"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 137 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2.Мыналар:
а) осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және оларды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары тізіліміне орналастыруды қамтамасыз етуді Еуразиялық экономикалық комиссияның құзыретінде Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту бойынша жұмыстарды үйлестіру кіретін департаменті жүзеге асырады;

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской Экономической Комиссии от 1 ноября 2016 года № 137
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза»;
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза»;
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза»;
Порядок присоединения к общему процессу «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза».
2. Установить, что:
а) разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза;

б) осы Шешіммен бекітілген Тәртіптің 6 – 8 тармақтарына сәйкес қосылу рәсімдерін орындау мерзімі осы Шешім күшіне енген күннен бастап 1 жылды құрайды деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 90 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
К. Минасян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 1 қарашадағы
№ 137 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына енетін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде жүзеге асырылатын шекаралық, кедендік, санитариялық-карантиндік, ветеринариялық, карантиндік-фитосанитариялық және көліктік бақылауды ұйымдастыру үшін қажетті жабдыққа және ғимараттарды, үй-жайларды және құрылыстарды материалдық-техникалық жарақтандыруға қойылатын бірыңғай типтік талаптар, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерін сыныптау және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункті Паспортының нысаны туралы" 2011 жылғы 22 маусымдағы № 688 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесі туралы" 2012 жылғы 28 маусымдағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы

б) срок выполнения процедуры присоединения в соответствии с пунктами 6 – 8 Порядка, утвержденного настоящим Решением, составляет 1 год с даты вступления настоящего Решения в силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 90 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии         К. Минасян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 ноября 2016 года № 137
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование
информационно-справочного перечня пунктов пропуска через
внешнюю границу Евразийского экономического союза»
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Комиссии Таможенного союза от 22 июня 2011 г. № 688 «О Единых типовых требованиях к оборудованию и материально-техническому оснащению зданий, помещений и сооружений, необходимых для организации пограничного, таможенного, санитарно-карантинного, ветеринарного, карантинного фитосанитарного и транспортного контроля, осуществляемых в пунктах пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза, Классификации пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза и форме Паспорта пункта пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 июня 2012 г. № 96 «Об Информационно-справочном перечне пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 «Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза».
II. Область применения

2. Осы Қағидалар осы жалпы процесс шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен талаптарын анықтау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компонеттерін жобалау, әзірлеу және жетілдіру кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"өткізу пункттерінің ұлттық тізбесі" – қалыптастыруды және жүргізуді Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы жүзеге асыратын Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесі;
"жалпы процесс ақпараттық объектісінің ахуалы" – ақпараттық объект оның өмірлік циклінің белгілі бір сатысында сипаттайтын және жалпы процес операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиет.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процестің рәсімдері тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процестің қатысушысы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразия экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесімен белгіленген мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодтық белгісі: P.CC.01, нұсқасы 1.0.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеті
7. Жалпы процестің мақсаттары Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін (бұдан әрі тиісінше – өткізу пункттері, өткізу пункттерінің тізбесі) қалыптастыру және жалпы процестің қатысушылары осы тізбеден өткізу пункттері туралы мәліметтерді ұсыну.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдарынан өткізу пункттерінің ашылуы (жабылуы), өткізу пункттерінің ұлттық тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы ақпаратты алуын қамтамасыз ету;
б) Комиссияға келіп түскен ақпараттың негізінде өткізу пункттерінің тізбесін автоматты қалыптастыруды және оны Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ақпараттық жүйелерінің сұратуы бойынша өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді сыртқы және өзара сауданың интеграциялық ақпараттық жүйесі арқылы, соның ішінде Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалана отырып ұсынуды қамтамасыз ету;
г) мүдделі тұлғаларға өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалана отырып ұсынуды қамтамасыз ету.

2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза» (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
«национальный перечень пунктов пропуска» – перечень пунктов пропуска через таможенную границу Союза, формирование и ведение которого осуществляется уполномоченным органом государства – члена Союза;
«состояние информационного объекта общего процесса» – свойство, которое характеризует информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла и изменяется при выполнении операций общего процесса.
Понятия «группа процедур общего процесса», «информационный объект общего процесса», «исполнитель», «операция общего процесса», «процедура общего процесса и «участник общего процесса», используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза».
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CC.01, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целями общего процесса являются формирование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через таможенную границу Союза (далее соответственно – пункты пропуска, перечень пунктов пропуска) и представление участникам общего процесса сведений о пунктах пропуска из этого перечня.
8. Для достижения целей общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить получение Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) от уполномоченных органов государств – членов Союза (далее – государства-члены) информации об открытии (закрытии) пунктов пропуска, изменении сведений в национальных перечнях пунктов пропусков;
б) обеспечить автоматизированное формирование перечня пунктов пропуска на основе поступившей в Комиссию информации и его опубликование на информационном портале Союза;
в) обеспечить представление сведений из перечня пунктов пропуска по запросу информационных систем уполномоченных органов государств-членов через интегрированную информационную систему внешней и взаимной торговли, в том числе с использованием сервисов, размещенных на информационном портале Союза;
г) обеспечить представление сведений из перечня пунктов пропуска заинтересованным лицам с использованием сервисов, размещенных на информационном портале Союза.

2. Жалпы процестің қатысушылары
9. Жалпы процесс қатысушыларының тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Жалпы процесс қатысушыларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Комиссияның өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыруға, жүргізуге және пайдалануға жауапты құрылымдық бөлімшесі
P.CC.01.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
Мүше мемлекеттің өткізу пункттерінің ұлттық тізбесін жүргізуге және өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру үшін оны Комиссияға ұсынуға, сондай-ақ өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді пайдалануға уәкілетті атқарушы билік органы
P.CC.01.ACT.002
мүдделі тұлға
өз қызметінде өткізу пункттері тізбесінің мәліметтерін пайдаланатын сыртқы экономикалық қызметтің қатысушысы, заңды немесе жеке тұлға
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің тағайындалуы бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын ұсынады:
а) өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері;
б) өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері;
в) өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері.
11. Жалпы процестің рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінің мәліметтері негізінде өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру, сондай-ақ мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және мүдделі тұлғаларға өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді ұсыну жүзеге асырылады.
Өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру кезінде өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына енгізілген өткізу пункттері тізбесіне мәліметтерді енгізу және алып тастау, сондай-ақ өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту рәсімдері орындалады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процестің өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобына енгізілген мынадай рәсімдері орындалады:
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу;
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алу;
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу.
Мүдделі тұлғаларға ақпаратты ұсыну кезінде өткізу пункттерінің тізімінде қамтылған мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобына енгізілген "Одақтың ақпараттық порталы арқылы өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу" рәсімі орындалады.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее за формирование, ведение и использование перечня пунктов пропуска
P.CC.01.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный на ведение национального перечня пунктов пропуска и представление его в Комиссию для формирования перечня пунктов пропуска, а также на использование сведений из перечня пунктов пропуска
P.CC.01.ACT.002
заинтересованное лицо
участник внешнеэкономической деятельности, юридическое или физическое лицо, использующее в своей деятельности сведения из перечня пунктов пропуска
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения перечня пунктов пропуска;
б) процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска;
в) процедуры представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляются формирование перечня пунктов пропуска на основании сведений из национальных перечней пунктов пропуска, полученных от уполномоченных органов государств-членов, а также представление сведений из перечня пунктов пропуска уполномоченным органам государств-членов и заинтересованным лицам.
При формировании перечня пунктов пропуска выполняются процедуры включения и исключения сведений из перечня пунктов пропуска, а также изменения сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, включенных в группу процедур формирования и ведения перечня пунктов пропуска.
При представлении уполномоченным органам государств-членов сведений из перечня пунктов пропуска выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска:
получение информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска;
получение сведений из перечня пунктов пропуска;
получение информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска.
При представлении информации заинтересованным лицам выполняется процедура «Получение сведений из перечня пунктов пропуска через информационный портал Союза», включенная в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска.

12. Жалпы процесс құрылымының берілген сипаттамасы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Өз тағайындаулары бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі, операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда осы Қағидалардың VIII бөлімінде берілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері арасындағы байланысты және олардың орындалу тәртібін таныстыратын жалпы схема беріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (модельдеудің біріздендірілген тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдаланып құрылған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.
4. Өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобы
15. Өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгертулер (енгізу, алып тастау) туралы ақпаратты алған кезде басталады.
Өткізу пункттерінің ұлттық тізбесін жүргізу кезінде мүше мемлекеттің уәкілетті органында осы мемлекеттің заңнамасы талаптарына сәйкес өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінде өткізу пункттері кодтарының бірегейлігі қамтамасыз етіледі.
Өткізу пункттерінің ұлттық тізбесіне мәліметтерді енгізу кезінде "Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу" (P.CC.01.PRC.001) рәсімі орындалады.
Өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінде өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу кезінде өтініш берілген өткізу пункттері туралы мәліметтерді өзгерту кезінде "Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.01.PRC.002) рәсімі орындалады.
Өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінен мәліметтері алып тастау кезінде "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.01.PRC.003) рәсімі орындалады.
Егер өткізу пункттерінің ұлттық тіздесіне өзгерістер енгізу процесінде Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пунктінің коды өзгерген жағдайда мәліметтерді ұсыну 2 рәсімді пайдалана отырып жүзеге асырылады: "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.01.PRC.003) және "Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу" (P.CC.01.PRC.001).
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 137 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 137 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары) сәйкес келуі тиіс.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения перечня пунктов пропуска
15. Выполнение процедур формирования и ведения перечня пунктов пропуска начинается при получении уполномоченным органом государства-члена информации об изменении (добавлении, исключении) сведений, содержащихся в национальном перечне пунктов пропуска.
При ведении национального перечня пунктов пропуска в уполномоченном органе государства-члена обеспечивается уникальность кодов пунктов пропуска в национальном перечне пунктов пропуска в соответствии с требованиями законодательства этого государства.
При включении сведений в национальный перечень пунктов пропуска выполняется процедура «Включение сведений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.001).
При изменении сведений о пунктах пропуска в национальном перечне пунктов пропуска, заявленных при включении в перечень пунктов пропуска, выполняется процедура «Изменение сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.002).
При исключении сведений из национального перечня пунктов пропуска выполняется процедура «Исключение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.003).
В случае если в процессе внесения изменений в национальный перечень пунктов пропуска изменяется код пункта пропуска через таможенную границу Союза, то представление сведений осуществляется с использованием 2 процедур: «Исключение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.003) и «Включение сведений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.001).
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 137 (далее – Регламент информационного взаимодействия). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 137 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

16. Өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері топтарының берілген сипаттамасы 2-суретте ұсынылған.
2-сурет. Өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері топтарының жалпы схемасы
17. Өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына енетін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде берілген.
2-кесте
Өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына енетін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.01.PRC.001
өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді қалыптастыруына және Комиссияға ұсынуына арналған
P.CC.01.PRC.002
өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастыруына және Комиссияға ұсынуына арналған
P.CC.01.PRC.003
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастау үшін мәліметтерді қалыптастыруына және Комиссияға ұсынуына арналған
5. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобы
18. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салу алынған кезде орындалады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен келіп түскен сұрау салулардың мынадай түрлері өңделеді:
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу;
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді ұсынуға сұрау салу;
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу.
Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын мәліметтерді Комиссияда сақталатын өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтермен синхрондау қажеттілігін бағалау мақсатында мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды. Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.004) рәсімі орындалады.

16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения перечня пунктов пропуска представлено на рисунке 2.
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения перечня пунктов пропуска, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу
процедур формирования и ведения перечня пунктов пропуска
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.01.PRC.001
включение сведений в перечень пунктов пропуска
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений для включения в перечень пунктов пропуска
P.CC.01.PRC.002
изменение сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска
P.CC.01.PRC.003
исключение сведений из перечня пунктов пропуска
процедура предназначена для формирования и представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений для исключения из перечня пунктов пропуска
5. Группа процедур представления уполномоченным органам
государств-членов сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска
18. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов государств-членов.
При выполнении процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, обрабатываются следующие виды запросов, поступающие от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос на представление информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска;
запрос на представление сведений из перечня пунктов пропуска;
запрос на представление информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска.
Запрос на представление информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска выполняется уполномоченным органом государства-члена в целях оценки необходимости синхронизации сведений, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, со сведениями, содержащимися в перечне пунктов пропуска, хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса на представление информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска выполняется процедура «Получение информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.004).

Өткізу пункттері тізбесінен мәліметтерді ұсынуға сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының Комиссияда сақталатын өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтер тарихи деректерді ескере отырып толық көлемде не белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша сұратылады. Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді ұсынуға сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесіне мәліметтерді бастапқы жүктеу кезінде, мысалы, жалпы процестің жаңа қатысушысын енгізу, ақаудан кейін ақпаратты қайта қалпына келтіру кезінде толық көлемде пайдаланылады. Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу" (P.CC.01.PRC.005) рәсімі орындалады.
Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату кезінде өткізу пункттерінің тізбесіне қосылған немесе сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салуды орындау сәтіне дейін өзгерістер енгізілген мәліметтер ұсынылады. Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.006) рәсімі орындалады.
19. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының берілген сипаттамасы 3-суретте ұсынылған.
3-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органына өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына енгізілген жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде берілген.
3-кесте
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органына өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына енгізілген жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.01.PRC.004
өткізу пункттері тізбесінің жауартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген мәліметтерді Комиссияда сақталатын өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтермен синхрондау қажеттілігін мүше мемлекеттің уәкілетті органының бағалауына арналған
P.CC.01.PRC.005
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді алуына арналған

Запрос на представление сведений из перечня пунктов пропуска выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений, включенных в перечень пунктов пропуска, хранящихся в Комиссии. Сведения, содержащиеся в перечне пунктов пропуска, запрашиваются либо в полном объеме с учетом исторических данных, либо по состоянию на определенную дату и время. Запрос на представление сведений из перечня пунктов пропуска в полном объеме используется при первоначальной загрузке сведений в информационную систему уполномоченного органа государства-члена., например, при присоединении нового участника общего процесса, восстановлении информации после сбоя. При осуществлении запроса на представление сведений из перечня пунктов пропуска выполняется процедура «Получение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.005).
При запросе информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска, представляются сведения, которые были добавлены в перечень пунктов пропуска или в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса на представление информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска, выполняется процедура «Получение информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.006).
19. Приведенное описание группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, представлено на рисунке 3.
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.01.PRC.004
получение информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом государства-члена необходимости синхронизации сведений, включенных в перечень пунктов пропуска, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, со сведениями, содержащимися в перечне пунктов пропуска, хранящимися в Комиссии
P.CC.01.PRC.005
получение сведений из перечня пунктов пропуска
процедура предназначена для получения уполномоченным органом государства-члена сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска

P.CC.01.PRC.006
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген мәліметтерді Комиссияда сақталатын өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтермен синхрондауға арналған
6. Мүдделі тұлғаларға өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобы
21. Мүдделі тұлғаларға өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімі Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы орындалады.
Мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталы арқылы ұсыну кезінде осы порталдың веб-интерфейсі не осы порталда орналастырылған сервистер пайдаланылады. Веб-интерфейсті пайдалану кезінде пайдаланушы браузер терезесінде өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді іздеу және (немесе) жүктеу параметрлерін белгілейді, браузер терезесінде ұсынылған өткізу пункттері тізбесінің ақпаратымен жұмысты жүзеге асырады.
Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалану кезінде мүдделі тұлғаның ақпараттық жүйесі мен Одақтың ақпараттық порталы арасында өзара іс-қимыл жүзеге асады.
22.  Мүдделі тұлғаларға өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының берілген сипаттамасы 4-суретте ұсынылған.
4-сурет. Мүдделі тұлғаларға өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Мүдделі тұлғаларға өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына енетін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде берілген.
4-кесте
Мүдделі тұлғаларға өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына енетін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.01.PRC.007
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталы арқылы алу
рәсім өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталы арқылы осы порталдың веб-интерфейсін не осы порталда орналастырылған сервистерді пайдалана отырып алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
24. Жалпы процестің қатысушылары арасында ақпараттыққ өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 5-кестеде берілген.
5-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.01.BEN.001
өткізу пункті туралы мәліметтер
мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру үшін Комиссияға ұсынатын өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінің мәліметтері

P.CC.01.PRC.006
получение информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска
процедура предназначена для синхронизации сведений, включенных в перечень пунктов пропуска, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, со сведениями, содержащимися
в перечне пунктов пропуска, хранящимися в Комиссии
6. Группа процедур представления заинтересованным
лицам сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска
21. Процедуры представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, выполняются посредством использования информационного портала Союза.
При представлении сведений через информационный портал Союза используются веб-интерфейс этого портала либо сервисы, размещенные на этом портале. При использовании веб-интерфейса пользователь в окне браузера задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, осуществляет работу с информацией из перечня пунктов пропуска, представленной в окне браузера.
При использовании сервисов, размещенных на информационном портале Союза, взаимодействие осуществляется между информационной системой заинтересованного лица и информационным порталом Союза.
22. Приведенное описание группы процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, представлено на рисунке 4.
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу
процедур представления заинтересованным лицам сведений,
содержащихся в перечне пунктов пропуска
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.01.PRC.007
получение сведений из перечня пунктов пропуска через информационный портал Союза
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, через информационный портал Союза с использованием веб-интерфейса этого портала либо сервисов, размещенных на этом портале
V. Информационные объекты общего процесса
24. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.01.BEN.001
сведения о пункте пропуска
сведения из национального перечня пунктов пропуска, представляемые уполномоченным органом государства-члена в Комиссию для формирования перечня пунктов пропуска

P.CC.01.BEN.002
өткізу пункттерінің тізбесі
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген мәліметтер
P.CC.01.BEN.003
өткізу пункттері тізбесінің жай-күйі туралы ақпарат
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат
VI. Жалпы процесс қатысушыларының жауапкершілігі
25. Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін мәліметтерді уақытылы және толық тапсыруды қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды тұлғалары мен қызметкерлері үшін мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
26. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 6-кестеде берілген.
6-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
әлем елдері атауларының тізбесін және оларға тиісті кодтарды қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.061
өткізу пункттерінің халықаралық қатынас түрі бойынша сыныптауышы
сыныптауыш
өткізу пункттерінің халықаралық қатынас түрі бойынша кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.062
өткізу пункттерінің халықаралық қатынас сипаты бойынша сыныптауышы
сыныптауыш
өткізу пункттерінің халықаралық қатынас сипаты бойынша кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.063
өткізу пункттерінің жұмыс (қызмет ету) режимі бойынша сыныптауышы
сыныптауыш
өткізу пункттерінің жұмыс (қызмет ету) режимі бойынша кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.102
өткізу пункттерінің мәртебесі бойынша сыныптауышы
сыныптауыш
өткізу пункттерінің халықаралық қатынас мәртебесі бойынша кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процестің рәсімдері
1. Өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері
"Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу" (P.CC.01.PRC.001) рәсімі
27. "Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу" (P.CC.01.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 5-суретте ұсынылған.
5-сурет. "Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу" (P.CC.01.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
28. "Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу" (P.CC.01.PRC.001) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттерінің ұлттық тізбесіне өткізу пункті туралы мәліметтерді қосқан кезде орындалады.

P.CC.01.BEN.002
перечень пунктов пропуска
сведения, включенные в перечень пунктов пропуска
P.CC.01.BEN.003
информация о состоянии перечня пунктов пропуска
информация о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска
VI. Ответственность участников общего процесса
25. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
26. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран мира и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.061
классификатор пунктов пропуска по виду международного сообщения
классификатор
содержит перечень кодов и наименований пунктов пропуска по виду международного сообщения
P.CLS.062
классификатор пунктов пропуска по характеру международного сообщения
классификатор
содержит перечень кодов и наименований пунктов пропуска по характеру международного сообщения
P.CLS.063
классификатор пунктов пропуска по режиму работы (функционированию)
классификатор
содержит перечень кодов и наименований пунктов пропуска по режиму работы (функционированию)
P.CLS.102
классификатор пунктов пропуска по статусу
классификатор
содержит перечень кодов и наименований пунктов пропуска по статусу международного сообщения
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения перечня пунктов пропуска
Процедура «Включение сведений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.001)
27. Схема выполнения процедуры «Включение сведений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.001) представлена на рисунке 5.
28. Процедура «Включение сведений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.001) выполняется при включении уполномоченным органом государства-члена сведений о пункте пропуска в национальный перечень пунктов пропуска.

29. Ең алдымен "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.CC.01.OPR.001) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілетін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
30. Комиссия өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілетін мәліметтерді алған кезде "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.002) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттерінің тізбесіне тиісті мәліметтер енгізіледі және мүше мемлекеттің уәкілетті органына өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу туралы хабарлама жіберіледі.
31. Мүше мемлекетің уәкілетті органы өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу туралы хабарлама алған кезде "Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу туралы хабарлама алу" (P.CC.01.OPR.003) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
32. "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.002) операциясы орындалған жағдайда "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді жариялау" (P.CC.01.OPR.004) операциясы орындалады.
33. "Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу" (P.CC.01.PRC.001) рәсімінің орындалу нәтижелері өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу және өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.
34. "Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу" (P.CC.01.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 7-кестеде берілген.
7-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу" (P.CC.01.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.01.OPR.001
Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 8-кестесінде берілген
P.CC.01.OPR.002
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 9-кестесінде берілген
P.CC.01.OPR.003
өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 10-кестесінде берілген
P.CC.01.OPR.004
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 11-кестесінде берілген
8-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.CC.01.OPR.001) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.001
2
Операция атауы
Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
өткізу пункттерінің ұлттық тізбесіне өткізу пункті туралы мәліметтерді енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілетін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтер Комиссияға ұсынылды
9-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.002) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.002
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.СC.01.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілетін мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, мәліметтерді өткізу пункттерінің тізбесіне енгізеді, өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
мәліметтер өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілді, өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтерді енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
10-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.01.OPR.003) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.003
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СC.01.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламалардың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтерді енгізу туралы хабарлама өңделді
11-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді жариялау" (P.CC.01.OPR.004) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.004
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер енгізілген кезде орындалады ("Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СC.01.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
енгізілген мәліметтерді қамтитын өткізу пунттерінің тізбесі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.01.PRC.002) рәсімі

29. Первой выполняется операция «Представление сведений для включения в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения, включаемые в перечень пунктов пропуска.
30. При получении Комиссией сведений, включаемых в перечень пунктов пропуска, выполняется операция «Прием и обработка сведений для включения в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.002), по результатам выполнения которой в перечень пунктов пропуска включаются соответствующие сведения и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление о включении сведений в перечень пунктов пропуска.
31. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о включении сведений в перечень пунктов пропуска выполняется операция «Получение уведомления о включении сведений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о включении сведений в перечень пунктов пропуска.
32. В случае выполнения операции «Прием и обработка сведений для включения в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.002) выполняется операция «Опубликование сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.004).
33. Результатами выполнения процедуры «Включение сведений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.001) являются включение сведений в перечень пунктов пропуска и опубликование сведений из перечня пунктов пропуска на информационном портале Союза.
34. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Включение сведений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.001), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Включение сведений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.01.OPR.001
представление сведений для включения в перечень пунктов пропуска
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.CC.01.OPR.002
прием и обработка сведений для включения в перечень пунктов пропуска
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.CC.01.OPR.003
получение уведомления о включении сведений в перечень пунктов пропуска
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.CC.01.OPR.004
опубликование сведений из перечня пунктов пропуска
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 8
Описание операции «Представление сведений для включения
в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в перечень пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о пункте пропуска в национальный перечень пунктов пропуска
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения, включаемые в перечень пунктов пропуска, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для включения в перечень пунктов пропуска представлены в Комиссию
Таблица 9
Описание операции «Прием и обработка сведений для включения
в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для включения
в перечень пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для включения в перечень пунктов пропуска (операция «Представление сведений для включения в перечень пунктов пропуска» (P.СC.01.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений, включаемых в перечень пунктов пропуска, включает сведения в перечень пунктов пропуска, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о включении сведений в перечень пунктов пропуска
7
Результаты
сведения включены в перечень пунктов пропуска, уведомление о включении сведений в перечень пунктов пропуска направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 10
Описание операции «Получение уведомления о включении сведений
в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о включении сведений в перечень пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении сведений в перечень пунктов пропуска (операция «Прием и обработка сведений для включения в перечень пунктов пропуска» (P.СC.01.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о включении сведений в перечень пунктов пропуска обработано
Таблица 11
Описание операции «Опубликование сведений
из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование сведений из перечня пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений в перечень пунктов пропуска (операция «Прием и обработка сведений для включения в перечень пунктов пропуска» (P.СC.01.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование перечня пунктов пропуска на информационном портале Союза
7
Результаты
перечень пунктов пропуска, содержащий включенные сведения, опубликован на информационном портале Союза
Процедура «Изменение сведений, содержащихся
в перечне пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.002)

35. "Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.01.PRC.002) рәсімінің орындалу схемасы 6-суретте ұсынылған.
6-сурет. "Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.01.PRC.002) рәсімінің орындалу схемасы
36. "Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.01.PRC.002) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттерінің ұлттық тізбесіне өзгерістер енгізген кезде орындалады.
37. Алдымен "Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.CC.01.OPR.005) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пінкттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
38. Комиссия өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алған кезде "Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.006) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттерінің тізбесінде мәліметтерді өзгерту жүзеге асырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу туралы хабарлама жіберіледі.
39. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алған кезде "Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.01.OPR.007) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
40. "Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.006) операциясы орындалған жағдайда "Өткізу пункттерінің тізбесінен өзгертілген мәліметтерді жариялау" (P.CC.01.OPR.008) операциясы орындалады.
41. "Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.01.PRC.002) рәсімінің орындалу нәтижелері өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу және өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.
42. "Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.01.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 12-кестеде берілген.
12-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.01.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.01.OPR.005
өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 13-кестесінде берілген
P.CC.01.OPR.006
өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 14-кестесінде берілген
P.CC.01.OPR.007
өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 15-кестесінде берілген
P.CC.01.OPR.008
өткізу пункттері тізбесінен өзгертілген мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 16-кестесінде берілген
13-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.CC.01.OPR.005) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.005
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
өткізу пункттерінің ұлттық тізбесіне өзгерістер енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізуге арналған мәліметтер Комиссияға ұсынылды
14-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.006) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.006
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.СC.01.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің тізбесінде мәліметтер өзгертілді, өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
15-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.01.OPR.007) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.007
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламалардың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу туралы хабарлама
16-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесінен өзгертілген мәліметтерді жариялау" (P.CC.01.OPR.008) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.008
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің тізбесінен өзгертілген мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізілген кезде орындалады ("Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СC.01.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесінен жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің тізбесінен жаңартылған мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

35. Схема выполнения процедуры «Изменение сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.002) представлена на рисунке 6.
36. Процедура «Изменение сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.002) выполняется при внесении уполномоченным органом государства-члена изменений в национальный перечень пунктов пропуска.
37. Первой выполняется операция «Представление сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для внесения изменений в перечень пунктов пропуска.
38. При получении Комиссией сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска выполняется операция «Прием и обработка сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.006), по результатам выполнения которой осуществляется изменение сведений в перечне пунктов пропуска и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление о внесении изменений в перечень пунктов пропуска.
39. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о внесении изменений в перечень пунктов пропуска выполняется операция «Получение уведомления о внесении изменений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.007), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о внесении изменений в перечень пунктов пропуска.
40. В случае выполнения операции «Прием и обработка сведений для изменений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.006) выполняется операция «Опубликование измененных сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.008).
41. Результатами выполнения процедуры «Изменение сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.002) являются внесение изменений в перечень пунктов пропуска и опубликование измененных сведений на информационном портале Союза.
42. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Изменение сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Изменение сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска»
(P.CC.01.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.01.OPR.005
представление сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.CC.01.OPR.006
прием и обработка сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.CC.01.OPR.007
получение уведомления о внесении изменений в перечень пунктов пропуска
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.CC.01.OPR.008
опубликование измененных сведений из перечня пунктов пропуска
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции «Представление сведений для внесения
изменений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в национальный перечень пунктов пропуска
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения для внесения изменений в перечень пунктов пропуска в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для внесения изменений в перечень пунктов пропуска представлены в Комиссию
Таблица 14
Описание операции «Прием и обработка сведений для внесения
изменений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска (операция «Представление сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска» (P.СC.01.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о внесении изменений в перечень пунктов пропуска
7
Результаты
сведения изменены в перечне пунктов пропуска, уведомление о внесении изменений в перечень пунктов пропуска направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 15
Описание операции «Получение уведомления о внесении изменений
в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о внесении изменений в перечень пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о внесении изменений в перечень пунктов пропуска (операция «Прием и обработка сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о внесении изменений в перечень пунктов пропуска обработано
Таблица 16
Описание операции «Опубликование измененных
сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование измененных сведений из перечня пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в перечень пунктов пропуска (операция «Прием и обработка сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска» (P.СC.01.OPR.006))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование обновленных сведений из перечня пунктов пропуска на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленные сведения из перечня пунктов пропуска опубликованы на информационном портале Союза
Процедура «Исключение сведений из перечня пунктов пропуска»

"Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.01.PRC.003) рәсімі
43. "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.01.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 7-суретте ұсынылған.
7-сурет. "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.01.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
44. "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.01.PRC.003) рәсімі өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінен мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады.
45. Алдымен "Өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастауға арналған мәліметтерді ұсыну" (P.CC.01.OPR.009) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органында өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастауға арналған мәліметтер қалыптастырылады және Комиссияға ұсынылады.
46. Комиссия өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастауға арналған мәліметтерді алған кезде "Өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастауға арналған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.010) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау жүзеге асырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама жіберіледі.
47. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама алған кезде "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу" (P.CC.01.OPR.011) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
48. "Өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастауға арналған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.010) операциясы орындалған жағдайда "Өткізу пункттерінің тізбесінен жаңартылған мәліметтерді жариялау" (P.CC.01.OPR.012) операциясы орындалады.
49. "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.01.PRC.003) рәсімінің орындалу нәтижелері өткізу пункттеріні ңтізбесінен мәліметтерді алып тастау және өткізу пункттерінің жаңартылған тізбесін Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.
50. "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.01.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде берілген.
17-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.01.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.01.OPR.009
өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 18-кестесінде берілген
P.CC.01.OPR.010
өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 19-кестесінде берілген
P.CC.01.OPR.011
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 30-кестесінде берілген
P.CC.01.OPR.012
өткізу пункттерінің тізбесінен жаңартылған мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 21-кестесінде берілген
18-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастауға арналған мәліметтерді ұсыну" (P.CC.01.OPR.009) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.009
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінен мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастау үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастау үшін мәліметтер Комиссияға ұсынылды
19-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастауға арналған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.010) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.010
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастау үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастауға арналған мәліметтерді ұсыну" (P.CC.01.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
мәліметтер өткізу пункттерінің тізбесінен алып тасталды, өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
20-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу" (P.CC.01.OPR.011) операциясының сипатамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Описание
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.011
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізуші пункттердің тізбесінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастауға арналған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламалардың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама өңделді
21-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесінен жаңартылған мәліметтерді жариялау" (P.CC.01.OPR.012) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.012
2
Операция атауы
Өткізу пункттерінің тізбесінен жаңартылған мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады ("Өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастауға арналған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттерінің жаңартылған тізбесін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің жаңартылған тізбесі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

(P.CC.01.PRC.003)
43. Схема выполнения процедуры «Исключение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.003) представлена на рисунке 7.
44. Процедура «Исключение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.003) выполняется при исключении сведений из национального перечня пунктов пропуска.
45. Первой выполняется операция «Представление сведений для исключения из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.009), по результатам выполнения которой в уполномоченном органе государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для исключения из перечня пунктов пропуска.
46. При получении Комиссией сведений для исключения из перечня пунктов пропуска выполняется операция «Прием и обработка сведений для исключения из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.010), по результатам выполнения которой осуществляется исключение сведений из перечня пунктов пропуска и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об исключении сведений из перечня пунктов пропуска.
47. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления об исключении сведений из перечня пунктов пропуска выполняется операция «Получение уведомления об исключении сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления об исключении сведений из перечня пунктов пропуска.
48. В случае выполнения операции «Прием и обработка сведений для исключения из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.010) выполняется операция «Опубликование обновленных сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.012).
49. Результатами выполнения процедуры «Исключение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.003) являются исключение сведений из перечня пунктов пропуска и опубликование обновленного перечня пунктов пропуска на информационном портале Союза.
50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Исключение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.003), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Исключение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.01.OPR.009
представление сведений для исключения из перечня пунктов пропуска
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.CC.01.OPR.010
прием и обработка сведений для исключения из перечня пунктов пропуска
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.CC.01.OPR.011
получение уведомления об исключении сведений из перечня пунктов пропуска
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.CC.01.OPR.012
опубликование обновленных сведений из перечня пунктов пропуска
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции «Представление сведений для исключения
из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.009
2
Наименование операции
представление сведений для исключения из перечня пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений из национального перечня пунктов пропуска
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения для исключения из перечня пунктов пропуска в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для исключения из перечня пунктов пропуска представлены в Комиссию
Таблица 19
Описание операции «Прием и обработка сведений
для исключения из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для исключения из перечня пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для исключения из перечня пунктов пропуска (операция «Представление сведений для исключения из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений для исключения из перечня пунктов пропуска, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление об исключении сведений из перечня пунктов пропуска
7
Результаты
сведения исключены из перечня пунктов пропуска, уведомление об исключении сведений из перечня пунктов пропуска направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 20
Описание операции «Получение уведомления об исключении
сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.011
2
Наименование операции
получение уведомления об исключении сведений из перечня пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об исключении сведений из перечня пунктов пропуска (операция «Прием и обработка сведений для исключения из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об исключении сведений из перечня пунктов пропуска обработано
Таблица 21
Описание операции «Опубликование обновленных сведений
из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.012
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений из перечня пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений их перечня пунктов пропуска (операция «Прием и обработка сведений для исключения из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.010))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование обновленного перечня пунктов пропуска на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный перечень пунктов пропуска опубликован на информационном портале Союза

2. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.004) рәсімі
51. "Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.004) рәсімінің орындалу схемасы 8-суретте ұсынылған.
8-сурет. "Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.004) рәсімінің орындалу схемасы
52. "Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.004) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты утралы ақпаратты Комиссияда сақталатын өткізу пункттерінің тізбесіндегі тиісті ақпаратпен синхрондау қажеттілігін бағалау мақсатында орындалады.
53. Алдымен "Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.01.OPR.013) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
54. Комиссия өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.01.OPR.014) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
55. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде "Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.015) операциясы орындалады.
56. "Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.004) рәсімінің орындалу нәтижесі мүше мемлекеттің уәкілетті органының өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алуы болып табылады.
57. "Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеде берілген.
22-кесте
"Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.01.OPR.013
Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
осы Қағидалардың 23-кестесінде берілген
P.CC.01.OPR.014
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 24-кестесінде берілген
P.CC.01.OPR.015
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 25-кестесінде берілген
23-кесте
"Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.01.OPR.013) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.013
2
Операция атауы
Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты Комиссияда сақталатын өткізу пункттері тізбесінің тиісті ақпаратымен синхрондау қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
24-кесте
"Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.01.OPR.014) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.014
2
Операция атауы
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пунктері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.01.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
25-кесте
"Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.015) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.015
2
Операция атауы
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.01.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат өңделді

2. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов
сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска
Процедура «Получение информации о дате и времени
обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.004)
51. Схема выполнения процедуры «Получение информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.004) представлена на рисунке 8.
52. Процедура «Получение информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.004) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из перечня пунктов пропуска, хранящейся в Комиссии.
53. Первой выполняется операция «Запрос информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска.
54. При получении Комиссией запроса на представление информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска выполняется операция «Обработка и представление информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.014), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган государства-члена информация о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска.
55. При получении уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска выполняется операция «Прием и обработка информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.015).
56. Результатом выполнения процедуры «Получение информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.004) является получение уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска.
57. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Получение информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.004), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Получение информации о дате и времени обновления перечня пунктов
пропуска» (P.CC.01.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.01.OPR.013
запрос информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.CC.01.OPR.014
обработка и представление информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.CC.01.OPR.015
прием и обработка информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции «Запрос информации о дате и времени
обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.013
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости синхронизации информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из перечня пунктов пропуска, хранящейся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска направлен в Комиссию
Таблица 24
Описание операции «Обработка и представление информации о дате
и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.014
2
Наименование операции
обработка и представление информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска (операция «Запрос информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена информацию о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
информация о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска направлена в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 25
Описание операции «Прием и обработка информации о дате и времени
обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информация о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска (операция «Обработка и представление информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученной информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска
7
Результаты
информация о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска обработана
Процедура «Получение сведений из перечня пунктов пропуска»

"Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу" (P.CC.01.PRC.005) рәсімі
58. "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу" (P.CC.01.PRC.005) рәсімінің орындалу схемасы 9-суретте ұсынылған.
9-сурет. "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу" (P.CC.01.PRC.005) рәсімінің орындалу схемасы
59. "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу" (P.CC.01.PRC.005) рәсімі мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алуы мақсатында орындалады.
60. Алдымен "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді сұрату" (P.CC.01.OPR.016) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Берілген параметрлерге қарай сұрау салудың 2 түрін қалыптастыруға болады:
өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді тарихи деректерді ескере отырып толық көлемде ұсынуға сұрау салу;
өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша ұсынуға сұрау салу.
61. Комиссия өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.01.OPR.017) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
62. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.018) операциясы орындалады.
63. "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу" (P.CC.01.PRC.005) рәсімінің орындалу нәтижелері мүше мемлекеттің уәкілетті органының өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алуы болып табылады.
64. "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу" (P.CC.01.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 26-кестеде берілген.
26-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу" (P.CC.01.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.01.OPR.016
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 27-кестесінде берілген
P.CC.01.OPR.017
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 28-кестесінде берілген
P.CC.01.OPR.018
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 29-кестесінде берілген
27-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді сұрату" (P.CC.01.OPR.016) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.016
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылатын мәліметтерді тарихи деректерді ескере отырып толық көлемде алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда өзектендіру күні мен уақыты көрсетілмейді. Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді белгілі бір күн мен уақыттағы жағдайы бойынша алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда өткізу пункттерінің тізбесін өзектендіру күні мен уақыты көрсетілуі тиіс. Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген мәліметтерді белгілі бір мүше мемлекеттер ұсынған мәліметте негізінде алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі.
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
28-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.01.OPR.017) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.017
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді сұрату" (P.СC.01.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады. Өткізу пункттерінің тізбесінен толық ақпаратты сұратқан кезде тарихи деректерді қоса алғанда өткізу пункттерінің тізбесінде сақталатын барлық жазбаларды ұсыну жүзеге асырылады. Мәліметтерді күні мен уақытындағы жағдай бойынша сұратқан кезде өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді сұрау салуда көрсетілген күні мен уақытындағы жағдайы бойынша іріктеу жүзеге асырылады. Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді таңдау барлық елдер бойынша не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтары ескеріле отырып жүзеге асырылады. Өткізу пункттерінің тізбесінде сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органына сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберілді
29-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.018) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.018
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.01.OPR.017) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама өңделді

(P.CC.01.PRC.005)
58. Схема выполнения процедуры «Получение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.005) представлена на рисунке 9.
59. Процедура «Получение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.005) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из перечня пунктов пропуска.
60. Первой выполняется операция «Запрос сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление сведений из перечня пунктов пропуска. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
запрос на представление сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, в полном объеме с учетом исторических данных;
запрос на представление сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, по состоянию на определенную дату и время.
61. При получении Комиссией запроса на представление сведений из перечня пунктов пропуска выполняется операция «Обработка и представление сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.017), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения из перечня пунктов пропуска или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
62. При получении уполномоченным органом государства-члена сведений из перечня пунктов пропуска или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция «Прием и обработка сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.018).
63. Результатами выполнения процедуры «Получение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.005) являются получение уполномоченным органом государства-члена сведений из перечня пунктов пропуска или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
64. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Получение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.005), приведен в таблице 26.
Таблица 26
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Получение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.01.OPR.016
запрос сведений из перечня пунктов пропуска
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.CC.01.OPR.017
обработка и представление сведений из перечня пунктов пропуска
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.CC.01.OPR.018
прием и обработка сведений из перечня пунктов пропуска
приведено в таблице 29 настоящих Правил
Таблица 27
Описание операции «Запрос сведений из перечня пунктов пропуска»
(P.CC.01.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.016
2
Наименование операции
запрос сведений из перечня пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений из перечня пунктов пропуска
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений из перечня пунктов пропуска в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
При возникновении необходимости получения сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, в полном объеме с учетом исторических данных дата и время актуализации в запросе не указываются. При возникновении необходимости получения сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, по состоянию на определенную дату и время в запросе должны указываться дата и время  актуализации перечня пунктов пропуска. При возникновении необходимости представления сведений, включенных в перечень пунктов пропуска на основании сведений, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды государств-членов
7
Результаты
запрос на представление сведений из перечня пунктов пропуска направлен в Комиссию
Таблица 28
Описание операции «Обработка и представление сведений
из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.017
2
Наименование операции
обработка и представление сведений из перечня пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений из перечня пунктов пропуска (операция «Запрос сведений из перечня пунктов пропуска» (P.СC.01.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса на представление сведений из перечня пунктов пропуска в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения из перечня пунктов пропуска в соответствии с параметрами, указанными в запросе. При запросе полной информации из перечня пунктов пропуска осуществляется представление всех записей, хранящихся в перечне пунктов пропуска, включая исторические данные. При запросе сведений по состоянию на дату и время осуществляется выборка сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска, по состоянию на дату и время, указанные в запросе. Выбор сведений из перечня пунктов пропуска осуществляется по всем странам либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе. При отсутствии в перечне пунктов пропуска сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения из перечня пунктов пропуска или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 29
Описание операции «Прием и обработка сведений из перечня
пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.018
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из перечня пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из перечня пунктов пропуска или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция «Обработка и представление сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из перечня пунктов пропуска или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из перечня пунктов пропуска либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
Процедура «Получение информации об изменениях, внесенных

"Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.006) рәсімі
65. "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.006) рәсімінің орындалу схемасы 10-суретте ұсынылған.
10-сурет. "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.006) рәсімінің орындалу схемасы
66. "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.006) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының өткізу пункттерінің тізбесіне қосу немесе өзгерістер енгізу сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салу орындалған сәтке кейін жүргізілген өткізу пункттері тізбесінің мәліметтерін алуы мақсатында орындалады. Рәсім сонымен бірге, егер "Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.004) рәсімінің орындалуы нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органының өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алған күні мен уақыты Комиссиядағы өткізу пункттері тізбесінің өзгертілген күні мен уақытынан ерте болып табылатыны анықталған кезде орындалады.
67. Алдымен "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.01.OPR.019) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
68. Комиссия өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Өткізу пункттері тізбесінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.01.OPR.020) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша сұрау салуда көрсетілген күні мен уақытынан бастап өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
69. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде "Өткізу пункттері тізбесінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.021) операциясы орындалады.
70. "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.006) рәсімінің орындалу нәтижелері мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұсрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны немесе өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді алуы және өткізу пункттері тізбесінің мәліметтерін мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасында синхрондау болып табылады.

в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.006)
65. Схема выполнения процедуры «Получение информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.006) представлена на рисунке 10.
66. Процедура «Получение информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.006) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из перечня пунктов пропуска, добавление которых в перечень пунктов пропуска или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе, если в результате выполнения процедуры «Получение информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.004) выявлено, что дата и время получения сведений из перечня пунктов пропуска уполномоченным органом государства-члена являются более ранними, чем дата и время изменения перечня пунктов пропуска в Комиссии.
67. Первой выполняется операция «Запрос информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска.
68. При получении Комиссией запроса на представление информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска, выполняется операция «Обработка и представление информации об измененных сведениях из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.020), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска с даты и времени, указанных в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
69. При получении уполномоченным органом государства-члена сведений об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска, либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция «Прием и обработка информации об измененных сведениях из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.021).
70. Результатами выполнения процедуры «Получение информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.006) являются получение уполномоченным органом государства-члена уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, или сведений об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска, и синхронизация сведений из перечня пунктов пропуска между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.

71. "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 30-кестеде берілген.
30-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.01.OPR.019
Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату
осы Қағидалардың 31-кестесінде берілген

71. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Получение информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.PRC.006), приведен в таблице 30.
Таблица 30
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Получение информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов
пропуска» (P.CC.01.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.01.OPR.019
запрос информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска
приведено в таблице 31 настоящих Правил

P.CC.01.OPR.020
өткізу пункттері тізбесінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 32-кестесінде берілген
P.CC.01.OPR.021
өткізу пункттері тізбесінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 33-кестесінде берілген
31-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.01.OPR.019) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.019
2
Операция атауы
Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
32-кесте
"Өткізу пункттері тізбесінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.01.OPR.020) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.020
2
Операция атауы
өткізу пункттері тізбесінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Өткізу пункттерінің тізбесі мәліметтерінің өзгерістерін ұсынуға сұрау салу" (P.СC.04.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберілді
33-кесте
"Өткізу пункттері тізбесінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.01.OPR.021) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.OPR.021
2
Операция атауы
өткізу пункттері тізбесінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары

P.CC.01.OPR.020
обработка и представление информации об измененных сведениях из перечня пунктов пропуска
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.CC.01.OPR.021
прием и обработка информации об измененных сведениях из перечня пунктов пропуска
приведено в таблице 33 настоящих Правил
Таблица 31
Описание операции «Запрос информации об изменениях,
внесенных в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.019
2
Наименование операции
запрос информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска, направлен в Комиссию
Таблица 32
Описание операции «Обработка и представление информации
об измененных сведениях из перечня пунктов пропуска»
(P.CC.01.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.020
2
Наименование операции
обработка и представление информации об измененных сведениях из перечня пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска (операция «Запрос на представление изменений сведений перечня пунктов пропуска» (P.СC.04.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска, или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 33
Описание операции «Прием и обработка информации об измененных
сведениях из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.OPR.021
2
Наименование операции
прием и обработка информации об измененных сведениях из перечня пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения

орындаушы өткізу пункттері тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өткізу пункттері тізбесінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.01.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес болуы тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді алған кезде өңдеу мынадай қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады:
алынған өткізу пункттері тізбесінің өзгертілген мәліметтері құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында жоқ мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталатын өткізу пункттері тізбесінің мәліметтеріне енгізіледі;
алынған өткізу пункттері тізбесінің өзгертілген мәліметтері құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталатын өткізу пункттері тізбесінің мәліметтерінде бар мәліметтер өзектендіріледі (жаңартылады)
7
Нәтижелері
сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама өңделді немесе өткізу пункттері тізбесінің мәліметтерді Комиссия мен мүше мемлекеттің уәкілетті органы арасында синхрондалды
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-әрекеттер тәртібі
72. Жалпы процесс рәсімдерінің орындалуы кезінде деректерді өңдеу қалыпты режимде жүргізілуі мүмкін болмайтын айрықша жағдайлар орын алуы мүмкін. Бұл техникалық ақаулар, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылаудың қателіктері туындаған кезде және өзге де жағдайларда болуы мүмкін.
73. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарлама алынған хабарламаға қатысты Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтерді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес толтыру талаптарына сәйкестігіне тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес келмеуі анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы белгіленген тәртіпте анықталған қателікті жою үшін қажетті шаралар қабылдайды.

выполняется при получении исполнителем сведений об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция «Обработка и представление информации об измененных сведениях из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. При получении сведений об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска, обработка осуществляется согласно следующим правилам:
сведения, присутствующие в составе полученных измененных сведений из перечня пунктов пропуска и отсутствующие в уполномоченном органе государства-члена, включаются в сведения из перечня пунктов пропуска, хранящиеся в уполномоченном органе государства-члена;
сведения, присутствующие в составе полученных измененных сведений из перечня пунктов пропуска и присутствующие в сведениях из перечня пунктов пропуска, хранящихся в уполномоченном органе государства-члена, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработано, или сведения из перечня пунктов пропуска синхронизированы между Комиссией и уполномоченным органом государства-члена
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях
72. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
73. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.

74. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер құзыретіне осы Қағидаларда көзделген талаптардың орындалуы жататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары туралы бір-біріне және Комиссияға хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 1 қарашадағы
№ 137 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламенті
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына енетін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде жүзеге асырылатын шекаралық, кедендік, санитариялық-карантиндік, ветеринариялық, карантиндік-фитосанитариялық және көліктік бақылауды ұйымдастыру үшін қажетті жабдыққа және ғимараттарды, үй-жайларды және құрылыстарды материалдық-техникалық жарақтандыруға қойылатын бірыңғай типтік талаптар, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерін сыныптау және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункті Паспортының нысаны туралы" 2011 жылғы 22 маусымдағы № 688 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесі туралы" 2012 жылғы 28 маусымдағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;

74. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 ноября 2016 года № 137
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств – членов Евразийского экономического союза и
Евразийской экономической комиссией при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование
информационно-справочного перечня пунктов пропуска через
внешнюю границу Евразийского экономического союза»
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Комиссии Таможенного союза от 22 июня 2011 г. № 688 «О Единых типовых требованиях к оборудованию и материально-техническому оснащению зданий, помещений и сооружений, необходимых для организации пограничного, таможенного, санитарно-карантинного, ветеринарного, карантинного фитосанитарного и транспортного контроля, осуществляемых в пунктах пропуска через внешную границу государств – членов Таможенного союза, Классификации пунктов пропуска через внешную границу государств – членов Таможенного союза и форме Паспорта пункта пропуска через внешную границу государств – членов Таможенного союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 июня 2012 г. № 96 «Об Информационно-справочном перечне пунктов пропуска через внешнюю границу Таможенного союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 «Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден одағы Комиссиясының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 103 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өздерінің рөлдерін біркелкі қолдануын қамтамасыз етуі мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процестің қатысушылары арасында ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шаттарына қойылатын талаптарды белгілейді.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компонеттерін жобалау, әзірлеу және жетілдіру кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторизация" – жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір іс-әрекеттерді орындау құқығын беру;
"электрондық құжаттың деректемелері (мәліметтер) – белгілі бір контексте ажырамас деп есептелетін электрондық құжат деректерінің (мәліметтердің) бірлігі.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процестің хабарламасы" және "жалпы процестің транзакциясы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде белгіленген мағыналарда қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 137 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында белгіленген мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 г. № 103 «О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза».
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза» (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
«авторизация» – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
«реквизит электронного документа (сведений)» – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия «инициатор», «инициирующая операция», «принимающая операция», «респондент», «сообщение общего процесса» и «транзакция общего процесса», используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 137 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном
взаимодействии в рамках общего процесса

1. Ақпараттық өзара іс-қимылдың қатысушылары
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылдың қатысушылары рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Деректердің иесі
Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ұлттық тізбесін жүргізуді жүзеге асырады, Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру үшін Еуразиялық экономикалық комиссияға мәліметтерді ұсынады, сұрау салуды қалыптастырады және Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.01.ACT.001)
Үйлестіруші
Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асырады, осы тізбеде қамтылған мәліметтерге қолжетімділікті ұсынады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында жалпы процестің мынадай рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесін (бұдан әрі тиісінше – өткізу пункттері, өткізу пункттерінің тізбесі) қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық іс-қимыл.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасындағы ақпараттық іс-қимылдың құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасындағы ақпараттық іс-қимылдың құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында белгіленген.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл әрқайсысы жалпы процестің қатысушылары арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жағдайын синхрондау мақсатында хабарламалар алмасуды ұсынатын жалпы процестің транзакцияларын орындау тәртібін белгілейді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін жалпы процестің операциялары мен мұндай операциялардың тиісті транзакциялары арасындағы өзара байланыстар белгіленген.

1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец данных
осуществляет ведение национального перечня пунктов пропуска через таможенную границу Союза, представляет в Евразийскую экономическую комиссию сведения для формирования перечня пунктов пропуска через таможенную границу Союза, формирует запросы и получает сведения из перечня пунктов пропуска через таможенную границу Союза
уполномоченный орган государства – члена Союза (P.CC.01.ACT.001)
Координатор
осуществляет формирование и ведение перечня пунктов пропуска через таможенную границу Союза, предоставляет доступ к сведениям, содержащимся в данном перечне
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – государства-члены) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
информационное взаимодействие при формировании и ведении перечня пунктов пропуска через таможенную границу Союза (далее соответственно – пункты пропуска, перечень пунктов пропуска);
информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений из перечня пунктов пропуска.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией представлена на рисунке 1.
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

10. Жалпы процестің транзакциясын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операцияның (бастамашылық операцияның) шеңберінде респондентке хабарлама-сұрау салуды жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операцияның (қабылдаушы операцияның) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шоблонына қарай хабарлама-жауап жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабарлама құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 137 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 137 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процестің транзакциялары осы Регламентте белгіленгендей жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің операциялары, ақпараттық объектілердің аралық және нәтижелік жағдайлары мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жағдайы
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтижелік жағдайы
Жалпы процестің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер қосу (P.CC.01.PRC.001)
1.1
Өткізу пункттерінің тізбесіне қосу үшін мәліметтерді ұсыну (P.CC.01.OPR.001).

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии  с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании
и ведении перечня пунктов пропуска
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении перечня пунктов пропуска представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса
при формировании и ведении перечня пунктов пропуска
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений в перечень пунктов пропуска (P.CC.01.PRC.001)
1.1
Представление сведений для включения в перечень пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.001).

Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер қосу туралы хабарламаны алу (P.CC.01.OPR.003)
өткізу пункті туралы мәліметтер (P.CC.01.BEN.001): қосу үшін тапсырылды
өткізу пункттерінің тізбесіне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.01.OPR.002)
өткізу пункті туралы мәліметтер (P.CC.01.BEN.001): өңделді
өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер қосу (P.CC.01.TRN.001)
2
Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту (P.CC.01.PRC.002)
2.1
Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну (P.CC.01.OPR.005).
Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу (P.CC.01.OPR.007)
өткізу пункті туралы мәліметтер (P.CC.01.BEN.001): өзгерту үшін тапсырылды

Получение уведомления о включении сведений в перечень пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.003)
сведения о пункте пропуска (P.CC.01.BEN.001): переданы для включения
прием и обработка сведений для включения в перечень пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.002)
сведения о пункте пропуска (P.CC.01.BEN.001): обработаны
включение сведений в перечень пунктов пропуска (P.CC.01.TRN.001)
2
Изменение сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска (P.CC.01.PRC.002)
2.1
Представление сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.005).
Получение уведомления о внесении изменений в перечень пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.007)
сведения о пункте пропуска (P.CC.01.BEN.001): переданы для изменения

өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.01.OPR.006)
өткізу пункті туралы мәліметтер (P.CC.01.BEN.001): өңделді
өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту (P.CC.01.TRN.002)
3
Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау (P.CC.01.PRC.003)
3.1
Өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну (P.CC.01.OPR.009).
Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу (P.CC.01.OPR.011)
өткізу пункті туралы мәліметтер (P.CC.01.BEN.001): алып тастау үшін тапсырылды

прием и обработка сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.006)
сведения о пункте пропуска (P.CC.01.BEN.001): обработаны
изменение сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска (P.CC.01.TRN.002)
3
Исключение сведений из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.PRC.003)
3.1
Представление сведений для исключения из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.009).
Получение уведомления об исключении сведений из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.011)
сведения о пункте пропуска (P.CC.01.BEN.001): переданы для исключения

өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.01.OPR.010)
өткізу пункті туралы мәліметтер (P.CC.01.BEN.001): өңделді
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау (P.CC.01.TRN.003)
2. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының орындалу схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процестің операциялары, ақпараттық объектілердің аралық және нәтижелік жағдайы мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс көрсетілген.
3-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының орындалу схемасы
3-кесте
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзацкияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жағдайы
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтижелік жағдайы
Жалпы процестің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

прием и обработка сведений для исключения из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.010)
сведения о пункте пропуска (P.CC.01.BEN.001): обработаны
исключение сведений из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.TRN.003)
2. Информационное взаимодействие при представлении
уполномоченным органам государств-членов сведений,
содержащихся в перечне пунктов пропуска
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса
при представлении уполномоченным органам государств-членов
сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении
уполномоченным органам государств-членов сведений,
содержащихся в перечне пунктов пропуска
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу (P.CC.01.PRC.004)
1.1
Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату (P.CC.01.OPR.013).
Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CC.01.OPR.015)
өткізу пункттері тізбесінің жағдайы туралы ақпарат (P.CC.01.BEN.003): сұрау салу жіберілді
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.CC.01.OPR.014)
өткізу пункттері тізбесінің жағдайы туралы ақпарат (P.CC.01.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу (P.CC.01.TRN.004)
2
Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу (P.CC.01.PRC.005)
2.1
Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді сұрату (P.CC.01.OPR.016).
Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.01.OPR.018)
өткізу пункттерінің тізбесі (P.CC.01.BEN.002): мәліметтер сұратылды
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну (P.CC.01.OPR.017)
өткізу пункттерінің тізбесі (P.CC.01.BEN.002): мәліметтер жоқ.
Өткізу пункттерінің тізбесі (P.CC.01.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу (P.CC.01.TRN.005)
3
Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу (P.CC.01.PRC.006)
3.1
Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.01.OPR.019).
Өткізу пункттерінің тізбесінен өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CC.01.OPR.021)
өткізу пункттерінің тізбесі (P.CC.01.BEN.002): өзгертілген мәліметтер сұратылды
өткізу пункттерінің тізбесінен өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.CC.01.OPR.020)
өткізу пункттерінің тізбесі (P.CC.01.BEN.002): өзгертілген мәліметтер жоқ.
Өткізу пункттерінің тізбесі (P.CC.01.BEN.002): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу (P.CC.01.TRN.006)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы
14. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде тапсырылатын жалпы процесс хабарламаларының тізбесі 4-кестеде берілген. Хабарлама құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келу тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-графасындағы мағынасы бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарламаларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.CC.01.MSG.001
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізуге арналған мәліметтер
өткізу пункттері туралы мәліметтер (R.CA.CC.01.001)

Получение информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска (P.CC.01.PRC.004)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.013).
Прием и обработка информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.015)
информация о состоянии перечня пунктов пропуска (P.CC.01.BEN.003): запрос отправлен
обработка и представление информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.014)
информация о состоянии перечня пунктов пропуска (P.CC.01.BEN.003): сведения представлены
получение информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска (P.CC.01.TRN.004)
2
Получение сведений из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.PRC.005)
2.1
Запрос сведений из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.016).
Прием и обработка сведений из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.018)
перечень пунктов пропуска (P.CC.01.BEN.002): сведения запрошены
обработка и представление сведений из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.017)
перечень пунктов пропуска (P.CC.01.BEN.002): сведения отсутствуют.
Перечень пунктов пропуска (P.CC.01.BEN.002): сведения представлены
получение сведений из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.TRN.005)
3
Получение информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска (P.CC.01.PRC.006)
3.1
Запрос информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.019).
Прием и обработка информации об измененных сведениях из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.021)
перечень пунктов пропуска (P.CC.01.BEN.002): измененные сведения запрошены
обработка и представление информации об измененных сведениях из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.OPR.020)
перечень пунктов пропуска (P.CC.01.BEN.002): измененные сведения отсутствуют.
Перечень пунктов пропуска (P.CC.01.BEN.002): измененные сведения представлены
получение информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска (P.CC.01.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.CC.01.MSG.001
сведения для включения в перечень пунктов пропуска
сведения о пунктах пропуска (R.CA.CC.01.001)

P.CC.01.MSG.002
өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізуге арналған мәліметтер
өткізу пункттері туралы мәліметтер (R.CA.CC.01.001)
P.CC.01.MSG.003
өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастауға арналған мәліметтер
өткізу пункттері туралы мәліметтер (R.CA.CC.01.001)
P.CC.01.MSG.004
хабарламаның сәтті өңделеуі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CC.01.MSG.005
өткізу пункттері тізбесінің жағдайы туралы ақпаратты сұрату
жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы (R.007)
P.CC.01.MSG.006
өткізу пункттері тізбесінің жағдайы туралы ақпарат
жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы (R.007)
P.CC.01.MSG.007
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді сұрату
жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы (R.007)
P.CC.01.MSG.008
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер
өткізу пункттері туралы мәліметтер (R.CA.CC.01.001)
P.CC.01.MSG.009
өткізу пункттерінің тізбесінде мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CC.01.MSG.010
өткізу пункттері тізбесінің өзгерістері туралы ақпаратты сұрату
жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы (R.007)
P.CC.01.MSG.011
өткізу пункттерінің тізбесінен өзгертілген мәліметтер
өткізу пункттері туралы мәліметтер (R.CA.CC.01.001)
P.CC.01.MSG.012
өткізу пункттерінің тізбесінде өзгертілген мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы

P.CC.01.MSG.002
сведения для внесения изменений в перечень пунктов пропуска
сведения о пунктах пропуска (R.CA.CC.01.001)
P.CC.01.MSG.003
сведения для исключения из перечня пунктов пропуска
сведения о пунктах пропуска (R.CA.CC.01.001)
P.CC.01.MSG.004
уведомление об успешной обработке сообщения
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.01.MSG.005
запрос информации о состоянии перечня пунктов пропуска
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.01.MSG.006
информация о состоянии перечня пунктов пропуска
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.01.MSG.007
запрос сведений из перечня пунктов пропуска
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.01.MSG.008
сведения из перечня пунктов пропуска
сведения о пунктах пропуска (R.CA.CC.01.001)
P.CC.01.MSG.009
уведомление об отсутствии сведений в перечне пунктов пропуска
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.01.MSG.010
запрос информации об изменениях перечня пунктов пропуска
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.01.MSG.011
измененные сведения из перечня пунктов пропуска
сведения о пунктах пропуска (R.CA.CC.01.001)
P.CC.01.MSG.012
уведомление об отсутствии измененных сведений в перечне пунктов пропуска
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса

1. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер қосу" (P.CC.01.TRN.001) транзакциясы
15. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер қосу" (P.CC.01.TRN.001) транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясының орындалу схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде берілген.
4-сурет. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер қосу" (P.CC.01.TRN.001) транзакциясының орындалу схемасы
5-кесте
Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліменттер енгізу" (P.CC.01.TRN.001) транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Өткізу пункттерінің тізбесіне мәліметтер қосу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтер ұсыну
6
Нәтиже беруші рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының орындалу нәтижесі
өткізу пункті туралы мәліметтер (P.CC.01.BEN.001): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
растауды алу уақыты
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
30 мин
авторизация белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашылық хабарлама
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізуге арналған мәліметтер (P.CC.01.MSG.001)
жауап хабарлама

1. Транзакция общего процесса «Включение сведений
в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса «Включение сведений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.001) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса «Включение сведений
в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
включение сведений в перечень пунктов пропуска
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для включения в перечень пунктов пропуска
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для включения в перечень пунктов пропуска
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о пункте пропуска (P.CC.01.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
30 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для включения в перечень пунктов пропуска (P.CC.01.MSG.001)
ответное сообщение

хабарламаның сәтті өңделеуі туралы хабарлама (P.CC.01.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен тапсыру
2. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.01.TRN.002) транзакциясы

уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.01.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса «Изменение сведений,
содержащихся в перечне пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.002)

16. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.01.TRN.002) транзакциясы бастамашы респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясының орындалу схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде берілген.
5-сурет. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.01.TRN.002) транзакциясының орындалу схемасы
6-кесте
Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.01.TRN.002) транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
өткізу пункттерінің тізбесінде қамтылған мәліметтерді өзгерту
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
6
Нәтиже беруші рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының орындалу нәтижесі

16. Транзакция общего процесса «Изменение сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.002) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса «Изменение сведений,
содержащихся в перечне пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
изменение сведений, содержащихся в перечне пунктов пропуска
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для внесения изменений в перечень пунктов пропуска
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

3. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.01.TRN.003) транзакциясы
17. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.01.TRN.003) транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясының орындалу схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде берілген.
6-сурет. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.01.TRN.003) транзакциясының орындалу схемасы
7-кесте
Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.01.TRN.003) транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді алып тастау
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну
6
Нәтиже беруші рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының орындалу нәтижесі

3. Транзакция общего процесса «Исключение сведений
из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса «Исключение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.003) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса «Исключение сведений
из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
исключение сведений из перечня пунктов пропуска
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для исключения из перечня пунктов пропуска
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для исключения из перечня пунктов пропуска
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

4. Жалпы процестің "Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.TRN.004) транзакциясы
18. Жалпы процестің "Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.TRN.004) транзакциясы бастамашының сұратуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясының орындалу схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде берілген.
7-сурет. Жалпы процестің "Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.TRN.004) транзакциясының орындалу схемасы
8-кесте
Жалпы процестің "Өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.TRN.004) транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
6
Нәтиже беруші рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өткізу пункттері тізбесінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының орындалу нәтижесі

4. Транзакция общего процесса «Получение информации о дате
и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.004)
18. Транзакция общего процесса «Получение информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.004) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса «Получение информации о дате
и времени обновления перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса информации о дате и времени обновления перечня пунктов пропуска
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

өткізу пункттері тізбесінің жағдайы туралы ақпарат (P.CC.01.MSG.006)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен тапсыру
5. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу" (P.CC.01.TRN.005) транзакциясы
19. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу" (P.CC.01.TRN.005) транзакциясы бастамашының сұратуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясының орындалу схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде берілген.
8-сурет. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу" (P.CC.01.TRN.005) транзакциясының орындалу схемасы
9-кесте
Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу" (P.CC.01.TRN.005) транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді сұрату
6
Нәтиже беруші рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясының орындалу нәтижесі
өткізу пункттерінің тізбесі (P.CC.01.BEN.002): мәліметтер жоқ
өткізу пункттерінің тізбесі (P.CC.01.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
растауды алу уақыты
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
5 мин
авторизация белгісі
иә
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашылық хабарлама
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтерді сұрату (P.CC.01.MSG.007)
жауап хабарлама
өткізу пункттерінің тізбесінде мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.CC.01.MSG.009)
өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер (P.CC.01.MSG.008)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен тапсыру

информация о состоянии перечня пунктов пропуска (P.CC.01.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса «Получение сведений
из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.005)
19. Транзакция общего процесса «Получение сведений из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.005) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса «Получение сведений
из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из перечня пунктов пропуска
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений из перечня пунктов пропуска
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений из перечня пунктов пропуска
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
перечень пунктов пропуска (P.CC.01.BEN.002): сведения отсутствуют перечень пунктов пропуска (P.CC.01.BEN.002): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.MSG.007)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений в перечне пунктов пропуска (P.CC.01.MSG.009) сведения из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.MSG.008)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

6. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.TRN.006) транзакциясы
20. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.TRN.006) транзакциясы бастамашының сұратуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясының орындалу схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде берілген.
9-сурет. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.TRN.006) транзакциясының орындалу схемасы
10-кесте
Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.01.TRN.006) транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.01.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
өткізу пункттерінің тізбесіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өткізу пункттері тізбесінің өзгерістері туралы ақпаратты сұрату
6
Нәтиже беруші рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өткізу пункттері тізбесінің өзгерістері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясының орындалу нәтижесі
өткізу пункттерінің тізбесі (P.CC.01.BEN.002): өзгертілген мәліметтер жоқ
өткізу пункттерінің тізбесі (P.CC.01.BEN.002): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
растауды алу уақыты
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
5 мин
авторизация белгісі
иә
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашылық хабарлама
өткізу пункттері тізбесінің өзгерістері туралы ақпаратты сұрату (P.CC.01.MSG.010)
жауап хабарлама
изменененные өткізу пункттерінің тізбесінен мәліметтер (P.CC.01.MSG.011)
өткізу пункттерінің тізбесінде өзгертілген мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.CC.01.MSG.012)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен тапсыру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-әрекеттердің тәртібі
21. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде қалыпты режимде деректерді өңдеуді жүргізу мүмкін болмайтын штаттан тыс жағдайлар орын алуы ықтимал. Штаттан тыс жағдайлар техникалық ақаулар, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процесс қатысушысының штаттан тыс жағдайлардың туындау себептері туралы комментарийлерді және оны шешу жөніндегі ұсынымдарды алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне тиісті сұрау салуды жіберу мүмкіндігі қарастырылған. Штаттан тыс жағдайды шешу бойынша жалпы ұсынымдар 11-кестеде берілген.

6. Транзакция общего процесса «Получение информации об изменениях,
внесенных в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.006)
20. Транзакция общего процесса «Получение информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.TRN.006) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса «Получение информации
об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска»
(P.CC.01.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.01.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации об изменениях, внесенных в перечень пунктов пропуска
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации об изменениях перечня пунктов пропуска
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление информации об изменениях перечня пунктов пропуска
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
перечень пунктов пропуска (P.CC.01.BEN.002): измененные сведения отсутствуют перечень пунктов пропуска (P.CC.01.BEN.002): измененные сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации об изменениях перечня пунктов пропуска (P.CC.01.MSG.010)
ответное сообщение
измененные сведения из перечня пунктов пропуска (P.CC.01.MSG.011) уведомление об отсутствии измененных сведений в перечне пунктов пропуска (P.CC.01.MSG.012)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
21. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 11.

22. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарлама алынуына байланысты хабарламаны Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздің анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздіктер анықталмаған болса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы бар хабарламаны сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне жібереді.
11-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимылдар
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі іс-әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталаулар санына өткеннен кейін жауап-хабарлама алмады
көлік жүйесіндегі техникалық ақаулар немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің жүйелік қатесі
хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қыолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарламаны алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалмаған немесе электрондық құжаттың (мәліметтердің) XML-схемасы жаңартылмаған
бастамашы пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды синхрондау немесе электрондық құжаттың (мәліметтердің) XML-схемасын жаңарту қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалған, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасы жаңартылған болса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

22. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 11
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении
нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронного документа (сведений)
инициатору необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронного документа (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронного документа (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

23. "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.01.MSG.001) хабарламасында берілетін "Өткізу пункттері туралы мәліметтер" (R.CA.CC.01.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 12-кестеде берілген.
12-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.01.MSG.001) хабарламасында берілетін "Өткізу пункттері туралы мәліметтер" (R.CA.CC.01.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптардың коды
Талаптардың тұжырымы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Өткізу пункті туралы мәліметтер" (cacdo:CheckPointDetails)) деректемесінің тек 1 данасы болуы тиіс
2
"Бастапқы күні мен уақыты" (casdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
3
"Соңғы күні мен уақыты" (casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
4
"Өткізу пункті туралы мәліметтер" (cacdo:‌Check‌Point‌Details) деректемесінің құрамындағы "Өткізу пунктінің коды" (casdo:BorderCheckPointCode) және "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемелерінің мәндері өткізу пункттерінің тізбесінде сақталатын "Өткізу пункті туралы мәліметтер" (cacdo:‌Check‌Point‌Details) деректемесінің құрамындағы "Өткізу пунктінің коды" (casdo:BorderCheckPointCode) және "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) тиісті деректемелерінің мәндерімен бірдей болмауы тиіс
5
егер "Қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні "Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінің мәнінен артық болуы тиіс
6
"Өткізу пунктінің немесе тауар әкелінген (шығарылған) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) және "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемелерінің мәндері сәйкес келуі тиіс
7
егер "Іргелес өткізу пункті" (cacdo:NeighboringCheckPointDetails) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінің мәні "Өткізу пунктінің немесе тауар әкелінген (шығарылған) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінің мәнімен сәйкес келмеуі тиіс
8
"Мекенжайы" (ccdo:AddressDetails) деректемесі толтырылған кезде оның құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode), "Пошта индексі" (csdo:PostCode) және "Қала" (csdo:CityName) деректемелері немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName), "Көше" (csdo:StreetName) және "Үйдің нөмірі" (csdo:BuildingNumberId) деректемелері немесе "Еркін нысандағы мекенжайы" (csdo:AddressText) және "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемелері толтырылуы тиіс
9
"Географиялық ендік" (casdo:LatitudeMeasure) деректемесінің мәні "Өткізу пунктінің немесе келген (кеткен) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінде белгіленген мүше мемлекеттің шеткі оңтүстік нүктесі үшін солтүстік ендіктен артық не тең және шеткі солтүстік нүктесі үшін солтүстік ендіктен төмен не тең болуы тиіс
10
"Географиялық бойлық" (casdo:LongitudeMeasure) деректемесінің мәні "Өткізу пунктінің немесе келген (кеткен) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінде белгіленген мүше мемлекеттің шеткі батыс нүктесі үшін шығыс бойлықтан артық не тең және шеткі шығыс нүктесі үшін шығыс бойлықтан төмен не тең болуы тиіс
11
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "11" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс уақытының сипаттамасы" (casdo:WorkTimeDescriptionText) деректемесі толтырылмайды
12
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "11" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс кестесі" (cacdo:WorkScheduleDetails) деректемесі толтырылмайды
13
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "12" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс кестесі" (cacdo:WorkScheduleDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
14
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "99" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс уақытының сипаттамасы" (casdo:WorkTimeDescriptionText) деректемесі толтырылуы тиіс
15
"Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылуы тиіс

23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) «Сведения о пунктах пропуска» (R.CA.CC.01.001), передаваемых в сообщении «Сведения для включения в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.MSG.001), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) «Сведения о пунктах пропуска» (R.CA.CC.01.001),
передаваемых в сообщении «Сведения для включения
в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен присутствовать только 1 экземпляр реквизита «Сведения о пункте пропуска» (cacdo:CheckPointDetails))
2
реквизит «Начальная дата и время» (casdo:StartDateTime) должен быть заполнен
3
реквизит «Конечная дата и время» (casdo:EndDateTime) не заполняется
4
значения реквизитов «Код пункта пропуска» (casdo:BorderCheckPointCode) и «Код страны, представившей информацию в реестр» (casdo:RegisterCountryCode) в составе реквизита «Сведения о пункте пропуска» (cacdo:CheckPointDetails) не должны совпадать со значениями соответствующих реквизитов «Код пункта пропуска» (casdo:BorderCheckPointCode) и «Код страны, представившей информацию в реестр» (casdo:RegisterCountryCode) в составе реквизита «Сведения о пункте пропуска» (cacdo:CheckPointDetails), хранящегося в перечне пунктов пропуска
5
если реквизит «Дата окончания осуществления деятельности» (casdo:EndActivityDate) заполнен, то его значение должно быть больше значения реквизита «Дата начала осуществления деятельности» (casdo:StartActivityDate)
6
значения реквизитов «Код страны, представившей информацию в реестр» (casdo:RegisterCountryCode) и «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров» (cacdo:PointLocationAddressDetails) должны совпадать
7
если реквизит «Сопредельный пункт пропуска» (cacdo:NeighboringCheckPointDetails) заполнен, то значение реквизита «Код страны» (csdo:CountryCode) его составе не должно совпадать со значением реквизита «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров» (cacdo:PointLocationAddressDetails)
8
при заполнении реквизита «Адрес» (ccdo:AddressDetails) в его составе должны быть заполнены реквизиты «Код страны» (csdo:CountryCode), «Почтовый индекс» (csdo:PostCode) и «Город» (csdo:CityName) или реквизиты «Населенный пункт» (csdo:SettlementName), «Улица» (csdo:StreetName) и «Номер дома» (csdo:BuildingNumberId), или реквизиты «Адрес в свободной форме» (csdo:AddressText) и «Код страны» (csdo:CountryCode)
9
значение реквизита «Географическая широта» (casdo:LatitudeMeasure) должно быть больше либо равно северной широте для крайней южной точки и меньше либо равно северной широте для крайней северной точки государства-члена, определенного в реквизите «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия)» (cacdo:PointLocationAddressDetails)
10
значение реквизита «Географическая долгота» (casdo:LongitudeMeasure) должно быть больше либо равно восточной долготе для крайней западной точки и меньше либо равно восточной долготе для крайней восточной точки государства-члена, определенного в реквизите «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия)» (cacdo:PointLocationAddressDetails)
11
если реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «11», то реквизит «Описание времени работы» (casdo:WorkTimeDescriptionText) не заполняется
12
если реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «11», то реквизит «График работы» (cacdo:WorkScheduleDetails) не заполняется
13
если реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «12», то реквизит «График работы» (cacdo:WorkScheduleDetails) должен быть заполнен
14
если реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «99», то реквизит «Описание времени работы» (casdo:WorkTimeDescriptionText) должен быть заполнен
15
реквизит «Дата начала осуществления деятельности» (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен

24. "Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.01.MSG.002) хабарламасында берілетін "Өткізу пункттері туралы мәліметтер" (R.CA.CC.01.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде берілген.
13-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.01.MSG.002) хабарламасында берілетін "Өткізу пункттері туралы мәліметтер" (R.CA.CC.01.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптардың коды
Талаптардың тұжырымы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Өткізу пунктінің коды" (casdo:BorderCheckPointCode) және "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемелерінің мәндері бойынша сәйкес келетін "Өткізу пункті туралы мәліметтер" (cacdo:CheckPointDetails) деректемесінің 2 данасы болуы тиіс
2
"Бастапқы күні мен уақыты" (casdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
3
"Бастапқы күні мен уақыты" (casdo:StartDateTime) деректемелерінің мәндері өзгертілген және өзгертілетін мәліметтердің құрамында мәндері бойынша сәйкес келмеуі тиіс
4
"Бастапқы күні мен уақыты" (casdo:StartDateTime) деректемесінің мәндерінде тым ерте күн мен уақытты қамтитын өзгертілетін мәліметтердің құрамында "Соңғы күні мен уақыты"(casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
5
"Бастапқы күні мен уақыты" (casdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінде тым кеш күн мен уақытты қамтитын өзгертілген мәліметтердің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
6
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Бастапқы күні мен уақыты" (casdo:StartDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (casdo:EndDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуы тиіс
7
өткізу пункттерінің тізбесінде "Өткізу пункті туралы мәліметтер" (cacdo:‌Check‌Point‌Details) деректемесінің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған және барлық деректемелердің мәндері ("Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінен басқа) өзгертілетін мәліметтерде қамтылған "Өткізу пункті туралы мәліметтер" (cacdo:‌Check‌Point‌Details) деректемесінің құрамындағы тиісті деректемелердің мәндерімен сәйкес келетін жазба болуы тиіс
8
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (casdo:EndDateTime) деректемесінің мәні "Бастапқы күні мен уақыты" (casdo:StartDateTime) деректемесінің мәндерінен артық болуы тиіс
9
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылуы тиіс
10
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні "Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінің мәнінен артық болуы тиіс
11
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесінің мәні "Өткізу пунктінің немесе тауар әкелінген (шығарылған) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінің мәнімен сәйкес келуі тиіс
12
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Іргелес өткізу пункті" (cacdo:NeighboringCheckPointDetails) деректемесі толтырылған болса, оның құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінің мәні "Өткізу пунктінің немесе тауар әкелінген (шығарылған) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінің мәнімен сәйкес келмеуі тиіс
13
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Мекенжайы" (ccdo:AddressDetails) деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:CountryCode), "Пошта индексі" (csdo:PostCode) және "Қала" (csdo:CityName) деректемелері немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName), "Көше" (csdo:StreetName) және "Үйдің нөмірі" (csdo:BuildingNumberId) деректемелері немесе еквизиты "Еркін нысандағы мекенжайы" (csdo:AddressText) және "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемелері толтырылуы тиіс
14
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Географиялық ендік" (casdo:LatitudeMeasure) деректемесінің мәні "Өткізу пунктінің немесе келген (кеткен) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінде белгіленген мүше мемлекеттің шеткі оңтүстік нүктесі үшін солтүстік ендіктен артық не тең және шеткі солтүстік нүктесі үшін солтүстік ендіктен төмен не тең болуы тиіс
15
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Географиялық бойлық" (casdo:LongitudeMeasure) деректемесінің мәні "Өткізу пунктінің немесе келген (кеткен) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінде белгіленген мүше мемлекеттің шеткі батыс нүктесі үшін шығыс бойлығынан артық не тең және шеткі шығыс нүктесі үшін шығыс бойлығынан төмен не тең болуы тиіс
16
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "11" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс уақытының сипаттамасы" (casdo:WorkTimeDescriptionText) деректемесі толтырылмайды
17
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "11" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс кестесі" (cacdo:WorkScheduleDetails) деректемесі толтырылмайды
18
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "12" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс кестесі" (cacdo:WorkScheduleDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
19
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "99" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс уақытының сипаттамасы" (casdo:WorkTimeDescriptionText) деректемесі толтырылуы тиіс

24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) «Сведения о пунктах пропуска» (R.CA.CC.01.001), передаваемых в сообщении «Сведения для внесения изменений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.MSG.002), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) «Сведения о пунктах пропуска» (R.CA.CC.01.001),
передаваемых в сообщении «Сведения для внесения изменений
в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должно присутствовать 2 экземпляра реквизита «Сведения о пункте пропуска» (cacdo:CheckPointDetails), совпадающих по значениям реквизитов «Код пункта пропуска» (casdo:BorderCheckPointCode) и «Код страны, представившей информацию в реестр» (casdo:RegisterCountryCode)
2
реквизит «Начальная дата и время» (casdo:StartDateTime) должен быть заполнен
3
в составе измененных и изменяемых сведений значения реквизитов «Начальная дата и время» (casdo:StartDateTime) не должны совпадать по значениям
4
в составе изменяемых сведений, содержащих более раннюю дату и время в значении реквизита «Начальная дата и время» (casdo:StartDateTime), реквизит «Конечная дата и время»(casdo:EndDateTime) должен быть заполнен
5
в составе измененных сведений, содержащих более позднюю дату и время в значении реквизита «Начальная дата и время» (casdo:StartDateTime), реквизит «Конечная дата и время» (casdo:EndDateTime) не заполняется
6
в составе измененных сведений значение реквизита «Начальная дата и время» (casdo:StartDateTime) должно быть больше значения реквизита «Конечная дата и время» (casdo:EndDateTime) в составе изменяемых сведений
7
в перечне пунктов пропуска должна присутствовать запись, в которой в составе реквизита «Сведения о пункте пропуска» (cacdo:CheckPointDetails) не заполнен реквизит «Конечная дата и время» (casdo:EndDateTime) и совпадают значения всех реквизитов (кроме реквизита «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails)) со значениями соответствующих реквизитов в составе реквизита «Сведения о пункте пропуска» (cacdo:CheckPointDetails), содержащегося в изменяемых сведениях
8
в составе измененных сведений значение реквизита «Конечная дата и время» (casdo:EndDateTime) должно быть больше значения реквизита «Начальная дата и время» (casdo:StartDateTime)
9
в составе измененных сведений реквизит «Дата начала осуществления деятельности» (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен
10
если в составе измененных сведений реквизит «Дата окончания осуществления деятельности» (casdo:EndActivityDate) заполнен, то его значение должно быть больше значения реквизита «Дата начала осуществления деятельности» (casdo:StartActivityDate)
11
в составе измененных сведений значение реквизита «Код страны, представившей информацию в реестр» (casdo:RegisterCountryCode) должно совпадать со значением реквизита «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров» (cacdo:PointLocationAddressDetails)
12
если в составе измененных сведений реквизит «Сопредельный пункт пропуска» (cacdo:NeighboringCheckPointDetails) заполнен, то значение реквизита «Код страны» (csdo:CountryCode) в его составе не должно совпадать со значением реквизита «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров» (cacdo:PointLocationAddressDetails)
13
в составе измененных сведений в составе реквизита «Адрес» (ccdo:AddressDetails) должны быть заполнены реквизиты «Код страны» (csdo:CountryCode), «Почтовый индекс» (csdo:PostCode) и «Город» (csdo:CityName) или реквизиты «Населенный пункт» (csdo:SettlementName), «Улица» (csdo:StreetName) и «Номер дома» (csdo:BuildingNumberId), или реквизиты «Адрес в свободной форме» (csdo:AddressText) и «Код страны» (csdo:CountryCode)
14
в составе измененных сведений значение реквизита «Географическая широта» (casdo:LatitudeMeasure) должно быть больше либо равно северной широте для крайней южной точки и меньше либо равно северной широте для крайней северной точки государства-члена, определенного в реквизите «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия)» (cacdo:PointLocationAddressDetails)
15
в составе измененных сведений значение реквизита «Географическая долгота» (casdo:LongitudeMeasure) должно быть больше либо равно восточной долготе для крайней западной точки и меньше либо равно восточной долготе для крайней восточной точки государства-члена, определенного в реквизите «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия)» (cacdo:PointLocationAddressDetails)
16
если в составе измененных сведений реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «11», то реквизит «Описание времени работы» (casdo:WorkTimeDescriptionText) не заполняется
17
если в составе измененных сведений реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «11», то реквизит «График работы» (cacdo:WorkScheduleDetails) не заполняется
18
если в составе измененных сведений реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «12», то реквизит «График работы» (cacdo:WorkScheduleDetails) должен быть заполнен
19
если в составе измененных сведений реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «99», то реквизит «Описание времени работы» (casdo:WorkTimeDescriptionText) должен быть заполнен

25. "Өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастауға арналған мәліметтер" (P.CC.01.MSG.003) хабарламасында берілетін "Өткізу пункттері туралы мәліметтер" (R.CA.CC.01.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 4-кестеде берілген.
14-кесте
"Өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастауға арналған мәліметтер" (P.CC.01.MSG.003) хабарламасында берілетін "Өткізу пункттері туралы мәліметтер" (R.CA.CC.01.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптардың коды
Талаптардың тұжырымы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Өткізу пункті туралы мәліметтер" (cacdo:CheckPointDetails) деректемесінің тек 1 данасы болуы тиіс
2
"Бастапқы күні мен уақыты" (casdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
3
"Соңғы күні мен уақыты" (casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
4
"Соңғы күні мен уақыты" (casdo:EndDateTime) деректемесінің мәні "Бастапқы күні мен уақыты" (casdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуы тиіс
5
өткізу пункттерінің тізбесінде "Өткізу пункті туралы мәліметтер" (cacdo:‌Check‌Point‌Details) деректемесінің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған және барлық деректемелердің мәндері ("Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) және "Қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні" (casdo:EndActivityDate) деректемелерінен басқа) берілетін мәліметтерде қамтылған "Өткізу пункті туралы мәліметтер" (cacdo:‌Check‌Point‌Details) деректемесінің құрамындағы тиісті деректемелердің мәндерімен сәйкес келетін жазба болуы тиіс

25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) «Сведения о пунктах пропуска» (R.CA.CC.01.001), передаваемых в сообщении «Сведения для исключения из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.MSG.003), приведены в таблице 14.
Таблица 14
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) «Сведения о пунктах пропуска» (R.CA.CC.01.001),
передаваемых в сообщении «Сведения для исключения
из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен присутствовать только 1 экземпляр реквизита «Сведения о пункте пропуска» (cacdo:CheckPointDetails)
2
реквизит«Начальная дата и время» (casdo:StartDateTime) должен быть заполнен
3
реквизит «Конечная дата и время» (casdo:EndDateTime) должен быть заполнен
4
значение реквизита «Конечная дата и время» (casdo:EndDateTime) должно быть больше значения реквизита «Начальная дата и время» (casdo:StartDateTime)
5
в перечне пунктов пропуска должна присутствовать запись, в которой в составе реквизита «Сведения о пункте пропуска» (cacdo:CheckPointDetails) не заполнен реквизит «Конечная дата и время» (casdo:EndDateTime) и совпадают значения всех реквизитов (кроме реквизитов «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) и «Дата окончания осуществления деятельности» (casdo:EndActivityDate)) со значениями соответствующих реквизитов в составе реквизита «Сведения о пункте пропуска» (cacdo:CheckPointDetails), содержащегося в передаваемых сведениях

26. "Өткізу пункттері тізбесінің өзгерістері туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.01.MSG.010) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде берілген.
15-кесте
"Өткізу пункттері тізбесінің өзгерістері туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.01.MSG.010) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптардың коды
Талаптардың тұжырымы
1
"Жаңартылған күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі өткізу пункттерінің тізбесінен өзгертілген мәліметтер ұсынылуы тиіс сәттен бастап күні мен уақытын қамтуы тиіс
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 1 қарашадағы
№ 137 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына енетін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде жүзеге асырылатын шекаралық, кедендік, санитариялық-карантиндік, ветеринариялық, карантиндік-фитосанитариялық және көліктік бақылауды ұйымдастыру үшін қажетті жабдыққа және ғимараттарды, үй-жайларды және құрылыстарды материалдық-техникалық жарақтандыруға қойылатын бірыңғай типтік талаптар, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерін сыныптау және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункті Паспортының нысаны туралы" 2011 жылғы 22 маусымдағы № 688 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесі туралы" 2012 жылғы 28 маусымдағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) «Состояние актуализации общего ресурса» (R.007), передаваемых в сообщении «Запрос информации об изменениях перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.MSG.010), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) «Состояние актуализации общего ресурса» (R.007),
передаваемых в сообщении «Запрос информации об изменениях
перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.MSG.010)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит «Дата и время обновления» (csdo:UpdateDateTime) должен содержать дату и время, начиная с которых должны быть представлены измененные сведения из перечня пунктов пропуска
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 ноября 2016 года № 137
Описание
форматов и структур электронных документов и сведений,
используемых для реализации средствами интегрированной
информационной системы внешней и взаимной торговли общего
процесса «Формирование, ведение и использование
информационно-справочного перечня пунктов пропуска через
внешнюю границу Евразийского экономического союза»
I. Общие положения
1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Комиссии Таможенного союза от 22 июня 2011 г. № 688 «О Единых типовых требованиях к оборудованию и материально-техническому оснащению зданий, помещений и сооружений, необходимых для организации пограничного, таможенного, санитарно-карантинного, ветеринарного, карантинного фитосанитарного и транспортного контроля, осуществляемых в пунктах пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза, Классификации пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза и форме Паспорта пункта пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 июня 2012 г. № 96 «Об Информационно-справочном перечне пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 «Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли»;

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды белгілейді.
3. Осы Сипаттама жалпы процестің рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархиялық деңгейлер ескере отырып толық деректемелік құрамды көрсете отырып кесте түрінде жүргізіледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер модельдері элементтерінің бір мәнді сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай өрістер (графалар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми түрде сөзбен белгіленуі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мағыналар саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көп." – деректемелердің көптігі: міндеттілік (опциондық) және деректеменің ықтимал қайталануының саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануы тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шексіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы және m реттен артық қайталанбауы тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционды, шексіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опционды, m реттен артық қайталанбайды (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза».
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза» (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
«иерархический номер» – порядковый номер реквизита;
«имя реквизита» – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
«описание реквизита» – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
«идентификатор» – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
«область значений» – словесное описание возможных значений реквизита;
«мн.» – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия

8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"өткізу пункті" – Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункті;
"деректеме" – белгілі бір контексте ажырамас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.
Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "пәндік сала деректерінің моделі", "пәндік сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде белгіленген мағыналарда қолданылады.

8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
«государство-член» – государство, являющееся членом Союза;
«пункт пропуска» – пункт пропуска через таможенную границу Союза;
«реквизит» – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия «базисная модель данных», «модель данных», «модель данных предметной области», «предметная область» и «реестр структур электронных документов и сведений» используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 137 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында белгіленген мағыналарда қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 137.

Осы Сипаттаманың 4, 7 және 10-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 137 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті ұғынылады.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы

В таблицах 4, 7 и 10 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 137.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулары кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 137 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес белгіленетін электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Импортталатын атаулар кеңістігі 3-кестеде берілген.
3-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
№ р/с
Атаулар кеңістігін сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы «Y.Y.Y» в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 137.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Импортталатын атаулар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 137 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде берілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көп.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарламасының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарламасының кодтық белгісі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгісі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгісі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
табиғи тілдің кодтық белгісі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)

Символы «X.X.X» в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 137.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) «Уведомление о результате обработки» (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа
(сведений) «Уведомление о результате обработки» (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии
с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии со стандартом ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии со стандартом ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с
ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение естественного языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)

1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
табиғи тілдің кодтық белгісі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Жаңартылған күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурстың (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) жаңартылған күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгісі
0..1
3. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтер ұсынған елдің кодтық белгісі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)

1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение естественного языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии со стандартом ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:CountryCode)
кодовое обозначение страны, предоставившей сведения
в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)

2.1. Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды
(casdo:‌Register‌Country‌Code)
ақпаратты ұсынған елдің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00061
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.2. Өткізу пунктінің коды
(casdo:‌Border‌Check‌Point‌Code)
өткізу пунктінің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00006
casdo:‌Border‌Check‌Point‌Code‌Type (M.CA.SDT.00010)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 18
1
2.3. Өткізу пунктінің атауы
(casdo:‌Border‌Check‌Point‌Name)
өткізу пунктінің атауы
M.CA.SDE.00007
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
1
2.4. Іргелес өткізу пункті
(cacdo:‌Neighboring‌Check‌Point‌Details)
іргелес өткізу пункті туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00026
cacdo:‌Neighboring‌Check‌Point‌Details‌Type (M.CA.CDT.00027)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
2.4.1. Өткізу пунктінің атауы
(casdo:‌Border‌Check‌Point‌Name)
іргелес өткізу пунктінің атауы
M.CA.SDE.00007
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
1
2.4.2. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
елдің кодтық белгісі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.5. Халықаралық қатынас түрінің коды
(casdo:‌Check‌Point‌Traffic‌Code)
халықаралық қатынас түрінің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00021
casdo:‌Check‌Point‌Traffic‌Code‌Type (M.CA.SDT.00016)
Өткізу пункттерінің халықаралық қатынас түрі бойынша сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 3
1..*
2.6. Халықаралық қатынас сипатының коды
(casdo:‌Check‌Point‌Character‌Code)
халықаралық қатынас сипатының кодтық белгісі
M.CA.SDE.00011
casdo:‌Check‌Point‌Character‌Code‌Type (M.CA.SDT.00011)
Өткізу пункттерінің халықаралық қатынас сипаты бойынша сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 2
1
2.7. Өткізу пунктінің халықаралық қатынас беделінің коды
(casdo:‌Check‌Point‌Status‌Code)
халықаралық қатынас беделін көрсетуге арналған кодтық белгі
M.CA.SDE.00019
casdo:‌Check‌Point‌Status‌Code‌Type (M.CA.SDT.00015)
Өткізу пункттерінің халықаралық қатынас беделі бойынша сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 2
1

2.1. Код страны, представившей информацию в реестр
(casdo:)
кодовое обозначение страны, представившей информацию
M.CA.SDE.00061
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.2. Код пункта пропуска
(casdo:BorderCheckPointCode)
кодовое обозначение пункта пропуска
M.CA.SDE.00006
casdo:BorderCheck (M.CA.SDT.00010)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 18
1
2.3. Наименование пункта пропуска
(casdo:)
наименование пункта пропуска
M.CA.SDE.00007
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
2.4. Сопредельный пункт пропуска
(cacdo:)
сведения о сопредельном пункте пропуска
M.CA.CDE.00026
cacdo:Point (M.CA.CDT.00027)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.4.1. Наименование пункта пропуска
(casdo:)
наименовение сопредельного пункта пропуска
M.CA.SDE.00007
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
2.4.2. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.5. Код вида международного сообщения
(casdo:CheckPointTrafficCode)
кодовое обозначение вида международного сообщения
M.CA.SDE.00021
casdo: (M.CA.SDT.00016)
Значение кода в соответствии с классификатором пунктов пропуска по виду международного сообщения.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1..*
2.6. Код характера международного сообщения
(casdo:CheckPointCharacterCode)
кодовое обозначение характера международного сообщения
M.CA.SDE.00011
casdo: (M.CA.SDT.00011)
Значение кода в соответствии с классификатором пунктов пропуска по характеру международного сообщения.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
2.7. Код статуса международного сообщения пункта пропуска
(casdo:Code)
кодовое обозначение для указания статуса международного сообщения
M.CA.SDE.00019
casdo: (M.CA.SDT.00015)
Значение кода в соответствии с классификатором пунктов пропуска по статусу международного сообщения.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1

2.8. Өткізу пунктінің жұмыс (қызмет ету) режимінің коды
(casdo:‌Check‌Point‌Function‌Code)
өткізу пунктінің жұмыс (қызмет ету) режимінің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00015
casdo:‌Check‌Point‌Function‌Code‌Type (M.CA.SDT.00013)
Өткізу пункттерінің жұмыс (қызмет ету) режимі бойынша сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 2
1
2.9. Өткізу пунктінің немесе тауарлар келген (шыққан) жердегі кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы
(cacdo:‌Point‌Location‌Address‌Details)
өткізу пунктінің немесе тауарлар келген (шыққан) жердегі кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00030
cacdo:‌Point‌Address‌Details‌Type (M.CA.CDT.00030)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.9.1. Мекенжай
(ccdo:‌Address‌Details)
тіркеу мекенжайы
M.CDE.00001
ccdo:‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00001)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
елдің кодтық белгісі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөліну бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Орналасқан елде қабылданған аумақтардың кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2,17}
0..1
*.3. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
хат-хабарды сұрыптауды жеңілдету мақсатында пошта мекенжайына, соның ішінде автоматты түрде берілетін әріптердің немесе цифрлардың тізбектілігі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейлі әкімшілік-аумақтық бөліну бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейлі әкімшілік-аумақтық бөліну бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елдімекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елдімекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгісі
M.SDE.00011
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офис немесе пәтердің белгісі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
*.11. Еркін нысандағы мекенжай
(csdo:‌Address‌Text)
мәтін түрінде еркін нысанда ұсынылған мекенжай элементтерінің жиыны
M.SDE.00005

2.8. Код режима работы (функционирования) пункта пропуска
(casdo:)
кодовое обозначение режима работы (функционирования) пункта пропуска
M.CA.SDE.00015
casdo: (M.CA.SDT.00013)
Значение кода в соответствии с классификатором пунктов пропуска по режиму работы (функционирования).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
2.9. Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров
(cacdo:)
сведения об адресе пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров
M.CA.CDE.00030
cacdo: (M.CA.CDT.00030)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.9.1. Адрес
(ccdo:)
адрес регистрации
M.CDE.00001
ccdo:AddressDetailsType (M.CDT.00001)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Значение кода в соответствии с правилами формирования кодов территорий, принятыми в стране нахождения.
Шаблон: \d{2,17}
0..1
*.3. Почтовый индекс
(csdo:)
последовательность букв или цифр, добавляемая к почтовому адресу с целью облегчения сортировки корреспонденции, в том числе автоматической
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.4. Регион
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Адрес в свободной форме
(csdo:AddressText)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005

csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
0..1
2.9.2. Географиялық координаттар
(cacdo:‌Geo‌Coordinate‌Details)
объектінің географиялық координаттары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00100
cacdo:‌Geo‌Coordinate‌Details‌Type (M.CA.CDT.00100)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Географиялық ендік
(casdo:‌Latitude‌Measure)
объекті орналасқан жердің географиялық ендігі
M.CA.SDE.00760
casdo:‌Geo‌Coordinate‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00727)
ISO 6709 сәйкес мәні.
Цифрлардың ең жоғары саны: 11.
Бөлшекті цифрлардың ең жоғары саны: 8
1
*.2. Географиялық бойлық
(casdo:‌Longitude‌Measure)
объекті орналасқан жердің географиялық бойлығы
M.CA.SDE.00159
casdo:‌Geo‌Coordinate‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00727)
ISO 6709 сәйкес мәні.
Цифрлардың ең жоғары саны: 11.
Бөлшекті цифрлардың ең жоғары саны: 8
1
2.10. Өткізу пунктінің жұмыс режимі
(cacdo:‌Check‌Point‌Work‌Details)
өткізу пунктінің жұмыс режимі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00014
cacdo:‌Check‌Point‌Work‌Details‌Type (M.CA.CDT.00014)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.10.1. Жұмыс кестесі
(cacdo:‌Work‌Schedule‌Details)
мүше мемлекеттің кеден органының (бөлімшесінің) жұмыс кестесі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00045
cacdo:‌Work‌Schedule‌Details‌Type (M.CA.CDT.00043)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Жұмыс уақыты бойынша сыныптау
(casdo:‌Work‌Shedule‌Code)
ұйымның (бөлімшенің) жұмыс кестесі түрінің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00081
casdo:‌Work‌Time‌Code‌Type (M.CA.SDT.00130)
Ұйымның жұмыс уақыты түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзақтығы: 2
1
*.2. Жұмыс кестесінің сипаттамасы
(casdo:‌Work‌Shedule‌Description‌Text)
жұмыс кестесінің және оны қолдану ерекшеліктерінің сипаттамасы
M.CA.SDE.00082
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
0..1
*.3. Әрекет ету кезеңі
(cacdo:‌Period‌Details)
қандайда бір оқиғаның немесе құжаттың әрекет ету кезеңі
M.CA.CDE.00029
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.3.1. Алғашқы күні мен уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
әрекет етудің басталған күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгісі
0..1
*.3.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:‌End‌Date‌Time)
әрекет етудің аяқталған күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгісі
0..1
*.4. Жұмыс уақыты
(cacdo:‌Work‌Time‌Details)
жұмыс уақыты туралы егжей-тегжейлі ақпарат
M.CA.CDE.00046
cacdo:‌Work‌Time‌Details‌Type (M.CA.CDT.00044)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..7

csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.9.2. Географические координаты
(cacdo:)
сведения о географических координатах объекта
M.CA.CDE.00100
cacdo: (M.CA.CDT.00100)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Географическая широта
(casdo:)
географическая широта местоположения объекта
M.CA.SDE.00760
casdo:Measure (M.CA.SDT.00727)
Значение в соответствии с ISO 6709.
Макс. кол-во цифр: 11.
Макс. кол-во дроб. цифр: 8
1
*.2. Географическая долгота
(casdo:)
географическая долгота местоположения объекта
M.CA.SDE.00159
casdo:Measure (M.CA.SDT.00727)
Значение в соответствии с ISO 6709.
Макс. кол-во цифр: 11.
Макс. кол-во дроб. цифр: 8
1
2.10. Режим работы пункта пропуска
(cacdo:)
сведения о режиме работы пункта пропуска
M.CA.CDE.00014
cacdo: (M.CA.CDT.00014)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.10.1. График работы
(cacdo:)
сведения о графике работы таможенного органа (подразделения) государства-члена
M.CA.CDE.00045
cacdo: (M.CA.CDT.00043)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Классификация по времени работы
(casdo:WorkSheduleCode)
кодовое обозначение вида гафика работы организации (подразделения)
M.CA.SDE.00081
casdo: (M.CA.SDT.00130)
Значение кода в соответствии с классификатором видов времени работы организации.
Длина: 2
1
*.2. Описание графика работы
(casdo:)
описание графика работы и особенностей его применения
M.CA.SDE.00082
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.3. Период действия
(cacdo:)
период действия какого-либо события или документа
M.CA.CDE.00029
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
дата и время начала действия
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.3.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
дата и время окончания действия
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.4. Время работы
(cacdo:tails)
подробная информация о времени работы
M.CA.CDE.00046
cacdo:WorkTimeDetailsType (M.CA.CDT.00044)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..7

*.4.1. Апта күні
(csdo:‌Week‌Day‌Code)
апта күнінің кодтық белгісі
M.SDE.00081
csdo:‌Week‌Day‌Code‌Type (M.SDT.00066)
Ондық цифр.
Ықтимал мәндер:
1 – дүйсенбі;
2 – сейсенбі;
3 – сәрсенбі;
4 – бейсенбі;
5 – жұма;
6 – сенбі;
7 – жексенбі
0..7
*.4.2. Жұмыс сағаты
(cacdo:‌Work‌Time‌Hour‌Details)
жұмыс сағаты туралы егжей-тегжейлі ақпарат
M.CA.CDE.00047
cacdo:‌Work‌Time‌Hour‌Details‌Type (M.CA.CDT.00045)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.4.2.1. Бастапқы уақыт
(casdo:‌Starting‌Time)
диапазонның бастапқы уақыты
M.CA.SDE.00070
bdt:‌Time‌Type (M.BDT.00003)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыттың белгісі
1
*.4.2.2. Соңғы уақыт
(casdo:‌Ending‌Time)
диапазонның соңғы уақыты
M.CA.SDE.00042
bdt:‌Time‌Type (M.BDT.00003)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыттың белгісі
1
*.4.3. Жұмыс сағаты туралы қосымша ақпарат (үзілістер мен демалыс күндерін қоса алғанда)
(casdo:‌Work‌Time‌Hour‌Description‌Text)
жұмыс сағаты туралы қосымша ақпарат (үзілістер мен демалыс күндерін қоса алғанда)
M.CA.SDE.00085
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
0..*
2.10.2. Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды
(casdo:‌Work‌Time‌Code)
ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының кодтық белгісі
M.CA.SDE.00083
casdo:‌Work‌Time‌Code‌Type (M.CA.SDT.00130)
Ұйымның жұмыс уақыты түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Длина: 2
1
2.10.3. Жұмыс уақытының сипаттамасы
(casdo:‌Work‌Time‌Description‌Text)
жұмыс уақыты туралы қосымша ақпарат
M.CA.SDE.00084
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
0..1
2.11. Өткізу пунктін мемлекеттік бақылау түрі бойынша мамандандыру
(cacdo:‌Check‌Point‌Special‌Control‌Details)
өткізу пунктінде ветеринариялық, санитариялық-карантиндік, карантиндік фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00517
cacdo:‌Check‌Point‌Special‌Control‌Details‌Type (M.CA.CDT.00217)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
2.11.1. Өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау түрінің коды
(casdo:‌Gov‌Control‌Kind‌Code)
өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау түрінің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00168
casdo:‌Gov‌Control‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00129)
Өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 2
0..1
2.11.2. Өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау түрінің атауы
(casdo:‌Gov‌Control‌Kind‌Name)
өткізу пунктінде мемлекеттік (ветеринариялық, санитариялық-карантиндік, карантиндік фитосанитариялық) бақылау түрінің атауы
M.CA.SDE.00968
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
1

*.4.1. День недели
(csdo:)
кодовое обозначение дня недели
M.SDE.00081
csdo: (M.SDT.00066)
Десятичная цифра.
Возможные значения:
1 – понедельник;
2 – вторник;
3 – среда;
4 – четверг;
5 – пятница;
6 – суббота;
7 – воскресенье
0..7
*.4.2. Часы работы
(cacdo:)
подробная информация о часах работы
M.CA.CDE.00047
cacdo:Type (M.CA.CDT.00045)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.4.2.1. Начальное время
(casdo:)
начальное время диапазона
M.CA.SDE.00070
bdt:TimeType (M.BDT.00003)
Обозначение времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.4.2.2. Конечное время
(casdo:)
конечное время диапазона
M.CA.SDE.00042
bdt:TimeType (M.BDT.00003)
Обозначение времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.4.3. Дополнительная информация о часах работы (включая перерывы и выходные дни)
(casdo:Description)
дополнительная информация
о часах работы (включая перерывы и выходные дни)
M.CA.SDE.00085
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
2.10.2. Код времени работы организации (подразделения)
(casdo:)
кодовое обозначение времени работы организации (подразделения)
M.CA.SDE.00083
casdo: (M.CA.SDT.00130)
Значение кода в соответствии с классификатором видов времени работы организации.
Длина: 2
1
2.10.3. Описание времени работы
(casdo:)
дополнительная информация о времени работы
M.CA.SDE.00084
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.11. Специализация пункта пропуска по виду государственного контроля
(cacdo:)
сведения об осуществлении ветеринарного, санитарно-карантинного, карантинного фитосанитарного контроля в пункте пропуска
M.CA.CDE.00517
cacdo:CheckPointSpecialControlDetailsType (M.CA.CDT.00217)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.11.1. Код вида государственного контроля в пункте пропуска
(casdo:Code)
кодовое обозначение вида государственного контроля в пункте пропуска
M.CA.SDE.00168
casdo:GovControlKindCodeType (M.CA.SDT.00129)
Значение кода в соответствии со справочником видов государственного контроля в пункте пропуска.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
0..1
2.11.2. Наименование вида государственного контроля в пункте пропуска
(casdo:Name)
наименование вида государственного (ветеринарного, санитарно-карантинного, карантинного фитосанитарного) контроля
в пункте пропуска
M.CA.SDE.00968
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
1

2.11.3. Негіздеме құжат
(cacdo:‌Reason‌Doc‌Details)
өткізу пунктінде мемлекеттік бақылау түрін белгілеу үшін негіз болып табылатын құжаттың деректемелері
M.CA.CDE.00009
cacdo:‌Reason‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00010)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
1
*.2. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..1
*.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
1..*
*.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
мүше мемлекетің уәкілетті органын сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..1
*.5. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының толық атауы
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
*.6. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатқа қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгісі
1
*.7. Құжаттың күшіне енген күні
(casdo:‌Doc‌Effective‌Date)
құжаттың күшіне енген күні
M.CA.SDE.00540
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгісі
1
*.8. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
құжаттың мәтіндік сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..*
2.11.4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
өткізу пунктін мемлекеттік бақылау түрі бойынша мамандандырудың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..*
2.12. Қызметті жүзеге асырудың басталған күні
(casdo:‌Start‌Activity‌Date)
қызметті жүзеге асырудың басталған күні (әрекет етудің 1-ші күні, соның ішінде уақытша тоқтатудан (тоқтата тұрудан) кейінгі)
M.CA.SDE.00068
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)

2.11.3. Документ-основание
(cacdo:)
реквизиты документа, являющегося основанием для установления вида государственного контроля в пункте пропуска
M.CA.CDE.00009
cacdo:ReasonDocDetailsType (M.CA.CDT.00010)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование вида документа
(csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
*.2. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.3. Наименование документа
(csdo:)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1..*
*.4. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая уполномоченный орган государства-члена
M.SDE.00068
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.5. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityName)
полное наименование уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.6. Дата документа
(csdo:)
дата подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.7. Дата вступления в силу документа
(casdo:DocEffectiveDate)
дата вступления в силу документа
M.CA.SDE.00540
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.8. Описание
(csdo:)
текстовое описание документа
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.11.4. Описание
(csdo:)
описание специализации пункта пропуска по виду государственного контроля
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.12. Дата начала осуществления деятельности
(casdo:StartActivityDate)
дата начала осуществления деятельности (1-й день действия, в том числе после временного прекращения (приостановления))
M.CA.SDE.00068
bdt:DateType (M.BDT.00005)

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгісі
0..1
2.13. Қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні
(casdo:‌End‌Activity‌Date)
қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні (әрекет етудің соңғы күні, соның ішінде уақытша тоқтату себебі бойынша)
M.CA.SDE.00040
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгісі
0..1
2.14. Жалпы ресурс жазбасының жағдайы
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
жалпы ресурстың жазбасы туралы технологиялық мәліметтер жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
2.14.1. Әрекет ету кезеңі
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
жалпы ресурс жазбасының (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) әрекет ету кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
әрекет етудің басталған күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгісі
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:‌End‌Date‌Time)
әрекет етудің аяқталған күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгісі
0..1
2.14.2. Жаңартылған күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурс жазбасының (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) жаңартылған күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгісі
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 1 қарашадағы
№ 137 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына енетін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде жүзеге асырылатын шекаралық, кедендік, санитариялық-карантиндік, ветеринариялық, карантиндік-фитосанитариялық және көліктік бақылауды ұйымдастыру үшін қажетті жабдыққа және ғимараттарды, үй-жайларды және құрылыстарды материалдық-техникалық жарақтандыруға қойылатын бірыңғай типтік талаптар, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерін сыныптау және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункті Паспортының нысаны туралы" 2011 жылғы 22 маусымдағы № 688 шешімі;

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.13. Дата окончания осуществления деятельности
(casdo:EndActivityDate)
дата окончания осуществления деятельности (последний день действия, в том числе по причине временного прекращения)
M.CA.SDE.00040
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.14. Состояние записи общего ресурса
(ccdo:)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo: (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.14.1. Период действия
(ccdo:)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
дата и время начала действия
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
дата и время окончания действия
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.14.2. Дата и время обновления
(csdo:)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 ноября 2016 года № 137
Порядок
присоединения к общему процессу «Формирование, ведение и
использование информационно-справочного перечня пунктов
пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза»
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Комиссии Таможенного союза от 22 июня 2011 г. № 688 «О Единых типовых требованиях к оборудованию и материально-техническому оснащению зданий, помещений и сооружений, необходимых для организации пограничного, таможенного, санитарно-карантинного, ветеринарного, карантинного фитосанитарного и транспортного контроля, осуществляемых в пунктах пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза, Классификации пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза и форме Паспорта пункта пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза;

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесі туралы" 2012 жылғы 28 маусымдағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (P.CC.01) жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушы қосылған кезде ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды белгілейді.
3. Осы Тәртіпте белгіленген рәсімдерді жалпы процеске жаңа қатысушы қосылған кезде өзара іс-қимылдың қатысушылары бір мезгілде қатар не белгілі бір уақыт кезеңі ішінде орындайды.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникалық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 137 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында белгіленген мағыналарда қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылдың қатысушылары

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 июня 2012 г. № 96 «Об Информационно-справочном перечне пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза».
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза» (P.CC.01) (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются участником взаимодействия одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4.  Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
«документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли» – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
«технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса» – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 137 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия

5. Өзара іс-қимылдың қатысушыларының олардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі рөлдері 1-кестеде берілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылдың қатысушыларының рөлдері
№ р/с
Атауы
Сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады, қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алады және синхрондайды, Одаққа мүше мемлекеттердің кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ұлттық тізбесін жүргізуді жүзеге асырады, Одаққа мүше мемлекеттердің кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыру үшін Еуразиялық экономикалық комиссияға мәліметтерді ұсынады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.01.ACT.001)
2
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің әкімшісі
жалпы процеске қосылатын қатысушыға Еуразиялық экономикалық комиссия қабылдайтын (бекітетін) анықтамалықтар мен сыныптауыштарға қолжетімділікті ұсынады, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекеттердің кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесін қалыптастыруды, жүргізуді және пайдалануды қамтамасыз етуге жауап береді
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
V. Қосылу рәсімдерінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
6. Жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындағанға дейін жалпы процестің қатысушысы жалпы процесті іске асыру және ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін қажетті сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттармен белгіленген талаптар, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) ұлттық сегмент шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін заңнамасы талаптарын, соның ішінде егер бұрын мұндай қосылу жүзеге асырылмаса, жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосуды орындалуы тиіс.
7. Жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындау мынадай тәртіпте жүзеге асырылады:
а) мүше мемлекеттің жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органын тағайындау;
б) Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген анықтамалықтар емн сыныптауыштардың ақпаратын синхрондайды;
в) жалпы процеске қосылатын қатысушы Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі әкімшісіне Одаққа мүше мемлекеттердің кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінен (бұдан әрі тиісінше – өткізу пункттері, өткізу пункттерінің ұлттық тізбесі) мәліметтерді өткізуі;
г) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі әкімшісінің ұлттық тізбеден мәліметтерді алуды және өңдеуді растауы.

5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование
Описание
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу, получает и синхронизирует необходимые справочники и классификаторы, осуществляет ведение национального перечня пунктов пропуска через таможенную границу государств – членов Союза, представляет в Евразийскую экономическую комиссию сведения для формирования перечня пунктов пропуска через таможенную границу государств – членов Союза
уполномоченный орган государства – члена Союза (P.CC.01.ACT.001)
2
Администратор единой системы нормативно-справочной информации Союза
предоставляет присоединяющемуся участнику общего процесса доступ к справочникам и классификаторам, принимаемым (утверждаемым) Евразийской экономической комиссией, а также отвечает за обеспечение формирования, ведения и использования перечня пунктов пропуска через таможенную границу государств – членов Союза
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
6. До выполнения процедуры присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены необходимые для реализации общего процесса и обеспечения информационного взаимодействия требования, определенные документами, применяемыми при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли, а также требования законодательства государства – члена Союза (далее – государство-член), регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента, в том числе подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее.
7. Выполнение процедуры присоединения к общему процессу осуществляется в следующем порядке:
а) назначение уполномоченного органа государства-члена, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса;
б) синхронизация информации справочников и классификаторов, указанных в разделе VII Правил информационного взаимодействия;
в) передача сведений из национального перечня пунктов пропуска через таможенную границу государств – членов Союза (далее соответственно – пункты пропуска, национальный перечень пунктов пропуска) присоединяющимся участником общего процесса администратору единой системы нормативно-справочной информации Союза;
г) подтверждение администратором единой системы нормативно-справочной информации Союза факта получения и обработки сведений из национального перечня.

8. Жалпы процеске қосылатын қатысушы өткізу пункттерінің тізбесіне бастапқы қосу үшін өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінен мәліметтерді қалыптастырады және Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі әкімшісіне жібереді.
9. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін (бұдан әрі тиісінше – тізбе және өткізу пункті) автоматты жүргізу мақсаттары үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы өткізу пункттеріне мынадай схема бойынша кодтар береді: PPG.GS.SG.NNNNNNNN, мұндағы:
а) PPG – өткізу пункті кодтық белгісінің жалпы бөлігі;
б) GS – уәкілетті органы өткізу пункттерінің тізбесіне қосу үшін мәліметтерді ұсынатын мүше мемлекеттің Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес әріптік коды;
в) SG – іргелес мемлекеттің Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес әріптік коды (авиациялық және теңіздегі өткізу пункттері үшін "00" мәні белгіленеді);
в) NNNNNNNN – өткізу пункттерінің ұлттық тізбесіндегі өткізу пунктінің мүше мемлекеттің занамасы талаптарына сәйкес белгіленетін бірегей коды.
10. Өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінен мәліметтер XML-құжат түрінде ұсынылады. Өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінен мәліметтерді қамтитын ұсынылатын XML-құжаттың құрылымы мен деректемелік құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 137 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде пайдаланылатын Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) берілген "Өткізу пункттері туралы мәліметтер" (R.CA.CC.01.001) электрондық құжатының (мәліметтердің) құрылымына сәйкес келуі тиіс.
11. Өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінің мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыру кезінде мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып "Өткізу пункттерінің тізбесіне енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.01.MSG.001) хабарламасында берілетін мәліметтерге қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 137 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентімен (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) белгіленген талаптар сақталады:

8. Присоединяющийся участник общего процесса формирует и направляет администратору единой системы нормативно-справочной информации Союза сведения из национального перечня пунктов пропуска для первоначального включения в перечень пунктов пропуска.
9.  Для целей автоматизированного ведения информационно-справочного перечня пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза (далее – перечень и пункт пропуска соответственно) пунктам пропуска присоединяющимся участником общего процесса присваиваются коды по следующей схеме:
PPG.GS.SG.NNNNNNNN, где:
а) PPG – общая часть кодового обозначения пункта пропуска;
б) GS – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, указанном в разделе VII Правил информационного взаимодействия, уполномоченный орган которого представляет сведения для включения в перечень пунктов пропуска;
в) SG – буквенный код сопредельного государства в соответствии  с классификатором стран мира, указанном в разделе VII Правил информационного взаимодействия (для авиационных и морских пунктов пропуска проставляется значение «00»);
в) NNNNNNNN – уникальный код пункта пропуска в национальном перечне пунктов пропуска, устанавливаемый в соответствии с требованиями законодательства государства-члена.
10. Сведения из национального перечня пунктов пропуска представляются в виде XML-документа. Структура и реквизитный состав передаваемого XML-документа, содержащего сведения из национального перечня пунктов пропуска, должны соответствовать структуре электронного документа (сведений) «Сведения о пунктах пропуска» (R.CA.CC.01.001), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза» утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 137 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. При заполнении отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения из национального перечня пунктов пропуска, соблюдаются требования, установленные Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование информационно-справочного перечня пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 137 (далее – Регламент информационного взаимодействия) в отношении сведений, передаваемых в сообщении «Сведения для включения в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.MSG.001), с учетом следующих особенностей:

а) өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінің мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыруға 1 және 3 кодтары бар талаптар қолданылмайды;
б) "Электрондық құжаттың коды" (csdo: EDoc​Code) деректемесі үшін "R.CA.CC.01.001" мәні белгіленеді;
в) "Жалпы процесс хабарламасының коды" (csdo: Inf Envelope Code) деректемесі үшін "P.CC.01.MSG.000" мәні белгіленеді;
г) егер "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылған болса, оның мәні "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық немесе тең болуы тиіс.
12. Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің әкімшісі өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінен мәліметтерді алуды және өңдеуді растайды. Қателер болмаған жағдайда Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің әкімшісі көрсетілген мәліметтерді өткізу пункттерінің тізбесіне енгізеді.
13. жалпы процеске қосылатын қатысушы қателердің сипаттамасын қамтитын өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінің мәліметтерін өңдеу хаттамасын (бұдан әрі – мәліметтерді өңдеу хаттамасы) алған кезде қателерді жояды және өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінің мәліметтерін қамтитын XML-құжатты Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі әкімшісіне тапсыру процесін қайталайды.
14. Мәліметтерді өңдеу хаттамасын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің әкімшісі орыс тілінде қалыптастырады және бұл туралы ақпарат жалпы процеске қосылатын қатысушыға қосылу рәсімдері орындалғанға дейін жалпы процеске қосылатын қатысушыға ұсынылатын мекенжайға электрондық пошта арқылы ұсынылады.
15. Осы Тәртіптің 6 – 14 тармақтарына сәйкес талаптар сақталған және іс-қимылдар орындалған жағдайда жалпы процеске қосылатын қатысушы мен Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің әкімшісі арасында келесі мәліметтер алмасу жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
16. Жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 6-тармағында белгіленген талаптарды орындағанға дейін және осы Тәртіптің 7 – 14 тармақтарында көзделген іс-қимылдар орындалған жағдайда одан әрі ақпараттық өзара іс-қимыл осы бөлімнің 2 кіші бөлімінде көрсетілнен талаптарға сәйкес қамтамасыз етілуі мүмкін (бұдан әрі – уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл).
17. Уақытша схема бойынша өзара іс-қимылды жалпы процеске қосылатын қатысушы кемінде 1 жылдан жүзеге асырады. Көрсетілген мерзім ішінде жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 6-тармағында белгіленген талаптарды орындайды. Жалпы процеске қосылатын қатысушының осы Тәртіптің 6-тармағында белгіленген талаптарды орындауы мақсатында уақытша сехма бойынша өзара іс-қимылдың мерзімін ұзарту туралы шешімді жалпы процеске қосылатын қатысушының өтініші негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы қабылдайды.

а) к заполнению отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения из национального перечня пунктов пропуска, не применяются требования, имеющие коды 1 и 3;
б) для реквизита «Код электронного документа» (csdo:?EDoc?Code)устанавливается значение «R.CA.CC.01.001»;
в) для реквизита «Код сообщения общего процесса» (csdo:?Inf?Envelope?Code) устанавливается значение «P.CC.01.MSG.000»;
г) в случае если заполнен реквизит «Конечная дата и время» (csdo:EndDateTime), его значение должно быть больше или равно значению реквизита «Начальная дата и время» (csdo:StartDateTime).
12. Администратор единой системы нормативно-справочной информации Союза подтверждает получение и обработку сведений из национального перечня пунктов пропуска. В случае отсутствия ошибок администратор единой системы нормативно-справочной информации Союза вносит указанные сведения в перечень пунктов пропуска.
13. При получении протокола обработки сведений из национального перечня пунктов пропуска (далее – протокол обработки сведений), содержащего описание ошибок, присоединяющийся участник общего процесса устраняет ошибки и повторяет процесс передачи XML-документа, содержащего сведения из национального перечня пунктов пропуска администратору единой системы нормативно-справочной информации Союза.
14. Протокол обработки сведений формируется администратором единой системы нормативно-справочной информации Союза на русском языке и представляется присоединяющемуся участнику общего процесса по электронной почте на адрес, информация о котором представляется присоединяющимся участником общего процесса до выполнения процедуры присоединения.
15. При условии соблюдения требований и выполнении действий в соответствии с пунктами 6 – 14 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором единой системы нормативно-справочной информации Союза осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
16. До выполнения присоединяющимся участником общего процесса требований, установленных пунктом 6 настоящего Порядка, и при условии выполнения действий, предусмотренных пунктами 7 – 14 настоящего Порядка, дальнейшее информационное взаимодействие может обеспечиваться в соответствии с требованиями, указанными  в подразделе 2 настоящего раздела либо (далее – взаимодействие по временной схеме).
17. Взаимодействие по временной схеме осуществляется присоединяющимся участником общего процесса не более 1 года. В течение указанного срока присоединяющимся участником общего процесса выполняются требования, установленные пунктом 6 настоящего Порядка. Решение о продлении срока взаимодействия по временной схеме в целях выполнения присоединяющимся участником общего процесса требований, установленных пунктом 6 настоящего Порядка, принимается Коллегией Евразийской экономической комиссии на основании обращения присоединяющегося участника общего процесса.

2. Уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл
18. Өткізу пункттерінің ұлттық тізбесіне өзгерістер енгізу кезінде (өткізу пункттері туралы мәліметтерді қосу, алып тастау, сондай-ақ өзгерту) жалпы процеске қосылатын қатысушы Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің әкімшісіне өзгертілген мәліметтерді құрылымы осы бөлімнің 1 кіші бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкес келуі тиіс XML-құжат (бұдан әрі – мәліметтердің өзгерістері туралы электрондық хабарлама) түрінде ұсынады.
19. Мәліметтердің өзгерістері туралы электрондық хабарламаның жекелеген деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып "Өткізу пункттерінің тізбесіне қосуға арналған мәліметтер" (P.CC.01.MSG.001), "Өткізу пункттерінің тізбесіне өзгерістер енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.01.MSG.002), "Өткізу пункттерінің тізбесінен алып тастауға арналған мәліметтер" (P.CC.01.MSG.003) хабарламаларында берілетін мәліметтерге қатысты Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде белгіленген талаптарға сәйкес келуі тиіс:
а) "Электрондық құжаттың коды" (csdo: EDoc Code) деректемесі үшін "R.CA.CC.01.001" мәні белгіленген болуы тиіс;
б) "Жалпы процесс хабарламасының коды" (csdo: Inf Envelope Code) деректемесі үшін енгізілетін өзгерістердің түріне сәйкес (мәліметтерді қосу, алып тастау, өзгерту) тиісті хабарлама кодының мәні белгіленеді.
20. Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі әкімшісі мәліметтердің өзгерістері туралы электрондық хабарламаны өңдеуді осы бөлімнің 1 кіші бөлімінің 12 – 14 тармақтарына сәйкес жүзеге асырады.
3. Өткізу параметрлеріне қойылатын талаптар
21. Өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінің мәліметтерін қамтитын XML-құжатты, мәліметтердің өзгерістері туралы электрондық хабарламаны және оларды өңдеу хаттамаларын қалыптастыру кезінде UTF-8 кодтау пайдаланылады.
22. Өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінің мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың құрылымы RCC01_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрінде болуы тиіс, мұндағы:
а) R – бастапқы жүктеу үшін өткізу пункттерінің ұлттық тізбесінен мәліметтерді ұсынуды білдіретін тіркелген мән;
б) CC01 – жалпы процестің кодын білдіретін тіркелген мәні;
в) XX – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органы мәліметтерді ұсынатын мүше мемлекеттің әріптік коды;
г) YYYYMMDD – файлдың қалыптастырылған күні (жыл, ай, күн);
д) hhmm – файлдың қалыптастырылған уақыты (сағат, минут).
23. Мәліметтердің өзгерістері туралы электрондық хабарламаның мәліметтерін қамтитын файл атауының құрылымы CC01_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрінде болуы тиіс, мұндағы:
а) CC01 – жалпы процесс кодын білдіретін тіркелген мән;
б) XX – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органы мәліметтерді ұсынатын мүше мемлекеттің әріптік коды;
в) YYYYMMDD – файлдың қалыптастырылған күні (жыл, ай, күн);
г) hhmm – файлдың қалыптастырылған уақыты (сағат, минут).

2. Взаимодействие по временной схеме
18. При внесении изменений в национальный перечень пунктов пропуска (включение, исключение, а также изменение сведений о пунктах пропуска) присоединяющийся участник общего процесса представляет измененные сведения администратору единой системы нормативно-справочной информации Союза в виде XML-документа (далее – электронное извещение об изменении сведений), структура которого должна соответствовать требованиям, указанным  в подразделе 1 настоящего раздела.
19. Требования к заполнению отдельных реквизитов электронного извещения об изменении сведений должны соответствовать, требованиям, установленным Регламентом информационного взаимодействия в отношении сведений, передаваемых в сообщениях «Сведения для включения в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.MSG.001), «Сведения для внесения изменений в перечень пунктов пропуска» (P.CC.01.MSG.002), «Сведения для исключения из перечня пунктов пропуска» (P.CC.01.MSG.003), с учетом следующих особенностей:
а) для реквизита «Код электронного документа» (csdo:?EDoc?Code) должно быть установлено значение «R.CA.CC.01.001»;
б) для реквизита «Код сообщения общего процесса» (csdo:?Inf?Envelope?Code) в соответствии с видом вносимых изменений (включение, исключение, изменение сведений) устанавливается значение кода соответствующего сообщения.
20. Обработка электронного извещения об изменении сведений администратором единой системы нормативно-справочной информации Союза осуществляется в соответствии с пунктами 12 – 14 подраздела 1 настоящего раздела.
3. Требования к параметрам передачи
21. При формировании XML-документа, содержащего сведения из национального перечня пунктов пропуска, электронного извещения об изменении сведений и протоколов их обработки используется кодировка UTF-8.
22. Структура наименования XML-документа, содержащего сведения из национального перечня пунктов пропуска, должна иметь вид RCC01_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) R – фиксированное значение, обозначающее предоставление сведений из национального перечня пунктов пропуска для первоначальной загрузки;
б) CC01 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
в) XX – буквенный код государства-члена, в соответствии с классификатором стран мира, указанным в разделе VII Правил информационного взаимодействия, уполномоченный орган которого представляет сведения;
г) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
д) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).
23. Структура наименования файла, содержащего сведения электронного извещения об изменении сведений, должна иметь вид CC01_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) CC01 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
б) XX – буквенный код государства-члена, в соответствии с классификатором стран мира, указанным в разделе VII Правил информационного взаимодействия, уполномоченный орган которого представляет сведения;
в) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
г) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).

24. Файлдарды электрондық пошта арқылы тапсыру ZIP форматтағы архивтік файл түрінде жүзеге асырылады (алгоритм нұсқасы 2.0 төмен емес, файлдың кеңейтілуі: *.zip болуы тиіс). Архивтік файлдың атауы осы Тәртіптің 22 және 23-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келуі тиіс (мысалы, RСС01_BY201410061733.zip архиві RСС01_BY201410061733.xml файлын қамтуы тиіс). Электрондық пошта хабарламасының тақырыбында электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының коды және электронды құжат (мәліметтер) құрылымының нұсқасы Электрондық құжаттар мен мәліметтерді форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес көрсетіледі (мысалы, R_CA_CC_01_001_V_x_y_z, мұндағы "x_y_z" – электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нүсқасының нөмірі, сондай-ақ тізбенің атауы – "Өткізу пункттерінің тізбесі".
25. Мәліметтерді өңдеу хаттамасы мәтіндік файл түрінде беріледі. Файлдың атауы (кеңейтуді ескерусіз) өңделетін файлдың атауына сәйкес келуі тиіс. Файлды кеңейту ".txt" мәнін иеленуі тиіс.

24. Передача файлов по электронной почте осуществляется в виде архивного файла в формате ZIP (версия алгоритма должна быть не ниже 2.0, расширение файла: *.zip). Наименование архивного файла должно соответствовать требованиям, определенным в пунктах 22 и 23 настоящего Порядка (например, архив RСС01_BY201410061733.zip должен содержать файл RСС01_BY201410061733.xml). В теме сообщения электронной почты указываются код структуры электронного документа (сведений) и версия структуры электронного документа (сведений) в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений (например, R_CA_CC_01_001_V_x_y_z, где «x_y_z» – номер версии структуры электронного документа (сведений)), а также наименование перечня – «Перечень пунктов пропуска».
25. Протокол обработки сведений передается в виде текстового файла. Имя файла (без учета расширения) должно соответствовать имени обрабатываемого файла. Расширение файла должно иметь значение «.txt».