Алматы қаласындағы шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелерін бекіту туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының VIII сессиясының 2023 жылғы 15 қыркүйектегі № 50 шешiмi.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-10-тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 181 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33110 болып тіркелген) сәйкес, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласында шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшері болу құнының 0 (нөл) пайызы мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 21.02.2024 № 89 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Алып тасталды - Алматы қаласы мәслихатының 21.02.2024 № 89 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы Мәслихатының төрағасы М. Отыншиев

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев в городе Алматы
Решение VIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 15 сентября 2023 года № 50.
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33110), маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в городе Алматы в размере 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Алматы от 21.02.2024 № 89 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Исключен в соответствии с решением маслихата города Алматы от 21.02.2024 № 89 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Алматы М. Отыншиев