Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 4 ақпандағы № 20 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға декларацияны толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ Кеден одағы Комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімінің 7-тармағының 7.1.11-тармақшасында белгіленген тарифтік жеңілдікті қолдану тәртібін айқындайтын Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің шешімі күшіне енген күннен кейін ғана күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 20 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 6-тармақтың үшінші абзацынан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Кеден одағы комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімінің 7-тармағының 7.1.11-тармақшасында белгіленген тарифтік жеңілдік (бұдан әрі – тарифтік жеңілдік) қолданылатын тауарлар, егер осы тармақтың екінші және үшінші абзацтарында санамаланған шарттарға қосымша олар технологиялық жабдықтардың, оның жиынтықтаушы және қосалқы бөлшектерінің тізбесінде не Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімінің 7-тармағының 7.1.11 тармақшасында белгіленген тарифтік жеңлдіктерді қолдану тәртібін (бұдан әрі – Тарифтік жеңілдіктерді қолдану тәртібі) айқындайтын Кеден одағы комиссиясының шешіміне сәйкес қалыптастырылатын шикізат пен материалдар тізбесінде тауардың бір тіркеу нөмірі болса, ол бір тауар ретінде декларацияланады.".
2. 15-тармақта:
а) 29) тармақша мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Тарифтік жеңілдікті қолдану тәртібіне сәйкес оларға қатысты тарифтік жеңілдіктер қолданылатын тауарлар үшін 12-нөмірмен:
технологиялық жабдықтар, оның жинақтаушы және қосалқы бөлшектері үшін – Тарифтік жеңілдікті қолдану тәртібіне сәйкес қалыптастырылатын тауардың тіркеу нөмірі;
шикізат пен материалдар үшін – Тарифтік жеңілдікті қолдану тәртібіне сәйкес қалыптастырылатын тауардың тіркеу нөмірі көрсетіледі;";
б) 42) тармақшаның жиырма сегізінші абзацы (кестеден кейін) мынадай редакцияда жазылсын:
"кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктердің немесе ерекшеліктердің болуын растайтын құжаттың атауы, нөмірі (ол болған кезде), күні және қолданылу мерзімі (егер қолданылу мерзімі шектелген жағдайда), сондай-ақ алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптамасына сәйкес төлем түрінің коды. Тарифтік жеңілдікті қолдану тәртібіне сәйкес тарифтік жеңілдік қолданылған жағдайда – сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өздерінің заңнамасына сәйкес басым қызмет түрлеріне (экономика секторларына) сәйкес келетін инвестициялық жобалар тізілімінің 1-бағанында көрсетілген инвестициялық жобаның тіркеу нөмірі.".

О внесении изменений в Инструкцию о порядке заполнения декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 февраля 2019 года № 20.
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Инструкцию о порядке заполнения декларации на товары, утвержденную Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу решения Совета Евразийской экономической комиссии, определяющего порядок применения тарифной льготы, установленной подпунктом 7.1.11 пункта 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 г. № 130.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической коммиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 4 февраля 2019 г. № 20
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Инструкцию о порядке заполнения декларации на товары
1. После абзаца третьего пункта 6 дополнить абзацем следующего содержания:
"Товары, в отношении которых применяется тарифная льгота, установленная подпунктом 7.1.11 пункта 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 г. № 130 (далее – тарифная льгота), декларируются как один товар, если дополнительно к условиям, перечисленным в абзацах втором и третьем настоящего пункта, они имеют один регистрационный номер товара, указанный в перечне технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему, либо в перечне сырья и материалов, формируемых в соответствии с решением Совета Евразийской экономической комиссии, определяющего порядок применения тарифной льготы, установленной подпунктом 7.1.11 пункта 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 г. № 130 (далее – Порядок применения тарифной льготы).".
2. В пункте 15:
а) подпункт 29 дополнить абзацами следующего содержания:
"Под номером 12 для товаров, в отношении которых тарифная льгота применяется в соответствии с Порядком применения тарифной льготы, указываются:
для технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему – регистрационный номер товара, формируемый в соответствии с Порядком применения тарифной льготы;
для сырья и материалов – регистрационный номер товара, формируемый в соответствии с Порядком применения тарифной льготы;";
б) абзац двадцать восьмой (после таблицы) подпункта 42 изложить в следующей редакции:
"наименование, номер (при его наличии), дата и срок действия (в случае, если срок действия ограничен) документа, подтверждающего наличие льгот по уплате таможенных платежей, а также код вида платежа в соответствии с классификатором видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы. В случае применения тарифной льготы в соответствии с Порядком применения тарифной льготы – также регистрационный номер инвестиционного проекта, указанный в графе 1 реестра инвестиционных проектов, соответствующих приоритетным видам деятельности (секторам экономики) государств – членов Евразийского экономического союза в соответствии с их законодательством. В случае применения иных льгот по уплате таможенных платежей перед наименованием документа, подтверждающего наличие этих льгот, указываются порядковый номер товара, указанный в таком документе, и знак разделителя "/";".".
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесеннными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.12.2022 № 204 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).