Нақты тасымалдауды қадағалау кезеңінде навигациялық пломбада қамтылған электрондық құжаттарды және (немесе) құжаттардан алынған мәліметтерді сақтауды ұйымдастыруға қойылатын талаптар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 11 шілдедегі № 97 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақта тасымалдауды қадағалау үшін навигациялық пломбаларды қолдану туралы 2022 жылғы 19 сәуірдегі келісімнің 7-бабының 4-тармағының екінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Нақты тасымалдауды қадағалау кезеңінде навигациялық пломбада қамтылған электрондық құжаттарды және (немесе) құжаттардан алынған мәліметтерді сақтауды ұйымдастыруға қойылатын талаптар бекітілсін.
2. Осы Шешім ол ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 11 шілдедегі
№ 97 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Нақты тасымалдауды қадағалау кезеңінде навигациялық пломбада қамтылған электрондық құжаттарды және (немесе) құжаттардан алынған мәліметтерді сақтауды ұйымдастыруға қойылатын ТАЛАПТАР
1. Осы Талаптар Еуразиялық экономикалық одақта тасымалдауды қадағалау үшін навигациялық пломбаларды қолдану туралы 2022 жылғы 19 сәуірдегі келісімнің 7-бабының 2 және 3-тармақтарында көзделген нақты тасымалдауды қадағалау кезеңінде навигациялық пломбада орнатылатын электрондық құжаттарды және (немесе) құжаттардан алынған мәліметтерді сақтауды ұйымдастыруды айқындайды.
2. Нақты тасымалдауды қадағалау кезеңінде навигациялық пломбаға орнатылған электрондық құжаттар және (немесе) құжаттардан алынған мәліметтер туралы мәліметтер навигациялық пломбада тізілім нысанында сақталады.
3. Тізілім:
а) навигациялық пломбаның бірегей сәйкестендіру нөмірін;
б) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Навигациялық пломбаларды қолдана отырып жүзеге асырылатын тауарларды тасымалдаудың бірегей нөмірінің құрылымы туралы" 2023 жылғы 28 наурыздағы № 40 шешіміне сәйкес ұлттық оператордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған тасымалдаудың бірегей нөмірін (бұдан әрі – тасымалдаудың бірегей нөмірі);
в) әрбір электрондық құжат және (немесе) құжаттан алынған мәліметтер туралы мәліметтерді:
құжаттың сәйкестендіргіші (құжаттан алынған мәліметтер);
құжаттар түрлерінің және мәліметтердің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің (құжаттан алынған мәліметтердің) коды (құжаттан алынған мәліметтер үшін осындай құжат түрінің коды көрсетіледі);
құжаттың күні (бар болған жағдайда) және нөмірі (құжаттан алынған мәліметтер үшін осындай құжаттың күні (бар болған жағдайда) және нөмірі көрсетіледі;
осы құжат қоса тіркелетін тізілімге сәйкес құжаттың (құжаттан алынған мәліметтердің) сәйкестендіргіші (бар болған жағдайда);
құжатта (құжаттан алынған мәліметтерде) қамтылған файл (файлдар) туралы мәліметтер:
файлдың және деректер форматы туралы мәліметтің атауы;
файлды навигациялық пломбаға жүктеу белгісі;
электрондық цифрлық қолтаңбаның (электрондық қолтаңбаның) болуы белгісі;
электрондық цифрлық қолтаңбаны (электрондық қолтаңбаны) қалыптастыру және тексеру алгоритмінің сәйкестендіргіші;
электрондық цифрлық қолтаңбаны (электрондық қолтаңбаны) ұсыну форматы туралы мәліметтер;
шифрлеу белгісі;
шифрлеу алгоритмінің сәйкестендіргіші;
шифрленген деректерді ұсыну форматы туралы мәліметтер;
файлда қамтылған ақпараттың сипаттамасы (бар болған жағдайда);
г) ақпараттық жүйе қалыптастыратын тізілімді автоматтандырылған өңдеу үшін қажетті техникалық сипатының мәліметтерін қамтиды.

О Требованиях к организации хранения электронных документов и (или) сведений из документов, содержащихся в навигационной пломбе на период отслеживания конкретной перевозки
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 июля 2023 года № 97.
В соответствии с абзацем вторым пункта 4 статьи 7 Соглашения о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок от 19 апреля 2022 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые Требования к организации хранения электронных документов и (или) сведений из документов, содержащихся в навигационной пломбе на период отслеживания конкретной перевозки.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНЫ
Решение Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 июля 2023 № 97
ТРЕБОВАНИЯ
к организации хранения электронных документов и (или) сведений из документов, содержащихся в навигационной пломбе на период отслеживания конкретной перевозки
1. Настоящие Требования определяют организацию хранения электронных документов и (или) сведений из документов, размещение которых в навигационной пломбе на период отслеживания конкретной перевозки предусмотрено пунктами 2 и 3 статьи 7 Соглашения о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок от 19 апреля 2022 года.
2. Сведения об электронных документах и (или) сведениях из документов, размещенные в навигационной пломбе на период отслеживания конкретной перевозки, хранятся в навигационной пломбе в форме реестра.
3. Реестр содержит:
а) уникальный идентификационный номер навигационной пломбы;
б) уникальный номер перевозки, сформированный в информационной системе национального оператора в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 марта 2023 г. № 40 "О структуре уникального номера перевозки товаров, осуществляемой с применением навигационных пломб" (далее – уникальный номер перевозки);
в) сведения о каждом электронном документе и (или) сведениях из документа:
идентификатор документа (сведений из документа);
код вида документа (сведений из документа) в соответствии с классификатором видов документов и сведений (для сведений из документа указывается код вида такого документа);
дату (при наличии) и номер документа (для сведений из документа указываются дата (при наличии) и номер такого документа);
идентификатор документа (сведений из документа) в соответствии с реестром, к которому прилагается данный документ (при наличии);
сведения о файле (файлах), содержащем документ (сведения из документа):
имя файла и сведения о формате данных;
признак загрузки файла в навигационную пломбу;
признак наличия электронной цифровой подписи (электронной подписи);
идентификатор алгоритма формирования и проверки электронной цифровой подписи (электронной подписи);
сведения о формате представления электронной цифровой подписи (электронной подписи);
признак шифрования;
идентификатор алгоритма шифрования;
сведения о формате представления зашифрованных данных;
описание информации, содержащейся в файле (при наличии);
г) сведения технического характера, необходимые для автоматизированной обработки реестра, формируемые информационной системой.

4. Тізілім навигациялық пломбада файл түрінде сақталады және қосымшаға сай құрылымға және форматқа сәйкес қалыптастырылады. Осы Талаптардың 3-тармағының "г" тармақшасында көрсетілген мәліметтердің құрамын тізілімнің құрылымы айқындайды.
5. Тізілімді қамтитын файл электрондық құжаттарды және (немесе) құжаттардан алынған мәліметтерді қамтитын файлдармен бірге навигациялық пломбада орналастырылады.
6. Тізілімді қамтитын файлдың атауы мынадай схема бойынша қалыптасады:
NSR.xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxx,
мұндағы:
NSR – тілізімі бар файлды білдіретін аббревиатура;
xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxx – тасымалдаудың бірегей нөмірі.
7. Навигациялық пломбаға жазылатын файлдардың жиынтық мөлшері 25 Мб аспауы тиіс.
8. Электрондық құжаттар және (немесе) құжаттардан алынған мәліметтер навигациялық пломбада электрондық цифрлық қолтаңбаны (электрондық қолтаңбаны) конвертациялаусыз және (немесе) алмастырмай орналастырылады.
Инспекциялық-тексеріп қарау кешенін пайдалана отырып кедендік бақылауды жүргізу кезінде алынған навигациялық пломбаға орналастырылатын кескіндер мынадай графикалық форматтардың біріне конвертациялануы тиіс: JPEG, PNG.
9. Тізілімді қамтитын файлдар, электрондық құжаттар және (немесе) құжаттардан алынған мәліметтер навигациялық пломбаның ішкі энергиядан тәуелсіз жадысында сақталады.
Нақты тасымалдауды
қадағалау кезеңінде
навигациялық пломбада
қамтылған электрондық
құжаттарды және (немесе)
құжаттардан алынған
мәліметтерді сақтауды
ұйымдастыруға
қойылатын талаптарға
ҚОСЫМША
Нақты тасымалдауды қадағалау кезеңінде навигациялық пломбаға орналастырылған электрондық құжаттар және (немесе) құжаттардан алынған мәліметтер тізілімінің ҚҰРЫЛЫМЫ мен ФОРМАТЫ
1. Осы құжат нақты тасымалдауды қадағалау кезеңінде навигациялық пломбаға орналастырылған электрондық құжаттар және (немесе) құжаттардан алынған мәліметтер тізілімінің (бұдан әрі – тізілім) құрылымы мен форматын айқындайды.
2. Осы құжатта пайдаланылатын ұғымдар Еуразиялық экономикалық одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттарда және актілерде белгіленген мағыналарда қолданылады.
Осы құжатта пайдаланылатын қысқартулар мыналарды білдіреді:
"XML" – Дүниежүзілік ғаламтор Консорциумы (W3C) ұсынған белгілеудің кеңейтілген тілі;
"мүше мемлекет" – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"Одақ" – Еуразиялық экономикалық одақ.
3. Тізілім осы құжатта айқындалған құрылымға сәйкес мынадай стандарттардың талаптарын ескере отырып XML-форматта қалыптасады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fifth Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде (бұдан әрі – Интернет желісі) мына мекенжай бойынша жарияланған: https://www.w3.org/TR/xml/;
"Namespaces in XML (Third Edition)" – Интернет желісініде мына мекенжай бойынша жарияланған: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;

4. Реестр хранится в навигационной пломбе в виде файла и формируется в соответствии со структурой и форматом согласно приложению. Состав сведений, указанных в подпункте "г" пункта 3 настоящих Требований, определяется структурой реестра.
5. Файл, содержащий реестр, размещается в навигационной пломбе совместно с файлами, содержащими электронные документы и (или) сведения из документов.
6. Имя файла, содержащего реестр, формируется по следующей схеме:
NSR.xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxx,
где:
NSR – аббревиатура, обозначающая файл с реестром;
xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxx – уникальный номер перевозки.
7. Суммарный размер файлов, записываемых в навигационную пломбу, не должен превышать 25 Мб.
8. Электронные документы и (или) сведения из документов размещаются в навигационной пломбе без конвертации и (или) замены электронной цифровой подписи (электронной подписи).
Снимки, размещаемые в навигационной пломбе, полученные при проведении таможенного контроля с использованием инспекционно-досмотрового комплекса, должны быть конвертированы в один из следующих графических форматов: JPEG, PNG.
9. Файлы, содержащие реестр, электронные документы и (или) сведения из документов, хранятся во внутренней энергонезависимой памяти навигационной пломбы.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Требованиям к организации
хранения электронных документов
и (или) сведений из документов,
содержащихся в навигационной пломбе
на период отслеживания
конкретной перевозки
СТРУКТУРА И ФОРМАТ
реестра электронных документов и (или) сведений из документов, размещенных в навигационной пломбе на период отслеживания конкретной перевозки
1. Настоящий документ определяет структуру и формат реестра электронных документов и (или) сведений из документов, размещенных в навигационной пломбе на период отслеживания конкретной перевозки (далее – реестр).
2. Понятия, используемые в настоящем документе, применяются в значениях, определенных международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза.
Сокращения, используемые в настоящем документе, означают следующее:
"XML" – рекомендованный Консорциумом Всемирной паутины (W3C) расширяемый язык разметки;
"государство-член" – государство, являющееся членом Евразийского экономического союза;
"Союз" – Евразийский экономический союз.
3. Реестр формируется в соответствии со структурой, определяемой настоящим документом, в XML-формате с учетом требований следующих стандартов:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fifth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (далее – сеть Интернет) по адресу: https://www.w3.org/TR/xml/;
"Namespaces in XML (Third Edition)" – опубликован в сети Интернет по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;

"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2: Datatypes" – Интернет желісінде мына мекенжайлар бойынша жарияланған: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.
4. Тізілімнің құрылымы Одақтың деректер моделін (бұдан әрі – деректер моделі) пайдалану негізінде әзірленген және мыналарды:
а) тізілімнің құрылымы туралы жалпы мәліметтерді;
б) импортталатын атаулар кеңістігін (тізілімнің құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер моделінің объектілеріне тиесілі атаулар кеңістігі);
в) тізілім құрылымының деректемелік құрамын (қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархиялық деңгейлерін ескере отырып);
г) базистік деңгейдің және "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласы деңгейінің деректер моделінің объектілері туралы мәліметтерді:
тізілімнің құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типтері туралы;
тізілімнің құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері туралы;
тізілімнің құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласының қолданбалы қарапайым типтік деректері туралы;
д) тізілім құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасын көрсете отырып кестелік нысанда сипатталады

"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" – опубликованы в сети Интернет по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.
4. Структура реестра разработана на основе использования модели данных Союза (далее – модель данных) и описывается в табличной форме с указанием:
а) общих сведений о структуре реестра;
б) импортируемых пространств имен (пространств имен, которым принадлежат объекты модели данных, использованные при разработке структуры реестра);
в) реквизитного состава структуры реестра (с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов);
г) сведений об объектах модели данных базисного уровня и уровня предметной области "Таможенное администрирование":
о базовых типах данных, используемых в структуре реестра;
об общих простых типах данных, используемых в структуре реестра;
о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре реестра;
д) описания заполнения отдельных реквизитов структуры реестра.

7. Тізілім құрылымының деректемелік құрамы 3-кестеде берілген.
Кестеде мынадай өрістер (графалар) қалыптастырылады:
"деректеменің атауы" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетілген деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгіленімі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіруші" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендірушісі;
"деректер типі" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендірушісі;
"көпт." – деректемелердің көптігі: міндеттілігі (опционалдығы) және деректеменің ықтимал қайталануының саны.
Тізілім құрылымы деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануы тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен артық емес қайталануы тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционалды, m реттен артық емес қайталануы мүмкін (m > 1).
3-кесте
Тізілім құрылымының деректемелік құрамы (R.053)
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіруші
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттардың және мәліметтердің құрылымдары тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық мәні
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмағыналы сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
осы электрондық құжат (мәліметтер) жауап ретінде қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылған күні және уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Тасымалдаудың бірегей сәйкестендірушісі
(casdo:‌Movement‌Id)
тасымалдаудың бірегей сәйкестендірушісі
M.CA.SDE.00638
M.SDT.90003
1
6. Навигациялық пломбаның сәйкестендірушісі
(casdo:‌Navigation‌Seal‌Id)
навигациялық пломбаның бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.CA.SDE.00822
M.CA.SDT.00206
1
7. Навигациялық пломбаларды пайдалана отырып жүзеге асырылатын тасымалдаудың ілеспе құжаты
(cacdo:‌NSDocuments‌Details)
навигациялық пломбаларды пайдалана отырып жүзеге асырылатын тасымалдаудың ілеспе құжаты (құжаттан алынған мәліметтер) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00661
M.CA.CDT.00631
Енгізілген элементтер-дің мәндері облыстары-мен айқындалады
1..*

7. Реквизитный состав структуры реестра приведен в таблице 3.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"тип данных" – идентификатор типа данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
Для указания множественности реквизитов структуры реестра используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица 3
Реквизитный состав структуры реестра (R.053)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Уникальный идентификатор перевозки
(casdo:MovementId)
уникальный идентификатор перевозки
M.CA.SDE.00638
M.SDT.90003
1
6. Идентификатор навигационной пломбы
(casdo:NavigationSealId)
уникальный идентификационный номер навигационной пломбы
M.CA.SDE.00822
M.CA.SDT.00206
1
7. Документ, сопровождающий перевозку, осуществляемую с использованием навигационных пломб
(cacdo:NSDocumentsDetails)
сведения о документе (сведениях из документа), сопровождающем (сопровождающих) перевозку, осуществляемую с использованием навигационных пломб
M.CA.CDE.00661
M.CA.CDT.00631
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

7.1. Жазбаның сәйкестендірушісі
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаның реттік нөмірі
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
1
7.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық мәні
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныпта-уыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
7.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
7.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
7.5. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
7.6. Жазбаның сілтемелік сәйкестендірушісі
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
осы құжат (құжаттан алынған мәліметтер) оған қосымша болатын құжаттың (құжаттан алынған мәліметтердің) реттік нөміріне сілтеме
M.CA.SDE.00617
M.SDT.00108
0..1
7.7. Қосарлы деректер туралы мәліметтер
(cacdo:‌Binary‌Data‌Details)
құжатта (мәліметте) қамтылған қосарлы деректер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00677
M.CA.CDT.00563
Енгізілген элементтер-дің мәндері облыстарымен айқындалады
1..*
7.7.1. Қосарлы файлдың атауы
(casdo:‌Binary‌File‌Name)
қосарлы деректерді ұсынатын файлдың атауы
M.CA.SDE.00643
M.SDT.00068
0..1
7.7.2. Деректер форматының коды
(casdo:‌Media‌Type‌Code)
деректер форматының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00758
M.SDT.00147
0..1
7.7.3. Қолтаңбаның болуы белгісі
(casdo:‌Sign‌Indicator)
деректерге электрондық цифрлық қолтаңбаның (электрондық қолтаңбаның) қойылуы белгісі
M.CA.SDE.00733
M.BDT.00013
0..1
7.7.4. Қолтаңба алгоритмінің сәйкестендірушісі
(casdo:‌Signature‌Algorithm‌Id)
электрондық цифрлық қолтаңбаны (электрондық қолтаңбаны) қалыптастыру және тесеру алгоритмінің сәйкестендірушісі
M.CA.SDE.00997
M.CA.SDT.00315
0..1
7.7.5. Қолтаңба форматының коды
(casdo:‌Signature‌Format‌Code)
электрондық цифрлық қолтаңбаны (электрондық қолтаңбаны) ұсыну форматының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00996
M.CA.SDT.00314
0..1
7.7.6. Бақылау сомасы
(csdo:‌Check‌Sum‌Id)
қосарлы деректердің бақылау сомасы
M.SDE.00338
M.SDT.00319
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(algorithmId атрибуты)
есептеу алгоритмінің белгіленуі
M.SDT.00091
0..1
7.7.7. Шифрлеу белгісі
(casdo:‌Encryption‌Indicator)
деректерді шифрлеу белгісі
M.CA.SDE.00645
M.BDT.00013
0..1
7.7.8. Шифрлеу алгоритмінің сәйкестендірушісі
(casdo:‌Encryption‌Algorithm‌Id)
деректерді шифрлеу алгоритмінің сәйкестендірушісі
M.CA.SDE.00998
M.CA.SDT.00315
0..1
7.7.9. Деректерді шифрлеу форматының коды
(casdo:‌Encryption‌Format‌Code)
шифрланған деректерді ұсыну форматының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00995
M.CA.SDT.00314
0..1

7.1. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
порядковый номер записи
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
1
7.2. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
7.3. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
7.4. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
7.5. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
7.6. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:ReferenceLineId)
ссылка на порядковый номер документа (сведений из документа), приложением к которому служит данный документ (сведения из документа)
M.CA.SDE.00617
M.SDT.00108
0..1
7.7. Сведения о бинарных данных
(cacdo:BinaryDataDetails)
сведения о бинарных данных, содержащих документ (сведения)
M.CA.CDE.00677
M.CA.CDT.00563
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
7.7.1. Имя бинарного файла
(casdo:BinaryFileName)
имя файла, в котором представлены бинарные данные
M.CA.SDE.00643
M.SDT.00068
0..1
7.7.2. Код формата данных
(casdo:MediaTypeCode)
кодовое обозначение формата данных
M.CA.SDE.00758
M.SDT.00147
0..1
7.7.3. Признак наличия подписи
(casdo:SignIndicator)
признак подписания данных электронной цифровой подписью (электронной подписью)
M.CA.SDE.00733
M.BDT.00013
0..1
7.7.4. Идентификатор алгоритма подписи
(casdo:SignatureAlgorithmId)
идентификатор алгоритма формирования и проверки электронной цифровой подписи (электронной подписи)
M.CA.SDE.00997
M.CA.SDT.00315
0..1
7.7.5. Код формата подписи
(casdo:SignatureFormatCode)
кодовое обозначение формата представления электронной цифровой подписи (электронной подписи)
M.CA.SDE.00996
M.CA.SDT.00314
0..1
7.7.6. Контрольная сумма
(csdo:CheckSumId)
контрольная сумма бинарных данных
M.SDE.00338
M.SDT.00319
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут algorithmId)
обозначение алгоритма вычисления
M.SDT.00091
0..1
7.7.7. Признак шифрования
(casdo:EncryptionIndicator)
признак шифрования данных
M.CA.SDE.00645
M.BDT.00013
0..1
7.7.8. Идентификатор алгоритма шифрования
(casdo:EncryptionAlgorithmId)
идентификатор алгоритма шифрования данных
M.CA.SDE.00998
M.CA.SDT.00315
0..1
7.7.9. Код формата шифрованных данных
(casdo:EncryptionFormatCode)
кодовое обозначение формата представления зашифрованных данных
M.CA.SDE.00995
M.CA.SDT.00314
0..1

7.7.10. Жүктеу белгісі
(casdo:‌Loading‌Indicator)
қосарлы деректерді материалдық тасымалдағышқа жүктеу белгісі
M.CA.SDE.00647
M.BDT.00013
1
7.7.11. Сипаттау
(csdo:‌Description‌Text)
қосарлы деректерде қамтылған ақпаратты сипаттау
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
8. Тізілімнің құрылымында пайдаланылған деректердің базалық типтері туралы мәліметтер 4 және 5-кестелерде берілген.
4-кесте
Тізілімнің құрылымында пайдаланылған деректердің базалық типтері туралы жалпы мәліметтер
р/с
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
Атаулар кеңістігінің сәйкестендірушісі
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Атаулар кеңістігінің префиксі
bdt
"X.X.X" символдары атаулар кеңістігінде тізілімнің құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің баистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
5-кестеде мынадай өрістер (графалар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіруші" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендірушісі;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендірушісі;
"атауы" – деректер моделіндегі деректер типінің атауы;
"мәндер облысы" – деректер типіне сәйкес келетін рұқсат етілген мәндердің көптігі.
5-кесте
Тізілім құрылымында пайдаланылған деректердің базалық типтері
р/с
Сәйкестендіруші
UML конструкциясы
Атауы
Мәндер облысы
1
M.BDT.00005
DateType
Күні. Типі
ISO 8601 сәйкес күннің белгіленуі
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Күні және уақыты. Типі
ISO 8601 сәйкес күннің және уақыттың белгіленуі
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Индикатор. Типі
екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
9. Тізілімнің құрылымында пайдаланылған деректердің жалпы қарапайым типтері туралы мәліметтер 6 және 7-кестелерде берілген.
6-кесте
Тізілімнің құрылымында пайдаланылған деректердің жалпы қарапайым типтері туралы жалпы мәліметтер
р/с
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
Атаулар кеңістігінің сәйкестендірушісі
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Атаулар кеңістігінің префиксі
csdo
"X.X.X" символдары атаулар кеңістігінде тізілімнің құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
7-кестеде мынадай өрістер (графалар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіруші" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендірушісі;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендірушісі;
"атауы" – деректер моделіндегі деректер типінің атауы;
"мәндер облысы" – деректердің типіне сәйкес келетін рұқсат етілген мәндердің көптігі.
7-кесте
Тізілім құрылымында пайдаланылған деректердің жалпы қарапайым типтері
р/с
Сәйкестендіруші
UML конструкциясы
Атауы
Мәндер облысы
1.
M.SDT.00068
Name250‌Type
Атауы. 250 символға дейін. Типі
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең ұзақ ұзындығы: 250
2.
M.SDT.00088
Text4000Type
Мәтін. 4000 символға дейін. Типі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең ұзақ ұзындығы: 4000
3.
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Анықтамалық (сәйкестендіруші)_ Идентификатор. Тип
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең ұзақ ұзындығы: 20
4.
M.SDT.00093
Id50Type
Сәйкестендіруші. 50 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең ұзақ ұзындығы: 50
5.
M.SDT.00108
Id40‌Type
Сәйкестендіруші. 40 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең ұзақ ұзындығы: 40
6.
M.SDT.00134
Name500Type
Атауы. 500 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең ұзақ ұзындығы: 500
7.
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type

7.7.10. Признак загрузки
(casdo:LoadingIndicator)
признак загрузки бинарных данных на материальный носитель
M.CA.SDE.00647
M.BDT.00013
1
7.7.11. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание информации, содержащейся в бинарных данных
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
8. Сведения о базовых типах данных, использованных в структуре реестра, приведены в таблицах 4 и 5.
Таблица 4
Общие сведения о базовых типах данных, использованных в структуре реестра
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
bdt
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры реестра.
В таблице 5 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 5
Базовые типы данных, использованные в структуре реестра
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.BDT.00005
DateType
Дата. Тип
обозначение даты в соответствии с ISO 8601
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Дата и время. Тип
обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Индикатор. Тип
одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
9. Сведения об общих простых типах данных, использованных в структуре реестра, приведены в таблицах 6 и 7.
Таблица 6
Общие сведения об общих простых типах данных, использованных в структуре реестра
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
csdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры реестра.
В таблице 7 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 7
Общие простые типы данных, использованные в структуре реестра
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1.
M.SDT.00068
Name250Type
Имя. До 250 символов. Тип
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
2.
M.SDT.00088
Text4000Type
Текст. До 4000 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
3.
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Справочник (классификатор)_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
4.
M.SDT.00093
Id50Type
Идентификатор. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
5.
M.SDT.00108
Id40Type
Идентификатор. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
6.
M.SDT.00134
Name500Type
Имя. До 500 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
7.
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type

Коды. 20 символға дейін: 2 нұсқа. Типі
сәйкестендірушісі "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең ұзақ ұзындығы: 20
8.
M.SDT.00147
Media‌Type‌Code‌Type
Деректер форматы_ Коды. Типі
Деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең ұзақ ұзындығы: 255
9.
M.SDT.00319
Check‌Sum‌Id‌Type
Бақылау сомасы_ Сәйкестендіруші. Типі
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең ұзақ ұзындығы: 1024
10.
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электрондық құжат (мәліметтер)_ Коды. Типі
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
11.
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Әмбебап бірегей_ Сәйкестендіруші. Типі
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендірушінің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
10. Тізілімнің құрылымында пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" пәндік облысы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы мәліметтер 8 және 9-кестелерде берілген.
8-кесте
Тізілімнің құрылымында пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" пәндік облысы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы жалпы мәліметтер
р/с
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
Атаулар кеңістігінің сәйкестендірушісі
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Атаулар кеңістігінің префиксі
casdo
"X.X.X" символдары атаулар кеңістігінде тізілімнің құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер моделінің "Кедендік әкімшілендіру" пәндік облысының нұсқасына сәйкес келеді.
9-кестеде мынадай өрістер (графалар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіруші" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендірушісі;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендірушісі;
"атауы" – деректер моделіндегі деректер типінің атауы;
"мәндер облысы" – деректер типіне сәйкес келетін рұқсат етілген мәндердің көптігі.
9-кесте
Тізілімнің құрылымында пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" пәндік облысы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері
р/с
Сәйкестендіруші
UML конструкциясы
Атауы
Мәндер облысы
1
M.CA.SDT.00206
Id100‌Type
Сәйкестендіруші. 100 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең ұзақ ұзындығы: 100
2
M.CA.SDT.00314
Cryptography Format Code Type
Криптографиялық деректерді ұсыну форматы_ Коды. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең ұзақ ұзындығы: 512
3
M.CA.SDT.00315
Cryptography Algorithm Id Type
Криптографиялық деректерді қалыптастыру алгоритмі _ Сәйкестендіруші. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең ұзақ ұзындығы: 512

Код. До 20 символов: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
8.
M.SDT.00147
MediaTypeCodeType
Формат данных_ Код. Тип
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
9.
M.SDT.00319
CheckSumIdType
Контрольная сумма_ Идентификатор. Тип
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1024
10.
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронный документ (сведения)_ Код. Тип
значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
11.
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Универсально уникальный_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
10. Сведения о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", использованных в структуре реестра, приведены в таблицах 8 и 9.
Таблица 8
Общие сведения о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", использованных в структуре реестра
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
casdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии предметной области "Таможенное администрирование" модели данных, использованной при разработке структуры реестра.
В таблице 9 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 9
Прикладные простые типы данных предметной области "Таможенное администрирование", использованные в структуре реестра
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.CA.SDT.00206
Id100Type
Идентификатор. До 100 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
2
M.CA.SDT.00314
CryptographyFormatCodeType
Формат представления криптографических данных_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 512
3
M.CA.SDT.00315
CryptographyAlgorithmIdType
Алгоритм формирования криптографических данных_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 512

11. Тізілім құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасы 10-кестеде берілген.
Кестеде мынадай өрістер (графалар) қалыптастырылады:
"деректеменің атауы" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетілген деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгіленімі;
"көпт." – деректемелердің көптігі (міндеттілігі (опционалдығы) және деректеменің ықтимал қайталануының саны). Деректемелердің көптігін көрсету үшін осы құжаттың 7-тармағында көрсетілген белгілеулерге сәйкес белгіленімдер пайдаланылады;
"деректемені толтыру ережесі" – деректемені толтыру ережесін айқындайды;
"ереженің коды" – деректемені толтыру ережесінің кодтық белгіленімі;
"ереженің түрі" – деректемені толтыру ережесі түрінің кодтық белгіленімі. Ықтимал мәндер:
"1" – әрбір мүше мемлекетте қолданылатын жалпы ереже, Одақтың құқығымен белгіленеді;
"2" – мүше мемлекеттерде деректемені толтыру ерекшелігін айқындайтын ереже, Одақтың құқығымен белгіленеді;
"3" – мүше мемлекетте деректемені толтыру ерекшелігін айқындайтын ереже, мүше мемлекеттің заңнамасымен белгіленеді;

11. Описание заполнения отдельных реквизитов структуры реестра приведено в таблице 10.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита). Для указания множественности реквизитов используются обозначения в соответствии с обозначениями, указанными в пункте 7 настоящего документа;
"правило заполнения реквизита" – определяет правило заполнения реквизита;
"код правила" – кодовое обозначение правила заполнения реквизита;
"вид правила" – кодовое обозначение вида правила заполнения реквизита. Возможные значения:
"1" – общее правило, применяемое в каждом государстве-члене, устанавливается правом Союза;
"2" – правило, определяющее особенности заполнения реквизита в государствах-членах, устанавливается правом Союза;
"3" – правило, определяющее особенности заполнения реквизита в государстве-члене, устанавливается законодательством государства-члена;

B.053.00002
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі (csdo:EDocId)" деректемесінің мәні шаблонға сәйкес келуі тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
0..1
B.053.00003
1
егер "Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі (csdo:EDocRefId)" деректемесі толтырылған болса, онда деректеменің мәні шаблонға сәйкес келуі тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}

B.053.00002
1
значение реквизита "Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)" должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
0..1
B.053.00003
1
если реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:EDocRefId)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}

4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1
B.053.00004
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" деректемесінің мәні Бүкіләлемдік уақыттың айырмашылығын көрсете отырып жергілікті уақыттың мәні түрінде электрондық құжаттың (мәліметтердің) қалыптастырылған күнін қамтуы тиіс
B.053.00005
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты" деректемесінің мәні шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұндағы ccc – миллисекунд мәнін белгілейтін символдар (болмауы мүмкін)

4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
1
B.053.00004
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime)" должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем
B.053.00005
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)

5. Тасымалдаудың бірегей сәйкестендірушісі
(casdo:‌Movement‌Id)
1
B.053.00029
"Тасымалдаудың бірегей сәйкестендірушісі (casdo:MovementId)" деректемесінің мәні шаблонға сәйкес келуі тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
6. Навигациялық пломбаның сәйкестендірушісі
(casdo:‌Navigation‌Seal‌Id)
1
7. Навигациялық пломбаларды пайдалана отырып жүзеге асырылатын тасымалдауға ілеспе құжат
(cacdo:‌NSDocuments‌Details)
1..*

5. Уникальный идентификатор перевозки
(casdo:MovementId)
1
B.053.00029
значение реквизита "Уникальный идентификатор перевозки (casdo:MovementId)" должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
6. Идентификатор навигационной пломбы
(casdo:NavigationSealId)
1
7. Документ, сопровождающий перевозку, осуществляемую с использованием навигационных пломб
(cacdo:NSDocumentsDetails)
1..*

7.1. Жазбаның сәйкестендірушісі
(casdo:‌Line‌Id)
1
B.053.00010
1
"Навигациялық пломбаларды пайдалана отырып жүзеге асырылатын тасымалдауға ілеспе құжат (cacdo:‌NSDocuments Details)" деректемесі данасының құрамында "Жазбаның сәйкестендірушісі (casdo:‌Line‌Id)" деректемесі қайталанатын мәндерді қамтымауы тиіс
7.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.053.00030
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылған болуы тиіс
B.053.00011
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі құжаттар және мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің коды мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
1
B.053.00012
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуы тиіс
7.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
7.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

7.1. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
1
B.053.00010
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:LineId)" в составе экземпляра реквизита "Документ, сопровождающий перевозку, осуществляемую с использованием навигационных пломб (cacdo:NSDocumentsDetails)" не должен содержать повторяющихся значений
7.2. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
0..1
B.053.00030
1
реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" должен быть заполнен
B.053.00011
1
реквизит "Код вида документа (csdo: Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
1
B.053.00012
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" должен содержать значение "2009"
7.3. Наименование документа
(csdo:DocName)
0..1
7.4. Номер документа
(csdo:DocId)
0..1

B.053.00013
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылған болуы тиіс
7.5. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.053.00015
1
егер "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылған болса, онда "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
7.6. Жазбаның сілтемелік сәйкестендірушісі
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
0..1
B.053.00016
1
егер "Навигациялық пломбаларды пайдалана отырып жүзеге асырылатын тасымалдауға ілеспе құжат (cacdo:‌NSDocuments‌Details)" деректемесінің осы данасы "Навигациялық пломбаларды пайдалана отырып жүзеге асырылатын тасымалдауға ілеспе құжат (cacdo:‌NSDocuments‌Details)" деректемесінің басқа данасында ол туралы мәліметтер ұсынылған басқа құжатқа (құжаттан алынған мәліметтерге) қосымша болып табылатын құжат (құжаттан алынған мәліметтер) туралы мәліметті қамтитын болса "Навигациялық пломбаларды пайдалана отырып жүзеге асырылатын тасымалдауға ілеспе құжат (cacdo: NSDocuments Details)" деректемесі данасының құрамында "Жазбаның сілтемелік сәйкестендірушісі (casdo:ReferenceLineId)" деректемесі толтырылған болуы тиіс, әйтпесе "Жазбаның сілтемелік сәйкестендірушісі (casdo:ReferenceLineId)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.053.00013
1
реквизит "Номер документа (csdo:Doc‌Id)" должен быть заполнен
7.5. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
0..1
B.053.00015
1
если реквизит "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" заполнен, то значение реквизита "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
7.6. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:ReferenceLineId)
0..1
B.053.00016
1
реквизит "Ссылочный идентификатор записи (casdo:ReferenceLineId)" в составе экземпляра реквизита "Документ, сопровождающий перевозку, осуществляемую с использованием навигационных пломб (cacdo:NSDocumentsDetails)" должен быть заполнен, если данный экземпляр реквизита "Документ, сопровождающий перевозку, осуществляемую с использованием навигационных пломб (cacdo:NSDocumentsDetails)" содержит сведения
о документе (сведениях из документа), который является приложением к другому документу (сведениям из документа), сведения о котором представлены в другом экземпляре реквизита "Документ, сопровождающий перевозку, осуществляемую с использованием навигационных пломб (cacdo:NSDocumentsDetails)", иначе реквизит "Ссылочный идентификатор записи (casdo:ReferenceLineId)" не должен быть заполнен

B.053.00017
1
егер "Жазбаның сілтемелік сәйкестендірушісі (casdo:‌Reference‌Line‌Id)" деректемесі толтырылған болса, онда "Навигациялық пломбаларды пайдалана отырып жүзеге асырылатын тасымалдауға ілеспе құжат (cacdo:‌NSDocuments‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Жазбаның сілтемелік сәйкестендірушісі (casdo:‌Reference‌Line‌Id)" деректемесінің мәні "Навигациялық пломбаларды пайдалана отырып жүзеге асырылатын тасымалдауға ілеспе құжат (cacdo:‌NSDocuments‌Details)" деректемесінің басқа данасының құрамындағы "Жазбаның сәйкестендірушісі (casdo:‌Line‌Id)" деректемесінің мәніне сәйкес келуі тиіс

B.053.00017
1
если реквизит "Ссылочный идентификатор записи (casdo:ReferenceLineId)" заполнен, то значение реквизита "Ссылочный идентификатор записи (casdo:ReferenceLineId)" в составе экземпляра реквизита "Документ, сопровождающий перевозку, осуществляемую с использованием навигационных пломб (cacdo:NSDocumentsDetails)" должно совпадать со значением реквизита "Идентификатор записи (casdo:LineId)" из состава другого экземпляра реквизита "Документ, сопровождающий перевозку, осуществляемую с использованием навигационных пломб (cacdo:NSDocumentsDetails)"

B.053.00018
1
егер "Жазбаның сілтемелік сәйкестендірушісі (casdo:‌Reference‌Line‌Id)" деректемесі толтырылған болса, онда "Навигациялық пломбаларды пайдалана отырып жүзеге асырылатын тасымалдауға ілеспе құжат (cacdo:‌NSDocuments‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Жазбаның сілтемелік сәйкестендірушісі (casdo:‌Reference‌Line‌Id)" деректемесінің мәні "Навигациялық пломбаларды пайдалана отырып жүзеге асырылатын тасымалдауға ілеспе құжат (cacdo:‌NSDocuments‌Details)" деректемесінің осы данасының құрамындағы "Жазбаның сәйкестендірушісі (casdo:‌Line‌Id)" деректемесінің мәніне сәйкес келмеуі тиіс

B.053.00018
1
если реквизит "Ссылочный идентификатор записи (casdo:ReferenceLineId)" заполнен, то значение реквизита "Ссылочный идентификатор записи (casdo:ReferenceLineId)" в составе экземпляра реквизита "Документ, сопровождающий перевозку, осуществляемую с использованием навигационных пломб (cacdo:NSDocumentsDetails)" не должно совпадать со значением реквизита "Идентификатор записи (casdo:LineId)" в составе этого экземпляра реквизита "Документ, сопровождающий перевозку, осуществляемую с использованием навигационных пломб (cacdo:NSDocumentsDetails)"

7.7. Қосарлы деректер туралы мәліметтер
(cacdo:‌Binary‌Data‌Details)
1..*
7.7.1. Қосарлы файлдың атауы
(casdo:‌Binary‌File‌Name)
0..1
B.053.00019
еегер "Жүктеу белгісі (casdo:‌Loading‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтитын болса, онда "Қосарлы файлдың атауы (casdo:‌Binary‌File‌Name)" деректемесі толтырылған болуы тиіс, әйтпесе "Қосарлы файлдың атауы (casdo:‌Binary‌File‌Name)" толтырылмауы тиіс
7.7.2. Деректер форматының коды
(casdo:‌Media‌Type‌Code)
0..1
B.053.00020
егер "Жүктеу белгісі (casdo:‌Loading‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтитын болса, онда "Деректер форматының коды (casdo:‌Media‌Type‌Code)" толтырылған болуы тиіс, әйтпесе "Деректер форматының коды (casdo:‌Media‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.053.00021
егер "Деректер форматының коды (casdo:‌Media‌Type‌Code)" деректемесі толтырылған болса, онда "Деректер форматының коды (casdo:‌Media‌Type‌Code)" деректемесі Multipurpose Internet Mail Extensions (MIME) стандартына сәйкес файл типінің мәнін қамтуы тиіс
7.7.3. Қолтаңбаның болуы белгісі
(casdo:‌Sign‌Indicator)
0..1
B.053.00022
егер "Жүктеу белгісі (casdo:‌Loading‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтитын болса, онда "Қолтаңбаның болуы белгісі (casdo:‌Sign‌Indicator)" деректемесі толтырылған болуы тиіс, әйтпесе "Қолтаңбаның болуы белгісі (casdo:‌Sign‌Indicator)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.053.00023
егер "Қолтаңбаның болуы белгісі (casdo:‌Sign‌Indicator)" деректемесі толтырылған болса, онда "Қолтаңбаның болуы белгісі (casdo:SignIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуы тиіс:
0 – файлға электрондық цифрлық қолтаңба (электрондық қолтаңба) қойылмаған;
1 – файлға электрондық цифрлық қолтаңба (электрондық қолтаңба) қойылған
7.7.4. Қолтаңба алгоритмінің сәйкестендірушісі
(casdo:‌Signature‌Algorithm‌Id)
0..1
B.053.00029
егер "Қолтаңбаның болуы белгісі (casdo:‌Sign‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтитын болса, онда "Қолтаңба алгоритмінің сәйкестендірушісі (casdo:‌Signature‌Algorithm‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.053.00030
егер "Қолтаңба алгоритмінің сәйкестендірушісі (casdo:‌Signature‌Algorithm‌Id)" деректемесі толтырылған болса, онда "Қолтаңба алгоритмінің сәйкестендірушісі (casdo:‌Signature‌Algorithm‌Id)" деректемесі оған сәйкес электрондық цифрлық қолтаңба (электрондық қолтаңба) қалыптастырылған алгоритмнің OID-сәйкестендірушісі мәнін қамтуы тиіс
7.7.5. Қолтаңба форматының коды
(casdo:‌Signature‌Format‌Code)
0..1
B.053.00031
егер "Қолтаңбаның болуы белгісі (casdo:‌Sign‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтитын болса, онда "Қолтаңба форматының коды (casdo:‌Signature‌Format‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс

7.7. Сведения о бинарных данных
(cacdo:BinaryDataDetails)
1..*
7.7.1. Имя бинарного файла
(casdo:BinaryFileName)
0..1
B.053.00019
если реквизит "Признак загрузки (casdo:LoadingIndicator)" содержит значение "1", то реквизит "Имя бинарного файла (casdo:BinaryFileName)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Имя бинарного файла (casdo:BinaryFileName)" не должен быть заполнен
7.7.2. Код формата данных
(casdo:MediaTypeCode)
0..1
B.053.00020
если реквизит "Признак загрузки (casdo:LoadingIndicator)" содержит значение "1", то реквизит "Код формата данных (casdo:MediaTypeCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код формата данных (casdo:MediaTypeCode)" не должен быть заполнен
B.053.00021
если реквизит "Код формата данных (casdo:MediaTypeCode)" заполнен, то реквизит "Код формата данных (casdo:MediaTypeCode)" должен содержать значение типа файла в соответствии со стандартом Multipurpose Internet Mail Extensions (MIME)
7.7.3. Признак наличия подписи
(casdo:SignIndicator)
0..1
B.053.00022
если реквизит "Признак загрузки (casdo:LoadingIndicator)" содержит значение "1", то реквизит "Признак наличия подписи (casdo:SignIndicator)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак наличия подписи (casdo:SignIndicator)" не должен быть заполнен
B.053.00023
если реквизит "Признак наличия подписи (casdo:SignIndicator)" заполнен, то реквизит "Признак наличия подписи (casdo:SignIndicator)" должен содержать 1 из значений:
0 – файл не подписан электронной цифровой подписью (электронной подписью);
1 – файл подписан электронной цифровой подписью (электронной подписью)
7.7.4. Идентификатор алгоритма подписи
(casdo:SignatureAlgorithmId)
0..1
B.053.00029
если реквизит "Признак наличия подписи (casdo:SignIndicator)" содержит значение "0", то реквизит "Идентификатор алгоритма подписи (casdo:SignatureAlgorithmId)" не должен быть заполнен
B.053.00030
если реквизит "Идентификатор алгоритма подписи (casdo:SignatureAlgorithmId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор алгоритма подписи (casdo:SignatureAlgorithmId)" должен содержать значение OID-идентификатора алгоритма, в соответствии с которым сформирована электронная цифровая подпись (электронная подпись)
7.7.5. Код формата подписи
(casdo:SignatureFormatCode)
0..1
B.053.00031
если реквизит "Признак наличия подписи (casdo:SignIndicator)" содержит значение "0", то реквизит "Код формата подписи (casdo:SignatureFormatCode)" не должен быть заполнен

B.053.00032
егер "Қолтаңба форматының коды (casdo:‌Signature‌Format‌Code)" деректемесі толтырылған болса, онда "Қолтаңба форматының коды (casdo:‌Signature‌Format‌Code)" деректемесі электрондық қолтаңбаны ұсыну форматының кодтық белгіленуін қамтуы тиіс
7.7.6. Бақылау сомасы
(csdo: Check Sum Id)
0..1
B.053.00024
"Бақылау сомасы (casdo:‌Check‌Sum‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(algorithmId атрибуты)
0..1
7.7.7. Признак шифрования
(casdo:‌Encryption‌Indicator)
0..1
B.053.00025
егер "Жүктеу белгісі (casdo:‌Loading‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтитын болса, онда "Шифрлеу белгісі (casdo:‌Encryption‌Indicator)" деректемесі толтырылған болуы тиіс, әйтпесе "Шифрлеу белгісі (casdo:‌Encryption‌Indicator)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.053.00026
егер "Шифрлеу белгісі (casdo:‌Encryption‌Indicator)" деректемесі толтырылған болса, онда "Шифрлеу белгісі (casdo:‌Encryption‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуы тиіс:
0 – файл шифрланбаған түрде ұсынылған;
1 – файл шифрланған түрде ұсынылған
7.7.8. Шифрлеу алгоритмінің сәйкестендірушісі
(casdo:‌Encryption‌Algorithm‌Id)
0..1
B.053.00033
егер "Шифрлеу белгісі (casdo:‌Encryption‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтитын болса, онда "Шифрлеу алгоритмінің сәйкестендіргіші (casdo:‌Encryption‌Algorithm‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.053.00034
егер "Шифрлеу алгоримтінің сәйкестендірушісі (casdo:‌Encryption‌Algorithm‌Id)" деректемесі толтырылған болса, онда "Шифрлеу алгоритмінің сәйкестендірушісі (casdo:‌Encryption‌Algorithm‌Id)" деректемесі оған сәйкес деректерді шифрлеу қолданылған алгоритмнің OID-сәйкестендірушісі мәнін қамтуы тиіс
7.7.9. Шифрланған деректер форматының коды
(casdo:‌Encryption‌Format‌Code)
0..1
B.053.00035
егер "Шифрлеу белгісі (casdo:‌Encryption‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтитын болса, онда "Шифрланған деректер форматының коды (casdo:‌Encryption‌Format‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.053.00036
егер "Шифрланған деректер форматының коды (casdo:‌Encryption‌Format‌Code)" толтырылған болса, онда "Шифрланған деректер форматының коды (casdo:‌Encryption‌Format‌Code)" деректемесі шифрланған деректерді ұсыну форматының кодтық белгіленімін қамтуы тиіс
7.7.10. Жүктеу белгісі
(casdo:‌Loading‌Indicator)
1
B.053.00027
"Жүктеу белгісі (casdo:‌Loading‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуы тиіс:
0 – файл навигациялық пломбаға жүктелмеген;
1 – файл навигациялық пломбаға жүктелген
7.7.11. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.053.00028
егер "Жүктеу белгісі (casdo:‌Loading‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтитын болса, ондла "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылған болуы тиіс, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы тиіс
________________
* Күрделі деректемеге енетін енгізілген деректемелер үшін осы күрделі деректеме толтырылған жағдайда қолданылады. Қарапайым деректеменің атрибуттары үшін осы қарапайым деректеме толтырылған жағдайда қолданылады.
"Ереженің сипаттамасы" графасында атаулары көрсетілген деректемелерге қатысты қолданылады. Деректеме атауына қосымша:
оған арнап ереже келтірілген деректемені (кестенің осы жолында орналасқан);
оған арнап ереже келтірілген күрделі деректемеге енетін енгізілген деректемені;
құжат құрылымы иерархиясының осы деңгейінде орналасқан деректемені;
құжат құрылымындағы бірегей деректемені;
құрамына оған арнап ережеле келтірілген деректеме енетін күрделі деректеменің құрамындағы бірегей деректемені қоспағанда құжат құрылымының иерархиясында оның орналасу жолы көрсетіледі.
Толтырудың бірегейлігін талап ететін қайталанатын деректеме үшін деректеме бірегей болып табылатын шектерде облыс көрсетіледі.

B.053.00032
если реквизит "Код формата подписи (casdo:SignatureFormatCode)" заполнен, то реквизит "Код формата подписи (casdo:SignatureFormatCode)" должен содержать кодовое обозначения формата представления электронной подписи
7.7.6. Контрольная сумма
(csdo:CheckSumId)
0..1
B.053.00024
реквизит "Контрольная сумма (casdo:CheckSumId)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут algorithmId)
0..1
7.7.7. Признак шифрования
(casdo:EncryptionIndicator)
0..1
B.053.00025
если реквизит "Признак загрузки (casdo:LoadingIndicator)" содержит значение "1", то реквизит "Признак шифрования (casdo:EncryptionIndicator)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак шифрования (casdo:EncryptionIndicator)" не должен быть заполнен
B.053.00026
если реквизит "Признак шифрования (casdo:EncryptionIndicator)" заполнен, то реквизит "Признак шифрования (casdo:EncryptionIndicator)" должен содержать 1 из значений:
0 – файл представлен в незашифрованном виде;
1 – файл представлен в зашифрованном виде
7.7.8. Идентификатор алгоритма шифрования
(casdo:EncryptionAlgorithm‌Id)
0..1
B.053.00033
если реквизит "Признак шифрования (casdo:EncryptionIndicator)" содержит значение "0", то реквизит "Идентификатор алгоритма шифрования (casdo:EncryptionAlgorithmId)" не должен быть заполнен
B.053.00034
если реквизит "Идентификатор алгоритма шифрования (casdo:EncryptionAlgorithmId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор алгоритма шифрования (casdo:EncryptionAlgorithmId)" должен содержать значение OID-идентификатора алгоритма, в соответствии с которым применено шифрование данных
7.7.9. Код формата шифрованных данных
(casdo:EncryptionFormatCode)
0..1
B.053.00035
если реквизит "Признак шифрования (casdo:EncryptionIndicator)" содержит значение "0", то реквизит "Код формата шифрованных данных (casdo:EncryptionFormatCode)" не должен быть заполнен
B.053.00036
если реквизит "Код формата шифрованных данных (casdo:EncryptionFormatCode)" заполнен, то реквизит "Код формата шифрованных данных (casdo:EncryptionFormatCode)" должен содержать кодовое обозначения формата представления зашифрованных данных
7.7.10. Признак загрузки
(casdo:LoadingIndicator)
1
B.053.00027
реквизит "Признак загрузки (casdo:LoadingIndicator)" должен содержать 1 из значений:
0 – файл не загружен в навигационную пломбу;
1 – файл загружен в навигационную пломбу
7.7.11. Описание
(csdo:DescriptionText)
0..1
B.053.00028
если реквизит "Признак загрузки (casdo:LoadingIndicator)" содержит значение "0", то реквизит "Описание (csdo:DescriptionText)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:DescriptionText)" может быть заполнен
________________
* Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.
Применяется в отношении реквизитов, имена которых указаны в графе "Описание правила". Дополнительно к имени реквизита указывается путь к его расположению в иерархии структуры документа, за исключением:
реквизита, для которого приведено правило (находится в той же строке таблицы);
вложенного реквизита, входящего в сложный реквизит, для которого приведено правило;
реквизита, расположенного на том же уровне иерархии структуры документа;
реквизита, уникального в структуре документа;
реквизита, уникального в составе сложного реквизита, в состав которого входит реквизит, для которого приведено правило.
Для повторяющегося реквизита, требующего уникальности заполнения, указывается область, в пределах которой реквизит является уникальным.