Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары алуы мүмкін өнімді мемлекеттік тіркеу туралы берілген куәліктер туралы мәліметтердің құрамын және осындай мәліметтерді алу тәртібін бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 15 қаңтардағы № 2 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 80-бабының 4-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары сыртқы және ішкі сауданы реттеу кезінде ресімдейтін, соның ішінде тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растау мақсатында кедендік операцияларды жүргізген кезде ұсынатын құжаттардың дерекқорын пайдалану" жалпы процесі шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асырған кезде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының аталған жалпы процесті қолданысқа енгізуді көздейтін өкімі күшіне енгеннен кейін өнімнің Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына немесе Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешімімен бекітілген Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарға сәйкестігін растайтын өнімді мемлекеттік тіркеу туралы берілген куәліктер туралы мәліметтерді алуы мүмкін екені белгіленсін.
2. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары алуы мүмкін өнімді мемлекеттік тіркеу туралы берілген куәліктер туралы мәліметтердің құрамы және осындай мәліметтерді алу тәртібі бекітілсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 15 қаңтардағы
№ 2 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары алуы мүмкін өнімді мемлекеттік тіркеу туралы берілген куәліктер туралы мәліметтердің құрамы және осындай мәліметтерді алу тәртібі
I. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары алуы мүмкін мәліметтердің құрамы

Об утверждении состава сведений о выданных свидетельствах о государственной регистрации продукции, которые могут быть получены таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза, и порядка получения таких сведений
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 января 2019 года № 2.
В соответствии с пунктом 4 статьи 80 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить, что таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса "Использование баз данных документов, оформляемых уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза, при регулировании внешней и взаимной торговли, в том числе представляемых при совершении таможенных операций для целей подтверждения соблюдения запретов и ограничений" могут быть получены сведения о выданных свидетельствах о государственной регистрации продукции, подтверждающих соответствие продукции требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза) или Единым санитарно-эпидемиологическим и гигиеническим требованиям к продукции (товарам), подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299, после вступления в силу распоряжения Коллегии Евразийской экономической комиссии, предусматривающего введение в действие указанного общего процесса.
2. Утвердить прилагаемые состав сведений о выданных свидетельствах о государственной регистрации продукции, которые могут быть получены таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза, и порядок получения таких сведений.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 15 января 2019 г. № 2
Состав сведений о выданных свидетельствах о государственной регистрации продукции, которые могут быть получены таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза, и порядок получения таких сведений
I. Состав сведений, которые могут быть получены таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза
Сноска. Состав с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.11.2019 № 191 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).

1. Өнімнің Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына немесе Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешімімен бекітілген Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарға сәйкестігін растайтын өнімді мемлекеттік тіркеу туралы берілген куәліктердің мәліметтері:
а) куәліктің тіркеу нөмірі;
б) куәліктің берілген күні немесе ресімделген күні;
в) куәліктің статусы (қолданыста, қолданылуы тоқтатылды, жойылды (қайтарып алынды));
г) куәлік статусының өзгертілген күні (куәлік тоқтатылған, тоқтатылғаннан кейін қайта қалпына келтірілген, қолданысын тоқтатқан немесе қайта ресімделген жағдайда);
д) куәлік ресімделген бланкінің типографиялық нөмірі;
е) өнімді дайындайтын заңды тұлға және оның филиалдары (өндірістері) үшін - дайындаушының атауы, оның орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайы) және өнімді дайындау бойынша қызметті жүзеге асыратын орынның мекенжайы (мекенжайлары) (егер мекенжайларда айырмашылықтар болған жағдайда) немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін - тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), тұрғылықты жері және өнімді дайындау бойынша қызметті жүзеге асыратын орынның мекенжайы (мекенжайлары) (егер мекенжайларда айырмашылықтар болған жағдайда) –;
ж) заңды тұлға үшін - өтініш берушінің немесе алушының атауы, оның орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжай) және қызметті жүзеге асыратын орынның мекенжайы (мекенжайлары) (егер мекенжайларда айырмашылықтар болған жағдайда) немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін - тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), тұрғылықты жері;
з) мыналарды қамтитын өнім туралы мәліметтер:
өнімнің атауы;
өнімнің аталуы (бар болған жағдайда);
сәйкестендіруді қамтамасыз ететін өнім туралы мәліметтер (мысалы, тип, марка, модель, артикул, шығарылған пішіні және т.б.) (бар болған жағдайда);
и) куәлікке қосымшада қамтылған мәліметтер (бар болған жағдайда);
к) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 80 шешімімен бекітілген нысан бойынша берілген және аталған Шешіммен бекітілген Тәртіпке сәйкес өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізіліміне енгізілген өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер үшін мынадай мәліметтер:
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттер, Одақ) заңнамасына сәйкес заңды тұлғаны немесе жеке тұлғаны жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу кезінде берілетін өтініш иесінің немесе алушының тіркеу немесе есепке алу (жеке, сәйкестендіру) нөмірі;
куәлікті берген мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы және оның орналасқан жерінің мекенжайы;
оған сәйкес өнім дайындалған құжаттың (құжаттардың) атауы және белгісі;
оның талаптарға сәйкестігіне куәлік берілген Одақтың құқығына жататын актінің атауы;

1. Сведения о выданных свидетельствах о государственной регистрации продукции, подтверждающих соответствие продукции требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза) или Единым санитарно-эпидемиологическим и гигиеническим требованиям к продукции (товарам), подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299:
а) регистрационный номер свидетельства;
б) дата выдачи или дата оформления свидетельства;
в) статус свидетельства (действует, действие приостановлено, аннулировано (отозвано));
г) даты изменения статуса свидетельства (в случае приостановления, возобновления после приостановления, прекращения действия или переоформления свидетельства);
д) типографский номер бланка, на котором оформлено свидетельство (не требуется в случае, если свидетельство оформлено в виде электронного документа);
е) наименование изготовителя, его место нахождения (адрес юридического лица) и адрес (адреса) места осуществления деятельности по изготовлению продукции (в случае, если адреса различаются) – для юридического лица и его филиалов (производств), которые изготавливают продукцию, или фамилия, имя и отчество (при наличии), место жительства и адрес (адреса) места осуществления деятельности по изготовлению продукции (в случае, если адреса различаются) – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя;
ж) наименование заявителя или получателя, его место нахождения (адрес юридического лица) и адрес (адреса) места осуществления деятельности (в случае, если адреса различаются) – для юридического лица или фамилия, имя и отчество (при наличии), место жительства – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя;
з) сведения о продукции, включающие в себя:
наименование продукции;
название продукции (при наличии);
сведения о продукции, обеспечивающие ее идентификацию (например, тип, марка, модель, артикул, форма выпуска и др.) (при наличии);
и) сведения, содержащиеся в приложении к свидетельству (при наличии);
к) для свидетельств о государственной регистрации продукции, выданных по форме, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 80, и внесенных в единый реестр свидетельств о государственной регистрации продукции в соответствии с Порядком, утвержденным указанным Решением, также следующие сведения:
регистрационный или учетный (индивидуальный, идентификационный) номер заявителя или получателя, присваиваемый при государственной регистрации юридического лица или физического лица в качестве индивидуального предпринимателя в соответствии с законодательством государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – государства-члены, Союз);
наименование уполномоченного органа государства-члена, выдавшего свидетельство;
наименование и обозначение документа (документов), в соответствии с которым изготовлена продукция;
наименование акта, входящего в право Союза, на соответствие требованиям которого выдано свидетельство;

Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына немесе Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешімімен бекітілген Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарға, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және кеден аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімдердің (тауарлардың) бірыңғай тізбесінің ІІ бөліміне енгізілген өнімге (тауарларға) сәйкестігін растайтын құжаттар туралы мәліметтер (нөмірін, күнін, мүше мемлекетті аккредиттеу жүйесінде аккредиттелген және Кеден органының сертификаттау жөніндегі органдары мен сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізіліміне енгізілген сынақ зертханасының (орталығының) атауын, аккредиттеу аттестатының тіркеу нөмірін көрсете отырып зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдер хаттамалары, өнімнің көрсетілген талаптарға сәйкестігінің дәлелі ретінде өнімді дайындаушы немесе сатушы (импортер) болып табылатын мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес тіркелген заңды тұлға немесе жеке кәсіпкер ретінде жеке тұлға ұсынған өзге де құжаттар).
II. Мәліметтерді алу тәртібі
2. Мүше мемлекеттердің кеден органдарының осы құжаттың І бөлімінде көрсетілген мәліметтерді алуы "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары сыртқы және ішкі сауданы реттеу кезінде ресімдейтін, соның ішінде тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растау мақсатында кедендік операцияларды жүргізген кезде ұсынатын құжаттардың дерекқорын пайдалану" жалпы процесін Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру шеңберінде сұрау салу бойынша жүзеге асырылады. Сұрау салу мынадай мәліметтерді қамтуы тиіс:
а) сұратушы мүше мемлекеттің кеден органы туралы мәліметтер;
б) әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес куәлік берілген мүше мемлекеттің коды мен қысқаша атауы;
в) құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес мәліметтер сұратылатын құжат түрінің коды;
г) куәліктің тіркеу нөмірі.
3. Сұрау салуды жіберу және мәліметтерді алу кезінде Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің ресурстары құрамына енетін анықтамалықтар мен сыныптауыштар, сондай-ақ мүше мемлекеттердің заңнамасымен көзделген анықтамалықтар мен сыныптауыштар қолданылады.

сведения о документах, подтверждающих соответствие продукции требованиям технических регламентов Союза (технических регламентов Таможенного союза) или Единым санитарно-эпидемиологическим и гигиеническим требованиям к продукции (товарам), подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299, на продукцию (товары), включенную в раздел II Единого перечня продукции (товаров), подлежащей государственному санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю) на таможенной границе и таможенной территории Евразийского экономического союза (протоколы исследований (испытаний) и измерений с указанием номера, даты, наименования испытательной лаборатории (центра), аккредитованной в системе аккредитации государства-члена и включенной в единый реестр органов по оценке соответствия Союза, регистрационного номера аттестата аккредитации, другие документы, представленные зарегистрированными в соответствии с законодательством государства-члена юридическим лицом или физическим лицом в качестве индивидуального предпринимателя, являющимися изготовителем или продавцом (импортером) продукции либо уполномоченным изготовителем лицом, в качестве доказательства соответствия продукции указанным требованиям);
срок действия свидетельства либо запись "не ограничен" (в случае, если в свидетельстве не установлена дата прекращения действия свидетельства).
II. Порядок получения сведений
2. Получение таможенными органами государств-членов сведений, указанных в разделе I настоящего документа, осуществляется по запросу в рамках реализации средствами интегрированной информационной системы Союза общего процесса "Использование баз данных документов, оформляемых уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза, при регулировании внешней и взаимной торговли, в том числе представляемых при совершении таможенных операций для целей подтверждения соблюдения запретов и ограничений". Запрос должен содержать следующие сведения:
а) сведения о запрашивающем таможенном органе государства-члена;
б) код и краткое название государства-члена, в котором выдано свидетельство, в соответствии с классификатором стран мира;
в) код вида документа, по которому запрашиваются сведения, в соответствии с классификатором видов документов и сведений;
г) регистрационный номер свидетельства.
3. При направлении запроса и получении сведений применяются справочники и классификаторы, входящие в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Союза, а также справочники и классификаторы, предусмотренные законодательством государств-членов.

4. Құжат туралы мәліметтер болмаған жағдайда, мүше мемлекеттің кеден органына тиісті мәліметтердің жоқ екені туралы ақпарат ұсынылады.

4. При отсутствии сведений о документе таможенному органу государства-члена представляется информация об отсутствии соответствующих сведений.