Кеден органдары оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрде, соның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрде өткізілетін тауарларды сыныптау туралы шешімдер қабылдайтын тауарлардың тізбесін бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 3 сәуірдегі № 45 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 21-бабы 3-тармағының екінші абзацына сәйкес, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 117-бабында айқындалған ерекшеліктермен кедендік декларациялауды жүзеге асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған кеден органдары оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрде, соның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрде өткізілетін тауарларды сыныптау туралы шешімдер қабылдайтын тауарлардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 3 сәуірдегі
№ 45 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Кеден органдары оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік
шекарасы арқылы құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрде, соның ішінде
жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрде өткізілетін тауарларды сыныптау
туралы шешімдер қабылдайтын тауарлардың
ТІЗБЕСІ
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауар коды
Тауардың атауы
1
2

Об утверждении перечня товаров, в отношении которых таможенными органами принимаются решения о классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 апреля 2018 года № 45.
В соответствии с абзацем вторым пункта 3 статьи 21 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, а также в целях осуществления таможенного декларирования с особенностями, определенными статьей 117 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый перечень товаров, в отношении которых таможенными органами принимаются решения о классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 3 апреля 2018 г. № 45
П Е Р Е Ч Е Н Ь
товаров, в отношении которых таможенными органами принимаются решения о классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу Евразийского
экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде
Сноска. Перечень с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.03.2020 № 38 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара
1
2

7308
Қара металдардан жасалған металл конструкциялары (9406 тауар позициясындағы құрастырылатын құрылыс конструкцияларынан басқа) және олардың бөлiктерi (мысалы, көпiрлер мен олардың бөлiктерi, шлюз қақпалары, мұнаралар, торланған діңгектер, шатырға арналған арқалықтар, құрылыс фермалары, есiктер мен терезелер және олардың рамалары, есiктерге арналған табалдырықтар, жалюздер, балюстрадалар, тіреуiштер және колонналар); қара металдардан жасалған, металл конструкцияларында пайдалану үшiн арналған табақтар, шыбықтар, фасондық профильдер, түтiктер және ұқсас бұйымдар
7309 00
Қара металдардан жасалған, сыйымдылығы 300 литрден астам, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу-техникалық жабдықсыз кез келген заттарға (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа) арналған резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас ыдыстар
8401
Ядролық реакторлар; ядролық реакторлар үшiн сәулеленбеген жылу бөлгiш элементтер (твэлдер); изотоптарды бөлуге арналған жабдықтар мен қондырғылар
8402
Бу қазандықтары немесе басқа да бу өндiретiн қазандықтар (төменгi қысымдағы бу өндiруге де қабiлеттi орталық жылыту жүйесiнiң су қазандықтарынан басқа); бу қыздырғышы бар cу қазандықтары
8403
8402 тауар позициясының қазандықтарынан басқа орталық жылу қазандықтары
8404
8402 немесе 8403 тауар позициясының қазандықтарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, экономайзерлер, бу қыздырғыштар, күйе кетіргiштер, газ рекуператорлары); бу-су немесе басқа да бу күш қондырғыларына арналған конденсаторлар
8405
Газ генераторлары немесе тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз су газы генераторлары; ацетилендiк газ генераторлары және тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары
8406
Су буы турбиналары және өзге де бу турбиналары
8407
Айналмалы немесе қайталап түсетiн қозғалысты поршеньдi ұшқындап от алатын iштен жану қозғалтқыштары
8408
Қысымнан жалын шығаратын поршеньдi iштен жану қозғалтқыштары (дизельдер немесe жартылай дизельдер)
8409
Тек қана және негiзiнен 84 07 немесе 84 08 тауар позициясының қозғалтқыштарына арналған бөлiктер
8410
Гидротурбиналар, су дөңгелектерi мен оларға реттеуiштер
8411
Турбореактивтiк және турбовинттік қозғалтқыштар, өзге дe газ турбиналары
8412
Өзге де қозғалтқыштар мен күш қондырғылары
8413
Шығыс өлшегiштерi бар немесе оларсыз сұйықтық сорғылар; сұйықтық көтергiштер
8414
Ауа немесе вакуумды сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткiштерi; желдеткiш немесе рециркуляциялық сору қалпақтары немесе желдеткiштi, сүзгiлi немесе сүзгiсiз шкафтар

7308
Металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных строительных конструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, ворота шлюзов, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери и окна и их рамы, пороги для дверей, жалюзи, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, уголки, фасонные профили, трубы и аналогичные изделия, из черных металлов, предназначенные для использования в металлоконструкциях
7309 00
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
8401
Реакторы ядерные; тепловыделяющие элементы (твэлы), необлученные, для ядерных реакторов; оборудование и устройства для разделения изотопов
8402
Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы (кроме водяных котлов центрального отопления, способных также производить пар низкого давления); котлы перегретой воды
8403
Котлы центрального отопления, кроме котлов товарной позиции 8402
8404
Вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403 (например, экономайзеры, пароперегреватели, сажеудалители, газовые рекуператоры); конденсаторы для пароводяных или других паровых силовых установок
8405
Газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них
8406
Турбины на водяном пару и турбины паровые прочие
8407
Двигатели внутреннего сгорания с искровым зажиганием, с вращающимся или возвратно-поступательным движением поршня
8408
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели)
8409
Части, предназначенные исключительно или главным образом для двигателей товарной позиции 8407 или 8408
8410
Турбины гидравлические, колеса водяные и регуляторы к ним
8411
Двигатели турбореактивные и турбовинтовые, газовые турбины прочие
8412
Двигатели и силовые установки прочие
8413
Насосы жидкостные с расходомерами или без них; подъемники жидкостей
8414
Насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров

8415
Ылғалдылығы жеке реттелмейтiн кондиционерлердi қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы мен аспаптары бар желдеткiштермен жабдықталған ауаны тазалауға арналған қондырғылар
8416
Сұйық отынға арналған, ыдыратылған қатты отынға немесе газға арналған жағу шiлтерлерi; олардың механикалық торларын, механикалық күл аластағыштарды және осыған ұқсас құрылғыларды қоса алғанда, механикалық отындар
8417
Қоқыс жағатын, электрлiк емес пештердi қoca алғанда, өнеркәсiптiк немесе зертханалық көрiктер мен пештер
8418
Электрлiк немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясының ауаны тазалауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары
8419
Тұрмыстық мақсатта пайдаланылатын машиналар мен жабдықтарды қоспағанда, температураны өзгертудiң жылыту, пiсiру, қуыру, тазарту, тазалау, зарарсыздандыру, пастеризациялау, буландыру, кептiру, бумен өңдеу, конденсациялау немесе салқындату ретiнде пайдаланылатын материалдар процестерiн өңдеуге арналған электрмен жылытылатын немесе электрмен жылытылмайтын өнеркәсiптiк немесе зертханалық жабдықтар (8514 тауар позициясының пештерiн, камераларын және басқа да жабдықтарын қоспағанда); инерттік емес су жылытқыштар немесе жылу беретiн электрлi емес су аккумуляторлары
8420
Металл немесе шыны өңдеуге арналған машиналардан басқа, каландрлар немесе басқа да бiлiктi машиналар, және оларға арналған бiлiктер
8421
Ортадан тепкіш кептiргiштердi қоса алғанда, центрифугалар; сұйықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазалауғa арналған жабдықтар мен қондырғылар
8422
Ыдыс жуатын машиналар; бөтелкелердi немесе басқа ыдыстарды жууға немесе кептiруге арналған жабдықтар, бөтелкелердi, шыны сауыттарды толтыруға, тығындауға, жәшiктердi, қаптарды немесе басқа ыдыстарды жабуға, оларға сүргi салуға немесе жапсырма желiмдеуге арналған жабдықтар; бөтелкелердi, шыны сауыттарды, тубтарды және осыған ұқсас ыдыстарды қалпақшалармен немесе қақпақпен бiтеп тығындауға арналған жабдықтар; буып-түюге немесе opaуғa арналған өзге де жабдықтар (жылу ұстағыш материалдармен тауар орайтын жабдықтарды қоса алғанда); сусындарға газ араластыруға арналған жабдықтар
8423
Өлшенетiн жүктi ауырлық күшiмен қозғалысқа келтiретiн есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, өлшеуге арналған жабдықтар (сезiмталдығы 0,05 г немесе одан да жоғары таразылардан басқа); барлық түрдегi таразыларға арналған теңдестiргiштер
8424
Сұйықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашыратуға немесе тозаңдатуға арналған механикалық құрылғылар (қолмен басқару тетiгi бар немесе онсыз); толтырылған немесе толтырылмаған от сөндiргiштер; пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар; бу немесе құм себетiн және осыларға ұқсас лақтыру құрылғылары

8415
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно
8416
Горелки топочные для жидкого топлива, распыленного твердого топлива или для газа; топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства
8417
Горны и печи промышленные или лабораторные, включая мусоросжигательные печи, неэлектрические
8418
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415
8419
Машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жаренье, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсиpование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели проточные или накопительные (емкостные), неэлектрические
8420
Каландры или другие валковые машины, кроме машин для обработки металла или стекла, и валки для них
8421
Центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов
8422
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков
8423
Оборудование для взвешивания (кроме весов чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести взвешиваемого груза; разновесы для весов всех типов
8424
Механические устройства (с ручным управлением или без него) для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или незаряженные; пульверизаторы и аналогичные устройства; пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства

8425
Скиптi көтергiштерден басқа, көтергiш тальдар және көтергiштер; шығырлар және кабестандар; домкраттар
8426
Кеменiң деррик-крандары; кабель-крандарды қоса алғанда, көтергiш крандар; көтергiш кранмен жарақталған көтергiш жылжымалы фермалар, порталды жүк тиегiштер мен тiркемелер
8427
Ашалы қысқышы бар автотиеуiштер; көтергiш нeмece тиеп-түсiру жабдықтарымен жарақтандырылған өзге тиеуiштер
8428
Жүк көтеруге, тасымалдауға, тиеуге немесе түсiруге арналған машиналар мен құрылғылар (мысалы, лифтiлер, эскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар), өзгелері
8429
Бұрылмайтын немесе бұрылатын күрегi бар өздiгінен жүретiн бульдозерлер, грейдерлер, жоспарлаушылар, скреперлер, механикалық-күректер, экскаваторлар, бiр шөмiштi тиегiштер, тегiстейтiн машиналар, жол аунақтары
8430
Топырақты, пайдалы қазбаларды немесе кендi араластыруға, жоспарлауға, профильдеуге, игеруге, нығыздауға, тығыздауға, қазып алуға немесе бұрғылауға арналған машиналар мен өзге де тетiктер; тiреуiштер қағуға және суырып алуға арналған жабдықтар; соқалы және роторлы қар тазартқыштар
8431
Тек қана немесе негiзiнен 8425-8430 тауар позицияларының жабдықтарына арналған бөлiктер
8432
Жердi дайындауға және өңдеуге арналған ауыл шаруашылығы, бау-бақша немесе орман шаруашылығы машиналары; көгалдар мен спорт алаңдарына арналған аунақтар
8433
Сабанды немесе пiшендi дестелерге буып-түюге арналған тайлағыш престер мен престердi қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетіктер; пiшен орақтары немесе көгал орақтары 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа жұмыртқаны, жемiс өнiмдерiн немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тазалауға, сорттауға немесе сұрыптауға арналған машиналар
8434
Сауын қондырғылары мен аппараттары, сүт өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдықтар
8435
Шарап жасауға, сидр, жемiс шырындарын және осыған ұқсас сусындар өндiру үшiн пайдаланылатын сыққыштар, ұнтақтаушылар және осыған ұқсас машиналар
8436
Ауыл шаруашылығына, бағбандыққа, орман шаруашылығына және омарташылыққа арналған жабдықтар, соның iшiнде механикалық немесе жылытқыш құрылғылары бар тұқым өсiруге арналған жабдықтар, өзгелерi; құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер
8437
Тұқымды, астықты және құрғақ бұршақ дәнді дақылдарды тазалауға, сұрыптауға немесе ірiктеуге арналған машиналар; ұн тарту өнеркәсiбiне арналған жабдықтар немесе ауыл шаруашылығы фермаларында пайдаланылатын жабдықтардан басқа, дәндi немесе құрғақ бұршақ дәндi дақылдарды өңдеуге арналған басқа да жабдықтар
8438
Мал немесе ұшпайтын өсiмдiк майларын немесе сары май бөлiп алуға немесе жасауға арналған жабдықтардан басқа, азық-түлiк өнiмдерiн немесе сусындарды өнеркәсiптiк жолмен жасауға немесе өндiруге арналған, аталған топтың басқа жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген жабдықтар

8425
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты
8426
Судовые деррик-краны; краны подъемные, включая кабель-краны; фермы подъемные подвижные, погрузчики портальные и тележки, оснащенные подъемным краном
8427
Автопогрузчики с вилочным захватом; прочие тележки, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием
8428
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги) прочие
8429
Бульдозеры с неповоротным и поворотным отвалом, грейдеры, планировщики, скреперы, механические лопаты, экскаваторы, одноковшовые погрузчики, трамбовочные машины и дорожные катки, самоходные
8430
Машины и механизмы прочие для перемещения, планировки, профилирования, разработки, трамбования, уплотнения, выемки или бурения грунта, полезных ископаемых или руд; оборудование для забивки и извлечения свай; снегоочистители плужные и роторные
8431
Части, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8425 - 8430
8432
Машины сельскохозяйственные, садовые или лесохозяйственные для подготовки и обработки почвы; катки для газонов или спортплощадок
8433
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8437
8434
Установки и аппараты доильные, оборудование для обработки и переработки молока
8435
Прессы, дробилки и аналогичное оборудование для виноделия, производства сидра, фруктовых соков или аналогичных напитков
8436
Оборудование для сельского хозяйства, садоводства, лесного хозяйства, птицеводства или пчеловодства, включая оборудование для проращивания семян с механическими или нагревательными устройствами, прочее; инкубаторы для птицеводства и брудеры
8437
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых культур; оборудование для мукомольной промышленности или для обработки зерновых или сухих бобовых культур, кроме оборудования, используемого на сельскохозяйственных фермах
8438
Оборудование для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное, кроме оборудования для экстрагирования или приготовления животных или нелетучих растительных жиров или масел

8439
Талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндiруге немесе қағаз немесе қатырма қағаз дайындауға және өңдеуге арналған жабдықтар
8440
Кiтап блоктарын тiгуге арналған машиналарды қоса алғанда, кiтап түптейтiн жабдықтар
8441
Барлық үлгiдегi кесетiн машиналарды, өзгелepдi қоса алғанда, қағаз массасынан, қағаздан немесе қатырма қағаздан бұйымдар жасауға арналған жабдықтар
8442
Табақтар, цилиндрлер және басқа да баспахана нысандарын әзiрлеуге немесе жасауға арналған (8456-8465 тауар позицияларында көрсетiлген станоктардан басқа) машиналар, аппаратура мен жабдықтар; табақтар, цилиндрлер және басқа да баспахана нысандары; табақтар, цилиндрлер және баспа мақсаттары үшiн жасалған литографиялық тастар (мысалы, қайралған, тегiстелген немесе жалтыратылған)
8443
Табақтардың, цилиндрлердiң және 8442 тауар позициясының басқа да баспа нысандарының көмегiмен басу үшін пайдаланылатын баспа машиналары; өзге де принтерлер, көшіру аппараттары мен факсимильді аппараттар, іріккен немесе бірікпеген; олардың бөліктері мен керек-жарақтары
8444 00
Химиялық тоқыма материалдарды эктрудициялауға, созуға, тоқуға, бояуға және қиюға арналған машиналар
8445
Тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар; жiп иiру, есу немесе орау машиналары және тоқыма жіп жасауға арналған басқа да жабдықтар; пiллә орау немесе орау машиналары (арнайы орау машиналарын қоса алғанда) және 8446 және 8447 тауар позицияларында көрсетiлген машиналарда пайдалану үшiн тоқыма жiп әзiрлейтiн машиналар
8446
Тоқыма станоктары
8447
Трикотаж, тоқу-тiгу, зер жiптерiн, торғын, шiлтер, кесте тоқу үшiн қолданылатын, кесте тiгетiн, заттың жиектерiн немесе жапсарларын әдiптеу үшiн пайдаланылатын машиналар және тафтингтiк машиналар
8448
8444, 8445, 8446 немесе 8447 тауар позицияларының машиналарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, ремизо көтергiш күймешелер, жаккард машиналары, автоматты түрде тоқтату тетiктерi, қайықшаларды ауыстыру тетiктерi); тек қана немесе негiзiнен аталған тауар позициялардың немесе 8444, 8445, 8446 немесе 8447 тауар позицияларының машиналарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар (мысалы, ұршықтар мен мүйiзшелер, инелi гарнитура, тарақтар, фильерлер, қайықшалар, ремизкалар немесе ремиздiк рамалар, трикотаж инелерi)
8449 00 000 0
Бөлек ораммен немесе пiшумен шұға, киiз және фетр немесе тоқылмаған материалдар өндiру немесе әрлеу үшiн қолданылатын жабдықтар, соның iшiнде фетр қалпақтар, қалпaқтар жасауға арналған қалып шығаруға арналған жабдықтар
8450
Сығу құрылғысымен жабдықталған машиналарды қоса алғанда, тұрмыстық немесе кiр жуатын орындарға арналған кiр жуғыш машиналар

8439
Оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов или для изготовления или отделки бумаги или картона
8440
Оборудование переплетное, включая машины для сшивания книжных блоков
8441
Оборудование для производства изделий из бумажной массы, бумаги или картона, включая резательные машины всех типов, прочее
8442
Машины, аппаратура и оснастка (кроме оборудования товарных позиций 8456 – 8465) для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные)
8443
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности
8444 00
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов
8445
Машины для подготовки текстильных волокон; прядильные, тростильные или крутильные машины и другое оборудование для изготовления текстильной пряжи; кокономотальные или мотальные (включая уточномотальные) текстильные машины и машины, подготавливающие текстильную пряжу для использования ее на машинах товарной позиции 8446 или 8447
8446
Станки ткацкие
8447
Машины трикотажные, вязально-прошивные, для получения позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения тесьмы или сетей и тафтинговые машины
8448
Оборудование вспомогательное для использования с машинами товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447 (например, ремизоподъемные каретки, жаккардовые машины, автоматические механизмы останова, механизмы смены челноков); части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для машин данной товарной позиции или товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447 (например, веретена и рогульки, игольчатая гарнитура, гребни, фильеры, челноки, ремизки и ремизные рамы, трикотажные иглы)
8449 00 000 0
Оборудование для производства или отделки войлока или фетра или нетканых материалов в куске или в крое, включая оборудование для производства фетровых шляп; болваны для изготовления шляп
8450
Машины стиральные, бытовые или для прачечных, включая машины, оснащенные отжимным устройством

8451
Жiптердi, маталарды немесе дайын тоқыма бұйымдарын жууға, тазалауға, сығуға, кептiруге, үтiктеуге, нығыздауға (материалдарды қыздыруға арналған престердi қоса алғанда), ағартуға, бояуға, өңдеуге, әрлеуге, жылтыратуға немесе сiңдiруге арналған жабдықтар (8450 тауар позициясында көрсетiлген машиналардан басқа) немесе линолеум сияқты еден жабындарын өндiруде пайдаланылатын тоқыма немесе басқа да негiзiне паста жағатын машиналар; тоқыма маталарды орайтын, тарқататын, жинайтын, кесетiн немесе тесетiн машиналар
8452
8440 тауар позициясының кiтап блоктарын тiгуге арналған машиналардан басқа, тiгiн машиналары; тiгiн машиналары үшiн әдейi арналған жиhаз, негiз және футлярлар; тiгiн машиналарына арналған инелер
8453
Тiгiн машиналарынан басқа, терi немесе былғары дайындауға, илеуге немесе өңдеуге арналған немесе терiден немесе былғарыдан аяқ киiм немесе басқа бұйымдар жасауға немесе жөндеуге арналған жабдықтар
8454
Металлургияда немесе құю өндiрiсiнде пайдаланылатын конвертерлер, құю шөмiштерi, текшелеп құйғыштар және құю машиналары
8455
Металл илектеу орнақтары мен оларға арналған бiлiкшелер
8456
Лазер немесе басқа да жарық немесе фотонды сәуленiң, ультрадыбыстық, электроразрядтық, электрохимиялық, электронды-сәулелiк, ионды сәулелiк немесе плазмалық-доғалық процестердiң көмегiмен материалды алып тастау жолымен кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар
8457
Өңдеу орталықтары, металл өңдеуге арналған бiр тұғырлы және көп тұғырлы агрегат станоктары
8458
Металл кесетін токарьлық станоктар (көп мақсатты токарьлық станоктарды қoca алғанда)
8459
8458 тауар позициясында көрсетілген токарьлық станоктардан (көп мақсатты токарьлық станоктарды қоса алғанда) басқа, металды ойып алу жолымен бұрғылауға, қашап өңдеуге, жоңғылауға, сыртқы немесе iшкi бұрандалар салуға арналған металл кесетiн станоктар (желiлiк құрылысты агрегат станоктарын қoca алғанда)
8460
Сыдыра ажарлау, қайрау, тегiстеу, хонингтеу, ысқылау, жалтырату станоктары және 8461 тауар позициясында көрсетiлген тiс кесу, тiс тегiстеу немесе тiс өңдеу станоктарынан басқа, металдар мен металл-қыш материалдарды тегістеу тастарының, абразивтердiң немесе жалтыратқыш құралдардың көмегiмен басқа да тазалап өңдеу операцияларын жасауға арналған станоктар
8461
Бойлап сүргiлеу, көлденең сүргiлеу, уату, созу, тiс кесу, тiс тегiстеу немесе тiс өңдеу, аралау, кесу станоктары және материалды алып тастау жолымен металды немесе қыш металдарды өңдеуге арналған басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген басқа да станоктар
8462
Металдарды көлемдi қалыптау, соғу немесе қалыптау арқылы өңдеуге арналған станоктар (престердi қоса алғанда); ию, көмкеру, түзеу, кесу, тесу немесе шабу станоктары (престердi қоса алғанда); жоғарыда аталмаған, металл немесе металл карбидiн өңдеуге арналған басқа да престер

8451
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глаженья, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки пряжи, тканей или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных тканей
8452
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков товарной позиции 8440; мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин; иглы для швейных машин
8453
Оборудование для подготовки, дубления или обработки шкур или кож или для изготовления или ремонта обуви или прочих изделий из шкур или кож, кроме швейных машин
8454
Конвертеры, литейные ковши, изложницы и машины литейные, используемые в металлургии или литейном производстве
8455
Станы металлопрокатные и валки для них
8456
Станки для обработки любых материалов путем удаления материала с помощью лазерного или другого светового или фотонного луча, ультразвуковых, электроразрядных, электрохимических, электронно-лучевых, ионно-лучевых или плазменно-дуговых процессов; водоструйные резательные машины
8457
Центры обрабатывающие, станки агрегатные однопозиционные и многопозиционные, для обработки металла
8458
Станки токарные (включая станки токарные многоцелевые) металлорежущие
8459
Станки металлорежущие (включая агрегатные станки линейного построения) для сверления, растачивания, фрезерования, нарезания наружной или внутренней резьбы посредством удаления металла, кроме токарных станков (включая станки токарные многоцелевые) товарной позиции 8458
8460
Станки обдирочно-шлифовальные, заточные, шлифовальные, хонинговальные, притирочные, полировальные и для выполнения других операций чистовой обработки металлов или металлокерамики с помощью шлифовальных камней, абразивов или полирующих средств, кроме зуборезных, зубошлифовальных или зубоотделочных станков товарной позиции 8461
8461
Станки продольно-строгальные, поперечно-строгальные, долбежные, протяжные, зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные, пильные, отрезные и другие станки для обработки металлов или металлокерамики посредством удаления материала, в других местах не поименованные или не включенные
8462
Станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой; станки для обработки металлов (включая прессы) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные или вырубные; прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше

8463
Материалды алып тастамастан металдарды немесе металл қышты өңдеуге арналған өзге де станоктар
8464
Тастарды, қышты, бетонды асбоцементті немесе ұқсас минералды материалдарды өңдеуге немесе шыныны суық өңдеуге арналған станоктар
8465
Ағаш, тығын, сүйек, эбонит, қатты пластмассалар немесе осыған ұқсас қатты материалдар өңдеуге арналған станоктар (шегелердiң, қапсырмалардың, желiмнiң көмегiмен немесе басқа тәсiлдермен жинауға арналған машиналарды қоса алғанда)
8466
Аспаптарды немесе бөлшектердi бекітуге арналған құрылғыларды, өздiгiнен ашылатын бұранда кесу бастиектерiн, бөлу бастиектерiн және станоктардың басқа да арнайы құрылғыларын қоса алғанда, тек қана немесе негiзiнен 8456-8465 тауар позицияларының жабдықтарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар; қол аспаптарының барлық түрлерiне арналған жұмыс аспаптарын бекiту құрылғылары
8468
8515 тауар позициясының машиналары мен аппараттарынан басқа, төменгi температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған, кесу үшiн жарамды немесе жарамсыз жабдықтар мен аппараттар; үстiнен термоөңдеуге арналған, газбен жұмыс істейтiн машиналар мен аппараттар
8470
Есептеу машиналары мен жазуға, дыбысын шығаруға және деректердi көзбен көрсетуге арналған есептеу функциялары бар қалта машиналары; бухгалтерлiк машиналар, почталық маркалау машиналары, билет аппараттары мен есептеу құрылғылары бар басқа да ұқсас машиналар; касса аппараттары
8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары; магниттiк немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректердi кодталған нысандағы ақпарат тасымалдағыштарына және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналарға тасымалдауға арналған басқа жерде аталмаған және енгiзiлмеген машиналар
8472
Өзге де кеңсе жабдықтары (мысалы, гектографиялық немесе трафереттік көбейту аппараттары, жөнелту машиналары, банкноттарды беруге арналған автоматты құрылғылар, монеталарды сорттауға, есептеуге немесе буып-түюге арналған машиналар, қарындаштарды ұштауға арналған машинкалар, перфорациялық машиналар немесе қапсырмалармен бекiтуге арналған машиналар)
8473
Тек қана немесе негiзiнен 8469-8472 тауар позицияларының машиналарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар (тасымалдауға арналған қаптардан, қаптамалардан және осыған ұқсас бұйымдардан басқа)
8474
Қатты күйiндегi топырақты, тасты, қатты күйдегi (оның iшiнде ұнтақ немесе қоймалжың) руданы немесе басқа да минералдық қазбаларды сорттау, елеу, айыру, шаю, ұсақтау, ұнтақтау, қосу немесе араластыруға арналған жабдықтар; қатты минералдық отынды, қыш құрамды, қатпаған цементтi, гипстi материалдарды немесе ұнтақ және қоймалжың күйдегi басқа да минералдық өнiмдердi агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдықтар, құмнан құю қалыптарын жасауға арналған қалыптау машиналары

8463
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала прочие
8464
Станки для обработки камня, керамики, бетона, асбоцемента или аналогичных минеральных материалов или для холодной обработки стекла
8465
Станки (включая машины для сборки с помощью гвоздей, скоб, клея или другими способами) для обработки дерева, пробки, кости, эбонита, твердых пластмасс или аналогичных твердых материалов
8466
Части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8456 - 8465, включая приспособления для крепления инструмента или деталей, самораскрывающиеся резьбонарезные головки, делительные головки и другие специальные приспособления к оборудованию; приспособления для крепления рабочих инструментов для всех типов ручных инструментов
8468
Оборудование и аппараты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, пригодные или не пригодные для резки, кроме машин и аппаратов товарной позиции 8515; машины и аппараты для поверхностной термообработки, работающие на газе
8470
Машины счетные и карманные машины для записи, воспроизведения и визуального представления данных с вычислительными функциями; бухгалтерские машины, почтовые маркировочные машины, аппараты билетные и другие аналогичные машины со счетными устройствами; аппараты кассовые
8471
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные
8472
Оборудование конторское (например, гектографические или трафаретные множительные аппараты, машины адресовальные, автоматические устройства для выдачи банкнот, машины для сортировки, подсчета или упаковки монет, машинки для заточки карандашей, перфорационные машины или машины для скрепления скобами) прочее
8473
Части и принадлежности (кроме футляров, чехлов для транспортировки и аналогичных изделий), предназначенные исключительно или в основном для машин товарных позиций 8470 – 8472
8474
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка

8475
Электp немесе электрондық шамдарды, түтікшелердi немесе электрондық-сәулелiк түтiкшелердi немесе шыны колбалардағы газды-разрядты шамдарды құрастыруға арналған машиналар; шыныны немесе шыны бұйымдарын жасауға немесе ыстықтай өңдеуге арналған машиналар
8476
Банкноттар мен монеталарды айыруға арналған автоматтарды қoca алғанда, сауда автоматтары (мысалы, почта маркаларын, сигареталарды, азық-түлiк тауарлары мен сусындарды сатуға арналған)
8477
Резеңкенi немесе пластмассаны өңдеуге немесе осы материалдардан өнiм шығаруға арналған аталған топтың басқа жерiнде аталмаған және енгiзiлмеген жабдықтар
8478
Темекi дайындауға және жасауға арналған аталған топтың басқа жерiнде аталмаған және енгiзiлмеген жабдықтар
8479
Аталған топтың басқа жерiнде аталмаған және енгiзiлмеген дербес функциялары бар машиналар және механикалық құрылғылар
8480
Металл құю өндiрiсiне арналған oпoкалap; құю табандықтары; құю модельдерi; металдарды, металдардың карбидтерін, шыныны, минералдық материалдарды, резеңке мен пластмассаны құюға арналған нысандар (құйма қалыптардан басқа)
8481
Редукциялық немесе термореттегiш клапандарды қоса алғанда, құбырларға, қазандықтар резервуарларға, цистерналарға, бактарға немесе осыған ұқсас ыдыстарға арналған шүмектер, клапандар, шұралар және осыған ұқсас арматура
8482
Түйіршікті немесе шығыршықты ішпектер:
8483
Трансмиссиялық бiлiктер (жұдырық және иiндiлердi қоса алғанда) және қос иiндер; ішпектердің корпустары мен бiлiктерге арналған сырғанау ішпектері; шестерналар мен тiстi берiлiстер; түйіршіктi немесе шығыршықты бұрама берiлiстер; гидротрансформаторларды қоса алғанда, берiлiс қораптары мен басқа да жылдамдық өзгерткiштер; шкивтердiң блоктарын қоса алғанда, тегершiктер мен шкивтер; жалғастырғыштар мен бiлiктердi бiрiктiруге арналған құрылғылар (әмбебап булықтарды қоса алғанда)
8486
Айрықша немесе негізінен жартылай өткізгіш буль немесе пластиналарды, жартылай өткізгіш құралдарды, электрондық интегралдық схемаларды немесе жалпақ дисплейлі панельдерді өндіруге арналған машиналар мен аппаратуралар; осы топқа 9В к ескертуінде аталған машиналар мен аппаратуралар; бөліктері мен керек-жарақтары
8487
Электр қосылыстары, оқшаулағыштары, түйіспелері, орауыштары немесе басқа да электр бөлшектерi жоқ, аталған топтың басқа жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген жабдықтардың бөлiктepi
8501
Электр қозғалтқыштары және генераторлары (электргенераторлы қондырғылардан басқа)
8502
Электргенераторлы қондырғы және айналмалы электрлi өзгерткiш
8503 00
Негiзiнен 8501 немесе 8502 тауар позициясының тек машиналары үшiн көзделген бөлшектер

8475
Машины для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах; машины для изготовления или горячей обработки стекла или изделий из стекла
8476
Автоматы торговые (например, для продажи почтовых марок, сигарет, продовольственных товаров или напитков), включая автоматы для размена банкнот и монет
8477
Оборудование для обработки резины или пластмасс или для производства продукции из этих материалов, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное
8478
Оборудование для подготовки или приготовления табака, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное
8479
Машины и механические устройства, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
8480
Опоки для металлолитейного производства; литейные поддоны; модели литейные; формы для литья металлов (кроме изложниц), карбидов металлов, стекла, минеральных материалов, резины или пластмасс
8481
Краны, клапаны, вентили и аналогичная арматура для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей, включая редукционные и терморегулируемые клапаны
8482
Подшипники шариковые или роликовые
8483
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы; корпуса подшипников и подшипники скольжения для валов; шестерни и зубчатые передачи; шариковые или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы; маховики и шкивы, включая блоки шкивов; муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры)
8486
Машины и аппаратура, используемые исключительно или в основном для производства полупроводниковых булей или пластин, полупроводниковых приборов, электронных интегральных схем или плоских дисплейных панелей; машины и аппаратура, поименованные в примечании 9(В) к данной группе; части и принадлежности
8487
Части оборудования, не имеющие электрических соединений, изоляторов, контактов, катушек или других электрических деталей, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
8501
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок)
8502
Электрогенераторные установки и вращающиеся электрические преобразователи
8503 00
Части, предназначенные исключительно или в основном для машин товарной позиции 8501 или 8502

8504
Электр трансформаторлары, статтық электр өзгерткiштерi (мысалы, түзеткiштер), индуктивтi және дроселдi катушкалар
8505
Электрмагниттер; тұрақты магниттер және магниттелгеннен кейiн тұрақты магнитке ауыстыру үшiн көзделген бұйымдар; электр магниттi немесе тұрақты магниттерi бар қысым патрондары, қысқыштар және ұқсас бекiту қондырғылары; электр магниттi ажыратқыштар, муфталар және тежегiштер; электр магниттi көтергiш басшалар
8506
Алғашқы элементтер және алғашқы батареялар
8507
Оларға арналған төрт бұрышты (оның iшiнде шаршылы) немесе өзге де нысандағы сепараторларды қоса алғанда, электр аккумуляторлары
8511
Ұшқыннан немесе жанғыш қоспаның қысымынан от алатын (мысалы, магнето, тұтану катушкасы, тұтану оттығы, қызу оттығы, стартерлер) іштен жану қозғалтқыштарын тұтатуға немесе от алдыруға арналған электр жабдықтapы; осындай қозғалтқыштармен бiрге пайдаланылатын үлгiдегі генераторлар (мысалы, тұрақты және ауыспалы тоқтың) және ажыратқыштар
8514
Өнеркәсіптік немесе зертханалық электр пештері мен камералары (индукция құбылысы немесе диэлектpлік ысырап негізінде жұмыс істейтіндерін қоса алғанда); индукция құбылысы немесе диэлектpлік ысырап көмегімен материалдарды термикалық өңдеуге арналған өнеркәсіптік немесе зертханалық жабдық
8515
Олардың кесу операцияларын орындай алуына немесе орындай алмауына қарамастан электрмен (соның ішінде газды электрмен жылытатын), лазермен немесе басқа жарықпен немесе фотонмен, ультрадыбыспен, электронды-сәулемен, магнитті-импульспен немесе плазмалық-доғамен төменгі температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған машиналар мен аппараттар; металдарды немесе металл қышты ыстықтай суаруға арналған электр машиналар мен аппараттар
8516
Ағынды немесе жинақтауыш электрмен су жылытқыштар, батырмалы электр жылытқыштар; кеңістікті жылытатын және топырақты жылытатын электр жабдығы, шашты күтуге арналған электр термиялық аппараттар (мысалы шаш кептіргіштер, бигудилер, ыстықтай бұйралайтын қыстырғыштар), қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылытқыш приборлар; 8545 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылытқыш қарсылықтар
8517
Байланыстың ұялы желілеріне немесе байланыстың басқа да сымсыз желілеріне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда телефон аппараттары; 8443, 8525, 8527 немесе 8528 тауар позицияларының беруші немесе қабылдаушы аппаратураларынан басқа байланыстың сымды немесе сымсыз желілерінде коммуникацияға арналған аппаратураларды қоса алғанда (мысалы, байланыстың жергілікті немесе жаһандық желілерде) дауысты, бейнені
немесе басқа да деректерді беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратуралар

8504
Трансформаторы электрические, статические электрические преобразователи (например, выпрямители), катушки индуктивности и дроссели
8505
Электромагниты; постоянные магниты и изделия, предназначенные для превращения в постоянные магниты после намагничивания; электромагнитные или с постоянными магнитами зажимные патроны, захваты и аналогичные фиксирующие устройства; электромагнитные сцепления, муфты и тормоза; электромагнитные подъемные головки
8506
Первичные элементы и первичные батареи
8507
Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы
8511
Электрооборудование для зажигания или пуска двигателей внутреннего сгорания с воспламенением от искры или от сжатия горючей смеси (например, магнето, катушки зажигания, свечи зажигания, свечи накаливания, стартеры); генераторы (например, постоянного и переменного тока) и прерыватели типа используемых вместе с такими двигателями
8514
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические (включая действующие на основе явления индукции или диэлектрических потерь); промышленное или лабораторное оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь
8515
Машины и аппараты для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики
8516
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные), электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545
8517
Аппараты телефонные, включая аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528

8518
Микрофондар мен олардың бекітпелері; корпусына орнатылған немесе орнатылмаған дауыс зорайтқыштар; микрофонымен біріктірілген немесе біріктірілмеген, басқа киетін құлақшалар мен телефондар және микрофон мен бір немесе одан көп дауыс зорайтқыштан тұратын жинақталымдар; дыбыс жиілігін электр күшейткіштер; электр дыбыс күшейткіш жинақталымдар
8519
Дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратура
8521
Бейнетюнер орнатылған немесе орнатылмаған бейнежазғыш немесе бейнекөрсеткіш аппаратура
8525
Радиохабарына немесе телевизияға арналған өзінің құрамында енгізетін және енгізбейтін қабылдағыш, дыбыс жазғыш немесе дыбыс шығарғыш құрылғысы бар таратқыш аппаратура; теледидар камералары, цифрлы камералар және жазғыш бейнекамералары
8526
Радиолокаторлық, радионавигациялық аппаратура және қашықтықтан басқаратын радиоаппаратура
8527
Бір корпуста дыбыс жазғыш немесе дыбыс шығарғыш аппаратурамен немесе сағатпен бірге орнатылған немесе орнатылмаған, радиохабар таратуға арналған қабылдағыш аппаратура
8528
Теледидар қабылдағыш аппаратурасымен бірге орнатылмаған мониторлар және проекторлар; радиохабар қабылдағышы немесе дыбыс бейне жазып алатын немесе шығаратын аппаратурасын енгізетін немесе енгізбейтін, теледидар байланысына арналған қабылдағыш аппаратура
8530
Темір жолдар, трамвай жолдары, автомобиль жолдары, ішкі су жолдары, көлік қою алаңдары, айлақ құрылыстары немесе әуеайлақтар сигнализациясының, қауіпсіздігін қамтамасыз етудің және/немесе қозғалысын басқарудың электр құрылғылары (8608 тауар позициясының жабдықтарынан өзгелері)
8531
8512 немесе 8530 тауар позициясының жабдықтарынан басқа, дыбыстық немесе визуалдық сигнализациялық электр жабдықтары (мысалы, қоңыраулар, сиреналар, индикатор панельдер, сигнализациялық күзет құрылғылары
немесе өрт сигналын беретін құрылғылар):
8535
1000 В-дан асатын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне қосуға арналған немесе электр тізбектеріндегі электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып-қосқыштар, үзгіштер, жатық сақтағыштар, жайтартқыштар, кернеу шектегіштер, кернеу секірісін сөндірушілер, қосқыш қорапшалар, ток қабылдағыштар, ток алғыштар және өзге де қосқыштар)
8536
1000 В-дан аспайтын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне қосуға арналған немесе электр тізбектеріндегі электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып-қосқыштар, үзгіштер, реле, жатық сақтағыштар, тербеліс сөндірушілер, ашамайлы ашалар мен розеткалар, электр шамдарына арналған патрондар, қосқыш қорапшалар): талшықты-оптикалық, талшықты-оптикалық бұраулар немесе кәбілдерге арналған қосқыштар

8518
Микрофоны и подставки для них; громкоговорители, смонтированные или не смонтированные в корпусах; наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей; электрические усилители звуковой частоты; электрические звукоусилительные комплекты
8519
Аппаратура звукозаписывающая или звуковоспроизводящая
8521
Аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером
8525
Аппаратура передающая для радиовещания или телевидения, включающая или не включающая в свой состав приемную, звукозаписывающую или звуковоспроизводящую аппаратуру; телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры
8526
Аппаратура радиолокационная, радионавигационная и радиоаппаратура дистанционного управления
8527
Аппаратура приемная для радиовещания, совмещенная или не совмещенная в одном корпусе со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой или часами
8528
Мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру; аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение
8530
Электрические устройства сигнализации, обеспечения безопасности или управления движением для железных дорог, трамвайных путей, автомобильных дорог, внутренних водных путей, парковочных сооружений, портов или аэродромов (кроме оборудования товарной позиции 8608)
8531
Электрооборудование звуковое или визуальное сигнализационное (например, звонки, сирены, индикаторные панели, устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала), кроме оборудования товарной позиции 8512 или 8530
8535
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, плавкие предохранители, молниеотводы, ограничители напряжения, гасители скачков напряжения, токоприемники, токосъемники и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение более 1000 В
8536
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, реле, плавкие предохранители, гасители скачков напряжения, штепсельные вилки и розетки, патроны для электроламп и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение не более 1000 В; соединители для волокон оптических, волоконно-оптических жгутов или кабелей

8537
8517 тауар позициясының жалғау құрылғыларынан өзге, электр тогын басқаруға немесе бөлуге арналған 8535 немесе 8536 тауар позициясының екі немесе одан көп, соның ішінде 90-топтың приборларын немесе құрылғыларын және цифрлы басқару аппараттарын қамтитын құрылғыларымен жабдықталған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен басқа да электр аппаратурасына арналған тұғыршалар
8538
Тек қана немесе негізінен 8535, 8536 немесе 8537 тауар позициясының аппаратурасына арналған бөлшектер
8543
Осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жеке функциялары бар электр машиналары мен аппаратурасы
8601
Электр қуатының сыртқы көзiнен қоректенетiн, немесе аккумуляторлық темiр жол локомотивтерi
8602
Өзге де темiр жол локомотивтерi; локомотивтiк тендерлер
8603
8604 тауар позициясына енгiзiлгендерден басқа, жолаушы, тауар немесе жол жүгiн таситын моторлы темiр жол немесе трамвай вагондары, ашық платформалар
8604 00 000 0
Өздiгiнен жүретiн немесе өздігiнен жүрмейтiн, темiржол немесе трамвай жолдарын жөндеуге немесе техникалық қызмет көрсетуге арналған көлік құралдары (мысалы, шеберхана вагондары, крандар, шпал ұрғыш машиналар, жол түзеткiш машиналар, бақылау-өлшегiш вагондары және жолдарды тексеруге арналған көлiк құралдары)
8605 00 000
Темiржол немесе трамвай, өздiгiнен жүрмейтiн жолаушылар вагондары; өздiгiнен жүрмейтiн багаж, пошта және өзге де арнайы темiржол немесе трамвай вагондары (8604 тауар позициясына енгiзiлгендерден басқа)
8606
Жүк таситын өздiгiнен жүрмейтiн темiржол немесе трамвай вагондары
8607
Темiржол локомотивтерiнiң немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамның бөлiктерi
8701
Тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
8702
Жүргiзушiнi қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көлiк құралдары
8704 10
Жолсыз жерлерде пайдалануға арналған өзi аударғыш автомобильдер
8705
Арнайы мақсаттағы моторлы көлiк құралдары, жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдау үшiн пайдаланылатындардан басқа (мысалы, авариялық жүк автомобильдерi, автокрандар, өрт сөндiру көлiк құралдары, автобетонараластырғыштар, жол тазалауға арналған автомобилдер, су себетiн және жуатын машиналар, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобилдер)
8709
Зауыттарда, қоймаларда, айлақтарда немесе әуежайларда жүктердi шағын қашықтықтарға тасымалдау үшiн пайдаланылатын, көтергiш немесе тиегiш қондырғылармен жабдықталмаған өнеркәсіптік мақсаттағы, өздiгiнен жүретiн көлiк құралдары; темiржол платформаларында пайдаланылатын сүйретпелер; жоғарыда аталған көлiк құралдарының бөлшектерi

8537
Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами товарной позиции 8535 или 8536, для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517
8538
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиции 8535, 8536 или 8537
8543
Машины электрические и аппаратура, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
8601
Железнодорожные локомотивы, с питанием от внешнего источника электроэнергии, или аккумуляторные
8602
Железнодорожные локомотивы прочие; локомотивные тендеры
8603
Моторные железнодорожные или трамвайные вагоны пассажирские, товарные или багажные, открытые платформы, кроме входящих в товарную позицию 8604
8604 00 000 0
Транспортные средства самоходные или несамоходные, предназначенные для ремонта или технического обслуживания железнодорожных или трамвайных путей (например, вагоны-мастерские, краны, шпалоподбивочные машины, путерихтовочные машины, контрольно-измерительные вагоны и транспортные средства для осмотра пути)
8605 00 000
Вагоны железнодорожные или трамвайные, пассажирские несамоходные; вагоны багажные, почтовые и прочие специальные железнодорожные или трамвайные, несамоходные (кроме входящих в товарную позицию 8604)
8606
Вагоны железнодорожные или трамвайные, грузовые несамоходные
8607
Части железнодорожных локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава
8701
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709)
8702
Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя
8704 10
Автомобили-самосвалы, предназначенные для эксплуатации в условиях бездорожья
8705
Моторные транспортные средства специального назначения (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками), кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов
8709
Транспортные средства промышленного назначения, самоходные, не оборудованные подъемными или погрузочными устройствами, используемые на заводах, складах, в портах или аэропортах для перевозки грузов на короткие расстояния; тракторы, используемые на платформах железнодорожных станций; части вышеназванных транспортных средств

8801 00
Аэростаттар мен дирижабльдер; планерлер, дельтапландар және басқа да моторсыз ұшу аппараттары
8802
Өзге де ұшу аппараттары (мысалы, тiкұшақтар, ұшақтар); ғарыш аппараттары (жер серіктерін қоса алғанда) және қосалқы орбиталық пен ғарыш зымыран тасығыштары
8803
8801 немесе 8802 тауар позициясының ұшу аппараттарының бөлшектерi
8804 00 000 0
Парашюттер (басқарылатын парашюттер мен парапландарды қоса алғанда) және ротошюттер; олардың бөлiктерi мен керек-жарақтары
8805
Ұшу аппараттарына арналған бастапқы аппараттар; палубалы тежегiш немесе ұқсас қондырғылар; жазғы құрамға арналған жердегi тренажерлар; олардың бөлшектерi
8901
Круизға, экскурсияға арналған кемелер, паромдар, жүк кемелері, баржалар және жолаушыларды немесе жүктердi тасымалдауға арналған ұқсас жүзу құралдары
8902 00
Балық аулауға арналған кемелер; жүзбелi базалар және балық өнiмдерiн қайта өңдеуге және консервілеуге арналған өзге де кемелер
8903
Яхталар және демалуға немесе спортқа арналған өзге де жүзу құралдары; еспелi қайықтар және каноэ
8904 00
Буксирлер және итергiш кемелер
8905
Жүзбелi маяктар, өрт сөндiру кемелерi, жер снарядтары, жүзбелi крандар және жүзбелi мiндеттерi олардың негiзгi функцияларымен салыстырғанда екiншi дәрежеде болып табылатын өзге де жүзу құралдары; жүзбелi доктар; жүзбелi немесе судың астында жұмыс iстейтiн бұрғылау немесе пайдаланылатын платформалар
8906
Еспелі қайықтардан басқа, соғыс кемелерін және құтқару кемелерін қоса алғанда өзге де кемелер
8907
Өзге дe жүзу құралдары (мысалы, салдар, жүзбелi бактар, кессондар, дебаркадерлар, жүзбелі белгілер мен бакендер)
8908 00 000 0
Кемелер және бұзуға арналған өзге де жүзу құралдары
9005
Дүрбілер, монокулярлар, өзге де көзбен көру түтiктерi және олардың арматуралары; радиоастрономиялық приборлардан басқа, өзге де астрономиялық және олардың арматурасы
9006
Фотокамералар (кинокамераларды қоса алғанда); 8539 тауар позициясының газразрядты шамдарынан басқа, фотожарқылдар мен жарқыл шамдар
9007
Дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын құрылғылары бар немесе жоқ кинокамералар мен кинопроекторлар
9008
Кинематографиялықтардан басқа, бейнелеу проекторлары; фотоүлкейткiштер және көрiнiстердi кiшiрейтiп көрсетуге арналған жабдық (кинематографиялықтардан басқа):
9010
Фотозертханаларға (кинозертханаларды қоса алғанда) арналған, осы топтың басқа жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген аппаратура мен жабдықтар; негатоскоптар; проекциялық экрандар
9011
Микрофототүсiруге, микрокинотүсiруге немесе микропроекциялауға арналған микроскоптарды қоса алғанда, күрделi оптикалық микроскоптар

8801 00
Аэростаты и дирижабли; планеры, дельтапланы и другие безмоторные летательные аппараты
8802
Летательные аппараты прочие (например, вертолеты, самолеты); космические аппараты (включая спутники) и суборбитальные и космические ракеты-носители
8803
Части летательных аппаратов товарной позиции 8801 или 8802
8804 00 000 0
Парашюты (включая управляемые парашюты и парапланы) и ротошюты; их части и принадлежности
8805
Стартовое оборудование для летательных аппаратов; палубные тормозные или аналогичные устройства; наземные тренажеры для летного состава; их части
8901
Суда круизные, экскурсионные, паромы, грузовые суда, баржи и аналогичные плавучие средства для перевозки пассажиров или грузов
8902 00
Суда рыболовные; плавучие базы и прочие суда для переработки и консервирования рыбных продуктов
8903
Яхты и прочие плавучие средства для отдыха или спорта; гребные лодки и каноэ
8904 00
Буксиры и суда-толкачи
8905
Плавучие маяки, пожарные суда, земснаряды, плавучие краны и прочие плавучие средства, для которых судоходные качества являются второстепенными по сравнению с их основной функцией; доки плавучие; плавучие или работающие под водой буровые или эксплуатационные платформы
8906
Суда прочие, включая военные корабли и спасательные суда, кроме гребных лодок
8907
Плавучие конструкции прочие (например, плоты, плавучие баки, кессоны, дебаркадеры, буи и бакены)
8908 00 000 0
Суда и прочие плавучие конструкции, предназначенные на слом
9005
Бинокли, монокуляры, прочие зрительные трубы и их арматура; прочие астрономические приборы и их арматура, кроме радиоастрономических приборов
9006
Фотокамеры (кроме кинокамер); фотовспышки и лампы-вспышки, кроме газоразрядных ламп товарной позиции 8539
9007
Кинокамеры и кинопроекторы, содержащие или не содержащие звукозаписывающие или звуковоспроизводящие устройства
9008
Проекторы изображений, кроме кинематографических; фотоувеличители и оборудование для проецирования изображений с уменьшением (кроме кинематографического)
9010
Аппаратура и оборудование для фотолабораторий (включая кинолаборатории), в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; негатоскопы; экраны проекционные
9011
Микроскопы оптические сложные, включая микроскопы для микрофотосъемки, микрокиносъемки или микропроецирования

9012
Оптикалық микроскоптардан басқа, микроскоптар; дифракциялық аппараттар
9013
Басқа тауар позицияларының мейлiнше дәл сипатталған бұйымдардан басқa, сұйық кристалдардағы қондырғылар; лазерлi диодтардан басқа, лазерлер; осы топтың басқа жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген, өзге де оптикалық приборлар мен құралдар
9014
Бағытты айқындауға арналған компастар, навигациялық аспаптар мен құралдар және басқа да құралдар
9015
Компостарды қоспағанда, топографиялық фотограмметриялықты қоса алғанда, гидрографиялық, мұхиттық-гpaфиялық, гидрологиялық, метереологиялық немесе геофизикалық аспаптар мен құралдар; қашықтық өлшегiштер
9016 00
Әртүрлi таразылары бар немесе оларсыз сезiмталдығы 0,05 г немесе одан астам таразылар
9017
Сызуға, белгiлеуге және математикалық есептерге арналған құралдар (мысалы, сызу машиналары, пантографтар, транспортирлер, сызу жиынтықтары, логарифмдік сызғыштар, дискiсi бар калькуляторлар); аталған топтың басқа жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген, сызықтық мөлшерлердi өлшеуге арналған қол құралдары (мысалы, өлшеу стерженьдері мен рулеткалар, микрометрлер, кронциркульдер):
9018
Сцинтиграфиялық аппаратураны, электромедициналық аппаратураны қоса алғанда, медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолданылатын аспаптар мен құралдар, өзгелерi және көздiң қарашығын зерттеуге арналған аспаптар
9019
Механикалық терапияға арналған құрылғылар; массаждық аппараттар; қабілетін психологиялық тексеруге арналған аппаратура; озонмен, оттегімен және аэрозольмен емдеуге, қолдан тыныс алдыруға арналған аппаратура немесе өзге де терапевтiк тыныс алу аппаратурасы
9020 00 000 0
Механикалық тетiктерi мен ауыстырмалы сүзгiлерi жоқ тыныс алу маскаларынан өзге де құралдар және қорғау маскалардан басқа, газ маскалары
9022
Рентгенографиялық немесе радиотерапевтiк аппаратураны, рентгендiк түтiктердi және басқа да рентгендiк сәулелену генераторларын, кернеуi жоғары қысымды генераторларды, басқару қалқандары мен пульттерiн, экрандарды тексеруге немесе емдеуге арналған столдарды, креслоларды және соған ұқсас тексетуге немесе емделуге арналғандарды қоса алғанда, рентгендiк, альфа-, бета- немесе гамма- сәулеленудi пайдалануға негiзделген, медициналық, хирургиялық,
стоматологиялық немесе малдәрiгерлiк пайдалану үшiн арналған немесе арналмаған аппаратура
9023 00
Көрсету мақсатына арналған (мысалы, үйрету немесе экспонаттау кезiнде), басқадай пайдалануға жарамсыз аспаптар, аппаратуралар және модельдер
9024
Материалдардың (мысалы, металдар, ағаш, тоқыма материалдары, қағаздар, пластмассалар) қаттылығын, берiктiгiн, созылуын және қысылуын, икемдiлiгiн немесе басқа да механикалық қасиеттерiн сынауға арналған машиналар мен құрылғылар

9012
Микроскопы, кроме оптических микроскопов; аппараты дифракционные
9013
Устройства на жидких кристаллах, кроме изделий, более точно описанных в других товарных позициях; лазеры, кроме лазерных диодов; приборы и инструменты оптические прочие, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
9014
Компасы для определения направления; навигационные приборы и инструменты прочие
9015
Приборы и инструменты геодезические или топографические (включая фотограмметрические), гидрографические, океанографические, гидрологические, метеорологические или геофизические, кроме компасов; дальномеры
9016 00
Весы чувствительностью 0,05 г или выше, с разновесами или без них
9017
Инструменты для черчения, разметки или математических расчетов (например, чертежные машины, пантографы, транспортиры, чертежные наборы, логарифмические линейки, дисковые калькуляторы); инструменты ручные для измерения линейных размеров (например, измерительные стержни и рулетки, микрометры, кронциркули), в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
9018
Приборы и устройства, применяемые в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии, включая сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура электромедицинская прочая и приборы для исследования зрения
9019
Устройства для механотерапии; аппараты массажные; аппаратура для психологических тестов для определения способностей; аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
9020 00 000 0
Оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок без механических деталей и сменных фильтров
9022
Аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучения, предназначенная или не предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского излучения, генераторы высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия для обследования или лечения
9023 00
Приборы, аппаратура и модели, предназначенные для демонстрационных целей (например, при обучении или экспонировании), не пригодные для другого использования
9024
Машины и устройства для испытания на твердость, прочность, сжатие, упругость или другие механические свойства материалов (например, металлов, древесины, текстильных материалов, бумаги, пластмасс)

9025
Жазатын қондырғылары бар немесе жазатын қондырғылары жоқ, сұйыққа батырған кезде жұмыс iстейтiн ареометрлер мен ұқсас приборлар, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер және осы
приборлардың кез келген комбинациялары
9026
9014, 9015, 9028 немесе 9032 тауар позициясының приборлары мен аппаратурасынан басқа, сұйық пен газдың шығынын, деңгейiн, қысымын немесе басқа да өзгермелi сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар немесе аппаратуралар (мысалы, шығынды өлшегiштер, деңгейдi көрсеткiштер, монометрлер, жылу өлшегiштер)
9027
Физикалық немесе химиялық талдауға арналған приборлар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ және түтін талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектiлiгін, кеңейтiлуiн, бетінің созылуын немесе осындайларды өлшеуге немесе бақылауға арналған приборлар мен аппаратура; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерiн өлшеуге немесе бақылауға арналған приборлар мен аппаратура (экспонометрлердi қоса алғанда); микротомдар
9028
Калибрлеушiлердi қоса алғанда, газды, сұйықты немесе электр энергиясын беру немесе өндiру есептеуiштерi
9029
Айналымын есептейтiн есептеуiштер, өнiмнiң мөлшерiн есептейтiн есептеуiштер, таксометрлер, мильде өткен аралықты өлшейтiн есептеуiштер, қадам өлшеуiштер және ұқсас аспаптар; 9014 немесе 9015 тауар позициясының аспаптары мен құралдардан басқа, спидометрлер мен тахометрлер; стробоскоптар
9030
9028 тауар позициясының өлшеу приборларынан басқа, электрдiң шамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған осциллоскоптар, спектp анализаторлары, өзге де аспаптар мен аппаратуралар; альфа-, бетта-, гамма-, ренттендiк, ғарыштық немесе өзге де иондаушы сәулелерді байқау мен өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратура
9031
Аталған топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгiзiлмеген өлшеуге немесе бақылауға арналған приборлар, қондырғылар және машиналар; профильдiк проекторлар
9032
Автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған аспаптар мен қондырғылар
9406

9025
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при погружении в жидкость, термометры, пирометры, барометры, гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или без записывающего устройства, и любые комбинации этих приборов
9026
Приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов (например, расходомеры, указатели уровня, манометры, тепломеры), кроме приборов и аппаратуры товарной позиции 9014, 9015, 9028 или 9032
9027
Приборы и аппаратура для физического или химического анализа (например, поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппаратура для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы
9028
Счетчики подачи или производства газа, жидкости или электроэнергии, включая калибрующие
9029
Счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы; спидометры и тахометры, кроме приборов и инструментов товарной позиции 9014 или 9015; стробоскопы
9030
Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 9028; приборы и аппаратура для обнаружения или измерения альфа-, бета-, гамма-, рентгеновского, космического или прочих ионизирующих излучений
9031
Измерительные или контрольные приборы, устройства и машины, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; проекторы профильные
9032
Приборы и устройства для автоматического регулирования или управления
9406