2001 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға жергілікті бюджеттерді несиелендіру бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 23 қазан N 1354
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған 2001 жылғы көктемгі егіс және егін жинау
жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға жергілікті бюджеттерді несиелендіру
бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 23 қазандағы
N 1354 қаулысымен
бекітілген
2001 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуді
ұйымдастыруға жергілікті бюджеттерді несиелендіру бойынша сыйақы
(мүдде) ставкасын өтеу ережесі
1. Осы Ереже "2001 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу кезеңінде ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету мақсатында жергілікті бюджеттерді несиелендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 18 сәуірдегі N 503 P010503_ қаулысына сәйкес республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын 2001 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға жергілікті бюджеттерді несиелендіру бойынша (бұдан әрі - Жергілікті бюджеттерді несиелендіру) сыйақы (мүдде) ставкасын өтеудің тәртібі мен шартын айқындайды.
2. Жергілікті бюджеттерді несиелендіру бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу 46 "Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға жергілікті бюджеттерді несиелендіру бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу" бағдарламасы бойынша (бұдан әрі - бюджеттік бағдарлама) тиісті облыстар әкімдерінің жергілікті бюджеттерді несиелендіру бойынша сыйақыны (мүдде) және республикалық бюджетке нақты аударған мөлшерде және негізгі борышты өтегеннен кейін 2001 жылға арналған республикалық бюджетте Z000131_ көзделген қаражат есебінен жүргізіледі.
3. Облыстар әкімдері өздерінің несие бойынша негізгі борышты өтеу жөніндегі төлемдердің жүргізілгенін және ол бойынша есептелген сыйақыны растайтын құжаттарды (төлем тапсырыстарын) Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне береді.
4. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі облыстардың әкімдері берген құжаттар негізінде, осы Ереженің 2-тармағында көрсетілген шарттарды сақтай отырып, жергілікті бюджеттерді несиелендіру бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу сомасын облыстық бюджеттерге аударуға арналған өтінімді жасайды және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жібереді.
46 "Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға жергілікті бюджеттерді несиелендіру бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу" бюджеттік бағдарламасының есебінен облыстық бюджеттерге қаражат бөлуді жоспарлы тағайындауларды, көрсетілген бюджеттік бағдарламадан әкімшілері тиісті облыстардың әкімдері болып белгіленетін тиісті бюджеттік бағдарламаларға көшіру және осы бюджеттік бағдарламалар бойынша қаржыландыру лимиттерін ашу жолымен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі жүзеге асырады. <*>
Ескерту. 4-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.12.26. N 1699
қаулысымен.
P011699_

Об утверждении Правил возмещения ставки вознаграждения (интереса) по кредитованию местных бюджетов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ 2001 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2001 года N 1354
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения ставки вознаграждения (интереса) по кредитованию местных бюджетов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ 2001 года.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2001 года N 1354
Правила возмещения ставки вознаграждения (интереса)
по кредитованию местных бюджетов на организацию проведения
весенне-полевых и уборочных работ 2001 года
1. Настоящие Правила определяют порядок и условия возмещения ставки вознаграждения (интереса) по кредитованию местных бюджетов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ 2001 года, осуществляемому за счет средств республиканского бюджета (далее - Кредитование местных бюджетов) в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2001 года N 503 P010503_ "О некоторых вопросах кредитования местных бюджетов в целях обеспечения сельхозтоваропроизводителей горюче-смазочными материалами на период проведения весенне-полевых и уборочных работ 2001 года".
2. Возмещение ставки вознаграждения (интереса) по кредитованию местных бюджетов производится за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2001 год по программе 46 "Возмещение ставки вознаграждения (интереса) по кредитованию местных бюджетов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ" (далее - бюджетная программа), в объеме фактически перечисленного в республиканский бюджет акимами соответствующих областей вознаграждения (интереса) по кредитованию местных бюджетов и после погашения основного долга.
3. Акимы областей предоставляют Администратору бюджетной программы документы (платежные поручения), подтверждающие произведение ими платежей по погашению основного долга по кредиту и начисленного вознаграждения по нему.
4. Администратор бюджетной программы на основании представленных акимами областей документов составляет с соблюдением условий, указанных в пункте 2 настоящих Правил, и направляет в Министерство финансов Республики Казахстан заявку на перечисление в областные бюджеты сумм возмещения ставки вознаграждения (интереса) по кредитованию местных бюджетов.
Выделение средств областным бюджетам за счет бюджетной программы 46 "Возмещение ставки вознаграждения (интереса) по кредитованию местных бюджетов на организацию весенне-полевых и уборочных работ" осуществляется Министерством финансов Республики Казахстан путем переноса плановых назначений с указанной бюджетной программы на соответствующие бюджетные программы, администраторами которых устанавливаются акимы соответствующих областей, и открытия лимитов финансирования по этим бюджетным программам. <*>
Сноска. Пункт 4 в новой редакции - постановлением Правительства РК от 26 декабря 2001 года № 1699 P011699_ .

5. Облыстар әкімдері тиісті облыстық бюджеттерде жергілікті
бюджеттерді несиелендіру бойынша сыйақылар (мүдде) ставкасын өтеу сомасын
есептейді.
6. Облыстар әкімдерінің алынған несие ресурстары бойынша қаражатты
және олар бойынша республикалық бюджетке сыйақы (мүдде) төлеудің
дұрыстығын және уақытылығын бақылауды Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі мен
Қаржы министрлігі жүзеге асырады.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

5. Акимы областей зачисляют суммы возмещения ставки вознаграждения (интереса) по кредитованию местных бюджетов в соответствующие областные бюджеты.
6. Контроль за правильностью и своевременностью выплаты акимами областей средств по полученным кредитным ресурсам и вознаграждения (интереса) по ним в республиканский бюджет осуществляет Администратор бюджетной программы и Министерство финансов.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)