"Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" Жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 20 маусымдағы № 81 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 30-тармағына сәйкес (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа № 3 қосымша) және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімін басшылыққа ала отырып Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" Жалпы процесін іске асыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 20 маусымдағы
№ 81 шешімімен
бекітілген
"Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидалары
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарт;
2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық Одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарт (бұдан әрі – Тауар белгілері туралы шарт);
"2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шартты іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 18 мамырдағы № 53 шешімі;
"Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;

Об утверждении Правил реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2023 года № 81.
Об утверждении Правил реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза"
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза", Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые Правила реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 20 июня 2023 г. № 81
ПРАВИЛА
реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года (далее – Договор о товарных знаках);
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 мая 2021 г. № 53 "О некоторых вопросах реализации Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";

"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі.
2. Осы Ереже "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" (бұдан әрі – жалпы процесс) жалпы процесін іске асыруға қойылатын талаптарды айқындайды және жалпы процесті технологиялық жобалау және оны ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды жоспарлау үшін негіз болып табылады.
3. Жалпы процесті іске асыру Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесінің 23-тармағында көзделген.
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"өтініш беруші" – халықаралық шарттарға және ұсыну ведомствосы мемлекетінің заңнамасына сәйкес ұсыну ведомствосында тіркелген патенттік сенім білдірілген өкілді қоса алғанда, ұсыну ведомствосына Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінім берген жеке немесе заңды тұлға, оның ішінде аталған тұлғаның өкілі;
"мәліметтерді алуға мүдделі тұлға" – жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының Одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алуға мүдделі өкілі, ол мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталынан сұратады және алады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартта, тауар белгілері туралы шартта, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 18 мамырдағы № 53 Шешімімен (бұдан әрі – Нұсқаулық) және Одақ органдарының Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құру және дамыту мәселелеріне қатысты актілерімен бекітілген 2020 жылғы 3 ақпандағы Одақ тауарлары шығарылған жерлердің тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және атаулары туралы шартқа нұсқаулықта айқындалған мәндерде қолданылады.
II. Жалпы процесті іске асырудың мақсаттары мен міндеттері
5. Жалпы процесті іске асырудың мақсаттары тіркеу рәсімдерін ақпараттық қолдауды, Одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын құқықтық қорғауды және пайдалануды қамтамасыз ету болып табылады, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарының (бұдан әрі – тиісінше – Ұлттық патенттік ведомстволар, мүше мемлекеттер) ортақ ақпараттық ресурсының интеграцияланған жүйесі шеңберінде Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) ақпараттық ресурстарын пайдалана отырып – Одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
2. Настоящие Правила определяют требования к реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс) и являются основанием для технологического проектирования общего процесса и планирования работ по его организационно-техническому обеспечению.
3. Реализация общего процесса предусмотрена пунктом 23 перечня общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29.
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"заявитель" – физическое или юридическое лицо, подавшее заявку на наименование места происхождения товара Союза в ведомство подачи, в том числе представитель указанного лица, включая патентного поверенного, зарегистрированного в ведомстве подачи, в соответствии с международными договорами и законодательством государства ведомства подачи;
"лицо, заинтересованное в получении сведений" – физическое или юридическое лицо, а также представитель органов государственной власти государств – членов Союза, заинтересованное в получении сведений из Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза, которое запрашивает и получает сведения на информационном портале Союза.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, Договором о товарных знаках, Инструкцией к Договору о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Союза от 3 февраля 2020 года, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 мая 2021 г. № 53 (далее – Инструкция), и актами органов Союза, касающимися вопросов создания и развития интегрированной информационной системы Союза (далее – интегрированная система).
II. Цели и задачи реализации общего процесса
5. Целями реализации общего процесса являются обеспечение информационной поддержки процедур регистрации, правовой охраны и использования наименований мест происхождения товаров Союза, а также формирование и ведение с использованием информационных ресурсов Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) в рамках интегрированной системы общего информационного ресурса национальных патентных ведомств государств – членов Союза (далее соответственно – национальные патентные ведомства, государства-члены) – Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза.

6. Жалпы процесті іске асыру шеңберінде мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) ұлттық және патенттік ведомстволар мен комиссия арасындағы ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қоса алғанда, жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
б) ұлттық және патенттік ведомстволар мен комиссия арасындағы ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қоса алғанда, жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
в) Одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімін қалыптастыруды, жүргізуді және пайдалануды қамтамасыз ету;
г) мәліметтерді алуға мүдделі тұлғаларға Одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімінде қамтылған ақпаратқа қол жеткізуді қамтамасыз ету.
III. Жалпы процеске қатысушылар
7. Жалпы процеске қатысушылар:
а) ұсыну ведомствосы;
б) Ұлттық патенттік ведомство;
в) Комиссия;
г) өтініш беруші;
д) мәліметтерді алуға мүдделі тұлғалар.
8. Жалпы процесті іске асыру шеңберінде беру ведомствосы мынадай функцияларды жүзеге асырады:
а) Комиссияға және Ұлттық патенттік ведомстволарға өтініш беруші берген Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінім туралы мәліметтерді ұсыну;
б) Комиссияға және Ұлттық патенттік ведомстволарға өтінім берушінің өтініші бойынша Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінімге өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну;
в) Одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелерін пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді Ұлттық патенттік ведомстволардың сұратуына;
г) өтініш берушінің одақ тауары шығарылған жердің атауын пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төленгенін растау туралы мәліметтерді (мұндай мәліметтердің жоқтығы немесе мұндай баждың толық төленбегені туралы) Ұлттық патенттік ведомстволардан сұрау салу және алу;
д) Комиссияға және Ұлттық патенттік ведомстволарға өтінім беруші белгіленген мерзімде Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төленгенін растайтын құжатты ұсынбаған жағдайда, Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну;
е) Комиссияға және Ұлттық патенттік ведомстволарға Одақ тауарының шығарылған жерінің атауы туралы мынадай мәліметтерді ұсыну:
Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын Одақ тауарлары шығарылған жер атауларының бірыңғай тізілімінде тіркеу туралы және (немесе) Одақ тауары шығарылған жердің атауын пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы;
Одақ тауарының шығарылған жерінің атауы туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу туралы, оның ішінде өтініш беруші берген Одақ тауарлары шығарылған жер атауларының бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш негізінде;
өтініш беруші берген Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш негізінде Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы;
Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін тоқтату туралы;
ж) Ұлттық патенттік ведомстволардан Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелерін пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді алу;
з) Одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімін қалыптастыру және жүргізу.

6. В рамках реализации общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить информационное взаимодействие между участниками общего процесса, включая информационное взаимодействие между национальными патентными ведомствами и между национальными патентными ведомствами и Комиссией;
б) обеспечить условия для формирования и прохождения заявок на наименования мест происхождения товаров Союза в соответствии с требованиями согласно Договору о товарных знаках и Инструкции;
в) обеспечить формирование, ведение и использование Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза;
г) обеспечить лицам, заинтересованным в получении сведений, доступ к информации, содержащейся в Едином реестре наименований мест происхождения товаров Союза.
III. Участники общего процесса
7. Участниками общего процесса являются:
а) ведомство подачи;
б) национальное патентное ведомство;
в) Комиссия;
г) заявитель;
д) лица, заинтересованные в получении сведений.
8. В рамках реализации общего процесса ведомство подачи осуществляет следующие функции:
а) представление в Комиссию и национальные патентные ведомства сведений о заявке на наименование места происхождения товара Союза, поданной заявителем;
б) представление в Комиссию и национальные патентные ведомства сведений о внесении изменений в заявку на наименование места происхождения товара Союза по ходатайству заявителя;
в) запрос у национальных патентных ведомств сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования наименований мест происхождения товаров Союза и платежных реквизитов для уплаты этой пошлины;
г) запрос и получение от национальных патентных ведомств сведений о подтверждении уплаты пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза заявителем (об отсутствии таких сведений или о неполной уплате такой пошлины);
д) представление в Комиссию и в национальные патентные ведомства сведений о признании заявки на наименование места происхождения товара Союза отозванной в случае непредставления заявителем в установленный срок документа, подтверждающего уплату пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза;
е) представление в Комиссию и в национальные патентные ведомства следующих сведений о наименовании места происхождении товара Союза:
о регистрации наименования места происхождения товара Союза в Едином реестре наименований мест происхождения товаров Союза и (или) о выдаче свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза;
о внесении изменений в сведения о наименовании места происхождения товара Союза, в том числе на основании заявления о внесении изменений в сведения Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза, поданного заявителем;
о продлении срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза на основании заявления о продлении срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза, поданного заявителем;
о прекращении срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза;
ж) получение от национальных патентных ведомств сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза и платежных реквизитов для уплаты этой пошлины;
з) формирование и ведение национального раздела Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза.

9. Жалпы процесті іске асыру шеңберінде Ұлттық патенттік ведомство мынадай функцияларды жүзеге асырады:
а) Одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімінен Одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының ұлттық тізілімдерінің мазмұнын синхрондау мақсатында комиссиядан мынадай мәліметтерді сұрату және алу:
Одақ тауарлары шығарылған жер атауларының бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты;
Одақ тауарлары шығарылған жер атауларының бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер;
б) Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелерін пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді беру ведомствосына ұсыну;
в) өтініш берушінің Одақ тауары шығарылған жердің атауын пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төленгенін растау туралы мәліметтерді беру ведомствосына ұсыну (мұндай мәліметтердің жоқтығы немесе баждың толық төленбегені туралы);
г) ведомстводан өтініш беруші берген Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінім туралы мәліметтерді алу;
д) өтініш берушінің өтініші бойынша Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінімге өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ведомстводан алу;
е) ведомстводан өтініш беруші белгіленген мерзімде Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төленгенін растайтын құжатты ұсынбағандықтан, Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді алу;
ж) ведомстводан Одақ тауарының шығарылған жерінің атауы туралы мынадай мәліметтерді алу:
Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын Одақ тауарлары шығарылған жер атауларының бірыңғай тізілімінде тіркеу туралы және (немесе) Одақ тауары шығарылған жердің атауын пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы;
Одақ тауарының шығарылған жерінің атауы туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу туралы, оның ішінде өтініш беруші берген Одақ тауарлары шығарылған жер атауларының Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш негізінде;
өтініш беруші берген Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш негізінде Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы;
Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін тоқтату туралы;

9. В рамках реализации общего процесса национальное патентное ведомство осуществляет следующие функции:
а) запрос и получение у Комиссии следующих сведений из Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза с целью синхронизации содержания национальных разделов Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза:
дата и время обновления Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза;
сведения о внесенных изменениях в Единый реестр наименований мест происхождения товаров Союза;
б) представление в ведомство подачи сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза и платежных реквизитов для уплаты этой пошлины;
в) представление в ведомство подачи сведений о подтверждении уплаты пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза заявителем (об отсутствии таких сведений или о неполной уплате пошлины);
г) получение от ведомства подачи сведений о заявке на наименование места происхождения товара Союза, поданной заявителем;
д) получение от ведомства подачи сведений о внесении изменений в заявку на наименование места происхождения товара Союза по ходатайству заявителя;
е) получение от ведомства подачи сведений о признании заявки на наименование места происхождение товара Союза отозванной из-за непредставления заявителем в установленный срок документа, подтверждающего уплату пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза;
ж) получение от ведомства подачи следующих сведений о наименовании места происхождения товара Союза:
о регистрации наименования места происхождения товара Союза в Едином реестре наименований мест происхождения товаров Союза и (или) о выдаче свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза;
о внесении изменений в сведения о наименовании места происхождения товара Союза, в том числе на основании заявления о внесении изменений в сведения Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза, поданного заявителем;
о продлении срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза на основании заявления о продлении срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза, поданного заявителем;
о прекращении срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза;

10. Жалпы процесті іске асыру шеңберінде Комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
а) Одақтың ақпараттық порталының құрамында бөлімді қалыптастыру және жүргізу және оның құрамында Одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларына өтінімдер туралы мәліметтерді және Одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларының Бірыңғай Тізілімінің мәліметтерін орналастыру;
б) Ұлттық патенттік ведомстволарға олардың сұратуы бойынша Одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімінен мынадай мәліметтерді ұсыну:
Одақ тауарлары шығарылған жер атауларының Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты;
Одақ тауарлары шығарылған жер атауларының бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер;
в) ведомстводан өтініш беруші берген Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінім туралы мәліметтерді беру және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
г) ведомстводан өтініш берушінің өтініші бойынша Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінімге өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді беру және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
д) өтініш беруші белгіленген мерзімде Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж төленгенін растайтын құжатты ұсынбаған жағдайда, Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінімді қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында ұсынуды және жариялауды қамтамасыз етуді ведомстводан алу;
е) ведомстводан Одақ тауарлары шығарылған жер атауларының бірыңғай тізілімінде одақ тауары шығарылған жердің атауы туралы мынадай мәліметтерді беру және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету:
ведомстводан Одақ тауарлары шығарылған жер атауларының бірыңғай тізілімінде одақ тауары шығарылған жердің атауы туралы мынадай мәліметтерді беру және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету:
Одақ тауарының шығарылған жерінің атауы туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу туралы, оның ішінде өтініш беруші берген Одақ тауарының шығарылған жері атауларының бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш негізінде;
өтініш беруші берген Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш негізінде Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы;
Одақтың ТШЖА пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін тоқтату туралы;
ж) Одақтың ақпараттық порталында жарияланатын мәліметтерге, оның ішінде мәліметтерді сыртқы форматтарға іздеу және түсіру функциясын қолдану арқылы өтеусіз негізде қол жеткізуді қамтамасыз ету.

10. В рамках реализации общего процесса Комиссия осуществляет следующие функции:
а) формирование и ведение раздела в составе информационного портала Союза и размещение в его составе сведений о заявках на наименования мест происхождения товаров Союза и сведений Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза;
б) представление в национальные патентные ведомства по их запросу следующих сведений из Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза:
дата и время обновления Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза;
сведения о внесенных изменениях в Единый реестр наименований мест происхождения товаров Союза;
в) получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о заявке на наименование места происхождения товара Союза, поданной заявителем;
г) получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о внесении изменений в заявку на наименование места происхождение товара Союза по ходатайству заявителя;
д) получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о признании заявки на наименование места происхождение товара Союза отозванной в случае непредставления заявителем в установленный срок документа, подтверждающего уплату пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза;
е) получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза в Едином реестре наименований мест происхождения товаров Союза следующих сведений о наименовании места происхождения товара Союза:
о регистрации наименовании места происхождения товара Союза в Едином реестре наименований мест происхождения товара Союза и (или) о выдаче свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза;
о внесении изменений в сведения о наименовании места происхождения товара Союза, в том числе на основании заявления о внесении изменений в сведения Единого реестра наименований мест происхождения товара Союза, поданного заявителем;
о продлении срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза на основании заявления о продлении срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза, поданного заявителем;
о прекращении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза;
ж) обеспечение на безвозмездной основе доступа к публикуемым на информационном портале Союза сведениям, в том числе путем применения функции поиска и выгрузки сведений во внешние форматы.

11. Жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық өзара іс-қимылы № 1 қосымшаға сәйкес функционалдық схемаларға сәйкес жүзеге асырылады.
12. Жалпы процесті іске асыру шеңберінде ортақ ақпараттық ресурсты – Одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу қамтамасыз етіледі.
13. Одақ тауарлары шығарылатын орындардың атауларына өтінімдер туралы мәліметтерді, Одақ тауарлары шығарылатын орындар атауларының бірыңғай тізілімінде қамтылған ақпаратты іздеу және алу үшін Одақтың ақпараттық порталының веб-интерфейсі немесе онда орналастырылған сервистер пайдаланылуы мүмкін. Веб-интерфейсті пайдалану кезінде пайдаланушы Одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауына өтінімдерде және Одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді іздеу және (немесе) түсіру параметрлерін орнатады және көрсетілген мәліметтермен жұмысты жүзеге асырады.
IV. Ақпараттық ресурстар мен қызметтер
14. Мәліметтерді алуға мүдделі тұлғалардың қолжетімділігін қамтамасыз ету үшін Одақтың ақпараттық порталында Одақ тауарлары (Одақ тауарлары шығарылған орындардың атауларына өтінімдерге қатысты кез келген өзгерістер туралы) шығарылатын орындардың атауларына өтінімдер туралы мәліметтер және Одақ тауарлары шығарылатын орындар атауларының бірыңғай тізілімінің (одақ тауары шығарылған жер атауларының Бірыңғай тізіліміндегі мәліметтерге қатысты кез келген өзгерістер) мәліметтері орналастырылады.
15. Одақтың ақпараттық порталында Одақ тауарлары шығарылған жер атауларының бірыңғай тізілімінен мынадай мәліметтерді жариялау қамтамасыз етіледі:
а) Одақ тауарының шығарылған жерінің тіркеу нөмірі;
б) Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің нөмірі, ол Одақ тауарының шығарылған жерінің тіркеу нөмірінен және құқық иеленушінің реттік нөмірінен тұрады;
в) Одақ тауарының шығарылған жерінің атауы ретінде тіркелген белгі;
г) Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінімнің тіркеу нөмірі;
д) Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінім берілген күн;
е) Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімі өткен күн;
ж) Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын Одақ тауарлары шығарылған жер атауларының бірыңғай тізілімінде тіркеу күні;
з) құқық иеленуші (құқық иеленушілер) туралы мәліметтер одақ тауары шығарылған жердің атауы (заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның орналасқан жері (тұрғылықты жері)ДЗМҰ стандартына сәйкес елдің коды ST 3 (егер ол белгіленген болса) және пошталық мекенжайы көрсетіле отырып;
и) дараландыру үшін Одақ тауарының шығарылған жерінің атауы тіркелген тауар;
к) өнімнің ерекше қасиеттерінің сипаттамасы;
л) тауардың шығарылған (өндірілген) орны (географиялық объектінің шекаралары);
м) хат алмасу мекенжайы;
н) Одақ тауарының шығарылған жерінің атауы және оларға енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланған күні;
о) Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын тіркеуге қатысты (оның ішінде Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінімге қатысты), олар болған жағдайда өзге де мәліметтер.

11. Информационное взаимодействие участников общего процесса осуществляется в соответствии с функциональными схемами согласно приложению № 1.
12. В рамках реализации общего процесса обеспечивается формирование и ведение общего информационного ресурса – Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза.
13. Для поиска и получения сведений о заявках на наименования мест происхождения товаров Союза, информации, содержащейся в Едином реестре наименований мест происхождения товаров Союза, могут использоваться веб-интерфейс информационного портала Союза или сервисы, размещенные на нем. При использовании веб-интерфейса пользователь задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений, содержащихся в заявках на наименование мест происхождения товаров Союза и в Едином реестре наименований мест происхождения товаров Союза, и осуществляет работу с указанными сведениями.
IV. Информационные ресурсы и сервисы
14. На информационном портале Союза для обеспечения доступа лиц, заинтересованных в получении сведений, размещаются сведения о заявках на наименования мест происхождения товаров Союза (о любых изменениях, относящихся к заявкам на наименования мест происхождения товаров Союза) и сведения Единого реестра наименований мест происхождения товара Союза (любые изменения, относящиеся к сведениям из Единого реестра наименований мест происхождения товара Союза).
15. На информационном портале Союза обеспечивается опубликование следующих сведений из Единого реестра наименований мест происхождения товаров Союза:
а) регистрационный номер наименования места происхождения товара Союза;
б) номер свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза, состоящий из регистрационного номера наименования места происхождения товара Союза и порядкового номера правообладателя;
в) обозначение, зарегистрированное в качестве наименование места происхождения товара Союза;
г) регистрационный номер заявки на наименование места происхождения товара Союза;
д) дата подачи заявки на наименование места происхождение товара Союза;
е) дата истечения срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза;
ж) дата регистрации наименования места происхождения товара Союза в Едином реестре наименований мест происхождения товаров Союза;
з) сведения о правообладателе (правообладателях) наименования места происхождения товара Союза (полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, его место нахождения (место жительства)
с указанием кода страны в соответствии со стандартом ВОИС ST.3 (если он установлен) и почтового адреса;
и) товар, для индивидуализации которого зарегистрировано наименование места происхождения товара Союза;
к) описание особых свойств товара;
л) место происхождения (производства) товара (границы географического объекта);
м) адрес для ведения переписки;
н) дата публикации сведений о наименовании места происхождения товара Союза и внесенных в них изменений на информационном портале Союза;
о) иные сведения, относящиеся к регистрации наименования места происхождения товара Союза (в том числе относящиеся к заявке на наименование места происхождения товара Союза), в случае их наличия.

16. Одақтың ақпараттық порталында тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген Тауарлар шығарылған орындар атауларының тізбелері де жарияланады.
17. Оларға қатысты Одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын пайдалану құқығы туралы куәліктер берілген тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген тауарлардың шығарылған орындарының атаулары туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында мынадай құрамда жарияланады:
а) Одақ тауарының шығарылған жерінің тіркеу нөмірі;
б) тауар шығарылған жердің тіркеу нөмірінен және құқық иеленушінің реттік нөмірінен тұратын одақ тауары шығарылған жердің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің нөмірі;
в) тауар шығарылған жер атауының тіркеу нөмірі тауар шығарылған жер атауларының тиісті ұлттық тізілімінде;
г) Одақ тауарының шығарылған жерінің атауы ретінде тіркелген белгі;
д) Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімі өткен күн;
е) ұлттық тізілімде тауар шығарылған жердің атауын тіркеу күні;
ж) Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын Одақ тауарлары шығарылған жер атауларының бірыңғай тізілімінде тіркеу күні;
з) Одақ тауарының шығарылған жерінің атауын (заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның орналасқан жері (тұрғылықты жері) ДЗМҰ ST стандартына сәйкес елдің кодын көрсете отырып, құқық иеленуші (құқық иеленушілер)туралы мәліметтер.3 (егер ол орнатылған болса) және пошта мекенжайы;
и) дараландыру үшін Одақ тауарының шығарылған жерінің атауы тіркелген тауар;
к) өнімнің ерекше қасиеттерінің сипаттамасы;
л) тауардың шығарылған (өндірілген)орны (географиялық объектінің шекаралары);
м) хат алмасуға арналған мекенжай;
н) Одақ тауарының шығарылған жерінің атауы және оларға енгізілген өзгерістер туралы мәліметтердің жарияланған күні Одақтың ақпараттық порталында;
о) одақ тауары шығарылған жердің атауын, олар болған жағдайда тіркеуге жататын өзге де мәліметтер.
18. Одақтың ақпараттық порталында келесі нормативтік-анықтамалық ақпаратты жариялау қосымша қамтамасыз етіледі:
а) "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіне беру ведомствосының сайтын пайдалана отырып, электрондық құжатты беру кезінде, факс арқылы мәліметтер мен құжаттарды ұсыну және Одақ тауарының шығарылған жерінің атауына өтінім беру кезінде ақпарат беру құралдарына қойылатын талаптар, сондай-ақ ақпаратты берудің басқа да ұқсас құралдарына қойылатын талаптар;
б) нұсқаулыққа қосымшаларда көзделген құжаттардың нысандары электрондық түрде;
в) Ұлттық патенттік ведомстволардың тауар белгілері туралы шартта көзделген заңдық маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін баж мөлшері туралы, сондай-ақ баждарды төлеу тәртібі және оларды төлеу үшін деректемелер туралы мәліметтер.

16. На информационном портале Союза также публикуются перечни наименований мест происхождения товаров, зарегистрированных до вступления в силу Договора о товарных знаках.
17. Сведения о наименованиях мест происхождения товаров, зарегистрированных до вступления в силу Договора о товарных знаках, в отношении которых выданы свидетельства о праве использования наименований мест происхождения товаров Союза, публикуются
на информационном портале Союза в следующем составе:
а) регистрационный номер наименования места происхождения товара Союза;
б) номер свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза, состоящий из регистрационного номера наименования места происхождения товара и порядкового номера правообладателя;
в) регистрационный номер наименования места происхождения товара в соответствующем национальном реестре наименований мест происхождения товаров;
г) обозначение, зарегистрированное в качестве наименования места происхождения товара Союза;
д) дата истечения срока действия свидетельства о праве использования наименования места происхождения товара Союза;
е) дата регистрации наименования места происхождения товара в национальном реестре;
ж) дата регистрации наименования места происхождения товара Союза в Едином реестре наименований мест происхождения товаров Союза;
з) сведения о правообладателе (правообладателях) наименования места происхождения товара Союза (полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, его место нахождения (место жительства)
с указанием кода страны в соответствии со стандартом ВОИС ST.3 (если он установлен) и почтового адреса;
и) товар, для индивидуализации которого зарегистрировано наименование места происхождения товара Союза;
к) описание особых свойств товара;
л) место происхождения (производства) товара (границы географического объекта);
м) адрес для ведения переписки;
н) дата публикации сведений о наименовании места происхождения товара Союза и внесенных в них изменений на информационном портале Союза;
о) иные сведения, относящиеся к регистрации наименования места происхождения товара Союза, в случае их наличия.
18. На информационном портале Союза дополнительно обеспечивается опубликование следующей нормативно-справочной информации:
а) требования к средствам передачи информации при подаче заявки на наименование места происхождения товара Союза и представлении сведений и документов посредством факса, при подаче электронного документа, при электронной подаче с использованием сайта ведомства подачи в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет", а также требования к другим аналогичным средствам передачи информации;
б) формы документов, предусмотренные приложениями к Инструкции, в электронном виде;
в) сведения о размерах пошлин за осуществление национальными патентными ведомствами юридически значимых действий, предусмотренных Договором о товарных знаках, а также о порядке уплаты пошлин и реквизиты для их уплаты.

19. Интеграцияланған жүйенің ұлттық сегменттері шеңберінде жалпы процесті іске асыру мақсаттары үшін, мүше мемлекеттердің заңнамасында көзделген жағдайларда, беру ведомствосы немесе ұлттық патенттік ведомство мен өтініш беруші арасындағы электрондық құжат айналымын іске асыру мақсатында өтініш берушілер мен ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ететін электрондық сервистерді іске асыру, пысықтау, баптау және (немесе) қолдану қамтамасыз етіледі.
V. Ақпараттық өзара әрекеттесу ерекшеліктері
20. Ұлттық патенттік ведомстволар, ұлттық патенттік ведомстволар мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс – қимыл Комиссия Алқасы бекітетін осындай өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың (бұдан әрі-технологиялық құжаттар) талаптарына сәйкес орыс тілінде интеграцияланған жүйенің қаражатын пайдалана отырып жүзеге асырылады.
21. Ұлттық патенттік ведомстволардың комиссияға Одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларына өтінімдер туралы мәліметтерді және Одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімінде қамтылған ақпаратты беруі ұлттық патенттік ведомстволардың ақпараттық жүйелеріне мәліметтерді енгізу (өзектендіру) кезінде нақты уақыт режимінде автоматты түрде жүзеге асырылады.
22. Одақтың ақпараттық порталында Одақ тауарлары шығарылатын орындардың атауларына өтінімдер туралы мәліметтерді және Одақ тауарлары шығарылатын орындар атауларының бірыңғай тізілімінде қамтылған ақпаратты жариялауды Ұлттық патенттік ведомстволар жүзеге асырады. Бұл ретте Комиссия интеграцияланған жүйенің үздіксіз жұмыс істеуі негізінде осындай жарияланымның техникалық мүмкіндігін қамтамасыз етеді.
23. Ұлттық патенттік ведомстволар арасында, сондай-ақ Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасында берілетін мәліметтердің құрамы № 2 қосымшаға сәйкес айқындалады.
24. Жалпы процеске қосылу рәсімінен өту кезінде ұлттық патенттік ведомстволар тиісті ұлттық тізілімдердің мәліметтерін ресімделген түрде қамтитын тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген Тауарлар шығарылған орындар атауларының тізбелерін Ресми сайтта (Одақтың ақпараттық порталында) жариялау үшін комиссияға жібереді. Тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген және Одақ тауарлары шығарылған орындар атауларының бірыңғай тізілімінде тіркеу рәсімінен өтпеген тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы жарияланатын мәліметтердің құрамы № 2 қосымшаның 3-кестесінде ұсынылған.
VI. Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаттары

19. Для целей реализации общего процесса в рамках национальных сегментов интегрированной системы обеспечивается реализация, доработка, настройка и (или) применение электронных сервисов, обеспечивающих информационное взаимодействие между заявителями и национальными патентными ведомствами в целях реализации электронного документооборота между ведомством подачи или национальным патентным ведомством и заявителем, в случаях, предусмотренных законодательством государств-членов.
V. Особенности информационного взаимодействия
20. Информационное взаимодействие между национальными патентными ведомствами, между национальными патентными ведомствами и Комиссией осуществляется с использованием средств интегрированной системы в соответствии с требованиями технологических документов, регламентирующих такое взаимодействие, утверждаемых Коллегией Комиссии (далее – технологические документы), на русском языке.
21. Передача национальными патентными ведомствами в Комиссию сведений о заявках на наименования мест происхождения товаров Союза и информации, содержащейся в Едином реестре наименований мест происхождения товаров Союза, осуществляется автоматически в режиме реального времени при внесении (актуализации) сведений, в информационные системы национальных патентных ведомств.
22. Публикация на информационном портале Союза сведений о заявках на наименования мест происхождения товаров Союза и информации, содержащейся в Едином реестре наименований мест происхождения товаров Союза, осуществляется национальными патентными ведомствами. При этом Комиссией обеспечивается техническая возможность такой публикации на основе бесперебойного функционирования интегрированной системы.
23. Состав сведений, передаваемых между национальными патентными ведомствами, а также между национальными патентными ведомствами и Комиссией, определяется согласно приложению № 2.
24. При прохождении процедуры присоединения к общему процессу национальные патентные ведомства направляют в Комиссию для публикации на официальном сайте (информационном портале Союза) перечни наименований мест происхождения товаров, зарегистрированных до вступления в силу Договора о товарных знаках, содержащие сведения соответствующих национальных реестров в формализованном виде. Состав публикуемых сведений о наименованиях мест происхождения товаров, зарегистрированных до вступления в силу Договора о товарных знаках и не прошедших процедуры регистрации в Едином реестре наименований мест происхождения товаров Союза, представлен в таблице 3 приложения № 2.
VI. Принципы обеспечения информационной безопасности

25. Интеграцияланған жүйе комиссиясының интеграциялық сегменті шеңберінде және Комиссияның ақпараттық жүйелерінде ақпаратты алу, беру, сақтау, өңдеу және пайдалану кезінде оны қорғауды комиссия Одақ құқығын құрайтын және комиссияның интеграциялық сегментінде және Комиссияның ақпараттық жүйелерінде, сондай-ақ интеграцияланған жүйенің деректерді берудің қорғалған желісінде ақпаратты қорғауды қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды айқындайтын актілер негізінде қамтамасыз етеді.
26. Интеграцияланған жүйеге мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберінде ақпаратты алу, беру, сақтау, өңдеу және пайдалану кезінде оны қорғауды уәкілетті органдар осы Мемлекеттің заңнамасына және осы мемлекеттің аумағында қолданылатын ақпаратты қорғауды қамтамасыз етуге қойылатын техникалық талаптарға сәйкес қамтамасыз етеді.
VII. Жалпы процесті іске асыру жөніндегі іс-шаралар
27. Жалпы процесті іске асыру мақсатында Комиссия мүше мемлекеттермен бірлесіп электрондық құжаттардың (мәліметтердің) форматы мен құрылымына қойылатын талаптарды қоса алғанда, Технологиялық құжаттарды әзірлейді және бекітеді.
28. Комиссия Ұлттық патенттік ведомстволардан мәліметтер алуды және оларды сақтауды қамтамасыз етеді және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін жағдайлар жасайды.
29. Комиссия технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкес Комиссияның интеграциялық сегментінің құрамында кіші жүйелерді пысықтауды және (немесе) баптауды қамтамасыз етеді.
30. Ұлттық патенттік ведомстволар интеграцияланған жүйенің ұлттық сегменттерінің операторларымен бірлесіп технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкес ақпараттық өзара іс-қимыл жасау мақсатында Ұлттық ақпараттық жүйелерді әзірлеуді (пысықтауды), сондай-ақ оларды интеграцияланған жүйенің ұлттық сегменттеріне қосуды қамтамасыз етеді.
31. Осы Қағидаларға сәйкес ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру жөніндегі іс-шараларды үйлестіруді, жалпы процесті іске асыру (орындау) нәтижелеріне мониторингті және талдауды Комиссия жүзеге асырады.
32. Мүше мемлекеттер комиссияны үйлестіру кезінде технологиялық құжаттарды бекіту туралы Комиссия Алқасының актісі күшіне енген күннен бастап 9 айдан аспайтын мерзімде жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімінің орындалуын қамтамасыз етеді.
"Еуразиялық экономикалық
одақ тауарлары шығарылған
жерлердің атауларын тіркеу,
құқықтық қорғау және
пайдалану" жалпы процесін
іске асыру қағидаларына
№ 1 қосымша
"Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылдың функционалдық схемалары

25. Защита информации при ее получении, передаче, хранении, обработке и использовании в рамках интеграционного сегмента Комиссии интегрированной системы и в информационных системах Комиссии обеспечивается Комиссией на основании актов, составляющих право Союза и определяющих требования к обеспечению защиты информации в интеграционном сегменте Комиссии и в информационных системах Комиссии, а также в защищенной сети передачи данных интегрированной системы.
26. Защита информации при ее получении, передаче, хранении, обработке и использовании в рамках национального сегмента государства-члена интегрированной системы обеспечивается уполномоченными органами в соответствии с законодательством этого государства и техническими требованиями к обеспечению защиты информации, действующими на территории этого государства.
VII. Мероприятия по реализации общего процесса
27. В целях реализации общего процесса Комиссия совместно с государствами-членами разрабатывает и утверждает технологические документы, включая требования к формату и структуре электронных документов (сведений).
28. Комиссия обеспечивает получение сведений от национальных патентных ведомств и их хранение и создает условия для их опубликования на информационном портале Союза.
29. Комиссия обеспечивает доработку и (или) настройку подсистем в составе интеграционного сегмента Комиссии в соответствии с требованиями технологических документов.
30. Национальные патентные ведомства совместно с операторами национальных сегментов интегрированной системы обеспечивают разработку (доработку) национальных информационных систем в целях информационного взаимодействия в соответствии с требованиями технологических документов, а также их подключение к национальным сегментам интегрированной системы.
31. Координация мероприятий по реализации информационного взаимодействия в соответствии с настоящими Правилами, мониторинг и анализ результатов реализации (исполнения) общего процесса осуществляются Комиссией.
32. Государства-члены при координации Комиссии обеспечивают выполнение процедуры введения в действие общего процесса в срок, не превышающий 9 месяцев с даты вступления в силу акта Коллегии Комиссии об утверждении технологических документов.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Правилам реализации общего
процесса "Регистрация,
правовая охрана
и использование наименований
мест происхождения товаров
Евразийского экономического союза"
ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ СХЕМЫ
информационного взаимодействия при реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза"

1. Осы құжат "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс – қимылдың функционалдық схемаларын (бұдан әрі-жалпы процесс) қамтиды.
2. Жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық өзара іс – қимылының функционалдық схемалары 1-4 схемаларында ұсынылған.
3. Осы құжаттың мақсаттары үшін "Еуразиялық экономикалық одақ тауарының шығарылған жерінің атауы" ұғымы үшін "Одақтың ТМККК" қысқартылуы пайдаланылады.
1. Одақтың ТМККК өтінімін қарау кезінде жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық өзара іс-қимылының функционалдық схемасы
2. Баж төлеуге байланысты мәліметтерді беру кезінде жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық өзара іс-қимылының функционалдық схемасы
3.  Одақтың ТМККК туралы мәліметтер өзгерген кезде жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық өзара іс-қимылының функционалдық схемасы
4. Ұлттық бөлімдердің мазмұнын синхрондау мақсатында Одақтың ТМККК бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрату кезінде жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық өзара іс-қимылының функционалдық схемасы
"Еуразиялық экономикалық
одақ тауарлары шығарылған
жерлердің атауларын тіркеу,
құқықтық қорғау және
пайдалану" жалпы процесін іске
асыру қағидаларына
№ 2 қосымша
Ұлттық патенттік ведомстволар арасында, сондай-ақ ұлттық патенттік ведомстволар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін іске асыру кезінде берілетін мәліметтер құрамы
1. Осы құжат зияткерлік меншік саласындағы жалпы ақпараттық ресурстарда қамтылған және "Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" (бұдан әрі – жалпы процесс) жалпы процесіне қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін мәліметтердің құрамын айқындайды.
2. Мәліметтер құрамы өзара іс-қимыл процесінде пайдаланылатын электрондық құжаттардың (мәліметтердің) форматы мен құрылымына қойылатын талаптарды айқындау кезінде жалпы процесті іске асыру шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарды әзірлеу кезеңінде пайдаланылады. Бұл ретте өзара іс – қимыл процесінде пайдаланылатын электрондық құжаттардың (мәліметтердің) құрамы және олардың деректемелері Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі-Одақ) деректер моделінің біріздендірілген объектілерін пайдалану есебінен осы құжатта айқындалатын мәліметтердің құрамына қатысты нақтылануы және нақтылануы мүмкін.

1. Настоящий документ содержит функциональные схемы информационного взаимодействия при реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
2. Функциональные схемы информационного взаимодействия участников общего процесса представлены на схемах 1 – 4.
3. Для целей настоящего документа для понятия "наименование места происхождения товара Евразийского экономического союза" используется сокращение "НМПТ Союза".
1. Функциональная схема информационного взаимодействия участников общего процесса при рассмотрении заявки на НМПТ Союза
2. Функциональная схема информационного взаимодействия участников общего процесса при передаче сведений, связанных с уплатой пошлины
3. Функциональная схема информационного взаимодействия участников общего процесса при изменении сведений о НМПТ Союза
4. Функциональная схема информационного взаимодействия участников общего процесса при запросе сведений из Единого реестра НМПТ Союза с целью синхронизации содержания национальных разделов
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Правилам реализации общего
процесса "Регистрация,
правовая охрана
и использование наименований
мест происхождения товаров
Евразийского экономического союза"
СОСТАВ
сведений, передаваемых между национальными патентными ведомствами, а также между национальными патентными ведомствами и Евразийской экономической комиссией при реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана
и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза"
1. Настоящий документ определяет состав сведений, содержащихся в общих информационных ресурсах в сфере интеллектуальной собственности и передаваемых в рамках информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
2. Состав сведений используется на этапе разработки технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие в рамках реализации общего процесса, при определении требований к формату и структуре электронных документов (сведений), используемых в процессе взаимодействия. При этом состав электронных документов (сведений) и их реквизиты, используемые в процессе взаимодействия, могут быть уточнены и детализированы по отношению к составу сведений, определяемых в настоящем документе, за счет использования унифицированных объектов модели данных Евразийского экономического союза (далее – Союз).

3. Жалпы процесті іске асыру шеңберінде құрамы 1-4-кестелерде келтірілген мәліметтер беріледі.
4. Осы құжаттың 1 және 2-кестелерінде келтірілген мәліметтер құрамы нысандары Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 18 мамырдағы шешімімен бекітілген 2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық Одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шартқа нұсқаулыққа мынадай қосымшаларда көзделген құжаттарда көрсетілген мәліметтерді үйлестіру негізінде дайындалды 2021 ж. № 53 (бұдан әрі тиісінше – Тауар белгілері туралы нұсқаулық және шарт);
1-кесте-нұсқаулыққа 30, 31, 34, 36-қосымшаларға сәйкес нысандар;
2-кесте – нұсқаулыққа 30, 31, 34, 36-38-қосымшаларға сәйкес нысандар.
5. Осы құжаттың 1-4 – кестелерінде мынадай өрістер (бағандар)қалыптастырылады:
"элементтің атауы" - элементтің реттік нөмірі және белгіленген немесе ресми ауызша белгіленуі;
"элементтің сипаттамасы" - элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"ескерту" - элементтің мақсатын нақтылайтын, оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе элементтің ықтимал мәндерінің ауызша сипаттамасы;
"мн." - элементтердің көптігі (міндеттілік (опционалдылық) және элементтің ықтимал қайталану саны);
"жариялау белгісі" – Одақтың ақпараттық порталында элементтің мәнін жариялау міндеттілігін айқындайтын белгі.
6. Берілетін мәліметтердің көптігін, толтырылу міндеттілігін және ықтимал қайталану санын көрсету үшін "көптік" ("мн.") кестелер:
1-элемент міндетті, қайталауға жол берілмейді;
1..* - элемент міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..1-элемент міндетті емес, қайталауға жол берілмейді;
0..* - элемент міндетті емес, шектеусіз қайталануы мүмкін.
1-кесте
Өтінімде, қолдаухатта қамтылған, беру ведомстволары мен ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы, беру ведомствосы мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы, ұлттық патенттік ведомстволар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы одақ тауары шығарылған жердің атауын тіркеу және (немесе) пайдалану құқығын беру рәсімдерінен өту кезінде (бұдан әрі -) ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын мәліметтер құрамы – Одақтың ТМККК) Одақтың ТМККК бірыңғай тізілімінде немесе тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген тауар шығарылған жердің атауына қатысты Одақтың ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік беру кезінде
Элемент атауы
Элемент атауы
Ескертпе
КН.
Жариялау белгісі

3. В рамках реализации общего процесса передаются сведения, состав которых приведен в таблицах 1 – 4.
4. Состав сведений, приведенный в таблицах 1 и 2 настоящего документа, подготовлен на основе гармонизации сведений, указываемых в документах, формы которых предусмотрены следующими приложениями к Инструкции к Договору о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 мая 2021 г. № 53 (далее соответственно – Инструкция и Договор о товарных знаках);
таблица 1 – формы согласно Приложениям 30, 31, 34, 36 к Инструкции;
таблица 2 – формы согласно Приложениям 30, 31, 34, 36 – 38 к Инструкции.
5. В таблицах 1 – 4 настоящего документа формируются следующие поля (графы):
"наименование элемента" – порядковый номер и устоявшееся или официальное словесное обозначение элемента;
"описание элемента" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"примечание" – текст, уточняющий назначение элемента, определяющий правила его формирования (заполнения) или словесное описание возможных значений элемента;
"мн." – множественность элементов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений элемента);
"признак публикации" – признак, определяющий обязательность публикации значения элемента на информационном портале Союза.
6. Для указания множественности, обязательности заполнения и количества возможных повторений передаваемых сведений используются следующие обозначения в графе "Множественность" ("Мн.") таблиц:
1 – элемент обязателен, повторения не допускаются;
1..* – элемент обязателен, может повторяться без ограничений;
0..1 – элемент опционален, повторения не допускаются;
0..* – элемент опционален, может повторяться без ограничений.
Таблица 1
Состав сведений, содержащихся в заявке, ходатайстве, используемых при информационном взаимодействии между ведомствами подачи и национальными патентными ведомствами, между ведомством подачи и Евразийской экономической комиссией, между национальными патентными ведомствами и Евразийской экономической комиссией при прохождении процедур регистрации и (или) предоставления права использования наименования места происхождения товара Союза (далее – НМПТ Союза) в Едином реестре НМПТ Союза или при выдаче свидетельства о праве использования НМПТ Союза в отношении наименования места происхождения товара, зарегистрированного до вступления в силу Договора о товарных знаках
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
Признак публикации

1.  Өтінішхаттың (өтінімнің, өтініштің)келіп түскен күні
Одақтың ТМККК-на өтінішхатты (өтінімді, өтінішті) беру ведомствосына табыс ету күні
1
Иә
2. Өтінішхаттың кіріс нөмірі (өтінімдер, өтініштер)
Одақтың ТМККК-не өтінішхаттың (өтінімнің, өтініштің) кіріс нөмірі
1
Иә
3. Ұлттық патенттік ведомство
өтінім (өтінішхат, өтініш)берілетін Ұлттық патенттік ведомство (беру ведомствосы) туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- Ұлттық патенттік ведомствоның толық атауы;
- Ұлттық патенттік ведомствоның орналасқан жерінің мекенжайы
1
Иә
4. Өтінішхат түрінің коды (өтінімдер, өтініштер)
өтінішхат түрінің кодтық белгіленуі (өтінімдер, өтініштер)
элементтің мүмкін мәндері:
22-тіркеуге өтінім
және Одақтың ТМККК пайдалану құқығын беру;
23-құқық беруге өтінім
одақтың тіркелген ТМККК пайдалану;
24-тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік беру туралы өтінішхат;
25-Одақтың ТМККК тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге арналған өтінімге өзгерістер енгізу туралы өтінішхат
1
Иә ("24"мәнінен басқа)
5. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
Одақтың ТМККК өтініміне өзгерістер енгізуге байланысты Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі
элемент Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 27 шілдедегі № 92 шешімімен бекітілген зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен материалдардың сыныптауышына сәйкес мәліметтерді көрсетуге арналған
0..1
Иә
6. Өтінім берілген күн
дата подачи заявки на регистрацию
и (или) предоставление права использования НМПТ Союза
егер осы кестенің 4-тармағында айқындалған элементтің "25" мәні болған жағдайда элемент толтырылады
0..1
Иә
7. Өтінімнің тіркеу нөмірі
Одақтың ТМККК тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге өтінімнің тіркеу нөмірі
егер осы кестенің 4-тармағында айқындалған элементте бір элемент болса, элемент толтырылады
келесі мәндердің: "22", "23" немесе "25".
Элемент келесі түрде қалыптасады: ГГГГ/XX-000000, мұнда:
- ГГГГ – Одақтың ТМККК-не өтінім берген жылы;
- Одақтың ТМККК-на өтінім беретін елдің ХХ-коды:
- AM – Армения Республикасы;
– BY – Беларусь Республикасы;
- KZ – Қазақстан Республикасы;
- KG – Қырғыз Республикасы;
- RU – Ресей Федерациясы;
- 000000-өтінімнің реттік нөмірі
Одақтың ТМККК-не берілетін
беру ведомствосына Одақтың ТМККК ға өтінім берудің күнтізбелік жылы шегінде
0..1
Иә

1. Дата поступления ходатайства (заявки, заявления)
дата представления ходатайства (заявки, заявления) на НМПТ Союза
в ведомство подачи
1
да
2. Входящий номер ходатайства (заявки, заявления)
входящий номер ходатайства (заявки, заявления) на НМПТ Союза
1
да
3. Национальное патентное ведомство
информация о национальном патентном ведомстве (ведомстве подачи),
в которое подается заявка (ходатайтво, заявление)
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- полное наименование национального патентного ведомства;
- адрес места нахождения национального патентного ведомства
1
да
4. Код вида ходатайства (заявки, заявления)
кодовое обозначение вида ходатайства (заявки, заявления)
возможные значения элемента:
22 – заявка на регистрацию
и предоставление права использования НМПТ Союза;
23 – заявка на предоставление права использования зарегистрированного НМПТ Союза;
24 – ходатайство о выдаче свидетельства
о праве использования НМПТ, зарегистрированного до вступления в силу Договора о товарных знаках;
25 – ходатайство о внесении изменений
в заявку на регистрацию и (или) предоставление права использования НМПТ Союза
1
да
(кроме значения "24")
5. Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
кодовое обозначение вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности, связанного с внесением изменений
в заявку на НМПТ Союза
элемент предназначен для указания сведений в соответствии
с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых
в сфере интеллектуальной собственности, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 27 июля 2021 г. № 92
0..1
да
6. Дата подачи заявки
дата подачи заявки на регистрацию
и (или) предоставление права использования НМПТ Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 4 настоящей таблицы, имеет значение "25"
0..1
да
7. Регистрационный номер заявки
регистрационный номер заявки
на регистрацию и (или) предоставление права использования НМПТ Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 4 настоящей таблицы, имеет одно
из следующих значений: "22", "23" или "25".
Элемент формируется в следующем виде: ГГГГ/XX-000000, где:
- ГГГГ – год подачи заявки на НМПТ Союза;
- XX – код страны подачи заявки
на НМПТ Союза:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация;
- 000000 – порядковый номер заявки
на НМПТ Союза, присваиваемый
в пределах календарного года подачи заявки на НМПТ Союза в ведомство подачи
0..1
да

8. Одақтың ТМККК тіркеу нөмірі
одақтардың ТМККК тіркеу нөмірі Одақтың ТМККК бірыңғай тізілімінде
Eер осы кестенің 4-тармағында айқындалған элементтің: "23" мәні болған жағдайда элемент толтырылады.
Элемент келесі түрде қалыптасады: ГГГГ/XX-000000, мұнда:
- ГГГГ – Одақтың ТМККК тіркелген жылы;
- Одақтың ТМККК-ға өтінім беретін елдің ХХ-коды:
- AM – Армения Республикасы;
– BY – Беларусь Республикасы;
- KZ – Қазақстан Республикасы;
- KG –Қырғыз Республикасы;
- RU-Ресей Федерациясы;
- 000000-Одақтың ТМККК бірыңғай тізілімінің тиісті ұлттық бөлімінде Одақтың ТМККК тіркеудің реттік нөмірі
0..1
Иә
9. Ұлттық ТМККК тіркеу туралы мәліметтер
ТМККК тіркеу туралы мәліметтер
егер осы кестенің 4-тармағында айқындалған элементтің: "24" мәні болған жағдайда элемент толтырылады
0..1
Иә
9.1. ТМККК тиісті ұлттық тізіліміндегі ТМККК тіркеу нөмірі
ТМККК тиісті ұлттық тізіліміндегі ТМККК тіркеу нөмірі
1
Иә
9.2. Ұлттық тізілімде ТМККК тіркеу күні
ұлттық тізілімде ТМККК тіркеу күні
1
Иә
9.3. Ұлттық ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік туралы мәліметтер
ұлттық ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- ДЗМҰ.ST стандартына сәйкес елдің коды.3;
- ТМККК пайдалану құқығы туралы Ұлттық куәліктің тіркеу нөмірі;
- ТМККК ұлттық тізілімде тіркелген күні
1..*
Иә
9.4. Құқық иесі
ұлттық ТМККК құқық иесі туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның ұлттық тілдегі тегі,аты, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
(кириллицаны қолдану немесе ұлттық алфавитті қолдану арқылы кириллица болмаған кезде);
- ДЗМҰ ST. стандартына сәйкес елдің коды.3;
- беру ведомствосы мемлекетінің аумағындағы пошталық мекенжайы;
- өтініш берушінің байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық пошта мекенжайы)
1
Иә
10. Хат алмасу үшін байланыс деректері туралы мәліметтер
өтініш беруші тарапынан беру ведомствосы мемлекетінің аумағында хат алмасу үшін байланыс деректері туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- адресаттың атауы немесе Т.А.Ә.;
- беру ведомствосы мемлекетінің аумағындағы пошталық мекенжайы;
- адресаттың байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық пошта мекенжайы)
1
Иә
11. Өтініш беруші (құқық иесі)
өтінішхат (өтінім) берген өтініш беруші туралы мәліметтер немесе ТМККК бірыңғай тізіліміне өзгерістер енгізуге өтініш берген Одақтың ТМККК құқық иеленушілерінің мәліметтері
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.
ұлттық тілде (кириллицаны қолдану арқылы немесе ұлттық алфавитті қолдану арқылы кириллица болмаған кезде);
- заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә, латын әліпбиінің әріптерімен (егер заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның Т. А. Ә. көрсетілген кезде толтырылады
ұлттық тілде кириллица қолданылмады);
- ДЗМҰ ST. стандартына сәйкес елдің коды.3;
- орналасқан жерінің мекенжайы (тұрғылықты жері);
- өтініш берушінің байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық пошта мекенжайы)
1
Иә

8. Регистрационный номер НМПТ Союза
регистрационный номер НМПТ Союза
в Едином реестре НМПТ Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 4 настоящей таблицы, имеет значение: "23".
Элемент формируется в следующем виде: ГГГГ/XX-000000, где:
- ГГГГ – год год регистрации НМПТ Союза;
- XX – код страны подачи заявки
на НМПТ Союза:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация;
- 000000 – порядковый номер регистрации НМПТ Союза в соответствующем национальном разделе Единого реестра НМПТ Союза
0..1
да
9. Сведения о регистрации национального НМПТ
сведения о регистрации НМПТ
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 4 настоящей таблицы, имеет значение: "24"
0..1
да
9.1. Регистрационный номер
НМПТ в соответствующем
национальном реестре НМПТ
регистрационный номер НМПТ
в соответствующем национальном реестре НМПТ
1
да
9.2. Дата регистрации НМПТ
в национальном реестре
дата регистрации НМПТ
в национальном реестре
1
да
9.3. Сведения о свидетельстве
о праве использования
национального НМПТ
информация о свидетельстве о праве использования национального НМПТ
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- код страны в соответствии со стандартом ВОИС ST.3;
- регистрационный номер национального свидетельства о праве использования НМПТ;
- дата регистрации НМПТ в национальном реестре
1..*
да
9.4. Правообладатель
информация о правообладателе национального НМПТ
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.) физического лица на националном языке
(с использованием кириллицы или при отсутсвии кириллицы с использованием национального алфавита);
- код страны в соответствии со стандартом ВОИС ST.3;
- почтовый адрес на территории государства ведомства подачи;
- контактные данные заявителя (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
1
да
10. Сведения о контактных данных для ведения переписки
сведения о контактных данных для ведения переписки со стороны заявителя на территории государства ведомства подачи
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- наименование или Ф.И.О. адресата;
- почтовый адрес на территории государства ведомства подачи;
- контактные данные адресата (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
1
да
11. Заявитель (правообладатель)
сведения о заявителе, подавшем ходатайство (заявку), или сведения
о правообладателе НМПТ Союза, подавшем заявление на внесение изменений в Единый реестр НМПТ
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица
на националном языке (с использованием кириллицы или при отсутсвии кириллицы с использованием национального алфавита);
- полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица буквами латинского алфавита (заполняется, если при указании наименования юридического лица или Ф.И.О. физического лица
на национальном языке не использовалась кириллица);
- код страны в соответствии со стандартом ВОИС ST.3;
- адрес места нахождения (места жительства);
- контактные данные заявителя (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
1
да

12. Өкілі
өтініш берушінің мүдделерін білдіретін жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- Өкілдің Т.А.Ә.;
- патенттік сенім білдірілген өкілді тіркеу елі және тіркеу елінің ұлттық патенттік ведомствосында патенттік сенім білдірілген өкілдің тіркеу нөмірі (бар болса);
- мекен-жайы;
- байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық пошта мекенжайы)
0..1
13. Мәлімделген белгі туралы мәліметтер (Одақтың ТМККК туралы мәліметтер)
заявляемые сведения в отношении НМПТ Союза или сведения о НМПТ Союза
егер осы кестенің 4-тармағында айқындалған элементте бір элемент болса, элемент толтырылады
келесі мәндерден: "22", "23" немесе "25"
0..1
Иә
13.1. Мәлімделген НMPT белгісі (Одақтың NMPT ретінде тіркелген белгі)
елдің, қалалық немесе ауылдық елді мекеннің, елді мекеннің немесе басқа географиялық объектінің қазіргі немесе тарихи, ресми немесе бейресми, толық немесе қысқартылған атауын, сондай-ақ осындай атаудан туындайтын және оны ерекше қасиеттері тек қана немесе негізінен тауарға қатысты пайдалану нәтижесінде белгілі болған белгіні білдіретін белгі. осы географиялық объектінің табиғи жағдайларымен және (немесе) адами факторларымен
мәлімделген белгі көрсетіледі
Кирилл немесе латын алфавиттерінің әріптерін пайдалана отырып не Кирилл немесе латын әріптерінен басқа алфавиттердің әріптерін пайдалана отырып, сондай-ақ кирилл әліпбиінің әріптерін пайдалана отырып транслитерациялау және (немесе) мәлімделген белгіні орыс тіліне аудару
1..3
Иә
13.2. Тауарды (тауарды) көрсету
Индивидуализациясы тіркелген одақтың ТМККК)
өзіне қатысты Одақтың ТМККК тіркеу және пайдалану құқығын беру немесе одақтың тіркелген ТМККК пайдалану құқығын беру сұралатын тауардың немесе жекешелендіру үшін ТМККК сұралатын тауардың түрлік атауын көрсету
1
Иә
13.3. Өнімнің ерекше қасиеттерінің сипаттамасы
тиісті географиялық объектіге тән табиғи жағдайлармен және (немесе) адами факторлармен айқындалған тауардың ерекше қасиеттерінің мәтіндік сипаттамасы
1
Иә
13.4. Тауардың шығарылған (өндірілген) орны (географиялық объектінің шекаралары)
тауардың шығарылған (өндірілген) орнын (белгілі бір табиғи жағдайлармен және (немесе) адам факторларымен сипатталатын географиялық объектінің шекараларын)көрсету
1
Иә
14. Қосымша мәліметтер
Одақтың ТМККК өтініміне қатысты қосымша мәліметтердің мәтіндік сипаттамасы
мазмұны бойынша элемент Одақтың ТМКК тіркеуге қатысты (оның ішінде одақтың ТМККК өтініміне қатысты), олар болған жағдайда өзге де мәліметтерді білдіреді
0..1
Иә

12. Представитель
сведения о физическом или юридическом лице, представляющем интересы заявителя
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- Ф.И.О. представителя;
- страна регистрации патентного поверенного и регистрационный номер патентного поверенного в национальном патентном ведомстве страны регистрации (при наличии);
- адрес;
- контактные данные (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
0..1
13. Сведения о заявляемом обозначении (сведения о НМПТ Союза)
заявляемые сведения в отношении НМПТ Союза или сведения о НМПТ Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 4 настоящей таблицы, имеет одно
из следующщих значений: "22", "23" или "25"
0..1
да
13.1. Заявляемое обозначение
НМПТ (обозначение,
зарегистрированное в качестве
НМПТ Союза)
обозначение, представляющее собой либо содержащее современное или историческое, официальное или неофициальное, полное или сокращенное наименование страны, городского или сельского поселения, местности или другого географического объекта, а также обозначение, производное от такого наименования
и ставшее известным в результате его использования в отношении товара, особые свойства которого исключительно или главным образом определяются характерными для данного географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами
указывается заявляемое обозначение
с использованием букв кириллического или латинского алфавитов либо
с использованием букв алфавитов, отличных от кириллического или латинского, а также транслитерация
с использованием букв кириллического алфавита и (или) перевод заявляемого обозначения на русский язык
1..3
да
13.2. Указание товара (товара, для
индивидуализации которого
зарегистрировано НМПТ Союза)
указание видового наименования товара, в отношении которого испрашивается регистрация
и предоставление права использования НМПТ Союза или предоставление права использования зарегистрированного НМПТ Союза, или товара, для индивидуализации которого испрашивается НМПТ
1
да
13.3. Описание особых свойств
товара
текстовое описание особых свойств товара, определенных характерными для соответствующего географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами
1
да
13.4. Место происхождения
(производства) товара (границы
географического объекта)
указание места происхождения (производства) товара (границы географического объекта, для которого характерны определенные природные условия и (или) людские факторы)
1
да
14. Дополнительные сведения
текстовое описание дополнительных сведений, относящихся к заявке
на НМПТ Союза
по содержанию элемент представляет собой иные сведения, относящиеся
к регистрации НМПТ Союза (в том числе относящиеся к заявке на НМПТ Союза),
в случае их наличия
0..1
да

15. Мәліметтерді өңдеуге келісім белгісі
өтініш беруші ұсынған мәліметтерді өңдеуге келісім белгісі
элементтің мүмкін мәндері:
0-мәліметтерді өңдеуге келісім берілмеген;
1-мәліметтерді өңдеуге келісім берілді
1
16. Қоса берілген құжат
қоса берілген құжат туралы ақпарат
элементтің құрамы және оған кіретін элементтердің сипаттамасы 4 кестеде келтірілген
0..*
17. Өтінішхатқа (өтінімге, өтінішке)қол қойған тұлға
өтінішхатқа (өтінімге, өтінішке)қол қойған тұлға туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- Жеке тұлғаның ұлттық тілдегі Т.А.Ә. (кириллицаны пайдалана отырып немесе ұлттық әліпбиді пайдалана отырып, кириллица болмаған кезде);
- лауазымның атауы (егер элементтер 11-тармақта (өтініш беруші) (құқық иесі)) және 12-тармақта (өкіл) заңды тұлғаға сәйкес келетін мәнге ие болса көрсетіледі)
1
18. Қол қойылған күні
өтінішхатқа (өтінімге, өтінішке)қол қойылған күн туралы ақпарат
1
2-кесте
Одақтың ТМККК туралы мәліметтердің құрамы Одақтың ТМККК бірыңғай тізілімінен
Элемент атауы
Элемент сипаттамасы
Ескерту
Кн.
Жариялау белгісі
1. Одақтың ТМККК тіркеу нөмірі
Одақтың ТМККК тіркеу нөмірі Одақтың ТМККК бірыңғай тізілімінде
элемент келесі түрде қалыптасады: ГГГГ/XX-000000, мұнда:
- ГГГГ-Одақтың ТМККК тіркелген жылы;
- Одақтың ТМККК беру елінің ХХ-коды:
- AM-Армения Республикасы;
– BY-Беларусь Республикасы;
- KZ-Қазақстан Республикасы;
- KG-Қырғыз Республикасы;
- RU-Ресей Федерациясы;
- 000000-Одақтың ТМККК бірыңғай тізілімінің тиісті ұлттық бөлімінде Одақтың ТМККК тіркеудің реттік нөмірі
1
Иә
2. Одақтың ТМККК тіркелген күні
Одақтың ТМККК тіркелген күні
Одақтың ТМККК бірыңғай тізілімінде
1
Иә
3. Одақтың ТМККК мәліметтері жарияланған күні
Одақтың ТМККК туралы мәліметтерді және оларға енгізілген өзгерістерді Ресми сайтта (Одақтың ақпараттық порталында)жариялау күні
1
Иә
4. Одақтың ТМККК пайдалану құқығы туралы мәліметтер
Одақтың ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік туралы және онымен байланысты өтінішхаттар, өтінімдер мен өтініштер туралы мәліметтерді қоса алғанда, Одақтың ТМККК пайдалану құқығы туралы ақпарат
1..*
Иә
4.1. Одақтың ТМККК пайдалану құқығы туралы куәліктің нөмірі
Одақтың ТМККК пайдалану құқығы туралы куәліктің нөмірі
элемент Одақтың ТМККК тіркеу нөмірі элементінің мәнінен тұрады
және құқық иесінің реттік нөмірі
1
Иә
4.2. Одақтың ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік туралы мәліметтер
Одақтың ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік туралы мәліметтер
егер осы кестенің 4.3-тармағында айқындалған элемент толтырылмаған жағдайда элемент толтырылуға тиіс
0..1
Иә
4.2.1. Өтінім берілген күн
Одақтың ТМККК тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге өтінім берілген күн
1
Иә

15. Признак согласия
на обработку сведений
признак согласия на обработку сведений, представленных заявителем
возможные значения элемента:
0 – не дано согласие на обработку сведений;
1 – дано согласие на обработку сведений
1
16. Прилагаемый документ
информация о прилагаемом документе
состав элемента и описание входящих
в него элементов приведено в таблице 4
0..*
17. Лицо, подписавшее ходатайство (заявку, заявление)
информация о лице, подписавшем ходатайство (заявку, заявление)
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- Ф.И.О. физического лица
на национальном языке (с использованием кириллицы или при отсутсвии кириллициы с использованием национального алфавита);
- наименование должности (указывается, если элементы в пункте 11 (Заявитель) (правообладатель)) и в пункте 12 (Представитель) имеют значение, соответствующее юридическому лицу)
1
18. Дата подписания
информация о дате подписания ходатайства (заявки, заявления)
1
Таблица 2
Состав сведений о НМПТ Союза из Единого реестра НМПТ Союза
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
Признак публикации
1. Регистрационный номер НМПТ Союза
регистрационный номер НМПТ Союза в Едином реестре НМПТ Союза
элемент формируется в следующем виде: ГГГГ/XX-000000, где:
- ГГГГ – год год регистрации НМПТ Союза;
- XX – код страны подачи на НМПТ Союза:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация;
- 000000 – порядковый номер регистрации НМПТ Союза в соответствующем национальном разделе Единого реестраа НМПТ Союза
1
да
2. Дата регистрации НМПТ Союза
дата регистрации НМПТ Союза
в Едином реестре НМПТ Союза
1
да
3. Дата публикации сведений
о НМПТ Союза
дата публикации сведений о НМПТ Союза и внесенных в них изменений
на официальном сайте (информационном портале Союза)
1
да
4. Сведения о праве использования НМПТ Союза
информация о праве использования НМПТ Союза, включая сведения
о свидетельстве о праве использования НМПТ Союза и о связанных с ним ходатайствах, заявках и заявлениях
1..*
да
4.1. Номер свидетельства о праве
использования НМПТ Союза
номер свидетельства о праве использования НМПТ Союза
элемент состоит из значения элемента регистрационного номера НМПТ Союза
и порядкового номера правообладателя
1
да
4.2. Сведения о свидетельстве
о праве использования НМПТ
Союза
сведения о свидетельстве о праве использования НМПТ Союза
элемент должен быть заполнен в случае, если элемент, определенный в пункте 4.3 настоящей таблицы, не заполнен
0..1
да
4.2.1. Дата подачи заявки
дата подачи заявки на регистрацию
и (или) предоставление права использования НМПТ Союза
1
да

4.2.2. Өтінімнің тіркеу нөмірі
Одақтың ТМККК тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге өтінімнің тіркеу нөмірі
элемент келесі түрде қалыптасады: ГГГГ/XX-000000, мұнда:
- ЖЖЖЖ-Одақтың ТМККК-не өтінім берген жылы;
- Одақтың ТМККК беру елінің ХХ-коды:
- AM-Армения Республикасы;
– BY-Беларусь Республикасы;
- KZ-Қазақстан Республикасы;
- KG-Қырғыз Республикасы;
- RU-Ресей Федерациясы;
000000-өтінімнің реттік нөмірі
Одақтың ТМККК-не берілетін
беру ведомствосына Одақтың ТМККК ға өтінім берудің күнтізбелік жылы шегінде
1
Иә
4.3. Ұлттық ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік туралы мәліметтер
ұлттық ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік туралы мәліметтер
егер осы кестенің 4.2-тармағында айқындалған элемент толтырылмаған жағдайда элемент толтырылуға тиіс
0..*
Иә
4.3.1. Ел коды
елдің кодтық белгіленуі
ДЗМҰ ST стандартына сәйкес елдің коды.3
1
4.3.2. ТМККК ұлттық тізілімінде ТМККК тіркеу күні
Ұлттық тізілімде ТМККК тіркеу күні
1
Иә
4.3.3. ТМККК тиісті ұлттық тізіліміндегі ТМККК тіркеу нөмірі
ТМККК тіркеу нөмірі ТМККК тиісті ұлттық тізілімінде
1
Иә
4.4. Одақтың ТМККК пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімінің аяқталу күні
Одақтың ТМККК пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімінің аяқталу күні
1
Иә
4.5. Өтініш беруші (құқық иесі)
Одақтың ТМККК тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге өтінішхат (өтінім) берген өтініш беруші туралы мәліметтер немесе ТМККК бірыңғай тізіліміне өзгерістер енгізу туралы өтініш берген Одақтың ТМККК құқық иесі туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.
ұлттық тілде (кириллицаны қолдану арқылы немесе ұлттық алфавитті қолдану арқылы кириллица болмаған кезде);
- заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.
латын тілінде (егер заңды тұлғаның толық атауының элементі немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә. толтырылған кезде толтырылады
ұлттық тілде кириллица қолданылмады);
- ДЗМҰ ST стандартына сәйкес елдің коды.3;
- орналасқан жерінің мекенжайы (тұрғылықты жері);
- өтініш берушінің байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық пошта мекенжайы)
1
Иә
4.6. Өтінішхаттан мәліметтер
(өтінімдер, өтініштер)
өтініш беруші (құқық иесі)берген өтінішхаттан (өтінімнен, өтініштен) мәліметтер
1..*
Иә
4.6.1. Өтінішхаттың (өтінімнің, өтініштің)келіп түскен күні
өтінішхаттың (өтінімнің, өтініштің) беру ведомствосына ұсынылған күні
1
Иә
4.6.2. Өтінішхаттың кіріс нөмірі (өтінімдер, өтініштер)
өтінішхаттың кіріс нөмірі (өтінімдер, өтініштер)
1
Иә

4.2.2. Регистрационный номер
заявки
регистрационный номер заявки
на регистрацию и (или) предоставление права использования НМПТ Союза
элемент формируется в следующем виде: ГГГГ/XX-000000, где:
- ГГГГ – год подачи заявки на НМПТ Союза;
- XX – код страны подачи на НМПТ Союза:
- AM – Республика Армения;
- BY – Республика Беларусь;
- KZ – Республика Казахстан;
- KG – Кыргызская Республика;
- RU – Российская Федерация;
000000 – порядковый номер заявки
на НМПТ Союза, присваиваемый
в пределах календарного года подачи заявки на НМПТ Союза в ведомство подачи
1
да
4.3. Сведения о свидетельстве
о праве использования
национального НМПТ
сведения о свидетельстве о праве использования национального НМПТ
элемент должен быть заполнен в случае, если элемент, определенный в пункте 4.2 настоящей таблицы, не заполнен
0..*
да
4.3.1. Код страны
кодовое обозачение страны
код страны в соответствии со стандартом ВОИС ST.3
1
4.3.2. Дата регистрации НМПТ
в национальном реестре НМПТ
дата регистрации НМПТ
в национальном реестре
1
да
4.3.3. Регистрационный номер
НМПТ в соответствующем
национальном реестре НМПТ
регистрационный номер НМПТ
в соответствующем национальном реестре НМПТ
1
да
4.4. Дата истечения срока
действия свидетельства о праве
использования НМПТ Союза
дата истечения срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза
1
да
4.5. Заявитель (правообладатель)
сведения о заявителе, подавшем ходатайство (заявку) на регистрацию
и (или) на предоставление права использования НМПТ Союза, или сведения о правообладателе НМПТ Союза, подавшем заявление
о внесении изменений в Единый реестр НМПТ
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица
на национальном языке (с использованием кириллицы или при отсутсвии кириллициы с использованием национального алфавита);
- полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица
на латинском языке (заполняется, если при заполнении элемента полного наименования юридического лица или Ф.И.О. физического лица
на национальном языке не использовалась кириллица);
- код страны в соответствии со стандартом ВОИС ST.3;
- адрес места нахождения (места жительства);
- контактные данные заявителя (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
1
да
4.6. Сведения из ходатайства
(заявки, заявления)
сведения из ходатайства (заявки, заявления), поданного заявителем (правообладателем)
1..*
да
4.6.1. Дата поступления
ходатайства (заявки, заявления)
дата представления ходатайства (заявки, заявления) в ведомство подачи
1
да
4.6.2. Входящий номер
ходатайства (заявки, заявления)
входящий номер ходатайства (заявки, заявления)
1
да

4.6.3. Ұлттық патенттік ведомство
өтінішхат (өтінім, өтініш) берілетін Ұлттық патенттік ведомство (беру ведомствосы)туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- Ұлттық патенттік ведомствоның толық атауы;
- Ұлттық патенттік ведомствоның орналасқан жерінің мекенжайы
1
Иә
4.6.4. Өтініш түрінің коды
(өтінімдер, өтініштер)
өтінішхат түрінің кодтық белгіленуі (өтінімдер, өтініштер)
элементтің мүмкін мәндері:
22-тіркеуге өтінім
және Одақтың ТМККК пайдалану құқығын беру;
23-одақтың тіркелген ТМККК пайдалану құқығын беруге өтінім;
24-тауар белгілері туралы шарт күшіне енгенге дейін тіркелген ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік беруге өтінішхат;
25-өзгерістер енгізу туралы өтініш
Одақтың ТМККК өтініміне;
26-өзгерістер енгізу туралы өтініш
Одақтың ТМККК бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне;
27-Одақтың ТМККК пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш
1
Иә
4.6.5. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі
элемент Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 27 шілдедегі № 92 шешімімен бекітілген зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен материалдардың сыныптауышына сәйкес мәліметтерді көрсетуге арналған
0..1
Иә
4.6.6. Өтінімге өзгерістер енгізілген күн
Одақтың ТМККК өтініміне өзгерістер енгізу күні
егер осы кестенің 4.6.4-тармағында айқындалған элементтің "25" мәні болған жағдайда элемент толтырылады
0..1
Иә
4.6.7. Ұлттық ТМККК тіркеу туралы мәліметтер
ТМККК тіркеу туралы мәліметтер
егер осы кестенің 4.6.4-тармағында айқындалған элементтің "24"мәні болған жағдайда элемент толтырылады
0..1
Иә
*.1. Тиісті ұлттық тізілімде ТМККК тіркеу туралы мәліметтер
ұлттық ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- ДЗМҰ ST стандартына сәйкес елдің коды.3;
- ұлттық тіркеу нөмірі
ТМККК пайдалану құқығы туралы куәліктер;
- ТМККК ұлттық тізілімде (тізілімдерде)тіркелген күні
1..*
Иә
*.2. Құқық иесі
ұлттық ТМККК құқық иесі туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т. А. Ә.;
- ДЗМҰ ST стандартына сәйкес елдің коды.3;
- беру ведомствосы мемлекетінің аумағындағы пошталық мекенжайы;
- өтініш берушінің байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық пошта мекенжайы)
1
Иә

4.6.3. Национальное патентное
ведомство
информация о национальном патентном ведомстве (ведомство подачи),
в которое подается ходатайство (заявка, заявление)
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- полное наименование национального патентного ведомства;
- адрес места нахождения национального патентного ведомства
1
да
4.6.4. Код вида ходатайства
(заявки, заявления)
кодовое обозначение вида ходатайства (заявки, заявления)
возможные значения элемента:
22 – заявка на регистрацию
и предоставление права использования НМПТ Союза;
23 – заявка на предоставление права использования зарегистрированного НМПТ Союза;
24 – ходатайство на выдачу свидетельства о праве использования НМПТ, зарегистрированного до вступления в силу Договора о товарных знаках;
25 – ходатайство о внесении изменений
в заявку на НМПТ Союза;
26 – заявление о внесении изменений
в сведения Единого реестра НМПТ Союза;
27 – заявление о продлении срока действия свидетельства о праве использования НМПТ Союза
1
да
4.6.5. Код вида документа,
используемого в сфере
интеллектуальной собственности
кодовое обозначение вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
элемент предназначен для указания сведений в соответствии
с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых
в сфере интеллектуальной собственности, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 27 июля 2021 г. № 92
0..1
да
4.6.6. Дата внесения изменений
в заявку
дата внесения изменений в заявку
на НМПТ Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 4.6.4 настоящей таблицы, имеет значение "25"
0..1
да
4.6.7. Сведения о регистрации
национального НМПТ
сведения о регистрации НМПТ
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 4.6.4 настоящей таблицы, имеет значение "24"
0..1
да
*.1. Сведения о регистрации
НМПТ в соответствующем
национальном реестре
информация о свидетельстве о праве использования национального НМПТ
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- код страны в соответствии со стандартом ВОИС ST.3;
- регистрационный номер национального
свидетельства о праве использования НМПТ;
- дата регистрации НМПТ в национальном реестре (реестрах)
1..*
да
*.2. Правообладатель
информация о правообладателе национального НМПТ
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица;
- код страны в соответствии со стандартом ВОИС ST.3;
- почтовый адрес на территории государства ведомства подачи;
- контактные данные заявителя (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
1
да

4.6.8. Хат алмасу үшін байланыс деректері туралы мәліметтер
өтініш беруші тарапынан беру ведомствосы мемлекетінің аумағында хат алмасу үшін байланыс деректері туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- адресаттың атауы немесе Т.А.Ә.;
- беру ведомствосы мемлекетінің аумағындағы пошталық мекенжайы;
- адресаттың байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық пошта мекенжайы)
1
Иә
4.6.9. Өкілі
өтініш берушінің мүдделерін білдіретін жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- Өкілдің Т.А.Ә.;
- патенттік сенім білдірілген өкілді тіркеу елі және тіркеу елінің ұлттық патенттік ведомствосында патенттік сенім білдірілген өкілдің тіркеу нөмірі (бар болса);
- мекен-жайы;
- байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық пошта мекенжайы)
0..1
4.6.10. Мәлімделген белгі туралы мәліметтер
Одақтың ТМККК қатысты мәлімделетін мәліметтер
егер осы кестенің 4.6.4-тармағында айқындалған элемент мынадай мәндердің біріне ие болған жағдайда элемент толтырылады: "22", "23", "25" немесе "26"
0..1
Иә
4.6.11. Мәлімделген белгі туралы мәліметтер (Одақтың ТМККК туралы мәліметтер)
Одақтың ТМККК қатысты мәлімделетін мәліметтер
егер осы кестенің 4.6.4-тармағында айқындалған элемент мынадай мәндердің біріне ие болса, элемент толтырылады: "22", "23", "25" немесе "26"
0..1
Иә
*.1. Мәлімделген ТМККК белгісі (Одақтың ТМККК ретінде тіркелген белгі)
қазіргі немесе тарихи, ресми немесе бейресми, елдің, қалалық немесе ауылдық елді мекеннің, елді мекеннің немесе басқа географиялық объектінің толық немесе қысқартылған атауы, сондай-ақ осындай атаудан туындайтын және белгілі болған белгі оны пайдалану нәтижесінде
ерекше қасиеттері тек қана немесе негізінен осы географиялық объектіге тән табиғи жағдайлармен және (немесе) адами факторлармен айқындалатын тауарға қатысты
мәлімделген белгі көрсетіледі Кирилл немесе латын алфавиттерінің әріптерін пайдалана отырып не Кирилл немесе латын әріптерінен басқа алфавиттердің әріптерін пайдалана отырып, сондай-ақ кирилл әліпбиінің әріптерін пайдалана отырып транслитерациялау және (немесе) мәлімделген белгіні орыс тіліне аудару
1..3
Иә
*.2. Өнім туралы нұсқау
Одақтың ТМККК тіркеу және пайдалану құқығын беру немесе одақтың тіркелген ТМККК пайдалану құқығын беру сұралатын тауарды көрсету
егер осы кестенің 4.6.4-тармағында айқындалған элемент мынадай мәндердің біріне ие болған жағдайда, элемент міндетті түрде толтырылады: "22" немесе "23"
1
Иә
*.3. Өнімнің ерекше қасиеттерінің сипаттамасы
тиісті географиялық объектіге тән табиғи жағдайлармен және (немесе) адами факторлармен айқындалған тауардың ерекше қасиеттерінің сипаттамасы
егер осы кестенің 4.6.4-тармағында айқындалған элементте бір элемент болса, элемент міндетті түрде толтырылады
келесі мәндерден: "22" немесе "23"
1
Иә
*.4. Тауардың шығарылған (өндірілген) орны (географиялық объектінің шекаралары)
тауардың шығарылған (өндірілген) орнын (белгілі бір табиғи жағдайлармен және (немесе) адам факторларымен сипатталатын географиялық объектінің шекараларын)көрсету
егер осы кестенің 4.6.4-тармағында айқындалған элемент мынадай мәндердің біріне ие болған жағдайда, элемент міндетті түрде толтырылады: "22" немесе "23"
1
Иә

4.6.8. Сведения о контактных
данных для ведения переписки
сведения о контактных данных для ведения переписки со стороны заявителя на территории государства ведомства подачи
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- наименование или Ф.И.О. адресата;
- почтовый адрес на территории государства ведомства подачи;
- контактные данные адресата (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
1
да
4.6.9. Представитель
сведения о физическом или юридическом лице, представляющем интересы заявителя
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- Ф.И.О. представителя;
- страна регистрации патентного поверенного и регистрационный номер патентного поверенного в национальном патентном ведомстве страны регистрации (при наличии);
- адрес;
- контактные данные (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
0..1
4.6.10. Сведения о заявляемом
обозначении
заявлемые сведения в отношении НМПТ Союза
элемент заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 4.6.4 настоящей таблицы, имеет одно
из следующих значений: "22", "23", "25" или "26"
0..1
да
4.6.11. Сведения о заявляемом
обозначении (сведения о НМПТ
Союза)
заявляемые сведения в отношении НМПТ Союза
элемент заполняется в случае если элемент, определенный в пункте 4.6.4 настоящей таблицы, имеет одно
из следующих значений: "22", "23", "25" или "26"
0..1
да
*.1. Заявляемое обозначение
НМПТ (обозначение,
зарегистрированное в качестве
НМПТ Союза)
обозначение, представляющее собой либо содержащее современное или историческое, официальное или неофициальное, полное или сокращенное наименование страны, городского или сельского поселения, местности или другого географического объекта, а также обозначение, производное от такого наименования и ставшее известным
в результате его использования
в отношении товара, особые свойства которого исключительно или главным образом определяются характерными для данного географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами
указывается заявляемое обозначение
с использованием букв кириллического или латинского алфавитов либо
с использованием букв алфавитов, отличных от кириллического или латинского, а также транслитерация
с использованием букв кириллического алфавита и (или) перевод заявляемого обозначения на русский язык
1..3
да
*.2. Указание о товаре
указание товара, в отношении которого испрашивается регистрация
и предоставление права использования НМПТ Союза или предоставление права использования зарегистрированного НМПТ Союза
элемент обязательно заполняется в случае если элемент, определенный в пункте 4.6.4 настоящей таблицы, имеет одно
из следующих значений: "22" или "23"
1
да
*.3. Описание особых свойств
товара
описание особых свойств товара, определенных характерными для соответствующего географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами
элемент обязательно заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 4.6.4 настоящей таблицы, имеет одно
из следующих значений: "22" или "23"
1
да
*.4. Место происхождения
(производства) товара (границы
географического объекта)
указание места происхождения (производства) товара (границы географического объекта, для которого характерны определенные природные условия и (или) людские факторы)
элемент обязательно заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 4.6.4 настоящей таблицы, имеет одно
из следующих значений: "22" или "23"
1
да

4.6.12. Одақтың ТМККК өтінімі туралы қосымша мәліметтер
Одақтың ТМККК өтініміне және Одақтың ТМККК пайдалану құқығын беруге қатысты қосымша мәліметтердің мәтіндік сипаттамасы
егер осы кестенің 4.6.4-тармағында айқындалған элемент мынадай мәндердің біріне ие болған жағдайда, элемент міндетті түрде толтырылады: "25" немесе "26"
0..1
Иә
4.6.13. Мәліметтерді өңдеуге келісім белгісі
өтініш беруші ұсынған мәліметтерді өңдеуге келісім белгісі
элементтің мүмкін мәндері:
"0" - мәліметтерді өңдеуге келісім берілмеген;
"1" - мәліметтерді өңдеуге келісім берілді
1
4.6.14. Қоса берілген құжат
қоса берілген құжат туралы ақпарат
элементтің құрамы және оған кіретін элементтердің сипаттамасы 4 кестеде келтірілген
0..*
4.6.15. Өтінішхатқа (өтінімге, өтінішке)қол қойған тұлға
өтінішхатқа (өтінімге, өтінішке)қол қойған тұлға туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- - Жеке тұлғаның Т.А.Ә.
ұлттық тілде (кириллицаны қолдану арқылы немесе ұлттық алфавитті қолдану арқылы кириллица болмаған кезде);
- лауазымның атауы (егер элементтер 4.5-тармақта (өтініш беруші (құқық иесі)) және 4.6.8-тармақта болса көрсетіледі. (Өкіл) Заңды тұлғаға сәйкес келетін мәнге ие)
1
4.6.16. Өтінішхатқа (өтінімге, өтінішке)қол қойылған күн
өтінішхатқа (өтінімге, өтінішке)қол қойылған күн туралы ақпарат
1
3-кесте
Шарт күшіне енгенге дейін тіркелген ТМККК туралы мәліметтер құрамы
Элемент атауы
Элемент сипаттамасы
Ескерту
КН.
Жариялау белгісі
1. ТМККК ұлттық тізіліміндегі ТМККК тіркеу нөмірі
ұлттық тізілімдегі ТМККК тіркеу нөмірі
1
Иә
2. ТМККК ұлттық тізілімінде ТМККК тіркеу күні
ұлттық тізілімде ТМККК тіркеу күні
1
Иә
3. Ұлттық ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік туралы мәліметтер
ұлттық ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік туралы мәліметтер
0..*
Иә
3.1. Ұлттық ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік
ұлттық ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлік туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- ұлттық ТМККК пайдалану құқығы туралы куәліктің нөмірі;
- ұлттық ТМККК пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркеу күні
ұлттық тізілімде;
- ұлттық ТМККК пайдалану құқығы туралы куәліктің қолданылу мерзімінің аяқталу күні
0..1
Иә
3.2. Құқық иесі
ұлттық ТМККК құқық иесі туралы ақпарат
элемент келесі мәліметтерді көрсетуге арналған:
- заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т. А. Ә.;
- ДЗМҰ ST стандартына сәйкес елдің коды.3;
- орналасқан жерінің мекенжайы (тұрғылықты жері);
- құқық иесінің байланыс деректері (телефон нөмірі, факс нөмірі (бар болса), электрондық пошта мекенжайы)
0..1
Иә

4.6.12. Дополнительные сведения
о заявке на НМПТ Союза
текстовое описание дополнительных сведений, относящихся к заявке
на НМПТ Союза и предоставлению права использования НМПТ Союза
элемент обязательно заполняется в случае, если элемент, определенный в пункте 4.6.4 настоящей таблицы, имеет одно
из следующих значений: "25" или "26"
0..1
да
4.6.13. Признак согласия
на обработку сведений
признак согласия на обработку сведений, представленных заявителем
возможные значения элемента:
"0" – не дано согласие на обработку сведений;
"1" – дано согласие на обработку сведений
1
4.6.14. Прилагаемый документ
информация о прилагаемом документе
состав элемента и описание входящих
в него элементов приведено в таблице 4
0..*
4.6.15. Лицо, подписавшее
ходатайство (заявку, заявление)
информация о лице, подписавшем ходатайство (заявку, заявление)
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- Ф.И.О. физического лица
на национальном языке (с использованием кириллицы или при отсутсвии кириллициы с использованием национального алфавита);
- наименование должности (указывается, если элементы в пункте 4.5 (Заявитель (правообладатель)) и в пункте 4.6.8. (Представитель) имеют значение, соответствующее юридическому лицу)
1
4.6.16. Дата подписания
ходатайства (заявки, заявления)
информация о дате подписания ходатайства (заявки, заявления)
1
Таблица 3
Состав сведений о НМПТ, зарегистрированных до вступления в силу Договора
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
Признак публикации
1. Регистрационный номер НМПТ в национальном реестре НМПТ
регистрационный номер НМПТ
в национальном реестре
1
да
2. Дата регистрации НМПТ
в национальном реестре НМПТ
дата регистрации НМПТ
в национальном реестре
1
да
3. Сведения о свидетельстве
о праве использования национального НМПТ
сведения о свидетельстве о праве использования национального НМПТ
0..*
да
3.1. Свидетельство о праве
использования национального
НМПТ
информация о свидетельстве о праве использования национального НМПТ
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- номер свидетельства о праве использования национального НМПТ;
- дата регистрации свидетельства о праве использования национального НМПТ
в национальном реестре;
- дата истечения срока действия свидетельства о праве использования национального НМПТ
0..1
да
3.2. Правообладатель
информация о правообладателе национального НМПТ
элемент предназначен для указания следующих сведений:
- полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица;
- код страны в соответствии со стандартом ВОИС ST.3;
- адрес места нахождения (места жительства);
- контактные данные правообладателя (номер телефона, номер факса (при наличии), адрес электронной почты)
0..1
да

4. Ұлттық ТМККК туралы мәліметтер
ұлттық ТМККК туралы мәліметтер
1
Иә
4.1. Тіркелген белгі
ұлттық ТМККК ретінде
елдің, қалалық немесе ауылдық елді мекеннің, елді мекеннің немесе басқа географиялық объектінің қазіргі немесе тарихи, ресми немесе бейресми, толық немесе қысқартылған атауын, сондай-ақ осындай атаудан туындайтын және оны ерекше қасиеттері тек қана немесе негізінен тауарға қатысты пайдалану нәтижесінде белгілі болған белгіні білдіретін белгі. осы географиялық объектінің табиғи жағдайларымен және (немесе) адами факторларымен
мәлімделген белгі көрсетіледі Кирилл немесе латын алфавиттерінің әріптерін пайдалана отырып не Кирилл немесе латын әріптерінен басқа алфавиттердің әріптерін пайдалана отырып, сондай-ақ кирилл әліпбиінің әріптерін пайдалана отырып транслитерациялау және (немесе) мәлімделген белгіні орыс тіліне аудару
1..3
Иә
4.2. Дараландыру үшін Ұлттық ТМККК пайдаланылатын тауар
тіркелген ұлттық ТМККК дараландыру үшін пайдаланылатын тауарды көрсету
1
Иә
4.3. Өнімнің ерекше қасиеттерінің сипаттамасы
тиісті географиялық объектіге тән табиғи жағдайлармен және (немесе) адами факторлармен айқындалған тауардың ерекше қасиеттерінің сипаттамасы
1
Иә
4.4. Тауардың шығарылған (өндірілген) орны (географиялық объектінің шекаралары)
тауардың шығарылған (өндірілген) орнын (белгілі бір табиғи жағдайлармен және (немесе) адам факторларымен сипатталатын географиялық объектінің шекараларын)көрсету
1
Иә
4-кесте
Өтініш беруші (құқық иесі)ұсынатын қолдаухатқа (өтінімге, өтінішке) қоса берілген құжаттағы мәліметтер құрамы
Элемент атауы
Элемент сипаттамасы
Ескерту
Кн.
Жариялау белгісі
1. Қоса берілген құжат
информация о прилагаемом документе
0..*
1.1. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
зияткерлік меншік саласында, оның ішінде зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі

4. Сведения о национальном НМПТ
сведения о национальном НМПТ
1
да
4.1. Обозначение,
зарегистрированное
в качестве национального
НМПТ
обозначение, представляющее собой либо содержащее современное или историческое, официальное или неофициальное, полное или сокращенное наименование страны, городского или сельского поселения, местности или другого географического объекта, а также обозначение, производное от такого наименования
и ставшее известным в результате его использования в отношении товара, особые свойства которого исключительно или главным образом определяются характерными для данного географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами
заявляемое обозначение указывается
с использованием букв кириллического или латинского алфавитов либо
с использованием букв алфавитов, отличных от кириллического или латинского, а также транслитерация
с использованием букв кириллического алфавита и (или) перевод заявляемого обозначения на русский язык
1..3
да
4.2. Товар, для
индивидуализации которого
используется национальное
НМПТ
указание товара, для индивидуализации которого используется зарегистрированое национальное НМПТ
1
да
4.3. Описание особых свойств
товара
описание особых свойств товара, определенных характерными для соответствующего географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами
1
да
4.4. Место происхождения
(производства) товара
(границы географического
объекта)
указание места происхождения (производства) товара (границы географического объекта, для которого характерны определенные природные условия и (или) людские факторы)
1
да
Таблица 4
Состав сведений, содержащихся в прилагаемом документе к ходатайству (заявке, заявлению), представляемом заявителем (правообладателем)
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
Признак публикации
1. Прилагаемый документ
информация о прилагаемом документе
0..*
1.1. Код вида документа,
используемого в сфере
интеллектуальной собственности
кодовое обозначение вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности,
в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности
элемент предназначен для указания сведений в соответствии
с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых

элемент Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 27 шілдедегі № 92 шешімімен бекітілген зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен материалдардың сыныптауышына сәйкес мәліметтерді көрсетуге арналған
0..1
1.2. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы
зияткерлік меншік саласында, оның ішінде зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжат түрінің атауы

в сфере интеллектуальной собственности, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 июля 2021 г. № 92
0..1
1.2. Наименование вида документа,
используемого в сфере
интеллектуальной собственности
наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности,
в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности
элемент заполняется в случае, если

егер 4-кестенің 1.1-тармақшасындағы элемент мынадай мәндердің біріне ие болса, элемент толтырылады:
"05999" (тауарлар шығарылған жерлердің атауларын және (немесе) географиялық нұсқауларды пайдалануға құқықтарды растау үшін ұсынылатын өзге де құжаттар) немесе
"06999" (Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын пайдалану құқығын растау үшін пайдаланылатын өзге де құжаттар)
0..1
1.3. Құжаттың атауы
құжаттың атауы
1

элемент в подпункте 1.1 таблицы 4 имеет одно из следующих значений:
"05999" (иные документы, представляемые для подтверждения прав на использование наименований мест происхождения товаров и (или) географических указаний) или
"06999" (иные документы, используемые для подтверждения прав на использование наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза)
0..1
1.3. Наименование документа
наименование документа
1