Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 10 желтоқсандағы № 219 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 11 шілдедегі № 101 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабының 1-тармағы 11 және 12-тармақтарына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден одағының "Мамандандырылған тамақ өнімдерінің жекелеген түрлерінің, оның ішінде диеталық емдік және диеталық профилактикалық тамақтанудың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 027/2012) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" 2019 жылғы 10 желтоқсандағы № 219 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ол ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 18 шілдедегі
№ 101 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 10 желтоқсандағы № 219 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауы және 1-тармақ "осы техникалық регламенттің талаптарына" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Кеден одағының "Мамандандырылған тамақ өнімдерінің жекелеген түрлерінің, оның ішінде диеталық емдік және диеталық профилактикалық тамақтанудың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 027/2012) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламада:
а) атауы "осы техникалық регламенттің талаптарына" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2019 г. № 219
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 июля 2023 года № 101.
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2019 г. № 219 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности отдельных видов специализированной пищевой продукции, в том числе диетического лечебного и диетического профилактического питания" (ТР ТС 027/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 июля 2023 г. № 101
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2019 г. № 219
1. Наименование и пункт 1 дополнить словами "требованиям этого технического регламента".
2. В Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности отдельных видов специализированной пищевой продукции, в том числе диетического лечебного и диетического профилактического питания" (ТР ТС 027/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденной указанным Решением:
а) наименование дополнить словами "требованиям этого технического регламента";

б) 1, 3, 4, 6, 19 – 22, 24, 25, 40 және 45 – 48-позициялар алып тасталсын;
в) 2, 7 – 10, 23 және 27-позицияларда "2020 жыл" деген сөздер "2024 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2021 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) 5, 36 – 39, 42 және 43-позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
67.040
Өнімділігі жоғары сұйық хроматографияның көмегімен азық-түліктегі аминқышқылдарды анықтау. МЕМСТ әзірлеу
4-баптың 10-тармағы, 6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
перспективалық әзірлеме
анықталмаған
";
36
67.050
Байытылған тамақ өнімдерінде фолий қышқылын анықтау. МЕМСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
перспективалық әзірлеме
анықталмаған
37
67.050
Арнайы азық-түлік өнімдерінде және ББҚ-да пантотен қышқылының массалық үлесін анықтау. МЕМСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
перспективалық әзірлеме
анықталмаған
38
67.050
Балалар тағамына арналған тамақ өнімдері. Хлоридтердің мөлшерін анықтау. МЕМСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
перспективалық әзірлеме
анықталмаған
39
67.040
Балалар тағамы өнімдеріндегі L-карнитиннің концентрациясын өнімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен анықтау. МЕМСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
перспективалық әзірлеме
анықталмаған
";
42
67.050

б) позиции 1, 3, 4, 6, 19 – 22, 24, 25, 40 и 45 – 48 исключить;
в) в позициях 2, 7 – 10, 23 и 27 слова "2020 год" заменить словами "2024 год", слова "2021 год" заменить словами "2025 год";
г) позиции 5, 36 – 39, 42 и 43 изложить в следующей редакции:
"
5
67.040
Определение аминокислот в продуктах питания
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ
пункт 10 статьи 4,
пункт 5 статьи 6,
приложение 3
перспективная разработка
не определено
";
"
36
67.050
Определение фолиевой кислоты в обогащенных продуктах питания.
Разработка ГОСТ
пункт 5 статьи 6, приложение 3
перспективная разработка
не определено
37
67.050
Определение массовой доли пантотеновой
кислоты в специализированных продуктах
питания и БАД.
Разработка ГОСТ
пункт 5 статьи 6, приложение 3
перспективная разработка
не определено
38
67.050
Продукция пищевая для детского питания. Определение содержания хлоридов.
Разработка ГОСТ
пункт 5 статьи 6,
приложение 3
перспективная разработка
не определено
39
67.040
Определение концентраций L-карнитина
в продуктах детского питания методом высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ
пункт 5 статьи 6,
приложение 3
перспективная разработка
не определено
";
"
42
67.050

Балалар тағамына арналған тамақ өнімдері. Омега-3, омега-6 класты қаныққан май қышқылдарын (ҚМҚ) және көп қанықпаған май қышқылдарының (КҚМҚ) мөлшерін анықтау. МЕМСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
перспективалық әзірлеме
анықталмаған
43
67.050
Балалар тамағына арналған қоспалар. Тауриннің мөлшерін анықтау. МЕМСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
перспективалық әзірлеме
анықталмаған
".
д) 11 – 15-позицияларда "2020 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2021 жыл" деген сөздер "2026 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
е) 16, 26, 29 – 32 және 41-позицияларда "2020 жыл" деген сөздер "2026 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2021 жыл" деген сөздер "2027 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
ж) 17 және 44-позицияларда "2020 жыл" деген сөздер "2023 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2021 жыл" деген сөздер "2024 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
з) 18-позицияда "2021 жыл" деген сөздер "2022 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2022 жыл" деген сөздер "2024 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
и) 33 – 35-позицияларда "2020 жыл" деген сөздер "2027 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2021 жыл" деген сөздер "2028 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
к) мынадай мазмұндағы 49-позициямен толықтырылсын:
"
49
07.100.30
Тағамдық тізбек микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеу үшін сынамаларды, бастапқы суспензияларды және ондық араластыруларды дайындау. 5-бөлім. Сүтті және сүт өнімдерін дайындаудың айрықша қағидалары. ISO 6887-5:2020 негізінде МЕМСТ ISO 6887-5-2016 қайта қарау
6-баптың 4-тармағы, 1-қосымшаның 2-кестесі
2024 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
".

Продукты пищевые для детского питания. Определение содержания насыщенных жирных кислот (НЖК) и полиненасыщенных жирных кислот (ПНЖК) классов омега-3, омега-6.
Разработка ГОСТ
пункт 5 статьи 6, приложение 3
перспективная разработка
не определено
43
67.050
Смеси для детского питания. Определение содержания таурина.
Разработка ГОСТ
пункт 5 статьи 6,
приложение 3
перспективная разработка
не определено
".
д) в позициях 11 – 15 слова "2020 год" заменить словами "2025 год", слова "2021 год" заменить словами "2026 год";
е) в позициях 16, 26, 29 – 32 и 41 слова "2020 год" заменить словами "2026 год", слова "2021 год" заменить словами "2027 год";
ж) в позициях 17 и 44 слова "2020 год" заменить словами "2023 год", слова "2021 год" заменить словами "2024 год";
з) в позиции 18 слова "2021 год" заменить словами "2022 год", слова "2022 год" заменить словами "2024 год";
и) в позициях 33 – 35 слова "2020 год" заменить словами "2027 год", слова "2021 год" заменить словами "2028 год";
к) дополнить позицией 49 следующего содержания:
"
49
07.100.30
Микробиология пищевой цепи. Подготовка проб, исходных суспензий и десятичных разведений для микробиологического исследования. Часть 5. Особые правила приготовления молока и молочных продуктов.
Пересмотр ГОСТ ISO 6887-5-2016 на основе ISO 6887-5:2020
пункт 4 статьи 6, таблица 2 приложения 1
2024 год
2025 год
Республика Казахстан
".