Жол саласының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 14 қазан N 1527. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.11.24. N 1232 қаулысымен. 3-тармақтың 2) тармақшасының және 4-1-тармақтың қолданылуы 2004 жылғы 24 қарашадан бастап қалпына келтірілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.29. N 1414 қаулысымен.(P041414).
Қолданушылар назарына!
Бұл қаулының күші ҚР Үкіметінің 2004.11.24. N 1232 қаулысымен жойылған. ҚР Үкіметінің 2004.12.29. N 1414 қаулысымен 3-тармақтың 2) тармақшасының және 4-1-тармақтың қолданылуы 2004 жылғы 24 қарашадан бастап қалпына келтірілді.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Инжиниринг" автомобиль жолдары ақпарат орталығы" мемлекеттiк мекемесi таратылсын.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен "Инжиниринг" автомобиль жолдары ақпарат орталығы" мемлекеттiк мекемесiн таратуды жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Автомобиль жолдары және автомобиль көлiгi комитетiнің мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 ақпандағы N 151 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 5-6, 63-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Автомобиль жолдары және автомобиль көлiгi комитетi туралы ережеде:
1-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Комитеттiң облыстарда аумақтық органдары болады";
12-тармақ мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
"7-1) республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарға қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын соларға қатысты жүзеге асыратын мемлекеттiк басқару органы болуға;";
2) "Жол саласын реформалау мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 ақпандағы N 227 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 7, 83-құжат):
1-тармақта "1-қосымшаға сәйкес көлiк-коммуникациялар кешенi жүйесiнде, негiзiнде 674 адам санының лимитiмен" деген сөздер "1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Автомобиль жолдары және автомобиль көлiгi комитетiнiң аумақтық органдары "Қазақавтожол" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындарының филиалдары мүлкiнiң негiзiнде олардың қызмет етуi үшiн қажетті 280 адам санының лимитiмен" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ алынып тасталсын;
4-тармақта "Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлiгi" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Автомобиль жолдары және автомобиль көлiгi комитетi" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О некоторых вопросах дорожной отрасли
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2000 года N 1527. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 24 ноября 2004 г. N 1232 (P041232). Возобновлено действие подпункта 2) пункта 3 и пункта 4-1 с 24 ноября 2004 г. - постановлением Правительства РК от 29 декабря 2004 г. N 1414 (P041414).
Вниманию пользователей!
Постановлением Правительства РК от 24 ноября 2004 г. N 1232 данное постановление было признано утратившим силу. Постановлением Правительства РК от 29 декабря 2004 г. N 1414 действие подпункта 2) пункта 3 и пункта 4-1 с 24 ноября 2004 г. возобновлено.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Ликвидировать государственное учреждение "Центр информации автомобильных дорог "Инжиниринг".
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке осуществить ликвидацию государственного учреждения "Центр информации автомобильных дорог "Инжиниринг".
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2000 года N 151 P000151_ "Вопросы Комитета автомобильных дорог и автомобильного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 5-6, ст.63):
В Положении о Комитете автомобильных дорог и автомобильного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 дополнить абзацем следующего содержания:
"Комитет имеет территориальные органы в областях";
пункт 12 дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) выступать органом государственного управления по отношению к республиканским государственным предприятиям, осуществлять в отношении них функции субъекта права государственной собственности;";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2000 года N 227 P000227_ "Вопросы реформирования дорожной отрасли" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 7, ст.83):
в пункте 1 слова "в системе транспортно-коммуникационного комплекса согласно приложению 1 с лимитом штатной численности 674 человека на базе" заменить словами "- территориальные органы Комитета автомобильных дорог и автомобильного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан согласно приложению 1 с лимитом штатной численности 280 человек на базе, необходимого для их функционирования,";
пункт 2 исключить;
в пункте 4 слова "Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" заменить словами "Комитет автомобильных дорог и автомобильного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгі нысанасы Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын ұстау көгалдандыру және ағымдағы жөндеу жөнiндегi мемлекеттiк тапсырысты орындау болып белгiленсiн.";
көрсетiлген қаулыға 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Ескерту. 3-тармақтың 2) тармақшасының қолданылуы 2004 жылғы 24 қарашадан бастап қалпына келтірілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.29. N 1414 қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгі заңнамада белгiленген тәртіппен:
"Қазақавтожол" РМК-ның алдындағы 2000 жылдың қаңтар-сәуiрiндегі автомобиль жолдарын ұстау және басқару жөнiндегі орындалған жұмыстар мен қызметтер үшiн құралған берешектi республикалық бюджетте "Жол жүйесiн республикалық деңгейде пайдалану" бағдарламасы бойынша көзделген қаржы есебiнен өтеудi;
Қазақстан Республикасының Үкiметiне екi айлық мерзiмде республикалық маңыздағы автомобиль жолдарының тiзбесiн әзiрлеудi және енгізудi;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажеттi iс-шараларды жүзеге асыруды қамтамасыз етсiн.
ЕСКЕРТУ. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2000.12.05. N 1809 қаулысымен , 2003.03.07. N 226 қаулысымен.
4-1. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.09.2022 № 670 қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен 2001 жылға арналған Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгі Автомобиль жолдары және автомобиль көлiгi комитетiнiң аумақтық мемлекеттiк органдарын қаржыландыруды көздесiн.
6. Осы қаулы, қол қойылған күнiнен бастап күшiне енетiн 4-тармақты қоспағанда, 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 14 қазандағы
N 1527 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі
Автомобиль жолдары және автомобиль көлігі комитетінің мемлекеттік мекемелері - аумақтық мемлекеттік органдарының
Тізбесі
____________________________________________________________________
N Атауы Орналасқан жері
____________________________________________________________________
1 Ақмола автомобиль жолдарының Көкшетау қаласы
облыстық басқармасы
____________________________________________________________________
2 Ақтөбе автомобиль жолдарының Ақтөбе қаласы
облыстық басқармасы ____________________________________________________________________
3 Алматы автомобиль жолдарының Алматы қаласы
облыстық басқармасы ____________________________________________________________________
4 Атырау автомобиль жолдарының Атырау қаласы
облыстық басқармасы ____________________________________________________________________
5 Шығыс Қазақстан автомобиль Өскемен қаласы
жолдарының облыстық
басқармасы
____________________________________________________________________
6 Жамбыл автомобиль жолдарының Тараз қаласы
облыстық басқармасы
____________________________________________________________________
7 Батыс Қазақстан автомобиль Орал қаласы
жолдарының облыстық
басқармасы
____________________________________________________________________
8 Қарағанды автомобиль жолдарының Қарағанды қаласы
облыстық басқармасы ____________________________________________________________________
9 Қызылорда автомобиль жолдарының Қызылорда қаласы
облыстық басқармасы ____________________________________________________________________
10 Қостанай автомобиль жолдарының Қостанай қаласы
облыстық басқармасы ____________________________________________________________________
11 Маңғыстау автомобиль жолдарының Ақтау қаласы
облыстық басқармасы ____________________________________________________________________
12 Павлодар автомобиль жолдарының Павлодар қаласы
облыстық басқармасы ____________________________________________________________________
13 Солтүстік Қазақстан автомобиль Петропавл қаласы
жолдарының облыстық
басқармасы
____________________________________________________________________
14 Оңтүстік Қазақстан автомобиль Шымкент қаласы
жолдарының облыстық
басқармасы
____________________________________________________________________

"5. Основным предметом деятельности Предприятия определить исполнение государственного заказа на выполнение работ по содержанию, озеленению и текущему ремонту автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан";
приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению. <*>
Сноска. Возобновлено действие подпункта 2) пункта 3 с 24 ноября 2004 г. - постановлением Правительства РК от 29 декабря 2004 г. N 1414 .
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
погашение задолженности, образовавшейся перед РГП "Казахавтодор" за выполненные работы и услуги по содержанию и управлению автомобильными дорогами за январь-апрель 2000 года за счет ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Эксплуатация дорожной системы на республиканском уровне";
разработку и внесение в двухмесячный срок в Правительство Республики Казахстан перечня автомобильных дорог республиканского значения;
осуществление иных необходимых мероприятий, вытекающих из настоящего постановления.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 5 декабря 2000 г. N 1809 P001809_ ; от 7 марта 2003 г. N 226 .
4-1. Исключен постановлением Правительства РК от 08.09.2022 № 670.
5. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке предусмотреть финансирование территориальных государственных органов Комитета автомобильных дорог и автомобильного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на 2001 год.
6. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2001 года, кроме пункта 4, который вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2000 года N 1527
Перечень
государственных учреждений - территориальных
органов Комитета автомобильных дорог и
автомобильного транспорта Министерства транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
N ! Наименование ! Место
п/п! !дислокации
--------------------------------------------------------------------
1 Акмолинское областное управление г.Кокшетау
автомобильных дорог
2 Актюбинское областное управление г. Актобе
автомобильных дорог
3 Алматинское областное управление г. Алматы
автомобильных дорог
4 Атырауское областное управление г. Атырау
автомобильных дорог
5 Восточно-Казахстанское областное
управление автомобильных дорог г. Усть-
Каменогорск
6 Жамбылское областное управление г. Тараз
автомобильных дорог
7 Западно-Казахстанское областное
управление автомобильных дорог г. Уральск
8 Карагандинское областное управление г. Караганды
автомобильных дорог
9 Кызылординское областное управление
автомобильных дорог г. Кызылорда
10 Костанайское областное управление
автомобильных дорог г. Костанай
11 Мангистауское областное управление
автомобильных дорог г. Актау
12 Павлодарское областное управление
автомобильных дорог г. Павлодар
13 Северно-Казахстанское областное
управление автомобильных дорог г. Петропавловск
14 Южно-Казахстанское областное управление
автомобильных дорог г. Шымкент