Гранттар беретін халықаралық және мемлекеттік ұйымдардың, шетелдік үкіметтік емес қоғамдық ұйымдардың және қорлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 28 желтоқсан N 1753. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 20 наурыздағы N 376 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.03.20. N 376 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексін іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Гранттар беретін халықаралық және мемлекеттік ұйымдардың, шетелдік үкіметтік емес қоғамдық ұйымдардың және қорлардың тізбесі (бұдан әрi - Тiзбе) бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.11.29. N 1201 қаулысымен .
1-1. Гранттарды тарту және пайдалану жөнiндегi жұмыстарды үйлестiрудi жүзеге асыратын уәкiлеттi орган мүдделi мемлекеттiк органдар Тiзбеге енгiзуге ұсынатын ұйымдар қызметiнiң "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiнiң (Салық кодексi) 10-бабының   1-тармағы 4) тармақшасының талаптарына сәйкестiгiн айқындау жөнiндегi iс шараларды өткiзгеннен кейiн орынды жағдайда жыл сайын 20 ақпанға дейiн Тiзбеге толықтырулар енгiзу туралы тиiстi шешiмнiң жобасын Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзедi деп белгiленсiн.
Ескерту. 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.11.29. N 1201 қаулысымен .
2. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2001 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1753 қаулысымен
бекiтiлген
Гранттар беретiн халықаралық және мемлекеттiк ұйымдардың, шетелдік үкiметтiк емес қоғамдық ұйымдардың және қорлардың тiзбесi
Халықаралық ұйымдар:
1. Азия Даму Банкi (АДБ/АDВ)
2. Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы (ДДҰ/WНО)
3. Дүниежүзiлiк санаткерлiк меншiк ұйымы
4. Дүниежүзілік почта одағы
5. Дүниежүзiлiк туристік ұйым
6. Дүниежүзілік Тағы Табиғат Қоры (WWҒ)
7. Ғаламдық экологиялық қор (FЭҚ/GЕF)
8. БҰҰ Балалар қоры (ЮНИСЕФ/UNIСЕҒ)
9. Еуропа Қайта құру және Даму Банкi (ЕҚДБ/ЕВRD)

Об утверждении Перечня международных и государственных организаций, зарубежных неправительственных общественных организаций и фондов, предоставляющих гранты
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1753. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2009 года № 376
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.03.2009 № 376 (вводится в действие с 01.01.2009).
В целях реализации Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Перечень международных и государственных организаций, зарубежных неправительственных общественных организаций и фондов, предоставляющих гранты (далее - Перечень). <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2003 г. N 1201 .
1-1. Установить, что уполномоченный орган, осуществляющий координацию работ по привлечению и использованию грантов, после проведения мероприятий по определению соответствия деятельности организаций, предлагаемых заинтересованными государственными органами к включению в Перечень, требованиям подпункта 4) пункта 1 статьи 10 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 12 июня 2001 года в случае целесообразности вносит в Правительство Республики Казахстан до 20 февраля ежегодно проект соответствующего решения о внесении дополнений в Перечень. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 1-1 - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2003 г. N 1201 .
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2001 года N 1753
Перечень международных и государственных организаций,
зарубежных неправительственных общественных
организаций и фондов, предоставляющих гранты <*>
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 16 сентября 2002 г. N 1009 ; от 29 ноября 2003 г. N 1201 ; от 8 мая 2007 года N 367 .
Международные организации:
1. Азиатский Банк Развития (АБР/АDВ)
2. Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ/WНО)
3. Всемирная организация интеллектуальной собственности
4. Всемирный почтовый союз
5. Всемирная туристическая организация
6. Всемирный Фонд Дикой Природы (WWF)
7. Глобальный экологический фонд (ГЭФ/GЕF)
8. Детский фонд ООН (ЮНИСЕФ/UNIСЕF)
9. Европейский Банк Реконструкции и Развития (ЕБРР/ЕВRD)

10. Еуропа Комиссиясы (ЕК/ЕС)
11. Еуропа Одағы (ЕО/ЕU)
12. Ислам даму банкi (ИДБ/IDВ)
13. Атом энергиясы жөнiндегi халықаралық агенттiк (АЭХА/IАЕА)
14. Халықаралық Қайта құру және Даму Банкi (ХҚДБ/IВRD))
15. Инвестицияларды кепілдендiру жөнiндегi көптарапты агенттік (ИККА/МIGА)
16. Халықаралық даму ассоциациясы (ХДА/IDА)
17. Жаңа Тәуелсiз Мемлекеттердің ғалымдарымен ынтымақтастықты дамыту жөнiндегi халықаралық ассоциация (INТАS)
18. Халықаралық еңбек ұйымы (ХЕҰ/ILО)
19. Халықаралық азаматтық қорғаныс ұйымы (ХАҚҰ)
20. Стандарттау жөнiндегi халықаралық ұйым (ISО)
21. Заңдық метрология жөнiндегi халықаралық ұйым
22. Халықаралық полиция (ИНТЕРПОЛ)
23. Халықаралық көрмелер бюросы
24. Халықаралық мейiрбандық корпусы "Меrсу Corps International"
25. Халықаралық армия спорты одағы
26. Халықаралық электробайланыс одағы
27. Халықаралық статистика институты
28. Халықаралық Қаржы Корпорациясы (ХҚК/IFС)
29. Халықаралық Қызыл Крест федерациясы (IFRС)
30. Ауыл шаруашылығын дамытудың халықаралық қоры (IFАD)
31. Ислам Конференциясы Ұйымы (ОIК)
32. Мәдениет және бiлiм саласындағы ынтымақтастық жөнiндегi ұйым (ЮНЕСКО/UNЕSСО)
33. Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Хатшылығы (БҰҰ/UN)
34. БҰҰ азық-түлік және ауыл шаруашылығы жөнiндегi ұйымы (ФАО/ҒАО)
35. Еуропадағы қауiпсiздiк және ынтымақтастық жөнiндегi ұйым (ЕҚЫҰ/ОSСЕ)
36. Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы (ЭЫДҰ/ОЕСD)
37. Халықаралық эпизоотикалық бюро
38. БҰҰ-ның өнеркәсіптiк даму ұйымы БҰҰ (ЮНИДО/UNIDО)
39. БҰҰ-ның еріктiлерi бағдарламасы (БҰҰЕБ/UNV)
40. БҰҰ-ның ЖҚТБ жөнiндегі Бағдарламасы (БҰҰ/ЖҚТБ/UNАIDS)
41. БҰҰ-ның Даму бағдарламасы (БҰҰ ДБ/UNDР)
42. ТМД елдерiне арналған Еуропа Одағының Техникалық Көмек Бағдарламасы - ТАСИС (ТАСIS) Бағдарламасы
43. Орталық Азия экономикасы үшiн арнайы бағдарлама (ОАЭАБ/SРЕСА)
44. БҰҰ-ның босқындар iсi жөнiндегi Жоғарғы Комиссары Басқармасы (БҰҰ ЖКББ/UNНСR)
45. БҰҰ-ның есiрткiнi бақылау және қылмыстың алдын алу жөнiндегi басқармасы (ЕБҚАБ/UNDСР)
46. БҰҰ-ның Халық қоныстануы саласындағы қызметке арналған қоры (ЮНФПА/UNFРА)
47. Орталық Азия менеджменттi дамыту қоры
48. Азия және Тынық мұхит аймағы елдерiне арналған экономикалық және әлеуметтiк комиссия (АТАЕЭӘК/ЕSСАР)
48-1. "Халықаралық түрме реформасы" (РRI) халықаралық қоғамдық бiрлестiгi.
48-2. Халықаралық ғылыми-техникалық орталық (ХҒТО)
48-3. Ядролық сынақтарға жалпыға бiрдей тыйым салу туралы  шарт ұйымы (ЯСЖТШҰ)
48-4 ЖҚТБ-ға, туберкулезге және малярияға қарсы күрес жөнiндегi жаһандық қор
Мемлекеттiк ұйымдар:
49. Американ Халықаралық Даму жөнiндегi Агенттігі (ЮСАИД/USАID)

10. Европейская Комиссия (ЕК/ЕС)
11. Европейский Союз (ЕС/ЕU)
12. Исламский Банк Развития (ИБР/IОВ)
13. Международное агентство по атомной энергии (МАГАТЭ/IАЕА)
14. Международный Банк Реконструкции и Развития (МБРР/IВRD)
15. Многостороннее агентство по гарантированию инвестиций (МАГИ/МIGА)
16. Международная ассоциация развития (МАР/IДА)
17. Международная ассоциация по развитию сотрудничества с учеными Новых Независимых Государств (INTAS)
18. Международная организация труда (МОТ/ILО)
19. Международная организация гражданской обороны (МОГО)
20. Международная организация по стандартизации (ISO)
21. Международная организация по законодательной метрологии
22. Международная полиция (ИНТЕРПОЛ)
23. Международное бюро выставок
24. Международный корпус милосердия "Mercy Corps International"
25. Международный союз армейского спорта
26. Международный союз электросвязи
27. Международный статистический институт
28. Международная финансовая корпорация (МФК/IFС)
29. Международная федерация Красного Креста (IFRC)
30. Международный фонд развития сельского хозяйства (IFAD)
31. Организация Исламская Конференция (ОИК)
32. Организация по сотрудничеству в области культуры и образования (ЮНЕСКО/UNЕSСО)
33. Секретариат Организации Объединенных Наций (ООН/UN)
34. Организация ООН по продовольствию и сельскому хозяйству (ФАО/FАО)
35. Организация по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ/ОSСЕ)
36. Организация экономического сотрудничества и развития (ОЭСР/ОЕСD)
37. Международное эпизоотическое бюро
38. Организация промышленного развития ООН (ЮНИДО/UNIDО)
39. Программа Добровольцев ООН (ДООН/UNV)
40. Программа ООН по СПИДу (ООН/СПИД/UNАIDS)
41. Программа развития ООН (ПРООН/UNDР)
42. Программа технической помощи Европейского Союза для стран СНГ - Программа ТАСИС (TACIS)
43. Специальная программа для экономик Центральной Азии (СПЕКА/SРЕСА)
44. Управление Верховного Комиссара ООН по делам беженцев (УВКБ ООН/UNНСR)
45. Управление ООН по контролю за наркотиками и предупреждению преступлений (УКНПП/UNDСР)
46. Фонд ООН для деятельности в области народонаселения (ЮНФПА/UNFРА)
47. Центральноазиатский фонд развития менеджмента
48. Экономическая и социальная комиссия для стран Азии и тихоокеанского региона (ЭСКАТО/ЕSСАР)
48-1. Международное общественное объединение "Международная тюремная реформа" (PRI)
48-2. Международный научно-технический центр (МНТЦ)
48-3. Организация договора о всеобъемлющем запрещении ядерных испытаний (ОДВЗЯИ)
48-4. Глобальный Фонд по борьбе со СПИДом, туберкулезом и малярией
Государственные организации:
49. Американское агентство по международному развитию (ЮСАИД/USАID)

50. "Вritish Council" Британ кеңесi (БК/ВС)
51. Герман техникалық ынтымақтастық жөніндегi қоғамы (GТZ)
52. Дат халықаралық даму жөнiндегi агенттiгi (DANIDA)
53. Ұлыбритания халықаралық даму жөнiндегi департаментi (DFID)
54. Египеттiң ТМД елдерiмен ынтымақтастық қоры (ЕТМДЕЫҚ/ЕFТССIS)
55. АҚШ Ақпарат агенттiгi (ЮСИС/USIS)
56. "АЕСI" Халықаралық ынтымақтастық жөнiндегi испан агенттігi
57. Канада халықаралық даму жөнiндегi агенттігі (СIDА)
58. Канада қоры (Саnаdа Ғund)
59. Корея халықаралық ынтымақтастық жөнiндегi агенттiгi (КОIСА)
60. Қалпына келтiру жөнiндегi несиелiк ведомство (КfW)
61. Кувейттің Араб экономикалық даму қоры (КАЭДҚ/КFАЕD)
62. Малайзия техникалық ынтымақтастық бағдарламасы (МТСР)
63. НАТО-ның ғылыми комитетi
64. Даму жөнiндегi немiс қоғамы (DЕG)
65. Нидерландының Орталық, Шығыс Еуропа және Орталық Азия елдерiмен ынтымақтастық жөнiндегi бағдарламасы - РSО Бағдарламасы
66. Нидерланды экономика институты (NЕI)
67. Сауд даму қоры (СДҚ/SDҒ)
68. "Senter" - Нидерланды Экономикалық iстер министрлiгінің агенттiгi
69. Үндiстан Үкiметi Сыртқы iстер министрлігiнің бағдарламасы - Экономикалық және техникалық ынтымақтастық жөнiндегі бағдарлама (IТЕС)
70. Түрік халықаралық ынтымақтастық жөнiндегi агенттігi (ТIСА)
71. Ұлыбританияның "Кnоw How Fund" қоры (КНҒ)
72. Израиль Сыртқы iстер министрлігінің жанындағы Халықаралық ынтымақтастық орталығы (МАШАВ Бағдарламасы)
73. Швед даму жөнiндегi агенттiгi (SIDА)
74. Швейцарияның инвестицияларға жәрдемдесу ұйымы (SОҒI)
75. Жапон Халықаралық ынтымақтастық жөніндегi агенттігi (ЛСА)
76. Жапон Халықаралық Ынтымақтастық Банкi (JВIС)
76-1. "Ядролық қатердi азайту жөнiндегi бастама (NTI)" американ қоры
76-2. Американ азаматтық зерттеулердi дамыту қоры (CDRF)
76-3. Абу-Даби муниципалитеті
Шетелдiк үкiметтiк емес қоғамдық ұйымдар және қорлар:
77. Азияның Табиғи зiлзалаларды азайту жөнiндегі орталығы (АDRS)
78. "Үмiт тiзбегі" Франция кардиохирургия ассоциациясы
79. "Voluntary Services Overseas" Британ қоры (VSО)
80. "Вritish Executive Services Overseas" Британ қоры (ВЕSО)
81. Герман Қызыл Кресi (DRК)
82. "Каритас" герман қоғамы
83. Герман академиялық алмасулар қоғамы
84. Карл Дуйсберг атындағы қоғам
85. "Баршаға арналған нан" герман мейiрбандық қоғамы
86. Герман алапестер қоғамы
87. Герман халық мектептерi бiрлестігі
88. Герман ашыққандарға көмек көрсету қоғамы
89. Герман дамуға ортақ көмектің ынтымақтастығы қоғамы
90. Герман өзара көмек серiктестіктерi мен кассаларының бiрлестiгі

50. Британский совет "British Council" (БС/ВС)
51. Германское общество по техническому сотрудничеству (GTZ)
52. Датское агентство по международному развитию (DANIDA)
53. Департамент по международному развитию Великобритании (DFID)
54. Египетский фонд сотрудничества со странами СНГ (ЕФССНГ/ЕFТССIS)
55. Информационное агентство США (ЮСИС/USIS)
56. Испанское агентство по международному сотрудничеству "АЕСI"
57. Канадское агентство по международному развитию (СIDА)
58. Канадский фонд (Canada Fund)
59. Корейское агентство по международному сотрудничеству (KOICA)
60. Кредитное ведомство по восстановлению (KfW)
61. Кувейтский фонд арабского экономического развития (КФАЭР/КFАЕD)
62. Малайзийская программа технического сотрудничества (МТСР)
63. Научный комитет НАТО
64. Немецкое общество по развитию (DEG)
65. Нидерландская программа по сотрудничеству со странами Центральной, Восточной Европы и Центральной Азии - Программа PSO
66. Нидерландский экономический институт (NEI)
67. Саудовский фонд развития (СФР/SDF)
68. "Senter" - агентство Министерства экономических дел Нидерландов
69. Программа Министерства иностранных дел Правительства Индии - Программа по экономическому и техническому сотрудничеству (ITEC)
70. Турецкое агентство по международному сотрудничеству (TICA)
71. Фонд "Know How Fund" Великобритании (КНF)
72. Центр международного сотрудничества при Министерстве иностранных дел Израиля (Программа МАШАВ)
73. Шведское агентство по развитию (SIDА)
74. Швейцарская организация содействия инвестициям (SOFI)
75. Японское агентство по международному сотрудничеству (ЛСА)
76. Японский Банк Международного Сотрудничества (JBIC)
76-1. Американский фонд "Инициатива по снижению ядерной угрозы" (NTI)
76-2. Американский фонд развития гражданских исследований (CDRF)
76-3. Муниципалитет Абу-Даби
Зарубежные неправительственные общественные организации и фонды:
77. Азиатский центр по уменьшению стихийных бедствий (ADRS)
78. Ассоциация кардиохирургов Франции "Цепь надежды"
79. Британский фонд "Voluntary Services Overseas" (VSO)
80. Британский фонд "British Executive Services Overseas" (BESO)
81. Германский Красный Крест (DRK)
82. Германское общество "Каритас"
83. Германское общество академических обменов
84. Германское общество имени Карла Дуйсберга
85. Германское общество милосердия "Хлеб для всех"
86. Германское общество прокаженных
87. Германское объединение народных школ
88. Германское общество помощи голодающим
89. Германское общество солидарного сотрудничества помощи развитию
90. Германское объединение товариществ и касс взаимопомощи

91. Герман дамуға көмек көрсетудің еңбек қауымы
92. "Дамуға көмек көрсету Мизереор/Орталығы" герман қоры
93. "Корlingwеrк" герман үкiметтiк емес ұйымы
94. "Меdiсо International" герман үкiметтік емес ұйымы
95. "Теrrе des Hommes" герман үкiметтiк емес ұйымы
96. "INKOTA" - iс тiгу герман үкiметтiк емес ұйымы
97. Герман халықаралық ынтымақтастыққа арналған жинақ кассалары қоры
98. "CARE Deutschland" герман үкiметтiк емес ұйымы
99. "SOS Кindеrdоrf е.V. Dеutsсhlаnd, Renatastr" герман қоры
100. "Неrмаnn-Gмеinеr-Ғоnds е.V. Deutschland" герман қоры
101. "Аquilа" герман қоғамы
102. "Сhristliсhе Brudergemeinede Fulda" герман қоры
103. "DAHW" герман үкiметтiк емес ұйымы
104. Герман педагогикалық алмасулар қызметi
105. Герман академиялық алмасулар қызметi
106. "Internationaler Hilfsfonds е.V." герман қоры
107. ГФР дамуға көмектің евангелие орталығы
108. Түрме қызметтерi халықаралық ассоциациясы Еуропа бюросы (Рrisоn Fellowship Internarional)
109. Ашық қоғам институты
110. Сервантес институты (Instituto Cervantes)
111. Білiм, ғылым және мәдениет жөнiндегi ислам ұйымы (ИСЕСКО)
112. "Интер-Национес" институты
113. "Мәдениет бейбiтшілiк үшiн" испан қоры (Ғundасiоn "Cultura de Раz")
114. Испан Қызыл Кресi (СRЕ)
115. Канада жергiлiктi бастамалар бағдарламасы (Local Initiative Program)
116. Канада климат өзгерiсi жөнiндегi бастамаларды қолдау қоры
117. "U.S.Реасе Соrрs" АҚШ бейбiтшiлiк корпусы
118. "Таза су" корея халықаралық клубы
119. Шетелдегi шығыс медицинасының корей қызметі
120. "Қазақстан - Корея" корея достық қоғамы
121. Халықаралық сауда орталығы
122. "International NGO Training and Research Center (INТRАС)" Ұлыбритания үкiметтiк емес ұйымы
123. "Әлеуметтiк ынтымақтастық" Испанияның үкiметтік емес ұйымы (ОNG Соореrасiоn Sосiаl)
124. "Қазақстандағы Миссияларының ассоциациясы" Испанияның үкiметтік емес ұйымы (Аsосiасiоn Mision Kazakhstan ONG)
125. "Адали" Испанияның үкiметтік емес ұйымы (ОNG "Адали")
126. "NUFFIC" Жоғары бiлiм саласындағы ынтымақтастық жөнiндегi нидерланды ұйымы
127. "НIVОS" дамушы елдермен ынтымақтастықтың нидерланды гуманитарлық институты
128. "IАС" Нидерланды халықаралық ауыл шаруашылығы орталығы
129. Иран Ислам Республикасы Қызыл Жарты Ай қоғамы
130. "Аралды құтқарудың халықаралық қоры" қоғамдық қоры (IҒАS)
131. Түрiк мәдениетi мен өнерi мәселелерi жөнiндегi бiрiккен комитет (ТМӨБК)

91. Германская трудовая община оказания помощи развитию
92. Германский фонд "Мизереор/Центр оказания помощи развитию"
93. Германская неправительственная организация "Koplingwerk"
94. Германская неправительственная организация "Medico International"
95. Германская неправительственная организация "Terre des Hommes"
96. Германская неправительственная организация "INKOTA - рукоделие"
97. Германский фонд сберкасс для международного сотрудничества
98. Германская неправительственная организация "CARE Deutschland"
99. Германский фонд "SOS Kinderdorf е. V. Dеutsсhlаnd, Renatastr"
100. Германский фонд "Hermann-Gmeiner-Fonds е. V. Deutschland"
101. Германское общество "Aquila"
102. Германский фонд "Christliche Brudergemeinede Fulda"
103. Германская неправительственная организация "DAHW"
104. Германская педагогическая служба обменов
105. Германская служба академических обменов
106. Германский фонд "Internationaler Hilfsfonds е. V."
107. Евангельский центр помощи развития ФРГ
108. Европейское бюро Международной ассоциации тюремных служб (Prison Fellowship International)
109. Институт Открытое общество
110. Институт Сервантеса (Instituto Cervantes)
111. Исламская организация по образованию, науке и культуре (ИСЕСКО)
112. Испанский институт "Интер Национес"
113. Испанский фонд "Культура за мир" (Fundacion "Cultura de Paz")
114. Испанский Красный Крест (CRE)
115. Канадская программа местных инициатив (Local Initiative Program)
116. Канадский фонд поддержки инициатив по изменению климата
117. Корпус мира США "U.S. Peace Corps"
118. Корейский международный клуб "Чистая вода"
119. Корейская служба восточной медицины за рубежом
120. Корейское общество дружбы "Казахстан-Корея"
121. Международный центр торговли
122. Неправительственная организация Великобритании "International NGO Training and Research Center (INTRAC)"
123. Неправительственная организация Испании "Социальное сотрудничество" (ONG Cooperacion Social)
124. Неправительственная организация Испании "Ассоциация Миссий в Казахстане" (Asociacion Mision Kazakhstan ONG)
125. Неправительственная организация Испании "Адали" (ONG "Adali")
126. Нидерландская организация по сотрудничеству в сфере высшего образования "NUFFIC"
127. Нидерландский гуманитарный институт сотрудничества с развивающимися странами "HIVOS"
128. Нидерландский международный сельскохозяйственный центр "IAC"
129. Общество Красного Полумесяца Исламской Республики Иран
130. Общественный фонд "Международный фонд спасения Арала" (IFAS)
131. Объединенный комитет по вопросам тюркской культуры и искусства (ТЮРКСОЙ)

132. "Әлеуметтiк реформалар қоғамы" қайырымдылық ұйымының қоғамдық қоры
133. Бiрiккен Араб Әмiрлiгiнің Қызыл Жарты Ай ұйымы
134. ГФР мәдениет және бiлiм министрлері тұрақты конференциясы
135. "САRIТАS РОLSКА" Польша қоры
136. Ислам жастары дүниежүзілік ассамблеясының өкiлдiгi
137. АҚШ Yкiметiнің гуманитарлық көмек бағдарламасы (СНАР)
138. Саскачеван сауда және экспорт серіктестігі (SТЕР, Канада)
139. "Франция-Қазақстан" достық федерациясы
140. Александр Гумбольдт атындағы қор
141. Конрад Аденауэр атындағы қор
142. Фридрих Науманн атындағы қор
143. Ганс Зайдель атындағы қор
144. Генрих Белль атындағы қор
145. Дамудың азаматтық зерттеулерін қолдау қоры (СDRҒ)
146. "Абу-Даби" даму қоры
147. Әйелдердiң даму қоры
148. "Сорос - Қазақстан" қоры
149. Фридрих Эберттің қоры (Германия) (ФЭҚ/ҒЕS)
150. ГФР Халықаралық көші-қон және даму орталығы
151. "НILКА (НILҒ Каzакhstаn)" швейцария қоры
152. "United Way International" корпоративтiк қоры
153. "IССО" нидерланд қоры (Дамушы елдермен ынтымақтастық орнатуға арналған шiркеуаралық ұйым)
154. Заид Бин Сұлтан әл-Нахаян атындағы қайырымдылық-ізгілік ұйымы
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.09.16. N 1009 , 2003.11.29. N 1201 , 2007.05.08. N 367 қаулыларымен .

132. Общественный фонд благотворительной организации "Общество социальных реформ"
133. Организация Красного Полумесяца Объединенных Арабских Эмиратов
134. Постоянная конференция министров культуры и образования ФРГ
135. Польский фонд "CARITAS POLSKA"
136. Представительство Всемирной ассамблеи исламской молодежи
137. Программа гуманитарной помощи Правительства США (CHAP)
138. Саскачеванское товарищество торговли и экспорта (SТЕР, Канада)
139. Федерация дружбы "Франция-Казахстан"
140. Фонд имени Александра Гумбольдта
141. Фонд имени Конрада Аденауэра
142. Фонд имени Фридриха Науманна
143. Фонд имени Ганса Зайделя
144. Фонд имени Генриха Белля
145. Фонд поддержки гражданских исследований развития (CDRF)
146. Фонд развития "Абу-Даби"
147. Фонд развития женщин
148. Фонд "Сорос - Казахстан"
149. Фонд Фридриха Эберта (Германия) (ФФЭ/FЕS)
150. Центр международной миграции и развития ФРГ
151. Швейцарский фонд "HILKA (HILF Kazakhstan)"
152. Корпоративный фонд "United Way International"
153. Нидерландский фонд "ICCO" (Межцерковная организация для сотрудничества с развивающими странами)
154. Благотворительно-гуманитарная организация имени Заида Бин Султан Аль-Нахаяна