2022-2024 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 104-VII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі-осы шешімнің 12 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2022-2024 жылдарға арналған ауылдық округтер бюджет жобасын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққыстау ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1,2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 265 486 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 33 565 мың теңге;
салықтық емес түсімдер– 1 456 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 230 465 мың теңге.
2) шығындар – 270 010 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -4 524 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 524 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 4 524 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 19.12.2022 № 187-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Жанбай ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 135 451 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 7 236 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 88 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 893 теңге;
трансферттердің түсімдері – 124 234 мың теңге.
2) шығындар – 136 379 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.

Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2022-2024 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 30 декабря 2021 года № 104-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об утверждении бюджета сельских округов на 2022-2024 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 265 486 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 33 565 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 456 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 230 465 тысяч тенге.
2) затраты -270 010 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 524 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 4 524 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 4 524 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19.12.2022 № 187-VII (вводится в действие c 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5,6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы –135 451 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 236 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 88 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 893 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 124 234 тысяч тенге.
2) затраты - 136 379 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) - -928 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 928 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 928 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 19.12.2022 № 187-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Қамысқала ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 156 835 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 530 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 375 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 153 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 147 777 мың теңге.
2) шығындар – 158 448 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 613мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 613 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 613 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 19.12.2022 № 187-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Тұщықұдық ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 152 815 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 794 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 138 021 мың теңге.
2) шығындар – 154 891 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 076 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 076 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 2 076 мың теңге.

5) дефицит (профицит) бюджета - -928 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 928 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 928 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19.12.2022 № 187-VII (вводится в действие c 01.01.2022).
3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8,9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 156 835 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 530 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 375 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 153 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 147 777 тысяч тенге.
2) затраты - 158 448 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -1 613 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов -1 613 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 613 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19.12.2022 № 187-VII (вводится в действие c 01.01.2022).
4. Утвердить бюджет Тущыкудукского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11,12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 152 815 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 794 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 138 021 тысяч тенге.
2) затраты - 154 891 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -2 076 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 2 076 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2 076 тысяч тенге.

1) кірістер – 60 478 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –2 879 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 617 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –56 982 мың теңге.
2) шығындар – 60 780 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -302 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 302 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 302 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 19.12.2022 № 187-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін субвенция көлемдері 2022 жылға 312 919 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 73 617 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 50 787 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 45 367 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 51 506 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 37 262 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 26 552 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 27 828 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 19.12.2022 № 187-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2022 жылға 529 433 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 156 848 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 73 447 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 102 410 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 86 515 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 44 727 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 30 430 мың теңге;

1) доходы – 60 478 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 879 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 617 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 56 982 тысяч тенге.
2) затраты - 60 780 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -302 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 302 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 302 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19.12.2022 № 187-VII (вводится в действие c 01.01.2022).
8. Предусмотреть на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 319 919 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 73 617 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 50 787 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 45 367 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 51 506 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 37 262 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 26 552 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 27 828 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19.12.2022 № 187-VII (вводится в действие c 01.01.2022).
9. Предусмотреть на 2022 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 529 433 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 156 848 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 73 447 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 102 410 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 86 515тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 44 727 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 30 430 тысяч тенге;

Нарын ауылдық округі 35 056 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда-Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 19.12.2022 № 187-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Аққыстау ауылдық округінің әкімі (Ғ. Боранбаев) мен аудандық тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөліміне (А. Зиноллаев) Аққыстау ауылында қатты тұрмыстық қалдықтарды сұрыптау және қайта өңдеуді жүзеге асыру үшін инвестициялар тартудың жолдарын қарастыру ұсынылсын.

Нарынский сельский округ 35 056 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19.12.2022 № 187-VII (вводится в действие c 01.01.2022).
10. Рекомендовать акиму Аккистауского сельского округа (Г. Боранбаев) и районному отделу жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта автомобильных дорог и жилищной инспекции (А. Зиноллаев) рассмотреть пути привлечения инвестиций для осуществления сортировки и переработки твердых бытовых отходов в селе Аккистау.

11. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н.Мусин) жүктелсін.
12. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Н. Муханбеталиев
Аудандық мәслихаттың 2021
жылғы 30 желтоқсандағы №
104-VII шешіміне 1 қосымша
Аққыстау ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті

11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н. Мусин) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Н. Муханбеталиев
Приложение 1 к решению
сессии районного маслихата от
30 декабря 2021 года № 104-VII
Бюджет Аккистауского сельского округа на 2022 год