Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің электрондық ақпараттық ресурстарының өзара іс-қимылын қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 179 және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 24 мамырдағы № 41 бірлескен бұйрығы.
Қазақстан Республикасы Президенттің 1996 жылғы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ереженің 16-тармағының 125-8) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 110) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің электрондық ақпараттық ресурстарының өзара іс-қимылын қамтамасыз ету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі осы бұйрықтың мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті әкімшілік деректерді алуға жауапты қызметкерлерді айқындасын.
5. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау қызметтің тиісті бағытына жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении Правил обеспечения взаимодействия электронных информационных ресурсов Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Совместный приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 179 и Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 41. Утратил силу Совместным приказом Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 22 января 2021 года № 2 и Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 4 августа 2021 года № 87/ қе,
Сноска. Утратил силу совместным приказом Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 22.01.2021 № 2 и Председателя Комитета национальной безопасности РК от 04.04.2021 № 87/ қе.
В соответствии с подпунктом 125-8) пункта 16 Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 и подпунктом 110) пункта 16 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила обеспечения взаимодействия электронных информационных ресурсов Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан и Министерству национальной экономики Республики Казахстан обеспечить размещение настоящего приказа интернет – ресурсах государственных органов.
3. Комитету по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить направление настоящего совместного приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
4. Комитету по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан определить ответственных сотрудников за получение административных данных.
5. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих соответствующее направление деятельности заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.

6. Осы бірлескен бұйрық оған мемлекеттік орган басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
___________К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
__________Т. Сүлейменов
2018 жылғы 24 мамырдағы № 41
және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 11 мамырдағы
№ 179
бірлескен бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің электрондық ақпараттық ресурстарының өзара іс-қимылын қамтамасыз ету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің электрондық ақпараттық ресурстарының өзара іс-қимылын қамтамасыз ету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ереженің 16-тармағының 125-8) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 110) тармақшасына сәйкес әзірленген және шетелге тұрақты тұруға кеткен және Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат алған адамдар бойынша әкімшілік деректерді (бұдан әрі – әкімшілік деректер) ұсыну кезіндегі Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі - ҰҚК) және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің (бұдан әрі - ҰЭМ) электрондық ақпараттық ресурстарының өзара іс-қимыл тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидалардың мақсаты өтеусіз негізде берілетін әкімшілік деректердің анықтығын және біркелкілігін қамтамасыз ету болып табылады.
3. Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын құрайтын әкімшілік деректер, сондай-ақ таратылуы шектелген қызметтік ақпарат ҰҚК және ҰЭМ электрондық ақпараттық ресурстарының өзара іс-қимылына жатпайды.
4. Осы Қағидаларда "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған мәндердегі ұғымдар пайдаланылады.
5. ҰҚК және ҰЭМ арасындағы өзара іс-қимыл:
1) Әкімшілік деректерді беруші болып табылатын "Бүркіт-МО" мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз ету арқылы ҰҚК "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі-"Бүркіт" БАЖ);
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің "е-Статистика" интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі - "е-Статистика" ИАЖ) көмегімен жүзеге асырылады.

6. Настоящий совместный приказ вводится в действие со дня его подписания последним из руководителей государственного органа.
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
___________К. Масимов
Министр национальной экономики Республики Казахстан
__________Т. Сулейменов
Утверждены
совместным приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 41
и Министра национальной
экономики Республики
Казахстан
от 11 мая 2018 года № 179
Правила обеспечения взаимодействия электронных информационных ресурсов Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила обеспечения взаимодействия электронных информационных ресурсов Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 125-8) пункта 16 Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 и подпунктом 110) пункта 16 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 и определяют порядок взаимодействия электронных информационных ресурсов Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ) и Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – МНЭ) при предоставлении административных данных по лицам, выехавшим на постоянное место жительства за границу и получившим разрешение на постоянное место жительства в Республике Казахстан (далее – административные данные).
2. Целью настоящих Правил является обеспечение достоверности и единообразия передаваемых на безвозмездной основе административных данных.
3. Взаимодействию в электронных информационных ресурсов КНБ и МНЭ не подлежат административные данные, составляющие государственные секреты Республики Казахстан, а так же служебная информация ограниченного распространения.
4. В настоящих Правилах используются понятия в значениях, определенных в Законе Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
5. Взаимодействие между КНБ и МНЭ осуществляется посредством:
1) Единой информационной системы "Беркут" КНБ (далее – ЕИС "Беркут") через специализированное программное обеспечение "Беркут-ГО", являющейся поставщиком административных данных;
2) Интегрированной информационной системы "е-Статистика" Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – ИИС "е-Статистика"), являющейся получателем административных данных.

2-тарау. Әкімшілік деректерді беру және алу тәртібі
6. "е-Статистика" ИАЖ-ға "Бүркіт-МО" мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз ету арқылы "Бүркіт" БАЖ-дан әкімшілік деректер беріледі.
7. Ақпараттық жүйелердің алғашқы қосылуы кезінде:
1) "sql-insert" түрінде анықтамалықтарды түсіру осы Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген анықтамалықтарды түсіру бойынша негізгі атрибуттарға сәйкес жүзеге асырылады.
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті (бұдан әрі – ҰЭМ СК), "е-Статистика" ИАЖ–ға тиісті анықтамалықтарды түсіруді және қолданылатын анықтамалықтарды өзектілендіруді қамтамасыз етеді.
8. ҰҚК "Бүркіт" БАЖ-дан әкімшілік деректерді "е-Статистика" ИАЖ-ға беру кезінде келесі іс-қимылдар сақталады:
1) Әкімшілік деректер "Бүркіт-МО" мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз етудің автоматтандырылған жұмыс орны арқылы ұсынылады. "Бүркіт-МО" мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз етумен берілген кезеңділікке сәйкес қажетті әкімшілік деректерді беруге "Бүркіт" ИАЖ-ға сұрау салу бастамашылық етеді.
2) Осы Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген, берілетін әкімшілік деректердің тізбесіне сәйкес беру аяқталғанда "Бүркіт-МО" мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз етудің жеке белгілі бір локальды директориясына (папкаға) "*.xml" файлы форматында әкімшілік деректерді түсіру жүзеге асырылады. Алынған әкімшілік деректер "е-Статистика" ИАЖ-ға олардың түсуіне қарай импортталады;
3) Жоспарланған өзгерістер және "Бүркіт-МО" мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз етудің жұмыс істеуінің тоқтатылуы туралы шешім қабылданған сәттен бастап күнтізбелік бес күннен кешіктірілмейтін мерзімде ҰЭМ СК-ға ресми хабарлама жіберіледі.
4) "Бүркіт-МО" мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз етудің жұмыс істеуі бұзылған жағдайда, әкімшілік деректер электрондық жеткізгіште ұсынылады.
5) Әкімшілік деректердің толықтығы, анықтығы және уақтылы берілуі қамтамасыз етіледі.
6) "Бүркіт-МО" мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз етудің жұмыс істеуі мен пайдаланылуы бойынша тараптардың келісімі бойынша (ҰҚК мен ҰЭМ СК) ҰЭМ СК қызметкерлеріне әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсетіледі.
9. ҰЭМ СК әкімшілік деректерді алу үшін:
1) ҰЭМ СК айқындаған әкімшілік деректерді алуға жауапты қызметкерлердің "Бүркіт-МО" мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз етудің орнатылған орнына қол жеткізуі;
2) ҰЭМ СК және ҰҚК арасындағы өзара іс-қимыл жасайтын ақпараттық жүйелердің құрамына кірмейтін бөгде ақпараттық немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің "Бүркіт-МО" мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз етуге рұқсатсыз қосылуын болдырмау.

Глава 2. Порядок представления и получения административных данных
6. Административные данные представляются из ЕИС "Беркут" через специализированное программное обеспечение "Беркут-ГО" в ИИС "е-Статистика".
7. При первоначальном подключении информационных систем:
1) осуществляется выгрузка справочников в виде "sql-insert" в соответствии с основными атрибутами по выгрузке справочников, приведенных в приложении 1 к настоящим Правилам;
2) Комитет по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – КС МНЭ) обеспечивает загрузку соответствующих справочников в ИИС "е-Статистика" и актуализацию, используемых справочников.
8. КНБ при предоставлении административных данных из ЕИС "Беркут" в ИИС "е-Статистика" соблюдаются следующие действия:
1) административные данные предоставляются посредством автоматизированного рабочего места специализированного программного обеспечения "Беркут-ГО". В соответствии с заданной периодичностью специализированным программным обеспечением "Беркут-ГО" инициируется запрос в ЕИС "Беркут" на передачу требуемых административных данных;
2) по завершению передачи, согласно перечню передаваемых административных данных, приведенному в приложении 2 к настоящим Правилам, осуществляется выгрузка административных данных в формате файла "*.xml" в отдельно определенную локальную директорию (папку) специализированного программного обеспечения "Беркут-ГО". Полученные административные данные импортируются в ИИС "е-Статистика" по мере их поступления;
3) в срок не позднее пяти календарных дней с момента принятия решения о планируемых изменениях и приостановке функционирования специализированного программного обеспечения "Беркут-ГО" направляется официальное уведомление в КС МНЭ;
4) в случае нарушения функционирования специализированного программного обеспечения "Беркут-ГО", предоставляются административные данные на электронном носителе;
5) обеспечивается полнота, достоверность и своевременность передачи административных данных;
6) по согласованию сторон (КНБ и КС МНЭ), оказывается методическая и практическая помощь сотрудникам КС МНЭ по функционированию и эксплуатации специализированного программного обеспечения "Беркут-ГО".
9. КС МНЭ для получения административных данных обеспечивается:
1) доступ к месту установки специализированного программного обеспечения "Беркут-ГО" ответственным за получение административных данных сотрудникам, определенных КС МНЭ;
2) исключение несанкционированного подключения к специализированному программному обеспечению "Беркут-ГО" постороннего аппаратного или программного обеспечения, не входящего в состав взаимодействующих информационных систем между КС МНЭ и КНБ;

3) Әкімшілік деректерді үшінші тараптарға табыстау құқығынсыз, тек статистикалық ақпараттарды түзу және статистикалық тіркелімдерді өзектілендіру үшін пайдалану.
4) регламенттік, алдын-алу және жөндеу жұмыстарын жүргізу үшін ҰҚК ақпараттық қауіпсіздік саласындағы уәкілетті бөлімшесінің жауапты қызметкерінің "Бүркіт-МО" мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз етудің орнатылған орнына қол жеткізуі.
5) Жоспарланған өзгерістер және "е-Статистика" ИАЖ жұмыс істеуінің тоқтатылуы туралы бес күнтізбелік күннен кешіктірілмейтін мерзімде ҰҚК-ға хабарлама жіберу қамтамасыз етіледі.
10. "Бүркіт" БАЖ немесе "е-Статистика" ИАЖ-ға мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз етуге өзгерістер енгізілген жағдайда, рәсімді қамтамасыз ететін тараптар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес берілетін әкімшілік деректердің тізбесіне сәйкес өзгертілген немесе жаңа бағдарламалық қамтамасыз етудің сәйкестігін қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
электрондық ақпараттық ресурстарының
өзара іс-қимылын қамтамасыз ету
қағидаларына 1-қосымша
Анықтамалықтарды түсіру бойынша негізгі атрибуттар
р/с
Анықтамалықтың атауы
1.
T_CITIZEN
Елдер анықтамалығы
2.
F_NATION
Ұлттар анықтамалығы
3.
F_MARITAL
Отбасылық жағдай анықтамалығы
4.
F_TRAINING
Білім түрлері анықтамалығы
5.
F_POSITION
Әлеуметтік жағдай анықтамалығы
6.
F_PASSTYPE
Жеке басты куәландыратын құжаттар анықтамалығы
7.
F_COORDSTATE
Келісу мәртебелері анықтамалығы
8.
F_IMMDECIS
Азаматтықты ауыстыру бойынша шешімдер анықтамалығы
9.
F_PMJDECIS
Түрлері бойынша тұруға шешімдер анықтамалығы
1. Ағаш тәрізді анықтамалықтар құрылымы (T_префиксі)
Шеті
Аңдатпа
Типі
Міндеттілігі
CODE
Сәйкестендіргіш
сандық
Иә
CODEPAR
Ата – ана жазбасының сәйкестендіргіші (егер анықтамалық иерархиялық болса)
сандық
Иә
NAME
Орыс тіліндегі атауы
нышанды
Иә
KZNAME
Қазақ тіліндегі атауы
нышанды
Жоқ
LEV
Ағаш деңгейі
сандық
Иә
SHIFR
Жүйелік шифр
нышанды
Иә
EXIST
1- қолданыста (0 - таратылған)
сандық
Жоқ
2. Анықтамалықтардың құрылымы (F_префиксі)
Шеті
Аңдатпа
Типі
Міндеттілігі
CODE
Сәйкестендіргіш
сандық
Иә
NAME
Орыс тіліндегі атауы
нышанды
Иә
KZNAME
Қазақ тіліндегі атауы
нышанды
Жоқ
EXIST
1- қолданыста (0 - таратылған)
сандық
Жоқ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
электрондық ақпараттық ресурстарының
өзара іс-қимылын қамтамасыз ету
қағидаларына 2-қосымша
Берілетін әкімшілік деректер тізбесі
Атауы
сипаттамасы
Нышандар
ұзындығы
Ескертпе
"Эмиграция" (M_EMIGRANT) негізгі кестесінің атрибуттары
Тұлға туралы мәлімет
CODE
Жүйелік сәйкестендіргіш
13
GSID
Адамды сәйкестендіргіш
13
POSITION
Әлеуметтік ахуал
100
TYPE
Иммиграция\
Эмиграция
IIN
Адамның ЖСН
12
Сандық өріс
FIO
Адамның Т.А.Ә.
50
Ашық жермен бөлінген мәтін
BIRTHDAY
Туған күні
8
DD.MM.YYYY форматында
SEX
Жынысы
1
1-ер, 2-әйел
CITIZ
Азаматтығы мемлекетінің коды
9
Елдер анықтамалығына сәйкес
NATION
Ұлтының коды
9
Ұлттар анықтамалығына сәйкес
OUCIT
Шығу елінің коды
9
Елдер анықтамалығына сәйкес
OLDCIT
Бұрын шетел азаматтығы болған мемлекеттің коды
9
Елдер анықтамалығына сәйкес
MARITAL
Отбасылық жағдайының коды
3
Отбасылық жағдайы анықтамалығына сәйкес
PROF
Білімі бойынша кәсібі мен мамандығы
300
Мәтіндік өріс
CONVICT
Сотталғандығының болуы
1
0 – жоқ, 1 - бар
Құжаттары туралы мәліметтер (MC_PASSPORT)
CODE
Құжаттың жүйелік сәйкестендіргіші
13
EMCODE
Негізгі кесте жазбасының жүйелік сәйкестендіргіші (M_EMIGRANT.CODE)
13
GSID
Негізгі кесте жазбасының адамды сәйкестендіргіші (M_EMIGRANT.GSID)
13
CITIZEN
Құжатты берген мемлекеттің коды
9
Елдер анықтамалығына сәйкес
PTYPE
Құжат түрінің коды
3
Жеке басты куәландыратын құжаттар түрлері анықталығына сәйкес
PNUM
Құжаттың нөмірі
15
PSERIA
Құжаттың сериясы
15
GIVEDATE
Құжаттың берілген күні
10
DD.MM.YYYY форматында
ENDDATE
Құжаттың жарамдылық мерзімі
10
DD.MM.YYYY форматында
Білімі мен жұмыспен қамтылуы туралы мәліметтер (MC_EMLABOR )
CODE
Еңбек қызметінің жүйелік сәйкестендіргіші
13
EMCODE
Негізгі кесте жазбасының жүйелік сәйкестендіргіші (M_EMIGRANT.CODE)
13
FIRMA
Ұйымы, лауазымы
100
Мәтіндік өріс
STDATE
Түскен күні
8
DD.MM.YYYY форматында
ENDATE
Аяқтау / босату күні
8
Ортақ балалары туралы мәліметтер (MC_EMCHILDS)
CODE
Келесі ортақ балалары туралы жазбаның жүйелік сәйкестендіргіші
13
IIN
Баланың ЖСН
12
Сандық өріс
EMCODE
Негізгі кесте жазбасының жүйелік сәйкестендіргіші (M_EMIGRANT.CODE)
13
FIO
Адамның Т.А.Ә.
50
Ашық жермен бөлінген мәтін
BIRTHYEAR
Туған жылы
4
YYYY форматында сандық өріс
CITIZEN
Құжатты берген мемлекеттің коды
9
Елдер анықтамалығына сәйкес
PNUM
Баланың құжатының нөмірі
15
PSERIA
Баланың құжатының сериясы
15
GIVEDATE
Құжаттың берілген күні
10
DD.MM.YYYY форматында
ENDDATE
Құжаттың жарамдылық мерзімі
10
DD.MM.YYYY форматында
Білімі туралы деректер атрибуттары бірге ( L_EM2TR)
EMCODE
Негізгі кесте жазбасының жүйелік сәйкестендіргіші (M_EMIGRANT.CODE)
13
TRCODE
Білім коды
9
Білім түрлері анықтамалығына сәйкес
"Иммиграция" (M_IMMIGRANT) негізгі кестесінің атрибуттары
Адам туралы мәлімет
CODE
Жүйелік сәйкестендіргіш
13
GSID
Адамды сәйкестендіргіш
13
POSITION
Әлеуметтік ахуал
100
TYPE
Иммиграция\
Эмиграция
IIN
Адамның ЖСН
12
Сандық өріс
FIO
Адамның Т.А.Ә.
50
Ашық жермен бөлінген мәтін
BIRTHDAY
Туған күні
8
DD.MM.YYYY форматында
SEX
Жынысы
1
1-ер, 2-әйел
CITIZ
Азаматтығы мемлекетінің коды
9
Елдер анықтамалығына сәйкес
NATION
Ұлтының коды
9
Ұлттар анықтамалығына сәйкес
OUCIT
Шығу елінің коды
9
Елдер анықтамалығына сәйкес
OLDCIT
Бұрын шетел азаматтығы болған мемлекеттің коды
9
Әлеуметтік жағдайлар анықтамалығына сәйкес
MARITAL
Отбасылық жағдайының коды
3
Отбасылық жағдайы анықтамалығына сәйкес
PROF
Білімі бойынша кәсібі мен мамандығы
300
Мәтіндік өріс
CONVICT
Сотталғандығының болуы
1
0 – жоқ, 1 - бар
Құжаттар туралы мәліметтер (MC_PASSPORT)
CODE
Құжаттың жүйелік сәйкестендіргіші
13
EMCODE
Негізгі кесте жазбасының жүйелік сәйкестендіргіші (M_IMMIGRANT.CODE)
13
GSID
Негізгі кесте жазбасының адамды сәйкестендіргіші (M_IMMIGRANT.GSID)
13
CITIZEN
Құжатты берген мемлекеттің коды
9
Елдер анықтамалығына сәйкес
PTYPE
Құжат түрінің коды
3
Жеке басты куәландыратын құжаттар түрлері анықтамалығына сәйкес
PNUM
Құжаттың нөмірі
15
PSERIA
Құжаттың сериясы
15
GIVEDATE
Құжаттың берілген күні
10
DD.MM.YYYY форматында
ENDDATE
Құжаттың жарамдылық мерзімі
10
DD.MM.YYYY форматында
Білімі мен жұмыспен қамтылуы туралы мәліметтер (MC_EMLABOR )
CODE
Еңбек қызметінің жүйелік сәйкестендіргіші
13
EMCODE
Негізгі кесте жазбасының жүйелік сәйкестендіргіші (M_EMIGRANT.CODE)
13
FIRMA
Ұйымы, лауазымы
100
Мәтіндік өріс
STDATE
Түскен күні
8
DD.MM.YYYY форматында
ENDATE
Аяқтау / босату күні
8
Ортақ балалары туралы мәліметтер (MC_EMCHILDS)
CODE
Келесі ортақ балалары туралы жазбаның жүйелік сәйкестендіргіші
13
IIN
Баланың ЖСН
12
Сандық өріс
EMCODE
Негізгі кесте жазбасының жүйелік сәйкестендіргіші (M_EMIGRANT.CODE)
13
FIO
Адамның Т.А.Ә.
50
Ашық жермен бөлінген мәтін
BIRTHYEAR
Туған жылы
4
YYYY форматында сандық өріс
CITIZEN
Құжатты берген мемлекеттің коды
9
Елдер анықтамалығына сәйкес
PNUM
Баланың құжатының нөмірі
15
PSERIA
Баланың құжатының сериясы
15
GIVEDATE
Құжаттың берілген күні
10
DD.MM.YYYY форматында
ENDDATE
Құжаттың жарамдылық мерзімі
10
DD.MM.YYYY форматында
Білімі туралы деректер атрибуттары бірге ( L_EM2TR)
EMCODE
Негізгі кесте жазбасының жүйелік сәйкестендіргіші (M_EMIGRANT.CODE)
13
TRCODE
Білім коды
9
Білім түрлері анықтамалығына сәйкес

3) использование административных данных исключительно для производства статистической информации и актуализации статистических регистров без права передачи третьим сторонам;
4) доступ к месту установки специализированного программного обеспечения "Беркут-ГО" ответственному сотруднику уполномоченного подразделения в сфере информационной безопасности КНБ для проведения регламентных, профилактических и ремонтных работ;
5) направление уведомления о планируемых изменениях и приостановке функционирования ИИС "е-Статистика" в КНБ сроком не позднее пяти календарных дней с момента принятия соответствующего решения.
10. В случае внесения изменений в специализированное программное обеспечение ЕИС "Беркут" или в ИИС "е-Статистика", сторона, осуществляющая процедуру, обеспечивает совместимость измененного или нового программного обеспечения с установленным перечнем передаваемых административных данных, в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам обеспечения
взаимодействия электронных
информационных ресурсов
Комитета национальной
безопасности Республики
Казахстан и Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
Основные атрибуты по выгрузке справочников
п/п
Наименование справочника
1.
T_CITIZEN
Справочник стран
2.
F_NATION
Справочник национальностей
3.
F_MARITAL
Справочник семейного положения
4.
F_TRAINING
Справочник видов образования
5.
F_POSITION
Справочник социального положения
6.
F_PASSTYPE
Справочник документов, удостоверяющих личность
7.
F_COORDSTATE
Справочник статусов согласования
8.
F_IMMDECIS
Справочник решений по смене гражданства
9.
F_PMJDECIS
Справочник решений по виду на жительство
1. Структура древовидных справочников (префикс T)
Поле
Аннотация
Тип
Обязательность
CODE
Идентификатор
числовой
Да
CODEPAR
Идентификатор родительской записи (если справочник иерархичный)
числовой
Да
NAME
Наименование на русском языке
символьный
Да
KZNAME
Наименование на казахском языке
символьный
Нет
LEV
Уровень дерева
числовой
Да
SHIFR
Системный шифр
символьный
Да
EXIST
1- действующее (0 - упразднено)
числовой
Нет
2. Структура справочников (префикс F)
Поле
Аннотация
Тип
Обязательность
CODE
Идентификатор
числовой
Да
NAME
Наименование на русском языке
символьный
Да
KZNAME
Наименование на казахском языке
символьный
Нет
EXIST
1- действующее (0 - упразднено)
числовой
Нет
Приложение 2
к Правилам обеспечения
взаимодействия электронных
информационных ресурсов
Комитета национальной
безопасности Республики
Казахстан и Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
Перечень передаваемых административных данных
Наименование
описание
Длина символов
Примечание
Атрибуты основной таблицы "Эмиграции" (M_EMIGRANT)
Сведения о персоне
CODE
Системный идентификатор
13
GSID
Идентификатор лица
13
POSITION
Социальное положение
100
TYPE
Иммиграция\
Эмиграция
IIN
ИИН лица
12
Цифровое поле
FIO
ФИО лица
50
Текст, разделенный пробелами
BIRTHDAY
Дата рождения
8
В формате DD.MM.YYYY
SEX
Пол
1
1-мужской, 2-женский
CITIZ
Код государства гражданства
9
В соответствии со справочником стран
NATION
Код национальности
9
В соответствии со справочником национальностей
OUCIT
Код страны выезда
9
В соответствии со справочником стран
OLDCIT
Код государства, имевшегося ранее иностранного гражданства,
9
В соответствии со справочником стран
MARITAL
Код семейного положения
3
В соответствии со справочником семейного положения
PROF
Профессия и специальность по образованию
300
Текстовое поле
CONVICT
Наличие судимости.
1
0 – нет, 1 - есть
Сведения о документах (MC_PASSPORT)
CODE
Системный идентификатор документа
13
EMCODE
Системный идентификатор записи основной таблицы (M_EMIGRANT.CODE)
13
GSID
Идентификатор лица записи основной таблицы (M_EMIGRANT.GSID)
13
CITIZEN
Код государства, выдавшего документ
9
В соответствии со справочником стран
PTYPE
Код вида документа
3
В соответствии со справочником видов документов, удостоверяющих личность
PNUM
Номер документа
15
PSERIA
Серия документа
15
GIVEDATE
Дата выдачи документа
10
В формате DD.MM.YYYY
ENDDATE
Срок действия документа
10
В формате DD.MM.YYYY
Сведения об образовании и занятости (MC_EMLABOR)
CODE
Системный идентификатор трудовой деятельности
13
EMCODE
Системный идентификатор записи основной таблицы (M_EMIGRANT.CODE)
13
FIRMA
Организация, должность
100
Текстовое поле
STDATE
Дата поступления
8
В формате DD.MM.YYYY
ENDATE
Дата окончания/увольнения
8
Сведения о совместных детях (MC_EMCHILDS)
CODE
Системный идентификатор записи о совместно следующих детях
13
IIN
ИИН ребенка
12
Цифровое поле
EMCODE
Системный идентификатор записи основной таблицы (M_EMIGRANT.CODE)
13
FIO
ФИО лица
50
Текст, разделенный пробелами
BIRTHYEAR
Год рождения
4
Цифровое поле в формате YYYY
CITIZEN
Код государства, выдавшего документ
9
В соответствии со справочником стран
PNUM
Номер документа ребенка
15
PSERIA
Серия документа ребенка
15
GIVEDATE
Дата выдачи документа
10
В формате DD.MM.YYYY
ENDDATE
Срок действия документа
10
В формате DD.MM.YYYY
Атрибуты данных об образовании совместно (L_EM2TR)
EMCODE
Системный идентификатор записи основной таблицы (M_EMIGRANT.CODE)
13
TRCODE
Код образования
9
В соответствии со справочником видов образования
Атрибуты основной таблицы "Иммиграции" (M_IMMIGRANT)
Сведения о персоне
CODE
Системный идентификатор
13
GSID
Идентификатор лица
13
POSITION
Социальное положение
100
TYPE
Иммиграция\
Эмиграция
IIN
ИИН лица
12
Цифровое поле
FIO
ФИО лица
50
Текст, разделенный пробелами
BIRTHDAY
Дата рождения
8
В формате DD.MM.YYYY
SEX
Пол
1
1-мужской, 2-женский
CITIZ
Код государства гражданства
9
В соответствии со справочником стран
NATION
Код национальности
9
В соответствии со справочником национальностей
OUCIT
Код страны выезда
9
В соответствии со справочником стран
OLDCIT
Код государства, имевшегося ранее иностранного гражданства,
9
В соответствии со справочником стран
MARITAL
Код семейного положения
3
В соответствии со справочником семейного положения
PROF
Профессия и специальность по образованию
300
Текстовое поле
CONVICT
Наличие судимости.
1
0 – нет, 1 - есть
Сведения о документах (MC_PASSPORT)
CODE
Системный идентификатор документа
13
EMCODE
Системный идентификатор записи основной таблицы (M_EMIGRANT.CODE)
13
GSID
Идентификатор лица записи основной таблицы (M_EMIGRANT.GSID)
13
CITIZEN
Код государства, выдавшего документ
9
В соответствии со справочником стран
PTYPE
Код вида документа
3
В соответствии со справочником видов документов, удостоверяющих личность
PNUM
Номер документа
15
PSERIA
Серия документа
15
GIVEDATE
Дата выдачи документа
10
В формате DD.MM.YYYY
ENDDATE
Срок действия документа
10
В формате DD.MM.YYYY
Сведения об образовании и занятости (MC_EMLABOR)
CODE
Системный идентификатор трудовой деятельности
13
EMCODE
Системный идентификатор записи основной таблицы (M_EMIGRANT.CODE)
13
FIRMA
Организация, должность
100
Текстовое поле
STDATE
Дата поступления
8
В формате DD.MM.YYYY
ENDATE
Дата окончания/увольнения
8
Сведения о совместных детях (MC_EMCHILDS)
CODE
Системный идентификатор записи о совместно следующих детях
13
IIN
ИИН ребенка
12
Цифровое поле
EMCODE
Системный идентификатор записи основной таблицы (M_EMIGRANT.CODE)
13
FIO
ФИО лица
50
Текст, разделенный пробелами
BIRTHYEAR
Год рождения
4
Цифровое поле в формате YYYY
CITIZEN
Код государства, выдавшего документ
9
В соответствии со справочником стран
PNUM
Номер документа ребенка
15
PSERIA
Серия документа ребенка
15
GIVEDATE
Дата выдачи документа
10
В формате DD.MM.YYYY
ENDDATE
Срок действия документа
10
В формате DD.MM.YYYY
Атрибуты данных об образовании совместно (L_EM2TR)
EMCODE
Системный идентификатор записи основной таблицы (M_EMIGRANT.CODE)
13
TRCODE
Код образования
9
В соответствии со справочником видов образования