Тамақ өнімдерінің жекелеген түрлеріне және түймелі ажыратқыштарға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкаларын белгілеу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 25 қазандағы № 154 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42 және 45-баптарына және Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 16 және 18-тармақтарына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 17 наурыздағы № 12 өкімін іске асыру және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын қамтамасыз ету мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің ЕАЭО СЭҚ ТН 2106 90 930 0 және 2106 90 980 8 кодтарымен сыныпталатын тамақ өнімдерінің жекелеген түрлеріне және ЕАЭО СЭҚ ТН 8536 50 110 9 кодымен сыныпталатын түймелі ажыратқыштарға қатысты кедендік әкелу баждарының ставкалары 2022 жылғы 1 қазаннан бастап қоса алғанда 2023 жылғы 31 наурызға дейін кедендік құнның 0 пайызы мөлшерінде. Белгіленсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінде ЕАЭО СЭҚ ТН 2106 90 930 0, 2106 90 980 8 және 8536 50 110 9 кодтары бар позициялардағы ескертпеге "63С)" сілтеме "71С)" сілтемемен ауыстырылсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді және 2022 жылғы 1 қазаннан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

Об установлении ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении отдельных видов пищевых продуктов и кнопочных переключателей
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2022 года № 154.
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктами 16 и 18 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), в целях реализации распоряжения Совета Евразийской экономической комиссии от 17 марта 2022 г. № 12 и обеспечения устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, в отношении отдельных видов пищевых продуктов, классифицируемых кодами 2106 90 930 0 и 2106 90 980 8 ТН ВЭД ЕАЭС, и кнопочных переключателей,
классифицируемых кодом 8536 50 110 9 ТН ВЭД ЕАЭС, в размере 0 процентов от таможенной стоимости с 1 октября 2022 г. по 31 марта 2023 г. включительно.
2. В Едином таможенном тарифе Евразийского экономического союза, утвержденном Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, в позициях с кодами 2106 90 930 0, 2106 90 980 8 и 8536 50 110 9 ТН ВЭД ЕАЭС ссылку на примечание "63С)" заменить ссылкой "71С)".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 октября 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович