Астықты астық қабылдау кәсіпорындарында сақтау жөніндегі қызметті лицензиялаудың жекелеген мәселелері<*> Ескерту. Тақырыбы өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.04.19. N 522 қаулысымен.~P010522
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 2000 жылғы 22 ақпан N 273. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.09.05. N 769 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 5 қыркүйектегі  N 769  (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес Астықты меншігінде айрықша қызмет түрі ретінде астықты сақтау жүзеге асырылатын астық сақтау қоймасы (элеватор, астық қабылдау пункті) бар астық қабылдау кәсіпорындарында сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаларға (астық қабылдау кәсіпорындарына) қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.<*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.04.19. N  522  қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) <*>
2) "Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы N 2201 қаулысын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 41, 515-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Лицензиялауға жататын қызметтің түрлеріне лицензиялар беруге өкілеттік берілген мемлекеттік органдардың (лицензиарлардың) тізбесіндегі реттік нөмірі 26-жолдың 3-бағаны мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"элеваторларда астықты және оны қайта өңдеу өнімдерін қабылдау, сақтау, ұқсату";
көрсетілген қаулымен бекітілген Санитарлық, экологиялық және тау-кен техникалық қадағалау органдарының қорытындысы қажет лицензияланатын жұмыстар мен қызмет түрлерінің тізімі:
санитарлық қадағалау органдарының қорытындысы қажет лицензияланатын жұмыстар мен қызметтер түрлерінің тізімі деген І бөлім мынадай мазмұндағы 23-тармақпен толықтырылсын:
"23. Элеваторларда астықты және оны қайта өңдеу өнімдерін қабылдау, сақтау, ұқсату";
Экологиялық қадағалау органдарының қорытындысы қажет лицензиялайтын жұмыстар мен қызмет түрлерінің тізімі деген II бөлім мынадай мазмұндағы 20-тармақпен толықтырылсын:

Отдельные вопросы лицензирования деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2000 года N 273. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2007 года N 769.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2000 года N 273 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2007 года  N 769  (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после официального опубликования).
Сноска. В заголовок внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 апреля 2001 г. N 522  P010522_  .
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года  Z952200_  "О лицензировании" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Квалификационные требования, предъявляемые к юридическим лицам (хлебоприемным предприятиям), осуществляющим деятельность по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях, имеющих на праве собственности зернохранилище (элеватор, хлебоприемный пункт), на котором осуществляется на правах исключительного вида деятельности хранение зерна.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 апреля 2001 г. N 522  P010522_  .
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1)  (утратил силу - от 15 марта 2006 года N  168 );
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894  P951894_  "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г., N 2201  K952201_  " (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 41, ст. 515):
в Перечне государственных органов (лицензиаров), уполномоченных выдавать лицензии на виды деятельности, подлежащие лицензированию, утвержденном указанным постановлением: графу 3 порядкового номера 26 дополнить абзацем следующего содержания:
"приемка, хранение, переработка зерна и продуктов его переработки на элеваторах";
в Перечне видов лицензируемых работ и услуг, по которым необходимо заключение органов санитарного, экологического и горно-технического надзора, утвержденном указанным постановлением:
раздел I "Перечень видов лицензируемых работ и услуг, по которым необходимо заключение органов санитарного надзора" дополнить пунктом 23 следующего содержания:
"23. Приемка, хранение, переработка зерна и продуктов его переработки на элеваторах.";
раздел II "Перечень видов лицензируемых работ и услуг, по которым необходимо заключение органов экологического надзора" дополнить пунктом 20 следующего содержания:

"20. Элеваторларда астықты және оны қайта өңдеу өнімдерін  қабылдау, сақтау, ұқсату".
Ескерту. 1)-тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.03.15. N  168  қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен Астықты астық қабылдау кәсіпорындарында сақтау жөніндегі қызметті лицензиялаудың ережесін әзірлесін және бекітсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.04.19. N  522  қаулысымен.
4. Осы  қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және
жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 22 ақпандағы
N 273 қаулысымен
бекітілген
Астықты сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын
заңды тұлғаларға (астық қабылдау кәсіпорындарына)
қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.04.19. N  522  қаулысымен.
Элеваторларда астықты және оны қайта өңдеу өнімдерін қабылдау, сақтау, ұқсату жөніндегі қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға қойылатын біліктілік талаптары:
1) өткізу режимінің, салмақ өлшеу жабдықтарының, астық сақтауға арналған ыдыстардың болуы;
Ескерту. 1-тармақшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.04.19. N  522  қаулысымен.
2) көтеру-тасымалдау жабдықтары бар ақаусыз жүк түсіруші құрылғылардың, ауа тазартқыш пен желдеткіш жүйелерінің болуы;
3) ақаусыз астық тазартқыш машиналар мен астық кептіргіштердің (егер технологиялық схемада көзделсе) болуы;
4) астықты сақтау кезінде технологиялық процестердің сақталуын қамтамасыз ететін ақаусыз технологиялық жабдықтардың болуы;
Ескерту. 4-тармақшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.04.19. N   522  қаулысымен.
5) ақаусыз өндірістік-технологиялық лабораторияның болуы
(лабораториялық жабдықтардың, аспаптардың дайындығы мен болуы);
6) санитарлық және экологиялық қадағалау органдарының лицензиялық қызметті жүзеге асыруға жарамдылығы туралы қорытындысының болуы;
7) тиісті технологиялық білімі бар мамандардың бар екендігі болып табылады.

"20. Приемка, хранение, переработка зерна и продуктов его переработки на элеваторах.".
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке разработать и утвердить правила лицензирования деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 апреля 2001 г. N 522  P010522_  .
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 февраля 2000 года N 273
Квалификационные требования, предъявляемые к
юридическим лицам (хлебоприемным предприятиям), осуществляющим
деятельность по хранению зерна
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 апреля 2001 г. N 522  P010522_  .
Квалификационными требованиями для юридических лиц (хлебоприемных предприятий)Республики Казахстан, осуществляющих деятельность по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях, имеющих на праве собственности зернохранилище (элеватор, хлебоприемный пункт), на котором осуществляется на правах исключительного вида деятельности хранение зерна, являются:
1) наличие пропускного режима, весоизмерительного оборудования, емкостей для хранения зерна;
2) наличие исправных разгрузочных устройств с подъемно-транспортным оборудованием, аспирационных и вентиляционных сетей;
3) наличие исправных зерноочистительных машин и зерносушилок (если предусмотрено технологической схемой);
4) наличие исправного технологического оборудования, обеспечивающего соблюдение технологического процесса при хранении зерна;
5) наличие исправной производственно-технологической лаборатории (подготовленность и наличие лабораторного оборудования, приборов);
6) наличие заключения органов санитарного и экологического надзора о пригодности элеватора к осуществлению лицензионной деятельности;
7) наличие специалистов с соответствующим технологическим образованием.
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)