Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 және 2000 жылғы 19 қазандағы N 1568 қаулыларына толықтыру мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 12 қыркүйек N 1184
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтыру мен өзгерістер енгізілсін:
1) "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 P990405_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Акцияларының мемлекеттік пакеттері
мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен
шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Алматы қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі
123-48-жолмен толықтырылсын:
"123-48. "Өнеркәсіптік байланысты" ЖАҚ";
2) "Өнеркәсіптік байланыс" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта
ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы
19 қазандағы N 1568
P001568_
қаулысына:
1-тармақтағы "Өнеркәсіптік байланыс" ашық акционерлік қоғамы (бұдан
әрі - "Өнеркәсіптік байланыс" ААҚ)" деген сөздер "Өнеркәсіптік байланыс"
жабық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Қоғам)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қоғамның жарғысын бекіту кезінде оның қызметінің негізгі мәні:
инженерлік микросхемалар өндірісі;
байланыс құралдарының тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелерін
жүргізу;
байланыс құралдарын іске қосу-реттеу жұмыстары деп белгілесін;
2) Қоғамды мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін белгіленген тәртіппен шығарылған жарғылық капиталдың жалпы мөлшерінің 25 пайызынан аспайтын сомаға акциялардың келесі эмиссиясын шығару жолымен оның жарғылық капиталын ұлғайту шараларын қабылдасын. Акциялардың келесі эмиссиясын орналастыруды Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1191 P991191_ қаулысымен бекітілген Республикалық меншіктегі жоғары оқу орындарын және ғылыми-техникалық саланың ұйымдарын акционерлік қоғамдар
етіп қайта ұйымдастырудың тәртібіне сәйкес жүргізсін;
3) осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көрсетілген іс-шаралар
орындалғаннан кейін акциялардың мемлекеттік пакетін сатуды жүзеге асырсын;
4) осы қаулыны іске асыру жөніндегі өзге де шараларды қабылдасын.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

О внесении дополнения и изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 и от 19 октября 2000 года N 1568
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2001 года N 1184
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнение и изменения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-48, следующего содержания:
"123-48. ЗАО "Промсвязь";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 октября 2000 года N 1568 P001568_ "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Промсвязь":
в пункте 1 слова "открытое акционерное общество "Промсвязь" (далее - ОАО "Промсвязь")" заменить словами "закрытое акционерное общество "Промсвязь" (далее - Общество)";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"1) при утверждении устава Общества основным предметом его деятельности определить:
производство инженерных микросхем;
проведение опытно-конструкторских разработок средств связи;
пуско-наладочные работы средств связи;
2) после государственной регистрации Общества в установленном порядке принять меры к увеличению его уставного капитала путем выпуска последующей эмиссии акций на сумму не более 25 процентов от общего размера выпущенного уставного капитала. Размещение последующей эмиссии акций произвести в соответствии с P991191_ Правилами реорганизации в акционерные общества высших учебных заведений и организаций научно-технической сферы, находящихся в республиканской собственности, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1191;
3) после выполнения мероприятий, указанных в подпунктах 1), 2) настоящего пункта, осуществить продажу государственного пакета акций;
4) принять иные меры по реализации настоящего постановления.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)