2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11/1 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 14-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабы 2-тармағына, 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 280 773,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 935 355,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46 736 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 357 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 269 325,2 мың теңге;
2) шығындар – 5 311 577,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 777 167 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 1 812 751 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 35 584 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 807 970,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 807 970,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 812 751 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 907,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 28 126,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 23.04.2024 № 15/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2024 № 17/6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.05.2024 № 18/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.07.2024 № 20/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.08.2024 № 21/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.10.2024 № 22/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2024 № 23/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, келіп түскен салықтық аударымдардың кемінде елу пайызы мөлшерінде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша корпоративтік табыс салығынан;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салықтан;
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздерден;
ауылдық округтің аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымынан;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымынан;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.

Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 11/1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 280 773,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 935 355,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 736 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 357 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 269 325,2 тысяч тенге;
2) затраты – 5 311 577,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 777 167 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 812 751 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 35 584 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 807 970,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 807 970,5 тысяч тенге:
поступление займов – 1 812 751 тысяч тенге;
погашение займов – 32 907,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28 126,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 23.02.2024 № 15/1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 16.04.2024 № 17/6 (вводится в действие с 01.01.2024); от 04.05.2024 № 18/1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 17.07.2024 № 20/1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 23.08.2024 № 21/3 (вводится в действие с 01.01.2024); от 18.10.2024 № 22/1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 06.12.2024 № 23/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративного подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере не менее пятидесяти процентов от поступивших налоговых отчислений, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
акцизов на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории сельского округа;
сбор за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, за исключением коммерческих организаций, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудандық бюджет кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістерден:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдерінен;
ауданның коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтерден;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістерден;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылардан;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдерінен;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдерден.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақшадан;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе ауыл аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
ауыл аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақыдан.
5. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебіне жатқызылады.
6. Аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 471 475 мың теңге сомасында белгіленсін:
Архангелка ауылдық округіне – 43 649 мың теңге;
Благовещенка ауылдық округіне – 43 351 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 27 459 мың теңге;
Казанка ауылдық округіне – 55 826 мың теңге;
Қайранкөл ауылдық округіне – 46 434 мың теңге;
Кладбинка ауылдық округіне – 36 672 мың теңге;
Майбалық ауылдық округіне – 46 713 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 22 450 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне – 25 490 мың теңге;
Первомай ауылдық округіне – 29 784 мың теңге;
Преснов ауылдық округіне – 45 244 мың теңге;
Пресноредут ауылдық округіне – 25 095 мың теңге;

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельских округов;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
других доходов от коммунальной собственности района;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории села;
платы за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории села.
5. В районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2024 год в сумме 471 475 тысяч тенге:
Архангельскому сельскому округу – 43 649 тысяч тенге;
Благовещенскому сельскому округу – 43 351 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 27 459 тысяч тенге;
Казанскому сельскому округу – 55 826 тысяч тенге;
Кайранкольскому сельскому округу – 46 434 тысяч тенге;
Кладбинскому сельскому округу – 36 672 тысяч тенге;
Майбалыкскому сельскому округу – 46 713 тысяч тенге;
Мирному сельскому округу – 22 450 тысяч тенге;
Озерному сельскому округу – 25 490 тысяч тенге;
Первомайскому сельскому округу – 29 784 тысяч тенге;
Пресновскому сельскому округу – 45 244 тысяч тенге;
Пресноредутскому сельскому округу – 25 095 тысяч тенге;

Троицкий ауылдық округіне – 23 308 мың теңге.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй коммуналдық тұрғын үй қорын сатып алуға;
3) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға;
Республикалық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
2) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының ауылдық елді мекендерін абаттандыруға;
5) сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіне;
6) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
7) аудан аумағының қала құрылысы схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге.
8) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 04.05.2024 № 18/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
9) жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке;
10) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка ауылына блокты-модульдік қазандық сатып алуға.
Облыстық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 16.04.2024 № 17/6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.05.2024 № 18/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.10.2024 № 22/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түсімі ескерілсін, оның ішінде:

Троицкому сельскому округу – 23 308 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
3) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2024-2026 годы.
8. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на развитие транспортной инфраструктуры;
2) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
3) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на благоустройство сельских населенных пунктов Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
5) на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
6) на капитальные расходы государственных органов;
7) на разработку схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов.
8) Исключен решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 04.05.2024 № 18/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
9) на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов;
10) на приобретение блочно-модульной котельной для села Пресновка Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2024-2026 годы.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2024 № 17/6 (вводится в действие с 01.01.2024); от 04.05.2024 № 18/1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 18.10.2024 № 22/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
9.  Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:

1) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
2) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 04.05.2024 № 18/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9-1. 2024 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2023 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерін қайтару, сондай-ақ осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген сомаларды қайтару есебінен аудандық бюджеттің шығыстары көзделсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 23.04.2024 № 15/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9-2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің өтемақысын өтеуге арналған шығындар 577 911 мың теңге сомада көзделсін.
Ескерту. Шешім 9-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 23.04.2024 № 15/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 18.10.2024 № 22/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9-3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте тұрғын үй сатып алуға ішкі қарыздар есебінен 1 681 436 мың теңге шығыстар ескерілсін.

1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
2) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из областного бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2024-2026 годы.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 04.05.2024 № 18/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2024 года и возврата целевых трансфертов областного бюджета неиспользованных (недоиспользованных) в 2023 году, а также возврата сумм, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 23.02.2024 № 15/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
9-2 Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год расходы на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 577 911 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-2 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 23.02.2024 № 15/1 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 18.10.2024 № 22/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
9-3. Учесть в районном бюджете расходы на 2024 год за счет внутренних займов на приобретение жилья в сумме 1 681 436 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 9-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 04.05.2024 № 18/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.07.2024 № 20/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2024 № 23/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредиттер 131 315 мың теңге сомасында ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-3 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 04.05.2024 № 18/1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 17.07.2024 № 20/1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 06.12.2024 № 23/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Учесть в районном бюджете на 2024 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты для приобретения или строительства жилья в сумме 131 315 тысяч тенге.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 06.12.2024 № 23/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудан әкімдігінің 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.

Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 06.12.2024 № 23/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты бюджетам сельских округов.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2024-2026 годы.

12. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 0 теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 06.12.2024 № 23/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Бюджет қаражаты есебінен ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік ұйымдардағы денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек қарастырылсын.

12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 0 тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 06.12.2024 № 23/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
13. Предусмотреть социальную поддержку по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.

14. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихатының төрайымы Л. Топорова
мәслихатының шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 23.04.2024 № 15/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2024 № 17/6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.05.2024 № 18/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.07.2024 № 20/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.08.2024 № 21/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.10.2024 № 22/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2024 № 23/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
1
2
3
4
5
1) Кірістер

14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Жамбылского района Л. Топорова
Приложение 1 к решению маслихата
Бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 23.02.2024 № 15/1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 16.04.2024 № 17/6 (вводится в действие с 01.01.2024); от 04.05.2024 № 18/1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 17.07.2024 № 20/1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 23.08.2024 № 21/3 (вводится в действие с 01.01.2024); от 18.10.2024 № 22/1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 06.12.2024 № 23/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
1
2
3
4
5
1) Доходы

2) Шығындар
5 311 577,4
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
1 325 280,3
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
64 221
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
51 388,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 832,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
316 869,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
255 509
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
26 096,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
35 264,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
108 241,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 183,6
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
293,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 751,8
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 012,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
835 948,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 096,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25 676,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
755 175,6
02
Қорғаныс
9 760,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9 760,1
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 950,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 525
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
284,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
438 788,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
438 788,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
34 502,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 421,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

2) Затраты
5 311 577,4
01
Государственные услуги общего характера
1 325 280,3
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
64 221
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
51 388,9
003
Капитальные расходы государственного органа
12 832,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
316 869,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
255 509
003
Капитальные расходы государственного органа
26 096,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
35 264,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
108 241,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 183,6
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
293,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
104 751,8
015
Капитальные расходы государственного органа
2 012,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
835 948,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
55 096,5
003
Капитальные расходы государственного органа
25 676,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
755 175,6
02
Оборона
9 760,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9 760,1
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 950,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 525
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
284,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
438 788,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
438 788,7
005
Государственная адресная социальная помощь
34 502,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 421,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

34 254,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
708,9
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
207 983
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
71 340,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 200,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
721,9
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
755,1
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
900
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
472 497,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
472 497,4
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
34 869
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
34 414,7
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
50 524
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
65 973,3
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
277 716,4
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
9 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
661 551,2
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
146 238
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
146 238
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
48 342,2
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 889,6
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 394,3
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
12 016,8
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12 041,5
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
100 389
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер

34 254,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
708,9
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
207 983
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
71 340,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
80 200,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
721,9
021
Капитальные расходы государственного органа
755,1
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
900
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
472 497,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
472 497,4
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
34 869
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
34 414,7
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
50 524
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
65 973,3
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
277 716,4
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
9 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
661 551,2
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
146 238
009
Поддержка культурно-досуговой работы
146 238
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
48 342,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
22 889,6
004
Капитальные расходы государственного органа
1 394,3
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
12 016,8
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12 041,5
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
100 389
005
Услуги по проведению государственной информационной политики

14 980
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
84 981
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
428
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 200,1
075
Байланыс желілерін салу
16 200,1
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
350 381,9
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 263,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 650
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
20 757
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
63 315
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
226 396,7
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
142 871,8
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі
62 752,1
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 216,1
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 536
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
58 232,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 065
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
13 527,2
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 640,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21 887
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
21 887
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
51 983,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
51 983,9
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
51 983,9
12
Көлiк және коммуникация
1 152 932,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 152 932,7
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
47 947,3
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

14 980
007
Функционирование районных (городских) библиотек
84 981
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
428
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 200,1
075
Строительство сетей связи
16 200,1
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
350 381,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
38 263,2
003
Капитальные расходы государственного органа
1 650
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
20 757
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
63 315
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
226 396,7
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
142 871,8
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
62 752,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
58 216,1
006
Капитальные расходы государственного органа
4 536
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
58 232,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33 065
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
13 527,2
007
Капитальные расходы государственного органа
11 640,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21 887
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21 887
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 983,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
51 983,9
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
51 983,9
12
Транспорт и коммуникации
1 152 932,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 152 932,7
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
47 947,3
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

432,9
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Бауман станциясының кентішілік жолдарына қиыршық тас сатып алу
5 000
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылындағы су тарату желілеріне ағымдағы жөндеу жұмыстары
12 566,4
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерное ауылындағы кентішілік жолдарды рәсімдеу
1 000
13
Басқалар
1 152,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 152,7
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 152,7
оның ішінде:
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы (сыртқы инженерлік желілерсіз)
1 152,7
15
Трансферттер
5 256,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 256,8
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1,6
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
5 255
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
0,2
16
Қарыздарды өтеу
0,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0,4
022
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
0,4
Барлығы:
28 140,2

432,9
Приобретение щебня для внутрипоселковых дорог станции Баумана Жамбылского района Северо-Казахстанской области
5 000
Текущий ремонт разводящих сетей водопровода в селе Казанка Жамбылского района Северо-Казахстанской области
12 566,4
Оформление внутрипоселковых дорог села Озерное Жамбылского района Северо-Казахстанской области
1 000
13
Прочие
1 152,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 152,7
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 152,7
в том числе:
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Пресновка Жамбылского района Северо-Казахстанской области (без наружных инженерных сетей)
1 152,7
15
Трансферты
5 256,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 256,8
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1,6
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
5 255
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
0,2
16
Погашение займов
0,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0,4
022
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
0,4
Всего:
28 140,2