"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 12 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 372-бабының 2-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 года № 12
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), пунктом 2 статьи 372 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза";
Порядок присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза".

2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 18 қаңтардағы
№ 12 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар халықаралық шарттарға және Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі (2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шартқа №1 қосымша, бұдан әрі – Одақтың Кеден кодексі);
2014 жылғы 10 қазандағы Армения Республикасының 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа қосылуы туралы шарт;
2015 жылғы 8 мамырдағы Қырғыз Республикасының 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартты, Еуразиялық экономикалық одақтың құқығына кіретін жекелеген халықаралық шарттарды және Қырғыз Республикасының 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа қосылуына байланысты Еуразиялық экономикалық одақ органдарының актілерін қолдану жөніндегі шарттар мен ауыспалы ережелер туралы хаттама;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Жеке пайдалануға арналған тауарларға байланысты жекелеген мәселелер туралы" 2017 жылғы 20 желтоқсандағы №107 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;

2. Признать утратившим силу Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 18 января 2022 г. № 12
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Таможенный кодекс Евразийского экономического союза (Приложение №1 к Договору о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года, далее – Таможенный кодекс Союза);
Договор от 10 октября 2014 года о присоединении Республики Армения к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Протокол от 8 мая 2015 года об условиях и переходных положениях по применению Кыргызской Республикой Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, отдельных международных договоров, входящих в право Евразийского экономического союза, и актов органов Евразийского экономического союза в связи с присоединением Кыргызской Республики к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2017 г. № 107 "Об отдельных вопросах, связанных с товарами для личного пользования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы №169 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жеке пайдалануға арналған көлік құралдарымен байланысты жекелеген мәселелер туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы №74 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін немесе еркін айналысқа шығарылған, Еуразиялық экономикалық одақтың бір мүше мемлекетінің кеден органы басқа мүше мемлекеттің кеден органына жіберетін автомобильдер мен өзге де көлік құралдары туралы мәліметтердің құрамын бекіту туралы" 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 13 шешімі.
Осы Қағидалар Кеден одағына мүше мемлекеттердің кеден қызметтері біріккен Алқасының 2015 жылғы 4 маусымдағы № 15/6 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағына әкелінген және еркін айналымға шығарылған (ішкі тұтыну үшін) көлік құралдары туралы электрондық ақпаратты ұсыну технологиясының ережелері ескеріле отырып әзірленді.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылар арасындағы осы жалпы процесс шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 74 "Об отдельных вопросах, связанных с транспортными средствами для личного пользования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 г. № 13 "Об утверждении состава сведений об автомобилях и иных транспортных средствах, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления или в свободное обращение, которые направляются таможенным органом одного государства – члена Евразийского экономического союза таможенному органу другого государства-члена".
Настоящие Правила разработаны с учетом положений Технологии представления электронной информации о транспортных средствах, ввезенных и выпущенных в свободное обращение (для внутреннего потребления) на территории государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Объединенной коллегии таможенных служб государств – членов Таможенного союза от 4 июня 2015 г. № 15/6.
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.

3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету".
6. Жалпы процестің кодтық белгіленімі: P.CP.05, 2.0.0 нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін немесе еркін айналысқа шығарылған, Еуразиялық экономикалық одақтың бір мүше мемлекетінің кеден органы басқа мүше мемлекеттің кеден органына жіберетін автомобильдер мен өзге де көлік құралдары туралы мәліметтердің құрамын бекіту туралы" 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 13 шешімімен бекітілген мәліметтер құрамында санаттары айқындалған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге (бұдан әрі – әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдер) және өзге де көлік құралдарына қатысты бақылау жүргізуді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл механизмдерін жетілдіру есебінен қамтамасыз ету болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) әкелінген және шығарылған автомобильдерге қатысты автоматтандырылған мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету;
б) деректердің ортақ моделін пайдалану негізінде құрылған электрондық құжаттар мен мәліметтердің сәйкестендірілген құрылымдарын қолдануды қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті ақпараттың ұсынылуын қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил под состоянием информационного объекта общего процесса понимается свойство, которое характеризует информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла и которое изменяется при выполнении операций общего процесса.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CP.05, версия 2.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является обеспечение проведения контроля в отношении автомобилей и иных транспортных средств, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), категории которых определены в составе сведений, утверженном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 г. № 13 "Об утверждении состава сведений об автомобилях и иных транспортных средствах, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления или в свободное обращение, которые направляются таможенным органом одного государства – члена Евразийского экономического союза таможенному органу другого государства-члена" (далее – автомобили, ввезенные и выпущенные для внутреннего потребления (в свободное обращение)), за счет совершенствования механизмов информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить автоматизированный обмен сведениями в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), между уполномоченными органами государств-членов с использованием интегрированной информационной системы Союза;
б) обеспечить применение унифицированных структур электронных документов и сведений, построенных на основе использования общей модели данных;
в) обеспечить представление по запросу уполномоченных органов государств-членов информации, необходимой для осуществления контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.CP.05.ACT.001
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
мүше мемлекеттің атқарушы билігінің әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға), соның ішінде сұрау салу бойынша шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді жинау және мәліметті алатын уәкілетті органдарға ұсыну жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын кеден ісі саласындағы уәкілетті органы
P.CP.05.ACT.002
мәліметтерді алатын уәкілетті орган
мүше мемлекеттің атқарушы билігінің мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органдардан әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді алу жөніндегі операцияларды, сондай-ақ әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты сұрау салуларды қалыптастыру және мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органдарға мәліметтерді жіберу жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын кеден ісі саласындағы уәкілетті органы
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің мынадай жиынтығын білдіреді:
а) әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдері;
б) мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдері.
11. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдері тобына кіретін жалпы процестің рәсімдерін орындау кезінде мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган мен мәліметтерді алатын уәкілетті орган арасында мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының бақылау функцияларын орындау үшін қажетті мәліметтермен алмасу жүзеге асырылады.
Мәліметтерді ұсынған кезде мәліметтерді беретін уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған, соның ішінде өзгертілген және күші жойылған мәліметтерді қалыптастырады және автомобильдерге қатысты мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады.
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерін орындаған кезде мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу мен оларды алу жүзеге асырылады.

P.CP.05.ACT.001
уполномоченный орган, представляющий сведения
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, осуществляющий операции по сбору и представлению в уполномоченные органы, получающие сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в том числе по запросу
P.CP.05.ACT.002
уполномоченный орган, получающий сведения
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, осуществляющий операции по получению
от уполномоченных органов, представляющих сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), а также операции по формированию и направлению в уполномоченные органы, представляющие сведения, запросов в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры информационного обеспечения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение);
б) процедуры представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения.
11. При выполнении процедур общего процесса, входящих в группу процедур информационного обеспечения контроля в отоношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), осуществляется обмен сведениями, необходимыми для выполнения контрольных функций уполномоченных органов государств-членов, между уполномоченным органом, представляющим сведения, и уполномоченным органом, получающим сведения.
При представлении сведений уполномоченный орган, представляющий сведения, формирует и представляет в уполномоченный орган, получающий сведения, сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в том числе измененные и аннулированные сведения.
При выполнении процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения, осуществляются запросы и получение сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).

12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың мұқият сипаттамасын қоса алғанда, өзінің мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдалана отырып жасалды және мәтіндік сипаттамамен жабдықталды.
4. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдерінің тобы
15. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды жүзеге асыру кезінде мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді, соның ішінде оларға өзгерістер енгізу кезінде қалыптастырады және мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады.
Бұл ретте "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімі (Р.СР.05.РRС.001) орындалады.
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бұрын ұсынылған мәліметтердің күшін жою қажеттігі туындаған кезде мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган бұрын ұсынылған мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қалыптастырады және мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады.
Бұл ретте "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімі (Р.СР.05.РRС.002) орындалады.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 12 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Көрсетілген мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 12 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур информационного обеспечения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
15. При осуществлении контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) уполномоченный орган, представляющий сведения, формирует и представляет в уполномоченный орган, получающий сведения, сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в том числе при внесении в них изменений.
При этом выполняется процедура "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001).
При возникновении необходимости аннулирования ранее представленных сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), уполномоченный орган, представляющий сведения, формирует и представляет в уполномоченный орган, получающий сведения, информацию об аннулировании ранее представленных сведений.
При этом выполняется процедура "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002).
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 г. № 12 (далее – Регламент информационного взаимодействия). Формат и структура указанных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 г. № 12  (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

16. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте берілген.
2-сурет. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде берілген.
2-кесте
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.05.PRC.001
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді, соның ішінде әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бұрын ұсынылған мәліметтерді қалыптастыруға және ұсынуға арналған
P.CP.05.PRC.002
әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бұрын ұсынылған мәліметтерді күшін жою туралы ақпаратты қалыптастыруға және ұсынуға арналған
5. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
18. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобын орындау мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер болмаған кезде;
жеке тұлғалар мәліметтерді алатын уәкілетті органның қызмет өңіріндегі (аймағындағы) кеден органына мәліметтерді алатын уәкілетті органда бар мәліметтерге сәйкес келмейтін әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер бар құжаттарды берген кезде;
мүше мемлекеттер қатысушылар болып табылатын халықаралық шарттарға сәйкес құқықтық көмек көрсету шеңберінде мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру қажет болған кезде.

16. Приведенное описание группы процедур информационного обеспечения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур информационного обеспечения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур информационного обеспечения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур информационного обеспечения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.05.PRC.001
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
предназначена для формирования и представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в том числе измененных ранее представленных сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
P.CP.05.PRC.002
аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
предназначена для формирования и представления информации об аннулировании ранее представленных сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
5. Группа процедур представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения
18. Выполнение группы процедур представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения, осуществляется в следующих случаях:
при отсутствии сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) в уполномоченном органе, получающем сведения;
при представлении физическими лицами в таможенный орган, находящийся в регионе (зоне) деятельности уполномоченного органа, получающего сведения, документов, содержащих сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), не соответствующие сведениям, имеющимся в уполномоченном органе, получающем сведения;
при необходимости осуществления запроса на представление сведений в рамках оказания правовой помощи в соответствии с международными договорами, участниками которых являются государства-члены.

Мәліметтерді алатын уәкілетті орган автомобильді еркін айналымға (ішкі тұтыну үшін) шығару фактісі және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) автомобиль шығару жүзеге асырылған құжат туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және мәліметтерді беретін уәкілетті органға жібереді. Мәліметтерді алатын уәкілетті органға мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган сұрау салынған автомобиль туралы мәліметтерді ұсынады. Бұл ретте "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу және оларды ұсыну" рәсімі (Р.СР.05.РRС.003) орындалады.
19. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте берілген.
3-сурет. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде берілген.
3-кесте
Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.05.PRC.003
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу
автомобильді еркін айналымға (ішкі тұтыну үшін) шығару фактісі және автомобильді ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығару жүзеге асырылған құжат туралы мәліметтерді алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
21. Олар туралы мәліметтер немесе олардан алынған мәліметтер жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесіне берілетін ақпараттық объектілер тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.05.BEN.001
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық ресурстарындағы (дерекқорындағы) өзгертілген және күші жойылған мәліметтерді қоса алғанда, әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауаптылығы

Уполномоченный орган, получающий сведения, формирует и направляет уполномоченному органу, представляющему сведения, запрос на представление сведений о факте выпуска автомобиля в свободное обращение (для внутреннего потребления) и документе, в соответствии с которым был осуществлен выпуск автомобиля для внутреннего потребления (в свободное обращение). Уполномоченный орган, представляющий сведения, представляет сведения о запрошенном автомобиле в уполномоченный орган, получающий сведения. При этом выполняется процедура "Запрос и представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003).
19. Приведенное описание группы процедур представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения, представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.05.PRC.003
запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
предназначена для получения сведений о факте выпуска автомобиля в свободное обращение (для внутреннего потребления) и документе, в соответствии с которым был осуществлен выпуск автомобиля для внутреннего потребления (в свободное обращение)
V. Информационные объекты общего процесса
21. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.05.BEN.001
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
сведения, в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), включая измененные и аннулированные сведения, содержащиеся в информационных ресурсах (базах данных) уполномоченных органов государств-членов
VI. Ответственность участников общего процесса

22. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
23. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 5-кестеде берілген.
5-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
әлем елдері атауларының тізбесі және оларға сәйкес келетін кодтарды қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.002
валюталардың сыныптауышы
сыныптауыш
валюталар кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.003
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы (ЕАЭО СЭҚ ТН)
сыныптауыш
Дүниежүзілік кеден ұйымының Тауарларды сипаттаудың және кодтаудың үйлестірілген жүйесіне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына негізделген тауарлардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.023
өлшем бірліктердің сыныптауышы
сыныптауыш
кодтардың, шартты белгілердің және өлшем бірліктері атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.025
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышы
сыныптауыш
мүше мемлекеттердің кеден органдары атауларының тізбесін және оларға сәйкес келетін кодтарды қамтиды
P.CLS.073
жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышы
сыныптауыш
жол көлік құралдары маркалары кодтарының және атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.074
алу кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
алу кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
(Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
кеден баждарын, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышы
сыныптауыш
кеден баждарын, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлер кодтарының, шартты белгіленімдерінің және атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
VIII. Жалпы процестің рәсімдері

22. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов осуществляется в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
23. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран мира и соответствующие им коды применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.002
классификатор валют
классификатор
содержит перечень кодов и наименований валют (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.003
единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС)
классификатор
содержит перечень кодов и наименований товаров, основанный на Гармонизированной системе описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации и единой Товарной номенклатуре внешнеэкономичес-кой деятельности Содружества Независимых Государств
P.CLS.023
классификатор единиц измерения
классификатор
содержит перечень кодов, условных обозначений и наименований единиц измерения (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.025
классификатор таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень наименований таможенных органов государств-членов и соответствующие им коды
P.CLS.073
классификатор марок дорожных транспортных средств
классификатор
содержит перечень кодов и наименований марок дорожных транспортных средств (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.074
классификатор видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
классификатор дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
классификатор
содержит перечень кодов, условных обозначений и наименований дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
VIII. Процедуры общего процесса

1. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдері "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.CP.05.PRC.001)
24. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімін (P.CP.05.PRC.001) орындау схемасы 4-суретте берілген.
4-сурет. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімін орындау схемасы (P.CP.05.PRC.001)
25. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.CP.05.PRC.001):
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органда әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған мәліметтерді, соның ішінде бұрын ұсынылған және мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органда өзгерістер енгізілген мәліметтерді алатын уәкілетті органда өңделген мәліметтерді өңдеу аяқталғаннан кейін;
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы мәліметтерді алатын уәкілетті органға бұрын ұсынылған хабарламада ол туралы ақпарат қамтылған қате тудырған себептер жойылғаннан кейін 6 жұмыс күнінен кешіктірілмей орындалады.
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.CP.05.PRC.001) әрбір мүше мемлекеттің мәліметтерді алатын уәкілетті органына қатысты орындалады. Ақпарат өңдеу қателігін тудырған себептер жойылғаннан кейін мәліметтер қайтадан ұсынылған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.CP.05.PRC.001) белгілі бір мүше мемлекеттердің мәліметтерді алатын уәкілетті органдарына қатысты орындалуы мүмкін.
26. Алдымен "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.CP.05.PRC.001) орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қалыптастырады және мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады.

1. Процедуры информационного обеспечения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
Процедура "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001)
24. Схема выполнения процедуры "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001) представлена на рисунке 4.
Рис. 4. Схема выполнения процедуры "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001)
25. Процедура "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001) выполняется не позднее чем через 6 рабочих дней:
после завершения обработки в уполномоченном органе, представляющем сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в том числе ранее представленных сведений и обработанных в уполномоченном органе, получающем сведения, в которые были внесены изменения в уполномоченном органе, представляющем сведения;
после устранения причин, вызвавших ошибку, информация о которой содержалась в уведомлении о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), ранее представленных уполномоченному органу, получающему сведения.
Процедура "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001) выполняется в отношении уполномоченного органа, получающего сведения, каждого государства-члена. При повторном представлении сведений после устранения причин, вызвавших ошибку обработки информации, процедура "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001) может выполняться в отношении уполномоченых органов, получающих сведения, определенных государств-членов.
26. Первой выполняется операция "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, представляющий сведения, формирует и представляет в уполномоченный орган, получающий сведения, сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).

27. Мәліметтерді алатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді алған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CP.05.ОPR.002) орындалады, оны орындаған кезде көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберіледі.
28. Мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау" операциясы (P.CP.05.ОPR.003) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау жүзеге асырылады.
29. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдауы мен өңдеуі "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімін (P.CP.05.PRC.001) орындау нәтижелері болып табылады.
30. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.CP.05.PRC.001) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 6-кестеде берілген.
6-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.CP.05.PRC.001) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.05.OPR.001
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 7-кестесінде келтірілген
P.CP.05.OPR.002
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P.CP.05.OPR.003
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
7-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" операциясының (P.CP.05.PRC.001) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CP.05.OPR.001
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органда әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған мәліметтерді, соның ішінде бұрын ұсынылған және мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органда өзгерістер енгізілген мәліметтерді алатын уәкілетті органда өңделген мәліметтерді өңдеу аяқталғаннан кейін не әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы мәліметтерді алатын уәкілетті органға бұрын ұсынылған хабарламада ол туралы ақпарат қамтылған қате тудырған себептер жойылғаннан кейін 6 жұмыс күнінен кешіктірілмей орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған мәліметтерді қалыптастырады және мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады
7
Нәтижелері
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынылды
8-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.CP.05.ОPR.002) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CP.05.OPR.002
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметтерді алатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ("Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.CP.05.ОPR.001)) алған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келуге тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді, соның ішінде бақылауды жүзеге асырады. Егер бұл мәліметтер көрсетілген ақпараттық ресурста (дерекқорда) болмаған кезде не орындаушының қолда бар ақпараттық ресурсындағы (дерекқорындағы) мәліметтерді өзекті ету үшін пайдаланылса, осы автомобильге қатысты мәліметтер бақылау рәсімінен өткен, әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған белгілі бір автомобильге қатысты мәліметтер орындаушының ақпараттық ресурсына (дерекқорына) енгізіледі. Мәліметтерді өңдеу нәтижелері бойынша орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған әрбір автомобильге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер өңделді, әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жіберілді
9-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" операциясының (P.CP.05.ОPR.003) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CP.05.OPR.003
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CP.05.ОPR.002))
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, ақпараттық ресурста (дерекқорда) әрбір мүше мемлекетке қатысты әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған әрбір автомобильге қатысты мәліметтерді өңдеу фактісін немесе өңдеу қатесін тіркейді
7
Нәтижелері
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімі (P.CP.05.PRC.002)

27. При получении уполномоченным органом, получающим сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), выполняется операция "Прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.002), при выполнении которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган, представляющий сведения, направляется уведомление о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
28. При получении уполномоченным органом, представляющим сведения, уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), выполняется операция "Прием уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляется прием уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
29. Результатами выполнения процедуры "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001) являются прием и обработка уполномоченным органом, получающим сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
30. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001), приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.05.OPR.001
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
приведено в таблице 7 настоящих Правил
P.CP.05.OPR.002
прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.CP.05.OPR.003
получение уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
приведено в таблице 9 настоящих Правил
Таблица 7
Описание операции "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется не позднее чем через 6 рабочих дней после завершения обработки в уполномоченном органе, представляющем сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в том числе сведений, ранее представленных и обработанных в уполномоченном органе, получающем сведения, в которые были внесены изменения в уполномоченном органе, представляющем сведения, либо после устранения причин, вызвавших ошибку, информация о которой содержалась в уведомлении о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), ранее представленных уполномоченному органу, получающему сведения
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в уполномоченный орган, получающий сведения, сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представлены в уполномоченный орган, получающий сведения
Таблица 8
Описание операции "Прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Исполнитель
уполномоченный орган, получающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (операция "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку, в том числе контроль сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. Сведения в отношении определенного автомобиля, ввезенного и выпущенненного для внутреннего потребления (в свободное обращение), прошедшие процедуру контроля, включаются в информационный ресурс (базу данных) исполнителя, в случае если эти сведения отсутствуют в указанном информационном ресурсе (базе данных), либо используются для актуализации имеющихся в информационном ресурсе (базе данных) исполнителя сведений в отношении этого автомобиля. По результатам обработки сведений исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, уведомление о результатах обработки сведений в отношении каждого автомобиля, ввезенного и выпущенного для внутреннего потребления (в свободное обращение)
7
Результаты
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), обработаны, уведомление о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) сведений направлено в уполномоченный орган, представляющий информацию
Таблица 9
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (операция "Прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, регистрирует в информационной системе (базе данных) факт обработки или ошибку обработки сведений для каждого автомобиля, ввезенного и выпущенного для внутреннего потребления (в свободное обращение), в отношении каждого государства-члена
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), обработано
Процедура "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002)

31. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімін (P.CP.05.PRC.002) орындау схемасы 5-суретте берілген.
5-сурет. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімін (P.CP.05.PRC.002) орындау схемасы
32. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімін (P.CP.05.PRC.002) мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган:
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органда әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бұрын ұсынылған және мәліметтерді алатын уәкілетті органда өңделген мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты (бұдан әрі – әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат) өңдеу аяқталғаннан кейін;
ол туралы ақпарат мәліметтерді алатын уәкілетті органға бұрын ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламада болған қате тудырған себептер жойылғаннан кейін 6 жұмыс күнінен кешіктірмей орындайды.
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімі (P.CP.05.PRC.002) әрбір мүше мемлекеттің мәліметтерді алатын уәкілетті органына қатысты орындалады. Ақпарат өңдеу қателігін тудырған себептер жойылғаннан кейін ақпарат қайтадан ұсынылған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімі (P.CP.05.PRC.002) белгілі бір мүше мемлекеттердің мәліметтерді алатын уәкілетті органдарына қатысты орындалуы мүмкін.
33. Алдымен "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.CP.05.PRC.001) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қалыптастырады және мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады.

31. Схема выполнения процедуры "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002)
32. Процедура "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002) выполняется уполномоченным органом, представляющим сведения, не позднее чем через 6 рабочих дней:
после завершения обработки в уполномоченном органе, представляющем сведения, информации об аннулировании ранее представленных и обработанных в уполномоченном органе, получающем сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (далее – информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение));
после устранения причин, вызвавших ошибку, информация о которой содержалась в уведомлении о результатах обработки информации об аннулированнии сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), ранее представленных уполномоченному органу, получающему сведения.
Процедура "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002) выполняется в отношении уполномоченного органа, получающего сведения, каждого государства-члена. При повторном представлении информации после устранения причин, вызвавших ошибку обработки информации, процедура "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002) может выполняться в отношении уполномоченных органов, получающих сведения, определенных государств-членов.
33. Первой выполняется операция "Представление информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.004), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим сведения, формируется и представляется в уполномоченный орган, получающий сведения, информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).

34. Мәліметтерді алатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты алған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CP.05.ОPR.005) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген ақпаратты қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберіледі.
35. Мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" операциясы (P.CP.05.ОPR.006) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.
36. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдауы мен өңдеуі "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімін (P.CP.05.PRC.002) орындау нәтижелері болып табылады.
37. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімі (P.CP.05.PRC.002) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 10-кестеде берілген.
10-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімі (P.CP.05.PRC.002) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.05.OPR.004
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты ұсыну
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
P.CP.05.OPR.005
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.CP.05.OPR.006
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
11-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты ұсыну" операциясының (P.CP.05.OPR.004) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CP.05.OPR.004
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты ұсыну
3
Орындаушы
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органда әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу аяқталғаннан кейін не ол туралы ақпарат мәліметтерді алатын уәкілетті органға бұрын ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламада болған қате тудырған себептер жойылғаннан кейін 6 жұмыс күнінен кешіктірілмей орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қалыптастырады және мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады
7
Нәтижелері
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынылды
12-кесте
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" операциясының (P.CP.05.OPR.005) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CP.05.OPR.005
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметтерді алатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.CP.05.ОPR.004))
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат өңделді, әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жіберілді
13-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" операциясының (P.CP.05.OPR.006) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CP.05.OPR.006
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CP.05.ОPR.005))
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, ақпараттық ресурста (дерекқорда) әрбір мүше мемлекетке қатысты әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған әрбір автомобильге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу фактісін немесе өңдеу қатесін тіркейді
7
Нәтижелері
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді

34. При получении уполномоченным органом, получающим сведения, информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), выполняется операция "Прием и обработка информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.005), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанной информации. В уполномоченный орган, представляющий сведения, направляется уведомление о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
35. При получении уполномоченным органом, представляющим сведения, уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.006), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим сведения, осуществляются прием и обработка уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
36. Результатами выполнения процедуры "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002) являются прием и обработка уполномоченным органом, получающим сведения, информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
37. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002), приведен в таблице 10.
Таблица 10
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.05.OPR.004
представление информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.CP.05.OPR.005
прием и обработка информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.CP.05.OPR.006
получение уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
приведено в таблице 13 настоящих Правил
Таблица 11
Описание операции "Представление информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.004
2
Наименование операции
представление информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется не позднее чем через 6 рабочих дней после завершения обработки в уполномоченном органе, представляющем сведения, информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), либо после устранения причин, вызвавших ошибку, информация о которой содержалась в уведомлении о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), ранее представленных уполномоченному органу, получающему сведения
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в уполномоченный орган, получающий сведения, информацию об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представлена в уполномоченный орган, получающий сведения
Таблица 12
Описание операции "Прием и обработка информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Исполнитель
уполномоченный орган, получающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (операция "Представление информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.004))
5
Ограничения
формат и структура информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, уведомление о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
7
Результаты
информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), обработана, уведомление о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), направлено в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 13
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.006
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (операция "Прием и обработка информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура уведомления о результатах обработки должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, регистрирует в информационной системе (базе данных) факт обработки или ошибку обработки информации об аннулировании сведений для каждого автомобиля, ввезенного и выпущенного для внутреннего потребления (в свободное обращение), в отношении каждого государства-члена
7
Результаты
уведомление о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) обработано

2. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" рәсімі (P.CP.05.PRC.003)
38. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" рәсімін (P.CP.05.PRC.003) орындау схемасы 6-суретте берілген.
6-сурет. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" рәсімін (P.CP.05.PRC.003) орындау схемасы
39. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" рәсімі (P.CP.05.PRC.003) мынадай жағдайларда:
а) мәліметтерді алатын уәкілетті органда әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер болмаған кезде;
б) жеке тұлғалар мәліметтерді алатын уәкілетті органның қызмет өңіріндегі (аймағындағы) кеден органына мәліметтерді алатын уәкілетті органда бар мәліметтерге сәйкес келмейтін әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер бар құжаттарды ұсынған кезде;
в) мәліметтерді алатын уәкілетті орган тиісті мүше мемлекет қатысушылары болып табылатын халықаралық шарттарға сәйкес құқықтық көмек көрсету шеңберінде мәліметтер ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру қажет болған кезде орындалады.
40. Алдымен "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" операциясы (P.CP.05.OPR.007) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді алатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жібереді.
41. Мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.CP.05.OPR.008) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді алатын уәкілетті органға әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама ұсынылады.

2. Процедуры представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения
Процедура "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003)
38. Схема выполнения процедуры "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003)
39. Процедура "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003) выполняется в следующих случаях:
а) при отсутствии сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) в уполномоченном органе, получающем сведения;
б) при представлении физическими лицами в таможенный орган, находящийся в регионе (зоне) деятельности уполномоченного органа, получающего сведения, документов, содержащих сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), не соответствующие сведениям, имеющимся в уполномоченном органе, получающем сведения;
в) при необходимости осуществления уполномоченным органом, получающим сведения, запроса на представление сведений в рамках оказания правовой помощи в соответствии с международными договорами, участниками которых является соответствующее государство-член.
40. Первой выполняется операция "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.007), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, получающий сведения, формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
41. При получении уполномоченным органом, представляющим сведения, запроса на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), выполняется операция "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу" (P.CP.05.OPR.008), по результатам выполнения которой в уполномоченный орган, получающий сведения, представляются сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

42. Мәліметтерді алатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CP.05.OPR.009) орындалады.
43. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны өңдеуі "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" рәсімін (P.CP.05.PRC.003) орындау нәтижесі болып табылады.
44. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" рәсімі (P.CP.05.PRC.003) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 14-кестеде берілген.
14-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" рәсімі (P.CP.05.PRC.003) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.05.OPR.007
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.CP.05.OPR.008
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
P.CP.05.OPR.009
сұрау салу бойынша ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
15-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" операциясының (P.CP.05.OPR.007) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CP.05.OPR.007
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу
3
Орындаушы
мәліметтерді алатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
мәліметтерді алатын уәкілетті органда әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты қажетті мәліметтер болмаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бақыланатын автомобильдер туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жіберілді
16-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну" операциясының (P.CP.05.OPR.008) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CP.05.OPR.008
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну
3
Орындаушы
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу" операциясы (P.CP.05.ОPR.007))
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қалыптастырады және мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама қалыптастырылады және жіберіледі
7
Нәтижелері
мәліметтерді алатын уәкілетті органға әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберілді
17-кесте
"Сұрау салу бойынша ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.CP.05.OPR.009) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CP.05.OPR.009
2
Операцияның атауы
сұрау салу бойынша ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметтерді алатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну" операциясы (P.CP.05.ОPR.008))
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама өңделді
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі

42. При получении уполномоченным органом, получающим сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса. выполняется операция "Прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представленных по запросу" (P.CP.05.OPR.009).
43. Результатом выполнения процедуры "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003) является обработка уполномоченным органом, получающим сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
44. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003), приведен в таблице 14.
Таблица 14
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.05.OPR.007
запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.CP.05.OPR.008
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу
приведено в таблице 16 настоящих Правил
P.CP.05.OPR.009
прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представленных по запросу
приведено в таблице 17 настоящих Правил
Таблица 15
Описание операции "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.007
2
Наименование операции
запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Исполнитель
уполномоченный орган, получающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при отсутствии в уполномоченном органе, получающем сведения, необходимых сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, запрос на представление сведений о контролируемых автомобилях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), направлен в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 16
Описание операции "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу" (P.CP.05.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.008
2
Наименование операции
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (операция "Запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.007))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган, получающий сведения, сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение). При отсутствии сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), удовлетворяющих параметрам запроса, формируется и направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган, получающий сведения, представлены сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 17
Описание операции "Прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представленных по запросу" (P.CP.05.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.009
2
Наименование операции
прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных
для внутреннего потребления (в свободное обращение), представленных по запросу
3
Исполнитель
уполномоченный орган, получающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса. (операция "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу" (P.CP.05.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

45. Жалпы процесс рәсімдерін орындаған кезде айрықша жағдайлар орын алып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған кезде және өзге жағдайларда орын алуы мүмкін.
46. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, оған қатысты қателік туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтерге қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттар талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателікті жою үшін белгіленген тәртіппен қажетті шаралар қабылдайды.
47. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-біріне және Комиссияға мүше мемлекеттердің өз құзыретіне осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау жататын уәкілетті органдары туралы ақпарат береді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтер ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 18 қаңтардағы
№ 12 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент халықаралық шарттарға және Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі (2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шартқа қосымша, бұдан әрі – Одақтың Кеден кодексі);
2014 жылғы 10 қазандағы Армения Республикасының 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа қосылуы туралы шарт;
2015 жылғы 8 мамырдағы Қырғыз Республикасының 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартты, Еуразиялық экономикалық одақтың құқығына кіретін жекелеген халықаралық шарттарды және Қырғыз Республикасының 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа қосылуына байланысты Еуразиялық экономикалық одақ органдарының актілерін қолдану жөніндегі шарттар мен ауыспалы ережелер туралы хаттама;

45. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
46. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
47. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Евразийскую экономическую комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 18 января 2022 г. № 12
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Таможенный кодекс Евразийского экономического союза (Приложение №1 к Договору о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года, далее – Таможенный кодекс Союза);
Договор от 10 октября 2014 года о присоединении Республики Армения к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Протокол от 8 мая 2015 года об условиях и переходных положениях по применению Кыргызской Республикой Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, отдельных международных договоров, входящих в право Евразийского экономического союза, и актов органов Евразийского экономического союза в связи с присоединением Кыргызской Республики к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;

2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өз рөлін біркелкі түсінуін қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған, жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобиль" – әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін немесе еркін айналысқа шығарылған, Еуразиялық экономикалық одақтың бір мүше мемлекетінің кеден органы басқа мүше мемлекеттің кеден органына жіберетін автомобильдер мен өзге де көлік құралдары туралы мәліметтердің құрамын бекіту туралы" 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 13 шешімімен бекітілген мәліметтердің құрамында санаттары айқындалған автомобиль немесе өзге де көлік құралы;
"авторландыру" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқықтар беру;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 12 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
ІV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер

2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"автомобиль, ввезенный и выпущенный для внутреннего потребления (в свободное обращение)" – автомобиль или иное транспортное средство, ввезенное и выпущенное для внутреннего потребления (в свободное обращение), категории которых определены в составе сведений, утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 г. № 13 "Об утверждении состава сведений об автомобилях и иных транспортных средствах, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления или в свободное обращение, которые направляются таможенным органом одного государства – члена Евразийского экономического союза таможенному органу другого государства-члена";
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса" используются в настоящем Регламенте в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств –членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 г. № 12 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса

1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Ақпарат жіберуші
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға), соның ішінде сұрау салу бойынша шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуды жүзеге асырады
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган (P.CP.05.ACT.001)
Ақпарат алушы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты ұсынылған мәліметтерді, соның ішінде сұрау салу бойынша ұсынылған мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады
мәліметтерді алатын уәкілетті орган (P.CP.05.ACT.002)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары) арасында мынадай жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды қамтамасыз ету кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрбірі жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін синхрондау мақсатында хабарлар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.

1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Отправитель информации
осуществляет представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в том числе по запросу
уполномоченный орган, представляющий сведения (P.CP.05.ACT.001)
Получатель информации
осуществляет прием и обработку представленных сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в том числе сведений, представленных по запросу
уполномоченный орган, получающий сведения (P.CP.05.ACT.002)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы государств-членов) в соответствии с процедурами общего процесса:
информационное взаимодействие при обеспечении контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение);
информационное взаимодействие при представлении сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

10. Жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асырып жатқан операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына қарай, жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 12 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 г. № 12 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процестің транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды қамтамасыз ету кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды қамтамасыз ету кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды қамтамасыз ету кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды қамтамасыз ету кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну (P.CP.05.PRC.001)
1.1
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну (P.CP.05.OPR.001).

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при обеспечении контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при обеспечении контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при обеспечении контроля
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение)
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при обеспечении контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.PRC.001)
1.1
Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.OPR.001).

Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.CP.05.OPR.003)
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CP.05.OPR.002)
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): мәліметтер өңделді
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну (P.CP.05.TRN.001)
2
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою (P.CP.05.PRC.002)
2.1
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты ұсыну (P.CP.05.OPR.004).
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.CP.05.OPR.006)
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): күшін жою туралы ақпарат ұсынылды
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CP.05.OPR.005)
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): күшін жою туралы мәліметтер өңделді
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою (P.CP.05.TRN.002)
2. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелік жай-күйлері және жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Получение уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.OPR.003)
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения представлены
прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.OPR.002)
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения обработаны
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.TRN.001)
2
Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.PRC.002)
2.1
Представление информации
об аннулировании сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.OPR.004).
Получение уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.OPR.006)
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): информация об аннулировании представлена
прием и обработка информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.OPR.005)
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения об аннулировании обработаны
аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.TRN.002)
2. Информационное взаимодействие при представлении сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления

Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу (P.CP.05.PRC.003)
1.1
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу (P.CP.05.OPR.007).
Сұрау салу бойынша ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CP.05.OPR.009)
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): мәліметтерге сұрау салынды
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну (P.CP.05.OPR.008)
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): мәліметтер жоқ.
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): мәліметтер берілген жоқ
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу (P.CP.05.TRN.003)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
14. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 4-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сай келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.CP.05.MSG.001
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (R.CA.CP.05.001)
P.CP.05.MSG.002
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (R.CA.CP.05.001)
P.CP.05.MSG.003
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу (R.CA.CP.05.002)
P.CP.05.MSG.004
сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)

(в свободное обращение) (P.CP.05.PRC.003)
1.1
Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных
для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.OPR.007).
Прием и обработка сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение), представленных по запросу (P.CP.05.OPR.009)
сведения
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения запрошены
представление сведений
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу (P.CP.05.OPR.008)
сведения в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения отсутствуют.
Сведения в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения представлены
запрос
на представление сведений
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.TRN.003)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.CP.05.MSG.001
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (R.CA.CP.05.001)
P.CP.05.MSG.002
информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (R.CA.CP.05.001)
P.CP.05.MSG.003
запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (R.CA.CP.05.002)
P.CP.05.MSG.004
уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
уведомление о результате обработки (R.006)

P.CP.05.MSG.005
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.CA.CP.05.003)
P.CP.05.MSG.006
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер, сұрау салу бойынша ұсынылғандар

P.CP.05.MSG.005
уведомление о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
уведомление о результате обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (R.CA.CP.05.003)
P.CP.05.MSG.006
cведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представленные по запросу

әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (R.CA.CP.05.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P.CP.05.TRN.001)
15. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P.CP.05.TRN.001) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.

сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (R.CA.CP.05.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.001) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.

4-сурет. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясын (P.CP.05.TRN.001) орындау схемасы
5-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" жалпы процесі транзакциясының (P.CP.05.TRN.001) сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CP.05.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
15 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.MSG.001)
жауап хабар

Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.001)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
15 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.MSG.001)
ответное сообщение

әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама (P.CP.05.MSG.005)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

уведомление о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.MSG.005)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

2. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" жалпы процесінің транзакциясы (P.CP.05.TRN.002)
16. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" жалпы процесінің транзакциясы (P.CP.05.TRN.002) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.

2. Транзакция общего процесса "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.002)
16. Транзакция общего процесса "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.002) выполняется для представления инициатором респонденту информации об аннулировании соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.

5-сурет. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" жалпы процесінің транзакциясын (P.CP.05.TRN.002) орындау схемасы
6-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" жалпы процесі транзакциясының (P.CP.05.TRN.002) сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CP.05.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.002)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных
для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления

әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): күшін жою туралы мәліметтер өңделген
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
15 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат (P.CP.05.MSG.002)
жауап хабар

(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения об аннулировании обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
15 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.MSG.002)
ответное сообщение
уведомление о результатах обработки сведений
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления

әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама (P.CP.05.MSG.005)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
3. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" жалпы процесінің транзакциясы (P.CP.05.TRN.003)

(в свободное обращение) (P.CP.05.MSG.005)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
3. Транзакция общего процесса "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.003)

17. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" жалпы процесінің транзакциясы (P.CP.05.TRN.003) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді оның сұрау салуы бойынша ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.

17. Транзакция общего процесса "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.003) выполняется для представления респондентом инициатору соответствующих сведений по его запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

6-сурет. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" жалпы процесінің транзакциясын (P.CP.05.TRN.003) орындау схемасы
7-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" жалпы процесі транзакциясының (P.CP.05.TRN.003) сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CP.05.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және оларды ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): мәліметтер жоқ
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
15 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу (P.CP.05.MSG.003)
жауап хабар
сұрау салу бойынша ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.MSG.006)
сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.CP.05.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
18. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар болып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақыты өткен кезде және өзге жағдайларда туындайды. Жалпы процесс қатысушысының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жолдау мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 8-кестеде келтірілген.

Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.003)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных
для внутреннего потребления (в свободное обращение)
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения отсутствуют
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
15 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.MSG.003)
ответное сообщение
cведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представленные по запросу (P.CP.05.MSG.006)
уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (P.CP.05.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
18. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 8.

19. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы оған байланысты қате туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған болса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараны қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне осы штаттан тыс жағдайды сипаттай отырып, хабар жібереді.
8-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туған кездегі іс-қимылдың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.001
жалпы процестің біржақты транзакциясының бастамашысы қайталаулардың келісілген уақыты мен саны өткеннен кейін хабарлама-хабардың өңдеуге қабылданғаны туралы хабарлама алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтымның жүйелік қатесі
хабар жіберілген ұлттық сегментті техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы қайталаулардың келісілген саны өткеннен кейін жауап хабар алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтымның жүйелік қатесі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегментті техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.003
жалпы процестің біржақты транзакциясының респонденті бастамашыға өңдеуге қабылдау туралы хабарлама жібергеннен кейін сұрау салу хабарын немесе хабарлама-хабарды өңдей алмады
қабылдаушы тарап жағындағы бағдарламалық қамтымның жүйелік қатесі
хабар жіберілген ұлттық сегментті техникалық қолдау қызметіне құрамында жалпы процесс транзакциясының сәйкестендіргіші бар хабар, сұрау салу жіберу қажет, ол штаттық режимде, жалпы процесс транзакциясына қайтадан бастамашы болу үшін өңделмейді
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалмаған немесе электрондық құжаттың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды синхрондауы немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалса немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемаларын жаңартылса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберуі керек
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

19. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 8
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.001
инициатор односторонней транзакции общего процесса не получил уведомление о принятии в обработку сообщения-уведомления после истечения согласованного времени и количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в который было отправлено сообщение
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.003
респондент односторонней транзакции общего процесса не смог обработать сообщение-запрос или сообщение-уведомление после того, как отправил инициатору уведомление о принятии в обработку
системная ошибка программного обеспечения
на стороне принимающего участника
необходимо направить в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение, запрос, содержащий идентификатор транзакции общего процесса, которая не может быть обработана в штатном режиме,
для повторного инициирования транзакции общего процесса
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос
в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

20. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (P.CP.05.MSG.001) хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (R.CA.CP.05.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (P.CP.05.MSG.001) хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (R.CA.CP.05.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Автомобиль көлік құралын шығару туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында (cacdo:‌Import‌Car‌Info‌Details) "Кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" деректемесі (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details) немесе "Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі" деректемесі (cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details), не "Кедендік жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:Passenger Declaration‌Id‌Details), не "Тауарларды шығару нөмірі" (cacdo:GoodsReleaseld‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс
2
егер "Кедендік жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:Passenger Declaration‌Id‌Details) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылуға тиіс
3
"Автомобиль туралы мәліметтер" (cacdo:DTExchAutomobileDetails) деректемесінің құрамында мынадай деректемелердің ең болмағанда 1-еуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id);
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id);
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
4
"Шығарылған күні" (csdo:‌Manufacture‌Date) деректемесінің мәні оны толтыру кезіндегі ағымдағы жылдың мәнінен аспауға тиіс
5
"Шығарылған күні" (csdo:‌Manufacture‌Date) деректемесінің мәні оны толтыру кезінде YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
6
"Тауардың шығарылған күні" (casdo:‌Goods‌Issue‌Date) деректемесі толтырылуға тиіс
7
"Шығарылған күні" деректемесінің мәні (casdo:‌Goods‌Issue‌Date) "Кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" деректемесінің (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details) құрамына кіретін "Құжаттың күні" деректемесінде (csdo:‌Doc‌Creation‌Date) көрсетілген мәннен ерте болмауға тиіс
8
"Шығарылған күні" деректемесінің мәні (casdo:‌Goods‌Issue‌Date) "Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі" деректемесінің (cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details) құрамына кіретін "Құжаттың күні" деректемесінде (csdo:‌Doc‌Creation‌Date) көрсетілген мәннен ерте болмауға тиіс
9

20. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.001), приведены в таблице 9.
Таблица 9
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в составе реквизита "Сведения о выпуске автомобильного транспортного средства" (cacdo:‌Import‌Car‌Info‌Details) должен быть заполнен реквизит
"Регистрационный номер таможенного документа" (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details), либо реквизит "Справочный номер таможенного приходного ордера" (cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details), либо реквизит "Регистрационный номер пассажирской таможенной декларации" (cacdo:PassengerDeclarationIdDetails), либо реквизит "Номер выпуска товаров" (cacdo:GoodsReleaseIdDetails)
2
если реквизит "Регистрационный номер пассажирской таможенной декларации" (cacdo:PassengerDeclarationIdDetails) заполнен, то в его составе должен быть заполнен реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
3
в составе реквизита "Сведения об автомобиле" (cacdo:DTExchAutomobileDetails) должен быть заполнен хотя бы 1 из следующих реквизитов:
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:‌Vehicle‌Id);
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id);
"Идентификационный номер кузова транспортного средства"
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
4
значение реквизита "Дата производства" (csdo:ManufactureDate) не должно быть больше значения текущего года при его заполнении
5
значение реквизита "Дата производства" (csdo:ManufactureDate) должно приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD, при его заполнении
6
реквизит "Дата выпуска товара" (casdo:‌Goods‌Issue‌Date) должен быть заполнен
7
значение реквизита "Дата выпуска товара" (casdo:‌Goods‌Issue‌Date) не должно быть ранее значения, указанного в реквизите "Дата документа" (csdo:‌Doc‌Creation‌Date), входящего в состав реквизита "Регистрационный номер таможенного документа" (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
8
значение реквизита "Дата выпуска товара" (casdo:‌Goods‌Issue‌Date) не должно быть ранее значения, указанного в реквизите "Дата документа" (csdo:‌Doc‌Creation‌Date), входящего в состав реквизита "Справочный номер таможенного приходного ордера" (cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details)
9

егер "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды" (csdo:CommodityCode) "8701" не "8716" мәнін қабылдаса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleId), "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId) және "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (VehicleBodyId) деректемелері толтырылуға тиіс
10
"Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі" деректемесі (csdo:‌Engine‌Id) толтырылмайды
11
"Қозғалтқыштың жұмыс көлемі" (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure) толтырылмайды
12
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date‌Time‌Type), YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін көрсететін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақыт беру форматын белгілейтін тиянақталған символ
13
"Күні" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date‌Type) YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
14
егер "Пайдаланылатын төлем ставкасы" (casdo:EffectiveCustomsRateDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Кедендік төлем ставкасының түрі" (casdo:DutyTaxFeeRateKindCode) және "Кедендік төлем ставкасы" (casdo:DutyTaxFeeRateValue) деректемелері толтырылуға тиіс
15
"Кедендік төлем ставкасының түрі" (casdo:DutyTaxFeeRateKindCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
% - пайызбен көрсетілген ставка (адвалорлық ставка (қиыстырылған ставканың адвалорлық құрауышы), қайта қаржыландыру ставкасы (түйінді ставка, есептік ставка), пайыздық ставка);
* - өзіндік ерекшелікті ставка (қиыстырылған ставканың өзіндік ерекшелікті құрауышы)
16
егер "Ставка және әкелінген көлік құралдарына қатысты кеден баждарын, салықтарды төлеу туралы мәліметтер" (casdo:FLAvtoPaymentRateDetails) деректемесі толтырылса, онда "Пайдаланылатын төлем ставкасы" (casdo:EffectiveCustomsRateDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
17
"Автомобиль туралы мәліметтер" (cacdo:DTExchAutomobileDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Құжаттың нөмірі" (csdo:Dosld) деректемесі толтырылмайды
18
"Ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автокөлік құралы" (cacdo: FLAvtoDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Көлік құралының сипаттамасы" (cacdo:VehicleDescriptionText) деректемесі толтырылмайды
19
"Пайдаланылатын төлем ставкасы" (casdo:EffectiveCustomsRateDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Күндердің саны" (csdo:DayQuantity), "Кезеңдердің саны" (casdo:StageQuantity), "Айлардың саны" (csdo:MonthQuantity) және "Салмақтық коэффициент" (casdo:WeightRatioNumber) деректемелері толтырылмайды
20
"Төлем туралы мәліметтер" (casdo: FactPaymentDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Төлем тәсілінің коды" (casdo:CustomsTaxPaymentMethodCode) деректемесі толтырылмайды
21
"Төлем туралы мәліметтер" (casdo: FactPaymentDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Төлемді растайтын құжат" (casdo:PaymentDocDetails) деректемесі толтырылмайды
22
"Төлем туралы мәліметтер" (casdo: FactPaymentDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Төлеу күні" (casdo:PaymentDate) деректемесі толтырылмайды

если реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС" (csdo:CommodityCode) принимает значение "8701" либо "8716", то реквизиты "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId), "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства" (csdo:VehicleChassisId) и "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (VehicleBodyId) должны быть заполнены
10
реквизит "Идентификационный номер двигателя" (csdo:‌Engine‌Id) не заполняется
11
реквизит "Рабочий объем двигателя" (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure) не заполняется
12
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
13
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
14
если реквизит "Используемая ставка платежа" (cacdo:EffectiveCustomsRateDetails) заполнен, то в его составе должны быть заполнены реквизиты "Вид ставки таможенного платежа" (casdo:DutyTaxFeeRateKindCode) и "Ставка таможенного платежа" (casdo:DutyTaxFeeRateValue)
15
значение реквизита "Вид ставки таможенного платежа" (casdo:DutyTaxFeeRateKindCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
% – ставка, выраженная в процентах (адвалорная ставка (адвалорная составляющая комбинированной ставки), ставка рефинансирования (ключевая ставка, учетная ставка), процентная ставка);
* – специфическая ставка (специфическая составляющая комбинированной ставки)
16
если реквизит "Сведения о ставке и уплате таможенных пошлин, налогов в отношении ввезенных транспортных средств" (cacdo:FLAvtoPaymentRateDetails) заполнен, то должен быть заполнен реквизит "Используемая ставка платежа" (cacdo:EffectiveCustomsRateDetails)
17
реквизит "Номер документа"(csdo:​Doc​Id) в составе сложного реквизита "Сведения об автомобиле" (cacdo:​D​T​Exch​Automobile​Details) не заполняется
18
реквизит "Описание транспортного средства" (casdo:​Vehicle​Description​Text) в составе сложного реквизита "Автотранспортное средство, выпущенное для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (cacdo:​F​L​Avto​Details) не заполняется
19
реквизиты "Количество дней" (csdo:​Day​Quantity), "Количество этапов" (casdo:​Stage​Quantity), "Количество месяцев" (csdo:​Month​Quantity) и "Весовой коэффициент" (casdo:​Weight​Ratio​Number) в составе сложного реквизита "Используемая ставка платежа" (cacdo:​Effective​Customs​Rate​Details) не заполняются
20
реквизит "Код способа уплаты" (casdo:​Customs​Tax​Payment​Method​Code) в составе сложного реквизита "Сведения об уплате" (cacdo:​Fact​Payment​Details) не заполняется
21
реквизит "Документ, подтверждающий уплату" (cacdo:​Payment​Doc​Details) в составе сложного реквизита "Сведения об уплате" (cacdo:​Fact​Payment​Details) не заполняется
22
реквизит "Дата платежа" (casdo:​Payment​Date) в составе сложного реквизита "Сведения об уплате" (cacdo:​Fact​Payment​Details) не заполняется

21. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат" (P.CP.05.MSG.002) хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (R.CA.CP.05.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 10-кестеде келтірілген.
10-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат" (P.CP.05.MSG.002) хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (R.CA.CP.05.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Автомобиль көлік құралын шығару туралы мәліметтер" деректемесінің (cacdo:‌Import‌Car‌Info‌Details) 1 данасы ғана толтырылуға тиіс
2
"Автомобиль көлік құралын шығару туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында (cacdo:‌Import‌Car‌Info‌Details) "Кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" деректемесі (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details) немесе "Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі" деректемесі (cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details), не "Кедендік жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:Passenger Declaration‌Id‌Details), не "Тауарларды шығару нөмірі" (cacdo:GoodsReleaseld‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс
3
егер "Кедендік жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:Passenger Declaration‌Id‌Details) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылуға тиіс
4
"Автомобиль туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында (cacdo:DTExchAutomobileDetails) мынадай деректемелердің ең болмағанда 1-еуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id);
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id);
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
5
мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық ресурсында (дерекқорында) мынадай талаптардың бірін қанағаттандыратын жазба болуға тиіс:
"Кеден құжатының тіркеу нөмірі" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails) деректемесінің, егер ол толтырылса және жазбадағы оларға байланысты "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id) не "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId), не "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (VehicleBodyId) деректемелерінің мәндері хабарда берілетін "Кеден құжатының тіркеу нөмірі" деректемесінің (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails) және оларға байланысты "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id), не "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId) не "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" деректемелерінің (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) мәндеріне сәйкес келеді;
"Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі" деректемесінің (cacdo:CustomsReceiptIdDetails) , егер ол толтырылса және жазбадағы оларға байланысты "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id) не "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId) не "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" деректемелерінің (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) мәндері хабарда берілетін "Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі" деректемесінің (cacdo: CustomsReceiptIdDetails) және оларға байланысты "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id), "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId), "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" деректемелерінің (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) мәндеріне сәйкес келеді;
"Кедендік жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:Passenger Declaration‌Id‌Details) деректемесінің мәндері, егер ол толтырылса және жазбадағы онымен байланысты "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id) не "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId) не "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" деректемелерінің (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) деректемелерінің мәндері "Кедендік жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:Passenger Declaration‌Id‌Details) деректемесінің және хабарда берілетін онымен байланысты "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id) не "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId) не "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" деректемелерінің (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) мәндеріне сәйкес келеді;
"Тауарларды шығару нөмірі" (cacdo:CoodsReleaseldDetails) деректемесінің мәні, егер ол толтырылса және онымен байланысты, жазбада қамтылған "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id) не "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId) не "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" деректемелерінің (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) деректемелерінің мәндері "Тауарларды шығару нөмірі" (cacdo:CoodsReleaseldDetails) деректемесінің және хабарда берілетін онымен байланысты "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id) не "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId) не "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) деректемелерінің мәндеріне сәйкес келеді
6
"Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі" деректемесі (csdo:‌Engine‌Id) толтырылмайды
7
"Қозғалтқыштың жұмыс көлемі" деректемесі (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure) толтырылмайды
8
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date‌Time‌Type), YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін көрсететін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақыт беру форматын белгілейтін тиянақталған символ
9
"Күні" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date‌Type) YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс

21. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001), передаваемых в сообщении "Информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.002), приведены в таблице 10.
Таблица 10
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001), передаваемых в сообщении "Информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен только 1 экземпляр реквизита "Сведения о выпуске автомобильного транспортного средства" (cacdo:‌Import‌Car‌Info‌Details)
2
в реквизите "Сведения о выпуске автомобильного транспортного средства" (cacdo:ImportCarInfoDetails) должен быть заполнен реквизит "Регистрационный номер таможенного документа" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails), либо реквизит "Справочный номер таможенного приходного ордера" (cacdo:CustomsReceiptIdDetails), либо реквизит "Регистрационный номер пассажирской таможенной декларации" (cacdo:PassengerDeclarationIdDetails), либо реквизит "Номер выпуска товаров" (cacdo:GoodsReleaseIdDetails)
3
если реквизит "Регистрационный номер пассажирской таможенной декларации" (cacdo:PassengerDeclarationIdDetails) заполнен, то в его составе должен быть заполнен реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
4
в реквизите "Сведения об автомобиле" (cacdo:‌DTExch‌Automobile‌Details) должен быть заполнен хотя бы 1 из следующих реквизитов:
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:‌Vehicle‌Id);
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id);
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
5
в информационном ресурсе (базе данных) уполномоченного органа государства-члена должна присутствовать запись, удовлетворяющая одному из следующих условий:
значения реквизита "Регистрационный номер таможенного документа" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails), если он заполнен, и связанных с ним реквизитов "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId), либо "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:VehicleChassisId), либо "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:VehicleBodyId), содержащиеся в записи, соответствуют значениям реквизита "Регистрационный номер таможенного документа" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails) и связанных с ним реквизитов "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:‌Vehicle‌Id), либо "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), либо "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id), передаваемых в сообщении;
значения реквизита "Справочный номер таможенного приходного ордера" (cacdo:CustomsReceiptIdDetails), если он заполнен, и связанных с ним реквизитов "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId), либо "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:VehicleChassisId), либо "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:VehicleBodyId), содержащиеся в записи, соответствуют значениям реквизита "Справочный номер таможенного приходного ордера" (cacdo:CustomsReceiptIdDetails) и связанных с ним реквизитов "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId), либо "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:VehicleChassisId), либо "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:VehicleBodyId), передаваемых в сообщении;
значения реквизита "Регистрационный номер пассажирской таможенной декларации" (cacdo:PassengerDeclarationIdDetails), если он заполнен, и связанных с ним реквизитов "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId), либо "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:VehicleChassisId), либо "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:VehicleBodyId), содержащиеся в записи, соответствуют значениям реквизита "Регистрационный номер пассажирской таможенной декларации" (cacdo:PassengerDeclarationIdDetails) и связанных с ним реквизитов "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId), либо "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:VehicleChassisId), либо "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:VehicleBodyId), передаваемых в сообщении;
значения реквизита "Номер выпуска товаров" (cacdo:GoodsReleaseIdDetails), если он заполнен, и связанных с ним реквизитов "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId), либо "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:VehicleChassisId), либо "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:VehicleBodyId), содержащиеся в записи, соответствуют значениям реквизита "Номер выпуска товаров" (cacdo:GoodsReleaseIdDetails) и связанных с ним реквизитов "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId), либо "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:VehicleChassisId), либо "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:VehicleBodyId), передаваемых в сообщении
6
реквизит "Идентификационный номер двигателя" (csdo:‌Engine‌Id) не заполняется
7
реквизит "Рабочий объем двигателя" (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure) не заполняется
8
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время"
(bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
9
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD

22. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.05.MSG.003) хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу" (R.CA.CP.05.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.05.MSG.003) хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу" (R.CA.CP.05.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) мына деректемелердің 1 толтырылуға тиіс:
"Кедендік кіріс ордерінің тіркеу нөмірі" (casdo:CustomsReceiptDocId);
"Кеден құжатының тіркеу нөмірі" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails);
"Кедендік жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:Passenger Declaration‌Id‌Details);
"Тауарларды шығару нөмірі" (cacdo:CoodsReleaseldDetails);
"Көлік құралының сәйкестендіргіштері" (ccdo:‌Vehicle‌Id‌Details)
2
егер "Кедендік жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:Passenger Declaration‌Id‌Details) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылуға тиіс
3
егер "Көлік құралының сәйкестендіргіштері" (ccdo:‌Vehicle‌Id‌Details) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында мына деректемелердің 1 толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id);
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId);
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
4
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date‌Time‌Type), YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін көрсететін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақыт беру форматын белгілейтін тиянақталған символ
5
"Күні" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date‌Type) YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
23. "Сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама" (P.CP.05.MSG.004) хабарында берілетін "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 12-кестеде келтірілген.
12-кесте

22. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.002), передаваемых в сообщении "Запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.003), приведены в таблице 11.
Таблица 11
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.002), передаваемых в сообщении "Запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 из следующих реквизитов:
"Справочный номер таможенного приходного ордера" (cacdo:CustomsReceiptIdDetails);
"Регистрационный номер таможенного документа" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails);
"Регистрационный номер пассажирской таможенной декларации" (cacdo:PassengerDeclarationIdDetails);
"Номер выпуска товаров" (cacdo:GoodsReleaseIdDetails);
"Идентификаторы транспортного средства" (ccdo:‌Vehicle‌Id‌Details)
2
если реквизит "Регистрационный номер пассажирской таможенной декларации" (cacdo:PassengerDeclarationIdDetails) заполнен, то в его составе должен быть заполнен реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
3
если реквизит "Идентификаторы транспортного средства" (ccdo:VehicleIdDetails) заполнен, то в его составе должен быть заполнен 1 из следующих реквизитов:
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId);
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:VehicleChassisId);
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:VehicleBodyId)
4
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время"
(bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном
YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
5
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006), передаваемых в сообщении "Уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса" (P.CP.05.MSG.004), приведены в таблице 12.
Таблица 12

"Сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама" (P.CP.05.MSG.004) хабарында берілетін "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Өңдеу нәтижесінің коды" (csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code) деректемесінде "1" -мәліметтер жоқ" мәні болуға тиіс
2
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date‌Time‌Type), YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін көрсететін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақыт беру форматын белгілейтін тиянақталған символ
24. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама" (P.CP.05.MSG.005) хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.CA.CP.05.003) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама" (P.CP.05.MSG.005) хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.CA.CP.05.003) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері" (cacdo:ImportCarProcessingResultInfoDetails) деректемесінің құрамында мына деректемелердің 1 толтырылуға тиіс:
"Кеден құжатының тіркеу нөмірі" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails);
"Кедендік жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:Passenger Declaration‌Id‌Details);
"Тауарларды шығару нөмірі" (cacdo:CoodsReleaseldDetails);
"Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі" (casdo:CustomsReceiptDocId)
2
егер "Кедендік жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:Passenger Declaration‌Id‌Details) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылуға тиіс
3
"Көлік құралының сәйкестендіргіштері" (ccdo:‌Vehicle‌Id‌Details) деректемесінің құрамында мына деректемелердің ең болмағанда 1 толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id);
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId);
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
4
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date‌Time‌Type), YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін көрсететін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақыт беру форматын белгілейтін тиянақталған символ
5

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006), передаваемых в сообщении "Уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса" (P.CP.05.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Код результата обработки" (csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code) должен содержать значение "1" – "сведения отсутствуют"
2
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt:Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Уведомление о результате обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.003), передаваемых в сообщении "Уведомление о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.005), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Уведомление о результате обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.003), передаваемых в сообщении "Уведомление о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
в составе реквизита "Результат обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение)" (cacdo:ImportCarProcessingResultInfoDetails) должен быть заполнен 1 из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер таможенного документа" (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details);
"Регистрационный номер пассажирской таможенной декларации" (cacdo:PassengerDeclarationIdDetails);
"Номер выпуска товаров" (cacdo:GoodsReleaseIdDetails);
"Справочный номер таможенного приходного ордера" (cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details)
2
если реквизит "Регистрационный номер пассажирской таможенной декларации" (cacdo:PassengerDeclarationIdDetails) заполнен, то в его составе должен быть заполнен реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
3
в составе реквизита "Идентификаторы транспортного средства" (ccdo:VehicleIdDetails) должен быть заполнен хотя бы 1 из следующих реквизитов:
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId);
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:VehicleChassisId);
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:VehicleBodyId)
4
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
5

"Өңдеу нәтижесінің коды" (csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code) деректемесі "6" - "мәліметтер өңделді" мәнін қамтуға тиіс
25. "Сұрау салу бойынша ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (P.CP.05.MSG.006) хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (R.CA.CP.05.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде келтірілген.
14-кесте

реквизит "Код результата обработки" (csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code) должен содержать значение "6" – "сведения обработаны"
25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001), передаваемых в сообщении "Cведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение), представленные по запросу" (P.CP.05.MSG.006), приведены в таблице 14.
Таблица 14

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жеке пайдалануға арналған көлік құралдарымен байланысты жекелеген мәселелер туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы №74 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін немесе еркін айналысқа шығарылған, Еуразиялық экономикалық одақтың бір мүше мемлекетінің кеден органы басқа мүше мемлекеттің кеден органына жіберетін автомобильдер мен өзге де көлік құралдары туралы мәліметтердің құрамын бекіту туралы" 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 13 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұлан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсете келе кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгілемесі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, ешбір шектеусіз қайталана алады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) кем қайталануға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталануға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, ешбір шектеусіз қайталана алады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен (m > 1) асырмай қайталана алады.
III. Негізгі ұғымдар

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 74 "Об отдельных вопросах, связанных с транспортными средствами для личного пользования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 г. № 13 "Об утверждении состава сведений об автомобилях и иных транспортных средствах, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления или в свободное обращение, которые направляются таможенным органом одного государства – члена Евразийского экономического союза таможенному органу другого государства-члена".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия

8. Осы Сипаттаманың мақсаты үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"ЛНП" – кеден органдарының лауазымды адамының жеке нөмірлік мөрі, кеден құжаттарына оның бедері мен лауазымды адамның қолы қойылып, кедендік операцияның жасалғаны куәландырылады;
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін біртұтас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"ЕАЭО СЭҚ ТН" – Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы;

8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"ЛНП" – личная номерная печать должностного лица таможенных органов, проставлением оттиска которой и подписи должностного лица в таможенных документах удостоверяется совершение таможенной операции;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"ТН ВЭД ЕАЭС" – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "базистік деректер моделі", "деректер моделі", "нысаналы сала деректерінің моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 12 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 г. № 12.

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10 және 13-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 12 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы

В таблицах 4, 7, 10 и 13 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 г. № 12.
IV. Структуры электронных документов и сведений

R.CA.CP.05.002
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу
urn:EEC:R:CA:CP:05:ImportCarQuery:v2.0.0
2.3
R.CA.CP.05.003
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
urn:EEC:R:CA:CP:05:ImportCarProcessingResultDetails:v2.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес Кеден одағының сыртқы және өзара саудасының интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізіліміне (бұдан әрі – құрылымдар тізілімі) қосуға жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

R.CA.CP.05.002
запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
urn:EEC:R:CA:CP:05:ImportCarQuery:v2.0.0
2.3
R.CA.CP.05.003
уведомление о результате обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
urn:EEC:R:CA:CP:05:ImportCarProcessingResultDetails:v2.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли Таможенного союза (далее – реестр структур).

1. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің базистік модельдегі құрылымы
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының (R.004) сипаттамасы 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының (R.006) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқасы
Y.Y.Y
4
Айқындама
респонденттің сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбір элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур.

11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур.

12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының (R.006) деректемелік құрамы 4-кестеде берілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгіленімі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) нақты сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші, оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні және уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеудің аяқталған күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:​E​Doc​Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:​Language​Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:​Event​Date​Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1

3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен өңдеу нәтижесінің кодтық белгіленуі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің еркін нысандағы сипаттамасы
M.SDE.00002

3. Код результата обработки
(csdo:​Processing​Result​V2​Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:​Processing​Result​Code​V2​Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справочником результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание
(csdo:​Description​Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

14. Аттардың импортталатын кеңістіктері 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CA:ComplexDataObjects:vX.X.X
cacdo
2
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
casdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы саласының деректердің базистік моделі мен деректер моделі нұсқасының нөмірлеріне сәйкес келеді.

14. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 6.
Таблица 6
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CA:ComplexDataObjects:vX.X.X
cacdo
2
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
casdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номерам версий базисной модели данных и модели данных предметной области "Таможенное администрирование", использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур.

2. Автомобиль көлік құралын шығару туралы мәліметтер
(cacdo:‌Import‌Car‌Info‌Details)
автомобиль көлік құралын еркін айналымға (ішкі тұтыну үшін) шығару туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00314
cacdo:‌Import‌Car‌Info‌Details‌Type (M.CA.CDT.00282)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
мәліметтерді ұсынған мүше мемлекеттің коды
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) оған сәйкес коды көрсетілген белгісі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.2. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:​Customs​Declaration​Id​Details)
тауарлар декларациясының тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00291
cacdo:​Customs​Document​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00258)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.2.1. Кеден органының коды
(csdo:​Customs​Office​Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.2.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
2.2.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:​Customs​Document​Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
casdo:​Customs​Document​Id​Type (M.CA.SDT.00118)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
1
2.3. Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі
(cacdo:​Customs​Receipt​Id​Details)
кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00037
cacdo:​Customs​Receipt​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00029)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.3.1. Кеден органының коды
(csdo:​Customs​Office​Code)
кеден органының коды
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.3.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)

2. Сведения о выпуске автомобильного транспортного средства
(cacdo:​Import​Car​Info​Details)
сведения о выпуске автомобильного транспортного средства в свободное обращение (для внутреннего потребления)
M.CA.CDE.00314
cacdo:​Import​Car​Info​Details​Type (M.CA.CDT.00282)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.1. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
код государства-члена, представившего сведения
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:​Customs​Declaration​Id​Details)
регистрационный номер декларации на товары
M.CA.CDE.00291
cacdo:​Customs​Document​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00258)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.2.1. Код таможенного органа
(csdo:​Customs​Office​Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.2.2. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.2.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:​Customs​Document​Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
casdo:​Customs​Document​Id​Type (M.CA.SDT.00118)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
2.3. Справочный номер таможенного приходного ордера
(cacdo:​Customs​Receipt​Id​Details)
сведения о справочном номере таможенного приходного ордера
M.CA.CDE.00037
cacdo:​Customs​Receipt​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00029)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.3.1. Код таможенного органа
(csdo:​Customs​Office​Code)
код таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.3.2. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)

МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
2.3.3. Кедендік кіріс ордерінің тіркеу нөмірі
(casdo:​Customs​Receipt​Doc​Id)
кедендік кіріс ордерінің сериясы және (немесе) типографиялық нөмірі не тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
M.CA.SDE.00161
casdo:​Customs​Receipt​Doc​Id​Type (M.CA.SDT.00124)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 10
1
2.3.4. Реттік нөмірі
(casdo:​Customs​Document​Ordinal​Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
casdo:​Id2​Type (M.CA.SDT.00183)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
0..1
2.4. Кедендік жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі
(cacdo:​Passenger​Declaration​Id​Details)
кедендік жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00266
cacdo:​Passenger​Declaration​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00241)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.4.1. Кеден органының коды
(csdo:​Customs​Office​Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
2.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:​Customs​Document​Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
casdo:​Customs​Document​Id​Type (M.CA.SDT.00118)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
1
2.4.4. Тіркеу журналының түрі
(casdo:​P​D​Add​Registration​Code)
Беларусь Республикасында кедендік жолаушылар декларациясын тіркеу журналы түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00458
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
2.4.5. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
кеден органы кедендік жолаушылар декларациясын тіркеген мүше мемлекеттің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) оған сәйкес коды көрсетілген белгіленімі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.3.3. Регистрационный номер таможенного приходного ордера
(casdo:​Customs​Receipt​Doc​Id)
серия и (или) типографский номер таможенного приходного ордера либо порядковый номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00161
casdo:​Customs​Receipt​Doc​Id​Type (M.CA.SDT.00124)
Нормализованная строка символов.
Длина: 10
1
2.3.4. Порядковый номер
(casdo:​Customs​Document​Ordinal​Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
casdo:​Id2​Type (M.CA.SDT.00183)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
0..1
2.4. Регистрационный номер пассажирской таможенной декларации
(cacdo:​Passenger​Declaration​Id​Details)
сведения о регистрационном номере пассажирской таможенной декларации
M.CA.CDE.00266
cacdo:​Passenger​Declaration​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00241)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.4.1. Код таможенного органа
(csdo:​Customs​Office​Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.4.2. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:​Customs​Document​Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
casdo:​Customs​Document​Id​Type (M.CA.SDT.00118)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
2.4.4. Вид журнала регистрации
(casdo:​P​D​Add​Registration​Code)
кодовое обозначение вида журнала регистрации пассажирской таможенной декларации в Республике Беларусь
M.CA.SDE.00458
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
2.4.5. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение государства-члена, таможенным органом которого зарегистрирована пассажирская таможенная декларация
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.5. Тауарларды шығару нөмірі
(cacdo:​Goods​Release​Id​Details)
тауарларды шығару туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00334
cacdo:​Goods​Release​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00286)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.5.1. Күні
(csdo:​Event​Date)
тауарларды шығару күні
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.5.2. Тауарларды шығаруды тіркеу нөмірі
(cacdo:​Release​Id​Details)
тауарларды шығаруды тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00470
cacdo:​Release​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00411)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:​Customs​Office​Code)
кеден органының коды
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.2. Тауарлар шығаруды тіркеу нөмірі
(casdo:​Release​Id)
журнал бойынша тауарлар шығаруды тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00596
casdo:​Id8​Type (M.CA.SDT.00176)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 8
1
2.6. Ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автокөлік құралы
(cacdo:​F​L​Avto​Details)
ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автокөлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00376
cacdo:​F​L​Avto​Details​Type (M.CA.CDT.00336)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.6.1. Автомобиль туралы мәліметтер
(cacdo:​D​T​Exch​Automobile​Details)
декларацияланатын автомобиль туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00411
cacdo:​D​T​Exch​Automobile​Details​Type (M.CA.CDT.00360)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:​Vehicle​Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы тағайындаған сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
csdo:​Vehicle​Id​Type (M.SDT.00161)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
*.2. Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі
(csdo:​Vehicle​Chassis​Id)
көлік құралы шассиінің (рамасының) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00214
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.3. Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:​Vehicle​Body​Id)
көлік құралы шанағының (кабинасының) (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00213
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.4. Көлік құралының маркасы (моделі)
(cacdo:​Vehicle​Model​Details)
көлік құралының маркасы мен моделі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00093
cacdo:​Vehicle​Model​Details​Type (M.CA.CDT.00082)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

2.5. Номер выпуска товаров
(cacdo:​Goods​Release​Id​Details)
сведения о выпуске товаров
M.CA.CDE.00334
cacdo:​Goods​Release​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00286)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.5.1. Дата
(csdo:​Event​Date)
дата выпуска товаров
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.5.2. Регистрационный номер выпуска товаров
(cacdo:​Release​Id​Details)
регистрационный номер выпуска товаров
M.CA.CDE.00470
cacdo:​Release​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00411)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:​Customs​Office​Code)
код таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.2. Номер регистрации выпуска товаров
(casdo:​Release​Id)
регистрационный номер по журналу выпуска товаров
M.CA.SDE.00596
casdo:​Id8​Type (M.CA.SDT.00176)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 8
1
2.6. Автотранспортное средство, выпущенное для внутреннего потребления (в свободное обращение)
(cacdo:​F​L​Avto​Details)
сведения об автомобильном транспортном средстве, выпущенном для внутреннего потребления (в свободное обращение)
M.CA.CDE.00376
cacdo:​F​L​Avto​Details​Type (M.CA.CDT.00336)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.6.1. Сведения об автомобиле
(cacdo:​D​T​Exch​Automobile​Details)
сведения о декларируемом автомобиле
M.CA.CDE.00411
cacdo:​D​T​Exch​Automobile​Details​Type (M.CA.CDT.00360)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:​Vehicle​Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
csdo:​Vehicle​Id​Type (M.SDT.00161)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:​Vehicle​Chassis​Id)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:​Vehicle​Body​Id)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4. Марка (модель) транспортного средства
(cacdo:​Vehicle​Model​Details)
сведения о марке и модели транспортного средства
M.CA.CDE.00093
cacdo:​Vehicle​Model​Details​Type (M.CA.CDT.00082)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.4.1. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:​Vehicle​Make​Code)
көлік құралы маркасының кодтың белгіленуі
M.SDE.00303
csdo:​Vehicle​Make​Code​Type (M.SDT.00203)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа сәйкес жол көлік құралы маркасы кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) оған сәйкес коды көрсетілген белгіленімі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.4.2. Көлік құралы маркасының атауы
(csdo:​Vehicle​Make​Name)
көлік құралы маркасының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) атауы
M.SDE.00219
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.4.3. Көлік құралы моделінің атауы
(casdo:​Vehicle​Model​Name)
көлік құралы моделінің атауы
M.CA.SDE.00076
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.5. Жасалған күні
(csdo:​Manufacture​Date)
көлік құралы жасалған күн (шығару сәті)
M.SDE.00215
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.6. Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі
(csdo:​Engine​Id)
қозғалтқыштың дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00211
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.7. Қозғалтқыштың жұмыс көлемі
(casdo:​Engine​Volume​Measure)
іштен жану қозғалтқышы цилиндрлерінің жұмыс көлемі
M.CA.SDE.00092
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) Өлшем бірлігі
(measurement​Unit​Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurement​Unit​Code​List​Id атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.8. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
куәліктің нөмірі
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
2.6.2. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:​Commodity​Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауар тобының (сыныбының) кодтық белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)

*.4.1. Код марки транспортного средства
(csdo:​Vehicle​Make​Code)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
csdo:​Vehicle​Make​Code​Type (M.SDT.00203)
Значение кода марки дорожного транспортного средства
в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.4.2. Наименование марки транспортного средства
(csdo:​Vehicle​Make​Name)
наименование марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины)
M.SDE.00219
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4.3. Наименование модели транспортного средства
(casdo:​Vehicle​Model​Name)
наименование модели транспортного средства
M.CA.SDE.00076
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.5. Дата производства
(csdo:​Manufacture​Date)
дата изготовления (момент выпуска) транспортного средства
M.SDE.00215
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.6. Идентификационный номер двигателя
(csdo:​Engine​Id)
идентификационный номер двигателя, присвоенный изготовителем
M.SDE.00211
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.7. Рабочий объем двигателя
(casdo:​Engine​Volume​Measure)
рабочий объем цилиндров двигателя внутреннего сгорания
M.CA.SDE.00092
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Единица измерения
(атрибут measurement​Unit​Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement​Unit​Code​List​Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.8. Номер документа
(csdo:​Doc​Id)
номер удостоверения
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.6.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:​Commodity​Code)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)

ЕАЭО СЭҚ ТН-нан 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейіндегі кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
2.6.3. Көлік құралының сипаттамасы
(casdo:​Vehicle​Description​Text)
көлік құралының сипаттамасы
M.CA.SDE.00789
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..*
2.6.4. Кедендік құн
(casdo:​Customs​Value​Amount)
декларацияланатын көлік құралының кедендік құны (құны)
M.CA.SDE.00188
casdo:​Payment​Amount​With​Currency​Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) Валютаның коды
(currency​Code атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo:​Currency​Code​V3​Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency​Code​List​Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.6.5. Тауарлар шығару күні
(casdo:​Goods​Issue​Date)
тауарлар шығару күні
M.CA.SDE.00213
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.6.6. Өзге де мәліметтер
(csdo:​Additional​Info​Text)
шығарылған автомобиль туралы мәліметтер
M.SDE.00046
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.6.7. Әкелінген көлік құралдарына қатысты кеден баждарының, салықтардың ставкасы және оларды төлеу туралы мәліметтер
(cacdo:​F​L​Avto​Payment​Rate​Details)
әкелінген көлік құралдарына қатысты кеден баждарының, салықтардың ставкасы және оларды төлеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00500
cacdo:​F​L​Avto​Payment​Rate​Details​Type (M.CA.CDT.00501)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Пайдаланылатын төлем ставкасы
(cacdo:​Effective​Customs​Rate​Details)
есептеу кезінде пайдаланылатын төлем ставкасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00445
cacdo:​Duty​Tax​Fee​Rate​Details​Type (M.CA.CDT.00115)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.1. Кедендік төлем ставкасының түрі
(casdo:​Duty​Tax​Fee​Rate​Kind​Code)
төлем ставкасының түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00245
casdo:​Duty​Tax​Fee​Rate​Kind​Code​Type (M.CA.SDT.00159)
Кедендік төлем ставкасы түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
0..1
*.1.2. Кедендік төлем ставкасы
(casdo:​Duty​Tax​Fee​Rate​Value)
кедендік төлем ставкасының немесе қайта қаржыландыру ставкасының мәні
M.CA.SDE.00022
casdo:​Rate​Value​Type (M.CA.SDT.00121)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 12.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1

Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
2.6.3. Описание транспортного средства
(casdo:​Vehicle​Description​Text)
описание транспортного средства
M.CA.SDE.00789
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
2.6.4. Таможенная стоимость
(casdo:​Customs​Value​Amount)
таможенная стоимость (стоимость) декларируемого транспортного средства
M.CA.SDE.00188
casdo:​Payment​Amount​With​Currency​Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 20.
Макс.кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) Код валюты
(атрибут currency​Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:​Currency​Code​V3​Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency​Code​List​Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.5. Дата выпуска товара
(casdo:​Goods​Issue​Date)
дата выпуска товара
M.CA.SDE.00213
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.6.6. Иные сведения
(csdo:​Additional​Info​Text)
сведения о выпущенном автомобиле
M.SDE.00046
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.6.7. Сведения о ставке и уплате таможенных пошлин, налогов в отношении ввезенных транспортных средств
(cacdo:​F​L​Avto​Payment​Rate​Details)
сведения о ставке и уплате таможенных пошлин, налогов
в отношении ввезенных транспортных средств
M.CA.CDE.00500
cacdo:​F​L​Avto​Payment​Rate​Details​Type (M.CA.CDT.00501)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Используемая ставка платежа
(cacdo:​Effective​Customs​Rate​Details)
сведения о ставке платежа, используемой при расчете
M.CA.CDE.00445
cacdo:​Duty​Tax​Fee​Rate​Details​Type (M.CA.CDT.00115)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1.1. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:​Duty​Tax​Fee​Rate​Kind​Code)
кодовое обозначение вида ставки платежа
M.CA.SDE.00245
casdo:​Duty​Tax​Fee​Rate​Kind​Code​Type (M.CA.SDT.00159)
Значение кода в соответствии с перечнем видов ставок таможенного платежа.
Длина: 1
0..1
*.1.2. Ставка таможенного платежа
(casdo:​Duty​Tax​Fee​Rate​Value)
значение ставки таможенного платежа или ставки рефинансирования
M.CA.SDE.00022
casdo:​Rate​Value​Type (M.CA.SDT.00121)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 12.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1

*.1.3. Өлшем бірлігі
(csdo:​Unified​Measurement​Unit​Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі (өзіндік ерекшелікті ставка)
M.SDE.00177
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) оған сәйкес коды көрсетілген белгіленімі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.1.4. Цифрлық валютаның коды
(csdo:​Unified​Currency​N3​Code)
ставка валютасының цифрлық кодтық белгіленуі (өзіндік ерекшелікті ставка)
M.SDE.00176
csdo:​Unified​Currency​N3​Code​Type (M.SDT.00125)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.1.5. Күндердің саны
(csdo:​Day​Quantity)
күнтізбелік күндердің саны
M.SDE.00258
csdo:​Quantity6​Type (M.SDT.00106)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
*.1.6. Кезеңдердің саны
(casdo:​Stage​Quantity)
кезеңдердің саны
M.CA.SDE.00252
csdo:Quantity6Type (M.SDT.00106)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
*.1.7. Айлардың саны
(csdo:​Month​Quantity)
толық және толық емес күнтізбелік айлардың саны
M.SDE.00259
csdo:​Quantity6​Type (M.SDT.00106)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
*.1.8. Салмақтық коэффициент
(casdo:​Weight​Ratio​Number)
өлшем бірлігінің салмақтық коэффициенті (өзіндік ерекшелікті ставка)
M.CA.SDE.00700
casdo:​Fraction​Number9.3​Number​Type (M.CA.SDT.00146)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 9.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.2. Төлем туралы мәліметтер
(cacdo:​Fact​Payment​Details)
кедендік және өзге де төлемдердің іс жүзінде төленген (өндіріп алынған) сомалары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00145
cacdo:​Fact​Payment​Details​Type (M.CA.CDT.00173)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.2.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды
(casdo:​Customs​Tax​Mode​Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00110
casdo:​Customs​Tax​Mode​Code​Type (M.CA.SDT.00053)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес алу кеден органдарына жүктелгенсалықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 4
1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) оған сәйкес коды көрсетілген белгіленімі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

*.1.3. Единица измерения
(csdo:​Unified​Measurement​Unit​Code)
кодовое обозначение единицы измерения (специфическая ставка)
M.SDE.00177
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.1.4. Цифровой код валюты
(csdo:​Unified​Currency​N3​Code)
цифровое кодовое обозначение валюты ставки (специфическая ставка)
M.SDE.00176
csdo:​Unified​Currency​N3​Code​Type (M.SDT.00125)
Значение цифрового кода валюты
в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.1.5. Количество дней
(csdo:​Day​Quantity)
количество календарных дней
M.SDE.00258
csdo:​Quantity6​Type (M.SDT.00106)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 6
0..1
*.1.6. Количество этапов
(casdo:​Stage​Quantity)
количество этапов
M.CA.SDE.00252
csdo:Quantity6Type (M.SDT.00106)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 6
0..1
*.1.7. Количество месяцев
(csdo:​Month​Quantity)
число полных и неполных календарных месяцев
M.SDE.00259
csdo:​Quantity6​Type (M.SDT.00106)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 6
0..1
*.1.8. Весовой коэффициент
(casdo:​Weight​Ratio​Number)
весовой коэффициент единицы измерения (специфическая ставка)
M.CA.SDE.00700
casdo:​Fraction​Number9.3​Number​Type (M.CA.SDT.00146)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 9.
Макс.кол-во дроб. цифр: 3
0..1
*.2. Сведения об уплате
(cacdo:​Fact​Payment​Details)
сведения о фактически уплаченных (взысканных) суммах таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00145
cacdo:​Fact​Payment​Details​Type (M.CA.CDT.00173)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.2.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:​Customs​Tax​Mode​Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
casdo:​Customs​Tax​Mode​Code​Type (M.CA.SDT.00053)
Значение кода вида налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 4
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

*.2.2. Сома
(casdo:​C​A​Payment​N​Amount)
төлем сомасы
M.CA.SDE.00697
casdo:​Payment​Amount​With​N​Currency​Type (M.CA.SDT.00147)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
1
а) Валютаның коды
(атрибут currency​Code)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo:​Currency​N3​Code​V3​Type (M.SDT.00145)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency​Code​List​Id)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2.3. Валюта бағамы
(casdo:​Exchange​Rate)
төлем валютасы бағамы
M.CA.SDE.00178
casdo:​Exchange​Rate​Type (M.CA.SDT.00071)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 4.
Мин. знач.: 0
0..1
а) Валютаның коды
(currency​Code атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo:​Currency​Code​V3​Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency​Code​List​Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
в) Масштаб
(scale​Number атрибуты)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде ұсынылған ондық есептеу жүйесіндегі ақша сомасының масштабы
csdo:​Number2​Type (M.SDT.00096)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0
0..1
*.2.4. Төлеу тәсілінің коды
(casdo:​Customs​Tax​Payment​Method​Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу тәсілінің коды
M.CA.SDE.00127
casdo:​Customs​Tax​Payment​Method​Code​Type (M.CA.SDT.00061)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес алу кеден органдарына жүктелген кедендік және өзге де төлемдерді төлеу тәсілі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) оған сәйкес коды көрсетілген белгіленімі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2.5. Төлемді растайтын құжат
(cacdo:​Payment​Doc​Details)
кедендік немесе өзге де төлемді растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00099
cacdo:​Payment​Doc​Details​Type (M.CA.CDT.00085)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.2.2. Сумма
(casdo:​C​A​Payment​N​Amount)
сумма платежа
M.CA.SDE.00697
casdo:​Payment​Amount​With​N​Currency​Type (M.CA.SDT.00147)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 20.
Макс.кол-во дроб. цифр: 2
1
а) Код валюты
(атрибут currency​Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:​Currency​N3​Code​V3​Type (M.SDT.00145)
Значение цифрового кода валюты
в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency​Code​List​Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.3. Курс валюты
(casdo:​Exchange​Rate)
курс валюты платежа
M.CA.SDE.00178
casdo:​Exchange​Rate​Type (M.CA.SDT.00071)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 20.
Макс.кол-во дроб. цифр: 4.
Мин. знач.: 0
0..1
а) Код валюты
(атрибут currency​Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:​Currency​Code​V3​Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты
в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency​Code​List​Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в) Масштаб
(атрибут scale​Number)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10
csdo:​Number2​Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 2.
Макс.кол-во дроб. цифр: 0
0..1
*.2.4. Код способа уплаты
(casdo:​Customs​Tax​Payment​Method​Code)
код способа уплаты таможенных или иных платежей
M.CA.SDE.00127
casdo:​Customs​Tax​Payment​Method​Code​Type (M.CA.SDT.00061)
Значение кода способа уплаты таможенных и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.5. Документ, подтверждающий уплату
(cacdo:​Payment​Doc​Details)
сведения о документе, подтверждающем уплату таможенного или иного платежа
M.CA.CDE.00099
cacdo:​Payment​Doc​Details​Type (M.CA.CDT.00085)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.2.5.1. Құжат түрінің коды
(csdo:​Doc​Kind​Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2.5.2. Құжаттың атауы
(csdo:​Doc​Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.2.5.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.2.5.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.2.5.5. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:​Taxpayer​Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:​Taxpayer​Id​Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2.5.6. Есепке қою себебінің коды
(csdo:​Tax​Registration​Reason​Code)
ұйымды Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:​Tax​Registration​Reason​Code​Type (M.SDT.00030)
Біріздендірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.2.5.7. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:​Person​Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
casdo:​Person​Id​Type (M.CA.SDT.00190)
Жеке тұлға тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2.5.8. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:​C​A​Unique​Customs​Number​Id)
кедендік (бірегей сәйкестендіру) сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
casdo:​C​A​Unique​Customs​Number​Id​Type (M.CA.SDT.00188)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
а) Елдің коды
(country​Code атрибуты)
кедендік сәйкестендіру нөмірі қағидалары бойынша қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
csdo:​Unqualified​Country​Code​Type (M.SDT.00159)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(country​Code​List​Id атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1

*.2.5.1. Код вида документа
(csdo:​Doc​Kind​Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.5.2. Наименование документа
(csdo:​Doc​Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.5.3. Номер документа
(csdo:​Doc​Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.2.5.4. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2.5.5. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:​Taxpayer​Id)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:​Taxpayer​Id​Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора
в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2.5.6. Код причины постановки на учет
(csdo:​Tax​Registration​Reason​Code)
код, идентифицирующий причину постановки организации на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:​Tax​Registration​Reason​Code​Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.2.5.7. Идентификатор физического лица
(casdo:​Person​Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
casdo:​Person​Id​Type (M.CA.SDT.00190)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2.5.8. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:​C​A​Unique​Customs​Number​Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
casdo:​C​A​Unique​Customs​Number​Id​Type (M.CA.SDT.00188)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
а) Код страны
(атрибут country​Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
csdo:​Unqualified​Country​Code​Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country​Code​List​Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

*.2.5.9. Жеке куәлік
(ccdo:​Identity​Doc​V3​Details)
төлеушінің жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
ccdo:​Identity​Doc​Details​V3​Type (M.CDT.00062)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.5.9.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2.5.9.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:​Identity​Doc​Kind​Code)
жеке басын куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00136
csdo:​Identity​Doc​Kind​Code​Type (M.SDT.00098)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2.5.9.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:​Doc​Kind​Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.2.5.9.4. Құжаттың сериясы
(csdo:​Doc​Series​Id)
құжаттың сериясын цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеу
M.SDE.00157
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2.5.9.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
1
*.2.5.9.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.2.5.9.7. Құжаттың қолданылу мерзімінің өткен күні
(csdo:​Doc​Validity​Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.2.5.9.8. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:​Authority​Id)
құжатты берген мемлекеттік билік органын не ол өкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068

*.2.5.9. Удостоверение личности
(ccdo:​Identity​Doc​V3​Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность плательщика
M.CDE.00056
ccdo:​Identity​Doc​Details​V3​Type (M.CDT.00062)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.5.9.1. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.5.9.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:​Identity​Doc​Kind​Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
csdo:​Identity​Doc​Kind​Code​Type (M.SDT.00098)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2.5.9.3. Наименование вида документа
(csdo:​Doc​Kind​Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.5.9.4. Серия документа
(csdo:​Doc​Series​Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2.5.9.5. Номер документа
(csdo:​Doc​Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.2.5.9.6. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2.5.9.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:​Doc​Validity​Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2.5.9.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:​Authority​Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068

csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2.5.9.9. Уәкілетті органның атауы
(csdo:​Authority​Name)
құжатты берген мемлекеттік билік органының не ол өкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
*.2.6. Төлеу күні
(casdo:​Payment​Date)
төлеу немесе өндіріп алу күні (кедендік және өзге де төлемдерді төлеу міндеттемелерін орындау күні)
M.CA.SDE.00804
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.3. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:​Customs​Declaration​Id​Details)
көлік құралын Одаққа қосылған мүше мемлекетке әкелу кезінде төленген кедендік баждар, салықтар есептелген тауар декларациясының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00291
cacdo:​Customs​Document​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00258)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Кеден органының коды
(csdo:​Customs​Office​Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.3.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
*.3.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:​Customs​Document​Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
casdo:​Customs​Document​Id​Type (M.CA.SDT.00118)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
1
*.4. Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі
(cacdo:​Customs​Receipt​Id​Details)
көлік құралын Одаққа қосылған мүше мемлекетке әкелу кезінде төленген кедендік баждар, салықтар сомасы есептелген кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00037
cacdo:​Customs​Receipt​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00029)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:​Customs​Office​Code)
кеден органының коды
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)

csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2.5.9.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:​Authority​Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.2.6. Дата платежа
(casdo:​Payment​Date)
дата уплаты или взыскания (дата исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей)
M.CA.SDE.00804
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.3. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:​Customs​Declaration​Id​Details)
сведения о регистрационном номере декларации на товары,
в которой исчислялись суммы таможенных пошлин, налогов, уплаченные при ввозе транспортного средства в государство-член, присоединившееся к Союзу
M.CA.CDE.00291
cacdo:​Customs​Document​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00258)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Код таможенного органа
(csdo:​Customs​Office​Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.3.2. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.3.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:​Customs​Document​Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
casdo:​Customs​Document​Id​Type (M.CA.SDT.00118)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
*.4. Справочный номер таможенного приходного ордера
(cacdo:​Customs​Receipt​Id​Details)
сведения о справочном номере таможенного приходного ордера, в котором исчислялись суммы таможенных пошлин, налогов, уплаченные при ввозе транспортного средства
в государство-член, присоединившееся к Союзу
M.CA.CDE.00037
cacdo:​Customs​Receipt​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00029)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:​Customs​Office​Code)
код таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.4.2. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)

2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
сұрау салуды қалыптастырған мүше мемлекеттің коды
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) оған сәйкес коды көрсетілген белгісі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
3. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
сұрау салуды қалыптастырған кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
4. Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00291
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00258)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
4.1. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
1
5. Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details)
кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00037
cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00029)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
5.1. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
5.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)

2. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
код государства-члена, сформировавшего запрос
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника
(классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3. Код таможенного органа
(csdo:​Customs​Office​Code)
код таможенного органа сформировавшего запрос
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:​Customs​Declaration​Id​Details)
регистрационный номер декларации на товары
M.CA.CDE.00291
cacdo:​Customs​Document​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00258)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
4.1. Код таможенного органа
(csdo:​Customs​Office​Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
4.2. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:​Customs​Document​Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
casdo:​Customs​Document​Id​Type (M.CA.SDT.00118)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
5. Справочный номер таможенного приходного ордера
(cacdo:​Customs​Receipt​Id​Details)
сведения о справочном номере таможенного приходного ордера
M.CA.CDE.00037
cacdo:​Customs​Receipt​Id​Details​Type (M.CA.CDT.00029)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
5.1. Код таможенного органа
(csdo:​Customs​Office​Code)
код таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
5.2. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)

10.1. ТАӘ
(ccdo:​Full​Name​Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:​Full​Name​Details​Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
10.1.1. Аты
(csdo:​First​Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
10.1.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
10.1.3. Тегі
(csdo:​Last​Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
10.2. Лауазымының атауы
(csdo:​Position​Name)
қызметкер лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
10.3. Кеден органы лауазымды тұлғасының ЖНМ нөмірі
(casdo:​L​N​P​Id)
кеден органы лауазымды тұлғасының ЖНМ нөмірі
M.CA.SDE.00413
casdo:​L​N​P​Id​Type (M.CA.SDT.00090)
Біріздендірілген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4
0..1

10.1. ФИО
(ccdo:​Full​Name​Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:​Full​Name​Details​Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
10.1.1. Имя
(csdo:​First​Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
10.1.2. Отчество
(csdo:​Middle​Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
10.1.3. Фамилия
(csdo:​Last​Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
10.2. Наименование должности
(csdo:​Position​Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
10.3. Номер ЛНП должностного лица таможенного органа
(casdo:​L​N​P​Id)
номер ЛНП должностного лица таможенного органа
M.CA.SDE.00413
casdo:​L​N​P​Id​Type (M.CA.SDT.00090)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4
0..1

10.4. Кеден органының коды
(csdo:​Customs​Office​Code)
ЖНМ бедерінде көрсетілген кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
19. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының (R.CA.CP.05.003) сипаттамасы 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының (R.CA.CP.05.003) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.CA.CP.05.003
3
Нұсқасы
1.0.0
4
Айқындама
Одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:CA:CP:05:ImportCarProcessingResultDetails:v1.0.0
7
XML-құжаттың түбір элементі
ImportCarProcessingResultDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_CA_CP_05_ImportCarProcessingResultDetails_v1.0.0.xsd

10.4. Код таможенного органа
(csdo:​Customs​Office​Code)
кодовое обозначение таможенного органа, указанного на оттиске ЛНП
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
19. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.003) приведено в таблице 11.
Таблица 11
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
2
Идентификатор
R.CA.CP.05.003
3
Версия
2.0.0
4
Определение
сведения о результате обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных
для внутреннего потребления (в свободное обращение) на таможенной территории Союза
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:CA:CP:05:ImportCarProcessingResultDetails:v2.0.0
7
Корневой элемент XML-документа
ImportCarProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_CA_CP_05_ImportCarProcessingResultDetails_v2.0.0.xsd

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы №169 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жеке пайдалануға арналған көлік құралдарымен байланысты жекелеген мәселелер туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы №74 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін немесе еркін айналысқа шығарылған, Еуразиялық экономикалық одақтың бір мүше мемлекетінің кеден органы басқа мүше мемлекеттің кеден органына жіберетін автомобильдер мен өзге де көлік құралдары туралы мәліметтердің құрамын бекіту туралы" 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 13 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне (Р.СР.05) (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушы қосылған кезде ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдерді өзара іс-қимылға қатысушы бір мезгілде не белгілі бір уақыт аралығында жалпы процеске жаңа қатысушы қосылған кезде орындайды.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 12 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 74 "Об отдельных вопросах, связанных с транспортными средствами для личного пользования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 г. № 13 "Об утверждении состава сведений об автомобилях и иных транспортных средствах, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления или в свободное обращение, которые направляются таможенным органом одного государства – члена Евразийского экономического союза таможенному органу другого государства-члена".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза" (P.CP.05) (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются участником взаимодействия одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 20 г. № (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия

5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады, қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алады және синхрондайды
жүйесінде ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) кедендік шығару рәсіміне сәйкес автомобильдерді шығару жүзеге асырылатын жалпы процеске қосылатын мүше мемлекеттің атқарушы билік органы
2
Одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесінің әкімшісі
жалпы процеске қосылатын қатысушыға Еуразиялық экономикалық комиссия қабылдайтын (бекітетін) анықтамалықтарға және сыныптауыштарға қолжетімділік береді
Еуразиялық экономикалық комиссия (Р.АСТ.001)
V. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
6. Жалпы процеске қосылу рәсімін орындағанға дейін жалпы процеске қосылатын қатысушы жалпы процесті іске асыру және ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету үшін қажетті сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттарда айқындалған талаптарды, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекет (бұдан әрі – мүше мемлекет) заңнамасының ұлттық сегмент шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін талаптарын орындауға тиіс.
7. Жалпы процеске қосылу рәсімін орындау мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органын тағайындау;
Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІІ бөлімінде көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштар ақпаратын синхрондау;
жалпы процеске қосылатын қатысушы мен жалпы процеске бұрын қосылған уәкілетті орган арасындағы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдер туралы мәліметтер тізілімінен (бұдан әрі – шығарылған автомобильдер туралы мәліметтердің тізілімі) мәліметтермен алмасу. Көрсетілген іс-қимылдар, егер жалпы процеске қосылатын қатысушы 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа қосылатын мүше мемлекет болғанда орындалады.
8. Талаптар сақталған және іс-қимыл табысты орындалған кезде осы Тәртіптің 6 – 7-тармақтарына сәйкес жалпы процеске қатысушылар арасындағы кейінгі ақпарат алмасу жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.

5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу, получает и синхронизирует необходимые справочники и классификаторы
орган исполнительной власти государства-члена, присоединяющий к общему процессу, в системе которого осуществляется выпуск автомобилей в соответствии с таможенной процедурой выпуска для внутреннего потребления (в свободное обращение)
2
Администратор единой системы нормативно-справочной информации Союза
предоставляет присоединяющемуся участнику общего процесса доступ к справочникам и классификаторам, принимаемым (утверждаемым) Евразийской экономической комиссией
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
6. До выполнения процедуры присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены необходимые для реализации общего процесса и обеспечения информационного взаимодействия требования, определенные документами, применяемыми при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы, а также требования законодательства государства – члена Союза (далее – государство-член), регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента.
7. Выполнение процедуры присоединения к общему процессу осуществляется в следующем порядке:
назначение уполномоченного органа государства-члена, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса;
синхронизация информации справочников и классификаторов, указанных в разделе VIII Правил информационного взаимодействия;
обмен сведениями из реестра сведений об автомобилях, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (далее – реестр сведений о выпущенных автомобилях), между присоединяющимся участником общего процесса и уполномоченным органом, ранее присоединившимся к общему процессу. Указанные действия выполняются в случае, если присоединяющимся участником общего процесса является государство-член, присоединяющееся к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года.
8. При условии соблюдения требований и успешном выполнении действий в соответствии с пунктами 6 – 7 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между участниками общего процесса осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.

2. Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтердің тізілімін тағайындау, қалыптастыру және өңдеу қағидалары
9. Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтердің тізілімі тауардың мәртебесін айқындау мақсатында кедендік бақылау кезінде пайдаланылады.
10. Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтер тізілімі тауарды шығаруды жүзеге асырған әрбір уәкілетті орган үшін жеке қалыптастырылады.
11. Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтер тізілімі осы Тәртіптің 12-13-тармақтарында айқындалған талаптарды ескере отырып қалыптастырылған XML-құжат түрінде ұсынылуы мүмкін.
12. Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтерді қамтитын берілетін XML-құжатының құрылымы мен деректемелік құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 12 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы) келтірілген "Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтер" электрондық құжатының (мәліметтердің) (R.СА.СР.05.001) құрылымына сәйкес келуге тиіс.
13. Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтердің тізілімін қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелері толтырылған кезде берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" хабарында (Р.СР.05.MSG.001) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 12 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде белгіленген талаптар мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып сақталады:
а) шығарылған автомобильдер туралы мәліметтердің тізіліміне барлық шығарылған автомобильдер туралы мәліметтер енгізілуге тиіс, олар туралы мәліметтер көрсетілген мәліметтерге шығарылған автомобильдер туралы мәліметтердің тізілімін қалыптастыру кезеңінде енгізілген өзгерістерді ескере отырып, қосылу рәсімін орындау барысында берілуге тиіс;

2. Назначение, правила формирования и обработки реестра сведений о выпущенных автомобилях
9. Реестр сведений о выпущенных автомобилях используется при таможенном контроле в целях определения статуса товара.
10. Реестр сведений о выпущенных автомобилях формируется отдельно для каждого государства-члена, уполномоченным органом которого был осуществлен выпуск товара.
11. Реестр сведений о выпущенных автомобилях должен представляться в виде XML-документа, сформированного с учетом требований, определенных в пунктах 12 и 13 настоящего Порядка.
12. Структура и реквизитный состав передаваемого XML-документа, содержащего сведения о выпущенных автомобилях, должен соответствовать структуре электронного документа (сведений) "Сведения о выпущенных автомобилях" (R.CA.CP.05.001), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 г. № 12 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
13. При заполнении отдельных реквизитов XML-документа, содержащего реестр сведений о выпущенных автомобилях, соблюдаются требования, установленные Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 января 2022 г. № 12 (далее – Регламент информационного взаимодействия), в отношении сведений, передаваемых в сообщении "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.001) с учетом следующих особенностей:
а) в реестр сведений о выпущенных автомобилях должны быть включены сведения обо всех выпущенных автомобилях, сведения о которых должны передаваться в ходе выполнения процедуры присоединения с учетом изменений, внесенных в указанные сведения за период формирования реестра сведений о выпущенных автомобилях;

б) "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (R.CA.CP.05.001) электрондық құжаты мен мәліметтердің деректемелерін толтыру мыналарды ескере отырып, Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің 9-кестесінде айқындалған талаптарға сәйкес жүзеге асырылуға тиіс:
"Жалпы процесс хабарының кодпен белгіленуі" деректемесінің мәнінде (csdo: InfEnvelopeCode) "P.CP.05.MSG.000" мәні болуға тиіс;
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды" (csdo: EDocCode) деректемесі үшін "R.CA.CP.05.001" мәні белгіленеді.
14. Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтер тізілімін өңдеу нәтижелері бойынша мәліметтерді өңдеу хаттамасы қалыптастырылады.
15. Мәліметтерді өңдеу хаттамасы орыс тілінде қалыптастырылады.
16. Мәліметтерді өңдеу хаттамасында шығарылған автомобильдер туралы мәліметтер тізілімін өңдеу нәтижесінде туындаған қателердің сипаттамасы не олардың жоқ екендігі туралы ақпарат қамтылады.
17. Қателерді сипаттауды қамтитын мәліметтерді өңдеу хаттамасын алған кезде қателерді жою және бұған дейін жалпы процеске қосылған уәкілетті органға шығарылған автомобильдер туралы мәліметтер тізілімін беру процесін қайталау қажет.
3. Беру параметрлеріне қойылатын талаптар
18. XML-құжат түріндегі шығарылған автомобильдер туралы мәліметтер тізілімін және оларды өңдеу хаттамасын қалыптастырған кезде UTF-8 кодировкасы пайдаланылады.
19. Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтер тізілімі атауының құрылымы CP05_XXYYYYMMDDhhmm түрінде болуға тиіс, мұнда:
а) CP05 – жалпы процесс кодын білдіретін тіркелген мән;
б) XX – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген уәкілетті органы мәліметтерді беретін әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің әріптік коды;
в) YYYYMMDD – файл қалыптастырылған күн (жылы, айы, күні);
г) hhmm – файл қалыптастырылған уақыт (сағаттар, минуттар).
20. Файлдарды қалыптастыру ZIP форматында (алгоритмнің нұсқасы 2.0 төмен болмауға тиіс, файлды кеңейтіп жазу: *.zip) архив файлы түрінде жүзеге асырылады. Архив файлының атауы осы Тәртіптің 19-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келуге тиіс (мысалы, архив CP05_BY201701201234.zip-те CP05_BY201701201234 файл болуға тиіс).
21. Мәліметтерді өңдеу хаттамасы мәтіндік файл түрінде беріледі. Файлдың аты (кеңейтіп жазуды ескерместен) өңделетін файлдың атына сәйкес келуге тиіс. Файлды кеңейтіп жазу ".txt" деген мәнде болуға тиіс.

б) заполнение реквизитов электронного документа и сведений "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001) должно осуществляться в соответствии с требованиями, определенными в таблице 9 Регламента информационного взаимодействия с учетом следующего:
значение реквизита "Кодовое обозначение сообщения общего процесса" (csdo:InfEnvelopeCode) должно иметь значение "P.CP.05.MSG.000";
для реквизита "Код электронного документа (сведений)" (csdo: EDocCode) устанавливается значение "R.CA.CP.05.001".
14. По результатам обработки реестра сведений о выпущенных автомобилях формируется протокол обработки сведений.
15. Протокол обработки сведений формируется на русском языке.
16. Протокол обработки сведений содержит описание ошибок, возникших в результате обработки реестра сведений о выпущенных автомобилях, либо информацию об их отсутствии.
17. При получении протокола обработки сведений, содержащего описание ошибок, необходимо устранить ошибки и повторить процесс передачи реестра сведений о выпущенных автомобилях в уполномоченный орган, ранее присоединившейся к общему процессу.
3. Требования к параметрам передачи
18. При формировании реестра сведений о выпущенных автомобилях в виде XML-документа и протокола их обработки используется кодировка UTF-8.
19. Структура наименования реестра сведений о выпущенных автомобилях, должна иметь вид CP05_XXYYYYMMDDhhmm, где:
а) CP05 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
б) XX – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, указанным в разделе VIII Правил информационного взаимодействия, уполномоченный орган которого представляет сведения;
в) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
г) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).
20. Формирование файлов осуществляется в виде архивного файла в формате ZIP (версия алгоритма должна быть не ниже 2.0, расширение файла: *.zip). Наименование архивного файла должно соответствовать требованиям, установленным в пункте 19 настоящего Порядка (например, архив CP05_BY201701201234.zip должен содержать файл CP05_BY201701201234).
21. Протокол обработки сведений формируется в виде текстового файла. Имя файла (без учета расширения) должно соответствовать имени обрабатываемого файла. Расширение файла должно иметь значение ".txt".