Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 9 шiлдедегi N 651 қаулысына өзгерiстер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 17 тамыз N 1075. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
"Бәсеке және монополистiк қызметтi шектеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Z010144_ Заңына және "Жергілiктi қаржы органдары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 6 шiлдедегi N 934 P990934_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 27 сәуірдегі N 3928 U983928_ Жарлығын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 9 шiлдедегi N 651 P980651_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 22, 190-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мемлекеттiк органдардың ақылы қызметтер көрсетуiнiң тәртiбiнде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттiк органдар көрсететiн ақылы қызметтер бәсекелестiктi қорғау және монополистiк қызметтi шектеу жөнiндегi уәкiлеттi орган мен оның аумақтық бөлiмшелерi (бұдан әрi - монополияға қарсы органдар) жүргiзетiн Мемлекеттiк органдар көрсететiн ақылы қызметтердiң мемлекеттiк тiркелiмiне енгiзiлуге тиiс.";
3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) ұсынылатын қызметтердiң монополияға қарсы органдар бекiткен, тиiсiнше Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен және жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының қаржы органдарымен келiсiлген бағалары;";
2) көрсетiлген қаулымен бекiтілген Мемлекеттiк органдардың қызмет көрсетулерi үшiн ақы белгiлеу мен оның мөлшерiн айқындаудың тәртiбiнде:
мәтiндегi "уәкілеттi органдарға", "уәкілеттi органдар", "уәкiлеттi органдардың", "уәкiлеттi органның" деген сөздер "монополияға қарсы органдарға", "монополияға қарсы органдар", "монополияға қарсы органдардың", "монополияға қарсы органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
2 және 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттiк органдар көрсететiн қызметтер бағаларын бәсекелестiктi қорғау және монополистiк қызметтi шектеу жөнiндегi уәкiлеттi орган немесе оның тапсыруы бойынша, оның аумақтық бөлiмшелерi (бұдан әрi - монополияға қарсы органдар) бекiтедi және тиiсiнше, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен және жергіліктi бюджеттен қаржыландырылатын облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының қаржы органдарымен келiсiледi.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 1998 года N 651
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2001 года N 1075. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 января 2001 года Z010144_ "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 июля 1999 года N 934 P990934_ "О местных финансовых органах" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 1998 года N 651 P980651_ "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 апреля 1998 года N 3928" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 22, ст. 190) следующие изменения:
1) в Правилах оказания платных услуг государственными органами, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Платные услуги, оказываемые государственными органами, должны быть включены в Государственный регистр платных услуг, оказываемых государственными органами, который ведет уполномоченный орган по защите конкуренции и ограничению монополистической деятельности и его территориальные подразделения (далее - антимонопольные органы).";
подпункт 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3) цены на предоставляемые услуги, утвержденные антимонопольными органами, согласованные, соответственно, с Министерством финансов Республики Казахстан и финансовыми органами областей, городов Астаны и Алматы, финансируемыми из местного бюджета;";
2) в Правилах установления и определения размера платы за услуги государственных органов, утвержденных указанным постановлением:
в тексте слова "уполномоченные органы", "уполномоченного органа" заменить словами "антимонопольные органы", "антимонопольного органа";
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Цены на услуги государственных органов утверждаются уполномоченным органом по защите конкуренции и ограничению монополистической деятельности или по его поручению его территориальными подразделениями (далее - антимонопольные органы) и согласовываются, соответственно, с Министерством финансов Республики Казахстан и финансовыми органами областей, городов Астаны и Алматы, финансируемыми из местного бюджета.

3. Мемлекеттiк органдар көрсететiн ақылы қызметтер монополияға қарсы органдар жүргізетiн, Мемлекеттiк органдар көрсететiн ақылы қызметтердiң мемлекеттiк тiркелiмiне енгiзiлуге тиiс.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Ақылы қызметтер көрсету бағаларына енгiзілетiн еңбекке ақы төлеуге жұмсалатын шығыстарды есептеу кезiнде қызметкерлердiң нақты, бiрақ нормативтен аспауға тиiс саны ескерiледi.
Мемлекеттiк органдар көрсететiн қызметтерге қызметкерлердiң нормативтiк саны мен еңбек шығынының (уақыт, еңбек сыйымдылығы) нормативтерi, тиiсiнше, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгiмен және жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдарымен келiсiледi.";
3) көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік органдар қызмет көрсететiн ақылы қызметтердiң мемлекеттiк тiркелiмiн жүргiзудiң тәртiбiнде:
мәтіндегі "уәкілетті органдарға", "уәкілетті орган" деген сөздер "монополияға қарсы органдарға", "монополияға қарсы орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Тiркелiмдi бәсекелестiктi қорғау және монополистiк қызметтi шектеу жөніндегі уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлiмшелерi (бұдан әрi - монополияға қарсы органдар), тиiсiнше, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң және жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының қаржы органдарының келiсiмi бойынша қалыптастырады және бекiтедi."; 6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "6. Тiркелiм республикалық және жергiлiктi бөлiмдердi қамтиды. Тiркелiмнiң республикалық бөлiмi бәсекелестiктi қорғау және монополистiк қызметтi шектеу жөнiндегi уәкiлеттi орган басшысының бұйрығымен, Тiркелiмнiң жергiлiктi бөлiмдерi - оның аумақтық бөлiмшелерiнiң бұйрықтарымен бекiтіледi.". 2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Мамандар: Багарова Ж.А. Қасымбеков Б.А.

3. Платные услуги, оказываемые государственными органами, должны быть включены в Государственный регистр платных услуг, оказываемых государственными органами, который ведут антимонопольные органы.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. При расчете расходов на оплату труда, включаемых в цены платных услуг, учитывается фактическая численность работников, но не превышающая нормативную.
Нормативная численность работников и нормативы трудозатрат (времени, трудоемкости) на услуги, оказываемые государственными органами, согласовываются, соответственно, с Министерством труда и социальной зашиты населения Республики Казахстан и органами труда, занятости и социальной зашиты населения областей, городов Астаны и Алматы, финансируемыми из местного бюджета.";
3) в Правилах ведения Государственного регистра платных услуг, оказываемых государственными органами, утвержденных указанным постановлением:
в тексте слова "уполномоченные органы", "уполномоченными органами" заменить словами "антимонопольные органы", "антимонопольными органами";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Регистр формирует и утверждает уполномоченный орган по защите конкуренции и ограничению монополистической деятельности и его территориальные подразделения (далее - антимонопольные органы) по согласованию, соответственно, с Министерством финансов Республики Казахстан и финансовыми органами областей, городов Астаны и Алматы, финансируемыми из местного бюджета.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Регистр включает республиканский и местный разделы. Республиканский раздел Регистра утверждается приказом руководителя уполномоченного органа по защите конкуренции и ограничению монополистической деятельности, местные разделы Регистра - приказами его территориальных подразделений.". 2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания. Премьер-Министр Республики Казахстан (Специалисты: Мартина Н.А., Абрамова Т.М.)