Мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және демеушілiк қызметi үшiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң Құрмет дипломы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 21 қазандағы N 1577 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қыркүйектегі № 992 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.09.30 № 992 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және демеушiлiк қызметi үшiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң Құрмет дипломын тағайындау туралы" 2000 жылғы 31 шiлдедегі N 423 Жарлығын орындау үшiн, Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және демеушiлiк қызметi үшiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң Құрмет дипломын беру жөнiндегi комиссиясы құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және демеушiлiк қызметi үшiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң Құрмет дипломымен марапаттауға байланысты мәселелердi қарау жөнiндегi ереже бекiтiлсiн.
3. (алынып тасталды - 2007.08.17. N 702 Қаулысымен)
4. (алынып тасталды - 2007.08.17. N 702 Қаулысымен)
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2000 жылғы 21 қазандағы
N 1577 қаулысына
қосымша
Мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және
демеушілiк қызметі үшiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Құрмет дипломын беру жөнiндегі комиссиясының
Құрамы
Саудабаев                 - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
Қанат Бекмырзаұлы           хатшысы, төраға (келісім бойынша)
Әбдіқалықова              - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Гүлшара Наушақызы           халықты әлеуметтік қорғау министрі,
төрағаның орынбасары
Құл-Мұхаммед              - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Мұхтар Абрарұлы             және ақпарат министрі
Бөрібаев                  - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Асқар Исмайылұлы            және ақпарат вице-министрі
Шаяхметов                 - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Әділ Шаяхметұлы             қауіпсіздік комитеті төрағасының
бірінші орынбасары (келісім бойынша)
Мергенов                  - Қазақстан Суретшiлер одағы
Еркін Тілекұлы              басқармасының төрағасы
(келiсiм бойынша)
Серкебаев                 - Музыка қайраткерлерi одағы
Ермек Бекмұхамедұлы         басқармасының төрағасы
(келiсiм бойынша)
Асқаров Әлібек            - Қазақстан Республикасы Президенті
Әкімшілігінің Ішкі саясат бөлімі
меңгерушісінің орынбасары (келісім
бойынша)
Әлпиев                    - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Төлеубек Нығметұлы          ақпарат министрлiгi "К.Байсейiтова
атындағы ұлттық опера және балет
театры" республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорнының директоры
Дьяченко                  - Қазақстан халқының ассамблеясы
Сергей Александрович        төрағасының орынбасары (келісім
бойынша)
Түймебаев                 - Қазақстан Республикасының Білім
Жансейіт Қансейітұлы        және ғылым министрі
Сарбасов                  - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
Ақмәди Әділұлы              әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және
әлеуметтік әріптестік департаментінің
директоры, хатшы
Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.11.19
N 1488 , 2002.10.09 N 1099 , 2003.12.31 N 1370 , 2004.07.30 N 807 ,
2005.02.28 N 173 , 2006.06.27 N 588 , 2006.09.13 N 863 , 2007.06.19
N 513 , 2007.10.04 N 897 , 2008.06.11 N 577 , 2008.12.31. N 1338 ,  2009.05.08. N 675 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2000 жылғы 21 қазандағы
N 1577 қаулысымен
бекiтілген
Мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және
демеушiлiк қызметі үшін Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Құрмет дипломымен марапаттауға байланысты
мәселелердi қарау жөнiндегі
ереже

О Почетном дипломе Президента Республики Казахстан за благотворительную и спонсорскую деятельность в культурной и гуманитарной сферах
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2000 года № 1577. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2010 года № 992
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.09.2010 № 992.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 423 "Об учреждении Почетного диплома Президента Республики Казахстан за благотворительную и спонсорскую деятельность в культурной и гуманитарной сферах" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Комиссию по присуждению Почетного диплома Президента Республики Казахстан за благотворительную и спонсорскую деятельность в культурной и гуманитарной сферах в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемые Правила по рассмотрению вопросов, связанных с награждением Почетным дипломом Президента Республики Казахстан за благотворительную и спонсорскую деятельность в культурной и гуманитарной сферах.
3. - 4. (пункты исключены постановлением Правительства РК от 17 августа 2007 г. N 702 ).
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
Правительства Республики Казахстан
от 21 октября 2000 года N 1577
Состав Комиссии по присуждению Почетного диплома
Президента Республики Казахстан за благотворительную и
спонсорскую деятельность в культурной и гуманитарной сферах
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.11.2001 N 1488 ; от 09.10.2002 N 1099 ; от 31.12.2003 N 1370 ; от 30.07.2004 N 807 ; от 28.02.2005 N 173 ; от 27.06.2006 N 588 ; от 13.09.2006 N 863 ; от 19.06.2007 N 513 ; от 04.10.2007 N 897 ; от 11.06.2008 N 577 ; от 31.12.2008 N 1338 ; от 08.05.2009 N 675 .
Саудабаев Канат    - Государственный секретарь Республики
Бекмурзаевич         Казахстан, председатель (по
согласованию)
Абдыкаликова       - Министр труда и социальной защиты
Гульшара Наушаевна   населения Республики Казахстан,
заместитель председателя
Сарбасов           - директор Департамента труда и
Акмади Адилович      социального партнерства Министерства
труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан, секретарь
Кул-Мухаммед       - Министр культуры и информации
Мухтар Абрарулы      Республики Казахстан
Шаяхметов Адиль    - первый заместитель Председателя
Шаяхметович          Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан (по согласованию)
Мергенов Еркин     - председатель Правления Союза
Тилекович            художников Казахстана
(по согласованию)
Серкебаев Ермек    - председатель Правления Союза
Бекмухамедович       музыкальных деятелей
(по согласованию)
Аскаров Алибек     - заместитель заведующего Отделом
внутренней политики Администрации
Президента Республики Казахстан (по
согласованию)
Альпиев            - директор республиканского
Толеубек             государственного казенного предприятия
Ныгметович           "Национальный театр оперы и балета
имени Куляш Байсеитовой" Министерства
культуры и информации Республики
Казахстан
Дьяченко Сергей    - заместитель председателя Ассамблеи
Александрович        народа Казахстана (по согласованию)
Туймебаев          - Министр образования и науки
Жансеит Кансеитулы   Республики Казахстан
Бурибаев Аскар     - вице-министр культуры и информации
Исмаилович           Республики Казахстан
Утверждены постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 21 октября 2000 года N 1577
Правила по рассмотрению вопросов, связанных с награждением
Почетным дипломом Президента Республики Казахстан за
благотворительную и спонсорскую деятельность в культурной
и гуманитарной сферах

1. Осы Ереже мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және демеушiлiк қызметi үшiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң Құрмет дипломымен (бұдан әрi - Диплом) марапаттауға байланысты мәселелердi қарау тәртiбiн айқындайды.
2. Дипломды алуға iзденушiлер болып өзiнің белсендi қайырымдылық және демеушiлік қызметтерiмен мәдени және гуманитарлық салалардағы жобаларды iске асыруға елеулi үлес қосқан Қазақстан Республикасының азаматтары, шет ел азаматтары және азаматтығы жоқ тұлғалар, сондай-ақ заңды тұлғалар болуы мүмкiн.
Мәдени және гуманитарлық салалардағы үлесі неғұрлым басым болып табылатын ізденушілерге артықшылық беріледі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.05.08. N 675 Қаулысымен.
3. Ізденушiлердiң кандидатураларын орталық атқарушы органдар, облыстар, Алматы және Астана қалаларының әкiмдерi және қоғамдық бiрлестiктер ұсынады.
4. Дипломды Қазақстан Республикасы Президентiнiң мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және демеушілік қызметi үшiн Құрмет дипломын беру жөнiндегі комиссияның (бұдан әрi - Комиссия) қорытындысы негізiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi бередi.
5. Комиссияның құрамы мемлекеттiк органдар мен мүдделi ұйымдардың өкiлдерiнен құралады және Қазақстан Республикасының Үкiметiмен бекiтiледi.
6. Комиссияның жұмыс органының функциясын Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi орындайды.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.12.31. N 1370 , 2005.02.28. N 173 , 2007.08.17. N 702 ,  2009.05.08. N 675 Қаулыларымен.
7. Дипломның тағайындалуына ұсынылған жобаларды Комиссия екi кезеңмен қарастырады. Бiрiншi кезеңде Дипломды алу конкурсына ұсынылған жобалар таңдалып алынады, екiншiден Комиссияның жалпы жиналысымен Дипломды беру туралы шешiм қабылданады.
8. Комиссия отырысы қажеттiлiгiне қарай, бірақ екі жылда бiр реттен кем емес өткiзiледi және егер, оларға Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының кемiнде үштен екiсi қатысса құқылы деп саналады. Комиссия отырысын өткiзудiң бастамашысы Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi болып табылады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.12.31. N 1370 , 2005.02.28. N 173 , 2007.08.17. N 702 ,  2009.05.08. N 675 Қаулыларымен.
9. Жобаларды алдын-ала iрiктеу және Дипломды беру туралы Комиссияның шешiмi Комиссия отырысына қатысып отырған мүшелерiнің көпшiлiк дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп есептеледi.

1. Настоящие Правила определяют порядок рассмотрения вопросов, связанных с награждением Почетным дипломом Президента Республики Казахстан за благотворительную и спонсорскую деятельность в культурной и гуманитарной сферах (далее - Диплом).
2. Соискателями на присуждение Диплома могут быть граждане Республики Казахстан, иностранные граждане и лица без гражданства, а также юридические лица, которые своей активной благотворительной и спонсорской деятельностью внесли значительный вклад в реализацию проектов в культурной и гуманитарной сферах.
Приоритет отдается соискателям, вклад которых в культурной и гуманитарной сферах является наибольшим.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 08.05.2009 N 675 .
3. Кандидатуры соискателей выдвигаются центральными исполнительными органами, акимами областей, городов Астаны и Алматы и общественными объединениями.
4. Диплом присуждается Президентом Республики Казахстан по представлению Правительства Республики Казахстан на основании заключения Комиссии по присуждению Почетного диплома Президента Республики Казахстан за благотворительную и спонсорскую деятельность в культурной и гуманитарной сферах (далее - Комиссия).
5. Состав Комиссии формируется из представителей государственных органов и заинтересованных организаций и утверждается Правительством Республики Казахстан.
6. Функции рабочего органа Комиссии выполняет Министерство  труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 31.12.2003 N 1370 ; от 28.02.2005 N 173 ; от 17.08.2007 N 702 ; от 08.05.2009 N 675 .
7. Проекты, выдвинутые на соискание Диплома, рассматриваются Комиссией в два этапа. На первом этапе отбираются проекты для участия в конкурсе на соискание Диплома, на втором - Комиссия общим собранием принимает решение о присуждении Диплома.
8. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в два года и считаются правомочными, если на них присутствует не менее двух третей от общего числа членов Комиссии. Инициатором проведения заседаний Комиссии является Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 31.12.2003 N 1370 ; от 28.02.2005 N 173 ; от 17.08.2007 N 702 ; от 08.05.2009 N 675 .
9. Решения Комиссии о предварительном отборе проектов и присуждении Диплома принимаются большинством голосов присутствующих на заседании членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.

10. Комиссия отырыстарының нәтижелерi бойынша Комиссияның Дипломды беру туралы қорытындысы (бұдан әрi - Қорытынды) ресiмделедi және Қазақстан Республикасының Yкiметiне ұсынылады.
11. Қазақстан Республикасының Yкiметi Қорытынды негiзiнде Қазақстан Республикасы Президентiнiң Дипломды беру туралы актiсiнiң тиiстi жобасын Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзедi.
12. Дипломды Қазақстан Республикасының Президентi немесе оның уәкiлеттi лауазымды тұлғалары бұқаралық ақпарат құралдарында кеңiнен жария етiлуiмен салтанатты жағдайда тапсырады.

10. По результатам проведения заседаний Комиссии оформляется Заключение Комиссии о присуждении Диплома (далее - Заключение) и представляется в Правительство Республики Казахстан.
11. Правительство Республики Казахстан на основании Заключения вносит на рассмотрение Президента Республики Казахстан соответствующий проект акта Президента Республики Казахстан о присуждении Диплома.
12. Диплом вручается в торжественной обстановке Президентом Республики Казахстан или уполномоченными им должностными лицами с широким освещением в средствах массовой информации.