Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 160 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 17 мамырдағы № 79 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы "Кедендік құн декларациясын толтыру жағдайлары, кедендік құн декларациясының нысандарын бекіту және Кедендік құн декларациясын толтыру тәртібі туралы" №160 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2023 жылғы 1 сәуірден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 17 мамырдағы
№ 79 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 160 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"егер тауарларға қатысты кедендік баждар, салықтар төленсе және құқық иеленушінің зияткерлік меншік объектілерін пайдалануға құқық беруін көздейтін шарттық қатынастар (лицензиялық (сублицензиялық) келісімдер) болса;".
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген КҚД-1 кедендік құн декларациясының нысанында 9-графа мынадай редакцияда жазылсын:
"9
(а) ШАРТТЫҚ ҚАТЫНАСТАР
(лицензиялық шарт (келісім), сублицензиялық шарт (келісім), коммерциялық концессия (франчайзинг) шарты, коммерциялық субконцессия (субфранчайзинг) шарты не әкелінетін тауарларға қатысты ЗИЯТКЕРЛІК МЕНШІК объектілерін пайдалануға құқық иеленушінің құқық беруін көздейтін өзге шарт (келісім) бар ма?
ИӘ
ЖОҚ
(б) ЛИЦЕНЗИЯЛЫҚ және өзге де
әкелінетін тауарларға жататын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкету үшін әкелінетін тауарларды сату шарты ретінде сатып алушы тікелей немесе жанама өндірген немесе жүргізуге тиіс зияткерлік меншік объектілерін пайдаланғаны үшін осындай ТӨЛЕМДЕР көзделген бе?
ИӘ
ЖОҚ
(в) Сату талаптардың сақталуына байланысты ма, соған сәйкес КЕЙІННЕН САТУ өзге тәсілмен БИЛІК ЕТУ немесе әкелінетін тауарларды ПАЙДАЛАНУ нәтижесінде алынған КІРІСТІҢ (ТҮСІМНІҢ) БІР БӨЛІГІ сатушыға тікелей немесе жанама тиесілі ме?
Сұрақтарға "ИӘ" деп жауап берген жағдайда "б" және (немесе) "в" бөлімдеріндегі 15 және 16-графаларда тиісті шамалар көрсетіледі".
ИӘ
ЖОҚ
3. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Кедендік құн декларациясын толтыру тәртібінде:

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 160
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 мая 2022 года № 79.
В соответствии с пунктом 2 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 160 "О случаях заполнения декларации таможенной стоимости, утверждении форм декларации таможенной стоимости и Порядка заполнения декларации таможенной стоимости" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 апреля 2023 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 17 мая 2022 г. № 79
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 160
1. Абзац третий пункта 1 изложить в следующей редакции:
"если в отношении товаров уплачиваются таможенные пошлины, налоги и имеются договорные отношения (лицензионные (сублицензионные) соглашения), предусматривающие предоставление правообладателем прав на использование объектов интеллектуальной собственности;".
2. В форме декларации таможенной стоимости ДТС-1, утвержденной указанным Решением, графу 9 изложить в следующей редакции:
"
9
(а) Имеются ли ДОГОВОРНЫЕ ОТНОШЕНИЯ (лицензионный договор (соглашение), сублицензионный договор (соглашение), договор коммерческой концессии (франчайзинга), договор коммерческой субконцессии (субфранчайзинга) либо иной договор (соглашение)), предусматривающие предоставление правообладателем прав на использование объектов ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЙ СОБСТВЕННОСТИ в отношении ввозимых товаров?
ДА
НЕТ
(б) Предусмотрены ли ЛИЦЕНЗИОННЫЕ и иные подобные ПЛАТЕЖИ за использование объектов ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЙ СОБСТВЕННОСТИ, которые относятся к ввозимым товарам и которые прямо или косвенно произвел или должен произвести покупатель в качестве условия продажи ввозимых товаров для вывоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза?
ДА
НЕТ
(в) Зависит ли продажа от соблюдения условия, в соответствии с которым ЧАСТЬ ДОХОДА (ВЫРУЧКИ), полученного в результате ПОСЛЕДУЮЩЕЙ ПРОДАЖИ, РАСПОРЯЖЕНИЯ иным способом или ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ввозимых товаров, прямо или косвенно причитается продавцу?
В случае ответа "ДА" на вопросы в разделах "б" и (или) "в" в графах 15 и 16 указываются соответствующие величины
ДА
НЕТ
".
3. В Порядке заполнения декларации таможенной стоимости, утвержденном указанным Решением:

а) 16-тармақтың екінші абзацында "а" және (немесе) "б" бөлімдеріндегі 9-графада" деген сөздер тиісті "а" және (немесе) "в" бөлімдеріндегі 9-графа" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 19-тармақта:
екінші абзацтағы "а" және "б" бөлімдерінің ақшетінде" деген сөздер "а" және "в" бөлімдерінің ақшетінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "а" және (немесе) "б" бөлімдеріндегі графаларда" деген сөздер "а" және (немесе) "в" бөлімдеріндегі графаларда" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 27-тармақта:
екінші абзацтағы екінші сөйлемдегі "Қосымша мәліметтер" деген сөздер "Қосымша деректер" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы екінші сөйлемдегі "Қосымша мәліметтер" деген сөздер "Қосымша деректер" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) 39-тармақтың бірінші абзацында "мәліметтер" деген сөз "деректер" деген сөзбен ауыстырылсын;
д) 54-тармақтың бірінші абзацында "мәліметтер" деген сөз "деректер" деген сөзбен ауыстырылсын.

а) в абзаце втором пункта 16 слова "разделах "а" и (или) "б" графы 9" заменить словами "разделах "а" и (или) "в" графы 9";
б) в пункте 19:
в абзаце втором слова "разделах "а" и "б" в полях" заменить словами "разделах "а" – "в" в полях";
в абзаце третьем слова "разделах "а" и (или) "б" в графах" заменить словами "разделах "б" и (или) "в" в графах";
в) в пункте 27:
в предложении втором абзаца второго слова "Дополнительные сведения" заменить словами "Дополнительные данные";
в предложении втором абзаца третьего слова "Дополнительные сведения" заменить словами "Дополнительные данные";
г) в абзаце первом пункта 39 слово "сведения" заменить словом "данные";
д) в абзаце первом пункта 54 слово "сведения" заменить словом "данные".