Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 182 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 52-бабының 5-тармағына, 105-бабының 5-тармағына, 260-бабының 3-тармағына және 266-бабының 24-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 182 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тасымалдаушы кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып экспресс-жүк ретінде жеткізетін жеке пайдалануға арналған тауарларды кедендік декларациялау туралы" 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 шешімі 2-тармағының "б" тармақшасының бесінші абзацы "және жеке пайдалануға арналған көлік құралдарының шанағын" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу туралы құжат туралы" 2018 жылғы 20 қарашадағы № 185 шешімінде:
а) көрсетілген Шешіммен бекітілген жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу туралы құжаттың нысаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 20 қарашадағы
№ 182 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 182 шешімінің редакциясында)
Жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу туралы құжаттың НЫСАНЫ
жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды ТӨЛЕУ ТУРАЛЫ ҚҰЖАТ
Экспресс- жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының №
В. Төлемдерді есептеу
Жеке жүкқұжат
Түрі
Есепке алуға арналған база
Ставка
Сомасы
1
2
3
4
5
Жеке жүкқұжат бойынша барлығы
Жеке жүкқұжат бойынша барлығы
Жеке жүкқұжат бойынша барлығы
Экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясы бойынша барлығы
В1. Төлеудің (өндіріп алудың) жай-жапсары
Жеке жүкқұжат
Төлеу туралы мәліметтер
1
2
Күні
Төлеу туралы құжат толтырылды
";

О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 декабря 2020 года № 182
В соответствии с пунктом 5 статьи 52, пунктом 5 статьи 105, пунктом 3 статьи 260 и пунктом 24 статьи 266 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 29 декабря 2020 г. № 182
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
1. Абзац пятый подпункта "б" пункта 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158 "О таможенном декларировании товаров для личного пользования, доставляемых перевозчиком в качестве экспресс-груза, с использованием пассажирской таможенной декларации" дополнить словами "и кузова транспортных средств для личного пользования".
2. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 ноября 2018 г. № 185 "О документе об уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов":
а) форму документа об уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденную указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 20 ноября 2018 г. № 185
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 29 декабря 2020 г. № 182)
ФОРМА
документа об уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
ДОКУМЕНТ ОБ УПЛАТЕ
таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования,
таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
№ пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
В. Исчисление платежей
Индивидуальная накладная
Вид
База для исчисления
Ставка
Сумма
1
2
3
4
5
Всего по индивидуальной накладной
Всего по индивидуальной накладной
Всего по индивидуальной накладной
Всего по пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
В1. Подробности уплаты (взыскания)
Индивидуальная накладная
Сведения об уплате
1
2
Дата
Документ об уплате заполнен
";

б) көрсетілген Шешіммен бекітілген Жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу туралы құжатты толтыру тәртібі мынадай мазмұндағы 11 және 12-тармақтармен толықтырылсын:
"11. "Күні" деген баған мынадай тәртіппен толтырылады.
Бағанда төлеу туралы құжаттың толтырылған күні кк. аа. жжжж (күні, айы, күнтізбелік жылы) форматында көрсетіледі.
12. "Төлеу туралы құжат" деген баған мынадай тәртіппен толтырылады.
Электрондық құжат түрінде төленгені туралы құжатты толтыру кезінде төлеу туралы құжат құрылымының тиісті деректемесінде төлеу туралы құжатты толтырған кеден органы лауазымды адамының жеке нөмірлік мөрінің нөмірі көрсетіледі, ал ол болмаған кезде кеден органы лауазымды адамының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі. Қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде төлеу туралы құжатты толтыру кезінде бағанда төлеу туралы құжатты толтырған кеден органы лауазымды адамының жеке нөмірлік мөрінің бедері қойылады, ал ол болмаған кезде кеден органының осы лауазымды адамының тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) көрсетіледі және оның қолы қойылады.".

б) Порядок заполнения документа об уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденный указанным Решением, дополнить пунктами 11 и 12 следующего содержания:
"11. Графа "Дата" заполняется в следующем порядке.
В графе указывается дата заполнения документа об уплате в формате дд.мм.гггг (день, месяц, календарный год).
12. Графа "Документ об уплате заполнен" заполняется в следующем порядке.
При заполнении документа об уплате в виде электронного документа в соответствующем реквизите структуры документа об уплате указывается номер личной номерной печати должностного лица таможенного органа, заполнившего документ об уплате, а при ее отсутствии указываются фамилия, имя и отчество (при наличии) этого должностного лица таможенного органа. При заполнении документа об уплате в виде документа на бумажном носителе в графе проставляется оттиск личной номерной печати должностного лица таможенного органа, заполнившего документ об уплате, а при ее отсутствии указываются фамилия, имя и отчество (при наличии) этого должностного лица таможенного органа и проставляется его подпись.".