымдамадан өту және ШОБ мамандарын тарту мәселелері бойынша халықаралық және шетелдік ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Халықаралық ұйымдармен (ЭЫДҰ, ЕДРБ және ЮСАИД) бірлескен жобаларды ұйымдастырушылық сүйемелдеу. Басқарма құзыреті шегінде бюджеттік өтінімдерді жинақтау, өңдеу, сондай-ақ бюджет қаражатын пайдалануды мониторингілеу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кәсіпкерлікті дамыту департаменті
Кәсіпкерлік қызметті мемлекеттік қолдау және бизнес-инфрақұрылымды дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №:
1
С-5

30-5-2
30-5-3
30-5-4
30-5-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, мировая экономика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Реализация и мониторинг финасовых и нефинансовых инструментов в целях обеспечения комплексного анализа программы "Дорожная карта бизнеса 2020", а также реализации мер поддержки по второму направлению Программы "Дорожная карта занятости 2020". Разработка проектов распоряжений, постановлений Правительства РК, Указов Президента РК, проектов законов по вопросам развития предпринимательства. Содействие в организации текущих совещаний у Премьер-Министра РК и его заместителей, по вопросам развития бизнеса. Разоработка предложений по совершенствованию законодательства в предпринимательской сфере. По вопросам предпринимательства методологическое и организационное сопровождение консультативно-совещательных органов при Министерстве. Взаимодействие с международными и зарубежными организациями по вопросам обучающих программ, стажировок и привлечения специалистов для МСБ. Организационное сопровождение совместных проектов с международынми организациями (ОЭСР, ЕБРР и ЮСАИД). Сбор, обработка бюджетных заявок, а также мониторинг использования бюджетных средств в рамках компетенции управления.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления государственной поддержки предпринимательской деятельности и развития бизнес-инфраструктуры Департамента развития предпринимательства
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Департаментке жүктелген міндеттер мен функцияларды іске асыруды қамтамасыз ету. Нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Үкіметі, басшылық тапсырмаларының уақтылы орындалуын бақылау. Жетекшілік ететін бағытты жетілдіру бойынша басшылыққа ұсыныстар енгізу. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және аккредиттелген ассоциациялармен сауда қызметі мәселелері бойынша өзара іс-қимыл. Сауда мәселелері бойынша халықаралық, мемлекетаралық, өңіраралық ұйымдармен ынтымақтастықты жүзеге асыру және ҚР шегінен тыс халықаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының мүддесін білдіру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сауда қызметін реттеу департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Категориясы
Лауазым №
1
С-2
31-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғарғы білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Жетекшілік ететін бағытты жоспарлау, бақылау, ұйымдастыру, сауда құрылымын және сауда қызметін дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу, ақпараттық жүйелерді жетілдіру бойынша ұсыныстар қалыптастыру, есептілікті қалыпастыру, Қазақстан Республикасының шетелдегі сауда өкілдіктерінің қызметін үйлестіру, талдамалық материалдарды дайындау, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау, Департамент құзыретіне жататын мәселелер бойынша Министрліктің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Сауда қызметін реттеу департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Категориясы
Лауазым №
1
С-2

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение реализации возложенных на Департамент задач и функций. Контроль за своевременным исполнением нормативных правовых актов, поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства. Внесение предложений руководству по совершенствованию курируемого направления. Взаимодействие со структурными подразделениями Министерства, а также иными государственными органами, организациями и аккредитованными ассоциациями по вопросам торговой деятельности. Осуществление сотрудничества с международными, межгосударственными, региональными организациями по вопросам торговли и предоставление интересов Республики Казахстан в международных организациях, за пределами РК.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента регулирования торговой деятельности
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
31-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Планирование, контроль, организация деятельности курируемого направления; подготовка предложений по развитию торговой инфраструктуры и торговой деятельности; формирование предложений по совершенствованию информационных систем; формирование отчетности; координация деятельности торговых представительств Республики Казахстан за рубежом; подготовка аналитических материалов; рассмотрение обращений физических и юридических лиц; взаимодействие с другими структурными подразделениями Министерства по вопросам, относящимся к компетенции Департамента.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента регулирования торговой деятельности
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Басқарма қызметін жоспарлау, бақылау, ұйымдастыру, сауда қызметі саласында мониторингіні пен талдауды жүзеге асыру, әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарлары бағасын мониторингілеу, ішкі сауда бөлігінде сауда құрылымын және сауда қызметін дамыту бойынша ұсыныстар енгізу бойынша жұмысты ұйымдастыру, Департамент қызметінің мәселелері бойынша есептілікті қалыптастыру, ақпараттық жүйелерді дамыту, Қазақстан Республикасының шетелдегі сауда өкілдіктерінің қызметін үйлестіру, Басқарма құзыретіне қатысты мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау, Басқарма құзыретіне қатысты мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау, Басқарма құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Министрліктің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сауда қызметін реттеу департаменті
Сауданы талдау және дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Категориясы
Лауазым №
2
С-4
31-1-2
31-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғарғы білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Сауда қызметі саласында мониторингіні және талдауды жүзеге асыру, әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарлары бағасын мониторингілеу, сауда инфрақұрылымын дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу, Басқарма құзыретіне қатысты мәселелер бойынша құжаттар мен талдамалық материалдарды әзірлеу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сауда қызметін реттеу департаменті
Сауданы талдау және дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Категориясы
Лауазым №
2
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Планирование, контроль, организация деятельности Управления; осуществление мониторинга и анализа в сфере торговой деятельности; мониторинг цен на социально-значимые продовольственные товары; организация работы по внесению предложений по развитию торговой инфраструктуры и торговой деятельности, в части внутренней торговли; формирование отчетности по вопросам деятельности Департамента; развитие информационных систем; координация деятельности торговых представительств Республики Казахстан за рубежом; подготовка аналитических материалов по вопросам, относящимся к компетенции Управления; рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Управления; взаимодействие с другими структурными подразделениями Министерства по вопросам, относящимся к компетенции Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления анализа и развития торговли
Департамента регулирования торговой деятельности
Количество единиц
категория
№ должности
2
С-4
31-1-2
31-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление мониторинга и анализа в сфере торговой деятельности; мониторинг цен на социально-значимые продовольственные товары; участие в разработке предложений по развитию торговой инфраструктуры; подготовка документов и аналитических материалов по вопросам, относящимся к функциям Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления анализа и развития торговли
Департамента регулирования торговой деятельности
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Департамент қызметі мәселелері бойынша есептілікті, сондай-ақ Жұмыс жоспарларын қалыптастыру, Депратаменттің ақпараттық жүйелерінің жұмыс істеуін және толықтылуын қамтамасыз ету, сондай-ақ БАҚ-пен өзара іс-қимыл жасау, Қазақстан Республикасының шетелдегі сауда өкілдіктерінің қызметін үйлестіру, Басқарма функцияларына қатысты мәселелер бойынша құжаттарды дайындау.
Лауазымға біліктілік талаптары
Сауда қызметін реттеу департаменті
Мемлекеттік қызмет көрсету басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Категориясы
Лауазым №
1
С-3
31-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғарғы білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Басқарма қызметін жоспарлау, бақылау, ұйымдастыру, Департамент көрсететін мемлекеттік қызметтер саласындағы құжаттарды және талдамалық материалдарды дайындау, лицензиялық бақылауды жүзеге асыру және лицензиялар тізілімін жүргізу, Департамент көрсететін мемлекеттік қызметтерді жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу, Басқарма құзыретіне қатысты мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау, Басқарма құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Министрліктің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасау.
Лауазымға біліктілік талаптары
Сауда қызметін реттеу департаменті
Мемлекеттік қызмет көрсету басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Категориясы
Лауазым №
5
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Формирование отчетности по вопросам деятельности Департамента, а также Планов работы; обеспечение функционирования и наполнения информационных систем Департамента, а также взаимодействие со СМИ; координация деятельности торговых представительств Республики Казахстан за рубежом; подготовка документов по вопросам, относящимся к функциям Управления.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления оказания государственных услуг
Департамента регулирования торговой деятельности
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-3
31-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Планирование, контроль, организация деятельности Управления; подготовка документов и аналитических материалов в сфере государственных услуг, оказываемых Департаментом; осуществление лицензионного контроля и ведение реестра лицензий; выработка предложений по совершенствованию государственных услуг, оказываемых Департаментом; рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Управления; взаимодействие с другими структурными подразделениями Министерства по вопросам, относящимся к компетенции Управления.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления оказания государственных услуг
Департамента регулирования торговой деятельности
Количество единиц
Категория
№ должности
5
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Халықаралық, мемлекетаралық және республикалық көрмелер мен жәрмеңкелерді ұйымдастыру және өткізумен байланысты құжаттар мен талдамалық материалдарды дайындау.
Арнайы бағдарламалар басқармасы
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Арнайы бағдарламалар басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
32-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология) және/немесе әскери іс және қауіпсіздік мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардың қатысуымен Қазақстан Республикасының жұмылдыру жоспарын және тиісті кезеңге арналған тауарлар өндіру және жұмыстар орындау, қызметтер көрсету жоспарын әзірлеу, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын келісу бойынша жұмысты үйлестіру. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу. Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау номенклатурасы мен көлемі жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыруға қатысу. Жұмылдыру дайындығы саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамытуға қатысу. Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру саласындағы зерттеулер мен әдіснамалық қамтамасыз етуді, сондай-ақ жұмылдыру органдары мамандарының біліктілігін арттыруды ұйымдастыру. Жұмылдыру тапсырыстары бар ұйымдар банкрот болған, қайта ұйымдастырылған, таратылған және ұйымның жұмыс бейіні өзгертілген кезде мемлекеттік органдардың ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген жұмылдыру тапсырыстарын алып тастау және басқаға беру туралы ұсыныс енгізу. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру қағидаларында белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының жұмылдыру даярлағын бағалау жүргізу және бұл туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне жыл сайын баяндау. Әскери міндеттілерді есепке алу жөніндегі мемлекеттік органдар мен ұйымдар жұмыстарын үйлестіру. Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру саласындағы тиісті қаржы жылына республикалық бюджеттің шығыстары мен іс-шараларын жоспарлау.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Арнайы бағдарламалар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка документов и аналитических материалов, связанных с организацией и проведением международных, межгосударственных и республиканских выставок и ярмарок.
Управление специальных программ
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления специальных программ
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
32-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (биотехнология) и/или военное дело и безопасность
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация работы по разработке с участием государственных органов мобилизационного плана РК и плана производства товаров, выполнения работ и оказания услуг на соответствующий период, согласованию мобилизационных планов государственных органов, акиматов областей, города республиканского значения и столицы. Разработка нормативных правовых актов РК в области мобилизационной подготовки и мобилизации. Участие в формировании предложений по номенклатуре и объемам хранения материальных ценностей государственного материального резерва. Участие в развитии международного сотрудничества в области мобилизационной подготовки. Организация исследований и методического обеспечения в области мобилизационной подготовки и мобилизации, а также повышения квалификации специалистов мобилизационных органов. Внесение предложениий в Правительство РК о снятии и передаче установленных мобилизационных заказов при банкротстве, реорганизации, ликвидации, изменении профиля работы организаций, имеющих мобилизационные заказы, по представлениям государственных органов. Производит оценку мобилизационной готовности Республики Казахстан в порядке, установленном в правилах мобилизационной подготовки и мобилизации в РК, и ежегодно докладывает об этом Правительству РК. Координирует работу государственных органов и организаций по бронированию военнообязанных. Планирует мероприятия и расходы республиканского бюджета в области мобилизационной подготовки и мобилизации на соответствующий финансовый год.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления специальных программ
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

32-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология) және/немесе әскери іс және қауіпсіздік мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардың қатысуымен Қазақстан Республикасының жұмылдыру жоспарын және тиісті кезеңге арналған өнім өндіру, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету жоспарын әзірлейді, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын келісу. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу. Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау номенклатурасы мен көлемі жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыруға және жұмылдыру дайындығы саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамытуға қатысады. Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру саласындағы зерттеулер мен әдіснамалық қамтамасыз етуді, сондай-ақ жұмылдыру органдары мамандарының біліктілігін арттыруды ұйымдастыру. Жұмылдыру тапсырыстары бар ұйымдар банкрот болған, қайта ұйымдастырылған, таратылған және ұйымның жұмыс бейіні өзгертілген кезде мемлекеттік органдардың ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген жұмылдыру тапсырыстарын алып тастау және басқаға беру туралы ұсыныс енгізу. Әскери міндеттілерді есепке алу жөніндегі мемлекеттік органдар мен ұйымдар жұмыстарын үйлестіру.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Арнайы бағдарламалар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

32-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (биотехнология) и/или военное дело и безопасность
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка с участием государственных органов мобилизационного плана Республики Казахстан и плана производства товаров, выполнения работ и оказания услуг на соответствующий период, согласование мобилизационных планов государственных органов, акиматов областей, города республиканского значения и столицы. Разработка нормативных правовых актов Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки и мобилизации. Участие в формировании предложений по номенклатуре и объемам хранения материальных ценностей государственного материального резерва и участие в развитии международного сотрудничества в области мобилизационной подготовки. Организация исследований и методического обеспечения в области мобилизационной подготовки и мобилизации, а также повышения квалификации специалистов мобилизационных органов. Внесение предложений в Правительство Республики Казахстан о снятии и передаче установленных мобилизационных заказов при банкротстве, реорганизации, ликвидации, изменении профиля работы организаций, имеющих мобилизационные заказы, по представлениям государственных органов. Координация работу государственных органов и организаций по бронированию военнообязанных.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления специальных программ
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

32-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология) және/немесе әскери іс және қауіпсіздік мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардың қатысуымен Қазақстан Республикасының жұмылдыру жоспарын және тиісті кезеңге өнім өндіру, жұмыстар орындау және қызметтер көрсету жоспарын әзірлеу, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын келісу. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу. Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау номенклатурасы мен көлемі жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыруға және жұмылдыру дайындығы саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамытуға қатысу. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру қағидаларында белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының жұмылдыру даярлағын бағалау жүргізу және бұл туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне жыл сайын баяндау. Тиісті қаржы жылына арналған жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласында республикалық бюджеттің іс-шаралары мен шығыстарын жоспарлау. Көлік, байланыс, машина жасау, қаржылық қамтамасыз ету саласында жұмылдыру дайындығын бағалауды жүргізу.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Арнайы бағдарламалар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

32-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (биотехнология) и/или военное дело и безопасность
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка с участием государственных органов мобилизационного плана Республики Казахстан и плана производства товаров, выполнения работ и оказания услуг на соответствующий период, согласование мобилизационных планов государственных органов, акиматов областей, города республиканского значения и столицы. Разработка нормативных правовых актов Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки и мобилизации. Участие в формировании предложений по номенклатуре и объемам хранения материальных ценностей государственного материального резерва и участие в развитии международного сотрудничества в области мобилизационной подготовки. Проведение оценки мобилизационной готовности Республики Казахстан в порядке, установленном в правилах мобилизационной подготовки и мобилизации в РК, и ежегодное информирование об этом Правительству РК. Планирование мероприятий и расходов республиканского бюджета в области мобилизационной подготовки и мобилизации на соответствующий финансовый год. Проведение оценки мобилизационной подготовки в области транспорта, связи, машиностроения, финансового обеспечения.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления специальных программ
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

32-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология) және/немесе әскери іс және қауіпсіздік мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардың қатысуымен Қазақстан Республикасының жұмылдыру жоспарын және тиісті кезеңге арналған өнім өндіру, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету жоспарын әзірлеу, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын келісу. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу. Өнеркәсіп (тау-кен металлургия, отын-энергетикалық кешендердің, өнеркәсіптің радио және электротехникалық салалары), қаржылық қамтамасыз ету салалары бойынша жұмылдыру дайындығына бағалау жүргізу. Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру саласындағы зерттеулер мен әдіснамалық қамтамасыз етуді, сондай-ақ жұмылдыру органдары мамандарының біліктілігін арттыруды ұйымдастыру. Жұмылдыру тапсырыстары бар ұйымдар банкрот болған, қайта ұйымдастырылған, таратылған және ұйымның жұмыс бейіні өзгертілген кезде мемлекеттік органдардың ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген жұмылдыру тапсырыстарын алып тастау және басқаға беру туралы ұсыныс енгізу. Әскери міндеттілерді есепке алу жөніндегі мемлекеттік органдар мен ұйымдар жұмыстарын үйлестіру.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Арнайы бағдарламалар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

32-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (биотехнология) и/или военное дело и безопасность
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка с участием государственных органов мобилизационного плана Республики Казахстан и плана производства товаров, выполнения работ и оказания услуг на соответствующий период, согласование мобилизационных планов государственных органов, акиматов областей, города республиканского значения и столицы. Разработка нормативных правовых актов Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки. Проведение оценки мобилизационной подготовки по отраслям промышленности (горно-металлургического, топливно-энергетического комплексов, радио и электротехнической отрасли промышленности), финансового обеспечения. Организация исследований и методического обеспечения в области мобилизационной подготовки и мобилизации, а также повышения квалификации специалистов мобилизационных органов. Внесение предложений в Правительство Республики Казахстан о снятии и передаче установленных мобилизационных заказов при банкротстве, реорганизации, ликвидации, изменении профиля работы организаций, имеющих мобилизационные заказы, по представлениям государственных органов. Координация работы государственных органов и организаций по бронированию военнообязанных.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления специальных программ
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

32-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология) және/немесе әскери іс және қауіпсіздік мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардың қатысуымен Қазақстан Республикасының жұмылдыру жоспарын және тиісті кезеңге арналған өнім өндіру, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету жоспарын әзірлейді, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын келісу. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу. Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау номенклатурасы мен көлемі жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыруға және жұмылдыру дайындығы саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамытуға қатысу. Тиісті қаржы жылына арналған жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру саласындағы республикалық бюджеттің іс-шаралары мен шығыстарын жоспарлау. Әскери міндеттілерді есепке алу жөніндегі мемлекеттік органдар мен ұйымдар жұмыстарын үйлестіру.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Арнайы бағдарламалар басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

32-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (биотехнология) и/или военное дело и безопасность
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан–2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка с участием государственных органов мобилизационного плана Республики Казахстан и плана производства товаров, выполнения работ и оказания услуг на соответствующий период, согласование мобилизационных планов, государственных органов, акиматов областей, города республиканского значения и столицы. Разработка нормативных правовых актов Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки и мобилизации. Участие
в формировании предложений по номенклатуре и объемам хранения материальных ценностей государственного материального резерва и участвует в развитии международного сотрудничества в области мобилизационной подготовки. Планирование мероприятия и расходы республиканского бюджета в области мобилизационной подготовки и мобилизации на соответствующий финансовый год. Координинация работу государственных органов и организаций по бронированию военнообязанных.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления специальных программ
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

32-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе әскери іс және қауіпсіздік мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралыҚазақстан Республикасының Үкіметі туралы Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардың қатысуымен Қазақстан Республикасының жұмылдыру жоспарын және тиісті кезеңге арналған өнім өндіру, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету жоспарын әзірлеу, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын келісу. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру қағидасында белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығына бағалау жүргізу және бұл туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне жыл сайын баяндау. Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру саласындағы зерттеулер мен әдіснамалық қамтамасыз етуді, сондай-ақ жұмылдыру органдары мамандарының біліктілігін арттыруды ұйымдастыру.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Арнайы бағдарламалар басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
32-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе әскери іс және қауіпсіздік мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

32-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или военное дело и безопасность
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка с участием государственных органов мобилизационного плана Республики Казахстан и плана производства товаров, выполнения работ и оказания услуг на соответствующий период, согласование мобилизационных планов государственных органов, акиматов областей, города республиканского значения и столицы. Разработка нормативных правовых актов Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки и мобилизации. Проведение оценки мобилизационной готовности Республики Казахстан в порядке, установленном в правилах мобилизационной подготовки и мобилизации в РК, и ежегодное информирование об этом Правительству РК. Организация исследований и методического обеспечения в области мобилизационной подготовки и мобилизации, а также повышения квалификации специалистов мобилизационных органов.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления специальных программ
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
32-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или военное дело и безопасность
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардың қатысуымен Қазақстан Республикасының жұмылдыру жоспарын және тиісті кезеңге тауарлар өндіру, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету жоспарын әзірлеу, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын келісу. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау номенклатурасы мен көлемі жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыруға және жұмылдыру дайындығы саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамытуға қатысу. Әскери міндеттілерді есепке алу жөніндегі мемлекеттік органдар мен ұйымдар жұмыстарын үйлестіру. Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру саласындағы зерттеулер мен әдіснамалық қамтамасыз етуді, сондай-ақ жұмылдыру органдары мамандарының біліктілігін арттыруды ұйымдастыру.
Адами ресурстармен жұмыс департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Адами ресурстармен жұмыс департаментінің
Директоры
Бірліктер саны
Санаты
Лауазымы №
1
С-1
33-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Кадр саясатын іске асыру мәселелерін үйлестіру, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінде мемлекеттік қызметті өткеруге жағдайлар жасауды, еңбек тәртібін, құрылымдық бөлімшелердің ережелерін, лауазымдық нұсқаулықтарын, құрылым жобаларын, штат саны мен штаттық кестені әзірлеуді қамтамасыз ету; Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын, Үкімет пен Министрлік арасындағы тиісті кезеңге арналған меморандумды әзірлеуге, іске асыруға, мониторингілеу мен іске асырылуын талдауға жалпы басшылық ету, Министрлікте корпоративтік басқару қағидаттарын енгізуге бақылау жасау, нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге және Департамент қызметінің мәселелері бойынша ақпараттық-талдамалық материалдар дайындауға бақылау жасау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Адами ресурстармен жұмыс департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты:
Лауазымы №:
1
С-2

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка с участием государственных органов мобилизационного плана Республики Казахстан и плана производства товаров, выполнения работ и оказания услуг на соответствующий период, согласование мобилизационных планов государственных органов, акиматов областей, города республиканского значения и столицы. Разработка нормативных правовых актов Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки и мобилизации. Участие в формировании предложений по номенклатуре и объемам хранения материальных ценностей государственного материального резерва и участвует в развитии международного сотрудничества в области мобилизационной подготовки. Координация работы государственных органов и организаций по бронированию военнообязанных. Организация исследований и методического обеспечения в области мобилизационной подготовки и мобилизации, а также повышения квалификации специалистов мобилизационных органов.
Департамент по работе с человеческими ресурсами
Квалификационные требования к должности
Директор
Департамента по работе с человеческими ресурсами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1
33-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация вопросов реализации кадровой политики, обеспечения условий для прохождения государственной службы в структурных подразделениях Министерства, трудовой дисциплины, разработки положений структурных подразделений, должностных инструкций, проектов структуры, штатной численности и штатного расписания, общее руководство за разработкой, реализацией, мониторингом, анализом реализации стратегического и операционного планов Министерства, меморандума между Правительством и Министерством на соответствующий период, контроль за внедрением принципов корпоративного управления в Министерстве, контроль за разработкой нормативных правовых актов и подготовкой информационно-аналитических материалов по вопросам деятельности Департамента
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента по работе с человеческими ресурсами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын, Премьер-Министр мен Министр арасындағы меморандумды, Министр мен мүдделі мемлекеттік органдардың арасындағы тиісті кезеңге арналған сектораралық келісімдерді, Департаменттің тиісті жылға арналған жұмыс жоспарын әзірлеуді, бекітуді және іске асыруды жүзеге асыру, стратегиялық жоспарды, меморандумды, операциялық жоспарды талдау және мониторингілеу бойынша жұмысты үйлестіру; стратегиялық және операциялық жоспарларының іске асырылу барысы туралы есепті әзірлеуді ұйымдастыру, Министрліктің регламентін және ережесін әзірлеу бойынша жұмысты үйлестіру, материалдарды дайындау және Министрлік алқаларын ұйымдастыру бойынша жұмысты үйлестіру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Адами ресурстармен жұмыс департаменті
Ішкі стратегиялық жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазымы №
4
С-4
33-1-2
33-1-3
33-1-4
33-1-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) мамандықтары бойынша жоғары
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің тиісті кезеңге арналған стратегиялық жоспарын әзірлеу және түзету; стратегиялық жоспарды іске асыруды талдау және мониторингілеу, меморандумды іске асыруды талдау және мониторингілеу, ақпараттық-талдамалық материалдарды, оларды іске асыру және көрсеткіштерге қол жеткізу барысы туралы есептерді дайындау; Министрліктің регламентін әзірлеу және түзету; материалдарды дайындау және Министрлік алқасын өткізуді ұйымдастыру, Басқарманың құзыретіне кіретін ақпаратты Министрліктің Web-сайтында орналастыру; Басқарма құзыреті шегінде нормативтік құқықтық және басқа да актілерді әзірлеу және/немесе әзірлеуге және іске асыруға қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Адами ресурстармен жұмыс департаменті
Ішкі стратегиялық жоспарлау басқармасының
Сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазымы №:
1
С-5

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление разработки, утверждение и реализацию стратегического, операционного плана Министерства, меморандума между Премьер-Министром и Министром, межсекторальных соглашений между Министром и руководителями заинтересованных государственных органов на соответствующий период; плана работы Департамента на соответствующий год; анализ и мониторинг реализации стратегического плана, меморандума, межсекторальных соглашений, операционного плана, планов работ структурных подразделений Министерства; координация работы по разработке регламента Министерства, положений структурных подразделений, организации коллегий Министерства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления внутреннего стратегического планирования
Департамента по работе с человеческими ресурсами
Количество единиц
Категория
№ должности
4
С-4
33-1-2
33-1-3
33-1-4
33-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика, информатика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка и корректировка стратегического плана Министерства на соответствующий период; анализ и мониторинг реализации стратегического плана, анализ и мониторинг реализации меморандума, подготовка информационно-аналитических материалов, отчетов о ходе их реализации и достижения показателей; разработка и корректировка регламента Министерства, подготовка материалов и организация проведения коллегий Министерства, размещение на Web-сайте Министерства информации, входящей в компетенцию Управления, разработка и/или участие в разработке и реализации нормативных правовых и иных актов в пределах компетенции Управления
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления внутреннего стратегического планирования
Департамента по работе с человеческими ресурсами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік бойынша мемлекеттік қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру, адами ресурстарды басқару мен персоналды іріктеудің тиімді құрылымын құру және дамыту; корпоративтік мәдениетті қалыптастыру, мемлекеттік органның тұрақты оң имиджін жасау, еңбек және мемлекеттік тәртіпті сақтау және қолдау; конкурстық, тәртіптік, тұрғын үй, аттестаттау, марапаттау, шетелде оқу, мемлекеттік қызмет өтілін белгілеу комиссияларының жұмысын үйлестіру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Адами ресурстармен жұмыс департаменті
Персоналмен жұмыс басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты:
Лауазымы №:
2
С-4
33-2-2
33-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе ауылшаруашылығы ғылымдары (агрономия) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруды; адами ресурстарды басқару және персоналды іріктеудің тиімді құрылымын құру мен дамытуды; конкурстық комиссияның жұмысын ұйымдастыруды; кадрлар бойынша есептілікті дайындау және тапсыруды қамтамасыз ету, Министрліктің әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын Министрлік басшылығының бекітуі үшін дайындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Адами ресурстармен жұмыс департаменті
Персоналмен жұмыс басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты:
Лауазымы №:
2
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация вопросов по Министерству по реализации единой государственной политики в сфере государственной службы, созданию и развитию эффективной структуры управления человеческими ресурсами и подбору персонала, трудовой и государственной дисциплины, координация работы конкурсной, награждению, обучению за рубежом, по установлению трудового стажа государственных служащих.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления по работе с персоналом
Департамента по работе с человеческими ресурсами
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4
33-2-2
33-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право) и /или сельскохозяйственные науки (агрономия)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение работы по реализации единой государственной политики в сфере государственной службы; созданию и развитию эффективной структуры управления человеческими ресурсами и подбору персонала; подготовка и сдача отчетности по кадрам; формированивание квалификационных требований к административным государственным должностям Министерства для утверждения руководством Министерства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления по работе с персоналом
Департамента по работе с человеческими ресурсами
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4

Орталық аппараттағы, ведомстволардағы, аумақтық бөлімшелердегі, ведомстволарға бағынысты кәсіпорындар мен ұйымдарда тәртіптік комиссия жұмысын үйлестіру, мемлекеттік қызметшілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту рәсімдерінің сақталуына бақылау жасау, мемлекеттiк қызметте болуға байланысты шектеулердің сақталуын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 3 мамырдағы № 1567 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексінің (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік этикасы қағидалары) нормаларын сақтауды үйлестіру, корпоративтік мәдениетті қалыптастыру, мемлекеттік органның тұрақты оң имиджін жасау, еңбек тәртібін қалыптастыруды және ұстап тұруд қамтамасыз ету.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Адами ресурстармен жұмыс департаменті
Қызмет этикасын сақталуын бақылау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазымы №
3
С-4
33-3-2
33-3-3
33-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Орталық аппараттың мемлекеттік қызметшілеріне, ведомстовлардың басшылары мен олардың орынбасарларының, аумақтық органдардың басшыларына қатысты жағдайларда тәртіптік комиссия жұмысын ұйымдастыру, қызметтік тексерулер жүргізу, тәртіптік комиссия отырыстарының хаттамасын жүргізу, мемлекеттiк қызметте болуға байланысты шектеулердің сақталуын,

Координация работы дисциплинарной комиссии, за соблюдением процедур привлечения государственных служащих к дисциплинарной ответственности, за соблюдением ограничений, связанных с пребыванием на государственной службе контроль за соблюдением норм Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 3 мая 2005 года № 1567 в центральном аппарате, ведомствах, территориальных подразделениях, подведомственных предприятиях и организациях, формированию корпоративной культуры, созданию и поддержанию устойчивого положительного имиджа государственного органа, трудовой дисциплины в структурных подразделениях Министерства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления по контролю за соблюдением служебной этики
Департамента по работе с человеческими ресурсами
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4
33-3-2
33-3-3
33-3-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности

Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 3 мамырдағы № 1567 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексінің (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік этикасы қағидалары) нормаларын сақталуын қамтамасыз ету, корпоративтік мәдениетті қалыптастыру, мемлекеттік органның тұрақты оң имиджін жасау, еңбек тәртібін қалыптастыруды және ұстап тұруд қамтамасыз ету.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Адами ресурстармен жұмыс департаменті
Қызмет этикасын сақтауды бақылау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазымы №
2
С-4
33-3-5
33-3-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері

Проведение служебных расследований; ведение протокола заседаний дисциплинарной комиссии; организация работы дисциплинарной комиссии по рассмотрению дисциплинарной ответственности государственных служащих центрального аппарата, руководителей ведомств и их заместителей, руководителей территориальных органов, проведение работы по соблюдению ограничений, связанных с пребыванием на государственной службе, норм Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 3 мая 2005 года № 1567 среди государственных служащих центрального аппарата, территориальных подразделениях, подведомственных предприятиях и организациях, формированию корпоративной культуры, созданию и поддержанию устойчивого положительного имиджа государственного органа, трудовой дисциплины в структурных подразделениях Министерства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления по контролю за соблюдением служебной этики
Департамента по работе с человеческими ресурсами
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4
33-3-5
33-3-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Сбор объяснительных записок, подготовка проектов приказов

Орталық аппараттың мемлекеттік қызметшілерінен, ведомстовлардың басшылары мен олардың орынбасарларының, аумақтық органдардың басшыларынан түсініктемелер алу, тәртіптік жауапкершілікке тарту, тәртіптік жазаны алу туралы бұйрықтардың жобасын әзірлеу, мемлекеттiк қызметте болуға байланысты шектеулердің сақталуын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 3 мамырдағы № 1567 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексінің (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік этикасы қағидалары) нормаларын сақталуын қамтамасыз ету, корпоративтік мәдениетті қалыптастыру, мемлекеттік органның тұрақты оң имиджін жасау, еңбек тәртібін қалыптастыруды және ұстап тұруд қамтамасыз ету.
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
34-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық жасау, министрліктің мемлекеттік сатып алу, мемлекеттік тілді дамыту, құжат айналымы мен құжаттардың сақталуын ұйымдастыру, ұйымдастырушы және материалдық-техникалық қамтамасыз ету мәселелері бойынша қызметін ұйымдастыру, іске асыру, бақылау және үйлестіру, басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

о привлечении к дисциплинарной ответственности, о снятии взысканий с государственных служащих центрального аппарата, руководителей ведомств и их заместителей, руководителей территориальных органов, проведение работы по соблюдению ограничений, связанных с пребыванием на государственной службе, трудовой и исполнительской дисциплины, норм Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 3 мая 2005 года № 1567, территориальных подразделениях, подведомственных предприятиях и организациях, формированию корпоративной культуры, созданию и поддержанию устойчивого положительного имиджа государственного органа, трудовой дисциплины в структурных подразделениях Министерства.
Департамент внутреннего администрирования
Квалификационные требования к должности
Директор
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1
34-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О языках в Республике Казахстан", "О государственных закупках", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, организация, реализация, контроль и координация деятельности по вопросам государственных закупок, развития государственного языка, организациии документооборота и сохранности документов организационного и материально - технического обеспечения деятельности министерства,
выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

34-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, есеп пен аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Құжат айналымын және құжаттардың сақталуын ұйымдастыру, мемлекеттік тілді дамыту мәселелері бойынша қызметті ұйымдастыру, бақылау және үйлестіру, басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
34-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, есеп пен аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің ұйымдастырушылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша қызметін ұйымдастыру, бақылау және үйлестіру, басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

34-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О языках в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация, контроль и координация деятельности по вопросам организации документооборота и сохранности документов, развития государственного языка, выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
34-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация, контроль и координация деятельности по вопросам организационного и материально - технического обеспечения деятельности министерства, государственных закупок
, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

34-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағаттану, құжаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (қоғамдық тамақтандыру технологиясы) және/немесе білім (шетел тілі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құжат айналымын ұйымдастыру, министрліктің ведомстволық мұрағатында құжаттарды сақтау мен олардың уақытша сақталуын қамтамасыз ету, жеке мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғаларды министрлік басшыларының қабылдауын ұйымдастыру, бақылаудағы құжаттарды орындаудың жалпы әдіснамасын, бақылаудағы құжаттарды орындаудың электрондық жүйесін жетілдіру, басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқарасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
34-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағаттану, құжаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс) және/немесе білім (шетел тілі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекет басшысының және Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің бақылаудағы құжаттарының орындалуын бақылаудың жүзеге асырылуын ұйымдастыру, Мемлекет басшысының және Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің бақылаудағы тапсырмаларының орындалуын мониторингілеу және талдау; бақылаудағы тапсырмалар бойынша ақпарат және есептілік дайындау; құжаттардың орындалуын бақылауды жетілдіру; құжаттарды орындау мәселесі бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігімен, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесімен өзара іс-қимыл жасау; Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің тапсырмаларын бақылауға қою және бақылаудан алу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

34-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (технология общественного питания) и/или образование (иностранный язык)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация документооборота министерства, обеспечение временного хранения и сохранности документов в ведомственном архиве министерства, организация приема физических и юридических лиц по личным вопросам руководством министерства, совершенствование общей методологии исполнения контрольных документов, электронной системы исполнения контрольных документов, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
34-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (строительство) и/или образование (иностранный язык)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация осуществления контроля за исполнением контрольных документов, мониторинг и анализ исполнения контрольных поручений Главы государства и Администрации Президента Республики Казахстан, подготовка информации и отчетности по контрольным поручениям, совершенствование контроля исполнения документов, взаимодействие с Администрацией Президента Ресчпублики Казахстан, Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан по вопросам исполнения документов, постановка на контроль и снятие с контроля поручений Администрации Президента Республики Казахстан, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

34-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағаттану, құжаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс) және/немесе білім (шетел тілі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардан келіп түскен сұраулардың және нормативтік құқықтық актілер жобаларының орындалуын мониторингілеу және талдау; олар бойынша ақпарат және есептілік дайындау; құжаттарды орындау мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау; мемлекеттік органдардың құжаттарын және құқықтық нормативтік актілердің жобаларын бақылауға қою және бақылаудан алу; Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісіне шығыс хат-хабарларды жөнелту; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
34-1-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағаттану, құжаттандыру және құжатамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе білім (кәсіптік оқыту) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Кіріс, шығыс және ішкі хат-хабарлардың бастапқы өңделуін ұйымдастыру; құжаттар мен істерді қалыптастыру және ведомстволық мұрағатқа тапсыруға дайындау және ресімдеу; құжат айналымын жетілдіру; электрондық цифрлық қол қоюды қолдана отырып, Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінің үздіксіз пайдаланылуын және одан әрі оңтайландырылуын қамтамасыз ету; "Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісі бар құжаттарды есепке алу, тіркеу, жөнелту; құжат айналымын ұйымдастыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылдар жасау; функционалдық қызмет шеңберінде құжат айналымы туралы ақпаратты және есептілікті дайындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

34-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (строительство) и/или образование (иностранный язык)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Мониторинг и анализ исполнения запросов и проектов нормативных правовых актов поступающих из государственных органов, подготовка информации и отчетности по ним, взаимодействие с государственными органами по вопросам исполнения документов, постановка на контроль и снятие с контроля документов государственных органов и проектов нормативных правовых актов, отправка исходящей корреспонденции в Администрацию Президента Республики Казахстан, Мажилис Парламента Республики Казахстан, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
34-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение) и/или право (юриспруденция) и/или образование (профессиональное обучение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация первоначальной обработки входящей, исходящей и внутренней корреспонденции, формирование и оформление документов и дел в ведомственный арихив, совершенствование документооборота, обеспечение бесперебойной эксплуатации и дальнейшей оптимизации программного обеспечения Единая система электронного документооборота с применением электронной цифровой подписи, учет, регистрация, отправка документов с грифом "Для служебного пользования", взаимодействие с государственными органами и организациями по вопросам организации документооборота, подготовка информации и отчетности о документообороте в рамках функциональной деятельности, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

34-1-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағаттану, құжаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінен, Қазақстан Республикасы Парламенті Сенаты мен Мәжілісінен, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінен келіп түсетін қағаз және электрондық жеткізгіштегі кіріс хат-хабарларды қабылдау, тексеру және Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінің (бұдан әрі - ЭҚАБЖ) деректер қорына тіркеу; ішкі бақылаудағы құжаттарды тіркеу, құжаттар мен істерді ведомстволық мұрағатқа тапсыру; картотека жүргізу, функционалдық қызмет шеңберінде құжат айналымы туралы ақпаратты және есептілікті дайындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
34-1-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағаттану, құжаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе білім (кәсіптік оқыту) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Тапсырмаларға орталық және жергілікті мемлекеттік органдардан келіп түскен қағаз және электрондық жеткізгіштерде кіріс хат-хабарларды қабылдау, тексеру және ЭҚАБЖ деректер қорына тіркеу, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу және есепке алу; картотека жүргізу, функционалдық қызмет шеңберінде құжат айналымы туралы ақпаратты және есептілікті дайындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

34-1-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Прием, проверка, регистрация на бумажном и электронном носителях входящей корреспонденции, поступающей из Администрации Президента, Сената и Мажилиса Парламента, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан в базе данных Единой системы электронного документооборота (далее - ЕСЭДО), регистрация внутренних контрольных документов, передача документов и дел в ведомственный архив, ведение картотеки, подготовка информации и отчетности о документообороте в рамках функциональной деятельности, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
34-1-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение) и/или право (юриспруденция) и/или образование (профессиональное обучение) и/или естественные науки (математика, информатика) и/или технические науки и технологии (информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Прием, проверка, регистрация на бумажных и электронных носителях входящей корреспонденции, поступающей из центральных и местных государственных органов к поручениям в базе данных ЕСЭДО, регистрация и учет обращений физических и юридических лиц, ведение картотеки, подготовка информации и отчетности о документообороте в рамках функциональной деятельности, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

34-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін ұйымдастыру және бақылау, министрліктің қызметін қамтамасыз ету үшін қажетті тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер қажеттілігін жоспарлау, министрліктің жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін қажетті тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша мемлекеттік сатып алу саласында қызметті жүзеге асыру; шарттық міндеттемелердің орындалуын бақылау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік сатып алу басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
34-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің қызметін қамтамасыз ету үшін қажетті тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге қажеттілікті жоспарлауға арналған есептеулерді жасау, басқарма құзыретіне сәйкес тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің шығыстары бойынша бюджеттік өтінімдер әзірлеу, мемлекеттік сатып алулар жоспарын іске асыруды мониторингілеу, министрлік үшін конкурс/аукцион тәсілімен тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүргізу, шарттық міндеттемелердің орындалуын бақылау, мемлекеттік сатып алуды өткізу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара өзара іс-қимыл жасау, мемлекеттік сатып алулар мәселелері жөніндегі уәкілетті органмен жұмыс істеу, міндеттемелердің орындалуы туралы мәліметтерді тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі шарттар тізіліміне енгізу жөніндегі мемлекеттік сатып алу веб-порталында жұмыс істеу, басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік сатып алу басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

34-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных закупках", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и контроль деятельности управления, планирование потребности министерства в товарах, работах и услугах, необходимых для обеспечения деятельности, осуществление деятельности в сфере государственных закупок по приобретению товаров, работ и услуг, необходимых для обеспечения функционирования министерства, контроль за исполнением договорных обязательств, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления государственных закупок
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
34-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных закупках", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Составление расчетов для планирования потребности министерства в товарах, работах и услугах, необходимых для обеспечения деятельности, разработка бюджетных заявок по расходам на товары, работы и услуги согласно компетенции управления, мониторинг реализации плана государственных закупок, проведение процедур по государственным закупкам товаров, работ и услуг для министерства способом конкурса/аукциона, контроль за исполнением договорных обязательств, взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам проведения государственных закупок, работа с уполномоченным органом по вопросам государственных закупок, работа на веб-портале государственных закупок по внесению сведений об исполнении обязательств в реестре договоров по государственным закупкам товаров, работ и услуг.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления государственных закупок
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

34-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік үшін конкурс/аукцион тәсілімен, бір көзден алу тәсілімен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүргізу, конкурс/аукцион тәсілімен, бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу жөніндегі шарттарды әзірлеу және оларға қолдардың қойылуын/толықтырулар мен өзгерістер енгізілуін қамтамасыз ету, конкурс/аукцион тәсілімен, бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу бойынша шарттық міндеттемелердің орындалуын бақылау, басқарманың құзыретіне сәйкес тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшеліктерін әзірлеу, міндеттемелердің орындалуы туралы мәліметтерді тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі шарттар тізіліміне енгізу жөніндегі мемлекеттік сатып алу веб-порталында жұмыс істеу, басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік сатып алу басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
34-2-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік үшін конкурс/аукцион тәсілімен, бір көзден алу тәсілімен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүргізу, конкурс/аукцион тәсілімен, бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу жөніндегі шарттарды әзірлеу және оларға қолдардың қойылуын/толықтырулар мен өзгерістер енгізілуін қамтамасыз ету, конкурс/аукцион тәсілімен, бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу бойынша шарттық міндеттемелердің орындалуын бақылау, басқарманың құзыретіне сәйкес тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшеліктерін әзірлеу, міндеттемелердің орындалуы туралы мәліметтерді тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі шарттар тізіліміне енгізу жөніндегі мемлекеттік сатып алу веб-порталында жұмыс істеу, басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік сатып алу басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

34-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных закупках", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение процедур по государственным закупкам товаров, работ и услуг для министерства способом конкурса/аукциона, способом из одного источника, осуществление взаимодействия с единым организатором государственных закупок, разработка и обеспечение подписания договоров /внесение изменений и дополнений в договора по государственным закупкам способом конкурса/аукциона, из одного источника, контроль исполнения договорных обязательств по государственным закупкам способом конкурса/аукциона, из одного источника, разработка технических спецификаций товаров, работ и услуг согласно компетенции управления, работа на веб-портале государственных закупок по внесению сведений об исполнении обязательств в реестре договоров по государственным закупкам товаров выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления государственных закупок
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
34-2-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных закупках", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение процедур по государственным закупкам товаров, работ и услуг для министерства способом конкурса/аукциона, способом из одного источника, осуществление взаимодействия с единым организатором государственных закупок, разработка и обеспечение подписания договоров /внесение изменений и дополнений в договора по государственным закупкам способом конкурса/аукциона, из одного источника, контроль исполнения договорных обязательств по государственным закупкам способом конкурса/аукциона, из одного источника, разработка технических спецификаций товаров, работ и услуг согласно компетенции управления, работа на веб-портале государственных закупок по внесению сведений об исполнении обязательств в реестре договоров по государственным закупкам товаров выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления государственных закупок
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

34-2-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен министрлік үшін тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүргізу, басқарма құзыретіне сәйкес тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшеліктерін әзірлеу; баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен мемлекеттік сатып алу жөніндегі шарттарды әзірлеу және оларға қолдардың қойылуын/толықтырулар мен өзгерістер енгізілуін қамтамасыз ету, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен мемлекеттік сатып алу бойынша шарттық міндеттемелердің орындалуын бақылау, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі шарттарды журналға тіркеу; тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді қабылдау-тапсыру актілерін журналға тіркеу, міндеттемелердің орындалуы туралы мәліметтерді тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі шарттар тізіліміне енгізу жөніндегі мемлекеттік сатып алу веб-порталында жұмыс істеу, басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық
қамтамасыз ету басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

34-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных закупках", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение процедур по государственным закупкам товаров, работ и услуг для министерства способом запроса ценовых предложений, разработка технических спецификаций товаров, работ и услуг согласно компетенции управления, разработка и обеспечение подписания договоров/внесение изменений и дополнений в договора по государственным закупкам способом запроса ценовых предложений, контроль исполнения договорных обязательств по государственным закупкам способом запроса ценовых предложений, регистрация договоров по государственным закупкам товаров, работ и услуг в журнале, регистрация актов приема-передачи товаров, работ и услуг в журнале, работа на веб-портале государственных закупок по внесению сведений об исполнении обязательств в реестре договоров по государственным закупкам товаров.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления материально-технического и организационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

34-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) және/немесе білім (қазақ тіліндегі оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін ұйымдастыру және бақылау, есептеу техникаларының үздіксіз жұмыс істеуінің қамтамасыз етілуін бақылау, министрліктің материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етілуін жоспарлау, қамтамасыз ету, талдау және бақылау, ұйымдастырушылық және есептеу техникасы бойынша материалдық жауапты тұлғаның қызметiн ұйымдастыру және бақылау, басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендірі департаменті
Материалдық -техникалық және ұйымдастырушылық
қамтамасыз ету басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
34-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) және/немесе білім (қазақ тіліндегі оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Көліктік, шаруашылық қызмет көрсету бойынша қызметтерге қажеттілікті қалыптастыру, бюджеттік өтінімді, техникалық тапсырма мен ерекшеліктерді, шарттар мен қызмет көрсету актілерінің жобаларын жасау, жоспарлар мен смета жасау, әртүрлі форумдар, Қазақстан халықтарының ассамблеясын және өзге де ұйымдастырушылық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу, қызметкерлер үшін жұмыс орындарын құру (қызметкерлерді орналастыру және жайғастыру), министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Материалдық -техникалық және ұйымдастырушылық
қамтамасыз ету басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

34-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, маркетинг) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение) и/или образование (казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных закупках", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и контроль за деятельностью управления, контроль за обеспечением бесперебойной работы вычислительной технике, планирование, обеспечение, анализ и контроль материально-технического и организационного обеспечения министерства, организация и контроль деятельности материально-ответственного лица по организационной и вычислительной технике, выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления материально-технического и организационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
34-3-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, маркетинг) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение) и/или образование (казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных закупках", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Формирование потребности, составление бюджетной заявки, технического задания и спецификации, проектов договоров и актов оказания услуг по транспортному обслуживанию, хозяйственному обслуживанию, составление планов и сметы, организация и проведения различных форумов, Ассамблеи народов Казахстана и других организационных мероприятий, создание рабочих мест для сотрудников (рассадка и размещение сотрудников), выполнение иных поручений руководства министерства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления материально-технического и организационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

34-3-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік қызметінің материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жоспарлауға, қамтамасыз етуге, талдауға және бақылауға қатысу, байланыс қызметтерімен, телекоммуникациялық жабдықпен қамтамасыз ету, министрлікті ұйымдастырушылық қамтамасыз ету, басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту және редакциялау басқармасының Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
34-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне бақылау және жалпы басшылық жасау, Министрлік бойынша мемлекеттік тілді дамыту саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі мәселелерді үйлестіру, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен Департаментке түсетін нормативтік құқықтық актілер мен өзге де шығыс құжаттарының жобаларын редакциялау бойынша Басқарма жұмысын ұйымдастыру, Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындауға қатысу, сондай-ақ өзге де функциялар
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту және редакциялау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

34-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, маркетинг) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в планировании, обеспечении, анализе и контроле материально-технического обеспечения деятельности министерства, обеспечение услугами связи, телекоммуникационное оборудование, организационное обеспечение министерства, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления развития государственного языка и редактирования
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
34-4-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление) и/или образование (казахский язык и литература)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О языках в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль и общее руководство за деятельностью Управления, координация вопросов по Министерству по реализации единой государственной политики в сфере развития государственного языка, организация работы Управления по редактированию проектов нормативных правовых актов и других исходящих документов, поступающих в Департамент от структурных подразделений Министерства, участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам входящим в компетенцию Управления, а также иные функции
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития государственного языка и редактирования
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

34-4-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті, орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік тілде дайындаған нормативтік құқықтық актілері мен өзге де құжаттарының мәтіндерін редакциялауды қамтамасыз ету, ұсынылған материалдар аудармасының тұпнұсқасымен бірдейлігінің сақталуын, стилистикасын тексеру бойынша жұмыс жүргізу, Тілдерді қолдану мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету (Іс-шаралар жоспарының іске асырылуына қатысу және ол бойынша ақпарат ұсыну және есеп беру)
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту және редакциялау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
34-4-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті, орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік тілде дайындаған нормативтік құқықтық актілері мен өзге де құжаттарының мәтіндерін редакциялауды қамтамасыз ету, ұсынылған материалдардың аудармасының тұпнұсқасымен бірдейлігінің сақталуын, стилистикасын тексеру бойынша жұмыс жүргізу, Тілдерді қолдану мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету (Іс-шаралар жоспарының іске асырылуына қатысу, сондай-ақ әдістемелік ұсынымдар әзірлеу)
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту және редакциялау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

34-4-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление) и/или образование (казахский язык и литература, русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения) и/или гуманитарные науки (переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О языках в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение редактирования текстов нормативно-правовых актов и иных документов, подготовленных сотрудниками курируемых структурных подразделений Министерства на государственном языке, проведение работы по проверке соблюдения идентичности перевода оригиналу, стилистики предоставленных материалов, обеспечение работы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков (участие в реализации Плана мероприятий и предоставление информации и отчета по нему)
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития государственного языка и редактирования
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
34-4-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление) и/или образование (казахский язык и литература, русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения) и/или гуманитарные науки (переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О языках в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение редактирования текстов нормативных правовых актов и иных документов, подготовленных сотрудниками курируемых структурных подразделений Министерства на государственном языке, проведение работы по проверке соблюдения идентичности перевода оригиналу, стилистики предоставленных материалов, обеспечение работы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков (участие в реализации Плана мероприятий, разработка методических рекомендаций)
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития государственного языка и редактирования
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

34-4-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті, орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік тілде дайындаған нормативтік құқықтық актілері мен өзге де құжаттарының мәтіндерін редакциялауды қамтамасыз ету, ұсынылған материалдардың аудармасының тұпнұсқасымен бірдейлігінің сақталуын, стилистикасын тексеру бойынша жұмыс жүргізу, Тілдерді қолдану мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету (Іс-шаралар жоспарының іске асырылуына қатысу, сондай-ақ экономикалық және жиі қолданылатын басқа да терминдерді біріздендіру жөніндегі жұмысты жүргізу, терминологиялық база қалыптастыру)
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту және редакциялау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
34-4-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті, орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік тілде дайындаған нормативтік құқықтық актілері мен өзге де құжаттарының мәтіндерін редакциялауды қамтамасыз ету, ұсынылған материалдардың аудармасының тұпнұсқасымен бірдейлігінің сақталуын, стилистикасын тексеру бойынша жұмыс жүргізу, Тілдерді қолдану мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету (Іс-шаралар жоспарының іске асырылуына қатысу, сондай-ақ Іс-шаралар жоспарларын әзірлеу)
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту және редакциялау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

34-4-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление) и/или образование (казахский язык и литература, русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения) и/или гуманитарные науки (переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О языках в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение редактирования текстов нормативных правовых актов и иных документов, подготовленных сотрудниками курируемых структурных подразделений Министерства на государственном языке, проведение работы по проверке соблюдения идентичности перевода оригиналу, стилистики предоставленных материалов, обеспечение работы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков (участие в реализации Плана мероприятий, проведение работы по унификации экономических и других часто употребляемых терминов, создание терминологической базы)
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития государственного языка и редактирования
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
34-4-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление) и/или образование (казахский язык и литература, русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения) и/или гуманитарные науки (переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О языках в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение редактирования текстов нормативных правовых актов и иных документов, подготовленных сотрудниками курируемых структурных подразделений Министерства на государственном языке, проведение работы по проверке соблюдения идентичности перевода оригиналу, стилистики предоставленных материалов, обеспечение работы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков (участие в реализации Плана мероприятий, разработка Плана мероприятий по реализации программы)
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития государственного языка и редактирования
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

34-4-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті, шетел тілі: екі шетел тілі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік тілде дайындаған нормативтік құқықтық актілері мен өзге де құжаттарының мәтіндерін редакциялауды қамтамасыз ету, ұсынылған материалдардың аудармасының тұпнұсқамен бірдейлігінің сақталуын, стилистикасын тексеру бойынша жұмыс жүргізу, Тілдерді қолдану мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету (мемлекеттік тілді оқыту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру). Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік тілде дайындаған нормативтік құқықтық актілері мен өзге де құжаттарының мәтіндерін редакциялауды қамтамасыз ету, ұсынылған материалдардың аудармасының тұпнұсқамен бірдейлігінің сақталуын, стилистикасын тексеру бойынша жұмыс жүргізу, Тілдерді қолдану мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету (ағылшын тілін оқыту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру), басқармада іс жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту және редакциялау басқармасының сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

34-4-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление) и/или образование (казахский язык и литература, русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения) и/или гуманитарные науки (переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О языках в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение редактирования текстов нормативных правовых актов и иных документов, подготовленных сотрудниками курируемых структурных подразделений Министерства на государственном языке, проведение работы по проверке соблюдения идентичности перевода оригиналу, стилистики предоставленных материалов, обеспечение работы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков (участие в реализации Плана мероприятий, организация работы по обучению государственному языку)
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления развития государственного языка и редактирования
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

34-4-11
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті, орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы
№ 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік тілде дайындаған нормативтік құқықтық актілері мен өзге де құжаттарының мәтіндерін редакциялауды қамтамасыз ету, ұсынылған материалдардың аудармасының тұпнұсқамен бірдейлігінің сақталуын, стилистикасын тексеру бойынша жұмыс жүргізу, Тілдерді қолдану мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету (Іс-шаралар жоспарының іске асырылуына қатысу, Басқармадағы іс жүргізу жұмысын жүргізу.
Заң департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаментінің
Директоры
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

34-4-11
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление) и/или образование (казахский язык и литература, русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения) и/или гуманитарные науки (переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О языках в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение редактирования текстов нормативных правовых актов и иных документов, подготовленных сотрудниками курируемых структурных подразделений Министерства на государственном языке, проведение работы по проверке соблюдения идентичности перевода оригиналу, стилистики предоставленных материалов, обеспечение работы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков (организация работы по обучению государственному языку). Обеспечение редактирования текстов нормативных правовых актов и иных документов, подготовленных сотрудниками курируемых структурных подразделений Министерства на государственном языке, проведение работы по проверке соблюдения идентичности перевода оригиналу, стилистики предоставленных материалов, обеспечение работы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков (организация работы по обучению английскому языку), ведение делопроизводства Управления
Юридический департамент
Квалификационные требования к должности
Директор
Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

35-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына жалпы басшылық ету; басшылыққа қол қоюға берілетін бұйрықтар, қаулылар, өкімдер және басқа да құжаттар жобаларының заңнамаға сәйкестігін тексеру; мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру комиссияларына қатысу; Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының перспективалы және ағымдағы жоспарларының жобаларын қалыптастыруға қатысу; Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасы бойынша жұмысты ұйымдастыру. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы заң жобалау қызметі, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның отырысына материалдар мен ұсыныстар дайындау; Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Заң жобалау қызметі мәселелері бойынша ведомствоаралық коммиссияға қатысу; Үкіметтің отырыстарына, басшылық қатысатын кеңестерге қаралатын мәселелерге қатысты құқықтық тәсілдер туралы ұсыныстар енгізу мақсатында материалдарды пысықтау; Қазақстан Республикасының сот органдарында, өзге де мемлекеттік органдарында Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау; Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Директорының орынбасары
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

35-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям право (юриспруденция, международное право) и социальные науки, экономика и бизнес (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента; проверка на соответствие требованиям законодательства представляемых на подпись руководству проектов приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов; участие в комиссиях по осуществлению государственных закупок; участие в формировании проектов перспективных и текущих Планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан; организация работы по научной экономической экспертизе законопроектов Республики Казахстан. Подготовка материалов и предложений на заседание Межведомственной комиссии по вопросам (законопроектной деятельности, противодействия коррупции) при Правительстве Республики Казахстан; участие в Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности при Правительстве Республики Казахстан; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием руководства с целью внесения предложений о правовых подходах к рассматриваемым вопросам; защита прав и интересов Министерства в судебных, иных государственных органах Республики Казахстан; выполнение иных поручений руководства Министерства
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

35-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Заң шығармалық қызметі, еңбек және орындаушылық тәртіп мәселелері департаментінің қызметкерлері қызметін жедел басқаруды, жұмысын үйлестіруді және ұйымдастыруды жүзеге асыру; Департамент қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жұмысын ұйымдастыру; Басшылыққа қол қоюға ұсынылатын нұсқаулықтардың, қаулылардың, өкімдердің және басқа да құжаттар жобаларының заңнамаға сәйкестігін тексеру; Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сарптамасы бойынша жұмысты ұйымдастыру; Министрлік әзірлеген нормативтік құқықтық актілерді құқықтық мониторингілеу жүргізуге қатысу; Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы мәселелер (заң жобалау қызметі, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл) жөніндегі ведомствоаралық комиссияның отырысына материалдар мен ұсыныстар дайындау; Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Заң жобалау қызметінің мәселелері бойынша ведомствоаралық коммиссияға қатысу; халықаралық шарттарды жасау туралы, халықаралық шарттардың қолданылуын тоқтата түру және тоқтату туралы нормативтік құқықтық актілерге құқықтық сараптама жүргізу; Қазақстан Республикасының сот органдарында, өзге де мемлекеттік органдарында Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау; Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Директорының орынбасары
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

35-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям право (юриспруденция, международное право) и социальные науки, экономика и бизнес (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление оперативного управления, координация и организация деятельности работников Департамента по вопросам нормотворческой деятельности, трудовой и исполнительской дисциплины; организация работы по повышению квалификации работников Департамента; проверка на соответствие требованиям законодательства представляемых на подпись руководителю проектов приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов; организация работы по научной экономической экспертизе законопроектов Республики Казахстан. Участие в проведении правового мониторинга нормативных правовых актов, разработанных Министерством. Подготовка материалов, внесение предложений на заседание Межведомственной комиссии по вопросам (законопроектной деятельности, противодействия коррупции) при Правительстве Республики Казахстан; участие в Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности при Правительстве Республики Казахстан; проведение правовой экспертизы нормативных правовых актов о заключении международных договоров, о приостановлении и прекращении действия международных договоров; защита прав и интересов Министерства в судебных, иных государственных органах Республики Казахстан; выполнение иных поручений руководства Министерства
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

35-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің қызметкерлеріне құқықтық консультация беру; Министрлікте әзірленетін нормативтік құқықтық актілер мен халықаралық шарттардың жобаларына заңдық сараптама жүргізу; Министрлік бұйрықтарының жобаларын келісу, және қажет болса, әзірлеуге қатысу; Департаментке Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен қарауға келіп түсетін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын келісу; басшылыққа қол қоюға берілетін бұйрықтардың, нұсқаулықтардың, қаулылардың, өкімдердің және басқа да құжаттар жобаларының заңнамаға сәйкестігін тексеру; Министрлікте өткізілетін алқаға, аппараттық кеңеске құқықтық жұмыс жөнінде ақпарат дайындау; Заң жобаларын дайындауға қатысуды қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын, өкімдерін және Министрліктің құзыреті шегінде басқа да нормативтік актілерді әзірлеу, аталған Заң және нормативтік актілердің жобаларына бұрыштама қол қою, Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігіне тіркеуге жіберу жұмысын ұйымдастыру; басқарма құзыреті кіретін мәселелер бойынша басқа да мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда сөз сөйлеуі үшін басшылыққа баяндама жобаларын, материалдар дайындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Құқықтық сараптама басқармасының
Бас сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4

35-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство Управлением; правовая консультация работников Министерства; проведение юридической экспертизы проектов нормативных правовых актов и международных договоров, разрабатываемых в Министерстве; согласование, и при необходимости разработка проектов приказов Министерства; согласование проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, поступающих на рассмотрение в Департамент от структурных подразделений Министерства; осуществление проверки соответствия требованиям законодательства представляемых на подпись руководству проектов приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов; подготовка информации о состоянии правовой работы на коллегии, аппаратные совещания, проводимые в Министерстве; обеспечение участия в подготовке проектов законов, а также постановлений, распоряжений Правительства Республики Казахстан и других нормативных актов, разрабатываемых Министерством в пределах компетенции Управления, визирование указанных проектов нормативных актов и законов, организация работы по направлению нормативных актов в Министерство юстиции Республики Казахстан на регистрацию; участие в подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления; выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления правовой экспертизы
Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4

35-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың: Министрлік әзірлеген нормативтік құқықтық актілерді құқықтық мониторингілеу жүргізуді қамтамасыз ету; Министрліктің құрылымдық бөлімшелері Басқармаға келісуге ұсынатын нормативтік құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жүргізу; Үкіметтің заң жобалау жұмыстарының перспективалық және ағымдағы жоспарларының жобаларын қалыптастыру; Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның отырысына материалдар дайындау, ұсыныстар енгізу; қолданыстағы заңнаманы насихаттау, Министрлікте құқықтық жалпы оқытуды ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптама жүргізуді қамтамасыз ету. Министрлік қызметінің мәселелері бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындауға қатысу, оларды Үкіметтің қарауына енгізу; мемлекеттік экономика секторын құқықтық реттеуді жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау бойынша жұмысын ұйымдастыру; Департамент басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Нормативтік құқықтық актілер талдауы
және құқықтық мониторингі басқармасының
Бас сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

35-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы Управления по: обеспечению проведения правового мониторинга нормативных правовых актов, разработанных Министерством; правовой экспертизе проектов нормативных правовых актов, представляемых на согласование в Управление структурными подразделениями Министерства; формированию проектов перспективных и текущих Планов законопроектных работ Правительства; подготовке материалов, внесению предложений для рассмотрения на заседаниях Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности при Правительстве Республики Казахстан; пропаганде действующего законодательства, организации правового всеобуча в Министерстве, обеспечению проведения научной экономической экспертизы законопроектов Республики Казахстан.
Участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам деятельности Министерства, внесение их на рассмотрение Правительства; подготовка предложений по совершенствованию правового регулирования государственного сектора экономики; выполнение иных поручений руководства Департамента
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления анализа и правового мониторинга нормативных правовых актов Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

35-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік қызметінің мәселелері бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындауға қатысу, оларды Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына енгізу; Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының перспективалық және ағымдағы жоспарларының жобаларын қалыптастыруға қатысу; Министрліктің құрылымдық бөлімшелері Департаментке келісуге ұсынатын нормативтік құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жасау; қабылданған заңдарды іске асыру үшін қажетті нормативтік құқықтық актілерді уақтылы әзірлеуді және қабылдауды қамтамасыз ету; Заңнаманы қолдану практикасын қорытындылау, ұсыныстар әзірлеу және оларды Министрліктің басшылығына қарауға енгізу; қолданыстағы заңнаманы насихаттау бойынша іс-шараларды әзірлеуге қатысу, Министрлікте жалпыға бірдей құқықтық оқытуды ұйымдастыру және оларды жүзеге асыруға қатысу; Қазақстан Республикасы заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптама жүргізуді қамтамасыз ету; Министрлік әзірлеген нормативтік құқықтық актілерді құқықтық мониторингілеу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Нормативтік құқықтық актілер талдауы
және құқықтық мониторингі басқармасының
Бас сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

35-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам деятельности Министерства, внесение их на рассмотрение Правительства Республики Казахстан; участие в формировании проектов перспективных и текущих Планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан; правовая экспертиза проектов нормативных правовых актов, представляемых на согласование в Департамент структурными подразделениями Министерства; обеспечение своевременной разработки и принятия нормативных правовых актов, необходимых для реализации принятых законов; обобщение практики применения законодательства, разработка предложений и внесение их на рассмотрение руководству Министерства; участие в разработке мероприятий по пропаганде действующего законодательства, организации правового всеобуча в Министерстве и участие в их осуществлении; обеспечение проведения научной экономической экспертизы законопроектов Республики Казахстан; правовой мониторинг нормативных правовых актов, разработанных Министерством; выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления анализа и правового мониторинга
нормативных правовых актов Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

35-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құрылымдық бөлімшелері Департаментке келісуге ұсынатын нормативтік құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жүргізу; Министрліктің басшылығына заңнама бойынша анықтамалық материалдар дайындау; Министрліктің қызметкерлеріне құқықтық консультация беру; қолданыстағы заңнаманы насихаттау бойынша іс-шараларды әзірлеуге қатысу, Министрлікте жалпыға бірдей құқықтық оқытуды ұйымдастыру және оларды жүзеге асыруға қатысу; қабылданған заңдарды іске асыру үшін қажетті нормативтік құқықтық актілерді уақтылы әзірлеу және қабылдауды қамтамасыз ету; заңнаманы қолдану практикасын қорытындылау, ұсыныстар әзірлеу және оларды Министрліктің басшылығына қарауға енгізу; халықаралық экономикалық ынтымақтастық саласындағы құқықтық қамтамасыз ету; басшылыққа қол қоюға берілетін бұйрықтардың, нұсқаулықтардың, қаулылардың, өкімдердің және басқа да құжаттар жобаларының заңнамаға сәйкестігін тексеру; Министрлік әзірлеген нормативтік құқықтық актілерді құқықтық мониторингілеу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Нормативтік құқықтық актілер талдауы
және құқықтық мониторингі басқармасының
Бас сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

35-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Правовая экспертиза проектов нормативных правовых актов, представляемых на согласование в Департамент структурными подразделениями Министерства; подготовка руководству Министерства справочных материалов по законодательству; правовая консультация работников Министерства; участие в разработке мероприятий по пропаганде действующего законодательства, организации правового всеобуча в Министерстве и участие в их осуществлении.
Обеспечение своевременной разработки и принятия нормативных правовых актов, необходимых для реализации принятых законов; обобщение практики применения законодательства, разработка предложений и внесение их на рассмотрение руководству Министерства; правовое обеспечение в сфере международного экономического сотрудничества; проверка на соответствие требованиям законодательства представляемых на подпись руководству проектов приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов.
Правовой мониторинг нормативных правовых актов, разработанных Министерством. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления анализа и правового мониторинга
нормативных правовых актов Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының перспективалық және ағымдағы жоспарларының жобаларын қалыптастыруға қатысу; Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен мемлекеттік органдар Департаментке келісуге ұсынатын нормативтік құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жасау; қабылданған заңдарды іске асыру үшін қажетті нормативтік құқықтық актілерді, уақтылы әзірлеуді және қабылдауды қамтамасыз ету; Заңнаманы қолдану практикасын қорытындылау; Қазақстан Республикасының сот органдарында, өзге де мемлекеттік органдарында Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау; Министрлік әзірлеген нормативтік құқықтық актілерді құқықтық мониторингілеу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Нормативтік құқықтық актілер талдауы
және құқықтық мониторингі басқармасының
Сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
35-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының перспективалық және ағымдағы жоспарларының жобаларын қалыптастыруға қатысу; Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен мемлекеттік органдар Департаментке келісуге ұсынатын нормативтік құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жасау; қабылданған заңдарды іске асыру үшін қажетті нормативтік құқықтық актілерді, уақтылы әзірлеуді және қабылдауды қамтамасыз ету; Заңнаманы қолдану практикасын қорытындылау; Қазақстан Республикасының сот органдарында, өзге де мемлекеттік органдарында Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау; Министрлік әзірлеген нормативтік құқықтық актілерді құқықтық мониторингілеу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Нормативтік құқықтық актілер талдауы
және құқықтық мониторингі басқармасының
Сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании проектов перспективных и текущих Планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан; правовая экспертиза проектов нормативных правовых актов, представляемых на согласование в Департамент структурными подразделениями Министерства и государственными органами; обеспечение своевременной разработки и принятия нормативных правовых актов, необходимых для реализации принятых законов; обобщение практики применения законодательства. Защита прав и интересов Министерства в судебных, иных государственных органах Республики Казахстан; правовой мониторинг нормативных правовых актов, разработанных Министерством; выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления анализа и правового мониторинга
нормативных правовых актов Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
35-2-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании проектов перспективных и текущих Планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан; правовая экспертиза проектов нормативных правовых актов, представляемых на согласование в Департамент структурными подразделениями Министерства и государственными органами; обеспечение своевременной разработки и принятия нормативных правовых актов, необходимых для реализации принятых законов; обобщение практики применения законодательства. Правовой мониторинг нормативных правовых актов, разработанных Министерством; выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления анализа и мониторинга
нормативных правовых актов Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен Департаментке келісуге түскен нормативтік құқықтық актілердің және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының жобаларын келісу бойынша Басқармасының жұмысын ұйымдастыру; Министрліктің аппаратымен қаржы-шаруашылық қызметті қамтамасыз ету мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру; талап қою жұмысына әдістемелік басшылықты жүзеге асыру; Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының перспективалық және ағымдағы жоспарларының жобаларын қалыптастыруға, қолданыстағы заңнаманың нормаларын және халықаралық құқық ережелерін түсіндіру; Министрліктің және оның алқасының жұмыс жоспарына Департамент құзыреті мәселелері бойынша ұсыныстар дайындау; Қазақстан Республикасының сот және өзге де мемлекеттік органдарында Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау бойынша Басқарманың жұмысын ұйымдастыру; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының
Бас сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4
35-3-2
35-3-3
35-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу; Министрлікте әзірленетін нормативтік құқықтық актілер мен халықаралық шарттардың жобаларына құқықтық сараптама жүргізу; басшылыққа қол қоюға берілетін бұйрықтардың, нұсқаулықтардың, қаулылардың, өкімдердің және басқа да құжаттар жобаларының заңнамаға сәйкестігін тексеруді жүзеге асыру; Министрлікте өткізілетін алқаға, аппараттық кеңеске құқықтық жұмыс жөнінде ақпарат дайындау; заңнаманы қолдану практикасын қорытындылау, ұсыныстар әзірлеу және оларды Министрліктің басшылығына қарауға енгізу; Департаменттің құзыреті мәселелері бойынша Министрліктің Операциялық жоспар әзірлеуді және іске асыруды қамтамасыз ету; кадрлық сипаттағы құқықтық актілерді, еңбек шартының жобаларын келісуді жүзеге асыру; мемлекеттік сатып алу материалдарын және құжаттарды келісуді жүзеге асыру; басшылықтың тапсырмаларын белгіленген мерзімде сапалы орындау, сондай-ақ Департаменттің басқа да құрылымдық бөлімшелерінің Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қажетті құжаттар мен материалдарды дайындауына қатысу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының
Бас сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство Управлением; организация работы Управления по согласованию проектов нормативных правовых актов и международных договоров Республики Казахстан, поступающих на рассмотрение в Департамент от структурных подразделений Министерства; осуществление взаимодействия с Аппаратом Министерства по вопросам государственных закупок, финансово-хозяйственного обеспечения деятельности Министерства; участие в формировании проектов перспективных и текущих Планов законопроектных работ Правительства РК, разъяснению норм действующего законодательства и положений международного права; подготовка предложений к Плану работы Министерства и ее коллегии по вопросам компетенции Департамента. Защита прав и интересов Министерства в судебных, иных государственных органах Республики Казахстан; выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления правового обеспечения
Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4
35-3-2
35-3-2
35-3-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам компетенции Управления; проведение юридической экспертизы проектов нормативных правовых актов и международных договоров, разрабатываемых в Министерстве: осуществление проверки соответствия требованиям законодательства представляемых на подпись руководству проектов приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов; подготовка информации о состоянии правовой работы на коллегии, аппаратные совещания, проводимые в Министерстве: обобщение практики применения законодательства, разработка предложений и внесение их на рассмотрение руководству Департамента. Обеспечение разработки и реализация Операционного плана Министерства по вопросам компетенции Департамента: осуществление согласования проектов трудовых договоров, правовых актов кадрового характера: осуществление рассмотрения документов, материалов по государственным закупкам; качественное выполнение в установленные сроки поручений руководства, а также участие в подготовке другими структурными подразделениями Департамента необходимых документов и материалов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления правового обеспечения
Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

35-3-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің қызметкерлеріне құқықтық консультация беру; Министрлікте әзірленетін нормативтік құқықтық актілер мен халықаралық шарттардың жобаларына құқықтық сараптама жүргізу; Министрлік бұйрықтарының жобаларын келісу және қажет болса әзірлеуге қатысу; Департаментке Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен қарауға келіп түсетін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын келісу; басшылыққа қол қоюға берілетін бұйрықтардың, нұсқаулықтардың, қаулылардың, өкімдердің және басқа да құжаттар жобаларының заңнамаға сәйкестігін тексеру; Министрлікте өткізілетін алқаға, аппараттық кеңеске құқықтық жұмыстың ахуалы жөнінде ақпарат дайындау; мемлекеттік сатып алу материалдарын және құжаттарды қарауды жүзеге асыру; Министрліктің ведомствоаралық ұйымдарына құқықтық көмек көрсету; Заң жобаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын, өкімдерін және Басқарма құзыреті шегінде Министрлік әзірлейтін басқа да нормативтік актілерді әзірлеуге қатысуды қамтамасыз ету, көрсетілген Заңдар және нормативтік актілер жобаларына бұрыштама қол қою, нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігіне тіркеуге жіберу жұмысын ұйымдастыру; басшылыққа әдістемелік талап қою жұмыстарын жүзеге асыру, талап қою және сот практикасы жұмысының жағдайын қарау және талдау; Министрліктің қатысуымен сот тексеру, атқарушылық іс жүргізу барысында Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау; басқарма құзыреті мәселелері бойынша басқа да мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде басшылыққа сөз сөйлеуі үшін баяндама жобаларын, материалдарды дайындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының
Бас сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

35-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Правовая консультация работников Министерства; проведение юридической экспертизы проектов нормативных правовых актов и международных договоров, разрабатываемых в Министерстве; согласование, и при необходимости разработка проектов приказов Министерства; согласование проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, поступающих на рассмотрение в Департамент от структурных подразделений Министерства; осуществление проверки соответствия требованиям законодательства представляемых на подпись руководству проектов приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов; подготовка информации о состоянии правовой работы на коллегии, аппаратные совещания, проводимые в Министерстве; осуществление рассмотрения документов, материалов по государственным закупкам; оказание правовой помощи подведомственным организациям Министерства; обеспечение участия в подготовке проектов законов, а также постановлений, распоряжений Правительства Республики Казахстан и других нормативных актов, разрабатываемых Министерством в пределах компетенции Управления, визирование указанных проектов нормативных актов и законов, организация работы по направлению нормативных актов в Министерство юстиции Республики Казахстан на регистрацию; осуществление методического руководства претензионной работы, анализ состояния работы по предъявлению и рассмотрению претензий и судебной практики; обеспечение защиты прав и представление интересов Министерства в ходе судебных разбирательств; участие в подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления; выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления правового обеспечения
Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

35-3-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің қызметкерлеріне құқықтық консультация беру; Министрлікте әзірленетін нормативтік құқықтық актілер мен халықаралық шарттардың жобаларына құқықтық сараптама жүргізу; Министрлік бұйрықтарының жобаларын келісу, және қажет болса әзірлеуге қатысу; Департаментке Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен қарауға келіп түсетін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын келісу; басшылыққа қол қоюға берілетін бұйрықтардың, нұсқаулықтардың, қаулылардың, өкімдердің және басқа да құжаттар жобаларының заңнамаға сәйкестігін тексеру; Министрлікте өткізілетін алқаға, аппараттық кеңеске құқықтық жұмыстың ахуалы жөнінде ақпарат дайындау; мемлекеттік сатып алу материалдарын және құжаттарды келісуді жүзеге асыру; Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарына құқықтық көмек көрсету; Заң жобаларын дайындауға қатысуды қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын, өкімдерін және Басқарма құзыреті шегінде Министрлік әзірлейтін басқа да нормативтік актілерді әзірлеуге қатысуды қамтамасыз ету, Көрсетілген заңдар және нормативтік актілер жобаларына бұрыштама қол қою, нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігіне тіркеуге жіберу жұмысын ұйымдастыру; басшылыққа әдістемелік талап қою жұмыстарын жүзеге асыру, талап қою және сот практикасы жұмысының жағдайын қарау және талдау; Министрліктің қатысуымен сот тексеру, атқарушылық іс жүргізу барысында Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау; басқарма құзыреті мәселелері бойынша басқа да мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда сөз сөйлеуі үшін басшылыққа баяндама жобаларын, материалдар дайындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының
Сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

35-3-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Правовая консультация работников Министерства; проведение юридической экспертизы проектов нормативных правовых актов и международных договоров, разрабатываемых в Министерстве; согласование, и при необходимости разработка проектов приказов Министерства; согласование проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, поступающих на рассмотрение в Департамент от структурных подразделений Министерства; осуществление проверки соответствия требованиям законодательства представляемых на подпись руководству проектов приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов; подготовка информации о состоянии правовой работы на коллегии, аппаратные совещания, проводимые в Министерстве; осуществление рассмотрения документов, материалов по государственным закупкам; оказание правовой помощи подведомственным организациям Министерства; обеспечение участия в подготовке проектов законов, а также постановлений, распоряжений Правительства Республики Казахстан и других нормативных актов, разрабатываемых Министерством в пределах компетенции Управления, визирование указанных проектов нормативных актов и законов, организация работы по направлению нормативных актов в Министерство юстиции Республики Казахстан на регистрацию; осуществление методического руководства претензионной работы, анализ состояния работы по предъявлению и рассмотрению претензий и судебной практики; обеспечение защиты прав и представление интересов Министерства в ходе судебных разбирательств; участие в подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления; выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления правового обеспечения
1. Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар Департаментке келісуге ұсынған нормативтік құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жүргізу; талап қою жұмысына әдістемелік басшылықты жүзеге асыру; талап қою және қарау, төрелік практика жұмысының жай-күйін талдау; заңнаманы қолдану практикасын қорытындылау; Қазақстан Республикасы сот және басқа да мемлекеттік органдарында Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау; жаңадан қабылданған нормативтік құқықтық актілердің қолданылуын мониторингілеу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Ақпараттық технологиялар департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ақпараттық технологиялар департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
36-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, технологиялық машиналар және жабдықтар (сала бойынша), автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьтерлік модельдеу) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (информатика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттық жүйелер мен деректер базасын құру, енгізу, дамыту және жұмыс істеуін қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі орталық аппарат пен Комитеттердің қызметін қамтамасыз ету, сыртқы ақпараттық жүйелермен және деректер базаларымен өзара іс-қимыл жасауды ұйымдастыру. Министрліктің ақпараттық қауіпсіздік саясатын қалыптастыруға және іске асыруға қатысу; байланыс, өрт сөндіру, ауа баптау, желілік жабдық бейнеконференциялары бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және бақылау, сондай-ақ Министрліктің серверлік жабдығы үшін материалдық жауапкершілік; Министрлік пайдаланатын ақпараттық жүйелердің, байланыс құралдарының және ақпараттық технологиялардың сенімділігі мен тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ақпараттық технологиялар департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Правовая экспертиза проектов нормативных правовых актов, представляемых на согласование в Департамент структурными подразделениями Министерства и государственными органами; осуществление методического руководства претензионной работой, анализ состояния работы по предъявлению и рассмотрению претензий и арбитражной практики; обобщение практики применения законодательства.
Защита прав и интересов Министерства в судебных, иных государственных органах Республики Казахстан; мониторинг применения вновь принятых нормативных правовых актов; выполнение иных поручений руководства
Департамент информационных технологий
Квалификационные требования к должности
Директор
Департамента информационных технологий
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1
36-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (машиностроение, транспорт, транспортная техника и технологии, технологические машины и оборудование (по отраслям), автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование) и/или естественные науки (информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение деятельности центрального аппарата и Комитетов по вопросам создания, внедрения, развития и обеспечения функционирования информационных систем и баз данных, организация взаимодействия с внешними информационными системами и базами данных. Участие в формировании и реализации политики информационной безопасности Министерства; Организация и контроль работ по видеоконференц-связи, пожаротушения, кондиционирования, сетевого оборудования, а также материальная ответственность за серверное помещение Министерства; Организация и проведение мероприятий по повышению надежности и эффективности информационных систем, средств связи и информационных технологий, используемых Министерством
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента информационных технологий
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

36-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьтерлік модельдеу) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (информатика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Негізгі қызметті жүзеге асыру шеңберінде Министрлік пайдаланатын ақпараттық жүйелердің, байланыс құралдарының және ақпараттық технологиялардың сенімділігі мен тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу; бағдарламалық-техникалық құралдарды пайдалану және қолдану жағдайы мен шарттарын бақылауды жүзеге асыру, олардың жұмыс істеуі мен пайдаланылу тиімділігіне талдау жасау; Министрлік басшылығына баяндамалар дайындау үшін қажетті анықтамалар мен басқа да талдамалық материалдар жасау; ақпараттық технологияларды қолдану тиімділігін бағалау жөніндегі іс-шараларды жүргізу; Министрліктің мемлекеттік көрсетілетін қызметтері мен функцияларын автоматтандыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру; құпиялылық режимінің, сондай-ақ Министрлік қызметіннің ақпараттық қауіпсіздігінің сақталуын қамтамасыз ету.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ақпараттық технологиялар департаменті
Ақпараттық жүйелерді дамыту басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

36-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование) и/или естественные науки (информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и проведение мероприятий по повышению надежности и эффективности информационных систем, средств связи и информационных технологий, используемых Министерством в рамках осуществления основной деятельности; Осуществление контроля за состоянием, условиями эксплуатации и использованием программно-технических средств, проведение анализа эффективности их функционирования и использования; Составление необходимых справок и других аналитических материалов для подготовки докладов руководству Министерства; Проведение мероприятий по оценке эффективности применения информационных технологий; Организация мероприятий по автоматизации государственных услуг и функций Министерства; Обеспечение соблюдения режима секретности, а также информационной безопасности деятельности Министерства.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления развития информационных систем
Департамента информационных технологий
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

36-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьтерлік модельдеу) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (информатика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің желілік жабдық пен байланыс бейне конференцияларының, оның ішінде Департаменттің құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша тиісті жұмыс топтарының қызметіне, кеңестер мен өзге де іс-шараларға қатысуды қоса алғанда, сыртқы және мамандандырылған ұйымдармен шарттық негіздегі жұмыстарын ұйымдастыру; негізгі қызметті жүзеге асыру шеңберінде Министрлік пайдаланатын ақпараттық жүйелердің, байланыс құралдарының және ақпараттық технологиялардың сенімділігі мен тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу; техникалық тапсырмаларды, техникалық ерекшеліктерді және техникалық-экономикалық негіздемелерді әзірлеуге, ақпараттандыру бойынша бюджетті қалыптастыруға қатысу; белгіленген тәртіппен басқа да мемлекеттік органдардан берілетін мемлекеттік капитал салымдары мен өзге де қаржыландыру көздерінің есебінен сатып алынатын бағдарламалық-техникалық құралдарды Министрліктің балансына қою барысында кіріс бақылауын жүзеге асыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ақпараттық технологиялар департаменті
Ақпараттық жүйелерді дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4

36-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование) и/или естественные науки (информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работ сетевого оборудования и видеоконференц-связи Министерства, в том числе на договорной основе с внешними и специализированными организациями, включая участие в деятельности соответствующих рабочих групп, на совещаниях и иных мероприятиях по вопросам отнесенным к компетенции Департамента; Организация и проведение мероприятий по повышению надежности и эффективности информационных систем, средств связи и информационных технологий, используемых Министерством в рамках осуществления основной деятельности; Участие в разработке технических заданий, технических спецификаций и технико-экономических обоснований, в составлении бюджета по информатизации; Осуществление входного контроля при постановке на баланс Министерства программно-технических средств, приобретаемых за счет государственных капитальных вложений и иных источников финансирования, передаваемых в установленном порядке из других государственных органов
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития информационных систем
Департамента информационных технологий
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4

36-1-2
36-1-3
36-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьтерлік модельдеу) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (информатика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Негізгі қызметті жүзеге асыру шеңберінде Министрлік пайдаланатын ақпараттық жүйелердің, байланыс құралдарының және ақпараттық технологиялардың сенімділігі мен тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу; белгіленген тәртіппен басқа да мемлекеттік органдардан берілетін мемлекеттік капитал салымдары мен өзге де қаржыландыру көздерінің есебінен сатып алынатын бағдарламалық-техникалық құралдарды Министрліктің балансына қою барысында кіріс бақылауын жүзеге асыру; бағдарламалық-техникалық құралдарды пайдалану және қолдану жағдайы мен шарттарын бақылауды жүзеге асыру, олардың жұмыс істеуі мен пайдаланылу тиімділігіне талдау жасау; кеңестер мен басқа да іс-шараларды мультимедиялық қамтамасыз ету; бағдарламалық өнімдерді сүйемелдеу, алдын алу, жедел қызмет көрсету, желілік қосылуларды бақылау, сондай-ақ серверлер мен маршруттауды әкімшілендіру жұмыстарын, МО Интранет-порталын сүйемелдеу, жаһандық желілік ресурстарға қауіпсіз қол жеткізуді қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды басқару.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ақпараттық технологиялар департаменті
Ақпараттық жүйелерді дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4

36-1-2
36-1-3
36-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование) и/или естественные науки (информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и проведение мероприятий по повышению надежности и эффективности информационных систем, средств связи и информационных технологий, используемых Министерством в рамках осуществления основной деятельности; Осуществление входного контроля при постановке на баланс Министерства программно-технических средств, приобретаемых за счет государственных капитальных вложений и иных источников финансирования, передаваемых в установленном порядке из других государственных органов; Осуществление контроля за состоянием, условиями эксплуатации и использованием программно-технических средств, проведение анализа эффективности их функционирования и использования; Мультимедийное обеспечение совещаний и других мероприятий; Управление работами по сопровождению, профилактике, оперативному обслуживанию программных продуктов, контроль сетевых подключений, а также по работам по администрированию серверов и маршрутизации, сопровождению Интранет-портала ГО, обеспечению безопасного доступа к глобальным сетевым ресурсам
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления развития информационных систем и информационной безопасности
Департамента информационных технологий
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4

36-1-5
36-1-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьтерлік модельдеу) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (информатика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің және ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың веб-сайттарын сүйемелдеу бойынша бақылау жүргізу. Ақпараттық технологиялармен байланысты іс-шаралар бойынша тиісті кезеңге мемлекеттік сатып алу жоспарымен бекітілген тауарлар мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық ерекшеліктер дайындау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мен функцияларды автоматтандыру жөніндегі іс-шараларды бақылау және жүргізу. Құпиялылық режимінің, сондай-ақ Министрлік қызметінің ақпараттық қауіпсіздігінің сақталуын қамтамасыз ету. Ақпараттық технологиялар, қоршаған орта және су ресурстары саласындағы нормативтік құқықтық актілер жобаларының әзірленуін, қаралуын және келісілуін ұйымдастыру. Министрліктің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен және ведомстволық бағыныстағы ұйымдарымен Департаменттің қызмет бағыты бойынша өзара іс-қимыл жасау, ақпараттық технологияларды қолдану тиімділігін бағалау жөніндегі іс-шараларды жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ақпараттық технологиялар департаменті
Ақпараттық жүйелерді дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

36-1-5
36-1-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование) и/или естественные науки (информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение контроля по сопровождению веб-сайтов Министерства и подведомственных органов. Подготовка технических спецификаций по товарам и услугам, утвержденным планом государственных закупок на соответствующий период по мероприятиям, связанным с информационными технологиями. Контроль и проведение мероприятий по автоматизации государственных услуг и функций Министерства. Обеспечение соблюдения режима секретности, а также информационной безопасности деятельности Министерства. Организация разработки, рассмотрения и согласования проектов нормативно-правовых актов в области информационных технологий окружающей среды и водных ресурсов. Взаимодействие с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями по направлению деятельности Департамента, Проведение мероприятий по оценке эффективности применения информационных технологий
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления развития информационных систем и информационной безопасности
Департамента информационных технологий
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру, жалпы басшылық жасау және жоспарлау, Департамент басшылығына ақпараттық жүйелер саласындағы функцияларды іске асыру бойынша ұсыныстар беру, Министрліктің құзыретіне жататын мәселелер бойынша жүйелерді ақпараттандырудың басым проблемаларын шешуге бағытталған саясатты жүргізу; ақпараттық жүйелер мен деректер базасын құру, енгізу, дамыту және жұмыс істеуін қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі орталық аппарат пен Комитеттердің қызметін қамтамасыз ету, сыртқы ақпараттық жүйелермен және деректер базаларымен өзара іс-қимыл жасауды ұйымдастыру; техникалық тапсырмаларды, техникалық ерекшеліктерді және техникалық-экономикалық негіздемелерді әзірлеуге, ақпараттандыру бойынша бюджетті қалыптастыруға қатысу; негізгі қызметті жүзеге асыру шеңберінде Министрлік пайдаланатын ақпараттық жүйелердің, байланыс құралдарының және ақпараттық технологиялардың сенімділігі мен тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу; Министрлік басшылығына баяндамалар дайындау үшін қажетті анықтамалар мен басқа да талдамалық материалдар жасау; Министрліктің мемлекеттік көрсетілетін қызметтері мен функцияларын автоматтандыру процесін нормативтік, әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ақпараттық технологиялар департаменті
Ақпараттық жүйелерді сүйемелдеу басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4
36-2-2
36-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьтерлік модельдеу) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (информатика) және/немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (есеп және аудит) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация, общее руководство и планирование работы Управления, представление руководству Департамента предложений по осуществлению функций в области информационных систем, проведение политики направленной на решение приоритетных проблем информатизации систем по вопросам, относящимся к компетенции Министерства; Обеспечение деятельности центрального аппарата и Комитетов по вопросам создания, внедрения информационных систем и баз данных, организация взаимодействия с внешними информационными системами и базами данных; Участие в разработке технических заданий, технических спецификаций и технико-экономических обоснований, в составлении бюджета по информатизации; Организация и проведение мероприятий по повышению надежности и эффективности информационных систем, средств связи и информационных технологий, используемых Министерством в рамках осуществления основной деятельности; Составление необходимых справок и других аналитических материалов для подготовки докладов руководству Министерства; Организация мероприятий по нормативному, методическому обеспечению процесса автоматизации государственных услуг и функций Министерства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления сопровождения информационных систем и информационной безопасности
Департамента информационных технологий
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4
36-2-2
36-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование) и/или естественные науки (информатика) и/или социальные науки, экономика и бизнес (учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің мемлекеттік көрсетілетін қызметтері мен функцияларын автоматтандыру процесін нормативтік, әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Құпиялылық режимінің, сондай-ақ Министрлік қызметінің ақпараттық қауіпсіздігінің сақталуын қамтамасыз ету. Ақпараттық технологиялар саласындағы нормативтік құқықтық актілер жобаларының әзірленуін, қаралуын және келісілуін ұйымдастыру. Министрліктің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен және ведомстволық бағыныстағы ұйымдарымен Департаменттің қызмет бағыты бойынша өзара іс-қимыл жасау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ақпараттық технологиялар департаменті
Ақпараттық жүйелерді сүйемелдеу басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
36-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьтерлік модельдеу) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (информатика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттық жүйелер мен деректер базасын құру, енгізу мәселелері жөніндегі орталық аппарат пен Комитеттердің қызметін қамтамасыз етуге қатысу, сыртқы ақпараттық жүйелермен және деректер базаларымен өзара іс-қимыл жасауды ұйымдастыру; негізгі қызметті жүзеге асыру шеңберінде Министрлік пайдаланатын ақпараттық жүйелердің, байланыс құралдарының және ақпараттық технологиялардың сенімділігі мен тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу; Министрлік басшылығына баяндамалар дайындау үшін қажетті анықтамалар мен басқа да талдамалық материалдар жасау.
Экономика және қаржы департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика және қаржы департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация мероприятий по нормативному, методическому обеспечению процесса автоматизации государственных услуг и функций Министерства. Обеспечение соблюдения режима секретности, а также информационной безопасности деятельности Министерства. Организация разработки, рассмотрения и согласования проектов нормативно-правовых актов в области информационных технологий. Взаимодействие с другими подразделениями Министерства и подведомственными организациями по направлению деятельности Департамента
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления сопровождения информационных систем и информационной безопасности
Департамента информационных технологий
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
36-2-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование) и/или естественные науки (информатика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в мероприятиях по обеспечению деятельности центрального аппарата и Комитетов по вопросам создания, внедрения информационных систем и баз данных, организации взаимодействия с внешними информационными системами и базами данных; Организация и проведение мероприятий по повышению надежности и эффективности информационных систем, средств связи и информационных технологий, используемых Министерством в рамках осуществления основной деятельности; Составление необходимых справок и других аналитических материалов для подготовки докладов руководству Министерства
Департамента экономики и финансов
Квалификационные требования к должности
Директор
Департамента экономики и финансов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

37-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асыру. Министрлік құзыретіне кіретін өңірлік даму, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту, жерді тиімді пайдалану мен қорғауға жағдай жасау, геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету, экономикалық, сауда саясаты, тұтынушылардың құқығын қорғау саласындағы қаржыландыру, республикалық бюджетті жоспарлау және атқару мәселелері бойынша, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополия субъектілері қызметін және статистикалық қызмет саласындағы қызметті реттеу бойынша, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету бойынша жұмысты ұйымдастыру жөніндегі бағдарламалар әкімшісінің функцияларын орындау. Ведомстволық бағыныстағы ұйымдардағы бюджеттік және қаржылық тәртіптің орындалуын ұйымдастыруға қатысу. Мемлекеттік бағдарламаларды және ҚР Үкіметі іс-қимылының бағдарламаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасының тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы Заңын іске асыру бойынша Министрліктің бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасасу. Министрліктермен, ҚР ведомстволарымен, шетелдік серіктестермен, халықаралық ұйымдармен департаменттің құзыретіне кіретін мәселер бойынша өзара іс-қимыл жасасу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика және қаржы департаменті
Директордың орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

37-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства работой Департамента. Исполнение функции администратора программ по организации работы по вопросам финансов, планирования и исполнения республиканского бюджета в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства, создания условий для эффективного использования и охраны земли, геодезического и картографического обеспечения, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, по формированию и реализации государственного материального резерва, по регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, по обеспечению защиты конкуренции, находящегося в компетенции Министерства. Участие в организации исполнения бюджетной и финансовой дисциплины в подведомственных организациях. Участие в разработке и реализации государственных программ и программы действия Правительства РК, взаимодействие с подразделениями Министерства по реализации Закона Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год. Взаимодействие с Министерствами, ведомствами РК, зарубежными партнерами, международными организациями по вопросам, входящим в компетенцию департамента.
Квалификационные требования к должности
Заместитель директора
Департамента экономики и финансов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Экономика және қаржы департаменті туралы қолданыстағы ережеге сәйкес жұмысты жүзеге асыру. Жетекшілік ететін басқармалардың жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру. Департамент құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құжаттардың жобаларын дайындауға қатысу. Нормативтік құқықтық актілер жобаларына және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттарға қаржылық-экономикалық негіздемелер дайындауға қатысу. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша басшылардың, басқармалар мамандарының және ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың берілген тапсырмаларды уақтылы және сапалы орындауын үйлестіруді жүзеге асыру. Өңірлік даму, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту, жерді тиімді пайдалану мен қорғауға жағдай жасау, геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету, экономикалық, сауда саясаты, тұтынушылардың құқығын қорғау саласындағы бюджетті жоспарлау, оның атқарылуының қаржылық статистикасы мен талдауын қалыптастыру бойынша, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополиялар субъектілері қызметін және статистикалық қызмет саласындағы қызметті реттеу бойынша, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету бойынша жұмысты ұйымдастыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика және қаржы департаменті
Бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау және қаржыландыру басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
37-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление работы в соответствии с действующим Положением о Департаменте экономики и финансов. Организация и координация работы курируемых управлений. Участие в подготовке проектов законодательных и нормативных документов в пределах компетенции департамента. Участие в подготовке финансово-экономических обоснований к проектам нормативных правовых актов и другим документам правового характера. Осуществление координации за своевременным и качественным исполнением поручений руководителями и специалистами управлений и подведомственными организациями по курируемым вопросам. Организация работы по формированию планирования, финансовой статистики и анализа исполнения бюджета в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства, создания условий для эффективного использования и охраны земли, геодезического и картографического обеспечения, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, по формированию и реализации государственного материального резерва, по регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, по обеспечению защиты конкуренции.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления планирования и финансирования бюджетных программ
Департамента экономики и финансов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
37-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне басшылық жасау, республикалық бюджет жобасын және алдағы үшжылдық кезеңге мемлекеттік және республикалық бюджеттердің болжалды көрсеткіштерін қалыптастыру (нақтылау) мәселелері бойынша жұмысты ұйымдастыру, талдамалық және анықтамалық материалдарды, бюджет жобасы бойынша баяндамаларды дайындау, республикалық бюджет жобасын қалыптастыру кезінде Министрліктің құрылымдық бөлімшелері ұсынған есептеулердің Бюджеттік өтінімді құрастыру қағидаларына сәйкес дұрыс құрастырылуын тексеру және Министрліктің міндеттемелері мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен және ұйымдармен хат алмасу, басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика және қаржы департаменті
Бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау және қаржыландыру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4
37-1-2
37-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Республикалық бюджет жобасын және алдағы үшжылдық кезеңге мемлекеттік және республикалық бюджеттердің болжалды көрсеткіштерін қалыптастыру (нақтылау) мәселелері бойынша жұмысты ұйымдастыру, талдамалық және анықтамалық материалдарды, бюджет жобасы бойынша баяндамаларды дайындау, республикалық бюджет жобасын қалыптастыру кезінде Министрліктің құрылымдық бөлімшелері ұсынған есептеулердің Бюджеттік өтінімді құрастыру қағидаларына сәйкес дұрыс құрастырылуын тексеру және Министрліктің міндеттемелері мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен және ұйымдармен хат алмасу, "Мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесі" электрондық дерекқорына жоба деректерін және Министрлік қолдаған бюджетті қалыптастыру және басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика және қаржы департаменті
Бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау және қаржыландыру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью управления, организация работы по вопросам формирования (уточнения) проекта республиканского бюджета и прогнозных показателей государственного и республиканского бюджетов на предстоящий трехлетний период, подготовка аналитических и справочных материалов, докладов по проекту бюджета, проверка правильности составления расчетов, представленных структурными подразделениями Министерства при формировании проекта республиканского бюджета на соответствие Правилам составления бюджетной заявки и переписка с государственными органами и организациями по вопросам обязательств министерства, выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления планирования и финансирования бюджетных программ
Департамента экономики и финансов
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4
37-1-2
37-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы по вопросам формирования (уточнения) проекта республиканского бюджета и прогнозных показателей государственного и республиканского бюджетов на предстоящий трехлетний период, подготовка аналитических и справочных материалов, докладов по проекту бюджета, проверка правильности составления расчетов, представленных структурными подразделениями Министерства при формировании проекта республиканского бюджета на соответствие Правилам составления бюджетной заявки и переписка с государственными органами и организациями по вопросам обязательств министерства, формирование данных проекта и поддержанного бюджета Министерства в электронную базу данных "Информационная система государственного планирования" и выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления планирования и финансирования бюджетных программ
Департамента экономики и финансов
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне басшылық жасау, Министрліктің бухгалтерлік және қаржылық есебін жүргізуді, бухгалтерлік және қаржылық есептіліктердің құрастырылуын ұйымдастыру және бақылау, трансферттерді, өзге шығындарды уақтылы қаржыландыру бойынша жұмысты ұйымдастыру, еңбекақы төлеу қорын есептеу және төлеуді бақылау, бюджеттік жоспарлау және қаржыландыру жоспарының орындалуы бойынша жұмысты үйлестіру, Министрлікте түгендеуді жүргізуді бақылау және активтердің, МБМ, материалдарды түгендеуге қатысу, ведомстволық бағыныстағы кәсіпорындардың қаржылық қызметін мониторингілеу және басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика және қаржы департаменті
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4
37-2-2
37-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің бухгалтерлік есебін жүргізу және есептілікті жасау; жалақыны есептеуге және төлеуге, бастапқы және бухгалтерлік құжаттарды ресімдеу тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру; осы лауазымның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылдар жасау және хат алмасу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика және қаржы департаменті
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью управления, организация и контроль ведения бухгалтерского и финансового учетов министерства и составления бухгалтерской и финансовой отчетности, организация работ по своевременному финансированию трансфертов, иных расходов, контроль начисления и выплаты фонда оплаты труда, координация работ по бюджетному планированию и исполнению плана финансирования, контроль за проведением инвентаризации в Министерстве и участие в проведении инвентаризации активов, МБП, материалов, мониторинг за финансовой деятельностью подведомственных предприятий и выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления бухгалтерского учета и отчетности
Департамента экономики и финансов
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4
37-2-2
37-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение бухгалтерского учета и составление отчетности министерства, осуществление контроля за начислением и выплатой заработной платы, за соблюдением порядка оформления первичных и бухгалтерских документов, взаимодействие и переписка с государственными органами по вопросам, входящим в компетенцию данной должности, выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления бухгалтерского учета и отчетности
Департамента экономики и финансов
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Еңбекақы төлеу қорын, салықтарды, жұмыс берушілердің жарналарын уақтылы және дұрыс есептеу және аудару, сондай-ақ өзге шығыстарды есептеу және төлеу; статистикалық есептілікті, әлеуметтік және табыс салықтары, міндетті зейнетақы аударымдары, әлеуметтік аударымдар бойынша декларацияларды жасау және тапсыру; еңбекақы төлеу қоры, салықтар, жұмыс берушілердің жарналары бойынша операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу және олар бойынша хат алмасу, сондай-ақ өзге шығыстарды есептеу және төлеу; еңбекақы қоры және іссапарлар шығыстары бойынша бюджеттік өтінімдерге есептерді дайындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика және қаржы департаменті
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
37-2-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Активтердің, кеңсе тауарларының және шығыс материалдарының есебін жүргізу; ай сайын олардың қозғалысын бақылауды жүзеге асыру; министрліктермен, ведомстволармен және өзге ұйымдармен мүлікті есепке алу мәселелері бойынша хат алмасу; ведомстволық бағыныстағы акционерлік қоғамдардың даму жоспарын келісу және даму жоспарының орындалуы бойынша есептерді қарау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика және қаржы департаменті
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Своевременное и правильное начисление и перечисление фонда оплаты труда, налогов, взносов работодателей, а также начисление и выплату иных расходов, составление и сдача статистической отчетности, деклараций по социальному и подоходному налогам, обязательным пенсионным отчислениям, социальным отчислениям, ведение бухгалтерского учета операций по фонду оплаты труда, налогам, взносам работодателей и переписка по ним, а также начисление и выплату иных расходов, составление расчетов к бюджетной заявке по фонду оплаты труда и командировочным расходам, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления бухгалтерского учета и отчетности
Департамента экономики и финансов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
37-2-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение учета активов, канцелярских товаров и расходных материалов, ежемесячное осуществление контроля за их движением, переписка с министерствами, ведомствами и другими организациями по вопросам учета имущества, рассмотрение и согласование планов развития и отчетов по исполнению плана развития подведомственных акционерных обществ, выполнение иных рабочих поручений и заданий руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления бухгалтерского учета и отчетности
Департамента экономики и финансов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің бюджеттік бағдарламарын іске асырудың мониторингін бақылау және жүргізу, анықтамалық материалдарды дайындауға қатысу, инвестициялық жобалар бойынша ақпарат дайындау, мемлекеттік бағдарламалар мониторингі, Департаментке қарасты мәселер бойынша стратегиялық даму жоспарларын, инвестициялық бағдарламалар шеңберіндегі республикалық бюджеттік даму бағдарламаларын орындау туралы есептілікті дайындау, бағдарламалар бойынша бюджеттік қаражаттарды күтілетін игеру бойынша есептілікті қалыптастыру, келіп түскен хаттар мен өтініштерді уақытылы қарастыруды және орындауды қамтамасыз ету, басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика және қаржы департаменті
Бюджеттік бағдарламаларды іске асырудың мониторингін басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-5
37-3-4
37-3-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің бюджеттік бағдарламаларын іске асырудың мониторингін жүргізуді ұйымдастыру және бақылау, анықтамалық материалдарды, инвестициялық жобалар бойынша ақпарат дайындауға қатысу, Департаментке жатқызылған мәселелер бойынша мемлекеттік бағдарламаларды, стратегиялық даму жоспарларын әзірлеу және мониторингілеу, инвестициялық жобалар бөлінісінде республикалық бюджеттік даму бағдарламаларының орындалуы жөніндегі есепті дайындау, бағдарламалар бойынша бюджет қаражатының күтілетін игерілуі туралы есеп жасау және ұсыну, келіп түскен хаттар мен өтініштердің уақтылы қаралуын және орындалуын қамтамасыз ету, басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Табиғи монополияларды реттеу және
бәсекелестікті қорғау комитеті
Төрағасының орынбасары
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и контроль ведения мониторинга реализации бюджетных программ Министерства, участие в подготовке справочных материалов, информации по инвестиционным проектам, разработка и мониторинг государственных программ, стратегических планов развития по вопросам, отнесенным к Департаменту, подготовка отчета по исполнению республиканских бюджетных программ развития в разрезе инвестиционных проектов, составление и предоставление отчета об ожидаемом освоении бюджетных средств по программам, обеспечение своевременного рассмотрения и исполнения поступающих писем и заявлений, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления мониторинга реализации бюджетных программ
Департамента экономики и финансов
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-5
37-3-4
37-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и контроль ведения мониторинга реализации бюджетных программ Министерства, участие в подготовке справочных материалов, информации по инвестиционным проектам, подготовка отчета по исполнению республиканских бюджетных программ развития в разрезе инвестиционных проектов, составление и предоставление отчета об ожидаемом освоении бюджетных средств по программам, обеспечение своевременного рассмотрения и исполнения поступающих писем и заявлений, выполнение иных поручений руководства
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

38-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар, білім (педагогика), ауылшаруашылық ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар маманд53ықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы", "Бәсекелестік туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар саласындағы әдіснама бөлігінде Комитеттің, сондай-ақ Комитеттің әкімшілік басқармаларының жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Жетекшілік ететін салаларда бәсекелестікті қорғау, монополистік қызметті шектеу және жосықсыз бәсекелестікке жол бермеу саласында мемлекеттік реттеу және бақылау саясатын іске асыру бойынша жұмысты ұйымдастыруды қамтамасыз етеді. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды және жетекшілік ететін салаларда сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдау үшін дербес жауапты болады.Мыналарды: Комитеттің қызметін кадрлық, қаржылық, әкімшілік, құжаттамалық, ақпараттық қамтамасыз етуге, мемлекеттік тілді дамыту саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға, сондай-ақ мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін, стратегиялық талдау орындауға қатысты мәселелерді; мемлекеттік кәсіпорындар мен біріктіру қызметін бақылауды қамтамасыз етуді;қаржылық нарық саласы мен өзге салаларды талдау жүргізуді; Комитеттің қарамағындағы мемлекеттік басқару аясында (салаларында) мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша берілген өкілеттіктер шегінде ұсыныстар әзірлеуге қатысуды; өз құзыреті шегінде халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыруды; ерлер мен әйелдердің тең құқықтарын және тең мүмкіндіктерін қамтамасыз ету бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысуды; Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіруді қамтамасыз етуді; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді және бекітуді; бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды; Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруды;
Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыруды ұйымдастырады.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Табиғи монополияларды реттеу және
бәсекелестікті қорғау комитеті
Төрағасының орынбасары
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

38-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес, право, гуманитарные науки, образование (педагогика), сельскохозяйственные науки, технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О естественных монополиях и регулируемых рынках", "О конкуренции",, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
1. Обеспечивает организацию работы Комитета в части методологии в сфере естественных монополий и регулируемых рынков, а также административных управлений Комитета. Обеспечивает организацию работы по реализации политики государственного регулирования и контроля в области защиты конкуренции, ограничения монополистической деятельности и недопущения недобросовестной конкуренции в курируемых сферах. Принимает меры, направленные на противодействие коррупционных правонарушений в курируемых отраслях. Организует работу и курирует следующие вопросы: вопросы, касающиеся кадрового, финансового, административного, документационного, информационного обеспечение деятельности Комитета, реализации единой государственной политики в сфере развития государственного языка, а также за организацию и проведения государственных закупок, стратегического анализа; обеспечение контроля за деятельностью государственных предприятий и слияний; проведение анализа сфер финансового рынка и иных отраслей; участие в выработке предложений в пределах предоставленных полномочий по формированию государственной политики в сферах (отраслях) государственного управления, находящихся в ведении Комитета; осуществление в пределах своей компетенции, международного сотрудничества; участие в реализации государственной политики по обеспечению равных прав и равных возможностей мужчин и женщин; обеспечение межотраслевой координации в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан; разработка и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов; определение видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами), совместно с соответствующим государственным органом, осуществляющим руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления; согласование методики ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов по видам регулируемых услуг субъектов естественных монополий; реализация государственной политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности; предупреждение и устранение злоупотреблений доминирующим или монопольным положением на соответствующем товарном рынке, за исключением нарушений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о естественных монополиях и регулируемых рынках; осуществление иных полномочий, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

38-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар, білім (педагогика), ауылшаруашылық ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы", "Бәсекелестік туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар саласындағы әдіснама бөлігінде Комитеттің, сондай-ақ Комитеттің әкімшілік басқармаларының жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді. Жетекшілік ететін салаларда бәсекелестікті қорғау, монополистік қызметті шектеу және жосықсыз бәсекелестікке жол бермеу саласында мемлекеттік реттеу және бақылау саясатын іске асыру бойынша жұмысты ұйымдастыруды қамтамасыз етеді. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды және жетекшілік ететін салаларда сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдау үшін дербес жауапты болады. Мыналарды: теміржол көлігі, азаматтық авиация мен порттар саласын реттеу; өнеркәсіп пен құрылыс, агроөнеркәсіп кешені салаларын талдау жүргізу; Комитеттің қарамағындағы мемлекеттік басқару аясында (салаларында) мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша берілген өкілеттіктер шегінде ұсыныстар әзірлеуге қатысуды; өз құзыреті шегінде халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыруды;
ерлер мен әйелдердің тең құқықтарын және тең мүмкіндіктерін қамтамасыз ету бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруға атысуды; Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіруді қамтамасыз етуді; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді және бекітуді; бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды; бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласында мемлекеттік органдарды және өзге де ұйымдарды салааралық үйлестіруді жүзеге асыруды; Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруды; әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғауды және қарауды, сондай-ақ "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік жаза қолдануды; Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзылған жағдайда нұсқамалар шығаруды; Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыруды ұйымдастырады.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Табиғи монополияларды реттеу және
бәсекелестікті қорғау комитеті
Төрағасының орынбасары
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

38-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес, право, гуманитарные науки, образование (педагогика), сельскохозяйственные науки, технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О естественных монополиях и регулируемых рынках", "О конкуренции",, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает организацию работы по регулированию деятельности субъектов естественных монополий в сферах железнодорожного транспорта, гражданской авиации и портов. Обеспечивает организацию работы по вопросам ценообразования на регулируемых рынках в области железнодорожного транспорта, гражданской авиации, портовой деятельности, телекоммуникаций и почтовой связи. Обеспечивает организацию работы по реализации государственной политики в области защиты конкуренции в сферах промышленности, строительства, агропромышленного комплекса, транспорта и связи. Обеспечивает организацию работы по вопросам экономической интеграции. Принимает меры, направленные на противодействие коррупционных правонарушений и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер по курируемым вопросам. Организует работу и курирует следующие вопросы: участие в выработке предложений, в пределах предоставленных полномочий, по формированию государственной политики в сферах (отраслях) государственного управления, находящихся в ведении Комитета; осуществление, в пределах своей компетенции, международного сотрудничества; участие в реализации государственной политики по обеспечению равных прав и равных возможностей мужчин и женщин; обеспечение межотраслевой координации в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, в курируемых сферах; участие, в пределах своей компетенции, в разработке нормативных правовых актов, недискриминационных методик расчета тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, а также методик расчета цен на товары (работы, услуги) субъектов регулируемого рынка; осуществление иных полномочий, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

38-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар, білім (педагогика), ауылшаруашылық ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы", "Бәсекелестік туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар саласындағы әдіснама бөлігінде Комитеттің, сондай-ақ Комитеттің әкімшілік басқармаларының жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді. Жетекшілік ететін салаларда бәсекелестікті қорғау, монополистік қызметті шектеу және жосықсыз бәсекелестікке жол бермеу саласында мемлекеттік реттеу және бақылау саясатын іске асыру бойынша жұмысты ұйымдастыруды қамтамасыз етеді. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды және жетекшілік ететін салаларда сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдау үшін дербес жауапты болады. Мыналарды: Комитеттің қарамағындағы мемлекеттік басқару аясында (салаларында) мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша берілген өкілеттіктер шегінде ұсыныстар әзірлеуге қатысуды; өз құзыреті шегінде халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыруды; ерлер мен әйелдердің тең құқықтарын және тең мүмкіндіктерін қамтамасыз ету бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысуды; Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіруді қамтамасыз етуді; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді және бекітуді; табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын қолдану тәжірибесін қорытындылауды және оның негізінде әдістемелік ұсынымдар әзірлеуді; лицензиялау туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лицензиялауды; әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғауды және қарауды, сондай-ақ "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік жаза қолдануды; Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзылған жағдайда нұсқамалар шығаруды; бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды; бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласында мемлекеттік органдарды және өзге де ұйымдарды салааралық үйлестіруді жүзеге асыруды; Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруды; нарық субъектілерінің бәсекелестікке қарсы келісімдерін және келісілген іс-әрекеттерін, жосықсыз бәсекелестікті болдырмауды және алдын алуды;
әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғауды және қарауды, сондай-ақ "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік жаза қолдануды; Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыруды ұйымдастырады.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Табиғи монополияларды реттеу және
бәсекелестікті қорғау комитеті
Төрағасының орынбасары
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

38-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес, право, гуманитарные науки, образование (педагогика), сельскохозяйственные науки, технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О естественных монополиях и регулируемых рынках", "О конкуренции",, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает организацию работы Комитета в части правового обеспечения, вопросов лицензирования, прентезионно-исковой работы и раследования антиконкурентных действий субьектов рынка, расследования антиконкурентных действий государственных, местных исполнительных органов и госдарственных предприятий. Принимает меры, направленные на противодействие коррупционных правонарушений и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер в курируемых отраслях. Организует работу и курирует следующие вопросы: выработку предложений в пределах предоставленных полномочий по формированию государственной политики в сферах (отраслях) государственного управления, находящихся в ведении Комитета; обеспечение межотраслевой координации в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан; разработка проектов квалификационных требований и правил лицензирования определенных видов деятельности; лицензирование в соответствии с законодательством Республики Казахстан о лицензировании; возбуждение и рассматривание дела об административных правонарушениях, а также наложение административных взыскания в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"; вынесение предписания в случае нарушения законодательства Республики Казахстан; осуществление государственного контроля за соблюдением антимонопольного законодательства Республики Казахстан; пресечение актов, действий (бездействия) государственных органов, направленных на ограничение и (или) устранение конкуренции; предотвращение и пресечение антиконкурентных соглашений и согласованных действий субъектов рынка, недобросовестной конкуренции; рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях; обращение в суд с исками и заявлениями, а также участие в процессах при рассмотрении судами дел, связанных с применением и нарушением антимонопольного законодательства Республики Казахстан; совместно с регулирующими органами участие в проведении совместных мероприятий по пресечению нарушений субъектами рынка законодательства Республики Казахстан о естественных монополиях и регулируемых рынках; осуществление иных полномочий, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

38-0-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, құқық, гуманитарлық ғылымдар, білім (педагогика), ауылшаруашылық ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы", "Бәсекелестік туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар саласындағы әдіснама бөлігінде Комитеттің, сондай-ақ Комитеттің әкімшілік басқармаларының жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді. Жетекшілік ететін салаларда бәсекелестікті қорғау, монополистік қызметті шектеу және жосықсыз бәсекелестікке жол бермеу саласында мемлекеттік реттеу және бақылау саясатын іске асыру бойынша жұмысты ұйымдастыруды қамтамасыз етеді. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды және жетекшілік ететін салаларда сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдау үшін дербес жауапты болады. Мыналарды: Комитеттің қарамағындағы мемлекеттік басқару аясында (салаларында) мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша берілген өкілеттіктер шегінде ұсыныстар әзірлеуге қатысуды; өз құзыреті шегінде халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыруды; ерлер мен әйелдердің тең құқықтарын және тең мүмкіндіктерін қамтамасыз ету бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысуды;Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіруді қамтамасыз етуді; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді және бекітуді; табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі тұрғысында табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін бақылау; әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғауды және қарауды, сондай-ақ "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік жаза қолдануды; бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру; бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласында мемлекеттік органдарды және өзге де ұйымдарды салааралық үйлестіруді жүзеге асыруды;Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруды; мемлекеттік монополия субъектілерінің "Бәсекелестік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген шектеулерді сақтауын бақылауды жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыруды ұйымдастырады.
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Төрағасының орынбасары - Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

38-0-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес, право, гуманитарные науки, образование (педагогика), сельскохозяйственные науки, технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О естественных монополиях и регулируемых рынках", "О конкуренции",, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает организацию работы по регулированию деятельности субъектов естественных монополий в сферах электроэнергетики, теплоэнергетики, водоснабжения и водоотведения, трубопроводных систем. Обеспечивает организацию работы по вопросам ценообразования на регулируемых рынках в области электро- и теплоэнергетики, производства нефтепродуктов, транспортировки нефти, газа.
Обеспечивает организацию работы по реализации государственной политики в области защиты конкуренции в сфере топливно-энергетического комплекса. Принимает меры, направленные на противодействие коррупционных правонарушений и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер по курируемым вопросам. Организует работу и курирует следующие вопросы: участие в выработке предложений, в пределах предоставленных полномочий, по формированию государственной политики в сферах (отраслях) государственного управления, находящихся в ведении Комитета; осуществление, в пределах своей компетенции, международного сотрудничества; участие в реализации государственной политики по обеспечению равных прав и равных возможностей мужчин и женщин; обеспечение межотраслевой координации в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, в курируемых сферах; участие, в пределах своей компетенции, в разработке нормативных правовых актов, недискриминационных методик расчета тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, а также методик расчета цен на товары (работы, услуги) субъектов регулируемого рынка; осуществление иных полномочий, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
Комитет по защите прав потребителей
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета по защите прав потребителей - Главный государственный санитарный врач Республики Казахстан
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

39-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңдарын, "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Қазақстан Республикасының аумағында санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауды ұйымдастыру және жүргізу; халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету; өз құзыреті шегінде зерттеулер мен сынақтарды жүргізу; өз құзыреті шегінде Комитетке жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті
Төрағасының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-1
39-0-2
39-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, эконмоика және бизнес және/немесе құқық және/немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңдарын, "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

39-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и проведение государственного санитарно-эпидемиологического надзора на территории Республики Казахстан; обеспечение реализации государственной политики в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения; проведение исследований и испытаний в пределах своей компетенции; осуществление иных задач, возложенных на Комитет, в пределах своей компетенции.
Квалификационные требования к должности
Заместитель Председателя Комитета по защите прав потребителей
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-1
39-0-2
39-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право и/или здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету; тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету бойынша мемлекетік органдарды салааралық үйлестіруді жүргізу; өз құзыреті шегінде зерттеулер мен сынақтарды жүргізу; Тұтынушыларға өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттермен және нормативтік құжаттармен белгіленген, сондай-ақ тамақ өнімдерін өткізу сатысында олардың қауіпсіздігі саласындағы талаптардың сақталуын бақылауды және қадағалауды ұйымдастыру және үйлестіру; Комитетті қаржылық қамтамасыз ету және кадр жұмысы мәселелері;өз құзыреті шегінде Комитетке жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті
Лауазымға
қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті
Төрағасының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
40-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарын қалыптастыру, сақтау және пайдалануын қамтамасыз ету бойынша Комитет жұмысын ұйымдастыру; мемлекеттік резерв саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; мемлекеттік резервтің қарызға берілген материалдық құндылықтарын сандық және сапалық сақтаулын, сондай-ақ уақтылы қайтарылуын бақылауды ұйымдастыру; мемлекеттік резерв жүйесі саласында жұмыс құпиялылығы режимін ұйымдастыру және қамтамасыз ету, сондай-ақ құжаттарды уақтылы және сапалы орындалуына бақылау, мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарын сақтау және пайдалану тәртібін бұзған кінәлі адамдарды жауапкершілікке тарту туралы мәселені шешу үшін құқық қорғау органдарына тексеру (тексеріс) материалдарын жолдау. Комитеттің қаржы-шаруашылық қызметін бақылауды жүзеге асыру.
Лауазымға
қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті
Төрағасының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение реализации государственной политики в сфере защиты прав потребителей; проведение межотраслевой координации государственных органов по обеспечению реализации государственной политики в сфере защиты прав потребителей; Организация и координация контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым потребителям, а также в области безопасности пищевой продукции на стадии ее реализации; вопросы финансового обеспечения и кадровой работы Комитета; осуществление иных задач, возложенных на Комитет, в пределах своей компетенции.
Комитет по государственным материальным резервам
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета по государственным материальным резервам
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1
40-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы Комитета по обеспечению формирования, хранения и использования материальных ценностей государственного резерва; разработка нормативных правовых актов в области государственного резерва; организация контроля за количественной и качественной сохранностью, а также своевременным возвратом заимствованных материальных ценностей государственного резерва; организация и обеспечение режима секретности работы в области системы государственного резерва, а также контроль за своевременным и качественным исполнением документов, направление материалов проверок (ревизий) в правоохранительные органы для решения вопроса о привлечении к ответственности лиц, виновных в нарушении порядка хранения и использования материальных ценностей государственного резерва. Осуществление контроля за финансово-хозяйственной деятельностью Комитета.
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета по государственным материальным резервам
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

40-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарын қалыптастыру, сақтау және пайдалануын қамтамасыз ету бойынша Комитет жұмысын ұйымдастыру; жұмылдыру резервтері саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; жұмылдыру резервінің қарызға алынған материалдық құндылықтарының сандық және сапалық сақталуын, сондай-ақ уақтылы қайтарылуын бақылауды ұйымдастыру; жұмылдыру резерві жүйесі саласындағы жұмыстың құпиялылық режимін ұйымдастыру және қамтамасыз ету, сондай-ақ құжаттардың уақтылы және сапалы орындалуын бақылау, жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарын сақтау және пайдалану тәртібін бұзған кінәлі адамдарды жауапкершілікке тарту туралы мәселені шешу үшін құқық қорғау органдарына тексеру (тексеріс) материалдарын жолдау. Жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтары бар операцияларға қатысушылармен шарттардан шығатын талаптар бойынша қарызды және тұрақсыздықты өндіріп алуды жүзеге асыру.
Статистика комитеті
Лауазымға
қойылатын біліктілік талаптары
Статистика комитеті
Төрағасының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
41-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе гуманитарлық ғылымдар және/немесе құқық және/немесе жаратылыстану ғылымдары және /немесе техникалық ғылымдар және технологиялар мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

40-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы Комитета по обеспечению формирования, хранения и использования материальных ценностей мобилизационного резерва; разработка нормативных правовых актов в области мобилизационных резервов; организация контроля за количественной и качественной сохранностью, а также своевременным возвратом заимствованных материальных ценностей мобилизационного резерва; организация и обеспечение режима секретности работы в области системы мобилизационного резерва, а также контроль за своевременным и качественным исполнением документов, направление материалов проверок (ревизий) в правоохранительные органы для решения вопроса о привлечении к ответственности лиц, виновных в нарушении порядка хранения и использования материальных ценностей мобилизационного резерва. Осуществление взыскания долга и неустоек по требованиям, вытекающим из договоров с участниками операций с материальными ценностями мобилизационного резерва. Организация работы по мобилизационной подготовке.
Комитет по статистике
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета статистики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1
41-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или гуманитарные науки и/или права и/или естественные науки и/или технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Ұлттық шоттар, баға стаистикасы, өндіріс және қоршаған орта статистикасы, қызмет көрсету статистика басқармаларының жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру, өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен өзара қарым-қатынаста Комитетті ұсыну, Қазақстанның ұлттық статистика жүйесін нығайту бойынша Дүниежүзілік банк жобасын іске асыру бойынша Үйлестіруші жұмыс тобы басшысының, сондай-ақ Сапа жөніндегі басшылық өкілінің функцияларын жүзеге асыру, жетекшілік ететін басқармалар бойынша Комитет төрағасына Комитеттің стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының мазмұны, Комитеттің Стратегиялық жоспарындағы стратегиялық бағыттар, мақсаттар және міндеттер, кезекті жылға Статистикалық жұмыстар жоспарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізу, Стратегиялық және Операциялық жоспарлардың, Статистикалық жұмсытар жоспарының, сондай-ақ басқарма жұмыстары жоспарларының уақтылы орындалуын қамтамасыз ету, Статистикалық ақпаратты тарату кестесіне сәйкес дайындалатын құжаттарға қол қою, статистикалық процесстер, статистикалық деректер және ресми статистикалық ақпарат талап ететін сапаны қамтамасыз ету, жұмыс жоспарын қалыптастыру және ақпараттық жүйелерді енізу, бастапқы статистикалық деректердің ақпараттық қауіпсіздігі мен құпиялылығын қамтамасыз етуді бақылау, Құрылымдық бөлімшелер қызметтерінің жетекшілік ететін мәселелері бойынша тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын, техникалық ерекшеліктерді, әзірлеушілері олар жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелер болып табылатын мемлекеттік сатып алулар мәселелері бойынша бұйрықтар жобаларын келісу, мемлекеттік сатып алулар бойынша конкурстар өткізу кезінде қатысу.
Лауазымға
қойылатын біліктілік талаптары
Статистика комитеті
Төрағасының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
41-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе гуманитарлық ғылымдар және/немесе құқық және/немесе жаратылыстану ғылымдары және /немесе техникалық ғылымдар және технологиялар мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и координация работы управлений национальных счетов, статистики цен, статистики производства и окружающей среды, статистики услуг, в пределах своей компетенции представление Комитета во взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями, осуществление функции руководителя Координационной рабочей группы по реализации проекта Всемирного Банка по укреплению национальной статистической системы Казахстана, а также Представителя руководства по качеству, по курируемым управлениям внесение предложений Председателю Комитета по содержанию стратегических и программных документов Комитета, стратегическим направлениям, целям и задачам в Стратегическом плане Комитета, формированию Плана статистических работ на очередной год, обеспечение своевременного исполнения Стратегического и Операционного планов, Плана статистических работ, а также планов работы управлений, подписание документов, подготавливаемых согласно Графику распространения статистической информации, обеспечение требуемого качества статистических процессов, статистических данных и официальной статистической информации, формирование плана работы и внедрение информационных систем, контроль за обеспечением информационной безопасности и конфиденциальности первичных статистических данных, согласование годового Плана государственных закупок товаров, работ, услуг по курируемым вопросам деятельности структурных подразделений, технических спецификаций, проектов приказов по вопросам государственных закупок, разработчиками которых являются курируемые им структурные подразделения, участие при проведении конкурсов по государственным закупкам.
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета статистики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1
41-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или гуманитарные науки и/или права и/или естественные науки и/или технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыретінің шегінде Комитет төрағасының актілері мен тапсырмаларын орындау, Комитеттің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, еңбек және тұрмыс деңгейі статистикасы, әлеуметтік және демографиялық статистика басқармаларының, заң басқармасы жұмыстарын ұйымдастыру және үйлестіру, өз құзыреті шегінде басқа мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен өзара қарым-қатынастарда Комитетті ұсыну, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы заңнама талаптарының орындалуын қамтамасыз ету, төтенше жағдайлармен, азаматтық қорғаныспен, орталық аппараттағы жұмылдыру дайындығымен байланысты мәселелерді шешу, респонденттердің әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерге шағымдануы туралы өтініштерін қарау, Комитеттің орталық аппаратының жұмысшыларын жалпы қалалық іс-шараларға ұйымдастыру мәселелерін үйлестіру, Комитет қызметкерлерін, сондай-ақ аумақтық органдар басшыларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, ынталандыру, үстемақы төлеу және сыйақы беру мәселелерін шешу, жетекшілік ететін басқармалар бойынша Комитет төрағасына Комитеттің стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының мазмұны, Комитеттің Стратегиялық жоспарындағы стратегиялық бағыттар, мақсаттар және міндеттер, кезекті жылға Статистикалық жұмыстар жоспарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізу, Стратегиялық және Операциялық жоспарлардың, Статистикалық жұмыстар жоспарының, сондай-ақ басқарма жұмыстары жоспарларының уақтылы орындалуын қамтамасыз ету, статистикалық процестердің, статистикалық деректердің және ресми статистикалық ақпараттың талап етілген сапасын қамтамасыз ету, бастапқы статистикалық деректердің ақпараттық қауіпсіздігі мен құпиялылығын қамтамасыз етуді бақылау, Құрылымдық бөлімшелер қызметінің жетекшілік ететін мәселелері бойынша тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алулардың жылдық жоспарын, техникалық ерекшеліктерді, әзірлеушілері олар жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелер болып табылатын мемлекеттік сатып алулар бойынша бұйрықтар жобаларын келісу, мемлекеттік сатып алулар бойынша конкурстар өткізу кезінде қатысу.
Лауазымға
қойылатын біліктілік талаптары
Статистика комитеті
Төрағасының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции исполнение актов и поручений Председателя Комитета, организация работы по разработке проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции Комитета, организация и координация работы управлений статистики труда и уровня жизни, социально-демографической статистики, юридического управления, в пределах своей компетенции представление Комитета во взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями, обеспечение исполнения требований законодательства о борьбе с коррупцией, решение вопросов, связанных с чрезвычайными ситуациями, гражданской обороной, мобилизационной подготовкой в центральном аппарате, рассмотрение заявлений респондентов об обжаловании дел об административных правонарушениях, координация вопросов организации работников центрального аппарата Комитета на общегородские мероприятия, решение вопросов командирования, предоставления отпусков, отзывов с отпуска, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Комитета, а также руководителей территориальных органов, по курируемым управлениям внесение предложений Председателю Комитета по содержанию стратегических и программных документов Комитета, стратегическим направлениям, целям и задачам в Стратегическом плане Комитета, формированию Плана статистических работ на очередной год, обеспечение своевременного исполнения Стратегического и Операционного планов, Плана статистических работ, а также планов работы управлений, обеспечение требуемого качества статистических процессов, статистических данных и официальной статистической информации, формирование плана работы и внедрение информационных систем, контроль за обеспечением информационной безопасности и конфиденциальности первичных статистических данных, согласование годового Плана государственных закупок товаров, работ, услуг по курируемым вопросам деятельности структурных подразделений, технических спецификаций, проектов приказов по вопросам государственных закупок, разработчиками которых являются курируемые им структурные подразделения, участие при проведении конкурсов по государственным закупкам.
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета статистики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

41-0-3
Критерийлер
Требования
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе гуманитарлық ғылымдар және/немесе құқық және/немесе жаратылыстану ғылымдары және /немесе техникалық ғылымдар және технологиялар мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Тіркелімдер, жіктелімдер және ақпараттық технологиялар, жарияланымдар және статистикалық ақпаратты тарату, оның ішінде ақпараттық жүйелер, ақпараттық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздік, статистикалық тіркелімдер, жіктелімдер мен метадеректер басқармаларының жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру, "е-Статистика" интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту бойынша жұмыстарды мониторинг жүргізу және үйлестіру жөніндегі жұмыс тобы жетекшісінің қызметін жүзеге асыру, өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынаста Комитетті ұсыну, мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін шешу, мемлекеттік қызметтерді көрсетудің регламенттері мен стандарттарын әзірлеуді ұйымдастыру, Комитеттің, аумақтық органдардың, сондай-ақ ведомстволық бағынысты ұйымның мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасына мониторингті және бақылауды қамтамасыз ету, ведомстволық бағынысты ұйымның қызметін қадағалау, жетекшілік ететін басқармалар бойынша Комитет төрағасына Комитеттің стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының мазмұны, Комитеттің Стратегиялық жоспарындағы стратегиялық бағыттар, мақсаттар және міндеттер, кезекті жылға Статистикалық жұмыстар жоспарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізу, Стратегиялық және Операциялық жоспарлардың, Статистикалық жұмыстар жоспарының, сондай-ақ басқармалардың жұмыс жоспарларының уақтылы орындалуын қамтамасыз ету, Статистикалық ақпаратты тарату графигіне сәйкес дайындалатын құжаттарға қол қою, статистикалық процестердің, статистикалық деректердің және статистикалық ақпараттың талап етілетін сапасын қамтамасыз ету, жұмыс жоспарларын қалыптастыру және ақпараттық жүйелерді енгізу, бастапқы статистикалық деректердің ақпараттық қауіпсіздігі мен құпиялылығын қамтамасыз етуді бақылау, құрылымдық бөлімшелер қызметінің жетекшілік ететін мәселелері бойынша Тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алулардың жылдық жоспарын, техникалық ерекшеліктерді, әзірлеушілері олар жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелер болып табылатын мемлекеттік сатып алулар мәселелері бойынша бұйрықтар жобаларын келісу, мемлекеттік сатып алулар бойынша конкурстарды өткізу кезінде қатысу.
Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті
Төрағасының орынбасары –
Қазақстан Республикасы бас мемлекеттік құрылыс инспекторының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

41-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или гуманитарные науки и/или права и/или естественные науки и/или технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и координация работы управления регистров, классификаций и информационных технологий, публикаций и распространения статической информации, в том числе информационных систем, информационных технологий и информационной безопасности, статистических регистров, классификаций и метаданных, осуществление функции руководителя рабочей группы по проведению мониторинга и координации работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы "е-Статистика", в пределах своей компетенции представление Комитета во взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями, решение вопросов защиты государственных секретов, организация разработки регламентов и стандартов оказания государственных услуг, обеспечение мониторинга и контроля за качеством оказания государственных услуг Комитетом, территориальными органами, а также подведомственной организацией, курирование деятельности подведомственной организации, по курируемым управлениям внесение предложений Председателю Комитета по содержанию стратегических и программных документов Комитета, стратегическим направлениям, целям и задачам в Стратегическом плане Комитета, формированию Плана статистических работ на очередной год, обеспечение своевременного исполнения Стратегического и Операционного планов, Плана статистических работ, а также планов работы управлений, подписание документов, подготавливаемых согласно Графику распространения статистической информации, обеспечение требуемого качества статистических процессов, статистических данных и официальной статистической информации, формирование плана работы и внедрение информационных систем, контроль за обеспечением информационной безопасности и конфиденциальности первичных статистических данных, согласование годового Плана государственных закупок товаров, работ, услуг по курируемым вопросам деятельности структурных подразделений, технических спецификаций, проектов приказов по вопросам государственных закупок, разработчиками которых являются курируемые им структурные подразделения, участие при проведении конкурсов по государственным закупкам.
Комитет по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами - заместитель главного государственного строительного инспектора Республики Казахстан
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

42-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Өнер (сәулет) және/немесе техникалық ғылмдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдарын және құрастырылымдарын өндіру) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы", "Лицензиялау туралы", "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша Комитетке жүктелген міндеттерді орындауды; жобалау құжаттамасының сапасына бақылау ұйымдастыруды және жүргізуді; жобалардың мемлекеттік сараптамасына басшылық жасауды; жобалау алдындағы және жобалық (жобалық-сметалық) құжаттамалар әзірлеу мен келісудің тәртібін, міндетті құрамы мен мазмұнын белгілеуді; объектілер мен кешендер құрылысына баға белгілеуді, өзіндік құнын талдауды және сметалық құнының тәртібін айқындауды; құрылыс объектілерінің сапасын мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалауды ұйымдастыру; сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың қызметіне, жобаларға сараптама жүргізу тәртібіне бақылауды және қадағалауды; сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларға аттестаттау жүргізуді; сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін лицензиялауды ұйымдастыруды қамтамасыз ету. Реттелетін салада нормативтік техникалық құжаттарды, құрылыстағы мемлекетаралық (халықаралық) және мемлекеттік стандарттарды әзірлеуді, бекітуді, қолданысқа енгізуді және басып шығаруды; стандарттар мен өзге құжаттарды әзірлеу және олардың халықаралық нормалар және талаптармен үндестіру жөнінде жоспарлар мен бағдарламаларды әзірлеуді және іске асыруды; реттелетін саладағы техникалық регламенттерді әзірлеу мен келісуді ұйымдастыру.
Лауазымға қойылатын
біліктілік талаптары
Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті
Төрағасының орынбасары –
Қазақстан Республикасы бас мемлекеттік құрылыс инспекторының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

42-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям искусство (архитектура) и/или технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий конструкций).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в РК", "О жилищных отношениях", "О лицензировании", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает выполнения возложенных на Комитет задач по реализации государственной политики в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности; организацию и ведение надзора за качеством проектной документации; руководство государственной экспертизой проектов; устанавливает порядок разработки и согласования, обязательный состав и содержание предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации; анализ ценообразования, себестоимости и определения порядка сметной стоимости строительства объектов и комплексов; организацию государственного архитектурно-строительного контроля и надзора за качеством строительства объектов; контроля и надзора за деятельностью местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства и строительства, порядка проведения экспертизы проектов; проведение аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности; организацию лицензирования архитектурной, градостроительной и строительной деятельности. Организует разработку, утверждение, введение в действие и издание нормативных технических документов в регулируемой сфере; межгосударственных (международных) и государственных стандартов в строительстве; подготовку и реализацию планов и программ по разработке стандартов и иных документов и их гармонизации с международными нормами и требованиями; разработку и согласование технических регламентов в регулируемой сфере.
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами - заместитель главного государственного строительного инспектора Республики Казахстан
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

42-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылмдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдарын және құрастырылымдарын өндіру) және/немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы", "Лицензиялау туралы", "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Тұрғын үй құрылысын және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту жоспарлары мен бағдарламаларын, ҚР тұрғын үй қорын сақтау саласындағы техникалық саясатты іске асыру бойынша Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету; сәулет, қала құрылысы, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық саласындағы Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамдарын әзірлеуге, тұрғын үй құрылысы мен тұрғын үй-коммуналдық саласын дамытуды мемлекеттік реттеу және оның басым бағыттарын қалыптастыру әдістерін әзірлеуге қатысу; салааралық үйлестіруді жүргізу және тұрғын үй құрылысы мен тұрғын үй-коммуналдық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға басшылық ету; сумен жабдықтау және су бұру, электрмен жабдықтау (0,4 кВ электр желісі объектілері), жылумен жабдықтау (ЖЭО және белгіленген қуаты 100 Гкал/сағ. және одан жоғары қазандықтардан басқа) және елді мекендердің шекарасы (шектері) шегінде газбен жабдықтау саласында мемлекеттік саясатты іске асыру; тұрғын үй қорының жай-күйіне мониторинг жүргізуді ұйымдастыру; ғимараттарды, құрылыстарды, құрылғыларды, сумен жабдықтау және су бұрудың үлгі объектілерін реконструкциялау, салу мақсатында әзірленетін және бекітілетін сәулет-құрылыс және өзге жобалау алдындағы және (немесе) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамада энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі талаптардың сақталуын қамтамасыз ету; зақымданған құрылыстарды қалпына келтіру немесе бұзу бөлігінде төтенше жағдайлар салдарының алдын алу және жою бойынша кешенді іс-шаралар әзірлеу; егер заңнамада өзгеше көзделмесе, осы мәселелер құзыретіне кіретін басқа орталық атқарушы органдармен келісім бойынша мемлекеттік нормативтерді әзірлеу, келісу, бекіту, тіркеу және қолданысқа енгізу (қолданысын тоқтата тұру, күшін жою) тәртібін белгілеу; күрделі және ағымдағы жөндеу жұмыстары кезінде орындалатын жұмыстардың тізбесін бекітеді; күрделі және ағымдағы жөндеу жүргізу кезінде орындалатын жұмыстардың тізбесін бекіту; елді мекендер шегінде электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және су бұру саласында әдістемелік қамтамасыз етуді ұйымдастыру.
Лауазымға
қойылатын
біліктілік талаптары
Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті
Төрағасының орынбасары –
Қазақстан Республикасы бас мемлекеттік жер инспекторының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

42-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий конструкций) и/или социальные науки, экономика и бизнес (экономика) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в РК", "О жилищных отношениях", "О лицензировании", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает выполнение возложенных на Комитет задач по реализации планов и программ развития жилищного строительства и жилищно-коммунального хозяйства, технической политики в сфере сохранения жилищного фонда РК; участвует в разработке прогнозов социально-экономического развития Республики Казахстан в области архитектуры, градостроительства, строительства и жилищно-коммунальной сферы; разработке методов государственного регулирования и формирования приоритетных направлений развития жилищного строительства и жилищно-коммунальной сферы, проведение межотраслевой координации и руководство в реализации государственной политики в области жилищного строительства и жилищно-коммунальной сферы, государственной политики в области водоснабжения и водоотведения, электроснабжения (электросетевые объекты 0,4 кВ), теплоснабжения (кроме ТЭЦ и котельных с установленной мощностью 100 Гкал/час и более) и газоснабжения в пределах границ (черты) населенных пунктов; организует мониторинг состояния жилищного фонда; обеспечивает соблюдение требований по энергосбережению и повышению энергоэффективности в архитектурно-строительной и иной предпроектной и (или) проектной (проектно-сметной) документации, разрабатываемой и утверждаемой в целях реконструкции, строительства зданий, строений, сооружений, типовых объектов водоснабжения и водоотведения; разработку комплекса мероприятий по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций в части восстановления или сноса поврежденных строений; устанавливает порядок разработки, согласования, утверждения, регистрации и введения в действие (приостановления действия, отмены) государственных нормативов по согласованию с другими центральными исполнительными органами, в компетенцию которых включены данные вопросы, если иное не предусмотрено законодательством; утверждает перечни работ, выполняемых при капитальном и текущем ремонте; организует методическое обеспечение в области электроснабжения, теплоснабжения водоснабжения и водоотведения в пределах населенных пунктов.
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами - заместитель главного государственного земельного инспектора Республики Казахстан
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

42-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Қызмет көрсету (жерге орналастыру, кадастр, бағалау) және/немесе ауылшаруашылық ғылымдары (агрономия, топырақтану және агрохимия, жерді мелиорациялау, баптау және қорғау) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (геодезия және картография, тау-кен ісі) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы", "Лицензиялау туралы", "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңдарын, Қазақстан Республикасының Жер кодексін, Су кодексін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Жер ресурстарын басқару, геодезиялық және картографиялық қызмет саласында бақылау мен іске асыру функцияларын қамтамасыз ету. Өз құзыреті шегінде Комитет пен оның ведомстволық бағыныстағы кәсіпорындарының жер ресурстарының ұтымды және тиімді пайдаланыуын қамтамасыз ету мәселелері бойынша қызметін қамтамасыз ету; геодезия және картография саласын дамыту шараларын іске асыру; мемлекеттік бақылау және жерді қорғауды, көрсетілетін мемлекеттік қызметті жүзеге асыру; мемлекеттік жер кадастрын ұйымдастыру мен жүргізу; жерге орналастыруды жүргізу; жерге орналастыруды жүргізу;, геоботаникалық, топырақты зерттеу мен iздестiруді ұйымдастыру; мемлекеттiк жер кадастрын жүргізу үшін аэроғарыштық жұмыстарды ұйымдастыру; жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын бағдарламалар, жобалар мен схемаларға сараптама жүргізу; жер қатынастарын реттеу саласында заңнамалық және басқа нормативтік құқықтық актілерді, жерге орналастыру, мемлекеттiк жер кадастры және жер мониторингі жөнiндегi әдістемелерді, жер учаскелерін беру және алып қою, оның ішінде мемлекет мұқтажы үшін алып қою мәселесі бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің құқықтық актілерінің жобаларынғ жер қатынастары саласында регламенттер мен мемлекеттiк қызмет көрсету стандарттарын әзірлеуді ұйымдастыруға әзірлеуге қатысу;
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті
Төрағасның орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

42-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям услуги (землеустройство, кадастр, оценка) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия, почвоведение и агрохимия, мелиорация, рекультивация и охрана земель) и/или технические науки и технологии (геодезия и картография, горное дело) и/или право (юриспруденция) и/или социальные науки, экономики и бизнес (экономика, финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в РК", "О жилищных отношениях", "О лицензировании", Земельного кодекса, Водного кодекса Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает контрольные и реализационные функции в сфере управления земельными ресурсами, геодезической и картографической деятельности. В пределах своей компетенции координирует деятельность Комитета и его подведомственных предприятий по вопросам в сфере земельных отношений и геодезии: обеспечение рационального и эффективного управления земельными ресурсами; реализация мер по развитию отрасли геодезии и картографии; осуществление государственного контроля и охраны земель, оказание государственных услуг; организация и ведение государственного земельного кадастра, проведение землеустройства; организация геоботанических, почвенных изысканий и обследований; организация проведения аэрокосмосъемочных работ для ведения государственного земельного кадастра; проведение экспертизы программ, проектов и схем, затрагивающих вопросы использования и охраны земель; участие в разработке законодательных и других нормативных правовых актов в области регулирования земельных отношений, методик по землеустройству, государственному земельному кадастру и мониторингу земель, проектов правовых актов Правительства Республики Казахстан по вопросам предоставления и изъятия земельных участков, в том числе для государственных нужд, организации разработки регламентов и стандартов оказания государственных услуг в сфере земельных отношений.
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

42-0-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Өнер (сәулет) және\немесе техникалық ғылмдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдарын және құрастырылымдарын өндіру) және/немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы", "Лицензиялау туралы", Лицензиялау туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттер
Комитеттің ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық және қаржы қызметін ұымдастыруды қамтамасыз ету. Құжат айналымы мен мемлекеттік тілдің дамуын бақылау және ұйымдастыру; Комитетте ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселесін үйлестіруді, Комитетті ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету және Комитет пен оның аумақтық органдарында электрондық құжат айналымы жүйесін жетілдіру және қамтамасыз ету мәселесін; Комитеттің стратегиялық жоспары мен бағдарламалық құжаттарын әзірлеу үшін материалдар дайындау; мемлекеттік сатып алу рәсімдерін орындау; Комитеттің қаржыландыру жоспары мен қаржы есептілігін әзірлеу және келісу; Комитетті шаруашылық қамтамасыз ету; бюджеттік өтінімдердің дайындалуы мен олардың Министрліктің Қаржы жұмыс департаментіне ұсынылуын бақылау мәселесі бойынша қызметті ұйымдастыру. Министрліктің стратегиялық даму жоспарына сәйкес Комитетте стратегиялық құжаттарды әзірлеу мен бекіту және оларды орындау бойынша, Комитеттің операциялық жоспарының орындалуын әзірлеу және талдау жөніндегі жұмысты үйлестіру. Мемлекет басшысының Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдаулары мен Жалпы ұлттық жоспарды дайындау шеңберінде Комитеттің жұмысын үйлестіруді қамтамасыз ету. Комитетте жинынтық-талдамалық жұмысты ұйымдастыру.

42-0-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям искусство (архитектура) и/или технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий конструкций) и/или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы) и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в РК", "О жилищных отношениях", "О лицензировании", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Земельного кодекса, Водного кодекса, Законов РК "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в РК", "О жилищных отношениях", "О лицензировании". Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечивает организацию информационно-аналитической, организационно-правовой, материально-технической и финансовой деятельности Комитета. Организует: контроль за соблюдением и организацией документооборота и развития государственного языка; координирует вопросы обеспечения информационной безопасности в Комитете; вопросы информационно-аналитического обеспечения Комитета, совершенствованию и обеспечению в Комитете и его территориальных органах системы электронного документооборота; подготовки материалов для разработки стратегических планов и программных документов Комитета; выполнение процедур проведения государственных закупок; разработку и согласование, планов финансирования и финансовой отчетности Комитета; хозяйственное обеспечения Комитета; контроль за подготовкой бюджетной заявки и предоставления ее в Департамент финансовой работы Министерства. Координирует в Комитете работу по разработке и утверждению стратегических документов и подготовке отчетов по их исполнению, разработку и анализ исполнения операционного плана Комитета в соответствии со Стратегическим планом развития Министерства. Обеспечивает координацию работы Комитета в рамках подготовки ежегодных посланий Главы государства народу Казахстана и Общенационального плана. Организует сводно-аналитическую работу в Комитете.