Карантиндік фитосанитарлық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 17 қазандағы № 150 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 30-тармағына сәйкес (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа № 3-қосымша) және Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169-шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2019 жылғы 19 наурыздағы № 38-шешімімен бекітілген карантиндік фитосанитарлық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларына қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасы төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
В. Назаренко
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2023 жылғы 17 қазандағы
№ 150-шешіміне
ҚОСЫМША
Карантиндік фитосанитарлық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2-тармақтың төртінші абзацы "сондай-ақ, Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту мәселелеріне қатысты одақ органдарының актілерімен және карантиндік фитосанитарлық шараларды қолдану саласындағы одақ құқығына кіретін басқа да актілермен" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 4-тармақта:
а) "а" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"а) уәкілетті органдар арасында мынадай мәліметтермен жедел алмасуды қамтамасыз ету:
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 28 наурыздағы № 43-шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша өткізілетін (бұдан әрі – бақылану тәртібі) (бар болса) және мүше мемлекеттердің аумақтары арасында өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партиялары туралы, берілген (оның ішінде ауыстыруға) және алынған (өтелген) фитосанитарлық сертификаттар туралы ақпаратты, сондай-ақ карантинге жатқызылған өнім (карантинге жатқызылған жүктер, карантинге жатқызылған материалдар, карантинге жатқызылған тауарлар) партияларын бақылану тәртібіне сәйкес ақпаратты қоса алғанда, осындай өнім партияларының межелі жерге келуі туралы;
карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) актілері туралы ақпаратты қоса алғанда, одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін карантинге жатқызылған өнім партиялары туралы, егер мұндай партиялардың келу орны бір мүше мемлекеттің аумағында, ал кедендік ресімдеудің аяқталу орны басқа мүше мемлекеттің аумағында болған жағдайда, мұндай өнім партияларының жеткізу орнына келуі туралы, сондай-ақ электрондық түрде берілген фитосанитарлық сертификаттар туралы ақпаратты және бақылану тәртібіне сәйкес ақпаратты (бар болса);
мүше мемлекеттердің аумақтары арасында карантинге жатқызылған өнім партиясын өткізу кезінде межелі жер мемлекетінің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша (фитосанитарлық сертификаттың деректемелерін көрсете отырып) фитосанитарлық сертификат беру (бермеу) фактісі туралы;
карантиндік фитосанитарлық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру кезінде мынадай табылған бұзушылықтар туралы:
карантиндік фитосанитарлық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру кезінде ұсынылған фитосанитарлық сертификатты жалған немесе жарамсыз деп тану;
карантинге жатқызылған өнім партиясының карантиндік фитосанитарлық талаптарға сәйкестігін растамайтын фитосанитарлық сертификатты тану;
тағайындалған мемлекеттің уәкілетті органының лауазымды адамын хабардар етпеу немесе карантиндік фитосанитарлық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру үшін осы адамға карантинге жатқызылған өнімді ұсынбау;
карантинге жатқызылған өнім партиясының сәйкестендіру нөмірінің және карантинге жатқызылған өнімнің осы партиясына қатысты қалыптастырылған ақпараттың сәйкестендіру құралдарының (бар болса) сәйкес келмеуі";
б) "в" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"в) уәкілетті органдардың сұрау салулары бойынша мынадай мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету:
Одақтың кедендік аумағынан басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы үшінші елдерге әкетілетін карантинге жатқызылған өнім партияларына уәкілетті органдар берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитарлық сертификаттар туралы;
мүше мемлекеттердің аумақтары арасында басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партияларына уәкілетті органдар берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитарлық сертификаттар туралы;
одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы әкелінетін карантинге жатқызылған өнім партияларына электрондық түрде үшінші елдердің уәкілетті органдары берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитарлық сертификаттар туралы".

О внесении изменений в Правила реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 октября 2023 года № 150.
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Правила реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 38, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 17 октября 2023 г. № 150
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Правила реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер
1. Абзац четвертый пункта 2 дополнить словами ", а также актами органов Союза, касающимися вопросов создания и развития интегрированной информационной системы Союза, и другими актами, входящими в право Союза, в сфере применения карантинных фитосанитарных мер".
2. В пункте 4:
а) подпункт "а" изложить в следующей редакции:
"а) обеспечение оперативного обмена между уполномоченными органами следующими сведениями:
о партиях подкарантинной продукции, перемещаемых между территориями государств-членов, о прибытии партий такой продукции в место назначения, включая информацию о выданных (в том числе на замену) и изъятых (погашенных) фитосанитарных сертификатах, а также информацию в соответствии с Порядком прослеживаемости партий подкарантинной продукции (подкарантинных грузов, подкарантинных материалов, подкарантинных товаров), ввозимой на таможенную территорию Евразийского экономического союза и перемещаемой по таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 марта 2023 г. № 43 (далее – Порядок прослеживаемости) (при наличии);
о партиях подкарантинной продукции, ввозимых на таможенную территорию Союза из третьих стран, о прибытии партий такой продукции в место доставки в случае, если место прибытия таких партий находится на территории одного государства-члена, а место завершения таможенного оформления – на территории другого государства-члена, включая информацию об актах карантинного фитосанитарного контроля (надзора), а также информацию о фитосанитарных сертификатах, выданных в электронном виде, и информацию в соответствии с Порядком прослеживаемости (при наличии);
о факте выдачи (невыдачи) фитосанитарного сертификата по запросу уполномоченного органа государства места назначения (с указанием реквизитов фитосанитарного сертификата) при перемещении партии подкарантинной продукции между территориями государств-членов;
о следующих нарушениях, выявленных при осуществлении карантинного фитосанитарного контроля (надзора):
признание поддельным или недействительным фитосанитарного сертификата, предъявленного при осуществлении карантинного фитосанитарного контроля (надзора);
признание фитосанитарного сертификата не подтверждающим соответствие партии подкарантинной продукции предъявляемым карантинным фитосанитарным требованиям;
неуведомление должностного лица уполномоченного органа государства места назначения или непредъявление этому лицу подкарантинной продукции для осуществления карантинного фитосанитарного контроля (надзора);
несоответствие идентификационного номера партии подкарантинной продукции и средств идентификации (при наличии) информации, сформированной в отношении этой партии подкарантинной продукции;";
б) подпункт "в" изложить в следующей редакции:
"в) обеспечение по запросам уполномоченных органов обмена следующими сведениями:
о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами на партии подкарантинной продукции, вывозимые с таможенной территории Союза в третьи страны через территории других государств-членов;
о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами на партии подкарантинной продукции, перемещаемые между территориями государств-членов через территории других государств-членов;
о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами третьих стран в электронном виде на партии подкарантинной продукции, ввозимые на таможенную территорию Союза из третьих стран через территории других государств-членов.".

3. 8-тармақта:
а) "г" тармақшасы "берілген" деген сөзден кейін "(оның ішінде ауыстыруға)" деген сөздермен толықтырылсын;
б) "д" тармақшасындағы "бесінші жетінші" деген сөздер "алтыншы – тоғызыншы" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) мынадай мазмұндағы "л" – "о" тармақшаларымен толықтырылсын:
"л) уәкілетті органға сұрау салу бойынша басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы мүше мемлекеттердің аумақтары арасында өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партияларына берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитарлық сертификаттар туралы мәліметтерді ұсыну;
м) уәкілетті органға сұрау салу бойынша одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы әкелінетін карантинге жатқызылған өнім партияларына электрондық түрде ресімделіп, алынған (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді ұсыну;
н) басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына қадағалануға жататын карантинге жатқызылған өнім партияларының сәйкестендіру нөмірлері, осындай өнім партияларының межелі жерге келуі туралы мәліметтерді, сондай-ақ мүше мемлекеттердің аумақтары арасында өткізілетін және бақылану тәртібіне сәйкес қадағалауға жататын карантинге жатқызылған өнім партиялары туралы мәліметтерді ұсыну;
о) басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына қадағалауға жататын карантинге жатқызылған өнім партияларының сәйкестендіру нөмірлері, осындай өнім партияларының жеткізу орнына келуі туралы мәліметтерді, сондай-ақ Одақтың кедендік аумағына әкелінетін және бақылану тәртібіне сәйкес қадағалануға жататын карантинге жатқызылған өнім партиялары туралы мәліметтерді ұсыну".
4. Көрсетілген Қағидаларға № 1-қосымшада 1-сурет мынадай редакцияда жазылсын:
1-сурет. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша өткізілетін карантинге жатқызылған өнім (карантинге жатқызылған жүктер, карантинге жатқызылған материалдар, карантинге жатқызылған тауарлар) партияларын қадағалау тәртібіне сәйкес ақпаратты және фитосанитарлық сертификат туралы ақпаратты қоса алғанда, карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер алмасудың функционалдық схемасы".
5. Көрсетілген Қағидаларға № 2-қосымшада:
а) 3-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"Таблица 3
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша өткізілетін (бар болса) фитосанитариялық сертификат туралы ақпаратты және карантинге жатқызылған өнім (карантинге жатқызылған жүктер, карантинге жатқызылған материалдар, карантинге жатқызылған тауарлар)партияларын қадағалау тәртібіне сәйкес ақпаратты қоса алғанда, мүше мемлекеттердің аумақтары арасында өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілетін мәліметтер құрамы (оның ішінде сұрау салуға жауап беру кезінде)
Элемент атауы
Элемент сипаттамасы
Ескерту
Мн.

3. В пункте 8:
а) подпункт "г" после слова "выданных" дополнить словами "(в том числе на замену)";
б) в подпункте "д" слова "пятым седьмым" заменить словами "шестым – девятым";
в) дополнить подпунктами "л" – "о" следующего содержания:
"л) представление по запросу в уполномоченный орган сведений о выданных (в том числе на замену) фитосанитарных сертификатах на партии подкарантинной продукции, перемещаемые между территориями государств-членов через территории других государств-членов;
м) представление по запросу в уполномоченный орган сведений о полученных (в том числе на замену) фитосанитарных сертификатах, оформленных в электронном виде, на партии подкарантинной продукции, ввозимые на таможенную территорию Союза из третьих стран через территории других государств-членов;
н) представление в уполномоченные органы других государств-членов сведений об идентификационных номерах партий подкарантинной продукции, подлежащих прослеживаемости, прибытии партий такой продукции в место назначения, а также сведений о партиях подкарантинной продукции, перемещаемых между территориями государств-членов и подлежащих прослеживаемости согласно Порядку прослеживаемости;
о) представление в уполномоченные органы других государств-членов сведений об идентификационных номерах партий подкарантинной продукции, подлежащих прослеживаемости, прибытии партий такой продукции в место доставки, а также сведений о партиях подкарантинной продукции, ввозимых на таможенную территорию Союза и подлежащих прослеживаемости согласно Порядку прослеживаемости.".
4. В приложении № 1 к указанным Правилам рисунок 1 изложить в следующей редакции:
"
Рис. 1. Функциональная схема обмена сведениями о партии подкарантинной продукции, включая информацию о фитосанитарном сертификате и информацию в соответствии с Порядком прослеживаемости партий подкарантинной продукции (подкарантинных грузов, подкарантинных материалов, подкарантинных товаров), ввозимой на таможенную территорию Евразийского экономического союза и перемещаемой по таможенной территории Евразийского экономического союза".
5. В приложении № 2 к указанным Правилам:
а) таблицу 3 изложить в следующей редакции:
"Таблица 3
Состав сведений, передаваемых между уполномоченными органами государств-членов (в том числе и при ответе на запрос), о партии подкарантинной продукции, перемещаемой между территориями государств-членов, включая информацию о фитосанитарном сертификате и информацию в соответствии с Порядком прослеживаемости партий подкарантинной продукции (подкарантинных грузов, подкарантинных материалов, подкарантинных товаров), ввозимой на таможенную территорию Евразийского экономического союза и перемещаемой по таможенной территории Евразийского экономического союза (при наличии)
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.

1. Карантинге жатқызылған өнім партиясының сипаттамасы
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы ақпарат
1
1.1. Карантинге жатқызылған өнім саны
партиядағы карантинге жатқызылған өнімнің саны
0..1
1.2. Экспорттаушы
экспорттаушы туралы ақпарат
элемент тіркеу елін, экспорттаушының атауын, ұйымдық-құқықтық нысанын, идентификаторын, мекенжайын және экспорттаушының байланыс деректемелерін көрсетуге арналған
1
1.3. Алушы
алушы туралы ақпарат
элемент тіркеу елін, алушының атауын, ұйымдық-құқықтық нысанын, идентификаторын, мекенжайын және алушының байланыс деректемелерін көрсетуге арналған
1
1.4. Мәлімделген әкелу пункті
мәлімделген әкелу пункті туралы ақпарат
0..1
1.5. Айырым белгілері (таңбалау)
карантинге жатқызылған өнім партиясының айырым белгілері (таңбалануы) туралы ақпарат
0..*
1.6. Мәлімделген тасымалдау әдісі
карантинге жатқызылған өнім партиясын тасымалдау туралы ақпарат
тасымалдау әдісі туралы ақпарат көрсетіледі
1
1.7. Залалсыздандыру
карантинге жатқызылған өнім партиясын залалсыздандыру туралы ақпарат
элемент карантинге жатқызылған өнім партиясын өңдеу күні, тәсілі, қолданылатын химиялық заттар, олардың концентрациясы, дозасы, өңдеу уақыты мен температурасы туралы мәліметтерді, сондай-ақ карантинге жатқызылған өнімді өңдеу туралы қосымша ақпаратты көрсетуге арналған
0..*
2. Карантинге жатқызылған өнім партиясының бірлігі туралы мәліметтер
карантинге жатқызылған өнім партиясының бірлігі туралы ақпарат
элемент карантинге жатқызылған өнім партиясының бірлігін егжей-тегжейлі сипаттауға арналған
1..*
2.1. Карантинге жатқызылған өнімнің саны (партия бірлігі)
карантинге жатқызылған өнімнің саны (партия бірлігі)
1
2.2. Карантинге жатқызылған өнімнің атауы
карантинге жатқызылған өнімнің атауы
1
2.3. Өсімдіктің ботаникалық атауы
өсімдіктің ботаникалық атауы
өсімдіктің ботаникалық атауы латын тілінде көрсетілген
0..1
2.4. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлардың (тауарлар тобының) кодтық белгіленуі
4 таңбадан кем емес егжей-тегжейлі код көрсетіледі
0..1
2.5. Карантинге жатқызылған өнімнің қаптамасы туралы мәліметтер
орындар саны және карантинге жатқызылған өнімнің қаптамасының сипаттамасы туралы ақпарат
элементтерді орау түрі, таңбалау және орындар саны туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
1..*
2.6. Карантинге жатқызылған өнімнің шығарылған орны
карантинге жатқызылған өнімнің шығарылған орны
элемент карантинге жатқызылған өнімді шығарған ел, аймақ, аудан, қала (елді мекен) туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
1

1. Описание партии подкарантинной продукции
информация о партии подкарантинной продукции
1
1.1. Количество подкарантинной продукции
количество подкарантинной продукции в партии
0..1
1.2. Экспортер
информация об экспортере
элемент предназначен для указания страны регистрации, наименования экспортера, организационно-правовой формы, идентификатора, адреса и контактных реквизитов экспортера
1
1.3. Получатель
информация о получателе
элемент предназначен для указания страны регистрации, наименования получателя, организационно-правовой формы, идентификатора, адреса и контактных реквизитов получателя
1
1.4. Заявленный пункт ввоза
информация о заявленном пункте ввоза
0..1
1.5. Отличительные знаки (маркировка)
информация об отличительных знаках (маркировке) партии подкарантинной продукции
0..*
1.6. Заявленный способ транспортировки
информация о перевозке партии подкарантинной продукции
указывается информация о способе транспортировки
1
1.7. Обеззараживание
информация об обеззараживании партии подкарантинной продукции
элемент предназначен для указания сведений о дате, способе обработки партии подкарантинной продукции, применяемых химикатах, их концентрации, дозе, времени и температуре обработки, а также дополнительной информации об обработке подкарантинной продукции
0..*
2. Сведения о единице партии подкарантинной продукции
информация о единице партии подкарантиннной продукции
элемент предназначен для подробного описания единицы партии подкарантинной продукции
1..*
2.1. Количество подкарантинной продукции (единицы партии)
количество подкарантинной продукции (единицы партии)
1
2.2. Наименование подкарантинной продукции
наименование подкарантинной продукции
1
2.3. Ботаническое название растения
ботаническое название растения
указывается ботаническое название растения на латинском языке
0..1
2.4. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
кодовое обозначение товаров (группы товаров) в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
указывается код с детализацией не менее 4 знаков
0..1
2.5. Сведения об упаковке подкарантинной продукции
информация о количестве мест и об описании упаковки подкарантинной продукции
элемент предназначен для указания сведений о виде упаковки, маркировке и количестве мест
1..*
2.6. Место происхождения подкарантинной продукции
место происхождения подкарантинной продукции
элемент предназначен для указания сведений о стране, регионе, районе, городе (населенном пункте) места происхождения подкарантинной продукции
1

3. Фитосанитарлық сертификат
фитосанитарлық сертификат (ауыстыруға берілген фитосанитарлық сертификат) туралы ақпарат
1..*
3.1. Құжат нөмірі
фитосанитарлық сертификат нөмірі
1
3.2. Құжаттың берілген күні
фитосанитарлық сертификаттың берілген күні
1
3.3. Құжат бланкісінің нөмірі
дайындау кезінде құжаттың бланкісіне берілген нөмір
0..1
3.4. Фитосанитарлық сертификаттың қолданылу мерзімі
фитосанитарлық сертификаттың қолданылу мерзімі
0..1
3.5. Ауыстыруға берілген сертификаттың белгісі
ауыстыруға берілген сертификатты анықтайтын белгі
элементтің мүмкін мәндері:
1-ауыстыруға берілген сертификат;
0-ауыстыруға берілмеген сертификат
0..1
3.6. Фитосанитарлық сертификаттың орнына берілетін жаңа фитосанитарлық сертификат туралы мәліметтер
Фитосанитарлық сертификаттың орнына берілетін жаңа фитосанитарлық сертификат туралы ақпарат
элемент, фитосанитарлық сертификаттың орнына берілетін жаңа фитосанитарлық сертификатының нөмірі мен берілген күнін көрсетуге арналған
0..1
3.7. Құжатты берген өсімдіктерді қорғау және карантин жөніндегі ұйым (өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган (уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі))
мүше мемлекет үшін фитосанитарлық сертификат берген ұйым, мүше мемлекеттің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органы (уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі) ретінде көрсетіледі
элемент фитосанитариялық сертификат берген ұйым туралы мәліметтерді көрсетуге арналған, мүше мемлекет үшін мүше мемлекеттің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органы (уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі) көрсетіледі
1
3.8. Фитосанитарлық сертификат берілген ел
карантинге жатқызылған өнім партиясының экспорттаушы елі туралы ақпарат
1
3.9. Фитосанитарлық сертификатты беру орны
фитосанитарлық сертификатты беру орны туралы ақпарат
элемент ел, аудан, қала, елді мекен туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
0..1
3.10. Жеткізілетін ел
карантинге жатқызылған өнім партиясын импорттаушы ел туралы ақпарат
1
3.11. Межелі мемлекеттің өсімдіктерін карантин және қорғау жөніндегі ұйым (өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган (уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі))
межелі мемлекеттің уәкілетті органының уәкілетті органы немесе аумақтық бөлімшесі
элемент тағайындалған мемлекеттің уәкілетті органының уәкілетті органы немесе аумақтық бөлімшесі туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
0..1
3.12. Лауазымды тұлға
өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органның лауазымды тұлғасы туралы ақпарат
элемент өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органның лауазымды тұлғасының Т. А. Ә. және лауазымы туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
1

3. Фитосанитарный сертификат
информация о фитосанитарном сертификате (фитосанитарном сертификате, выданном на замену)
1..*
3.1. Номер документа
номер фитосанитарного сертификата
1
3.2. Дата выдачи документа
дата выдачи фитосанитарного сертификата
1
3.3. Номер бланка документа
номер, присвоенный бланку документа при изготовлении
0..1
3.4. Дата окончания действия фитосанитарного сертификата
дата окончания действия фитосанитарного сертификата
0..1
3.5. Признак сертификата, выданного на замену
признак, определяющий сертификат, выданный на замену
возможные значения элемента:
1 – сертификат, выданный на замену;
0 – сертификат, не являющийся выданным на замену
0..1
3.6. Сведения о фитосанитарном сертификате, взамен которого выдается новый фитосанитарный сертификат
информация о фитосанитарном сертификате, взамен которого выдается новый фитосанитарный сертификат
элемент предназначен для указания номера и даты выдачи фитосанитарного сертификата, взамен которого выдается новый фитосанитарный сертификат
0..1
3.7. Организация по карантину и защите растений (уполномоченный орган по карантину растений (территориальное подразделение уполномоченного органа)), выдавшая документ
организация, выдавшая фитосанитарный сертификат,
для государства-члена указывается уполномоченный орган по карантину растений государства-члена (территориальное подразделение уполномоченного органа)
элемент предназначен для указания сведений об организации, выдавшей фитосанитарный сертификат, для государства-члена указывается уполномоченный орган по карантину растений государства-члена (территориальное подразделение уполномоченного органа)
1
3.8. Страна выдачи фитосанитарного сертификата
информация о стране – экспортере партии подкарантинной продукции
1
3.9. Место выдачи фитосанитарного сертификата
информация о месте выдачи фитосанитарного сертификата
элемент предназначен для указания сведений о стране, районе, городе, населенном пункте
0..1
3.10. Страна назначения
информация о стране – импортере партии подкарантинной продукции
1
3.11. Организация по карантину и защите растений (уполномоченный орган по карантину растений (территориальное подразделение уполномоченного органа)) государства места назначения
уполномоченный орган или территориальное подразделение уполномоченного органа государства места назначения
элемент предназначен для указания сведений об уполномоченном органе или территориальном подразделении уполномоченного органа государства места назначения
0..1
3.12. Должностное лицо
информация о должностном лице уполномоченного органа по карантину растений
элемент предназначен для указания сведений о Ф.И.О. и должности должностного лица уполномоченного органа по карантину растений
1

3.13. Қосымша декларация
қосымша декларация
қосымша декларацияның мәтіндік сипаттамасы
0..1
3.14. Фитосанитарлық сертификатқа қосымша
фитосанитарлық сертификатқа қоса берілген құжат туралы ақпарат
элемент қоса берілген құжаттың нөмірі, түрі, атауы, берілген күні туралы мәліметтерді көрсетуге арналған (құжаттың PDF және (немесе) XML форматындағы мәтіні қоса беріліп (қажет болған жағдайда))
0..*
4. Қадағалау туралы мәліметтер
0..1
4.1. Партияның сәйкестендіру нөмірі
карантинге жатқызылған өнім партиясына берілген нөмір Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша өткізілетін карантинге жатқызылған өнімдер (карантинге жатқызылған жүктер, карантинге жатқызылған материалдар, карантинге жатқызылған тауарлар) партияларын қадағалау тәртібіне сәйкес
мүше мемлекеттің уәкілетті органы оған қатысты қосымша мәліметтерді сұрата алатын партияның нөмірі
1
4.2. Карантинге жатқызылған өнімнің осы партиясы қалыптастырылған партиялардың сәйкестендіру нөмірлері
0..*
4.3. Карантинге жатқызылған өнімнің осы партиясы бөлінгеннен кейін құрылған сәйкестендіру нөмірлері
0..*
4.4. Көлік (тасымалдау) құжатын жасау күні мен нөмірі
0..1
4.5. Карантинге жатқызылған өнім партиясының Одақтың кедендік аумағына келген жері кеден органының коды
әкелінетін карантинге жатқызылған өнім үшін
0..1
4.6. Көлік құралының нөмірі
көлік құралының нөмірі туралы ақпарат
0..1
4.7. Карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) нәтижелері туралы мәліметтер
карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) актісінің және карантиндік фитосанитарлық сараптама қорытындысының нөмірі (бар болса)
0..1
4.8. Карантинге жатқызылған өнім партиясын өндіруші
карантинге жатқызылған өнім партиясын өндірушінің атауы туралы ақпарат (үшінші елдер үшін) (бар болса)
үшінші елдер үшін
0..1
";
б) мынадай мазмұндағы 31-кестесімен толықтырылсын:
"31-кесте
Фитосанитарлық сертификат туралы ақпаратты және карантинге жатқызылған өнім партияларын қадағалау тәртібіне сәйкес ақпаратты қоса алғанда, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында (оның ішінде сұрау салуға жауап беру кезінде) Одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін немесе Одақтың кедендік аумағынан үшінші елдерге әкетілетін карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы берілетін мәліметтердің құрамы (карантинге жатқызылған жүктердің, карантинге жатқызылған материалдардың, карантинге жатқызылған тауарлардың) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша өткізілетін (бар болса)
Элемент атауы
Элемент сипаттамасы
Ескерту
Мн.

3.13. Дополнительная декларация
дополнительная декларация
текстовое описание дополнительной декларации
0..1
3.14. Приложение к фитосанитарному сертификату
информация о документе, приложенном к фитосанитарному сертификату
элемент предназначен для указания сведений о номере, виде, наименовании, дате выдаче приложенного документа (с приложением текста документа в формате PDF и (или) XML
(при необходимости))
0..*
4. Сведения о прослеживаемости
0..1
4.1. Идентификационый номер партии
номер, присвоенный партии подкарантинной продукции
в соответствии с Порядком прослеживаемости партий подкарантинной продукции (подкарантинных грузов, подкарантинных материалов, подкарантинных товаров), ввозимой на таможенную территорию Евразийского экономического союза
и перемещаемой по таможенной территории Евразийского экономического союза
номер партии, в отношении которой уполномоченный орган государства-члена может запросить дополнительные сведения
1
4.2. Идентификационные номера партий, из которых сформирована данная партия подкарантинной продукции
0..*
4.3. Идентификационные номера, образованные после разделения данной партии подкарантинной продукции
0..*
4.4. Дата и номер составления транспортного (перевозочного) документа
0..1
4.5. Код таможенного органа места прибытия партии подкарантинной продукции на таможенную территорию Союза
для ввозимой подкарантинной продукции
0..1
4.6. Номер транспортного средства
информация о номере транспортного средства
0..1
4.7. Сведения о результатах карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
номер акта карантинного фитосанитарного контроля (надзора) и заключения карантинной фитосанитарной экспертизы (при наличии)
0..1
4.8. Производитель партии подкарантинной продукции
информация о наименовании производителя партии подкарантинной продукции (для третьих стран) (при наличии)
для третьих стран
0..1
";
б) дополнить таблицей 31 следующего содержания:
"Таблица 31
Состав сведений, передаваемых между уполномоченными органами государств-членов (в том числе и при ответе на запрос), о партии подкарантинной продукции, ввозимой на таможенную территорию Союза из третьих стран или вывозимой с таможенной территории Союза в третьи страны, включая информацию о фитосанитарном сертификате и информацию в соответствии с Порядком прослеживаемости партий подкарантинной продукции (подкарантинных грузов, подкарантинных материалов, подкарантинных товаров), ввозимой на таможенную территорию Евразийского экономического союза и перемещаемой по таможенной территории Евразийского экономического союза (при наличии)
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.

1. Карантинге жатқызылған өнім партиясының сипаттамасы
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы ақпарат
1
1.1. Карантинге жатқызылған өнім саны
партиядағы карантинге жатқызылған өнімнің саны
0..1
1.2. Экспорттаушы
экспорттаушы туралы ақпарат
элемент тіркеу елін, экспорттаушының атауын, ұйымдық-құқықтық нысанын, идентификаторын, мекенжайын және экспорттаушының байланыс деректемелерін көрсетуге арналған
1
1.3. Алушы
алушы туралы ақпарат
элемент тіркеу елін, алушының атауын, ұйымдық-құқықтық нысанын, идентификаторын, мекенжайын және алушының байланыс деректемелерін көрсетуге арналған
1
1.4. Мәлімделген әкелу пункті
мәлімделген әкелу пункті туралы ақпарат
0..1
1.5. Айырым белгілері (таңбалау)
карантинге жатқызылған өнім партиясының айырым белгілері (таңбалануы) туралы ақпарат
0..*
1.6. Мәлімделген тасымалдау әдісі
карантинге жатқызылған өнім партиясын тасымалдау туралы ақпарат
тасымалдау тәсілі туралы ақпарат көрсетіледі
1
1.7. Зарарсыздандыру
карантинге жатқызылған өнім партиясын зарарсыздандыру туралы ақпарат
элемент карантинге жатқызылған өнім партиясын өңдеу күні, тәсілі, қолданылатын химиялық заттар, олардың концентрациясы, дозасы, өңдеу уақыты мен температурасы туралы мәліметтерді, сондай-ақ карантинге жатқызылған өнім партиясын өңдеу туралы қосымша ақпаратты көрсетуге арналған
0..*
2. Карантинге жатқызылған өнім партиясының бірлігі туралы мәліметтер
карантинге жатқызылған өнім партиясының бірлігі туралы ақпарат
элемент карантинге жатқызылған өнім партиясының бірлігін егжей тегжейлі сипаттауға арналған
1..*
2.1. Карантинге жатқызылған өнім саны (карантинге жатқызылған өнім партиясының бірліктері)
карантинге жатқызылған өнім саны (карантинге жатқызылған өнім партиясының бірліктері)
1
2.2. Карантинге жатқызылған өнімнің атауы
карантинге жатқызылған өнімнің атауы
1
2.3. Өсімдіктің ботаникалық атауы
өсімдіктің ботаникалық атауы
өсімдіктің ботаникалық атауы латын тілінде көрсетілген
0..1
2.4. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлардың (тауарлар тобының) кодтық белгіленуі
4 таңбадан кем емес егжей тегжейлі код көрсетіледі
0..1
2.5. Карантинге жатқызылған өнімнің қаптамасы туралы мәліметтер
орындар саны туралы ақпарат және карантинге жатқызылған өнімнің қаптамасының сипаттамасы
элемент орау түрі, таңбалау және орындар саны туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
1..*
2.6. Карантинге жатқызылған өнімнің шығарылған орны
карантинге жатқызылған өнімнің шығарылған орны
элемент карантинге жатқызылған өнім партиясының шыққан елі, өңірі, ауданы, қаласы (елді мекені) туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
1

1. Описание партии подкарантинной продукции
информация о партии подкарантинной продукции
1
1.1. Количество подкарантинной продукции
количество подкарантинной продукции в партии
0..1
1.2. Экспортер
информация об экспортере
элемент предназначен для указания страны регистрации, наименования экспортера, организационно-правовой формы, идентификатора, адреса и контактных реквизитов экспортера
1
1.3. Получатель
информация о получателе
элемент предназначен для указания страны регистрации, наименования получателя, организационно-правовой формы, идентификатора, адреса и контактных реквизитов получателя
1
1.4. Заявленный пункт ввоза
информация о заявленном пункте ввоза
0..1
1.5. Отличительные знаки (маркировка)
информация об отличительных знаках (маркировке) партии подкарантинной продукции
0..*
1.6. Заявленный способ транспортировки
информация о перевозке партии подкарантинной продукции
указывается информация о способе транспортировки
1
1.7. Обеззараживание
информация об обеззараживании партии подкарантинной продукции
элемент предназначен для указания сведений о дате, способе обработки партии подкарантинной продукции, применяемых химикатах, их концентрации, дозе, времени и температуре обработки, а также дополнительной информации об обработке партии подкарантинной продукции
0..*
2. Сведения о единице партии подкарантинной продукции
информация о единице партии подкарантиннной продукции
элемент предназначен для подробного описания единицы партии подкарантинной продукции
1..*
2.1. Количество подкарантинной продукции (единицы партии подкарантинной продукции)
количество подкарантинной продукции (единицы партии подкарантинной продукции)
1
2.2. Наименование подкарантинной продукции
наименование подкарантинной продукции
1
2.3. Ботаническое название растения
ботаническое название растения
указывается ботаническое название растения на латинском языке
0..1
2.4. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
кодовое обозначение товаров (группы товаров) в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
указывается код с детализацией не менее 4 знаков
0..1
2.5. Сведения об упаковке подкарантинной продукции
информация о количестве мест и описании упаковки подкарантинной продукции
элемент предназначен для указания сведений о виде упаковки, маркировке и количестве мест
1..*
2.6. Место происхождения подкарантинной продукции
место происхождения подкарантинной продукции
элемент предназначен для указания сведений о стране, регионе, районе, городе (населенном пункте) места происхождения партии подкарантинной продукции
1

3.13. Қосымша декларация
қосымша декларация
қосымша декларацияның мәтіндік сипаттамасы
0..1
3.14. Фитосанитарлық сертификатқа қосымша
фитосанитарлық сертификатқа қоса берілген құжат туралы ақпарат
элемент қоса берілген құжаттың нөмірі, түрі, атауы, берілген күні туралы мәліметтерді көрсетуге арналған (PDF және (немесе) XML форматындағы құжат мәтінінің қосымшасымен (қажет болған жағдайда))
0..*
4. Қадағалау туралы мәліметтер
0..1
4.1. Карантинге жатқызылған өнім партиясының сәйкестендіру нөмірі
карантинге жатқызылған өнім партиясына берілген нөмір Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша өткізілетін карантинге жатқызылған өнімдер (карантинге жатқызылған жүктер, карантинге жатқызылған материалдар, карантинге жатқызылған тауарлар) партияларын қадағалау тәртібіне сәйкес
мүше мемлекеттің уәкілетті органы оған қатысты қосымша мәліметтерді сұрата алатын партияның нөмірі
1
4.2. Карантинге жатқызылған өнімнің осы партиясы қалыптастырылған партиялардың сәйкестендіру нөмірлері
0..*
4.3. Карантинге жатқызылған өнімнің осы партиясы бөлінгеннен кейін құрылған сәйкестендіру нөмірлері
0..*
4.4. Көлік (тасымалдау) құжатын жасау күні мен нөмірі
0..1
4.5. Карантинге жатқызылған өнім партиясының Одақтың кедендік аумағына келген жері кеден органының коды
әкелінетін карантинге жатқызылған өнім үшін
0..1
4.6. Көлік құралының нөмірі
көлік құралының нөмірі туралы ақпарат
0..1
4.7. Карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) нәтижелері туралы мәліметтер
карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) актісінің және карантиндік фитосанитарлық сараптама қорытындысының нөмірі (бар болса)
0..1
4.8. Карантинге жатқызылған өнім партиясын өндіруші
карантинге жатқызылған өнім партиясын өндірушінің атауы туралы ақпарат (үшінші елдер үшін) (бар болса)
үшінші елдер үшін
0..1
";
в) 4-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"4-кесте
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша (бар болса) өткізілетін карантинге жатқызылған өнім (карантинге жатқызылған жүктер, карантинге жатқызылған материалдар, карантинге жатқызылған тауарлар) партияларын қадағалау тәртібіне сәйкес және одақтың кедендік аумағынан басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы үшінші елдерге әкетілетін карантинге жатқызылған өнім партияларына берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитарлық сертификаттар туралы, мүше мемлекеттердің аумақтары арасында өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партияларына берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитарлық сертификаттар туралы, басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы Одақтың кедендік аумағынан үшінші елдерге әкетілетін, басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы Одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін карантинге жатқызылған өнім партияларына электрондық түрде берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитарлық сертификаттар туралы ақпаратты қоса алғанда, карантинге жатқызылған өнімнің партиялары туралы мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салуында берілетін мәліметтер құрамы
Элемент атауы
Элемент сипаттамасы
Ескерту
Мн.

3.13. Дополнительная декларация
дополнительная декларация
текстовое описание дополнительной декларации
0..1
3.14. Приложение к фитосанитарному сертификату
информация о документе, приложенном к фитосанитарному сертификату
элемент предназначен для указания сведений о номере, виде, наименовании, дате выдаче приложенного документа (с приложением текста документа в формате PDF и (или) XML
(при необходимости))
0..*
4. Сведения о прослеживаемости
0..1
4.1. Идентификационый номер партии подкарантинной продукции
номер, присвоенный партии подкарантинной продукции
в соответствии с Порядком прослеживаемости партий подкарантинной продукции (подкарантинных грузов, подкарантинных материалов, подкарантинных товаров), ввозимой на таможенную территорию Евразийского экономического союза
и перемещаемой по таможенной территории Евразийского экономического союза
номер партии, в отношении которой уполномоченный орган государства-члена может запросить дополнительные сведения
1
4.2. Идентификационные номера партий, из которых сформирована данная партия подкарантинной продукции
0..*
4.3. Идентификационные номера, образованные после разделения данной партии подкарантинной продукции
0..*
4.4. Дата и номер составления транспортного (перевозочного) документа
0..1
4.5. Код таможенного органа места прибытия партии подкарантинной продукции на таможенную территорию Союза
для ввозимой подкарантинной продукции
0..1
4.6. Номер транспортного средства
информация о номере транспортного средства
0..1
4.7. Сведения о результатах карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
номер акта карантинного фитосанитарного контроля (надзора) и заключения карантинной фитосанитарной экспертизы
(при наличии)
0..1
4.8. Производитель партии подкарантинной продукции
информация о наименовании производителя партии подкарантинной продукции
(для третьих стран) (при наличии)
для третьих стран
0..1
";
в) таблицу 4 изложить в следующей редакции:
"Таблица 4
Состав сведений, передаваемых в запросе уполномоченными органами государств-членов, о партиях подкарантинной продукции, включая информацию в соответствии с Порядком прослеживаемости партий подкарантинной продукции (подкарантинных грузов, подкарантинных материалов, подкарантинных товаров), ввозимой на таможенную территорию Евразийского экономического союза и перемещаемой по таможенной территории Евразийского экономического союза (при наличии), и информацию о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) на партии подкарантинной продукции, вывозимые с таможенной территории Союза в третьи страны через территории других государств-членов, о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) на партии подкарантинной продукции, перемещаемые между территориями государств-членов, о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) в электронном виде на партии подкарантинной продукции, ввозимые на таможенную территорию Союза из третьих стран через территории других государств-членов
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.

1. Фитосанитарлық сертификат нөмірі
фитосанитарлық сертификат нөмірі
карантинге жатқызылған өнім партияларын бақылауға мүмкіндік беретін бірегей сәйкестендіру нөмірі
0..1
2. Партияның сәйкестендіру нөмірі
0..1
3. Құжаттың берілген күні
фитосанитарлық сертификаттың берілген күні
0..1
4. Құжатты берген ел
фитосанитарлық сертификатты ұсынған ел
0..1
";
г) 5-кесте алынып тасталсын;
д) 6-кестеде үшінші бағандағы 1-позиция мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"5 – карантинге жатқызылған өнім партиясының сәйкестендіру нөмірінің және карантинге жатқызылған өнімнің осы партиясына қатысты қалыптастырылған ақпараттың сәйкестендіру құралдарының (бар болса) сәйкес келмеуі";
е) 7-кестеде үшінші бағандағы 5-позиция мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"5 – карантинге жатқызылған өнім партиясының сәйкестендіру нөмірінің және карантинге жатқызылған өнімнің осы партиясына қатысты қалыптастырылған ақпараттың сәйкестендіру құралдарының (бар болса) сәйкес келмеуі";
ж) 8-кестеде үшінші бағандағы 4.3-позиция мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"5 – карантинге жатқызылған өнім партиясының сәйкестендіру нөмірінің және карантинге жатқызылған өнімнің осы партиясына қатысты қалыптастырылған ақпараттың сәйкестендіру құралдарының (бар болса) сәйкес келмеуі".

1. Номер фитосанитарного сертификата
номер фитосанитарного сертификата
уникальный идентификационный номер, который позволяет отслеживать партии подкарантинной продукции
0..1
2. Идентификационный номер партии
0..1
3. Дата выдачи документа
дата выдачи фитосанитарного сертификата
0..1
4. Страна выдачи документа
страна выдачи фитосанитарного сертификата
0..1
";
г) таблицу 5 исключить;
д) в таблице 6 позицию 1 в графе третьей дополнить абзацем следующего содержания:
"5 – несоответствие идентификационного номера партии подкарантинной продукции и средств идентификации (при наличии) информации, сформированной в отношении этой партии подкарантинной продукции";
е) в таблице 7 позицию 5 в графе третьей дополнить абзацем следующего содержания:
"5 – несоответствие идентификационного номера партии подкарантинной продукции и средств идентификации (при наличии) информации, сформированной в отношении этой партии подкарантинной продукции";
ж) в таблице 8 позицию 4.3 в графе третьей дополнить абзацем следующего содержания:
"5 – несоответствие идентификационного номера партии подкарантинной продукции и средств идентификации (при наличии) информации, сформированной в отношении этой партии подкарантинной продукции".