Қылмыстық-атқару жүйесiнiң мемлекеттiк мекемелерi ұсынатын қызмет көрсетулер мен тауарларды сатудан түскен қаражатты пайдаланудың ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 3 ақпан N 182. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 7 сәуірдегі № 185 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2016 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан  Республикасының 1999 жылғы 11 қарашадағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қылмыстық-атқару жүйесiнiң мемлекеттiк
мекемелерi ұсынатын қызмет көрсетулер мен тауарларды сатудан түскен қаражатты пайдаланудың ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2000 жылғы 3 ақпандағы
N 182 қаулысымен
бекiтiлген
Қылмыстық-атқару жүйесiнiң мемлекеттiк мекемелерi
ұсынатын қызмет көрсетулер мен тауарларды сатудан
түскен қаражатты пайдаланудың
ЕРЕЖЕСI
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже қылмыстық-атқару жүйесiнiң (бұдан әрi - ҚАЖ) мемлекеттiк мекемелерi ұсынатын қызмет көрсетулер мен тауарларды сатудан түскен қаражатты қалыптастырудың, пайдаланудың және есепке алудың тәртібiн анықтайды.
2. Қызмет көрсетулерден және тауарлар сатудан
түскен қаражат
2. ҚАЖ-дың мемлекеттiк мекемелерi ұсынатын қызмет көрсетулер мен тауарларды сатудан қаражат түсiру Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген сотталғандарға, қылмыстың жасалуына сезiктiлер мен айыпталушыларға тауарлар сату және ақылы қызмет көрсету есебiнен жүзеге асырылады.
3. Қызмет көрсетулерден және тауарлар сатудан түскен
қаражатты пайдалану тәртiбi
3. ҚАЖ-дың мемлекеттiк мекемелерi ұсынатын қызмет көрсетулер мен тауарлар сатудан түскен қаражат мынадай бағыттар бойынша пайдаланылады:
- Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген, мiндеттi аударымдар мен салықтарды ескере отырып, қосымша қызметтердi көрсету үшiн шарттық негiзде жұмысқа тартылған қызметкерлерге еңбекақы төлеуге;
- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес пайдалануға рұқсат берiлетiн тiзбе бойынша, осы Ереженiң 2-тармағында көрсетiлген адамдардың мұқтаждары үшiн азық-түлiк өнiмдерiн, диеталық тамақ өнiмдерi, күнделiктi қажеттi заттар, газет және журналдар сатып алуға;
- қосымша емдеу-профилактикалық және санитарлық-профилактикалық көмек көрсету үшiн дәрi-дәрмектер және медициналық мақсаттағы басқа да құралдар сатып алуға;
- қосымша қызмет көрсету үшiн қажеттi ағымдағы шаруашылық мақсаттарға заттар мен материалдар сатып алуға;
- тұрмыстық жағдайлары жақсартылған камералар, кездесу бөлмелерi мен дүкендер үшiн жұмсақ мүкәммал, жиhаздар және жабдықтар сатып алуға;
- қосымша қызметтер көрсету үшiн қажеттi жабдықтар, ұйымдастырушылық және компьютерлiк техникалар сатып алуға;
- коммуналдық қызметтерге, электр, жылу энергиясына, тұрмыстық жағдайлары жақсартылған камераларды, кездесу бөлмелерi мен дүкендердi ағымдағы және күрделi жөндеуден өткiзуге ақы төлеуге;
- қосымша қызметтер көрсету кезiнде қажеттi байланыс қызметтерiне ақы төлеуге.

Об утверждении Правил использования средств от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями уголовно-исполнительной системы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2001 года N 182. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2016 года № 185
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.04.2016 № 185 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 ноября 1999 года "О республиканском бюджете на 2000 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования средств от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями уголовно-исполнительной системы.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 февраля 2001 года N 182
Правила
использования средств от реализации
товаров и услуг, предоставляемых
государственными учреждениями
уголовно-исполнительной системы
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации товаров и услуг государственными учреждениями уголовно-исполнительной системы (далее - УИС).
2. Средства, получаемые от реализации товаров и услуг
2. Поступления средств от реализации товаров и услуг, предоставляемых в государственных учреждениях УИС, осуществляются за счет реализации товаров и оказания платных услуг осужденным, подозреваемым и обвиняемым в совершении преступлений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
3. Порядок использования средств, получаемых
от реализации товаров и услуг
3. Средства, поступающие от реализации товаров и услуг, предоставляемых в государственных учреждениях УИС, используются по следующим направлениям:
на оплату труда работников, привлеченных на договорной основе, для оказания дополнительных услуг, с учетом обязательных отчислений и налогов, установленных законодательством Республики Казахстан;
на приобретение продуктов питания, диетического питания, предметов первой необходимости, газет и журналов, для нужд лиц, указанных в пункте 2 настоящих Правил, по перечню, разрешенному к использованию в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
на приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения для оказания дополнительной лечебно-профилактической и санитарно-профилактической помощи;
на приобретение предметов и материалов для текущих хозяйственных целей, необходимых для оказания дополнительных услуг;
на приобретение мягкого инвентаря, мебели и оборудования для камер с улучшенными бытовыми условиями, комнат свиданий и магазинов;
на приобретение оборудования, организационной и компьютерной техники, необходимых для оказания дополнительных услуг;
на оплату коммунальных услуг, электро-теплоэнергии, текущего и капитального ремонта камер с улучшенными бытовыми условиями, комнат свиданий и магазинов;
на оплату услуг связи, необходимых при оказании дополнительных услуг.

4. Қызмет көрсетулер мен тауарлар сатудан түскен
қаражатты есепке алу және есеп беру
4. Қылмыстық-атқару жүйесi мемлекеттiк мекемелерiнiң қызмет көрсетулерi мен тауарлар сатудан түскен қаражаты ҚАЖ-дың мемлекеттік мекемелерiнiң "Ақылы қызмет көрсетуден түскен қаражат" ағымдағы шотына аударылады, қатаң түрде белгіленген мақсаттарға сай пайдаланылады, оған бюджеттiк қаражатқа билiк етуге құқық берiлген мемлекеттiк мекеменiң басшысы оларға иелiк етушi болып табылады.
5. Қызмет көрсетулер мен тауарлар сатудан түскен қаражатты жұмсау үшiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі белгiлеген тәртiппен шығыстар сметасы жасалады және бекiтiледi.
6. Қызмет көрсетулер мен тауарлар сатудан түскен қаражатты есепке алу және оларды пайдалану туралы есеп беру Қазақстан Республикасында қолданылып жүрген заңнамаға сәйкес жүзеге асырылады.
7. ҚАЖ-дың мемлекеттiк мекемелерi көрсететiн ақылы қызметтердiң және сатылатын тауарлардың бағасын заңнамада белгіленген тәртіппен ҚАЖ-дың аумақтық басқару органдары бекiтедi.<*>
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.18. N 820
қаулысымен.

4. Учет и отчетность средств, поступающих
от реализации товаров и услуг
4. Средства, получаемые государственными учреждениями УИС от реализации товаров и услуг, зачисляются на текущий счет государственного учреждения УИС "Средства от платных услуг", расходуются строго по целевому назначению, их распорядителем является руководитель государственного учреждения, которому предоставлено право распоряжения бюджетными средствами.
5. Для расходования средств от реализации товаров и услуг составляются и утверждаются сметы расходов, в порядке, устанавливаемом Министерством финансов Республики Казахстан.
6. Учет средств, поступающих от реализации товаров и услуг, и отчетность об их использовании, осуществляется в соответствии с действующим законодательством в Республике Казахстан.
7. Цены на реализацию товаров и платные услуги, оказываемые государственными учреждениями УИС, утверждаются территориальными органами управления УИС в установленном законодательством порядке.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 августа 2003 г. N 820.