Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 21 наурыздағы № 37 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.10.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына және 260-бабының 3-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы ш е ш т і:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тасымалдаушы кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып экспресс-жүк ретінде жеткізетін жеке пайдалануға арналған тауарларды кедендік декларациялау туралы" 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2023 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 21 наурыздағы
№ 37 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының
2018 жылғы16 қазандағы № 158 шешіміне енгізілетін
Ө З Г Е Р І С Т Е Р
1. Аталған Шешіммен бекітілген Экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының нысаны мынадай редакцияда жазылсын:
2. Аталған Шешіммен бекітілген экспресс жүкке арналған кедендік жолаушылар декларациясын толтырудың тәртібінде:
а) 12-тармақтың бірінші абзацындағы "тұратын (болатын) жері" деген сөздерден кейін ", жүрген жері" деген сөздермен толықтырылсын;
б) мынадай мазмұндағы 231 -тармақпен толықтырылсын:
"231. "Тауарлардың тұрған жері" деген баған мынадай тәртіппен толтырылады.
Бағанда ЭЖКЖД берген кезде жеке пайдалануға арналған тауарлардың тұрған жері немесе тұратын жері туралы мәліметтер:
тауарлардың тұрған жерінің сыныптауышына сәйкес тауарлардың тұрған орнының коды;
мүше мемлекетте қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес тауарлардың тұрған жерінің кедендік органының коды;
егер тауарлар уақытша сақтау қоймасында тұрған болса, уақытша сақтау қоймасы иелерінің тізілімге енгізілгені туралы куәліктің нөмірі;
осы Тәртіптің 12-тармағына сәйкес тауарлардың тұрған жері немесе темір жол стансасының атауы (егер темір жол стансасының аумағында (кіре беріс жолдарда) болса немесе теңіз портының атауы (егер тауардың тұрған жері теңіз (өзен) портының аумағында болса) немесе әуе өткізу пунктінде (егер тауарлардың тұрған жері әуе аумағының өткізу пунктінде болса) алдын ала кедендік декларациялау кезінде көрсетіледі. Бұл ретте осы тармақтың бесінші абзацында көзделген мәліметтер бағанда көрсетілмейді.
Армения Республикасында, Беларусь Республикасында, Қазақстан Республикасында және Қырғыз Республикасында баған толтырылмайды.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 16 қазандағы
№ 158 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 21 наурыздағы
№ 37 шешімінің редакциясында)
Экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының
НЫСАНЫ
Экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясы
Жөнелтуші (жалпы жүкқұжат бойынша)
Алушы (жалпы жүкқұжат бойынша)
A
ЭЖКЖД
Ерекшелік
Алдыңғы құжат
Парақтар саны
Жалпы мәліметтер
Тауарлар туралы мәліметтер
Құжаттар туралы мәліметтер
Ескертпе
Р/с
Жалпы жүкқұжат
Жеке жүкқұжат
Жеке жөнелтуші1
Жеке
алушы2
Р/с
Атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Саны
Салмағы брутто
Валюта,
құны
Валюта, мүше мемлекет валютасы құны
Код,
белгі
Күні,
нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
1
2
Жеке жүкқұжат бойынша барлығы
(жалпы салмағы брутто,
мүше мемлекеттің валютасындағы құны)
2
3
4
Жеке жүкқұжат бойынша барлығы
(жалпы салмағы брутто,
мүше мемлекеттің валютасындағы құны)
Жеке жүкқұжат бойынша барлығы
(
жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 марта 2023 года № 37.
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 и пунктом 3 статьи 260 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158 "О таможенном декларировании товаров для личного пользования, доставляемых перевозчиком в качестве экспресс-груза, с использованием пассажирской таможенной декларации" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу c 1 октября 2023 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 21 марта 2023 г. № 37
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158
1. Форму пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденную указанным Решением, изложить в следующей редакции:
2. В Порядке заполнения пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденном указанным Решением:
а) абзац первый пункта 12 после слов "проживания (пребывания) лица" дополнить словами ", о месте нахождения";
б) дополнить пунктом 231 следующего содержания:
"231. Графа "Место нахождения товаров" заполняется в следующем порядке.
В графе указываются сведения о месте, в котором товары для личного пользования находятся на момент подачи ПТДЭГ или будут находиться при предварительном таможенном декларировании:
код места нахождения товаров в соответствии с классификатором мест нахождения товаров;
код таможенного органа, в регионе деятельности которого находится указанное место нахождения товаров, в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемым в государстве-члене;
номер свидетельства о включении в реестр владельцев складов временного хранения, если товары находятся на складе временного хранения;
место нахождения товаров в соответствии с пунктом 12 настоящего Порядка или наименование железнодорожной станции (если место нахождения товаров расположено на территории железнодорожной станции (на подъездных путях)), или наименование морского (речного) порта (если место нахождения товаров расположено на территории морского (речного) порта), или наименование воздушного пункта пропуска (если место нахождения товаров расположено на территории воздушного пункта пропуска). При этом сведения, предусмотренные абзацем пятым настоящего пункта, в графе не указываются.
В Республике Армения, Республике Беларусь, Республике Казахстан и Кыргызской Республике графа не заполняется.".
"УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 октября 2018 г. № 158
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 21 марта 2023 г. № 37)
ФОРМА
пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
Пассажирская таможенная декларация для экспресс-грузов
Отправитель (по общей накладной)
Получатель (по общей накладной)
A
Место нахождения товаров
ПТДЭГ
Особенность
Предшествующий документ
Кол-во листов
Общие сведения
Сведения о товарах
Сведения о документах
Примечание
п/п
Общая
накладная
Инд. накладная
Инд.
отправитель1
Инд.
получатель2
п/п
Наименование
Код
ТН ВЭД
ЕАЭС
Кол-во
Вес брутто
Валюта, стоимость
Валюта, стоимость в валюте государства-члена
Код,
признак
Дата,
номер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
1
2
Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)
2
3
4
Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)
Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)

500
Жеке жүкқұжат бойынша барлығы
(
жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)
Экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясы бойынша барлығы
(жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)
ЭЖКЖД толтырған адам туралы мәліметтер, күні
C
D
_____________
1 Декларант тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету кезінде.
2 Декларант тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу кезінде.
_____________

500
Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)
Всего по пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
(общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)
Сведения о лице, заполнившем ПТДЭГ, дата
C
D
_____________
1 Декларант при вывозе товаров с таможенной территории Евразийского экономического союза.
2 Декларант при ввозе товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза.".