"Жітіқара ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 30 қарашадағы № 271 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік органдар және олардын құрылымдық бөлімшелер қызмет ұйымдастырудың кейбір мәселелер туралы" 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына сәйкес Жітіқара ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жітіқара ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Жітіқара ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) жоғарыда көрсетілген Ереженің заңнамада белгіленген тәртіпте әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Жітіқара ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Жітіқара ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара ауданының әкімі Н. Өтегенов
Жітіқара
ауданы әкімдігінің
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 271 қаулысымен
бекітілген
"Жітіқара ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Жітіқара ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Ішкі саясат бөлімі) ішкі саясат саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Ішкі саясат бөлімінің ведомствалары жоқ.
3. Ішкі саясат бөлімі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және Заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырылады.
4. Ішкі саясат бөлімі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлер және өз атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандар, белгіленген үлгідегі бланкілер, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарындағы шоттар болып табылады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел внутренней политики акимата Житикаринского района"
Постановление акимата Житикаринского района Костанайской области от 30 ноября 2021 года № 271
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат Житикаринского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел внутренней политики акимата Житикаринского района".
2. Государственному учреждению "Отдел внутренней политики акимата Житикаринского района":
1) государственную регистрацию вышеуказанного положения в органах юстиции в установленном законодательством порядке;
2) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Житикаринского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Житикаринского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Житикаринского района Н. Утегенов
Утверждено
постановлением акимата
Житикаринского района
от 30 ноября 2021 года
№ 271
Положение о государственном учреждении "Отдел внутренней политики акимата Житикаринского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики акимата Житикаринского района" (далее Отдел внутренней политики) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере внутренней политики.
2. Отдел внутренней политики ведомств не имеет.
3. Отдел внутренней политики осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Отдел внутренней политики является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. Ішкі саясат бөлімі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Ішкі саясат бөлімі, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Ішкі саясат бөлімі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіпте "Жітіқара ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Ішкі саясат бөлімінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 110700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Жітіқара ауданы, Жітіқара қаласы, 6-шағын аудан, 65-үй.
10. Осы Ереже ішкі саясат бөлімінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Ішкі саясат бөлімінің қызметiн қаржыландыру Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Ішкі саясат бөліміне "Жітіқара ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өкілеттіктері болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында кәсiпкерлiк субъектiлерімен қатынастарға шарттық түсуге тыйым салынады.
Егер ішкі саясат бөлімі заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда егер Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзгеше белгіленбесе, алынған кірістер мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің, мәслихаттың, әкімдіктің және аудан әкімінің актілері мен тапсырмаларына сәйкес ауданда ішкі саясат бөлімінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттің ішкі саясатын жергілікті мемлекеттік басқару органдарының орындауын қамтамасыз ету және жүзеге асыру;
2) Қазақстанның Даму стратегиясы - 2050 негізгі басымдықтарын, Мемлекет басшысының Қазақстан халқына жыл сайынғы Жолдауларын, "Рухани жаңғыру" бағдарламасын іске асыруды және басқа да стратегиялық құжаттарды түсіндіру және насихаттау;
3) ішкі саяси тұрақтылықты, қоғамдық келісім мен жалпыұлттық бірлікті, азаматтық бірегейлік пен патриотизмді нығайту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру, қоғамды жаңғыртуға жәрдемдесу, аудандағы конфессияаралық және ұлтаралық келісімді реттеу;

5. Отдел внутренней политики вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Отдел внутренней политики имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Отдел внутренней политики по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел внутренней политики акимата Житикаринского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Отдела внутренней политики утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 110700, Республика Казахстан, Костанайская область, Житикаринский район, город Житикара, 6 микрорайон, дом 65.
10. Настоящее положение является учредительным документом Отдела внутренней политики.
11. Финансирование деятельности Отдела внутренней политики осуществляется из местного бюджета в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
12. Отделу внутренней политики запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями государственного учреждения "Отдел внутренней политики акимата Житикаринского района".
Если Отделом внутренней политики законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) обеспечение и реализация исполнения в районе местными органами государственного управления внутренней политики государства в соответствии с Законами Республики Казахстан, актами и поручениями Президента, Правительства Республики Казахстан, маслихата, акимата и акима района по вопросам, относящимся к компетенции Отдела внутренней политики;
2) разъяснение и пропаганда основных приоритетов Стратегии развития Казахстана - 2050, ежегодных Посланий Главы государства народу Казахстана, реализации программы "Рухани жаңғыру" и других стратегических документов;
3) организация и координация работы по укреплению внутриполитической стабильности, общественного согласия и общенационального единства, гражданской идентичности и патриотизма, содействие модернизации общества, урегулирование межконфессонального и межнационального согласия в районе;

4) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерін насихаттау, ауданның мемлекеттік мекемелері мен кәсіпорындарында, халықтың оларды қолдану, орналастыру және пайдалану тұрғысынан "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңын сақтау жөніндегі жұмысы;
5) ауданда мемлекеттік жастар саясатын жүзеге асыруды үйлестіру;
6) қоғамның демократиялық институттарын нығайтуға қатысу, ішкі саяси, конфессияаралық және этносаралық тұрақтылықты сақтауға бағытталған үкіметтік емес және кәсіподақ ұйымдарымен, саяси партиялармен, жастар, этно - мәдени, діни бірлестіктермен және өзге де қоғамдық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау;
7) аудандық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру, бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл;
8) ұлттық және мемлекеттік мерекелерді, басқа да мерекелік іс-шараларды мерекелеу жөніндегі іс-шараларды өткізу бойынша жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыреті шеңберінде көзделген өзге де міндеттер болып табылады.
14. Өкілеттіктері:
Құқықтар:
1) мемлекеттік органдардан және лауазымды тұлғалардан, өзге де ұйымдар мен азаматтардан өз функцияларын орындауға қажетті ақпаратты сұратуға, ішкі саясат бөлімінің құзыретіне жататын мәселелерді дайындауға мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың қызметкерлерін тартуға, тиісті ұсыныстарды әзірлеу үшін уақытша жұмыс топтарын құруға;
2) заңнамада белгіленген жағдайларда және тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалар жасауға құқығы бар.
Міндеттері:
1) Президенттің, Үкіметтің және өзге де орталық атқарушы органдардың, сондай-ақ аудан әкімі мен әкімдігінің актілері мен тапсырмаларын мерзімінде сапалы орындау.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыреті шеңберінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
15. Функциялар:
1) Қазақстанның 2050 - Даму стратегиясының, Елбасының жыл сайынғы Қазақстан халқына жолдауларының, Рухани жаңғыру бағдарламасының және өзге де стратегиялық құжаттарды түсіндіру, насихаттау және іске асыру бойынша жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерін насихаттау, мемлекеттік мекемелері мен кәсіпорындарда халықтың оларды қолдану, орналастыру және пайдалану үшін "Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық Заңын сақтау бойынша мониторингті іске асыру, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамаларды құру үшін материалдарды жинау және даярлау;

4) пропаганда государственных символов Республики Казахстан, работа по соблюдению Конституционного Закона Республики Казахстан "О Государственных символах Республики Казахстан" в государственных учреждениях и предприятиях района, населением на предмет их применения, размещения и использования;
5) координация реализации государственной молодежной политики в районе;
6) участие в укреплении демократических институтов общества, взаимодействие с неправительственными и профсоюзными организациями, политическими партиями, молодежными, этно - культурными, религиозными объединениями и иными общественными организациями, направленное на сохранение внутриполитической, межконфессональной и межэтнической стабильности;
7) реализация государственной информационной политики на районном уровне, взаимодействие со средствами массовой информации;
8) организация и координация работы по проведению мероприятий по празднованию Национального и государственных праздников, других праздничных мероприятий;
9) иные задачи, предусмотренные в рамках установленной законодательством Республики Казахстан компетенции.
14. Полномочия:
Права:
1) запрашивать от государственных органов и должностных лиц, иных организаций и граждан информацию, необходимую для выполнения своих функций, привлекать работников государственных органов и иных организаций к участию в подготовке вопросов, относящихся к компетенции Отдела внутренней политики, создавать временные рабочие группы для выработки соответствующих предложений;
2) в установленных законодательством случаях и порядке составлять протокола об административных правонарушениях.
Обязанности:
1) исполнять качественно, в срок акты и поручения Президента, Правительства и иных центральных исполнительных органов, а также акима и акимата района.
Осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные в рамках установленной законодательством Республики Казахстан компетенции.
15. Функции:
1) организация и координация работы по пропаганде, разъяснению и реализации Стратегии "Казахстан - 2050", ежегодных Посланий Президента Республики Казахстан, программы "Рухани жанғыру" и других стратегических документов в районе;
2) пропаганда государственных символов Республики Казахстан, осуществление мониторинга по соблюдению Конституционного Закона Республики Казахстан "О Государственных символах Республики Казахстан" в государственных учреждениях и предприятиях района на предмет применения, размещения и использования государственных символов Республики Казахстан, сбор и подготовка материалов для составления протоколов об административных правонарушениях;

3) Мемлекеттік жастар саясаты және жастар арасындағы патриотизм мен азаматтылық дамыту бойынша іс-шаралар кешенінің іске асыруын үйлестіру, жастар істері жөніндегі кеңес жұмысын ұйымдастыру, ауданның жастар ұйымдарымен өзара қарым-қатынас;
4) Мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру, баспасөз және электрондық БАҚ өзара қарым-қатынасы қызметтің мониторингі, олардың "Бұқаралық ақпарат құралдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңын сақталауы;
5) аудандағы қоғамдық-саяси ахуалының зерттелуі мен талдауы, аудандағы саяси-әлеуметтік үрдістерінің, этносаяси жағдайының, конфессияаралық және этноаралық қарым-қатынастарының мониторингтерді іске асыру, әлеуметтік желілерде және Жітіқара ауданы әкімдігінің ресми сайтында түсіндірмелерге жауап қайтару, ауданда қоғамдық-саяси ахуалының реттелуі, "Діни қызметі және діни бірлестіктер туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық Заңын, "Коммерциялық емес ұйымдар", "Қоғамдық бірлестіктер туралы", "Кәсіптік одақтар туралы", "Саяси партиялар", "Қазақстан Халқы Ассамблеясы туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын сақтау;
6) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыруының ұйымдастыру және үйлестіру, кеңестердің ҮЕҰ, ҚХА қоғамдық келісімнің өзара қарым-қатынас бойынша жұмысы;
7) Гендерлік және отбасылық-демографиялық саясатты іске асырудағы көмектесу, Аналар кеңесінің отбасындағы төзімділік мәселелері, "Мерейлі отбасы" Ұлттық байқаудағы аудандық турының жеңімпаздарды анықтау жөніндегі комиссиясы бойынша жұмысты ұйымдастыру;
8) Ұлттық және мемлекеттік мерекелер, басқа мерекелік іс-шаралар мерекелеу бойынша іс-шаралар өткізу бойынша жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру;
9) Ішкі саясат бөлімінің құзыретіне кіретін ұйымдастыру-әдістемелік және ғылыми-зерттемелік жұмыстарды басқа да мемлекеттік мекемелермен бірлесе отырып орындау;
10) Қазақстан Республикасы Заңнамасының белгіленген құзыреттілік шеңберінде көзделген өзге де функцияларды іске асыру.
3. Мемелекеттік орган басшысының мәртебесі, өкілдері
16. Ішкі саясат бөлімінің басшылығын Ішкі саясат бөліміне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өкілдерің жүзеге асыруға, сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдамағына үшін дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
17. Ішкі саясат бөлімінің басшысы Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
18. Ішкі саясат бөлімі басшысының басшысының өкілдері:
1) мемлекеттік мекемедегі жұмысты басқарады және жұмысты ұйымдастырады;

3) координация реализации государственной молодежной политики и комплекса мер по развитию гражданственности и патриотизма среди молодежи, организация работы Совета по делам молодежи, взаимодействие с молодежными объединениями района;
4) реализация государственной информационной политики, мониторинг деятельности и взаимодействие с печатными и электронными СМИ, соблюдение ими Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации";
5) изучение и анализ общественно-политической обстановки в районе, осуществление мониторингов социально-политических процессов, этнополитической ситуации, межконфессиональных и межэтнических отношений в районе, реагирование на комментарии в социальных сетях и на официальном сайте акимата Житикаринского района, урегулирование общественно-политической ситуации в районе, соблюдение Конституционного Закона Республики Казахстан "О религиозной деятельности и религиозных объединениях", Законов Республики Казахстан "О некоммерческих организациях", "Об общественных объединениях", "О профессиональных союзах", "О политических партиях", "Об Ассамблее народа Казахстана";
6) организация и координация осуществления государственного социального заказа, работа советов по взаимодействию с неправительственными организациями, общественного согласия Ассамблеи народа Казахстана;
7) содействие в реализации гендерной и семейно-демографической политики, организация работы Совета матерей по вопросам толерантности в семье, комиссии по определению победителей районного тура Национального конкурса "Мерейлі отбасы";
8) организация и координация работы по проведению мероприятий по празднованию Национального и государственных праздников, других праздничных мероприятий;
9) выполнение совместно с другими государственными учреждениями организационно-методической работы, входящей в компетенцию Отдела внутренней политики;
10) осуществление иных функций, предусмотренных в рамках установленной законодательством Республики Казахстан компетенции.
3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
16. Руководство Отдела внутренней политики осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Отдел внутренней политики задач и осуществление им своих полномочий.
17. Руководитель Отдела внутренней политики назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством о государственной службе Республики Казахстан.
18. Полномочия руководителя Отдела внутренней политики:
1) организует и руководит работой государственного учреждения;

2) мемлекеттік мекемеге жүктелген функциялары мен мәселелерінің орындалуына жеке жауапкершілік артуда;
3) сыбайлас жемқорлықтың алдын алу бойынша шараларға қолданылмай қалған әрекеттерге жеке жауапкершілікке артылады;
4) қызметтік құжаттамаға, бұйрықтарға қол қояды, қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де ұйымдардармен өзара қарым - қатынаста мемлекеттік орган атынан өкілдік етеді;
5) Заңнамаға сәйкес қызметкерлерді жұмысқа қабылдайды, лауазымға тағайындап, лауазымдық міндеттемелерін реттейді;
6) Заңнамамен белгіленген тәртіпте марапаттайды және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдарда мемлекеттік мекеме ретінде ұсынады;
8) азаматтар мен заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдау жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамамен белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шараларды қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасы Заңнамасының белгіленген құзыреттілік шеңберінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ішкі саясат бөлімінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы занңамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
Басшы Қазақстан Республикасының қолданыстағы занңамаға сәйкес өз қызметкерлерінің өкілдерін анықтайды.
4. Мемлекеттік органның мүлігі
19. Ішкі саясат бөлімі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Ішкі саясат бөлімінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
20. Ішкі саясат бөліміне бекітілген мүлігі аудандық коммуналдық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Ішкі саясат бөлімі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттiк органның қайта ұйымдастыру және тарату
22. Ішкі саясат бөлімінің қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Ішкі саясат бөлімінің ведомстволық бағынышты ұйым Жітіқара ауданы әкімдігі ішкі саясат бөлімінің "Жітіқара ауданының жастар ресурстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі болып табылады.

2) несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение задач и функций;
3) несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции;
4) подписывает приказы, служебную документацию;
5) назначает на должности и освобождает от должностей работников в соответствии с действующим законодательством, определяет их полномочия и обязанности;
6) в установленном законодательством порядке поощряет работников и налагает на них дисциплинарные взыскания;
7) представляет государственное учреждение в государственных органах, организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
8) осуществляет личный прием физических лиц и представителей юридических лиц, несет личную ответственность за организацию работы с обращениями физических и юридических лиц, состояние приема, регистрации и учета;
9) осуществляет иные полномочия, предусмотренные в рамках установленной законодательством Республики Казахстан компетенции.
Исполнение полномочий руководителя Отдела внутренней политики в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Руководитель определяет полномочия своих сотрудников в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
19. Отдел внутренней политики может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Отдела внутренней политики формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Отделом внутренней политики, относится к коммунальной собственности.
21. Отдел внутренней политики не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
22. Реорганизация и упразднение Отдела внутренней политики осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Подведомственной организацией Отдела внутренней политики является коммунальное государственное учреждение "Молодежный ресурсный центр Житикаринского района" Отдела внутренней политики акимата Житикаринского района.