Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес қозғалтқыштың іске қосу алдындағы қыздырғыштарын сыныптау туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 1 қарашадағы № 160 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 22-бабы 1-тармағының бірінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. 220 В кернеулі электр желісіне қосылатын, герметикалық жылу алмастырғышта орналасқан электрлі қыздыру элементінен, бір корпуста орналасқан электронды басқару блогынан, қозғалтқыш контурымен салқындатқыш сұйықтықты циркуляциялауды жүзеге асыруға арналған ебелектен тұратын және электрлі қыздыру элементімен салқындатқыш сұйықтықты қыздыру есебінен көлік құралдарының іштен жану қозғалтқышын жылдың суық мезгілінде жылытуға арналған (оны іске қоспай) электрлі механикалық құрылғы болып табылатын қозғалтқыштың іске қосу алдындағы қыздырғышы Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасын интерпретациялаудың 1 және 6 негізгі қағидаларына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметі бірыңғай тауар номенклатурасының 8419 89 қосалқы позициясында сыныпталады.
2. Көлік құралының отын багынан немесе қозғалтқыш қыздырғышының жинақтамасына кіретін жеке бактан отынды тұтынатын, көлік құралының аккумулятор батареясынан электр тогы арқылы қуат алатын, бір корпуста орналасқан жану камерасынан, жылу алмастырғыштан, қозғалтқыш контурымен салқындатқыш сұйықтықты айдауға арналған циркуляциялық сорғыдан, отын сорғысынан және электронды басқару құрылғысынан тұратын, жылу алмасу жүйесі арқылы өтетін салқындатқыш сұйықтықты отын қоспасының жануынан газбен қыздыру есебінен көлік құралдарының іштен жану қозғалтқышын жылдың суық мезгілінде жылытуға арналған (оны іске қоспай) электрлі механикалық құрылғы болып табылатын қозғалтқыштың іске қосу алдындағы қыздырғышы Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасын интерпретациялаудың 1 және 6 негізгі қағидаларына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметі бірыңғай тауар номенклатурасының 8419 89 қосалқы позициясында сыныпталады.
3.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

О классификации предпусковых подогревателей двигателя в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2022 года № 160.
В соответствии с абзацем первым пункта 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Предпусковой подогреватель двигателя, представляющий собой электромеханическое устройство, подключаемое к электрической сети напряжением 220 В, состоящее из электронагревательного элемента, расположенного в герметичном теплообменнике, электронного блока управления, крыльчатки для осуществления циркуляции охлаждающей жидкости по контуру двигателя, размещенных в одном корпусе, и предназначенное для прогревания в холодное время года двигателя внутреннего сгорания транспортных средств (без его запуска) за счет нагревания охлаждающей жидкости электронагревательным элементом, в соответствии с Основными правилами интерпретации 1 и 6 Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности классифицируется в субпозиции 8419 89 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
2. Предпусковой подогреватель двигателя, представляющий собой электромеханическое устройство, потребляющее топливо из топливного бака транспортного средства или отдельного бака, входящего в комплектацию подогревателя двигателя, питаемое электрическим током от аккумуляторной батареи транспортного средства, состоящее из камеры сгорания, теплообменника, циркуляционного насоса для перекачивания охлаждающей жидкости по контуру двигателя, топливного насоса и электронного устройства управления, размещенных в одном корпусе, предназначенное для прогревания в холодное время года двигателя внутреннего сгорания транспортных средств (без его запуска) за счет нагревания охлаждающей жидкости, проходящей через теплообменную систему, газами от сгорания топливной смеси, в соответствии с Основными правилами интерпретации 1 и 6 Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности классифицируется в субпозиции 8419 89 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович