Қызылорда облысының 2024 жылға арналған әлеуметтік саласы бойынша квоталар белгілеу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 235 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының Әлеуметтік Кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 107-бабына, "Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 207 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32737 болып тіркелген) және "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 17 қазандағы № 446 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33564 болып тіркелген) сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квот по социальной сфере Кызылординской области на 2024 год
Постановление акимата Кызылординской области от 29 декабря 2023 года № 235.
В соответствии со статьей 107 Кодекса Республики Казахстан "Социальный кодекс Республики Казахстан", приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 207 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32737) и приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 октября 2023 года № 446 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации, потерявших родителей до достижения ими совершеннолетия или оставшихся без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33564) акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Қызылорда облысының 2024 жылға арналған әлеуметтік саласы бойынша квоталар белгіленсін:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыскерлердің тізімдік саны 50 адамнан асатын және одан жоғары жұмыс берушілерге екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін;

1. Установить квоты по социальной сфере Кызылординской области на 2024 год:
1) для трудоустройства лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов работодателям со списочной численностью работников более 50 человек и выше, за исключением рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;

3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

3) для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Кызылординской области.

3. Осы қаулы 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қызылорда облысының әкімі Н. Нәлібаев
Қызылорда облысы әкімдігінің
2023 жылғы "29" желтоқсан
№ 235 қаулысына 1-қосымша
Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыскерлердің тізімдік саны 50 адамнан асатын және одан жоғары жұмыс берушілерге екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру квотасы

3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Аким Кызылординской области Н. Налибаев
Приложение 1
к постановлению акимата
Кызылординской области
от "29" декабря 2023 года № 235
Трудоустройство по квоте в размере от двух до четырех процентов лиц с инвалидностью работодателям с списочной численностью работников свыше 50 человек и выше, без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда по Кызылординской области на 2024 год

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 29.07.2024 № 126 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
р/с
Ұйымның атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квота мөлшері
(%)
Жұмыс орындарының саны
1.
"Қызылорда облысының білім басқармасының Арал ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 58 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
58
2
1
2.
"Қызылорда облысының білім басқармасының Арал ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 260 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
115
3
1
3.
"Қызылорда облысының білім басқармасының Арал ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 21 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
116
3
1
4.
"Қызылорда облысының білім басқармасының Арал ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 59 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
128
3
1
5.
"Қызылорда облысының білім басқармасының Арал ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 220 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
170
3
1
6.
"Қызылорда облысының білім басқармасының Арал ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 177 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
213
3
1
7.
"Қызылорда облысының білім басқармасының Арал ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 283 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
107
3
1
8.
"Қызылорда облысының білім басқармасының Арал ауданы бойынша білім бөлімінің "Жарасқан Әбдірашев атындағы № 62 мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
200
3
1
9.
"Қызылорда облысының білім басқармасының Арал ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 87 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
123
3
1
10.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 134 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
69
2
1
11.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің № 98 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
75
2
1
12.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 97 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
85
2
1
13.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 25 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
86
2
1
14.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 276 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
93
2
1
15.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің "Үрмәш Түктібаев атындағы № 24 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Сноска. Приложение 1 – в редакции постановления акимата Кызылординской области от 29.07.2024 № 126 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Название организации
Списочная численность работников
Размер квоты
(%)
Количество рабочих мест
1.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 58" отдела образования по Аральскому району управления образования Кызылординской области"
58
2
1
2.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 260" отдела образования по Аральскому району Управления образования Кызылординской области"
115
3
1
3.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 21" отдела образования по Аральскому району Управления образования Кызылординской области"
116
3
1
4.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 59" отдела образования по Аральскому району Управления образования Кызылординской области"
128
3
1
5.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 220" отдела образования по Аральскому району Управления образования Кызылординской области"
170
3
1
6.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 177" отдела образования по Аральскому району Управления образования Кызылординской области"
213
3
1
7.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 283" отдела образования по Аральскому району Управления образования Кызылординской области"
107
3
1
8.
Коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей № 62 имени Жараскана Абдрашева" отдела образования по Аральскому району Управления образования Кызылординской области"
200
3
1
9.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 87" отдела образования по Аральскому району Управления образования Кызылординской области"
123
3
1
10.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 134" отдела образования по Казалинскому району" Управления образования Кызылординской области"
69
2
1
11.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 98" отдела образования по Казалинскому району" Управления образования Кызылординской области"
75
2
1
12.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 97" отдела образования по Казалинскому району" Управления образования Кызылординской области"
85
2
1
13.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 25" отдела образования по Казалинскому району" Управления образования Кызылординской области"
86
2
1
14.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 276" отдела образования по Казалинскому району" Управления образования Кызылординской области"
93
2
1
15.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 24 имени Урмаша Туктибаева" отдела образования по Казалинскому району" Управления образования Кызылординской области"

130
3
1
16.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 266 мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
190
3
1
17.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің "Ержігіт Бозғұлов атындағы № 249 мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
264
4
1
18.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 225 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
90
2
1
19.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің "С. Есқараев атындағы № 27 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
67
2
1
20.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 109 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
80
2
1
21.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 186 орта мктебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
56
2
1
22.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің "Т. Салқынбайұлы атындағы балалар әуез мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
57
2
1
23.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің "О. Шораяқұлы атындағы № 30 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
110
3
1
24.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің "Шоқан Уәлиханов атындағы № 26 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
151
3
1
25.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің "Тәйімбет Көмекбаев атындағы № 250 мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
229
3
1
26.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 99 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
101
3
1
27.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің "Елеу Көшербаев атындағы № 279 мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
139
3
2
28.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 185 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
103
3
1
29.
"Жаңа Жол" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
400
4
1
30.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Жалағаш индустриалды-аграрлық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
65
2
1
31.
"Қызылорда облысының білім басқармасының "Жалағаш ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 202 Зейнолла Жарқынбаев атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

130
3
1
16.
Коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей № 266 отдела образования по Казалинскому району" Управления образования Кызылординской области"
190
3
1
17.
Коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей № 249 имени Ержигита Бозгулова" отдела образования по Казалинскому району" Управления образования Кызылординской области"
264
4
1
18.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 225" отдела образования по Казалинскому району" Управления образования Кызылординской области"
90
2
1
19.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 27 имени С. Ескараева" отдела образования по Кармакшинскому району" Управления образования Кызылординской области"
67
2
1
20.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 109" отдела образования по Кармакшинскому району" Управления образования Кызылординской области"
80
2
1
21.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 186" отдела образования по Кармакшинскому району" Управления образования Кызылординской области"
56
2
1
22.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская музыкальная школа имени Т. Салкынбайулы" отдела образования по Кармакшинскому району" Управления образования Кызылординской области"
57
2
1
23.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 30 имени О.Шораякулы отдела образования по Кармакшинскому району" Управления образования Кызылординской области"
110
3
1
24.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 26 имени Шокана Уалиханова" отдела образования по Кармакшинскому району" Управления образования Кызылординской области"
151
3
1
25.
Коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей № 250 имени Таимбета Комекбаева" отдела образования по Кармакшинскому району" Управления образования Кызылординской области"
229
3
1
26.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 99" отдела образования по Кармакшинскому району" Управления образования Кызылординской области"
101
3
1
27.
Коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей № 279 имени Елеу Кушербаева" отдела образования по Кармакшинскому району" Управления образования Кызылординской области"
139
3
2
28.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 185" отдела образования по Кармакшинскому району" Управления образования Кызылординской области"
103
3
1
29.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жаңа Жол"
400
4
1
30.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Жалагашский индустриально-аграрный колледж" Управления образования Кызылординской области"
65
2
1
31.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 202 имени Зейноллы Жаркынбаева" отдела образования по Жалагашскому району" Управления образования Кызылординской области"