Ақмола облысының аумағында карантиндік режимінің күшін жою және "Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймағын белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2021 жылғы 28 мамырдағы № А-5/270 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2023 жылғы 9 наурыздағы № А-3/79 қаулысы
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті Ақмола облыстық аумақтық инспекциясының 2023 жылғы 20 ақпандағы №03-06-70 ұсынымының негізінде, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақмола облысы аумағында келесі аудандарда залалданған алаңдардың көлемінде карантиндік режимі алынып тасталсын:
1) Жарқайың ауданы, Отрадный ауылдық округі, залалданған ауданы - 400 гектар жатаған (қызғылт) укекіре;
2) Қорғалжын ауданы, Кеңбидайық ауылдық округі, залалданған ауданы - 150 гектар жатаған (қызғылт) укекіре;
3) Қорғалжын ауданы, Қарашалғын ауылдық округі, залалданған ауданы - 615 гектар жатаған (қызғылт) укекіре;
4) Сандықтау ауданы, Васильев ауылдық округі, залалданған ауданы - 540 гектар жатаған (қызғылт) укекіре.
5) Целиноград ауданы, Мәншүк ауылдық округі, залалданған ауданы - 0,46 гектар далалық арам сояу.
2. "Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймағын белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2021 жылғы 28 мамырдағы № А-5/270 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8493 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1, 2, 3-қосымшалары осы қаулының 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің қадағалайтын орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі Е.Маржықпаев
Ақмола облысы әкімдігінің

Об отмене карантинного режима на территории Акмолинской области и внесении изменений в постановление акимата Акмолинской области от 28 мая 2021 года № А-5/270 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 9 марта 2023 года № А-3/79
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "О карантине растений", на основании представления Акмолинской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 февраля 2023 года №03-06-70, акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Отменить карантинный режим на территории Акмолинской области в объемах зараженных площадей в следующих районах:
1) Жаркаинский район, сельский округ Отрадный, зараженная площадь - 400 гектар горчак ползучий (розовый);
2) Коргалжынский район, сельский округ Кенбидайский, зараженная площадь - 150 гектар горчак ползучий (розовый);
3) Коргалжынский район, сельский округ Карашалгинский, зараженная площадь - 615 гектар горчак ползучий (розовый);
4) Сандыктауский район, сельский округ Васильевский, зараженная площадь - 540 гектар горчак ползучий (розовый);
5) Целиноградский район, сельский округ Маншукский, зараженная площадь – 0,46 гектар повилика полевая.
2. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Акмолинской области" от 28 мая 2021 года № А-5/270 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8493) следующие изменения:
приложения 1, 2, 3 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Акмолинской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Акмолинской области Е.Маржикпаев
Приложение 1 к
постановлению акимата
Акмолинской области