2022 жылға Түркістан облысы Созақ ауданының пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды және ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квоталар белгілеу туралы
Түркістан облысы Созақ ауданы әкiмдiгiнiң 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 358 қаулысы. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды.
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 18 бабының 7) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексінің 18 бабының 1 тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31 бабының 2 тармағына және "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9 бабының 7), 8), 9) тармақшаларына, 27 бабының 2), 3), 4) тармақшаларына, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің № 412 "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Созақ ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, также лиц освобожденных из мест лишения свободы и граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования Созакского района Туркестанской области на 2022 год
Постановление акимата Созакского района Туркестанской области от 27 декабря 2021 года № 358. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 7) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2) пункта 1 статьи 18 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктами 7), 8), 9) статьи 9, подпунктам 2), 3), 4) статьи 27 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпусниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лешения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации", акимат Созакского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы 2022 жылға 1 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы 2022 жылға 2 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
3. Ата-анасының кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы 2022 жылға 3 қосымшаға сәйкес белгіленсін.

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации на 2022 год согласно приложению 1.
2. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы на 2022 год согласно приложению 2.
3. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования на 2022 год согласно приложению 3.

4. Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды 1 қосымшаға сәйкес және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды 2-қосымшаға сәйкес жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының 2022 жылға квотасын белгілеуде Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 26 бабы 2 бөлігі 3 тармағының талаптары қатаң сақталсын.
5. Созақ ауданы әкімдігінің "2021 жылға Созақ ауданының пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды және ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квоталар белгілеу туралы" 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 427 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6014 тіркелген) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

4. При установлении квоты рабочих мест на 2022 год трудоустройства лиц, составщих на учете службы пробации согласно приложению 1, и освобожденных их мест лишения свободы согласно приложению 2, строго соблюдать требования пункта 3) раздела 2) статьи 26 Трудового кодекса Республики Казахстан.
5. Признать утратившим силу постановление акимата Созакского района "Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, также лиц освобожденных из мест лишения свободы и граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования" Созакского района на 2022 год" от 30 декабря 2020 года № 427 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6014).

6. "Созақ ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының орындалуын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының Созақ ауданы әкімдігінің интернет-ресусына орналастыруды қамтамасыз етсін
7. Осы қаулының орындалуын бақылау осы салаға жетекшілік ететін Түркістан облысы Созақ ауданы әкімінің орынбасары Б.Айдарбековке жүктелсін.

6. Государственному учереждению "Отдел занятости и социальных программ акимата Созакского района Туркестанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Созакского района.
7. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на курирующего данную сферу заместителя акима Созакского района Туркестанской области Б.Айдарбекова.

8. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Созақ ауданының әкімі С. Полатов
Созақ ауданы әкімдігінің
"27" желтоқсан 2021 жылғы
№ 358 қаулысына 1-қосымша
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота
Ұйым атауы
Жұмыс керлердің тізімдік саны
Квотаның мөлшері (% жұмыскерлердің тізімдік санынан)
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін жұмыс орындарының саны
1
Түркістан облысының табиғи ресустар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Созақ орман және жануарлар әлемін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемесі"

8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти колендарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Полатов С.
Приложение 1 к постановлению
акимата Созакского района
от "27" декабря 2021 года № 358
Квота рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер квоты (%от списочной численности работников)
Количество рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации
1
Коммунальное государственное учреждение "Сузакское государственное учереждение охране лесов и животного мира" управления природных ресурсов и регулирования природопользования Туркестанской области

100
1%
1
2
Созақ ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммунальдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Шолаққорған-су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
216
0,5%
1
3
"Волковгеология" Акционерлік қоғамының "Оңтүстік ВГ" филиальның № 5 Экспедициясы
543
0,2%
1
Барлығы:
859
3
Созақ ауданы әкімдігінің
"27" желтоқсан 2021 жылғы
№ 358 қаулысына 2- қосымша
Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота
Ұйым атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квотаның мөлшері (% жұмыскерлердің тізімдік санынан)
Бас бостандығы- нан айыру орындарынан босатылған адамдар үшін жұмыс орындарының саны
1
Созақ ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммунальдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Шолаққорған-су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
216
0,5%
1
Барлығы:
2116
х
1
Созақ ауданы әкімдігінің
"27" желтоқсан 2021 жылғы
№ 358 қаулысына 3 қосымша
Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтар үшін жұмыс орындарына квота
Ұйымның атауы
Жұмыскер лердің тізімдік саны
Квотаның мөлшері (% жұмыскерлердің тізімдік санынан)
Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын, жастар қатарындағы азаматтар үшін жұмыс орындарының саны
1
Түркістан облысының қоғамдық денсаулық басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Созақ аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
992
0,1%
1
Барлығы
992
х
1

100
1%
1
2
Государственное коммунальное предприятие "Шолаккорған-су" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и атомобильных дорог акимата Созакского района"
216
0,5
1
3
Экспедиция № 5 филиала Акционерного общества "Волковгелогия" "Оңтүстік ВГ"
543
0,2%
1
Всего:
859
3
Приложение 2 к постановлению
акимата Созакского района
от "27" декабря 2021 года № 358
Квота рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер квоты (%от списочной численности работников)
Количество рабочих мест для лиц, освобожденных из мест лишения свободы
1
Государственное коммунальное предприятие "Шолаккорған-су" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и атомобильных дорог акимата Созакского района"
216
0,5
1
Всего:
216
х
1
Приложение 3 к постановлению
акимата Созакского района
от "27" декабря 2021 года № 358
Квота рабочих мест для трудоустройства граждан, из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест для трудоустройства граждан, из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования
1
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Созакская центральная районная больница" управления общественного здоровья Туркестанской области
992
0,1%
1
Всего:
992
х
1