Көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассилерінің электрондық паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары жүйесінің жұмыс істеу тәртібіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 14 маусымдағы № 71 шешімі
2014 жылғы 15 тамыздағы Көлік құралдары паспортының (көлік құралының шассиі паспортының) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері паспортының бірыңғай үлгісін енгізу және электрондық паспорттар жүйесін ұйымдастыру туралы келісімнің 3-бабының бірінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 22 қыркүйектегі № 122 шешімімен бекітілген Көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассилерінің электрондық паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттық жүйесінің жұмыс істеу тәртібіне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 14 маусымдағы
№ 71 шешіміне
ҚОСЫМША
Көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассилерінің электрондық паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары жүйесінің жұмыс істеу тәртібіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген Тәртіптің № 1 қосымшасы мынадай мазмұндағы 15-тармақпен толықтырылсын:
"15. Көлік құралын тіркеуге рұқсат етілетін аумақ.".
2. Көрсетілген Тәртіптің № 3 қосымшасының 10-тармағы мынадай мазмұндағы 12-тармақшамен толықтырылсын:
"12) көлік құралын тіркеуге рұқсат етілген аумақ.".
3. Көрестілген Тәртіптің № 7 қосымшасының 11-тармағы мынадай мазмұндағы 12-тармақшамен толықтырылсын:
"12) "көлік құралын тіркеуге рұқсат етілген аумақ" өрісінде – "Еуразиялық экономикалық одақ" (егер өндірілген көлік құралы Одақ органдарының белгіленген шешімдерінің және осындай көлік құралдарының олардың еркін айналым үшін өндірісі кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келсе) немесе "шектелген аумақ" (егер өндірілген көлік құралы Одақ органдарының белгіленген шешімдерінің және осындай көлік құралдарының олардың еркін айналым үшін өндірісі кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмесе) жазбасы.
Осы өріс, егер "көлік құралын жеңілдік режимін қолдана отырып өндіру туралы мәліметтер" өрісінде "көлік құралының моделі жеңілдік режимінде өндірілген" жазбасы жүргізілген жағдайда толтырылады.
Осы өріс, егер "шектелген аумақ" жазбасы жүргізілген болса және көлік құралын тіркеу көзделетін мүше мемлекеттің заңнамасында Одақ органдарының шешімдерін іске асыру мақсатында көлік құралдарын тіркеуге қатысты қолданылатын шектеулер белгіленген жағдайда мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес пайдаланылады.".

О внесении изменений в Порядок функционирования систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 июня 2016 года № 71
Примечание РЦПИ!
Решение вступает в силу 15.07.2016 - сайт Евразийского экономического союза.
В соответствии с абзацем первым статьи 3 Соглашения о введении единых форм паспорта транспортного средства (паспорта шасси транспортного средства) и паспорта самоходной машины и других видов техники и организации систем электронных паспортов от 15 августа 2014 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Порядок функционирования систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 сентября 2015 г. № 122, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 июня 2016 г. № 71
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Порядок функционирования систем электронных
паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси
транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин
и других видов техники
1. Приложение № 1 к указанному Порядку дополнить пунктом 15 следующего содержания:
«15. Территория, на которой допускается регистрация транспортного средства.».
2. Пункт 10 приложения № 3 к указанному Порядку дополнить подпунктом 12 следующего содержания:
«12) территория, на которой допускается регистрация транспортного средства.».
3. Пункт 11 приложения № 7 к указанному Порядку дополнить подпунктом 12 следующего содержания:
«12) в поле «территория, на которой допускается регистрация транспортного средства» – запись «Евразийский экономический союз» (если произведенное транспортное средство соответствует требованиям, установленным решениями органов Союза и предъявляемым при производстве таких транспортных средств для их свободного обращения) или «ограниченная территория» (если произведенное транспортное средство не соответствует требованиям, установленным решениями органов Союза и предъявляемым при производстве таких транспортных средств для их свободного обращения).
Данное поле заполняется в случае, если в поле «сведения
о производстве транспортного средства с применением льготного режима» была произведена запись «модель транспортного средства произведена в льготном режиме».
Данное поле используется в соответствии с законодательством государства-члена в случае, если была произведена запись «ограниченная территория» и в законодательстве государства-члена, в  котором предполагается регистрация транспортного средства, в целях реализации решений органов Союза установлены ограничения, действующие в отношении регистрации транспортных средств.».