Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мүддесінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастырған және мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Бас штабы және Қарулы Күштері құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № 684 бұйрығы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 6 маусымдағы № 357 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ереже 15-тармағының 166) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мүддесінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастырған және мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Бас штабы және Қарулы Күштері құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылы қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің "20015 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 25 шілдедегі № 439 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiн, Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiн жүргiзу қағидалары 10-тармағының талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінеорналастырылған күнінен бастап күнтізбелік бес күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мүддесінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру және мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Бас штабы және Қарулы Күштері құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 18 мамырдағы № 312 бұйрығы жойылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
6. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастапқолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі генерал-полковник
Р. Жақсылықов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2022 жылғы 18 тамыздағы
№ 684 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мүддесінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастырған және мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Бас штабы және Қарулы Күштері құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылықағидалары

Об утверждении Правил взаимодействия структурных подразделений Министерства обороны, Генерального штаба и Вооруженных Сил Республики Казахстан при формировании государственного оборонного заказа и осуществлении государственных закупок в интересах Министерства обороны Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № 684.
В соответствии с подпунктом 166) пункта 15 Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2022 года № 357, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила взаимодействия структурных подразделений Министерства обороны, Генерального штаба и Вооруженных Сил Республики Казахстан при формировании государственного оборонного заказа и осуществлении государственных закупок в интересах Министерства обороны Республики Казахстан.
2. Республиканскому государственному учреждению "Войсковая часть 20015" Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстанв соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2016 года № 439;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение пяти календарных дней со дня его размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Отменить приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 мая 2022 года № 312 "Об утверждении Правил взаимодействия структурных подразделений Министерства обороны, Генерального штаба и Вооруженных Сил Республики Казахстан при формировании государственного оборонного заказа и осуществлении государственных закупок в интересах Министерства обороны Республики Казахстан";
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-полковник
Р. Жаксылыков
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 18 августа 2022 года № 684
Правила
взаимодействия структурных подразделений Министерства обороны,
Генерального штаба и Вооруженных Сил Республики Казахстан при формировании
государственного оборонного заказа и осуществлении государственных закупок в
интересах Министерства обороны Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мүддесінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру және мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Бас штабы және Қарулы Күштері құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимыл жасауын айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) ағымдағы қаржы жылы – жоспарлы жыл алдындағы жыл;
2) жабдықталым органдары – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Қарулы Күштері Бас штабының құрылымдық бөлімшелері, республикалық мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ мүддесінде әскери мақсаттағы тауармен (өніммен), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауармен (өніммен), әскери мақсаттағы жұмыспен және әскери мақсатта көрсетілетін қызметпен (бұдан әрі – қорғаныстық тапсырыс өнімі) қамтамасыз ету жүргізілетін және мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын, қажеттілікті уақтылы айқындауға, мемлекеттік сатып алу шеңберінде ақша қаражатын жоспарлауға(оның ішінде сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің кемінде үш баға ұсынысын беруге), қорғаныстық тапсырыс өніміне және мемлекеттік сатып алу бойынша тауарға, жұмысқа, көрсетілетін қызметке тактикалық-техникалық тапсырманы (техникалық ерекшелікті, тактикалық-техникалық сипаттаманы) (бұдан әрі – техникалық тапсырма) әзірлеуге, сондай-ақ оларды қабылдауды бақылауға жауапты тапсырыс берушінің бас басқармалары;
3) қабылдаушы – шарттар бойынша тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті қабылдауды тікелей жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Бас штабының, Қарулы Күштерінің құрылымдық бөлімшесі, сондай-ақ республикалық мемлекеттік мекеме;
4) қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласында басшылық жасауды және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган;
5) тапсырыс беруші – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі мемлекеттік сатып алу шеңберінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің мұқтажы үшін тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті сатып алуды жүзеге асыруға, шарт жасауға және олар бойынша төлем жүргізуге уәкілеттік берген республикалық мемлекеттік мекеме;
Бұл ретте тапсырыс берушілерге және жабдықталым органдарына бір тұлға ретінде болуға жол беріледі;
6)ұйымдастырушы – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу рәсімін жүзеге асыруға уәкілеттік берген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің республикалық мемлекеттік мекемесі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют взаимодействие структурных подразделений Министерства обороны, Генерального штаба и Вооруженных Сил Республики Казахстан при формировании государственного оборонного заказа и осуществления государственных закупок в интересах Министерства обороны Республики Казахстан.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) текущий финансовый год – год, предшествующий плановому году;
2) довольствующие органы – структурные подразделения Министерства обороны, Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан, республиканские государственные учреждения, а также Главные управления заказчика, в интересах которых производится обеспечение товарами (продукцией) военного назначения, товарами (продукцией) двойного назначения (применения), работами военного назначения и услугами военного назначения (далее – продукция оборонного заказа) и осуществляются государственные закупки, ответственные за своевременное определение потребности, планирование денежных средств в рамках государственных закупок (в том числе предоставление не менее трех ценовых предложений закупаемого товара, работ, услуг), разработку тактико-технического задания (технической спецификации, тактико-технической характеристики) (далее – технических заданий) к продукции оборонного заказа и к товарам, работам, услугам по государственным закупкам, а также за контроль над их приемкой;
3) приемщик – структурное подразделение Министерства обороны, Генерального штаба, Вооруженных Сил Республики Казахстан, а также республиканское государственное учреждение, непосредственно осуществляющее приемку товаров, работ, услуг по договорам;
4) уполномоченный орган в области оборонной промышленности и государственного оборонного заказа (далее – уполномоченный орган) – центральный государственный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области оборонной промышленности и государственного оборонного заказа;
5) заказчик – республиканское государственное учреждение, уполномоченное Министерством обороны Республики Казахстан, осуществлять приобретение товаров, работ, услуг для нужд Вооруженных Сил Республики Казахстан в рамках государственных закупок, заключать договоры и производить по ним оплату;
При этом заказчикам и довольствующим органам допускается выступать в одном лице.
6) организатор – республиканское государственное учреждение Министерства обороны Республики Казахстан, уполномоченное Министерством обороны Республики Казахстан осуществлять процедуры по организации и проведению государственных закупок товаров, работ, услуг;

7) уәкілетті құрылымдық бөлімше (тек мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру кезінде) – мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласында басшылық жасауды және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органмен мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс мәселелері бойынша өзара іс-қимылды үйлестіруге жауапты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің құрылымдық бөлімшесі.
3. Жабдықталым органы және қабылдаушы осы Қағидаларда айқындалған және көзделген тапсырыс берушінің кейбір функцияларын орындайтын оның өкілдері болып табылады.
2-тарау. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру
1-параграф. Тактикалық-техникалық тапсырмаларды (техникалық ерекшелікті, тактикалық-техникалық сипаттаманы) қалыптастыру
4. Техникалық тапсырмаларды қалыптастыруды жабдықталым органдары жүзеге асырады.
5. Жабдықталым органдары алдағы қаржы жылының 1 маусымынан кешіктірмей уәкілетті құрылымдық бөлімшеге сатып алу жоспарланып отырған қорғаныстық тапсырыс өнімінің саны (көлемі) мен жеткізу орындары туралы мәліметтерді қоса бере отырып, тиісті жоспарлы кезеңге арналған қажетті қорғаныстық тапсырыс өніміне бекітілген техникалық тапсырмаларды қағазда немесе электрондық түрде жолдайды.
Сатып алу жоспарланып отырған қорғаныстық тапсырыс өнімі бойынша жиынтық мәліметтерді жабдықталым органдары уәкілетті құрылымдық бөлімшеге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті жоспарлы кезеңге арналған қажетті мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс өніміне техникалық тапсырмалардың бірыңғай тізбесімен жолдайды.
Бұл реттеалдыңғы қаржы жылы тиісті жоспарлы кезеңге дейін екі жыл ішіндегі кезең болып табылады.
6. Техникалық тапсырмаларда мазмұндалған қорғаныстық тапсырыс өнімінің атауы жолданатын тізбедегі және одан кейінгі қорғаныстық тапсырыс өніміне өтінімдегі қорғаныстық тапсырыс өнімінің атауына сәйкес мазмұндалады.
7. Баға ұсыныстарын алу мақсатында уәкілетті құрылымдық бөлімше алдыңғы қаржы жылының 1 шілдесінен кешіктірмей бекітілген техникалық тапсырмаларды жинақтауды жүзеге асырады және сатып алу жоспарланып отырған қорғаныстық тапсырыс өнімінің саны (көлемі) мен жеткізу орындары туралы жиынтық мәліметтерді (тізбені) қоса бере отырып, оларды уәкілетті органға жолдайды.
2-параграф. Қорғаныстық тапсырыс өнімінің болжамды тізімін қалыптастыру
8. Уәкілетті құрылымдық бөлімше алдыңғы қаржы жылының 15 қарашасына дейінгі мерзімде шығыс лимитін қалыптастырады, одан кейін оларды мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс мәселелеріне жетекшілік ететін Қорғаныс министрінің орынбасарымен келіседі.
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыспен бекітілген жалпы лимит шегіндегі шығыс лимиті тиісті жоспарлы кезеңге әрбір жабдықталым органына жеткізіледі.

7) уполномоченное структурное подразделение (только при формировании государственного оборонного заказа) – структурное подразделение Министерства обороны Республики Казахстан, ответственное за координацию взаимодействия по вопросам государственного оборонного заказа с уполномоченным государственным органом, осуществляющим руководство и межотраслевую координацию в области государственного оборонного заказа.
3. Довольствующий орган и приемщик являются представителями заказчика, выполняющими некоторые его функции, определенные и предусмотренные настоящими Правилами.
Глава 2. Формирование государственного оборонного заказа
Параграф 1. Формирование тактико-технических заданий
(технических спецификаций, тактико-технических характеристик)
4. Формирование технических заданий осуществляется довольствующими органами.
5. Довольствующие органы не позднее 1 июня предшествующего финансового года направляют уполномоченному структурному подразделению утвержденные технические задания на необходимую продукцию оборонного заказа на соответствующий плановый период в бумажном или электронном виде, с приложением сведений о количестве (объеме) и местах поставки планируемой к приобретению продукции оборонного заказа.
Сводные сведения по планируемым к приобретению продукции оборонного заказа направляются довольствующими органами в уполномоченное структурное подразделение единым перечнем технических заданий на необходимую продукцию государственного оборонного заказа на соответствующий плановый период по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При этом, предшествующим финансовым годом является период за два года до соответствующего планового периода.
6. Наименование продукции оборонного заказа, излагаемое в технических заданиях, излагается в соответствии с наименованием продукции оборонного заказа в направляемом перечне, и в последующем в заявке на продукцию оборонного заказа.
7. В целях получения ценовых предложений уполномоченное структурное подразделение не позднее 1 июля предшествующего финансового года осуществляет свод утвержденных технических заданий и направляет их уполномоченному органу, с приложением сводных сведений (перечня) о количестве (объеме) и местах поставок планируемой к приобретению продукции оборонного заказа.
Параграф 2. Формирование предварительного списка продукции оборонного заказа
8. Уполномоченное структурное подразделение в срок до 15 ноября предшествующего финансового года формирует лимиты расходов, после чего согласовывает их с заместителем Министра обороны, курирующим вопросы государственного оборонного заказа.
Лимиты расходов в пределах общего лимита, утвержденного государственным оборонным заказом, доводятся до каждого довольствующего органа на соответствующий плановый период.

9. Жабдықталым органдары ағымдағы қаржы жылының 10 қаңтарына дейінгі мерзімде уәкілетті органнан алынған бағаларға сәйкес уәкілетті құрылымдық бөлімшеге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті жоспарлы кезеңге мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде сатып алу жоспарланып отырған іс-шаралардың бекітілген болжамды тізімдерін және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қару-жарақпен және әскери техникамен, құралдармен және мүлікпен жабдықтаудың заттай нормаларының қаржылық қамтамасыз етілуі туралы ақпаратты ұсынады.
Бекітілген шығыс лимитінің шегіне кірмеген қорғаныстық тапсырыс өнімін жабдықталым органы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бекітілген шығыс лимитінің шегіне кірмеген тиісті жоспарлы кезеңге арналған мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс өніміне қосымша қажеттілік ретінде көрсетеді.
Бұл ретте жоспарлы кезеңнің алдындағы жыл ағымдағы қаржы жылы болып табылады.
10. Жабдықталым органдары қорғаныстық тапсырыс өнімінің бекітілген болжамды тізімдерінде қамтамасыз ету түрлері бойынша жабдықтау нормаларына сәйкес келетін, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарын қаруландыруға немесе жарақтандыруға қабылданған, жиынтықтаушы және қосалқы бөлшектерді қоспағанда, қызмет бағыттары бойынша дамыту жол карталарынасәйкес келетін не сатып алу жоспарланып отырған өнімді тәжірибелік үлгі ретінде көрсетеді.
11. Уәкілетті құрылымдық бөлімше ұсынылған болжамды тізімдерге сәйкес ағымдағы қаржы жылының 15 ақпанына дейінгі мерзімде бұрын тиісті жоспарлы кезеңге арналған қорғаныстық тапсырыспен бекітілген сома шегінде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мүддесінде қорғаныстық тапсырыс өнімінің болжамды жиынтық тізімін (бұдан әрі – Болжамды жиынтық тізім) қалыптастырады және уәкілетті органға жолдайды.
Қосымша қажеттілік болған кезде уәкілетті құрылымдық бөлімше уәкілетті органға қосымша өтінім жолдайды.
3-параграф. Қорғаныстық тапсырыс өніміне өтінімді қалыптастыру
12. Қорғаныстық тапсырыс өніміне өтінімдерді қалыптастыруды жабдықталым органдарықызмет бағыттары бойынша жүзеге асырады.
13. Жабдықталым органдары тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджет туралы заңға қол қойылғаннан кейін ағымдағы қаржы жылының 5 желтоқсанына дейін уәкілетті құрылымдық бөлімшеге осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс өніміне бекітілген өтінімдерді ұсынады.
Бұл ретте жабдықталым органдары өтінімдерде қамтамасыз ету түрлері бойынша жабдықтау нормаларына сәйкес келетін, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарын қаруландыруға немесе жарақтандыруға қабылданған, жиынтықтаушы және қосалқы бөлшектерді қоспағанда, қызмет бағыттары бойынша дамыту жол карталарына сәйкес келетін не сатып алу жоспарланып отырған қорғаныстық тапсырыс өнімін тәжірибелік үлгі ретінде ескереді.

9. Довольствующие органы, в срок до 10 января текущего финансового года, в соответствии с предоставленными ценами от уполномоченного органа, представляют в уполномоченное структурное подразделение утвержденные предварительные списки мероприятий, планируемых к приобретению в рамках государственного оборонного заказа на соответствующий плановый период по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, и информацию о финансовой обеспеченности натуральных норм снабжения вооружением и военной техникой, средствами и имуществом по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Продукцию оборонного заказа, не вошедшую в пределы утвержденного лимита расходов, довольствующий орган отражает как дополнительную потребность в продукции государственного оборонного заказа на соответствующий плановый период, не вошедшую в пределы утвержденного лимита расходов по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При этом, текущим финансовым годом является год, предшествующий плановому периоду.
10. Довольствующие органы в утвержденных предварительных списках продукции оборонного заказа указывают продукцию, которая соответствует нормам снабжения по видам обеспечения, принята на вооружение или на оснащение Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, дорожным картам развития по направлениям деятельности, за исключением комплектующих и запасных частей, либо планируемые к приобретению как опытный образец.
11. Уполномоченное структурное подразделение, в соответствии с предоставленными предварительными списками, в срок до 15 февраля текущего финансового года формирует предварительный сводный список продукции оборонного заказа в интересах Министерства обороны Республики Казахстан в пределах суммы, утвержденной ранее оборонным заказом на соответствующий плановый период (далее – Предварительный сводный список) и направляет в уполномоченный орган.
При наличии дополнительной потребности, уполномоченное структурное подразделение направляет дополнительную заявку в уполномоченный орган.
Параграф 3. Формирование заявки на продукцию оборонного заказа
12. Формирование заявок на продукцию оборонного заказа осуществляется довольствующими органами по направлениям деятельности.
13. Довольствующие органы до 5 декабря текущего финансового года после подписания Закона о республиканском бюджете на соответствующий плановый период представляют в уполномоченное структурное подразделение утвержденные заявки на продукцию государственного оборонного заказа по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
При этом, довольствующие органы учитывают в заявках продукцию оборонного заказа, которая соответствует нормам снабжения по видам обеспечения, принята на вооружение или на оснащение Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, дорожным картам развития по направлениям деятельности, за исключением комплектующих и запасных частей, либо планируемые к приобретению как опытные образцы.

14. Уәкілетті құрылымдық бөлімше іс жүргізуге өтінімдер келіп түскен сәттен бастап жоспарланған кезеңге арналған Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің қорғаныстық тапсырыс өніміне жиынтық өтінімді (бұдан әрі – жиынтық өтінім)қалыптастырады.
15. Уәкілетті құрылымдық бөлімше жиынтық өтінімді бекіту үшін Қазақстан Республикасының Қорғаныс министріне немесе жиынтық өтінімге қол қоюға өкілеттік берілген Қорғаныс министрінің орынбасарына ұсынады және тиісті жоспарлы кезеңге арналған Республикалық бюджет туралы заңға қол қойылғаннан кейін ағымдағы қаржы жылының 15 желтоқсанына дейінгі мерзімде оны уәкілетті органға жолдайды.
16. Тиісті кезеңге арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасының заңнамалық актісіне қол қойылғаннан кейін он жұмыс күні ішінде уәкілетті құрылымдық бөлімше уәкілетті органға нақтыланған жиынтық өтінімді ұсынады.
4-параграф. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс іс-шараларын орындау кезінде шарт және хабарлама жолдау
17. Жабдықталым органы үш жұмыс күні ішінде шарттар келіп түскен күннен бастап олардың көшірмелерін қабылдаушыларға жолдайды және шарттардың талаптарына сәйкес қорғаныстық тапсырыс өнімін қабылдау бөлігінде соңғылардың міндеттемелерді орындауын қамтамасыз етеді. Шарттың келіп түскен данасы жабдықталым органында сақталады.
18. Қорғаныстық тапсырыс өнімі атауының, сапасының, санының және/немесе жиынтықтығының шарт талаптарына сәйкес келмеу фактісі анықталған кезде қабылдаушы бұл туралы шарт тараптарын хабардар етеді.
Жабдықталым органы осы фактілер бойынша уәкілетті құрылымдық бөлімшені хабардар етеді.
3-тарау. Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезіндегі өзара іс-қимыл
1-параграф. Мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарын) әзірлеу және бекіту
19. Тапсырыс беруші "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен (бұдан әрі – Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидалары) бекітілген тәртіппен және нысанда тиісті бюджет негізінде мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарын) әзірлейді және бекітеді, бұл ретте мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспары тиісті бюджет комиссиясының оң ұсынысы келіп түскеннен кейін он бес жұмыс күні ішінде әзірленеді.
20. Алдағы қаржы жылына мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарын) әзірлеу және бекіту үшін жабдықталым органдары:

14. Уполномоченное структурное подразделение с момента поступления в делопроизводство заявок формирует сводную заявку на продукцию оборонного заказа Министерства обороны Республики Казахстан на планируемый период (далее – сводная заявка).
15. Уполномоченное структурное подразделение представляет сводную заявку для утверждения Министру обороны Республики Казахстан или заместителю Министра обороны, уполномоченным на подписание сводной заявки, и в срок до 15 декабря текущего финансового года после подписания Закона о республиканском бюджете на соответствующий плановый период направляет ее в уполномоченный орган.
16. В течение десяти рабочих дней после подписания законодательного акта Республики Казахстан о внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий период, уполномоченное структурное подразделение представляет в уполномоченный орган уточненную сводную заявку.
Параграф 4. Направление договора и уведомлений при исполнении мероприятий государственного оборонного заказа
17. Довольствующий орган в течение трех рабочих дней с даты поступления договоров направляет их копии приемщикам и обеспечивает исполнение последними обязательств в части приемки продукции оборонного заказа в соответствии с условиями договоров. Поступивший экземпляр договора хранится в довольствующем органе.
18. При установлении факта несоответствия наименования, качества, количества и/или комплектности продукции оборонного заказа условиям договора, приемщик уведомляет об этом стороны договора.
Довольствующий орган по данным фактам уведомляет уполномоченное структурное подразделение.
Глава 3. Взаимодействие при осуществлении государственных закупок
Параграф 1. Разработка и утверждение годового плана государственных закупок (предварительного годового плана государственных закупок)
19. Заказчик разрабатывает и утверждает годовой план государственных закупок (предварительный годовой план государственных закупок) на основании соответствующего бюджета в порядке и форме утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан № 648 от 11 декабря 2015 года "Об утверждении правил осуществления государственных закупок" (далее – Правила осуществления государственных закупок), при этом, предварительный годовой план государственных закупок, разрабатывается в течении пятнадцати рабочих дней после поступления положительного предложения соответствующей бюджетной комиссии.
20. Для разработки и утверждения годового плана государственных закупок (предварительного годового плана государственных закупок) на предстоящий финансовый год, довольствующие органы:

1) ағымдағы қаржы жылының 1 тамызына дейін лимит үшін жоспарлы кезеңге арналған бюджеттік өтінім негізінде тапсырыс берушінің мекенжайына әрбір тармақ бойынша сатып алу тәсілінің негіздемесін және сатып алынатын тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет бірыңғай номенклатуралық анықтамалығының кодын қоса бере отырып, мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарына ұсыныстар, осы Қағидалардың 28 және 29-тармақтарына сәйкес әзірленген, жабдықталым органының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам бекіткен техникалық ерекшеліктерді, сондай-ақ конкурстық және сараптау комиссияларының құрамына енгізу үшін адамдар тізімін және мемлекеттік сатып алу туралы шарт жобасына ұсыныстарды жолдайды;
2) ағымдағы қаржы жылының 1 қарашасына дейін тапсырыс берушінің мекенжайына әрбір тармақ бойынша сатып алу тәсілінің негіздемесімен және тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет бірыңғай номенклатуралық анықтамалығының кодымен мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына ұсыныстар, осы Қағидалардың 28 және 29-тармақтарына сәйкес әзірленген, жабдықталым органының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам бекіткен техникалық ерекшеліктерді, сондай-ақ конкурстық және сараптау комиссияларының құрамына енгізу үшін адамдар тізімін және мемлекеттік сатып алу туралы шарт жобасына ұсыныстарды жолдайды.
Мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарына) жабдықталым органдарының ұсыныстары Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларымен бекітілген мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспары үшін белгіленген нысанда ресімделеді, жабдықталым органының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
21. Тапсырыс беруші жабдықталым органдары ұсынған мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарына) ұсыныстарды қарау қорытындысы бойынша оларды қабылдайды не қабылдаудан бас тартады.
Қабылдаудан бас тартылған мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарына) ұсыныстар тапсырыс берушінің іс жүргізуіне келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде дәлелді бас тартуды қоса бере отырып қайтарылады.
22. Жабдықталым органы ескертулерді алғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде оларды жояды және тапсырыс берушінің мекенжайына мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарына) ұсыныстарды қайта жолдайды.
23. Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарына) ұсыныстарды қайта енгізгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде жабдықталым органы тарапынан ескертулер толық жойылған жағдайда көрсетілген жоспарды қабылдайды.

1) до 1 августа текущего финансового года на оснований бюджетной заявки на плановый период под лимит, направляет в адрес заказчика предложения в предварительный годовой план государственных закупок, с приложением обоснования способа закупок, и кода единого номенклатурного справочника закупаемых товаров, работ, услуг, по каждому пункту, утвержденные первым руководителем довольствующего органа, либо лицом, исполняющим его обязанности технические спецификации, разработанные в соответствии с пунктами 28 и 29 настоящих Правил, а также список лиц, для включения в состав конкурсной и экспертной комиссий и предложения в проект договора о государственных закупках;
2) до 1 ноября текущего финансового года направляет в адрес заказчика предложения в годовой план государственных закупок с обоснованием способа закупок и кода единого номенклатурного справочника товаров, работ, услуг по каждому пункту, утвержденные первым руководителем довольствующего органа, либо лицом, исполняющим его обязанности технические спецификации, разработанные в соответствии с пунктами 28 и 29 настоящих Правил, а также список лиц, для включения в состав конкурсной и экспертной комиссий и предложения в проект договора о государственных закупках.
Предложения довольствующих органов в годовой план государственных закупок (предварительный годовой план государственных закупок) оформляются в форме, установленной для годового плана государственных закупок утвержденной Правилами осуществления государственных закупок, подписываются первым руководителем довольствующего органа, либо лицом, исполняющим его обязанности.
21. Заказчик по итогам рассмотрения предложений в годовой план государственных закупок (предварительный годовой план государственных закупок), представленных довольствующими органами, принимает их, либо отказывает в их принятии.
Отказанные в принятии предложения в годовой план государственных закупок (предварительный годовой план государственных закупок) в течение трех рабочих дней со дня поступления в делопроизводство заказчика возвращаются с приложением мотивированного отказа.
22. Довольствующий орган в течение двух рабочих дней после получения замечаний устраняет их, и повторно направляет в адрес заказчика предложения в годовой план государственных закупок (предварительный годовой план государственных закупок).
23. Заказчик в течение двух рабочих дней после повторного внесения предложений в годовой план государственных закупок (предварительный годовой план государственных закупок) принимает указанный план, при условии полного устранения замечаний со стороны довольствующего органа.

24. Бекітілген мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарына) өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу үшін жабдықталым органы ай сайын келесі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде тапсырыс берушінің мекенжайына тиісті жоспарға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу туралы ұсынысты жолдайды.
25. Мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарында көзделмеген тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті сатып алу кезінде жабдықталым органы сатып алу тәсілін және тауарлар, жұмыс, көрсетілетін қызмет бірыңғай номенклатуралық анықтамалығының кодын негіздеумен мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу туралы тиісті ұсынысты және әрбір тармақ бойынша сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің кемінде үш баға ұсынысын, сондай-ақ осы Қағидалардың 28 және 29-тармақтарына сәйкес әзірленген техникалық ерекшеліктерді әзірлейді және тапсырыс берушіге жолдайды.
26. Тапсырыс берушілер мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспары (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспары) және оларға өзгерістер (толықтырулар) бекітілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оларды мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыны және енгізілетін өзгерістерді көрсетумен түсіндірме жазбасымен бірге ұйымдастырушының мекенжайына жолдайды.
27. Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алудың веб-порталына мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарын орналастырғаннан кейін он жұмыс күні ішінде және ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алудың болжамды жоспары бекітілгеннен кейін он жұмыс күні ішінде ұйымдастырушының мекенжайына болжамды жылдық жоспарларда көзделген бірінші кезектегі тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет бойынша конкурстық рәсімді жүргізу үшін өтінімдер жолдайды.
Бірінші кезектегі тауарға, жұмысқа, көрсетілетін қызметке:
оларды жеткізу мерзімі алдағы қаржы жылының бірінші тоқсанының соңына дейін көзделген тауарлар;
алдағы қаржы жылының 1 қаңтарынан бастап орындау және көрсету қажет жұмыстар, көрсетілетін қызметтер жатады.
2-параграф. Техникалық ерекшелікті әзірлеу
28. Жабдықталым органы сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің техникалық тапсырмасын және (немесе) техникалық ерекшелігін әзірлеу кезінде "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 21-бабының 2-тармағы 2) тармақшасының, 38-бабының 1-тармағы 2) тармақшасының талаптарын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2023 жылғы 20 маусымдағы № 686 бұйрығымен бекітілген Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының (бұдан әрі – Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидалары) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 187134 болып тіркелген) және Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының ережелерін ескереді.
Жабдықталым органына сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің техникалық тапсырмасын және (немесе) техникалық ерекшелігін әзірлеу үшін сараптау комиссиясын құруға жол беріледі.

24. Для внесения изменений и (или) дополнений в утвержденный годовой план государственных закупок (предварительный годовой план государственных закупок), довольствующий орган, ежемесячно в срок до 10 числа следующего месяца, представляет в адрес заказчика предложение о внесении изменений и (или) дополнений в соответствующий план.
25. При приобретении товаров, работ, услуг, не предусмотренных годовым планом государственных закупок, довольствующий орган разрабатывает и направляет заказчику соответствующее предложение о внесении изменений и (или) дополнений в годовой план государственных закупок с обоснованием способа закупок и кода единого номенклатурного справочника товаров, работ, услуг и не менее трех ценовых предложений закупаемого товара, работ, услуг по каждому пункту, а также технические спецификации, разработанные в соответствии с пунктами 28 и 29 настоящих Правил.
26. Заказчики в течение трех рабочих дней после утверждения годового плана государственных закупок (предварительного годового плана государственных закупок) и изменений (дополнений) к ним направляют их в адрес организатора, с пояснительной запиской с указанием организатора государственных закупок и вносимых изменений.
27. Заказчик в течение десяти рабочих дней после размещения предварительного годового плана государственных закупок на веб-портале государственных закупок, и в течении десяти рабочих дней после утверждения предварительного плана государственных закупок с применением особого порядка, направляет в адрес организатора заявки для проведения конкурсных процедур по первоочередным товарам, работам, услугам, предусмотренным предварительными годовыми планами.
К первоочередным товарам, работам, услугам относятся:
товары, срок поставки которых предусмотрен до конца первого квартала предстоящего финансового года;
работы, услуги, выполнение и оказание которых необходимо с 1 января предстоящего финансового года.
Параграф 2. Разработка технических спецификаций
28. Довольствующий орган при разработке технического задания и (или) технических спецификаций закупаемых товаров, работ, услуг учитывает требования подпункта 2) пункта 2 статьи 21, подпункта 2) пункта 1 статьи 38 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон), а также положения Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 июня 2023 года № 686 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 187134) (далее – Правила осуществления государственных закупок с применением особого порядка) и Правил осуществления государственных закупок.
Допускается довольствующим органом образовывать экспертную комиссию для разработки технического задания и (или) технической спецификации закупаемых товаров, работ, услуг.

Ескерту. 28-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қорғаныс министрінің 18.12.2023 № 1327 бұйрығымен.
29. Сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің әзірленген техникалық тапсырмасы және (немесе) техникалық ерекшелігі сатып алынатын тауарға, жұмысқа, көрсетілетін қызметке ұлттық стандарттарды, ал олар болмаған жағдайда мемлекетаралық стандарттарды қамтиды. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде қажетті ерекшелікті, жоспарларды, сызбаларды, эскиздерді қоса алғанда, мемлекеттік сатып алуды нормалауды ескере отырып, сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің қажетті функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамасы көрсетіледі.
Сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің қажетті функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамасы нақты қажеттілікке сәйкес белгіленеді.
Бұл ретте техникалық ерекшелік өнім берушілерге қойылатын жеткізілетін тауарлардың техникалық регламенттерде, стандарттардың ережелерінде немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсыну туралы талапты қамтиды.
30. Жабдықталым органының бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам, ал тапсырыс беруші мен жабдықталым органы бір тұлға ретінде болған жағдайда, онда тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам басшылық құжаттардың (техникалық регламенттер) және қолданыстағы мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманың талаптарына сәйкес келуіне тексеруді жүзеге асырғаннан кейін әзірленген техникалық тапсырмаға жене (немесе) техникалық ерекшелікке қол қояды.
31. Әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптары Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына және Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес негізделген түрде белгіленеді.
32. Әлеуетті өнім берушіге қойылатын рұқсаттың (хабарламаның) бар болуы бойынша біліктілік талаптары белгіленген жағдайда рұқсаттың (хабарламаның) нақты атауы және код көрсетіледі.
Құрылыс саласындағы жұмысты (құрылыс-монтаждау жұмысы және жобалау бойынша жұмысты) мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген сатып алу мәніне сәйкес келетін рұқсаттың (хабарламаның) нақты атауы, қызмет түрі, лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі және код көрсетіледі.
33. Әлеуетті өнім берушіге қойылатын еңбек ресурсының бар болуы бойынша біліктілік талаптары белгіленген жағдайда қызметкердің нақты мамандығы немесе біліктілігі және олардың саны көрсетіледі.

Сноска. Пункт 28 с изменением, внесенным приказом Министра обороны РК от 18.12.2023 № 1327.
29. Разработанные техническое задание и (или) техническая спецификация закупаемых товаров, работ, услуг содержат национальные стандарты, а в случае их отсутствия межгосударственные стандарты на закупаемые товары, работы, услуги. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, работ, услуг с учетом нормирования государственных закупок, включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы.
Требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, работ, услуг устанавливаются в соответствии с действительной потребностью.
При этом, техническая спецификация содержит требование к поставщикам о предоставлении документов, подтверждающих соответствие поставляемых товаров требованиям, установленным техническими регламентами, положениями стандартов или иными документами в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
30. Первый руководитель довольствующего органа, или лицо, исполняющего его обязанности, а в случае если заказчик и довольствующий орган выступают в одном лице, то первый руководитель заказчика, или лицо исполняющего его обязанности подписывает разработанные техническое задание и (или) техническую спецификацию, после осуществления проверки на соответствие требованиям руководящих документов (технические регламенты) и действующего законодательства о государственных закупках.
31. Квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику, устанавливаются обоснованно в соответствии с Правилами осуществления государственных закупок с применением особого порядка и Правилами осуществления государственных закупок.
32. В случае установления квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному поставщику по наличию разрешения (уведомления), указывается точное наименование разрешения (уведомления) и код.
При осуществлении государственных закупок работ в сфере строительства (строительно-монтажные работы и работы по проектированию) указывается точное наименование разрешения (уведомления), вид деятельности, подвид лицензируемого вида деятельности, предусмотренного Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", соответствующий предмету закупок и код.
33. В случае установления квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному поставщику по наличию трудовых ресурсов, указывается точная специальность или квалификация работника и их количество.

34. Әлеуетті өнім берушіге қойылатын материалдық ресурстың бар болуы бойынша біліктілік талаптары белгіленген жағдайда материалдық ресурстың нақты атауы және оның саны көрсетіледі.
3-параграф. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру
35. Конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру үшін жабдықталым органы қазақ және орыс тілдерінде мынадай құжаттарды ұсына отырып, тапсырыс берушіге қарау үшін өтінім жолдайды:
1) міндетті түрде қабылдаушының мекенжайын және атауын көрсете отырып, сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің тізбесін (жеткізу базисі, қызмет көрсету, жұмысты орындау орны);
2) осы Қағидалардың 28 және 29-тармақтарына сәйкес әзірленген және жабдықталым органының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам бекіткен техникалық ерекшелікті (қағаз немесе электрондық жеткізгіштерде).
Техникалық ерекшеліктің орнына жобалау-сметалық құжаттаманы қажет ететін жұмысты мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде конкурстық құжаттама Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттаманы қамтуға тиіс;
3) мамандығы жабдықталым органы тапсырыс берушіге ұсынған сатып алынатын тауарға, жұмысқа, көрсетілетін қызметке сәйкес келетін дипломдардың/сертификаттардың көшірмесін қоса бере отырып, конкурстық және сараптау комиссияларының құрамына енгізу үшін кандидатураларды (сарапшыны);
4) мұндайлар болған кезде мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шартқа толықтырулар мен ұсыныстарды;
5) Заңның 9-бабының 1-тармағына және осы Қағидалардың 31, 32 және 33-тармақтарына сәйкес біліктілік талаптарын.
Мемлекеттік сатып алу нәтижесі бойынша ұйымдастырушы конкурс тәсілімен тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті мемлекеттік сатып алу қорытындысы туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тапсырыс берушінің мекенжайына мемлекеттік сатып алу нәтижесін (қорытынды хаттамасын) ұсынады.
Жабдықталым органы тапсырыс берушіге өткізілмеген деп танылған конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу бойынша тиісті шешім қабылдау үшін Заңның 29-бабының 2-тармағында көзделген ұсыныстарды жолдайды.
Конкурс тәсілімен қайта мемлекеттік сатып алу өткізілмеген деп танылған жағдайда тапсырыс беруші жабдықталым органының жазбаша ұсынысы негізінде Заңның 29-бабының 3-тармағына сәйкес бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады.
36. Баға ұсыныстарына сұрау салу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру үшін жабдықталым органы мәліметтерді көрсетумен және Заңның 38-бабының 1 және 2-тармақтарында көзделген талаптарды сақтаумен тапсырыс берушіге жабдықталым органының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам қол қойған мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыруға өтінімді, сондай-ақ осы Қағидалардың 28 және 29-тармақтарына сәйкес әзірленген бекітілген техникалық ерекшелікті және мұндайлар болған кезде мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шартқа ұсыныстар мен толықтыруларды жолдайды.

34. В случае установления квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному поставщику по наличию материальных ресурсов, указывается точное наименование материальных ресурсов и их количество.
Параграф 3. Организация государственных закупок
35. Для осуществления государственных закупок способом конкурса, довольствующий орган направляет заказчику на рассмотрение заявку, с предоставлением следующих документов на казахском и русском языках:
1) перечень закупаемых товаров, работ, услуг, с обязательным указанием адреса и наименования приемщика (базис поставки, место оказания услуг, выполнения работ);
2) разработанную и утвержденную первым руководителем довольствующего органа, либо лицом, исполняющим его обязанности техническую спецификацию в соответствии с пунктами 28 и 29 настоящих Правил (на бумажном или электронных носителях).
При осуществлении государственных закупок работ, требующих проектно-сметную документацию, вместо технической спецификации конкурсная документация должна содержать проектно-сметную документацию, прошедшую экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) кандидатуры для включения в состав конкурсной и экспертной комиссий (эксперта), с приложением копии дипломов/сертификатов, специализация которых соответствует закупаемым товарам, работам, услугам, представленных довольствующим органом заказчику;
4) дополнения и предложения в типовой договор о государственных закупках, при наличии таковых;
5) квалификационные требования согласно пункту 1 статьи 9 Закона и в соответствии с пунктами 31, 32 и 33 настоящих Правил.
По результатам государственных закупок организатор в течение двух рабочих дней со дня подписания протокола об итогах государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса, представляет результаты государственных закупок (протокол итогов) в адрес заказчика.
По признанным несостоявшимся государственным закупкам способом конкурса, довольствующий орган направляет заказчику предложения, предусмотренные пунктом 2 статьи 29 Закона, для принятия соответствующего решения.
В случае признания повторных государственных закупок способом конкурса несостоявшимся, заказчик на основании письменного предложения довольствующего органа осуществляет государственные закупки способом из одного источника в соответствии с пунктом 3 статьи 29 Закона.
36. Для осуществления государственных закупок способом запроса ценовых предложений, довольствующий орган направляет заказчику заявку на осуществление государственных закупок, подписанную первым руководителем довольствующего органа либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием сведений и с соблюдением требований, предусмотренных пунктами 1 и 2 статьи 38 Закона, а также утвержденную техническую спецификацию, разработанную в соответствии с пунктами 28 и 29 настоящих Правил и предложения и дополнения в типовой договор о государственных закупках, при наличии таковых.

37. Мемлекеттік сатып алу туралы шартты тікелей жасау жолымен бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде жабдықталым органы:
1) осы Қағидалардың 28 және 29-тармақтарына сәйкес техникалық тапсырманы және (немесе) техникалық ерекшелікті әзірлейді және бекітеді (қағазда немесе электрондық нысанда);
2) Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 464 – 476-тармақтарында көзделген талаптарды қоспағанда, өз қызметін сатып алынатын тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет нарығында жүзеге асыратын кемінде үш әлеуетті өнім берушіге (егер әлеуетті өнім берушілердің саны үштен кем болса – барына) баға ұсыныстарын беру туралы сұрау салу жолдайды;
3) әлеуетті өнім берушілер ұсынған баға ұсыныстары немесе өнім берушіні таңдау үшін негіз болған өзге де құжаттар негізінде жабдықталым органы Заңның 4-бабының 1) тармақшасында көзделген мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидатын сақтай отырып, әлеуетті өнім берушіні айқындайды;
4) шарт жасалғанға дейін тапсырыс берушіге өнім берушіні таңдау және сатып алу тәсілінің негіздемесін, жабдықталым органының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам бекіткен техникалық ерекшелікті және осы тармақтың 2) тармақшасына сәйкес алынған баға ұсыныстарын жолдайды.
Тапсырыс беруші Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 464 – 476-тармақтарында көзделген талаптарды қоспағанда, осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген құжаттар негізінде өнім берушімен тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті сатып алуға шарт жасайды.
38. Тапсырыс беруші баға ұсыныстарына сұрау салу және бір көзден алу тәсілдерімен мемлекеттік сатып алу туралы шартты тікелей жасау жолымен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде жабдықталым органдары үшін сатып алуды ұйымдастырушы ретінде болады.
39. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды және жүргізуді ұйымдастырушы тапсырыс беруші берген өтінім негізінде мынадай қазақ және орыс тілдеріндегі құжаттарды ұсына отырып жүзеге асырады:
1) сатып алынатын тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет бойынша мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарынан үзіндіні;
2) осы Қағидалардың 28 және 29-тармақтарына сәйкес жабдықталым органының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам қол қойған сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің тізбесін және техникалық ерекшелігін.
Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің тізбесіне және техникалық ерекшелігіне жабдықталым органыныңбірінші басшысыне оның міндетін атқарушы адам, ал тапсырыс беруші мен жабдықталым органы бір тұлға ретінде болған жағдайда, тапсырыс берушінің бірінші басшысы қол қояды және әр парағына қол қояды.
Техникалық ерекшеліктің орнына жобалау-сметалық құжаттаманы қажет ететін жұмысты мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде конкурстық құжаттама Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттаманы қамтуға тиіс;

37. При осуществлении государственных закупок способом из одного источника путем прямого заключения договора о государственных закупках, довольствующий орган:
1) разрабатывает и утверждает техническое задание и (или) техническую спецификацию, в соответствии с пунктами 28 и 29 настоящих Правил (в бумажной или электронной форме);
2) за исключением требований, предусмотренных пунктами 464-476 Правил осуществления государственных закупок, направляет запросы о предоставлении ценовых предложений не менее трем потенциальным поставщикам (в случае, если потенциальных поставщиков менее трех – имеющимся), осуществляющим свою деятельность на рынке закупаемых товаров, работ, услуг;
3) на основе представленных ценовых предложений потенциальных поставщиков или иных документов, послуживших основанием для выбора поставщика, довольствующий орган с соблюдением принципа осуществления государственных закупок, предусмотренного подпунктом 1) статьи 4 Закона, определяет потенциального поставщика;
4) до заключения договора направляет заказчику обоснование выбора поставщика и способа закупки, техническую спецификацию, утвержденную первым руководителем довольствующего органа либо лицом, исполняющим его обязанности и полученные в соответствии с подпунктом 2) настоящего пункта ценовые предложения.
Заказчик на основании документов, указанных в подпункте 4) настоящего пункта, за исключением требований, предусмотренных пунктами 464-476 Правил осуществления государственных закупок, заключает договор с поставщиком на приобретение товаров, работ, услуг.
38. Заказчик выступает в качестве организатора закупок для довольствующих органов при осуществлении государственных закупок способами запроса ценовых предложений и из одного источника путем прямого заключения договора о государственных закупках.
39. Организация и проведение государственных закупок осуществляется организатором, на основании представленной заказчиком заявки, с предоставлением следующих документов на казахском и русском языках:
1) выписку из годового плана государственных закупок по закупаемым товарам, работам, услугам;
2) перечень и техническую спецификацию закупаемых товаров, работ, услуг, подписанные первым руководителем довольствующего органа либо лицом, исполняющим его обязанности, в соответствии с пунктами 28 и 29 настоящих Правил.
При осуществлении государственных закупок с применением особого порядка перечень и техническая спецификация закупаемых товаров, работ, услуг подписывается и полистно парафируется первым руководителем довольствующего органа, либо лицом, исполняющим его обязанности, а в случае если заказчик и довольствующий орган выступают в одном лице, то заказчика.
При осуществлении государственных закупок работ, требующих проектно-сметную документацию, вместо технической спецификации конкурсная документация должна содержать проектно-сметную документацию, прошедшую экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

4) мамандығы сатып алынатын тауарға, жұмысқа, көрсетілетін қызметке сәйкес келетін дипломдардың/сертификаттардың көшірмесін қоса бере отырып, конкурстық және сараптау комиссияларының құрамына енгізу үшін кандидатураларды (сарапшыны);
5) тапсырыс беруші бекіткен конкурстық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын шарт жобасын;
6) Заңның 9-бабының 1-тармағына және осы Қағидалардың 31, 32 және 33-тармақтарына сәйкес біліктілік талаптарын.
40. Ұйымдастырушы осы Қағидалардың 37-тармағында көзделген құжаттар келіп түскеннен кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей оларды қарайды және ескертулер белгіленген кезде оларды толық пысықтау үшін тапсырыс берушіге қайтарады.
41. Ескертулер болмаған жағдайда ұйымдастырушы Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларымен және Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларымен бекітілген конкурстық құжаттаманың үлгілік нысанына сәйкес қазақ және орыс тілдерінде конкурстық құжаттаманың жобасын әзірлейді және қалыптастырады және екі жұмыс күні ішінде оны бекіту үшін тапсырыс берушіге жолдайды.
42. Тапсырыс беруші ескертулерді алғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде оларды жояды және ұйымдастырушының мекенжайына қайта жолдайды.
43. Тапсырыс беруші конкурстық құжаттама жобасы келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оның берілген өтінімге сәйкестігін тексереді, оны бекітеді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік сатып алуды жүргізу үшін ұйымдастырушыға жолдайды.
44Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылданған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде тиісті шешім қабылдау туралы бұйрықтан үзіндіні ұйымдастырушының мекенжайына жолдайды.
45. Ұйымдастырушы ерекше тәртіпті қолдана отырып, конкурс тәсілімен тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті мемлекеттік сатып алу қорытындысы туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тапсырыс берушінің мекенжайына мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасау үшін көрсетілген хаттаманың көшірмесін жолдайды.
4-параграф. Шарт жасау
46. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сатып алу туралы шарт тапсырыс беруші мен жеңімпаз болып танылғанәлеуетті өнім беруші немесе екінші орын алған әлеуетті өнім беруші арасында жасалады.
47. Сатып алу туралы шартта қабылдаушы туралы мәліметтер көрсетіледі.
48. Тапсырыс беруші сатып алу туралы шарт күшіне енген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жабдықталым органына қабылдаушы шартының данасын жолдайды.
Жабдықталым органы шарттың данасын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оны қабылдаушыға (қабылдаушыларға) жолдайды.
Тапсырыс беруші мен жабдықталым органы бір тұлға ретінде болған жағдайда, тапсырыс беруші сатып алу туралы шарт күшіне енген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде шарттың данасын қабылдаушыға жолдайды.
49.Ұйымдастырушының әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімін қамтамасыз етуді уақтылы қайтаруы немесе ұстап қалуы мақсатында тапсырыс беруші:

4) кандидатуры для включения в состав конкурсной и экспертной комиссий (эксперта), с приложением копии дипломов/сертификатов, специализация которых соответствует закупаемым товарам, работам, услугам;
5) утвержденный заказчиком проект договора, являющийся неотъемлемой частью конкурсной документации;
6) квалификационные требования согласно пункту 1 статьи 9 Закона и в соответствии с пунктами 31, 32 и 33 настоящих Правил.
40. Организатор в срок не позднее пяти рабочих дней после поступления документов, предусмотренных пунктом 37 настоящих Правил, рассматривает их и при установлении замечаний возвращает заказчику для доработки.
41. В случае отсутствия замечаний, организатор разрабатывает и формирует проект конкурсной документации на казахском и русском языках в соответствии с типовой формой конкурсной документацией утвержденных Правилами осуществления государственных закупок с применением особого порядка и Правилами осуществления государственных закупок и в течении двух рабочих дней направляет его заказчику для утверждения.
42. Заказчик, в течение пяти рабочих дней после получения замечаний устраняет их, и повторно направляет в адрес организатора.
43. Заказчик в течении трех рабочих дней со дня поступления проекта конкурсной документации, проверяет его на соответствие поданной заявки, утверждает его и направляет организатору для проведения государственных закупок в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
44. Заказчик в течении одного рабочего дня со дня принятия решения об осуществлении государственных закупок, направляет в адрес организатора выписку из приказа о принятии соответствующего решения.
45. Организатор в течение двух рабочих дней со дня подписания протокола об итогах государственных закупок с применением особого порядка товаров, работ, услуг способом конкурса, направляет в адрес заказчика копию указанного протокола для заключения договора о государственных закупках.
Параграф 4. Заключение договора
46. Договор о закупках заключается между заказчиком и потенциальным поставщиком признанным победителем или потенциальным поставщиком, занявшим второе место, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
47. В договоре о закупках указываются сведения о приемщике.
48. Заказчик, в течение двух рабочих дней со дня вступления в силу договора о закупках, направляет довольствующему органу экземпляр договора приемщика.
Довольствующий орган в течение двух рабочих дней со дня получения экземпляра договора направляет его приемщику (приемщикам).
В случае, когда заказчик и довольствующий орган выступает в одном лице, заказчик в течение двух рабочих дней со дня вступления в силу договора о закупках, направляет экземпляр договора приемщику.
49. В целях своевременного возврата или удержания организатором обеспечения конкурсной заявки потенциального поставщика, заказчик:

1) сатып алу және өнім берушінің шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізуі туралы шарт күшіне енген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде бұл туралы ұйымдастырушыны хабардар етеді;
2) әлеуетті өнім беруші шарт жасаудан жалтарған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде бұл туралы ұйымдастырушыны хабардар етеді.
50. Шарттың көшірмесін алғаннан кейін қабылдаушы шартты сапалы орындау мақсатында жеткізілетін тауарды қабылдау, тиісті түрде қызмет көрсету және жұмысты орындау үшінорын дайындау бойынша қажетті шаралар қабылдайды.
51. Жабдықталым органы жасалған шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы мәселені қараған кезде тапсырыс берушіге шартқа өзгерістер мен/немесе толықтырулар енгізу қажеттілігі және/немесе мақсатқа сәйкестігі туралы мәліметтерді жолдайды.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мүддесінде мемлекеттік
қорғаныстық тапсырысты
қалыптастырған және
мемлекеттік сатып алуды жүзеге
асырған кезде Қазақстан
Республикасының Қорғаныс
министрлігі, Бас штабы және
Қарулы Күштері құрылымдық
бөлімшелерінің өзара іс-қимылы
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
________________ (шектеу дәрежесі)
20 ___ – 20 ___ жылдарға арналған мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың қажетті өніміне арналған техникалық тапсырмалар тізбесі __________________________________ (құрылымдық бөлімшенің, мекеменің атауы)
Р/с № Техникалық тапсырмадағы өнімнің атауы Өлшем бірл. 20 _ _ жыл 20__ жыл 20__ жыл Ескертпе
Саны (көлемі) Жеткізу мерзімі Жеткізу орны Саны (көлемі) Жеткізу мерзімі Жеткізу орны Саны (көлемі) Жеткізу мерзімі Жеткізу орны
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
1. Әскери мақсаттағы тауарды (өнімді) сатып алу
2. Қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарды (өнімді) сатып алу
3. Әскери мақсаттағы жұмысты орындау
4. Әскери мақсаттағы қызметті көрсету
М.О. ________________________________________________________________________
(құрылымдық бөлімше, мекеме бастығының лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі және инициалдары)
Ескертпе:
1. Осы нысанды жабдықталым органдары әзірлейді және уәкілетті құрылымдық бөлімшеге электрондық түрде (.xls кеңейту) немесе қағаз түрінде жолдайды.
2. Техникалық тапсырмаларды жабдықталым органдары әзірлейді және уәкілетті құрылымдық бөлімшеге электрондық түрде (.pdf кеңейту) немесе қағаз түрінде жолдайды, оларда елтаңбалы мөрмен расталған тиісті уәкілетті лауазымды адамдардың қолтаңбалары болады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мүддесінде мемлекеттік
қорғаныстық тапсырысты
қалыптастырған және
мемлекеттік сатып алуды жүзеге
асырған кезде Қазақстан
Республикасының Қорғаныс
министрлігі, Бас штабы және
Қарулы Күштері құрылымдық
бөлімшелерінің өзара іс-қимылы
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
______________ (шектеу дәрежесі)
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
орынбасары
(осы құрылымдық бөлімшеге
жетекшілік ететін)
20__ – 20 __ жылдарға арналған мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде сатып алуға жоспарланатын іс-шаралардың болжамды тізімі _________________________________ (құрылымдық бөлімшенің, мекеменің атауы)
Р/с № Өнім атауы Өлшем бірл. 20 __ жыл 20 __ жыл 20 __ жыл Ескертпе
Саны Бірлік үшін бағасы(теңгеде) Жалпы сомасы (мың теңгеде) Саны Бірлік үшін бағасы (теңгеде) Жалпы сомасы (мың теңгеде) Саны Бірлік үшін бағасы (теңгеде) Жалпы сомасы (мың теңгеде)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

1) в течение двух рабочих дней со дня вступления в силу договора о закупках и внесении поставщиком обеспечения исполнения договора уведомляет об этом организатора;
2) в течение двух рабочих дней со дня уклонения потенциального поставщика от заключения договора уведомляет об этом организатора.
50. После получения копии договора приемщик в целях качественного исполнения договора принимает необходимые меры по подготовке места для принятия поставляемых товаров, надлежащего оказания услуг и выполнения работ.
51. Довольствующий орган, при рассмотрении вопроса о внесении изменений и дополнений в заключенный договор, направляет заказчику сведения о необходимости и/или целесообразности внесения изменений и/или дополнений в договор.
Приложение 1
к Правилам взаимодействия
структурных подразделений
Министерства обороны,
Генерального штаба и
Вооруженных Сил Республики
Казахстан при формировании
государственного оборонного
заказа и осуществлении
государственных закупок в
интересах Министерства
обороны Республики Казахстан
Форма
________________
(степень ограничения)
Перечень технических заданий
на необходимую продукцию государственного оборонного заказа на 20__ - 20 __ годы ______________________________________________________
(наименование структурного подразделения, учреждения)
№ п/п
Наименование продукции в техническом задании
Единица измерения
20__ год
20__ год
20__ год
Примечание
Количество (объем)
Срок поставки
Место поставки
Количество (объем)
Срок поставки
Место поставки
Количество (объем)
Срок поставки
Место поставки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1. Приобретение товаров (продукции) военного назначения
2. Приобретение товаров (продукции) двойного назначения (применения)
3. Выполнение работ военного назначения
4. Оказание услуг военного назначения
М.П. _________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы начальника структурного
подразделения, учреждения)
Примечание:
1. Данная форма разрабатывается довольствующими органами и направляется в уполномоченное структурное подразделение в электронном виде (расширение .xls) или в бумажном виде.
2. Технические задания разрабатываются довольствующими органами и направляются в уполномоченное структурное подразделение в электронном виде (расширение .pdf) или в бумажном виде, на которых присутствуют подписи соответствующих уполномоченных должностных лиц, с заверенной гербовой печатью.
Приложение 2
к Правилам взаимодействия
структурных подразделений
Министерства обороны,
Генерального штаба и
Вооруженных Сил Республики
Казахстан при формировании
государственного оборонного
заказа и осуществлении
государственных закупок в
интересах Министерства
обороны Республики Казахстан
Форма
________________
(степень ограничения)
Утверждаю
Заместитель Министра обороны
Республики Казахстан
(курирующий данное структурное подразделение)
Предварительный список мероприятий,
планируемых к приобретению в рамках государственного оборонного
заказа на 20__ - 20 __ годы
______________________________________________________
(наименование структурного подразделения, учреждения)
№ п/п
Наименование продукции
Единица измерения
20 __ год
20 __ год
20 __ год
Примечание
Количество
Цена за единицу (в тенге)
Общая сумма (в тыс. тенге)
Количество
Цена за единицу (в тенге)
Общая сумма (в тыс. тенге)
Количество
Цена за единицу (в тенге)
Общая сумма (в тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

1. Әскери мақсаттағы тауарды (өнімді) сатып алу
Жиыны:
2. Қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарды (өнімді) сатып алу
Жиыны:
….
3. Әскери мақсаттағы жұмысты орындау
Жиыны:
….
4. Әскери мақсаттағы қызметті көрсету
Жиыны:
….
БАРЛЫҒЫ:
….
Ескертпе: Осы нысанды жабдықталым органдары әзірлейді және уәкілетті құрылымдық бөлімшеге электрондық түрде (.xls кеңейту) немесе қағаз түрінде жолдайды.
М.О. _____________________________________________________________
(құрылымдық бөлімше, мекеме бастығының лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі және инициалдары)
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мүддесінде мемлекеттік
қорғаныстық тапсырысты
қалыптастырған және
мемлекеттік сатып алуды жүзеге
асырған кезде Қазақстан
Республикасының Қорғаныс
министрлігі, Бас штабы және
Қарулы Күштері құрылымдық
бөлімшелерінің өзара іс-қимылы
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
________________ (шектеу дәрежесі)
______________________________________________________ (құрылымдық бөлімшенің, мекеменің атауы) қару-жарақпен және әскери техникамен, құралдармен және мүлікпен жабдықтаудың заттай нормаларымен қаржылық қамтамасыз етілуі туралы ақпарат
Р/с № Заттай норманың атауы Өлшем бірлігі Тиесілік нормасы Бар болуы

1. Приобретение товаров (продукции) военного назначения
Итого:
2. Приобретение товаров (продукции) двойного назначения (применения)
Итого:
….
3. Выполнение работ военного назначения
Итого:
….
4. Оказание услуг военного назначения
Итого:
….
ВСЕГО:
….
М.П. ____________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы начальника
структурного подразделения, учреждения)
Примечание: Данная форма разрабатывается довольствующими органами и направляется в уполномоченное структурное подразделение в электронном виде (расширение .xls) или в бумажном виде.
Приложение 3
к Правилам взаимодействия
структурных подразделений
Министерства обороны,
Генерального штаба и
Вооруженных Сил Республики
Казахстан при формировании
государственного оборонного
заказа и осуществлении
государственных закупок в
интересах Министерства
обороны Республики Казахстан
Форма
________________
(степень ограничения)
Информация о финансовой обеспеченности
натуральных норм снабжения вооружением и военной техникой,
средствами и имуществом
______________________________________________________
(наименование структурного подразделения, учреждения)
№ п/п
Наименование натуральной нормы
Единица измерения
Норма положеннсти
Наличие

20___ жылғы 01.01. нақты қолда бары Сатып алынған жылы Қызмет мерзімі (жыл) Ағымдағы қаржы жылында есептен шығаруға жатады Бір бірлік үшін орташа бағасы, теңге Ағымдағы қаржы жылында сатып алу жоспарланған
Саны Құны (мың теңге)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Кестенің жалғасы
Жалпы қажеттілік Оның ішінде
202__ жылға сатып алу көзделген 202__ жылға сатып алу көзделген 202__ жылға сатып алу көзделген 202__ жылдан кейін сатып алу жоспарлануда
Саны
Құны (мың теңге)
Саны
Құны (мың теңге)
Саны
Құны (мың теңге)
Саны
Құны (мың теңге)
Саны
Құны (мың теңге)
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
_____________________________________________________________________
(құрылымдық бөлімше, мекеме бастығының лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі және инициалдары)
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мүддесінде мемлекеттік
қорғаныстық тапсырысты
қалыптастырған және
мемлекеттік сатып алуды жүзеге
асырған кезде Қазақстан
Республикасының Қорғаныс
министрлігі, Бас штабы және
Қарулы Күштері құрылымдық
бөлімшелерінің өзара іс-қимылы
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
______________ (шектеу дәрежесі)
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
орынбасары
(осы құрылымдық бөлімшеге
жетекшілік ететін)
Бекітілген шығыс лимиті шегіне кірмеген 20__ – 20 __ жылдарға арналған мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс өніміне қосымша қажеттілік
Р/с № Өнім атауы Өлшем бірл. 20 __ жыл 20 __ жыл 20 __ жыл Ескертпе
Саны Бірлік үшін бағасы (теңгеде) Жалпы сомасы (мың теңгеде) Саны Бірлік үшін бағасы (теңгеде) Жалпы сомасы (мың теңгеде) Саны Бірлік үшін бағасы (теңгеде) Жалпы сомасы (мың теңгеде)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
1. Әскери мақсаттағы тауарды (өнімді) сатып алу (басымдылық тәртібінде көрсетілген)
Жиыны:
2. Қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарды (өнімді) сатып алу (басымдылық тәртібінде көрсетілген)
Жиыны:
….
3. Әскери мақсаттағы жұмысты орындау (басымдылық тәртібінде көрсетілген)
Жиыны:
….
4. Әскери мақсаттағы қызметті көрсету (басымдылық тәртібінде көрсетілген)
Жиыны:
….
БАРЛЫҒЫ:
….
М.О. ____________________________________________________________
(құрылымдық бөлімше, мекеме бастығының лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі және иницалдары)
Ескертпе: Осы нысанды жабдықталым органдары әзірлейді және уәкілетті құрылымдық бөлімшеге электрондық түрде (.xls кеңейту) немесе қағаз түрінде жолдайды.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мүддесінде мемлекеттік
қорғаныстық тапсырысты
қалыптастырған және
мемлекеттік сатып алуды жүзеге
асырған кезде Қазақстан
Республикасының Қорғаныс
министрлігі, Бас штабы және
Қарулы Күштері құрылымдық
бөлімшелерінің өзара іс-қимылы
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
________________ (шектеу дәрежесі)
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
орынбасары
(осы құрылымдық бөлімшеге
жетекшілік ететін)
20 ___ – 20 ___ жылдарға арналған мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс өніміне арналған өтінім ______________________________________________________ (құрылымдық бөлімшенің, мекеменің атауы)
Р/с № Өнім атауы Өлшем бірл. 20 __ жыл 20 __ жыл 20 __ жыл Ескертпе
Саны Бірлік үшін бағасы (теңгеде) Жалпы сомасы (мың теңгеде) Саны Бірлік үшін бағасы (теңгеде) Жалпы сомасы (мың теңгеде) Саны Бірлік үшін бағасы (теңгеде) Жалпы сомасы (мың теңгеде)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Фактическое наличие на 01.01.20__года
Год приобретения
Срок службы (год)
Подлежит списанию в текущем финансовом году
Средняя цена за единицу, тенге
Запланировано приобретение в текущем финансовом году
Количество
Стоимость (тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Продолжение таблицы
Общая потребность
В том числе
Предусмотрено приобретение на 202__ год
Предусмотрено приобретениена 202__ год
Предусмотреноприобретениена 202__ год
Планируетсяприобретениепосле202__ года
Количество
Стоимость (тыс. тенге)
Количество
Стоимость, тыс. тенге
Количество
Стоимость, тыс. тенге
Количество
Стоимость, тыс. тенге
Количество
Стоимость, тыс. тенге
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
_____________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы начальника
структурного подразделения, учреждения)
Приложение 4
к Правилам взаимодействия
структурных подразделений
Министерства обороны,
Генерального штаба и
Вооруженных Сил Республики
Казахстан при формировании
государственного оборонного
заказа и осуществлении
государственных закупок в
интересах Министерства
обороны Республики Казахстан
Форма
________________
(степень ограничения)
Утверждаю
Заместитель Министра обороны
Республики Казахстан
(курирующий данное
структурное подразделение)
Дополнительная потребность в продукции
государственного оборонного заказа на 20__ - 20 __ годы,
не вошедшая в пределы утвержденного лимита расходов
№ п/п
Наименование продукции
Единица измерения
20 __ год
20 __ год
20 __ год
Примечание
Количество
Цена за единицу (в тенге)
Общая сумма (в тыс. тенге)
Количество
Цена за единицу (в тенге)
Общая сумма (в тыс. тенге)
Количество
Цена за единицу (в тенге)
Общая сумма (в тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1. Приобретение товаров (продукции) военного назначения (указано в порядке приоритетности)
Итого:
2. Приобретение товаров (продукции) двойного назначения (применения) (указано в порядке приоритетности)
Итого:
….
3. Выполнение работ военного назначения (указано в порядке приоритетности)
Итого:
….
4. Оказание услуг военного назначения (указано в порядке приоритетности)
Итого:
….
ВСЕГО:
….
М.П. ________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы начальника структурного
подразделения, учреждения)
Примечание: Данная форма разрабатывается довольствующими органами и направляется в уполномоченное структурное подразделение в электронном виде (расширение .xls) и в бумажном виде.
Приложение 5
к Правилам взаимодействия
структурных подразделений
Министерства обороны,
Генерального штаба и
Вооруженных Сил Республики
Казахстан при формировании
государственного оборонного
заказа и осуществлении
государственных закупок в
интересах Министерства
обороны Республики Казахстан
Форма
________________
(степень ограничения)
Утверждаю
Заместитель Министра обороны
Республики Казахстан
(курирующий данное
структурное подразделение)
Заявка на продукцию государственного
оборонного заказа на 20__ - 20 __ годы
______________________________________________________
(наименование структурного подразделения, учреждения)
№ п/п
Наименование продукции
Единица измерения
20 __ год
20 __ год
20 __ год
Примечание
Количество
Цена за единицу (в тенге)
Общая сумма (в тыс. тенге)
Количество
Цена за единицу (в тенге)
Общая сумма (в тыс. тенге)
Количество
Цена за единицу (в тенге)
Общая сумма (в тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13