Өлшем құралдарын шығару және жөндеу жөнiндегi қызметтi лицензиялау кезiндегi бiлiктiлiк талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің қаулысы 2000 жылғы 7 маусымдағы N 867. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.25. N 626 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күн мерзім өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.05.11. N  380  (қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған:
Өлшем құралдарын шығару жөніндегі қызметті лицензиялау кезіндегі біліктілік талаптары;
Өлшем құралдарын жөндеу жөніндегі қызметті лицензиялау кезіндегі біліктілік талаптары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.05.11. N  380  (қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі комитеті өзінің бұрынырақта қабылданған шешімдерін осы қаулыға сәйкес келтірсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2000 жылғы 7 маусымдағы
N 867 қаулысымен
бекiтiлген
Өлшем құралдарын тексеру жөнiндегi қызметтi
лицензиялау кезiндегi бiлiктiлiк талаптары
Ескерту. Талаптар алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.05.11. N  380  (қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2000 жылғы 7 маусымдағы
N 867 қаулысымен бекiтiлген
Өлшем құралдарын шығару жөнiндегi қызметтi лицензиялау
кезiндегi бiлiктiлiк талаптары
Өлшеу (геометриялық, механикалық өлшеу көлемдерiн, массаны, күштi, қаттылықты, қозғалыс параметрлерiн, қысымды, вакуумды өлшеу, сұйықтар мен газдың шығыстарын және мөлшерiн, тығыздық пен тұтқырлықты өлшеу, физикалық-химиялық өлшеу, температура мен жылу-физикалық өлшеу, оптикалық және оптика-физикалық өлшеу, акустикалық, электрлiк, магниттiк өлшеу, уақыт пен жиiлiктi, радиотехникалық өлшеу, иондалған сәулеленудi өлшеу) құралдарын шығару жөнiндегi қызметтi лицензиялау кезiндегi бiлiктiлiк талаптары:

Об утверждении квалификационных требований при лицензировании деятельности по производству и ремонту средств измерений
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2000 года N 867. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2007 года N 626 (вводится в действие по истечении двадцатиоднодневного срока после официального опубликования)
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2000 года N 867 утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2007 года  N 626  (вводится в действие по истечении двадцатиоднодневного срока после официального опубликования).
Сноска. В заголовок внесены изменения постановлением Правительства РК от 11 мая 2006 года N  380 .
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года   Z952200_   "О лицензировании" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
Квалификационные требования при лицензировании деятельности по производству средств измерений;
Квалификационные требования при лицензировании деятельности по ремонту средств измерений.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения постановлением Правительства РК от 11 мая 2006 года N  380 .
2. Комитету по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан привести свои ранее принятые решения в соответствие с настоящим постановлением.
3. Настоящее постановление вступает силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2000 года N 867
Квалификационные требования при лицензировании
деятельности по поверке средств измерений  <*>
Сноска. Квалификационные требования исключены (см. пост. Правительства РК от 11 мая 2006 года N  380 ).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2000 года N 867
Квалификационные требования при лицензировании
деятельности по производству средств измерений
Квалификационные требования при лицензировании деятельности по производству средств измерений (измерения геометрических, механических величин, массы, силы, твердости, параметров движения, давления, вакуума, измерения расхода и количества жидкостей и газов, плотности и вязкости, физико-химические измерения, температурные и теплофизические измерения, оптические и оптико-физические измерения, акустические, электрические, магнитные измерения, измерения времени и частоты, радиотехнические, измерения ионизированных излучений) включают наличие:

1) өлшем құралдарын дайындауға арналған нормативтiк, сондай-ақ белгiленген тәртiппен және бекiтiлген келiсiлген техникалық (техникалық тапсырмалар, техникалық шарттар, конструкторлық-технологиялық құжаттамалар) құжаттамаларының;
2) санитарлық нормалар мен ережелерге және еңбек қауiпсiздiгi мен қоршаған ортаны қорғау талаптарына сәйкес өлшем құралдарын дайындауға арналған өндiрiстiк үй-жайларының;
3) конструкторлық-технологиялық құжаттамаларға сәйкес қажеттi технологиялық жабдық пен оны пайдалану жөнiндегi нұсқамаларының;
4) қажеттi дәлдiкпен регламенттеушi өлшемдер әдiстерi мен сынаулардың нормативтiк құжаттарының;
5) шикiзатты жинақтаушы бұйымдардың және өнiмдердiң толық көлемде сапасын бақылауды қамтамасыз ететiн өлшеу және сынау жабдықтарының;
6) өлшеу және сынау жабдықтарын монтаждауды және орнатуды регламенттейтiн техникалық құжаттамаларының;
7) қолданылатын өлшеу және сынау жабдықтарын метрологиялық аттестаттау немесе тексерiсi туралы сертификаттарының;
8) белгiленген тәртiппен алынған өлшем құралдарының түрiн бекiту туралы сертификатының;
9) шығарылатын өлшеу құралдарын тексеруге құқығы бар заңды тұлғамен метрологиялық қызмет көрсетулердi орындауға арналған шарттарының;
10) өлшем құралдарын өндiру саласында тиiстi бiлiктiлiгi мен блiмi бар мамандар штатының;
11) өлшем құралдарын дайындау мен сынау сапасын iшкi бақылаудың құжаттық жүйесiнiң;
12) мәлiмдеушiнiң санитарлық нормалардың талаптарына сәйкестiгiн растайтын санитарлық қадағалау органдарының қорытындыларының болуын қамтиды.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2000 жылғы 7 маусымдағы
N 867 қаулысымен
бекiтiлген
Өлшем құралдарын жөндеу жөнiндегi қызметтi лицензиялау
кезiндегi бiлiктiлiк талаптары
Өлшеу (геометриялық, механикалық өлшеу көлемдерiн, массаны, күштi, қаттылықты, қозғалыс параметрлерiн, қысымды, вакуумды өлшеу, сұйықтар мен газдың шығыстарын және мөлшерiн, тығыздық пен тұтқырлықты өлшеу, физикалық-химиялық өлшеу, температура мен жылу-физикалық өлшеу, оптикалық және оптика-физикалық өлшеу, акустикалық, электрлiк, магниттiк өлшеу, уақыт пен жиiлiктi, радиотехникалық, иондалған сәулеленудi өлшеу) құралдарын жөндеу жөнiндегi қызметтi лицензиялау кезiндегi бiлiктiлiк талаптары мәлiмделген лицензиялау саласына сәйкес:
1) өлшем құралдарын жөндеуге арналған нормативтiк, сондай-ақ белгiленген тәртiппен бекiтiлген және келiсiлген техникалық және технологиялық құжаттамалардың;

1) нормативной, а также утвержденной и согласованной в установленном порядке технической документации (технического задания, технических условий, конструкторско-технологической документации) на изготовление средств измерений;
2) производственных помещений для изготовления средств измерений, соответствующих санитарным нормам и правилам, требованиям безопасности труда и охраны окружающей среды;
3) необходимого технологического оборудования и руководств по его эксплуатации в соответствии с конструкторско-технологической документацией;
4) нормативных документов, регламентирующих методы измерений и испытаний с требуемой точностью;
5) измерительного и испытательного оборудования, обеспечивающих в полном объеме контроль качества сырья, комплектующих изделий и продукции, а также контроль влияющих величин при производстве и испытании выпускаемых средств измерений;
6) технической документации, регламентирующей монтаж и установку измерительного и испытательного оборудования;
7) сертификатов о метрологической аттестации или поверке применяемого измерительного и испытательного оборудования;
8) сертификата об утверждении типа выпускаемых средств измерений, полученного в установленном порядке;
9) договора на выполнение метрологических услуг с юридическим лицом, имеющим право поверки выпускаемых средств измерений;
10) штата специалистов, имеющих соответствующую квалификацию и образовательный уровень в области производства средств измерений;
11) документированной системы внутреннего контроля качества изготовления и испытания средств измерений;
12) заключений органов санитарного надзора, подтверждающих соответствие заявителя требованиям санитарных норм.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2000 года N 867
Квалификационные требования при лицензировании
деятельности по ремонту средств измерений
Квалификационные требования при лицензировании деятельности по ремонту средств измерений (измерения геометрических, механических величин, массы, силы, твердости, параметров движения, давления, вакуума, измерения расхода и количества жидкостей и газов, плотности и вязкости, физико- химические измерения, температурные и теплофизические измерения, оптические и оптико-физические измерения, акустические, электрические, магнитные измерения, измерения времени и частоты, радиотехнические, измерения ионизированных излучений) в соответствии с заявленной областью лицензирования включают наличие:
1) нормативной, а также утвержденной и согласованной в установленном порядке технической и технологической документации на ремонт средств измерений;

2) санитарлық нормалар мен ережелерге, еңбек қауiпсiздiгi мен қоршаған ортаны қорғаудың талаптарына сәйкес келетiн өлшем құралдарын қабылдауды, жөндеудi және сақтауды ұйымдастыруға арналған үй-жайлардың;
3) қажеттi технологиялық жабдықтар мен оны пайдалану жөнiндегi нұсқамалардың;
4) қажеттi дәлдiкпен өлшемдер мен сынаулардың орындалу тәсiлдерiн регламенттейтiн нормативтiк құжаттардың;
5) шикiзаттың, жинақтаушы бұйымдардың және жөндеу жұмыстарының сапасын толық көлемде бақылауды қамтамасыз ететiн өлшеу және сынау жабдықтарының;
6) белгiленген талаптарға сәйкес өлшем құралдарына сынақ жүргiзу мен жөндеу жұмыстарының сапасын бақылауға арналған жағдайлардың;
7) өлшем құралдарын жөндеу, дәлдеу және реттеу жұмыстары жөнiнде тиiстi бiлiм деңгейi мен практикалық жұмыс тәжiрибесi бар бiлiктi мамандардың;
8) жөнделетiн өлшем құралдарын тексеруге құқы бар заңды тұлғамен метрологиялық қызмет көрсетулердi орындауға арналған шарттардың;
9) мәлiмдеушiнiң санитарлық нормалар талаптарына сәйкестiгiн растайтын санитарлық қадағалау органдарының қорытындыларының болуын қамтиды.

2) помещений для организации приемки, ремонта и хранения средств измерений, соответствующих санитарным нормам и правилам, требованиям безопасности труда и охраны окружающей среды;
3) необходимого технологического оборудования и руководств по его эксплуатации;
4) нормативных документов, регламентирующих методы выполнения измерений и испытаний с требуемой точностью;
5) измерительного и испытательного оборудования, обеспечивающих в полном объеме контроль качества сырья, комплектующих изделий и ремонтных работ;
6) условий для проведения испытаний средств измерений и контроля качества ремонтных работ в соответствии с установленными требованиями;
7) квалифицированных кадров, имеющих соответствующий образовательный уровень и опыт практической работы по ремонту, юстировке и наладке средств измерений;
8) договора на выполнение метрологических услуг с юридическим лицом, имеющим право поверки ремонтируемых средств измерений;
9) заключений органов санитарного надзора, подтверждающих соответствие заявителя требованиям санитарных норм.