Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Қылмыстық-атқару жүйесі комитетiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1755 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 925 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.11.2015 № 925 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметі қаулы етеді:
1. Таратылып отырған Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң мүлкiн басқару жөнiндегi функциялар мен өкiлеттiктердi бере отырып, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Қылмыстық-атқару жүйесiнiң комитетi (бұдан әрi - Комитет) құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырғандар:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28 N 1120 Қаулысымен.
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28 N 1120 Қаулысымен.
3) Комитеттiң басшы құрамындағы типтiк лауазымдар санаттарының және оларға тиiстi шектi арнайы атақтардың тiзбесi;
4) Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.28 N 1120 Қаулысымен.
3. "Еңбек" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (шаруашылық басқару құқығында) (бұдан әрi - Кәсiпорын) Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң қарауынан Комитеттiң қарауына берiлсiн.
4. Кәсiпорынның мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысы бойынша мемлекеттiк меншiк құқық субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асыратын орган Комитет болып белгiленсiн.
5. Комитет осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
6. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.07.30 N 639 Қаулысымен.
7. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерiнiң, олармен бiрге тұратын өздерiнiң отбасы мүшелерiнiң, сондай-ақ осы жүйенiң зейнеткерлерiнiң Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң медициналық мекемелерiнде тегiн медициналық қызмет көрсетудi алуына құқығы бар;
2) қылмыстық-атқару жүйесi органдарына қызметке қабылданатын азаматтар, сондай-ақ олардың қызметкерлерi қылмыстық-атқару жүйесi органдарының кадр аппаратының жолдамасы бойынша қызметке жарамдылығын анықтау үшiн iшкi істер органдарының әскери-дәрiгерлiк комиссияларында медициналық куәландырудан өтедi деп белгiленсiн.
8. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.07.30 N 639 Қаулысымен.
9. Әдiлет министрлiгi мен Ішкi iстер министрлiгi Әдiлет министрлiгiнiң құрылымында қылмыстық-атқару жүйесiнiң жұмыс істеуi жағдайында Iшкi iстер министрлiгiнiң iшкi әскерлерiмен және қызметтерiмен өзара бiрлесiп, қылмыстық-атқару жүйесiнiң іс-қимыл жасау тәртiбiн белгiлейтiн бiрлескен бұйрықтар әзiрлесiн және қабылдасын.

Вопросы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1755. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 925
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.11.2015 № 925 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Комитет уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет) с передачей ему функций и полномочий по управлению имуществом упраздняемого Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемые:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.10.2004 N 1120;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.10.2004 N 1120;
3) Перечень категорий типовых должностей начальствующего состава Комитета и соответствующих им предельных специальных званий;
4) Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Передать Республиканское государственное предприятие "Енбек" (на праве хозяйственного ведения) (далее - Предприятие) из ведения Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в ведение Комитета.
4. Органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности, определить Комитет.
5. Комитету принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 30.07.2007 N 639.
7. Установить, что:
1) сотрудники уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, совместно проживающие с ними члены их семей, а также пенсионеры этой системы, имеют право на бесплатное медицинское обслуживание в медицинских учреждениях Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
2) граждане, принимаемые на службу в органы уголовно-исполнительной системы, а также ее сотрудники проходят медицинское освидетельствование в военно-врачебных комиссиях органов внутренних дел для определения пригодности к службе по направлению кадрового аппарата органов уголовно- исполнительной системы.
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 30.07.2007 N 639.
9. Министерству юстиции и Министерству внутренних дел разработать и принять совместные приказы, определяющие порядок взаимодействия уголовно-исполнительной системы с внутренними войсками и службами Министерства внутренних дел в условиях функционирования уголовно-исполнительной системы в структуре Министерства юстиции.

10. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
11. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1755 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Тізбе өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.06.14 N 644, 2010.05.31 № 494 , 2011.01.21 N 23 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Комитеттің басшы құрамының үлгі лауазымдары
санаттарының және оларға тиісті шекті
арнайы атақтарының тізбесі
Лауазымдар санаты                !    Шекті арнайы атақтар     !
--------------------------------------------!-----------------------------!
ҚАЖ Комитетінің төрағасы                     жоғары басшы құрам
Төрағаның орынбасары                         әділет полковнигі
Басқарма бастығы                             әділет полковнигі
Басқарма бастығының орынбасары               әділет полковнигі
Дербес бөлімінің бастығы                     әділет полковнигі
Бөлім бастығы                                әділет подполковнигі
Бөлім бастығының орынбасары                  әділет подполковнигі
Бөлімше бастығы                              әділет подполковнигі
Инспекция бастығы                            әділет подполковнигі
Бас маман, аса маңызды істер жөніндегі       әділет подполковнигі
аға жедел уәкіл, бас ревизор
Аға: инспектор, жедел уәкіл, инженер,        әділет майоры
инженер-экономист, ревизор, нұсқаушы
Инспектор, жедел уәкіл, инженер,             әділет капитаны
инженер-экономист, ревизор, нұсқаушы
---------------------------------------------------------------------
ҚАЖ-дың облыстар, Астана қаласы, Алматы қаласы және
Алматы облысы департаменттері бойынша
---------------------------------------------------------------------
Дерпартамент бастығы                             әділет полковнигі
Дерпартамент бастығының орынбасары               әділет полковнигі
Бөлім бастығы                                әділет подполковнигі
Бөлім бастығының орынбасары                  әділет подполковнигі
Бөлімше бастығы                              әділет подполковнигі
Инспекция бастығы                            әділет подполковнигі
Бас маман, аса маңызды істер жөніндегі       әділет подполковнигі
аға жедел уәкіл, бас ревизор
Аға: инспектор, жедел уәкіл, инженер,        әділет майоры
инженер-экономист, ревизор нұсқаушы
Инспектор, жедел уәкіл, инженер,             әділет капитаны
инженер-экономист, ревизор, нұсқаушы
---------------------------------------------------------------------
Түзеу мекемелері бойынша
---------------------------------------------------------------------
Лауазымдар санаты    !Жалпы, қатаң режимді түзеу колониялары,
!            қоныс-колониялары                                         !----------------------------------------
!  750-ге   !    751-ден    ! 1500-ден
!  дейін    ! 1500-ге дейін !  астам
!-----------!---------------!------------
!  Айрықша режимдегі түзеу колониялары
!            және түрмелері
!----------------------------------------
!  500-ге   !    501-ден    ! 1000-нан
!  дейін    ! 1000-ға дейін !   астам
!-----------!---------------!------------
!    Лауазым бойынша арнайы атақтары
----------------------------!-----------!---------------!------------
Колония, түрме бастығы           әділет        әділет         әділет
подполковнигі полковнигі    полковнигі
Колония, түрме бастығының        әділет        әділет         әділет
орынбасары                       майоры        подполковнигі подполковнигі
Колония, түрме бастығының        әділет        әділет         әділет
көмекшісі, бөлім бастығы         капитаны,     капитаны,     майоры
әділет        әділет
майоры        майоры
Колония, түрме бастығының        әділет        әділет         әділет
кезекші көмекшісі,               капитаны      капитаны,     майоры
колония жанындағы ауыстыру                     әділет
бекетінің бастығы, бөлім                       майоры
бастығының орынбасары
Айрықша режимдегі түрме,         әділет        әділет         әділет
колония бастығы кезекші             аға           аға        капитаны
көмекшісінің орынбасары,         лейтенанты    лейтенанты,
интенданттық және шаруашылық                   әділет
қамтамасыз ету бөлімінің                       капитаны
аға инспекторы
Бөлімше бастығы                  әділет        әділет         әділет
капитаны      капитаны,     капитаны,
әділет        әділет
майоры        майоры
Жасақ бастығы, Аға: жедел                 әділет капитаны
уәкіл, анықтаушы                          әділет майоры
Аға: инженер, нұсқаушы,                   әділет капитаны
инспектор, бухгалтер, түзеу
мекемесі, қоныс-колония
учаскесінің бастығы және
бастығының орынбасары
Жедел уәкіл, анықтаушы,                 әділет аға лейтенанты,
инженер-техникалық күзет                әділет капитаны
құралдарына қызмет көрсету
жөніндегі инженер
Сотталғандарды айрықша                  әділет аға лейтенанты,
режимдегі колонияларда оқыту            әділет капитаны
жөніндегі аға инспектор
Инженер, инспектор, нұсқаушы,           әділет аға лейтенанты
еңбекті ұйымдастыру және
нормалау жөніндегі инженер,
байланыс инженері, жұмылдыру
жұмыстары және азаматтық
қорғаныс жөніндегі инженер
Арнайы есеп инспекторы,                 әділет лейтенанты
айрықша режимдегі колонияларға          әділет аға лейтенанты
және түрмелерге хаттарды
тексеру мен жеткізу жөніндегі
инспектор
---------------------------------------------------------------------
Түзеу колониялары мен түрмелердің медициналық бөлімдерінде
---------------------------------------------------------------------
Медициналық бөлімнің             әділет          әділет        әділет
бастығы (меңгерушісі) -          капитаны        майоры        майоры
дәрігер
Бөлімше бастығы - дәрігер,                әділет капитаны
дәрігерлік сауықтыру пунктінің
бастығы - дәрігер,
дәрігер, кабинет бастығы - дәрігер
Сауықтыру пунктінің                       әділет аға лейтенанты
бастығы - фельдшер, тіс дәрігері
Фельдшер                                  әділет лейтенанты
---------------------------------------------------------------------
Сотталғандарға арналған ауруханаларда және колониялар
жанындағы балалар үйлерінде
---------------------------------------------------------------------
Лауазымдар атауы      !  Керует санымен ауруханалар және
!    орын санымен балалар үйлері
!------------------------------------

10. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
11. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2001 года N 1755
Перечень категорий типовых должностей начальствующего состава Комитета и соответствующих им предельных специальных званий
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 14.06.2002 N 644; от 31.05.2010 № 494; от 21.01.2011 № 23 (вводится в действие с 01.01.2011).
Категория должностей             !Предельные специальные звания
-----------------------------------------!---------------------------
Председатель Комитета УИС                    высший начальствующий состав
Заместитель председателя                     полковник юстиции
Начальник управления                         полковник юстиции
Заместитель начальника управления            полковник юстиции
Начальник самостоятельного отдела            полковник юстиции
Начальник отдела                             подполковник юстиции
Заместитель начальника отдела                подполковник юстиции
Начальник отделения                          подполковник юстиции
Начальник инспекции                          подполковник юстиции
Главный специалист, старший
оперуполномоченный по особо важным делам,
главный ревизор                              подполковник юстиции
Старшие: инспектор, оперуполномоченный,
инженер, инженер-экономист, ревизор,
инструктор                                   майор юстиции
Инспектор, оперуполномоченный,
инженер, инженер-экономист,
ревизор, инструктор                          капитан юстиции
------------------------------------------------------------------------
По департаментам УИС областей, городу Астане,
городу Алматы и Алматинской области
------------------------------------------------------------------------
Начальник департамента                       полковник юстиции
Заместитель начальника департамента          полковник юстиции
Начальник отдела                             подполковник юстиции
Заместитель начальника отдела                подполковник юстиции
Начальник отделения                          подполковник юстиции
Начальник инспекции                          подполковник юстиции
Главный специалист, старший
оперуполномоченный по особо важным делам,
главный ревизор                              подполковник юстиции
Старшие: инспектор, оперуполномоченный,
инструктор, инженер, инженер-экономист,
ревизор                                      майор юстиции
Инспектор, оперуполномоченный,
инструктор, инженер, инженер-экономист,
ревизор                                      капитан юстиции
------------------------------------------------------------------------
По исправительным колониям ------------------------------------------------------------------------
Категория должностей       !Исправительные колонии общего, строгого
!       режима, колонии-поселения
!---------------------------------------
!  до 750   ! от 751 до 1500! более 500
!-----------!---------------!-----------
!     Исправительные колонии особого
!             режима и тюрьмы
!--------------------------------------
!  до 500   ! от 501 до 1000! более 1000
!-----------!---------------!-----------
!   Специальные звания по должности
-------------------------------!-----------!---------------!-----------
Начальник колонии, тюрьмы          подполковник  полковник     полковник
юстиции       юстиции       юстиции
Заместитель начальника колонии,    майор         подполковник
подполковник
тюрьмы                             юстиции       юстиции       юстиции
Помощник начальника колонии,       капитан       капитан       майор
тюрьмы, начальник отдела           юстиции       юстиции       юстиции
майор         майор
юстиции       юстиции
Дежурный помощник начальника       капитан       капитан       майор
колонии, тюрьмы, начальник         юстиции       юстиции       юстиции
пересыльного пункта при колонии,                 майор
заместитель начальника отдела                    юстиции
Заместитель дежурного помощника    старший       старший       капитан
начальника тюрьмы колонии особого  лейтенант     лейтенант     юстиции
режима, старший инспектор отдела   юстиции       юстиции
интендантского и хозяйственного                  капитан
обеспечения                                      юстиции
Начальник отделения                капитан       капитан       капитан
юстиции       юстиции       юстиции
майор         майор
юстиции       юстиции
Начальник отряда, старшие:            капитан юстиции, майор юстиции
оперуполномоченный, дознаватель
Старшие: инженер, инструктор,            капитан юстиции
инспектор, бухгалтер, начальник
и заместитель начальника участка
исправительной колонии,
колонии-поселения
Оперуполномоченный, дознаватель,     старший лейтенант юстиции,
инженер по обслуживанию                  капитан юстиции
инженерно-технических средств
охраны
Старший инспектор по обучению        старший лейтенант юстиции,
осужденных в колониях                     капитан юстиции
особого режима
Инженер, инспектор, инструктор,      старший лейтенант юстиции
инженер по организации и
нормированию труда, инженер
связи, инженер по мобилизационной
работе и гражданской обороне
Инспектор специального учета,             лейтенант юстиции,
инспектор по проверке и доставке      старший лейтенант юстиции
писем в колониях особого режима
и тюрьме
------------------------------------------------------------------------            В медицинских частях исправительных колоний и тюрем
------------------------------------------------------------------------
Начальник (заведующий)             капитан       майор         майор
медицинской части - врач           юстиции       юстиции       юстиции
Начальник отделения - врач,              капитан юстиции
начальник врачебного
здравпункта - врач, врач,
начальник кабинета - врач
Начальник здравпункта - фельдшер,    старший лейтенант юстиции
зубной врач
Фельдшер                                лейтенант юстиции
В больницах для осужденных и домах ребенка при исправительных колониях
------------------------------------------------------------------------
Наименование должностей    ! Больницы с количеством коек и дома
!     ребенка с количеством мест
!--------------------------------------

!  300-ге   !301-ден 1000-ға! 1000-нан
!  дейін    !     дейін     !   астам
------------------------------!-----------!---------------!---------
Аурухана бастығы - дәрігер      әділет          әділет        әділет
майоры        подполковнигі подполковнигі
Балалар үйлерінің бастығы -                   әділет капитаны
дәрігер
Медициналық бөлім бойынша       әділет          әділет        әділет
аурухана бастығының орынбасары  капитаны      майоры        подполковнигі
- дәрігер
Аурухана бастығының орынбасары  әділет          әділет        әділет
майоры        майоры        подполковнигі
Жедел бөлім бастығы және        әділет          әділет        әділет
бастығының орынбасары           капитаны,     капитаны,       майоры
әділет          әділет
майоры          майоры
Аурухана бастығының кезекші     әділет          әділет        әділет
көмекшісі                       капитаны      капитаны,     майоры
әділет
майоры
Арнайы бөлімнің бастығы              -        әділет         әділет
капитаны,     капитаны,
әділет         әділет
майоры        майоры
Аға жедел уәкіл, жасақ                әділет капитаны,
бастығы                               әділет майоры
Бөлімше бастығы (меңгерушісі) -
дәрігер, кабинет бастығы -
дәрігер (зертхана бастығынан
басқа), сотталғандар                  әділет капитаны
арасындағы тәрбие жұмысы
жөніндегі аға нұсқаушы,
кадр жөніндегі аға инспектор,
дәрігер (дәрігер-статистиктен,
дәрігер-патологоанатомнан,
дәрігер-әдіскерден, дәрігер
диетологтан басқа)
Жедел уәкіл, аға инспектор,
штатта арнайы бөлім басты.
ғының лауазымы көзделмеген             әділет аға лейтенанты,
ауруханадағы арнайы есеп               әділет капитаны
инспекторы
Сотталғандар арасындағы тәрбие
жұмысы жөніндегі нұсқаушы,             әділет аға лейтенанты
тіс дәрігері
Фельдшер                               әділет лейтенанты
---------------------------------------------------------------------
Тәрбие колонияларында
---------------------------------------------------------------------
Лауазымдардың атауы        !       Толықтыру лимиті бар тәрбие
!                колониясы
!-------------------------------------
!  350-ге  !351-ден 500-ге! 501-ден 1000-
!  дейін   !    дейін     ! ға дейін
!----------!--------------!--------------
!     Лауазымдар бойынша арнайы атақтар
---------------------------!-------------------------------------
Колония бастығы             әділет       әділет          әділет
майоры        подполковнигі полковнигі
Колония бастығының орынбасары   әділет       әділет          әділет
майоры        майоры     подполковнигі
Бөлім бастықтары: режим және    әділет       әділет          әділет
күзет, жедел, кадр, бақылаушы   капитаны,     майоры        майоры
қызмет, колония бастығының      әділет
көмекшісі                       майоры
Интенданттық және шаруашылық
қамтамасыз ету бөлімінің                   әділет капитаны,
бастығы, аға: жедел уәкіл,                 әділет майоры
тәрбиеші, ол жасақ бастығы
Колония бастығының кезекші      әділет       әділет          әділет
көмекшісі, медициналық          капитаны      капитаны      майоры
бөлімінің бастығы - дәрігер
Аға: инспектор, дәрігер,                  әділет капитаны
нұсқаушы, инженер
Жедел уәкіл, тәрбиеші                  әділет аға лейтенанты,
әділет капитаны
Инспектор, нұсқаушы,                   әділет аға лейтенанты
инженер, тіс дәрігері
Фельдшер                               әділет лейтенанты
---------------------------------------------------------------------
Психиатрия ауруханасында ұсталатын адамдарды қатаң қарау және
қадағалау күзет бөлімінде
---------------------------------------------------------------------
Лауазымдар атауы       ! Күзетілетін ауруханадағы керует
! санындағы лауазымдар бойынша арнайы
!               атақтар
!------------------------------------

!   до 300  ! от 301 до 1000!свыше 1000
---------------------------------!-----------!---------------!----------
Начальник больницы - врач          майор         подполковник  подполковник
юстиции       юстиции       юстиции
Начальник дома ребенка - врач             капитан юстиции
Заместитель начальника больницы    капитан       майор         подполковник
по медицинской части - врач        юстиции       юстиции       юстиции
Заместитель начальника больницы    майор         майор         подполковник
юстиции       юстиции       юстиции
Начальник и заместитель            капитан       капитан       майор
начальника оперативного отдела     юстиции       юстиции       юстиции
майор         майор
юстиции       юстиции
Дежурный помощник начальника       капитан       капитан       майор
больницы                           юстиции       юстиции       юстиции
майор
юстиции
Начальник специального отдела         -          капитан       капитан
юстиции       юстиции
майор         майор                                                        юстиции       юстиции
Старший оперуполномоченный,              капитан юстиции,
начальник отряда                          майор юстиции
Начальник (заведующий)                   капитан юстиции
отделения - врач, начальник
кабинета - врач (кроме
начальника лаборатории),
старший инструктор по
воспитательной работе среди
осужденных, старший инспектор
по кадрам, врач (кроме
врача-статистика, врача-
патологоанатома, врача-
методиста, врача-диетолога)
Оперуполномоченный, старший         старший лейтенант юстиции,
инспектор, инспектор                     капитан юстиции
специального учета в больнице,
где штатом не предусмотрена
должность начальника
специального отдела
Инструктор по воспитательной        старший лейтенант юстиции
работе среди осужденных,
зубной врач
Фельдшер                               лейтенант юстиции
------------------------------------------------------------------------                       В воспитательных колониях
------------------------------------------------------------------------
Наименование должностей        !   Воспитательная колония с лимитом
!               наполнения
!---------------------------------------
!  до 350  !от 351 до 500!от 501 до 1000
!----------!-------------!--------------
!  Специальные звания по должностям
--------------------------------!---------------------------------------
Начальник колонии                  майор       подполковник   полковник
юстиции     юстиции        юстиции
Заместитель начальника колонии     майор       майор          подполковник
юстиции     юстиции        юстиции
Начальники отделов: режима и       капитан     майор          майор
охраны, оперативного, кадров,      юстиции     юстиции        юстиции
контролерской службы, помощник
начальника колонии                 майор
юстиции
Начальник отдела интендантского         капитан юстиции,
и хозяйственного обеспечения,            майор юстиции
старшие: оперуполномоченный,
воспитатель, он же начальник
отряда
Дежурный помощник начальника       капитан     капитан        майор
колонии, начальник медицинской     юстиции     юстиции        юстиции
части - врач
Старшие: инспектор, врач,                капитан юстиции
инструктор, инженер
Оперуполномоченный,                старший лейтенант юстиции,
воспитатель                            капитан юстиции
Инспектор, инструктор,             старший лейтенант юстиции
инженер, зубной врач
Фельдшер                               лейтенант юстиции
В отделе охраны психиатрической больницы со строгим
наблюдением и надзора за лицами, в ней содержащимися
-------------------------------------------------------------------------
Наименование должностей        ! Специальные звания по должностям при
!   числе коек в охраняемой больнице                                     !-------------------------------------

!   1000-ға дейін    !  1000-нан астам
-------------------------------!--------------------!------------
Бөлім бастығы                       әділет               әділет
подполковнигі        полковнигі
Бөлім бастығының орынбасары         әділет               әділет
майоры             подполковнигі
Бөлім бастығының кезекші            әділет               әділет
көмекшісі                           капитаны             майоры
Бөлім бастығының кезекші көмекші.   әділет               әділет
сінің орынбасары (ол күндізгі       аға лейтенанты,      капитаны,
ауысымның да бастығы)               әділет               әділет
капитаны             майоры
Инженерлік-техникалық күзет         әділет капитаны,     әділет
құралдары мен байланыстар қызметін                       майоры
көрсету жөніндегі аға инженері
Режим мен күзет жөніндегі аға             әділет капитаны
инспекторы
Арнайы есеп аға инспекторы                әділет аға лейтенанты,
әділет капитаны
Әскери және арнайы дайындық             әділет аға лейтенанты
нұсқаушысы, кадр жөніндегі
инспектор
---------------------------------------------------------------------
Қылмыстық-атқару инспекциялары бойынша (қалалық, аудандық)
---------------------------------------------------------------------
Бөлім бастығы                           әділет майоры
Бөлім бастығының орынбасары             әділет майоры
Бөлімше бастығы                         әділет майоры
Аға инспектор                           әділет капитаны
Инспектор                               әділет аға лейтенанты
Техник, жүргізуші                       әділет сержанты
(арнайы автокөліктер)
---------------------------------------------------------------------
Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің заң колледжі басшы
құрамы бойынша
---------------------------------------------------------------------
Колледж бастығы                         әділет полковнигі
Колледж бастығының бірінші              әділет полковнигі
орынбасары, орынбасары, көмекшісі
Кафедра бастығы, цикл бастығы,          әділет полковнигі
факультет бастығының орынбасары
Профессор, доцент                       әділет полковнигі
Бөлім бастығы, кафедра                  әділет полковнигі
бастығының орынбасары
Курс бастығы                            әділет подполковнигі
Курс бастығының орынбасары              әділет майоры
Аға ғылыми қызметкер,                   әділет подполковнигі
аға оқытушы
Оқытушы                                 әділет майоры
Кабинет бастығы                         әділет капитаны
---------------------------------------------------------------------
Түзеу колонияларының, тәрбие колонияларының, қоныс-колонияларының,
түрмелердің және психиатриялық ауруханалар күзет бөлімдерінің қатардағы және кіші басшы құрамы лауазымдарының тізбесі
---------------------------------------------------------------------
Аға: корпус бойынша, бақылаушы          әділет аға прапорщигі
Бастықтар: қарауыл, наряд               әділет аға прапорщигі
Қару-жарақ және мүлік қойма             әділет прапорщигі
меңгерушісі
Бақылаушы, инженерлік-техникалық        әділет прапорщигі
күзет құралдарына қызмет көрсету
және оларды жөндеу жөніндегі
бақылаушы, инженерлік-техникалық
күзет құралдарына қызмет көрсету
және оларды жөндеу жөніндегі
техник, жүргізуші-қызметкер
Аға өрт сөндіруші, қарауыл              әділет сержанты
бастығының көмекшісі, күзет
пультінің бақылаушы - операторы,
БӨП бақылаушысы, түзеу
колониясының күзет жөніндегі
бақылаушысы, жүргізуші
Өрт сөндіруші                           әділет кіші сержанты
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2001 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1755 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің кейбiр шешiмдерiн
енгiзiлетiн өзгерістер мен толықтырулар

!         до 1000    !   более 1000
----------------------------------!--------------------!-----------------
Начальник отдела                    подполковник         полковник
юстиции              юстиции
Заместитель начальника отдела       майор                подполковник
юстиции              юстиции
Дежурный помощник начальника        капитан              майор
отдела                              юстиции              юстиции
Заместитель дежурного               старший лейтенант    капитан юстиции,
помощника начальника отдела (он     юстиции,             майор
же начальник дневной смены)         капитан юстиции      юстиции
Старший инженер по обслуживанию            капитан юстиции,
инженерно-технических средств               майор юстиции
охраны и связи
Старший инспектор по режиму и             капитан юстиции
охране
Старший инспектор специального        старший лейтенант юстиции,
учета                                     капитан юстиции
Инструктор боевой и специальной       старший лейтенант юстиции
подготовки, инспектор по кадрам
-------------------------------------------------------------------------
По уголовно-исполнительным инспекциям (городские, районные)
-------------------------------------------------------------------------
Начальник отдела                        майор юстиции
Заместитель начальника отдела           майор юстиции
Начальник отделения                     майор юстиции
Старший инспектор                       капитан юстиции
Инспектор                               старший лейтенант юстиции
Техник, водитель (спец. автомашины)     сержант юстиции
-------------------------------------------------------------------------           По начальствующему составу юридического колледжа
Комитета уголовно-исполнительной системы
-------------------------------------------------------------------------
Начальник колледжа                      полковник юстиции
Первый заместитель, заместитель,
помощник начальника колледжа            полковник юстиции
Начальник кафедры, начальник
цикла, заместитель начальника
факультета                              полковник юстиции
Профессор, доцент                       полковник юстиции
Начальник отдела, заместитель
начальника кафедры                      полковник юстиции
Начальник курса                         подполковник юстиции
Заместитель начальника курса            майор юстиции
Старший научный сотрудник,
старший преподаватель                   подполковник юстиции
Преподаватель                           майор юстиции
Начальник кабинета                      капитан юстиции
-------------------------------------------------------------------------
Перечень должностей рядового и младшего начальствующего состава
исправительных колоний, воспитательных колоний, колоний-поселений, тюрем
и отдела охраны психиатрической больницы
-------------------------------------------------------------------------
Старший: по корпусу, контролер          старший прапорщик юстиции
Начальники: караула, наряда             старший прапорщик юстиции
Заведующий складом вооружения
и имущества                             прапорщик юстиции
Контролер, контролер по
обслуживанию и ремонту
инженерно-технических средств
охраны, техник по обслуживанию
и ремонту инженерно-
технических средств охраны,
водитель-сотрудник                      прапорщик юстиции
Старший пожарный, помощник
начальника караула, контролер-
оператор пульта охраны,
контролер КПП, контролер по
охране исправительной колонии,
водитель                                сержант юстиции
Пожарный                                младший сержант юстиции
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2001 года N 1755
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан

1. "Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамындағы адамдарға ақшалай төлем жасау туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 10 наурыздағы N 239 қаулысына
тақырыптағы және мәтiндегi "iшкi iстер" деген сөздерден кейiн ", Әдiлет министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесi" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамындағы адамдарға ақшалай төлем жасау туралы Ережеде:
тақырып "iшкi iстер" деген сөздерден кейiн ", Әдiлет министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесi" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта:
бiрiншi абзац "iшкi iстер органдарының" деген сөздерден кейiн ", Әдiлет министрлiгi қылмыстық-атқару жүйесiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
а) тармақшасында:
"еңбекпен түзеу мекемелерiнде" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң орталық аппаратындағы, облыстар басқармаларының (бөлiмдерiнiң) аппараттарындағы, түзеу мекемелерiндегi, күзет және қадағалау бөлiмдерiндегі (бөлiмшелерiндегі), оқу орындарындары мен басқа да мекемелердегi және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң органдарындағы қатардағы және басшы құрамындағы адамдардың штаттық лауазымын атқаратындарға**";
түсiндiрме мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"**Бұдан әрi қысқартып алу үшiн бұл органдар мен мекемелер қылмыстық-атқару жүйесiнiң органдары деп аталады.";
б) тармақшасы "iшкi iстер органдарының" деген сөздерден кейiн "не қылмыстық-атқару жүйесi органдарының" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақтың ә) тармақшасы, 2-тармақтың оныншы абзацы, 10, 11, 25, 27, 29, 32, 67, 68, 69, 71-тармақтар, 110-тармақтың а) тармақшасы "Ішкіісминiнiң" деген сөзден кейiн ", Әдiлет министрлiгiнiң Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
3, 7, 10, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 28, 30, 37, 45, 46, 48, 52, 53, 54, 56, 57, 64, 76, 77, 78, 79, 87-тармақтар, 110-тармақтың г) тармақшасы, 117, 118, 120, 124, 125, 126, 129-тармақтар, 130-тармақтың а), б), г) тармақшалары, 133, 134-тармақтар "iшкi iстер" деген сөздерден кейiн ", қылмыстық-атқару жүйесi" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақта:
бiрiншi абзац "Ішкi iстер" деген сөздерден кейiн "қылмыстық-атқару жүйесi" деген сөздермен толықтырылсын, "Ішкi iстер министрлiгi" деген сөздерден кейiн "Әдiлет министрлiгiнiң Қылмыстық-атқару жүйесiнiң комитетi" деген сөздермен толықтырылсын, "Ішкi iстер министрлiгiнiң" деген сөздерден кейiн "Әдiлет министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң" деген сөздермен толықтырылсын, "iшкi iстер" деген сөздерден кейiн "қылмыстық-атқару жүйесi" деген сөздермен толықтырылсын;
22-тармақ "iшкi iстер" деген сөздерден кейiн ", қылмыстық-атқару жүйесi" деген сөздермен толықтырылсын, "Ішкіісминiнiң" деген сөзден кейiн ", Әдiлет министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң" деген сөздермен толықтырылсын, "Iшкi iстер министрлiгi" деген сөздерден кейiн "және Әдiлет министрлiгi" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қазақстан Республикасының Ішкіісминi оқу орындарының тыңдаушылары мен курсанттарына ақшалай төлем" деген бөлiмнiң тақырыбы "Iшкіісминi" деген сөзден кейiн ", Әдiлет министрлiгiнiң Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi" деген сөздермен толықтырылсын;
47-тармақ "iшкi iстер" деген сөздерден кейiн ", қылмыстық-атқару жүйесi" деген сөздермен толықтырылсын, "Iшкi iстер министрiнiң" деген сөздерден кейiн "Әдiлет министрiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
"Iшкi iстер органының штаттары өзгерген кезде ақшалай төлем жасау", "Iшкi iстер органдарының қарамағында (резервiнде) болған уақытында ақшалай төлем жасау", "Iшкi iстер органдарынан босатылған кезде ақшалай төлем жасау" деген бөлiмдердiң тақырыптары "Iшкi істер" деген сөздерден кейiн ", қылмыстық-атқару жүйесi" деген сөздермен толықтырылсын;
84-тармақ "iшкi iстер" деген сөздерден кейiн "қылмыстық-атқару жүйесi" деген сөздермен толықтырылсын, "Iшкi iстер министрi" деген сөздерден кейiн "Әдiлет министрi" деген сөздермен толықтырылсын;
112-тармақта:
бiрiншi, екiншi және төртiншi абзацтардағы "iшкi iстер" деген сөздерден кейiн "қылмыстық-атқару жүйесi" деген сөздермен толықтырылсын;
үшiншi абзац "Iшкi iстер министрiнiң" деген сөздерден кейiн "Әдiлет министрiнiң" деген сөздермен толықтырылсын, "бастықтарының" деген сөзден кейiн ", Әдiлет министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi төрағасының, Комитеттiң аумақтық бөлiмшелер бастықтарының" деген сөздермен толықтырылсын;
130-тармақтың б) тармақшасы "iшкi iстер" деген сөздерден кейiн ", қылмыстық-атқару жүйесi" деген сөздермен толықтырылсын, "Iшкi iстер министрлiгiнiң" деген сөздерден кейiн "Әдiлет министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң" деген сөздермен толықтырылсын.

1. В  постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 марта 1995 года N 239 "Об утверждении Положения о денежном содержании лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел Республики Казахстан":
в заголовке и тексте после слов "внутренних дел" дополнить словами ", уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции";
в Положении о денежном содержании лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
заголовок после слов "внутренних дел" дополнить словами ", уголовно- исполнительной системы Министерства юстиции";
в пункте 1:
абзац первый после слов "органов внутренних дел" дополнить словами "уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции";
в подпункте а):
слова "в исправительно-трудовых учреждениях" исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"занимающим штатные должности рядового и начальствующего состава в центральном аппарате Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, в аппаратах управлений (отделов) областей, в исправительных учреждениях, отделах (отделениях) охраны и надзора, в учебных заведениях и других учреждениях и органах Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан**";
Сноску дополнить абзацем следующего содержания:
"** В дальнейшем для краткости эти органы и учреждения будут именоваться органами уголовно-исполнительной системы.";
подпункт в) после слов "органов внутренних дел" дополнить словами ", либо органов уголовно-исполнительной системы.";
подпункт б) пункта 1, абзац десятый пункта 2, пункты 10, 11, 25, 27, 29, 32, 67, 68, 69, 71, подпункт а) пункта 110 после слова "МВД" дополнить словами ", Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции";
пункты 3, 7, 10, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 28, 30, 37, 45, 46, 48, 52, 53, 54, 56, 57, 64, 76, 77, 78, 79, 87, подпункт г) пункта 110, пункты 117, 118, 120, 124, 125, 126, 129, подпункты а), б), г) пункта 130, пункты 133, 134 после слов "внутренних дел" дополнить словами ", уголовно-исполнительной системы";
в пункте 6:
после слов "органов внутренних дел" дополнить словами "уголовно-исполнительной системы", после слов "Министерством внутренних дел" дополнить словами "Комитетом уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции", после слов "Министерства внутренних дел" дополнить словами "Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции", после слов "органами внутренних дел" дополнить словами "уголовно- исполнительной системы";
пункт 22 после слов "внутренних дел" дополнить словами "уголовно- исполнительной системы", после слова "МВД" дополнить словами ", Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции", после слов "Министерством внутренних дел" дополнить словами "и Министерством юстиции";
заголовок раздела "Денежное содержание слушателей и курсантов учебных заведений МВД Республики Казахстан" после слова "МВД" дополнить словами ", Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции";
пункт 47 после слов "внутренних дел" дополнить словами "уголовно- исполнительной системы", после слов "Министра внутренних дел" дополнить словами "Министра юстиции";
заголовки разделов "Выплата денежного содержания при изменении штатов органа внутренних дел", "Выплата денежного содержания за время нахождения в распоряжении (резерве) органов внутренних дел", "Выплата денежного содержания при увольнении из органов внутренних дел" после слов "внутренних дел" дополнить словами ", уголовно-исполнительной системы";
пункт 84 после слов "внутренних дел" дополнить словами "уголовно- исполнительной системы", после слов "Министром внутренних дел" дополнить словами "Министром юстиции";
в пункте 112:
в абзацах первом, втором и четвертом после слов "внутренних дел" дополнить словами "уголовно-исполнительной системы";
абзац третий после слов "Министра внутренних дел" дополнить словами "Министра юстиции"; дополнить словами "Председателя Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, начальников территориальных подразделений Комитета;";
подпункт в) пункта 130 после слов "органов внутренних дел" дополнить словами "уголовно-исполнительной системы", после слов "Министерства внутренних дел" дополнить словами "Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции".

2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.07.04 N 661 қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.10.17 N 1041 (қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2014 № 129 қаулысымен. (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.12.29 N 1443 қаулысымен.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28 N 1120 қаулысымен.
8. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.06.22 N 607 қаулысымен.
9. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.12.09 N 1224 қаулысымен.
10. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.03.17 N 330 қаулысымен.
11. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.10.2014 № 1144 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
12. "Қару мен әскери техниканы пайдалануға құқылы субъектiлердi айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 шiлдедегi N 1006 қаулысына:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қару мен әскери техниканы пайдалануға құқылы субъектiлердiң тiзбесi:
мынадай мазмұндағы 9-тармақпен толықтырылсын:
"9. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi".
13. "Штат санының лимиттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 9 ақпандағы N 214 қаулысына:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Министрлiктердiң, агенттiктердiң және ведомстволардың қызметкерлерi штат санының лимиттерiнде:
реттiк нөмiрi 4-жолда:
"245" деген сан "417" деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi    167";
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Министрлiктердiң, агенттiктердiң және ведомстволардың аумақтық органдары қызметкерлерi штат санының лимиттерiнде:
реттiк нөмiрi 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгі     829
бұдан басқа:
Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi                    1024 ".
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
2001 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1755 қаулысына
қосымша
1. "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 мамырдағы N 668 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 21, 235-құжат).
2. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 3 шiлдедегi N 1003-61 қаулысының 4-тармағының 2) тармақшасы.

2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
3.  (Пункт 3 утратил силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N  661 )
4. (Пункт утратил силу - постановлением Правительства РК от 17 октября 2005 года N   1041 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.02.2014 № 129 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6.  (Пункт утратил силу -  постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1443) .
7.  (Пункт 7 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г.  N 1120 )
8. (Пункт 8 утратил силу - постановлением Правительства РК от 22 июня 2005 г.  N 607
9.  (Пункт утратил силу - постановлением Правительства РК от 9 декабря 2005 года N  1224 ).
10.  (Пункт 10 утратил силу - постановлением Правительства РК от 17 марта 2004 г.  N 330
11. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.10.2014 № 1144.
12. В  постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2000 года N 1006 "Об определении субъектов, имеющих право пользования оружием и военной техникой":
Перечень субъектов, имеющих право пользования оружием и военной техникой, утвержденный указанным постановлением:
дополнить пунктом 9 следующего содержания:
"9. Комитет уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан".
13. В  постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2001 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности":
в лимитах штатной численности работников министерств, агентств и ведомств, утвержденных указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 4:
цифру "245" заменить цифрой "417";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) Комитет уголовно-исполнительной системы                 167";
в лимитах штатной численности работников территориальных органов министерств, агентств и ведомств, утвержденных указанным постановлением:
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"3. Министерство юстиции Республики                         829
Казахстан
кроме того,
Комитет уголовно-исполнительной системы                    1024".
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2001 года N 1755
1.  Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2000 года N 668 "Вопросы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 21, ст. 235).
2. Подпункт 2) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2000 года N 1003-61.

3. "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң мемлекеттік мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 27 қарашадағы N 1761 қаулысының 5-тармағы.
4. "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң түзеу мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 3 шiлдедегi N 907 қаулысының 5-тармағының 2) тармақшасы.
5. "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң түзеу мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 қарашадағы N 1541 қаулысының 5-тармағы.

3. Пункт 5  постановления Правительства Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 1761 "О создании государственных учреждений Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
4. Подпункт 2) пункта 5  постановления Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2001 года N 907 "О создании исправительного учреждения Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
5. Пункт 5  постановления Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2001 года N 1541 "О создании исправительного учреждения Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".