2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11/1 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 14-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабы 2-тармағына, 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 951 913,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 025 978 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 125 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 891 310,9 мың теңге;
2) шығындар – 4 980 040,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 96 313 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 129 220 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 907 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 124 439,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 124 439,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 129 220 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 907,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 28 126,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 16.04.2024 № 17/6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, келіп түскен салықтық аударымдардың кемінде елу пайызы мөлшерінде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша корпоративтік табыс салығынан;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салықтан;
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздерден;
ауылдық округтің аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымынан;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымынан;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.

Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 11/1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 951 913,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 025 978 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 125 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 891 310,9 тысяч тенге;
2) затраты – 4 980 040,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 96 313 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 129 220 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 907 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -124 439,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 124 439,5 тысяч тенге:
поступление займов – 129 220 тысяч тенге;
погашение займов – 32 907,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28 126,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2024 № 17/6 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративного подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере не менее пятидесяти процентов от поступивших налоговых отчислений, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
акцизов на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории сельского округа;
сбор за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, за исключением коммерческих организаций, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудандық бюджет кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістерден:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдерінен;
ауданның коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтерден;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістерден;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылардан;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдерінен;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдерден.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақшадан;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе ауыл аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
ауыл аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақыдан.
5. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебіне жатқызылады.
6. Аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 471 475 мың теңге сомасында белгіленсін:
Архангелка ауылдық округіне – 43 649 мың теңге;
Благовещенка ауылдық округіне – 43 351 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 27 459 мың теңге;
Казанка ауылдық округіне – 55 826 мың теңге;
Қайранкөл ауылдық округіне – 46 434 мың теңге;
Кладбинка ауылдық округіне – 36 672 мың теңге;
Майбалық ауылдық округіне – 46 713 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 22 450 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне – 25 490 мың теңге;
Первомай ауылдық округіне – 29 784 мың теңге;
Преснов ауылдық округіне – 45 244 мың теңге;
Пресноредут ауылдық округіне – 25 095 мың теңге;

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельских округов;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
других доходов от коммунальной собственности района;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории села;
платы за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории села.
5. В районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2024 год в сумме 471 475 тысяч тенге:
Архангельскому сельскому округу – 43 649 тысяч тенге;
Благовещенскому сельскому округу – 43 351 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 27 459 тысяч тенге;
Казанскому сельскому округу – 55 826 тысяч тенге;
Кайранкольскому сельскому округу – 46 434 тысяч тенге;
Кладбинскому сельскому округу – 36 672 тысяч тенге;
Майбалыкскому сельскому округу – 46 713 тысяч тенге;
Мирному сельскому округу – 22 450 тысяч тенге;
Озерному сельскому округу – 25 490 тысяч тенге;
Первомайскому сельскому округу – 29 784 тысяч тенге;
Пресновскому сельскому округу – 45 244 тысяч тенге;
Пресноредутскому сельскому округу – 25 095 тысяч тенге;

Троицкий ауылдық округіне – 23 308 мың теңге.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй коммуналдық тұрғын үй қорын сатып алуға;
3) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға;
Республикалық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
2) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының ауылдық елді мекендерін абаттандыруға;
5) сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіне;
6) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
7) аудан аумағының қала құрылысы схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге.
8) су тасқынына қарсы іс-шараларға жанар-жағармай сатып алуға.
Облыстық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.

Троицкому сельскому округу – 23 308 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
3) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2024-2026 годы.
8. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на развитие транспортной инфраструктуры;
2) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
3) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на благоустройство сельских населенных пунктов Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
5) на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
6) на капитальные расходы государственных органов;
7) на разработку схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов.
8) на приобретение горюче-смазочного материала для противопаводковых мероприятий.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2024-2026 годы.

Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 16.04.2024 № 17/6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.

Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2024 № 17/6 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах Жамбылского района Северо-Казахстанской области.

Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредиттер 129 220 мың теңге сомасында ескерілсін.

Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из областного бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2024-2026 годы.
10. Учесть в районном бюджете на 2024 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты для приобретения или строительства жилья в сумме 129 220 тысяч тенге.

11. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудан әкімдігінің 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
12. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 21 212 мың теңге сомасында бекітілсін.

11. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты бюджетам сельских округов.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2024-2026 годы.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 21 212 тысяч тенге.

13. Бюджет қаражаты есебінен ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік ұйымдардағы денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек қарастырылсын.
14. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихатының төрайымы Л. Топорова
мәслихатының шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті

13. Предусмотреть социальную поддержку по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Жамбылского района Л. Топорова
Приложение 1 к решению маслихата
Бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2024 год

500
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95 604,5
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 610
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
857 097,1
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 957,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
26 640,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
784 499,2
02
Қорғаныс
24 692
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
24 692
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 243
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14 191
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 258
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
488 402,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
488 402,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
48 853
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 547
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
105
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
49 563
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 197
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
206 983
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
88 583
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 846,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

500
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
95 604,5
015
Капитальные расходы государственного органа
2 610
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
857 097,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
45 957,5
003
Капитальные расходы государственного органа
26 640,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
784 499,2
02
Оборона
24 692
122
Аппарат акима района (города областного значения)
24 692
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 243
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14 191
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 258
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
488 402,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
488 402,6
005
Государственная адресная социальная помощь
48 853
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 547
006
Оказание жилищной помощи
105
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
49 563
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 197
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
206 983
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
88 583
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 846,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

48 815
02
Қорғаныс
14 867
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 867
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 571
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 823
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 473
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
418 429
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
418 429
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
52 273
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 076
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
536
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
41 939
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 281
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
206 531
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
43 501
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 797
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
995
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
50 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 000
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
35 000
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
15 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
410 139
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
410 139
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
141 648
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу

48 815
02
Оборона
14 867
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 867
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 571
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 823
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 473
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
418 429
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
418 429
005
Государственная адресная социальная помощь
52 273
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 076
006
Оказание жилищной помощи
536
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41 939
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 281
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
206 531
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
43 501
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61 797
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
995
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
50 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 000
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
35 000
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
15 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
410 139
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
410 139
009
Поддержка культурно-досуговой работы
141 648
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне

6 000
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
19 600
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16 000
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
141 699
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
732
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 835
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
24 625
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
115 652
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі
57 171
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 171
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33 674
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 674
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 807
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24 807
12
Көлiк және коммуникация
473 106
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
473 106
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
50 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
410 867
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
12 239
13
Басқалар
22 045
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22 045
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
22 045
14
Борышқа қызмет көрсету
34
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
34
15
Трансферттер
1 039 956
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 039 956
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

6 000
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
19 600
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
16 000
007
Функционирование районных (городских) библиотек
141 699
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
732
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
56 835
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
24 625
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
115 652
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
57 171
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
57 171
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33 674
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33 674
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 807
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24 807
12
Транспорт и коммуникации
473 106
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
473 106
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
50 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
410 867
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
12 239
13
Прочие
22 045
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22 045
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
22 045
14
Обслуживание долга
34
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
34
15
Трансферты
1 039 956
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 039 956
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства