Объектілік ауқымдағы техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялау туралы
Павлодар облысы Екібастұз қаласы әкімінің 2025 жылғы 19 наурыздағы № 3 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 33-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Азаматтық қорғау туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2023 жылғы 10 мамырдағы "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" №240 бұйрығына сәйкес, Екібастұз қаласының төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі қалалық комиссиясының кезектен тыс отырысының 2025 жылғы 18 наурыздағы №4 хаттамасы негізінде, ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫМ:
1. № 1 түтін мұржа құрылымының құлауымен апат қаупінің туындауына байланысты "Болат Нұржанов атындағы Екібастұз 1-МАЭС" ЖШС-да объектілік ауқымдағы техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Төтенше жағдайды жою басшысы болып "Болат Нұржанов атындағы Екібастұз 1-МАЭС" ЖШС-ның бас директоры Асан Акимгалиевич Наурзгалиев (келісім бойынша) тағайындалсын.
3. Осы шешiмнiң орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қаласының әкімі А. Бейсекин

Об объявлении чрезвычайной ситуации техногенного характера объектового масштаба
Решение акима города Экибастуза Павлодарской области от 19 марта 2025 года № 3
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", на основании протокола внеочередного заседания городской комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуации города Экибастуза от 18 марта 2025 года № 4, РЕШИЛ:
1. В связи с угрозой возникновения аварии с обрушением конструкции дымовой трубы №1, объявить на ТОО "Экибастузская ГРЭС-1 имени Булата Нуржанова" чрезвычайную ситуацию техногенного характера объектового масштаба.
2. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации назначить генерального директора ТОО "Экибастузская ГРЭС-1 имени Булата Нуржанова" Наурзгалиева Асана Акимгалиевича (по согласованию).
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Экибастуза А. Бейсекин