Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 8 қазандағы № 173 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 11 мамырдағы № 53 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 22-бабы 4-тармағының 4-тармақшасына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы ш е ш т і:
1.  Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес микроорганизмдердің зат алмасу өнімдерінің ұрықсыз су субстраттары негізінде препаратты сыныптау туралы" 2019 жылғы 8 қазандағы № 173 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
атауындағы "су" деген сөз алып тасталсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Құрамында әсер ететін заттар ретінде микроорганизмдердің зат алмасу өнімдерінің ұрықсыз субстраттары (бактериялардың, бациллалардың немесе басқа микроорганизмдердің жасушасыз культуралогиялық сұйықтығының метаболиттері), сондай-ақ қышқыл-сілтілі тепе-теңдікті қалыпқа келтіруге және адам организмінің тамақ қорыту жүйесінің микрорганизмдерінің өсуін реттеуге арналған, терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалану үшін сілтемесі жоқ қосалқы заттары бап препарат Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына Түсіндірмелердің 1-негізгі қағидасына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 2106 тауар позициясында сыныпталады.".
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 октября 2019 г. № 173
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 мая 2023 года № 53.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 4 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 октября 2019 г. № 173 "О классификации препарата на основе беззародышевых водных субстратов продуктов обмена веществ микроорганизмов в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза" следующие изменения:
в наименовании слово "водных" исключить;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Препарат для приема внутрь, содержащий в качестве действующих веществ беззародышевые субстраты продуктов обмена веществ микроорганизмов (метаболиты бесклеточной культуральной жидкости бактерий, бацилл или других микроорганизмов), а также вспомогательные вещества, предназначенный для нормализации кислотно-щелочного баланса и регулирования роста микроорганизмов (микрофлоры) пищеварительной системы организма человека, не имеющий указаний для использования в терапевтических или профилактических целях, в соответствии с Основным правилом интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1 классифицируется в товарной позиции 2106 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович