Павлодар облысы бюджетінің кредиторлық берешегін өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы, 2000 жылғы 14 сәуір N 581
Қазақстан Республикасы Жоғарғы сотының 1999 жылғы 26 сәуірдегі 8-012-4-9 іс жөніндегі шешімін орындау мақсатында, "2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" және "Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына, сондай-ақ "Кредиторлық берешекті өтеуді ұйымдастыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 1 наурыздағы 337 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Павлодар облыстық атқарушы органының "Қазкоммерцбанк" ашық акционерлік қоғамы алдындағы әлеуметтік мақсаттарға алған несиесі бойынша туындаған 1265000000 (бір миллиард екі жүз алпыс бес миллион) теңге сомасындағы кредиторлық берешегін міндеттемелер бойынша ортақ жауапкершілік шеңберінде республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша шаруашылық жүргізуші субъектілердің берешегін өтеу есебінен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өтеуі туралы Кредиторлық берешекті өтеуге байланысты мәселелерді қарау жөніндегі комиссияның ұсынысына келісім берілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
Павлодар облыстық атқарушы органының кредиторлық берешегін өтеуді қамтамасыз етсін;
осы қаулының 1-тармағына сәйкес төленген сомаларды республикалық бюджетке өтеуді 2004 жылдан бастап 2004-2010 жылдардың ішінде келісілген кесте бойынша кейіннен орнын толтыруы туралы Павлодар облыстық атқарушы органымен келісім жасассын; <*>
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігімен бірлесіп республикалық бюджет алдындағы көрсетілген кредиторлық берешекті өтеу бойынша есеп айырысу жүргізуді қамтамасыз етсін.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.02.23. N 242
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.03.06. N 225
қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы, Мемлекеттік кіріс және Энергетика, индустрия және сауда министрліктері "Қазкоммерцбанк" ашық акционерлік қоғамымен бірлесіп (келісім бойынша):
осы қаулының 1-тармағында көрсетілген мемлекеттік үлесі бар шаруашылық жүргізуші субъектілердің "Қазкоммерцбанк" ашық акционерлік қоғамына несиелерін қайтару кестесін белгілесін;
бұл шаруашылық жүргізуші субъектілерінің мүліктеріне талаптардың туындауын болдырмау мақсатында белгіленген тәртіппен олардың республикалық бюджет алдындағы берешектерін өтеуге "Қазкоммерцбанк" ашық акционерлік қоғамы берген көрсетілген шаруашылық жүргізуші субъектілердің несиелерін уақытылы және толығымен қайтаруына бақылауды қамтамасыз етсін.

О погашении кредиторской задолженности бюджета Павлодарской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2000 года N 581
Во исполнение решения Верховного Суда Республики Казахстан от 26 апреля 1999 года по делу N 8-012-4-9, в соответствии с Законами Республики Казахстан Z990473_ "О республиканском бюджете на 2000 год" и Z990357_ "О бюджетной системе", а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2000 года N 337 P000337_ "О мерах по организации погашения кредиторской задолженности" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с предложением Комиссии по рассмотрению вопросов, связанных с погашением кредиторской задолженности, о погашении Министерством финансов Республики Казахстан кредиторской задолженности Павлодарского областного исполнительного органа в рамках солидарной ответственности в сумме 1265000000 (один миллиард двести шестьдесят пять миллионов) тенге по обязательствам, возникшим перед открытым акционерным обществом "Казкоммерцбанк" по кредиту, полученному на социальные цели, за счет погашения задолженности хозяйствующих субъектов по платежам в республиканский бюджет.
2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
обеспечить погашение кредиторской задолженности Павлодарского областного исполнительного органа;
заключить соглашение с Павлодарским областным исполнительным органом о последующем возмещении по согласованному графику в течение 2004-2010 годов с началом погашения в 2004 году в республиканский бюджет сумм, выплаченных в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления;
совместно с Министерством государственных доходов Республики Казахстан обеспечить проведение расчетов по погашению указанной кредиторской задолженности перед республиканским бюджетом.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 23 февраля 2002 г. N 242 P020242_ ; от 6 марта 2003 г. N 225 .
3. Министерствам финансов, государственных доходов и энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с открытым акционерным обществом "Казкоммерцбанк"(по согласованию):
определить график возврата кредита хозяйствующими субъектами, имеющими государственную долю, указанными в пункте 1 настоящего постановления, открытому акционерному обществу "Казкоммерцбанк";
обеспечить в установленном порядке контроль за своевременным и полным возвратом указанными хозяйствующими субъектами кредитов, выданных открытым акционерным обществом "Казкоммерцбанк" на погашение их задолженности перед республиканским бюджетом, в целях исключения возникновения требований на имущество данных хозяйствующих субъектов.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Ә.Өтембаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан