"2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 23/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 280 773,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 935 355,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46 736 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 357 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 269 325,2 мың теңге;
2) шығындар – 5 311 577,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 777 167 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 1 812 751 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 35 584 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 807 970,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 807 970,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 812 751 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 907,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 28 126,9 мың теңге.";
9-3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9-3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте тұрғын үй сатып алуға ішкі қарыздар есебінен 1 681 436 мың теңге шығыстар ескерілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредиттер 131 315 мың теңге сомасында ескерілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 11/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 6 декабря 2024 года № 23/1
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 11/1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 280 773,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 935 355,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 736 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 357 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 269 325,2 тысяч тенге;
2) затраты – 5 311 577,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 777 167 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 812 751 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 35 584 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 807 970,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 807 970,5 тысяч тенге:
поступление займов – 1 812 751 тысяч тенге;
погашение займов – 32 907,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28 126,9 тысяч тенге.";
пункт 9-3 изложить в новой редакции:
"9-3. Учесть в районном бюджете расходы на 2024 год за счет внутренних займов на приобретение жилья в сумме 1 681 436 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2024 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты для приобретения или строительства жилья в сумме 131 315 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

"12. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 0 теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихатының төрайымы Л. Топорова
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының
2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 23/1
шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының

"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 0 тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Жамбылского района Л. Топорова
Приложение к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 6 декабря года № 23/1
Приложение 1 к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области

2) Шығындар
5 311 577,4
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
1 325 280,3
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
64 221
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
51 388,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 832,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
316 869,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
255 509
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
26 096,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
35 264,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
108 241,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 183,6
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
293,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 751,8
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 012,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
835 948,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 096,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25 676,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
755 175,6
02
Қорғаныс
9 760,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9 760,1
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 950,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 525
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
284,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
438 788,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
438 788,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
34 502,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 421,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

2) Затраты
5 311 577,4
01
Государственные услуги общего характера
1 325 280,3
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
64 221
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
51 388,9
003
Капитальные расходы государственного органа
12 832,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
316 869,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
255 509
003
Капитальные расходы государственного органа
26 096,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
35 264,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
108 241,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 183,6
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
293,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
104 751,8
015
Капитальные расходы государственного органа
2 012,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
835 948,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
55 096,5
003
Капитальные расходы государственного органа
25 676,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
755 175,6
02
Оборона
9 760,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9 760,1
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 950,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 525
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
284,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
438 788,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
438 788,7
005
Государственная адресная социальная помощь
34 502,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 421,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

34 254,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
708,9
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
207 983
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
71 340,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 200,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
721,9
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
755,1
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
900
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
472 497,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
472 497,4
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
34 869
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
34 414,7
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
50 524
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
65 973,3
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
277 716,4
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
9 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
661 551,2
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
146 238
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
146 238
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
48 342,2
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 889,6
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 394,3
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
12 016,8
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12 041,5
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
100 389
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер

34 254,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
708,9
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
207 983
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
71 340,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
80 200,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
721,9
021
Капитальные расходы государственного органа
755,1
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
900
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
472 497,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
472 497,4
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
34 869
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
34 414,7
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
50 524
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
65 973,3
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
277 716,4
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
9 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
661 551,2
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
146 238
009
Поддержка культурно-досуговой работы
146 238
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
48 342,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
22 889,6
004
Капитальные расходы государственного органа
1 394,3
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
12 016,8
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12 041,5
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
100 389
005
Услуги по проведению государственной информационной политики

14 980
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
84 981
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
428
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 200,1
075
Байланыс желілерін салу
16 200,1
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
350 381,9
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 263,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 650
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
20 757
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
63 315
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
226 396,7
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
142 871,8
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі
62 752,1
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 216,1
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 536
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
58 232,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 065
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
13 527,2
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 640,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21 887
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
21 887
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
51 983,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
51 983,9
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
51 983,9
12
Көлiк және коммуникация
1 152 932,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 152 932,7
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
47 947,3
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

14 980
007
Функционирование районных (городских) библиотек
84 981
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
428
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 200,1
075
Строительство сетей связи
16 200,1
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
350 381,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
38 263,2
003
Капитальные расходы государственного органа
1 650
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
20 757
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
63 315
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
226 396,7
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
142 871,8
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
62 752,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
58 216,1
006
Капитальные расходы государственного органа
4 536
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
58 232,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33 065
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
13 527,2
007
Капитальные расходы государственного органа
11 640,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21 887
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21 887
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 983,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
51 983,9
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
51 983,9
12
Транспорт и коммуникации
1 152 932,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 152 932,7
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
47 947,3
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов