1999 жылғы 28 мамырдағы N 0000036 мемлекеттік кепілдіктің орындалуы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 24 шілде N 999
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігімен тартылған мемлекеттік емес сыртқы заем бойынша "Эйр Қазақстан" жабық акционерлік қоғамының "Boeing Netherlands Leasing В.V" компаниясы алдындағы міндеттемелерінің орындалмауына байланысты дефолтқа жол бермеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) 1999 жылғы 28 мамырдағы N 0000036 мемлекеттік кепілдіктің (бұдан әрі - Мемлекеттік кепілдік) 2-тармағына және "Boeing Netherlands Leasing В.V" компаниясының 2001 жылғы 16 шілдедегі талабына сәйкес Мемлекеттік кепілдіктің орындалуын және "Boeing Netherlands Leasing В.V" компаниясы төлемінің "Эйр Қазақстан" жабық акционерлік қоғамының А310-300 әуе кемелерінің қаржылық лизингі бойынша берешегін қайта құрылымдау және осы әуе кемелерін сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 мамырдағы N 625 P010625_ қаулысына сәйкес 2001 жылға арналған республикалық бюджетте "Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау" бағдарламасы бойынша көзделген қаражаттың есебінен төленген соманы ескере отырып 16 (он алты) миллион АҚШ доллары сомасында жүзеге асырылуын;
2) Мемлекеттік кепілдіктің қолданылуын тоқтатуды және осы қаулыдан туындайтын өзге де іс-шаралардың жүзеге асырылуын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) бір ай мерзімде әуе кемелерін (сериялық нөмірлері 399 және 412 пайдалану туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімінің жобасы ұсынылуын);
2) әуе кемелеріне (сериялық нөмірлері 399 және 412) байланысты өзге
де қажетті іс-шаралардың жүзеге асырылуын қамтамасыз етсін.
3. "Эйр Қазақстан" жабық акционерлік қоғамының А310-300 әуе
кемелерінің қаржылық лизингі бойынша берешегін қайта құрылымдау және осы
әуе кемелерін сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001
жылғы 11 мамырдағы N 625
P010625_
қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Икебаева Ә.Ж.

Об исполнении государственной гарантии от 28 мая 1999 года N 0000036
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2001 года N 999
В целях недопущения дефолта, связанного с невыполнением закрытым акционерным обществом "Эйр Казахстан" обязательств перед компанией "Boeing Netherlands Leasing В.V." по негосударственному внешнему займу, привлеченному под государственную гарантию Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1)в соответствии с пунктом 2 Государственной гарантии от 28 мая 1999 года N 0000036 (далее - Государственная гарантия) и требованием компании "Boeing Netherlands Leasing В.V." от 16 июля 2001 года исполнение Государственной гарантии и осуществление платежа компании "Boeing Netherlands Leasing В.V." на сумму 16 (шестнадцать) миллионов долларов США с учетом суммы, выплаченной в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2001 года N 625 P010625_ "О мерах по реструктуризации задолженности закрытого акционерного общества "Эйр Казахстан" по финансовому лизингу воздушных судов А310-300 и приобретении данных воздушных судов", за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2001 год по программе "Выполнение обязательств по государственным гарантиям";
2) прекращение действия Государственной гарантии и осуществление иных мероприятий, вытекающих из настоящего постановления.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в месячный срок представление проекта решения Правительства Республики Казахстан об использовании воздушных судов (серийные номера 399 и 412);
2) осуществление иных необходимых мероприятий, связанных с воздушными судами (серийные номера 399 и 412).
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики
Казахстан от 11 мая 2001 года N 625
P010625_
"О мерах по реструктуризации
задолженности закрытого акционерного общества "Эйр Казахстан" по
финансовому лизингу воздушных судов А310-300 и приобретении данных
воздушных судов".
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Пучкова О.Я.)