"Рахат" қазақ-австрия бірлескен кәсіпорны" жабық акционерлік қоғамының Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігімен тартылған мемлекеттік емес сыртқы заемына қызмет көрсету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 27 желтоқсан N 1906
Австрия несие желісінің шеңберінде мемлекеттік кепілдікпен тартылған мемлекеттік емес сыртқы заем бойынша дефолт фактісіне жол бермеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңнамада ( V950155_ P971366_ Z990464_ ) белгіленген тәртіппен:
1) "Алматы қаласында бес жұлдызды қонақ үй салу" жобасын қаржыландыру үшін австрия несие желісі шеңберінде Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан Әлембанк (бұрынғы Қазсыртқыэкономбанк) пен Австрия Федеральдық қаржы министрлігі арасындағы 1994 жылғы 19 желтоқсандағы келісімге өзгеріс нысанында берілген мемлекеттік кепілдіктің орындалуын, сондай-ақ 2000-2008 жылдары мемлекеттік емес сыртқы заемды өтеу жөніндегі олар орындамайтын бөлігінде "Рахат" қазақ-австрия бірлескен кәсіпорны" жабық акционерлік қоғамымен бірлесіп, тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражат шегінде, шетелдік банктің берілген шоттарына сәйкес есептелген пайыздардың сомасын төлеуін;
2) "Рахат" қазақ-австрия бірлескен кәсіпорны" жабық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - "Рахат" ЖАҚ) борышының мониторингін жүргізуді;
3) "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамымен (бұдан әрі - "Қазақстан Эксимбанкі" ЖАҚ) және "Рахат" ЖАҚ-пен бірлесіп республикалық бюджет алдындағы "Рахат" ЖАҚ-тың міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету мақсатында тиісті кепіл келісімін ресімдеуін;
4) "Қазақстан Эксимбанкі" ЖАҚ және "Рахат" ЖАҚ-пен бірлесіп, келісімге қол қойылуын қамтамасыз етсін, онда:
осы қаулының 1-тармағындағы 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген нормаларды;
"Рахат" ЖАҚ 2008 жылдан бастап 2025 жылды қоса алғанда қайтарылатын
соманың 3 (үш) жылдық пайызы мөлшерінде сыйақы есептей отырып,
республикалық бюджетке ақшаларды қайтару тәртібін;
заем алушы - "Рахат" ЖАҚ-тың қаражаты есебінен "Қазақстан Эксимбанкі"
ЖАҚ-қа агенттік сыйақы төлеуді көздесін;
5) осы тармақтың 4) тармақшасын орындау жөніндегі ақпаратты 2001 жылғы
15 қаңтарына Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынатын болсын.
2. Осы қаулы қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

Об обслуживании негосударственного внешнего займа закрытого акционерного общества "Казахско-Австрийское совместное предприятие "Рахат", привлеченного под государственную гарантию Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2000 года N 1906
В целях недопущения факта дефолта по негосударственному внешнему займу, привлеченному под государственную гарантию в рамках австрийской кредитной линии, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке ( V950155_ Р971366_ Z990464_ ) обеспечить:
1) исполнение государственной гарантии, выданной в форме изменения к Соглашению между Правительством Республики Казахстан, представленным Алембанком (ранее - Казвнешэкономбанком), и Австрийским Федеральным министерством финансов от 19 декабря 1994 года в рамках австрийской кредитной линии для финансирования проекта "Строительство пятизвездочной гостиницы в городе Алматы", а также выплату сумм начисленных процентов в соответствии с предоставленными счетами инобанка в пределах средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, совместно с закрытым акционерным обществом "Казахско-Австрийское совместное предприятие "Рахат" в части неисполняемых им обязательств по погашению негосударственного внешнего займа в 2000-2008 годах;
2) проведение мониторинга долга закрытого акционерного общества "Казахско-Австрийское совместное предприятие "Рахат" (далее - ЗАО "Рахат");
3) совместно с закрытым акционерным обществом "Эксимбанк Казахстан" (далее - ЗАО "Эксимбанк Казахстан") и ЗАО "Рахат" оформление соответствующего залогового соглашения в целях обеспечения исполнения ЗАО "Рахат" обязательств перед республиканским бюджетом;
4) подписание совместно с ЗАО "Эксимбанк Казахстан" и ЗАО "Рахат" соглашения, в котором предусмотреть:
нормы, указанные в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 1 настоящего постановления;
порядок возврата ЗАО "Рахат", начиная с 2008 года по 2025 год, денег
в республиканский бюджет с начислением вознаграждения в размере 3 (трех)
процентов годовых на возвращаемые суммы;
выплату агентского вознаграждения ЗАО "Эксимбанк Казахстан" за счет
средств заемщика - ЗАО "Рахат";
5) представление в Правительство Республики Казахстан к 15 января
2001 года информации по исполнению подпункта 4) настоящего пункта.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Цай Л.Г.)