Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 6 қарашадағы N 1137 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 16 қараша N 1455. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Акциялардың мемлекеттiк пакетiн бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында сату тәртiбiн құқықтық регламенттеудi жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Мемлекетке тиесiлi акцияларды бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногы арқылы сатудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 6 қарашадағы N 1137 P981137_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1998 ж., N 40, 367-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мемлекетке тиесiлi акцияларды бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногы арқылы сатудың ережесiнде:
1) мәтiндегi "Комитет", "Комитеттiң" деген сөздер "Сатушы", "Сатушының" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 1-бөлiмнiң тақырыбындағы "Қазақстан" деген сөз "Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 1-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi (бұдан әрi - Комитет)" деген сөздер "заңнамалық кесiмдерге сәйкес республикалық немесе коммуналдық меншiктi иеленуге, пайдалануға және оған билiк етуге уәкiлеттiк берiлген мемлекеттiк орган (бұдан әрi - Сатушы)" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Акцияларды сату Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтiн қор биржасының (бұдан әрi - қор биржасы) сауда жүйелерiнде Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы қолданыстағы заңнамасына және тиiстi қор биржасының Биржалық сауда ережесiне сәйкес жүргізіледi.";
5) 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Акциялардың мемлекеттiк пакетiн қор биржасы арқылы сатуға дайындау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру мен үйлестiрудi Сатушы Сатушының, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң және басқа да мүдделi мемлекеттiк органдардың немесе олардың аумақтық бөлiмшелерiнiң уәкiлеттi өкiлдерiнен құрған Мемлекеттiк меншiк объектiлерiн жекешелендiру мәселелерi жөнiндегi комиссия (бұдан әрi - Комиссия) жүзеге асырады. Комиссия мүшелерiнiң саны кемiнде 5 адамды құрауы тиiс. Комиссияның төрағасы Сатушының өкiлi болып табылады.";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 1998 года № 1137
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года № 1455. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.08.2011 № 920 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В целях совершенствования правовой регламентации порядка продажи государственных пакетов акций на организованном рынке ценных бумаг Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 1998 года N 1137 P981137_ "Об утверждении Правил продажи акций, принадлежащих государству, через организованный рынок ценных бумаг" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 40, ст. 367) следующие изменения и дополнения:
в Правилах продажи акций, принадлежащих государству, через организованный рынок ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением:
1) в тексте слова "Комитетом", "Комитет", "Комитета" заменить словами "Продавцом", "Продавец", "Продавца";
2) в заголовке раздела 1 слова "Казахстанскую фондовую биржу" заменить словами "фондовую биржу, функционирующую на территории Республики Казахстан";
3) в пункте 1 слова "Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет)" заменить словами "государственным органом, уполномоченным в соответствии с законодательными актами владеть, пользоваться и распоряжаться республиканской или коммунальной собственностью (далее - Продавец)";
4) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Реализация акций производится в торговых системах фондовой биржи, функционирующей на территории Республики Казахстан (далее - фондовая биржа) в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг и Правилами биржевой торговли соответствующей фондовой биржи.";
5) пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Организацию и координацию работы по подготовке государственных пакетов акций к продаже через фондовую биржу осуществляет Комиссия по вопросам приватизации объектов государственной собственности (далее - Комиссия), созданная Продавцом из уполномоченных представителей Продавца, Министерства финансов Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и других заинтересованных государственных органов или их территориальных подразделений. Число членов Комиссии должно составлять не менее 5 человек. Председателем Комиссии является представитель Продавца.";

6) 4-тармақтағы "шешiм, сатудың неғұрлым қолайлы кезеңiн белгiлеу
мақсатында, мемлекет қатысатын акционерлiк қоғамдарына жүргiзiлген
мониторингтi ескере отырып қабылданады" деген сөздер "шешiмдi Комиссияның
ұсынымдарын ескере отырып, Сатушы қабылдайды" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) мынадай мазмұндағы 4-1-жолмен толықтырылсын:
"Сату туралы хабарламаны Сатушы Қазақстан Республикасының
жекешелендiру туралы заңнамасында көзделген мерзiмдерде мемлекеттiк және
орыс тiлдерiнде республикалық ресми баспасөзде жариялауы тиiс және онда
мынадай мәлiметтер:
1) сауда-саттықтың басталатын күнi мен уақыты;
2) сауда-саттық өтетiн орын;
3) акциялар шығарушының атауы;
4) шығарушы туралы мәлiметтер;
5) сатылатын акциялардың саны;
6) Қазақстан Республикасының жекешелендiру
U952721_
және бағалы
қағаздар рыногы туралы
Z970077_
заңнамасында көзделген өзге де мәлiметтер
қамтылуы тиiс.";
8) 5-тармақтағы "республикалық" деген сөз "тиiстi" деген сөзбен
ауыстырылсын;
9) 2-4-бөлiмдердiң атаулары алынып тасталсын;
10) 7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Бағалы қағаздардың отандық рыногында акцияларды сату құқығына брокерлiк компанияны таңдауды Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасына сәйкес Сатушы жүзеге асырады.";
11) 8-10, 12-15, 20-тармақтар алынып тасталсын;
12) 22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Бағалы қағаздардың халықаралық рыногында акцияларды сату жөнiндегi менеджердi (бұдан әрi - менеджер) таңдауды Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы Z970163_ заңнамасына сәйкес тендерлiк комиссия жүзеге асырады.";
13) 23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Қазақстан Республикасының Yкiметi бекiтетiн тендерлiк
комиссияның құрамына Сатушының, Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң, Қазақстан
Республикасы Экономика және сауда министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң
және өзге де мүдделi ведомстволардың өкiлдерi кiредi.";
14) 24-тармақтың 3) тармақшасының қазақша мәтіні өзгеріссіз сол
күйінде қалдырылсын;
15) 28-тармақ алынып тасталсын;
16) 29 және 30-тармақтардағы "Комитетке" деген сөз "Сатушыға" деген
сөзбен ауыстырылсын;
17) 34-тармақтағы "республикалық" деген сөз "тиiстi" деген сөзбен
ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

6) в пункте 4 слова "с учетом проведенного мониторинга акционерных
обществ с участием государства с целью определения наиболее благоприятного
момента для реализации" заменить словами "Продавцом с учетом рекомендаций
Комиссии";
7) дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Извещение о продаже должно быть опубликовано Продавцом в
республиканской официальной печати на государственном и русском языках в
сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан о
приватизации, и должно содержать следующие сведения:
1) дату и время начала торгов;
2) место проведения торгов;
3) наименование эмитента акций;
4) сведения об эмитенте;
5) количество реализуемых акций;
6) иные сведения, предусмотренные законодательством Республики
Казахстан о приватизации и рынке ценных бумаг.";
8) в пункте 5 слово "республиканского" заменить словом
"соответствующего";
9) наименования разделов 2-4 исключить;
10) пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Выбор брокерской компании на право реализации акций на отечественном рынке ценных бумаг осуществляется Продавцом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.";
11) пункты 8-10, 12-15, 20 исключить;
12) пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Выбор менеджера по реализации акций на международном рынке ценных бумаг (далее - менеджер) осуществляется тендерной комиссией в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.";
13) пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. В состав тендерной комиссии, утверждаемой Правительством Республики Казахстан, входят представители Продавца, Министерства финансов Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан, Министерства экономики и торговли Республики Казахстан, Министерства государственных доходов Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и иных заинтересованных ведомств.";
14) в подпункте 3) пункта 24 слова "(далее - менеджеры)" исключить;
15) пункт 28 исключить;
16) в пунктах 29 и 30 слова "в Комитет" заменить словом "Продавцу";
17) в пункте 34 слово "республиканского" заменить словом "соответствующего".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)